בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה, רק עם מינוי דיגיטלי בהארץ  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

כתב האישום: מרגלית צנעני החדירה עברייני צמרת לתעשיית הבידור בארץ

מההאשמות עולה כי הזמרת פעלה להטיית תוצאות "כוכב נולד", וכן להעברת זמרים לסוכנות של העבריין שלום דומרני

10תגובות

 

כתב אישום חמור הוגש אתמול לבית משפט המחוזי בתל אביב נגד הזמרת מרגלית צנעני והעבריין מיכאל חזן, בפרשת בין השורות. השניים מואשמים בסחיטה באיומים ובקשירת קשר לביצוע פשע, ובכתב האישום מופיעים פרטי פרטים המעידים על האופן שבו סחטו השניים, בעזרת איומים, את האמרגן אסף אטדגי. כמו כן עולים לכאורה ניסיונות של גורמי פשיעה לחדור באמצעות צנעני לעולם הבידור.

בכתב האישום נטען כי ראשיתה של הפרשה ב-2009, אז הכירה צנעני, מתוקף עבודתה כשופטת ב"כוכב נולד", את הזמר עומר אדם. לאחר שהתגלה כי אדם צעיר מגילו המוצהר, הוא נזרק מהתחרות אולם צנעני קישרה אותו עם אמרגנה אסף אטדגי, שהחל לייצגו. בתמורה לשידוך, אמור היה אטדגי לחלוק עם צנעני מחצית הכנסותיו מייצוגו של אדם (15%). עולה כי בתחילת 2010 נתגלעו מחלוקות בין צנעני לאמרגנה סביב סכומי ההכנסות מאדם מחד וייצוגה שלה אצל אטדגי מאידך. בשלב זה ביקש אטדגי לסיים את הקשר עם צנעני והציע לקנות ממנה את חלקה בזכויות מהכנסותיו של אדם - אולם צנעני סירבה.

בעקבות הסכסוך פנו השניים לאלכס גולדשטיין, בורר המזוהה עם ריקו שירזי, שקבע כי יש להשאיר את ההסכם על כנו. בעוד שצנעני הסכימה להחלטה, אטדגי סירב לקבל את פסק הבורר. בשלב זה החלה צנעני לחשוד כי אטדגי מעלים ממנה כספים מהופעותיו של אדם והחליטה לפעול בכיוון חדש כדי להפיג את חששותיה. בדצמבר 2010 היא פנתה לאיש התקשורת ירון אילן כדי שזה ינסה לחבר בינה לבין העבריין שלום דומרני - שנמנה על היעדים הבולטים של משטרת ישראל. כעבור כמה ימים נסעו צנעני ואילן למושב בו מתגורר דומרני - שהבטיח לסייע לזמרת.

עולה כי במקביל החליטה צנעני לערב גם את העבריין מיכאל חזן, אותו הכירה כ"אדם המזרה אימה על סביבתו, בעל חזות והתנהלות מאיימת 'העוקר שיניים לפרנסתו'" כפי שנכתב בכתב האישום. צנעני פנתה לחזן על מנת שזה ישמש לה כ"גב" בהתנהלותה מול אטדגי. צנעני סברה כי נוכחותו של חזן לצידה וקרבתו תטיל פחד ומורא על האמרגן, כפי שאכן אירע בפועל. על פי כתב האישום, בינואר 2011 קשרו הנאשמים קשר לסחוט באיומים את אטדגי כדי להניעו להיענות לדרישותיהם השונות, תוך הסוואת חלקה של צנעני במעשים.

בחודשים האחרונים נהגה צנעני להגיע למקום עבודתו של חזן ב"שוק השכונה" בשכונת רמת עמידר ברמת גן ולעדכנו במצבה. "מעת לעת דאגה צנעני ליידע את אטדגי במניפולטיביות על קרבתה הרבה לחזן ולמשפחתו. צנעני הקפידה ליידע את אטדגי על כך כי חזן משמש לה ולבנה מלווה צמוד וקבוע בהתנהלותם היומיומית בארוחות שישי משותפות להם, וכל זאת במטרה לטעת באמרגנה אימה ופחד אשר יגרמו לו להיענות בחיוב לדרישותיה", נכתב.

