אתר המשטרה על אסון הכרמל: כל שבחי המבקר, ואף לא מלה ביקורת אחת

"הדו"ח חוזר ומציין את עוז רוחם של שוטרי משטרת ישראל", נכתב באתר, ובמקום הביקורת אל הפיקוד הבכיר מופיעות שלוש נקודות

על יחס משטרת ישראל לדו"ח מבקר המדינה, בעניין השריפה בכרמל, אפשר ללמוד מאתר הבית של המשטרה באינטרנט. המשטרה אמנם מיקמה את הכתבה על דו"ח המבקר בראש עמוד הבית, מלווה בתמונה גדולה, אבל מי שיחפש אזכור ולו הקל ביותר לכשלים שמצא הדו"ח ולרשלנות מפקדי משטרה בזמן השריפה, לא ימצא אותו. תחת זאת ימצא שלל מחמאות למשטרה.

"דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל חוזר ומציין את עוז רוחם של שוטרי משטרת ישראל ויתר כוחות ההצלה שהתמודדו במערכה מול האש", נאמר בפתיחת הכתבה באתר. "אנשי המשטרה וכיבוי האש היו שם מתוך שליחות, אומץ לב והקרבה לסייע ולהציל את מה שניתן מתוך האש".

בנקודה זו בטקסט בחרו במשטרה לשים שלוש נקודות. בדו"ח המבקר מתחילה כאן התייחסות לכשלי הפיקוד הבכיר. המשך הטקסט באתר הוא "משרד מבקר המדינה מוצא לנכון לציין את עוז רוחם של כוחות כיבוי וההצלה של המשטרה ושל שירות בתי הסוהר, אשר השתתפו בהתמודדות עם כיבוי השריפה, בהגנה על הנפש והרכוש במשך ימים ולילות ארוכים ומתישים, תוך גילוי הקרבה וגבורה מתוך תחושת שליחות גם שנשקפה להם סכנת חיים".

הקורא לא ימצא בכתבה את השמו של ניצב בדימוס שמעון קורן, שהיה מפקד המחוז הצפוני בזמן השריפה ושהמבקר מצא כי כשל בתפקודו הפיקודי; וגם לא את שם מפקד המחוז הצפוני הנוכחי, ניצב רוני עטיה, שהיה בזמן השריפה מפקד מרחב חוף.

ניצב בדימוס שמעון קורן, באנדרטה להנצחת הנספיםירון קמינסקי

האזכור היחיד למפקדים באתר הוא בזו הלשון: "מפקדי המשטרה שניהלו את אירוע השריפה בכרמל פעלו במהלכו בתנאי סיכון תוך גילוי אומץ אישי רב בניסיון להציל חיים ורכוש". לאורך הכתבה כולה ממשיכה המשטרה לדלות, משלל הביקורות שמתח המבקר, כל משפט שיכול להתפרש כמחמאה לארגון.

אתר המשטרה נהנה ממספר רב של כניסות בכל יום, והעובדה שהמשטרה בוחרת להעלים מהציבור את הביקורת שנמתחה עליה גובלת בזלזול.

דו"ח המבקר הועבר לצוות בדיקה שמינה מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו. בראש הצוות יעמוד המפכ"ל לשעבר שלמה אהרונישקי. לאחר בדיקת הצוות, אמור המפכ"ל לקבל את המסקנות הדו"ח והמלצותיו.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  חלאות אדם שקוראים לעצמם שוטרים מנהלים את כל הארגון, שחיתות בל תימחה של מאפייה בשירות החוק, קצינים שגרמו באופן ישיר להרג של 44 בני אדם ממשיכים למלא תפקיד בבדיחה העצובה שנקראת משטרת ישראל. אוי לבושה לכלימה לתועבה חבורת סמרטוטים חסרי מצפון.

  אוסף של שקרנים ניקלים חסרי מצפון חסרי פנים, אוסף של מושחתים חובבנים חסרי אחריות שפני סלעים בזויים.

 2. 5
  היי משטרה בוקר טוב, רציתי להתלונן על ארגון אחד גדול וחשובבמדינה דמוקרטית שמתעקש לשקר,לעוות,להעלים,להסתיר, סליחה זו משטרה?
 3. 4
  ש-שמעון ק-קורן ר-רוני ע-עטיה=שקרע שקר רע. עיוות האמת עי השניים הוא פשע אכזר חסר פנים וצבע, התעללות נוספת במשפחות ואכזריות לשמה. רוני לך הבייתה הרוחות נרגעו..
 4. 3
  זה ביטוי לתרבות פנים ארגונית עתיקת יומין של הונאה עצמית.

  הבעיה הקשה היא שהם ככל הנראה מקווים שגם הציבור יתבלבל וישתכנע.

 5. 2
  מה הפלא?! משטרה במיוחד פיקוד שלה(סיסו שחם כמשל) גוף הבזוי במדינה בעיני רבים

  אז אם נכתב דבר אחד או שניים חיובי עליהם ,זה חג בשבילם! הרי רו הזמן הם ב"נכבה" ציבורית!

 6. 1
  סרטון החושף את מחדלי המשטרה

  http://www.youtube.com/watch?v=7hhAKmlpHTs