בלוגים

יעלה על הדעת / הבלוג של ברי כנורי

"תברח" – סרט על משרתים ואדונים

סיפור אהבה לכאורה תמים לחלוטין בין לבנה ליברלית לשחור נאור מתפתח לסרט אימה בו נחשפים תשוקות אפלות של קבוצת לבנים עשירה ומשכילה. האם נאורות ומהוגנות הם לפעמים בסך הכול מעטה צבוע שתחתיו מסתתרת חייתיות ופראיות מוסוות היטב? יש תשובה ברורה

5תגובות

"תברח" הוא סרט פרובוקטיבי ושערורייתי מאין כמוהו העומד לרדת מהמסכים לאחר שחולל מהומה, בניגוד מוחלט להתנהגות השקטה והכנועה של מרבית מרבית גיבוריו  השחורים. הבמאי-תסריטאי שלו, ג'ורדן פיל, רצה להטיל פצצה שתעשה הרבה רעש ציבוריו וכך אכן קרה - נושא כה נפיץ כפנטזיות נסתרות ואסורות של ליברלים, משכילים, לבנים אשר דרכן מוצגת באופן חריג ואמיץ ביותר הגזענות בארצות הברית זכה להצלחה ביקורתית וקופתית אדירה.

בטרם ארחיב אציין כי עדיף לדעתי לקרוא את הביקורת הזו לאחר הצפייה בסרט שכן היא איננה נטולת ספוילרים.

מתום הסרט תברח
להמשך הפוסט

העימות של מפלגת העבודה – התאבדות בשידור חי

אנשים הנאבקים להיות ראשי מפלגה ובהמשך ראשי ממשלה, מתאבדים בשידור חי ומייצגים בכך את כל האופוזיציה. ככה לא בונים חומה, וודאי לא מבשלים גול

15תגובות

במפלגת העבודה, סליחה ה"מחנה הציוני", לא לומדים כלום. שוב ניצבים בפנינו אנשים, שכול אחד בפני עצמו הוא איש ראוי, ומבצעים חרקירי בשידור חי. לכאורה הכול בסדר, זכותו של כול אדם להתמודד על ראשות המפלגה. אך בעצם יש פה מלחמת דיאדוכים המתקוטטים ללא סוף על שליטה ב"אימפריה" שכבר מזמן לא נשלטת על ידם.

בסופו של דבר מישהו מהם ינצח. אולי יהיה זה כוכב השביט החדש, כוכב השביט הישן, איש ההיי טק המצטיין משכבר הימים, או הגנרל האמיץ (סליחה יש שניים כאלה) מהסיירת או איש  הממסד שפתאום "יפתיע".

קקק
news.xoox
להמשך הפוסט

"סיפור אהבה ארץ ישראלי" – סרט בטעם של פעם

בסרטו החדש מציג דן וולמן שתי דמויות שהן מן מהדורה מקומית של רומיאו ויוליה המייצרים מיתוס גבורה ואהבה ישראלי חלוצי הלקוח מישראל שהייתה ואיננה

בדרך כלל שאומרים שמשהו הוא ב"טעם של פעם" דוק של ערגה מציף את הפנים, העיניים מצטעפות והגרון מהמהם משהו כמו "או, כמה טוב היה פעם וכמה הכול תפל עכשיו". זה אולי נכון בנוגע לירקות וגבינות אך בכול הקשור לקולנוע הישראלי אין זה נכון – מצבו של הקולנוע הישראלי כיום טוב מאי פעם. שפתיים יישקו. היינו כחולמים. לזה קיווינו כול השנים ושלא לא ייגמר לעולם.

אולם, למרות הכול, גם בקולנוע הישראלי של פעם היו קומץ של במאים שעשו סרטים טובים – חלקם הקטן טובים באמת והרוב טובים רק באופן יחסי לזיבורית הנוראה שמילאה את בתי הקולנוע באותה תקופה–אחד הבולטים שבהם הוא דן וולמן.

סיפור אהבה ארץ ישראלי
ran ravid
להמשך הפוסט

למי צריך לתת את פרס ישראל לתקשורת? השנה אין ספק - ל"ארץ נהדרת"

יש ספק למי צריך לתת את פרס ישראל השנה? אין ספק. ל"ארץ נהדרת". תכנית הסאטירה הטובה ביותר שהייתה כאן מאז "ניקוי ראש". מקורית, אמיצה, ישרה ומעניינת מבחינה אומנותית וכול זה מתרחש בתקופה בה סאטירה טובה הפונה לקהלים רחבים ומגוונים הפכה למוצר שכמעט פס מהטלוויזיה הישראלית לחלוטין.

36תגובות

גם השנה התכנסה הוועדה (הכוללת בעיקר אותי) לחלוקת פרס ישראל האלטרנטיבי לתקשורת.  הפרס שלנו ניתן לאנשי תקשורת שיש להניח שלא יקבלו פרס מהוועדות הרשמיות בעתיד הנראה או הבלתי נראה לעין.

יש שנים שקשה היה לוועדתנו להחליט מי ראוי יותר מן האחרים לפרס. אולם השנה המלאכה הייתה קלה מאד שכן הבחירה הייתה ברורה ואפשר לומר שמתבקשת מאליה שכן יוצריה מתבלטים מעל כולם באופן שלא משאיר ספק כי הפרס מגיע להם. הכוונה היא ליוצרי התוכנית "ארץ נהדרת" כולם כיחידה אחת – מהמאפרים עבור דרך השחקנים ועד הכותבים והמפיקים שכן כול המשתתפים בה תורמים להצלחה הפנומנלית הזו.

חיקוי של דוד ביטן בארץ נהדרת
צילום מסך ערוץ 2
להמשך הפוסט

"נטו משפחה" והעיתונות - מי אמר כלכלת בחירות?

העיתונות מזהירה מ"כלכלת בחירות". אולם במהלך עבודה חשובה זו נחשפת אצל חלק מהפרשנים הכלכליים תפיסת עולם אוטופית. במקרים רבים אותם עיתונאים דורשים מן הפוליטיקאים את הבלתי אפשרי מבחינתם והוא להפסיק להתנהל באופן פוליטי. המקרה המעניין ביותר לבחינה בימים אלו הוא זה של משה כחלון

3תגובות

אתם מריחים את זה? לא צריך להיות פרשן פוליטי מדופלם לשם כך – זה לא הריח המשכר של האביב אלא ריח הבחירות. גם הזמזום ששומעים באוויר איננו של כל מיני צרצרים וחרקי קיץ למיניהם זהו רחש של בחירות מתקרבות. יותר מדי שחקנים נעים באי שקט  בזירה הפוליטית – בוחנים כוחות, מתאגדים, בוחשים, מצהירים הצהרות, מבטיחים הבטחות. הם כמו אותן ציפורים שחשות בסופה ומתחילות להשתגע ולנוע במהירות עוד כשהשמיים מוארים ונראה שאין שום תכונה מיוחדת.

התקשורת לא אדישה למתרחש. מיטב הפובליציסטים והפרשנים מנסים בשלב הזה לשייף את טיעוניהם טוב ככל האפשר על מנת להשפיע מהיציע על הציבור ולהמליץ לו על מי מהמתגוששים; ומן הצד השני הם מזהירים מהבטחות כוזבות ו"כלכלת בחירות". כך כמובן צריך להיות. זה תפקידם. הם צריכים לעשות ככול יכולתם לחשוף ליקויים וככל שאומץ ליבם ותובנותיהם רבות יותר כן ייטב.

טטטט
ויקיפדיה
להמשך הפוסט