ההרוג בתקרית בגבול: סאיד פשאפשה, בן 35 מחיפה

פשאפשה, נשוי ואב לארבעה ילדים מחיפה, עבד בחברה של אחיו. בשיחת טלפון בין השניים הוא סיפר לו הבוקר שיורים עליהם. השיחה נותקה

ההרוג בתקרית בגבול מצרים הבוקר הוא סאיד פשאפשה, בן 35 מחיפה, נשוי ואב לארבעה ילדים. פשאפשה עבד בחברה בבעלות אחיו, שעשתה עבודות בגבול מצרים בשביל משרד הביטחון. בן דודו של ההרוג, עמר, סיפר כי בערך בשעה שש בבוקר דיבר סאיד עם אחיו, מאהר, בעל החברה הקבלנית שעבדה עם משרד הביטחון. הוא סיפר לו שיורים עליהם, ואז נותקה השיחה.
 

בן הדוד עמר, שגם הוא עובד באותה חברה, סיפר ש"סאיד היה בחור נהדר ואב לארבעה ילדים קטנים. הוא עובד בחברה כבר שבע שנים. הוא גר בקיבוץ בדרום ובא בסופי שבוע הביתה לחיפה. אני עבדתי אתו באותן עבודות. אנחנו מודעים לסכנות, אבל אף פעם לא דיברנו על זה".

פשאפשה נהרג בתקרית אש הבוקר בציר פילדלפי, סמוך ליישוב באר מילכה שעל גבול מצרים. חוליית מחבלים חמושים שעברה את הגבול לישראל, במקום שבו לא היתה גדר, טמנה מארב לשני כלי רכב של צוותי משרד הביטחון שעבדו על השלמת גדר המערכת.

סאיד פשאפשה
סאיד פשאפשה חגי פריד

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  אדמה ארורה אין יום אחד של שקט
 2. 8
  מקרה מוזר

  קודם אני רוצה להביע תנחומים למשפחת ההרוג !
  משהו לא מסתדר לי בכניסת העובדים לאזור הקמת הגדר.
  עד כמה שאני יודע מנסיוני כחייל שפתח ציר יותר מפעם אחת בחיו אין אישור לחז"לש עד לסיום פתית הציר רגלית כולל בדיקה רכובה לאחר מכן .
  ולכן רצוי בכדי למנוע מצב כזה בעתיד לבדוק איך קרה שרכב אזרחי נכנס לאזור שלא עבר פתחת ציר!

 3. 7
  מן השמים תנוחמו- כאב גדול למשפחה ולילדים
 4. 6
  עמותת ארגון סיוע לפליטים א.ס.ף הרגה אותו !!! זה פוגע באינטרס של הבדואים להבריח מסתננים
 5. 5
  האם אין כבוד ההרוג מחייב שנדע לפחות איך מבטאים את השם?

  ניקוד? תעתיק אנגלי? משהו?

 6. 4
  אם ההרוג ערבי גדעון לוי עצוב
 7. 3
  לטענתו היו שם מחבלים
 8. 2
  על ישראל לסגור את כל המעברים משטחה לחמאסטן
 9. 1
  יהי זכרו ברוך. יופעלו טייסות מסקרים להרחקת כל מי שאיננו חייל מצרי מהגבול, מיד! על ישראל לדרוש "רצועת ביטחון" ברוחב של כמה קילומטר שכל מי שיכנס אליה ללא תיאום אתנו ועם שלטונות מצרים- מות יומת.