באסטות, חניונים וקיוסקים: ההטבות שמקבלים עבריינים מהעיריות

היחס המועדף של עיריית נתניה לשושן ברבי הוא חלק משיטה שפועלת בכמה ערים: העירייה קונה שקט מאסירים משוחררים ומשלמת בשטחים ובנכסים יקרים. קוראים לזה שיקום

עבריין – שושן ברבי, לדוגמה – משתחרר מהכלא. כדי לאפשר לו להתפרנס בכבוד, נותנת לו העירייה קיוסק בפרוטות או חינם אין כסף. אחר כך הוא מרחיב את העסק ומשתלט על שטח ציבורי. העירייה מעלימה עין. זה לא מקרה יחיד אלא שיטה של ממש, שחושפת קשר, לגיטימי לכאורה, בין השלטון המקומי לעולם התחתון.

שם הכיסוי של השיטה הוא "שיקום אסירים". בחסות החוק יכולה רשות מקומית לקבוע כי עבריין שהשתחרר זה עתה מהכלא הוא נזקק, ולהעניק לו תעסוקה. אפשר לתת לו עבודה בגינון, אבל אפשר גם לתת לו דוכן או שטח שבבעלות העירייה. ה"תעסוקה" הזאת ניתנת בלי בקרה של משרד הרווחה, משרד הפנים או הרשות לשיקום האסיר. היא ניתנת ללא הגבלה, למשך שנים ארוכות ולעתים אף מועברת בירושה לדורות הבאים.

לפני 29 שנים העניקה עיריית בת ים לאסיר המשוחרר שלמה ניר (סולום) שטח ורישיון להקים נכס להפעלת קיוסק בחוף הדקלים למשך עשר שנים. החוזה המקורי אסר על העברת זכויות בנכס, ולמרות זאת הועבר הקיוסק לאשתו, רחל ניר. בהמשך הובטח לבני הזוג כי בתום עשר שנים הם ייהפכו לדיירים מוגנים.

ממסמך שהגיע ל"הארץ", שנכתב השנה על ידי היועצת המשפטית של עיריית בת ים, עו"ד חנה כהן, עולה כי להבטחה למעמד של דיירים מוגנים "אין כל ביסוס משפטי או עיגון בלשון החוזה". כהן מוסיפה כי החוזה לא אושר על ידי מועצת העיר ומשרד הפנים, וכי לאורך השנים בני הזוג לא שילמו ארנונה או שכירות, ואף ביצעו חריגות בנייה.

ניר נפטר ב-1997 והנכס הוחזק על ידי אשתו, שהשכירה אותו לאחרים. לפני כחצי שנה הנושא הובא לישיבת המועצה כדי לאשר את הדיירות המוגנת, אך הורד מסדר היום.

מעיריית בת ים נמסר: ההרשאה לשימוש בנכס העירוני ניתנה בשנת 1983, על פי הסכם שנחתם אז שלא כדין. במסגרת פעולות רחבות היקף להסדרת נכסים עירוניים שנמסרו לשימוש לפני עשרות שנים, החליטה העירייה כי המקרה של משפחת ניר יועבר להכרעת מועצת העיר ואישור שר הפנים. העירייה מתנגדת להקצאת מקרקעין לשיקום אסירים. מאז נבחר שלומי לחיאני לראש העירייה לא הוקצתה קרקע לשיקום אסירים.

הבאסטה גדלה

ברשויות רבות טענו כי מדובר בנוהג ישן שעבר מן העולם, אולם לפחות בנתניה ובחדרה נראה כי הוא נמשך גם בעשור האחרון. שושן ברבי, בן 32, החשוד בדריסה למוות של שלוש נשים בתאונת פגע וברח בנתניה לפני שבועיים, קיבל בעבר אפשרות להקים באסטה בשוק במסגרת תוכנית שיקום. בשנת 2005 הוא אף קיבל מעיריית נתניה שטח ברחוב בן צבי, כדי לבנות עליו קיוסק, בלי שנדרש ממנו תשלום.

בחוזה הצהיר ברבי, שישב בכלא יותר מפעם אחת, כי "השטח נמסר לשימושי לפנים משורת הדין, כמחווה של רצון טוב מטעמה של העירייה, הכל במטרה לשקם אותי". הוא גם התחייב "לא לחרוג מתחום החלקה ולא לתפוס שטחים מעבר לשטח שעליו אני אקים את הכפרייה".

אלא שהקיוסק התרחב והשתלט על שטח ציבורי. אף שברור כי תוכנית השיקום של העירייה נכשלה, בין השאר לנוכח מעצרים חוזרים ונשנים של ברבי, חלקם בגין איומים על עובדי העירייה, הוא המשיך להפעיל את המקום.

בדיון בבית משפט בשנת 2010, שבו הוחלט על שחרורו ממאסר על תנאי, אמר נציג המדינה כי "ברבי ביצע עבירות למרות היותו בפיקוח קצין מבחן, כי הגמילה שעבר לא צלחה והרצון להשתקם לא היה רצון אמיתי". ולמרות זאת, מבחינת ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, "לברבי, עם כל ההתנהגות הבעייתית, יש לב טוב". פיירברג אמרה את הדברים לא מכבר בראיון לגלי צה"ל, ואף טענה כי "בשנים האחרונות התמתן מאוד".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה כי ברבי היה הבעלים של שתי באסטות זמן רב לפני בחירתה של ראש העיר הנוכחית, וכי "מאחר שהבאסטות ברחבי העיר היו למוקד עבריינות, הובילה ראש העיר, באומץ רב, מהלך למיגור התופעה". במסגרת זו אושרה לברבי "חלופה בדמות הקמת כפרייה קטנה תחת ביקורת, שהוא הקים מכספו. גם במקרה זה, לצערנו, ביצע לימים חריגות בנייה ובהתאם לכך מפעילה העירייה נגדו אמצעים משפטיים".

עורך הדין דוד יפתח, המייצג את ברבי, מסר כי "בניגוד לנטען, הוא לא נכנס ויוצא מהכלא. הוא היה בכלא לפני 12 שנה. היה לו תיק של בריחה משוטרים לפני שנתיים. בתיק הזה נגזר עליו עונש של שמונה חודשי מאסר. הוא לא עבריין גדול והוא הצליח לשקם את עצמו". לעניין עבירות הבנייה אמר יפתח: "נניח שהוא הרחיב. גם המועמד לרמטכ"לות גלנט הרחיב. להפוך את הסיפור לכישלון של העירייה, זה לא נכון".

גם ג'קי פלס הוא אסיר משוחרר, שישב בעבר בכלא בגלל ניסיון רצח. בשנת 1997 הוא קיבל מעיריית קרית ים שטח בחוף הים, תמורת אלף שקלים בחודש, במסגרת תוכנית לשיקום. כיום הוא מפעיל במקום מזנון. במשך השנים הוא הרחיב את המזנון ב-320 מ"ר והשתלט על כשני דונמים נוספים של חוף, תוך שהוא מגדר את השטח בסלעים.

רק לפני שנתיים הגישה העירייה כתב אישום נגדו, בגין ניהול עסק ללא רישיון, ותביעה לפינוי העסק והשטח. הדיונים המשפטיים בשני התיקים מתנהלים בעצלתיים. עוד קודם לכן, ב-2008, נעצר פלס בחשד שאיים על ראש העיר. בבית המשפט הוא טען שהקיוסק ניתן לו בידיעתו של ראש העיר שמואל סיסו וביוזמתו, וכי ההליכים המשפטיים נגדו החלו בשל התנגדותו להקמת קניון בשטח המזנון.

עורך הדין טומי נדשי, המייצג את פלס, מסר בתגובה כי בהסכם עם מרשו "נכתב שאם רוצים לפנות אותו, צריך לתת לו מקום חלופי בהסכמתו". לדבריו, "95% מהשטח שג'קי בנה, העירייה בנתה בשבילו. הוא לא התפשט ולא בנה שום דבר מעבר למה שקיבל. המשטרה עושה את תפקידה ואם יש תלונה עליו, היא מטפלת בה".

מעיריית קרית ים נמסר כי ההחלטה לתת לפלס את הזכות להפעיל קיוסק "התקבלה לפני שנים רבות, בעת כהונתו של ראש העיר הקודם, אשר סגנו באותם ימים היה אחיו של האסיר. מאז נכנס לתפקידו ראש העיר שמואל סיסו, לפני כשמונה שנים, פועלת העירייה בכל דרך כדי להשיב לידיה את הגזילה".

בלי נוהל, בלי בקרה

שיקום אסירים באמצעות נכסים נעשה ללא בקרה. הכוונה אולי טובה, אבל אפשר לזהות דפוס בעייתי בהתנהלות הרשויות שמעניקות נכסים לאסירים משוחררים, אפילו אם מדובר בשטחים ציבוריים, כמו חוף הים. הרשויות קובעות הגבלות שונות: חוזים לזמן קצוב או הגבלת זכות ההפעלה לאדם מסוים בלבד, אבל אינן אוכפות אותן.

הדפוס בעייתי עוד יותר במקרים שבהם העבריינים המשוקמים מתנהגים כאילו הנכס שייך להם. לעתים הנכסים מושכרים, מחליפים ידיים או אף עוברים לבניהם של הזכיינים המשוקמים, והרשויות לא עושות דבר כדי להשיב אותם לציבור, אלא משתמשות בכלי הזה להשתקת עבריינים וקניית שקט, בכסות של עזרה לנזקקים.

מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר שפרש לפני חודשיים, ד"ר חיים אילוז איילון, אומר כי השיטה מוכרת ברשות ואינה מקובלת. "ביקשנו מהרשויות שינסו לשלב את האסירים בחברות גננות ולסייע בשילובם בתעסוקה", הוא אומר. "העברת נכסים, אם זה קיים, היא תוצאה של קשר ישיר בין הרשות המקומית לאסיר מסוים ולא בתיווך הרשות לשיקום האסיר".

מהרשות נמסר כי היא אינה עוסקת בעניין זה וכי תפקידם של רכזי שיקום האסיר בלשכות הרווחה הוא רק לאשר אם אדם מסוים הוא אכן אסיר משוחרר.

החוק מאפשר לרשות מקומית להעניק פטור ממכרז ולהשכיר רכוש עירוני, לצורך שיקומו של נזקק. לשכת הרווחה יכולה לקבוע כי אסיר משוחרר הוא נזקק, ואז הרשות רשאית להשכיר לו נכסים ציבוריים פטורים ממכרז. לרשות יש מנדט רחב מאוד בעניין זה. למשרד הפנים ולמשרד הרווחה אין נתונים ואין בקרה על התופעה.

במשרד הרווחה טענו כי "הנושא הוא באחריות הרשויות המקומיות". במשרד הפנים ציינו אמנם כי כל הקצאה לזמן העולה על חמש שנים מחייבת את אישור המשרד, אך לעתים קרובות הרשויות כלל אינן מעבירות לו את הבקשות. אין נתונים לגבי העבר. "מבדיקה עולה כי לא קיימת רשימה מיוחדת לבקשות שעניינן שיקום נזק או נכה", נמסר ממשרד הפנים. "אין נוהל לגבי הקצאת מקרקעין לשיקום אסירים משוחררים ולא ידוע לנו שהיה נוהל כזה בעבר".

מעיריית נתניה נמסר כי העמותה לשיקום האסיר הפעילה בעיר שלוחה במסגרת אגף הרווחה וכי מתן היתרי רוכלות הוא "חלק שולי ביותר בפעילות לשיקום האסיר, הכוללת הצלחות לא מבוטלות". היתרי רוכלות, מסבירים בעירייה, ניתנים בעיקר לאנשים חסרי מקצוע, שיוכלו להתפרנס, אך "לצערנו, היו גם אחרים שלא השכילו לנצל את ההזדמנות שהחברה העניקה להם וחזרו לסורם".

העדר הבקרה בולט במיוחד במקרה של חדרה. לפני כ-30 שנה העניקה עיריית חדרה שני קיוסקים על חוף הים בגבעת אולגה לעבריין דודי מלכה, בן 56, ולמשפחתו של אברהם ג'רבי, אסיר משוחרר, לצורך שיקום. ג'רבי נפטר לפני שנים ואשתו רשומה כמחזיקת הנכס, אולם מי שמפעיל אותו הוא בנם, חני ג'רבי, בן 52, גם הוא אסיר משוחרר.

שני הקיוסקים התרחבו למסעדות ללא היתרי בנייה ובלי רישיונות עסק, במרחק של כ-50 מטרים מקו המים. יתרה מזו: הם לא דיווחו על הכנסות לרשויות המס והתחברו לרשת החשמל של מבנה בחוף הים, בבעלות העירייה. מנהל אגף החופים בעירייה, שמשרדו צמוד לשתי המסעדות, הוא אחיו של ג'רבי, חיים. על פי דיווחי משרד הפנים, בעבר עיריית חדרה לא גבתה במשך שנים תשלום תמורת צריכת החשמל. גם לא תשלומי ארנונה.

חני ג'רבי ישב בכלא בעבר, לתקופות שונות, בגלל עבירות של זיוף והלבנת הון (בפרשת הבנק למסחר) ועבירות אלימות שונות. למרות זאת נתנה לו עיריית חדרה, לפני כעשר שנים, שטח בשכונת בית אליעזר לצורך הקמת דוכן פירות וירקות. גם זה במסגרת תוכנית שיקום. התמורה שנקבעה היתה 740 שקל לשישה חודשים, למשך שלוש שנים. לא ברור מדוע ג'רבי, שגר בווילה בקיסריה, קיבל סיוע כה נדיב, אבל העסק עדיין מושכר לו, ללא חוזה וללא תמורה, והעירייה התקשתה למסור למשרד הפנים את המסמכים שמצביעים על כך שג'רבי עדיין מוגדר "נזקק".

ראש העיר אז, ישראל סדן, שנתן את האישור התמוה לג'רבי, סיפר לפני כמה שנים בראיון, כי ראה בשיקומו פרויקט אישי, וכי מאז שקיבל על עצמו את שיקומו "הוא לא הסתבך". אולם ג'רבי הורשע מאז וריצה עונש מאסר של שש שנים וחצי, שבהן השכיר את המקום לאחרים. על החוזים חתמה אמנם הנהלת העירייה הקודמת, אבל ההנהלה הנוכחית של העירייה לא עשתה דבר כדי לגבות את כסף המגיע לה או לפנות את ג'רבי ממקומו ולפקח על נכסי הציבור.

גם דודי מלכה, נרקומן לשעבר שהורשע לפני שלוש שנים בתקיפת שוטר, באיומים ובהעלבת עובד ציבור, קיבל פרס מעיריית חדרה. בשנת 2002 נתנה לו העירייה זיכיון להפעלת מזנון בבניין העירייה, ללא מכרז. מאז 2007 הוא מפעיל את המקום ללא חוזה וללא תמורה. גם במקרה זה התקשתה העירייה להמציא אישורים שמגדירים את מלכה נזקק, מה שלא מפריע לה לרכוש מאותו מזנון כיבוד בעשרות אלפי שקלים בשנה.

עורכת הדין ליאורה ביין, המייצגת את ג'רבי בעניין המסעדות על החוף, אומרת כי "התיק ממתין לפסק דין".

מלשכת מנכ"ל עיריית חדרה נמסר בתגובה כי העירייה פועלת בהתאם לחוק וכי "לגבי חוף הים הוגשה תביעה, אשר עודנה מתבררת בבית המשפט, לפינוי ולתשלום החובות". עוד נמסר כי "השימוש בבית הקפה ובשטח בבית אליעזר הותר בעבר על ידי הרשויות וניתנו אישורים על פי הנהלים. בימים אלו פועלת העירייה גם להסדרת נושאים אלו, בהתאם לכללים ולנהלים".

באחרונה, בזכות פעילות של המשרד להגנת הסביבה בשילוב הפרקליטות האזרחית במחוז חיפה, הוצאו צווי הריסה למסעדות בחוף הים בחדרה. הליך משפטי בעניין זה מתנהל בבית משפט השלום בחיפה. לדברי פרקליט המחוז, עו"ד איתן לדרר, "התופעה של הקצאת נכסי ציבור בניגוד לדין היא חמורה. היא חמורה שבעתיים כשברור שלא נצרכות כלכלית היא שהובילה למתן ההטבה". לדבריו, "למדנו על הקצאות שנעשו בעבר בחדרה, הגשנו תלונה רשמית לגורמים המוסמכים במשרד הפנים ואני משוכנע שאי החוקיות תיפסק במהרה, הנכסים יוחזרו לעירייה ויושב הכסף לקופה הציבורית. אין בכוונתנו להרפות מהעניין עד שיוחזר שלטון החוק גם לתחום זה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 132
  סיבה טובה לעונש מוות.

  משם לא משתחררים...

 2. 131
  כל מי שמוזכר בכתבה גר בוילה מפוארת או בקסריה או ב300 מטר מרובע.
 3. 130
  לכל המלעיזים והמפקפקים במניעיהם של ראשי ובכירי העיריות המשקמות - רק לידיעתם, הם ממש לא מ פ ח ד י ם !!! הם פשוט מבינים שלכל שיקום יש תמורה, וכך בדיוק הם נוהגים.
 4. 129
  באשדוד מצליחים יותר!

  יכולתם לשלש את כמות המילים בכתבה אם הייתם מבקרים באשדוד.

  1. תודה! על אשדוד שמענו כבר בשנות החמישים!. ושם זה היה "שיקום" בגדול, במאות דונם בגרושים למקורבים, ולא בקיוסקים.לפושעים קטנים.
 5. 128
  כתבה מהסוג הנכון! כתבוה באלגנטיות ובאומץ! מעוררת זעם גדול...
 6. 127
  רויטל, תמשיכי לקנא

  נכון מעצבן שאת לא קיבלת איזה באסטה מהעיריה?

  1. לקנא במי? במשוקם באסטה מסכן שאפילו מקום להשתין אין לו בזמן העבודה? תקנאו במשוקמי מנהל-המקרקעין שמחלקים מעטפות תמורת טיפים על נדל"ן חם בפרוטות.
 7. 126
  צריך כמו בארה"ב שהמשטרה תהיה כפופה לראש העיר ואז לפרק את הבבונים
 8. 125
  כאשר יחצו הקוים האדומים אובמה יכריז על קוים תת אדומים ואחר כך על קוים מטושטשים
 9. 124
  פיירברג מושחתת

  ברבי הוא לא עבר שום עבירה בכך שקיבל רכוש ציבורי מי שהיא עבריינית היא מרים פיירברג שהעניקה לו ללא תשלום את רכוש הציבור

 10. 123
  ארצות הברית קולטת ישראלים שמסוגלים להקים עסק קטן בסכום מינימלי של עשרת אלפים דולר.קנדה מזמינה מהגרים
 11. 122
  מה הכתבה לא קשורה לערבים? לא יכול להיות!
 12. 121
  אמצעי שיקום לעבריינים או שראשי הערים מפחדים מהם?

  האם גם הנשיא קצב ושאר שרינו המכובדים המרצים עונשי מאסר יקבלו בסטות בטיילת או בשוק כאמצעי שיקום?

  1. סליחה גברת יעל! לשיקום של קצב אני דואג! נפתח יחד משהו בשותפות.
 13. 120
  הם מקבלים גם קיוסקים בבתי ספר,אם יש לך חברים המקורבים לראשי פשע,אפשר לעשות סידור שתקבל קיוסק בבית ספר
  1. הקיוסקים בבתי-הספר שמורים ככלל לזכאי שיקום המקורבים למשרד-החינוך (במסגרת לימודי האזרחות).
 14. 119
  גם בטבריה אותו הסיפור

  כן, גם בטבריה אותו הסיפור-מול הבית שלנו בשטח של בית הספר באישור ללא אישור של העיריה כבר כ-8 שנים קיוסק סנדביצים הפך לסטקיה שפועלת ללא רשיון גם ביום וגם בלילה ומחוברת לחשמל ולמיים של בית הספר.
  שום צו הריסה לא עוזר והעסק פורח.

 15. 118
  מוזר שלא הזכירו את אשדוד גם שם חוגגים .
 16. 117
  כתבה חשובה ואמיצה

  והלוואי שהכתבה תוביל למהלך מרוכז של גוף ממשלתי אחד, להפסיק את הבושה הזו, ולסילוק ראשי העיר המושחתים של נתניה וחדרה

 17. 116
  שימו לב שבחלק מהמקרים לפושעים יש אחים בתפקידים בכירים בעיריות

  מן הראוי לחוקק חוק שאומר: אם יש לך אח פושע - אתה לא יכול להתמנות לכך וכך, וודאי לא להיבחר בבחירות כלשהן.

  1. והאחים והאחיות של בעלי התפקידים הבכירים בעיריה, יושבים באגף הביקורת על הרשויות במשרד הפנים.
 18. 115
  בואו תראו איזו שקרנית הפייארברג הזאת מנתניה

  העירריה טוענת שברבי היה בעליהן של 2 באסטות "זמן רב" לפני שראש העירייה הנוכחית נכנסה לתפקיד. מרים פייארברג היא ראש עיריית נתניה זה 14 שנה, ז"א שלדברי העירייה (= פייארברג) לברבי בן ה-32 היו 2 באסטות בבעלותו "זמן רב" לפני שהיה בן 18. אתם קלטתם את זה?

  1. הוא כנראה נולד איתן

   אח שלו

 19. 114
  על רשות בה מתבצעים פשעים ולא יודעים על כך

  לנתק ראשי עיריות מוועדות בנייה

 20. 113
  ואיך קוראים להסדרי חוב עם טייקונים? למה זה בסדר?

  הרי גם הדרי החוב נעשים בכוח . אמנם לא כח הזרוע אלא בכח ההשפעה של כסף, של הון שלטון, של עו"ד ממולחים.
  והאמת, זה יותר גרוע מהעבריינים שבכתבה זו, כי זה כסף שלוקחים לנו ישר מהכיס. העבריינים שבכתבה לקוחים שטחים ולא משלמים ארנונה. זה לא בסדר אבל לא כמו הכספים שהטייקון מלווה מאיתנו ולא מחזיר.

 21. 112
  גם באילת יש פאב-מסעדה בשם "ציון" - זה שקרוב לקניון ובעצם היחידי שם -

  שמעתי שלפני שנים עבריין קיבל את המקום בדיוק מאותם סיבות שפורטו בכתבה. היום המקום כבר מנוהל על ידי צאצאיו ואיש לא מעלה על דעתו לקחת מהם את המקום שהם לא שילמו עליו אגורה!

 22. 111
  נמאס לי כבר מהמדינה הזאת

  אתם הורגים אותנו

 23. 110
  ליכודניקים(בעיריה ) ..בסטות .. פשע .. דאווין ..
 24. 109
  בואו לטבריה ותראו את כל העבריינים בבסטות במדרחוב כל עבריין עם כמה בסטות,והשוק הירוני
  1. אחרי כתבה כזו, נבוא לטבריה?
 25. 108
  בואו לטבריה ותראו את כל העבריינים בבסטות במדרחוב כל עבריין עם כמה בסטות,והשוק הירוני
 26. 107
  אם הרשויות לא יטפלו בהם, לפחות האזרחים צריכים לדעת ולהחרים כל עסק שלא מורשה כחוק.

  קריאה לעיריות לפרסם רשימת עסקים מורשים ותקינים, שמשלמים שכירות וחשמל ולא עוברים עבירות בניה.
  לפחות שהכסף שלנו לא יעודד את 'בעלי העסקים' המושחתים.

 27. 106
  איחס.
 28. 105
  זה בסדר לשקם אסירים בדרכים שונות בעיקר על ידי הספקת תעסוקה חליפית לפשע. הבעיה היא שכמו כל דבר הדברים נעשים בצורה לא שיטתית ולא שקופה ומושחתת
 29. 104
  גם בפ"ת נפוצה התופעה-כל מיתחם הפיצוציות מול בילינסון-נמסר לעבריין מוכר
  1. שהגדיל והתפרש עוד ועוד....עשה "אימפריה" מהמקום
 30. 103
  גלנט עבריין בנייה כמו ברבי שושן ועדיין הוא לא פינה את החלקה שלו
 31. 102
  אם אתה חבר באירגון פשע שניקרא הליכוד אתה מסודר לכל החיים
 32. 101
  כך קונים קבלני קולות ומגוננים עברינים ראשי הערים לא כאלה צדיקים
 33. 100
  עצוב וכואב בלב , מאד
 34. 99
  בקיצור, במקום לחפש עבודה מה שצריך לעשות זה להיות עבריין, לשבת קצת בכלא, ואז לקבל שטח חינם מהעיריה
  1. לא מספיק להיות עבריין - צריך להיות אלים ולאיים
 35. 98
  סוף סוף הבנו לאן הולך האחוז הנוסף שהוסיפו היום למע"מ
 36. 97
  חוף-פולג שנהפך ל "חוף הבמבוק״ הרסו לנו את החוף. הם,אתם יודעים מי

  כיעור, רעש וסירחון של דגים מטוגנים , מוזיקה של אתם יודעים מי,.....
  כמה פעמים שכתבתי לעירייה, תשובות אין.

 37. 96
  הפגנה בכיכר רבין בערב נגד הדלק שהתייקר !
 38. 95
  איזה מצחיקים אתם... מה שמתואר בכתבה זה טיפה בים....

  הרגתם אותי מצחוק...

