כל המשפחות המוזרות – מוזרות

הסדרה התיעודית של האחים הימן (ערוץ 8) מזכירה שלא כל המשפחות נראות כמו חבורת בריידי. המזל - בסנסציה מסתתרים לא מעט רגעים מרגשים

נדמה לי שזה היה יוסי גיספן שאמר פעם ש”כל המשפחות המוזרות – מוזרות. וכל המשפחות הלא מוזרות – לא מוזרות”. קשה שלא להסכים עם שועל הפזמונאות הוותיק. הסדרה הדוקומנטרית “המשפחות” עוקבת אחרי חמישה תאים משפחתיים שונים ובעיקר משונים. כדי שניכנס חזק לעניינים, הפרק הראשון מתחיל עם יונתן, שחקן פורנו שגר עם אמא שלו. שנייה אחרי שהוא מופיע בעירום מול קהל חרמן במועדון, אנחנו רואים את אמו ערה בבית, מכינה סנדוויצ’ים לאחותו שתכף קמה בבוקר ללכת לצבא. בהמשך, הסדרה לא הופכת רפובליקאית יותר. שאר המשתתפים בפרק הראשון הם אורן, ילד מאומץ ורווי צרות שנולד בגואטמלה וחי בין פנימייה לבין ההורים המאמצים־מתוקים שאותם...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 17
  ביקורת רדודה

  עשיה דוקומנטרית מעולה. רגישות מדהימה של הבמאים. סדרה מעוררת מחשבה ומאתגרת. בחינת ערכי משפחה דרך גיבורים לא רגילים. מה לעשות מורן, זה אופיה של טלוויזיה. המקום של גיבורים משעממים הוא בעבודות מחקר אקדמיות. ביקורת מתנשאת וטרחנית.

 2. 16
  סדרה מן המופלאות שנוצרו אי פעם!

  סדרה רגישה המטפלתבמורכבות החיים - ואכן, כל משפחה אומללה בדרכה (וֹלכולן יופי זהה). האחים היימן בחרו בתבונה וטיפלו ברגישות בכל אותן משפחות (כלל לא פריקיות), אשר לקחו חלק במסע החשוב הזה.
  הביקורת היא לגיטימית כמובן אך אני בוחרת להתעלם ממנה שכן לוקה באי הבנת הנושא.
  לאחים הימן - מי שלא מובין את העומק הרגשי, נטול הצהובונות, של סדרתכם עכשיו, יתכן ויבין פעם. ולא - הפסד שלו!

 3. 15
  ביקורת נבזית וליאיר לפיד יש ילד אוטיסט אז תרגיע, מורן שריר.

  הסדרה מסקרנת, מרגשת, בועטת ומאירה על החיים כמו שהם. ביקורת נבזית ומיותרת.

 4. 14
  ביקורת שטחית

  א. גם ליאיר לפיד יש משפחה חריגה. בת מנישואין קודמים וילד נוסף חריג בתוך המסגרת הקיימת. מה זה בדיוק ה"חלום היאיר לפידי" שעליו את מדברת?
  ב. היה יותר מעניין לראות כל מיני דברים. לא רק משפחות נורמטיביות עם סטיות בתוכן. השאלה מהי ההתרחשות שקורית בסדרה הזאת, ולא מה יותר או פחות מעניין בהשוואה אליה.

 5. 13
  ביקורת קולעת !!!

  ואוסיף שחבל שצריך הרבה סבלנות כדי להגיע לרגעים מרגשים, השיבוץ של ביזאר+סלב+הומו+מאומץ מהווה שיבוץ פתטי. 'בדרך הביתה' היה מוצלח כי הורידים היו חשופים בתוך המשפחה. הסדרה הזו מתיימרת להיות תיעודית אך הרבה יותר קרובה לסוגה של 'האח הגדול ' וחבל. פריימים מוצלחים של צילום אינם מספקים , התוכן דל ומתיימר.

 6. 12
  זה לא דוקומנטרי זה דוקוסופ וזה מעולה כמו כול הסרטים של האחים הימן
 7. 11
  הביקורת של מורן שריר

