האקר ישראלי פרסם מאות כתובות אימייל ופרטי כרטיסי אשראי של אזרחים סעודים

בשיחה עם "הארץ" הוא טען כי בידיו מידע של כ-50 אלף אזרחים מהמפרץ ומאיראן. בנוסף אמר כי פרץ לחשבון הפייסבוק של נסיך באמירויות

האקר ישראלי פרסם הערב (שלישי) רשימה של יותר מ-200 כתובות אימייל ופרטי כרטיסי אשראי של אזרחים סעודים, ואזרחי מדינות נוספות באתרים Pastebin וב-Pastebay. ההאקר משתייך לקבוצה שהודיעה אתמול כי היא מחזיקה באלפי כרטיסי אשראי ופרטים של אזרחים סעודים. מדובר בפעולת תגמול על פעולות ההאקר הסעודי שחשף לפחות כ-20 אלף מספרי כרטיסי אשראי בשבוע האחרון. בנוסף, נפרצו חשבונות הטוויטר והפייסבוק של חאליד אל בראקי, שלפי הפרופיל שלו, הוא נסיך מדרגה שנייה באיחוד האמירויות.

ההאקר כתב ל"הארץ" במייל כי יש ברשותו מידע אישי של כ-50,000 אלף אזרחים ערבים כולל מספרי כרטיסי אשראי מאזור המפרץ הפרסי גם לאזרחים איראנים. בסעודיה דחו  את הדברים, לפני פרסום המספרים. לדבריו, יש לו גישה חופשית לחשבונות של כ-20 נסיכים מדרגה שנייה ולאנשי מפתח נוספים ובהם בכירים בתעשיית הנפט, שופט בכיר לחוקי שריעה, ומנהל בכיר ברשות שדות התעופה בדובאי. "יש לי גם גישה מלאה לשני נסיכים מדרגה גבוהה יותר. מתי שאני אחליט ובמידה וההתקפות מצד ההאקרים הערבים ימשכו, אני אפרסם מכתבים מתיבות הדואר שלהם , כרגע זה בגדר אופציה בלבד".

ההאקר סיפר ל"הארץ" כי הוא בן 17 שעלה מאוקראינה בגיל 4 והתעניין במחשבים מגיל צעיר. לשאלה, אם לא מדובר בצעד שפוגע בחפים מפשע השיב כי החליט לפרסם את הפרטים אך לא את ה-CVV (מספר הביטחון) כדי שגולשים לא יצליחו לבצע רכישות.

מוטי קמחי

"גרמתי לפאניקה בלבד ולא לנזק כלכלי, אז אף אדם חף מפשע לא נפגע כלכלית. להזכירך, חצי מיליון ישראלים היו בפאניקה בסוף השבוע וחלקם אף סבלו מגניבת כספים. החלטתי לבצע פעולת נקם לא מזיקה , או פעולת אזהרה יותר נכון", כתב באימייל.

לשאלה על הדיווחים לפיהם האקרים אחרים הסתייגו מהפרסום השיב כי  כמעט אף אחד מחבריו לא מודע לכך שפרץ לאתרי קניות ערבים. "חלק מחברי הקרובים הסתייגו וחלקם בירכו ואף הציעו לי שיתוף פעולה", אמר.

לחצו להגדלה
לחצו להגדלהצילום מסך

הוא התייחס לפריצת החשבונות של נסיכים סעודים, והסביר כי החליט על הפעולה "בכדי לאותת לשלטונות של מדינות ערב (מדינות אויב להזכירך) שהם חייבים לנקוט (ב)פעולות כנגד העבריינים שמבצעים את ההתקפות האלה משטחן, אם לא יבצעו זאת וההתקפות ימשכו אני אפרוץ גם לחשבונות של המלך עצמו ואולי אפילו לאתרי ממשלה סעודים וערבים , נכון לעכשיו כל פעולות אלו היו בגדר אזהרה בלבד. אם המדינה לא תיצור הרתעה כנגד עבריינים וטרוריסטים במרחב הסייברי , אנו האזרחים נעשה זאת", סיכם.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לדברי חברת מגלן, מתקפת ההאקר הסעודי היא חלק ממבצע לוחמת סייבר "חסר תקדים בהיקפו" שנושא את השם חופש-פלסטין “OPfreepalestein”. בשבוע שעבר נחשפו בסך הכל כ-20 אלף כרטיסי אשראי של אזרחים ישראלים, לצד חשבונות אימייל רבים ופרטים אישיים, שכוללים בין היתר גם את מספרי תעודות הזהות.

גיא מזרחי מחברת סייביריה, האקר ומומחה אבטחת מידע ותיק, מתח ביקורת על הפעילות של ההאקרים הישראלים. הוא הסביר בשיחה להארץ כי בסופו של דבר, "זה פוגע בחפים מפשע משני הצדדים. במלחמה כזאת של ילדי סקריפטים בילדי סקריפטים אנחנו נפסיד. לא כי אין לנו חבר'ה טובים, אבל פשוט כי אנחנו תלויים באינטרנט הרבה יותר ממה שהם תלויים בו".

"כל ילד יכול לעשות את זה. גם עומר הסעודי הזה, מה שהוא עשה זה ברמה הכי בסיסית", הסביר. הוא השתמש בכלים שאפשר להוריד בחינם מהאינטרנט. "גם היום אחרי כל הפרשות האלה, יש עוד לפחות עשרות אלפי אתרים פגיעים באותה מידה", אמר.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 20
  You have more uesful info than the British had colonies pre-WWII.

  You have more uesful info than the British had colonies pre-WWII.

 2. 19
  Please print 200 names of Saudi women denied Driver License

  I can't be seen talking to my male neighbour but my father is
  .allowed to be with French prostitutes

 3. 18
  כל הכבוד לו וכל השאר טועים

  כל הכבוד להאקר הישראלי!הגיע הזמן שידעו שגם אנחנו יודעים להשיב מלחמה באותה שפה,ולא פחות.עדיף לפעמים לרדת לרמה שלהם ולהראות להם למה אנחנו מסוגלים,מאשר לשתוק ולתת לסעודים האלה לחשוף את כרטיסי האשראי שלנו בעוד שאר העולם צופה מהצד עם כוס לימונדה ביד ומטרייה ורודה לקישוט.

 4. 17
  אזהרות אינן תקיפות!

  האזהרה שההאקר שלח בחלט במקומה. לא ניתן להשתמש בחומר שחשף אך ניתן להבין שגם ישראלים יכולים להילחם במרחב הסייברי.
  זו הדרך להזהיר ולא לתקוף לפני שמוצו יתר האפשרויות.
  זה גם לא תפקידה של הממשלה אלא של האזרח שנפגע.
  כל הכבוד!

 5. 16
  מזל שיש מי שיציל את כבוד ישראל באינטרנט

  באמת היינו זקוקים לך, האקר קיברנטי ישראלי נועז. עד עכשיו ישראל הייתה מדינה חלושה, נדכאת, חסרת כל יכולת קיברנטית מול המעצמה הסעודית. מזל שבאת והתפרחחת עם קצת PHP בשביל להשיב את הזקפה הלאומית. כותבי סטוקסנט מרכינים ראשם בבושה, הלוואי וידעו להשיב להאקר הסעודי הנורא כגמולו, כפי שרק אתה יודע. אתה ודני איילון.

 6. 15
  האדם הזה הוא פושע ומה שעשה הוא בינאום פעולות הטרור היהודי. מה עשו לו, או למישהו, האנשים שמהם גנב פרטים? ומדוע ממצרים ובני לאומים אחרים? כי בעיניו "כל הערבים אותו דבר"? הוא פועל ממניעים גזעניים. מה שנעשה כאן ראוי לכל גינוי!
 7. 14
  כל הכבוד. צריך לדבר לאויב בשפתו שלו. לא נסכים עוד להיות היהודון הגלותי הנרפה והמתרפס, שיוקרים לו בפרצוף והוא מגיש את הלחי השניה. רק כאשר האויב יבין כי יש השלכות למעשיו וגם הוא ייפגע, ישרור כאן שקט.
 8. 13
  מגיבה 5 צודקת בדברה על הממשלה

