רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

פרץ על בן אהרון: הלך מאיתנו אחד מגדולי הדור

הנשיא קצב הביע צער עמוק על מותו של בן אהרון: ישראל איבדה אחד מבוניה וממעצבי דמותה החברתית; רה"מ: יצחק היה ציוני אמיתי ואידיאולוג ישר דרך אשר במשך עשרות שנים לא היסס להשמיע את דעותיו הנוקבות והיחודיות

תגובות

רבים ספדו ליצחק בן אהרון, מראשי מפלגת העבודה, שמת שלשום (שישי) בגיל 99.

יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון, עמיר פרץ, אמר כי "מפלגת העבודה מביעה צער רב על פטירתו של יצחק בן אהרון. הלך מאתנו אחד מגדולי הדור". עוד אמר פרץ כי בן אהרון היה "איש אוהב אדם ורודף שלום, אשר בתוקף אישיותו השפיע על התרחשויות במדינת ישראל. העמיד אתגרים רבים למדינה והציב את האדם במרכז".

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פירסם אף הוא הודעת אבל. "מדינת ישראל איבדה היום את אחד מענקיה", כתב אולמרט, "יצחק היה ציוני אמיתי ואידיאולוג ישר דרך אשר במשך עשרות שנים לא היסס להשמיע את דעותיו הנוקבות והיחודיות. הוא היה מהאבות המייסדים של התנועה הציונית ושל המדינה המתפתחת כחבר כנסת, כשר וכמזכ"ל ההסתדרות, והיה מנהיג פועלים וסמל אמיתי למנהיגות אמיצה".

נשיא המדינה, משה קצב, הביע צער עמוק על מותו של בן-אהרון, ואמר כי "ישראל איבדה אחד מבוניה וממעצבי דמותה החברתית. בן-אהרון היה ממנהיגיה המובילים של תנועת העבודה ובלט בכושר מנהיגותו יושרו ונחישותו. הוא היה איש עקרונות וידע לנהל מאבקים ללא פשרות למען השקפתו ואמונתו".

תמיר: תם עידן המנהיגים הגדולים

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה כי עם מותו של בן-אהרון "תם עידן המנהיגים הגדולים שהקימו את המדינה".

יו"ר הכנסת, דליה איציק, אמרה: "עם מותו של בן אהרון אבד לנו מנהיג דגול שהקדיש את חייו לשליחות אנושית ולמען העם. מותו הוא סיום של יחסים מיוחדים בין מנהיג פועלים לישראל. תרומתו לא תישכח".

השר אופיר פינס אמר כי "יצחק בן אהרון היה הלפיד שהלך לפני המחנה והתווה את דרכה הרעיונית של מפלגת העבודה. בן אהרון היה חלוץ, לוחם ציוני וסוציאליסט בכל רמ"ח איבריו".

השר יצחק הרצוג הכתיר את בן אהרון "כהן ונביא של תנועת העבודה".

ביילין: איבדנו מנהיג נדיר

יו"ר מרצ-יחד, ח"כ יוסי ביילין, ספד אף הוא לבן אהרון ואמר כי "מדינת ישראל ומחנה השלום איבדו היום מנהיג נדיר. בן אהרון היה אחד מפקוחי העיניים הבודדים מול עיוורונם של אישים כגולדה מאיר, משה דיין וישראל גלילי. מיד לאחר מלחמת ששת הימים הבין בן אהרון את הסכנה בהמשך השליטה בשטחים, ואילו שמעו לו אז, היה נחסך המחיר הנורא ששילמה ישראל מאז".

יו"ר ההסתדרות, עופר עייני, אמר כי "ההסתדרות איבדה היום את אחד מעמודי התווך שלה שעיצבו את דרכה ואת מורשתה במשך שנים רבות".

מזכירי התנועה הקיבוצית, זאב שור וגברי בר גיל, פירסמו הודעת אבל בה נכתב כי "בן אהרון היה ממנהיגי התנועה הקיבוצית לדורותיה והשתייך לדור הנפילים של מדינת ישראל מראשיתה. בן אהרון היה ממתווי החזון הקיבוצי והאידיאולוגיה המשלבת בין ערכי הציונות והסוציאליזם".

חברו לדרך, לובה אליאב, אמר כי "יצחק בן אהרון היה מורה שלי, מורה לרבים, מורה דרך, מורה צדק, מורה נבוכים. מנהיג פועלים. אנו נזכור אותו ונמשיך את מורשתו הגדולה בחיינו".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות