מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

הגרעין האיראני || מקבל ההחלטות מתריע: אי אפשר לסמוך על ארה"ב שתתקוף את איראן בזמן

מושיע או מצורע, עכשיו הוא המתריע; מפני החיים בצל פצצה איראנית, מפני הסתמכות על פעולה אמריקאית, מפני ישראל שלא תהיה עוד כשהיתה

מקבל ההחלטות הוא אדם שנוי במחלוקת. היה זמן שהוא נתפס כאן כמושיע אבל מיד אחר כך הוא היה למצורע. ושוב כמעט מושיע ושוב מצורע. ואולם גם אלה המתנגדים למקבל ההחלטות מודים בכך שהוא בעל אינטליגנציה גבוהה. גם אלה המסתייגים ממנו, ערים לכך שהוא בעל ניסיון אסטרטגי ייחודי. זה חצי מאה חג מקבל ההחלטות סביב הליבה הביטחונית של מדינת ישראל. לא פעם ולא פעמיים הוא היה הליבה עצמה. בשעת לילה מאוחרת בראשית השבוע מקבל ההחלטות פתח בפני את דלת ביתו בבגדים קיציים קלים ובסנדלים שחורים. כשהתיישב מולי בכורסה האהובה עליו, אמר שקרא בעניין רב את דבריהם של האסטרטגים השונים שאותם ריאיינתי בסדרה זו. גם את תומכי הפעולה באיראן וגם את מתנגדי הפעולה באיראן הוא מכבד. אבל אף על פי ששוב הפך בעניין, הוא לא מש מעמדתו והוא משוכנע לחלוטין בצדקתו. כשפסנתר כנף שחור מאחוריו, צייר מקבל ההחלטות בצבעים עזים את תמונת המציאות שלו במשך כשעתיים וחצי.

איראן גרעינית היא אחד הדברים החמורים ביותר שעלולים לקרות לישראל”, פתח בן שיחי. “אם איראן תהיה גרעינית, כל דבר כאן יהיה אחר. כל דבר. אנחנו נעבור למצב קיום אחר. אם איראן תהיה גרעינית, במורד הדרך ישראל תעמוד בפני איום בעל ממדים קיומיים. ההיבט הראשון של העניין לא קשור רק אלינו, אלא לקהילה הבינלאומית ולמערכת האזורית: תפוצה גרעינית. עד כה העולם מצא דרך לחיות עם שתי מדינות סוררות: פקיסטן וצפון קוריאה. אם איראן תתגרען, העולם פשוט יאבד את זה. לא תהיה לו שליטה על השד הגרעיני. אנחנו יודעים את הדבר הזה כמעט בוודאות, כיוון שאנחנו יודעים אותו מפי הסוסים עצמם. אם איראן תפוצץ מתקן גרעיני, במהירות רבה סעודיה תהיה גרעינית. בתוך כמה שנים גם טורקיה תהיה גרעינית. מצרים החדשה תרכוש יכולת גרעינית צבאית בתוך פחות מעשור. אנשים שואלים מדוע אנחנו ממהרים. אנחנו לא ממהרים כלל. המתנו שנים. נמתין עד הרגע האחרון. אבל מי שלא יבלום את ההתגרענות של איראן עכשיו ימצא את עצמו בתוך זמן לא רב במזרח תיכון שכולו גרעיני”.

רפסנג'אני. מנהיג מתון שעלול להוביל לאפוקליפסה
רפסנג'אני. מנהיג מתון שעלול להוביל לאפוקליפסה. צילום: רויטרס

מקבל ההחלטות לוגם לגימה מכוס המשקה שבידו ומיד מסתער הלאה. “ההיבט השני הוא זליגה של נשק גרעיני לארגוני טרור. כיוון שכל כך הרבה מדינות שרמת השליטה בהן היא כל כך נמוכה יהיו בעלות יכולות גרעינית - היכולות הללו עלולות להגיע לידי מחבלים. אין הרתעה בין־מדינתית אל מול מחבלים. המשמעות של ההתפתחות הזאת תהיה חמורה. ההיבט השלישי הוא איום על שכנים. כשאתה מדבר עם אנשי נסיכויות המפרץ כבר היום אתה רואה את החרדה בעיניהם. איראן, שהיתה בעבר אימפריה, היא מדינה גדולה מאוד, חיים בה 80 מיליון איש. אם יהיה לה נשק גרעיני, איש לא יוכל לבלום אותה כשתתגרה בשכנים ויריבים. מה שקרה בחבל הריין ב–1936 יהיה משחק ילדים לעומת מה שיתרחש סביב איראן. לכך תהיה השפעה גם עלינו. אם ניאלץ לפעול מול חיזבאללה ואיראן גרעינית תודיע שהתקפה על חיזבאללה כמוה כהתקפה על איראן - מה נעשה?

“אני לא אומר שבהכרח נורתע, אבל מצבנו יהיה שונה. מצבנו יהיה לגמרי שונה. ההיבט הרביעי הוא חסינות פוליטית. נניח שהאביב הערבי ידלג מעל למפרץ ויהיה לקיץ פרסי. אם איראן תהיה גרעינית, האייתוללות יוכלו לפעול בברוטליות בלתי מרוסנת נגד שוחרי חירות איראנים. העולם יעמוד מנגד, המשטר ישרוד ותוחלת החיים שלו תוארך.

“כך שכאשר מחברים את כל ההיבטים יחדיו, מגיעים למסקנה שאם איראן תתגרען כל הכוחות המתונים שסביבנו ייחלשו באופן ניכר. כאשר מצרפים לכך את העובדה שארצות הברית תצא מעיראק ומאפגניסטן, תתמקד במזרח אסיה, ותשאיר מאחוריה בעלי ברית נבוכים, התמונה המצטיירת ברורה: מעל למזרח התיכון תרבוץ חשרת עבים כבדה. האזור לא יהיה אותו אזור והעולם לא יהיה אותו עולם והקיום שלנו לא יהיה אותו קיום. אנחנו נחיה תחת צלה של סערה קבועה”.

שמעתי והבנתי, אני אומר למקבל ההחלטות. מסכים: איראן גרעינית היא אסון וחייבים למנוע את האסון. אבל למה על ישראל לקפוץ בראש? למה לא להניח לאמריקאים לעשות את המלאכה עבורנו, עבורם ועבור העולם?

“ארצות הברית וישראל מסכימות היום על הדיאגנוזה”, אומר המארח המוזיקלי שלי. “הערכות המודיעין הן אותן הערכות מודיעין והרטוריקה היא כמעט אותה רטוריקה. גם האמריקאים וגם אנחנו יודעים שאיראן נחושה להגיע לגרעין וכי היא מתעתעת בכל העולם כדי לעשות זאת. גם האמריקאים וגם אנחנו אומרים שלא נשלים עם איראן גרעינית וכי כל האופציות על השולחן. הפער בין המדינות נובע מכך שלארצות הברית ולישראל יש יכולות שונות. ככל שהאיראנים ממגנים את מתקניהם ומפזרים אותם וצוברים אורניום - מתקרב הרגע שבו ישראל לא תוכל לעשות דבר. מבחינת האמריקאים, האיראנים עוד לא מתקרבים למרחב החסינות. כי לאמריקאים יש מפציצים יותר גדולים ופצצות יותר גדולות ויכולת לחזור על הפעולה כמה וכמה פעמים. אבל מבחינתנו איראן עלולה להיכנס בקרוב אל תוך מרחב החסינות. וכשזה יקרה, משמעות הדבר היא האצלת נושא שחיוני לקיומנו לידי ארצות הברית. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לעשות זאת. היא לא יכולה להפקיד את האחריות לביטחונה ולעתידה גם בידי הטובים והנאמנים שבידידיה”.

אתה מתאר טרגדיה, אני אומר למקבל ההחלטות. מרחב החסינות של איראן מול ישראל מתחיל מעט מוקדם יותר מאשר מרחב החסינות של איראן מול ארצות הברית. במרווח בין שני מרחבי החסינות האלה מתחוללות בארצות הברית בחירות אשר משתקות את יכולתה לפעול ב–2012. וכך, בגלל פער של שניים־שלושה רבעונים גורליים, ישראל עלולה למצוא את עצמה יוצאת לבדה למלחמה איומה.

“אני לא רואה בכך טרגדיה, אבל באמת יש כאן פער מובנה. האמריקאים מבינים את מה שאנחנו אומרים אבל הם רוצים עוד זמן. יש אצלנו הסבורים שזה תרגיל מחושב, אבל אני לא חושב כך”, הוא אומר. “בתחום הסנקציות ובתחום הדיפלומטיה הממשל הזה עשה יותר מכל ממשל אחר. הוא גם הכין אופציה צבאית ברמות שונות. אבל אנשים עומדים איפה שהם יושבים. ומנקודת המבט של נשיא ארצות הברית הרגע עדיין לא הגיע. ארצות הברית תדע לפעול גם בשנה הבאה. לכן האמריקאים אומרים לנו שזו תהיה טעות קשה לפעול עכשיו. הרי הם יוכלו להשכיב את האיראנים בנוק־אאוט בשעה שלהערכתם אנחנו רק נעשה לאיראנים פנס בעין. כך שגם לנו כדאי שהם יפעלו ולא אנחנו. אבל אנחנו אומרים שבנושאים החיוניים לביטחוננו, לא נוכל להפקיד את האחריות על גורלנו בידי אחרים. לפני חמש שנים לאיראנים היו 800 קילוגרם של אורניום מועשר והיום יש להם יותר משישה טונות וחצי. אם נחכה לאביב הבא יהיה להם די אורניום ברמת העשרה של 20%, אשר די יהיה בו כדי לייצר פצצה ראשונה. וככל שהם מתקדמים גדל שם הפיתוי לחצות את הקו. להתגנב או לפרוץ. כך שמבחינתנו קיימת סכנה ממשית שבקרוב לא נוכל לבלום אותם. הבעיה תישאר חמורה גם מבחינת העולם וגם מבחינתנו, אבל רק העולם יוכל להתמודד איתה. אנחנו כבר לא נהיה שחקן. אצלנו השאלה תעבור מתחומם של מקבלי ההחלטות לתחומם של פרשנים והיסטוריונים. את הדבר הזה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. כך שיש פה פער מובנה אמיתי בין האמריקאים לבינינו.

“לכאורה, האמריקאים היו יכולים לגשר על הפער בקלות. הם היו יכולים לומר במפורש שאם באביב הבא עדיין תהיה תוכנית גרעין איראנית הם ישמידו אותה. אבל האמריקאים לא אומרים את האמירה הפשוטה הזאת מפני שמדינות לא יכולות לומר באחריות אמירות מסוג זה. במדינאות אין חוזים עתידיים. נשיא ארצות הברית לא יכול להתחייב כעת לגבי החלטה שאותה הוא יקבל או לא יקבל בעוד שישה חודשים. גם הוא לא יודע מה יהיה מצב הדברים באותה נקודת זמן. על כן, הציפייה להבטחה אמריקאית מחייבת כעת היא לא רצינית. אין חיה כזאת. מה גם שהנשיא אובמה לא יודע אם באביב הבא הוא יישב בחדר הסגלגל. ואם מיט רומני ייבחר - ההיסטוריה מלמדת שנשיא לא עושה פעולה חריפה בשנה הראשונה לכהונתו אלא אם האויב מכריח אותו. כך שהקושי הוא קושי רציני. ישראל צריכה לשאול את עצמה באופן אחראי מה תהיה המשמעות של היעדר פעולה עכשיו. רק עיוור או מיתמם לא יראה שבהסתברות גבוהה, ברירת המחדל היא איראן גרעינית”.

מדינה של פצצה אחת

אבל גם אם איראן תהיה גרעינית, נוכל להרתיע אותה, אני אומר.

“אני מפנה אותך לנאום שאותו נשא רפסנג’אני לפני כעשור”, אומר מקבל ההחלטות. “רפסנג’אני נתפס במערב כאיראני מתון. מי שיקרא את דבריו של האיראני המתון הזה יאבד כל אשליה. הוא יבין שמה שאנחנו עומדים בפניו הוא רציונליות שיכולה להוביל לאפוקליפסה. כי מה אומר רפסנג’אני? הוא אומר שבין העולם המוסלמי לבין ישראל אין איזון ולכן גם לא יהיה מאזן אימה. ישראל היא לא מעצמת־על בעלת שטח של יבשת. היא אפילו לא יפן, שספגה את הירושימה ונגסקי ובתוך 15 שנים היתה למעצמה עולמית. ישראל היא מדינה של פצצה אחת. פצצת אטום אחת תגרום לכך שהיא לא תהיה מה שהנָה ולא מה שנועדה להיות. די בפצצה אחת כדי לסיים את הסיפור הציוני. לעומת זאת, אומר רפסנג’אני, לעולם המוסלמי יש מיליארד וחצי בני אדם ועשרות מדינות. גם אם ישראל תכה קשות במדינה ששלחה בה פצצה, האיסלאם יישאר על כנו. מלחמה גרעינית לא תביא להיעלמותו של העולם המוסלמי - אבל היא כן תביא לפגיעה אנושה בישראל.

“רפסנג’אני לא הרחיב ולא הזכיר אפשרויות נוספות”, אומר הביטחוניסט המיומן. “אבל אנחנו יודעים שיש אפשרויות נוספות. אם תגיע פצצה במכולה לנמל אשדוד היא תהיה פצצה ללא כתובת. לא נדע איזו מדינה שלחה אותה. לא נדע אם לא שלח אותה איזה ארגון טרור שאינו מדינה. הסיפור הוא סיפור לא פשוט. עלול להיווצר מצב שמקשה מאוד על הרתעה מוחלטת. נכון, אין ביטחון מלא שאיראן לא תהיה גרעינית בעתיד. אבל שום דבר לא משחרר אותנו היום מהכורח לחשוב חשיבה נקייה וקרה על המשמעויות של אי־עשייה, היעדר פעולה ושיתוק מול איראן. הרבה יותר קל לא לעשות. לעשות זה הרבה יותר קשה. על העושה מוטל נטל כבד של אחריות. אבל יש רגעים בחייה של אומה שבהם הצו לחיות הוא הצו לעשות. כך זה היה ערב מלחמת ששת הימים. כך זה היה בתש”ח. ייתכן שכך זה גם עכשיו”.

פעולה צבאית היא לא עניין של זבנג וגמרנו
פעולה צבאית היא לא עניין של זבנג וגמרנו. צילום: רויטרס

אבל מה הטעם לעשות, אני שואל, אם כל מה שהעשייה תשיג הוא דחייה קצרת מועד. המחירים של מתקפה ישראלית גבוהים מאוד: פגיעה קשה בעורף, מאות או אלפי הרוגים, קריסה של משטר הסנקציות, חיזוק של המשטר באיראן, הוקעה בינלאומית של ישראל. אם התמורה שאותה נקבל על כל אלה היא דחייה של שנתיים של התגרענות בלתי נמנעת, שכרנו יצא בהפסדנו. במקום לשפר את מצבנו האסטרטגי נחמיר אותו מאוד.

מקבל ההחלטות המנוסה מישיר אלי מבט נוקב: “השאלה שאותה צריך לשאול היא מה מטרת הפעולה. אנחנו לא משלים את עצמנו: המטרה שלנו אינה לחסל את תוכנית הגרעין האיראנית. אבל צריך להבין שהסיפור האמיתי הוא התחרות בין ההתגרענות של איראן לבין נפילתו של שלטון האייתוללות הנוכחי באיראן. אם נצליח לעכב את תוכנית הגרעין בשש־שמונה־עשר שנים, יש סיכוי טוב שהמשטר לא ישרוד עד לרגע הקריטי. כך שהמטרה היא עיכוב. גם אם אתה צודק והעיכוב שאותו תשיג פעולה ישראלית יהיה רק של שנתיים, בכך לא תם הסיפור. משטר הסנקציות אולי ייפגע לזמן מה אבל אחר כך הוא ישתקם משום שהאינטרס הבסיסי של המדינות המובילות בעולם לבלום את איראן יישאר בעינו. בשל סיבה זאת יחודשו גם הלחץ המדיני על איראן וגם המערכה המודיעינית נגדה. בסופו של דבר הצירוף של כל המרכיבים הללו יחדיו הוא שישיג את המטרה המבוקשת. יגבר מאוד הסיכוי שהמשטר ייפול לפני שאיראן תהפוך לגרעינית”.

אבל יש הטוענים שיקרה בדיוק ההפך, אני מתריס. גם יצחק בן ישראל, גם קובי ריכטר וגם גיורא אילנד טענו באוזני שהסכנה היא שהפצצה לא תמנע פצצה, אלא דווקא תאיץ את בנייתה של פצצה. לאיראנים תהיה יותר לגיטימיות ויותר נחישות להגיע אל היעד שלהם במהירות.

“איראן חיכתה 4,000 שנה לפצצה גרעינית”, עונה מקבל ההחלטות באריכות. “היא עוסקת כבר 20 שנה ביצירתה של תוכנית גרעינית. בארבע השנים האחרונות התוכנית הזאת מתקדמת באופן משמעותי. אבל מה שמאפיין את האיראנים לאורך כל הדרך הוא זהירות וסבלנות. איש לא יודע מה יעשו אם יותקפו. אבל על סמך ההתנהגות שלהם בעבר סביר יותר להניח שהם יעדיפו למגן את עצמם עוד יותר ולהתקדם בזהירות רבה עוד יותר. הם גם יחששו מאוד מפני התערבות אמריקאית. בעוד שישראל יכולה לבצע רק פעולה כירורגית לעיכוב הגרעין, ארצות הברית מסוגלת לפעול בדרך שתאיים על יציבות המשטר. ובמקרה של פריצה גלויה לגרעין, ארצות הברית מחויבת פומבית לפעול. על כן אני חושב שהטיעון של האנשים הנכבדים שאתה מצטט הוא רציני אבל לא תואם את היסטוריית הפעולה האיראנית ואת ההיגיון האסטרטגי האיראני”.

אבל לא ענית לי על השאלה העיקרית, אני מתקומם. אפילו אתה מודה בכך שההתגרענות האיראנית היא בלתי נמנעת. הטענה מנגד היא שההתגרענות לאחר הפצצה תהיה מסוכנת לאין ערוך מהתגרענות ללא הפצצה. אפילו יחזקאל דרור הזהיר מפני איראן גרעינית נוקמנית. עדיף פצצה־ללא־הפצצה ב–2015 על פצצה־לאחר־הפצצה ב–2020.

נפילת קטיושה בחיפה. העורף יידרש לחוסן
נפילת קטיושה בחיפה. העורף יידרש לחוסן . צילום: אי–פי

מקבל ההחלטות לא אוהב את השאלה. הוא הופך חסר סבלנות. “יש כאן כשל לוגי. אנשים מניחים שאם לא נפעל, איראן לא תהיה גרעינית. אבל לא זה המצב. אם לא נפעל - כמעט ודאי שאיראן תהיה גרעינית. אם נפעל - יש סיכוי טוב שאיראן לא תהיה גרעינית בשנים הקרובות ואולי בכלל. נכון, איראן תגיב. יישאר שם מטען מסוים. יהיה טרור. אבל הכוח העיקרי שבאמצעותו איראן עלולה לפגוע בנו הוא חיזבאללה. חיזבאללה עלול לפעול נגדנו גם ללא תקיפה באיראן. אם למשל נפעל כדי למנוע העברה של נשק כימי ואמצעי לחימה מתוחכמים מסוריה ללבנון, עלולה להיות הידרדרות בצפון. כך שאסור להלך אימים על הציבור. ישראל היא מדינה חזקה. יש לנו יכולות טובות. מספר ההרוגים הצפוי בעורף במקרה של מלחמה עם איראן, חיזבאללה וחמאס נמוך ממספר ההרוגים של הגדוד הרביעי של חטיבת הראל בתש”ח. אבל בתש”ח היה מובן לכל שאין ברירה. לכן היה לנו חוסן לאומי. אם יתברר שגם עכשיו אין ברירה נידרש גם כעת לחוסן לאומי. צריך לזכור שבכל ממד - גם במונחים של שמירה על חיי אדם - ההתמודדות עם איראן גרעינית בעוד כמה שנים תהיה סבוכה לאין ערוך מההתמודדות עם מניעתה של איראן גרעינית כעת. אסור לנו להישמע לאלה אשר בכל מקרה מעדיפים אי פעולה על פעולה”.

אבל אסור לישראל לצאת למלחמה ללא גיבוי של מעצמת־על, אני מקשה. אנחנו מסתכנים בכך שיטענו שאנחנו מנסים לאנוס את ארצות הברית להצטרף למלחמה. אנחנו מסתכנים בכך שהאמריקאים יפנו לנו עורף ויחייבו אותנו להתמודד לבד עם התוצאות של המהלך הבלתי מתואם שנקטנו.

השעה כבר מאוחרת ומקבל ההחלטות קצר, החלטי וברור: “אנחנו בשום פנים ואופן לא נגרור במכוון את ארצות הברית למלחמה. אם נחליט לנקוט פעולה, זו חייבת להיות פעולה שערכה והישגיה מוצדקים כשלעצמם. היא לא יכולה להסתמך על ההשערה שהיא תצית איזו שרשרת הצתה גדולה. מדינה לא יוצאת למלחמה כשהתנאי להצלחה הוא בתקווה או בציפייה שמדינה אחרת תצטרף אליה. מעשה כזה הוא הימור חסר אחריות. אבל השאלה היא למה אתה קורא גיבוי. למלחמת ששת הימים היה גיבוי? אתה חושב שלשר החוץ אבא אבן ולראש המוסד מאיר עמית האמריקאים אמרו דברים שונים ב–67’? אבל אז אבן ראה קושי בהזדמנות ועמית ראה הזדמנות בקושי וממשלת אשכול קיבלה החלטה. ועל מה היה מדובר אז? על סגר של מיצרי טיראן? ומה האמריקאים ביקשו? כמה שבועות כדי לפתור את הבעיה בדרכם? החרב המונחת היום על הצוואר חדה הרבה יותר מהחרב שהונחה על הצוואר לפני מלחמת ששת הימים.

“אני מבטיח לך: עוסקים בנושא הזה אצלנו בכובד ראש שלא היה כמוהו. גם בעלי בריתנו יודעים את עמדתנו זה זמן רב. אם האמריקאים יחליטו שהם פועלים בקרוב - מצוין. לא נעמוד בדרכם ולא נתעקש על פעולה כחול־לבן. אבל אני מזכיר לך שרונלד רייגן לא רצה שפקיסטן תתגרען ופקיסטן התגרענה. ביל קלינטון לא רצה שצפון קוריאה תתגרען וצפון קוריאה התגרענה. אם ישראל תוותר ויהיה ברור שכבר אין בכוחה לפעול, הסבירות לפעולה אמריקאית תקטן. כך שאנחנו לא יכולים לחכות שנה כדי לגלות אם צדק מי שאמר שהסבירות לפעולה אמריקאית גבוהה או צדק מי שאמר שהסבירות נמוכה. אנחנו לא יכולים לגלות בוקר אחד שסמכנו על האמריקאים אבל התבדינו והאמריקאים לא פעלו. צריך היום להסתכל על המציאות בבהירות. גם על מציאות אכזרית צריך להסתכל בבהירות. ישראל חזקה וישראל שקולה וישראל תעשה את מה שהיא חייבת לעשות.
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 ראיון טוב, מעניין מי זה באמת, פשוט קשה לנחש....  (לת) בועז
 • 02:27
 • 10.08.12

 •   זה נרון קיסר  (לת) צפוני
  • 09:14
  • 10.08.12

 •   אל דוצ'ה דה לה חרטה.  (לת) ותתרחק מצרות...
  • 11:38
  • 10.08.12

 •   ראיון אינפנטילי, עם מרואיין אינפנטל מגלומן.  (לת) אני מתבייש בשבילם. ומודאג עוד יותר.
  • 11:56
  • 10.08.12

 •   אני דווקא שמעתי את הנבל של נירון, כששרף את רומא...  (לת) לעמור את האיש הזה.
  • 12:03
  • 10.08.12

 •   זו עיתונות? התקשורת היא השופר של החבורה הסהרורית בעלת שגעון גדלות ואמונה יתרה בהגדה של פסח. בפרפרזה על דבריו של המופרע שבכתבה: אם נצליח לעכב את תוכנית המלחמה של ישראל בשש־שמונה־עשר שנים, יש סיכוי טוב שהמשטר לא ישרוד עד לרגע הקריטי.  (לת) בושה לעיתונות
  • 12:45
  • 10.08.12

 •   לא יודע מי זה, אבל אם הוא יקבל איזה ויאגרה פוליטית הוא יצא בצונאמי מדיני ויחזיר לנו את החיוך  (לת) דמוסתנס
  • 12:52
  • 10.08.12

 •   ראיון טוב? בושה! בושה שבנושא כל כך קשה ומורט עצבים משחק לו ארי שביט עם דמות ללא שם, כביכול, ומגיש ראיון כל כך שקוף וכל כך לא חכם, שבא להקיא.  (לת) בושה וחרפה!
  • 13:41
  • 10.08.12

 •   פתיטי שלא לומר נלעג חיים
  • 13:59
  • 10.08.12

  ארי שביט מפזר רמזים 'דקים' באשר לזהותו של המתראיין
  ,מדוע לא לנקוב בשמו של הגנרל המקסיקני קסטניי... , סליחה ברק, מה זה כאן חידון לילדים מפגרים?

