מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

הפגנה בתל אביב: לאפשר גם לילדי זרים שאינם רשומים לבי"ס להישאר בארץ

המפגינים דורשים להרחיב את המלצות הוועדה לבחינת מעמדם של הילדים, ולהקל את הדרישות הביורוקרטית ממי שעומד בקריטריונים

מאות פעילים חברתיים ומשפחות מהגרי עבודה הפגינו הערב (שבת) בגן לוינסקי בדרום תל אביב בקריאה להרחיב את המלצות הוועדה המקצועית לבחינת שהיית 1,200 ילדי מהגרים בישראל גם לילדים שעדיין לא רשומים לכיתה א'. הפעילים בירכו את הוועדה על המלצותיה, אך קראו להקל את הדרישות הביורוקרטיות המחמירות לפיהן יש להגיש מסמכים להסדרת מעמד בתוך 21 יום.

המלצותיה של הוועדה הבין-משרדית שמינה ראש הממשלה בנימין נתניהו ושכללה נציגים ממשרד הפנים, הרווחה, האוצר, המשפטים והחינוך, יוגשו לאישור הממשלה ככל הנראה בתחילת השבוע הבא.

בהפגנה השתתפו נציגי ארגונים רבים, בהם עמותת ילדים ישראלים, מוקד סיוע לעובדים זרים, האגודה לזכויות האזרח, UNICEF ישראל, המרכז לפלורליזם יהודי ורופאים לזכויות אדם. במקום גם נכחו קומץ תומכים מתנועת השמאל הלאומי.

המפגינים, הערב. תצלום: דודו בכר

לדברי ראש עמותת ילדים ישראלים רותם אילן, ממובילות המאבק נגד גירוש ילדי המהגרים, "אנו מוחים על כך שלפי המלצות הוועדה רק ילדים מכיתה א' יוכרו בעוד צעירים בגילאי הגן יגורשו. אנו גם מוחים על הגזרות הביורוקרטיות הבלתי אפשריות שהערימו על המשפחות בתהליך הסדרת המעמד. נתנו להם 21 יום להגשת המסמכים, פרק זמן בלתי אפשרי מבחינת המשפחות, בוודאי כאשר בתי הספר סגורים בשל חופשת הקיץ ולא ניתן לקבל מהם מסמכים. אם מישהו עומד בקריטריונים אך חסר לו אפילו מסמך אחד, הוא לא יוכל לערער ויגרשו אותו מהארץ. אני יכולה להבטיח לך שמעל 50% מהילדים שעונים על הקריטריונים לא יעמדו בכך".

על פי המלצות הוועדה, שגובשו בתחילת החודש, ייקלטו ילדים השוהים בישראל לפחות חמש שנים ברציפות במידה והגיעו ארצה לפני גיל 13 והם רשומים במערכת החינוך הממלכתית בישראל מכיתה א' עד י"ב. גם אחיהם הקטנים של העומדים בקריטריונים יוכלו להישאר בארץ, ותאושר שהיית ילדים להורים שנכנסו לישראל בצורה רשמית והחתימו את דרכונם.
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
פרוייקטים מיוחדים