אתר האינטרנט של "הארץ" הופל במתקפת האקרים פרו פלסטינים

שעות לאחר הדיווח על הפלת אתרי שיבא ואסותא, נפגע גם "הארץ"; "אנחנו יכולים להפיל את כל אתרי הממשלה ואפילו את google.co.il", טענו התוקפים

אתר "הארץ" ספג התקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS), בה הופצץ האתר בכמויות אדירות של מידע שהביאו להפלתו.

משתמש המזדהה כאנונימוס פלסטין הכריז בטוויטר על הפלת האתר, וכתב: "Haaretz.co.il הופל". אתרים נוספים מקבוצת "הארץ" נפלו גם הם, בהם TheMarker, עכבר העיר, ו- TheMarker Cafe. אתרי קבוצת הארץ חזרו לפעילות לאחר כשעה. ההתקפה נבלמה בסיוע ספקיות האינטרנט.

מאוחר יותר הודיע המשתמש בטוויטר על הפלת אתר העיתון ישראל היום באנגלית (israelhayom.com), והאתר אכן לא היה זמין לגישה. לאחר מכן הוסיף כי הם מפסיקים את המתקפה. "מקווה שקיבלתם את המסר. עכשיו נפסיק את המלחמה. זה רק נועד להראות לכם שאנחנו יכולים להפיל את כל הרשת שלכם", כתב. "בכל עת, אנחנו יכולים להפיל את כל אתרי הממשלה, האתרים המפורסמים אפילו google.co.il", כתב.

הפלת האתר הגיעה שעות לאחר הדיווח על הפלת אתרי בתי החולים שיבא ואסותא והשחתת אתר פסטיבל ישראל. אתר שיבא שותק לכמה שעות. מבית החולים נמסר כי "מנגנוני ההגנה התמודדו עם ניסיונות החדירה לאתר בית החולים, אך מיליוני הפניות שנתקבלו במקביל גרמו למניעת גישה לאתר. בשעות האחרונות אנחנו פועלים לזיהוי מקורות הפניות על מנת למנוע ולחסום את הפעילות העוינת".

התקפת DDoS או מניעת שירות מבוזרת היא התקפה פשוטה מאוד אך יעילה, שמתבססת על הפצצה של אתר או שרת בכמויות אדירות של מידע. בדרך כלל באמצעות רשת של מחשבים שהתוקף שולט בהם - לעתים ללא ידיעת בעליהם המקוריים. ההתקפה, גם אם אינה בהכרח מפילה את האתר, או מאפשרת פריצה אליו, מחייבת את בעלי האתר לעתים לסגור אותו לתקשורת מבחוץ, כדי להימנע מפגיעה.

לפני עשרה ימים נפלו אתרי הבורסה ואל על, יום לאחר שהאקרים שמכנים את עצמם nightmare group איימו לבצע תקיפת DDoS כנגדם. גם שורה של בנקים ישראליים ספגו התקפות DDoS שבעקבותיהן המליץ בנק ישראל לבנקים לחסום את אתרי האינטרנט שלהם מפני גישה ממספר אתרים באיראן, ערב הסעודית ואלג'יריה. בעקבות ניסיונות התקיפה על בנקים רבים בימים האחרונים, החליטו שורה ארוכה של בנקים לחסום גישה לאתריהם מקבוצה של מדינות בעלות סיכון גדול יותר לפעילות האקינג.

הפלת האתרים היום היא כנראה פעולה נוספת בשרשרת התקפות הסייבר ההדדיות בין האקרים ישראלים להאקרים מהעולם הערבי, שהחלה לאחר שהאקר סעודי חשף עשרות אלפי פרטי אשראי של ישראלים. בתגובה, האקרים ישראלים חשפו פרטים אישיים של אלפים מאזרחי מדינות ערב, ואף תקפו אתרים ממשלתיים במדינות אלו.

בעקבות הפריצה למספר אתרים וחשיפת עשרות אלפי מספרי כרטיסי אשראי, מסרה לפני שבועיים חברת מגלן-טכנולוגיות הגנת מידע כי ככל הנראה הפעולות הן חלק ממבצע לוחמת סייבר שנושא את השם חופש-פלסטין “OPfreepalestein”. לדברי החברה מדובר במבצע "חסר תקדים בהיקפו".

בדיקה ראשונית של מומחי החברה העלתה כי הפריצה לתיבות דואר אלקטרוני ולבסיסי הנתונים באתרים של כרבע מיליון ישראלים מאפשרת לתוקפים לקבל מידע נוסף - סיסמאות לרשתות חברתיות, חשבונות בנק ומידע פרטי רב.

מאחורי המבצע עומדת התארגנות מסודרת ראשונה מסוגה של קבוצת האקרים בינלאומית בשם Team Poison ואיתה האקרים פרו-ערביים ופלסטינים רבים. הקבוצה כוללת יותר מ-50 חברים, חלקם ברמה מקצועית גבוהה ביותר. הקבוצה שמה לה למטרה לתקוף אתרים בישראל בהתקפות לוגיות (גניבת מידע, גניבת בסיסי נתונים , כרטיסי אשראי ופגיעה במערכות) ובתעמולה (השחתת פני אתרים ופרסום מסרים אנטי ישראליים בהם).

קבוצת Team Poison הוקמה ב-2009 במטרה לפעול במרחב הסייבר בפרט כנגד מטרות ישראליות ואמריקאיות. מאז היא ביצעה מספר פריצות חמורות לספקי שירותי אינטרנט, לאו"ם ולחברות הי-טק שונות והיא פורצת אף לאתרים ומערכות במדינות שמקיימות פעילות משותפת עם ישראל. קבוצה זו מהווה את חוד החנית הטכני של מבצע OPfreepalestein.

על אף שבמהלך המתקפה לא נכתבו כתובות פרו פלסטיניות כלשהן באתר, אמר לאחריה ח"כ אריה אלדד כי: "כתובות הנאצה נגד ישראל שנכתבו באתר "הארץ" הן כנראה טיוטות למאמר המערכת של העיתון למחר".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 49
  למי אתם עמלים?

  תראו מה עשו לכם החברים של גדעון לוי, עמירה הס ושאר חבריהם. למי אתם עמלים?

 2. 48
  מה הם אהבלים ההאקרים הפרו-פלסטיניים? להפיל דווקא את אתר "הארץ"?
 3. 47
  מזמן למדנו שסמול שיהיה הכי קיצוני פרו פלשתיני עדיין לא מעניק לו חסינות.הסמולנים הפתטיים ימשיכו להתפלש ולהתרפס לאוייב בתקווה שירחמו עליהם
 4. 46
  Conviniet

  How you always omit the small fact that teamp0ison target international nazi groups too. Oh yeah, and Haaretz is only a "lefty" newspaper in Israeli standards, elsewhere is will be considered centre right at best. But the attackers probably can't read Hebrew and so wouldn't know the difference.

 5. 45
  עד הבוקר לא יכולתי לגלוש ב"הארץ". כיצד הצליחו כל המגיבים לקרוא את הידיעה ולשלוח תגובות בזמן האתר בעברית היה מושבת?
 6. 44
  הדמוקרטיה הותקפה עי הממשלה לא?
 7. 43
  האקרים?תרוץ חלש. גם לפניהם האתר הזה לא היה משהו.
 8. 42
  עדיף האקרים האלה על אריה אלדד - הוא עושה הרבה יותר נזק למדינה
 9. 41
  ההאקר שהפיל את "הארץ" ואת "אסותא" ו"שיבא" הוא יהודי ישראלי שעשה זאת כנקמה מתוך מניעים אישיים

  התקפות ה-DDos האחרונות על ישראל גרמו לו להשראה.
  זמן רב שהוא מתכנן לפגוע ב"אסותא" וב"שיבא", בעקבות ניתוחים כושלים וטיפול רפואי לקוי שקיבל בן משפחתו.
  הוספת ההתקפה על "הארץ" נעשתה ממניעים אידאולוגיים ובבחינת "אם כבר, אז כבר".
  נקודה למחשבה.

 10. 40
  איפה גיל שוויד כשצריך אותו? איפה???
  1. איפה סופר שלומפר כשצריך אותו, איפה?
 11. 39
  מה שנקרא "אש ידידותית"....
 12. 38
  אלה האקרים ישראלים בתגובה להפלת אתר אל על
 13. 37
  מאחר ו"הארץ" הוגדר על ידי ביבי כאויב העם כדאי לבדוק ולא להסיק מסקנות שאלו האקרים פלסטינים!!!!!

  אחרי ש"הארץ" הוגדר כאויב, אחרי שבפייסבוק היו שהגדירו אותו כעיתון של טירור , כדאי לבדוק לעומק מי עמד מאחורי הפריצה,. זה שהופלו גם שני בתי חולים ואפילו "ישראל היום" באנגלית לזמן קצר, זו יכולה להיות הסוואה של האקרים ימנים !!!!!!

 14. 36
  כדאי לבדוק באמת מי עמד מאחורי הפלת "הארץ" !!!!!

  מאחר ובםפייסבוק ניו שקראו להפיל את האתר כי "הארץ עיתון טירוריסטי" כדאי לבדוק אם ההקרים שהפילו אותו הם באמת פרו פלסטינים או האקרים מהימין. אחרי שביבי הודיע ש"הארץ" ןה
  "ניו יורק טיימס" הם אויבי המדינה, אולי האקרים ימנים עשו זאת. זה שהם הפילו באותה "הזדמנות" גם את בתי החולים ולזמן קצר את "ישראל היום" באנגלית, זו יכולה להיות פשוט הסוואה. אז אל תקפצו למסקנות נמהרות ואל תחליטו שאלו פרו פלסטינים. שווה בדיקה !!!!

 15. 35
  שירלי (תגובה 29), את מלכה!!!!

  כל כך מסכימה איתך

 16. 34
  מה מורידים את שופרם?
 17. 33
  זה היה דו"צ
  1. חזק!!!
 18. 32
  כותרת הידיעה אינה אופיינית לעיתון, בד"כ הייתם כותבים שעקב התקפות של האקרים ישראלים הגיבו פלסטינים בהפלת האתר לשעה קלה
 19. 31
  אל: מס׳ 17

  נכון אחי. אין עיתון יותר אנטי- ישראלי מהארץ. חבל שידידינו פלסטיניים שכחו את העובדה הזאות. 

 20. 30
  מה קרה מה זב הדו צדדי הזה צריכים לחקור למה פגעו בזרוע הטרור שלהם בישראל.
 21. 29
  אפילו הפלסטנאים לא אוהבים משתפים -
 22. 28
  האקר פרו פלסטיני? אז מישהו פרץ מבפנים?
  1. חזק !!!
 23. 27
  חחחחחחחחחח מצאו למי לפרוץ

  אולי תעשו איתם שלום

 24. 26
  זה האקרים ממשרדו של ביבי
 25. 25
  מעניין

  לא נעים אבל מרתקת מלחמת הסייבר הזו

 26. 24
  אתר הארץ הוא הקול של הצדק וההיגיון

  חבל שהם דווקא פגעו באתר כמו אתר הארץ כי האתר הזה מהגן על זכיות האדם ונלחם למען החירות של העמים לבנו אתכם ומקווים שתמשיכו במסירות שלכם

  1. אוסאמה ?? אתה חיי???
  2. ד"ש גם מחאלד
 27. 23
  אכן, בני דודינו טיפשים וכפויי טובה. במקום להודות לעיתון על תמיכתו העקבית בענין הפלסטיני, הם מפילים את אתר "הארץ". בושה!!
  1. זו דווקא התנהגות מאוד אופיינית להם.
 28. 22
  לא להתרגש

  בסך הכל נחשפנו בשבועות האחרונים לפעילות שמתרחשת מזה שנים וכל הזמן ברשת, ובאמתלות שונות. זה שההאקרים מצמידים לפעילות הזאת כותרות דרמטיות כגון "התקפה על ישראל" או שמות מחתרתיים נוסח "שחרור פלסטין" לא עושה אותן שונות במאומה מהתקפות ומעשי קונדס אחרים שהאקרים בני עשרה עושים בשביל הכיף כבר הרבה שנים ובכל העולם.
  ההבדל היחידי הוא הדרמטיזציה המיותרת שהתקשורת עשתה ועושה להתקפות הללו.

  חוץ מזה שממש אין מה להבהל, יש אפילו אספקט מאוד חיובי לכל זה - הנזק מהתקפות כאלה הוא מזערי, ולעומת זאת חברות אבטחת הרשת מקבלות כאן בחינם ועל מגש של כסף "בדיקות איכות" למוצריהן בהיקף וברמה שהן רק יכלו לחלום עליו. המודיעין שמתקבל מההתקפות הסתמיות האלה לא יסולא בפז.

  יתרה מזאת: רצוי שההתקפות ישמשו אינדיקטור לאירגונים לגבי רמת התלות שלהם ברשת ובתקינותה. האינטרנט יכול ליפול או להפגע גם בדרכים אחרות (רעידת אדמה ולו קלה, הפסקת חשמל ארוכה, פגיעה פיזית מכוונת בתשתיות וכו'). ארגון חכם ואחראי ינצל את הארועים לעריכת אומדן של רמת התלות של תיפעולו בתקינותה של הרשת, וייגבש בהתאם דרכים אלטרנטיביות ותכניות מגרה לאפשרות המשך תפעול רגיל במקרי חירום כנ"ל.

  (ובמילים קצת יותר מפורשות: לא לההפך תלוי באינטרנט יתר על המידה).

 29. 21
  גם דה מרקר נפל כמובן!
 30. 20
  ממש מלחמת איראן עיראק

  ובהצלחה לשני הצדדים

 31. 19
  בדיחה טובה של אריה אלדד
 32. 18
  שאלה למבינים

  מדוע לא ניתן להגדיר לודגמא שכל אתר יכבד רק x פניות בשניה משרתים מחו״ל בעוד שישאר פתוח לגישות מישראל, כך שבמקרה הגרוע, האתר יהיה מושבת רק לגולשי חו״ל, וגולשי ישראל לא יפגעו?

 33. 17
  התקפה זדונית שהנזק העתידי שלה לא ישוער. הכוונה להתקפה של הרשע הלא חכם אלדד על העיתון החשוב במדינה ועל הדמוקרטיה.
 34. 16
  אין אפוטרופוס לשמאל
 35. 15
  משום מה לא שמתי לב

  ואני נכנס לאתר הארץ כמה פעמים ביום

 36. 14
  "אנונימוס פלסטין"

  אם הם כל כך "אנונימוס" למה הם אומרים שהם פלסטיניים , מי מה שאני מבין לאנונימוס (אנונימי ) אין דת , גזע, מין , ארץ , מפלגה או כל שייכות אחרת....

 37. 13
  מיהו ההאקר?

  בהנתן כי היה מי שהכתיר את ״הארץ" כאחד משני אויביה של מדינת ישראל...צא ולמד מהי זהותם או סביבתם של ההאקרים הפוגעים. על זה הסעודי איימו בעלי עמדה בתגמול כואב, ומה צפוי לנוכחיים?

  1. נכון מאד
 38. 12
  הכל
 39. 11
  האם המומחים של הארץ לא מסוגלים לסנן IP?
  1. בינתיים "המומחים של הארץ" לא מסוגלים להחזיק מערכת טובקים מתפקדת אפילו מינימלית. אז "לסנן ip"?

   חוץ מזה שההתקפות מהסוג הזה משתמשות במחשבים מתוך ישראל.

  2. לא נכון

   אמנם עד לפיני כמה חודשים זה היה נכון
   אבל השתפרו יפה כאן...

 40. 10
  הם לא אנונימוס

  להיות באנונימוס = לא להזדהות.

  1. תגידו לי אין לכם טיפת חוש הומור? ככה לא בונים מדינה
 41. 9
  זה קורה

  כשאני עוזבת את הבית לכמה שעות ומכבה את המחשב
  הערב, כבר הערב אני מגבה את כל התכנים לכונן חיצוני
  לבינתיים לא נפלה שערה אחת משערות הבלוגים שלי
  פלשתינאים אם תתקיפו את האתר אני מתקיפה חזרה
  סיכמנו עם אנונימוס שאנחנו רק מפילים את פייסבוק לא ככה?

  1. הגיע הזמן לרדת למחתרת..:)

   הגיע הזמן לרדת למחתרת

 42. 8
  עושים שירות אדיר למדינה

  בזכותםלמדינה זכותם ישראל תהפוך למדינה המוגנת ביותר בעולם הסייבר. הם כמו וירוסים שמחזקים את המערכת החיסונית. אני מקווה שיפסיקו להתקיף חזרה על מנת להשאיר את הערבים חשופים.

