דו"ח: ישראל שיאנית בשימוש ברשתות חברתיות

באוקטובר השנה גלשו הישראלים בממוצע 11.1 שעות בפייסבוק, טוויטר וברשתות אחרות - כפול מהממוצע העולמי. ומי במקום השני אחרינו?

ישראל היא השיאנית העולמית בהתמכרות לפייסבוק ולרשתות חברתיות אחרות - כך עולה מדו"ח חדש של חברת קומסקור. על פי הדו"ח, ישראלים השתמשו בממוצע 11.1 שעות ברשתות חברתיות באוקטובר השנה - יותר מכפול מהממוצע העולמי.

במקום השני אחרי ישראל ניצבת ארגנטינה, עם 10.7 שעות שימוש בממוצע, ומיד אחריה מגיעות רוסיה (10.4), טורקיה (10.2) וצ'ילה (9.8). ארה"ב ובריטניה כלל לא נמצאות ברשימת 10 המדינות בהן המשתמשים מבלים הכי הרבה זמן ברשתות החברתיות.

בדו"ח כותבת קומסקור כי גלישה ברשתות חברתיות היא הפעילות המקוונת הפופולרית ביותר. כ-82% מכלל אוכלוסיית משתמשי האינטרנט - כלומר כ-1.2 מיליארד איש - משתמשים ברשתות חברתיות. גם כאן ישראל ניצבת גבוה ברשימה, עם 94% מהגולשים. אולם יש מדינות רבות שבהן שיעור משתמשי הרשתות החברתיות גבוה יותר, ובהן ארגנטינה (96%), ברזיל (97%) ובריטניה וספרד, שבהן 98% מאוכלוסיית הגולשים משתמשים ברשתות חברתיות.

הרשתות החברתיות גם תופסות את הנתח הגדול ביותר מהזמן של המשתמשים ברחבי העולם - כ-19% מזמן הגלישה מוקדש לרשתות חברתיות, לדברי החברה. עוד מצויין בדו"ח כי בעוד שיש הבדלים אזוריים בדפוסי השימוש, בכל העולם, רשתות חברתיות הן פעילות המועדפת על ידי נשים.

הדו"ח מציין עוד כי "אי אפשר להמעיט בחשיבותה הגלובלית של פייסבוק", שכיום משתמשים בה יותר ממחצית מאוכלוסיית הגולשים העולמית. אך בנוסף מצויין כי גם מיקרו-בלוגים הולכים ותופסים מקום נכבד וכמותם גם רשתות חברתיות מקומיות.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

קומסקור כתבה עוד כי רשתות חברתיות הן לא לצעירים בלבד, והן פופולריות גם בכל קבוצות הגיל כולל קרב בני 55 ומעלה. עם זאת, בקרב צעירים המכונים ילידים דיגיטליים , הרשתות החברתיות הולכות ומחליפות את האימייל ובעיקר את תוכנות המסנג'ר השונות.

קומסקור

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  לכל הנשים שלי יש פייסבוק
 2. 8
  ככל שהמידע בתקשורת מפוקפק יותר, כך יותר אנשים פונים לחפש אלטרנטיבה למידע ממקורות אחרים. בישראל של דובר צהל - מה קורה באמת יודעים בפייסבוק
 3. 7
  כל ישראל ערבים וחרדים זה לזה
 4. 6
  נו, זה יופי של עיסוק בכל המדינות של המובטלים.
 5. 5
  Jewish Social Network

  A great Jewish Social Network is schtik.com - join for free

 6. 4
  הנתונים שגויים

  לפי PEW ישראל שיאנית עם 53% מחוברים לפייסבוק וארה"ב אחריה עם 50% מחוברים לפייסבוק.

  1. תקרא מה כתוב טמבל

   הסטטיסטיקה היא על שעות גלישה, לא על אחוזים של מחוברים

  2. אי-שם

   רשתות חברתיות זה לא רק פייסבוק.

 7. 3
  לא גאווה גדולה

  מספיק להתבונן ברשימת המדינות המדורגות ראשונות ולראות שאנחנו לא בחברה מי יודע מה...

 8. 2
  גרוע מאוד

  The Americans are not on the list because they have a life

  1. בדיוק להפך: כי הם עובדים כל הזמן!!
 9. 1
  זה לא אות כבוד. אפילו להיפך.

  במקום ליצור, לעבוד, לקרוא, להיפגש עם אנשים, במקום כל אלו ואחרים - הישראלים מבלים את הזמן בלשלוח אחד לשני תמונות של חתולים וסרטונים של כלבים.