"מחוץ לחוק" - תוכנית לא מצחיקה לתפארת

"מחוץ לחוק", הוט קומדי סנטרל, 21:15

"אני חושב שצריך להוציא את המוזיקה המזרחית מחוץ לחוק, כי פשוט מאוד זו לא מוזיקה. את מי הייתם רוצים שהילדים שלכם יצטטו, את מאיר אריאל או את שיקו חייק?". עם הבדיחה הזאת פתח הסטנדאפיסט יוסי גבני את ההופעה שלו בתוכנית הראשונה של "מחוץ לחוק", שמשודרת מהשבוע בערוץ קומדי סנטרל של הוט. תקראו בבקשה את הבדיחה שוב, נסו להגיד אותה בקול רם. דמיינו שמספרים אותה במבטא מטופש או כשחובשים כובע מצחיק על הראש. דמיינו שהקומיקאי מספר אותה בזמן שתוכי יושב לו על הכתף. מצחיק? נסו לדמיין שהתוכי ממש גדול, אבל ממש. עכשיו זה מצחיק? דמיינו שהתוכי הוא זה שמספר את הבדיחה. אולי עכשיו זה כבר מצחיק?

"מחוץ לחוק" היא תוכנית סטנדאפ בפורמט של דיון בבית משפט. בכל תוכנית עומדת לדין תופעה אחרת (זמר מזרחי, זיקנה) והמשתתפים דנים באופן קומי ביתרונות ובחסרונות של התופעה. באולפן יושבים שופט (רועי לוי), קלדנית (לוסי אהריש) ומשני הצדדים עומדים סניגור וקטגור (סטנדאפיסטים מתחלפים). במסגרת הניסיון להיצמד לפורמט בית המשפט, מוצגות בתוכנית ראיות, מגיע עד חיצוני וישנם נאומי סיכום ופסק דין. וכל הטור דה פראנס המתחכם הזה נועד לשמש תרבית לדחקות עייפות על הרדידות של הזמר המזרחי ועל החיבה של קשישים לערוץ הראשון. האולפן המסורבל והפורמט המגושם רק מקשים על הפאנצ'ליינים הקהים לחדור את מערכת העצבים שלנו. רובם שוקעים כמו אבן באוקיינוס, משמיעים צליל עמום שאיש אינו שומע ונעלמים לעד.

"מחוץ לחוק". עושה הכל מלבד להצחיק

"מחוץ לחוק" היא לא סתם תוכנית לא מצחיקה, היא לא מצחיקה לתפארת. קשה להמעיט בכמות אי-הצחוק שיש בתוכנית הזאת. ראיתי מלחמות עולם מצחיקות יותר. הסטנדאפיסטים בתוכנית לועגים לטקסטים של הזמר המזרחי - על כמה הם רדודים, קלישאתיים, צפויים וחסרי ערך בזמן שהבדיחות שלהם ראויות לאותם שמות תואר. הם מגחכים על אנשים קשישים - שהם אטיים, חסרי מיקוד, נטולי יכולת וכאמור, מחבבים את הערוץ הראשון. את אותם הדברים אפשר להגיד על מצחיקני "מחוץ לחוק" שרמת המקוריות בבדיחות שלהם מזכירה שידורים חוזרים של ערוץ 1 מאוחר בלילה. יש משהו אירוני בתוכנית קומית שמשודרת בערוץ שכל ייעודו המסחרי והרעיוני הוא להצחיק והתוכנית הזאת עושה הכל מלבד להצחיק. יום אחד כשיבואו ארכיאולוגים וחוקרי תרבות כדי לנסות להבין מה היה פה במדינת ישראל ואיך הכל התמוטט, הם יהיו חייבים להתייחס לקומדיה של שנות האלפיים או להיעדרה. גם אם זו לא הסיבה לדעיכת האימפריה, זה בוודאי סימפטום עצוב.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 35
  מחוץ לחוק

  דווקא מחוץ לחוק זו תוכנית סאטירה כמו שצריך בניגוד לרוב התוכניות כיום שמכילות הומור ילדותי שמזלזל באינטיליגנציה של אנשים זוהי תוכנית שמדברת ישירות לקהל עם תפאורה קלילה טעי הומור ישר ולעניין שאפו על התוכניות!

 2. 34
  קהל בתכונית

  אני חושבת שזאת תכנית מצויינת ומצחיקה ושלא מתביישת לצחוק על הכל שזה חשוב אני וחבר שלי רואים אותה בקביעות ורציתי לדעת איך מגיעים להיות קהל בתוכנית?
  אני רוצה להפתיע אותו

 3. 33
  לא נראה לי את מבינה בהומור

  אבל אני חושב שאת מנסה לבסס את הטענה שלך על זה שה"חומר" הוא ישן ורדוד.
  אכן את צודקת.

  אך מסוג זה בנוי על העיקרון הבסיסי והנכון, כמו: טכנולוגיה זה רע כי ממציא האייפון עצמו מת מסרטן. זה מצחיק.
  הם משכללים את ההומור הבסיסי ומרחיבים אותו, ככה זה תמיד במופעי סטנד אפ.

  בנוסף לכך, הם צוחקים על עצמם והבדיחות שלהם.
  על רועי לוי, ועל כל הסטנדאפיסטים.

  את מהאלו, כמו אימי, שנאו את הגשש החיוור.
  סבור אני שגם את "מצב האומה" את שונאת, איזה אשכנזית מ"הארץ" חחחח...
  (הנה, אשכנזית מהארץ שאומרת שתוכנית מצחיקה היא לא מצחיקה, זה מצחיק)

 4. 32
  התוכנית הי מצחיקה שקיימת על מסכי הטלוויזיה שלנו.

  קצת חוש הומור עצמי לא יזיק לאף אחד.
  אני קשישה, והתכנית על הקשישים קרעה אותי מצחוק.
  אני מזרחית, והתכנית על המוסיקה המזרחית גילגלה אותי.
  והכתבת "הנאורה" מוזמנת שלא לצפות בתכנית

 5. 31
  תוכנית מעולה ומצחיקה

  אולי אין לך הומור??

 6. 30
  אחלה אבל אחלה תכנית, קורעת מצחוק. ואני בטוחה שאת מסוגלת למצוא נושאים יותר טובים להיטפל עליהם אם תתמצאי.

  התכנית מלאה בקומיקאים שאותי אישית קורעים מצחוק. לא ירד לי לרגע החיוך מהפנים ואני חושבת שזו כל המטרה! אז לכתבת של הכתבה, את מוזמנת לא לראות מה שלא מצחיק אותך ולהפסיק להתמרמר. צחוק זה עניין של טעם וכמו שאת רואה הרבה אנשים צחקו ונהנו מהתכנית. מדהים כמה שלאנשים משעמם בחיים, בטוחה שתמצאי נושאים טובים יותר לכתבה אם תתמצאי. ככה טיפ, עליי.

 7. 29
  בטוחה שאם תתאמצי תמצאי משהו טוב יותר לכתוב עליו, אחלה אבל אחלה של תכנית.

  התכנית מלאה בקומיקאים שאותי אישית קורעים מצחוק. לא ירד לי לרגע החיוך מהפנים ואני חושבת שזו כל המטרה! אז לכתבת של הכתבה, את מוזמנת לא לראות מה שלא מצחיק אותך ולהפסיק להתמרמר. צחוק זה עניין של טעם וכמו שאת רואה הרבה אנשים צחקו ונהנו מהתכנית. מדהים כמה שלאנשים משעמם בחיים, בטוחה שתמצאי נושאים טובים יותר לכתבה אם תתמצאי. ככה טיפ, עליי.

 8. 28
  מחוץ לחוק - בגלל זה את עובדת בעיתון הארץ

  בגלל זה את עובדת בעיתון הארץ

 9. 27
  לכו לישון... אחלה תוכנית
 10. 26
  זאת אחלה תוכנית. ממש מצחיקה. סטנדאפיסטים מעולים.. בדיחות מצויינות.. באמת שאהבתי ומאוד נהנהתי מכל פרק!!
 11. 25
  סדרה מצחיקה, וכן, לפעמים גם אינטליגנטית. מוזרה לי הקטילה הזו, יש מטען אישי או משהו?
 12. 24
  אני לא מסכים

  אני מתנגד למה שכתבתם פה כל אחד וההומור שלו. אז תגידו שההומור שלי גרוע לא אכפת לי. אני אוהב את הסדרה הזאת ולפעמים נקרע מקטעים מסויימים אז נכון לא הכל מצחיק אבל אנשים משקיעים פה בשביל אנשים כמוני שנהנים ממה שהם צופים.