 •   שאלת הפיל בחדר היא מה לעזאזל יעשה ברק ברגע שהבעיה האירנית תרד מסדר היום? הרי ביבי מחזיק אותו רק בשביל אירן  (לת) ולכן יש לברק רזון ד'אטר להחזיק את העניין בכותרות, אפילו כשברור שהתקפה משלנו רק תשרוט את מעטה המיגון אבל תקשה על האמריקאים לפעול בהמשך כדי לא להצטייר כעושי דברה של ישראל
  • 21:28
  • 11.08.12

 •   נדמה לי שזה אותו אחד ששר האוצר קרא לו פסיכופט  (לת) חול השלג
  • 21:34
  • 11.08.12

 •   המרואיין המסתורי המוזיקלי עם הפסנתר ברקע הוא אהוד-בונפרטה-ברק. זו התבטאות שמתאימה לברק: "אבל אסור לישראל לצאת למלחמה ללא גיבוי של מעצמת־על, אני מקשה. אנחנו מסתכנים בכך שיטענו שאנחנו מנסים לאנוס את ארצות הברית להצטרף למלחמה. אנחנו מסתכנים בכך שהאמריקאים יפנו לנו עורף ויחייבו אותנו להתמודד לבד עם התוצאות של המהלך הבלתי מתואם שנקטנו........ישראל חזקה וישראל שקולה וישראל תעשה את מה שהיא חייבת לעשות."  (לת) ז.א.
  • 22:34
  • 11.08.12

 •   מזל שאתה כזה גאון  (לת) שב תתביש לבד בחושך
  • 08:26
  • 12.08.12

 •   למה צריך להיות אכפת לי איך קרא לו שר האוצר?  (לת) דן
  • 22:51
  • 15.08.12

 •   תקיא כמה שיותר כי כשהפצצה האירנית תיפול כאן ממש לא יהיה לך זמן  (לת) קיקי
  • 16:05
  • 20.08.12

02 ניתוחרמי מתוח אקדמי מעניין אבל ללא תשובה מה יקרה אם ארצות הברית לא מסכימה איתו ז? רמי
 • 03:26
 • 10.08.12

מה יקרה אם ישראל תתקוף מחירי הדלק יזנקו והאמריקנים יראו את ישראל אחראית לכך ?

 •   אז יהיה טוב! למה אתה שואל? ממתי ישראל הבטיחה לך להתאבד בדלל הסכנה לעליית מחירי הדלק? מחיר הדלק נקבע ע"י מדינות אופא"ק וכמה טייקוני נפט גדולים. זה לא תלוי בישראל!  (לת) עמיש שחם
  • 21:41
  • 11.08.12

03 אם תיפול פצצת אטום בבני ברק או רמת בית שמש למעשה הדבר ייטיב עם מדינת ישראל. על כן יש לדעתי לגרות ולאתגר את האיראנים לשלוח פצצה מוקדם ככל האפשר.  (לת) הגלשנית
 • 06:25
 • 10.08.12

 •   תגובה אנטישמית יוחנן
  • 08:58
  • 10.08.12

  אני מתפלא על הארץ שמאפשר את זה. יש כאן לכאורה עילה לתביעה.

 •   ולמה אף אחד לא מגיב על הסתה פרועה זו? אם היו מדברים כך על ערבים,מעניין מה הייתה התגובה??  (לת) יובל שגב
  • 09:06
  • 10.08.12

 •   ואח"כ מתפלאים למה הציבור כ"כ מתעב את השמאל ...  (לת) נירו
  • 09:09
  • 10.08.12

 •   אני הייתי בייבי מוצרט
  • 09:10
  • 10.08.12

  מטעין גם את נקודות הציון של פתח תיקווה לפצצה - יש שם אזורים שממש קשה לשאת מבחינת תכנון אורבני.

 •   גם בביתך עילית ומאה שערים צריך לבקש מהאירנים הפצצה חיררוגית על בני
  • 09:45
  • 10.08.12

  המקומות האלה

 •   ושמישהו יאמר שאין פה גזענות,בעיתון נורמלי היו מסננים את התגובה הזאת,  (לת) דוס
  • 10:16
  • 10.08.12

 •   תגובה מתועבת. תתביישי. אביעד בבל
  • 10:16
  • 10.08.12

  יש גבול להסתה.

 •   אין ספק את אדם נאור  (לת) נועה
  • 11:22
  • 10.08.12

 •   התרבות החרדים והשתלטותם בעתיד מסוכנים לחברה הישראלית יותר מהגרעין האיראני  (לת) ציוני
  • 14:32
  • 10.08.12

 •   תגובה גזענית אלימה ופסולה  (לת) דמוקרט
  • 15:40
  • 10.08.12

 •   עיוולת לשמה של גולשת מטומטמת שלצערי כמוה יש למכביר קיבוצניק
  • 17:22
  • 10.08.12

  לא שמאלנית לא ימנית פשוט רעה חולה

 •   יש לגנות תגובה זו אולם צריך להבין שהחרדים הם סכנה יותר גדולה מאיראן לחברה הישראלית  (לת) ציוני
  • 17:42
  • 10.08.12

 •   תגובה מגעילה שלא היתה צריכה לעבור  (לת) עודד מ
  • 18:42
  • 10.08.12

 •   בכל העיתונים ה"נורמלים" מופיעים דברים כאלה ואפילו גרועים יותר ויזתא
  • 21:59
  • 10.08.12

  נגיף השנאה נמצא עמוק אצל ישראלים רבים

 •   שום סקוטי אמיתי, מה, קיבוצניק? וחשבתי שרק הימין מדבר על "עשב שוטה" ו-"תפוחים רקובים"  (לת) גונדולה
  • 22:56
  • 10.08.12

 •   סדר הסכנה הסרטנית: סכנה מס 1, המיתנחלים ותומכיהם. 2) ש"ס 3) אירן, 4עד 7 פלסטינאים ומדינות ערב, 8) הימין הקיצוני הביבוני ותומכיו המיזרחיים רפי השכל, (צריך להסכילם אך ש"ס מנסה לימנוע זאת) 9) השמאל הקיצוני, 10) הנהגת החרדים האשכנזיים ביגלל שהיא מוכרת קולות החרדים לכל הנהגה ובלבד שקבלו השוחד, וכך מביאה ממשלות מסוכנות לעם שיהיה להם רוב, אך החרדים עצמם אינם סכנה כלל אף שריבויים בשעה שאינם לוקחים חלק במשק ובצהל הינה בעיה. וכן קיימת סכנה לדמוקרטיה כי הם עשויים ליתמוך במישטר פשיסטי אף שלעתי הם עצמם לר יחתרו למדינת הלכה ,מספיק להם חופש בניהול קהילותיהם וסחיטת כספים. (למה להם אחריות וכלכלה כושלת). כך גם בארה"ב בם מעדיפים את הדמוקרטיה כשהם קבוצה נהנתנית.  (לת) סדר הסכנות
  • 09:38
  • 11.08.12

 •   נירו, הציבור מתעב את השמאל כי השמאל מייצג את העבודה - פשוטו כמשמעו. אבל הסר דאגה מלבך, כבר כמעט אין אנשים שעובדים - כולנו ששמחים להיות ימנים = טייקונים, פוליטיקאים, חרדים וחרד"לים = כולם גונבים אחד מהשני ומצליחים להתקיים תוך שנור של שלדון, מוסקוביץ ודומיהם. יחי הימין!!!  (לת) ימני נלהב
  • 14:40
  • 11.08.12

 •   דווקא זו לא תגובה אנטישמית, ההיפך, זו תגובה ציונית אמיתית.  (לת) אלחנן
  • 14:41
  • 11.08.12

 •   הערה ל'סדר הסכנות': נכון יותר להכניס את [8] במדרג למקום [2]. כי אותו אספסוף הפך לרוב ולכן נהפך לגורם האחראי לממשלת האסון  (לת) יועץ בטחוני
  • 14:48
  • 11.08.12

04 יש ברק בדבריו של הביטחוניסט המוסיקלי  (לת) ישראל
 • 06:26
 • 10.08.12

05 כנראה שחוץ מהעיתוי לא נשארו סימני שאלה אלף
 • 06:29
 • 10.08.12

בהצלחה לכולנו.לצערי אני מסכים עם כל מילה שכתובה פה.

 •   חייבים לחשוב על אופציות נוספות: ככל שאני שעובר זמן מתבהר לי יותר ויותר שאסור להסתכל על הבעיה הזו כבעיה דו מימדת (לתקוף או לא לתקוף). אף אחת מהאפשרויות האלו אינה טובה בלשון המעטה. כדיי להיות יותר ברור, כל אחת מהאופציות האלו, מסכנות בהסתברות גבוה מאוד את קיומה של ישראל. אפוקליפסה במלוא מובן המילה. חייבים לדעתי לחשוב על אפשרות שלישית ורביעית. אפשרות אחת, שנשמעת אולי בלתי סבירה,אבל ככל שנחשוב עליה יותר לעומק, היא תתן כנראה את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה, והסיכון שכרוך בה הוא הסיכון הנמוך ביותר. היתרון הינו גם מניעה של אירן גרעינית בסיכוי טוב, ואולי אפילו הפיכתה של אירן למדינה ידידותית למערב. יתרון נוסף, זה אולי אפילו סיוע שבשתיקה מארה"ב, וחלק ממדינות ערב. השיטה, השקעת אותם מלירדים שעולה מלחמה בביצוע פעולה כירורגית, ממוקדת מטרה, אבל נרחבת מספיק, כדיי לחסל את כל הצמרת השלטונית של אירן החומיניסטית. לצעד כזה אפשר יהיה לגייס את המוסד, ויחידות מיחדות ישראליות. אפשר יהיה לקבל סיוע גם מהאופוזיציה האירנית בתוך ומחוץ לאירן. תמיד אפשר גם כמובן לשלם מליוני דולרים רבים למי שיעשה עבורינו את העבודה הזו. זה יהיה עדיין זול בהרבה ממלחמה. נכון, יש לזה סיכוי מסויים לא להצליח, אבל היתרון שבשיטה שאפשר לחזור עליה שוב ושוב ושוב עד שמצליחים. נכון, זה לא מקובל בין מדינות, אבל עדיף לדעתי על אפוקליפסה. בל נשכח שיש באירן כוחות אחרים פרו מערביים ואפילו פרו ישראלים שרק מחכים לרגע הזה. בתחבולה תעשה לך מלחמה, זו האם אמא של התחבולות.  (לת) לוט
  • 10:23
  • 10.08.12

 •   יש לי בכל זאת שאלה אחת קטנה - מי יבצע את המשימה, צה"ל או חיל האויר של מדינת ישראל? חקלאי פיקח
  • 12:14
  • 10.08.12


  את חיל האויר אינני מכיר, אבל כל מי ששרת שרות קרבי בצה"ל (הצבא בניכוי היחידות המובחרות,הצבא שנלחם במלחמות) יודע שפעולה באירן היא מחוץ למעטפת הביצועים הנוכחית שלו (למעשה, הוכח שמעטפת הביצועים של צה"ל המשוקם לא עוטפת הרבה יותר מבט"ש שגרתי).
  אחרי שמבינים שהעניין גדול עלינו בכמה מידות, אפשר גם לעדכן את התכניות האסטרטגיות לפגוע בתכנית גרעין של מדינה שנמצאת בצד השני של המזרח הקרוב.
  אם אני טועה, ויש לנו צבא שמסוגל לבצע פעולה כזו, אז אפשר לרכוב על גלי ההצלחה ולנטרל את הפצצה הפקיסטנית והפצצה הצפון קוריאנית.

 •   בודאי אי אפשר להטיל זאת על צה"ל, כי צה"ל עסוק בהגנה על כנופיות תג מחיר.  (לת) מילואימניק המשרת בבסיס מיגרון
  • 14:52
  • 11.08.12

 •   מסוגלים לבט"ש מיכאל
  • 21:05
  • 11.08.12

  אתה ענית על השאלה.
  חיל אויר לטווח כזה מחייב תידלוק-זה לא סוד. זה לא אנטבה
  לא שולחים שלושה מטוסים פה זה גדול ומורכב.
  האיראנים יודעים זאת ומתים מצחוק...

06 ארי שביט ומשא הצלב שלו ושל עיתון הארץ לתקיפה באירן אני לא מאמין לארי שביט, ברק ונתניהו
 • 06:36
 • 10.08.12

ארי שביט תומך תמיכה מלאה בתקיפה ישראלית באירן.
ולכן זה לא ראוי שהוא מראיין "אישיות בכירה עלומה" שכולנו יודעים מיהי
מספר לנו ניסים ונפלאות על האיש שלא זוכה לתמיכה פולטית
שמשכנע את המראיין המשוכנע שתקיפה באירן הכרחית
עצוב שהמראיין לא מגלה גילטי נאות !
שאינו מתייחס לאפקטיוויות התקיפה (דחיה ועיכוב של תוכנית הגרעין רק תרע את מצבנו, ותןך זמן קצר נהיה באותו מקום רק במצב גרוע בהרבה)

 •   ואני חשבתי שעיתון הארץ נגד תקיפה..  (לת) דידי
  • 10:19
  • 10.08.12

 •   מקבל ההחלטות חנוך
  • 10:41
  • 10.08.12

  ברור לחלוטין מיהו מקבל ההחלטות.ולאור "הצלחותיו "הרבות בעבר ,אחרי ראיון זה רק גבר בי הפחד שאנו הולכים לקטסטרופה.העולם פוסע לכיוון התגרענות ואנחנו לא נוכל למנוע זאת.הגיע הזמן להפסיק לחשוב שכל בעיה אנו נפתור בעצמנו ובכוח.ובאשר לארי שביט ברור שהוא בעד חקיפה באירן.מדוע הוא מקבל בימה כ"כ בולטת בעיתון?ממש לא מתאים לכם.

07 הדימיון הקודח הדימיון
 • 06:36
 • 10.08.12

ארי שביט ממציא יישות לא קיימת כדי לקדם את משאת חייו... הפצצת איראן.

08 שכחת לציין את הסיבה האמיתית עצמאות עלק
 • 06:37
 • 10.08.12

זה הימור על הקריירה של ״הבכיר״ שאנחנו נשלם את החשבון. אם יצליח הוא יהיה מלך ואז יוכל לחזור להתמודד על התפקיד שכל כך רוצה, ואם יכשל אז יכשל, הוא לא יכול להתמודד על התפקיד הזה היום. בקיצור זה הימור להצלת הקריירה של האגו מניאק הזה שקוראים לו ברק, וכולנו נשלם עליו, רק לא הוא.

09 לא ניתן למנוע התגרענות משום מדינה גבר טוב
 • 06:37
 • 10.08.12

גם אם נפציץ היום, מחרתיים איראן תתגרען, וגם ערב הסעודית וגם מצרים בסופו של דבר.

 •   אולי צפון קוריאה תעביר פצצה לאירן? א
  • 10:14
  • 10.08.12

  הרי אין גבול ליכולת של ישראל לשלוט בהתפשטות הגרעין בעולם.אירן פיזרה של האתרים במאות מקומות. היא מוכנה לתקיפה.
  איך ישראל תתמודד בלי נושאות מטוסים?בלי מפציצים כבדים וללא גיבוי אמריקאי?
  בסופו של דבר אירן תהיה גרעינית עם צורך בנקמה על התקיפה. אז מצבנו יהיה הרבה יותר חמור.
  נראה שיש כאן שיגעון גדלות של צמד הנפולאונים ביבי-ברק..עד היום שניהם לא הוכיחו גאונות אסטרטגית..

 •   ספר את זה לסדאם חוסיין ובשאר אל אסאד, לא לארי שביט  (לת) הכותב
  • 11:17
  • 10.08.12

 •   .עד היום שניהם לא הוכיחו גאונות אסטרטגית.. זוכר משהו
  • 14:02
  • 11.08.12

  אתה מתכוון ... חוץ מהשגת הרגיעה בפיגועים היומיומיים ב96 והיציאה מלבנון ..... והתקיפה בסוריה...

10 חבל שלא ציינת בכותרת - דובר משרד הבטחון בראיון עם הבוס  (לת) חגי
 • 06:38
 • 10.08.12

11 האם עיתון הארץ בקמפיין בעד פעולה באירן??  (לת) אלכס
 • 06:39
 • 10.08.12

12 לישראל דימונה ונס ציונה ומאגר בלתי נדלה של חולי נפש בפוטנציה שיכולים להפוך למנהיגיפ נס ציונה
 • 06:40
 • 10.08.12

אז מי יותר מסוכן יא ארי שביט המצחיק,

13 סתם עוד יהודי נוירוטי ישראלי לשעבר
 • 06:45
 • 10.08.12

זה כמו וודי אלן ביטחוניסט. אם פצצה איראנית היא כזה סיכון קיומי, הדרך היחידה לנטרל אותה זה לנטרל את האיבה שישראל יוצרת במזה"ת עם פרוייקט הנישול הקולוניאלי שנקרא ציונות ולהפסיק להיראות כמשת"פית של כוחות אימפריאליסטים שנואים אשר פועלים לדיכוי עמי האזור. במילים אחרות לעשות שלום אמיתי עם עמי האזור על ידי התייחסות בכבוד ולא כקולוניאליסטים שנואים. לצערי אני לא מאמין שישראל מסוגלת לעשות שלום אמיתי ולכן סופה יהיה כסוף קודמתה באיזור - מדינת הצלבנים.

 •   כן, יותר מדי ביטחון יש עם המדינה הזו והצבא הזה. יוחזרו הפוגרומים! למען צדק אנושי, איסלמי וחברתי  (לת) רובספייר
  • 13:04
  • 10.08.12

 •   מפחיד לחשוב שכך אמרו יהודים על יהודים אחרים בתקופת טרום השואה  (לת) אא
  • 16:40
  • 10.08.12

 •   הדרך היחידה לנטרל אנשים כמוך היא להתעלם מהטמטום הגורף שלהם  (לת) לאנטישמי בהווה
  • 18:54
  • 10.08.12

 •   המדכא הגדול של האזור היא הדת המוסלמית  (לת) ישראלי בהווה
  • 19:07
  • 10.08.12

 •   אתה צודק אבל יש דבר שנקרא "התפכחות שניה"
  • 20:52
  • 10.08.12

  דהיינו, אתה עובר את הדרך פעם אחת (אל עבר העוצמה)
  ואחר כך אתה צריך לעבור אותה חזרה אל נקודת המוצא.
  רק אז מתקבל חוסן אמיתי, אחרת זה חוסן שביר.
  (כך מחסמים מתכות. פעם אחת מקשים אותם ופעם שניה מרפים אותם. ורק אז המתכת ראוייה לעבודה, אחרת היא קשה מידיי ושבירה)

14 ארי "פוטר" שביט. תם עידן הנבואות של כתבנו ועכשיו עבר לעולם הבדיון. עתון רציני, עיתונאי רציני ודמויות מעולם החסמבה. או אולי לא ידענו משהו על תפקיד הדובר החדש ותפקיד העתון הרציני כעתון הסתרים של מישהו. עתונות נמוכה שנעשית ללא התיצבות מול הצבור מזכירה את נסיגת הדמוקטיה לקראת פאשיזם "נאור".  (לת) קול אחד
 • 06:46
 • 10.08.12

 •   תגיד לי, אתה ליצן? זה ראיון עם ברק שהגדיר לארי שביט מראש איך להציג אותו, כך שלא יהיה ספק מי הדובר.  (לת) רון
  • 03:01
  • 11.08.12

15 ארי שביט מנסה את כוחו בחידת "מי היה האיש שהיה" הלל
 • 06:51
 • 10.08.12

(אחת החידות הקלות ביותר שראיתי בהארץ)

 •   גם לפני שבוע ארי חד לנו חידות..אכל עם הביטחוניסט קוראסון שקדים מתוק.. א
  • 11:55
  • 10.08.12

  שוב אותו נמשל. הפצצה ולא פצצה. ארי שביט ..הבנו שאתה הדובר הלא רישמי של ברק.מעניין מדוע ברק צריך לייחצן את תוכניותיו .כך מתנהל איש ביטחון?מריח משהו פוליטי. אלא שאנחנו נשלם בדמנו על ההרפתקנות של ברק.

16 החרב חדה יותר גם ממלחמת השחרור בתש'ח אז לא היה ספק מיהם הרשעים ולמנו על חיינו  (לת) משה בודק
 • 06:53
 • 10.08.12

17 ל"מקבל ההחלטות" יש כשרון לקבל את ההחלטות הלא נכונות  (לת) שר ההסטוריה
 • 06:53
 • 10.08.12

18 כל מילה בסלע. לפעמים אין ברירה.  (לת) מוטי
 • 06:54
 • 10.08.12

19 השתכנעתי הרפתן
 • 07:01
 • 10.08.12

למרות שלא אוהב את האישיות הבטחונית הוא צודק
לצערי העורף עוד לא מוכן

20 Decision maker Rafi
 • 07:04
 • 10.08.12

Barak, pay attention to the lines where he is saying that he was perceived as a saviour and than excommunicated, and than again, also barak plays the piano. Pay attention to details.

21 המארח המוזיקלי שלנו אלי מאירי
 • 07:06
 • 10.08.12

אני חושב שדווקא עניין הפסנתר השחור - והמבהיק כנראה ברקע - הוא מהותי כדי להבין את תחושת השליחות של ידידנו.... "הפסנתר" מייצג בשבילו בצורה יום - יומית ועל אחת וכמה לילית, את אירן, את אותה אירן שאינו, אינו יכול להשתלט.... ואולי לשלוט אפילו, בה ובו....

22 כל ילד ("בר בי-רב זה נקרא במקורותינו) יכול להיווכח מהראיון אתו שהמלך הוא עירום ועריה. כה רבות הסתירות הפנימיות בדבריו וכה מגלומנית היא השקפת העולם הלא מוסתרת שלו שברור לכל שהנהג שלנו סובל או מעייפות חמורה או משגעון לא הפיך ובכל מקרה עלינו לשלוח את ברק למנוחה ארוכה.  (לת) רמי יובל
 • 07:08
 • 10.08.12

23 ה"תנו לי לבד" הכפייתי של ברק יסבך אותו ואותנו עד אובדן. 4 החודשים הקרובים לא ישנו דבר. כל היתר - מניפולציות.  (לת) "אל תתנו לו לבד"
 • 07:11
 • 10.08.12

24 הכתב המיליטנטי ממשיך לקבץ מחרחרי מלחמה האזרח ק.
 • 07:12
 • 10.08.12

דעתו של המרואיין על הסכנה האיראנית חשובה בדיוק ככל דעה של אזרח אחר. בפרט כשהמרואיינים מסתירים את זהותם, משיקולי נוחות ולא משיקולי צנזורה. המרואיין האלמוני הזה כקודמו הוא איש מערכת הביטחון, שמחויב קודם כל למערכת ורק אחר כך לאזרחים. שני הדוברים מעולם לא הוכשרו לנתח את הזירה האיראנית או המזרח תיכונית.

 •   אילו 'הכתב המיליטנטי' היה משדר את דעותיך היתה אץ רץ לשבחו על 'ראיתו הרחבה והבנתו העמוקה' . כל אחד אוהב לשמוע שאנשים תומכים בדעותיו.  (לת) 1
  • 13:48
  • 10.08.12

25 ראיון מצוין. הלוחש לסוסים
 • 07:12
 • 10.08.12

שני אנשים שאני לא אוהב להקשיב להם אומרים דברים שאני לא אוהב לשמוע. אבל מה לעשות, צריך לשמוע את הדברים האלה.. שאלוהים יעזור לנו..

26 למה המשוגע חושב שעל ישראל לפתור את בעיות העולם  (לת) דידי
 • 07:13
 • 10.08.12

27 רמת ניתוח והנמקה ממש מביכה משה
 • 07:16
 • 10.08.12

אבל זה בדיוק מה שלמדנו לצפות מבכירי מערכת הבטחון
פשוט שטויות,כחנות עיוורת שכרגיל מתעלמת ממורכבות המציאות
לא מאמין שעוסקים שלליצנים שחיים על פוזות בצמרת הבטחונית-מדינית של ישראל מסוגלים לשקול בכובד ראש משהו שהוא לא עצמם

28 פסנתר כנף , אינטליגנציה גבוהה אלון
 • 07:19
 • 10.08.12

באמת מעניין מי זה. רק חסר היה להוסיף שהוא מתעניין בפירוק שעונים ומנעולים ויוצא קיבוץ..

 •   שנאמר: legend in his own mind  (לת) שפוי
  • 09:08
  • 10.08.12

 •   פסנתר כנף א' דואג
  • 10:58
  • 10.08.12

  כלי הנגינה הזה מדגיש את נקודת הייחוס להשקפה התרבותית-מערבית הרווחת במקומותינו . העוד(כלי המיתרים) היכן הוא ? אכן, תחושת האדנות לפיה אנו המבינים הבלעדיים של הלכי רוחם של שכנינו עולה לא רק בין השיטין.

 •   לא' המודאג,כל פסנתרי הכנף נועדו להסביר שהבכיר זה י
  • 19:24
  • 10.08.12

  אהוד ברק ואכן כפי שמגיב 30 אמר חסר רק שיאמרו שהוא מתעניין בפירוק שעונים.
  שום נקודת מוצא מערבית,ארי שביט כותב לציבור הרחב לא לשלושת בוגרי החוג לפוסט מודרניות.

29 3 הערות לעניין האזרח ק'
 • 07:20
 • 10.08.12

1. מקבל ההחלטות מצטייר כהיסטוריון, מצביא צבאי, קורא עתידות
מדינה ופוסח על עניינים שאינם מתיישבים עם דעתו. כך מקבלים החלטות בארצנו?
2. ההיבט הרביעי -החסינות הפוליטית: לא להאמין למקרא. הדוגמא למשתמש הברוטלי נגד שכניו מצוי קרוב מאוד. כיצד עומדת ישראל כנגד החלטות בינלאומיות בנושא השטחים הכבושים/מוחזקים ? וכיצד היא מצטיירת לאור היחס הלא-שיוויוני שהיא נוהגת בפלסטינים ? האיראנים למדו כאן כמה דברים.
3. כול הנאמר יכול לשמש גם לטיעונים הפוכים בעניין .

