עובדי "הארץ" השביתו את המערכת; גליון יום ה' לא הודפס

לטענת ועד העובדים, ההנהלה לא קיימה עמם משא ומתן על תוכנית הפיטורים. מו"ל "הארץ": ההחלטה להשבית את העיתון רק תחליש אותו

עובדי קבוצת "הארץ – TheMarker" השביתו היום (רביעי) את מערכת העיתון ואת אתרי האינטרנט של הקבוצה מ-16:00 ועד חצות; לפיכך לא הודפס גליון יום חמישי של העיתון.

העובדים מחו על כך שלטענתם הנהלת הקבוצה לא מקיימת עמם משא ומתן על תוכנית הפיטורים המקיפה בקבוצה. "איש מאתנו לא יעבוד בשעת האסיפה, ואיש לא יחזור לעבוד כאן אחריה", כתבו אנשי הוועד לעובדים. "איש לא יכתוב כתבות, איש לא יצלם תמונות, איש לא יערוך, איש לא יעצב ואיש לא יאייר, יפיק או יראיין - עד לסיום השביתה. זכרו: אין עיתון בלי עיתונאים... הנהלת 'הארץ' ממשיכה בשלה, מתעלמת מתביעותינו ואינה נענית לדרישותינו. הגיעה השעה לשביתה כללית".

בשבוע שעבר קיימו העובדים שביתה חלקית בשעות הערב שארכה כשעתיים וחצי, וכללה אסיפה של עובדי הקבוצה והפגנה ברחוב שוקן בתל אביב, שבו שוכנת מערכת "הארץ". העובדים אף חסמו הכביש ונשאו שלטים שעליהם נכתב "לא לתוכנית הפיטורים". השביתה חלקית, שגרמה רק בעיכוב הורדת העיתון לדפוס, התקיימה לאחר אסיפות שונות ולאחר הפגנה שקיימו העובדים מול ישיבת דירקטוריון הקבוצה שדן בתוכנית הפיטורים.

עובדי "הארץ" חוסמים את רחוב שוקן, בשבוע שעברתומר אפלבאום

לטענת העובדים, צעדים אלה לא סייעו וההנהלה עדיין מתעקשת להמשיך לבצע את סבב הפיטורים, שלטענתם מגיע לכ-100 עובדים. "על רקע חוסר ההתקדמות מאז הפעולה בשבוע שעבר, אנו מתכוונים להשבית את העיתון", אמר יו"ר ועד העובדים של "הארץ", אריאל גוטליב. "אמנם הוקם צוות משא ומתן, אך הוסכם עליו עוד לפני כן ולא נפתח מו"מ רציני. אנו דורשים להקפיא את הפיטורים לתקופה שבה ייערך מו"מ וישקלו תוכניות חלופיות. פעלנו עד עתה בצורה מדורגת ויש לנו את הלגיטימציה המלאה להשבית את העיתון".

צעדי הפיטורים ב"הארץ" מצטרפים לשורת קיצוצים בעיתונות המודפסת בתקופה האחרונה, בעיקר בעיתון "מעריב", ששרוי בהקפאת הליכים ועובדיו חוששים לעתידם ולכספי הפיצויים שלהם. אתמול קיימו העובדים הפגנה מול ביתו של בעל השליטה בעיתון, נוחי דנקנר, והקימו במקום סוכה. בעיתונים נוספים נערכים קיצוצים, בהם בקבוצת "ידיעות אחרונות".

מו"ל הארץ, עמוס שוקן, מסר בתגובה: "לא זו בלבד שהתייחסנו ברצינות להצעות של ועד העובדים, אלא גם אימצנו חלק מהן והודענו להם שאנחנו מעוניינים להמשיך ללבן את ההצעות. מנגד, הבהרנו לעובדים כי העיתון חייב ליצור תקציב שיוכל לעמוד בו. לכן לא הסכמנו לעצור את הליך הפיטורים, שבלאו הכי מתרחש בקצב מאוד אטי. זה מצער שוועד העובדים לא מבין שקרה משהו בענף העיתונות שמחייב התאמה של הוצאות למציאות בענף. ההחלטה להשבית את העיתון לא תחזק את 'הארץ', אלא תחליש אותו".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 140
  שירות בתשלום

  אני רוצה לציין, שכמו רבים אחרים שעשו זאת - אשמח לשלם בעבור התוכן באינטרנט (כעת אני מנוי לעיתון). האתר (וגם האפליקציה) כפי שהוא בנוי כעת הינו טוב, אך אינו מושלם. הוא יוצר חווית קריאה שונה מזו של קריאת העיתון. יכול להיות שזו הייתה הכוונה המקורית אך לפי דעתי אפשר וניתן ליצור שילוב בין שתי החוויות: חווית העיתון והאינטרנט. חווית העיתון המסודרת, מקוטלגת, נקייה עם מינימום רעש של בלוגים ו-talk backs מעוצבנים ועצבניים הבנוייה לפי מסורת כלשהי, כזו אשר מאפשרת לקוראים להתרגל למשהו אחד ולצפות כל בוקר לתכנים מסוימים בצורה מסודרת מקוטלגת לפי מוספים. לעומת זאת, חווית האינטרנט המבולגן, מלא הקישורים לכל מיני מקומות ולתכנים ויזואלים של וידיאו ותמונות נוספות, עם ה-blogs וה-talk backs התזזתיים. אני בטוח כי אפשר לשלב בין השניים מבלי לגרוע האחד מהשני.
  לעניות דעתי, המשך הקיצוצים לא יובילו לדבר למעט עוד קיצוצים בכנפי העיתון וברמת העיתונאית.

 2. 139
  עובדי "הארץ", אתם לא שפויים במאבקכם. זכותה של הנהלה במצב כה חמור לפטר עובדים. מה אתם מעדיפים, שבסוף כולכם תלכו הביתה? התייעלות, התייעלות, התייעלות, זה היום שם המשחק בתקשורת. ניהול והתייעלות.
 3. 138
  מה עם פיצוי למנויים ? אנחנו לא פראיירים. המנוי יקר - דורשים פיצוי !
  1. מזדהה ומבינה את השביתה, אבל...

   רק לאחרונה נהייתי מנויה והבנתי שלא מדובר רק ב'שעשועים' אלא גם במתנה לרוח ובחיזוק העיתון המשפיע שמייצג רוב הזמן את דעותי. לא קל לי לשלם את הסכום הזה, אבל אמרתי שהיתרונות גוברים על החסרונות. ברגע שפוגעים בי כמנויה - אחשוב בקרוב אם לבטל את המנוי.

 4. 137
  למי יש שתי פנים?!

  אני מעלעל בתגובות פה ומוצא את מנויי הארץ הנאורים בשלל תגובות,אנסח כמה: -זה עיתון לאנשים "חושבים " -אם אתה לא אוהב אז אל תקרא -עייפנו מלהסביר לאנשים שחושבים בקטן -לכו וקראו ישראל היום. אז לשם שינוי אנשים הקשיבו לכם והפסיקו לקרוא,עייפו מלשמוע את השטויות שלכם אתם עוד קוראים לזה (הסברים),התחילו לקרוא ישראל היום,חלפה שנה שנתיים והנה אין יותר עניין בכם-ועכשיו בשיא חוצפתכם הידועה מבקשים את עזרת הציבור לו קראתם גזענים חשוכים וכו'...תאכלו את הכובע ותיעלמו מהנוף בהקדם האפשרי לכו לחיות לצד אלה שליקקתם להם כל חייכם. נראה איך הם יתייחסו אליכם..לכו לכו לכם לרמאללה או ג'נין גדעון כנראה כבר נמצא בדרכו לאיסלאמבד!! מועדים לשמחה זמנים וששון..... כל כאלב בא יומו

 5. 136
  למה שביתה ? קבלו סיוע כספי מהפלשתינים ומהקרן החדשה לישראל

  עיתונכם ראוי לקבל סיוע מוראלי וכספי מהרשות הפלסטינית ומדינות אירופה
  באיחולי הצלחה

 6. 135
  אורי בלאו

  העיתון הוציא הון עתק על הגנת הכתב אורי בלאו. האם הוא ימשיך ליהנות מגיבוי זה?

 7. 134
  עיתון איכותי ?

  אתם בעיקר איכותיים בעיני עצמכם. אמנם ישראל היום וידיעות הם לא איכותיים אבל הם גם לא מתיימרים. מה שכן איכותי אצלכם זה דה מרקר בזכות גיא רולניק. מדור הדעות שלכם מזעזע.

  1. מסכימה לגמרי. ועוד -

   תפתחו את מוסף כלכליסט - קצר וקולע עם מעט כתבות מצויינות וזהו. הארץ מנסה בימי חול ובמוסף, "להשתפר". כמו המדורים האישים, הכאילו-כתבות הארוכות והנחותות (צ'יקי ואלון עידן באמת ראויים לעיתון ארצי ועוד "לאנשים חושבים"?). ולא נדבר על סתם פרסומות. כ"כ הרבה ניירת סתמית. הוכח שהמוספים המיוחדים עם הכתבות מחו"ל מעלים את הרמה...

 8. 133
  לא נורא, במה אחת פחות לשונאי ישראל!
 9. 132
  המחאות האלו טפשיות והן עושות לכם רק נזק

  שכל עיתונאי יעשה את עבודתו כמה שיותר טוב, רק זה יחזיק אתכם, גרימת הפסדים נוספים למערכת שמדווחת שהיא מפסידה זה פשוט לירות לעצמכם ברגל. טייקון או לא טייקון אף אחד לא ימשיך להפסיד כסף כדי לשלם לכם משכורת. ואני אומר את זה בתור אחד שהעיתון היחיד שהוא מסוגל לקרוא זה הארץ ואני חרד מאוד לגורל העיתון. התרבות הישראלית לא תהיה אותו הדבר בלי הביקורת של העיתון האיכותי הזה. אז יאללה במקום להשבית את העיתון, תכתבו לנו כתבות טובות, זה יגדיל את התפוצה ואת ההכנסה של העיתון ויכול גם לשמור על מקומות העבודה שלכם.

 10. 131
  גידעון הצרות שלך ממש שמחת בית השואבה!
 11. 130
  מפתן הדלת שלי מיותם. ומה עם העכבר??
 12. 129
  מנפילת מעריב והארץ אפשר ללמוד כמה דברים

  א. עיתונאי ישראל צבועים ברמות שהיא אפשר לתאר - כאשר ראש הממשלה איש ימין קריסה קלקלית של עסק לכתיבה הופך מיד לפגיעה בחופש הביטוי אבל כאשר ראשהממשלה הוא איש שמאול סגירת עיתון (על המשמר) זה מציאות ואין בסגירה שום פגיעה בחוםש הביטוי. ב. לתושב הממוצא בישראל נמאס משקרי כותבי מעשיות ושקרים אשר מפליצים את דעתם האנטי ישראלית ולכן אין שום סיבה לרכוש נייר עם שקרים. ג. השמאול לא טוב גם בעסקים כי גם בזה הוא נכשל.

 13. 128
  מפתן הדלת שלי מיותם. ומה עם העכבר??
 14. 127
  מסתבר שוועד עובדים תמיד ינקוט באותה השיטה . גם במקום כמו "הארץ"

  שביתה תמיד הייתה נשק הטיפשים במהלך של מאבק מקצועי.
  השבתת העסק היא הקלף האחרון של וועד העובדים.
  הדברות היא הדרך לפתור בעיות, לא מלחמות. אלו רק דוחים את ההידברות.

 15. 126
  לא רציתם לשמוע גדעון לוי הרס לכם את המכירות של העיתון! עכשיו תשלמו ...

  ניסו לשכנע אותי ולא אחת לרכוש מנוי להארץ האמת שלא הייתה לבעיה .
  אך מוסרית לא יכולתי לתת פרנסה "לכתב העל" של הארץ -גדעון לוי .
  אמת שאני באיזה מקום שמח לעד , לא רציתם לשמוע תשלמו ובגדול.
  נכון מר שוקן? !!!

 16. 125
  יישר כוח!!!
 17. 124
  חבר, אתה חסר

  קפה הבוקר היה תפל

 18. 123
  כמה חסר ל"הארץ" כדי לגמור את 2013 ?

  לדעתי יש גרעין קוראים שיהיה מוכן לתת כתף, למשל לרכוש מניה של העיתון .

 19. 122
  הארץ=על המשמר

  כשעיתון הארץ באמצעות עורך דהמרקר הפך להיות עיתון ״על המשמר״ , ואולי אף קיצוני ממנו, אבל משלם לעובדיו כמו מתפרה בשכם, שלא יתפלא שהעסק חוזר לעצמם כבומרנג...

 20. 121
  הארץ,העיתון האמין ביותר בעולם,נקודה.

  אסור לעיתון כמו הארץ,להיסגר,אקנה כל יום עיתון הארץ וכך אעזור במאבק הצודק שלכם.

 21. 120
  תזהרו שלא תרגיזו את עשירי ישראל
 22. 119
  צר לשמוע אולם אין מה לעשות

  עיתון הארץ יוצא לאור משנת 1918 והצליח להחזיק מעמד עד היום, אולם אין מה לעשות האינטרנט והרדיו ניצחו גם אותו. בכך מצטרף עיתון הארץ לעיתון מעריב המצוי גם הוא בקשיים וגורלם יהיה כגורל קודמיהם: דבר, למרחב, הבוקר. הצופה, חדשות ועל המשמר.

 23. 118
  שום חברה לא יכולה להסתמך על "רוכשי מנוי אידאולוגיים"

  זה אמנם מועיל מאוד לרכוש מנוי כדי לעזור כלכלית לעיתון שכל כך מאמינים בחשיובות (ואם לא הייתי סטודנט דל, הייתי עושה כן). אבל מה לעשות, שלרוב האנשים, מעדיפים את הגרסה האינטרנטית, שלא רק בחינם, אלא גם מאפשרת תגובות, וגם חסכונית בנייר.

  להגיד לכם שאני יודע מה הפתרון? לא. אולי מינוי אינטרנט בתשלום צנוע? אולי תשלום עבור גישה מורחבת לאתר? אולי שינוי במדיניות הפרסום?

  אולי. אבל לשדל אנשים לקנות מנוי, לא יעבוד...

 24. 117
  אעשה הכל כדי שתמשיכו בהדפסת העתון. בזכות השמצותיכם הפרועות נגדי אני צובר יותר ויותר תומכים. הפסקת הדפסתכם תגרום לי לנזק אלקטורלי אדיר.
 25. 116
  תחליפו את השם ל ״בילאדי " התוכן יכול להשאר

  אתם העיתון הערבי הכי טוב תחליפו שם להארץ בערבית לא צריך לשנות את התוכן הוא ממילא אנטי ישראלי אנטי יהודי ובעד פרוק המדינה הציונית התפוצה תעלה בצורה מדהימה

 26. 115
  לפתוח מנוי בתשלום לטאבלט

  או סתם באינטרנט

 27. 114
  עובדי 'הארץ' ו'מעריב' צריכים להתאגד בדחיפות!

  מדובר במשהו עקרוני, אי אפשר להישאר כאן בלי עיתונים! אי אפשר להישאר רק עם 'ידיעות' וכל מיני שופרות מתועבים מסוג 'מקור ראשון' ו'ישראל היום', שהם תחתית החבית מבחינת סיקור אובייקטיבי או איכות עיתונאית מינימלית.

  אני דור שלישי לקוראי 'הארץ', ובטח יש פה בסביבה עוד רבים כמוני. דווקא אתם אמורים להבין שמאוד לא רצוי לקרוא רק באינטרנט את מהדורת 'הארץ' (אלא בנוסף על מהדורת הפרינט) או להפסיק להיות מנויי העיתון! זה בדיוק מה שיגרום לקריסת המערכת כולה!

  אתם באמת רוצים להישאר רק עם עיתונות בינונית ומטה ורק עם האינטרנט? זהו? עולם הפרינט מת?

  חבל, חבל להגיע לזה, הפרינט כוחו במותניו, והוא שונה לחלוטין מהעיתונות ברשת, מעמיק ורהוט בהרבה, והכתיבה ייחודית ולא מנוסחת ב"שטנץ" אחד, שלא לדבר על מוֹתר 'הארץ' על כל כלי התקשורת האחרים.

  עצוב לוותר כך. עצוב ולא הכרחי.

 28. 113
  פנטסיה 2012, התחזית הלא-פרועה שלי: הארץ לאן?.. (קורטוב דמיון חופשי ביום של מפח נפש גדול)

  א) למרות התגייסות הקוראים ותוספת של כמה מאות מנויים, "הארץ" קורס כלכלית בתוך שנתיים-שלוש.
  ב) שונאי-הזרים, הפטריוטים הנלהבים, מורעלי-הצבא, מרעילי-הערבים ומתעבי גדעון לוי מתכנסים לחפלה ענקית בפארק הירקון. השישליק בחינם.
  ג) אני בינתיים כבר מספיק להשיג אזרחות זרה ומהגר לאירופה, וממשיך לעקוב משם אחר ההתפתחויות בדאגה לא מבוטלת.
  ד) גוש הימין זוכה בבחירות ברוב חסר תקדים. ליברמן ראש ממשלה ואלי ישי סגנו. סגל האוניברסיטאות בחיפה, בבאר-שבע ובתל-אביב מוחלף ברובו, לשביעות רצון הממשל.
  ה) השחיתות הממסדית ושנאת-הזרים במדינה מתגברות עד לרמות שלא נודעו כמותן קודם לכן, ובמקביל חלה הסלמה ביחסים עם מדינות ערב, גם כאלה שנחתם עמן הסכם שלום. הפלסטינאים נאנקים תחת מצוקה חומרית וחברתית קשה מנשוא.
  ו) מלחמת גוג ומגוג פורצת בשעה טובה. אלי ישי מברך על הנרות ובוצע את חלת-השבת, ה' עמו.
  ז) זה מה שנשאר. חבל, באמת הייתה יכולה להיות לנו כאן ארץ נהדרת...