  כנראה שכל המגיבים והכתב פשוט חיים במדינה אחרת ובאו לבקר בישראל אתמול...

  מצב השחיתות ברשויות המקומיות גרוע פי 100 מהמתואר בכתבה, ואת זה אני יכול לספר לכל מי שירצה ממקור ראשון.

  המצב שגנבים, רמאים, שקרנים, נוכלים ובעיקר האלימים, המאיימים, המרביצים, המפחידים, הם הנהנים מכל טובות ההנאה בארץ, קיים כבר שנים, בידיעה ובעידוד של כל רשויות השלטון, למה להם להתסתבך איתם? מה הם מחפשים צרות? כל עוד האנשים הנורמליים לא עומדים על שלהם כל הטובות ילכו למי שצועק, מאיים ומפחיד, זה די ברור ומובן מאליו.

  גם ששוטר רואה אותם הוא מפנה מבט ומחפש את החנון שחנה בכחול לבן, למה לו להסתבך עכשיו?...
  וגם אם כבר העיר משהו לעבריין לא יעשו לו כלום כי דוד שלו, אבא שלו, אחיין שלו הוא בכיר במשטרה או ברשות המקומית או במשהו כזה.

  תתעוררו ילדים, ככה החיים במדינה נראים ולא מאתמול...

  המצב שמי שצדיק ופועל לפי החוק והנורמות נדפק ובגדול, עליו נופלים, ממנו גובים, אחריו רודפים, ומי שמרמה משקר גונב מאיים ופועל באלימות רק מוותרים לו ונותנים לו לעשות ככל העולה על רוחו, על חשבון כל הציבור זה הנורמה במדינה הזאת.
  ולא מאתמול, זה המצב שנים על גבי שנים, איפה הייתם עד היום?
  אולי מנותקים, אולי העדפתם לעצום עיניים? להסתכל לכיוון השני? לעור צד במדרכה?
  אז, בוקר טוב! זה החיים במדינת ישראל, וזה רק הקצה של הקצה,
  מציע לכם לעשות כתבה המשווה אזרח רגיל, חנון, שלא נלחם על שלו שמנסה להוציא היתר בנייה בעירייה או לרשום את הבן שלו לגן מול עבריין רציני ומוכר למשטרה שמנסה לעשות אותו הדבר, אתם אולי תופתעו, אני יכול לתאר לכם במדיוק את התוצאה של התחקיר כבר עכשיו.

  חברים תתעורו, אתם חיים באפריקה ומוכרים לכם אירופה!

  אני רגוע כי הבנתי כבר מזמן שהמצב ימשיך וימשיך עד שהכל יתפוצץ,
  אין ברירה אחרת, אין פתרון אחר, אין שום אופציה אחרת...

  כמו שכל מדינה מתורבת בעולם עברה את זה (ארה"ב, צרפת, רוסיה, גרמניה, ספרד, איטליה, אנגליה) גם מדינת ישראל התבגרה קצת מהמדינה האפריקאית החצי קומוניסטית שהיא הייתה, הבעיה שלנבחרי הציבור כאן חסרה ההבנה שהאוכלוסייה בארץ כבר התבגרה בהרבה לעומת המצב השלטוני, הפוליטי והכלכלי, לצערי הם גם לא יבינו זאת לעולם כי הם חלק מהמערכת ולכן חלק מהבעיה.

  חכו 10-15 שנים מקסימום ותהיה פה מדינה אחרת לגמרי. בוודאות.

  1. אם תהיה מדינה. אולי לא תהיה. כשהחמס רב, מגיע המבול
  2. מסכימה מאד, רק לא אופטימית כמוך

   קצב ההתרבות של השכבות העברייניות גבוה יותר, החנונים לא יכולים להרשות לעצמם, ואם רק יוכלו יברחו מכאן.

 39. 94
  מתן שטחי ציבור לעבריינים על ידי ראשי רשויות

  רויטל חובל היא עיתונאית תותחית. היא ידועת לשים את האצבע העיתונאית על נושאים חשובים החושפים את התנהלות ראשי רשויות אל מול העבריינים. רויטל יישר כוח.

 40. 93
  גם בתל אביב

  צריך כתבה כזו גם על מה שקורה ברחוב קלישר פינת שוק הכרמל

 41. 92
  כתבה חד צדדית

  לפחות אים את מנסה להציג סיפור בנושא שכזה. אז היית מביאה את הצד השני של הסיפור.את מדברת על אפילו לא חצי אחוז מאוכלוסיית האסרים שמשתחררים לחברה. ומה עים הסיפור של 99.5.אחוז מהאסירים שמשתחררים.שישנים ברחובות ואף אחד לא מוכן להעסיקם בגלל הסתיגמה.ומה עםאלו שצריכים להתקיים מהבטחת הכנסה של1570ש"ח.ואמורים להתקיים חודש שלם מיזה .לכן אין בעייה להציג סיפור אך יש צד שני למטבע. והגישה של המדינה והחברה לגבי אסירים ששלמו על מעשיהם. ותתפלאי ברוב המקרים מעורבים אנשים שעסו צבא ונקלעו לקשיים והידד הקלה של הפרקליטות להכניס אותם מאחרי סורג ובריח מאוד קלה ואותו אדם אמור להתמודד עים סוג של חיים שאים הוא לא ילחם על חייב הוא ישלם מחיר כבד .ומישם הדרך קצרה להשתחרר עים בעיות נפשיות קשות לאורך כל החיים.ולהתמודד.בנוסף לזה מול חברה שרק שופטת אותך וממשלה שלא אכפת לה ולא מקצה באמת משאבים לשיקום אסירים .ומה שקורה ברוב המקרים הוא שרובם חוזרים לסורם שלא מרצון או שהם באמת קרמינלים.ההיפך בגלל שהם נדחו מהחברה ומהממשלה.ולראייה.קימעט כל מי ששוהה היום. בבתי הסוהר הם אסירים שזהו מאסרם ה5 ומעלה.ניתן לבדוק גם את העבירות שהם נשפטים למאסרים ומיזה להבין שהרוב ביצע עבירות של ךפתור בעייה או של שימוש בסמים או לאכול. ואים בכלל נכנסים לתיק הסוציילי שלהם ניתן לראות באיזה סוג של אסירים מדובר .וזאת התוצאה של חברה עים בורות בנושא שיקום אסירים ועים ממשלה שיוצרת בשיטטיות את הבורות לחברה.של יתגלה העוול האמיתי של נושא שיקום אסירים .שרובם דרי רחוב ללא שיניים שבמידה והם מחוץ לכלא הם נמצאים בצמתים מקבצי נדבותלא כולם אך רובם של האסירים.ולזה המדינה והחברה קוראים פושעים.אז מי הפושע האמיתי.את הסיפור הזה הית צרכה להביא במקביל למה שכתבת. למטבע שני צדיים. ואני מצפה שתתאמצי קצת ותלקתי חומר בנושא זה

 42. 91
  גן עדן לפושעים ! אבל הם לא אשמים הם לוקחים את מה שנותנים להם וזה מתחיל בבתי המשפט ששם העבריין הוא מלך והאזרח סמרטוט וממשיך במשרדי הממשלה והשילטון המקומי אשר מנוהלים כמו ארגון פשע
 43. 90
  באשדוד נבנה על חוף הים הקיוסק הגדול ביותר במזרח התיכון ע"י ציון ביטון - יש צו הריסה אך העירייה מתחמקת מלבצע את הצו
 44. 89
  מה שטוב בפושעים, שהם אינם מתחמקים ממס הכנסה ומעם למדינה?????
 45. 88
  זה פשוט מחדל מטורף

  מעניין עוד שהם מקבלים עסקים אידיאליים להלבנת הון

 46. 87
  היום כן משתלם הפשע!
 47. 86
  תשובה לעורך דין יפעת

  בתגובה למה שאמר עורך הדין דוד יפתח, המייצג את ברבי,
  1. מי שבורח משוטרים הוא לא משוקם. טיעון אדיוטי
  2. להשוות את גזילת השטח הציבורי למה שעשה אלוף גלנט זה כמו שרוצח יאמר "מה אתם רוצים גם עמיר רצח - אז מה?"
  עורכי דין, שתפקידם העיקרי לעזור למצוא את האמת הפכו לכיסוי עבור פושעים ומנצלים את מאמדם לזרות חול לעיני הציבור והכל תמורת בצע כסף. הם הפושעים האמיתיים!!!