30 הדוגמה של שישים ושבע היא מצויינת העסקן
 • 07:21
 • 10.08.12

חשבו שכלו כל הקיצים ושמוכרחים לצאת למלחמה. ההסתבכות הגורלית בעקבות מלחמת ששת הימים מצביעה על מה שיקרה גם בהרפתקה הבאה שעליה ממליץ שביט כל כך בחום.

31 אנחנו כבר במלחמה!!! העולם עומד להשתנות בקרוב!!! למה זה קורה??
 • 07:25
 • 10.08.12

כשיהיה לאירן את הפצצה ,הם לא יהססו,כי כתוב בפירוש המל"בים הקדוש,אומר שיהיה מלחמת עולם שלישית ,ששאר המלחמות יהיו משחק בעניהם,עם ישראל צריך לשוב בתשובה שלמה אל השם,"פני הדור כפני הכלב",שימו לב, כמו שאתה מכה כלב עם מקל,אז מה הכלב עושה?,,הוא נושך את המקל במקום את מי שמחזיק את המקל,כך עם ישראל,אבא שבשמים שולח לנו איתותים מאוד מאוד חזקים,את הערבים בגלל שהיתרחקנו כל כך,כולל ""חרדים"",אז הפעם דיייי הקדוש ברוך-הוא רוצה להביא גאולה לעולם,ודיי אי אפשר להמשיך ככה,לאן שהידרדרנו,הוא שולח את אירן,אז אם נעשה תשובה,זה יהיה מלחמה בין האומות,אבל אנחנו לא ניפגע,ואם לא.....אני לא רוצה להפחיד אנשים,אבל שניי שליש מן העולם צריכים ללכת.
רבותיי וגבירותיי הכל כתוב,אתם רוצים להאמין בבקשה,אם לא,,,,אז אל תשאלו איפה היה אלוקים,כמו ששאלתם בשואה.
נא להיתעורר ולהפסיק לשחק משחקים.תתנהגו באדיבות איש כלפי חברו..יש כל כך הרבה צרות כלליות בעולם ופרטיות לכל אחד ואחד..אנא תעזרו ותעודדו את מי שצריך..אחד אוכל את השני בעולם אך אנו צריכים להתאחד בינינו ולהרבות אהבה עזרה וחמלה בינינו!!!!

 •   חבריקו: השם נתן לך שכל ותבונה על מנת שתעשה את המיטב עימם. השם לא מעוניין בעדת חנפנים הנתלים על זקנו ותחתוניו ומצפים לפרוטקציה. השם רוצה כאלו הדומים לו, שלוקחים אחריות מלאה על עצמם ועל סביבתם, לא בעדת צייתנים כנועה שמגלגלת עיניים למעלה ותובעת תביעות ומתחנפת לעצמה בהזייות מייוחדות הנובעות מאגואיזם מתעתע.  (לת) סתם אידיוט
  • 09:29
  • 10.08.12

 •   כששחררנו אותך הבטחת לקחת את הכדורים בזמן. אני שולח צוות לאסוף אותך, תכין תיק.  (לת) קובי
  • 09:48
  • 10.08.12

 •   אפשר לצחוק על התגובה ההזויה הזו עד מחר, אבל לפחות 50% מהעם מאמינים בתכנים דומים, והם זכאים שים פתק לקלפי, והם מתרבים, והם החברים של ביבי, והם לא משרתים בצבא - והם לא יהססו ללחוץ על כפתורים אדומים ברגעי האמת - כי, הי, הכל הרי כבר כתוב בתורה, לא?  (לת) אזוב שבקיר
  • 13:10
  • 10.08.12

32 די כבר עם הקשקוש הזה. "מקבלי ההחלטות" מתייחסים לציבור כאל אבק , מבחינתם תגובה איראנית שתעלה לנו בעשרות אלפי פצועים , חורבן ומאות הרוגים (מספר תיאורטי בלבד) הם עניין של מה בכך. גם האמריקנים היו שמחים אילולא היו צריכים לחיות בחרדה מתמדת חמישים שנה ולפחד כל מספר שנים מאיום ממשי בשואה גרעינית אבל נאלצו להשלים עם המציאות. ש"מקבלי ההחלטות" בבקשה יתחברו למציאות ויבינו שלא כל מה שהמעצמה הישראלית רוצה תמיד מתגשם. לפעמים אין לנו את האפשרות , לפעמים המחיר פשוט גבוה מידי.  (לת) יעל
 • 07:27
 • 10.08.12

 •   http://wiki.answers.com/Q/Who_said_''The_needs_of_the_many_outweigh_the_needs_of_the_few_or_one'' AR
  • 01:24
  • 11.08.12

  http://wiki.answers.com/Q/Who_said_''The_needs_of_the_many_outweigh_the_needs_of_the_few_or_one''

33 חחחחח.... ארי שביט הכלבלב של "מקבל ההחלטות" ( שמו מתחיל ב-ב' ומסתיים ב-ק') מביא לציבור מדברי אדונו. מגוחך.  (לת) יריב
 • 07:31
 • 10.08.12

34 תקיפה ישראלית תגמר כמו הישראלים באולימפיאדה, כמו בכרמל כמו בלבנון.  (לת) זאבי
 • 07:31
 • 10.08.12

35 כתבה ממצה רהוטה  (לת) ליאור
 • 07:32
 • 10.08.12

36 ממש קשה לנחש גיא
 • 07:34
 • 10.08.12

אולי רק נוסיף ראשי התיבות של שמו א.ב ובלי יהושוע בסופם

37 אבל אז כבשנו את "הארץ" שלנו כהמשך מלחמת "השחרור" שלנו ומה עכשיו נמצא חס ושלום באירן - ואולי כמו האמריקאים בעירק שלא מצאו אפילו אבק מחשיד  (לת) פלץ
 • 07:37
 • 10.08.12

38 אהוד ברק התגייס בשנת 59. זה בדיוק חצי מאה  (לת) דביר
 • 07:38
 • 10.08.12

39 הי בכיר!, נער נהרג במגרש כדור-סל!. האסון אופיני למערכות בישראל ואתה רוצה לתקוף... אחד מהעם
 • 07:38
 • 10.08.12

"הבסיס" פגום והוא "סוחר הפחד" רוצה לקלוע (מלחמה) לסל...

40 ציטוט: "זה חצי מאה חג מקבל ההחלטות סביב הליבה הביטחונית של מדינת ישראל". אייל
 • 07:40
 • 10.08.12

עולות בדעתי כמה דוגמאות לכשלונות של אותו "מקבל החלטות":

1. ההחמצה עם הפלסטינים ב 2000 ובעקבותיה פריצת האינתיפאדה השנייה.
2. הכישלון במשט המרמרה והנזק המדיני/אסטרטגי שבעקבותיו.
3. רק לאחרונה: ההסתבכות (הייחודית בהיסטוריה של ישראל) במינוי הרמטכ"ל.

האם גם כיום ניתן לסמוך על איכות קבלת ההחלטות של "מקבל ההחלטות" ושל שותפו ("המשיח מקיסריה")?

41 על מה אי אפשר להאמין רוני הרשנזון
 • 07:42
 • 10.08.12

ארי שביט ,
הדבר שאי אפשר להאמין על אדם , שיש לו כוונת זדון , ווהרצון להחריב ולהרע .
האיש הזה שראיינת החייל המעוטר ביותר , הוא פחדן אובססבי , הוא פוחד מבני אדם. האיום האירני הוא איום ממשי , מה שהבכיר מציע הוא שנגרום לאיום לממש את עצמו לכלל פעולה . מדינת יישארו כמו עמים אחרים עכשיו ולאורך ההסטוריה חיים בצל איומים , שבאים ונעלמים כאשר האינטרסים משתנים . יש אפשרות מעשית לסיים את הסכסוך עם הפלסטינים ובכך להשמיט את ה״הצדקה ״ לאיים על ישראל . אך האיש הרע הזה המרואיין שלך יחסל ויעצור כל דבר שיקדם פתרון , הוא לא מאמין לאיש הוא פוחד מכל אדם , וזה כולל אותך . הוא חכם מאד ולכן מסוכן מאד .  

 •   הסכסוך עם הפלסטינים יודה יודה יא יודה
  • 17:35
  • 10.08.12

  הוא מחלת הנפש .
  של הקאפואים הסמולנים מוסלמים

  הפצצה האיראנית תחריב את הסמול היודו נאצי ותשרוף את הבתים שלו ברמת אביב

42 כן אבל למי יש כוח למלחמה עכשיו , זה כמו לקום ב6 בבוקר ביום הכי חורפי. הנועם
 • 07:43
 • 10.08.12

רוצים עוד קצת להיות מתחת לפוך.
אבל יש עבודה לעשות (:

43 התקשורת סימנה את נתניהו כמטורף מחרחר מלחמה, ושכחה שיש את איראן שם א
 • 07:44
 • 10.08.12

יש לא מעט עיתונאים בארץ הזאת שרק לשם השנאה הטהורה לביבי, יברכו גם על איראן גרעינית. שיהיה פיצוח נעים לכולם..

44 אהוד מסתתר מאחורי הפסנתר  (לת) ירון
 • 07:46
 • 10.08.12

45 המפחיד הלאומי בשרות שליטינו חוזר שוב על סיפורי המתח על מנת להכין אותנו לאירוע הקטלני שמכינים לנו מנהיגינו האמיצים. כמובן, לא היינו רוצים שההגמוניה האזורית שלנו בתחום הנשק הגעיני תמוסמס על ידי גורם או גורמים נוספים אבל מעולם לא הוסבר לנו מדוע אירן גרעינית באמת מסכנת את ישראל. בשביל מה הקמנו את המפעל הסודי בדימונה? בשביל מה יש למדינת ישראל מאות פצצות גרעיניות ותרמו-גרעיניות אם לא להרתיע כל אויב? האם אירן היא מדינה מטורפת שהשליטים שלה יבחרו בהתאבדותם האישית ובהרס מוחלט של ארצם? האם קברניטנו נשענים על איזהשהוא תקדים היסטורי שמראה ששליטים של מדינה כל-שהיא היו מוכנים אי פעם לאבד את רסן השלטון ואת ארצם שלהם בשל איזהשהיא פנטיות? ואם השמדת מדינת ישראל כל כך חשובה לשליטי אירן, למה הם לא משתמשים בארסנל המכובד של הנשק הכימי והביולוגי שידוע שיש להם כעת? המפחיד הלאומי מספר לנו שנשק אטומי עלול לזלוג לחיזבלה ולשאר עושי דברה של טהרן. אבל הפעלת נשק כזה תפנה מיד אצבע מאשימה אל אירן. האירנים יודעים שמדינת ישראל תפעל נגדם כאילו הם אלה שתקפו את ישראל. עוד מלהג דובר השליטים שמצב שבו אירן תהיה בעלת נשק גרעיני תספק לחיזבלה "מטריה גרעינית". אבל נשק גרעיני משני הצדדים מבטיח השמדה הדדית של שני הצדדים ולכן מנטרל את השימוש בו במה שקשור ללחימה טקטית מוגבלת לאורך הגבול. הביטוי מטריה גרעינית ממש לא תקף למצב הקיים בינינו לבין החיזבלה או הפלסטינים. וראוי לחשוב על עוד נושא. הפצצת המערך הגרעיני באירן היא אמנם קונבנציונלית (לפחות בהתחלה) אבל משמעותה באירן איננה קונבנצינלית כלל. כמויות גדולות של חומרים רדיואקטיבים יפלטו מן האזורים המופצצים, יופצו על ידי הרוחות ויכסו שטחים נרחבים באירן. אלפי אנשים יפגעו ושטחים רבים יהיו בלתי נגישים לתקופות ארוכות. אם מישהוא חושב שהאירנים, המוסלמים ושאר העולם ישב בשקט ויגיב באופן מתון, צפויה לו אכזבה קשה. המכה שמדינת ישראל תקבל תהיה קשה ביותר, לא רק במספר הנפגעים אלא בהרס תשתיות ואובדן כלכלי מסיבי. והכל על מה? על החשד (אין ידיעה ממשית בנושא) שאירן מפתחת נשק גרעיני ועל ההנחה שאם יהיה לה נשק כזה, היא תשתמש בו נגד מדינת ישראל. רגעים מעטים לפני השעה 12 שני מציע לכולנו להתעשת.  (לת) יהודה
 • 07:51
 • 10.08.12

 •   כל כך הגיוני מה שכתבת, אלא ש"מנהיגנו המופלאים " בטוחים בצידקתם המשיחית.אנחנו נשלם בדמינו ובדם ילדינו את מחיר יהירותם ופזיזותם. מקווה שאולי המטכ"ל יוריד את משיחי השקר לקרקע המציאות.  (לת) ד
  • 11:02
  • 10.08.12

 •   יפה כתבת.  (לת) אחד, אלוהינו
  • 11:29
  • 10.08.12

 •   וכשפצצה גרעינית קטנה תפגע בנמל אשדוד, כמו שהמראיין טוען?  (לת) גם אצלך יש חורים
  • 13:09
  • 10.08.12

 •   יהודה עומר
  • 16:58
  • 10.08.12

  יהודה כתבת ממש לעניין אפשר לחשוב לרגע שאתה תמים , אבל נראה דווקא שלא, זה פשוט משעמם כבר ההיסטוריה שחוזרת על עצמה שתמיד נרצה להרוג אחד את השני , וכל פעם יש נשק יותר מתוחכם .. אז בוא נודה שבני אדם מסוגלים להיות חראות וחצי מהמדינה עובדת בלייצר נשק ולהרוג אנשים בצורה טובה ביותר , בוא נספיק ונחשוב שניה אם משהו אחר שאפשר לעשות .. ואם מסתכלים הצידה על סוריה ומצרים זה הוחכות לכל המפסימסטים והזייני שכל שאומרים שכל יום הולך לחרוב עלינו עולמנו כי אנחנו מוקפים בערבים ,, מה שנכון שאנחנו מוקפים בשטלונות של מלכים של רודנים שרוצים כח והשפעה אבל גם זה משתנה והגיע הזמן להסתכל על זה בעניים ולשאול מה מקומנו בדבר הזה

46 עוד תבשיל כבד, ללא ערך תזונתי, של העיתונאי הטרחן  (לת) נכון שמקבל ההחלטות אינו אהוד במיוחד
 • 07:51
 • 10.08.12

47 מי מוכן לגדל ילדים תחת איראן גרעינית שירים יד  (לת) תתעוררו
 • 07:56
 • 10.08.12

 •   אני.  (לת) מזיג
  • 09:04
  • 10.08.12

 •   גידול ילדים פריץ היקה
  • 18:35
  • 10.08.12

  בגלל גילי (יליד 1931) אני מאוד מודאג בקשר למחצית נכדי שגרים בארץ אבל זה בגלל שהם גדלים במדינה מטורפת . סרבנית שלום סדרתית שהכניסה ראשונה נשק אטומי לאיזור. תוך אשליה שתצליח לקים מונופול גרעיני לנצח. בעיה היא לא איראן גרעינית אלא ישראל המטורפת.

 •   לא זו השאלה. השאלה היא מי מוכן לגדל ילדים תחת ישראל חרדית  (לת)
  • 21:43
  • 10.08.12

 •   זו לא השאלה. השאלה היא מי מוכן לגדל ילדים בישראל חרדית  (לת)
  • 21:44
  • 10.08.12

48 תגיד ל"בן שיחך": ברק, אתה גמור. לך הביתה אוסף שטויות
 • 07:59
 • 10.08.12

אם יתקפו ובעקבות כך תהיה פה מלחמה, הצמד ביבי וברק יימחק מהמהפה הפוליטית לצמיתות. זה הדבר היחיד הטוב שייצא מזה. וכמה דם והרוגים זה יעלה לנו.

49 אין כל חידוש בדבריו של ברק  (לת) איל
 • 08:00
 • 10.08.12

50 לא ברור מדוע לא מצויין שם המרואיין אלון
 • 08:00
 • 10.08.12

כאשר צריך להיות קריוסיטי ממאדים כדי לא לדעת במי מדובר. בכל מקרה ראיון טוב וגם הערכה ל״מקבל ההחלטות״

51 לא לחינם הלך הזרזיר ( בעל העט) אצל העורב (בעל הפסנתר) אלא ללמוד זמירות ישנות המורה לזמרה
 • 08:01
 • 10.08.12

ולהפיצן בציבור. וגם לזרזיר חשבון משלו איך להתקדם מעמדת המצורע לעמדת ראש ממשלה ואם ימותו איזה 300 או 4000 מטומטמים בדרך אז מכסימום נצרף את שמותיהם לרשימת חללי צה"ל ( את הפצועים לא נצרף לרשימת נכי תה"ל כי זה יכביד נורא על תקציב הביטחון.) אינטיליגנציה גבוהה כבר אמרנו....?
האמת בינינו גם 50000 אלף ראש זה לא כל כך נורא בשביל מטרה כל כך נעלה.

52 כמה שהאיש הזה מסוכן יוסי
 • 08:04
 • 10.08.12

קשה להאמין שצריך לסמוך על ביבי שיבלום את מחרחר המלחמה והמושחת

53 ישראל לא היתה קיימת אם היו מקשיבים לשמאלנים שהתנגדו להכרזת המדינה ע"י בן גוריון !!!  (לת) יואב
 • 08:04
 • 10.08.12

54 בושה ל"הארץ" אמיר
 • 08:05
 • 10.08.12

בושה ל"הארץ" שמפרסם כזה "ראיון" בעילום שם.

55 ארי שביט הוא כתבלב. ערן
 • 08:06
 • 10.08.12

תודה על הראיון עם ד"ר סטריינג'לאב. סליחה, אהוד ברק.

56 כאילו שבלי עזרה ונשק אמריקני תשאר לנו עוצמה צבאית וכלכלית. ברק וביבי מפחדים מהתלות באמריקנים מסיבה ברורה - שאובמה יתנה עזרתו לחיסול תכנית הגרעין! כמו התנייה בהתקדמות בנושא הפלסטיני ו/או בפירוז גרעיני במזרח התיכון. אלו שני נושאים החשובים לאובמה שישראל ממש לא מעוניינת בקידומם. האצלת נושא שחיוני לקיומנו לידי ארצות הברית
 • 08:11
 • 10.08.12

ביבי וברק אינם רוצים לעדכן את הציבור הישראלי מדוע הם חוששים מאובמה.
אובמה מתוחכם - מצד אחד מוביל סנקציות על איראן, מצייד את ישראל בסיוע צבאי מודיעיני וכלכלי, ומצד שני חוסם את הדרכים לפעולה ישראלית עצמאית כדי שבבוא העת יוכל להגיש לה חשבון תמורת עזרתו - מימוש חזון שתי מדינות לשני עמים (מימוש התחייבותו של ביבי בנאום בר-אילן), ומימוש החזון לפירוז מנשק גרעיני, שיחל במזרח התיכון.

57 ה"פסנתר כנף ברקע" הסגיר את המקור- ברק Miron Eshet
 • 08:14
 • 10.08.12

ראיון אנונימי עם שר הביטחון? למה לשר הביטחון אין ביטחון לדבר בגלוי ? ולמה לארי שביט אין ביטחון לחשוף עבור מי הוא עובד?

 •   ולמה יש לך כובע?  (לת) מפסידן.
  • 09:28
  • 10.08.12

 •   אבחנה טובה. הפסנתרן טוקבקיסט חובבני. אני משגר טוקבקים כבר עשר שנים ולא עלו עלי. רמז זכי חלטורה
  • 10:21
  • 10.08.12

  בסלון הבית שלי בקיר משמאל תלויה תמונתו של הפסנתרן בתחפושת אישה משוטטת בביירות עם מטכליסט שהוא בעלה של מראיינת אחרת מחופש לנכבד הערבי, - זה שלחש על אוזנו של נכבד ישראלי - עפ"י אנקדוטה מילקוט הכזבים של ישראל הראל - "אם תנהגו כמו ב-1967 אז יש לכם עתיד באזור. אם, לעומת זאת, תמשיכו לנהוג כפי שאתם נוהגים מאז ניצחונכם הכביר במלחמת אוקטובר (1973), אין לכם עתיד כאן" (מסביב ייהום הסער, הארץ, השבוע).

  אז על מה נלין? אין לנו על מה. אם אני רשאי לפרסם את דעתי בעילום שם, אז גם לאזובי הקיר מהממשלה וממועצת יו"ש מותר. ורמז אחרון; לא קוראים לי ארז.

 •   זכי, מחכים לך בפייסבוק בקבוצת "הגעו מים עד נפש".  (לת) Yigal Cohen
  • 21:59
  • 10.08.12

58 הראיון כתוב נהדר אבל שלומי
 • 08:15
 • 10.08.12

צר לי, דברי התוכן של המרואיין הם פשוט קשקוש. איראן רוצה להיות חזקה בשביל להשיג כוח בעולם המוסלמי ולהשליט את תפיסת הדת שלה מול זרם שני. סונים נגד שיעים זה הסיפור. אנחנו רק הקצה, עלה התאנה. בסופן של דבר, איראן גרעינית מבטיחה לנו המשך מאבקים בתוך העולם הערבי כמו שיש היום ובתמורה לכך, שקט יחסי כמו שיש עכשיו. איראן היא לא עסק שלנו, איראן משרתת בסוף את האינטרס שלנו לשקט!שיריבו בינהם, שחררו אותנו מהקלחת האיראנית. אנחנו יהודים, לא שיעים ולא סונים. אין לנו צד בדבר

59 "הַקֹּל קוֹל יַעֲקֹב וְהַיָּדַיִם יְדֵי עֵשָׂו"-בראשית כ"ז 22 המסכה
 • 08:16
 • 10.08.12

ברור לחלוטין מי מזמין "הראיון" ומי משחיז את הסכין
איומים חייבים לממש אחרת יחשבו לכישלון - וכישלון כידוע גרוע יותר מפצצה
ולאחר מתקפה כושלת גם מקבל ההחלטות הנכבד ידם
נשאלת השאלה הקטנה - האם ישראל אינה מעצימה ומחזקת את כוחו של המשטר באיראן באיומיה והאם איראן אינה דוהרת מהר יותר נמרץ יותר לגרעין מכוח הנשיפה של ברק ונתניהו
האם ישראל היא המאוימת היחידה
ומי יצטרך אליה ויסייע במתקפה

60 הפסנתר כנף ברקע חשף את המקור-ברק Miron Eshet
 • 08:16
 • 10.08.12

למה לשר הביטחון ולמראיין אין ביטחון לדבר בגלוי ולהודות שהכתב הוא דוברו של השר?

61 ארי שביט כותב ביוגראפיה שמסכמת את דעותיו הידועות וקורא לה "מקבל החלטות ידוע מזהיר" נפיח
 • 08:18
 • 10.08.12

יש מקבלי החלטות כאלה וישד אחרים .יש גם מקבלי החלטות מתחזים והראשון בהם הוא נתניהו שבשום מקרה לא יוכל לקבל החלטה להכריז מלחמה על איראן בגלל אישיותו אבל מנפח את החזה כאילו הוא עומד לתקוף.תחזיקו אותי תחזיקו אותי.עם זאת צריךלהודות שזה הדבר הנכון לעשותו.

62 רק פחדנים דפיטיסטים נגד תקיפת האייתולות. קין
 • 08:20
 • 10.08.12

הדבר האחרון שניתן להגיד היום שאם ישראל תתקוף נעשה הדבר ללא שיקול דעת.

63 צבי יזחקאלי טוען אחרת ירון שני
 • 08:21
 • 10.08.12

צבי יחזקאלי, מערוץ 10 אומר שכל עניין הגרעין באיראן בכלל קשור לזה שהאיראנים הם "מיעוט" דתי בעולם המוסלמי "שיעים" אל מול הרוב הסוני. ושבעצם, כל המטרה של הגרעין הוא לאיים על המדינות השכנות ולנסות להשליט את הדת שלהם על המדינות השכנות. אם ככה, זה בכלל לא עניין שלנו. זה דבר מעודד לשמוע, השאלה האם מסינים את זה בצמרת הממשלה?

 •   הוא לא היחיד שאומר. אלא שנתניהו- ברק תפסו אג'נדה  (לת) ג
  • 17:57
  • 10.08.12

 •   כבר יש לנו עמלק אז נוותר עליו. מה אכפת לנו סכסוכים פנימיים אצל המוסלמים  (לת) ערי שרביט
  • 21:48
  • 10.08.12

 •   צבי יחזקאלי מערוץ 10 אומר שהגרעין לא נגדנו אבל אחמדינג'אד מנשיאות איראן אומר שהעולם יחזה בקרוב בהשמדתה של ישראל. ארץ הצבי
  • 12:54
  • 11.08.12

  מצד שני אם צבי יחזקאלי אומר מי זה בכלל אחמדינג'אד שיתווכח איתו.
  לקריאה נוספת:
  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1550517

64 החרב האמריקנית על צוארנו! ברק וביבי לא רוצים לשלם לאובמה את המחיר הידוע תמורת עזרתו! ממש לא נכון
 • 08:25
 • 10.08.12

המחיר שיגיש אובמה - שתי מדינות לשני עמים ופירוז המזרח התיכון מנשק גרעיני

65 זקנתו כנעוריו אזרח מודאג
 • 08:25
 • 10.08.12

ברק ממשיך לבלבל את המוח והעובדות ותקוע בקונספציה - לתקוף. כל הראיון הזוי ותיאוריו של שביט מזכירים טלנובלה ולא את המצב החמור ביותר שישראל נקלעה איליו בגלל המדיניות השגויה של ביברקליברמןישי בקשר לשלום עם הפלשתינאים והעולם הערבי. ההסתכלות הזו דרך הכוונת ולא עם השכל וההגיון הדיפלומטי מתאימה למטכ"לניקים שמנהלים אותנו היום. אין שום סיכוי להצליח בתקיפה סוליסטית ישראלית ואין גם צורך בה - העולם ימנע אירן גרעינית בוודאות מוחלטת כדי למנוע ממנה השתלטות על הנפט במפרץ. ברק מסוכן מביבי כי אינו פחדן. אך ה"אומץ" שלו מופקר ועל גופותינו. ובכלל, ראיון הזוי כזה על כוסיות וויסקי - איך שר ביטחון יכול לדבר כך על דברים שצריכים להיאמר רק בחדרי חדרים. בגלל שרק הוא וביבי בעד תקיפה הם עושים מסע יחסי ציבור בנושא כה קיומי למדינה. הזויים, זחוחים ומנותקים. פחד אלוהים.