  חבר'ה, תעשו מינוי! ויפה שעה אחת קודם.

 29. 112
  מה ציפו יקרא אם החרדים יתחילו לעבוד
  1. יקרא או י-ק-ר-ה? מי "ציפו"? מה הקשר לחרדים? שכתב, חביבי, שכתב!
 30. 111
  יום ללא השמצת ישראל. היסטוריה.
  1. לא מדויק. המהדורה האינטרנטית ממשיכה להופיע!...
 31. 110
  מה לעשות שברשות הפלסטינית יש קיצוצים
 32. 109
  מצב העיתונות בארץ הוא אסון לחברה הישראלית
 33. 108
  טעותם של העובדים

  להשבית את הופעת העיתון משמע: קורא ותיק של ״הארץ״ קם בבוקר, ומגלה שבניגוד למה שסבר עד כה מכוח ההרגל, ניתן בהחלט להתחיל את היום ללא העיתון, ויש לכך אפילו יתרונות לא מעטים. התוצאה: אפקט גמילה, שעשוי להוביל את אותו קורא לביטול המינוי ארוך השנים אשר חשבו לחלק מהכרחיותו של הטבע. כך יאבדו לעיתון מנויים נאמנים, ולא תיוותר ברירה למו״ל אלא לסוגרו ולהותיר את עובדיו דהיום ללא פרנסה.

 34. 107
  כמה הצעות לסדר:

  מחיר המנוי להארץ יקר מאד, אבל אצלנו קריאת הארץ היא בבחינת אויר לנשימה ולא נוכל לוותר עליה. לכן, אנחנו, שתי משפחות הגרות באותו בנין, חולקות במנוי אחד.

  אחד משכנינו בבנין שבו אנו מתגוררים ביקש לעשות מנוי של סוף-שבוע, ונענה בשלילה. חבל. ידוע לנו שרבים מעוניינים במנוי מסוג זה והנהלת הארץ אינה מאפשרת זאת.

  והצעה למר שוקן - אפשר את קריאת הארץ באינטרנט בתשלום חודשי סביר - 30 ש"ח למשל. אין ספק שרבים ירשמו לשירות זה. מנויי העיתון המודפס יקבלו גישה חינמית לאתר.

  1. בין 60 ל-85 שקלים למנוי טאבלט ואתם חוזרים לרווחיות

   אין כוח לנייר יותר. אני משלם לגלובס בכיף על מנוי לאייפד.

 35. 106
  הקפה הראשון

  ומה עם הפגיעה האנושה באושיות הבוקר? אנה נוליך את החרפה של המנוי הניצב בפיג'מה ובעיניים מפלבלות מול החלל שנפער לפני דלתו, כשגם בדיקה שגרתית (ושופעת רק מחשבות טובות, כמובן) של דלת השכנים העלתה חרס?

 36. 105
  לא נוראה !!!!!!!

  בעצם מסכנים הפלסטינים איך ימשיכו להפיץ את השקרים בעיתונים כותבי עברית?

 37. 104
  נגד מי שבתתם? נגדי???

  קמה בבוקר ואין עיתון .זה מבאס לאללה. יורדת למטה לבדוק מה קורה אצל השכנים. מתקשרת לעיתון ושומעת על שביתה. לכל הרוחות, נגד מי? האם התגובה הנכונה היא ביטול המנוי? והאם אם אחרים יעשו כמוני גורל העובדים יהיה טוב יותר?

 38. 103
  אל תתנו לעיתון ליפול

  ועד והנהלה מתחנן תגיעו להסכם באוירה של היום ההשבתה היא כלי בידי כל אלו שרוצים בחיסול העיתון האיכותי הבאמת יחידי במדינה

 39. 102
  בלי "הארץ״ אין ארץ .
 40. 101
  השבתת העתון

  לעובדי מעריב לקח הרבה זמן עד להשבתה. בהארץ זה נראה הצעד הראשון.
  אנחנו מנוים ותיקים והעתון חשוב לנו. מאידך ההתלבטות לגבי המשך המנוי חוזרת אצלנו שוב ושוב. כבר לא פעם חשבנו להפסיק את המנוי ולעבור לקרוא אותו באינטרנט בלבד. אי הופעת העתון לא מחזקת את רצוננו להמשיך במנוי. אל תשתמשו בנשק השביתה בקלות רבה מדי. אתם עלולים לא למצוא אותנו שם כשתחזרו לעבוד.

 41. 100
  עצוב לשמוע אבל צפוי. איכות עולה כסף , לי יש מנוי בסופי שבוע בלבד, ואובססיה לעיתון האינטרנט. מה אפשר לסייע?
 42. 99
  חבל שאתם מופיעים באינטרנט ומזהמים את הסביבה.

  חמאס ואירן וגם חזבאללה ישמחו מאוד להוציא אצלם את הארסון
  השמאלני הארור שלכם.

 43. 98
  העובדים פוגעים בפרנסתם

  העיתון בהפסדים כבר שנים רבות עובדה שהעביר אחוזים ניכרים מהבעלות למשקעים. נראה שהעיתון בקושי שורד והמתבקש ביותר הוא לקלף את השומן. כששמעתי שיש 500 עיתונאים בארץ היתי המום אין פלא שהעיתון לא יכול לעמוד בהתחיבותו אם כמות כזו גדולה של עיתונאים. אז רוצים לפתר 100 זה עדיף על סגירה בטוחה ופגיעה בטח של גם יותר מ1000 עובדים.

 44. 97
  לבי עם העובדים לא עם העיתון!

  לבי עם העובדים אבל איננו עם העיתון!
  מאז שבחר 'הארץ' בקוו אנטי ציוני ואנטי לאומי באופן מערכתי, כמות המינויים והקוראים יורדת ויורדת. אין לזה כל קשר למדיה האלקטרונית. אם העובדים רוצים שמאבקם יצליח והסימפתיה אליהם תקלט בציבור, אל להם לבחור כמיצג אחד כדוגמת חגי מטר במעריב. נציג כזה חירב את מאבקם מלכתחילה.
  הצעתי לכם: אל תתנו לגדעון לוי או לעמירה הס ושות' להתקרב למיקרופונים!

 45. 96
  איזו דרך מטופשת להפגין. ״אנשים חושבים״ עאלק
 46. 95
  איזו דרך מטופשת להפגין. ״אנשים חושבים״ עאלק
 47. 94
  אתם מנסרים את הענף עליו אתם יושבים, במילא שלדון אוכל אתכם בלי מלח..
 48. 93
  אני מציע לשוקן לפטר פחות עתונאים, ולהוריד שכר לכולם (10 אחוזים למקבלי שכר נמוך, 15 - 20 אחוזים למקבלי שכר בינוני וגבוה). ולא נורא, אפשר למצוא כותבים טובים חדורי שליחות גם בפחות שכר.
 49. 92
  אין עתיד לעיתונות המודפסת . ניתן להתספק בעיתונות הלא מודפסת.
  1. אין כיף גדול יותר מלקרוא עיתון מודפס, עם או בלי קפה. אין יותר אנושי ומרגיע מעיתון מודפס על השולחן.
 50. 91
  לעובדי והנהלת "הארץ" : אתם "לא נורמלים". אין לכם מה לעשות? לא יכולים להגיע להסכמה? טיפשות. הארץ הוא שליחות עיתונאית, גם בעיני קוראיו. הוא העיתון היחידי בישראל שיכול להיקרא "עיתון אמיתי", ואני לא איש שמאל בכלל. מה זה, מלחמת מוחות? מלחמת התאבדות? השתגעתם? לכל העתונאים: חזרו מיד לעבודה, ותנו להנהלה לנהל את העיתון כראות עינה. להנהלה: קצת גמישות מול העובדים יכולה רק להועיל.
 51. 90
  רק העיתונאים מסכנים?עובדי ההפצה הם העובדים העניים האמיתיים בקבוצת הארץ
 52. 89
  אוי זה כל כך מגיע לכם...

  זו פעם ראשונה שאני מבקר באתרכם , מנוכר ואנטי ציוני כצפוי. שמח כל כך בנפילתכם ותאמינו -אני לא לבד , אני חלק מרוב מוחלט בעם הזה שמאס בכם ובשכמותכם שעושים הכל בכדי להשניא אותנו בפני אומות העולם. יהי זכרכם בדיחה לא מצחיקה ותו לא . אושר עילאי :-)

 53. 88
  קשה לדמיין את הארץ בלי 'הארץ', פשוט מכיוון שזה העיתון היחיד במדינה שכתוב בשפה העברית

  'אנאלפבט היום' ו'ידיעות' הם עלבון לאינטליגנציה וכתובים בארסית. אז מה נעבור ל'מקור ראשון'? אולי אין ברירה. לא מסכים עם רוח העיתון אך בהחלט מכבד ומוקיר.

