"אנונימוס" איימו על ישראל; אתרי צה"ל והמוסד הושבתו

קבוצת ההאקרים הבינ"ל איימה לתקוף אתרים ישראליים עקב עצירת המשט לעזה. מממשל זמין נמסר כי מדובר בתקלה טכנית מערכתית

קבוצת ההאקרים הבינלאומית "אנונימוס" מאיימת בהתקפה ממוחשבת על ישראל בתגובה לעצירת המשט האחרון לעזה. בסרטון שהעלה הארגון ליוטיוב נאמר כי אם ישראל תמשיך במצור על עזה, היא לא תותיר לה שום אפשרות מלבד תקיפה. מהממשלה נמסר כי מדובר בתקלה בשרתים.

כרמלה אבנר, מנהלת מערך "ממשל זמין" - שירות האינטרנט הממשלתי, אמרה הערב ל"הארץ": "לא מדובר בשום התקפה, אנחנו יודעים לזהות מהן התקפות ומה לא. מדובר בבעיה באחסון המידע ובוירטואליזציה. כל האתרים הוירטואליים שמתארחים אצלנו נפלו ואנו עובדים על זה. לא מדובר בהתקפה ולא מדובר בבעיה של אבטחת מידע".

עם זאת גורם מקצועי המצוי במאמצים לתיקון התקלה בשעות אלה אמר הערב כי "זה לא נראה כמו התקפה קלאסית אבל אי אפשר לשלול זאת, כיוון שעוד לא ברור מהיכן נובעת התקלה. כרגע עובדים על תיקון התקלה ועוד לא התפננו בכלל לנסות להבין מה מקורה".

הקבוצה האשימה את ישראל בפיראטיות כיוון שלוחמי חיל הים עלו על הספינות במרחק של 35 מייל ימי מהחוף - כלומר במים בינלאומיים. "לא נמשיך לסבול פעולות כאלה נגד אזרחים לא חמושים", מסרה הקבוצה. "אנו ו-127 מדינות מכירים בפלסטין כמדינת העם הפלסטיני. הפעולות שלכם ושל צבאכם כמותן כהכרזת מלחמה".

לדברי הקבוצה, אם יימשך המצור וייעצרו משטים נוספים, או אם יבוצעו פעולות נוספות כדוגמת ההשתלטות על המרמרה, לא יהיה מנוס מהתקפות חוזרות ונשנות על ישראל עד שתפסיק את המצור.

אנונימוס הצליחה בעבר להביא לשיתוק זמני של אתרים של גופים רבים, כמו חברות אשראי שסירבו להעביר תרומות לאתר ויקיליקס. זאת, באמצעות מתקפות פשוטות, נפוצות ויעילות - מתקפות מניעת שירות מבוזרות (ddos). לפני כמה חודשים אף הודיעו אנשי אנונימוס כי הם מחזיקים בידיהם את הקוד של "סטוקסנט", שהופץ ברשת. עם זאת, מומחי אבטחה בדרך כלל לא מתייחסים אליהם כאל איום אסטרטגי, כמו האנשים שעומדים מאחורי פיתוח תוכנות זדוניות מתוחכמות כאלה.

אנונימוס כבר איימו לפני כמה חודשים להפיל את אתר הכנסת, אך גם אם אכן בוצעה תקיפה, האתר נותר פעיל.

בדף הפייסבוק של שירותי הממשלה (Gov.il) נמסר כי "בשל תקלה מערכתית בשרתי ממשל זמין חלק מהאתרים והשירותים של משרדי הממשלה אינם זמינים בשעות האחרונות. אנו עובדים לטיפול בתקלה ונעדכן את הציבור ברגע שזו תיפתר. בכל שאלה ניתן לפנות למרכז הבקרה של ממשל זמין בטלפון: 02-6664646, שלוחה 0. כמו כן, אנו עומדים לרשותכם באתר gov.il, בטוויטר או בפייסבוק.

כרמלה אבנר, מנהלת ממשל זמין מסרה כי "מדובר בתקלה טכנית המטופלת על ידי כל הגורמים הרלוונטים וכל המשאבים מוקצים בעדיפות הגבוהה ביותר לטיפול בתקלה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 10
  ממילא הממשל והמשרדים לא זמינים כל השנה
 2. 9
  צריך לתת למוסד לטפל בהם
 3. 8
  עד כמה שידוע, אנונימוס אינה קבצוה מאורגנת כלשהי

  בטח סתם מדובר בכמה ילדים (מוסלמים/טורקים) שמתחבאים מאחורי השם. הנזק הגדול ביותר שהם יוכלו לעשות זה לבכות במעצר אם הם באמת ינסו לעשות משהו.

  1. לא, הם ממש לא רק מוסלמים.
  2. אולי ילדים, אבל האתרים למטה

   (עד כמה שידוע לי, אתר שמוגן טוב קשה להפיל אותו)

 4. 7
  עצירת המשט זה הכרזת מלחמה

  ושיגור רקטות על שטח ישראל זה לא?
  השקפה מעניינת.

 5. 6
  סוף סןף

  אם הם יוסיפו תוכן מענין לאתר הכנסת אולי סוף סוף נוכל לעבור את השיא של 50 כניסות יומיות שהושג בשנה שעברה

 6. 5
  רגע ולסטריט נפל ? מה עם הפרטים של הכנופייה ממקסיקו...? רק שלא יפילו אותי על מה שאמרתי...
 7. 4
  גאוני מחשב אבל מפגרים

  שבוע שעבר הם תקפו אתרים פלסטינאים ועכשיו הם תומכים בהם. מפגרים כבר אמרתי?

  1. גאוני מחשב? כל ילד עם Tor יכול לעשות DDOS
 8. 3
  ללאאאאאא!!! רק לא את אתר הכנסת!!! או שכן? ואולי סוף סוף מישהו ישפץ את העליבות שלו...
 9. 2
  נראה אותם תוקפים את אתרי ממשלת סין
 10. 1
  האולטימטום שלהם מזכיר את האולטימטום של דפני ליף לנתניהו