למה יוטיוב נוזף בי על כישורי ההורות שלי?

רינת ויויו, יובל המבולבל ומחרוזות שירי חנוכה מציפים לי את הפיד החדש ביוטיוב בתזכורת בלתי פוסקת שאני מלעיט את הבנות בסרטונים רק כדי שאוכל לעבוד

בסדר יוטיוב, אני חרא של אבא, אני יודע את זה ואתה יודע את זה, אבל למה להזכיר לי את זה?

לא יודע אם שמתם לב, אבל אתר שיתוף הווידיאו הגדול בעולם עבר מתיחת פנים רצינית, וכעיקרון הייתי שמח לספר לכם על זה ולהיכנס לפרטי פרטים של איך תוכלו לשלוט יותר טוב בפיד של הסרטונים וכו' וכו', אבל לפחות עכשיו אני מנסה לעצור את השיטפון.

במקום כל מיני סרטונים של אנשים עם שום דבר יותר טוב לעשות בחיים מאשר להתקיים מסרטוני Call of Duty, טריילרים של משחקים או דיונים מלומדים על הנקסוס החדש אני מוצא את עצמי מוצף בסרטוני רינת ויויו בים המלח, יובל המבולבל וגיבורי האור, דרדסים וכל מיני דצים. רק אחרי שלוש ארבע גלילות עכבר מצאתי במה הערוצים אליהם נרשמתי, וגם אז הם טבעו בשלל המלצות נוספות כמו סמי הכבאי, דייט בחשיכה ותחקיר אדום אדום.

מעל כל הסרטונים האלה, שלאף אחד מהחשבונות הללו לא נרשמתי, כתוב Recommended for you. ומעל כל הפיד מתנוססת ההודעה "סרטונים מהערוצים שאליהם אתה רשום והמלצות מותאמות אישית מופיעים מתחת. יוטיוב מסדר את הסרטונים האלה בהתבסס על מה שאנחנו חושבים שאתה תרצה לראות".

צילום מסך

במילים אחרות, למרות שביקשתי לא לשמור את ההיסטוריה שלי, הנתונים שלי התגלגלו לאיפשהו בשרתי גוגל-יוטיוב והם מעידים כאלף ילדים מצווחים בתור לפסטיגל על כך שלא משנה כמה סרטונים אני אראה ביוטיוב, אני אף פעם לא אצליח להשוות את מספר סרטוני "רגע עם דודלי" (והיא אפילו כבר לא שואלת למה זה באפור), "אמא יקרה לי", "גלגלי האוטובוס" ואלוהים יודע מה עוד שאני דוחף להן כשאני מוכרח להמשיך לעבוד, או בימים הטובים יותר בסוף השבוע, כשאני עורג לאיזה שנ"צ.

במילים אחרות, גם מבלי להיכנס לדקויות של השדרוג החדש, יוטיוב התעלמו כמעט לחלוטין מכל הערוצים שנרשמתי אליהם והסתמכו על הסטטיסטיקה של היסטוריה שלי. הניסיון של יוטיוב להתחבר אלי ולהבין אותי באמצעות האלגוריתם שלהם וההיסטוריה שלי הצליח מעל המצופה אך כשל בצורה מחפירה. עד כדי כך שהוא הפך את הפיד שלי למקום שאני לא רוצה לבלות בו שנייה מיותרת. אם לא די בכך, בשעה שאני כותב את זה אני עדיין מנסה להבין איך אני מחזיר את המצב לקדמותו.

מה אתם חושבים על הפיד החדש של יוטיוב?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 8
  לא אוהבת את הפיד החדש כמו שלא אוהבת את השינוי בעיצוב מבלי ששאלו אותנו.לאן לעזאזל נעלמו התגובות שנכתבו בערוץ שלי בטיוב?
 2. 7
  אכן תופעה מטרידה

  אני אישית כבר ממזמן חושש שגוגל אוספים מידע על סרטונים נצפים למרות ביטול שמירת ההיסטוריה. בגלל זה כל פעם שאני פותח סרטון ביוטיוב זה רק דרך המצב הנסתר של הדפדפן. יכול להיות שהמידע מגיע דרך קבצי הקוקי? אשמח עם מישהו שחווה את אותם דברים ינסה למחוק אותם וידווח על התוצאות.

 3. 6
  תגיד לילדים לגלוש רק בגלישה נסתרת

  זה גם יכין אותם לגיל 16

  1. תנסה אתה להגיד לילדים משהו
 4. 5
  הי חבר'ה, כמה תשובות:

  מה שהתכוננתי לכתוב הוא שההיסטוריה סגורה כבר מזמן, לכאורה הוא לא אמור לשמור כלום

  משתמש ב-hide this אבל הוא ממשיך להציף ללא הרף

  שנ"צ - שנת צהרים

 5. 4
  מסכים איתך, תשתמש ב-HIDE THIS ACTIVITY וזה לא יופיע יותר
 6. 3
  מה זה שנצ

  מה זה שנצ

  1. שנת צהרים כנראה
 7. 2
  בטל את רישום ההיסטוריה ביוטיוב. ההרשמות תמיד יותר טובות מההמלצות.
 8. 1
  צחקתי. הזדהיתי. בכיתי