  1. אתה טועה לגמרי. העיתון אינו כותב בעברית

   בעברית לא כותבים "יפאן". כותבים יפן, למשל. בעברית לא כותבים "בוליוויה", כותבים בוליביה. בהארץ כותבים "קולקטיב", ובאותה נשימה - "קולקטיווי". זה לא עברית.

  2. גם מקור ראשון לא בדיוק כתוב בשפה גבוהה. מילא הפנזין של מוצ"ש, הבט במוסף דיוקן וב"יומן" שאמורים להיות רציניים. אלה מתובלים באינספור ביטויים כמו "דחילק" , "בינינו" , "בחייכם תעשו לי טובה". מקור ראשון , למרות מוסף שבת ומוסף צדק - הוא לא עיתון אלא פרופגנדה פוליטית ברמה של קומונרית בת 17 בבני עקיבא שמצקצקת על החילוניים החלולים מתל אביב . אז דחילק, שולה
 54. 87
  העיתון הזה חשוב מאוד לדמוקרטיה הישראלית, וזה בזכות העובדים. הצלחת העובדים היא ההצלחה של כולנו!

  ואגב אני מנויה על העיתון

 55. 86
  עשיתם לי את היום! שייסגר כמה שיותר מהר! נמאתם על עם ישראל!
 56. 85
  לא מקבלים יותר מימון מהערבים ומהאירופאים? לא יפה!
 57. 84
  מצב "הארץ" בגלל שמתעקש להדפיס בפורמט ענק שלא נח לקריאה

  לעבור מיידית להדפסת העיתון בפורמט ש ל The Marker

 58. 83
  "הארץ" עיתון נאור בחברה חשוכה! לעשות כל מאמץ להגיע להסכם עם העובדים.

  עיתון "הארץ" משקף את הזרם הנאור בחברה הישראלית. הוא מורכב בעיקר מחילוניים (הרבה קיבוצניקים או יוצאי קיבוץ), דתיים נאורים, אנשי אקדמיה ורוח - סופרים ומשוררים. המגוון העצום שעיתון "הארץ" מספק מרחיב אופקים. יחד עם זאת רק 7 אחוז קוראים אותו (לכן החברה שלנו חשוכה) וכך אי אפשר להמשיך. סופו של "הארץ" יהיה כנראה גם סופה (התרבותי והרוחני) של המדינה. לכן יש לעשות כל מאמץ להגיע להסדר עם העובדים. בהצלחה!

  1. עדיףהחושך מהאור של העיתון הפלסטיני
 59. 82
  זה דינם של כל העיתונות הכתובה על דפים מנייר ,מה נעשה שהארץ נלים אחרי מעריב .
 60. 81
  בעיתון הזה ואולי גם בעיתונים אחרים שילמו משכורות עתק לעיתונאים ואנשי מנהלה בכירים, חלק גדול מהם פרזיטים שבקושי עבדו. לעומתם, שאר העובדים שבאמת קרעו את התחת, קיבלו משכורות מעליבות. אחת לשנה אפשר היה לבקש העלאת שכר, בד״כ התשובה היתה קדחת בצלחת. פערי המשכורות בעיתון הזה, שמניף את דגל זכויות האדם, מזכיר את פערי ההכנסה בברזיל, הומלסים מול מולטי מיליונרים.
 61. 80
  כֵּן יֹאבְדוּ כָל-אוֹיְבֶיךָ יִשְׂרָאֵל

  לא אתפלא אם ימצאו לבסוף משקיע מוסלמי. אחרי הכל, "הארץ" הוא מכלי התעמולה המשובחים ביותר של כל האנטי-ציונים ושונאי ישראל.

 62. 79
  עמוס, חשוב שתישארו איכותיים ועצמאים.

  הפקתי תועלת מהכתבות הלא פוליטיות.
  ביטלתי המנוי כאשר פגעתם בבטחון המדינה

 63. 78
  החמאס בלחץ. מי יפרסם את דברי התעמולה שלהם אם ככה ?
 64. 77
  העיתון הראוי היחיד במדינה

  לעובדי "הארץ" - חזקו ואמצו! אנחנו אתכם!

 65. 76
  אני אישית חולה על העיתון הזה!!

  אני לא מבוגר אלא בן 25, ואפילו יש לי האפליקציה שלהם לאנדרויד אני מאוהב בעיתון הזה וגם בפירסומים שלהם של THE MARKER ועוד.
  צריך להיתאבק!! העיתון הזה מצידי ישאר!

 66. 75
  קומו וקנו את עיתון הארץ בהמונכם

  על הנהלת העיתון לבחון כיצד לשווק את העיתון גם בארץ וגם בחו״ל לאוכלוסיות הצעירות 18-30 למקסם רווחים לפנות לחכמת ההמונים כיצד להציל את העיתון החשוב הזה

 67. 74
  מנוי וגמור עימי להמשיך להיות מנוי. בלי "הארץ" אין ארץ

  גדעון, בני ציפר, דורון, עמירה הס ושאר הכותבים - אתם הקו האדום הדק האמיתי בינינו לחשכה שתשתלט עלינו

 68. 73
  הלוואי וכל יום.
 69. 72
  אין כסף צריך לפטר או שיעבדו בחצי משכורת אה לא מוכנים לתרום לעבודה
 70. 71
  מה הבעייה? תבקשו מימון מידידים פלסטינים/ אירנים/ שמאל אירופי

  ע"מ להמשיך בדה לגיטימציה של ישראל בעולם, שלכם חלק מרכזי בה

 71. 70
  כל הכבוד פחות הסתה פחות שנאה פחות דברי כפירה
 72. 69
  אנחנו איתכם במאבקכם, מעריב

  בהצלחה

 73. 68
  אם בשל ה"צמצומים" יאבד "הארץ" ולו שמץ מביקורתיותו, נאורותו וההומאניות העמוקה אשר מאפיינים אותו, יהיה זה לא פחות מאשר אסון למדינה החולה, המתבהמת והלאומנית הזאת. "הארץ" הוא הרבה יותר מאשר עיתון, הוא קרן-אור אחרונה באמת, אי של שפיות, מקור חשוב לחינוך הנוער והציבור, מוסד תרבות מרכזי שבלעדיו באמת נלך ונדמה לכמה ממדינות האזור.
 74. 67
  יש פתרון פרקטי

  רוב אלו שקוראים אותי עכשיו - אתם הרוב השקט שאף פעם לא כותב תגובות וכו. לגיטימי ביותר. כדי לייצב את הארץ ולשמר את האלטרנטיבה הסבירה לידיעות והחינמונים, עליכם לעשות משהו בכל זאת. גם אני פסיבי אבל עשינו בבית לאחרונה מנוי להארץ רק סופי שבוע כדי לתת משהו. אתם הפיתרון. תעשו מעשה. מנוי מינימלי. גרתי בעמק הסיליקון בקליפורניה עד לפני שנה. יש שם ערוץ רדיו של ג׳אז וערוץ למוסיקה קלאסית שלגמרי ממומנים מתרומות כבר עשרות שנים. נעשה משהו קטן לשמור על חלק זה מפינת האלוהים הכה קטנה שלנו.

 75. 66
  שביתת עובדי הארץ

  אשמח לשלם עבור האפליקציה שלכם. תחשבו על זה. למה לכרות עצים? לרוב הקוראים שלכם יש מחשב או סמארטפון. צריך רק להסדיר את שכרכם ההולם.

 76. 65
  פורום מז"א-לא נשכח ולא נסלח

  על הוצאת החוזה .בערב טוב, מז"א קבלה יותר תגובות נלהבות מכל מאמרי הארץ.

 77. 64
  כמה יש עובדים בסך הכל בעיתון הארץ ודה מרקר?
 78. 63
  תפסיקו לבלבל את השכל בסך הכל מפרטים כמה עובדים קוראים

  לזה התייעלות, לא סוגרים את העיתון

 79. 62
  מה קרה ? הקרן הבזויה לא משלמת יותר?
 80. 61
  עיתון חשוב בדמוקרטיה מעורערת. אשמח לשלם על האתר כמה עשרות שקלים כדי להיות מנוי.
 81. 60
  השבתת עיתון הארץ

  מאחל ומייחס לסיכום מוצלח של המו"מ. אין להארץ חלופה בשוק הצהובונים השולט לצערי במדינה. זהו העיתון היחידי הראוי כאן. אנא, שימרו עליו

 82. 59
  העיתון היחיד בארץ שראוי להקרא עיתון, אבל הקמפיין השקרי שלכם למען הצפת המדינה במסתננים הביא אתכם לסף אבדון. אם תחזרו לעם, העם יחזור אליכם.
 83. 58
  וזאת לעדות כי..