66 המרואיין הוא יובל המבולבל במקרה???????!!!!!!!!!!  (לת) ציפי שרביט
 • 08:26
 • 10.08.12

67 תיקון: ישראל אינה מדינה של פצצה אחת. פצצה אחת לא תגמור את הרעיון הציוני ואפילו לא את המדינה. כל השאר הוא קמח טחון לעייפה שקרוב לוודאי שהוא גם נכון  (לת) משעמם. תפציץ כבר
 • 08:28
 • 10.08.12

68 "השעה כבר מאוחרת ומקבל ההחלטות קצר, החלטי וברור".  (לת) אחד, שקורא בין השורות.
 • 08:28
 • 10.08.12

69 ארה"ב חמישים שנה חיה בחרדה קיומית יומיומית משואה גרעינית שהפכה לממשית לא פעם ולא פעמיים. הם לא העלו בדעתם , לצאת למשימות התאבדות כדי למנוע מאוייבתם הקומוניסטית המטורפת לאיים ולהרחיב את השפעתם בעולם. לפעמים פעולה צבאית מביאה יותר נזק מתועלת... הגיעה הזמן שגם "מקבלי ההחלטות" בארץ יתחברו למציאות. גם אם היא לא נעימה , לפעמים צריך להשלים איתה ולא לגרור את הציבור כאן לטירוף הרפתקני.  (לת) יגאל
 • 08:29
 • 10.08.12

70 אני מוחה בתוקף נגד הדברים האלו. הבכיר אומר שטויות נועה פ
 • 08:30
 • 10.08.12

לדעת רבים, איראן גרעינית היא דווקא טובה לישראל. ידוע שהאיראנים הם מיעוט דתי ושהם קיצונים ורוצים לשלוט במרחב הדתי ולהשליט את דתם. מכאן, שאיראן גרעינית בכלל לא קשורה אלינו אלא לריבים בין השיעים לסונים. אנחנו לא קשורים אליו ואל לנו להתערב בסיפור הזה. תנו למוסלמים לריב בינהם ואנחנו נעמוד מהצד בדיוק כמו עכשיו ויהיה לנו שקט. אל תתנו לאיראנים סיבה כלשהי לתקוף אותנו. שיתקפו אחד את השני, השאיראנים ילחמו ויכבשו את עירק ואת כווית. למי אכפת בכלל? מה זה עסק שלנו? אנחנו לא מעניינים אותם וכדאי שנשמור על זה ונפסיק לחשוב שאנחנו במרכז העולם. זה סתם קשקוש, מדינת ישראל היא לא הסיבה שבגללה איראן נהייתה גרעינית! זה רק בגלל המלחמות בעולם הערבי בין השיעים לסונים.

 •   את בטוחה בזה? כי את מהמרת פה על כל הקופה...  (לת) הדילר
  • 12:36
  • 10.08.12

 •   כל הנשק שעף עלינו ב30 השנה האחרונות הוא אירני, למעט הסקאדים העירקיים. והרי גם הם נוצרו בשביל ליפול על טהרן, אז איך זה ש40 מהם נחתו עלינו פתאום? לאירן יש ריב עם שכנותיה, זה לא סותר את העובדה שיש לה ריב מאוד גלוי איתנו.  (לת) אנחנו מאוד מעניינים אותם
  • 13:12
  • 10.08.12

71 אהוד ברק - פוליטיקאי כושל שמוביל אותנו למלחמה הדס
 • 08:30
 • 10.08.12

ארי שביט הוא מבאי ביתו של אהוד ברק ואוכל באופן תדיר על שולחנו ועל הראיון הזה הוא מפגן של חנופה אופיינית של ארי שביט כלפי אהוד ברק הנכלולי - זה ששלל פרשיות מלוות את שנותיו כפוליטיקאי ושלל שגיאות וטעויות חמורות מלוות את הכרעותיו כראש ממשלה ושר ביטחון.לא פלא שלמעט חבריו העיתונאים (ארי שביט,אילה חסון,דן מרגלית) אף אחד לא מאמין ולא בוטח באהוד ברק.

72 הדאגה האמיתית של "מקבל ההחלטות" - איך אני נשאר שר ביטחון עוד קדנציה...  (לת) שפוי
 • 08:30
 • 10.08.12

 •   אכן נכון ..למה הוא נעזר ביחסי ציבור?ממתי מייחצנים תקיפה?מה זה סחר מכר..?אלא אם אם כן מדובר בשאיפות פוליטיות. דואג לכסאו. .  (לת) ג
  • 12:05
  • 10.08.12

73 פצצה או הפצצה? שתי האופציות רעות באותה מידה. 1) פצצה? מטריה גרעינית במזה"ת + שלטון איסלאמי בכל הארצות הסובבות אותנו. 2) הפצצה? לא ברור אם נצליח להשמיד את התוכנית כליל, מה שברור זה שמיד אחרי זה מדינת ישראל הולכת למלחמת העצמאות נוסח 2012 עם ירי טילים לא פוסק על העורף. שתי האופציות גרועות באותה מידה... אנחנו נמצאים בדרך ללא מוצא.  (לת) ישראלי
 • 08:30
 • 10.08.12

 •   יש מוצא: ככל שאני שעובר זמן מתבהר לי יותר ויותר שאסור להסתכל על הבעיה הזו כבעיה דו מימדת (לתקוף או לא לתקוף). אף אחת מהאפשרויות האלו אינה טובה בלשון המעטה. כדיי להיות יותר ברור, כל אחת מהאופציות האלו, מסכנות בהסתברות גבוה מאוד את קיומה של ישראל. אפוקליפסה במלוא מובן המילה. חייבים לדעתי לחשוב על אפשרות שלישית ורביעית. אפשרות אחת, שנשמעת אולי בלתי סבירה,אבל ככל שנחשוב עליה יותר לעומק, היא תתן כנראה את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה, והסיכון שכרוך בה הוא הסיכון הנמוך ביותר. היתרון הינו גם מניעה של אירן גרעינית בסיכוי טוב, ואולי אפילו הפיכתה של אירן למדינה ידידותית למערב. יתרון נוסף, זה אולי אפילו סיוע שבשתיקה מארה"ב, וחלק ממדינות ערב. השיטה, השקעת אותם מלירדים שעולה מלחמה בביצוע פעולה כירורגית, ממוקדת מטרה, אבל נרחבת מספיק, כדיי לחסל את כל הצמרת השלטונית של אירן החומיניסטית. לצעד כזה אפשר יהיה לגייס את המוסד, ויחידות מיחדות ישראליות. אפשר יהיה לקבל סיוע גם מהאופוזיציה האירנית בתוך ומחוץ לאירן. תמיד אפשר גם כמובן לשלם מליוני דולרים רבים למי שיעשה עבורינו את העבודה הזו. זה יהיה עדיין זול בהרבה ממלחמה. נכון, יש לזה סיכוי מסויים לא להצליח, אבל היתרון שבשיטה שאפשר לחזור עליה שוב ושוב ושוב עד שמצליחים. נכון, זה לא מקובל בין מדינות, אבל עדיף לדעתי על אפוקליפסה. בל נשכח שיש באירן כוחות אחרים פרו מערביים ואפילו פרו ישראלים שרק מחכים לרגע הזה. בתחבולה תעשה לך מלחמה, זו האם אמא של התחבולות.  (לת) לוט
  • 09:19
  • 10.08.12

 •   אמרת את מה שאני חושב. למרות שהפצצת מתקני הגרעין על ידי האמריקאים והגברת הסנקציות גם הן אופציות טובות.  (לת) ברור מה לא טוב- תקיפה עצמאית שלנו
  • 03:52
  • 11.08.12

74 ארי שביט עוסק בקישוש מנדטים עבור המצורע ?  (לת) יעל
 • 08:31
 • 10.08.12

75 מספיק עם הכתבות האלה גור
 • 08:31
 • 10.08.12

אם דרוש לבטחון ישראל- תתקפו יש לכם את כל הגיבוי, אם לא דרוש, אל תבלבלו לנו את המוח

76 לא מוכן לשלם את המחיר מיכאל בין רידינג לקריה
 • 08:33
 • 10.08.12

אהוד יקירי ,עכשיו שעברת דירה ,נישארתי לבד בין רידינג לקריה. המחיר שאתה מוכן לשלם עבור הרפתקאה מהסוג שאתה מתאר הוא הבית שלי והילדים שלי. אין לי מקלט ראוי לרוץ אליו ואתה מבקש שאוותר על כל מה שעבדתי עבורו כל חיי .אתה קורא לזה חוסן.אני קורא לזה מנהיגות לקויה.אבוד לך. כולם חיים יפה עם פצצה פקיסטאנית סינית הודית ו....ישראלית. אני שעבדתי קשה כל חיי - מבקש למות על מיטתי ולא לעת זיקנה לראות את ביתי ומשפחתי נטחנים לאבק. לכן אני אורז ומוכר ומבטיח לחנך את נכדי בח"ול אחרת

 •   הכרטיס עליי,דרכון כפול יש לך כבר,וגם גר בשיך מוניס. בדיוק כמוך נשמעים כל אנשי  (לת) השמאל ההזוי.
  • 09:31
  • 10.08.12

 •   לא צריך את הכרטיס שלך מיכאל בין רידינג לקריה
  • 20:34
  • 10.08.12

  הייתי צריך אתכם כשעוד אפשר היה ליצור כאן משהו.אבל אתם משאירים אדמה חרוכה .באירופה יש שקט כי האדמה מליאה במתים ואין יותר מקום.תהייה אופטימי.אחרי המפץ הגדול ואחרי שבנות הברית ילחמו בשבילך - הם יכפו עליכם ועל הפלשתינים הסכם והארץ תחולק בכוח. ביום ההוא לא נשמע ציוץ אחד מכם. כמו שיום אחרי תום מלחה״ע השניה לא היה נאצי אחד בגרמניה.

77 למרואיין אין מה להפסיד במקרה שהתקיפה תסתיים בקטסטרופה. הוא בקאנטים ועד הבחירות הבאות הוא ייעלם מהמפה הפוליטית. במקרה של הצלחה בתקיפה הוא יעבור את אחוז החסימה ויקבל מנדטים לפי ההצלחה.  (לת) זבדיאל מורגנשרודר
 • 08:33
 • 10.08.12

78 הרי ברור שה"בכיר" הוא נתניהו , שמתוך גרונו ההזוי והמשיחי מדבר שביט שמדרבן את כולנו להתאבדות לאומית  (לת) אבי
 • 08:33
 • 10.08.12

79 ברור מי זה. המלשין
 • 08:35
 • 10.08.12

משה בוגי יעלון כמובן. הקיבוצניק עם הסנדלים והמכנסיים הקצרות...

80 נו באמת, זה שטויות יוני
 • 08:37
 • 10.08.12

האיראינים לא בנו פצצה בשביל להשמיד את ישראל, אלא בשביל לאיים על הרוב המוסלמי הסוני בתור קבוצת מיעוט שיעית. די לשיגעון הגדולת, אנחנו לא קשורים לסיפור הזה

81 ישראל לא יכולה לסמוך על.....? מאי נפקא מינה על ביבי/ברק  (לת) הבעל שם רע
 • 08:37
 • 10.08.12

82 בעל המוח האנליטי במחוזות האיגיון (האבסורד). דני תל אביב.
 • 08:38
 • 10.08.12

א.ב. בעל "המוח האנליטי " טוען לכשל לוגי של הטוענים כי עדיפה איראן גרעינית ללא הפצצה ב2015 על איראן גרעינית ונוקמנית כמה שנים מאוחר יותר,כיוון שהם מניחים "שאם לא נפעל איראן לא תהיה גרעינית...". ברור לכל קורא כי הכשל הלוגי הוא של "מקבל ההחלטות" (הם טוענים-עדיפה איראן גרעינית..).

83 למה תמיד תשובות השמאל הן תשובות סתמיות, ראינו מה קרה בזמן היטלר שגם אז היו התראות על כך, וחלק מהיהודים עזבו את אירופה,ומי שלא רצה/יכל נספה ללא כל עזרה ממדינות העולם, אז מה עדיף לנו? היום כוחנו בידנו,ולכן רק אנו נחליט מה יהיה עתידנו.ולא אחרים, ובטוח יותר שלא בעלי דעות שאין להם כל איפתיות ממדינתנו,אך מרשים לעצמם לכתוב שטויות כל שני וחמישי.  (לת) הראשוני.
 • 08:40
 • 10.08.12

 •   מילים כדורבנות,תמיד לאנשי השמאל לא היה גב חזק ועקרוני לטובת המדינה  (לת) חייל בדימוס.
  • 09:04
  • 10.08.12

 •   פעם השמאל היה חזק,הקים את המדינה, והשאר היסטוריה. היום?תבוסתן בצורה הגרועה ביותר, שישאל את אבותיו מה היו הם עושים היום.  (לת) ברלה.
  • 09:09
  • 10.08.12

 •   צודק המר "ביטחון" אין לנו כל ברירה אלא לסמוך על עצמנו בלבד, ולמי שמתנגד, יואיל בטובו להקים מפלגה, יבחר, ויחליט על גורלנו. עד אז עדיף שישתוק.  (לת) הדמוקרט.
  • 09:19
  • 10.08.12

 •   נכון, תמיד יש להם את "הגדעונים או ההסים" ,שינסו ללמד אותנו, או לכפות את דעתם עלינו.  (לת) לא ימין ולא שמאל.
  • 09:25
  • 10.08.12

 •   דמוקרטוש,,, ברק ערק מהמפלגה שבחרה בו וגנב 5 קולות.  (לת) אז אל תלמד אותנו דמוקרטיה.
  • 14:31
  • 10.08.12

84 ממתי שימון מנגן בפסנתר? אה, זה לא הוא? אז זה בטח וילנאי.  (לת) WALLA
 • 08:41
 • 10.08.12

85 יושב לו עיתונאי נהנתן עם פוליטיקאי נהנתן ושולח גייסות למחמה הזויה על כוס אספרסו וקרואסון. כל זה יגמר כשהאיראנים יגיבו.  (לת) הפוך משביט
 • 08:42
 • 10.08.12

 •   הם שתו וויסקי בביטחון מחלט, ומכיוון שאינם יודעים לשתות, ומכיוון שצר עולמם כעולם נמלה, זו הנפיחה שהביאו. כששוטים - לא נוהגים אזרח מודאג
  • 09:12
  • 10.08.12

  הם שתו וויסקי בביטחון מחלט, ומכיוון שאינם יודעים לשתות, ומכיוון שצר עולמם כעולם נמלה, זו הנפיחה שהביאו. כששוטים - לא נוהגים

86 שחורה אני ונאוה, ואיך נפלתי בפח !  (לת) נאוה
 • 08:43
 • 10.08.12

87 המסקנה: אי-אפשר לדעת. ההבדל: אלו שעושים נוטלים סיכון, האחרים מקווים. במקרה זה ניתוח קר ומחושב הוא הטוב ביותר שאפשר. אלא, שרוב האנשים לא יודעים לחשוב לטווח ארוך, באופן מערכתי אזורי, או לקחת אחריות היסטורית בלי פחד לעשות. רוב האנשים הם לא צ'רצ'יל ולא בגין ולא וושינגטון ולא בן-גוריון ולא מורדי גטו וורשה או לוחמי פלמ"ח. בחן/י את עצמך: האם את/ה אריה/לביאה או כבש/ה? האם את/ה משקיע/ה לטווח ארוך? מנהל/ת? נבחר/ת ציבור? מנצח/ת בתחרויות? מבקר/ת כורסה?  (לת) לא אקדמאי/עיתונאי/מפגין סידרתי/יושב בכורסה ומחכה
 • 08:43
 • 10.08.12

88 ברק ושביט הזויים יעשו הכל לשמור את ברח בשלטון חשוב ומדאיג
 • 08:44
 • 10.08.12

ניתוח אבסורדי - לא סתם הרמטכ"ל, ראמ"ן, ר' המוסד, ר' השב"כ הנוכחיים והקודמים מתנגדים. זהו מאמר של שני אנשים עם אג'נדה קיצונית שנוגדת על מקצועיות בסיסית. אהוד ברח - בלברוח אתה מצויין - צאלים, לבנון... תעשה טובה גדולה למדינת היהודים - תברח עכשיו ולא אחרי שהמטת על ישראל אסון לאומי.

89 עוד מסע הפחדה ועוד מפי אדם שמפחד להזדהות בשמו - ממה הוא מפחד? מנקמה אירנית? בדיוק כמו לפני ששת הימים מסע החפד צובר תאוצה ויביא אותנו לעוד אסון כמו השטחים הכבושים ואולי גם לגרוע מזה - אבל בישראל תמיד טובה מלחמה אחת ביד - משלום, התפייסות וויתורים שסיכון בצידם.  (לת) עמית
 • 08:44
 • 10.08.12

90 מפתיע לרעה הראיון הזה. האיש הזה לא צירך לקבל החלטות. אגב - פצצה במכולה בנמל אשדוד זה לא רעיון רע אם אפשר לסדר שיחסל רק את המשוחתים שם.  (לת) ארבם
 • 08:46
 • 10.08.12

91 כל הכבוד לארי שביט ותודה למקבל ההחלטות שהוא ממשיך לעמוד איתן יחד עם בנימין נתניהו כדי לעצור את איראן לפני שיהיה מאוחר. העם איתכם! חזק ואמץ אודי
 • 08:48
 • 10.08.12

יהיו אולי כאלה שיעירו הערות ציניות לגבי הרעיון האנונימי עם הפסנתרן המוכשר שכנראה מבין גם בבטחון (פעם אחת מחבלים חשבו בטעות שהוא בחורה ברונטית), אך הנקודה החשובה היחידה היא שלא לפעול כרגע כשאנחנו כבר בדקה התשעים, ולהמתין לנס שארה"ב תגיע בסוף ההארכה להציל אותנו, זה חוסר אחריות והימור מסוכן שעלול לעלות לנו במחיר כבד מנשוא.

חוסר פעולה היום יהיה כמו חוסר פעולה ב-1967 כשהפקחים של האו"ם יצאו מסיני, ומיצרים סגרה את מיצרי טירן.
חוסר פעולה היום יהיה כמו להמתין ב-1948 שהעולם יבוא להציל אותנו.
חוסר פעולה היום, יהיה כמו להמתין ב-1939שהעולם יעצור את גרמניה.

בנוסף, מי שתומך בחוסר פעולה כרגע מוכיח שהוא לא מבין את אובמה בכלל. אובמה לא יתקוף באיראן גם בעוד שנה וגם בעוד שנתיים!

92 אין לנגן הפסנתר מושג קלוש איתי
 • 08:50
 • 10.08.12

אי אפשר לדעת מה יקרה, המבצע עלול להכשל. לא הייתי בונה על הצבא במקרה הזה.

 •   שימשיך לנגן בפסנתר ולפרק שעונים..שיעזוב אותנו בשקט. אודי חמודי לך הביתה.די נמאסת..  (לת) ד
  • 12:08
  • 10.08.12

 •   גם מבצע מוקד היה בסיכון גדול אבל נחל הצלחה מסחררת בזכות ההפתעה והמתווה הלא צפוי של תקיפת מסלולים לא הגיונית לכאורה - יש ערך טוב בויקיפדיה  (לת) שחקנית שח שלוקחת סיכונים מחושבים
  • 13:47
  • 10.08.12

93 לא לתקיפה באירן! יניב מתל אביב
 • 08:52
 • 10.08.12

ותפסיקו לאיים אלינו.

94 הנה רעיון יוסי
 • 08:56
 • 10.08.12

אם הבעיה היא הפער במרחב החסינויות בגלל יכולות צבאיות אחרות אז אולי שארהב תעניק לישראל את היכולת הזו ואז יעלם הפער ולא נצטרך לתקוף עכשיו ובארהב ירוויחו בחירות שקטות. אבל מה אני מבין אני רק אזרח פשוט...

95 כל הדבורים של הפןליטיקאים ומומחי הבטחון אינם רציניים וכולם מהולים בשקולים פוליטיים. אילו היו רציניים היו מחליטים מה שמחליטים ללא ההתכתשות המלולית בעתונות במשן יותר משנה. גם ב1967 וגם בהתקפת הכורים בעירק וסוריה היתה כל הזמן דממה אלחוטית. נתניהו מנסה לכפר על כשלונותיו ע"י משחק ציני בשאלת אירן  (לת) גדעון
 • 08:57
 • 10.08.12

96 מה? כל מי שנהיה פתאום ימני נהיה גם טיפש? האם יש תרופה? ערן
 • 08:57
 • 10.08.12

איראן חיכתה 4,000 שנה לפצצה גרעינית? החרב? מדינה סוררת? מי כובשת חלקים משלוש מדינות במשך יובל? מי לא חתומה על האמנה לאי הפצה? ממי מפחדים בכל האזור? מי המדינה עם היחס הכי גבוה בין ייצוא נשק לאוכלוסיה בעולם? (התשובה, רמז, אינה ארה"ב. ארהב כובשת כך או אחרת 75 מדינות).

97 אדם חשוב בלי שם עם טון מזהיר עם תעודת "מקבל ההחלטות" חיים
 • 08:59
 • 10.08.12

באמריקה אומרים לאיש כזה "פאק יווו" מי אתה ? מה שמך ? ולמה שנקשיב לך ?
בישראל משתמשים באנשים כאלו כדי להמשיך ולשתק כל מחאה והטלת ספק בעובדה שמה אכפת לי מאירן ? כמה שנים חיי בנאדם.
קשה לי להאמין ששביט נפל ישר לתוך המלכודת הזו ונתן בימה לשקר העלוב הזה

98 הדבר שאהוד ברק לא מבין. שפירו
 • 09:00
 • 10.08.12

זו לא הולכת להיות עוד מלחמה נגד המשטרים הצבאיים הלאומניים של המאה הקודמת.
אם ישראל תשלח מאה מטוסים להפגיז באיראן כמה מטרות, תוכנית הגרעין תתעכב בכמה שנים. המלחמה שתתחיל כבר למחרת תיגמר רק אחרי שטיל גרעיני יתפוצץ מעל הקרייה.

תקראו קצת על מלחמת איראן-עיראק. יש שם פרקים מבהילים על ילדי המפתח שנשלחו לפוצץ שדות מוקשים עירקים ועל מלחמת טילים בין טהרן ובגדד. האנשים האלה חולי נפש ואהוד ברק רוצה לסיים את הפרק האחרון בקריירה כסוג של משיח ומושיע.

לא במשמרת שלי, בובה.

99 בידיעות אחרונות ברק אומר את אותם דברים בגלוי יעלי
 • 09:03
 • 10.08.12

לנחום ברנע ושמעון שיפר ללא צורך בנשף המסכות המגוחך הזה שמייצר ארי שביט

100 על המלחמה והשרידות הפוליטית... דני תל אביב.
 • 09:04
 • 10.08.12

איזה משקל יש בקבלת ההחלטה של השניים (לתקיפה באיראן) לבחירות הקרובות שבהן נתניהו עלול לספוג תבוסה עקב המצב הכלכלי המידרדר בעקבות מדיניותו הכושלת, וברק -"מקבל ההחלטות המנוסה"(הציניקן) יתפוגג לו סופית ויעלם מהמפה הפוליטית?

101 ברור עם מי ארי דיבר אני מציע לעזוב את הארץ ומיד! נדב
 • 09:05
 • 10.08.12

הארץ תרתי משמע, את עיתון הארץ שהפך לשופרו של שלטון האייטולות שלנו, ואת ארצנו הקטנה הלא נהדרת. אל תשכחו להוציא הכסף מהבנק החוצה, בקרוב לא תוכלו. לא בטוח שיפרסמו מודעה זאת, הארץ הלך למחוזות אחרים ולא טובים לקוראיו הנאמנים. מענין באם זאת מגמה שנוצרה עם כניסתו של האוליגרך שאת שמו הס מלהזכיר.

102 הפצצה באירן אסון לאומי!!!  (לת) יובל
 • 09:08
 • 10.08.12

103 צריך לשנות את כינויו של אהוד (ברח) ברק, לאהוד (נרון קיסר) ברק. פעם חשבתי שהוא קליגולה כאשר מינה את שירי ויצמן למזכיר המפלגה, עכשיו אני מבין שתיפול הפצצה הוא ינגן שכן זה יספק לו השראה.  (לת) צפוני
 • 09:13
 • 10.08.12

104 יאללה מלחמה  (לת) בבון
 • 09:13
 • 10.08.12

105 "מר בטחון, או איך למדתי להפסיק לדאוג ולשנוא את הפצצה"  (לת) כותרת-משנה יאה ביותר כאן
 • 09:18
 • 10.08.12

106 ארי שביט.תגיד לבטחוניסט.שהסיכוי לעצור את הגרעין האירני קיים רק... רק מלחמה כוללת תשיג את זה
 • 09:20
 • 10.08.12

ע"י מלחמה כוללת ומכרעת נגד האייטולות שתביא להחלפת המשטר האיסלמי
שם שהוא שורש כל הצרות .הפצצת מתקני הגרעין היא חלק חשוב במלחמה הזאת אבל לא היחידי .המשטר הזה מהווה איום לשלום העולם והוא הנותן השראה ועידוד לאיסלמיסטים הקיצוניים ומיטוטו יביא רגיעה באיזור

107 מלחמת 67 היתה מלחמת ברירה שתוכננה והוכנה כבר ב 65. תוכניות הכיבוש הל האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית הושלמו כבר אז, כולל כל מדיניות הנישול וההתעמרות המובללת ע"י המנהל האזרחי. הכותרת טועה במקרה הטוב ושקרית במהותה - שביט תורם את חלקו בנפנוף זנב החונטה - לשיתוק תבונת הציבור והכוונתנו למסדרון ההולכים לטבח הצייתנים.  (לת) B-2-B
 • 09:20
 • 10.08.12

108 כתבה שקרית שמטרתה כסת"ח לקראת וועדת חקירה שאחרי השואה הבאה: כבר 6 שנים ממשלות ישראל לא עושות כלום, כבר 3 שנים שברק נכנע ומכניע אחרים לשמוע לשקרים של אובמה...  (לת) רעם
 • 09:23
 • 10.08.12

109 אין לישראל ברירה אלא לתקוף שי
 • 09:24
 • 10.08.12

ברק צודק. ההגיון של המתנגדים זהה למתנגדים למלחמת העצמאות, ששת הימים והפצצת הכור העירקי.

110 הארי המזוהם חי בסרט  (לת) גביג
 • 09:26
 • 10.08.12

111 ארי שביט.תגיד למקבל ההחלטות.שאם המצב כזה חמור.אז המטרה חייבת... המטרה במלחמה-הפלת האייטולות
 • 09:30
 • 10.08.12

להיות החלפת המשטר שם .ולא רק בהפצצה של מתקני גרעין שלא תשיג
את המטרה.אירן היא ראש הנחש והיא המקור לכל הצרות באזורנו.היא מסכסכת
ומסיתה את המוסלמים ומעודדת את הטרוריסטים .היא מקיימת את הארגון
השיעי השכן ומחמשת אותו.כל זה והגרעין שבדרך מחייבים את ישראל לפעול
בכל האמצעים לגרום לשינוי המשטר.ואז תגיע הרגיעה לאיזור

112 אם איראן היא איום קיומי, והחרב על הצוואר-מדוע לא לחסל את משטר האיטולות תוך שימוש בנשק שעל פי מוקורת זרים...? אפילו גינתר גראס בשירו טוען שזו הדרך היחדיה למנוע את סכנת הגרעין האיראני למרות שוהא מתנגד למחיר.  (לת) השאלה ששביט לא שאל
 • 09:33
 • 10.08.12

113 “איראן חיכתה 4,000 שנה לפצצה גרעינית”??? אף שאיבדת אותי הרבה לפני כן, המשפט הזה סתם את הגולל. האם לאיש עלום השם חיבה לנגן בפסנתר ולפרק שעונים?  (לת) שביט ממשיך לקדם אג'נדה התקפית
 • 09:35
 • 10.08.12

114 לפני שאתם מוציאים את הכעס והטינה כלפי "מקבל ההחלטות" המוכר לכולנו, אני מציע שנתמודד עם הטיעונים שלו אחת לאחת. נראה לי שרוב הטוקביסטים מבטאים למעשה את יחסם האישי לאיש זה לטוב או לרע אך אינם מתייחסים לבעייה עצמה שיש להתמודד איתה. לומר שתומכים בהפצצה או מתנגדים לה זוהי חכמה קטנה. כדי לתמוך או להתנגד יש לקבל מידע מפורט שכמובן אין בידנו לפיכך, אין לייחס כל משמעות לדעות הטוקביסטים לכאן או לכאן המובאים כאן. המתחלקים כך: אנשי שמאל מתנגדים מושבעים לכל פעולה מלחמתית כמעט בלי קשר לנסיבות ואילו אנשי הימין תומכים בפעולות כאלה.  (לת) אבי
 • 09:35
 • 10.08.12

 •   1. כי הם לא מסוגלים לפתרון של שלום 2. כי השיקולים שלהם מעוותים פסיכולוגית.  (לת) לכן עברנו להוכיח שמקבלי ההחלטות מוטים פוליטית.
  • 14:38
  • 10.08.12

115 ה- "בכיר"- בכיין, כי... יש לנו את BB ול- BB יש "רוגטקה" ורובה צבע. אז ממה נפשנו?  (לת) Eddie Shor
 • 09:44
 • 10.08.12

116 משוגעים על כל ראש !  (לת) מקס
 • 09:46
 • 10.08.12

117 כמה סיכות בבלון יעקובוס
 • 09:48
 • 10.08.12

הכל נשמע אפון על אופניו ובלתי ניתן לערעור. ובכל זאת כדאי לתקוע מספר סיכות בבלון של ״מקבל ההחלטות בעל האינטליגנציה הגבוהה״.
הנה הוא קובע בפסקנות אופיינית: ״אם איראן תהיה גרעינית, האייתולות יוכלו לפעול בברוטאלעות בלתי מרוסנת נגד שוחרי חרות איראניים. העולם יעמוד מנגד, המשטר ישרוד ותוחלת החיים שלו תוארך״.
נשמע משכנע, אך מנותק מן המציאות. האם יכולתה הגרעינית של ברית המועצות מנעה את ההתקוממות שהובילה לפרוקה? האם היכולת הגרעינית שיחקה תפקיד כלשהו במשטר הדיכוי הסובייטי? נהפוך הוא: מה שהוביל לקריסת המשטר הקומוניסטי הוא פשיטת הרגל הכלכלית, בין היתר בגלל הוצאות העתק לצרכי צבא. את זה בדיוק מנסה מדיניות הסנקציות כלפי איראן להשיג.
והנה פרכה נוספת. תחילה קובע המדינאי המוזיקאי: ״במדינאות אין חוזים עתידיים. נשיא ארצות הברית לא יכול להתחייב לגבי החלטה שאותה הוא יקבל או לא יקבל בעוד שישה חודשים. גם הוא לא יודע מה יהיה מצב הדברים באותה נקודת זמן״.
ובאותה פסקנות, יאמר המרואיין את היפוכו: ״בעוד שישראל יכולה לבצע רק פעולה כירורגית לעיכוב הגרעין, ארצות הברית מסוגלת לפעול בדרך שתאיים על יציבות המשטר. ובמקרה של פריצה גלויה לעין, ארצות הברית מחוייבת פומבית לפעול״.
כלומר: על פי נוחות הטיעון עובר הדובר מספקנות מוחלטת לגבי תוקפן של התחיבויות אמריקאיות, לאמונה מוחלטת במימושן.
אלה הן רק שתי דוגמאות, אבל לקחן מרחיק לכת. מה שנראה לרבים, כולל המראיין המהופנט, כ״אינטליגנציה גבוהה״ של ״מקבל ההחלטות״ הוא לאמיתו של דבר מילוליות יתר. בכך הוא דומה לתאומו הסיאמי מהסיירת. אין דבר קטלני יותר לשיפוט נכון של המציאות מאשר מילוליות יתר. זהו שורשן של אינספור החלטות קטסטרופליות. מוטב לכן, לשפוט את הרלבנטיות של הערכות הדובר על פי ביצועי העבר שלו. וכאן, מבלי להיכנס לפרטים הרקורד מחפיר. לאורך שנים ארוכות הוכיח הדובר מצוינות בשני תחומים בלבד: לוחמת טרור זעירה במסגרת הסיירת, ויכולת מניפולציה הישרדותית פוליטית, שלצרכיה עשה שימוש מופלג במילוליות היתר שלו. בעזרתה הצליח אפילו לשכנע אנשים תמימים שהוא, יחד עם מפלגת ״עצמאות״ שלו, הינו ממשיכו של בן גוריון.
והיוצא מכל זה: לא, איננו סומכים על יכולת הניתוח וראיית העתיד של המדינאי הפילוסוף ממגדל g, איננו שותפים להתפעלות של ארי שביט ממילוליותו, אנו רואים בו סמל לחוסר אמינות והתנערות צינית מכל מחויבות ערכית וחברית, איננו שוכחים שהגיע למשרתו באמצעות מניפולציה פוליטית מסריחה ובניגוד לרצון בוחריו, וסבורים שהוא נעדר לגיטימציה להחליט בעבורנו בנושא איראן.

 •   כל המוסיף גורע.  (לת) בראוו
  • 11:32
  • 10.08.12

 •   היטבת להסביר פנחס גל און
  • 13:11
  • 10.08.12

  את המבנה הנכלולי של חד המוח ממגדלי g
  כושרו האינטלקטואלי אינו אלא אגדה עיתונאית וטקטיקה
  של יחצנים
  האיש דברן לא נלאה שמוכשר להפנט ולהוציא מרעכוז את
  בן שיחו פגשתי בחיי המקצועיים אחד כזה שלמזלנו
  הצליח מנהל החברה להראות לו את הדרך החוצה
  על הציבור להראות למגלומן ממגדלי g את הדרך החוצה ויפה שעה אחת קודם

 •   הסתירות שלך לא מחזיקות מים. חד עין
  • 15:16
  • 10.08.12

  קודם כל אמרת שיש כמה סתירות ומנית רק שתים שגם הן לא ממש סותרות.
  1. הדוגמא לקריסת המשטר הסובייטי לא תופסת. הרעיון הוא שאם תהיה התנגדות למשטר האיראני מבפנים על ידי אופוזיציה איראנית, אי אפשר יהיה לתמוך באופוזיציה מבחוץ כי פשוט יפחדו שלפני קריסה, המשטר ישתמש בנשק אטומי נגד המדינות שתומכות באופוזיציה. סיכויים קטנים אבל מספיקים כדי לעצור את התמיכה. זה דבר שלא היה קיים בברית המועצות ועל זה ברק מדבר.
  2. לגבי תמיכה של ארצות הברית, אני מסכים שיש לכאורה סתירה אבל רק לכאורה. מה אם יבחר מיט רומני ולא אובמה ויגיד שהוא לא מחוייב להצהרות של קודמו? מה אם לאובמה פתאום יצוץ כאב ראש הרבה יותר גדול מאיראן ופשוט יגיד, "נכון שהתחייבתי אבל כמו שאנחנו חיים עם צ. קוריאה ופקיסטאן, נחייה גם עם איראן ותתחילו להתרגל לזה". מה נעשה אז? אני קורא בעיון את כל מה שנאמר על איראן ועדיין לא מצאתי מתנגד אחד להפצצה שנותן טיעונים בעלי משקל נגד ההפצצה, מלבד פחד מהטילים של החיזבללה. (וכמובן אלו שאומרים שאיראן שהופצצה יותר גרועה מאיראן שלא הופצצה שזה די בדיחה) .
  זה ששונאים את ביבי או ברק, אני מבין. זה שמפחיד לקבל התקפת טילים, אני גם מבין. זה שהשנאה מעוורת את היכולת לשפוט בהגיון את המצב, זה לא מקובל. כאילו שהברירה שלנו היא הבחירה בין התקפת טילים או שקט וביבי-ברק בוחרים התקפת טילים. לדעתי הבחירה היא בין טילים קונבנציונאליים לתקופה של חודש מקסימום לבין חיים באיום מתמיד במזרח תיכון גרעיני במקרה הטוב עד התאידות של אזור המרכז עם מעגל בקוטר של 30-40 קמ' של נפולת רדיואקטיבית שלא יאפשר חיים שם לכל המוסלמים שפשוט יצעדו לתוך מדינה חרבה. אז מה בדיוק מציעים מתנגדי התקיפה, עדיין לא הבנתי?

 •   תשובה לחד עין עין הנץ
  • 17:11
  • 10.08.12

  1. לא מצאתי בטקסט התייחסות ל״מספר סתירות״.
  2. אפשר שיש לך השכלה כלשהי בטבע ובמדעים ואם כך עליך לדעת שדי בקיומה של סתירה יחדה כדי ללמד על שיבוש יסודי של המערכת. אולי שמעת על כך שבעקבות האנטינומיה שגילה ראסל בתורת הקבוצות התעורר צורך לרויזיה של האקסיומטיקה של תורה זו.
  3. ערעורך בנוגע לדוגמה הסובייטית אינו משכנע. האמנם ארצות הברית מנעה בשעתה תמיכתה מדיסידנטים בגלל חששה מכוחה הגרעיני של ברית המועצות?
  4. טיעונך בעניין תגובת ארצות הברית כל כך מבולבל שקשה להגיב עליו. איך הוכחת שזו סתירה ״רק לכאורה״?

 •   תשובה לעין הנץ: אולי אתה פרס ולא נץ? חה חה, אבל הנה תשובה בכל זאת: חתול רואה בחושך
  • 08:20
  • 11.08.12

  "הסיוע" האמריקאי לדיסידנטים אינו משול להתערבות ממשית במדינה עם סיוע צבאי למורדים, מה שנחוץ יהיה לעשות באירן.
  באשר לאנלוגיה למדע, לא מדובר כאן במדע אלא בשיקולים והערכות.

118 אודינקא רוצה להיות המושיע של 2012 :-)))))  (לת) עייף מהפופוליזם
 • 09:56
 • 10.08.12

119 ארי שביט מספיק להגן על כנפי השלטון ברק
 • 09:57
 • 10.08.12

בנאדם שמדבר בעילום שם ותחת התגית של מקבל החלטות זה כאילו הוא לא קיים וכאילו ראיינת אדם מהרחוב

 •   קצת קשה להאשים את ארי שביט כאילו הוא עיתונאי שופר של השלטון. הוא ידע להיות מאוד לעומתי כאשר אולמרט היה בשלטון. נכון שהאובססיה שלו בנושא האירני עולה על העצבים אבל קשה להיות בטוחים שהוא אינו צודק  (לת) מתלבטת
  • 16:44
  • 10.08.12

120 ואי אפשר להוציא מכלל אפשרות שראיון כזה התקיים במעמד צד אחד.  (לת)
 • 09:58
 • 10.08.12

121 בגיל הזהב, כדאי לעבור בדיקות רפואיות תכופות  (לת) וגם בדיקות קוגניציה
 • 10:03
 • 10.08.12

122 ברק מדבר בצורה רצינית לגמרי על התנעת מהלך ישראלי שסופו הפלת המשטר באיראן. זהו טירוף מוחלט, ומזכיר את המגלומניה שהובילה את אריק שרון לפלוש ללבנון או את עסק הביש במצרים. ובכלל, הפיל באמצע החדר, שאף אחד לא מדבר עליו כמובן, הוא הגרעין הישראלי. הנה שאלת תם: מה בטוח יותר לישראל - מזרח תיכון בו לכולם יש נשק גרעיני, או מזרח תיכון מפורז בו ישראל מסמתכת על נשק קונבנציונלי בלבד להגנתה. שלא יטעו אתכם - המלחמה הקרבה עם איראן היא על שמירת ההגמוניה הגרעינית הישראלית ושום דבר אחר.  (לת) אסף
 • 10:06
 • 10.08.12

123 מר שביט מראיין מרואיין בעילום שם , חארטה עיתונאית יובל
 • 10:09
 • 10.08.12

למי בדיוק הכוונה , לאותו זה ש "בנותיו" הן סוחרות נשק מילוינריות מצליחות , שמוכרות רובי סער ישראלים לשבטים פראים באפריקה שיוכלו לרצוח מיליונים ? כל הראיון הוא הזוי כמו המרואיין , "אם וכאשר וישתנה ויהיה מסוכן" די מר שביט אתה הופך לרוני דניאל חדש האם גם אתה רוצה להסתפח אל גוזרי הקופון הבטחוני ? דבראל מילוני חסרי הדיור , עובדי קבלן חסרי השכלה מסכנים ללא עתיד , מה איכפת להם ממקבלי ההחלטות נציגי ההון בטחון שלטון סירחו .... עיתון

124 על מקבלי ההחלטות ועל טיסות לאירופה. דני תל אביב.
 • 10:10
 • 10.08.12

ראיתם ,יש מבצע טיסות מטורף לאירופה במחיר שאסור לפספס,(מודעה למטה) -מהרו בטרם יהיה מאוחר מידי,מקבלי ההחלטות איבדו את העשתונות..

125 אלוהים תציל אותנו משני המטורללים האלה!!  (לת) יעל
 • 10:10
 • 10.08.12

126 אם כבר מפטרים חמישית מעובדי העיתון, לא הגיע הזמן להוציא את ארי שביט לפנסיה מוקדמת?  (לת) הוא בלאו הכי מקבל את המשכורת ממשרד הביטחון
 • 10:11
 • 10.08.12

127 אהוד ברק הוא שבתאי צבי נתן
 • 10:12
 • 10.08.12

לוגם כוס משקה ומאחוריו פסנטר כנף ומדבר על חוסן לאומי. מדובר בגנב מנדטים שלעומתו אלכס גולדפרב הוא מופת של מוסר

128 הבכיר- בכיין. לעם ישראל יש את BB ול- BB יש "רוגטקה" ורובי צבע ולכן העם היושב בציון מוגן.  (לת) Eddie Shor
 • 10:15
 • 10.08.12

129 טוב שהבכיר מבין את כל מה שישראלי שפוי יודע בזמן: חייבים למגר את הסכנה הקיומית!!  (לת) שי
 • 10:15
 • 10.08.12

130 "מקבל ההחלטות ".צריך לדעת שרק מלחמה טוטאלית נגד... אם כבא אז כבר
 • 10:19
 • 10.08.12

נגד ראש הנחש האירני שתביא למיטוט משטר האייטולות
שהוא מקור הצרות באיזור היא הפיתרון הכולל ( כולל לחיזבאללה)
לכל הצרות מאירן. הפצצת הכורים לא תשיג את המטרה הזאת
ואם ישראל לא מסוגלת לעשות זאת מוטב שלא תתחיל בכלל

131 שוב נתניהו מתגלה במלוא גדולתו ואחריותו. הראשון, זה 20 שנה, שלוקח אחריות לבטחון ישראל. יעל,ת"א
 • 10:20
 • 10.08.12

העם מזהה היטב, למרות הפגמים באישיותו, שנתניהו הוא משכמו ומעלה, והיחידי שטובת ישראל לנגד עיניו. לא משנה כמה שנאה יפיץ קומץ אנשי שמאל ששולט בערוצי התקשורת - לעם יש אינסטינקטים בריאים יותר, ובהגיע השעה יגמול לנתניהו בתמיכה גורפת. אותה תמיכה שבצידה השני צפויה מחיקתו הסופית של השמאל השונא והמכרסם כל חלקה טובה.

132 איך יכול עיתונאי החצר שביט להמשיך לקדם אג'נדות מילחמתיות לאחר ה"עצות" היכן המוסר והמצפון?אדון שביט
 • 10:21
 • 10.08.12

הברוטליות שהוא נתן בשילהיי מילחמת לבנון השניה.מחרחר מילחמה מיקצועי!

133 מה זו האנונימיות הזו? ככה מעבירים מסרים מנבחרים ושרי ממשלה לציבור? מה זה מדינת שושו? ביזיון של ראיון.  (לת) שוש
 • 10:28
 • 10.08.12

134 ארי גם דחף לנו את ביבי,מדובר בפסוודו עיתונאי שמתקיים על חנופה לכל מה שמגעיל במדינה  (לת) משה
 • 10:31
 • 10.08.12

135 בתקופת המלחמה הקרה, "מאזן האימה" הבטיח שלא ברה"מ ולא ארה"ב יכו בנשק אטומי את יריבתה. ד"ר סטריינג'לאב
 • 10:32
 • 10.08.12

בתקופת המלחמה הקרה, "מאזן האימה" הבטיח שלא ברה"מ ולא ארה"ב יכו בנשק אטומי את יריבתה.

136 אף אחד לא יודע עם מי ארי שביט מדבר. וגם אם מישהו יודע ויש לו בעיה עם אותו אדם זה לא משנה צריך להתייחס לגופו של עניין ולא לטוען ודבריו נשמעים מאוד הגיוניים . "צריך לשמוע אמת ממי שאמרה"  (לת) אורן
 • 10:34
 • 10.08.12

137 ממלחמה למלחמה כוחנו עולה כל הקיום מבוסס על משחק פוקר
 • 10:39
 • 10.08.12

זה הבסיס של הקיום הציוני כאן.
ההשוואה למלחמת 67 היא במקום. כאז גם עכשיו"המחליטים" מקווים שהצלחת ישראל תעלה את מניותיה בעיני ארה"ב ואילו אירן גרעינית תאלץ את ארה"ב "לחתוך הפסדים" ולשנות את מדיניותה כך שמעמד ישראל יוחלש משמעותית מול האזור שהיא לא מסוגלת להשתלב בו.
זאת הסיבה, הנובעת גם מקריאה בין השורות של הראיון, לרצון הבלתי נשלט של "המחליטים" לתקיפה באירן.

138 "משוגעים, תרדו מהגג" זו אימרה ביידיש לתיאור מטורפים. במקרנו, ביברק  (לת) נפתלי אור-נר
 • 10:46
 • 10.08.12

139 זאת בדיחה? צביאל
 • 10:47
 • 10.08.12

את מי משרתת ההסוואה המגושמת הזאת? זו רמת התחכום של אהוד ברק? מקווה שרמת המיגון שיספק לטייסינו גבוהה יותר.

140 שביט מקדם את תקיפת איראן במסווה של ניתוח מעמיק  (לת) נפתלי אור-נר
 • 10:49
 • 10.08.12

141 אם לברק יש לומר לנו משהו יכבד ויאמר זאת בגלוי ולא באמצעות "הדלפה" בעילום שם  (לת) נפתלי אור-נר
 • 10:50
 • 10.08.12

142 חלק מהטוקבקים כאן מוכיחים שהשמאלנים הקיצוניים ירדו מהפסים. לא מסוגלים לראות את האיום באיראן גרעינית
 • 10:58
 • 10.08.12

כשמנהיגי איראן מצהירים בגלוי שוב ושוב על כוונתם להשמיד את ישראל. כמה מטומטם אפשר להיות? הם אומרים שבכוונתם להשמיד אותנו והם אחראים למאות נסיונות ומתקפות טרור בעשרים השנים האחרונות. הם לא סתם או רק מדברים, אלא גם פועלים. בכל מקרה מחשבה של אדם שפוי לא יכולה להיות "הם לא באמת מתכוונים לזה" כאשר אויב מפתח נשק להשמדה המונית ואומר שבכוונתו להשמיד אותך. זהו חוסר שפיות לזלזל באיום שכזה ולפטור אותו באמירות מטופשות על זה שהם לא באמת מתכוונים לזה. העובדה כל כך הרבה אנשים כאן מוכנים לקחת כזה סיכון ולהתבטא בצורה כל ךכ מזלזלת כלפי מי שמאיים להשמיד אותך ומפתח נשק גרעיני היא עדות לחוסר שפיות ברמה חריגה שהפכה למגיפה בקרב ציבור השמאל האליטיסטי.

143 מקבל ההחלטות ברק אלאק. בושה של מאמר ושל מקבל החלטות. אין הרתעה יש מאזן אימה. לסורים ולמצרים יש נשק כימי מסוכן ש-4 פצצות שלו בשטח עירוני הם כמו הירושימה. איזה קישקוש. צריך לפרק את המזרח התיכון מנשק להשמדה המונית.  (לת) ישעיה
 • 10:59
 • 10.08.12

144 שביט, את לבנון 2006 חירחרת במו ידיך. עכשיו אתה הולך על כל הקופה?  (לת) קובי
 • 11:00
 • 10.08.12

145 אני מקווה שמקבל ההחלטות כיבד את שביט מהשיבאס ריגאל שלו. הוא הרוויח את זה ביושר.  (לת) רוני דניאל
 • 11:01
 • 10.08.12

146 נפוליאון קטן - שלא למד לקח דרור
 • 11:04
 • 10.08.12

בצאלים היה נסיון לבנות חיסול של סדאם פעולה שהגה אותו נפוליאון, אנשים קרובים אמרו הדבר היחידי שמעניין אותו זה עצמו ותהילתו , ב 2000 אחר שכשל כמעט בכל פרמטר אפשרי יצא אותו נפוליאון קטן להמר בלי הכנה ראויה בקמפ דייויד על עתיד האזור התוצאה הישירה אלפי הרוגים שדמם על ידיו, היום אותו נפוליאון שבכל סקר אפשרי לא עובר את אחוז החסימה רוצה שנניח את עתידנו בידיו האנליטיות האמונות, מתחילת דרכו השבר היחיד שעניין אותו זה רק הוא עצמו, נפוליאון חיסל את עצמו בפלישה לרוסיה , נפוליאון ברק שלנו יחסל אותנו במלחמה באיראן!!!

147 די לשגע אותנו עם אנשי צללים ומקבלי החלטות, הם פשוט חסרי אחריות שמחפשים אקשן די, ארי שביט, הנח לנו
 • 11:06
 • 10.08.12

ארי שביט שבוי בפרדיגמה של הנהגתנו לפיה נשק גרעיני בידי אירן פירושו השמדת ישראל ולכן חייבים להקדים תרופה למכה ולהנחית על אירן מכת מנע שאולי תדחה, למנוע כליל לא תוכל, את התגרענות אירן. ברק ושות' אינם מסוגלים להבין את ההשקעה האירנית בפיתוח גרעיני אלא בקונטקסט של השמדת מדינת ישראל. האפשרות שאירן ממצבת עצמה כמעצמה אזורית ואחזקת אופציה גרעינית היא חלק ממנה לא עולה כלל על דעת מנהיגינו שהשעון אצלם מורה תמיד על 4 לפנות בוקר ה 1 בספטמבר 1939.