  ספרתי עד 100 לפני שניכנסתי לדשדש בביצת תגובות הקוראים, שרובם המכריע סובלים מבורות, מכוח שיפוט ירוד ומסגנון גס וברובינציאלי.
  ניכנסתי כדי לומר משהו על כתיבתו הטובה של מורן שריר: הוא אומנם אולי לא יודע שהציטוט שהביא "כל המשפחות המוזרות - מוזרות" הוא פרפראזה על הפתיחה לספרו של טולסטוי "אנה קרנינה" : "כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו, המשפחות האומללות, כל אחת אומללה על פי דרכה"...איזו אמת עמוקה
  אבל זה טולסטוי. ההברקה של מורן בשיפוט התוכנית היתה, ואני מסכימה לגמרי: הרבה יותר מענין להראות את האי נורמטיביות המסתתרת מתחת לנורמה, מאשר לקלף את הלא נורמטיבי, האומלל והקשה, ולגלות שמתחת
  מתחבאים, הפלא ופלא, המאפיינים האנושיים של כל אדם. אלא שהדגם הראשון מצריך השכלה, עומק ועבודה קשה,של היוצרים, וקהל הרעב לרמה גבוהה ולא רק לריגושים בסיסיים.

  1. תזמיני דחוף תור ל-CT מוח - את סובלת מפלצניתיס חמורה - וזה מדבק!!!!!!!!!!!!!!!
  2. גם אם תקלפי תפוחי אדמה

   לא תמצאי שום דבר הגון אנושי ונפלא באופן בסיסי רק רעב לריגושים בסיסים . במקרה של תפוחי אדמה זה אוכל !

 8. 10
  refcontrol RULZE !
 9. 9
  האחים היימן עושים סרטים סתמיים לא מעניינים ובעיקר צבועים , פח אשפה של עשיית סרטים האחים היימן עלאק

  סדרה מייבשת , כבר שנים שהאחים היימן בדיוק כמו ביבי דוחפים עצמם לא מוכנים ללכת והכי חשוב עושים דברים ממש גרועים , אני לא הייתי בכלל מכנה את בליל השטויות שלהם כסרטים , יש לנו פה צמד אחים צבוע שלא מאמין במה שהם עושים אבל בלחלוב כסף אין ספק שהם מצטיינים

 10. 8
  לא נשמע טוב. מזל שאין לנו טלוויזיה...
 11. 7
  לא צפיתי. גם לא אצפה. הכל כשר כדי להגדיל את אחוזי הצפיה?
 12. 6
  לא צפיתי. לא אצפה. הכל כשר כדי לספק את יצר המציצנות של הצופה?

  קיטש על גבול הפורנוגרפיה. פוזל למכנה המשותף הנמוך ביותר, כדי שבסוף נגיע לקתרזיס עם האם שילדה הוא נשא HIV ועם ההורים שילדיהם מצאו את הוריהם האמיתיים בג'ונגלים של גוטמלה ועם האמא הגאה של שחקן הפורנו. וכך זה יימשך שבועות?

 13. 5
  מה זה "עד לקטעים הגסים"? כולל או לא כולל?

  לכתוב עברית ברורה בבקשה.

 14. 4
  ביקורת ללא טיעון

  ממש לא נכון. הסדרה היא לא מופע פריק שואו. והסיפור הור רק כסות לדרך הקולנועית העדינה והמרגשת. ואגב, כדי שתלמד מהו "ממזר" לפני שאתה קובע שיואב הוא ממזר.

  1. צודק מאוד

   השימוש במילה "ממזר" לא נכונה ומרגיזה. גם לקרוא למודל של ילד שנולד מחוץ לנישואים "מודל פריקי" זה ביטוי מעליב ופוגעני. ואגב - הסדרה נפלאה, רגישה וממש לא מתעסקת בפריקים, פשוט באנשים עם סיפורים מורכבים. לקרוא להם פריקים ולקוות למצוא דברים מוזרים דווקא במשפחות "נורמטיביות" פשוט מעיד על חוסר רגישות, ובעיקר חוסר הבנה בסיסית של הסדרה. חבל, בד"כ אני מחבבת את מורן שריר.

 15. 3
  פורנוגרפיה ריגשית עלובה - הן הסידרה והן הביקורת - השריר הזה שייל כנראה לסידרת חסרי-החוליות
 16. 2
  מה חלום יאיר לפידי? ללפיד יש בת מפגרת

  לא שאני בעד יאיר לפיד אבל קצת הבנה במה שאתה כותב.

  1. א. לא מפגרת, אוטיסטית ב. אכן אמא שלה אומרת שמאז שנולדה החלום על משפחה מושלמת נהרס
 17. 1
  ביקורת ממש עלובה ולא מלומדת

  רוב המשפחות בעולם (שכבר איננו שמרני דאג) אינן נורמטביות. המחבר מנותק מן המציאות. אין כזה דבר משפחה נורמטיבית יותר, ברוך הבא לעידן המודרני

  1. נניח אתה לא מסכים (ואפילו יש משהו בדבריך) - למה לדבר בשפה כזו?