 13. 23
  עוד כתבת ממורמרת מהחיים...

  בתכנית יש הומור משובח והיא ממש קורעת ואפילו גורמת לי לצחוק בקול, וזה שאת לא מבינה את הבדיחות וממורמרת מהחיים שלך כמו הרבה כתבות אחרות שלא יודעות להבין צחוקים וליהנות מהחיים זה לא אשמתנו !

 14. 22
  אמן שתמותי!!

  בעזרת ד'!!

 15. 21
  עלק לא מצחיק...

  תפסיקו לבלבל ת'ביצים, עלק לא מצחיק... אולי בשבילכם זה נקרא תת - רמה אבל הרבה חושבים שזה מצחיק, ובמיוחד אני...

 16. 20
  התוכנית - מכוונת לאנשים צעירים, בעלי חוש הומר. אנשים שמחפשים גם את הצחוק בחיים היום יומי שלנו.

  אני הייתי בתוכנית בפרק של הזיקנה, אותו עד שאיני זוכר את שמו ממש נהנה ואף צחק מאווד ושיתף פעולה. אנשים שלא מבינים אותה לא חייבים לצפות בה.

 17. 19
  כתבה מטופשת ולא עניינית

  זו תוכנית מסוגננת,מצחיקה ושנונה מהשנונות שנעשו פה בזמן האחרון,הכתבה סתם מפיצה דיברי בלע בלי לגעת באמת בנקודות שליליות,סתם יריות באוויר,זו תוכנית קלילה ומשעשעת עם קומיקאים מאוד מוכשרים.
  ואם בדיברי בלע עסקינן יש בטלביזיה בימינו תוכניות באמת גרועות ורדודות,אז במחילה מכבודך מורן תעלי את הביקורת השלילית לדברים הבאמת גרועים שגורמים לנוער שלנו לעשות דברים מזעזעים ולא להטפל לתוכנית בידור מהנה!

 18. 18
  את מוזמנת לסגור ת'טלוויזיה ולשרוף אותה. התוכנית קורעת מצחוק ואני אישית מת עליה...

  אף אחד לא הכריח אותך לראות אותה ויש כאלה שאוהבים אותה

 19. 17
  איפה את חיה? קצת הומור בחיים של הכתבה הממורמרת הזו לא יזיק!

  סליחה אבל עם כל הכבוד אני צופה קבוע, התכנית כל כך מצחיקה שהמלצתי עליה לחברים וקרובים ועובדה, גם הם נהנו לראות את התכנית ''המטופשת'' שלך ! את מנסה להקניט את השם של התכנית ולהסיט אנשים נגדה, רואים את זה בניסוח של הכתבה . כתבה על הפנים , אני מאוכזב ממכם צוות הארץ. ציפיתי ליותר ולכתבת כזאת עם חוש הומור שכנראה לא קיים אצלה או שהיא בכללי אדם שהוא ממורמר ולא צוחק לא מגיע בכלל להגיב או לבקר תכניות טלויזיה! זו תכנית שמעלה את הרמה של הבידור בארץ!

 20. 16
  זה דווקא כן מצחיק

  הכתבה הזאת ממש מוגזמת יש שם בדיחות נורא מצחיקות ואי אפשר לבסס על פרק אחד את כל התוכנית

 21. 15
  חבל, אבל זה כלל: רועי לוי בשטח - לא מצחיק. כמה עצוב ככה נכון.
 22. 14
  תכנית אדירה

  לא יודע על מה הכתבה מדברת,תכנית נדירה,חחח הראו זקן מוציא כסף בכספומט מתחרה בזמן מול צעיר שבונה ארונית בעיניים עצומות והצעיר סיים עשר דקות לפניו,חחחח גאוני

 23. 13
  לא מצחיק לך אל תראי

  אותנו זה מצחיק

 24. 12
  מהרבה דברים אני לא צוחק זה קרע אותי מצחוק במיוחד בתכנית המדוברת על המזרחית

  אין לך מושג על מה את מדבר? תכנית ענקית פורמט ענק שגיב פרידמן מככב שם ויונתן ברק לדעתי התכנית הטובה ביותר שעשו בערוצים האלו מזה שנים

 25. 11
  אדון מורן שריר

  אנחנו לא אשמים שאין לך חוש הומור, כמו כל הופעת סטנדאפ צריך ללעוג גם לדברים אהובים, כמו מוזיקה מזרחית למשל.

