מת כוכב הסרט “גרון עמוק”, הארי רימס

רימס, שהצליח לעזוב את עולם הפורנו לאחר קריירה ארוכה בו, מת ממחלת הסרטן

הארי רימס, כוכב הסרט “גרון עמוק”, מת שלשום ביוטה שבארצות הברית לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא היה בן 65 במותו.

רימס נולד כהרברט סטרייכר, וכשהיה בן 21 החל בקריירה של שחקן פורנו. הסרט “גרון עמוק”, שבו כיכב לצדה של לינדה לאבלייס, זכה עם יציאתו לבתי הקולנוע ב-1972 להצלחה אדירה, הודות למהפכה המינית שבעיני רבים הפכה את הפורנו לדבר שאין עוד צורך להסתירו, אלא ניתן להציגו בראש חוצות.

רימס ב-1979אי-פי

בעקבות ההצלחה של “גרון עמוק” נהפך רימס לכוכב מפורסם, אבל עד מהרה האשים אותו האף־בי־איי בקשירת קשר להפצת חומר תועבה בגבולות ארצות הברית. רימס נמצא אשם והורשע על ידי בית המשפט האמריקאי ב-1976, אך אז התגייסה הוליווד לעזרתו. עורך הדין המפורסם אלן דרשוביץ נשכר כדי להגן עליו ובסופו של דבר האשמות נגדות בוטלו.

מעט לאחר מכן לוהק רימס לסרט המוסיקלי “גריז”, לצדם של ג’ון טרבולטה ואוליביה ניוטון ג’ון, אבל לא חלף זמן רב והליהוק הזה בוטל. הסיבה לכך היתה חששם של מפיקי הסרט כי השתתפותו של מי שמזוהה כשחקן פורנו תפגע בהכנסותיו.

בשנות ה-70 וה-80 הופיע רימס בכמאה סרטי פורנו, ולאכזבתו לא הצליח לפרוץ את העולם הזה ולהשתלב בסרטים שפנו לקהל אחר. הוא התמכר לסמים ולאלכוהול, אך בסופו של דבר, בשנות ה-80, החליף קריירה ונהפך לסוחר נדל”ן מצליח.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 2
  "בגיל 21 הפך לשחקן פורנו"- זאת אומרת התחיל ב-69...
 2. 1
  Its all about the money, its all about the dum dum duh dee dum dum

  שמונה שנים אחרי הפקת "גרון עמוק" הוציאה לאבלייס אוטוביוגרפיה בשם "Ordeal" ("חוויה קשה", בתרגום חופשי), אותה כתבה יחד עם העיתונאי מייק מקגריידי. לאבלייס טענה בו שבעלה הראשון, צ'אק טריינור, הכריח אותה להשתתף בסרט נגד רצונה, ושהוא דרדר אותה לזנות ולעיסוק בפורנו בכפייה ואיומים. היא סיפרה שבפעם הראשונה שעסקה בזנות ליהק אותה טריינור כקורבן של אונס קבוצתי בידי חמישה גברים, ששילמו לו על שסרסר בה. כשאמרה לטריינור שהיא מסרבת לעבוד בזנות, הוא כלא אותה, התעלל בה פיזית ונפשית, ניתק את קשריה עם סביבתה, צותת לשיחות הטלפון שלה, לא אפשר לה לעזוב לבד את הבית, והכריח אותה להתחתן איתו. לאבלייס טענה שהוא התעלל בה, הכה אותה ואיים על חייה. את "גרון עמוק" צילמה לטענתה כשטריינור מכוון רובה אם-16 לראשה , מאיים להרוג אותה אם לא תבצע בו את האקטים שנדרשו ממנה. לטענתה, ניתן לראות בסרט חבורות כחולות על רגליה, שנגרמו כתוצאה מהמכות שנתן לה.
  לינדה חשפה בספרה אינספור פרטים מזעזעים. חלק מההאשמותיה נגד טריינור הופרכו, אחרות אומתו על ידי עדים ופוליגרף.
  בשנותיה האחרונות, אחרי עשור שבמהלכו יצאה בחריפות נגד תעשיית הפורנו, התרככה לינדה לאבלייס והחלה לשתף פעולה עם המיתוס של עצמה, ולו כדרך להתפרנס. היא חזרה להתראיין על עברה כלינדה לאבלייס, השתתפה במופעי נוסטלגיה ובגיל 50 הופיעה בסדרת צילומים סקסיים שהתפרסמה במגזין הפטיש "Leg Show". היא גם קישטה בנוכחותה את כנס הפורנוגרפיה השנתי בלאס וגאס וזכתה לתשואות רמות מבאי האירוע.
  באפריל 2002, בגיל 53, עברה לינדה לאבלייס עוד תאונת דרכים קשה וכעבור שלושה שבועות מתה מפצעיה. ׁ