  אולי זלמן שוקן נע קצת בחוסר נוחות בקברו. תראו מה קרה לעתון מאז שמסר את המפתחות לגרשום. ומה קרה מאז שעמוס קיבל מגרשום. תוך שני דורות נמחקה המחויבות להיסטוריה, לתרבות ולמורשת היהודית, החזון של יהודי ציוני בכל רמ"ח איבריו, שתרם מהונו לגאולת הארץ, ושאי אפשר לכתוב את תולדות יהדות גרמניה בלעדיו. במקומו קבלנו מו"ל צבר, ממוצא יהודי, בעל תפיסה קוסמופוליטית פוסט ציונית, המבקש במאמריו לפתור את בעיית האזור באמצעות התבוללות עם ערביי הארץ, ושעיתונו הוא המקום הגאומטרי של כל הכותבים או הקוראים שלא עולים על משכבם מבלי לספר לכל המעוניין לשמוע כמה עמוקה תחושת הקבס שלהם ממדינת הלאום שהם חלק ממנה, לצערם.
  לכשיפתחו יום אחד משפטי ירושלים (על משקל משפטי נירנברג), בהם יבואו חשבון עם פושעי המלחמה הציוניים, ידעו כולם שהם לא היו חלק מהפאשיסטים הזדוניים. הם היו מהטובים. יש להם אליבי כתוב, שחור על גבי עיתון-"הארץ".
  נראה אתכם מפרסמים זאת...או שהאמת רחוקה מכם ואתם ראויים ביושר לסגירה !

 84. 57
  הבוקר שלי מתחיל עם הארץ - מקווה למצוא אותו גם מחר על מפתן הדלת

  מצפה שתתגברו במהרה על המשבר לטובת קוראיכם והמדינה כולה.

  1. בכל מקרה נשלח לך את "ישראל היום"...
 85. 56
  עמוס שוקן, חזק ואמץ !!! כל הכבוד על עמדתך האמיצה מזה שנים נגד כל מה שרע במדינה ועל כך שאינך מהסס להמשיך את אותה עמדה גם בביתך שלך, מול ועד עובדים כוחני אשר מעתיק את דרכי פעולתו מעובדי הרכבת (מקרה גילה אדרעי), חברת החשמל, עובדי הנמל ואחרים !!!! אני משוכנע שתדע ליצור עיתונות חופשית גם בלי ועד העובדים הנוכחיים של "הארץ"
 86. 55
  בהצלחה. אנחנו אתכם. מאת: הקוראים
 87. 54
  בתור אחד שמתנגד לקו הפוליטי שלכם בדרך כלל, אני עצוב מאד שהדברים הגיעו עד כדי הצורך לשבות, מאחל לכם הצלחה ומאחל לכם מכל הלב התאוששות מהירה ושגשוג. ראשית למען הפרנסה של כלל העובדים, ושנית למען פלורליזם הדעות, ריבוי ערוצי התקשורת ומנגנוני עיתונות יציבים וחזקים. חזקו ואמצו, כולנו סולידרים אתכם היום.
 88. 53
  המסקנה היא שבמקום להלחם במעריב היה כדאי לשמור על הבית -רולניק מה יצא לך מזה
 89. 52
  אם כל כך קשה לכל הפטריוטים, ה"הודים האוטנטיים", ה"מודרניסט" וכו וכו' - מימכריח אתכם לקרוא הארץ. יש "מקור אכזב", יש את "ביבי היום", יש פעשקווילים - מה הבעייה שלכם?

  מה נאמר - הצביעות בהתגלמותה.

  1. יש להם שם

   בטור האחרון של דורון רוזנבלום במוסף הארץ, הוא כתב על המשבר בעיתונות המודפסת. ציטוטים מהעבר ו"אגדת חורבן" על טוקבקיסט ימני לאומן בשם תגיב בן-מותן, שמתאים בדיוק לתיאור שכתבת בתגובתך, ירושלמי: הפטריוטים המודרניסטיים ששותים בצמא את המיץ שמוכרים בעיתוזבל של ביבי, אבל תמיד נכנסים לאתר של הארץ ולאתר של מעריב כדי לנאץ ולהשמיץ את כתבי העיתונים האלו.

  2. הבעיה עם הארץ היא שהוא הרפרנס העקרי של הנאבקים בלגיטימיות של מדינת ישראל.
 90. 51
  תומך ומחזק

  לשמור על השמורה

 91. 50
  איך הנהלה של עיתון חשוב כמו הארץ לא יודעת לקרוא את המפה? הם לא שמים לב שב-10 שנים האחרונות קיימת זליגה ממדיה מודפסת למדיה דיגיטלית! שלא נדבר על העיתונים שמחלקים חינם. איפה התייעלות וחשיבה לטווח הארוך?! אתם אלה שצריכים לתת את הדעת ולהתפטר!
 92. 49
  גם אם המערכת היא לעיתים שמאלנית להכעיס, ישראל ללא 'הארץ' תאבד את אחרון הקולות השפויים שלה. מתפלל שתצליחו למצוא פתרון לבעיה.
 93. 48
  להשאיר רק גלריה \ ספרות \ דהמרקר \ עכבר \ מוסף ולמכור כחוברת שבועית או רק מנוי לאתר ברשת

  "אנו מאמינים בקיום ארוך טווח של מדינת ישראל כמדינה יהודית, בגבולות קבע ברי הגנה בארץ ישראל המערבית."

 94. 47
  אני קורא נאמן - עובדים הרימו ראש
 95. 46
  אתם ראויים לחופש

  קחו חופש של מספר שנים ..........

 96. 45
  לכל הפשיסטים חובבי ה'ביביתון' - אל דאגה, 'הארץ' לעולם לא ייסגר. על אפכם ועל חמתכם
 97. 44
  מי שצהל כשגירשו יהודים מביתם עכשיו משלם את המחיר ומגורש בעצמו מביתו.
 98. 43
  סגירתמודאג גירת הארץ

  חייבים לעשות כל מאמץ שהעיתון ימשיך לצאת .כלב השמירה האחרון של הדמוקרטיה חייב לפעול .זה יהיה סופה של הדמוקרטיה ומי שלא מבין זאת לא יודע מה זו דמוקרטיה

 99. 42
  נשמח לשלם על מנוי למהדורה האלקטרונית
 100. 41
  אין

  עיתונים כאלה, מי שיכול, שיעשה מנוי, כאקט אזרחי לשמירת הדמוקרטיה וההומניזם.

 101. 40
  ברגע זה שאתם מקבלים החלטה גורלית לקחת את גורלכם לידיים והחלטתם להשבית את מערכת העיתון,אני אתכם בכל הלב ללא התחכמויות וללא דוואווין. תמיד רחשתי כבוד לשכיר שיוצא למאבק ולעמידה על זכויותיו מול מעסיק אטום לב ואזניים יהיו חילוקי הדעות הפוליטיים ביני לבין אותו ציבור אשר יהיו. אני מחזיק לכם אצבעות ומאחל הצלחה במאבקכם. עלו והצליחו.
  1. לייק גדול. זו התגובה הימנית היחידה הראויה כאן בין שלל המלעיזים ושונאי החינם. יישר כח
 102. 39
  אני בעד עיתון הארץ ואני נגד סגירת עיתון הארץ.
 103. 38
  חבל !!!!!!!!!!!!!!!!!!11

  עצוב לראות את העיתונות הכתובה קורסת. עצוב לראות שהעיתונות הכתובה , שאינה מגוייסת לקואליציה , "מופצצת" על ידי חוליגנים , שרבים מהם אוחזים עיתון רק כדי לקרוא את הכותרות (במקרה הטוב).
  עצוב לראות שהעיתון היחידי ש"פורח" , הוא אותו סמרטעיתון המחולק חינם, שכל מטרתו להאדיר אדם מסויים והמימון שלו מגיע מאחד מעשירי העולם שאינו חי בישראל, אבל מתערב בחיינו.
  בעיתון הארץ ישנם עיתונאים וותיקים ומצויינים ואפילו כוחות חדשים וצעירים, כדוגמת עופר אדרת, שתענוג לקרוא את דבריהם. הלוואי והעיתון החשוב הזה ימצא את הדרך להישאר ולהביא אלינו גם את דברי העם וגם ביקורת, כי אחרת אנו צועדים בצעדי ענק אל עבר הדיקטטורה/אנרכיה.

 104. 37
  אצטער מאד אם עתון "הארץ" יסגר. לאן אשלח את תגובותי על מאמריהם המתועבים של לוי, הס, שטרנהל, לאור ושות'?
 105. 36
  "הארץ" העיתון החשוב במדינה אסור שיפגע זו תהיה קטסטרופה.
  1. חשוב למי???????????????????