 •   לו האיש הקטן עם השפם המגוחך (לא לצ'רלי צ'פלין כוונתי) היה בעל כשרון ציור מעט יותר בולט איפה קרואסון השקדים?
  • 11:29
  • 11.08.12

  העולם ובתוכו 6 מיליוני בני עמנו היה ניצל מקטסטרופה. האם נאלץ לפסוק זאת יום אחד, אם נשרוד, על הפסנתרן החובב והנהנתן?

148 לא משכנע! להיפך. הראיון הזה רק מדגיש את המחשבה המקובעת ואת תפיסת העולם השמרנית של הגאון הנצחי הבכיר. נראה אותו מתעמת עם אדם צעיר, עם ראש רענן, שלא סובל מהערצה עיוורת כמו זו של ארי שביט. נראה את הבכיר מתמודד באמת.  (לת) ארי שביט מעריץ עיוור ולכן לא חכם
 • 11:06
 • 10.08.12

149 המודאגים הראשונים צריכים להיות מדינות המפרץ לא מבין על מה הרעש
 • 11:11
 • 10.08.12

אחר כך מדינות העולם בשל הסכנה לנפט, הדאגה של ישראל, למרות שהיא במקומה, היא כנראה רק במדרגה שלישית. ישראל אינה יכולה לשלוט בשינוי אסטרטגי כה נרחב. ארי שביט עיתונאי ילדותי מאוד. תקיפת באיראן היא הימור מסוכן ולא נחוץ בשלב זה. התקיפה צריכה להתבצע נקודתית רק כשתהיה סכנת שיגור מוחשית. בסך הכל המשכתנא מדאיגה אותי יותר כרגע.

 •   אפשרות נוספת בהנחה שסדר העדיפויות שלך נכון ספי
  • 22:02
  • 11.08.12

  במבט גלובאלי-מסכים איתך, ועכשיו תסריט: איראן מאיימת גרעינית על המפרציות וכדי להקנות לאיום "בשר" היא תוקפת את ישראל אפילו רק קונבנציונלית. יכולת התגובה הגרעינית של ישראל כלפי איראן מנוטרלת, חיל אויר פועל באיראן וחיזבאללה מצטרף לחגיגה כדי להחזיר את חיל האויר הנה.
  אני במקומך לוקח עכשיו עוד משכנתא מפני שבתסריט הזה לא תצטרך לשלם עד הסוף אף אחת מהשתיים.

150 ״אבל יש רגעים בחייה של אומה״ וגו׳ פוסט טראומטי
 • 11:16
 • 10.08.12

נשמע לכם מוכר? הציטוט לקוח מתוך נאום גיבורו של אודי, אריאל שרון, בעת שהציג בפני הכנסת את היציאה למלחמת לבנון. גם שאול עשה לאחרונה שימוש באותה ציטטה לצורך הצדקת הפארסה של הצטרפותו לממשלה.
אבל נחזור אל האורגינל, אל שרון. כמו אצל ״מקבל ההחלטות בעל האינטליגנציה הגבוהה״ (ואגב גם שרון אהב מוזיקה) קתדרלה מילולית לתפארת הוקמה אז על מנת לספק הצדקה ללא מתום לאיוולת: חיות דו רגליות, עראפת הוא היטלר עם זקן, אש״פ, כמו הנאצים,שואף להשמידנו, וכל כיוצא בזה. וכמובן השגיונות הלא מדוברים של ״אורנים גדול״: באשיר יומלך בלבנון, לבנון תכרות שלום עם ישראל, הפלסתינאים יסולקו מלבנון לירדן, שם יפילו את חוסיין ויקימו את מדינתם שאליה יועברו ערביי השטחים, השטחים הריקים מתושבים יסופחו לישראל וקום יקום חזון ״ארץ ישראל השלמה״.
גם אז זה נדמה היה כהיגיון של ברזל שאי אפשרות להטיל ספק בתקפותו. סביר להניח שגם ״מקבל ההחלטות בעל האינטליגנציה הגבוהה״, שהוביל באותה עת מהלך כושל במלחמה, השתכנע.
אלא שהמציאות היתה מעט שונה: מאות חללים, אלפי פצועים, נכים, ופגועי נפש (דוגמת הכותב), חיזבאלה שולט בלבנון, מלחמה נוספת עם לבנון, אש״ף שולט בגדה המערבית, וכו׳, וכו׳. המודל המופלא קרס כמגדל קלפים.
והמסקנה: הישמרו מפני אבירי המליצות המכריזים באוזניכם ״יש רגעים בחייה של אומה״. הם כבר הכריזו פעם ״זהו שחר של יום חדש״.
ואם בכל זאת תוקפת אותכם ברגע של חולשה, כמו את המראיין, השתאות לנוכח השטף המילולי, היזכרו בשרון ובמופז. אכן ״יש רגעים בחייה של אומה״ שבהם עליה להשליך מעליה אותם ״מנהיגים״ שדברנותם אמנותם, ואשר הוכיחו בכל דרך אפשרית כי הם חפים מכל מחויבות לאמת, לערכים בסיסיים, ולציבור שולחיהם. לאנשים מסוגם אין זכות מוסרית לאכוף על עמיהם מלחמה, וראוי שתדע זא כל אם עבריה.

 •   "ישנם רגעים בחיי אומה" הלא זהו אהוד אולמרט המכריז על יציאה למלחמת לבנון השנייהה  (לת) לפוסט טראומטי
  • 19:05
  • 11.08.12

 •   תודה פוסט טראומטי
  • 20:27
  • 11.08.12

  צדקת, גם אולמרט עשה שימוש במליצה הנבובה תוך ניסיון פאתטי לזכות בהילת הגבורים של שרון.

 •   צודקים שניכם ואכן אולמרט הצליח להרעיד לי את נימי הפטריוטיות עם "יש רגעים" וגו'. חבורת אפסים הלוקים בשיגעון גדלות שמתחזים להיות אושיות היסטוריות ולבסוף מטואטאים אל פח האשפה של ההיסטוריה. רק חבל שהשיגעון שלהם והעיוורון שלנו גובה שוב ושוב את חייהם של אנשים נורמלים וחסרי מזל שנקלעו לעין הסערה והוקרבו לשווא.  (לת) אסתר
  • 01:02
  • 15.08.12

151 מקבל ההחלטות הוא רפי איתן ניחוש לא פרוע
 • 11:40
 • 10.08.12

מקברניטי מלחמת שולל הגליל

152 מדובר בפארסה מוחלטת שהרי ברק אומר את אותם דברים לנחום ברנע ושמעון שיפר שלא זקוקים לנשף המסכות הפומפוזי של ארי שביט  (לת) משה גרטל
 • 11:54
 • 10.08.12

153 pathetic abroad
 • 11:55
 • 10.08.12

Mr. Shavit, have you no other interests in life other than promoting war and terror?

154 מישהו שמקבל החלטות על גורלנו מבלי שאנו יודעים מיהו - בסדר. פסנתר - בסדר. אבל מה עם הקפה, המאפה והעוגיות? בלעדיהן הסמכות אינה עובדת.  (לת) YGH
 • 12:00
 • 10.08.12

155 שופרו של ברק... אמיר
 • 12:08
 • 10.08.12

שופרו של ברק...מעניין מי המרואיין* איזה תיאורים

156 כל דוגלי התיזה "הרציונלית", שעבדה ביו ארה"ב מול רוסיה וצפון מול דרום קוראה, לא לוקחים בחשבון שישראל היא איכון עצום בעיני מיליארד וחצי מאמינים, ושיש מלחמת דת בין שיעים לסונים. הכאת ישראל תביא לניצחון תעמולתי מוחץ לשיעים. גם מבחינת המנהיגים, השיקולים של אדם מאמין שונים. אם מנהיגי איראן מאמינים, והם ירגישו שמכה אנושה על ישראל תביא להם מעמד של סלח-א-דין, יתכן מאוד שמבחינתם יהיה רציונלי לתקוף אותנו. נקודה נוספת שהרתעת המערב היא למעשה רק התרתעת ארה"ב, ודמוגרפית ארה"ב מתרחקת מישראל, אין שום ודאות שבעוד עשור למשל, נמשיך לחיות עם הגנה אמריקאיות מובטחת. ולמי שדואג לשלום עם הפלסטינים וחושב שאיום איראני ידרבן את ישראל. זה אולי נכון, אבל באותה מידה הפלסטינים יבינו ששלום יחזק את ישראל מול איראן, ולכן לעולם לא יחתמו על חוזה. מה גם שמבחינתם הזמן פועל לטובתם, ואין שום סיבה לחתום על שלום עם "הישות הציונית" שזמנה קצוב.  (לת) ליכוד לאומי
 • 12:12
 • 10.08.12

157 התחכום של ארי שביט YGH
 • 12:37
 • 10.08.12

ארי שביט מחזיק בעמדות מובהקות של הימין הניצי. אבל הוא מציג עצמו כמי שבא מן המחנה היוני וסוף-סוף "הבין את האמת העמוקה והמפתיעה". מתוחכם, לא?

158 אוקיי השתכנעתי החרב על הצוואר, מה לגבי מקלטים? שביט לא שאלת את אדון ברק על הגנת העורף!!!! גאנר
 • 12:41
 • 10.08.12

אני גר ברמת גן בשכונת הראשונים , היכן המקלט הקרוב למקום מגוריי ?

159 לא ניתן למנוע ממדינה המעונינת בכך להשיג נשק גרעיני מרצה לניהול
 • 12:46
 • 10.08.12

ניתוח נכון אקדמית , איראן גרעינית תגרור את טורקיה , מצרים , סעודיה ועוד למירוץ להשגת יכולת גרעינית . כ-70 שנה אחרי הירושימה , ומאחר שיכולת גרעינית מצויה בידי צפון קוריאה ופקיסטאן , ולאחר התפרקות ברית המועצות שהשאירה נשק גרעיני בידי חברות בברית המועצות - לא ניתן למנוע ממדינה , בעלת אמצעים כספיים וטכנולוגיים , להשיג נשק גרעיני !

160 נקמתו של המוסר מורליסט
 • 12:52
 • 10.08.12

הצמד המופלא מהסיירת המתיימר להנהיג כיום את עניניה של ישראל נתקל בהפתעה לא נעימה: המוסר, אותו מטרד שבזו לו במשך שנים ארוכות, העז להרים ראש ולהפריע להם בדרכם.
שני האנשים, מקיאבליסטים מוצהרים, סברו לתומם שאין קשר בין מוסר לפוליטיקה. הראשון, ביבי נתניהו, הסית בראש חוצות ובצורה חסרת רסן נגד יצחק רבין בשבועות שקדמו לרצח, ובין היתר הוביל תהלוכה עם ארון מתים בטבורה בצומת רעננה. אף מילת חרטה לא נשמעה מפיו בעקבות הרצח, ותושבי ישראל, במופע של ליקוי מאורות מוסרי, אף בחרו בו להיות ראש ממשלה. מכאן הסיק את המסקנה המתבקשת, כי בזותו המוסרית לא תפריע לו בדרכו הפוליטית. על מנת לבסס הכרה זו נעזר בפרסונות דגולות כמו שמעון פרס, שבעבור נזיד עדשים של משרה מחל על רצח ״אחי הבכור״, אהוד ברק, ״ממשיכו של יצחק״, אשר לא היסס להעניק לביבי לגיטימציה תמורת זכייה בתפקיד שר הביטחון, ואפילו יובל רבין אשר התפייס עם ביבי לפני הבחירות האחרונות ולא פסל את האפשרות לחבור אליו מבחינה פוליטית.
ביבי הסיק את המסקנה: רק הכוח מדבר, המוסר הוא עניינם של בטלנים ויפי נפש.
מפקדו של ביבי הגיע לאותה המסקנה במסלול מעט אחר. הוא הונה את בוחריו, שיקר והטעה את מפלגתו, ובחסות הררים של מלל ״ערכי״ חבר אל ביבי כשר ביטחון, ובכך איפשר את הגשמת מדיניות הליכוד שאותה נשבע לבוחריו להחליף.
הוא הביא את הציניות הפוליטית לשיאה המביש, והנה נוכח כי למרות זאת צלחה דרכו. בזחיחותו הגיעה לאותה המסקנה של חברו: המוסר הפוליטי מת.
ועתה מופתעים שני הגאונים בעיני עצמם להיווכח כי טאו בחישוביהם, וכי המוסר הפוליטי הוא גורם בעל חשיבות מעשית איסטרטגית. בעקבות התנהלותם, העם הנבער מדעת איבד לחלוטין את האמון בהם, ולמעשה אינו מאמין לאף מילה היוצאת מפיהם. לפיכך, גם אינו קונה את ניתוחיהם האיסטרטגיים, ואינו מוכן לצאת אחריהם למלחמה. עוד לא היה כדבר הזה בישראל: חופש הפעולה האיסטרטגי של מקבלי ההחלטות צוצמצם מאד בשל סאובם המוסרי. מצב זה הינו סיכון איסטרטגי של ממש.
והמסקנה: הזוג המופלא, סלע קיומה של ההשחתה המוסרית, חייב לרדת מהבמה. אם נותר בהם עוד שמץ פטריוטיות הרי השרות הגדול ביוחד שהם יכולים לעשות לעמם הוא לפנות את מקומם לאנשים פחות נפסדים מהם, כאלה שיזכו באמון הציבור, ויוכלו בתוקף כך לקבל את ההחלטות הנחוצות ולבצען.

161 הקוטרת היא כמו של כתב ספורט .בום בסטי אבל ללא שום תוכן אמיתי .אל יתלל חוגר כמפתח .כתב חצר של ביבי ברק ותו לו .  (לת) אבנר
 • 12:57
 • 10.08.12

162 ארי שביט עושה מעצמו צחוק אלכסנדר
 • 13:04
 • 10.08.12

הכתיבה של ארי שביט דרמטית מגמתית ומלודרמאטית (לא רק דרמטית)
לא עברו 5 שעות ואישיות הבכירה עם פסנתר הכנף מאחוריה היא מיודענו אהוד ברק. איזה פלא, האיסטרטג הדגולעם המבט החודר בעיניים מתגלה כהנחתום שמעיד על עיסתו. הלזה ייקרא כתיבה אוביקטיבית או שארי שביט משתף פעולה עם הספינים של נתניהו וברק. בושה

163 דחוף לעודד ולפזר ההתנחליות ולהסביר חוקיותם לפי החוק הבינלאומי יורם
 • 13:06
 • 10.08.12

חייבים באפן דחוף לעודד ולפזר את ההתנחליות. גם המאמר מכיר במוטיבציה של האוייב. מוטיבציה זאת תקטן בהרבה כאשר הרבה ערבים יושמדו בהתקפה על ישראל. בנוסף זה 20 שנה ישנה הוראה של משרד החוץ לדפלומטים בשטח שלא להגיב על האישום העיקרי כלפי ישראל: שההתנחליות אינן חוקיות לפי החוק הבינלאומי. יש לחזור למדיניות לפני 1993 כאשר ישראל הרשמית הסבירה שהחוק הבינלאומי קורא לעידוד התנחליות. גם זה יקטין את המוטיבציה של האוייב ויגדיל הנכונות לעזור לישראל.

 •   ההתנחלויות הן אחד האסונות הגדולים בישראל ואתה מציע להגדיל אותן? נראה לי שאתה זקוק לאשפוז דחוף  (לת) ציוני
  • 14:50
  • 10.08.12

164 Enough with these anonymous "sources" Don
 • 13:10
 • 10.08.12

If Mr. Shavit considers himself a serious journalist, he should stop showering his readers with a rain of anonymous "know-it--all" sources, who insist on partaking in a super-serious discussion behind a veil of secrecy that Shavit probably thinks gives them added credibility. Well, it does not; it only adds to the ridiculous nature of what should be a real discussion,
Furthermore, I'm sure that Mr. Shavit will not have any difficulty finding a source (anonymous or not) who'll paint for the readers the probable cost of attacking Iran. People should know and discuss that side of the equation too.

165 שאלת הבהרה תם
 • 13:10
 • 10.08.12

אודה ולא אבוש: התרשמתי עמוקות ממגדל המילים המרהיב שבנה ״מקבל ההחלטות״ האלמוני, ואהיה מוכן ללכת אחריו ואחרי פטרונו באש ובמים לכל מלחמה. אבל קודם להחלטתי הסופית אני מבקש הבהרה בעניין פעוט לכאורה: היכן ישהו נילי ושרה בזמן המלחמה? האם גם הן תהיינה ספונות בבונקר האטומי לצד בעליהן ההרואיים?

166 ארי שביט משחק באש ( כרגיל ) רענן
 • 13:18
 • 10.08.12

לפני שבועיים זה היה מהנדס מכשר וחשוב שאין אפשרות לחשוף את שמו ,השבוע זה מקבל החלטות עלום שם , בקצור קמפיין הפחדה מתזמן , אין לישראל אפשרות צבאית למנוע את הפצצה האירנית -- אולי לדחות אותה בשנה שנתיים , תקיפה ישראלית ללא סיוע ותאום אמריקה תגרום לחיסול המדינה הציונית ! רק לחשוב על כך שכל יום יפלו 3 טילים במקומות וזמנים שונים בכל חלקי הארץ נניח במשך שנה --אז לא תהיה כלכלה ולא מדינה --ומה נעשה נשלח את חל האיור ( כ 300 עד 400 מטוסים ) אחרי שנה כבר לא היה חל אויר ,רק לראות מה קורה בסוריה במשך שנה ואיך מתנהג העולם ! אין ברירה לבד ,אין שם אפשרות להשמיד את הפצצה ---- יש להפעיל שכל ישר ולחשוב על רעיונות אחרים

167 בקשת עזרה הנני העני ממעש
 • 13:19
 • 10.08.12

עיינתי לאחרונה בכתבי בן גוריון. התרשמתי מאד מתמציתיות הדברים, קיצורם, ופשטות השפה. מועט המחזיק את המרובה. והנה הטוען להיות ממשיכו של בן גוריון מתגלה כארכן ללא נשוא, עתיר מליצות, מכתמים, ולשון גבוהה, סבוכה וכביכול מתוחכמת. היש למי מכם הסבר לפער? האם זו ״האינטליגנציה הגבוהה״ שהמראיין חובב המלל אבחן במרואיין? או שמא סיבה אחרת?

 •   תשובה לשואל שליח ציבור
  • 23:14
  • 11.08.12

  להשוות את היכולת המדינית של "מקבל ההחלטות" לזו של דוד בן גוריון היא כמו להשוות את רמת נגינתו בפסנתר לזו של ארתור רובינשטיין. בן גוריון נחן בתפיסה נדירה, גאונית ממש, של המציאות הפוליטית והבינלאומית, של אפשרויותיה, סכנותיה, וכיווני התפתחותה. דוקא כיוון שראה נכוחה את התמצית שבתמצית, יכול היה להתבטא בקיצור ובפשטות. "מקבל ההחלטות" נעדר כל יכולת מסוג זה. לפיכך הוא בונה מגדלים מילוליים מעורפלים ומסובכים לעייפה, הכוללים דברים והיפוכם, שממש בלתי אפשרי לאשרם או להפריכם. כל הנחותיו ומסקנותיו עשויות להתגלות כשגויות. האגדה אודות "האינטליגנציה הגבוהה" שלו שלדברי המראיין אין עליה עוררין רחוקה מלהשתקף בראיון. נותר רק לקוות כי אנשי הצבא ושרי הממשלה לא ייתקפו פיק ברכיים בעת הכרעה ויפעילו באורח עצמאי את האינטליגנציה שלהם, איש איש כפי שחננו האל. ידע כל אחד מהם כי בבוא יום חשבון לא יינקה מאחריותו האישית לאופן הצבעתו.

168 תגמרו עם זה! תעשו כבר!
 • 13:20
 • 10.08.12

שחררו את ישראל מהצרה הזו!
העם בעד!

169 כל יום הפחדה אחת בשליחות ברק  (לת) והכל תמורת שתי ארוחות ערב באקירוב
 • 13:23
 • 10.08.12

170 למה אנשים חכמים הם טיפשים. י.
 • 13:32
 • 10.08.12

היה מאמר כזה לפני כמה שבועות בהארץ.

ואני לא אומרת שהאדם המרואיין טועה או צודק בעיני.
כי איך אפשר לדעת?

171 פראנואיד ומגלומן (ביבי וברק) מנהלים את המדינה. שבו בשקט. מי שיכול לעשות זה רק ארה"ב  (לת) שבת שלום
 • 13:34
 • 10.08.12

172 הוא לא סומך על האמריקאים שיעשו את העבודה עכשיו, אבל כן אחרי שנתקוף ". ובמקרה של פריצה גלויה לגרעין, ארצות הברית מחויבת פומבית לפעול."  (לת) כשל לוגי
 • 13:48
 • 10.08.12

173 איראן חיכתה 4000 שנה לאטום? אפשר לקחת בחזרה את ההערכה שברק אדם אינטליגנטי?  (לת) נו באמת
 • 13:52
 • 10.08.12

174 מה הבעיה? במקרה הכי גרוע נחזור לקווי 67', וכולם יעשו איתנו שלום. כי הסיבה היחידה לעימות היא הכיבוש. רגע, אז מה היה לפני 67'? נו, זה היה מזמן, אני לא ממש זוכר, אבל בטח כל הערבים אהבו אותנו אז, כי השמאל היה בשילטון ולא היה "כיבוש".  (לת) ליכוד לאומי
 • 13:55
 • 10.08.12

175 חירחורי המלחמה של שביט, בגלל שחיתולי המבוגרים שהוא לובש רטובים מפחד לא ראציונלי, לא מצדיקים תקיפה ב 90 יום הבאים. אי אפשר לתקוף בדצמבר? ומי שלא מבין שנתניהו מצוי בלחץ אטומי מאדוניו אדלסון לתקוף לפני נובמבר הוא אידיוט. ומי שלא מבין שאירן מסוגלת לגרום לישראל נזק בל ישוער בלי נשק גרעיני הוא גרוע מאידיוט. לאירן יש כבר היום אמצעים תלולי מסלול שיכולים לפגוע במפרץ חיפה (כל התעשיות הכימיות למשל מיכלי הברום) ובמתקנים בדימונה. קשה לי להאמין שהאישים הבכירים שמפחדים להזדהות ששביט מראיין לאחרונה לא יודעים מה יקרה אם טיל אחד יפגע במיכלי הברום במפרץ חיפה. איך זה שהמתנגדים לתקיפה לא מהססים לחשוף עצמם לציבור ואלו שששביט מראיין מסתתרים? 300 איש? אולי מר שביט תתחיל לחשוב על 30,000 או 300,000 אם טילים יפגעו במיכלי הברום בחיפה. וכל זמן שלישראל אין 100% סבירות ששום טיל לא יפגע בדימונה----דבר שיגרום ל 500,000 נפגעים כמו בצרנוביל---אסור לתקוף. ויום יבוא מר שביט ואתה תצטרך להסביר לעם בישראל מדוע דחפת לביצוע התאבדות כמו רבי עקיבא ובר כוכבא. ותכניס לך היטב לראש, אפילו אם תצטרך לקדוח פתח בו, שישראל לא תצא למלחמה בלי הסכמת ארצות הברית. והטענה של איש שיחך שישראל יצאה למלחמה ב יוני 67 בלי הסכמת ארה"ב היא כה שיקרית שאין לי---ולאמיר אורן עמיתך במאמרו היום--אף טיפה של הערכה. האיש פשוט משקר. האלוף עמית קיבל בוואשינגטון את האור הירוק לתקיפה. קרא בבקשה את מאמרו של אמיר ואולי דרך החור שקדחת בגולגולותך סוף סוף ייכנס מידע אמיתי לתאי מוחך, אלו שעדיין לא נשדפו מהשמש הישראלית היוקדת, מהי האמת בקשרר ל 67. (כמה פעמים אמרתי לך לא לצאת מהבית בלי כובע רחב שוליים??)  (לת) יריב א.
 • 13:59
 • 10.08.12

 •   יריב מציג תגובה איראנית לא גרעינית כאילו זה גרוע יותר מכל תגובה גרעינית אפשרית! 300,000 הרוגים? 500,000 הרוגים? באמת??? כי נסראללה כבר שיגר על ישראל 4000 רקטות בסיבוב הקודם ולא מתו אלפים. אולי אם אתה חושש כל כך למפעלי הזיקוק בחיפה תחשוב איך תראה התקפה איראנית כשיהיו להם פצצות אטום! רק שמאלן הזוי יכול לנסות לצייר שואה עם נשק קונבנציונלי ולהציג פצצה גרעינית כלא כלום. אם כל הכבוד לערבים, כל עוד אין להם נשק גרעיני, הם לא יצליחו להרוג 300,000 וגם לא 300 ישראלים. אבל אנחנו נראה בקרוב.  (לת) אודי
  • 14:10
  • 10.08.12

 •   הבנת הנקרא שלך אורי שואפת לאפס. יש לך מושג מה תהיה התוצאה של טיל אחד לא גרעיני שיפגע במיכל הברום במפרץ חיפה? כל תושבי אזור חיפה והקריות ייחשפ]ו להרעלת גז שלא היתה בהיסטוריה. וזה לפחות 300,000 איש שיפגעו. ויש לך מושג מה יקרה אם הכור בדימונה? 500,000 זה מספר שמרני. אבל אם אתה לא חושש מתגובה אירנית, ואם ארי שביט לא חושש, ואם כל האנשים העלומים שהוא מראיין לא חוששים, אני מציע לישראלים שכן חוששים לברוח מהארץ עד ה 7 בנובמבר. ובכלל, אי אפשר לחכות עם ההפצצה עד ה 7 בנובמבר?  (לת) יריב א.
  • 17:55
  • 10.08.12

 •   למנוע נשק גרעיני מאירן ניתן רק באמצעות פירוז כל האיזור מנשק ההשמדה ההמונית. הרקטות ששיגר החיזבלה שיתקו אמנם חצי מדינה אבל אינם דוגמא למטר טילים אירניים עם ראשי נפץ עם כל החומרים שכבר שימשו אותם במלחמה נגד עירק. אגב אז תמכה ישראל האירן ועכשיו נקבל חלק מתמיכה זו על ראשינו.  (לת) א. ישראלי
  • 18:45
  • 10.08.12

 •   מאיפה הדמיון הזה יריב? עיראק שלחה עשרות טילים ואדם אחד נהרג. טל
  • 20:20
  • 10.08.12

  הטכנולוגיה האיראנית היא לא גבוהה במיוחד. מאיפה הפחד הזה מאירן?!!? אלוהים ישמור..

  מצריים הינה שווה בגודלה לאירן. נצחנו אותם 4 פעמים. ולהם היה מטען ורגש נקמנות מתבוסות קודמות.

  הפחדנות של חלקחם בציבור לא מפתיעות אותי. זה תהליך שהתרחש החל מחתימת הסכם אוסלו והבאת המחבלים מתוניסיה... ההססנות בהכאת המחבלים על הפיגועים בתחילת שנות האלפיים. ההתנתקות מצפון השומרון וחבל עזה.
  אם מישהו לא רוצה במפעל הציוני מוזמן להגר לאוסטרליה. מי שמעוניין במפעל הציוני , מוזמן לחרוק שיניים במשך כמה שבועות של מלחמה עם אירן ולהבטיח את המשך הקיום שלנו כאן. נקודה.

176 אתה לא רואה אפשרויות אחרות לתקיפה יכולות להיות תוצאות אחרות
 • 14:33
 • 10.08.12

זה יכול לשבור את הקשרים הקיימים, ולהביא לכך שכל תפיסת העולם הישראלית תשתנה, ותיכנס הבנה שעם לא יכול לחיות על חרבו.
כלאמר, התוצאה יכולה הפוכה, פירוק המיליטריזם הישראלי בלחץ מבפנים, מתוך החברה הישראלית. דיסקרדיטציה של הימין, והבנה שרק שלום מוסרי יכול להבטיח את קיומנו. זה יהיה פריצת כל ההקשרים התודעתיים של ישראל, ויכנסו מסקנות הפוכות ממה שיש היום.
כלאמר, התוצאה עשויה להיות לא פירוק איראן הגרעינית אלא ישראל המיליטריסטית. וזו תוצאה טובה והכרחית, אבל היא תבוא אחרי סבל גדול

177 ארי שביט חייב לעכל עובדה בסיסית פשוטה: הרכבת האיראנית יצאה מזמן לדרך, אי אפשר להחזיר אותה ואיראן תשיג את הגרעין בדייוק כפי שפקיסטן או קוראה הצפונית השיגו. הדבר היחיד שנותר הוא מאזן האימה והוא פשוט קיים. יש היום טקטיקה ברורה של הימין שאפשר למצות במשפט שיוסי שריד הכניס ללקסיקון "הפחד ומשול". הכלכלה מקרטעת, אנשים יוצאים לרחובות, חרדים ממשיכים להתעלק על קופת המדינה ומסרבים לסכן את הדם הכחול שלהם, ואז הטכניקה פשוטה: להפחיד (ולמשול). לביבי אין אגב פטנט בלעדי. כל מה שהוא (ביבי) חייב לעשות הוא לרתום עיתונאי ימני שהתמזל מזלו לעבוד בעיתון (איכות) שמאלי. להזין אותו בכל נתוני ההפחדה שאפשר לגרד - והרי מתכון פלא לריסון האספסוף. בדרך כלל זה עובד, זה עבד בשנות השלושים של המאה שעברה בוויימאר ויעבוד גם במקרה של שביט.  (לת) משכוכית
 • 14:39
 • 10.08.12

178 לא תמיד אינטלגנציה גבוהה היא ערובה לשיקול דעת. למשל, בתקופת המלחמה הקרה המתמטיקאי הבולט בתקופתו, וון נוימן, צידד בהטלת פצצת אטום על רוסיה  (לת) קאטו
 • 14:41
 • 10.08.12

179 שהפציצו את הכור בעירק,המטרה הייתה לעכב את התוכנית הגרעינית של סדאם.אך הנסיבות והעלות הכלכלית גרמו להשמדתה הטוטאלית.הבעיה עם אירן,היא אחרת.אובמה נמנע מהטלת סנקציות כבדות במשך שנתיים ואיפשר לאירנים לצבור ידע עצום.ידע שימחק אם 1)נפציץ את המתקנים2)הסנקציות יעבדו3)יגמר הכסף האירני להכשרת מדענים ולחידוש התוכנית.  (לת) שבת שלום
 • 14:47
 • 10.08.12

180 המצב הזה מזכיר (להבדיל) את ועידת הוסבאך קשה להתעלם מהדמיון ביניהם
 • 14:54
 • 10.08.12

בועידת הוסבאך הטיעונים היו אותם טיעונים (באנלוגיה):
שהזמן לא עומד לצידה של ישראל.
אין לה פריבילגיה לחכות פסיבית אל מול ההתפתחויות הבינלאומיות (איראן).
ושתפיסת עולם מהסוג של ישראל (expansionism-התפשטות) תצטרך להתגבר על הכוחות שקוראים עליה תגר. ושמימלא הכוחות האלה ידביקו את היתרון היחסי שיש לה בתחום הצבאי. ולכן עליה לפעול מוקדם מאשר מאוחר כדי לסכל זאת.
אין לה ברירה אחרת ואין מנוס מכך.

כל מה שמדווח היום בעיתון בהקשר האיראני מזכיר את האירוע המכונן הזה.
ניתן לקרוא עליו אצל יאן קרשו למשל

 •   תודה צמא דעת
  • 15:31
  • 10.08.12

  תודה לכותב על ההפנייה הרלבנטית והמחכימה. אנשי הצבא ינהגו נכון אם יתנו פומבי להתנגדותם למלחמה, גם אם הדבר יעלה להם במשרותיהם. למעשה, הראיון עם ״מקבל ההחלטות״ אינו אלא ניסיון שקוף לאזן את התנגדות אנשי הצבא ולנסות להטות אל דעת הציבור לכיוון עמדתם של צמד הרעים מן הסיירת. זו פעם ראשונה בהיסטוריה של ישראל שמתפתח עימות מעין זה בטרם מלחמה וטוב שכך. אנשי הצבא הפנימו היטב את לקחי התנערותם מאחריות של הפוליטיקאים במלחמות קודמות. כאשר ביבי מכריז ״אני אגיד שאני אחראי״ מתייחסים לדבריו באותה רצינות כמו לטענתו כי גרש את הבריטים מן הארץ.
  עלינו להפציר באנשי הצבא: זיכרו כי אנחנו הלקוחות שלכם, ואחריותכם העליונה היא כלפינו, לא כלפי הפוליטיקאים. הישמעו אך ורק לצו מצפונכם ולא לפטפוטי ביצים על דמוקרטיה שבה דרג מדיני הוא המחליט. הפוליטיקאים בלוא הכי לא יהססו להשליך אתכם לכלבים על מנת להציל את עורם. בני גנץ אמר: ״איני שוכח את הערכים שלי״. נישא תפילה שיעמוד בדיבורו.

 •   הטיעונים שהושמעו בוועידת הוסבאך דומים לטיעונים הבסיסיים שהושמעו בכל ועידה טרם מלחמה לאורך ההיסטוריה. הטיעונים של "הבכיר" לא שונים אבל זכי חלטורה
  • 16:01
  • 10.08.12

  מדאיגים. בכלל כל ההצהרות המלחמתיות של ישראל מגוחכות ובעצם שיקריות נוכח העובדה שהיא איננה מסוגלת לשרוד מלחמה כוללת של למעלה מחודש (עשיתי הנחה גדולה) מבלי שהרכבת האווירית מארה"ב תיכנס לפעולה מאסיבית, ולכן ישראל לא תזוז לפני שתקבל ערבויות מלאות מאמריקה. מאוד מתסכל להיות מגלומן קטן אבל זה + ייצור של רעש מהומה המחיר שצריך לשלם "מקבל החלטות" במדינת היהודים.

 •   אלה טיעונים קלאסיים של טרם מלחמה ואינם מיוחדים לוועידת הוסבך או ל"בכיר" עם הראש בקיר זכי חלטורה
  • 16:05
  • 10.08.12

  בכלל כל ההצהרות המלחמתיות של ישראל מגוחכות ובעצם שיקריות נוכח העובדה שהיא איננה מסוגלת לשרוד מלחמה כוללת של למעלה מחודש (עשיתי הנחה גדולה) מבלי שהרכבת האווירית מארה"ב תיכנס לפעולה מאסיבית, ולכן ישראל לא תזוז לפני שתקבל ערבויות מלאות מאמריקה. מאוד מתסכל להיות מגלומן קטן אבל זה + ייצור של רעש מהומה המחיר שצריך לשלם "מקבל החלטות" במדינת היהודים.

 •   אין שום חידוש בטיעונים טיעוני טרם מלחמה קלאסיים
  • 16:09
  • 10.08.12

  מדאיגים. בכלל כל ההצהרות המלחמתיות של ישראל מגוחכות ובעצם שיקריות נוכח העובדה שהיא איננה מסוגלת לשרוד מלחמה כוללת של למעלה מחודש (עשיתי הנחה גדולה) מבלי שהרכבת האווירית מארה"ב תיכנס לפעולה מאסיבית, ולכן ישראל לא תזוז לפני שתקבל ערבויות מלאות מאמריקה. מאוד מתסכל להיות מגלומן קטן אבל זה + ייצור של רעש מהומה המחיר שצריך לשלם "מקבל החלטות" במדינת היהודים.

181 האם זה ביבי מאהבו של שביט משכבר הימים?  (לת) איל
 • 14:58
 • 10.08.12

182 אבל אהוד ברק, עדיין לא סתרת את הטיעון: עדיף פצצה־ללא־הפצצה בשנה הבאה, על פני פצצה־לאחר־הפצצה עוד שנתיים. איראן גרעינית עם רצון לסגור חשבון תהיה מסוכנת בהרבה מאיראן גרעינית ללא. האם שווה לשלוח 500 ישראלים אל מותם רק בשביל לדחות את הפצצה בשנה שנתיים?  (לת) הכשל הלוגי של אהוד
 • 14:58
 • 10.08.12

183 חבל שהארץ נותן כזו במה לכתבלב החצר ארי שביט ואהוד ברח ה"אלמוני". גם ביביהו וגם ברח עוד לא הצליחו להביא עלינו לא שלום ולא מלחמה מוצלחת. עכשיו נהיה כולנו לשפני הנסיון שלהם. מלחמת אירן לא תימנע את פיתוח הנשק הגרעיני אלא תזרז אותו. לו הייתה ישראל רוצה למנוע כניסת נשק גרעיני נוסף לאיזור - עליה להסכים לפירוז האיזור. כולל הנשק הגרעיני הנמצא באיזור לפי מקורות זרים. המלחמה שרוצים ברח ביביהו וכתבלבם - תהיה מלחמה נוראה. נוראה אף יותר ממלחמת עירק-אירן. מלחמה של מטר טילים החמושים בכל סוגי החימוש האיומים ביותר. כידוע העורף אצלנו לא מוכן למלחמה מסוג זה. כבר קיבלנו טעימונת ממצבנו במלחמת לבנון השניה. הרי המדינה תשותק. להיכן ימלטו חברי הממשלה ונשותיהן ידוע אולי - אבל היכן נוכל להסתתר אנחנו?  (לת) 500 / 5000 / 50000 ...
 • 15:01
 • 10.08.12

184 אין לי מושג אם צריך להפציץ את איראן. אני יודע דבר אחד - אני לא סומך על המשיח ביבי והמגלומן ברק בענין הזה בכלל. ראיון מצמרר עם ד"ר סטריינג'לאב, אהוד ברק (מעולם כתב החצר ארי שביט לא היה פתטי יותר)  (לת) אורן
 • 15:04
 • 10.08.12

185 מלחמה בשער מיקי סבר
 • 15:04
 • 10.08.12

כל הכבוד על האומץ בפרסום דברים כהוויתם, מנוסחים בבהירות ורציונליים עד כדי כאב על שזה מצבנו דהיום.
אין חשיבות מכרעת לזהותו של המרואיין.
יש חשיבות מוחלטת בניתוח והמסקנות.

הימים מזכירים את השנה שלפני פרוץ מלחמת העולם השנייה.
מקהלת הצ'מברלינים מול מקהלת הצ'רצ'ילים הביאו ליצירה מוסיקלית קטלנית וכואבת לעולם כולו.
אלא שהיום מדובר על תווים אחרים וצורמים פי כמה, אשר ביכולתם להמית את התזמורת והקהל גם יחד.

חלומם הבלתי מוסתר של נביאי איראן-שליטיה דהיום,להשתלט על המזרח התיכון, על מקורות הנפט שבו, תוך ידיעה כי מקורותיהם הם יאזלו בעוד כ-15 שנים, הביאו אותם למסקנה לוגית נכונה מבחינתם.
זה הרגע לפתח עוצמה מקבילה, או אף שתעלה על עוצמתם הנוכחית לטווח הארוך.
חלומם זה כמדינה מוסלמית אך לא ערבית, להפוך למובילת הפאן ערביות וכלל מקורות האנרגיה באזור הינה אבן היסוד באסטרטגיה רבת השנים של נביאיה-שליטיה.
הפיכת איראן למעצמה גרעינית היא הפתרון היחידי שהינו שווה ערך לעוצמתם העתידית בכל דרך אחרת ללא יוצא מהכלל.

איראן מכירה בהזדמנות.
למיטב הערכתי, היא תהיה זו שתיזום מלחמה אזורית עד לבחירות הקרובות בארה"ב ע"י הפעלת שליחיה, חיזבאללה, חמאס, או אסאד, או ע"י הכרזתה הפומבית כי החליטה להעלות את דרגת העשרת האורנים לכדי 50 או 60 אחוזים או בדרך אחרת.
לכן אני סבור כי מלחמה צפויה בחודשים הקרובים בכל מקרה.
שומה עלינו להתכונן אליה במהלכי חירום מהירים, הן בפאן הצבאי, הן בהכנת העורף והן בתחומי המדיניות הבינלאומיים.
זו המסקנה החשובה ביותר מהתסבוכת החמורה אליה נקלענו.
ולכן, על מנהיגינו להכריז לעולם כולו כי למיטב הערכת מדינת ישראל מלחמה בשער בחודשים הקרובים, ולכן החליטה לנקוט שורת צעדים נרחבים ועוצמתיים על מנת להיות מוכנים אליה כראוי, מבלי שהדבר מכוון לאפשרות שישראל תחליט לתקוף את מתקני הגרעין האיראניים.
הכרזה כזו, עם נקיטת כלל צעדי החירום המתבקשים יביאו את העולם ובעיקר ארה"ב להחליט באיזה צד הם ובנוסף תהפוך אותנו מוכנים הרבה יותר מאשר כיום לצפוי לנו בקרוב.

186 המשטר האיראני אינו יציב שלי
 • 15:07
 • 10.08.12

כפי שנדמה לנו... מתחת לפני השטח רוחשות רוחות של שינוי.
כמו בריה"מ בזמנה, אנחנו מדמיינים ישות קוהרנטית מפלצתית ועצומה ומשחקים מולה משחקי אסטרטגיה.

במקום התקפה על איראן היה עדיף לסייע לאופזיציה האיראנית לבנות אלטרנטיבה שלטונית. גם סיוע לפליטים הסוריים היה יכול לסייע לביטחונה של ישראל יותר מכל צעד התקפי נוסף באיזור.

כדי לפגוע בישראל בצורה אנושה לא צריך פצצת אטום, רק מוטיבציה.
את מגדלי התאומים הפילו באמצעות סכינים יפניות.

מערכת היחסים שלנו עם שכנינו היא הבעיה - לא הטכנולוגיה.

"מערכת יחסים" = מנגנון תהליכי ארוך ומורכב, לא זבנג וגמרנו.
כל עוד האופציות המונחות על שולחננו הן "התקפה" או "הימנעות מהתקפה" בלבד, אנחנו לא פרטנר לשום תהליך של שינוי.


 •   צודקת! חנן
  • 22:57
  • 10.08.12

  הסכסוך עם הפלשתינאים תמיד ישמש דלק לשינאה.
  צריך לפתור אותו - לשחרר אסירים, להגדיר גבולות, לסייע לפריחה כלכלית כמו שנעשה ברמאללה. לייצר מומנטום אחר וזה ישפיע על כל האיזור, יחזק את הכוחות הליברליים ויחליש את המטורפים אוהבי הגוג ומגוג.

 •   צודקת!  (לת) חנן
  • 11:37
  • 11.08.12

187 המקבל הוא חגית הגננת . המוסר הוא יוסף הגנן. ומעל לכל ללא מקקי
 • 15:13
 • 10.08.12

ארה"ב לא נוכל לתקוף. כיצד בהינף יש של כמה קצינות יהרגו כאן אלפים. מזל שיש לי דרכון לאירופה.

188 איך, איך זה שאף אחד לא מדבר על זה ?! בלונדינית עם ... גדול
 • 15:18
 • 10.08.12

הטענה המרכזית של מתנגדי התקיפה הישראלית: אסור לפעול נגד רצון ארה"ב.

נתקוף לבד - נאכל אותה ! אלפי הרוגים ופצועים.

טוב ...
אז נניח שמשאת נפשנו תתגשם - ארה"ב היא שתתקוף. ללא כל מעורבות שלנו.

האם מישהו באמת ובתמים חושב שלא נחטוף טילים מאיראן ? ומחיזבאללה ? מהחמאס ? ואולי גם מסוריה (של אסד שעדיין ישרוד, או של מחליפיו) ?

האם ראשי כולם כל כך עמוק בחול, שנעלם מבינתם שכל הגלובוס יהיה זירת פיגועים נגד ישראל ויהדות העולם ?

האם לא יהרגו ויפגעו מאות ואלפים מאתנו ?

האם לא יהיה בלאגן עולמי - במחירי הנפט, במשבר כלכלי ?

האם "אוהבי" ישראל למיניהם יאשימו רק את ארה"ב ויניחו לישראל, או שמייד יקשרו את הבלאגן העולמי ל"פרוטוקולים של זקני ציון" ?

מה, כל המרואיינים של מר שביט, כל חכמי האיסטרטגיה, כל מלומדי האקדמיה - כולם לא רואים זאת ?

או שרק אני, בלונדינית עם ... גדול, כל כך מטומטמת, שרואה את צל ההרים כהרים ?

189 משהו לא מסתדר לי כאן משה
 • 15:18
 • 10.08.12

הדברת של ברק (מוסווה בצעיף שקוף או בשמו) ונתניהו לא מסתדרת לי עם כוונות לתקיפה ישראלית. לא כך פועל המוח הפתלתל של ברק. ישראל לא תתקוף לבד, נקודה.

אם כך, למה ולמי מכוונת הדברת? שתי אפשרויות: האחת, שכבר עלתה, לדחוף את האמריקאים למתקפה השנייה - וזאת אפשרות סבירה מאד, שאיש לא העלה -- לגרור את האירנים למתקפת-מנע, שתאפשר מצידה לישראל מתקפת נגד רחבה (מתקפה שלא תתקל בהתנגדות מבחוץ או מבפנים, שהרי זו תהיה "מלחמת מגן"), ולא תותיר לאמריקאים ברירה אלא להצטרף. כל המהלכים האחרונים של ברק ונתניהו מכוונים לכך: ליצור קונטקסט למלחמה "מוצדקת" (אבל הרת אסון) באירן, על ידי גרירת האיראנים לתקוף ראשונים.

190 חברה, איפה כל הממים? לוגם מכוס המשקה שבידו, מישיר אלי מבט נוקב... יאללה תתפרעו  (לת) פ.ב.
 • 15:40
 • 10.08.12

191 היכן הגזר? קורנליוס
 • 15:42
 • 10.08.12

לצד השוט ראוי היה לדבר על הגזר: איזה הסדרים בשטחים מציעה ישראל לעולם, במקביל לאיומי התקיפה. אם המצב כה נורא ואיום נחוצה תעוזה, נחוץ דמיון וחזון פוליטי - לפני הפעולה הצבאית.
איראן אינה פועלת בחלל החיצון אלא מייצגת את שאיפות העולם האיסלמי -ובאופן הרבה יותר מאופק ומרוסן ואולי לא מודע - גם את שאיפות המערב להכחיד את היהודים. ראש הממשלה ושר הביטחון מיטיבים להבין את העובדה הזאת. נאיביות היא מותרות כפי שגילה ראש אגף המודיעין המצרי מיל. שלא האמין שמוסלמים ישחטו חיילים באמצע התפילה. את ישראל תקפה מצרים, כזכור, באמצע יום הכיפורים...

192 לא יודע אם שביט מקבל תשלום נכבד ממשרד הבטחון על הזבל הזה, אבל כרטיס כניסה למקלט האטומי הממשלתי, כולל המשפחה והכלבה - בטח קיבל.  (לת) תת רמה
 • 15:44
 • 10.08.12

193 גם ב 67 לא הייתה שום חרב פרט לזו שהניחו הבטחוניסטים על צוארו של לוי אשכול. עד היום לא גמרנו לשלם את מחיר המלחמה ההיא. האם איי פעם נסיים לשלם את מחיא ה"חרב" המטופשת הזו של ביברק?  (לת) יובל
 • 15:52
 • 10.08.12

194 מוטב לא לעשות מאשר לעשות במצבים של חוסר ודאות ד"ר
 • 16:06
 • 10.08.12

גם על פי התסריט של ברק נשאר מרחב גדול של אי ודאות, במצב כזה כאשר בשתי האפשרויות אי אפשר לדעת אם תימנע הפצצה הגרעינית מאיראן, מוטב להימנע מפעולה עכשיו כדי לחסוך לפחות את תוצאותיה הקשות.

195 עורכים סדרו תא האתר המשוקמק זכי חלטורה
 • 16:08
 • 10.08.12

בכלל כל ההצהרות המלחמתיות של ישראל מגוחכות ובעצם שיקריות נוכח העובדה שהיא איננה מסוגלת לשרוד מלחמה כוללת של למעלה מחודש (עשיתי הנחה גדולה) מבלי שהרכבת האווירית מארה"ב תיכנס לפעולה מאסיבית, ולכן ישראל לא תזוז לפני שתקבל ערבויות מלאות מאמריקה. מאוד מתסכל להיות מגלומן קטן אבל זה + ייצור של רעש מהומה המחיר שצריך לשלם "מקבל החלטות" במדינת היהודים.

196 מה יש לכתבים של הארץ שכל הזמן חושפים את המקורות שלהם  (לת) זה קטע שמאלני?
 • 16:21
 • 10.08.12

197 למה לקחת את הסיכון של הפצצת איראן, במקום את הסיכון של לצאת מהשטחים ולהגיע להסכם שלום על כל העולם הערבי? יוסי
 • 16:35
 • 10.08.12

הרי במקרה של שלום עם מדינות ערב, איראן תעזוב אותנו לנפשנו.

198 כמעט על כל התגובות כאן היה המודיעין האיראני חותם בשתי ידיים - וכמעט כולן נכתבו בידי אותם חמש מאות פסיכים (אנשי ה"מחאה החברתית", מפגיני בילעין ושייח ג'ראח). הדפוקים עם הראסטות שלא מתבלבלים מהמציאות ולא מתעניינים בשום דבר חוץ מהאידאולוגיה המצחינה שקיבלו בירושה מאבותיהם הבולשביקים. מודרניסט .
 • 16:44
 • 10.08.12

כמעט על כל התגובות כאן היה המודיעין האיראני חותם בשתי ידיים - וכמעט כולן נכתבו בידי אותם חמש מאות פסיכים (אנשי ה"מחאה החברתית", מפגיני בילעין ושייח ג'ראח). הדפוקים עם הראסטות שלא מתבלבלים מהמציאות ולא מתעניינים בשום דבר חוץ מהאידאולוגיה המצחינה שקיבלו בירושה מאבותיהם הבולשביקים.

 •   טענותיך מזכירות את טענותיהם של אלה שהטיפו ליציאה למלחמת העולם הראשונה, וביצעו רצח אופי (וגם רצח ממש) לאלה שהתנגדו. התוצאה: עשרות מיליוני הרוגים, ובהמשך מלחמה נוספת (מלחמת העולם השניה).  (לת) YGH
  • 18:35
  • 10.08.12

 •   הם ממש לא דפוקים, אל תהיה תמים יוסף
  • 19:31
  • 10.08.12

  אני את התמימות איבדתי כאשר ראיתי את ההתנגדות התמוהה לחשיפת הממנים של "עמותות השמאל"

  הם עובדים בשכר שמקבלים כסף טוב במישרין או בעקיפין מאוייבי ישראל ומדינות אימפרילסטיות ארופאיות .

  בכל מדינה נורמלית הם היו כבר בכלא להרבה שנים...