  אם הממשלה מתנהלת בכזה חן , ממי הילדים יקבלו דוגמא אם לא ממנה

  1. מה שנכון, נכון! כשה"קאקרים" עושים זאת רואים עד כמה זה מיותר.
 9. 12
  אנשי העולם

  הישראלי המטומטם שניזון משטיפת מוח לא יבין שהמבצע לטובת אנשי העולם ונגד מוסדות

 10. 11
  הוא ילד טוב, הוא לא טרוריסט, לא צריך לכעוס עליו רק כי הוא עשה קצת שטויות. ואל תשוו את זה למה שעשו לנו- הם היו ערבים.
  1. אנחנו לא ישו ונמאס לנו להגיש את הלחי השנייה. האויב ראוי שידברו עימו בשפתו שלו בתגובה למעשיו.
 11. 10
  תפסיקו לדבר שטויות...

  הלוואי וכך יהיו המלחמות. עדיף שפיכות כספים ולא שפיכות דמים. אולי כך יהיה בסוף שלום בעולם...

 12. 9
  טמבל, זה לא עוזר לאף אחד.רק מעורר עוד תמיכה בטמבלים מהצד השני

  תשתמש ביכולות שלך למשהו חיובי, אתה לא צריך לרדת לרמה של הילד הסעודי.

 13. 8
  תודה-מלך
 14. 7
  חשפתי תמונות של נשים סעודיות

  בלי בוראכה, איזה טירוף!!!!! איזה תוי פנים! משהו לא מהעולם!

 15. 6
  עין תחת עין - והעולם כולו יתעוור

  "תג מחיר" בכל מקום. פשוט איבדנו את כל העליונות המוסרית שהיינו יכולים בדוחק להתגאות בה. עכשיו אנחנו באמת ככל הגויים - לדעתי אפשר לסגור את הבאסטה האנושית, אין יותר "אור לגויים".

  1. גוי

   מילה מטומטמת

 16. 5
  פשוט ילדים מטומטמים. נגררים ל"מלחמה" מיותרת בלי מנצחים.
  1. ודאי שיש מנצחים...

   ...חברות האבטחה כמובן!!!

  2. כן, לנו אסור, אנחנו לא כאלה. מותר להם לירוק לנו בפרצוף ועלינו לבקש סליחה
  3. כמה נכון! חהחהחהחה
 17. 4
  אם מדינת ישראל היא מדינת חוק (מה שהיא כמובן לא) היא תשפוט את הקאקר הישראלי על טרוריזם

  אם מדינת ישראל תיתן חסות למי שעל פי הגדרותיה (המטומטמות) הוא טרוריסט, אז היא השמיטה את בדל הלגיטימיות האחרון שחלק מן העולם (החלק רפה השכל) חושב שעוד נותר לה!

  1. תמסור את זה לסעודים
  2. מסכימה לגמרי עם דברי תגובתך

   אני רק חושבת שכל הסיפור הזה אינו אמיתי. לא שאני מבינה הרבה בקאקינג, אבל נראה לי שצריך לדעת ערבית בשביל לעשות את מה שמספרים שהוא עשה, והוא בחור בן 17 ממוצא אוקראיני, 99% בערבית לא מבין מילה מלבד מספר קללות.

  3. מי שפוגע באויב ראוי לפרס ולא לעונש. כאשר האויב יעניש את אנשיו על פגיעה בישראל, תהיה לו זכות מוסרית לבוא בטענות לישראל.
 18. 3
  ההאקר הישראלי יהיה מבוקש על-ידי האינטרפול, ההאקר הסעודי יחמוק מעונש וימשיך לפרוץ למרחב הקיברנטי של ישראל כי הוא אזרח של ספקית הנפט מספר 1 של ארה"ב...
 19. 2
  עוד מלחמה נוספה לנו עכשיו
 20. 1
  לשני החננים משני הצדדים - get a life!