   אה... בעצם ניזכרתי חשוב לאויבינו

  2. יוני - לדמוקרטיה. לאופציה של אדם לקבל אינפורמציה ולשמוע דעות שונות ולהחליט לבד מה עמדותיו
 106. 35
  יופי. עוד פרה קדושה שמאלנית בדרך לשחיטה עצמית.

  הבעיה היא שכנופיית שלטון החוק זולל מהשלחן הציבורי וכללי הכלכלה אינם חלים עליו. עבורם נצטרך למצא פתרון אחר.

 107. 34
  מי שרוצה את הארץ

  שיטרח ולפחות יעשה מנוי של סוף שבוע. הוצאה של 70 שקל היא מחיר יותר מראוי עבור העיתון היחידי במדינה.

  1. כמה זה 50 איש כפול 70 שקלים? 3500 ש"ח לא יצילו את "הארץ". לכך דרושים לפחות 35 מיליון , הווה אומר כחצי מיליון מנויים חדשים. בחלום הלילה!
  2. אבל המול הגאון מסרב למכור מנויי סופ"ש תבדוק!
  3. מאז שהחלה המגמה של השתקת דעות מהשמאל ופגיעה בדמוקרטיה - התחלתי לקרוא הארץ בעקביות
  4. לא מנוי גם אם ישלמו לי 70 .שקלים בחודש!
  5. מספר פעמים ניסינו לבקש מנוי סוף שבוע והשיבו לי שאין אופציה כזאת
  6. כנראה שהיו רבים שביקשו ועכשיו יש מנוי, המחיר הוא 80 שח לחודש למנוי לסוף שבוע

   השבוע העלו את המחיר מ 75 ל 80. אבל אפשר לקבל מבצע

  7. היום התקשרתי לבטל המינוי(יקר לי ונמאס מהתעמולה של שטרסלר) ואמרו לי שאין אפשרות למנוי סוף שבוע בלבד
 108. 33
  הצעה: להשבית לחלוטין!

  שמעתי שבאל-ג'זירה ובגארדיאו משלמים יותר טוב....
  חבל רק על הניו-יורק טיימס שלא יהיה לו מהיכן לצטט יותר ול"הוכיח" שהישראלים שונאים את עצמם, תומכים באויביהם ושונאים את ראש ממשלתם. בעיה.

  1. כמה שטויות בתגובה אחת. מעייף.
 109. 32
  הארץ הוא העיתון החשוב ביותר בישראל
  1. משבר הארץ

   למימי, וכל תומכי הארץ: היום בו יסגר (חו"ח) הארץ יהיה יום נצחון לחינמון מלאס ווגס , אפשר לא להסכים עם חלק מהכותבים, אבל אי אפשר להכחיש כי מדינת ישראל בלי עיתון הארץ, היא כמו מדינת ישראל ללא הטכניון ומכון וייצמן . מדינה כוחנית, כובשת שיש לה כמה דברים של חסד המכפרים על הפכתה לארץ אוכלת יושביה .

 110. 31
  עמוס, תתחיל לגבות דמי מנוי על אתר האינטרנט. אני ממש לא משתוקק לשלם על זה, אבל בהחלט מוכן לשאת בנטל על מנת שהעיתון הכי חשוב במדינה ימשיך להתקיים, וכמוני יש עשרות אלפים.
  1. מקווה שתהיה מהדורה לאייפד

   מצאתי שלקרוא עיתון באייפד (אני מזפז במעריב וישראל היום ) זה נוח מאד. אשמח לקרוא גם את הארץ. אין ספק - עתיד העיתונות נמצא בטאבלטים.

  2. מהדורת טאבלט

   מצאתי שלקרוא עיתון באייפד (אני מזפז במעריב וישראל היום ) זה נוח מאד. אשמח לקרוא גם את הארץ. אין ספק - עתיד העיתונות נמצא בטאבלטים.

  3. הפסקתי את המנוי רק משום שאין לי כסף לכך - אבל כקוראת אדוקה של הארץ אשמח להיות מנויה על מהדורת האינטרנט, במחיר שפוי.

   התגובות המכוערות של ארץ ישראל האחרת רק מחזקות את הראיה לחשיבותו המכרעת של הארץ לדמוקרטיה שלנו. תגיבו, תגיבו מחשכת הכפה המוטלת כעופרת על ארובות עיניכם האפלות - כי ככל שירבו תגובותיכם כן תרבה חשיבות העיתון ותפרוץ.

  4. רעיון גדול!
 111. 30
  נו ,לפחות לא נקרא את ההשמצות והשטויות של מספר

  עתונאים המוציאים את דיבת הארץ רעה...

 112. 29
  שלחתי עשרות רבות של הזהרות כנגד הקו הפרו הפלסטיני בנוסח עיסא אל עיסא

  מכתבים, דואלים, דיווחים על עשרות חברים וידידים שפרשו אבל מערכת הארץ בשלה, בעד הצפת הארץ במהגרים במסווה פליטים מסודן, למרות האסון החברתי שהתרחש באריופה בגללם. תמיכה באיחוד משפחות של ערבים - למרות הסכנה החד משמעית בהצפת ישראל בערבים עוינים. התקפות יומיומיות בנוסח "את קרתגו יש להחריב" כנגד נתניהו והליכוד במקום לפעול לקואליציה חילונית מקיר לקיר.
  מר לוי ועמירה הס + כמה "הכוכבים" של הארץ למרות ההתנגדות של 98% מקראי הארץ למגמה זו.
  קוראי הארץ בהווה ובעבר רוצים את המוספים התרבות ,הכלכלה, הספרות אבל לא רוצים את לאור, לוי, הס ודומיהם שמקומם במצפן או בארגון אנרכיסטי אנטיציוני.
  שוקן בחר בהם אנו ברחנו. את המחיר שלמו הטובים!

  1. דברי אלוהים חיים!
  2. אמן
  3. מסכים עם כל מילה
  4. גם הפאשיסטים לפני 75 שנה כינו את מתנגדיהם הפוליטיים כמשת"פים של האויב
  5. לקיום דמוקרטיה - חשוב שיהיה עיתון שלא מלקק לכולנו את הטוסיק וילמד אותנו מה באמת קורה - למרות שזה מדכא ולא מתייחס אלינו כנזר הבריאה
 113. 28
  עד שנות השישים הארץ היה עיתון ציוני, היום הוא די דומה לעיתונים המתפרסמים אצל שכינינו
 114. 27
  בשעה טובה! :)
 115. 26
  אין כסף יש פיטורים. לא מבין את הענין

  אי הוצאת העיתון תפגע בכולם מה רוצים המפוטרים שיחזיקו אותם בכוח כשאין כסף אולי הם מוכנים להמשיך לעבוד ללא שכר. העיתון האומלל והשמאלני הזה בקושי שורד

  1. אפשר אולי שכמה בכירים יקבלו קצת פחות כסף, חשבת על זה???
  2. לא יעלה על הדעת! ראובן, הגזמת!! גם אם אקבל 20,000 ש"ח פחות בכל חודש, הדבר לא יציל את העתון.
  3. רםרם, אוי כמה שאתה טועה. וכמה שהמנהלים במקום העבודה בטח ממש אוהבים אותך כי אתה אוכל כל דבר שהם מחרבנים עליך...
 116. 25
  בהצלחה לשובתים! ודי לחכימא...
 117. 24
  התרומות משונאי ישראל לא מספיקות?אם כך אולי הפתרון להיות פטריוטים ?

  או למצוא עבודה אמתית!

  1. יש לנו השקפות שונות על פטריוטיות

   בעיני, עיתונאי פטריוטי הוא עיתונאי שמדווח על האירועים השונים המתרחשים בארץ ובעולם, בין אם הם תואמים את השקפת עולמו של השלטון הנוכחי ובין אם לא. כך העיתונאי יכול למלא נאמנה את תפקידו כשומר הדמוקרטיה - ובכך, להגן על המדינה באופן הפטריוטי ביותר.

   עיתונאי שמדווח רק על חלק מהמציאות, או מעוות אותה באופן עקבי - לא מייצר עיתונאות טובה. וכאן נכנסת גם האחריות של הקורא לקרוא ידיעות המתפרסמות במקורות שונים ולפתח חשיבה ביקורתית - כן, גם כלפי כתבות בהארץ.

  2. הצעה מעולה לעיתון, להיות פטריוטי. זו עיתונות אמיתית!

   ומה עם מליארדרים שממנים את שופר ראש הממשלה? זה בסדר כמובן, עם זה אין שום בעיה וכמובן שעיתונים מסוג זה הם אובייקטיבים ואינם מוטים. חה

 118. 23
  תורידו עשרה אחוז של אוטואנטישימיות ואתם העיתון הכי טוב בהארץ ,נשבע אני לא ציני ,אבל אתם גם חיים בארץ ישראל .
  1. 20%
  2. היהודים האותנטיים דווקא נחשבו תמיד לחכמים
  3. אתה טועה! "העתון הכי טוב בארץ" משוכנע שאנו חיים בפלסטין השדודה.
 119. 22
  הגיע הזמן לכבות את האור על קומץ הסמולנים שחושבים שהם הם הישועה
  1. ןאם הם היו ימניים שלא עובדים זה היה בסדר?

   תגובה מגוחכת

 120. 21
  בהצלחה!

  הארץ הוא העיתון היחידי שראוי לקרוא בישראל

  1. כל האמת - רק ב"פראוודה"!
 121. 20
  להפסיק להתבכיין ולהתחיל לעבוד
 122. 19
  משוגעים תרדו מהגג

  תגידו תודה שאתם עובדים בקבוצת הארץ. מה? אתם לא רואים מה קורה מסביבכם?. מפונקים שכמותכם בתופה שהעיתון עוד יצא בברומייד היו בו פחות עובדים ואתם? מזכתבי קומוניקטים עוד מעזים להתלונן. חצי מכם צריכים ללכת הביתה וחלקכם צריכים להתנדב לתספורת. משמעותית. המפעל הזה יותר חשוב מכם ו.. לא. שוקן לא משלם על התגובה הזו.

 123. 18
  חזקו ואמצו. בהיותי מכור לחדשות הקורא באתרכם 10 פעמים ביום ומעלה קשה להודות בזה, ברם יודע אני כי דבר זה למען עתיד הפלורליזם התקשורתי ועתונות האיכות החופשית נעשה הוא

  בהצלחה. ולמר שוקן אוסיף: הלוואי כל המוציאים לאור כמותך. ועדיין, עיתונאים הם בשרו, לשדו ועצמותיו של העיתון, וזאת ודאי לימדוך זקניך.

  1. למה אתה לא קונה את העתון????

   ...

  2. כי זה היה נותן להם כסף!
  3. כי עיתון כתוב זה פסה, ואפילו פסה קומפוזה.
 124. 17
  עיתון עם פוטנציאל של איכות מעולה, אבל פגם מולד קטלני של שנאה עצמית פתולוגית
  1. מסכים עם כל מילה
  2. תמשיך לשפשף את האגו הלאומני שלך ותנגב בישראל היום...

   אין שכל, אין דאגות

  3. אני מעדיף את הנייר של "הארץ". הוא רך יותר.
  4. ככ נכון. הפסד עצום של מנויים בשל גישה זו.

   אכן איכות גבוהה אך השינאה העצמית והשמאלניות הקיצונית הורסת.
   לתשומת לב העורכים והבעלים.

  5. למה הימין חושב שביקורת עצמית קשורה לשנאה עצמית?
 125. 16
  תחפשו איזה איל הון מוסלמי אנטי ציוני שיקנה אותכם, או שתבקשו מהקרן לישראל חדשה

  הם שמחים לתרום למי שפוגע במידנת ישראל כמידנה יהודית ציונית.

  1. למה שלא תשלח\י תגובות ל"ישראל שלנו"? הם ישמחו לפרסם אותן
  2. הילה צודקת. תרומה של 100 מיליון דולר של אחמדינג'אד - ואתם מסודרים...
  3. YISRAEL SHELANOO

   Does not exist anymore do you mean YISRAEL HA YOM???

  4. התבלבלת מתוקה, איל הון שקונה עיתון זה ישראל היום
  5. כפר סבא של "הילה" נמצאת 5 דקות מכפר סבא, והמבין יבין
  6. הי הילה, התבלבלת בענק!

   מי שקנה את העתון הכי נפוץ במדינה זה איל הון אמריקאי שרוצה שנשמש לו מגן נגד אירן.

 126. 15
  העיתון הכי שפוי במדינה
 127. 14
  עושה הרושם שהגורל האכזר של העיתונות המודפסת לא פסח על ה"צדיקים" בעיני עצמם של הארץ. מה, אין אף אנטישמי באירופה שמוכן להכניס את היד לכיסו?
  1. זה מה שקורה למי שלא מגיע לשיעורי אזרחות

   אז מה אתמצת לך את מה שפיקששת בזמן שנעדרת מהשיעור: התפקיד של העתונות זה לא ללקק את התחת של השלטון, אלא לחקור ולהציג דעות שונות ומגוונות!הארץ הוא העתון היחידי שבאמת חרד ודואג למה שקורה במדינה שלנו וזה לא משנאה אלא מאהבה ואיכפתיות.
   אבל יוכל להיות שכאיש ימין קילצוני אתה לא מסוגל להבין זאת.

 128. 13
  גדעון ועמירה יומכם בא
  1. אל תאיים. עוכרי ישראל מקצועיים יתקבלו בזרועות פתוחות ב"אל ג'זירה" וב"ניו-יורק טיימס".
  2. גדעון ועמירה מהחשובים והאמיצים בין העיתנאים ולא פחות פטריוטים ממשמציהם

   לכל חדורי השנאה והלהט הפשיסטי: חופש העיתונות חשוב לכולנו. ומלבד זאת על מי תפרקו את תסכוליכם? ישראל היום, מקור ראשון, הערוץ הראשון?

 129. 12
  הארץ העיתון השפוי היחיד במדינה

  מחזקת !

  1. בשביל זה מסרו מידע ביטחוני דרך העיתון
 130. 11
  עתון הארץ אויר לנשימה

  מר שוקן היקר , עתון הארץ חשוב לקוראים מאד מאד. ברור שהמצב קשה אבל לפטר עובדים זו לא הדרך. אולי תיקר מעט את מחיר המנויים ואת המחיר למפרסמים. הארץ הוא קרן אור באפלה שאופפת אותנו והוא התיעוד היומי היחיד המהווה עדות היסטורית על המחאה שרוחשת כאן מכיוונים שונים כנגד מלכות האופל שהליכוד השית עלינו בעשורים האחרונים. מוסף התרבות של הארץ וכתבות התחקיר, גדעון לוי ועמירה הס, עקיבא אלדר ונרי לבנה, ועוד ועוד וההנאה העצומה ממוספי החגים הנהדרים והמשאלים הספרותיים שעלית קרפ עורכת, מוסף הספרים ועוד רבים מהכותבים מאירים את ימינו. לגבי הקוראים הארץ איננו עסק -הוא אויר לנשימה ואופק של תקווה, אל תפטר את עובדיך המסורים. יש דברים חשובים מרווח ועתון הארץ הוא אחד מהם.

  1. אני נחנקת מן "האוויר" הזה. וד"ל.
  2. מישהו מכריח אותך לקרוא?
  3. רות ושאר ירקות - אף אחד לא מכריח אתכם להיכנס לאתר הזה, ובכל זאת אתם מבלים בו את מיטב זמנכם.... מדוע ולמה?
  4. צר לי עלייך, אחותי.....
  5. אני מוכן לשלם 50 ש"ח לחודש תמורת הזכות לטקבק ב"הארץ"!
  6. רעיון מסחרי ממשי, רק מנויים יוכלו לטקבק
  7. אז קחי אויר מ"ישראל היום". הוא נכתב לאנשים כמוך
  8. אין טוב בלי רע ולהיפך

   יש מוספים טובים ב"הארץ" וחבל עליהם אם העיתון ייסגר.
   מאידך, חלק מהכותבים שהזכרת מעלים אצל רבים רבים במדינה את הסעיף. מרוב התייפייפות הם בועטים בסיבת קיומנו כאן. מן הראוי שהרשות הפלסטינית תממן אותם ולא ציבור ישראלי שרוצה לחיות בארץ הזאת ולא כל הזמן להצטדק על כך שהוא קיים.

 131. 10
  רבין ז"ל

  אמר לאחד המפעלים בבית שאן אם הם לא יכולים לקיים את המפעל שיסגרן
  מה דעתכם בעלי הארץ ומעריב אין כסף להחזיק את העיתון תסגרו ובא לציון גואל
  אתם לא חשובים יותר מעובדי צפעל יצרני בבית שאן

  1. ולמרות הכל אפילו חכם כמוך קורא את "הארץ". מה תעשה כל היום, כלומר לאן תשלח תגובות, אם הם ייסגרו?
  2. לא רק ש 'הארץ' אינו חשוב(דה מרקר-כן) גם הנזק

   שהוא מביא לא יהיה...

  3. עוד חכם - השתכנעתי. האיום שלא אוכל לשגר תגובות נזעמות לכתבלבי העתון הזה גורם לי צמרמורת. אני תורם חצי מיליון ש"ח להצלת העתון.
  4. התחלנו עם הנחיתות? קצת פספסת את הפואנטה

   אבל עזוב, התעייפתי מלהסביר דברים בלוול הזה לאנשים שחושבים כ"כ קטן.

  5. לווי-נט.
  6. הסבר קצר לשמעון

   יום סגירת העתונים יהיה יום אבל לדמוקרטיה בישראל. חבל שאתה לא מבין זאת.
   חבל גם שבעיניך התשובה הנאותה לסגירת מפעל בבית שאן זו סגירת עתון. מה הקשר?