199 כמעט על כל התגובות כאן היה המודיעין האיראני חותם בשתי ידיים - וכמעט כולן נכתבו בידי אותם חמש מאות פסיכים (אנשי ה"מחאה החברתית", מפגיני בילעין ושייח ג'ראח). הדפוקים עם הראסטות שלא מתבלבלים מהמציאות ולא מתעניינים בשום דבר חוץ מהאידאולוגיה המצחינה שקיבלו בירושה מאבותיהם הבולשביקים. מודרניסט .
 • 16:44
 • 10.08.12

כמעט על כל התגובות כאן היה המודיעין האיראני חותם בשתי ידיים - וכמעט כולן נכתבו בידי אותם חמש מאות פסיכים (אנשי ה"מחאה החברתית", מפגיני בילעין ושייח ג'ראח). הדפוקים עם הראסטות שלא מתבלבלים מהמציאות ולא מתעניינים בשום דבר חוץ מהאידאולוגיה המצחינה שקיבלו בירושה מאבותיהם הבולשביקים.

200 עם כל הכבוד לארי שביט, ואין כבוד, מאמר פתטי כזה לא קראתי כבר הרבה זמן. פתט
 • 16:47
 • 10.08.12

1. מינף את "לא לייחוס" ונתן לו משמעות חדשה.

2. טחן קמח טחון ("מקבל ההחלטות" כבר זימר את הזמירות האלה על כל גבעה גבוהה ותחת כל עץ רענן).

3. יכול היה פשוט לכתוב "אני רוצה להמשיך להיות שר הבטחון" ולחסוך לו ולנו את כל הטירחה.

תמהני, כמה נמוך יכול לרדת עיתונאי חצר?

201 האם יגידו לילדי שנפלתי כי ישראל רוצה עליונות גרעינית? אבא לשלישיה, טייס חה״א
 • 16:55
 • 10.08.12

כי אנחנו לא יכולים להשלים עם זה שאנחנו לא נהיה המדינה הקיצונית היחידה עם נשק גרעיני באיזור?

 •   כתבן של השמאל: שקוף שקוף.  (לת) אמא לחמישיה טייסת מיראז'
  • 01:03
  • 11.08.12

 •   אבאלה, אתה די תחמן. ראשית, כמה טייסים הם אבות לשלישייה? סביר שהמפקד שלך מזהה אותך ולא יצוות אותך. במקרה שיש לו משהו אישי נגדך והוא כן יצוות אותך - אתה תמיד יכול לסרב פקודה. או להפיל את המטוס. או לקרוא את מלכוד 22 בדרך ליעד.  (לת) אסתר
  • 00:34
  • 15.08.12

 •   כן, כדי שילדיך ישרדו לאורך זמן, ישראל חייבת בלעדיות גרעינית.  (לת) עופר
  • 13:36
  • 18.08.12

202 הבעיה המרכזית בכל הסיפור של איראן היא שלא ניתן לסמוך על האמריקאים. מה הרקורד של האמריקאים במניעת תפוצת נשק גרעיני? אפס! הם לא הצליחו למנוע מאף מדינה שרצתה בכך מלהתחמש בנשק גרעיני. והרקורד של ישראל? 2:0 - ישראל מנעה נשק גרעיני מעיראק ומסוריה. אז עכשיו תגידו לי אתם: האם צריך לסמוך על האמריקאים או על עצמנו? אם נאבד את האמון בעצמנו וביכולותנו זה תחילת הסוף!  (לת) סוציולוג
 • 17:00
 • 10.08.12

 •   האמריקאים כיסחו לי את הצורה למרות שנכנעתי והסגרתי מרצון את פרוייקט הגרעין שגילו אצלי  (לת) קדאפי
  • 18:05
  • 10.08.12

 •   צודק... "הארץ" מיגנט אליו את כל מוכי החרדות בישראל שמייצגים רק את עצמם היועץ עבדאללה
  • 18:56
  • 10.08.12

  קשי הבנה אלה לא הבינו שהמלחמה כבר יצאה לדרך ועדיין מייללים כמו תינוקות אחרי שהקטר כבר עשב את הרציף... הדברים שנאמרו - ונאמרו כבר על ידי אחרים פה - הם דברי טעם. אסור להקשיב לחבורות הבכיינים האלה שאינם מציעים אפילו לא אלטרנטיבה רצינית אחת!! הדובר ציטט מפי רפסאנג'אני אבל אם היה קם מישהו ומתרגם עבור המתנגדים האוטומטים-האטומים את דברי מסבח-יזדי או ח'מנאאי איפלו ועוד עשרות אייתאוטללות איראנים ועיראקים (כן, יש כמה שיעים כאלה...בורים שכמותכם!) אולי משהו היה זז בקאבסת הבטון שלהם.
  מלחמה עם איראן היא ה כ ר ח י ת! כן זה לא פיקניק, אבל זה הסיכוי היחיד לשרוד כאן ולהוציא לכל משפחות הכולירות בבלוק שלנו את רעיון העוועים של התגרענות!!

203 מדהים. יאיר
 • 17:21
 • 10.08.12

מעבר לתוכן הראיון שהוא בעצם תשובה לכלל אנשי מערכת הביטחון שהם כידוע נגד תקיפה ,ראוי להתעכב על הפתיח. ברק אכן היה סוג של מושיע -קיבוצניק,איש סיירת מטכ"ל,מוח אנליטי,אדם תרבותי שניצח את נתניהו ב-99' ותוך שנה וחצי פשוט נעלם ומעורר אנטגוניזם מצד תומכיו לשעבר.
מישהו צריך לנתח את השינוי האדיר שהתרחש ביחס אליו תוך עשור.

204 אהוד ברק במאמר מובהק המכוון לאובמה ומילה לארי שמאי
 • 17:37
 • 10.08.12

לא קראתי בשום מקום ניתוח של עלות תועלת וסיכון סיכוי של הפצצה ישראלית או אמריקאית משולבת מבחינת זווית הראיה של ארהב. כלומר אם נפציץ לבד אולי הנזק שיגרם לאמריקאים כתוצאה מכך גדול יותר מאשר אם נפציץ ביחד. זו שאלה מעניינת שתשובה לה תלמד הרבה ונראה לי שברק הוא איש ראוי לענות עליה. יישר כוח.

 •   זו אכן שאלה מעניינת מבחינת ארה"ב
  • 01:39
  • 11.08.12

  ותשובה לה בהחלט יכולה ללמד מה יקרה.
  אם הפצצה ישראלית תגרום לארה"ב יותר נזק מאשר הפצצה משולבת אז ארה"ב לא תיקח את הסיכון ואולי זו גם הדרך לשכנע אותה להטות שכם כד להגן על העולם המודרני שהגענו אליו. ארי שביט היקר בדוק נושא זה.

  בגדול תמרורי האזהרה שמציב הראיון הזה עם ברק לא מותירים מקום לספק- משחק הפוקר בשיאו , השחקנים הולכים ALL IN וכל שנותר לראות אם זה בלוף כדוגמת הכנסת קדימה. כולי תקווה שלא.

  כלשעצמי ברור לי שתחת מטריה אטומית התשת האיסלאם תמגר את הרוב החילוני בישראל.
  בתהליך זוחל של עד עשרים שנה לא יישאר כאן מרכיב מהותי של חילונים ציוניים אלא רק חרדים חרדלים ושמאלנים.

  זה לא העתיד שרציתי למדינה שלי. עדיפה פצצה מהפצצה.

205 למה לא מדברים על הזווית הזאת: לבני זונות בממשלה יש איפה להתחבא. בונים לעצמם בונקר מפואר מתחת לירושלים. כולנו נישאר בחוץ ונתדפק על הדלתות והם ינשמו בפנים אוויר נקי מנויטרונים או TNT. אני אומר - מפציצים את אירן רק אם ברק וביבי מתחייבים בכתב שהם לא יורדים למקלט הזה ונשארים עם כולנו בממ"דים ובשאר בדיחות הבטון השכונתיות שמשמשות שנים לאחסנת אופניים וחוגי באלט. רוצים לדעת מתי התקיפה באירן? תבררו מי הקבלן ותשאלו מתי גמר עבודות ואיכלוס של הבונקר הממשלתי. יומיים אחר כך טייסות ה-F-16 ימריאו...  (לת) מגיב חפוז
 • 17:42
 • 10.08.12

 •   ונניח שהם יהיו במקלט ,אחרי זמה מה יצאו לתוך הנשורת הרדיו אקטיבית שתזהם את כל האזור  (לת) אחד אפס לטבתנו
  • 22:23
  • 10.08.12

206 קראתי ונרגעתי,זאת הפעם הראשונה שהבנתי שאין ממה לדאוג בגלל (לא שדאגתי) הבעיה היא בכלל לא שלנו ,אנחנו סתם סיפור רקע צדדי, העולם כולו ובראש ארה'ב לא יכולים כנראה להרשות לעצמם שמשטר מוזר כמו האירני ישלוט בסופו של דבר עם הפצצה בידיו על מעבר הורמוז שדרכו עובר 60% מהנפט בעולם ,ובעצם בעזרת הפצצה ישלוט על מחירי האנרגיה בעולם , הבעיות שלנו ליד זה מה זה קטנות ..  (לת) עמי
 • 17:50
 • 10.08.12

207 מקב"ה זה כמעט כמו קדב"ה  (לת) לא מאמין לשניהם
 • 17:54
 • 10.08.12

208 ארה"ב רק מרוויחה כלכלית מהגרעין האיראני, אין לה אינטרס כלכלי לעצור את איראן ירון
 • 18:06
 • 10.08.12

עסקאות נשק ענקיות נסגרות בין ארה"ב לסעודיה ושאר מדינות המפרץ. משלוחי נשק ענקיים זורמים מארה"ב למזרח התיכון. זה מתחבר לעובדה שגרעון הסחר של ארה"ב לפתע מצטצמם משמעותית, איך קורה שהיצוא של ארה"ב עולה לשיא כאשר אירופה במיתון, סין , ברזיל והודו בהאטה ? חלק מההסבר זה עלייה נאה ביצוא של מערכות נשק מארה"ב לעולם שחושש מסין, מפחד מצפון קוריאה הגרעינית והלא שפוייה, ועכשיו מצטרפת איראן שנמצאת ככל הנראה במאוץ להשגת נשק גרעיני, מה שגורם להיסטריה בישראל, סעודיה, כווית ושאר האמיריות במפרץ, שמגדילות את תקציבי הביטחון ומשקיעות מליארדי דולרים בנשק התקפי והגנתי. וכעת יש לארה"ב "צעצוע" חדש, מערכת הגנהה מפני טילים, שנפרשת באירופה וכעת החלה להיפרש במדינות המפרץ הפרסי. מכירות מערכות ההגנה מפני טילים יכניסו הרבה מיליארדי דולרים לתעשיית הביטחון האמריקנית. וכאן נשאלת השאלה איזה אינטרס יש לארה"ב את המירוץ של איראן לגרעין, כאשר האינטרס הכלכלי הינו מנוגד כפי שהיה בדרום מזרח אסיה עם צפון קוריאה וכעת במזרח התיכון.

209 נשף מסכות מסוכן רון פולמן
 • 18:11
 • 10.08.12

בנושא אסטרטגי כל כך, ״אולי״ הקיומי למדינת ישראל, מערב ארי שביט אלמנטים תיאטרליים תנכיים כמו ״המצורע״ ו״המושיע״ המרחיקים את הקורא מניתוח השאלות המרכזיות שכבר זוהו:
מקבלי ההחלטות יהיו חייבים לבסס החלטתם על ניתוח סיכויים/סיכונים להשגת תוצאות/יעדים. אותם ניתוחים הנערכים על ידי גורמי הביטחון המוסמכים הובילו גורמים אלה להתנגד לפעולה ישראלית עצמאית.
מנגד נשמעת קביעתו של ביבי שהדרג המדיני הוא הגורם המחליט. מכאן שהחלטות אלה עשויות להוות ניסיון היסטורי - משיחי להתגבר על מכשולים שזוהו בפורומים המקצועיים.
מדוע לא היתה התייחסות ״המושיע״ לנקודה מהותית זו ? ייתכן שהתגובה לשאלה זו כבר אינה רלוונטית שכן כנראה ההחלטה כבר התקבלה .

210 חסרה התחייסות ל-PLAN B ד"ר
 • 18:19
 • 10.08.12

הסיכונים גוברים על הסיכויים, מוטב להמתין ולא לפעול באופן נמהר שהרווח בצידו קטן

211 צדק פואטי היסטוריון
 • 18:21
 • 10.08.12

אהוד ברק אמר על אריק שרון: ״טקטיקאי טוב איסטרטג גרוע״. אותו הדבר אמר אריק על אהוד. לצערנו שניהם צודקים ואת התוצאות אכלנו אנחנו ועוד נאכל שנים ארוכות.

212 בשני המקרים מדובר באיום מומצא כתירוץ להתקפה. יובל
 • 18:22
 • 10.08.12

ישראל תקפה ב-67' ותתקוף עכשיו. ה"חרב" נועדה לשכנע את הציבור הישראלי בנחיצות של המחיר בהרוגים ובבפצועים.

213 עוד לא נמאס לך לדברר את ברקיהו..ועכשיו שירו במקהלה יאללה מלחמה.. פלוטו האו
 • 18:33
 • 10.08.12

החלטתי להפסיק לקנות בסופי שבוע את עתון הארץ עד אשר הדובר של ברק בעתונכם יפסיק להלך עלינו אימים גם בעמוד הראשון וגם בחוברת המוסף.

214 בסוף כולנו נמות, עניין של תשעים או מאה שנה לכל היותר  (לת) ערן
 • 18:39
 • 10.08.12

215 אחרי כתבה מכורה זאת אני מבטל את המינוי, בושה להארץ העוזב
 • 18:42
 • 10.08.12

אולי כל אלה שהמדינה חשובה להם והם מנויים של הארץ שיבטלו את המינוי כמוני. אני מניח שכל הכותבים בתשלום כולל הפנאטים יחתמו על הארץ במקום ישראל היום. שארי שביט יעזוב את העיתון ואז נחתום. עם עיתונאי שכזה לא צריך אויבים,

216 נשק מביא שפיות,בסוף לכולם יהיה נשק גרעיני ואולי נתחיל קצת להירגע ערן
 • 18:44
 • 10.08.12

תבינו את זה. בידיים של סעודיה תורכיה, מצרים זה לא משנה. עדיף לתת להם נשק מאשר כמה רובים, זה רק יהפוך אותם ליותר אחראיים ויותר יציבים, כנ"ל לגבי איראן. במה היא שונה מסין חוץ מההתבטאויות של אחמדיניג'ד שאינן שונות משל ליברמן?

217 הבכיר ה,,אלמוני'' פריץ היקה
 • 18:53
 • 10.08.12

דעותיו הרי ידועות מזמן ובאמצעות כתבלבו מנסה להלך עלינו אימים.המשטר האיראני הרי בסך הכל עושה מה שעשתה ישראל. אם תשיג את מטרתה כמובן ינוטרל המונופול הגרעיני של ישראל. והיא תהיה מוגבלת ביזמות התקפיות.לא מהאיראנים אני מפחד טפשים הם לא ולמלחמת מגן אכזרית היתה להם גם היתה. זה שיא הציניות והצביעות מצד ישראל, סרבנית שלום סידרתית חמושה עד לשינים לצעוק ,,זאב זאב'' בשעה שהיא היא בריון השכונה ,,הקוזאק הנגזל''.
אני בהחלט מפחד מהמדינה המטורפת שאני אזרחה ותושב בה מיום קומה ועוד 12 שנה לפני כן בפלסטינה של אז. .תקותי האחרונה ש תרועות המלחמה הישראליות ועצות ה,,straneglove o'' למיניהם הם קריאות הבריון:,,תחזיקו אותי''

218 במי מדובר? בדניאל בירנבוים או ארתור רובינשטיין ושמא בממפיס סלים??  (לת) קלמיקי
 • 19:00
 • 10.08.12

219 למה בכלל לסמוך על האמריקנים??? דורון
 • 19:13
 • 10.08.12

מי שמע על מדינה שמסתמכת על מדינה אחרת שתציל אותה.

220 יש מקרים שבהם משטר יוצא נגד העם שלו אם זה לא "מספק את הסחורה"
 • 19:17
 • 10.08.12

זה כבר קרה בהיסטוריה, ויכול לקרות גם כאן.
"מקבל ההחלטות" טוען ש"נידרש גם כעת לחוסן לאומי."
אבל אם במקרה של משבר החברה הישראלית לא תעמוד בציפייה, אזי יגיד המשטר שהיא אינה ראויה, כי ניגפה בפני האיראנים.
ברק מטבע הדברים לא אמר את זה, אבל הלך המחשבה הזה נמצא שם

221 אשמח לשמוע את דעתכם דניאל שאולוב
 • 19:22
 • 10.08.12

אשמח לדעת מדוע אלה שהגידו כי הראיון אינפנטילי, גועלי, והתקפה ישראלית באיראן תהייה טעות, מדוע אתם חושבים כך ?.
באמת אקרא את תגובתכם בפתיחות רבה ואנסה להבין את עמדכם.
הריי באמת יש סכנות רבות באיראן גרעינית, עדיף לתקוף ולנסות לגרור את ארב"ה איתנו למערכה, לא כך הדבר ?

 •   אתה תמים או מיתמם? YGH
  • 21:51
  • 10.08.12

  אינך יודע שיציאה למלחמה אינה יציאה לטיול של קטיף חרציות, ולא ניתן לדעת מה יתפתח מזה? תלמד מעט היסטוריה ותיזכר במלחמות קטנות או גדולות. למשל "מבצע קדש" (1956) שבו הוקרבו חיים כדי לכבוש את חצי האי סיני שהוחזר מיד. למשל מלחמת "ששת הימים" (1967) שבה כבשנו אמנם שטחים נרחבים אבל את חלקם (חצי האי סיני) כבר החזרנו ואלה שטרם החזרנו הם קללה עבורנו, וגם שילמנו עבורה במלחמת יום הכיפורים (1973). למשל מלחמת לבנון (1982) שבה אמנם כבשנו שטח אבל נאלצנו להחזירו עוד לפני שהספקנו אפילו להתחיל להתנחל בו. ומלחמת של אחרים. למשל מלחמת וייטנאם, שבה, בנוסף לכל, נזרעה הארץ ברעל מסוג "אג'נט אורנג'" שבימים הללו החלה אמריקה בפרוייקט גדול של ניקויו. שלא לדבר על המלחמות הגדולות ביותר, מלחמות העולם. עמי אירופה יצאו למלחמת העולם הראשונה בחדווה גדולה ככשכל מדינה בטוחה שתכה את היריב במכת בזק. התוצאה הייתה מלחמה ממושכת, עם סוגים חדשים ומשונים של נשק ועם עשרות מיליוני הרוגים, שגררה אחריה גם את מלחמת העולם השניה.

222 ראיון מצויין. תשובות לעניין. רוב המגיבים - מאותגרים שכלית ומוסרית. שימשיכו להגיב, שהבכיר ימשיך לקבל החלטות.  (לת) יופי ארי
 • 19:39
 • 10.08.12

223 שהבכיר שלך, אהוד ברק, יפסיק לבלבל את המוח אזרח לא בכיר
 • 19:41
 • 10.08.12

הוא וביבי ימיטו עלינו אסון

224 גם ב67 הפחדתם אותנו שנאצר רוצה לזרוק אותנו לים אבל הכוונה היתה יציאה מהמיתון הכלכלי החמור שהיה אז ע"י מלחמה שזה מתכון ידוע ליציאה ממיתון ממש כמו עכשיו עם איראן ואחמדיגמד שמוחק מדינות מהמפה(דברים שהוא אגב הכחיש וטען שהוצאו מהקשרם) @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 • 19:55
 • 10.08.12

גם ב67 הפחדתם אותנו שנאצר רוצה לזרוק אותנו לים אבל הכוונה היתה יציאה מהמיתון הכלכלי החמור שהיה אז ע"י מלחמה שזה מתכון ידוע ליציאה ממיתון ממש כמו עכשיו עם איראן ואחמדיגמד שמוחק מדינות מהמפה(דברים שהוא אגב הכחיש וטען שהוצאו מהקשרם)

 •   כנראה שלא ידעת לקרוא או להבין מה רואים בטלויזיה בשנת 1967 - אחרת היית יודע שנאצר חתם על חזית מאוחדת עם ירדן וסוריה בפיקוד מצרי, והיית רואה את המוני קהיר צועקים "איטבח אל יהוד"  (לת) קסנדרה
  • 13:38
  • 11.08.12

225 מקבל ההחלטות. איזה מזל שהוא מקבל ההחלטות.  (לת) דרומית
 • 20:32
 • 10.08.12

226 .......בחלוף שנה....הבכיר....והבכיר....מנהלים תחנת דלק באמריקה.....המאמר הזה.....במסגרת על הקיר.....ואנו....אבק ברוח.  (לת) בזוקה. עתידות.
 • 21:25
 • 10.08.12

227 ברק דווקא טוב בלהתחפש לאישה....  (לת) ארי כרובית
 • 22:18
 • 10.08.12

228 עם פסנתר כנף..ממש הציור השבועי לילד.  (לת) מקבל החלטות עלום..
 • 22:24
 • 10.08.12

229 שנתניהו וברק יצהירו שהם מוכנים לשלם בחייהם על כשלון יאיר המפ"מניק
 • 23:30
 • 10.08.12

זכותם של ברק ונתניהו לעשות ניסוי במדיניות -מלחמה היא המשך המדיניות
באמצעים אחרים -בתנאי שהם מצהירים שהם מוכנים לשלם בחייהם את מחיר
הטעות. תקיפת מתקני הגרעין איננה עוד מבצע אנטבה (ראש הממשלה
רבין כתב מעתב התפטרות לפני יציאת הכוחות למקרה כשלון).
כשלון באיראן -אי השמדה של מתקני הגרעין,
10 טייסים שבויים בידי משמרות המהפכה ומלחמה איזורית הפורצת בעקבות
זאת ,מלחמה בה ייהרגו אלפי אם לא עשרות אלפי ישראלים -לא יוכל להסתיים
בועדות חקירה והתפטרות הממשלה. במקרה של כשלון באיראן הגרדום
הוא המקום אליו יוצעדו מובילי המהלך הזה.

230 הגיעה השעה, שבה על העם היהודי להיות אדון לגורלו משה בוזגלו
 • 02:21
 • 11.08.12

אין זה אומר, שתמיכה מצד ארה"ב לא נחוצה. אולם, עלינו לעמוד בתוקף על האינטרסים שלו כעם, כאומה. אם ארה"ב תוביל את המתקפה על איראן (באם הסנקציות ימצו עצמן ואיראן תמשיך להתקדם אל עבר הגרעין), זה יהיה בהחלט מצב אופטימלי עבור מדינת ישראל. אבל, אם ארה"ב תראה סימנים לכך, שהיא אינה מתכננת לתקוף את איראן ובכך למנוע את התחמשותה הגרעינית - על מדינת ישראל למנוע בכל מחיר נשק גרעיני מידי איראן. וזו העמדה של הרוב המוחלט של אנשי מערכת הביטחון. הלבטים הקיימים הם לגבי העיתוי, לגבי השעה - אך מרביתם של אנשי מערכת הביטחון גורסים, כי עדיפה הפצצה על פצצה (גם אם ההפצצה אינה מבטיחה את חיסולה המוחלט של תכנית הגרעין האיראנית).

231 חבל שמגיבים כה רבים לא מגיבים לגופן של טענות.... א
 • 03:53
 • 11.08.12

אלא לגופו של אדם - אפילו בנושא כה רציני. משמע שאין להם שום דבר רציני לומר. זו אולי דרכם לומר, תחליטו בשבילנו אנחנו לא יודעים אפילו איך להחליט איזה גבינה לבחור בסופר. אבל אנחנו טובים בבוז ולעג ומעל הכל בשנאה שהרי היא נחמת המסכנים. או שזה אומר כמה דל הדיון הציבורי גם בעידן האינטרנט ומאה מיליון הערוצים; ריבוי ערוצי התקשורת משמש בעיקר לבידור ועינוג, לא להרחבת הדעת ותיקון עולם. פצצה גרעינית טרוריסטית בלב עיר עלולה להגיע בימינו גם ללא איראן גרעינית. מה גם שלמדינות קיצוניות יש תמריץ עצום לפעול בדרך כזו כדי שלא יענשו ויוקעו כאחראים. יחידים או מעטים ללא עכבות מוסריות בוודאי נמצאים. לא ברור איך יהיה ניתן למנוע בעתיד מכל מדינה קיצונית השגת גרעין. זה ניראה רק שאלה של זמן. הרי ההתפתחות המדעית והטכנולוגית מוזילה ומכווצת אמצעים כל העת וגם מפיצה את הידע. העולם השכיל עד כה לא להרוס את עצמו באמצעות הגרעין, אבל גם יחידים או מעטים לא ממשים מלוא יכולת ההרג שאמצעים מודרניים מעניקים להם: בסופו של דבר אין פיתרון זולת חיי שלום ומחויבות חברתית, האנושות כמו גם כל יחיד או קבוצה - חיים באשליות (ועל זמן שאול) אם הם חושבים שבכוח יצילו את עצמם לעד. עם זאת, זה נכון שכפי שהיהודים במלחמת העולם המופקר השניה שילמו מחיר של שמד, כך מדינת ישראל תשלם מחיר של שמד במלחמת העולם המופקר השלישית, ולכן ברק, על אף הכל, כניראה צודק.

232 כל האופציות על השולחן - כולל פצצות גרעין טקטיות להשמדת הגרעין האיראני.  (לת) גרון עמוק
 • 06:11
 • 11.08.12

233 שביט אתה נפלא, אך בשביל "שלום בית" אתה צריך לכתוב גם על מקבל ההחלטות המצייט לשרה וחושש להראות עם גבס וכו' וכו' מה רע יגרם אם ישראל תגיב ובעקבות זאת יהיהו פחות מוסלמים בעולם ? א