בכתב האישום אף צוין כי "ביולי 2011 איים חזן על אטדגי בידיעתה ועל דעתה של צנעני כי עליו 'לפרגן' לבנה אסף במהלך הופעותיו של אדם". הבן הצטרף לצוות של אדם כדי לפקח מקרוב על אטדגי. עולה כי באותה התקופה דרש חזן מאטדגי לארגן לו ולחבריו הופעות של אדם במחירים נמוכים ובמועדים המתאימים לעבריין. חזן איים על אטדגי באומרו "אתה לא תופיע ערב אחד בכל החודש דצמבר. הנה מילה שלי עכשיו תבדוק אותי. יא מניאק". עם הזמן הפכו השיחות לקשות יותר ויותר. "אני אפגוש אותך בזמן שלי שמעת?" אמר חזן לאטדגי בשיחת "פיוס", לאחר שהאחרון שוב קיבל איומים. "תזכור את המילים שאמרתי לך, תזכור אותן טוב טוב. אם יש מישהו שיכול לעזור לך אז תקרא לו". ב-24 ליולי קיימה צנעני שיחת טלפון עם אמרגנה ובה אמרה לו "אטדגי, תיזהר בכבודם ולא יקרה שום דבר. עם מיכאל אתה צריך להיזהר. תשמע זה לא הפרסי מנתניה זה לא אנשים כאלה, הם טיפה אחרים. איתם אטדגי צריך להיזהר, עם אלה הולכים על הבהונות". הפרסי עליו מדברת צנעני הוא ככל הנראה העבריין ריקו שירזי מנתניה שזכה לכינוי הזה בפי העבריינים. צנעני המשיכה במניפולציות מול אטדגי ובאחת הפעמים שהיתה בנוכחותו של חזן, התקשרה לאטדגי ואמרה: "הוא רותח עליך. הוא אומר שפגעת בכבודו ועשית אותו קטן. הוא אומר שביקש ממך תאריכים ואין אף תאריך. אני מה זה מפחדת, הוא רותח ברמות מפחידות! אימאל'ה!".

בשיחה טלפון נוספת אל אטדגי, כאשר חזן נמצא לצדה, אמרה צנעני לאטדגי "אתה עושה לי בעיות. מה אני צריכה שתהיה לי שואת עולם בגללך? אל תעשה לי צרות עם מיכאל. אני לא מתכוונת עכשיו להתחנן בשבילך כי אתה עושה שגיאות חמורות ביותר אל תעשה את זה. מי שמתחרווט נופל בפח".

אולם בכך לא תם הקשר של צנעני עם דומרני שבתמורה לעזרתו עם אטדגי מבקש משופטת "כוכב נולד" לעזור לו בגיוס הכישרונות של התוכנית במטרה להקים חברת הפקות שדומרני יעמוד מאחוריה - אולם בחזית יעמוד מיכאל חזן. בשיחה בין השניים ציין דומרני כי "אטדגי רועד ומשלשל מפחד ולא יזוז ממטר", ומציג את תוכניתו - לפיה הוא יפדה זמרים החתומים ב"טדי הפקות", בעזרת צנעני, ויעבירם לחברה החדשה. דומרני מדגיש כי שדר הרדיו אליקו (אלי כהן) וירון אילן הם "אנשים שלו" שיעזרו לו לקדם את אותם כישרונות - וצנעני מתחילה להוציא את התוכנית לפועל. יומיים לאחר תוכנית הגמר שוחחה צנעני טלפונית עם המתמודד לירון רמתי, שאותו רצו דומרני וחזן לקדם, והדריכה אותו כיצד להשתחרר מחוזהו ב"טדי הפקות".

