שרון מסרב לדון בכנסת בביקורת שהוטחה בו בספר

רה"מ זומן לדיון בוועדה לביקורת המדינה בעקבות ספר הבוחן את הקשר בין ההתנתקות לחקירות נגד משפחת שרון

ראש הממשלה, אריאל שרון, מסרב להופיע לדיון שיתקיים הבוקר (שלישי) בוועדה לביקורת המדינה, בנושא תהליך קבלת ההחלטות על ידי שרון, בעקבות הספר "בומרנג", שכתבו רביב דרוקר ועופר שלח. הספר בוחן בין היתר קשר בין תוכנית ההתנתקות לחקירות נגד משפחת שרון.

שרון קיבל זימון להופיע בפני הוועדה ואולם בתגובה הודיע יועצו, אורן מגנזי, כי "הממצאים שעולים מהספר אינם מופיעים בדו"ח מבקר המדינה ובוודאי שלא עונים על ההגדרה של ממצאי המבקר. אין הם בעלי נפקות משפטית הדומים לממצאי המבקר. עם כל הכבוד שאנחנו רוחשים לוועדה, דיון בנושא פוליטי מובהק אסור לקשור אותו לממצאי דו"ח המבקר, הדורש התייחסות רצינית ומקצועית".

מגנזי ביקש לדחות גם את זימונם לוועדה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן ומזכיר הממשלה, ישראל מימון, למועד מאוחר יותר. מגנזי טען כי רק באחרונה התקיים דיון בעניין עבודת המטה במזכירות הממשלה, בהשתתפות ראש הממשלה ובהשתתפות מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומזכיר הממשלה.

מנהלת הוועדה, חנה פריידין, הודיעה בתגובה כי לאחר התייעצות שקיימה עם היועץ המשפטי לממשלה, עולה כי הסמכות לקביעת מוזמנים רלוונטים לישיבות ועדת הכנסת אינה נתונה בידי יועצי ראש הממשלה, אלא בידי ועדות הכנסת. עוד הוסיפה כי סמכויותיה של הוועדה בהקשר זה מוסדרות לא רק בחוק המבקר המדינה, אלא גם בתקנון הכנסת. ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), שיזם יחד עם ח"כ עמרם מצנע את הדיון, אמר בתגובה כי "ריח רע עולה מהחלטתו של שרון שלא להגיע לישיבה. ממה הוא חושש? אם לטענתו אין ממש בטענות נגדו, שיבוא ויציג את טיעוניו", אמר.שרון. השתתף כבר בדיון על קבלת ההחלטות בלשכתו