  1. אובדן הערכים

   חלק גדול ממה שקורה בישראל ב- 20 > 30 השנים האחרונות הינו פועל יוצר ישיר מ- א ו ב ד ן ה ע ר כ י ם המוחלט והכללי שהולך ומתגבר בכל תחומי חיינו, החל מהחינוך הרופס בבית, דרך התפרעות הילדים ללא תגובה הולמת מהוריהם, בהמשך בגני הילדים, בביה"ס היסודי,בתיכון, בצבא, ברחוב, בכבישים ובקיצור בכל תחומי חיינו שהולכים והופכים בלתי ניסבלים, כשהרשויות המופקדות על אכיפת החוקים אינן מתפקדות בעצמן, אין שום פיקוח ממשי ומנגד, בתי המשפט נוהגים בעודף התחשבות בפושעים ומפירי החוק.
   ונכון מה שכתב "האזרח המודאג" שעורכי הדין של היום שגם הם "איבדו את כל הערכים" של שמירת הצדק והחוק והפכו להיות "הפושעים האמיתיים בחסות החוק כביכול".
   כאזרח וותיק גם אני מודאג ובוכה על שהמציאות הנוראית הזו היא חזות המדינה שעליה שפכתי את דמי ב- 4 מלחמות, ובתמימותי חשבתי שאני נלחם עבור מדינה טובה יותר.

 48. 85
  מי רשום כבעלים על הקרקעות האלה העיריה או המנהל?
 49. 84
  מוסר ההשכל?

  במדינה הזו שווה להיות עבריין? נראה שזה הרבה יותר משתלם מלעבוד קשה

  1. כאזרח שומר חוק, אני מצטער שאני צריך להסכים איתך!!
 50. 83
  פיירברג לב טוב...

  בהבל פיה מרימה ומורידה.
  ואחר כך התושבים ההגונים סובלים מההשמצות ומהסטיגמה שעל העיר.

 51. 82
  פחד הרשויות !!! אבותינו נילחמו ב-48 כדי שהנבלות האלו "יקבלו שיקום",

  בנתניה להחיל שילטון צבאי עם צווי מעצר מינהליים כמו למחבלים.
  בדמוקרטיה הנוכחית ישראל לא תמגר את הפשע הגואה לעולם.

 52. 81
  מדינת זבל!!!!!!! אנחנו כבר התחלנו לבחון את נושא הדרכון הזר מצד אשתי. אם זה יעלה כמו שצריך, אנחנו אומרים שלום ולא להתראות. אמן!!
  1. לפי שם המגיב (נילס) אני מנחש שהדרכון יהיה בגוון סקנדינבי. אז אל תשכחו סוודרים כשאתם יוצאים!
 53. 80
  גזלת המדרכות בהוד השרון

  עירייה שמעלימה עין מהתפשטות החנויות למדרכות ,שותפה לפשע.
  נראה אותכם הולכים על המדרכות בהוד השרון ,עם עגלת תינוק מבלי לרדת לכביש .

 54. 79
  שיקום? האם זו המילה החדשה לדמי חסות?
 55. 78
  פיירברג הפחדנית צריכה ללכת הביתה

  פיירברג העצימה את הפשע בנתניה כי היא אשה פחדנית ורעה שאינה חבה על כספי משלם המיסים

  1. צריכה לשלם אגרת פרסום על השלטים העירוניים שמפארים אותה
 56. 77
  מודה לך רויטל חובל על כתבה אמיצה וחשובה. זוהי מהותה של עיתונות חוקרת וחוספת
 57. 76
  תחשפי כמה מקורבים לצלחת נכנסו לעבוד בעירית נתניהאף אחד לא מעז לחשוף

  משרד הפנים שותק

 58. 75
  ואני סגרתי עסק בתל אביב כי במשך 3 שנים לא הצלחתי לקבל רישיון ל...שלט !!
 59. 74
  נתניה שמורת טבע לערסים

  מה מצפים מראש עיר שנבחר ע״י המאפיה ?
  לא הייתי קונה שם דירה בשקל !!!

 60. 73
  מי שקונה שם משתף פעולה עם עבריינים. יש למחוק את הבסטות האלה ולא להשאיר מהם פירור
 61. 72
  ביד אחת זורקים זקנים מדירתם בדיור הציבורי וביד השניה נותנים נכסים יקרים לעבריינים.
 62. 71
  עזבו את הנכסים, האם הפקידים שנתנו אותם ישלחו לכלא? האם אין שום אחריות כאן?
 63. 70
  גם בפ"ת ..באסטה בכניסה לשכונת כפר גנים ג'... באישור "גורם בכיר" בעירייה

  כל תלונה אינה מטופלת... באסטה של ירקות באמצע המדרכה...פשוט בושה.

 64. 69
  כניעה לטרור - ראש העיר בעצם קונה פרוטקשן מקומי וכך אין מטרידים אותו ואת משפחתו
 65. 68
  גם בקריית ים של סיסו. ..המון בסטות בלב העיר יש שיקום עברני עלאק ואין מדרכות
 66. 67
  יש לי פתרון נהדר. יאסר על ראשי ערים שהעניקו "הטבות" לפושעים/פושעים לשעבר/פושעים משוחררים להתמודד בבחירות הבאות!! ואחרי שמרים פיארברג ודומיה ילכו הביתה נקבל ערים יותר נקיות ויותר שקטות.
 67. 66
  בשיטת "3 המכות ואתה בחוץ" שבאמריקה, עבריין שחזר מהכלא ועשה עברה נוספת במרוצת זמן קצוב, מוענש כפל כפליים למנוע בדיוק את התופעה של אזרחים שמפחדים ממנו. בעברה שלישית מכניסים אותו לכלא וזורקים את המפתח. זה מה שהיה צריך לעשות גם פה.,
 68. 65
  כשהשתחררתי מדובדבן קיבלתי 3500 ש"ח וברכיים דפוקות

  הלכתי לאוניברסיטה ועשיתי תואר במתמטיקה ומדעי המחשב.
  היום אני מפתח מוצרים רפואיים מצילי חיים ועובד כמו חמור כדי לחיות בסדר, לא יותר.
  משלם 10000 ש"ח מיסים בחודש אבל לא מתלונן.
  איזה טמבל אני, כל מה שצריך זה להסתבך בפלילים ולאיים על פקיד בעירייה...

 69. 64
  כל הכפרים והערים הערביים פועלים ככה במלואם גניבת מים,חשמל,אדמה ואי תשלום מיסים
 70. 63
  פתח תקווה - צומת גהה: שטח ומבנה של אלפרון הידוע

  תבדקו מי בעיריית פ"ת קשור למשפחת אלפרון.
  וחוץ מזה, יש שטח נוסף שהאלפרונים השתלטו - בא.ת. סגולה .
  וגם את ההשתלטות על איסוף בקבוקי הפלסטיק.

  הכל על חשבון תושבי פ"ת.

 71. 62
  מדינה של ערסים !!!!

  אח של ג'ינו שהוא השכן של ברבי שמכיר טוב את יפה הפקידה שיכולה להשחיל דיבור עם מורנו ממשרד הפנים - ההוא שיש לו דיבור עם אבוטבול ממשרד הדתות
  ועוד נמשכת השיירה,ערסים !!! ערסים!!! ערסים!!!! -מכה.

 72. 61
  השחיתות במיטבה
 73. 60
  ביריונות

  מה שנקרא רשע וטוב לו צריך להעמיד לדין את ראשי הרשויות שכאילו בחסות החוק עוזרים לשקם עבריינים במקום לשקם עבריינים תעזרו לנזקקים ולחיילים משוחררים שגם תורמים טיפה יותר מאותם עבריינים שגם לא משרתים וגם מקבלים די עם היחס המתפשר לעבריינים צריך להוקיע אותם מהחברה הנורמטיבית שומרת החוק

 74. 59
  שהאחרון יסגור ת'אור בבקשה

  בואו פשוט ניישר לעצמנו מבט מול המראה ונאמר באומץ-יש כאן אנשים מדהימים,חלקים מדהימים בחברה,מקום קטן או שניים שיש בהם קסם בראשית, ולכאן תמיד התפללנו (ארץ ישראל).אבל-מה שיצא לנו,הסיבה שבשבילה נהרגו מיטב בנינו, הסיבה שלשמה עזבו אבותינו את הנכר כדי להקים כאן חברה עברית ,לא לשם כך קרה הדבר.ישראל-אני מיישיר אליך מבט ואומר לך שנכשלת. שאין לטובים ביננו מה לחפש כאן וכי תגובת העיריות הטוענות (ובצדק) שהכל נעשה בחסות החוק מלמדת אותי שאם זה ה"חוק" שלכם...אזי אין לי ולכמותי מקום ביניכם.שהאחרון יסגור את האור בבקשה.

  1. החלוצים החלו עם השיטה הזו, הצחקת אותי!

   יש מקרים כאלה מהשנים הראשונות של המדינה, אז על מה אתה מדבר?!

  2. אתה מדבר לי מהלב...

   המדינה וערכיה מתפוררים לנגד עינינו ואין מושיע!
   אולי מישהו שם למעלה בשלטון המושחת הזה יתעורר ויעצור את ההדרדרות הזאת שסופה ברור לכולם?.....
   חתול בר מתורבת (מאד)

 75. 58
  על רוב חופי הכנרת השתלטו עבריינים מכל הסוגים גם.ובנצרת עלית משלמים משכורות עתק לעבריינים מוכרים שמפחדים מהם
 76. 57
  למה ראשי העיר לשעבר לא מואשמים בפלילים?

  אפילו אם הם כבר לא בתפקיד, הם לא נפטרו או עזבו את הארץ. אפשר וצריך למצות איתם הדין. איך יכול להיות שברור לכולם שיש כאן מחדל שעולה לציבור כסף רב, אבל אין אף אשמים?

  בסוף הכתבה הייתה דרושה תגובה ממשטרת ישראל או מהפרקליטות.

 77. 56
  רק רגע שחכתם את הנבחרת שלנו אאא

  אברגיל אלפרון אפרגן יש להם אולי ליגה או משהו

 78. 55
  בירושלים אין רשיון לשום קיוסק

  עבריינים "משוקמים" פותחים קיוסקים במדרכות ליד בתי ספר והעיריה לא עושה כלום נגד זה, למרות שנשלחים לפיקוח עשרות תמונות של מצבים מסוכנים של ילדים שיורדים לכביש הראשי בגלל הקיוסק.
  לדוגמה: דרך חברון מתחת לגשר תלפיות.

 79. 54
  התבלבלת חמודה, השלטון המקומי כולו מוחזק על יד משפחות פשע, המנהלות את המכרזים לספקים. חוזר שנית כולו
 80. 53
  עיתונות חוקרת במיטבה

  מכעיס בכל הרמות האפשריות. אבל מה שהכי חשוב שהקבינט יתקוף באיראן. קדימה ממשלת ההפחדה תתעלמו מהמצב החברתי.

 81. 52
  בבני ברק מול קניון אילון .בסטה של אבטחים שהפכה לקניון
 82. 51
  כתבה טובה, בושה שככה זה צריך להיות אבל אולי זה יותר משתלם לעירייות מאשר יחזרו לפשע!
 83. 50
  כבוד על החשיפה- פשוט ביזיון מה שקורה כאן
 84. 49
  גם אני רוצה בסטה על חוף הים וכמובן ללא עלות
 85. 48
  ישראל של היום: לפושעים וחרדים יש עדיפות על נכי צה"ל
 86. 47
  מי שמשקיע שוקע ומי שחרא,צף

  אלו קווי המתאר שעליהם מתקיימת מדינת היהודים.

 87. 46
  מגיע לי

  חברה דחילק הם מעדות המקופחים עד 120

 88. 45
  לפרסם את כל המקומות

  על הציבור להדיר רגליו ממקומות כאלו-שיפשטו את הרגל כולם!
  בנוסף לעשות פיקוח על כל העיריות בארץ-ראש עיר שעושה מעשה כזה לפטר אותו מיד ולהקים וועדה קרואה לעיר!
  לא להצביע לאף מפלגה שזה לא יופיע במצע שלה!

  1. עדיף ועדה קרועה...
 89. 44
  אם...

  ג'קי פלס קיבל קיוסק רק על ניסיון לרצח, תתארו לעצמכם מה הוא היה מקבל אם הניסיון היה מצליח?

 90. 43
  למה לא לשקם מובטלים שנפלטו ממעגל העבודה?

  נורמטיביים צריכים לסבול?
  פיטרו אותי מהעבודה, לא הרשיעו אותי בבית המשפט ושלחו לכלא.

  1. מובטלים לא נהוג לשקם משתי סיבות - 1. כי הם זכאים להבטחת-הכנסה, פטור מארנונה וכאלה. 2. בגלל שמובטלים (בניגוד לעבריינים עם שכל וחסכונות) לא מתגמלים (בשוטף או במעטפה אקראית) את מי שמשקם אותם עם כל הלב.
 91. 42
  חדרה היא עיר פשע מגעילה וענייה
 92. 41
  בחיפה זה סתם למקורבים ולא רק לפושעים
 93. 40
  ליברמן הקשקשן לא מיגרת את הפשע המאורגן למרות שהמישטרה בידי מפלגתך אולי נפציץ את אסואן וארדואן
  1. זה פרדוקס שעבריין מורשע ימגר את הפשע...
 94. 39
  תבדקו את פתח תקווה

  עשרות עסקים כאלו באיזורי התעשייה, בשוק העירוני ובשכונות מגורים. לפעמים אפילו תוך גניבת חשמל ומים מהרשות

 95. 38
  ישר כח לכתבת! ללא מורא וללא פחד! דה מרקר עומד לבד מול כל השחיתות

  והרע במדינה הזאת! שקשוקות של הטייקונים, קרטלים, שחיצות מונציפאלית וכו.. עיתון חשוב מאין כמותו,

 96. 37
  כתבה חזקה

  כתבה חזקה שעושה שרות חשוב לחברה הישראלית! יישר כוח לכתב

  1. איך בדיוק?
 97. 36
  רשע וטוב לו

  עוד דוגמה של חולשת המערכת של קניית שקט תעשייתי באמצעות שימוש ציני בנכסי הציבור. במדינה הזאת אכן מתקיימת האימרה " צדיק ורע לו רשע וטוב לו "

 98. 35
  העבריינים הם ראשי הערים ובתי המשפט שנותנים לזה גיבוי
  1. אכן. השופטים עם הראש הקטן שרוצים רק לסיים התיקים הם מקור הצרות
 99. 34
  השיטה היא שיטת הממשל שפה!

  כול מי שיוצא לפנסיה בגיל 45 .
  מקבל חשמל חינם .
  רשום באירגון חבר שמקבל הנחות על חשבון שאר הציבור.
  רוב עובדי הציבור שמקבלים גובים כי הם מקושרים במקום הנכון
  או למפלגה הנכונה......איך בכנס ליכוד צעקו ......כן באנו לקבל גובים!
  צריך לזרוק את כול השיטה. ולהחליף את כול אלו שאף פעם לא ניתפסים.
  ולבנות את כול המדינה מחדש.........חלוקה צודקת לכולם.
  כמה שתיתן ככה תקבל...
  אל תעשה צבא ....לא תקבל הנחה על דירה....וכו וכו

 100. 33
  ובתל אביב?
  1. כלל שלא שוטה

   הוא ואחיו עשו מליונים - תבדקו כמה דירות יש למשפחה

 101. 32
  לשלם להם בבחירות ובטח לזו מנתניה
 102. 31
  בא לי להקיא
 103. 30
  תקוותי שאינני תמים...

  תקוותי שאינני תמים...
  "שיקום"- אינה מילת גנאי, ברם אליה וקוץ בה: אין היא אמורה מלכתחילה להיות הערך המוחלט.
  את האסיר ברישיון יש לשקם כי זאת המשימה הלאומית וזו גם הכדאיות הלאומית.
  עם זאת, כל דבר שניתן לאסיר חייב להיות על תקן של פיקדון.
  השתקמת- "שאפו", נשארת העולם הפשע- תחזיר את הפיקדון ותחזיר את עצמך לכלא כי אין ארוחות חינם!

  1. תקוותי להפסיק לראות את התמונה שלך בסוף כל כתבה בהארץ.

   התגובות שלך לעניין, אבל השופוני לא ממש ברור... בשביל זה יש פייסבוק...!

  2. אדי-תוריד כבר את משקפי השמש.היכנס

   מה זה "השתקמת-'שאפו'"?
   אם הוא השתקם אז הנכס שקיבל נשאר שלו לתמיד?
   אם כן אז גם אתה "חולה" כמו כל תושבי המדינה.
   שיקום צריך להיות מוגבל בזמן עם מטרות ביניים וכמובן בהדרכה ובפיקוח של משרדי ממשלה ועירייה רלבנטיים .

  3. למה אתה מפרסם את התמונה שלך כל פעם? אתה מחפש שידוך?
  4. אתה תמים. שיקום לעבריינים זו טעות. מכמה סיבות

   א. כי אם לאנשים האלו היה טיפת יושר או הגינות, הם ממילא לא היו הופכים לעבריינים.

   ב. כי הם מנצלים את ה"שיקום" כדי להתחמק מעונש. לא כי הם מתחרטים או באמת מתכוונים לחזור לדרך הישר.
   בדיוק כמו ששמים כיפה שחורה על הראש בבית המשפט.

   ג. אם כבר לעזור למישהו, למה לא לעזור לקורבנות?

   בשורה התחתונה, שיקום לא עובד.
   תראה איך נראית המדינה, אם חסרות לך הוכחות.

   מה שחסר לנו זה צדק. ענישה למי שמגיע לו להיענש, והרחקתו מהחברה לצמיתות.
   ואם אין את זה, לפחות לא לחלק מתנות לפושעים.

 104. 29
  במצב שעברינים שלא שירתו בצבא שולטים בכל הורגים רוצחים וגובים פרוטקשן

  והעבם לי ב רמן שהמישטרה בידו מתעסק באסואן ארדואן אבל ביננו פוחד גם מעברינים וגם מערבים וכל ההצהרות שלו אין בהם כלום עדיף שהמדינה תכיבש ושהערבים ישלטו לאור המתואר בכתבה

  1. גם אם העבריינים שירתו בצבא צריך למחוק אותם מעל פני האדמה
 105. 28
  ברור שרוב העסקים במדינה הזאת שייכים לעבריינים

  אדם שומר חוק לא יכול להקים עסק חוקי ולהצליח.

  1. הגזמת לגמרי

   אסור להכליל על ציבור שלם. בעלי העסקים נותנים פרנסה לשכירים ומקיימים נפשות. זה שאישית אתה לא הצלחת או שלא היה לך אומץ- לא אומר שאי אפשר להצליח ביושר.

  2. סטטיסטית אלכס צודק. אתה אולי שומר חוק שהצליח אבל

   אם חלילה תיפול, הרשויות יתנפלו עליך ויכסחו לך את הצורה.
   עבריין אם ייפול, אף אחד לא ייגע בו. מפחדים.
   ולכן מראש הוא לא ייפול.

 106. 27
  עוד פן עברייני של הפוליטיקה

  "פעילי שכונות" (ותנחשו מי הם) עוזרים בבחירת ראש עיר. מכאן ועד מינוי שרים וראשי ממשלות הדרך קצרה ממה שאתם חושבים. עוזי כהן סגן ראש העיר ברעננה נהג לחלק פקודות בטלפון לשרים, כי לפחות אחד מהם היה המינוי שלו

 107. 26
  ואני אמשיך לעשות 35 ימי מילואים בשנה

  אמשיך לשלם מיסים, ארנונה, ביטוח לאומי,
  אמשיך לעבוד משש וחצי בבוקר עד שבע בערב, שישה ימים בשבוע,
  ולהרוויח 9 אלף שקל בחודש.
  אולי הייתי צריך להיות יותר מוצלח -
  לנשור מהלימודים,
  לא ללכת ליחידה מובחרת - או בכלל לא לעשות צבא
  לא ללמוד באוניברסיטה
  אולי הייתי מצליח להיות עבריין,

  אולי הייתי מצליח במדינת ישראל.

 108. 25
  בבקשה תפרסמו מי המקומות הללו - ואנו לא נאכל שם.

  זה המעט שאנו יכולים לעשות.

 109. 24
  בפתח תקווה גן ציבורי הפך למיני קניון ברחוב קפלן , עם שליטה בחניון

  צמוד לבית המשפט המחוזי יש קיוסק מסעדה של עבריין שנרצח אזולאי משהו כמו פרונקל לבניין המעוצב של בית המשפט המחוזי. השופטים רואים יום יום את המתחם הזה , פשוט לא יאומן. מדינת כל בריוניה. הבריונים הגדולים הם עודי החברות הממשלתיות , זבלני העיריה שמשתכרים כמו מנתח מוח. חשמל ונמלים אמרנו , המוכשרים והצעירים ייתפקחו יום אחד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 110. 23
  ולא לשכוח את בניית מלון הדירות ממש על החול של חוף הים,כשיש חוק שמחייב מרחק של מאה מטרים .
 111. 22
  ומי מרוויח כשעריית נתניה מקריבה את הכיכר הציבורית המרכזית לבניית מגדל מגורים?

  לשם השוואה חישבו שעריית תל אביב תתן קרקע באמצע כיכר רבין לבניית ביניין מגורים.

  1. משהו דומה יקרה עם הדולפינריום
 112. 21
  זה בדיוק כמו בצבא: מי שבסדר טוחנים אותו, ומי שעושה בלאגן מצ'פרים אותו שישתוק ובסוף הוא גם מקבל חייל מצטיין על זה שלא שבר כסא על ראש מפקדו.
  1. פשו כל כך נכון...
 113. 20
  בחולון ראש העיר שומר על ניהול נקי של העיר ועל כך יישר כח למוטי ששון !
  1. מקומם של כל ראשי היר שאנסו,גנבו ונתנו הטבות לעבריינים במאסר-עולם מידי
 114. 19
  עבריין מוכר בבת-ים קיבל מהעריה שטח לחניון. כעבור זמן כשהוחלט לבנות שם הוא קיבל כפיצוי בסטת אבטיחים על גבול בת-ים-ראשל"צ שהלכה והפכה לקיוסק ומיני-מרקט.
 115. 18
  בואו לביקור באשדוד :) אני יודע על 10 מקרים לפחות . חצי מהם עם גב רשמי של העירייה .
  1. הצעה

   אולי תפרט אותם ונזכה לכתבת המשך.

 116. 17
  מדינה של שחיתות, כל הכבוד על החשיפה.

  אנחנו יותר גרועים מיוון וספרד... ביבי אוכל ארוחה ב50,000 ואנחנו אוכלים חול

  1. בגלל כתבות כאלה אני בולע רוק וממשיך להיות מנוי ב"הארץ". כל הכבוד!
  2. Gonev me’ganav patur

   What a disgusting corruption in Israeli local authorities. The officials that should look after pubic property work hand in hand with criminals who often are their blood relatives anyway.
   But can it be really better as the country which is based on stealing land from previous occupants.

 117. 16
  גם באשדוד אותו הסיפור

  קיוסק לא חוקי שניתן לעבריין הפך "לבניין מגורים " בין שלוש קומות בחוף לידו , וקיוסק שניתן לעבריין בחוף י"א בעיר הפך להיות סוג של פאב קבוע . . מדינה חולה ..
  זאת הדרך במדינה , בשביל לקבל הטבות צריך לבצע פשעים , המדינה מעודד את העבריין ..

 118. 15
  לא שיקום ולא נעליים, פשוט פחד

  של פקידי העירייה, היועצים המשפטיים שמתלוננים על איומים, ובעיקר ראשי העיריות. בקיצור, זו סחיטה ברורה ומפורשת. העירייה משקמת????? הצחקתם אותי. זה לא תפקידה. הפושעים האלה יש להם משפחות גדולות והרבה מצביעים. בקיצור, כל העאלק שיקום הוא מערכת פשע וסחיטה במירב הרשויות המקומיות.

  1. ועל מעטפה תמורת "שיקום" לא שמעת?
 119. 14
  כל הכבוד!

  כל הכבוד על ההתמודדות המקצועית והאמיצה עם נושא שהפוליטיקאים היו מעדיפים שיישאר נסתר מהציבור!

 120. 13
  מקומם איך הכסף שלנו משמש את אותם האנשים שרומסים ודורסים את האזרח התמים והמציית לחוק.הבדיחה היא עליינו!!
 121. 12
  גם בפתח תקוה זה עבד כבר לפני 20 שנה כך.

  שטמפפר פינת ריינס. מבנה ללא היתר.

 122. 11
  גם בבאר שבע.

  בחניה ליד הדאר המרכזי- בתחילה צריפון ואח"כ קרוון גדול שמים וחשמל משום מה חוברו אליו. בחניה של התחנה המרכזית מול קניון הנגב- כנ"ל.
  יש עוד מקומות שחסר טעם לפרטם כאן אבל התהליך זהה.

  1. חוות סוסים על יד
 123. 10
  אולי כדאי שהפרקליטות

  תרכז הרבה יותר בשלטון המקומי והבלאגן שחוגג בו.אולי כדאי שהפרקליטות

  1. ואיפה כולם?

   ואיפה מבקר העיריה? היועצים המשפטיים שלה. משרד הפנים?