 26. 10
  לא מסכימה עם הכתבה

  תוכנית ממש טובה לדעתי, קונספט מגניב ואנשים מוכשרים.

 27. 9
  שטויות.... זאת תוכנית מצויינת!

  איזה שטויות.... בטח שזה מצחיק... זה שנתת בתור דוגמה בדיחה אחת שהיא לא ממש טובה זה לא אומר ששאר הבדיחות לא טובות.... בקיצור אני חושב שאין למה להקשיב לביקורות... אולי לדעתך.... אני גם חושב שאם זה הרושם שלך מהתוכנית זה לא הגיוני שראית את כל התוכנית.... תוכנית מצויונת!

 28. 8
  בטח התחלת לראות את התוכנית עם פקפוק! תוכנית ממש מצחיקה

  הומור זה עניין של רוגע ודמיון בטח כל אחד מכם קוראי הארץ ראיתם את התוכנית מההחלה עם ספק
  ועכשיו מישהו מכם יגיב לי על איזה שגיאת כתיב ותתעלמו ממה שכתבתי
  קוזרים

 29. 7
  כתבה שיטחית ולא מבוססת

  איך בכלל את מרשה לעצמך לקבל את התווית של כותבת "ביקורת טלויזיה" על סמך מה את מבקרת, שתי תוכניות?? לא יכולת לתת לתוכנית שבוע? עונה? להזכירך כך שפטו גם את חלומות בהקיציס... אבל כנראה בשנים הללו את היית באחת מהכיתות ביסודי... בקיצר, אחרי שראיתי את התוכנית אני יכול לגיד שהיא מצחיקה מאוד, עם פאנצ'ים מקוריים ולא בוחלים בנקודות נמוכות, אבל בכל מקרה התוכנית משודרת בשעות ערב יחיסת מאוחרות ולא נועדה לצפיה של כל אחד... שגיב פרידמן הוא אחד הסטנדאפיסטים הגאוניים ביותר שיש במדינה הזאת, ושלל הכשרונות הצעירים שיש בתוכנית כמו יוסי גבי ויונתן ברק רק מרימים את רמת ההומור שלה... בקיצור, אל תמהרי לשפוט, את קצת עושה צחוק מעצמך

  1. צודק!

   צודק!

 30. 6
  מה עם הפרת זכויות היוצרים של שם התוכנית?
 31. 5
  בתור אחת שהייתה כקהל בתוכנית, זו תוכנית מאוד מצחיקה. יוסי גבני ויונתן ברק הם קומיקאים מוכשרים מאוד ולא נותנים להם כבוד מספיק עם חמשת דקות התהילה האלה.
  1. מי זה שמתחזה לענבל? רועי לוי? האחרים בפאנל?
  2. וואלה צודקת זה מצחיק!! לא כמו כל הרדודים האלה שהגיבו כי אין להם חיים אפילו כמו הכתבת הזאת!!

   זו תוכנית תת רמה?! אתם עיתון תת רמה!!

  3. אני מאוד מסכים

   לא הייתי במופע אבל הם ממש טובים, בכלל הסדרה הזאת טובה במיוחד יונתן ברק עם הילדותיות הזאת שלו... משהו בו תמיד קורע אותי מחדש

 32. 4
  תוכנית גרועה ולא מצחיקה!

  יוסי גבני לא מצחיק בעליל, איפה הימאיפה הימים של תיקי דיין הנפלאה, רבקה מיכאלי וגדי יגיל השנון והחד... ההומור הישראלי פשוט מתדרדר לתהום

 33. 3
  הנה רעיון לקונספט מצחיק

  אישה שופטת וגבר בתפקיד הקלדנית. כבר יותר טוב לדעתי.

 34. 2
  אפשר לצרף לביקרות הזו 95% מהקומיקאים בתוכניות כיום. רק מצב האומה יוצא דופן ולפעמים רחוקות גם ארץ נהדרת.
 35. 1
  רועי לוי אדם תת-רמה עם הומור תת-רמה

  רועי לוי אדם תת-רמה עם הומור תת-רמה, כך היה תמיד.

  1. אני אגיד לך מה לא מצחיק- השיער של רועי לוי. זו סקפטיות!