גוגל Street View יושק בישראל ביום ראשון הקרוב

אחרי האמזונס, האלפים ועשרות ערים ברחבי העולם - מצטרפות לשירות צילומי הרחובות ירושלים, תל אביב, חיפה ומקומות נוספים ברחבי הארץ

אחרי חודשים של צילומים ברחבי ישראל, גוגל צפויה להשיק את שירות גוגל Street View בישראל. השירות החדש כולל צילומים בערים המרכזיות ובהן ירושלים, תל אביב וחיפה, כמו גם בערים ובאתרים נוספים.

בכך ישראל מצטרפת לעשרות ערים ואתרים שונים ברחבי העולם. בין האחרונים להצטרף לשירות Street View נמצא גם נהר האמזונס בברזיל, וכמותו הצטרפו גם אתרי סקי באלפים.

גוגל מציעה גם שירות דמוי סטריט ויו במוזיאונים שונים ברחבי העולם במסגרת פרויקט האמנות שהחברה מקיימת בשיתוף עם מוזיאונים וגלריות. רק לאחרונה הורחב מאוד השירות, והוא מקיף כעת כ-150 מוזיאונים. בין האחרונים להצטרף לשירות נמנה גם מוזיאון ישראל בירושלים - המוזיאון הישראלי היחיד בשירות.

הפעלת Street View בארץ, שכרוך בצילום כל הרחובות באמצעות מכוניות מיוחדות ותלת אופניים, אושר במשרד המשפטים, למרות ביקורת חריפה שספג השירות במקומות שונים בעולם בשל החששות מפני חדרה לפרטיות.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת על תלת-אופן של גוגל, על רקע העיר העתיקה, אתמולאמיל סלמן

על הביקורת אמר בעת אירוע לציון התחלת הצילומים מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד, כי "אנחנו מצלמים רק במרחבים ציבוריים שיש נגישות אליהם לכל אדם ממילא. אנו לא מצלמים בזמן אמת. אנו מטשטשים פרצופים ולוחיות זיהוי. כמו כן, מופעל מנגנון טשטוש נוסף. אדם שמשתמש בשירות ורואה דבר שהוא חושב שיש לטשטשו יכול לעשות זאת".

בתוך כך, בסוף השבוע התברר כי גוגל חמקה מפסיקה חמורה של רשות התקשורת הפדרלית (ה-FCC) בגין איסוף המידע במסגרת פרויקט Street View. הרשות חקרה זמן רב את האיסוף של מידע של אנשים פרטיים, ובין היתר כתובות אימייל ופרטי רשתות אלחוטיות. על פי דיווח בניו יורק טיימס החקירה של ה-FCC נתקעה מפני שמהנדס של החברה בחר בזכות השתיקה. ועל כן החברה נקנסה לבסוף בקנס הסמלי עבורה של 25 אלף דולר בגין הפרעה לחקירה. ארגוני פרטיות ברשת מתחו ביקורת על כך שהסוגייה החמורה של איסוף מידע נותרה ללא מענה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 8
  ומתי יושק גוגל טרנזיט בישראל? רוצים מידע על אוטובוסים תחנות ולוחות זמנים!

  תביאו את גוגל טרנזיט לישראל!
  וגם את גוגל נאוויגייט בסלולרי!
  וגם את כרום לסלולר!

  1. גוגל טרנזיט בישראל?!?!

   אתה רציני? שעות הגעת האוטובוס והרכבת בישראל הן סוד בטחוני. עוד יגלו שחצי מהאוטובוסים והרכבות בכלל לא יוצאים תוך הפרה של התחייבויות מול הממשלה.

 2. 7
  לא ברור למה עושים מזה עניין, זומאפ קיים כבר כמה שנים טובות, לא שמעתי שמישהו התלונן
 3. 6
  מגניב

  יפה מאוד בסה"כ לא לקח להם יותר מדי זמן להשיק את השירות אם חושבים על כל התהליך

 4. 5
  פרטיות? שמעתי על זה פעם....
 5. 4
  כן אבל... הם פוגעים בפרטיות לפי הניו יורק טיימס הם נקנסו

  http://www.nytimes.com/2012/04/15/technology/google-is-fined-for-impeding-us-inquiry-on-data-collection.html?_r=2&pagewanted=1

 6. 3
  "אחרי חודשים של צילומים בישראל"? המדינה התחייבה להודיע מראש על הילומים לפי אזור כדי למנוע פגיעה בפרטיות ממי שלא היה מעוניין להתפס על ידי המצלמה! מישהו ראה הודעות כאלה?
 7. 2
  לא לתת להם! כל עוד אין שלום אויבי ישראל יוכלו להשתמש בחומר המצולם כדי

  לעשות איכון כננות לטילים שישגרו למרכזי אוכלוסין.
  ראו וזהרתם.
  יש לחכות מעט עם ה"הצטרפות" לטרנדים הללו.

  1. על ת"א קל להתביית: לפי ריח הצינגלה /*)#% ..... (זהו! פגה ההשפעה.)
  2. אדיוט , יש להם מפות של כל חור בישראל ברשת בחינם
 8. 1
  המקום של ישראל בתור הוא בפרק ה- ג'ונגלים.
  1. והמקום שלך, ישראלי מבאיש מדינתו, הוא בגן חיות