  2. נראה שיש שיתוף פעולה או לפחות עצימת עייניים חזקה ...
  3. מהצד של המתרס שלי

   שתי גדול לירדן , אנו האזרחים בצד הגדה המזרחית - לא שייכים למדינת הטייקונים, חרדים, וכל אלה שציינת דוד

  4. צודק , ןלכן הצטרפתי לתנועת המחאה "עם לעם" בפייסבוק , לכל שקל יש כתובת , כי זה הזמן לפעול .
 124. 9
  מדינת ״הפוך״

  לקרוא ולא להאמין... ואיפה מס הכנסה שיתלבש על העבריינים הללו?? אה, הם מציקים רק לשומרי החוק.

 125. 8
  הלוואי עלי שיקום כזה

  בישראל אחרי שבנאדם נהיה עבריין מקבל פרס להיות מליונר
  איפה הערכה לבנאדם ששירת בצבא ונתן מעצמו למען המדינה
  ועובד קשה בשביל לחמו . למה המדינה מפקירה אותו ?

  1. זה כמו שאחד כמו בן דב מוחקים לו חובות במליארדים

   ואותנו יעיפו מהביית אם לא נשלם את המשכנתא שהיא גרגיר לעומת ההלוואות שבן דב לקח , תשליכו את זה על כל תחומי החיים ותראו איזה חמורים האנשים הישרים משלמי המיסים.

  2. זו תגובה שצריכה להתפרסם בכל העיתונים!
  3. אחרי 3-4 שנים בצבא, צריך עזרה לא פחות מאשר אותו זמן בכלא.

   אבל מילוי החובה האזרחית מתוגמל הרבה פחות מזלזול בוטה בחוק ובשומריו.

  4. זה למה עזבתי את ישראל. התנדבתי לעשר שנות קבע בחיל שהיה זקוק לי ותרמתי רבות בתחומים נוספים עד שירד לי האסימון. האכזבה היתה כל כך קשה שהפתרון היחידי שנראה לי היה לעזוב את החברה המאוסה הזו שמנוהלת כל כך רע. היום אני בא לבקר חברים כל שנה ומסתפק בזה. לא רוצה לגור במדינה כל כך עקומה.אני גם תורם כספים בשביל המצפון אבל לא מסוגל להתמודד עם התיסכול של חיים בארץ

   הכפייה הדתית, ההתלהמות של הימין, הדתיים בגדה המערבית, תשלומי האתנן בפוליטיקה, גיוס הדת לזנות בפוליטיקה, הטיפול הכושל בעבריינים, השחיתות בכל רמות השלטון, מראשיו, דרך השרים (בעיקר הדתיים ובראשם ש"ס), דרך הכנסת, דרך ראשי עיריות ומועצות אזוריות ומקומיות ועד אחרון עובדי הציבור. כל מי שרק יכול וחושב שלא רואים אותו, עובר על החוק, גונב, משקר, מרמה, עושק, מנצל לרעה, ממנה חברים והרשימה ארוכה.
   היום אני בקנדה ומשתאה מההבדל. איך אפשר, אם רק רוצים, לנהל מדינה כמו שצריך.

  5. בקנדה..שם הכל נקי ושקט ולא מושחת?
  6. 'דרור צודק' ברמה העקרונית אני מסכים איתך
 126. 7
  "החוף השקט של כושי"

  ועוד לעריית חדרה: "כושי" קיבל קיוסק לממכר קרטיבים ו"הפתעות לילדים" - הפך למסעדה ו-"שומר החוף". האם רישוי בלבד הוא הבעייה? מאיין החשמל? מאיין המים? איפה גורמי התברואה? כיבוי אש בדקו את מערכת הגז עליו מתבשל המזון שם?

  1. איפה שר הפנים ישי, שבתחומו קיימת השחיתותהזו ?
 127. 6
  שיתנו להם עבודה בפינוי אשפה ובגננות

  שיעבדו בעבודות תחזוקה בתור שיקום

  1. כי אז הם מתגמלים בחזרה את משפחות העירייה בהלוואות ופרוטקשן חינם וכולי
  2. אם לא שמת לב, תברואה, ניקיון וגינון זה "שיקום" לבעלי זיכיון מקורבים שעושים כסף גדול,(ושחור), מספיק גם למעטפה פה ושם למי שצריך (בכיר או חבר וועד) שמקדם העסקת עובדי קבלן "שאין להם תקנים"..
  3. המודל האמריקאי

   שינקו את צידי הכבישים המהירים.

 128. 5
  כל הסיפור הזה מאוד מזכיר לי את הסכמי אוסלו
  1. אני מבין מה אתה אומר

   אבל לי זה מזכיר דווקא את פרשת מגרון.
   האמת, אני רואה קו מנחה בשני המקרים...

  2. ולי הוא משום מה מזכיר אחד לאחד את מיגרון ואת שאר גניבות הקרקע והדעת שאתם עשוים פה יום יום זה כמעט חמישים שנה.עד מתי ימשיכו לשקם אתבם? איפה השלמה לחיאני של ממשלת ישראל?
 129. 4
  אכן, רפובליקת בננות

  כתבה חשובה, שבמדינה מתוקנת הייתה גוררת העמדה לדין של כל המעורבים במסירת נכסי ציבור יקרים לאלו שראויים לכך פחות מכל, תוך הפרת אמונים זועקת לשמים. לנוכח אזלת היד יש לשקול חקיקה בנוסח קליפורניה -
  Three strikes your'e out - שלוש הרשעות (שעם אחוזי הדיווח והפענוח אצלנו מייצגות בדר"כ עשרות עברות) אמורות להספיק כדי להגן עלינו לתמיד מאותם חלאות. חקיקה כזאת תשנה את דרסטית את מאזן ההרתעה.

  1. עד שלא יחלטו את הפנסיות והפיצויים לכל נחשד בקרב עובדי הציבור, זה לא יגמר. אם זוכה בסוף יוחזרו לו המשאבים שחולטו. החילוט בזמן התגבשות החשד
  2. נכון. רק ברפובליקת בננות נותנים קיוסקים לקופים שחורים במקום לכלוא אותם בספארי
 130. 3
  במבשרת הענקתי חופשי בסטות לעברינים , למדו ממני
  1. תודה אריה, תיכנס בהזדמנות תמלא קצת אבטיחים ומנגו..
 131. 2
  מי אמר שהפשע לא משתלם ?? אנחנו עובדים כמו חמורים שומרים חוק ומכניסים לנו יד לכיס כל שבוע
 132. 1
  זהו, אני הופך לפושע, כי רק כך אפשר להתפרנס פה
  1. ולמה אתה לא פוליטיקאי?

   הצבע לדב חנין הוא איש ישר. אין פוליטיקאים שישנו את השיטה חוץ ממנו

  2. מסכים אם זה שחנין ישר. הבעיה שהוא קומוניסיט ואין לי חשק לניסויי הזה
  3. חוף פולג שנהפך ל״ חוף הבמבוק״ - זה גם של עבריינים ?

   לא לפחד, רוצים לשמוע את האמת בלבד.
   רוצים לשמוע אם כל הבנייה ב חוף הבמבוק חוקית ?
   אם חוקית מה פתאום על שטח ציבורי?
   בבקשה תעשו תחקיר ותפרסמו פרטים - רק אל תפחדו.

  4. כל ''השיקומים'' זה כסף קטן לעומת ''ההפרטות'' שמעשירות את העבריינים הטייקונים של העשירון העליון שמחזיקים את כל המפלגות בביצים.
  5. בדיחה טובה עם דב חנין אצלו יחולקו קיוסקים לא רק לפושעים יהודים אלא גם לערבים
  6. שוה להיות אסיר. אפשר להקים עסק בלי הוצאות, ורק להרוויח

   ולהמשיך לחיות כפושע בחסות החוק.

   למה לא למנות אסיר לשעבר לראשות עיר, ובכלל לתת להם מה שירצו?

  7. אי אפשר להצביע לדב חנין

   אפשר להצביע רק למפלגה. הבעייה שאז נקבל יחד איתו בעסקת חבילה עוד כמה פוליטיקאים, רובם בטח יהיו מחורבנים.

  8. דב חנין איש ישר, אבל גם בני בגין SO?

   ובכלל אני מעדיף מועמד שלא קורא למדינה דו לאומית, גם אם הוא אינטיליגנטי, רהוט ויש הרבה נושאים שאני מסכים איתו.
   אבל הדיון הוא לא פוליטי אלא חברתי גרידא.
   שימו לב שכמעט כל העבריינים הנ"ל הואשמו בתקיפה ואיומים על איש ציבור, מה שאומר שאו שיש קשר שתיקה או שהמשטרה לא נכנסת לעובי הקורה.

  9. יופי של סככת פירות,יופי של מחירים,יופי של

   לא קונה שם, לא עוצרת שם,רק מכירה את רעננה משנת 70, הקטנים גדלו. האמת, ממש לא מתאים לרעננה.