במקביל, גם עבריינים נוספים דרסו את רגלם בתוכנית הכשרונות. בתחילת יוני השנה, במהלך פרק של התוכנית, ניקדה צנעני את ביצועי המתמודדת אורטל אדרי, באופן התואם את הניקוד שמיכאל חזן העביר לה ב-SMS במהלך השידור החי של התוכנית.

לקראת תוכנית הגמר שוחחה צנעני טלפונית, בתיווכו של חזן, עם שגיב טיירי, חייל בארגונו של מולנר, שהיה באותה העת אסיר המרצה עונש מאסר. טיירי הוא גם קרוב משפחה של לירון רמתי. צנעני נעתרה לדרישת חזן וטיירי וציינה את שמו של שגיב במהלך השידור החי, בעת ביצועו של רמתי, בו אמרה בפני כל "מה אתה חושב ששגיב טיירי היה אומר על זה?".

לא הרבה אנשים ידעו, אפילו לא ההפקה, אבל בעונה האחרונה של כוכב נולד ובמיוחד בשלבים הסופיים של התוכנית, דלק האור עד השעות המאוחרות באחד ממשרדי החקירות של היחידה הכלכלית להב בלוד. חוקרי היחידה הפנו את מלוא תשומת הלב לשופטת מרגלית צנעני.

מאז מעצרו של עמיר מולנר החליטו ביחידה לנסות ולבדוק עד כמה ארגונו חזק כשהוא בכלא. חוקרי היחידה סימנו כמה דמויות מפתח בארגונו של מולנר כאשר אחד המרכזיים שבהם היה מיכאל חזן שהיה תחת מעקב צמוד של היחידה. בהאזנות שהצמידו לחזן, הם שמעו מדי פעם שיחות שלו עם הזמרת, אולם אז הטונים היו עוד רגועים. גם פגישה שתועדה בין צנעני לחזן בחנות הירקות שבבעלותו לא הדליקה נורה אדומה. אולם באמצע חודש יוני 2011 הצליחו החוקרים ליירט שיחה שבה חזן מאיים על אדם שעדיין לא היה מוכר במסדרונות היחידה.

"שמעת מה אני אומר לך?, לא תופיע כל חודש דצמבר. הנה מילה שלי, עכשיו תבדוק אותי. ביי, יא מניאק", נאמר בשיחה. רק בשלב זה עלה שמו של אטדגי, שעד לפרוץ הפרשה, לא ידע איש ביחידה על קיומו. אולם בירור קצר העלה שמדובר באמרגן של זמרים ובהם עומר אדם ומרגלית צנעני. רק בשלב זה החלו לתהות בלהב על פשר השיחות בין צנעני לעבריינים, ומדוע באותן השיחות היא נשמעת כמדברת עם חבר יקר או שותף עסקי ולא עם מי שכל אחד אחר חושש ממנו.

תחילה חשדו החוקרים שאטדגי נסחט על ידי עבריינים רק בשל הכספים שהוא עושה מהזמר והזמרת המצליחים. אולם מעורבותה של צנעני הדליקה את האור האדום והוחלט לשים גם אותה תחת זכוכית מגדלת. השיחות של צנעני עם חזן והפגישות עם דומרני גרמו לחוקרים להבין שהיא זו שעומדת מאחורי הסחיטה.

זמן קצר לקראת גמר "כוכב נולד" יירטו ביחידה את השיחה בין צנעני לטיירי, בה הוא ביקש מהזמרמת לדאוג לקרוב המשפחה שלו, לירון רמתי. כאן אף עלה החשד כי צנעני מעבירה מסרים מעבריינים דרך הטלוויזיה. כאשר הזכירה צנעני את טיירי בשידור חי אמר אחד החוקרים "הכל שם חרטה ברטה, אני לא מאמין". אז גם נבדק אס אמ אס שנשלח מחזן לצנעני במהלך התוכנית וזו הצביעה לפי רצונו - ובשלב הזה הבינו החוקרים כי החשדות לגבי צנעני גדולים הרבה יותר משחשבו תחילה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו