טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הודעות בורסה

תגובות

איי.אי.אס - דיווידנד של 14 מיליון שקל בהצעת רכש חלקית

מאז רכש את השליטה בחברת איי.אי.אס תעשיות בינואר 2001, מצא בעל השליטה החדש חיים גייר כמה דרכים למשוך כספים מהחברה. אחת הפחות שנויות במחלוקת נמצאה אתמול כאשר חברת איי.אי.אס אלקטרוניקה, שהיא חברה בת (90%) של איי.אי.אס, הגישה מפרט להצעת רכש רגילה של עד 1.7 מיליון מניות (16.7%) במחיר של 8 שקלים למניה, הגבוה ב-13.5% ממחיר השוק של המניה.

הצעת הרכש של החברה הבת מהווה למעשה חלוקת דיווידנד ב-13.6 מיליון שקל לבעלי מניותיה של החברה, שהנהנית העיקרית ממנה תהיה חברת אומגה שבשליטת גייר. אומגה מחזיקה ב-36% ממניותיה של החברה וב-42.8% ממניותיה בניכוי המניות המוחזקות על ידי החברה הבת שנחשבות כרדומות, ואינן זכאיות לדיווידנד או לזכויות הצבעה בחברה. יתרון נוסף של הדיווידנד המתבצע באמצעות הצעת רכש הוא בכך שהוא פטור ממס בידי יחידים.

גזית גלוב - רווח הון של 11 מיליון שקל

חברת גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, תרשום רווח הון של 10.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002, לאחר שהחברה הבת (54.9%) אקויטי 1 (סימול נאסד"ק EQY) מכרה בניין משרדים שבבעלותה במיאמי ביץ' פלורידה, תמורת 6 מיליון דולר. אקויטי 1 תקבל גם 450 אלף דולר במסגרת הסדרת תביעה משפטית שהוגשה נגד עיריית מיאמי ביץ'.

קבוצת גזית עשויה למכור את נכסיה בקנדה לחברה הבת פירסט קפיטל ריאלטי שמתמחה בייזום וניהול נכסים מניבים מעוגני סופרמרקטים בקנדה. תיק הנדל"ן המניב הקמעוני של גזית בקנדה כולל 6 נכסים בשטח כולל של 73 אלף מ"ר.

גזית גלוב נסחרת בשווי שוק של 831 מיליון שקל לעומת הון עצמי של 639 מיליון שקל שמממן 10% מהמאזן. גזית גלוב הרוויחה 93 מיליון שקל במחזור של 548 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2001.

רוטל קום מקבוצת ח. מר תספק מודמים לתבל ב-2.5 מיליון דולר

חברת רוטל קום מקבוצת ח. מר (67%) תספק מודמים לחברת תבל בהיקף של 2.5 מיליון דולר. החברה הודיעה אתמול על זכייתה במכרז של חברת הכבלים תבל לאספקת מודמים המיועדים לגלישה מהירה באינטרנט על גבי תשתיות הכבלים.

רוטל נבחרה לספק את הציוד בשיתוף עם שני ספקים - מוטורולה ותומפסון. היקף העסקה בעבור רוטל הוא 2.5 מיליון דולר. רוטל תספק את הציוד בחודשים הקרובים עם קבלת רשיון לאינטרנט מהיר ממשרד התקשורת.

המודמים אמורים לספק אינטרנט מהיר ותקשורת נתונים, וכן להתחרות בתשתית כדוגמת ה-ADSL של בזק. במכרז השתתפו 7 חברות, והוא למעשה שלב ראשון שלאחריו תוכל כל אחת מחברות הכבלים לבחור בעצמה את הספק הרצוי לה מבין שלוש החברות הזוכות.

רוטל קום מתמחה ביישום פתרונות ותשתיות לרשתות הטלוויזיה בכבלים ולרשתות תמסורת המבוססות על סיבים אופטיים. בנוסף, מספקת החברה מגוון מוצרים למפעילי טלוויזיה בכבלים, צה"ל ומוצרי עזר למתקיני תשתיות כבלים בטלוויזיה.

הבורסה משעה המסחר במניות קרגל ושחר המילניום

הבורסה בתל אביב השעתה אתמול את המסחר במניות קרגל ושחר המילניום. שתי החברות לא עמדו בכללי השימור של הבורסה.

שחר המילניום מייצרת ומשווקת מוצרים שונים מפלסטיק ו-PVC באמצעות החברה הבת במעסף פלסטיקה. החברה לא עמדה בדרישות הבורסה להון עצמי של 2 מיליון שקל. בסוף הרבעון השלישי היה לחברה גירעון של כ-5 מיליון שקל בהון.

קרגל עוסקת בתכנון וייצור של לוחות ותיבות מקרטון, המשמשים לאריזה של תוצרת חקלאית. החברה מוחזקת בשיעור של 15% על ידי ישאל ובשיעור של כ-27% על ידי כלל תעשיות. היא הושעתה מהמסחר, מאחר שלא עמדה בכללי הבורסה שלפיהם שיעור אחזקות הציבור במניות החברה יהיה בשיעור של יותר מ-7.5% ויותר מ-8 מיליון שקל. שיעור אחזקות הציבור במניות קרגל הוא 6.3% ומסתכם בכמחצית בלבד מדרישות הבורסה.

כפריס קיבלה הלוואה של מיליון דולר במסגרת סיוע משרד האוצר למפעלים במצוקה

חברת תכשיטי כפריס, העוסקת בייצור ומכירה (בישראל וחו"ל) של תכשיטים מזהב ופלטינה משובצי יהלומים, קיבלה אתמול את הודעת החשב הכללי במשרד האוצר ולפיה תהיה זכאית להלוואה בסך 4.5 מיליון שקל במסגרת סיוע למפעלים במצוקה. ההלוואה צמודת מדד ונושאת ריבית קבועה, כשתקופת ההחזר לא תהיה יותר מ-5 שנים.

הכנסותיה של כפריס הנסחרת בבורסה בשווי של 15 מיליון שקל, הסתכמו ברבעון השלישי של 2001 ב-23 מיליון שקל. החברה הפסידה ברבעון 5 מיליון שקל.

רניטק נכנסת לתחום אצות הים - רכשה 18% מחברת מינפרו ב-215 אלף דולר

חברת רניטק, הנסחרת בבורסה בשווי של כ-10.5 מיליון שקל, דיווחה אתמול שחברת רניטקנולוג'יס (חברה בת בשליטתה המלאה של החברה) רכשה כ-18.2% מחברת מינפרו בתמורה ל-215 אלף דולר. מינפרו עוסקת בגידול אצות ובטיהור מים באמצעות אצות.

רינטק, שעסקה בייצור מערכות שקילה ובקרה ובהשכרת מבנים, מכרה בעבר פעילות זו והיא מתמקדת כיום בהשקעה בחברות טכנולוגיה. לחברה יש הון עצמי של כ-21 מיליון שקל המממן כ-94% מהמאזן.

מניות מינפרו נמכרו לרניטק על ידי חברת תוסף טכנולוגיות, חברה בת בבעלות מלאה של תוסף, הנסחרת בבורסה בשווי של כ-40 מיליון שקל. תוסף הודיעה אתמול שמכירת המניות אינה מהותית לעסקי החברה.

מגם תרשום רווח הון של 1.2 מיליון שקל בגין מכירת שטחי מקרקעין בכפר סבא

חברת מגם חתמה אתמול על הסכם למכירת שטח של כ-2,200 מ"ר משטחי המקרקעין באזור התעשייה הצפוני בכפר סבא שבבעלותה לצד ג'. התמורה הצפויה לחברה ממכירת המקרקעין היא 4.1 מיליון שקל. לחברה ינבע רווח הון של כ-1.2 מיליון שקל כתוצאה ממכירת המקרקעין.מגם עוסקת בפיתוח ושיווק מוצרי בטיחות העשויים מגומי וטקסטיל, הנמכרים לשוק הביטחוני והאזרחי.

קרדן מגדילה אחזקותיה בחברת הביטוח הרומנית Omniasig Insurance ל-66%

חברת ההשקעות קרדן דיווחה אתמול כי חברת Group Financial Services השלימה עסקה שבמהלכה הגדילה את אחזקותיה בחברת הביטוח הרומנית Omniasig Insurance מ-51% ל-66%.

הגדלת אחזקותיה נעשתה בדרך של רכישה מצד שלישי וכן בדרך של השתתפות בהנפקת זכויות של Omniasig לבעלי מניותיה. בסך הכל השקיעה TBIH בגין הגידול באחזקה כ-3.6 מיליון שקל.

קרדן מחזיקה בשרשור בכ-81% ממניות הרפזון, המחזיקה בכ-47% ממניות TBIH, העוסקת בהשקעות בתחום השירותים הפיננסיים, לרבות ביטוח אלמטרי, ביטוח חיים וניהול קרנות פנסיה במרכז אירופה ומזרחה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות