גברת מג'ונדרת עונה לתומכים במיסוד הזנות

זנות תמיד היתה ותמיד תהיה, על פי אחד הטיעונים הרווחים נגד המאבק בה. ובכן, כך גם פדופיליה. וגם: "מהממת" זה מחמאה או עלבון?

מחרתיים, ימים ספורים לפני הדיון של ועדת השרים בהצעת החוק לענישת "צרכני" זנות, אמורה תל אביב לזכות בשדרוג של ממש: בקולוסיאום שבכיכר אתרים ייפתח מועדון חשפנות (לא היחיד כמובן, אבל כזה שנועד ל"אנשי עסקים מכובדים"). מחוץ להיכל המפואר תתקיים הפגנה, שכותרתה "חשפנות היא זנות היא סחר בבני אדם", ביוזמת חברת מועצת העירייה תמר זנדברג וארגוני נשים.

הייתי רוצה פעם להיכנס, רק לרגע, לראשו של גבר שיושב במועדון כזה, רואה נשים חצי עירומות מתפתלות על עמוד או מנענעות את איברי המין שלהן לעברו - ומבסוט. איזה עיוות של האנושיות, איזה חינוך מחריד לגבריות משובשת הוא עבר, כדי להיות מסוגל לדה-הומניזציה כזאת של אדם כמותו, שהוא במקרה ממין אשה?

הלוחמות והלוחמים נגד מועדונים כאלה, כמו נגד זנות, מתמודדות עם לא מעט טענות-נגד. למשל:

* טענה 1: אין מה לעשות, זנות תמיד היתה ותמיד תהיה, עדיף כבר שהיא תהיה ממוסדת, גם לטובת הזונות עצמן.

ובכן, גם פדופיליה, למרבה הצער, כנראה תמיד היתה ותמיד תהיה. אז אולי צריך למסד גם אותה?

* טענה 2: יש נשים שעוסקות בזנות, או בחשפנות, מבחירה חופשית, ומי שרוצים לשלול זאת מהן נוהגים בהן בפטרונות.

ובכן, באמת לא פעם כשאני מבקרת בגני ילדים והגננת שואלת את הילדות: מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה, כמה ילדות מצביעות ואומרות בעיניים נוצצות: "זונה" (אחרות מעדיפות: "חשפנית").

האמת היא, שרוב הנשים העוסקות בזנות החלו למכור את גופן שנים לא רבות אחרי שביקרו בגן הילדים: כשהיו בנות 12-14. כ-80% מהן, על פי הערכות, סבלו התעללות מינית בילדותן. שליש מהעוסקות (והעוסקים) בזנות הן קטינות. לפחות 90% מהנשים בזנות נשלטות על ידי סרסור. כמותן, גם חשפניות הן חלק מתעשיית המין, וחלקן גם נאלצות לעבוד בזנות.

בדיונים שונים בעניין זה אמנם יש לפעמים אשה או שתיים, המעידה כי היא עוסקת בזנות מרצונה; לרוב זו אותה אשה, או שתיים, ואלה בפירוש יוצאות מן הכלל.

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב כתבות גלריה ישירות אליכם

* טענה 3: מה שמתאים לשוודיה השוויונית - שחוק הפללת הלקוח שנחקק בה ב-1999 הוביל מיד להפחתת זנות הרחוב ב-50% - לא מתאים לישראל. כאן החוק לא ייאכף.

ובכן, גם החוק נגד הטרדה מינית, להבדיל, הקדים בהרבה את התפישות החברתיות כשנחקק כאן ב-1998, אבל הוא הצליח לחולל שינוי מהותי בתפישות האלה ונטמע לא רע (אם כי יש עוד הרבה מאוד מקום לשיפור).

יש לקוות שגם הצעת חוק הפללת הלקוח שתידון בשבוע הבא תתקבל, ותחולל כאן שינוי כזה. את הצעת החוק, שיזמה זהבה גלאון (מרצ) בכנסת הקודמת, מקדמת עתה אורית זוארץ (קדימה).

בכלל, הגדרתם של גברים כאלה כ"לקוחות" היא מכבסת מלים דוחה במיוחד. קניית שירותי מין היא אונס לכל דבר והפרה של זכויות אדם בסיסיות. גם אם יש הרואים בחיסול הזנות אוטופיה, צריך לזכור שכבר היו שינויים חברתיים שנחשבו בעבר לאוטופיות - ובכל זאת התחוללו. חיסול העבדות, למשל. זכות הצבעה לנשים, למשל.

"זונה" היא קללה. אולי הנפוצה והבוטה ביותר שיש (מעניין, אגב, שבעוד ש"בן-זונה" משמש בהפוך על הפוך - "בן-זונה של דיסק", נגיד - הרי לא כך "זונה": לא אומרים "היתה זונה של הופעה").

בכל מקרה, מדובר בטעות. הקללה צריכה לשאת לא את שמה של האשה בזנות, אלא את זה של הגבר שמנצל אותה (או אותו). צריך להגיע למצב שגבר כזה יספוג אותו בוז ויחוש אותה בושה כמו אדם המואשם בפדופיליה למשל. ולבעל מועדון חשפנות יש להתייחס כאל סרסור.

על פי הצעת החוק החדשה, גבר שייתפס בפעם הראשונה בשימוש בשירותי זנות, כפי שהדבר מוגדר (הגדרה חלופית: אונס של אשה בזנות), יישלח להדרכה. חשוב לא פחות מכך, להגדיל ולהרחיב את הסיוע לנשים המנסות להיחלץ מזנות (אם כי לא ברור אם יש כסף לזה, בכל זאת הרי חייבים להגדיל את המשכורות של הרבנים וחברי הכנסת).

לכך כדאי מאוד גם להוסיף פעולת מניעה, שתיעשה בשלב מוקדם: חינוך מגדרי, שיוכנס כחובה לכל בתי הספר ויסביר, בין שאר דברים חשובים, עד כמה "ללכת לזונה", או למועדון חשפנות, זה הכי לא להיות "גבר גבר".

גלגוליה של מהממת

ועכשיו לשאלה גורלית: פמיניסטית שאומרים לה שהיא מהממת - נעלבת או מוחמאת?

הדיון הזה התעורר בעקבות אפליקציית וייז הפופולרית, סוג של ג'י-פי-אס, שלפחות אותי כבר הצילה לא פעם מנסיעה לעפולה דרך דימונה ולהיפך (מה שלא עוזר לי להתרגל למלה אפליקציה, שמשום מה נשמעת לי כמו שם של מחלת עור אקזוטית).

נהגות רבות בוחרות, כמוני, בקול של אשה המכוון אותן בדרכים, ובלשון אשה - פני, התקדמי וכו' (אגב, חברה פמיניסטית, שמשתמשת בג'י-פי-אס שאין בו אפשרות ללשון אשה, בחרה להתכוונן באנגלית משום כך). בסוף הנסיעה הן זוכות לבונוס: "הגעת ליעד. מהממת", אומרת להן האשה הווירטואלית של וייז, גלית שמה.

לא מזמן סערו הרשתות החברתיות: לקחו לנו את ה"מהממת", מחו נשים וקראו לחברה בעלת האפליקציה להחזיר להן את התואר המהמם ומיד. זו מצדה הסבירה לפונות, כי הסירה את האמירה בגלל תלונות של נשים אחרות, שטענו שזה מעליב. בסופו של דבר, חזרה המהממת.

הסיפור הזה הוא כמובן חומר מצוין לטוקבקיסטים הנאמנים של הטור הזה, שמן הסתם יטענו שתראו מה זה נשים, אף פעם לא מרוצות. בהזדמנות זו אפשר לציין, ש"נשים", כמו "גברים" או "יהודים" או "ערבים" - ואפילו "פמיניסטיות" - מורכבים מכל מיני פרטים שרוצים דברים שונים.

אז מהממת זה עלבון או מחמאה? זה יכול להיתפש כעלבון אם זה מבטא התייחסות כאל אובייקט, אבל מה לעשות שאנחנו באמת מהממות (כסובייקט!), עם או בלי וייז.

מה נשים לא עושות

אבל מתברר, שיש גם מי שלא חושבים שאנחנו כל כך מהממות. פרסומאים למשל. נדמה שאותם אנשים עצמם, שמציגים דמויות נשים מורעבות, מפוטשפות ובלתי-אפשריות, בכלל חושבים שאשה היא איזה מין יצור עם כל מיני הפרשות מכל מיני מקומות, שצריך לטפל בהן היטב, ועל הדרך כמובן לגזור כמה שיותר קופונים.

אחרי שהתרגלנו (נניח) לכל מיני פרסומות משונות שנעשו כנראה לבנות מלוכה, שדם הווסת שלהן כחול, ולקביעה הפרסומאית הבוטחת שאיבר המין שלנו בלי ספק מסריח וחובה עלינו לשטוף אותו "שטיפה אינטימית" (הייתי שולחת אותם לשטוף לעצמם משהו) - עכשיו מתברר שאנחנו גם צריכות יוגורט מיוחד כדי שנרגיש "פחות נפוחות".

כי מה בעצם אומרת הפרסומת לאותו יוגורט, שבתשדיריה הרבים מככבות רק נשים והם מכוונים לנשים בלבד? יש לכן גזים, בנות, ומוטב שתקנו מוצר כדי שהם לא יהיו כי אחרת, חלילה וחס, עוד תצא לכן נפיחה! וזה עלול לקרות בציבור! עם חברים! או אפילו, רחמנא ליצלן טפו טפו טפו, עם החבר!! (במיטה???). בקיצור, צדיקות שלנו, אנחנו לא רוצים שיקרה לכם כדבר הנורא הזה.

ומה, לגברים אין גזים? מן הסתם יש. אז שיפליצו.

אחד הציטוטים הידועים לשמצה מהמקורות היהודיים הוא "אשה היא חמת מלאה צואה ופיה מלא דם". קסם של דבר. אבל דברים כאלה הם רק של פרימיטיבים, נכון? אלה שיורקים-על-ילדות-לא-משרתים-בצבא וכו', נכון? מתברר שלאו דווקא. מיזוגניה רבת שנים לא מחסלים ביום ולא ב-50 שנה. שורשיה בתרבות ובחברה עמוקים, והמהלך של עקירתם הוא רק בראשיתו (בניגוד לאלה שמאמינים ש"מה אתן עוד רוצות, כבר יש ‘שוויון'"). גם הניגוד שבין הצגת נשים "מושלמות", חלקות ולא-אנושיות-בעצם, לבין היחס אליהן כאל יצור דוחה, מצחין ודולף, מזכיר בהחלט את הדיכוטומיה התרבותית העתיקה שבין קדושה לזונה. בשביל לזכות ביחס כאל סתם בן-אדם נצטרך כנראה עוד לעבוד קשה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 97
  בחוק זכויות הגבר יש לחייב את המדינה לדאוג לכל גבר המעוניין בכך יחסי מין בחינם פעם בשבוע, כשהמדינה דואגת לעובדות מורשות לנושא.
 2. 96
  חוק הזנות

  אולי חוק הפללת הלקוח צריך לבוא אחרי שתהיה אכיפה או אולי חקיקה בתחום הטיפול בזנות ובהדרדרות לזנות. אסיר עולה 100,000 ש"ח לשנה. לא עדיף להשקיע את הכסף במניעת הדרדרות נשים לזנות?או בטיפול יותר מעמיק בבעיה ? צריך גם שחקיקה תהיה מחוברת למציאות.חוץ ממיקרים יוצאי דופן בפרופיל גבוהה ומעצרים לצורך לחץ כזה או אחר ,אני לא רואה איך זה פותר את הבעיה כחוק שעומד בפני עצמו ללא טיפול כולל.

 3. 95
  כפמיניסטית לא שנונה במיוחד, אני מחפשת פעמים רבות טיעונים נוקבים שיענו על הטענות שנשטחות בפני בתור "הפמיניסטית". הטור הפעם בהחלט סיפק תשובות לטענות ששמעתי לא פעם. אפשר אולי להמשיך ולהוציא מעין "מדריך לפמיניסטית" עם הטענות הקבועות שנשמעות ומולן טיעונים משכנעים. אני הייתי רוכשת בשמחה.
 4. 94
  מישהו חשב על התוצאות? העיקר הפוזה "הליבראלית והנאורה"

  הלא ברור כי החוק רק יחמיר את מצבן של הנשים.
  האם העוסקות בזנות יעברו לעבוד בהי-טק? לא ממש.
  ז"א ההיצע לא יקטן.
  לעומת זאת הביקוש יקטן.
  מה קורה כשהיצע שאיננו קטן פוגש ביקוש מוקטן? נכון, ירידת מחירים...
  ובזאת הסיפור עדיין לא נגמר: החוק "הנאצל והליבראלי" יסנן החוצה את הגברים הנורמטיביים (בפילטרים אני קצת מבין, במקרה..) וישאיר את החלאות המצפצפים על החוק, שירגישו כי מגיע להם "פיצוי" על התעוזה, מאותן נשים מסכנות, שכושר המיקוח שלהן גם כך נפגע קשות.
  והתוצאה שתתקבל? שאלוהים ישמור!
  למישהו אכפת שהחוק רק יחמיר את מצבן? את השדולות למיניהן זה מעניין כקליפת השום.
  אנחנו חיים במדינה חלמאית שמוכוונת פופוליזם, ולעזאזל התוצאות.
  אנחנו בלב גל עכור של הדוניזם והתחנפות לתקשורת. העיקר 'שופוני, אני ליבראל ונאור'...
  לרוע המזל, מוקד הרעש, המייצר את הצונאמי העכור הזה, דווקא באוניברסיטאות.

 5. 93
  מישהו חשב על התוצאות? העיקר הפוזה

  הלא ברור כי החוק רק יחמיר את מצבן של הנשים. האם העוסקות בזנות יעברו לעבוד בהי-טק? לא ממש. ז"א ההיצע לא יקטן. לעומת זאת הביקוש יקטן. מה קורה כשהיצע שאיננו קטן פוגש ביקוש מוקטן? נכון, ירידת מחירים... ובזאת הסיפור עדיין לא נגמר: החוק "הנאצל והליבראלי" יסנן החוצה את הגברים הנורמטיביים (בפילטרים אני קצת מבין, במקרה..) וישאיר את החלאות המצפצפים על החוק, שירגישו כי מגיע להם "פיצוי" על התעוזה, מאותן נשים מסכנות, שכושר המיקוח שלהן גם כך נפגע קשות. והתוצאה שתתקבל? שאלוהים ישמור! למישהו אכפת שהחוק רק יחמיר את מצבן? את השדולות למיניהן זה מעניין כקליפת השום. אנחנו חיים במדינה חלמאית שמוכוונת פופוליזם, ולעזאזל התוצאות. אנחנו בלב גל עכור של הדוניזם והתחנפות לתקשורת. העיקר 'שופוני, אני ליבראל ונאור'... לרוע המזל, מוקד הרעש, המייצר את הצונאמי העכור הזה, דווקא באוניברסיטאות.

 6. 92
  מישהו חשב על תוצאות החוק?

  הלא ברור כי החוק רק יחמיר את מצבן של הנשים. האם העוסקות בזנות יעברו לעבוד בהי-טק? לא ממש. ז"א ההיצע לא יקטן. לעומת זאת הביקוש יקטן. מה קורה כשהיצע שאיננו קטן פוגש ביקוש מוקטן? נכון, ירידת מחירים... ובזאת הסיפור עדיין לא נגמר: החוק "הנאצל והליבראלי" יסנן החוצה את הגברים הנורמטיביים (בפילטרים אני קצת מבין, במקרה..) וישאיר את החלאות המצפצפים על החוק, שירגישו כי מגיע להם "פיצוי" על התעוזה, מאותן נשים מסכנות, שכושר המיקוח שלהן גם כך נפגע קשות. והתוצאה שתתקבל? שאלוהים ישמור! למישהו אכפת שהחוק רק יחמיר את מצבן? את השדולות למיניהן זה מעניין כקליפת השום. אנחנו חיים במדינה חלמאית שמוכוונת פופוליזם, ולעזאזל התוצאות. אנחנו בלב גל עכור של הדוניזם והתחנפות לתקשורת. העיקר 'שופוני, אני ליבראל ונאור'... לרוע המזל, מוקד הרעש, המייצר את הצונאמי העכור הזה, דווקא באוניברסיטאות.

 7. 91
  טענות מטופשות המעידות על ערכו של המאמר

  טענה ראשונה: גם רצח תמיד יהיה. מה הקשר? הזנות נותנת מענה לצרכים אנושיים וזה לא מה שפוסל אותה.
  טענה שנייה: ילדים בגן ילדים לא יודעים מה זה מין בכלל אם בכלל אפשר לשאול אותם איזה מקצוע הם רוצים.
  טענה שלישית: זנות הרחוב אכן ירדה (ב50% בלבד) אך הזנות המחתרתית השחורה עלתה פי כמה ומצבן של הזונות לא השתפר אלא הורע. גם האלימות בחברה השבדית התגברה מאד (למתעניין...).
  גם הטיעונים האחרים אין בהם ממש והרדידות מראה שהמחשבה היא מכאן והלאה ושמקור החוק הוא בעוינות כלפי גברים צרכני מין, קרירות מינית וחוסר הבנת הצרכים האנושיים.

 8. 90
  רבים הולכים לזונות הם דחויים חברתית שנמנעים ונרתעים וסולדים מאונס

  רוב השכירים בתנאי עבדות הם תוצאה של צער גידול ילדים וחברה שאונסת אותם .
  שכירים המקבלים את מרותם של מעסיקים רבים משמשים כזונות של החברה.
  מנקה רחובות איננו זונה?
  עובד בפס ייצור איננו זונה?
  עובדי נקיון אינם זונות בפומבי?
  ישנן זונות שבוחרות את הקליינטים שלהן בקפידה.
  ראית את הסידרה בורדל?
  מיסוד הזנות וקביעת כללי התנהגות וכללי בטיחות הם הפתרון.

 9. 89
  האמינו לי אין אושר בזנות. זה לא מקצוע שהייתם רוצים לבנות שלכם ולנשים שלכם

  את האושר אתם צריכים למצוא בבית, אצל האשה, החברה, החבר. לא בזנות.

 10. 88
  מהממת?

  כשהג'י פי אס אומר לי "הגעת ליעד, מהממת", אין כאן העצמה נשית. יש כאן הנחה מובלעת, שאני אשה שלא יודעת לנהוג, לא כל שכן - לקבל הוראות ממכשיר שמכוון אותי, ולכן, אם הגעתי ליעד, עליי לקבל חיזוק מפי הקול הממוחשב הנשי, שקורא לי בפטרונות מהונדסת-ידי-הגבר שלה, "מהממת". כמו בפרסומת המסריחה של "עוף טוב" (ולא נגלוש לדיון על מוסריות אכילת בשר בשלב הזה): "עוף טוב - כבר עשיתְ טוב". האמירה הזאת מתנשאת, פטרונית, והיא המקבילה הסלוגנית לטפיחות קלות על הראש של האשה הנמענת, ללא מבט נלווה, כמו שגבר מבוגר מלטף את האחיינית שלו, תוך שהוא מנהל שיחה עם המבוגרים האחרים בחדר. בקור מוחלט.

 11. 87
  לקוחות הם אנסים בעזרת הסרסור. כיוון שאי אפשר לכלוא את כולם יש לבצע להם רישום פלילי שיגרור לעיתים פיטורים ולפרסם את שמם כך שבנות משפחתם יוקיעו אותם.

  את החוק צריך לסייג אם עיסקת ה"מין תמורת כסף" נעשתה בהסכמה, מעבר לספק סביר, לפי קריטריונים לא פשוטים.

  זנות רחוב וב"מועדונים" - מעבר לכל ספק אונס.
  "שוגר דדי" - כנראה שלא אונס.

  1. אז קשישים מכוערים אך עשירים שברשותם זונה יוקרתית אינם בגדר אנסים?

   אם כך תוכל לנקוב בסכום או שווה כסף שזונה המקבלת אותו יוצאת מהגדרת הזונה והופכת לאשת חברה המקשטת כל מסיבה?

  2. הגבול אינו פשוט אבל הרוב מאוד ברור

   ברור, שכמו ב*רוב המכריע* של המקרים, נערה שאנסו אותה, או התעללו בה, כדי שתהפוך לזונה אינה עוסקת בזנות מרצונה וה"לקוחות" שלה משתתפים באונס ובהתעללות המתמשכים ורוצחים את נפשה שוב ושוב עד שהיא מתה באמת (מחלות, שימוש בסמים וכו')
   תאר לעצמך את הנערה שנאנסת שוב ושוב, ורוב החברה לא רק שלא עוזרת לה, אלא אף נותנת לגיטימציה לאנסים. מה לדעתך הגיהינום שהיא חווה??? עכשיו תכפיל פי 10000 - 20000 שזה מס' הנערות שעוברות את זה בישראל!!!

   מצד שני ברור שהזקן שהתחתנו איתו בגלל כספו אינו אונס את אישתו. למרות שהציבור מכנה את האישה "זונה".

   אתה מצליח להבדיל בין שני המקרים???

  3. דניני, אתה מקשקש. זנות היא אונס ממש כפי שעבודה בשכר היא עבדות. זנות היא זנות ואונס הוא אונס. קשקש ככל שתקשקש, ההפרדה קיימת.

   דניני, אתה מקשקש. זנות היא אונס ממש כפי שעבודה בשכר היא עבדות. זנות היא זנות ואונס הוא אונס. קשקש ככל שתקשקש, ההפרדה קיימת.

 12. 86
  נכון מאוד. הנה עוד מספר הצעות הגיוניות באותה מידה:

  1. להוציא את הדוגמנות מחוץ לחוק. אין זה צודק שדוגמניות צמרת ינוצלו באופן כזה מחפיר על ידי גברים מזילי ריר.
  2. קניית שירותי מין עבור כסף תושווה בחוק לא רק עם אונס אלא גם עם פדופיליה, רצח, רצח עם, טרור, נאציזם ופשעים נגד האנושות. (הוכחה: לכל שני פשעים עוקבים ברשימה הנ"ל אפשר למצוא איזה מטומטמ/ת שחושב/ת שהם שקולים).
  3. ייאסר על מלצריות להתלבש באופן חושפני או לנענע את ישבנן/שדיהן באופן מגרה.
  4. כל סצינת מין/רומנטיקה בקולנוע/תיאטרון/טלוויזיה תיחשב כניצול והטרדה מינית מצד הבמאי.
  5. כל גבר עשיר אך לא מושך שמתחתן עם אשה יפהפיה שמתעניינת רק בעושרו ייחשב ללקוח של זונה ויישלח ל"הדרכה" לפני שיואשם באונס.
  6. כל משגל ייחשב לאונס אם האשה קיבלה מהגבר (או הגבר מהאשה - בואו לא נפלה) מתנה יקרה או כסף בחודש שקדם לכך.
  7. תקודם הגברת המג'ונדרת למשרת עורכת ראשית של עיתון הארץ והניו יורק טיימס.

 13. 85
  מעניין של"פמיניסטיות" אין עניין בעזרה לזונות ובהגנה על זכויותיהן לחופש תעסוקתי. מדובר בשמרנות מינית פוריטנית ולא בשום פמיניזם. אישה בגירה אחראית לבחירותיה ובדמוקרטיה מותר לה לעסוק בזנות, על אפן וחמתן של ה"פמיניסטיות" בעיני עצמן (פמיניסטניות ליתר דיוק- הרוצות מדינת הלכה דתית על פי דת הפמיניזם).
 14. 84
  תגובה זו נשלחה כבר שלוש פעמים - וצונזרה. למה בדיוק? בפעם הרביעית: לתועלת הפתיים והפתיות - הנה תשובה ל"טענותיה" של סער. באשר למועדון החשפנות, נסי לדמיין את עצמך כגבר שיושב בבית קפה בחוף גורדון, ממש מול מקלחת החוף בה מתקלחות ברצף יפהפיות בביקיני זעיר. או יושב מול מלצרית עמוקת מחשוף שאיכשהו מתכופפת שוב ושוב דוקא מול הגבר שישלם את החשבון. דה הומניזציה, מה יש לדבר. בטוחה שאת בכלל מבינה את המושג "מיניות"? שיש לך מושג מה מושך אשה לגבר, גבר לאשה? לא משנה. נתחיל. לטענה 1: שטויות. אנו אוסרים על פשעים ש"תמיד יהיו ותמיד היו" כדי לצמצם את שיעורם ככל האפשר. נסיון לאסור על הזנות (כמו על אלכוהול או סמים קלים) כלל לא מפחית את שיעוריה, רק דוחף אותה אל מתחת לשטיח. ה"נימוק" המטופש באשר לשיעורי השימוש בזנות רחוב בשבדיה רק מדגים עובדה זו טוב יותר, הן עברו פשוט לעבוד בסתר. והעיקר: זנות - בדומה לעישון מריחואנה ובניגוד לפדופיליה - אינה פשע. את וחברותייך חושבות שכן, ממש כפי שחרדי חשוך סבור שלבוש נשי מודרני הוא "פשע". למי אכפת מה אתן חושבות? לטענה 2: עצם הבחירה בתחום עיסוק לא מועדף לא מפחית מחופשיות הבחירה. אף אחד לא רוצה להיות פועל זבל בשכר מינימום. אף אחת לא רוצה להיות מטפלת בקשישות משותקות. תשאלי בגן ותראי. מה זה קשור לחופש הבחירה של אשה מבוגרת? כל ה"מחקרים" וה"הערכות" רחוקים מתקפות אקדמית. כולם נערכו בידי "חוקרות" שדעתן קבועה מראש, בקרב מדגמים זעירים של האומללות שבקרב הזונות, בעיקר זונות הרחוב הנרקומניות - הראויות לטיפול מסור של רשויות הרווחה ובריאות הנפש. מה לזה ולהיסטוריה המינית של נערות ליווי יקרות בפאריז, למשל? פחחח. דבר אחר נכון - 90% ומעלה בקרב הזונות מנוצלות כלכלית באכזריות. בודאי. למה? כי אתן מונעות בגופכן כל פיקוח ולגליזציה. אם שטיפת כלים במסעדה (עוד עבודה שילדים בגן חולמים עליה) היתה אסורה בחוק, היו גם שוטפי הכלים מנוצלים כמו הזונות. ולטענה 3: כאמור, טיעונך רק מדגים את חוסר היעילות שבאיסור שדוחק את התופעה למסתרים. באמת חושבת שעל אלכוהול אי אפשר לאסור ועל זנות אפשר? באמת?... למה בדיוק? ובאשר לחוק ההטרדה המינית, צודקת באלף אחוז. גם השטות הזו, שעוברת את כל גדרות האבסורד, נחקקה בלחץ קבוצות שנאה תוך רמיסת חרויות יסוד. בבוא העת תתקן הכנסת את כל העיוותים שהכנסתן בספר החוקים, בראש ובראשונה ביטול נטל ההוכחה בעבירות מין שמטרתו (המוצהרת כמעט) כליאת חשודים תוך רמיסת כללי הספק הסביר, חזקת החפות ועצם מושג נטל ההוכחה. אחרון אחרון חביב, בטרם תקפוצנה כל מיני צנוניות מיובשות ויפלטו מלוען העבש איזה עלבון-לכאורה מיובש, כקרקור עורב: אני לא לקוח של שירותי מין ולא קשור בשום צורה לתעשיה הנוראה הזו. בניגוד לכן, אומללותן של הזונות קרובות לליבי. בניגוד לכן אני יודע שניתן למנוע את רוב רובה באמצעות פיקוח ולגליזציה... אבל לא רק אני. כולם יודעים חוץ ממיעוט זעיר שהחושניות ממנו והלאה ומתעקש לנסות לחיות בסרט, וסרט די מבאס נוסף לכל. אז מיידעלעך, העברנה כמה חוקים שאתן רוצות. עוד נראה לכן - באופן הדמוקרטי והתחוקתי ביותר - בקלאש פטריארכלי מהו!

  תגובה זו נשלחה כבר שלוש פעמים - וצונזרה. למה בדיוק? בפעם הרביעית: לתועלת הפתיים והפתיות - הנה תשובה ל"טענותיה" של סער. באשר למועדון החשפנות, נסי לדמיין את עצמך כגבר שיושב בבית קפה בחוף גורדון, ממש מול מקלחת החוף בה מתקלחות ברצף יפהפיות בביקיני זעיר. או יושב מול מלצרית עמוקת מחשוף שאיכשהו מתכופפת שוב ושוב דוקא מול הגבר שישלם את החשבון. דה הומניזציה, מה יש לדבר. בטוחה שאת בכלל מבינה את המושג "מיניות"? שיש לך מושג מה מושך אשה לגבר, גבר לאשה? לא משנה. נתחיל. לטענה 1: שטויות. אנו אוסרים על פשעים ש"תמיד יהיו ותמיד היו" כדי לצמצם את שיעורם ככל האפשר. נסיון לאסור על הזנות (כמו על אלכוהול או סמים קלים) כלל לא מפחית את שיעוריה, רק דוחף אותה אל מתחת לשטיח. ה"נימוק" המטופש באשר לשיעורי השימוש בזנות רחוב בשבדיה רק מדגים עובדה זו טוב יותר, הן עברו פשוט לעבוד בסתר. והעיקר: זנות - בדומה לעישון מריחואנה ובניגוד לפדופיליה - אינה פשע. את וחברותייך חושבות שכן, ממש כפי שחרדי חשוך סבור שלבוש נשי מודרני הוא "פשע". למי אכפת מה אתן חושבות? לטענה 2: עצם הבחירה בתחום עיסוק לא מועדף לא מפחית מחופשיות הבחירה. אף אחד לא רוצה להיות פועל זבל בשכר מינימום. אף אחת לא רוצה להיות מטפלת בקשישות משותקות. תשאלי בגן ותראי. מה זה קשור לחופש הבחירה של אשה מבוגרת? כל ה"מחקרים" וה"הערכות" רחוקים מתקפות אקדמית. כולם נערכו בידי "חוקרות" שדעתן קבועה מראש, בקרב מדגמים זעירים של האומללות שבקרב הזונות, בעיקר זונות הרחוב הנרקומניות - הראויות לטיפול מסור של רשויות הרווחה ובריאות הנפש. מה לזה ולהיסטוריה המינית של נערות ליווי יקרות בפאריז, למשל? פחחח. דבר אחר נכון - 90% ומעלה בקרב הזונות מנוצלות כלכלית באכזריות. בודאי. למה? כי אתן מונעות בגופכן כל פיקוח ולגליזציה. אם שטיפת כלים במסעדה (עוד עבודה שילדים בגן חולמים עליה) היתה אסורה בחוק, היו גם שוטפי הכלים מנוצלים כמו הזונות. ולטענה 3: כאמור, טיעונך רק מדגים את חוסר היעילות שבאיסור שדוחק את התופעה למסתרים. באמת חושבת שעל אלכוהול אי אפשר לאסור ועל זנות אפשר? באמת?... למה בדיוק? ובאשר לחוק ההטרדה המינית, צודקת באלף אחוז. גם השטות הזו, שעוברת את כל גדרות האבסורד, נחקקה בלחץ קבוצות שנאה תוך רמיסת חרויות יסוד. בבוא העת תתקן הכנסת את כל העיוותים שהכנסתן בספר החוקים, בראש ובראשונה ביטול נטל ההוכחה בעבירות מין שמטרתו (המוצהרת כמעט) כליאת חשודים תוך רמיסת כללי הספק הסביר, חזקת החפות ועצם מושג נטל ההוכחה. אחרון אחרון חביב, בטרם תקפוצנה כל מיני צנוניות מיובשות ויפלטו מלוען העבש איזה עלבון-לכאורה מיובש, כקרקור עורב: אני לא לקוח של שירותי מין ולא קשור בשום צורה לתעשיה הנוראה הזו. בניגוד לכן, אומללותן של הזונות קרובות לליבי. בניגוד לכן אני יודע שניתן למנוע את רוב רובה באמצעות פיקוח ולגליזציה... אבל לא רק אני. כולם יודעים חוץ ממיעוט זעיר שהחושניות ממנו והלאה ומתעקש לנסות לחיות בסרט, וסרט די מבאס נוסף לכל. אז מיידעלעך, העברנה כמה חוקים שאתן רוצות. עוד נראה לכן - באופן הדמוקרטי והתחוקתי ביותר - בקלאש פטריארכלי מהו!

  1. האם שוחחת פעם עם מישהי שעבדה בזנות?
  2. לאביב - במקרה כן. היא דוקא היתה די מבסוטה. אז מה? מובן מאליו שרובן אומללות להפליא. תתפלא, אבל כך גם רוב המטפלות הפיליפיניות בקשישים. ובכלל, העניים מסכנים נורא, בעיקר בעולם השלישי, וזה באמת איום (בלי ציניות). אבל גם אותה זונה עמה שוחחתי, וגם כל זונה שפויה אחרת שתישאל לדעתה - אני לא מדבר על נרקומניות מסכנות ברחוב, כמובן, אלא נערות ליווי וכו' - תאמרנה לך בלי ספק: לגליזציה ופיקוח חמור שימנע את הניצול האכזרי לו הן חשופות כעת, עדיפים מבחינתן על כל איסור מטופש שיקבור אותן עוד יותר בידי הפושעים - איסור שכל מטרתו סיפוק צדקנותן המתחסדת של חבורת צנוניות מיובשות שלא מבינות את המיניות האנושית - שכן, מה לעשות, אינן חולקות אותה (:

   לאביב - במקרה כן. היא דוקא היתה די מבסוטה. אז מה? מובן מאליו שרובן אומללות להפליא. תתפלא, אבל כך גם רוב המטפלות הפיליפיניות בקשישים. ובכלל, העניים מסכנים נורא, בעיקר בעולם השלישי, וזה באמת איום (בלי ציניות). אבל גם אותה זונה עמה שוחחתי, וגם כל זונה שפויה אחרת שתישאל לדעתה - אני לא מדבר על נרקומניות מסכנות ברחוב, כמובן, אלא נערות ליווי וכו' - תאמרנה לך בלי ספק: לגליזציה ופיקוח חמור שימנע את הניצול האכזרי לו הן חשופות כעת, עדיפים מבחינתן על כל איסור מטופש שיקבור אותן עוד יותר בידי הפושעים - איסור שכל מטרתו סיפוק צדקנותן המתחסדת של חבורת צנוניות מיובשות שלא מבינות את המיניות האנושית - שכן, מה לעשות, אינן חולקות אותה (:

  3. אני רואה שאתה מאוד אוהב את הביטוי "צנונית מיובשת"

   אתה המצאת או שקראת אותו באיזה ספר? זה מאוד חשוב לי לדעת כי אתה אומר כל כך הרבה דברים של טעם, ומדגיש כל כך יפה את כל המלים וחוזר על אותו רעיון כל כך הרבה פעמים ובכמה תגובות שונות, שסקרנותי מתחילה להתעורר. אתה גם מעיד על עצמך שאתה בחור שמבין בחושניות, ואני לא יכולה שלא להתעלם מהחושניות שפורצת מהמלל חסר הפיסוק שלך...
   זה הרי ידוע שפמיניסטיות הן סתם משופמות חסרות ריגושים מיניים. תראה אותי, עד לפני כמה דקות הייתי גם אני פמיניסטית משופמת. אבל לאור דברייך החושניים ומלאי הטעם, אין לי אלא לעשות שפם ולהזדרז למצוא את דרכי אליך. וכמובן ידוע שאינלטקטואליות הכי חולות על בבונים חסרי בינה. בקיצור, אני כולי שלך! צור קשר במדור

  4. לקוביסט השובב

   אתה המצאת או שקראת אותו באיזה ספר? זה מאוד חשוב לי לדעת כי אתה אומר כל כך הרבה דברים של טעם, ומדגיש כל כך יפה את כל המלים וחוזר על אותו רעיון כל כך הרבה פעמים ובכמה תגובות שונות, שסקרנותי מתחילה להתעורר. אתה גם מעיד על עצמך שאתה בחור שמבין בחושניות, ואני לא יכולה שלא להתעלם מהחושניות שפורצת מהמלל חסר הפיסוק שלך...
   זה הרי ידוע שפמיניסטיות הן סתם משופמות חסרות ריגושים מיניים. תראה אותי, עד לפני כמה דקות הייתי גם אני פמיניסטית משופמת. אבל לאור דברייך החושניים ומלאי הטעם, אין לי אלא לעשות שפם ולהזדרז למצוא את דרכי אליך. וכמובן ידוע שאינלטקטואליות הכי חולות על בבונים חסרי בינה. בקיצור, אני כולי שלך! צור קשר במדור

 15. 83
  מאיפה להתחיל? נראה כי לאישה יש זכות על גופה, כמובן כל עוד היא בוחרת לעשות בזכות זו שימוש באופן שתואם את מטרותיה ואמונותיה של צפי סער. אם אישה בוחרת למכור את המיניות שלה, אז הדבר הוא כמובן תוצאת לוואי של ה"כוח" של הפטריארכיה וההגמוניה ושאר שדים מעין אלה המעוותים את חשיבתן של הנשים שלא מקשיבות לגברת סער. בקיצור סתם העלאת גירה של משנתו של מישל פוקו וחבר מרעיו. ובנוסף נראה כי הגברת המג'ונדרת לקחה על עצמה להיות זו המחליטה מה רצונה של אישה (למרות שנשים הן יצורים אנושיים בעלי רצון חופשי) ואם הוא לא תואם להגדורתיה של צפי סער, הרי שאם האישה הסכימה לקיים יחסי מין, מדובר באונס. לפיכך גם אישה שאינה ממש מעוניינת ביחסי מין ברגע מסוים, אך מקיימת יחסי כדי לרצות את בן זוגה הלוחץ עליה (או אפילו סתם, כי היא יודעת שהדבר חשוב לו, והיא מעוניינת לעשות משהו נחמד בשבילו) גם היא נאנסת. מעניין מה דבר שכזה אומר על תקפות הסכם הנישואין של גבר שנלחץ על ידי בת זוגו להתחתן. האם יש לבטל הסכם זה ולמנוע מן האישה דמי מזונות, משום שהגבר היה נתון להשפעות ולחצים כאשר החליט להינשא? ההשוואה עם פדופיליה היא סוג של "איש קש" שכן ההגדרה שלנו לפדופיליה היא בסופו של דבר עניין של קו שרירותי. מתחת לגיל מסוים זה כן פדופיליה, ומעליו זה לא, ואיש אינו יכול לתת טיעון מספק לשאלה למה 18 ולא 16 או 13. אם הטענה היא "כשהילד מגיע לבגרות מינית" אז כיצד קובעים את זה? לפי ההגיון הזה ילדה בת 13 שכבר מקבלת מחזור היא מותרת (ואני חושב שכולנו יכולים להסכים שזה לא המצב). כמובן שטיעון מעין זה הוא בעייתי מאוד, אך נראה כי דווקא הגברת סער תתמוך בו, לפחות לפי מה שהיא כתבה בעבר לגבי האופנה של הסרת שיער הערווה כסימן לעידוד פדופיליה. הרי אם מה שקובע את בגרותה המינית של אישה הוא שיער הערווה שלה (כפי שמשתמע מדברי הגברת) אז שוב, ילדה שצמח לה כבר שיער הערווה היא בוגרת מינית ולכן מותרת (ושוב, ברור לכולנו שהדבר לא כך ולכן הקריטריון הזה לא תופס, וכפועל יוצא גם הטענות נגד אופנת הגילוח). אה, ואנקדוטה מעניינת, מישל פוקו (שעל הגדרות ה"כוח" שלו מבוססת לא מעט מן המשנה הפמיניסטית הרדיקלית, גם אם המטיפות לא מודות או לא מודעות) חתם על מכתב להורדת גיל ההסכמה של ילדים בצרפת (אמור לי מיהם חבריך ...). לגבי נושא המקצועות בגן, ילדים בדרך כלל לא חולמים לעבוד בפינוי זבל, אבל איש לא יכחיש שיש צורך בעוסקים במקצוע הזה. תלוש השכר שלהם אפילו כולל סעיף בשם "תוספת בושה", להעיד שלמרות שלחברה נחוץ שיהיו מי שיטפלו בעניין, הדבר לא נחשב למכובד ביותר, ולכן גם התשלום השעתי עליו די גבוה. או בקיצור, יש מקצועות לא נעימים שגם אינם מכובדים במיוחד, שיש כאלו הבוחרים לעסוק בהם. ותנו לי לומר לכם, סיכוי נמוך שבין עובדי הזבל תמצאו אנשים שהגיעו מבית תומך שחינוך הילדים היה בראש מעייניו. כן, מקצועות שכאלה בדרך כלל מאויישים באלו שהגורל לא היה דווקא נחמד אליהם. מה לעשות. אגב, אם הזנות תהיה חוקית, בהחלט ייתכן שהסטיגמה לגבי זנות תהיה הרבה פחות שלילית (סתם מחשבה). כל מה שגברת סער אומרת בנושא ה"מהממת" הוא שלנשים מותר לקרוא אחת לשניה באיזה כינוי שבא להן, אבל לגברים אסור לקרוא להן כך, גם כשהדבר נחשב באופן די קונצנזואלי כמחמאה שבשנים האחרונות אפילו המימד המיני ניטל ממנה. עם זאת, נראה שלנשים יש לגיטימציה מלאה לכנות גברים בכל מיני כינויים, כולל בבונים וניאנדרטלים (כינויים המופיעים לא אחת במאמרים פמיניסטיים) ועוד דברים מלבבים כאלה, ואין שום בעיה עם זה. א-סימטריה מעניינת. אני ממליץ לכל אחד ואחת לקרוא את מאמריו המרתקים של ריצ'רד רורטי לגבי נושא "השמאל התרבותי" (שהגברת סער וחבר מרעותיה הפמיניסטיות הרדיקליות נמנות עמו) לעומת "השמאל החברתי" (שהוא זה שמנסה לדאוג לזה שטייקונים לא יגנבו את כל מה שיש לנו). יש לו כמה תובנות מעניינות מאוד.

  מאיפה להתחיל?
  נראה כי לאישה יש זכות על גופה, כמובן כל עוד היא בוחרת לעשות בזכות זו שימוש באופן שתואם את מטרותיה ואמונותיה של צפי סער. אם אישה בוחרת למכור את המיניות שלה, אז הדבר הוא כמובן תוצאת לוואי של ה"כוח" של הפטריארכיה וההגמוניה ושאר שדים מעין אלה המעוותים את חשיבתן של הנשים שלא מקשיבות לגברת סער. בקיצור סתם העלאת גירה של משנתו של מישל פוקו וחבר מרעיו. ובנוסף נראה כי הגברת המג'ונדרת לקחה על עצמה להיות זו המחליטה מה רצונה של אישה (למרות שנשים הן יצורים אנושיים בעלי רצון חופשי) ואם הוא לא תואם להגדורתיה של צפי סער, הרי שאם האישה הסכימה לקיים יחסי מין, מדובר באונס. לפיכך גם אישה שאינה ממש מעוניינת ביחסי מין ברגע מסוים, אך מקיימת יחסי כדי לרצות את בן זוגה הלוחץ עליה (או אפילו סתם, כי היא יודעת שהדבר חשוב לו, והיא מעוניינת לעשות משהו נחמד בשבילו) גם היא נאנסת. מעניין מה דבר שכזה אומר על תקפות הסכם הנישואין של גבר שנלחץ על ידי בת זוגו להתחתן. האם יש לבטל הסכם זה ולמנוע מן האישה דמי מזונות, משום שהגבר היה נתון להשפעות ולחצים כאשר החליט להינשא?


  ההשוואה עם פדופיליה היא סוג של "איש קש" שכן ההגדרה שלנו לפדופיליה היא בסופו של דבר עניין של קו שרירותי. מתחת לגיל מסוים זה כן פדופיליה, ומעליו זה לא, ואיש אינו יכול לתת טיעון מספק לשאלה למה 18 ולא 16 או 13. אם הטענה היא "כשהילד מגיע לבגרות מינית" אז כיצד קובעים את זה? לפי ההגיון הזה ילדה בת 13 שכבר מקבלת מחזור היא מותרת (ואני חושב שכולנו יכולים להסכים שזה לא המצב). כמובן שטיעון מעין זה הוא בעייתי מאוד, אך נראה כי דווקא הגברת סער תתמוך בו, לפחות לפי מה שהיא כתבה בעבר לגבי האופנה של הסרת שיער הערווה כסימן לעידוד פדופיליה. הרי אם מה שקובע את בגרותה המינית של אישה הוא שיער הערווה שלה (כפי שמשתמע מדברי הגברת) אז שוב, ילדה שצמח לה כבר שיער הערווה היא בוגרת מינית ולכן מותרת (ושוב, ברור לכולנו שהדבר לא כך ולכן הקריטריון הזה לא תופס, וכפועל יוצא גם הטענות נגד אופנת הגילוח). אה, ואנקדוטה מעניינת, מישל פוקו (שעל הגדרות ה"כוח" שלו מבוססת לא מעט מן המשנה הפמיניסטית הרדיקלית, גם אם המטיפות לא מודות או לא מודעות) חתם על מכתב להורדת גיל ההסכמה של ילדים בצרפת (אמור לי מיהם חבריך ...).

  לגבי נושא המקצועות בגן, ילדים בדרך כלל לא חולמים לעבוד בפינוי זבל, אבל איש לא יכחיש שיש צורך בעוסקים במקצוע הזה. תלוש השכר שלהם אפילו כולל סעיף בשם "תוספת בושה", להעיד שלמרות שלחברה נחוץ שיהיו מי שיטפלו בעניין, הדבר לא נחשב למכובד ביותר, ולכן גם התשלום השעתי עליו די גבוה. או בקיצור, יש מקצועות לא נעימים שגם אינם מכובדים במיוחד, שיש כאלו הבוחרים לעסוק בהם. ותנו לי לומר לכם, סיכוי נמוך שבין עובדי הזבל תמצאו אנשים שהגיעו מבית תומך שחינוך הילדים היה בראש מעייניו. כן, מקצועות שכאלה בדרך כלל מאויישים באלו שהגורל לא היה דווקא נחמד אליהם. מה לעשות. אגב, אם הזנות תהיה חוקית, בהחלט ייתכן שהסטיגמה לגבי זנות תהיה הרבה פחות שלילית (סתם מחשבה).

  כל מה שגברת סער אומרת בנושא ה"מהממת" הוא שלנשים מותר לקרוא אחת לשניה באיזה כינוי שבא להן, אבל לגברים אסור לקרוא להן כך, גם כשהדבר נחשב באופן די קונצנזואלי כמחמאה שבשנים האחרונות אפילו המימד המיני ניטל ממנה. עם זאת, נראה שלנשים יש לגיטימציה מלאה לכנות גברים בכל מיני כינויים, כולל בבונים וניאנדרטלים (כינויים המופיעים לא אחת במאמרים פמיניסטיים) ועוד דברים מלבבים כאלה, ואין שום בעיה עם זה. א-סימטריה מעניינת.

  אני ממליץ לכל אחד ואחת לקרוא את מאמריו המרתקים של ריצ'רד רורטי לגבי נושא "השמאל התרבותי" (שהגברת סער וחבר מרעותיה הפמיניסטיות הרדיקליות נמנות עמו) לעומת "השמאל החברתי" (שהוא זה שמנסה לדאוג לזה שטייקונים לא יגנבו את כל מה שיש לנו). יש לו כמה תובנות מעניינות מאוד.

  1. תתחיל בהפרדה בין כותרת לטקסט בשורת הנושא

   מעייף עד בלתי אפשרי לקרוא את כל המניפסט בכותרת, ללא פסקאות ובאותיות שחורות כהות.

 16. 82
  אני מציע להשליך לכלא את כל בעלי העסקים במגדל המשרדים שלי. למה?

  פשוט מאוד - אנו משתמשים בשרותיה של שולה, מנקת בתי השימוש.

  שולה עוברת מתא שירותים אחד למשנהו, ומקרצפת מדפנות האסלות את שרידי הצואה שלנו.

  אני משוכנע, שבגן הילדים, בבית הספר , בחטיבת הביניים ובשום נקודה אחרת בחיה - לא הייתה שולה עונה על השאלה "מה תרצי לעשות כשתגדלי?" בתשובה "אני חולמת להיות מקרצפת חרא מדפנות של אסלות".

  מה חושב אדם שמגיח מתא שירותים ורואה את שולה נכנסת מיד אחריו, כלי הניקוי בידה? מה חושב מי שאוכל לתיאבון עוף, ויודע שנוצותיו נמרטו ע"י ציפי, העובדת בשכר מינימום ב"עוף הנגב"? מה חושב מי שרוכש נעלי ספורט מתוצרת סין, ויודע שהוא יוצר ע"י שונג - לי, העובדת 12 שעות ביום תמורת שכר פועל סיני , 100 דולר לחודש, 12 שעות ביום , 29 יום בחודש?

  ומה אם שונג לי תחליט שנמאס לה, והיא מעדיפה לחלטר במקום זה בברים של תיירים, ולהשתכר 1500 דולר לחודש? האם אז יש להשליך לכלא את התייר שייענה לחיזוריה?

 17. 81
  אל תוציאי את המקל שלא תברח לך

  הנפיחה

 18. 80
  מאמר חכם וכותבת נפלאה
 19. 79
  ובמה הבנות בתל אביב יעבדו? בהייטק?
 20. 78
  צפי, זה עוד פוסט מעולה שלך והתגובות השליליות שאומרות שהוא גרוע

  רק מראות עד כמה עמוקה התהום בין המחשבה הפמיניסטית-רדיקלית-מגדרית שלך ושלי לבין המנטליות הניאו-ליברלית/אנטי פמיניסטית של טוקבקיסטים ניאו ליברלים (ו/או אנטי פמיניסטים) 'חובבי לוגיקה' למיניהם.

  1. הכללות הן (כמעט) תמיד בעייתיות

   עדיף להגיב לעניין, לא רק בסיסמאות.
   קשה לי עם מתיחת הנושא של אונס באופן גורף לזנות. ברור שכאשר זנות נכפית על נשים וילדות (במקרה האחרון זו תמיד כפייה), כל אקט מיני איתן הוא אונס. אך יש גם בחורות שבוחרות בזנות מרצונן החופשי. עובדה. סביר שהן מיעוט, אבל פמיניזם צריך להכיל גם מיעוטים, ורצוי להיזהר מלקבוע לאחרות מה הן עושות מבחירה ומה לא.
   שלא לדבר על לזהות מישהי שיכולה למלצר אך מעדיפה לעבוד מעט עבור הרבה כסף גם במחיר של מין מסחרי - ויש כאלו - עם מי שנגררת לסמטה ומין נכפה עליה בכוח, או מי שצריכה "לבחור" בין מין לרעב, או שלומם של ילדיה. זיהוי כזה עלול לגרום להקלת ראש באונס.
   זנות - וגם חשפנות - מאוסות בעיני, אבל בשל העובדה שאיסור פלילי גורף יפגע בזכויות לגיטימיות של נשים מסויימות, עדיף לעבוד בכלים אחרים - תוך כמובן טיפול קשוח בהיבטים הפליליים של ניצול ואונס.

  2. כשאת אומרת "חובבי לוגיקה", ליה - כוונתך כאלה שסבורים שעצם העובדה שאיזו משופמת צורחת בכל הכח, אינה בדיוק הוכחה לטיעוניה? טוב, נו. בעצמך אמרת. "פמיניסטית-רדיקלית-מגדרית". מה יש פה להוסיף. כמו "חומייניסטית-מהדיסטית-סלפית", בערך (:

   כשאת אומרת "חובבי לוגיקה", ליה - כוונתך כאלה שסבורים שעצם העובדה שאיזו משופמת צורחת בכל הכח, אינה בדיוק הוכחה לטיעוניה? טוב, נו. בעצמך אמרת. "פמיניסטית-רדיקלית-מגדרית". מה יש פה להוסיף. כמו "חומייניסטית-מהדיסטית-סלפית", בערך (:

  3. ליובל

   דבר ראשון, אף אחד וגם אתה לא לא יקבע עבורי איך עדיף להגיב. לא יודעת בדיוק למה אתה מתכוון ב"להגיב לעניין" אבל אם מילים כמו "חובבי לוגיקה", "מנטליות ניאו ליברלית/אנטי פמיניסטית" וכו' הן ססמאות, אז הססמאות הללו נכונות הרבה יותר מ"הטיעונים הלוגיים" של המגיבים שחושבים שהטור הזה של צפי סער הוא גרוע.

   ולשאר דבריך, זה לא רק עניין של האם יש או אין בחורות ש"בוחרות מרצונן החופשי" לעסוק בזנות: זה בעיקר עניין של איך אתה או אני מגדירים/ות את המילים "בחירה מתוך רצון חופשי"! אני מגדירה אחרת ממך את המילים האלה. בחורה שהאופציות היחידות שלה הן או למלצר תמורת גרושים או לעבוד בתעשיית המין ולעשות בוחטות - מבחינתי אין לה בחירה חופשית! ובוודאי שאין "מי שצריכה "לבחור בין מין לרעב, או שלומם של ילדיה" (מעניין למה אתה שם מרכעות על המילה "לבחור"!?) בחירה חופשית! נשים שהגיעו לזנות מתוך מצוקה כלכלית לא בחרו "בזנות מרצונן החופשי"!


 21. 77
  תשובות

  1. הטיעון הוא טפשי.
  הטיעון הכון הוא שזנות היא חוקית בישראל ובעוד הרבה מדינות בעולם. אפילו במדינות המוסלמיות והשמרניות, מצאו דרכים להתיר זנות בתנאים מסויימים. בכל מקום שבו אסרו על זנות פגעו בפועל במצבן של הזונות. למה את חשובת שפה זה יהיה אחרת?
  2. העלית שתי טענות.
  לגבי הראשונה כבר ענו. אף אחת גם לא רוצה להיות מנקה, שומרת בכניסה לבנק או לעבוד בפס יצור במפעל מזון.
  זו לא סיבה טובה לאסור על קיום המקצועות האלו...
  ולגבי הטענה השניה בנושא הגיל שבו מתחילות נשים לעבוד בזנות.
  אם היה פיקוח, היה קטן משמעותית מספר הזונות הילדות.
  כשיש אפשרות חוקית לבקר אצל זונה לקוח לא יסתכן בביקור אצל זונה שאין לה אישור עבודה. כשיש אישור הלקוח יודע שמדובר באישה בוגרת, שעוברת בדיקות רפואיות תקופתיות, ויש לה מערך תמיכה שיעזור לה לצאת מהעולם של הזנות כשתחליט לעשות את זה.
  3. הגיע הזמן שתפסיקו לטעון שכל דבר זה אונס.
  אם אין שימוש בכוח או באיומים והצד הנאנס נמצא בהכרה ונותן את הסכמתו זה לא אונס.
  הסיבות להסכמה אינן רלוונטיות.

 22. 76
  יש הבדל בין זנות לחשפנות

  לא מכירה את המועדון שעומד להתפתח בארץ ואני לא אתפלא אם הוא יהיה סליזי כמו שאר מועדוני החשפנות בישראל. בארה״ב הסיפור שונה. אני עבדתי 7 שנים כחשפנית בשלושה מועדונים כולם איכותיים, אחד מהם הוא גוף ציבורי שמניותיו נסחרות בבורסה. יש חשפניות שמציעות שירותי מין אך הן בודדות ומסתכנות בפיטורין אם יתפסו אותן. יחסי מין בתשלום נחשבים זנות והמועדון מסתכן באיבוד הרשיון אם הוא מאפשר את זה. מעולם לא הרגשתי מנוצלת או מושפלת. להיפך, הרגשתי הרבה פעמים כמו סלבריטי. גברים רצו לדבר איתי,לדעת עלי הכל, העריצו אותי, רצו לצאת איתי. אחרי 7 שנים פרשתי כי כמו הרבה עבודות אחרות, זה נמאס אבל את מבטי ההערצה, ואת אינסופ המחמאות לא אשכח לעולם. לא עשיתי זאת לממן לימודים. הגעתי למקצוע עם תואר שני. עשיתי את זה כי זה היה חלום שלי להיות פנטזיה לגברים. במועדונים האיכותיים לא תמצאו חשפניות מבתים הרוסים שמכורות לסמים. במועדונים האלו יש הרבה סטודנטיות ולא מעט נשים נשואות שחוסכות כסף לקנית דירה. יש גם אמהות חד הוריות שהיו מעדיפות שלא לרקוד אבל הן בוחרות בזה כי זה כסף טוב במעט שעות עבודה. אלו בחורות שיכלו לעבוד כמוכרות, דיילות שירות ועוד אבל מעדיפות להיות בבית עם הילדים יותר שעות ולעבוד 3 ערבים בשבוע. אז יש הבדל גדול בין חשפנות לזנות. בזנות יש להלחם כי אכן רוב הזונות לא עושות זאת מבחירה והן מנוצלות. ואלו שכן בוחרות בזה (נערות ליווי שגובות סכומי עתק למשל) ימשיכו ממילא לעשות זאת.

 23. 75
  הכתבה ברמה נמוכה

  חבל שנושא כ"כ רציני כמו תופעת הזנות ומה צריכה/יכולה להיות יחס החברה אליה מטופל בכתבה ברמה של שיעור חברה בבי"ס יסודי. מקווה רק שבדיון בועדת השרים יועלו טיעונים יותר עניניים. חוששני שמעצר מזדמן של לקוחות של זונות לא ימגר את תופעת הזנות ורק יסיט את תשומת לב המשטרה מלחפש אחר הפושעים האמיתיים בסיפור - הסרסורים המנצלים את הזונות.

 24. 74
  מי שבא להפגנה מקבל כרטיס חינם למועדון?
 25. 73
  הטיעונים שלך פשוט מגוחכים

  תחילה לעניין החשפנות, גם אני לא מבין מה אנשים מוצאים בזה אבל זה חוקי ואין שום סיבה שזה לא יהיה חוקי. הטענות הפמניסטיות לגבי זה מגוחכות הרבה יותר מאלו שכנגד הזנות (ולא, זה לא אותו הדבר). אגב, כפי שכבר ציינו פה כמה, יש גם המון נשים שצופות בחשפנים גברים.

  לעניין הזנות נעבור על כל טיעונייך:
  1. כפי שנכתב כאן בהרבה תגובות אין דין הפדופיליה, המתרחשת בין אדם בוגר לקטין, כאן מדובר על אקט מוסכם בין שני אנשים בוגרים.
  מיסוד הזנות בהחלט יביא לשיפור עצום במצהן של הנשים העוסקות בכך (אגב, יש גם גברים שעוסקים בכך) - פירוט בהמשך.
  2. אכן, זכותה של כל אישה, וגבר, לבחור את עיסוקם באופן חופשי.
  המצב שאת מתארת נובע, ברובו, מהעובדה שהזנות אינה ממוסדת ואינה חוקית. במצב כזה מי שמשתלט על העסק אלו ארגוני הפשע שמנצלים באוםן מחפיר את הזונות. מיסוד הזנות יאפשר לפקח בצורה הדוקה על העוסקים בתחום ולודא שהדברים אכן נעשים בהסכמה הלאה.
  חוקיות התחום גם תאפשר לעוסקות בו להתלונן, ללא פחד, על מקרים החורגים מהחוק (כמו אונס, כפיה, אלימות וכו').
  אחת הדוגמאות המאלפות לכך זה הנסיון האמריקני להוציר את האלכוהול את מחוץ לחוק. האיסור הנ"ל לא רק שלא מנע את שתיית האלכוהול אלא הוא תרם רבות להתפתחות הפשע המאורגן והפך את העוסקים בתחום לשבויים של הארגונים הללו.
  ביטול החוק (זה היה תיקון של החוקה) הפסיק את התופעה הנ"ל והחזיר את האלכוהול למוצר צריכה רגיל המטופל כחוק, לצערינו לגבי הפשע המאורגן זה כבר היה מאוחר מדי כי הם לא נעלמו אלא עברו לדברים אחרים.

  לסיכום: כל הנתונים מראים שדוקא מיסוד הזנות ייטיב עם העוסקים בנושא ויצמצם את התופעות הקשות שקיימות בו כיום.
  אגב, כל הדברים השליליים הקיימים בזנות אינם חוקיים גם כיום ויש להלחם בהם בכל הכח אך הדרך בה את מבקשת להלחם בתופעה היא עקומה, במקום להלחם עד חורמה בהפרות החוק הגסות הקיימות כיום את רוצה להוסיף אלפים לרשימת העבריינים.
  אם נחזור לאלכוהול, העובדה שיש לו גם צדדים שליליים לא אומרת שצריך להפוך אותו ללא חוקי אלא שיש להלחם כנגד התופעות השליליות תוך שמירת זכותם של הצרכנים הרגילים להשתמש בו.

  לגבי הפרסומות:
  את כנראה לא הבנת את תפקיד הפרסומת אז בואי ואסביר לך:
  הפרסומאים תפקידם למכור רת המוצר שהם מפרסמים לכמה שיותר אנשים בכמה שפחות השקעה.
  הדרך לעשות זאת זה ע"י פילוח הלקוחות והפניית הפרסומת לפלחים הצפויים לרכוש אותו באחוזים גבוהים.
  אני יודע שאת רוצה שיוויון מלא בין גברים לנשים אך זה, לא רק שאינו קיים גם אם הוא ייתרחש הוא לא יבטל את ההבדלים שקיימים בין המינים.
  תפקיד הפרסומאים, כאמור, זה למכור ולא לקדם את האג'נדה של חלק כזה או אחר בציבור ו, מה לעשות, שכיום, לפחות, עניין הגזים מפריע הרבה יותר לנשים מאשר לגברים וגם אם לא הסיכוי שגבר יקנה מוצר כזה הוא נמוך ביותר לעות הסיכוי שאשה תקנה אותו ולכן מסע הפרסום הנ"ל מופנה לפלח העקרי שצפוי לרכוש את המוצר.

  לגבי ההערה על פרסום מוצרי ההגיינה הנשית:
  אבד כבר הקלח על עניין הנוזל הכחולץ
  אלא אם את מעדיפה שידגימו את רמת הספיגה של המוצר עם דם (או בפרסומות החיתולים, שם גם משתמשים בנוזל המפורסם, עם שתן וצואה) אז התחליף הכחול הוא הפתרון הנכון.

 26. 72
  אחת הכתבות הכי טובות שקראתי באתר הזה.

  חוץ מהזכיכות בנושא ה"מהממת"..

  1. כדאי שתקרא גם את התגובות ותבין איזה שטויות קראת.
 27. 71
  חבורת מתחסדים!
 28. 70
  ציפי היקרה אינך מעודכנת כלל

  ציפי היקרה לא ברור לי מהיכן הנתונים אך ברור לגמרי כי לא היית בבית זונות
  ופשוט אינך יודעת מימיניך ושמאלך, עשי קודם סיבוב של חודש בדרום ת"א ותלמדי
  את הנושא תחילה בטרם תכתבי כתבות אקדמיות בעיתון היוקרתי הארץ

 29. 69
  כתבה הזויה

  זה כ"כ לא ראליסטי פשוט אין לך מושג על מה את מדברת.
  הצריכה של שרותי מין עלתה בעשורים האחרונים בשיעורים כל כך ניכרים, ואיתה הלגיטימציה, כך שהכיוון שאת מדברת עליו הוא פשוט לא מציאותי.
  כן בהחלט יכול להיות שעוד עשור או שניים כבר יהיו ילדות בגן שיגידו אני רוצה להיות חשפנית, כי כבר היום יש לזה לגיטמציה ופומביות עצומות ביחס למה שהיה לפני נגיד עשרים שנה.

 30. 68
  למרות כל הקידמה והאנשת האישה.99% מהגברים בכעולם הסטרייטי בוחנים אישה לפי הסקסיות שלה. זה לא סותר את קידמת האישה. לאישה מתקדמת יש זכות על גופה ולמכור את חלק ממכמניה לאחר. גם גבר שומר ראש זה סוג של זנות,הוא מוכר את שריריו.ואדם משכיל מוכר את השכלתו. כולנו סוג של זונות. נאז שהפמניסטיות התבייתו על הויברטורים הם רוצים לחסל את האפשרות שגבר יילך לזונה,שבשבילו היא סוג של ויברטור מדבר.
 31. 67
  גישה בעייתית לכנות כל גבר שהולך לזונה- אנס, לא כולם מטרתם לפגוע, לפעמים זה מתוך בורות או בדידות. וכן בעייתי לשלול מנשים שעוסקות בזנות כל אחריות לגורלן. זה נכון שזונות ברובן הגיעו לזה מתוך פגיעה ומצוקה ולא מתוך בחירה, אבל עדיין יש, לחלקן לפחות, את האחריות לצאת מזה (בהנחה שלא מדובר בסחר או במי שהיא עדיין קטינה).
 32. 66
  אם נשיא קצב היה הולך לזונה הוא לא היה אונס

  אין ספק שבעקבות החוק החדש כל האנרגיה תתצטבר ותתבטא בדרכים כגון מקרי אלימות, אונס ושאר תחלואי החברה.

 33. 65
  סער במיטבה!
 34. 64
  מה זה הטיעונים האלה?!?!?

  הילדים בגנים שאת מבקרת בהם יכולים להעלות הנמקות מוצלחות משלך.
  דמגוגיה זולה ותו לא.

 35. 63
  הסטטיסטיקה שבידי הגופים השונים מופרכת מיסודה. רובה מבוססת על זנות *רחוב* שכמעט לא קיימת יותר

  יש לי ידידה שהיא נערת ליווי, המקבלת גברים בביתה, והיא רותחת על נשים כמוך, נשים מתנשאות החושבות שהן יודעות יותר טוב ממנה מה טוב בשבילה.
  היא טוענת ש- 90% מהנשים שעוסקות בזנות עוסקות בזה מרצון, חלקן סטודנטיות וחלקן אמהות. נכון, זנות רחוב זה מזעזע וחשוף לאלימות אבל זה המיעוט.
  לגבי הטענה כי אף אחת לא שואפת לזה - רוב מי שאני מכיר לא עוסק במה שהוא שאף אליו כילד. מה לעשות החיים קשים. אבל מה עדיף? לעבוד בעבודת נקיון בלי תנאים בפחות משכר מינימום? הזנות מאפשרת לנשים לצאת מהמצב המזעזע שישראל הובילה אותן אליו. תני להן את הסיכוי להשתכר בכבוד~!!

 36. 62
  לא הבנת את הפואנטה, מהממת

  הנווטן מכנה מהממת אישה שהגיעה ליעד, כי הוא המום מכך.

 37. 61
  האם ילדה בגן תגיד לך, אני רוצה להיות מנקה?
 38. 60
  אם כבר זונה,אז שתהה ילדה

  וכך נוכל להשלים עם שני האופציות,ילדה וגם זונה.עוד יבוא היום.עוד תראו.

 39. 59
  הרצון של צפוניות לפגוע בנשים בכל מחיר כדי להגדיל את הביקוש להן בשוק

  מקומם ודוחה. תנו לנשים להתפרנס ולפרנס את משפחתן בכבוד

 40. 58
  ביטול הזנות=יותר מקרי אונס

  אם תתבטל הזנות יגדל בצורה משמעותית מספר מקרי האונס. בדיוק בגלל מצבם העגום של הזונות צריך להיות איזשהו הסדר חוקי שיגן על הזונות מפני הסרסורים השולטים בהן.

 41. 57
  ריבוי התגובות (השליליות) של הגברים, על מה היא מצביעה?

  ריבוי תגובותיהם (השליליות, בעיקר) של גברים לכתבה זו מצביעה על העיוות התרבותי המושרש בחינוך המגדרי: הרי כדי להפוך ילד לגבר, עליו לעבור טכס חניכה הקשור במין, וקל ביותר "ללכת לזונה" - לרכוש מין בתשלום. חניכה זו ממסדת עוד יותר את התפיסה המעוותת לגבי נשים ולגבי מין.
  לגבי הטענות על הגברים המסכנים שכבר לא שוכבים עם נשותיהם ועל כן חובה עליהם לצרוך שירותי מין בתשלום: תתחילו לשכב אתן! שוב חוזרת הדיכוטומיה עליה כתבה צפי: הקדשה=הזונה, והקדושה=האשה שתפקידה הינו יותר אמהי.
  רחמי רחמי על חוסר ההבנה הבסיסי וחוסר הרגישות הבסיסי של גברים לגבי נשים.

 42. 56
  לפרסם את שמות החכים המתנגדים לחוק

  מעניין מדוע הם מתנגדים?! אולי בגלל שהם נהנים משרותי מין?!

 43. 55
  excellent!

  very well written!!!!

 44. 54
  הטפשים שמשווים בין הומואים לזנות

  תפסיקולזנות פסיקו להיות כאלה טיפשים, הדת שיגעה אתכם לחלוטין. מה הקשר בין מי שנולד הומו לבין מי שמועסקת בעבדות ובכפייה (90%) ע״י סוחרי נשים ואנסים. מה שכן, הגיוני שדתיים יקימו קול צעקה, הרי ידוע שחרדים הם בסיס הלקוחות של זונות הרחוב.

  1. מאיפה קבעת "90 אחוז" ומאיפה הבאת ש"ידוע שחרדים הם הבסיס..."?
 45. 53
  כאחד שלא משתמש. זכותה של אישה או איש למכור עצמם כמומחי סקס

  חשוב לדרוס בכח כל דבר שקשור לכפיה או עבריינות

 46. 52
  חבל שהטור מוצג כעמדה הפמיניסטית. הרי יש טיעונים פמיניסטיים נגד החוק המוצע, ויש גם טיעונים פמיניסטיים בעד הופעות חשפנות. צפי סער, אנא קראי עד הסוף.

  לגבי הזנות, לא ידוע אם אכן חוק שיהפוך את לקוחות הזונות לפושעים יועיל או יזיק לזונות. זונות חזקות, אותן 10% שיכולות גם לעסוק במשהו אחר אבל בחרו בעיסוק הזה ולא מתוך התמכרות לסמים, ייפגעו מהחוק הזה על לא עוול בכפן. זונות חלשות עלולות להיפגע עוד יותר, כי הזנות תרד למחשכים אפלים יותר מהמצב בהווה, והן תהיינה חשופות לעוד יותר אלימות, מחלות מין והשפלה.

  הפסקנות שבה כתבת על כך שברור שמיסוד הזנות הוא כמו מיסוד הפדופיליה פשוט אינה במקומה, בהתחשב במצב במציאות. אני מתקשה להאמין שאני מחדש לך משהו, אז לא ברור לי למה כתבת כך.

  אגב, הדוגמה עם הילדה בגן שלא רוצה להיות זונה: אני חושב שהרבה נשים גם לא רוצות להיות קופאית, או פועלת נקיון. גם אלו עיסוקים שיש בהם השפלה, חולשה, וניצול. אבל במקום להפוך את הקליינטים של הקופאיות ופועלות הניקיון לעבריינים, הפעולה הנכונה היא לתת כוח לקופאיות ולפועלות ניקיון. כלומר, להגן על זכויותיהן. אותו הדבר לגבי זונות.

  נראה לי שבעולם פמיניסטי אוטופי דווקא יהיו נשים וגברים שיימכרו שירותי מין, כטיפול לנצרכים לו. אך לא יהיה בזה שום דבר מביך, או שלילי, והכוח יהיה אצלם ולא אצל הלקוחות שלהם. למשל, כמו שהוא נמצא בידיהם פסיכולוגים קליניים בעת טיפול.

  אעבור לחשפנות. את כל כך בטוחה שמה שנכון לגבי זנות נכון גם לגבי חשפנות? האם זה באמת כל כך נלוז מצד גברים להנות מלראות נשים ערומות רוקדות? האם באמת אין חשפניות ששואבות הנאה מהכוח שיש להן על הגברים, מהאישור ליופיין? האם את מרגישה אשמה נוראה בכל פעם שאתה רואה גבר מושך ומתענגת על מראהו מבלי לחשוב על עליו כסובייקט? ברור שלא.

  אבהיר שמובן לי לחלוטין שחשפנות מהווה כיום תופעה נלוזה שמשמרת את המצב שבו נשים הן בעיקר ממתק עיניים, גוף שקיים להנאתו של הגבר, ולא אדם עם אישיות וזכויות. אבל, בכתיבתך, במקום לנמק היטב ולהסביר את טענותייך, את מתפתה לסיסמאות ריקות לתשואות המשוכנעות ולבוז מהבלתי-משוכנעים. חבל, כי הפמיניזם נכון וצודק וחשוב. יש לך תפקיד חשוב, למה שלא תשקיעי קצת יותר בנימוקים משכנעים?

 47. 51
  החוק הזה יצליח כמו החוק שאוסר על צריכת סמים....
 48. 50
  צורך מיני חלש זה עיקר הבעיה באיזון המשאבים

  קניית שירותי מין היא אונס לכל דבר והפרה של זכויות אדם בסיסיות, וואלה ? ודוגמנית עירום בשכר, ודוגמנית מסלול ? שומר ראש או שחקן כדורסל כן ושרותי מין לא ?
  אם השכר המשולם לא מעניק תמורה לשירות אז מה דינם של חיילים מקצועיים, עובדים בכורים גרעיניים, נהגים או כל שכיר אחר ומדוע יש דוגמנית ששכרה אחד ודוגמנית אחרת ששכרה פי מאה? וזונה משובחת שמקבלת 6,000 ש"ח ללילה לא ראויה לשכר, מפני שמדובר באונס? מהיכן ההבלים הללו.
  שכר עבודה בזנות מבטא את הפער הקיים בין המינים בתועלת הנגרמת ממין, לאחר התשלום מדובר אל איזון. מדוע ליטול את המשאבים הללו מהנשים ובשל איזו אידאולוגיה? שהן מוחלשות ? שהן עובדות קבלן, אולי נגייס את כל הנשים לחברת החשמל ונהפוך אותן שודדות ברשות, נקבה הגונה הייתה מעדיפה זנות ולא טפילות.
  ומה רע עקרונית בלמכור לנקבות פתרון נגד גזים כאשר מוכרים להם קוסמטיקה ואפנה בלי קושי.

 49. 49
  כמו לנסות לאסור על מכירת אלכהול

  יהיו תוצאות חמורות לחקיקה שכזאת.

 50. 48
  המשך הציטוט המפורסם הוא: "והכל רצין אחריה" שזה בעצם יורד על הגברים

  ועל היצר המיני הלא רציונלי.
  דווקא במקומך הייתי אוהב את המשפט הזה ולא מעתיק חצאי ציטוטים.
  כל טוב

 51. 47
  Pedophilia is a crime, prostitution is a transaction. Children are minors; women are grown-ups. Or aren't they ?.
 52. 46
  ילדה בגן

  גם לא שמעתי על ילדה שאמרה אני רוצה להיות פמיניסטית חד הורית שמנצלת את המדינה נשים משתמשות במיניות שלהן להשגת דברים יום יום הבעיה היחידה שלכן עם הזנות הוא אובדן הכח בכך שלגבר יהיה ברירה והוא לא יהיה חייב להיות עבד סמרטוט שלכן בשביל יחסי מין קרים אחרי שגמרתן לסמרטט אותו זאת האמת לא להיות צבועות

 53. 45
  אין מה לעשות! זנות תמיד הייתה, חשפנות ופדופיליה (כולל בשדרוג "מנהלים") גם לא עניין חדש, ואם כבר להשלים עם אלו מכורח מצוקה כלכלית, אז מדוע דין שונה דווקא לניצול אוכלוסיות חלשות (מבית ומחוץ) כעובדי קבלן? תאמינו לי, אחלה פרנסה למי שנמצא בצד הנכון של המטאטא.
 54. 44
  Pedophilia is a crime, prostitution is a transaction
 55. 43
  כתבה ילדותית
  1. כתבה שטחית . הטיעונים שכנגד החוק חסרים
 56. 42
  גדולה מהחיים.
 57. 41
  טעות בכותרת- זנות לא תמיד הייתה ולא תמיד תהיה
 58. 40
  די נו

  השאלה שלא נשאלה במסגרת השאלות שהתשובות אליהם כביכול ברורות היא איפה ברגע שהפללנו כל מי שצורך מין לסוגו עובר הגבול? אם בחור קונה לבחורה ארוחת ערב ומשלם על השתיה שלה בבר ומשלם גם על הכרטיסים והמונית כמובן מי יבטיח לנו שלא כל אלה נעשו על מנת לשמש כסחר חליפין תמורת מין רחמא ליצו

 59. 39
  זנות היא צורך. כמו השתנה.
 60. 38
  The Hardware of the men

  זה מה שמביא אותם להינות מנשים עירומות ואף לצרוך שרותי זנות. לא אנושיות מעוותת ובטח שלא גבריות משובשת. מי ש"עומד לו" הגבריות שלו בטח לא משובשת!!!!
  קיימות נשים רבות, שבשונה מהגב' סער , נהינות מן ה"חומרה הקשה" של הגברים ואינן סולדות ממנה. בכל מקרה מדובר בתופעות אינושיות למדי. הנסיון להתכחש להם הוא הוא אנושיות מעוותת

 61. 37
  הכתבה היא גיבוב של שטויות. אין כאן פמיניסטיות, אלא אישה שיוצאת לנקום בגברים שלא מכירים בנשיותה. כדאי לגב' סער לבדוק אם יחסיה המעוותים אם גברים אינם נובעים מפגמיהם כביכול של הגברים אלא מפגמים בה ובאישיותה ומכך שהיא ביחסה החשדני מרחיקה גברים "רציניים" ומקרבת אך ורק גברים רעילים, בבחינת נבואה המגשימה את עצמה.

  ההשוואה בין זנות לפדופיליה לוקה בחוסר הגיינה לוגית.
  פדופיליה וזנות אינן בהכרח דברים שונים. תיתכן אספקת שרותי זנות לפדופילים.
  בכל מקרה פדופיליה בין בתשלום ובין שלא, אינה יכולה להיחשב לקיום יחסים בהסכמה בין אנשים מבוגרים ברי דעת.
  לכן אין להסכים לכך.
  זנות לעומת זאת, בניגוד להנחתה של הגב' סער, מבוצעת בהסכמה.
  "סקרים" למיניהם שקובעים אחרת מבוססים פ]שוט על מדגם מוטה.
  מלבד זאת:
  מה בדעת הגב' סער לעשות עם נשים, ה"יוצאות" ואולי אף מתחתנות עם גבר רק בשל כספו? האם יש לראות גם בכך זנות ולאסור על כך? אם לא מדוע? כי יש לה רק לקוח אחד?

  בכך ענינו גם על טענתה השנייה של הגב' סער.
  אשר להפחתת זנות הרחוב:
  רוב הזונות היו מסכימות לכך, שכן בבתי עינוגים הן מוגנות יותר. דע עקא כאשר המשטרה סוגרת בית עינוגים היא חושפת את העובדות שם לסיכונים ומרעה את תנאי עבודתן.
  האם הגב' סער טרם שמעה על תקופת איסור האלכוהול בארה"ב?
  האם היא לא קראה את דו"ח האו"ם לעניין מדיניות הסמים הגלובלית מחודש יוני 2011?
  **************************************
  אם תעשה כן תבין שלעיתים ההפללה יוצרת פשיעה חמורה בהרבה מהתופעה שאותה מפלילים!!!!
  *********************************************
  אכן החזוןן הוא הקמת בתי עינוגים כמו בגרמניה למשל, עם מתקנים סניטריים בארים , תנאי עבודה נאותים לנשים ותנאי שירות טובים לגברים.

  אין שום סיבה לחסל את הזנות, כאשר מדובר בזונות מבוגרות.
  יש להילחם בתופעות הלוואי השליליות של הזנות כמו סרסרות לזנות (בגרמניה סרסרות לזנות היא עבירה פלילית) , ןסלר בבני אדם, אבל לא בזנות עצמה: כל "מלחמה בזנות" ע"י הפללה מביאה לפגיעה בתנאי העבודה של הזונות ולהחמרת הפשיעה הכרוכה בה!! היא גם פגיעה בחופש התעסוקה.

  ואגב:
  **********************************
  גבר הנהנה מצפיה בנשים עירומות לא עבר שום "עיוות של האנושיות" וגם לא "חונך לגבריות מעוות" . הוא לא מתכחש לאנושיותו ולגבריותו אלא נהנה מהם.
  *******************************
  אנושיות מעוותת היא של מי שמתכחש לזהותו המינית. מעוותת היא אישה הנשלטת ע"י מה שפרויד כינה" קנאת הפין" .
  מעניין אם הגב' סער אינה נהינת למראה פין זקוף. אם לא הרי שזאת "אנושיות מעוותת" לא ההיפך.

 62. 36
  מצוינת!

  כסובייקט כמובן!
  טור נהדר.

 63. 35
  אי אפשר להיות "מהממת" כסובייקט! רק "המומה".
  1. למה? יש חטיף ממכר או עוגה ממכרת, אז למה לא אישה מהממת?

   היא מהממת כל מי שמסתכל עליה, כמו שהעוגה ממכרת כל מי שטועם ממנה

 64. 34
  הפללת לקוחות התעשייה הזאת תדחוק את הזנות לשוליים, הרחק מעינינו, אך תפגע בעוסקות בה

  הדרך לצמצם את תופעת הזנות היא רק באמצעות חינוך למין בריא ולכבוד לזולת ותמיכה בצעירים ובצעירות שנפלטו מהבית, שחוו התעללות והשפלה, והם מעניקים מחסדיהם תמורת אתנן כי אינם מכירים דרך יפה יותר להתפרנס או לממן את צריכת הסמים שלהם. הפללת לקוחות של זונה המשלמים לה בעין יפה על שרותיה (ואינם יודעים אולי שאת רוב הסכום גוזל ממנה הסרסור) היא חיפוש המטבע שאבד מתחת לפנס. זה קל אך לא נכון ולא מוסרי.
  מה בעצם לא מוסרי בעיסקה הנעשית בין שני בגירים בה נקבעים גובה האתנן והתמורה עבורו מראש ושני הצדדים עומדים בהסכם? נכון, זנות אינה עבודה ככל משלח יד, גם מכירת ביציות על פי חוק חדש של הכנסת וגם פונדקאות רחם שהמדינה היא המשמשת בהן כסרסור, משתייכות לאותה קטגוריה: שימוש בגופה של אשה, לא בעמל כפיה, לסיפוק תשוקותיו של הזולת, גבר המשתוקק למגע מיני שאינו מסוגל להשיג בדרך רומנטית יותר או זוגות המשתוקקים לילד ביולוגי והטבע מנע זאת מהם. כל אלו אינם מוסריים כי נעשית בהם החפצה, שעבוד של גוף האשה לשימושו של הזולת.
  דעתי אינה נוחה מקיום תופעת הזנות. אף משטר לא הצליח למגר את הזנות. חוק המפליל את צרכני הזנות דוחק את התופעה לסימטאות חשוכות ופוגע בנשים שעליהן אנו רוצות להגן. הדרך הראויה והבוגרת לטיפול בתופעת הזנות היא לגליזציה של בתי הבושת, גביית מס הכנסה מהעוסקות המורשות, אספקת הרואין חינם לנרקומניות העוסקות בזנות (שאולי תאפשר להן להשתחרר מהצורך לעסוק בזנות) יצירת תנאים סניטריים למניעת התפשטות מחלות, פיקוח רפואי צמוד וביקורים סדירים של עובדי הרווחה, רק כך. את הזנות לא נחסל אך כך תמוגר העבדות, כך ייפסק הסחר בנשים, כך יוצאו הקטינים ממעגל הזנות ויתכן אפילו שהיקף התופעה יצטמצם.

  1. יש לחדד את הנקודה שלא כל מה שאינו מוסרי הוא בהכרח גם פלילי

   לא כל מה שדוחה, שמעורר גועל, שאנו פשוט מוכרחים לשאול "מדוע הם עושים זאת?", שנראה לנו חולני, שנוגד את ערכי המוסר שלנו, הוא בהכרח פלילי. כזו היא הזנות. העוסקות בזנות בישראל אינן נחשבות לעברייניות, איך יתכן להפליל את לקוחותיהן?

 65. 33
  זנות או אונס אינן הכרחיות

  מעניין שרבים פה טוענים שטיעוניה של צפי אינם חזקים מספיק, אך יחד עם זאת, טוענים טענה מטופשת להפליא: אין מה לעשות, גברים צריכים לספק את יצריהם. הרי לפעמים גבר נשוי או גבר רווק, פשוט חייב לבוא על סיפוקו, ואז וודאי שנעדיף שיעשה זאת עם זונה מאשר שחלילה יאנוס מישהי.
  וואלה?
  אלו האפשרויות היחידות? לאנוס אישה ברחוב או לאנוס זונה (וזה בדיוק מה שזה, אונס)?
  מה לעזאזל קרה ללעשות ביד?
  למה אוננות היא לא אופציה שעולה במוחנו בכלל?
  אני מוכנה לקבל יצרים מיניים כדבר טבעי. לפעמים קשה להרגע בלי לגמור.
  אז בבקשה, תגמרו כמה שבא לכם- לבד!
  אונס, ומין עם זונות, מטרתם כלל אינה לספק צורך מיני - אלא יחסי כוחות.
  זו אלימות כוחנית.
  סיפוק מיני? תעשו ביד.

  1. שיחקת אותה טניה, אני איתך. צודקת ב-100%.
  2. טניה, זה לא נכון

   אוננות וסקס זה לא אותו דבר.

   האם היית מוכנה לעבור את כל חייך ללא סקס? כי יש לך האפשרות לאונן? האוננות היא פורקן פיזי, והיא לא ממלאת את כל הצרכים, אפילו לא קרוב.

   כשאני חושב על גבר או אישה שלא יזכו למין כל חייהם בגלל איזושהי מוגבלות או עיוות, ובגלל שהזנות היא לא חוקית - אני מאוד מאוד מרחם עליהם.

  3. זנות יכולה גם לענות על הצורך באינטימיות עם אישה!
 66. 32
  קשה להאמין מקריאת הכתבה שכותבה הוא הינו אדם מבוגר...

  סחטיין על התפיחת שחם שכמה הריצו פה ביניהם אבל הטיעונים חלשים במקרה הטוב וילדותיים ברע.
  אין מצב שאני יושב ומתחיל לנתח פסקה פסקה אבל לדוגמא- בני אדם מחליפים דברים שונים בתמורה לסקס בכל הרמות של החברה האנושית ובכל חברה אנושית, מיסוד הזנות הוא רק צעד הגיוני (כמובן כשהוא מגיע באכיפה ורגולציה)

  מיסוד הזנות בישראל פחחח לכו תלחמו עם החרדים על זה ואז נדבר

 67. 31
  פראייר-בגרמנית זה הלקוח של זונה

  אז יש קללה ללקוח של זונה

 68. 30
  לשם שינויי אני מסכים איתך

  העוול הנגרם לזונות מזנות חזק יותר מזכותם של גברים ונשים לעיסקאות מסוג זה.

  לגבי חשפנות, אני לא בטוח, כי העדויות לנזק לנשים הרבה פחות ברורות.
  מסכים לגבי החינוך, זה דיי מדהים שגברים משקיעים כלכך הרבה במשהו כלכך לא אמיתי (את האמיתי יד ימין שלהם תיתן בחינם)

 69. 29
  דרושה מילה לתופעה הזו: גבר שהולך לזונות

  אני קוראת פה שקוראים להם זונים או בלשון יחיד זונה. המילה לא בשימוש כי שואפים לטשטש את התופעה. מהו אחוז הזונים בקרב הגברים? דרושה מילה שתיתפס טוב יותר.

  1. גברים משלמים
 70. 28
  איזו כתבה עלובה וירודה

  הכותבת, בכשרון רב, לא הצליחה לכתוב אפילו טיעון אחד תקף כנגד הזנות.

  במחשבה שניה, הטור הזה כתוב בסגנון "הפוך על הפוך". הכותב המקורי הוא שוביניסט תומך בזנות, והוא מתחזה לאישה עם פיגור לוגי מתקדם.

  1. תגובה מעולה
  2. התגובה הטובה ביותר כאן ! מומלץ !
 71. 27
  אם הייתם יודעים איזה זונות מכוערות עובדות

  הייתם מפצים את הבנים הזונים.

 72. 26
  בעיקר גברים מגיבים פה - מה קרה, ציפי סער דרכה לכם על יבלת הפנטזיה המינית ???

  כל אחד מכם מוזמן לקחת לעצמו את ה"מקצוע" הנחשק הזה, נראה אתכם אחרי יומיים שיתקעו אתכם אנשים זרים מכל החורים וישפריצו בכם את נוזליהם, אם תמשיכו להגן בחרוף נפש על ה"זכות" המקצועית הזו.

  1. מילותייך "יתקעו אתכם מכל החורים וישפריצו בכם נוזליהם" הן תוצר של תרבות דכאנית. איך היית מתארת עבודת אחות סיעודית?

   הידיים של השינניות תקועות כל היום בפה של אנשים, שחלקים דוחים ומסריחים. הן מתעסקות ברוק שלהם במשך כמה שעות כל יום. ומה לגבי אחיות סעודיות שמנקות קקי מתחת של זקנים כל היום?

   גם זה מקצוע, כמו כל מקצוע אחר, ויש שינניות ואחיות סעודיות מקצועיות, אינטליגנטיות ונהדרות. הכל שאלה של תפיסה. אותה צריך לשנות.

   זנות לא צריכה להיות מקצוע משפיל של נשים חלשות. יש לתת כוח וזכויות לזונות. בעולם אידיאלי יהיו הרבה פחות זונות, אבל עדיין יהיו זונות, כי סקס הוא לא דבר כה דוחה ונורא שאסור לקנות ולמכור אותו. מה שדוחה הוא השוביניזם, וחוסר ההתחשבות בזולת. לא מכירת סקס תמורת כסף.

  2. מקצוע.

   אתה צודק בדבר אחד. סקס הוא לא דבר דוחה. הוא איחוד. וכשמשתמשים בו כמטבע, מועבר מיד ליד הוא מאבד מערכו. ערכו העצמי. תביט טוב בנשמה של הזונה הזו- גם שלך. אם כל יום גבר אחר היה שוכב איתך, חודר לתוכך כמו כלי כיבול. כמה אהבה עצמית אתה חושב שהייתה בך? משהו שהוא כ"כ אינטימי הופך לעבודה. תמורת כסף. רק משום שאתה עושה את ההפרדה הזו (שלא נתחיל לדבר על השוני המגדרי בין זכרים לנקבות)- לא אומר כלל וכלל שהמצב כך. וזה לא מקצוע בעיניי; זו ברירת מחדל איומה.

  3. הטענה שלי היתה ש"חדירה אליך כמו כלי קיבול" היא כה מעליבה בשל הבניות חברתיות.

   אם נשים לא היו מוחלשות והיה ניתן כוח לזונות, אז זו לא היתה קללה וזונות יכלו לאהוב את עצמן.

   בכל מקרה, אדגיש שכרגע אלו דיבורים תיאורטיים בלבד, כי ברור שכיום זנות היא ב-90 אחוז מהמקרים עיסוק משפיל ומסוכן לגוף ולנפש.

 73. 25
  טענות מטופשות במיוחד לגבי זנות

  אם 90% מהזונות נשלטות על ידי סרסורים, אז למה לא לשחרר אותן לפחות מהכבלים האלה באמצעות מיסוד הזנות?

  זה נכון שילדות לא חולמות להיות זונות, אבל הן גם לא חולמות להיות רואות חשבון או פקידות לשכה, האם זו הוכחה לכך שגם המקצועות האלה צריכים להיות מחוץ לחוק?

  ולבסוף, מה עם כל החלכאים והנדכאים שללא זנות לא היו יכולים לקיים יחסי מין? נכים עם כוויות של מאה אחוז, גמדים או כל מיני פליטי אוכלוסיה מסכנים? גם להם לא מגיע, אפילו אם הזנות היא בחירה חופשית מצדן של נשים מסוימות? אני חושב שאת אלה שמטרידים מינית ילדות צריך לכלוא, ואת עלה שמתעללים בנשים צריך לכלוא למאסרי עולם, אבל גם אז, תמיד יהיו זונות מבחירה, ולהן מותר לעבוד במקצוע אותו הן בחרו באופן חופשי. ולמי שאומרת שאין בחירה חופשית אמיתית בזנות, אני אומר שאין בחירה חופשית אמיתית בשום דבר בחיים.

  1. יתנתקו מסרסורים ויהפכו לעובדות קבלן. הרבה יותר גרוע!!
  2. באמסטרדם הן לא עובדות קבלן, הן עצמאיות, כמו שצפוי לקרות בכל מקום בו הזנות תמוסד. אפשר לפקח על זה.
  3. זו אגדה אורבנית-באמסטרדם יש הרבה עבדות בזנות
 74. 24
  במנה שונה איסור שגברים ילכו לזונות מאיסור על גברים בקיום יחסי מין הומוסקסואליים?
  1. שקיום יחסים הומוסקסואליים לא פוגע במקיימים אותו

   הליכה לזונה פוגעת בה קשות

  2. נו, באמת...

   מגיב 24 מתבקש להכנס במידית למכונת הזמן ולחזור למאה ה21. והינה החדשות: יש גם הומאים ימניים. אבל את צודק- בוא נחזור 60 שנה אחורה בזמן ונוציא את ההומוסקסואליות מהחוק. יש לי רעיון יותר טוב- בוא נרכז את כל ההומאים במחנות ריכוז,ביחד עם הכושים, הצוענים והיהודים.

 75. 23
  שימו לב: השמאל מנסה לפגוע בזנות, אך מה היו אומרים בשמאל לו כקונטרה היה מי שאסור על הומוסקסואליות?
 76. 22
  כמו שאמרו חכמים "כשהמה שמו עומד, השכל בתחת" ושום חינוך או עונש מאסר לא ישנה זאת...ומכיון שמדובר במיליוני גברים, גם הנסיון לכפות זאת יהיה חסר תוחלת, כמו חוק היובש בזמנו או הנסיון לאסור בחוק צריכת סמים.
 77. 21
  איסור זנות הוא פגיעה בחופש העיסוק של נשים שרוצות לעבוד בתחום, פגיעה בזכותן על גופן ופגיעה בחירות הפרט ורדיפה של גברים שמשלמים בכספם
 78. 20
  "הייתי רוצה פעם להיכנס, רק לרגע, לראשה של אשה שיושב במועדון צ'יפנדיילס כזה, רואה גברים חצי ערומים מתפתלים על עמוד או מנענעים את איברי המין שלהם לעברה- ומבסוטה. "

  כמה טיעונים נגדיים...
  1) אין הבדל בין מועדון חשפניות להופעה של צ'יפנדיילס, או בין חשפנית במסיבת רווקים לחשפן במסיבת רווקות.
  2) בשוודיה השוויונית - שחוק הפללת הלקוח שנחקק בה ב-1999 הוביל מיד להפחתת זנות הרחוב ב-50%...אבל אף אחד לא מספר לך בכמה אחוזים עלתה הזנות בבתים ובתי מלון...
  3) אם חצי מיליון גברים מבקרים אצל זונות כל חודש-וכולם ישבו חצי שנה בכלא-מי יעבוד במקומם? ואיפה יש בתי כלא לחצי מיליון גברים?
  4) אין קשר בין עבירות נגד קטינים כמו פדופיליה למעשה שנעשה בהסכמה מלאה בין בוגרים.
  5) החוק לא ניתן לאכיפה - במקום בתי זונות, יצוצו מכוני עיסוי "ללא מין"... הלקוח ישלם רק עבור "עיסוי" ומה שיקרה אחר כך "בחדר העיסוי", יהיה בין המעסה ללקוח... ואיך תוכיחי מה קרה שם? או אם גבר יזמין למלון נערת קריאה כדי שתקרא לו סיפור לפני השינה...איך תוכיחי שהיה שם מיו בתשלום.
  6) "ללכת לזונה", או למועדון חשפנות, זה הכי לא להיות "גבר גבר". -וזה נכון אבל, רבים מהלקוחות מגיעים לשם כי הם אינם מהסוג של "גבר גבר" שיכול להשיג כל בחורה יפה למין מזדמן ללא תשלום... או שכמו שמוכיח מקרה יו גרנט-גם "גבר גבר" שיש לו קוסיות בלי סוף, רוצה לפעמים משהוא סליזי.

  1. תשובה ל"רוצה לפעמים משהו סליזי". אז מה? ואם הוא רוצה מין אורלי עם מסכת צלילה, שנורקל וכפכפי פרווה ורודים? בשביל זה צריך לשעבד אדם אחר?

   נכון שעצם העובדה שיש חוקים נגד גניבה, רצח, שוד, מעשי מרמה וכך הלאה, אכן לא מונעת מעשים כאלה לגמרי. אבל היא מקשה. גם זנות היא תופעה שמזיקה לאנשים - שזוללת את גופן ונפשן של נשים כדי ש ליו גרנט יהיה מנין לצרוך את הסליז שלו. חברה של בני-אדם צריכה עמדה ברורה בנושא. והעמדה היא - לא. כל העמדה שהצגת בנקודות 1-6 היא דאגה לזכויות ה"הצרכן" של זנות. יש אנשים גם בצד השני וחובתה של החברה להגן עליהם.

  2. אני לא מבין איך אישה, להבדיל מגבר, יכולה לנענע את איברי המין שלה
  3. תשובה לעניין. האם הגברת המג'ונדרת תבין אותה?
 79. 19
  אם יאסרו את הזנות ויענישו את הזונים, הרבה גברים שכבר לא מקיימים יחסים עם נשותיהם ייהפכו להיסטריים, ואז יבוא פסיכולוג וידבר על היסטריה גברית
 80. 18
  גדולה!!

  הצלחת להתייחס לנושא בקצרה ובשנינות, באמת עשית בזה עבודת קודש.
  תודה רבה לך.

  *ואני בעד לשנות את המונח "לקוחות" לזונים! :)

 81. 17
  ע"פ התשובה של הגברת לטיעון-2, אפשר להוציא גם את מקצוע "שוטפי הגופות" מחוץ לחוק ו..

  גם את מיקצוע "עובדת הנקיון". או "שוטפת כלים"? תיכנסו לגן ילדים ותישאלו "איזה ילדה רוצה להיות עובדת נקיון?" - רצונה, לא-רצונה. מי שהגיעה לבגרות והחליטה שכך או כך בא לה להתפרנס, מי שמך למנוע ממנה?

 82. 16
  הפעם לכלכת, לא אקרא אותך עוד, הגל השני אכן אנטי ליברלי מסתבר.
 83. 15
  דמגוגיה זולה שלא מתייחסת בכבוד לשאלה משמעותית.

  האם יש מקום למסד את הזנות?
  ובכן, ההשוואה לפדופיליה לא במקום. בעוד שהזנות הממוסדת (להבדיל מהזנות בכפיה שמתנהלת כיום, כאשר כל הנושא אסור ולכן מתרחש במחתרת) היא מין בין מבוגרים המסכימים לכך, פדופיליה איננה כזו.
  השאלה לגבי האם זנות היא קריירה המושכת ילדות בגן, גם היא לא במקום. לא רק שילדות בגיל זה אינן מודעות, יש לקוות, לאפשרות הזו, אלא שכיום עם זנות לא ממוסדת זו איננה קרירה נחשקת. מצד שני, כמה מהילדות הללו עונות "נשיאת בית המשפט העליון" או "ראש הממשלה"? כמה מהן חושקות בקריירה כ"ברוקרית" או "מנכלי"ת"?
  למסקנה שזנות היא אונס הגעת מפני שהנחת אותה מראש. זנות יכולה להיות דומה לאונס, במקרים מסויימים, כפי שסקס בין בני זוג יכול להידמות גם הוא לאונס במקרים מסויימים. דווקא הזנות הממוסדת אין בה דמיון שכזה.
  אני ממליץ מאוד להקשיב לדבריו של Dan Savage בטור שלו באינטרנט, המסביר על עבודת מין ועובדי מין, ומה שהתעשייה הזו יכולה להיות כשהיא לא מתנהלת במחשכים.

  1. זנות אינה בין מבוגרים המסכימים לכך

   צד אחד עושה את זה מחוסר ברירה

  2. זנות היא תופעה חברתית רעה. רעה כי היא מנציחה מצב שבו אפשר לקנות את גופו של אדם

   מי שנדחק לפרנסה בזנות עושה את זה מחוסר ברירה. שיפור תנאי העבודה לא יהפוך את הזנות למקצוע סביר כי מהות הזנות היא חדירה של גברים זרים לגופך בעשרות כל יום, הרס האינטימיות, חורבן הגוף, מחלות. זה לא יכול להיות "מקצוע", גם אם כבר אין מכות מהסרסור. אתה בכלל לא מבין את מהות ההשוואה בין זנות לאונס ובטעות חושב שיש כאן דמיון לעולם משחקי המין והפנטזיה. אין שום דמיון. חווית החיים בזנות אין לה שום קשר עם מין כפי שאתה מכיר אותו. לא בכדי שיעורי התמותה בזנות גבוהים במאות אחוזים משיעורן באוכלוסיה הכללית. זה חיים בתוך גיהנום והם נגמרים הרבה פעמים רע. דרושים כוחות על ותמיכה רבה כדי להיחלץ משם (עוד נקודה למחשבה על ה"בחירה החופשית" בזנות).

 84. 14
  הזכות של גבר לרצות מין בתשלום ובת רופאה

  הטיעון העיקרי לזכות גבר לצרוך שירותי-מין מאשה הוא היות הצורך במין צורך בסיסי כמו מזון ומים,עניינו הפרטי של אדם,שאינו מעניינה של המדינה; וגם מבחינתה של האשה,זה עניינה הפרטי שאינו נגיש להתערבות קהילתית.נקודה נוספת שיש להבהיר,נוכח הטיעון החוזר ונשנה "לא היית מסכים שבתך תשכיר גופה ותמכור שירותי-מין": בחברת אדם טבעי שאדם רוצה לעצמו מה שאין לחברו - כמו אב שרוצה שבתו תהיה רופאה,מה שמחייב שבתו של שכן זה או אחר תהיה רק אחות,ואם היא תהיה אחות היא לא תאשים את האב הראשון ותמנע ממנו שירות.

  1. מותר האדם מן הבהמה - אין ?


   מזון ומים - אני מבין (למרות שגנדי תרגל גם שליטה בזה),
   אבל לחשוק ביחסי מין בתשלום? אתה לא יכול לשלוט בזה?!

 85. 13
  הפרסומת ליוגורט מונע נפיחות אינה חדשה (מה שלא גורע ממגעילותה)

  יש גם אי אלו פרסומות לסיבים תזונתיים שמציגות רק נשים משום מה, כסובלות מעצירות.

  כל יוגורט, אגב, אמור לסייע לעיכול בזכות החיידקים הטובים.

 86. 12
  את באמת רוצה לבטל את המקצוע העתיק בהיסטוריה??

  כי כשתעשי זאת תכבי לאנושות את אחד המקורות החשובים לתאווה דמיון ויצירה. גברים וגם נשים תאבים למין. עם כל הטאבו הזה של אסור ומותר, זה חלק מהמשחק הזה בן אלפי שנים. ומה יעשה גבר נשוי או לא נשוי שחושק בסיפוק יצריו ? ומה תעשה גברת מג׳ונדרת בחופשת הקיץ שלה בדרום איטליה ? יכנסו לכלא? הלא במוקדם או מאוחר תכריעי שגם פורנוגרפיה אסורה.. את ואני נשב בחופשה על החוף, או בערב במועדון, ונצפה בערוץ הקניות באנסטסיה מיכאלי מוכרת מקדחות משולבות עם פטישון. זה החיים שלנו.. יש בהם יצרים אפלים, ונשים שמנענעות את גופן העירום לפנינו הן חלק מזה. את רוצה שאפרט לך כאן את הפנטזיות האפלות של נשים? ברוב המקרים הן הרבה יותר אלימות.. את רוצה לטפל בסחר נשים וניצולן, עשי זאת. אני מעולם לא נחשפתי לפן הזה של התעשיה באופן ישיר, אבל אני יודע שהוא קיים, זה דבר שחייב להשתנות. אני אעזור לך במה שאוכל. אבל אל תנסי ללכת נגד היצר האנושי. זה טבעי, זה דרך הטבע, זה גם יפה, זה לא דבר מכוער.

  1. ב ד י ו ק .
 87. 11
  אוי באמת עלוב

  מצב הזנות בישראל הוא מזעזע , מצב בריאותי גרוע של הנשים , סרסורים משפילים כסף שלא משולם עבורו מס והלך בעיקר לרכישת סמים לצערי חוק שיוציא את הזנות מחוץ לחוק רק יחמיר את המצב ויעשה פעולה הפוכה
  אז הזנות תהייה במחתרת , יותר חשופה למחלות ולאלימות
  להשוות פדופילה לזנות זה פשע , פדופיליה זה התעללות איומה בחסר ישע , שחייבת גזר דין קשה !!! ,

  נכון זנות היא לא מקצוע שילד או ילדה יחפצו לעבוד בו ,, אבל מצד שני גם מנקה בתים , או עובדת קבלן , זה לא מקצוע שיעלה במקום הראשון במוחו של ילד , יש נשים שדרך הזנות מפרנסות את המשפחה , בדרך כלל הן נשים שמגדלות ילד והבעל לא נמצא , אולי חד הורית אולי בכלא ,,, המדינה לא עושה מספיק כדי לעזור להן , וכסף מהיר ( ומגעיל ) הוא פיתרון עבורן ,, אם הזנות תהייה ממוסדת לא יהיה הסרסרו שייקח את הכסף !!!

  יש עוד המון סיבות למה זנות צריכה להיות ממוסדת , ואני בא מנקודת המבט של ביטחוןלאישה ,, למנוע אלימות ואונס קצת פיקוח על המצב הבריאותי

  1. כפמיניסט היית צריך להקדיש מילה או שתיים גם ללקוחות המגעילים.

   לדעתי הצבת מצלמות באזורי זנות ירחיקו לקוחות ויעזרו לזהות זונות קטינות גם אם במחיר קיפוח פרנסתן במקצוע המכוער בעולם.

 88. 10
  ההפגנה נגד הקולוסיאום

  לא הצלחתי למצוא מתי מתרחשת. מישהו/י יודע/ת? תודה!

  1. בחמישי 9.2 בערב בכיכר אתרים, נראה לי ב תשע בערב - עוד פרטים בקישור

   https://www.facebook.com/events/314825011892362/

 89. 9
  מלים כדורבנות, הסכמתי עם כל מילה

  כל התייחסות רומסת כזו לחלש (הפעם, זונה זכר או נקבה, כל אדם שמזנה את גופו למען סיפוק האחר) אמורה להטריד גברים ונשים כאחד

  1. קשקושי סרק מצידך
 90. 8
  מצויין וחשוב

  הלוואי ויצליחו להעביר את החוק

 91. 7
  כולך...

  מהממת! :)

  תענוג איתך.

 92. 6
  ומה עם זכות האשה על גופה

  ומה עם זכותה של אשה להרוויח כסף מהצגת גופה? אני בטוח ששמרניות כמוך הביעו עמדה זהה על דוגמנות של נשים בתחילת המאה ה20. ברגע שהחברה ״מכילה״ תופעה מסויימת במקום להסתכל עליה כקורבנות, הכל משתנה.

  1. מה, לא שמעת?

   לנשים יש זכויות - בתנאי, כמובן, שהזכויות הללו, מובילות אותן, לצייתנות עיוורת ומוחלטת, לאדמו"ריות-הפמיניזם זהבה גלאון, תמר גוז'נסקי וכיו"ב.

   לעומת-זאת - אם הן, חלילה, מעיזות לחשוב בכוחות-עצמן, יש לשלול מהן זכות זו לאלתר!! לתפארת-הבולשביזם...

  2. אכן לכל אחת זכותה לעשות כרצונה בגופה, אבל המחלוקת לא צריכה להיות על הנקודה הזאת אלא על העניין הערכי, ואם כבר מדברים על חברה שמכילה, לא את התופעה היא צריכה להכיל אלא את הדיון והמורכבות של מה זה בעצם אומר ''לקנות'' בעלות מינית על מישהו אחר. בחברה אידאלית אולי היה מקום מבחינת החוק לתופעה, אבל גם היתה מודעות בקרב גברים ונשים גם יחד לגבי ההשלכות הערכיות של דבר כזה.
  3. מעניין איך גברים (בדרך כלל)

   קמים להגן על זכות הבחירה של נשים להפוך לזונות - קרי חיי אונס מתמיד אלימות וסיכון חיים. חיים בשולי החברה בבושה והסתרה, אבל אף פעם לא שמעתי קברים מגנים בכזה להט על זכותן של נשים לייצוג הולם בפוליטיקה, להשכלה גבוהה ולשיויון זכויות

  4. היא לרוב לא מרוויחה אלא משועבדת למעגל של אלימות וסמים

   אם זה מעניין אותך, אתה מוזמן לגשת לאתר הזנות הקרוב לביתך ולשאול את הנשים על חייהן ועל הקריירה שהן עושות בזנות, כולל החסכונות היפים שהן מצליחות לחסוך, הבית שהן קונות, ההשכלה לילדים.

  5. איזה קטע, כולם נורא נורא ליברלים כשזה מגיע לזנות. אבל לא זכורה לי הזדעקות שכזו שחוקק חוק שכר המינימום, שמאלץ אנשים שלא לעבוד תחת שכר מסוים. מה קרה? באיזה זכות רומסים את זכותו של אדם נואש לעבוד תמורת 5 שקלים לשעה? חלק מתפקידה של חברה מתוקנת היא להגן על המסכנים, האומללים והנואשים שיעשו כל דבר, הכל כולל הכל, בשביל כסף.
 93. 5
  כל הכבוד צפי. חדה כתער

  מצאת את הייעוד שלך, נדמה לי. אולי יש כאלה שחושבים שזה לא משהו, הייעוד הזה, אבל אני איני נמנית איתם.

  1. קולגה למה - לחדר המרופד ב"אברבנאל"?

   כי לשם ה"גברת" הנ"ל שייכת...

 94. 4
  A shallow article

  There will always be pedophiles" and I haven't met anyone who wants to be prostitute when she's a young girl" are the kind of arguments suitable to a young girl. There will always be crime, and I haven't met anyone who wants to be a miner either when he's 6. And still men go work in dangerous mines to provide for their families, and risk their lives at the process, and quite often get lung diseases that kill them when they're 50. Is that ok ? Do you want to illegalize that ? The author recognizes that there are a few women who choose this as an a adult, and that's why it should be legalized for adult women and men who chose this voluntarily (even out of economic need) and the punishment should be extremely severe for pedophiles, human trafficking etc. This should reduce prostitution by a considerable percentage and encourage people not to do it, but it will still be legal (as in Nevada for example). And yes, whatever you do, it will always exist.

  1. There is only one question

   Do you want to be penetrated by ten to twenty smelly and dirty men per day?

   Does anyone ?

  2. It is about deep respect, it's about seeing a woman beyond the pussy, self esteem, understanding the history of those women, empathy. How dare you compare !! you think you know it? think again.
 95. 3
  כמה נקודות

  1. לגבי מיסוד פדופיליה - הקומיקאי האמריקאי לואי סי. קיי. הציע להקל עם מבצעי עבירות מין בילדים בדיוק מהטעם שכך יש סיכוי שלא ירצחו אותם אחרי מעשה.

  2. הטיעון של "חלום ילדות" הוא נימוק פשטני שאין לו מקום - גם אף ילד לא רוצה להיות פקיד בנק, פועל אשפה, מזין נתונים סטטיסטיים, מחסנא, איש תמיכה טכנית וכיו"ב. העובדה שבטלוויזיה אנחנו רואים סדרות על אנשים עם משרות נחשקות לא משנה את העובדה שרוב המשרות הן לא כאלו ואנשים לוקחים תפקידים שהם לא אוהבים כדי להתפרנס. הנימוק התקף היחיד לאיסור על זנות הוא השלכות הרוחב - במסגרת חברתית שבה זנות היא לגיטימית, היחס לנשים הוא כזה שבו כל אחת היא זונה בפוטנציה. וזו תפיסה שמחלחלת לכל מקום (למה שאני אשלם לאשה שעובדת תחתיי משכורת נורמאלית?! לא טוב לה, שתלך להיות זונה).

  3. הקטע המשעשע הוא לא עצם זה שיש נשים שיש להן העדפות שונות - אלא שיש נשים שצריכות חיזוק לאגו ממכונה על רקע היכולת שלהן למלא הוראות פשוטות ברמה שהן יוצאות למחאה בנושא.

  1. לגבי נקודה 2

   מילא ההשוואה בין זונה לבין פועל אשפה, אבל שאר העבודות שהבאת כדוגמא הן השוואות גרועות מאוד. להיות פקיד בנק, או מזין נתונים סטטיסטיים, או מחסנאי, או איש תמיכה טכנית זה אולי לא חלום של ילדים אבל אלו גם לא עבודות שנחשבות למבישות אלא עבודות מכובדות לגמרי (להוציא כמובן עבודה בזבל). הנקודה החשובה היא שזנות היא לא עבודה בלתי נחשקת כמו פקידות בבנק או תמיכה טכנית, זנות היא פרנסה מבישה ומי שעוסקות בזנות לרוב לא נוהגות לחשוף ולספר שזה הדבר שהן עוסקות בו למחייתן. לכן, הנימוק של צפי סער הוא בוודאי לא פשטני, ולהשוות עיסוק בזנות עם עבודות אפורות ומשעממות אומנם אבל גם מכובדות כמו פקידות בבנק זו או התממות או פשטנות (הפוסל במומו פוסל!).

  2. There is nothing wrong in being a garbage man either
 96. 2
  ציפי הכינוי הנכון לגברים שצורכים "שירותי" זנות הוא זונים !!

  ברגע שיחליפו להם את הכינוי, לא "גברים צורכים..." אלא "זונים" זה כבר יעשה חצי מהעבודה. הם יקבלו כינוי שידבק בהם כמו ש"צורכי הסמים" נקראים "משתמשים", שגם הוא לא כינוי סימפטי במיוחד, המגדיר בדיוק את מצבם, ו"צורכי הילדים" נקראים "פדופילים". למילים יש כוח רב מאוד, לא רק לחוקים. שינוי סמנטי של ההגדרות יעשה חלק מן הפעולה. אני מזמינה אותך במסגרת תפקידך כעיתונאית, להשתמש בכינוי "זונים" או למצוא כינוי בולט אחר שיבחין את "המשתמשים" בזנות משאר הציבור, שבוחר לא להשתמש.

  1. אני מצביע בעד ההצעה! נחכה לכותרת "זונים וזונות נתפסו בפשיטת משטרה על מכון זנות בדרום תל-אביב; אחד הזונים פרץ בבכי והבטיח לא לחזור עוד למכון".
  2. גברים שמשתמשים בשירותי מין לא עושים את זה בשביל המוניטין החיובי שזה מעניק.
  3. ומה היית אומרת לו מישהו היה מדביק כינוי להומואים וללסביות?
  4. כבר הדביקו - הומואים ולסביות. זה נראה לך בסדר?
  5. הומואים ולסביות לא פוגעים בזולת, ולכן לא ראויים לגינוי חברתי

   לעומת זאת, משתמשי זונות עושים שימוש כוחני ומכוער במצוקה מאוד גדולה של אישה שככל הנראה נפגעה מינית בילדותה, ובוודאות נפגעת כעת. אנשים כאלה ראויים בהחלט לגינוי חברתי, וכינוי שלילי הוא בהחלט אמצעי ראוי לשם כך

 97. 1
  מהממת!

  כל כך נהנת מהטורים שלך!

  1. את צודקת אבל קיצונית מידי. זנות זו תופעה שצריך להילחם בה ולמגר אותה, הנשים בזנות ברובן המוחלט לא נמצאות שם מבחירה והתיאור שלך מאוד מדוייק. מצד שני, למרות שהרמה הערכית של מי שהולך לשירותי זנות\חשפנות כנראה לא גבוהה במיוחד זה לא אונס ואני חושב שהגדרה של זה כאונס פשוט לא נכונה. לדעתי הדרך להילחם בזנות היא לא על ידי הענשת הלקוחות אלא על ידי הוצאה של הנשים ממעגל הזנות - הצעת תוכניות שיקום (וגמילה מסמים), סילוק הסרסורים מהרחוב וכמובן מלחמה בסחר בנשים (שלא כתבת עליו מילה משום מה). שאר הטור פשוט לא מצדיק תגובה.