פייסבוק הודיעה: כבר לא תוכלו להתחבא מהחיפוש

הרשת החברתית הסירה את האפשרות להגדיר חסימה של הפרופיל מפני קהלים שלמים

פייסבוק הודיעה בסוף השבוע כי משתמשים לא יוכלו להסתתר יותר באופן גורף מחיפושים שמבצעים גולשים אחרים ברשת. האפשרות שהיתה קיימת תחת “Who can look up your Timeline by name?” (מי יכול למצוא את הטיימליין שלי לפי שם), אפשרה להגדיר קהלים מסוימים שלא היו יכולים למצוא אתכם בחיפוש.

היא הוסרה למעשה בעבור אנשים שלא השתמשו בה כבר בשנה שעברה. אבל, כעת היא תוסר גם בעבור אנשים שביכרו לסנן את מי שיכול לחפש אחריהם. כעת ניתן יהיה לחפש אותם לפי השם או לפי מאפיינים נוספים כמו למשל דפים שהם עשו להם לייק. מעתה אם תרצו שאנשים מסוימים לא יוכלו לחפש אתכם, אתם תצטרכו לחסום אותם באופן אישי.

מייקל ריכטר, האחראי על הפרטיות בפייסבוק, כתב כי "ההגדרה נוצרה כשפייסבוק היתה ספרייה פשוטה של פרופילים והיתה מאוד מוגבלת, לדוגמה היא לא מנעה מאנשים להגיע לטיימליין שלך בלחיצה על השם שלך בניוזפיד, או מפרופיל של חבר משותף".

מרכז שרתים של פייסבוק. תצלום ארכיון: אי-פי

ריכטר הוסיף והמליץ שאנשים ישלטו טוב יותר על הדברים שהם משתפים מדי יום. כלומר, כשאתם בוחרים לשתף תדאגו להשתמש בהגדרות הפרטיות בכל סטטוס. "היום אנשים יכולים גם לחפש בפייסבוק באמצעות מנוע החיפוש (למשל אנשים שגרים בסיאטל"), מה שמדגיש את החשיבות של שליטה בפרטיות של דברים שאתה משתף על פני האופן בו אנשים יכולים להגיע לטיימליין שלך".

ריכטר המליץ בין היתר למי שחושש שפוסטים ישנים שלו יחשפו לנסות לשנות באופן גורף את ההגדרות ב-Limit The Audience for Old Posts on Your Timeline.

לפני כחודש וחצי הודיעה החברה על שינויים נוספים בתנאי השימוש שכללו בין היתר שילוב של תמונות הפרופיל של המשתמשים במאגר התמונות לזיהוי פנים.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 10
  פרטיות

  מי שרוצה לצאת שימחק את כל מה שיש לו שם שישנה שם ואז ימחוק את החשבון

 2. 9
  בדיוק הזמן לסגור את הפייסבוק
 3. 8
  זה בדיוק הקיו שלי לסגור את הפרופיל שלי בפייסבוק. היה נחמד. שלום.
 4. 7
  לאט לאט התכסיס ושמו פייסבוק, שלרשויות ה"חוק" האמריקאיות יש רשיון להוציא ממנו כל אנפורמציה אפשרית, מתגלה במלוא כיעורו ושפלותו. המסכה המגניבה נופלת, ומאחוריה הפנים המאיימות של האח הגדול.
 5. 6
  מה ההבדל בין זה לבין פירסום האימיילים

  הפרטיים של האנשים? צריך לצאת מהפייסבוק

 6. 5
  הגיע הזמן לסגור אותם

  ללחוץ עליהם עי סגירת חשבונות מסיבית. הרי החברה רק חייה מהבורסה ולכן יש לקהל הלקוחות אפשרות ללחוץ עליהם. לתת לנו את השיאות והאנונימיות שאנו דורשים. מהיום אני סוגר את החשבון שלי

  1. תחזור לדווח שסגרת (אפשר בגלויה)
  2. ההנחה שלך שהחברה חיה רק מהבורסה, שגויה לגמרי. הם מרוויחים הרבה מאוד מפרסומות, אפליקציות ועוד. ומלבד זאת זה שירות שיש בעולם ואתה יכול להשתמש בו או לא, כרצונך - אין צורך בכל ההתמרמרות הזאת.
 7. 4
  הכי מתאים - לא לעדכן כלום בפייסבוק.
 8. 3
  אני שוקל לעזוב...
 9. 2
  הפתרון היחידי הוא להתנתק מהדבר הזה שהפרטיות שלך מעניינת לו את הביצה השמאלית
 10. 1
  חצופים

  זה כמו שבית מלון יבנה את קירותיו הפנימיים מזכוכית, ויבקש ממי שלא רוצה שיראו אותו בתשמיש מיטה להתכסות בשמיכה...

  1. ומה עם המטומטמים שממשיכים לבוא למלון הזה?
  2. מישהו הכריח אותך להחזיק פייסבוק?
  3. ההבדל הוא שאתה משלם בעבור חדר במלון וזכאי לפרטיות...כאן אתה אורח וחשוף לשיגעונות של המארח...אפשר לוותר על החוויה.
  4. אי אפשר לצאת מהמלון ברגע שנכנסתם

   בפייסבוק אי אפשר למחוק את המשתמש. לכל היותר "לכבות", אבל כלל הנתונים על אותו משתמש נשארים באותו המאגר.