  7. יש הבדל בין עובדי הארץ לעובדים בבית שאן

   עובדי הארץ שיפוטרו יחיו ממה שהם צברו ממשכורותיהם השמנות. עובדים בבית שאן שיפוטרו ירדו עוד יותר מתחת לקו העוני.

 132. 9
  טוב מאוד הלוואי שתסגרו
 133. 8
  IDIOT
 134. 7
  יש לקוות שבין השובתים יימנו: עקיבא אלדר, עמירה הס, אילנה המרמן, גדעון לוי, שומסקי, יצחק לאור, משפחת שטרנהל. ואולי יש לקוות שיעזבו ולא נוסיף לשמוע מהם עוד.
  1. ואולי פשוט אל תקרא אותם אם דעתם כל כך מפריעה לך
  2. לעומר כץ - יש לך רעיון נפלא! אך יש לי רעיון טוב יותר - לחסוך את שכרם של כל הנ"ל ולהציל את העתון!
  3. שלחתי עשרות הודעות לפטר לפחות 2 מהם אשר נתמכים על ידי פתח והפלסטינים

   אבל לא עזר. פעם לפני קום המדינה היה ביפו עיתון פלסטין שעורכו עיסא אל עיסוא עורר את העולם הערבי כנגד הציונות. מר לוי וחבריו המשיכו אתה קו וכל מקרי המבוגרים עזבו העיתון כמו את דבר ואת על המשמר ממשיך דרכו של עיסא אל עיסא הפלסטיני.
   אנו ציונים שהקרבנו למען הארץ, מי שלא רוצה שיהגר אסור לתמוך בנרטיב הפלסטיני.

  4. עבר היום איני קורא חצי עיתון . למעשה רק דה מרקר

   אז מה אני אקרא . תבין ידידי שהחברה האלה חצו כל קו הגיוני. אפשר לחסוך את כתיבתם ולהדפיס ישר מאמרים וכתבות מעיתונות המצרית , והפלסטינית ,ואפילו הסורית והחמאסית וחיזבללאית.זה לא ענין של דעה - זה כבר ענין של שפיות.
   קח דוגמא את נושא המסתננים - במה חטאנו?אין אף מדינה - אף מדינה בעולם - שמאפשרת את זה . זה לא חוקי ( אז איפה שומרי החוק),זה לא אנושי (כי ימלאו את הארץ במיליונים) זה גם לא מוסרי ( כי הם אינם מתרכזים במקומות הישוב של הכותבים).
   באמת - לא נורמלים וזה לא ענין של דעה שמפריעה .היא לא מפריעה כי היא הזויה .

  5. את העיתון אני קורא בנאמנות 40 שנה, ולכל מתלהמי הימין הבזוי יש לכם את ישראל היום. בהצלחה בשביתה
  6. עומר ,כמה שאני מתעב את אנשי ה״ארץ״ חובה עלי להבינם .

   ביבון ימיני

  7. אלה בדיוק האנשים שמקבלים משכורות של 5 ספרות על לא לעשות כלום רוב הזמן.
  8. "ישראל היום" ישלחו לך הביתה בשמחה עותק חינם

   כך תוכל לקרוא רק את מחשבותיך ולא תצטרך להתעמת עם מחשבות של אחרים.
   זה מה שאתה רוצה נכון?

 135. 6
  איפה מפגינים? שנוכל להגיע.
  1. ההפגנה היא ליד הבית של לימור לבנת

   מנהיגה עם חזון ואשת ברזל. גדול נכון? תאמינו לי אם הארץ לוקח אותי ואת אתי מזילקו במהלך בליץ אחד אני מביא לכם אלפי מנויים.

  2. אני מוכן גם להגיע להפגין נגד מפגיני העיתון
 136. 5
  ועדי העובדים לא מסכנים שום כלכלה

  זה שהעובדים רוצים לחלוק בעוגה שהם שותפים לה זה לגיטימי. נגמרו הימים בהם המנהלים מרוויחים הון והעובדים מתים מרעב. העובד זכאי לתנאים.

  1. ועד חברת חשמל, ועד הרכבת, ועד הנמלים, ועד רשות שדות התעופה

   תחשוב על מה שכתבת ותחזור אלי

  2. עבודה מאורגנת לא רק חיונית לרווחת העובדים...

   ... אלא חיונית לקיומה של דמוקרטיה. רק עבודה מאורגנת יכולה לעצור את ההון החזירי, את הביורוקרטיה האטומה, ואת הפוליטיקאים העלובים המשרתים את שניהם. מעניין שאלה שמתרעמים על ההישגים האמיתיים והמדומים של ועדי העובדים לא מזדעקים כלל נוכח עושק משאבים טבעיים, ההתחמקות ממסים והשחיתות, המאפיינים את הברית הון-שלטון. רק לעובדים אסור להיות חזקים ולדרוש את חלקשם בעוגת המשאבים שייצרה עבודתם.

 137. 4
  דילמה - מחד ועדי עובדים מסכנים את כלכלת ישראל

  מאידך, כל מבוכה להארץ היא סיבה למסיבה. קשה, קשה.

  1. מחד ועדי עובדים מסכנים את מלכותו של ביבי ומצד שני אם לא יהיה עיתון, איך נוכל לרפא את כל המגיבים כדוגמת הכלכלן ?
  2. תגובה מגניבה

   מפרגן

  3. כלכלן? קלקלן

   אנשים מאבדים את מקום עבודתם, ואתה שמח לאידם? קטנוניות עלובה של ימנים חסרי לב וצרי אופקים

  4. ל"אילן" יש בעיה קשה ביותר של הבנת הנקרא
  5. האם אתה זקוק....

   האם אתה זקוק להמלצה על פסיכולוג טוב, שירפא אותך משנאת חינם?

  6. העם דורש צדק חברתי - נתחיל בחברות הפרסום והתקשורת :-3
  7. רותי לא בחינם - בעמל רב השיגו את היחס הזה
  8. כלכלן, אתה טועה ועדי עובדים הם הכוח של כלכלה נכונה והדרך היחידה לקפיטליזם הוגן וטוב
  9. רותי, את בטוחה שזו שנאת "חינם"? בדקי ותמצאי שהארץ צבר לו אויבים בדין. ואגב, אני דווקא מנויה למהדורה המודפסת - של דה מרקר.
  10. כלכלן פשיסטי חוגג על החינמון מלאס ווגאס
  11. לכלכלן הלכלכן

   וכל השנאה הזאת משום ש"הארץ" אינם ממלקקי השלטון?
   לי צר על כל עתון שנסגר בארצנו, וזה כולל את מעריב שעמדותיו בדרך כלל שונות מאד משלי . הדמוקרטיה זקוקה לעתונים שעורכים תחקירים רציניים ומציגים עמדות פוליטיות שונות. כאשר נשאר רק עם "ישראל היום" נדע שאין יותר דמוקרטיה בישראל.
   לי זה יהיה יום של אבל. ולך?

 138. 3
  אל - ת כ ב ו - א ת - ה א ו ר - ע ל - ה א ר ץ -
  1. מעדיף את החושך.
  2. גבירותי ורבותי- הנה תגיב בן מותן המקורי!
  3. גבירותי ורבותי- הנה תגיב בן מותן המקורי!
  4. המשך לחיות בחשיכה שלך. תפקיד התקשורת להאיר את המציאות מזויות שונות
 139. 2
  מסתבר שהיותך עיתונאי לא נותן לך את היכולת לחשוב ולהבין את המציאות.
 140. 1
  עצוב לקרוא על קיצוצים בעיתון הכי עיתוני בארץ, "הארץ". אנחנו אתכם.
  1. יש לך מינוי, או שאתה רק תומך בהם מהאינטרנט, בחינם?
  2. שיעברו לפורמט של ה-NYT

   ויגבו תשלום חודשי על קריאה של מעבר מ-10 (או כל כמות שתוחלט) של כתבות. לא חבל על הנייר?

  3. הם מרוויחים גם באינטרנט

   הם שמים פרסומות ועושים "רפרש" לדף כל כמה דקות כדי לטעון עוד פרסומות.
   הם מרוויחים טוב גם באינטרנט, אבל כנראה עדין לא מספיק.

   פעם ראשונה שאני אומר את זה בלי ציניות: בהצלחה לשני הצדדים!

  4. גם קריאה באינטרנט תומכת ושוות ערך כסף - יש באנרים , והכניסות מעלות את מחיר שטחי הפרסום... ככה זה בעידן המודרני חביבי . מגניב, לא?
  5. מה נראה לך שאין פה רווח על כל קליק שאתה עושה?
  6. מה זה "עיתון הכי עיתוני"? עברי, דבר עברית!
  7. הבעיה שיש בניהם לא שומרי חוק
  8. דרוש פיצוי לכל מנוי !
  9. "שומר חוק" כשאתה עצוב אני יכול רק לחייך. אבל למרות ההנאה שזה גורם לי אני בכל זאת מקווה שעיתון הארץ יתאושש.