 43. 7
  נפל ללא יותר מרבע שעה
 44. 6
  הם התבלבלו בטח
 45. 5
  ידעתי!!!
  1. הם חושבים שהארץ לא מספיק אנטישמי...
  2. כן - אנטישמי נגד היהודים? כמה אפשר לעוות את המציאות עוד במח החמום של הימין!
 46. 4
  יפה שהאתר עלה חזרה מהר, אך מה עם התקפות מגיבי השמאל הקיצוני והמתחזים במימון מדינות זרות עויינות?
  1. נו, אלו הן כל פניני החוכמה שיש לך להגיד?? ממש מצחיק
  2. לא, היו עוד, כולל ההיא עם חוש ההומור, רק שלמישהו כאן אין חוש הומור והוא צינזר הכל...
 47. 3
  טוב שחזרתם

  התעלמו מכל המלעיזים ומהטוקבקיסטים רפי השכל, אתם עדיין מודל לעיתונות ראויה בארצנו.

  1. גם בהארץ יודעים מה זו עיתונות אמיתית, מה היא אתיקה עיתונאית ואיך מפרידים דעה מידיעה

   ולכן הם צוחקים על התמיכה שלך. היא עמוסה בורות ושטיפת מוח. טוקבקיסט רפה שכל! הארץ הוא ביטאון, אין בו גרם של עיתונות אוביקטיבית. הוא משרת את המטרות של שוקן, ולא של שום אזרח אחר במדינה. ואת זה, אמרו למסנן טוקבקים להעלים. עאלק עיתונות. הצחקת את הארץ. מה אתה חושב שהם טיפשים? מה הם רפי שכל כמוך שלא מבינים מה הם עושים?

  2. אתה כנראה לא רואה את ההתלהמות הבלתי מידתית בלפיד? חשבתם שהיום אין השמצה עליו? טעיתם! יש כאן מתקפה סדורה ובלתי הוגנת בלפיד בתקופה האחרונה.
 48. 2
  אז האקרים פלסטינים תומכים בביבי שקרא לעיתון "אוייב" ?
  1. שנאמר: הלך הזרזיר אצל העורב...
 49. 1
  שמאלנות אינה עוזרת...
  1. המסקנה צריכה להיות: השמאלנות הוא לא כלי כדי להתחבב על הערבים - אלא השקפת עולם מוצדקת והגיונית לא פחות מזו של הימין
  2. בוא נחשוב ביחד

   הארץ מייצג את העמדה שלך. העמדה לפיה השמאלנות היא השקפת עולם מוצדקת. כלומר - קבלת הנראטיב הפלשתינאי, דחיית הטענה הציונית על זכות על הארץ והתמקחות על פירורים שיסכימו עבאס או משעל להשאיר להם. למרות זאת - הפלשתינאים רואים בכם אוייב שיש להיאבק בו. אולי תחשבו למה? אולי הפלשתינאים לא רוצים שום שלום - אפילו איתכם? אולי עבאס ומשעל לא חושבים להשאיר לכם אפילו פירור קטן ברמת אביב ג'? אולי השקפת העולם ה"מוצדקת וההגיונית" שלכם מובילה אתכם כצאן לטבח בידי הפלשתינאים?

  3. צריך להיות תמים או טיפש כדי לחשוב שלמי ששונא יהודים ושונא את ישראל אכפת בחצי מיל מה עמדתו של העיתון המותקף באיזשהו נושא. מספיק להם שהוא יוצא לאור בישראל ושכותבים בו יהודים.
  4. מאין הבטחון שאלה לא ימנים שהפילו את האתר?
  5. עוד מעט הארץ יטענו שזה לפיד.
  6. ואם נחשוב טיפה יותר?

   שאלה לי אליך, אתה יותר סימפטי כלפי ערבים שמאלנים? גם אצלם יש שמאל וימין וגם אצלם אלו שתוקפים הם אלו שלא רוצים שלום! זה עדיין לא אומר שהצד הפחות לוחמני אצלנו ואצלם לא יכול בסופו של דבר להסביר לשאר העם (אצלנו ואצלם) ששלום זה יותר טוב לכולם