המחאה החברתית: עשרות אלפים הפגינו. המארגנים: לא מאוכזבים

לאחר שבועיים של הפוגה יחסית התקיימו אמש מספר הפגנות ברחבי הארץ. נועם שליט נאם: "האם יפריטו גם את הרעות?"

כעשרת אלפים בני אדם השתתפו הערב (שבת) בעצרת המחאה החברתית בתל אביב, בפינת הרחובות אבן גבירול ושאול המלך. אלפים נוספים השתתפו בהפגנות בירושלים, ראשון לציון, בקעת אונו, יפו, חריש, טבריה וקצרין. המפגינים שבו על הקריאה לצדק חברתי, המובילה את המחאה מאז החלה. רבים קראו קריאות ונשאו שלטים בגנות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומתחו ביקורת על מדיניות הממשלה ועל תגובתה למחאה.

מפגינים אתמול בתל אביב. תצלום: טל כהן

הנואם המרכזי בעצרת בתל אביב היה נועם שליט, ערב יום הולדתו ה-25 של בנו גלעד, המוחזק בשבי יותר מחמש שנים. "אני ומשפחתי אכן נרגשים ונפעמים אל מול המחאה המופלאה שהחלה בשדרות רוטשילד בקריאה עצומה של אזרחים אשר מתחננים למנהיגינו ולראש הממשלה שיקשיבו להם. לא הצטרפנו למחאה עד היום, לא רצינו להכביד עליה. יחד עם זאת ידענו שהפקרתו של גלעד מעמידה סימני שאלה לחוסנה, ערכיותה ועתידה של החברה הישראלית".

לדבריו, "אנחנו נאבקים לא רק על הזכות לחיות בכבוד בבית ישראל אלא על הזכות הבסיסית לחיות. אנחנו דורשים מהמנהיגים לדעת להתייצב אל מול הערך והאמת גם יחד ולומר בהיעדר חלופות אחרות עקב אזלת היד של ממשלת ישראל נשלם את המחיר המבוקש ונשיב את גלעד הביתה. אחרי למעלה מחמש שנים כאשר ברור לחלוטין שכל יום שעובר הוא בבחינת גזירת מוות על בננו, ראש הממשלה נתניהו אתה חייב לגלות אומץ ואחריות ולהחזיר את גלעד הביתה".

שליט הוסיף כי "צדק חברתי הוא בהחלט גם השבת הערכים שעליהם התחנכו דורות של לוחמים - אין משאירים חייל צה"ל מאחור. האם מנהיגינו שכחו ערכים אלו? הרעות, הערבות ההדדית - האם גם את הערכים האלו מתכוונים להפריט? אנחנו אומרים לראש הממשלה: מנהיג שמוכן להתמודד עם הפקרה של חייל במשך שנים רבות ואינו מוכן להתמודד עם הסיכונים הכרוכים בהשבתו - אינו ראוי להנהיג אותנו. נמאס לנו לציין אירועים ומועדים, זכותנו לחגוג אותם. זכותו של גלעד לחיות את החיים".

מפגינים הערב בראשון לציון. תצלום: מוטי מילרוד

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי קרא גם הוא לממשלה לפעול להשבת גלעד שליט. הוא אמר כי המחאה תימשך עד שיהיה שינוי בסדרי העדיפויות. "אנחנו הסטודנטים והארגונים החברתיים מוכנים להידבר, אבל אך רק אם ניווכח שאתם מוכנים לעשות זאת באופן אמיתי", אמר. "אנחנו נקיים מחאה חריפה כאילו אין הידברות, ונקיים הידברות כאילו אין מחאה. בכל מקרה, אדוני ראש הממשלה, אל תפרש את שיקול הדעת שלנו באופן מוטעה - המחאה הזאת לא תיפסק עד אשר נראה תוכנית לאומית עם ערבויות ביצוע. אנחנו כאן כדי להישאר", הבטיח.

ציפי מימון, מורה מעוטף עזה, אמרה כי היא חוששת שהשיח הביטחוני יגבר שוב על השיח החברתי. "כך אי אפשר יותר להמשיך", קבעה. "אין טעם להשקיע כל כך הרבה משאבים בהתגוננות כלפי חוץ, כאשר בתוך הבית הכל קורס. תשאלו את תושבי הנגב, שמדממים בימים אלה תרתי משמע, בשל ההפגזות הבלתי פוסקות ובשל קיפוח שנמשך כבר עשרות שנים בכל תחומי החיים. גם תושבי הנגב אומרים: לא די יהיה לנו להיות מוגנים פיזית. ההשקעה בחינוך, בבריאות וברווחה, היא שתהפוך אותנו לחברה חזקה".

בירושלים צעדו כאלפיים בני אדם מגן הסוס לכיכר פאריס סמוך לבית ראש הממשלה. הצעדה מתקיימת תחת הכותרת: "מחאה יוצרת מציאות, בונים חברה צודקת", והמפגינים חסמו לפרק זמן קצר את רחוב קינג' ג'ורג'. ארקדי דוכין שהשתתף באירוע אמר כי "אני כאמן אומר שזו הזדמנות לערבות, לאחווה, לאהבה. צריך לשבת סביב אותו שולחן כמו משפחה ולדבר... גם לי קשה לשלם משכנתה".

הפגנה בקצרין, הערב. תצלום: איציק בן מלכי

כאלף בני אדם השתתפו בעצרת המחאה שנערכה בקיבוץ מענית שבוואדי ערה, סמוך ליישוב חריש. תחת הכותרת "חריש דורשת צדק חברתי" ? קראו המפגינים להתנגד להרחבת חריש כעיר לאוכלוסיה חרדית בלבד, ונשאו שלטים בכיתוב "חריש עיר לכולם", ו-"לא נאמר קדיש על חריש". את העצרת הנחה השחקן שי אביבי, שאמר מעל הבמה: "חריש חרדית בלבד נראית לי כמו עולם ישן. נגמרו הזמנים האלה". אל העצרת אמש, בה הופיעו גם הזמרים נועם רותם ואיה כורם, הגיעו בין היתר גם מפגינים ממאהלי המחאה באזור: פרדס חנה, חדרה, אור עקיבא, ובאקה אל גרביה. תאיר ענבר, אחת המפגינות במאהל פרדס חנה, אמרה: "מוקמת פה עיר מסובסדת שמיועדת רק לחרדים. זה לא צדק חברתי".

לצעדת המחאה בראשון לציון הגיעו כ-4,500 בני אדם. צ'רלי ביטון מהפנתרים השחורים בעבר אמר בהפגנה בעיר כי "40 שנה לאחר שקמה תנועת הפנתרים לא הייתי מאמין שאני אראה עשרות אלפי אנשים, ובכל הארץ יש עשרות אלפי אנשים שמפגינים תחת הסיסמה: העם דורש צדק חברתי". הוא הוסיף: "ראש הממשלה, כשאין לאנשים בית, השלב הבא הוא מאבק ללחם. ראש הממשלה, העם הזה רעב לקורת גג. העם הזה רוצה לטעום את הפירות של הכלכלה המוצלחת שאתם מדברים עליה כל הזמן". ביטון הוסיף וציין: "כבר עכשיו רואים שהממשלה מתחילה להתקפל. אני אומר לכם, אתם תנצחו את הממשלה הזו ותביאו אותה לומר שאתם (המפגינים) צודקים". בקצרין שברמת הגולן התקבצו הערב כ-500 מפגינים.

בהכנת הידיעה השתתפו: אילן ליאור, עוז רוזנברג, רויטל חובל, גילי כהן ואלי אשכנזי

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 224
  מי משלם עבור כל השוטרים שבמקום שיעסקו בגנבות מתעסקים בשטויות

  מי משלם עבור כל השוטרים שבמקום שיעסקו בגנבות מתעסקים בשטויות

 2. 223
  תגידו, מי מממן את כל השמאלנים הללו? לכו לעבוד!
 3. 222
  217- מארגני המחאה מתייעצים עם יועצים הרוצים בנפילת ממשלת נתניהו-
 4. 221
  אני תומך בצדק חברתי רק בתנאי שיהיה מה לראות במופעים שלהם
 5. 220
  כמה גרים כעת במאהל הלא מפונה בשדרות רוטשילד.
 6. 219
  למערכת הארץ

  אם בתמונה יש שלטים של "יקר לי גם בקצרין" ו"רוצים שינוי - יקר לי בגולן", איך זה שכתוב שזאת תמונה מההפגנה בחריש???? זה יוצר תחושה שאף פעם הכיתובים לתמונות הם לא מדוייקים, אם טעות גסה כזו יכולה לקרות.

 7. 218
  לא להרפות מן המטרה

  נכון שלא כל עם ישראל יצא להפגנות אבל רוב רובו של העם איתכם גם כאשר הוא בבית. הציפיה להמשך מחאה ברחובות היא לא ריאלית, הנבטים החשובים נזרעו ואין יותר דרך חזרה, תמשיכו בכל הכח בדרככם אל תרפו מן המטרות הנעלות שהצבתם, אין מטרות יותר חשובות, חיזקו ואימצו, אתם נהדרים ומעוררים קנאה בלב דור ההורים שלכם.

 8. 217
  עלובי השמאל שלא עוברים את אחוז החסימה מדברים על:

  טוקבקיסטים בתשלום. כאילו חסרים לממשלה תומכים... אבל הם יודעים למה. הרי כל פעולת שמאל בשנים האחרונות ממומנת בכספי מדינות זרות. בלי הכספים הללו, בלי המשכורות השמנות, כבר לא היה שמאל בארץ בכלל. האמת? גם היום אין (:

 9. 216
  שגיתם בגדול !!!

  עשיתם טעויות והנה התוצאה. אמש כבר לא יצאנו להפגנה כי הגענו למסקנה שאתם לא יודעים להתנהל, לנצל את ההצלחה שהשגתם ולתרגם אותה למעשים. למה יצאתם נגד ועדת טרכטנברג? למה פסלתם אותו מיד בלי סיבה? למה לא חיכיתם למסקנות ואז, אם צריך, אז לפסול אותו.למה שכחתם ממה התחלתם? התחלתם עם דיור והייתם צריכים להמשיך בעיקר עם דיור ולא להתיימר לתקן את כל העולם. הייתם צריכים לגבש רק שלוש דרישות מרכזיות והראשונה בהן דיור בר השגה. חבל שלא חשבתם טוב ולא התייעצתם. עכשיו זה נראה כמעט אבוד והאכזבה גורמת כאב ואכזבה לאנשים כמוני, שראו בכם תקווה גדולה. מה שנשאר עכשיו זה רק לחכות לטרכטנברג.

 10. 215
  אל תתנו למחאה לאבד מומנטום

  היא חשובה מדי

 11. 214
  תומך בליף שהשתמטה משירות צבאי לאומי או התנדבותי באה בשמך בדרישות?
 12. 213
  נימאס מליצני המחאה אמרתי לכם לכו לנגב ולגליל חוצפנים
 13. 212
  בשבת הבאה כולם יוצאים לרחובות להפגנת המיליון!!!
 14. 211
  הייתי והיה מדהים. לא מאכזב ולא בטיח
 15. 210
  צוחק מי שצוחק אחרון-חכו לשבת הבאה!!!!!!
 16. 209
  לימניים היקרים בתשלום - הכל דבש ! שבו ונוחו כי מחר שוב תזרח השמש
 17. 208
  מעולם לא הטריד מיעוט כה קטן של סמול הזוי ציבור כה גדול במנטרת ריק
 18. 207
  רק בגלל שליט לא באנו. זה לא קשור למחאה החברתית.
 19. 206
  תכתבו גם על ניצולת השואה שסיפרה איך היא חיה

  ועל העולה האתיופי שדיבר (לצערי איני זוכרת את שמותיהם)- היו נאומים מרגשים ומעציבים מאד

 20. 205
  ההפגנה בחריש היתה בכלל בקיבוץ מענית בגלל

  שאפילו בשביל הפגנה אף אחד לא רוצה לבוא לחריש אז איך יבואו לגור שם ? בקושי יש תחבורה ציבורית בקושי יש אנשים - רק מה שמפריעה זה החרדים? ולא בני הדודים שקונים שם חפשי? החרדים זה הסיכוי היחיד של חריש תהיה תחבורה תהיה תעסוקה אז תהיה שם שכונה חילונית נסבול את זה אנשים אחים אנחנו רציתם לעשות לחרדים חמסה ותקעתם לעצמכם אצבע בעינק

 21. 204
  נגיע בהמונינו להפגנת המיליון

  למרות שאנו עדין תומכים נלהבים של המחאה לא הגענו אתמול מכמה סיבות: 1. שומרים כוחות לשבת הבאה (היינו בכל העצרות עד כה) 2. לא היה מספיק פירסום 3. דפני ליפ צריכה לשבת בצד ולפנות את המקום לאיציק שמולי. היא כבר לא מייצגת אותי, נתפסת בציבור כשחצנית, יהירה וילדותית. זו אחת הסיבות המרכזיות שאנשים לא יצאו אתמול מהבית, במיוחד לאחר מסיבת העיתונאים שלה, שבה קראה לועדת טרכטנברג להתפטר. אז דפני - כדי שיבואו באמת מיליון אנשים הגיע הזמן שתפני את מקומך לאנשים שמבינים מה הם עושים.

 22. 203
  אנחנו כאן כדי להישאר וכדי לנצח

  עדיף לכולנו שננצח במאבק הזה, אפילו שלא בדיוק הבהרנו לעצמנו מהו אותו ניצחון. זו גם המשימה האמיתית לטעמי כרגע, פחות להתעסק בכמויות בעצרות, ויותר להבהיר על מה בדיוק נאבקים. לגבי נועם שליט, אני ממש לא מבין את ההתלהמות, דיבר יפה, קלע בדיוק לקשר בין המחאה לגלעד, וגם יודע שאם לא לחץ המחאה, ביבי ושות' לא היו יושבים לפני כשבועיים על מנת לשחרר את בנו. בפעם הבאה אני מצפה לעוד מצטרפים, ומצידי שיביאו גם את הרמטכ"ל. כל מי שבא לתמוך שיצטרף, חשוב להראות לכל המתלבטים שזה לגיטימי לדרוש צדק חברתי.

 23. 202
  כל אחד תופס טרמפ על ההפגנה וקופץ בראשה עם האג'נדה הפרטית שלו
 24. 201
  גם אני לא מאוכזב.אני אפילו מרוצה שהבועה מתפוצצת
 25. 200
  11:רק השמאל יכול לפספס בכל מה שהוא עושה

  עדיף להשאיר את המאבק כמאבקו הצודק של העם , ולא של הקמצוץ הלא פרקטי וזה שלא מחובר למציאות ומכונה השמאל הישראלי. רק מאבק עממי יצליח , מאבק שמאלני או בכל צבע שאינו לאומי נועד לכשלון מלכתחילה.

 26. 199
  לכל המכפישים: גלו לי מי משלם ל"מגיבים בתשלום", גם אני רוצה לקבל!
 27. 198
  תקשיבו להרצאות של ד"ר ירון זילכה
 28. 197
  בעד מחאה חברתית,נגד כניעה לחמאס שתעלה בהרבה דם
 29. 196
  אכזבה ממה ? אם השיטה לא תשתנה

  נשנה אותה באמצעים אחרים

 30. 195
  קיראו בעיון הנאמר באותה מסיבת עיתונאים

  הדרישות שהוצגו על ידי דפני ליף במסיבת העיתונאים בו דרשה את התפטרות וועדת פרופ טרכטנברג והגדלת התקציב הציבורי ל 50-55% תוצר הוציאו הרוח ממפרשי התומכים במחאה הצודקת על יוקר מחירי הדיור והמחיה. בכדי להבין המשמעות של תקציב ציבורי בגובה 50% מהתוצר -- תתבוננו ביון לדוגמה או במדינות הגוד הקומוניסטי שקרסו. 50% מהתוצר כתקציב ציבורי פירושו הכנסה שוויונית לכולם ואז אין כל תמריץ לעבודה או ש כל המס מוטל למשל רק על המשתכרים שכר גבוה ומייצרים 50% מהתוצר ואז המס עליהם חייב להיות מס בגובה 100% וברור שאין לנו מספיק פילנטרופים כאלו.

 31. 194
  החרדים לא צריכים להפגין כי סער נותן להם מליונים

  הליכוד מצמם שירותים חבתריים וטוען למדיניות של וחות השוק אבל לחרדים הוא נותן מתנות של מליונים סער מדיף לתת לתלמידי ישיבה שלא שרתו בצבא ולא עובדים מליונים על חשבונו הם גם פטורים מארנונה, משלמים מנימום להוצאות בריאות אבל מקבלים המון כי יש להם הרבה ילדים נמאס לשאת אותם על הגב שלנו מר סער ! אם יש כסף לאברכים שלא עשוים צבא ולא משלמים מיסם אז יש כסף לכל מה שהצפגינים דורשים!!!!!

 32. 193
  רק בורים מוסתים ושכירי-עט יבואו בטענות לממשלת נתניהו

  רק בגלל מדיניותה השקולה והאחראית של ממשלת נתניהו, לא רק שישראל אי של יציבות בסערה הפוקדת את העולם, אלא יש לכולנו כלכלה חזקה שבזכותה ניתן להענות לפחות לחלק מתביעות המפגינים. לא זה המצב ביוון, ספרד, פורטוגל, איטליה, אירלנד ואפילו אנגליה שבה יש שביתות והפגנות המונים עקב קיצוצים וגזרות גם בתחומים ההכי רגישים. רק בישראל "מיטיבים עם העם" (ר`תוספות שכר שמנות לעובדי מדינה ולאחרים), והחוצפנים עוד תוקפים את הממשלה. מה עוד שרה"מ פועל מתחילת הקדנציה לבצע רפורמות שיורידו את מחירי הדיור. ר' חוק הוד"לים . לשיא האבסורד והטימטום הגיעו המפגינים שדורשים להקל את נטל המס, בכך שהמליכו עליהם הנהגה שמאלנית קיצונית מהזן המרכסיסטי. שהרי ידוע לכל שאפילו שמאל לא קיצוני מעולם לא יזם הורדת מסים, אלא רק את העלאתם. מי שרואה בנטל המס אויב הוא דווקא נתניהו, ודווקא בו נאבקים המפגינים. משהו קרה למוח היהודי המפורסם?

 33. 192
  דווקא הסרבנים והמשתמטים מהשמאל הקיצוני בעד חיילי צה"ל?
 34. 191
  לשלוח את האספסוף לספרד, פורטוגל, יוון, איטליה, אירלנד, אנגליה. שם

  מפגינים על לחם עבודה ולא על מחירי דירות באזורי ביקוש ויוקרה. במקום להודות לרה"מ על מצבה הטוב של ישראל, האספסוף השמאלני מארגן הפגנות נגדו, בסיוע התקשורת שהופעת "ישראל היום" כנראה העביר אותה על דעתה. בארה"ב המשבר הביא לכך שמחירי בתים ודירות ירדו בעשרות אחוזים ואין קונים. למיליוני אמריקאים יש דירות שמחיר השוק שלהן נמוך מהמשכנתא שנותרה. מחירי הדירות בישראל הם במידה רבה תוצאה של הצלחתה הכלכלית ושל עוצמתו של השקל, שמושך משקיעים בנדל"ן ישראלי מכל רחבי תבל. מכאן שכדי להוריד את מחירי הדירות אין כמו הפקדת האוצר בידי הדמגוגים החברתיים של השמאל. אלה שמומחים מאין כמוהם בלרוקן את הקופה הציבורית, אבל מומחים קטנים בהרבה באיך למלא אותה. לא יעבור זמן רב ובריחת המשקיעים תרוקן את הקופה, הצמיחה תהפוך למיתון ומחירי הדירות יפלו בחצי, וגם אז לא יהיו קונים.

 35. 190
  מוצאי שבת 3.9: הפגנת המיליון!

  כולם לצאת מהבית במוצאי שבת הקרובה. זה בנפשנו.

 36. 189
  אחוזי זיכוי במס ההכנסה

  בהמשך לתגובה הקודמת בה הצעתי לשקול שינוי במבנה מס ההכנסה. ברור כי חוקי המיסוי ראוי שיהיו פשוטים ויצרו התמריצים המתאימים. ראוי לבחון הרעיון הבא. הגדלת שיעורי מס ההכנסה ובמקביל הוספת אחוזי זיכוי בשיעורי המס לעובדים בסקטורים היצרניים והתחרותיים ולא ציבוריים (אני עובד ציבור כך שהצעה זו לא באה מהפוזיציה). אחוזי זיכוי X לעובדים בתעשיות היצוא, Y לעובדים בתעשיות היצור לצריכה המקומית, ואפס לעובדים בשירות הציבורי, בענפים המונופוליסטים, ובענפים הנתמכים מתקציב ציבורי. הזיכוי ינתן במילוי דו"ח מס הכנסה שנתי.

 37. 188
  כל הכבוד למארגנים- המחאה תמשך!!!

  מחכים בקוצר רוח להפגנת המיליון, אנחנו כמו רבים וטובים מ"מעמד הביניים" נהיה שם. תומכים במחאה הכל כך נכונה ומוצדקת. אסור לתת לשיח אחר להשתלט על השיח החברתי- הוא זה שיחיה את החברה המתפוררת שלנו- ומי שלא מבין את זה כדאי לו להתעורר!!! מחזקים את מארגני המחאה. נתראה בשבוע הבא!!!

 38. 187
  החגיגה השקרית של השמאל הרדיקלי האנטי-ציוני נגמרה
 39. 186
  מחאה מוצדקת!!! מחכים לצעדת המיליון!!!
 40. 185
  מיאוס בהנהגת המחאה

  לתומכים בהנהגת המחאה כדאי שתפנימו כי אני, ואני מניח כי רבים אחרים כמוני, מגיב לראשונה בחיי לכתבות, לאור חשיבות הנושא וחוסר התובנה הכלכלית של הנהגת המחאה, וחוסר רצונם להיוועץ במומחים ראויים. בתחילה גם אני הייתי תומך במס ירושה, אך לאחר ששמעתי מומחים, למשל חתן פרס נובל לכלכלה פרופסור אומן שאינו טייקון אלא חבר כבוד במעמד הביניים ואודי ניסן ראש אגף התקציבים המתפטר, מביעים דעה מגובשת כנגד מס ירושה, התעמקתי בנושא ושיניתי עמדתי. לסיכום עמדתם -- מס ירושה אינו יעיל, העשירים באמת ימצאו דרכים חוקיות להתחמק ממנו ולכן מס הירושה יפול על מעמד הביניים, וסך כל מס הירושה שיגבה יהיה נמוך.תוספת מזערית למיסים העקיפים ו או הישירים תייצר תוספת מס גבוהה יותר ולא תצריך בניית מנגנון גביה נוסף. התיקון לעוולות הכלכליות צריך לבוא מהתיעלות הסקטור הציבורי (אני ער לקשיים בנושא אך כדאי היה למנף לכך הצעקה הציבורית), הגברת התחרות, רגולציה בענפים בהם יש מונופולים וקרטלים, ואולי שינוי קל בתמהיל המיסים.ראוי לבחון הישימות והיעילות של מנגנון מיסי הכנסה בו הנישומים השונים מקבלים אחוזי זיכוי והקלה במס ההכנסה השולי שלהם.

 41. 184
  מציע למפגינים/תקשורת.תכריזו שזו היתה הפגנת המליון כך תחסכו את
 42. 183
  Billions protested in Tel Aviv alone

  Like teacher Gables thought you, lie big! more people are likly to believe it

 43. 182
  מזימה של השמאל? וואלה עשו ממכם מטומטמים

  לא הייתי מאמין שזה מה שיגידו אנשים שדופקים אותם שוב ושוב. וכן חמודים. יש הרבה אנשים מהימין הקיצוני שצעדו עם ה"אנרכיסטים". לא נמאס לכם מהשמאל ימין הזה?

 44. 181
  מה שמצחיק זה שמשפחת שליט התעשרה מההפרטות האלה ועבודה אצל טייקון

  בקצב הזה עוד יביאו את אריסון שתתלונן על כמה קשה לה עם החזה שלה ושהיא רוצה חזה יותר יפה. מה יהיה? מה זה בכלל קשור שליט למחאה חברתית כלכלית? מה בדיוק הבעיה הכלכלית של משפחת שליט? שמישהו יספר. ולמה דפני ליף לא יוצאת קודם כל נגד כפר שמריהו וחלוקת אדמות מדינה למקורבים שם, מדובר בבני משפחה, במרכז הארץ בונים אחוזות של דונם וחצי על קומה אחת ואחר כך אין לאנשים איפה לגור? במרכז הארץ כל בן של הכפר שמריהו הזה מקבל דונם וחצי מהמועצה כדי שימשיך לגור בכפר שמריהו? ככה, מתנה, מי עוד מקבל מתנות כאלה? מה זה כאן, קיבוץ? אלה המיוחסים ואלה שמחוברים חזק לעטיני הכסף והשילטון, זה העשירון העליון, ואולי המאיון העליון. זו מחאה או חמאה?

 45. 180
  נועם שליט, לא השאירו את הבן שלך מאחור, הטמבל נרדם בשמירה!

  נועם שליט, לא השאירו את הבן שלך מאחור, הטמבל נרדם בשמירה! הוא נכנע ולא נלחם! השאירו מאחור עלק!

 46. 179
  צדק חברתי או ניסיון של שמאל להפיל ממשלה?

  כנסו לקבוצתנו בפייסבוק-צעירי ישראל ביתנו..שם יש את כל התשובות..

 47. 178
  במסיבת העיתונאים חשפה דפני את האמת והיכשילה את המחאה
 48. 177
  שום אלפים,בקושי כמה מאות

  שום אלפים,בקושי כמה מאות

 49. 176
  גם אני ואשתי שם בשבוע הבא
 50. 175
  ממש לא נכון. אתם משקרים. תקשורת לא אמינה.
 51. 174
  נעם שליט טעה בגדול ! ופשוט חבל - ליבי ליבי למשפחה

  טעות מרה עשה שליט שחבר לאנרכיסטים מובילי המחאה...התחילו טוב וניסחפו אחרי אנרכיסטים אנטי מימסדיים ואנטי ציונים! פשוט עצוב !

 52. 173
  שילכו לעבוד,יחסכו,יקנו דירות בהישג יד,יתקדמו.ויש דיור בהישג יד
 53. 172
  למגיב אחד שלא מבין בדמוקרטיה

  בדמוקרטיה אין רק בחירות אחת ל 4 שנים. דמוקרטיה היא שלטון העם, ולעם יש זכות ואפשרות למחות ולהפגין ולהביע את דעתו. אלה זכויות בסיסיות במדינה דמוקרטית. בחירות יש גם בדיקטטורות...

 54. 171
  לא ידעתי ש- 10,000 = עשרות אלפים. אחלה כותרת תוצרת "הארץ) !!!
 55. 170
  העם רוצה צדק חברתי זה הכל.
 56. 169
  טעות ראשונה של המארגנים , חיבור בין מחאה חברתית לשחרור מחבלים
 57. 168
  אחוות לוחמים

  תמונת מצב של ערך הרעות בקיץ 2006: נזכור אנחנו! את מנהיגי האומה בקיץ 2006: את המשקיע הפיננסי דן חלוץ את ספסר הדולרים אברהם הירשזון את הנוסע המתמיד אהוד אולמרט את אדוני אנסי משה קצב את האסטרטג המשקיף למרחקים עמיר פרץ את נדיב המינויים צחי הנגבי את לוכד הנחשים מהנדס החלודה משה יעלון את המפקד שאינו סופר חללים אודי אדם את אחראי ומגן העורף יצחק גרשון את קשקשן הקברים אלעזר שטרן את חיגר הביטוי וסומא הטקטיקה גל הירש את הלוחם הערמומי ארז צוקרמן את חוד ה"חנית" בן בעש"ט את מפענח המודיעין רם רוטברג את גיבור כפר דבל מחלץ הפצועים אייל אייזנברג ואת שורת המצבות. נזכור!

 58. 167
  טוקבקיסטים בתשלום, אתם נראים מגוחכים

  סגנון הכתיבה המתלהם שלהם וההשתלחות במחאה מראים את חוסר ההבנה והבורות שלכם בכל מה שהעם בעדו. אתם ממש לא משכנעים כאן אף אחד ובטח לא מראים משהו אמיתי- התגובות שלכם הן כמו צבע מאכל או מקסימום חומרי טעם וריח שאין בהם שום דבר טבעי.

 59. 166
  כל המרבה לנפח במספרים הרי זה משובח.למה שלא תגידו שהיו מליון איש
 60. 165
  הסוף קרב ובא

  המדינה הזאת גמרה את הסוס. נשארו כמה אלפים טובים וכל השאר? אלוהים ישמור. איזה מדינה של ערסים ישראל הפכה להיות. בביקורים אני קולט שגם ילדים ממשפחות טובות הפכו לערסים בהשפעת החברים, הריאליטי בטלביזיה, הפשע והאלימות שבכל מקום. בתור אדם ליברלי בדיעותי תמיד הרגשתי שינאה כלפי אנשים כמוני ("סמולנים") בארץ. דווקא בחו"ל אני לא מרגיש שום שינאה.

 61. 164
  הונאה עצמית היא הדרך הבטוחה לכישלון- המשיכו כך.
 62. 163
  כל הכבוד לצעירים שלוקחים את הענינם לידים.
 63. 162
  הארץ היחיד שמסקר את המחאה - יישר כוח
 64. 161
  למה נועם שליט ממשיך לדחוף את עצמו איפה שהוא לא רצוי?

  המחאה הזו היא בעד הורדת המיסים בארץ, לא בעד שחרור חייל היה לו נשק, ולא נלחם איתו. אזרחי ישראל לא שותפים לאינטרס של נועם שליט, וצריך לגרש אותו ממחאות כאלה. האנשים שבאים למחאות לא תומכים בו.

 65. 160
  להמשיך

  ל 1 אני מאחלת לך שתרגישי יום אחד את מה שנעם מרגיש .

 66. 159
  הארץ - העיתון היחיד שלא עודה חשבון לטייקונים
 67. 158
  17 איש ועוד עץ מסכן שדרכו צילמו כנסו....

  בהפגנת המיליון מספיק שיגיעו 3000 איש כדי שהתשקורת תפרסם שהיו מיליון, כולם רואים זאת ומרשים לעצמם לא להגיע ,בלאו הכי יגידו שכולם יצאו להפגין

 68. 157
  ל-72 , ימנים קוראים את "הארץ" בבחינת "דע את האויב" והוא האויב
 69. 156
  24 ואם תדע שמחבלים משוחררים יירצחו בן שלך,לא רק אחרים,גם תבוא ?
 70. 155
  דני קושמרו-voice of his master.חרדים פרזיטים-IN .מחאה-OUT?

  במהדורת מוצ"ש.

 71. 154
  ל69- שליט יושב באוהל בעזה. גם הוא רוצה בית בת"א. יש לו זכות במחאה
 72. 153
  לגיא 10: אתה צר מוחין וקצר ראיה. לא מאחלת לך להיות שליט
 73. 152
  כול העם, אמנים, אנשי ציבור ורוח, בואו להפגנות המליון בשבת הבאה!
 74. 151
  יש סיכוי למחאה רק אם ישלחו את ק' רוטשילד

  לעזאזל.

 75. 150
  יש כאן כל כך הרבה טוקבקיסטים בתשלום מטעם
 76. 149
  נתניהו קורא הארץ ומתפוצץ מצחוק....עשרות אלפים עאלק...
 77. 148
  הכותרת אמורה היתה להיות: המחאה דועכת

  לאחר 300000 רק 30000 מפגינים זה עשירית. וחוץ מזה אין שום קשר לגלעד שליט. אם אני רוצה למחות נגד מדיניות הממשלה בתחום רמת המחיה, האם אני צריך להיכנע לטרור? מה פתאום הנועם שליט הזה נדחף לכל חור?

 78. 147
  אני ובני דורי ידענו זאת כבר מזמן, הפקרת שליט מות האנושות,חזירים

  נמאסתם. אוכליי חינם,נמאסתם עליי!!!!מי ייתן ואזכה לראות את שליט משתחרר בכבוד, כי אם לא-תכניותיי לעקור מכאן לבלי שוב נדמות ההגיוניות ביותר מעין פעם.ולמען הסר ספק: זה עוד ייקרה, עוד ייקוב הצדק את שמגיע לו.

 79. 146
  ריבונות היא חד, חד ערכית

  "התיאוריה הכללית של האדם" מראה שהריבונות ששמרה על השרדות המדינות בעולם היא חד משמעית. או על כל פגיעה בה יוצאים למלחמה או מגיבים באותה צורה. אזרחים כנגד אזרחים או להכנע. העם היהודי איננו עם ריבוני ואומות העולם חשים זאת. למדינה חייב להיות גבולות שהחיילים נלחמים עליהם וגם על מערכת המישפטית חיילים חייבים לתת את נפשם. לא ריבוני הוא שחייל בודד ירסק אותה!

 80. 145
  יש הבדל עצום בין לכנות את רוה?מ פיפי

  בשיחות פרטיות ובהתלוצצות שמאל סטנדרטית. אבל לבזות סמל שלטוני (גם אם האדם אינו מוצא חן בעיני) בצורה גסה כל כך מעמידה את המחאה המוצדקת בחלקה באור עלוב ומטופש,אני מתבייש אם אלו המנהיגים שקמו לנו זחוחים נפוחים וחסרי כל יכולת מעדיף רלף פעם שטייניץ ולא רגב אחד. ולא,לא יעזור כמה שבתקשורת יוכתרו הנל לאנשי השנה דעתי הפוכה הם בזבזו את כל אנרגיות הזעם והשינוי למין שפיכה פופוליסטית עלובה

 81. 144
  66 מוכתב ע"י יחצ"ן מטה שליט. 83 - החוק מגן על כל האזרחים,

  כל הכבוד לממשלה שלא מקריבה את עתיד המדינה ואזרחיה בגלל לחץ היסטרי ונפשע לשחרר אלף רוצחים בפועל תמורת חייל שאמור להגן על האזרחים.

 82. 143
  לכו לעבוד, או תקחו מההורים העשירים שלכם... לא מגיע לכם כלום בחינם

  בענין שליט: נמאס. לא מקריבים ילדים וזקנים בשביל חייל. החייל צריך להקריב בשביל האזרח - לא להפך.

 83. 142
  חבל שכאשר שיושגו המטרות

  יהנו מהן גם המלעונים הימנונים.

 84. 141
  ביבי הוא הסכנה לציונות. הוא זה שמפריט את הקרקע והחברה הקורסת.

  ביבי הוא ראש הממשלה האנטי ציוני הראשון. הוא מחלק את אדמות הקרן הקיימת ואדמות המדינה לקבלנים בהליך מזורז. מי שירוויח מזה הם הקבלנים ומי שיפסיד זאת החברה הישראלית והארץ עצמה. הבן אדם הרס את החברה ועכשיו הוא הורס את המדינה.

 85. 140
  לפי הטוקבקים כאן, מצביעי הימין תומכים בהמשך עושק המעמד הבינוני

  האמת היא שרוב מצביעי הימין תומכים בדרישה לצדק חברתי ומדינת רווחה. לכן זה רק מתבקש שהטוקבקים ה"כאילו" ימניים הם או אנשים בשרות הטייקונים, או אנשים בשרות נתניהו וסביר שהם ממומנים. זה גם הגיוני במציאות של ראש ממשלה מנותק שעסוק רק בתדמית של עצמו ולא בהנהגה והובלה של המדינה.

 86. 139
  בכל ההפגנות

  אני ולעשרת חבריי לא היה מושג מי מופיע וכך גם למרבית הקהל שמטרתו לזעוק..פשוט תגיע להפגנה-תביא ת ילדים- שילמדו דמוקרטיה

 87. 138
  שווה לבוא

  תראה מה זה מודעות פוליטית

 88. 137
  הייתי בהפגנה

  והיו 9455 איש-לא כולל עובדי מקדונלדס

 89. 136
  מי משלם לכם המגיבים נגד המחאה ובעד שקרניהו?

  הפגנה ראויה לשמה לפי המשטרה היות בתל אביב 15,000 איש ו5,000 בירושלים ועוד כמה אלפים טובים בשאר הארץ ובסך הכל למעלה מ 30,000 איש פתאום יש המון מגיבים נגד המחאה, כמה הליכוד או ביביטון משלמים לכם?

 90. 135
  מה עם המחאה על המשפט והצדק?

  פסעתי מספר פעמים ברוטשילד בעניין ואפילו בתמיכת מה. אין שם מחאה נגד לשכת עורכי הדין שסמכויותיה,כך דומה, לועגות לכל האיזונים והבלמים ולהפרדת הרשויות. לא ידוע על מקבילה כלשהי בעולם לסמכויות לשכת עורכי הדין במדינת ישראל. בין הטייקונים יש טובים ורעים. לכל טייקון יש יועץ משפטי מגה-עו"ד משגיח כשרות. לכל משרד ממשלתי יש יוע"מ. יוע"מ = עו"ד. לכל עירייה יש עו"ד.לבט"ל יש עו"דים. למשרד הבריאות ולקופ"ח - עו"דים. למשרד החינוך - עו"דים. ולכן אזרחים מפרנסים עו"דים. ונזקקים עוד ועוד לעוד עו"ד ועו"ד. ומי שאין לו עו"ד מקבל פחות או כלום או פחות מכלום.ומי שגוזלים ממנו חייב עו"ד ואם אין לו לעו"ד אין לו עוד. הרשות המחוקקת נסמכת על עו"דים. הרשות המבצעת נסמכת על עו"דים,והרשות השופטת נסמכת על עו"דים אפילו מבקר המדינה - עו"ד. ומי ממנה את השופטים? -פוליטיקאים מהון ושלטון, וחברי לשכת העו"דים. ומי ממנה את ראשי לשכת עורכי הדין? - עו"דים. ומי בחר בעו"דים?- עו"דים מי מבקר את עבודת העו"ד? -לשכת עו"ד. צדק חברתי חייב להתחיל בצדק - כלומר בביזור סמכויות לשכת עו"ד ובשינוי שיטת מינוי השופטים

 91. 134
  הטוקבקים שמנסים "להכפיש" את המחאה בשמאלניות פתטיים ומאוסים
 92. 133
  מגיב 20 ..ראשית תלמד לכתוב לפני שאתה מעביר ביקורת.
 93. 132
  ועכשיו התגובה המלאה. חזרתי מתל-אביב. היו יותר מעשרת אלפים

  הקהל עמד בצפיפות ומילא את אבן גבירול לפחות מאה מטר אחורה מהבמה (יכול להיות שיותר, אבל מאיפה שהייתי לא יכולתי לראות איפה בדיוק הקהל נגמר, וגם הצילום בכתבה לא בא מזווית שרואים ממנה). בנוסף, אנשים כל הזמן המשיכו לבוא, ואחרים עזבו מוקדם. בקיצור, 10,000 זו הערכת חסר. בהפגנה עצמה אמרו 20,000, וזה נשמע לי יותר קרוב לאמת. וכל מי ש"ראו את הטור" ואמרו שיש שם כמה מאות - אני מבין שאתם צוחקים, נכון?

 94. 131
  חזרתי עכשיו מההפגנה בת. ההערכה של 10,000 איש קטנה מדי.

  כל אלה ש"ראו את הטור" - שבו בשקט. הייתי בהפגנה. היה קהל צפוף למדי שמילא את רחוב אבן-גבירול למרחק של כמאה מטרים (אולי יותר; עמדתי קרוב לבמה ולא הצלחתי לראות איפה בדיוק נגמר הקהל.

 95. 130
  לא חכם

  אפילו אידיוטי

 96. 129
  כולם חייבים להגיע לצעדת המיליון ב3 בספטמבר

  כל מי שאכפת לו מהמדינה הזאת מהעתיד שלה ושל הילדים שלו חייב לבוא צעירים אמהות אבות מבוגרים זקנים משפחות להפסיק את העושק והדאגה לעשירים של הממשלה הזאת והקודמות לה לא יכול להיות שמי שמרוויח 5000 6000 שקל בישראל הוא עני או כמעט עני תצאו מהבית ותזעקו

 97. 128
  כל מערצי "ביבי" ראו הוזהרתם! ברק רוצה אאודי!

  ממשלת ישראל היום ממשלה שאוכלת את אזרחיה! ורוצה להפוך את כולנו לעניים מרודים כמו בהודו! כל מעריצי "הביבי" לדורותיהם ראו הוזהרתם!

 98. 127
  ל-83, הסתימה היא אצלך: שחרור מאות רוצחים היא ההפקרות! אתם הזויים
 99. 126
  כשעם ישראל החליט להפקיר את שלי הוא הפסיק להיות עם.

  המחאה - הסיכוי היחיד לעם ישראל לחזור להיות עם

 100. 125
  הנשק הסודי של השמאל להבאת מפגינים: בשבוע הבא אריק איינשטיין.
 101. 124
  לכ היותר 15 א' איש מתוכם 10 א' ילדי תיכון
 102. 123
  תגובות ממומנות!

  עשרים אלף איש ברו היום להזדהות עם אנשי הדרום ולהגיד כי בטחון חברתי הוא הבטחון האמיתי. המחאות ממשיכות בכל רחבי הארץ!

 103. 122
  תנועת המחאה מדאיגה אותנו מאד כי הצלחתה תאריך את חיי המשטר הציוני!
 104. 121
  כל הרעיון של המחאה הוא שינוי חברתי, הכולל

  גם את אלה ש"הסמול" בשבילם היא קללה. מה קרה, לא מתאים לכם שינוי חברתי, יש לכם הכל מכל? השכר שלכם מתקרב לאלפיון העליון? נכון, גם מחאה פוליטית. מה לעשות הממשלה זרקה לכל הרוחות את אלה שלא נמצאים באלפיון והיא זו שצריכה לענות על השאלות. המחאה היא תזכורת לכולם, מתי תתפסו את זה?

 105. 120
  הימנים פחות מתורבתים זה ברור והשמאלנים תמימים

  צריך מפלגה חדשה: שמאלית (נורוגיה) בכלכלה וחופש תרבותי,אך ימנית-ליברמנית עם אלה שמתכחשים לביתנו כאן !!! זה האיזון לזמן הזה.

 106. 119
  כל הכבוד!

  קם סוף סוף עם בישראל. עלינו גם לומר בסופו של דבר למדינות ערב: זכותכם לחיות. זכותנו גם. ולא יבואו עוד כל מיני אידיוטים עם חיתולים על הראש ויגידו לכם מי ומה. לא פה ולא בלוב. לא פה ולא בלבנון. לא פה ולא במצרים. לא פה ולא בסוריה. השם ישמור אותנו, כולנו יציר כפיו.

 107. 118
  לספסרים

  מה העניין הזה עם לספור כמה ?? העיקר שמפגינים כל הזמן. האזרחים שנרתמים למשימה גם מתחלפים ונחים לפעמים, ובאים חדשים. מה מנסים לעשות בספירה הזו ובגדרות כמו "אכזבה"? שום אכזבה! כל הכבוד למי שיכול לבוא וכל הבא ברוך הבא. לפעמים יותר לפעמים פחות. העיקר להבין את המטרה ולשמור על הגחלת.. חזק ואמץ!!!

 108. 117
  אם הבעיה היא בפרסום...

  תחזרו לציפי לבני ותדפקו על השולחן. הגיע הזמן שהיא תעביר לכם את הכסף הגדול באמת, הכסף לפרסום. מקסימום אפשר גם לדפוק על השולחן של הקרן החדשה לישראל ולדרוש כסף לפרסום. הם רוצים בלגן, שישלמו. לא מספיק שילוט ואוהלים...

 109. 116
  נועם שליט ! לשחרר מחבלים שיהרגו את גלעד שלי בשביל שלך זה רעות?
 110. 115
  ברשת ב' אמרו כ1500 בת"א. בשוקן אמרו 10,000.
 111. 114
  חברים העם היתעורר והוא לא הולך לישון

  היום היו 30000 שבוע הבא נהיה מליון

 112. 113
  וכשהדלק יתייקר,ועוד מוצרי מזון,אז תיזכרו שחבל שלא באתם להפגנה.לפע

  לפעמים נזכרים מאוחר מדי... תנועת מחאה מופלאה כזאת לא תהיה עוד. אם זו תיכשל, נהיה איש איש לביתו, או לאי-ביתו, לשכרו או לתת-שכרו, ומי שלא מצטרף למפגינים, שיידע שהוא האשם בכל מה שעוד יבוא ממשלות הימין.

 113. 112
  לשלם ולשחרר את גלעד מיד!!!
 114. 111
  הייתי בעצרת בת"א הערב. היו למעלה מ-15 אלף, היה חזק מאוד.
 115. 110
  כשלא באים זה גול עצמי. חבל!
 116. 109
  תומכי ביבי מסיימים את החודש

  מטקבקים בלי הכרה. מאיפה כל הכסף לשלם להם?

 117. 108
  לפי ערוץ2: 3000 בת"א, אלף בירושלים, פחות מאלף ברשל"צ
 118. 107
  אל: החברים של ביבי

  אתם, עלובי הנפש: 1;6;16;22;23;24;36;40;49;53;69 היוצאים כאן כנגד משפחת שליט, המתנגדים להחזרת גלעד שליט הביתה. אתם שאינכם מבינים מה פירוש המילים צדק חברתי. אתם, שאינכם מבינים מה זו ערבות הדדית, אתם, שאינכם מבינים מה זו הפקרות חברתית - אולי תבינו משהו גדול יותר : גם היום שלכם ובני המשפחות שלכם יגיע, כולכם תקבלו את העונש שלכם על כך שנתתם יד להפקרת גלעד שליט בשבי. יש אלוהים בשמיים, הרואה את מעשיכם. עוד אלף ימי כיפור לא יצליחו למחוק את הפשע של הפקרת גלעד שליט בשבי.

 119. 106
  קיצוץ תקציבי החינוך בשנות הימין הוכח כמשתלם.כעת ביבי קוטף את הפרי
 120. 105
  וא קיצץ ת'פנסיה,לא הוריד לנו מיסים,אבל הוא טוב ליהודים...........
 121. 104
  איזו ממשלה טובה! יש מינוס בבנק? לא נורא חביבי,העיקר להיות שמח...
 122. 103
  ל-שומר חוק- שליט 83 - אתה חי בטעות ונלכדת במניפולציה

  הסתומים מבינם ששחרור שליט לפי תנאי החמאס פירושו הרבה מתים ופצועים. אם זה צדק חברתי עבורך, שיהה לך לבריאות. כפי הנראה לצדק יש פנים כרצון המזמין. רק שתבטיח לבא לכל הלויות של אלו שיהרגו בידי המשתחררים.

 123. 102
  בקושי 3 אלפי איש וילדים.מנפחים,מנפחים.בום!!

  התקשורת היא המלבה את רוח המוחים.המשטרה אומרת שבתל אביב היו בקושי 2000 איש ותינוקות ועוד כאלף בכל הארץ.גם זה מסר, ולא צריך לנפח כדי לא להתפס כשקרנים. טוב. אבל מה רוצים המפגינים?צ'רלי ביטון שנוסע ביגואר בא לעודד את המפגינים ולהראות דוגמא אישית.תפגינו ותקבלו יגואר, דירה בקטמוןוכו'.יופי.

 124. 101
  הייתי בהפגנה בת"א, היו לפחות 20 אלף.

  לכל השונאים פה... אנחנו לא נפסיק ולא נוותר. מה שמצחיק זה שבסוף אתם תהנו מזה...

 125. 100
  רוצים לראות את גלעד שליט בבית, קודם כל צדק ערכי ומצפוני וחברתי אח
 126. 99
  מרוב שהציניקנים מתעסקים עם המספרים שהיו או לא היו ברחוב...

  אפשר לחשוב שהם באמת מאמינים שאנשים יתעייפו מהמחאה ולפתע ישכחו שבסוף החודש על אף שהחרוצים מביניהם מרוויחים כמשפחה 10-15 אלף, אינם בזבזנים בסגנון חייהם (בתל אביב או מחוצה) ועדיין למרות זאת אינם מצליחים לסגור את החודש!!! תתעוררו משהו לא עובד פה!

 127. 98
  הקופאית בסופר מתנגדת למחאה-למה?כי היא חוששת שימין ייעלם. והשכר?

  הקופאית בסופר הודיעה שהיא מתנגדת למחאה. והשכר? גרוע. אז למה את מתנגדת? כי אנחנו מסתפקים במה שיש לנו. הבנת את זה ברוך??? הקופאית מסתפקת ב4000 ש"ח לחודש ל-8 שעות עבודת-פרך ביום, ורק לא לראות שוב את ה"אליטות הישנות" חוזרות למרכז העניינים. ברור. אז שתלך המדינה, שתידרדר, שלא יהיה לה חינוך ברמה, רק בביצה, והעיקר שהקופאית לא תתבאס. הוא קוסם,הוא קוסם, הוא קוסם... הו הה

 128. 97
  למשפחת שליט היקרה: חזקו ואמצו

  לא ברור מי כותב את התגובות הפוגעניות במשפחת שליט. ואם הבן שלכם, חלילה היה נחטף, מה הייתם עושים?

 129. 96
  יש לך יום הולדת גלעד

  למתנגדים להחזרתך יש יום הולדת פעם בשנה והם חוגגים אותו בשמחה עם המשפחה. גם לחברי הממשלה ובני משפחתם, לחברי הכנסת ובני משפחתם ולראש הממשלה ובני משפחתו יש יום הולדת פעם בשנה והם חוגגים בקרב המשפחה ורק אותך הם שכחו. שיפסיקו "למכור" לנו את כל השקרים על המאמצים שנעשים להחזרתך הביתה. אם אכן היו נעשים מאמצים, היית חוזר כבר לפני זמן רב, אבל יש לנו ראש ממשלה פחדן וחברי ממשלה שנאחזים בחוזקה בכסא והם אינם רוצים שתחזור. כל מי שאחראי לישיבה שלך בבור השבי ייענש: ראה את חברי הכנסת שנכנסו לבית הכלא. זמנו של אהוד אולמרט גם הוא מגיע. לכל אחד מהם יש קופת שרצים שתתגלה בזמן זה או אחר, אבל הם יבואו על עונשם!!! חבל רק שאתה, גלעד, צריך להיות הקורבן שלהם.

 130. 95
  חשבתם שרק אותי זרק ביבי לכלבים?
 131. 94
  כל כך טוב עם הימין, וביבי,ואולמרט ושרון-איזה מנהיגים:כל אחד מלך!
 132. 93
  גלעד שליט חשוב בעיני ביבי כקליפת השום וכן גם כולנו
 133. 92
  הפחד משינוי

  כל המגיבים פה נגד המחאה בין אם טוקביסטים מגוייסים ובין אם לא, קודם כל קצת כבוד למשפחת שליט- אם זה היה בן משפחה שלכם מה הייתם עושים? שנית, יש קשר בין התרופפות ערכית שיש ל"מנהיגינו" שבחרנו אחרי כל ההבטחות במצע הבחירות שלהם לתוצאות או אפילו כוונות שלהם לדאוג לצרכי אזרחיהם ולעתיד בכל הסקטורים בלי יוצא מן הכלל- אם זה תלוי בהם לבד לא ישתנה דבר לעולם כי זה בניגוד לשיטה שהם מאמינים בה ולאינטרס האישי\כלכלי שלהם. שלישית- התגובות שלכם, הפחד משינוי כל שהוא שיהיה לטובת הכלל כל כך מראה כמה עיוורו את עיניכם להסתפק בכל השקרים שהזינו לנו כל השנים. תתעוררו אתם עובדים בשביל מערכת שלא ממש איכפת לה מכם או משאר אחיכם שזקוקים לעזרה ברחבי הארץ. מזל שהיה ליזמי המחאה את האומץ לשכב על הגדר (לספוג את השטויות של הציניקנים) ולגרום לוירוס המודעות להתפשט. הזרע נזרע ואין דבר שתוכלו לעשות בנידון,כי הבנה שניתן לשפר ולדרוש יותר, אי אפשר לבטל! תדמיינו המון קולות קטנים שיגברו.אגב לאלו שירמזו שאני בטלן:שירתתי כקצין בקבע 5 שנים, הצטיינתי בכל מסגרת לימודית וכיזם צעיר זה 7 שנים הקמתי חברה בשווי 25 מיליון שקל.המחאה צודקת ותנצח!

 134. 91
  המחאה

  לכול הכותבים חסרי הבינה !המחאה לא של השמאל אלה של כול האזרחים ....כן הרבה ליכודניקים,מקדימה,מישראל ביתנו שנמאס לנו מהממשלה שמפטמת את החרדים ואת ש"ס תמורת השקט ברחובות יחסית בשוחד פוליטי קצבאות ,תקציבים,שיכון על חשבוננו וגם הבטחון מופקר! עכשיו בחירות ומיד תתעוררו מטומטמים ושלחו את ביבי הביתה ככר תחריר כאן!!!

 135. 90
  חזרתי מתל אביב והיו יותר מ 10,000
 136. 89
  לא להתגייס לצבא עד שביבי יחתום על העיסקה
 137. 88
  לא להתגייס לצבא שעושה השתמש וזרוק בחיילים
 138. 87
  לשחרר את גלעד שליט, לרוקן את בתי הכלא
 139. 86
  ניתן לשלם את המחיר ולשחרר את גלעד מיד
 140. 85
  מדוע כלי התקשורת לא מתאמים ביניהם את השקרים על מספרי המפגינים?
 141. 84
  לסתומים שלא מבינים הקשר בין גלעד והמחאה=הפקר גלעד=הפקר המדינה

  המחאה היא נגד הפקרות הממשלה את אזרחיה בתחומים שונים- בבריאות, בחינוך, ברווחה, בדיור ועוד. אותה הפקרות קיימת גם לגבי חייל שהופקר. הפקר הוא אותו הפקר. אין הבדל. תתעוררו ותסתכלו מעבר לחור של הגרוש. מדינה ללא ערכים- פושטת את הרגל ואין לה עתיד. הפקר גלעד זה בזיון הערכים שעליהם כולנו גדלנו מאז הקמת המדינה. עכשיו יותר ברור לכם?

 142. 83
  הימין מוטט את היצירה התרבותית הליברלית הפועמת בלב חופשי.לא עוד

  הייתי מצפה לראות יותר אומנים, סופרים יוצרים בכל התחומים בתוך שורות המחאה

 143. 82
  חייבים לא להתעלם מהנס שקרה לעם שלנו פה הקיץ!!!
 144. 81
  רק עלובי ונפש ועייפי רוח לא מצטרפים למחאה..והטייקונים וביבי ושות'
 145. 80
  זה או עכשיו או לעולם לא:זה המדינה הציונית או המדינה המשיחית.זה או

  זה אור או שחור(ש' בשווא!) וצריכים לבחור מי לאור ומי לשחור

 146. 79
  ר"מ שמצביע לודלים,ויוצא לפגרה כשהרחוב רותח וגלעד בשבי=מפקיר לאומי
 147. 78
  תודה לדפני אופנהיימר ויניב!

  קודם כל בעיני ראיתי. שום עשרת אלפים. גם לא חצי מזה. המארגנים נחלו כישלון טוטאלי! כתבי הארץ תודו!

 148. 77
  הארץ: חישבו על מה שאתם עושים, אם אתם רוצים שמישהו יאמין לכם

  בימי רוסיה הסובייטית היתה בדיחה תפלה: קנדי וכרושצ'וב התחרו בריצה. קנדי ניצח. פרבדה דיווח: "כרושצ'וב הגיע שני. קנדי הגיע לפני האחרון". כך גם אתם: החדשות הגדולות הן שכמעט אף אחד (יחסית) לא הפגין. אתם כותבים 10,000, אחרים כותבים 15,000 ולמעשה היו בקושי אלפים בודדים. אבל מה שחשוב הוא שהמחאה דועכת כי פניה האמיתיים נחשפו כשהתברר לציבור שזהו פרויקט של חד"ש בסיוע בל"ד, הקצה השמאלי הקיצוני של מר"צ וכמה תמימים שהלכו בטעות בעקבותיהם. זוהי הסיבה האמיתית לכך שלמעשה אף אחד לא בא שוב לשמוע את המשתמטת דפני מסבירה שהיא בעצם לא יודעת מה היא רוצה. ואתם מתכחשים לכל זאת והכותרת צועקת על עשרות אלפי מפגינים למעם "צדק" נוסח הסובייטים.

 149. 76
  למפגיני קצרין: מפגיני רוטשילד בעד החזרת הגולן. אכלתם אותה.
 150. 75
  הפגנת המיליון - פייסבוק

  בואו נוכיח שבתאריך 03/09/2011 יגיעו מיליון מפגינים נגד ממשלת נתניהו --- קבוצת הפייסבוק --- http://www.million2011.bon.co.il כל קול קובע - בואו לחתום השתתפות!!!

 151. 74
  מוזר שכל כך הרבה ימנים קיצוניים קוראים את הארץ ומגיבים
 152. 73
  הטוקבקים של הממשלה עובדים שעות נוספות!
 153. 72
  ל 1 אולי אם יחטפו את הבן שלך תבואי????
 154. 71
  Netahyahu out, out too his fascist mafiosi & incapable government

  Economical domestic Terror operated by oligarchy and the government, Israel's internal enemies, joins political external Terror operated by Israel's extarnal enemies  Netahyahu, Lieberman, Livnat, Yishai and all their inept bunch of fascist and mafiosi should be literally thrown out of power the sooner the better  Lieberman's fascist rhetorics do not liberate Gilad Shalit, jus as his fascist laws do not stop a single Grad, Netahyau antisocial laws do not grant a single agora to those who need them fascist and ultra capitalistic rhetorics proved its inepcy, down with all that ASAP,

 155. 70
  מול הבמה היו 20000 איש. יצאתי כי לא הבנתי מה שייך שליט לצדק חברתי

  היו כ- 20 אלף מול הבמה מכל הגילים ומכל הסוגים. יו"ר הסטודנטים נתן נאום מרשים לעצרת כזאת וגם הגברת מהדרום דיברה יפה. בוסקילה שרה 2 שירים פחות או יותר לעצמה ושיעממה את הקהל ואז הלכתי הביתה, אינני מבין למה לחבר בין במחאה לטרגדיה של שליט. הרבה חושבים שאם שליט היה חבר טוב לא היה לוחץ את כל המדינה כל יום כדי לשחרר אלפי מחבלים מ לרחובות ולו גם כדי להקדים את שובו של בנו .

 156. 69
  אף לא מילה על שובתי סלעית שבמישור אדומים. יו"ר אגודת הסטודנטים

  הוא תואם צחי הנגבי. הרושם הוא שהימין השתלט על המחאה.

 157. 68
  Leha'avir memshelet zadon min ha-'aretz
 158. 67
  נועם שליט, לך ולמשפחתך:

  אני אוהב אותכם, ומתפלל כל יום שהאסימון יפול כבר, ומייחל ליום שלא תחפשו יותר את התקשורת אלא תתחבאו ממנה, ותוכלו להתחיל להחלים ביחד! אתם חלק מישראל היפה ואני לא יכול לתאר לכם כמה כואב לי לראות אנשים כמוכם סופגים את כובד הטימטום גם של החמאס וגם של המדינה שלנו. לא עובר יום שאני לא חושב על גלעד. חיבוק ענק לכולכם!

 159. 66
  טרמפיסטים על העגלה

  אין ספק,חבר הכנסת לשעבר צ"ארלס ביטון איש מפלגת ח"דש יגרור אחריו המונים למחאה צודקת. חבל שהמארגנים אינם מבינים כי הוא רק מרחיק את האמפטיה למאבקם

 160. 65
  לרותי סמרטוטי (21:47)

  אנחנו עבדנו, עובדים, נעבוד, יא נפש סמרטוטי שכמותך. אבל במדינה זו גם מי שעובד קשה אין לו במה לגמור את החודש. מעניין מנין ההון שלך, מאיזה קומבינות או עסקאות מפוקפקות?

 161. 64
  אפילו בטחון אין כאן

  משאבת הכסף -משרד הביטחון מאז ההתנתקות יכול היה לבנות את הגדר 500 פעם מחכה שיקרה משהו ורק אז יעשה עם זה משהו ככה מנהלים את המדינה שלכם.

 162. 63
  מחאה על מה?

  הייתה הצדקה למחאה אחת: למי שעובד מגיע שכר ראוי כך שהוא ומשפחתו "יוכלו לגמור את החודש" בכבוד.את גובה סכום מינימום ליחיד, לזוג ולמשפחה לפי מספר הנפשות, צריכה לקבוע ועדת טרכטנברג. כל הדרישות מעבר לכך הן "פינוק" של צעירי הדור הזה. אני מקווה שמדובר במיעוטו. למה, למשל, צריך להגביל בחוק את גובה שכר דירה ( כדרישת המפגינים הסטודנטים). החוק לא הגביל את מחיר הדירה, אז אין מקום שיגביל את שיעור שכר הדירה שבעליה יוכל להפיק ממנה. כמו כל דבר בשוק חופשי- זה עניין של היצע וביקוש. או: ההצעה להחזיר את מס עיזבון. מפגינים יקרים, הרי אתם תצטרכו לשלם מס עזבון על דירת הוריכם כשתירשו אותה. ונימוק עקרוני, רכוש המוריש נצבר אצלו נטו, לאחר תשלום כל המיסים והם רבים. מדוע שהמדינה תירש אותו ? למעשה, מס עיזבון יגרום למוריש להוריש חלק מעזבונו ל"זרים" שהממשלה תחלק להם תקציבים ( ישיבות, התנחלויות וכיו"ב). חזקה על המורישים העשירים שידעו לכלכל צעדיהם שלא יהיה עיזבון ( נאמנויות, חברות החזקה זרות וכיו"ב). הורי המפגינים הם "שיידפקו". לא חבל? מפגינים יקרים, חיזרו לבתיכם, לעבודותיכם ( מי שמוכן לעבוד) . המסר עלול להחמיץ

 163. 62
  עשרות אלפים ??? שתיתם נפט ?
 164. 61
  עשרות טוקבקסטים בתשלום

  תומכי נתניהו מטקבקים כדי לגמור את החודש תתבישו פחדנים

 165. 60
  אין ספק שמי שמנה את המפגינים שהה 12 שנים מאושרות בכתה א'.
 166. 59
  לצערי אתה שטוף מח כבר מביבי והממשל , כל החברים שלנו

  ימניים ומפגינים כי קשה לנו לחיות כאן ואין שום קשר לפלשתינים והפלת הממשלה.

 167. 58
  לא ידעתי כלל שיש הפגנה חשבתי שרק ב-3 בספטמבר....
 168. 57
  ימנים תרגעו, זאת היתה הפגנה שלכם

  נעם שליט על "הרעות", יו"ר התאחדות הסטודנטים -- תואם צחי הנגבי -- בססמאות פטריוטיות נבובות, מירי מסיקה והמנחה האלמוני קוראים "אנחנו עושים צבא ואוהבים את המדינה אז מגיע לנו צדק חברתי". לא ברור לי מה ההבדל בי זה לבין ליברמן ואלדד.

 169. 56
  הימנים זה עם שדופקים אותם עוד ועוד ותמיד רוצים עוד ועוד

  מדהים כל העניים והאנשים החלשים מצביעים לביבי עם מדיניות הפוכה ממה שהם צריכים . חחחחחח מתי אתם חושבים שיבינו שדופקים אותם ???

 170. 55
  דיי נמאס לי מהדפני הזו והאלדד יניב הזה

  אני מאד בעד סוציאליזם חברתי / כלכלי אבל מעולם לא האמנתי למנהיגי המחאה ובעקבות האירועים האחרונים רק התחזקה דעתי שיש כאן מניפולציה מבית היוצר של האיש המאוס הזה אלדד יניב. אז מבחינתי שדפני תחזור ליחידת המגורים שיש לה בכפר שמריהו ושאלדד ייצא לנו מהוריד עם המניפולציות המתוחכמות שלו. לא קונה את זה !  

 171. 54
  לחברי הטוקבטיסטים: שימו לב איך הכשלנו את מסע התעמולה בתקשורת.

  שוב נכשלה התקשורת השמאלנית הנבזית במסע התעמולה שלה. כמו שנכשלה (עד עתה) במסע לשחרור מאות מחבלים רוצחים (מה שמכונה בכזב "עסקת שליט"). המפגינים המעטים באו רק כדי לשמוע כמה זמרים.

 172. 53
  מתן הבמה לנועם שליט הפכה את ההפגנה לעוד מופע שמאלני,ופגעה אנושות

  במאבק החברתי. שמאלנים מטומטמים.

 173. 52
  25,000 איש בסוף אוגוסט זה המון אנשים. בל תשגו בעוצמת הזעם והדרישה

  לצדק חברתי.

 174. 51
  לא מבינה למה אלא שקוראים לצדק ושקיפות צריכים לנפח מספרים
 175. 50
  זה אפילו לא שודר בטלויזיה
 176. 49
  לא לשחרור מחבלים רוצחים. לא ולא. נתניהו, אל תיכנע למפגיני השמאל.
 177. 48
  מעניין מיהו הפטט שמשלם לטוקבקיסטים שכותבים את ההודעות הראשונות
 178. 47
  שמתי לב שהסיסמא "מדינת רווחה" נעלמה. השמאלנים יודעים שיפסידו מזה.
 179. 46
  עשרות אלפים?????????
 180. 45
  המטרה האנרכיסטית להפלת הממשלה נכשלה

  המטרה האנרכיסטית להפלת הממשלה נכשלה

 181. 44
  נגד מארגני המחאה

  הייתי בהפגנה שעברה ואני ורבים מחברי בחרנו לא להגיע. אנו מביעים אי אמון מוחלט בהנהגה הקיימת דפני, שפיר ושיר ומקווה שהבינו את המסר. דורשים שקיפות והנהגה ראוייה במאבק לצדק חברתי. מקווה שמהיום תעשו חשבון נפש ותפנו מקום להנהגה ראויה

 182. 43
  מה כואב לך

  ממה נפשך? אה

 183. 42
  שבוע הבא אני שם יחד עם החברים
 184. 41
  מה זה שייך לשליט?
 185. 40
  השמאל הפשיסטי הרס את המחאה (לת)
 186. 39
  העבדות אינן מבלבלות את התקשורת

  חחחח מצחיק איך מחברים כישלון לכותרת כזאת חחחח, מגוחך לחלוטין , כדאי שתבינו שהציור התמים הבין שחשב שמדובר במחאה אמיתית הבין כי קומץ שמלאנים וילדים מפונקים מצפון תל אביב שמתקשים לשלם שכירות בלב תל אביב כי הכסף שאבא נות לא מספק גם לפאבים, לרכב, למועדונים ולנרגילה , זה כואב

 187. 38
  עשרים אלף איש בתל אביב
 188. 37
  בשבןע הבא יביאו את שלום חנוך וריטה ואיל גולן בחינם -יבואו מליון
 189. 36
  חיבים להבין את הכח העצום שנמצא בעם

  כנגד שליטיה הפוליטיים\/דתיים למינהם.בערבות הדדית לצדק חברתי סביר.להעביר את כח,בעלות ההון מ 17 אנשים ל 613 אנשים .להשקיע מיד בדוגמת נורוגיה .

 190. 35
  בגלל השתתפות שליט ויתרתי על ההגעה להפגנה הצודקת הזו.
 191. 34
  צילום תקריב במקום פנוראמי כי לא היו "אלפים" היו מאתים וחמישים.
 192. 33
  בושה כרגע נופלים טילים בדרום ואתם עם השטויות של השמאל הקיצוני
 193. 32
  איך אני מבסוט ש"הכנופיה מרוטשילד " חטפה זובור מהעם הנבון בציון,,,
 194. 31
  מוחה נגד מנהיגי המחאה

  למחאה כנגד יוקר המחיה שותפים רבים, אך רובם המוחלט מתנגד לדרכי הפתרון המוצעות על ידי יזמי המחאה -- דפני ליף, יונתן לוי, וסתיו שפיר.

 195. 30
  אלפי בני אדם : - )

  את השלטון מחליפים בבחירות דמוקרטיות ולא במחאות חברתיות בהנהגת השמאל. שכחתם ? זו מדינה דמוקרטית, דמורטיה שאתם מנפנפים בה השכם וערב.

 196. 29
  מעניין מי שכותב פה בזמן ההפגנה

  הוא נגד ההפגנה. אני בהלם.

 197. 28
  לטאטא את ביבי, משרתם של הטייקונים!
 198. 27
  כותרת שיקרית לכשלון

  מענים כיצד כשלון של הפגנה שבה נוכחים מעטים הופך בכותרת להפגנת אלפים

 199. 26
  הסמול מנסה שוב להשתלט על המחאה הפעם באמצעות משפחת שליטאה

  והסחטנות שהיא מפעילה על הממשלה לשחרר אלפי רוצחים.

 200. 25
  האמת היא שנצרים איננה, להמשיך ככה!
 201. 24
  העם מתנגד למחטף של המחאה ע"י משפחת שליט. די לסחטנות.

  אני תומך במחאה טאבל מתנגד לעסקה עם החמאס! לכן לא באתי להפגין ויש עוד אלפים כמוני.

 202. 23
  צדק חברתי זה לא לעשות עסקאות עם החמאס ולשחרר מאות רוצחים!

  סולידריות זה ההבנה ששחרור רוצחים יביא לחטיפות ופיגועים שיבו את חייהם של מאות. ולכן אסור להסכים לעסקה כזו.

 203. 22
  העם לא בא כי העם לא תומך במשפחת שליט!
 204. 21
  גם מסיקה לא עזרה.הסמול קורס.חייב לשקר בכדי לעודד את עצמו.
 205. 20
  המטרה האנרכיסטית להפלת הממשלה נכשלה בגדול

  למי שיש שכל בראש מבין שהמטרות של ההפגנה היא הפלת ראש-הממשלה נתניהו למען מדינה פלשתינית על כן הרוב הציוני ברח ממלכודת הפתאים שהכינו בשמאל

 206. 19
  הסמול חי בהכחשה.חייב לשקר,לסלף ולעוות בכדי להרגיש טוב.כרגיל שקר
 207. 18
  כמה שקרים אפשר לשקר לאזרחים בסופו האמת היא הקובעת

  והעם לא מוכן להיות עלה תאנה של קומץ סהרורים במיוחד החוצפה של דפי(לפרו' טרכטנברג להתפטר ראש הממשלה קבע שהוא יידבר עם כל מי שרוצה לדבר וייעשה רשימת בעיות,ורשימת טיפול מה ניתן לטפל ומה לא ודפי וסתיו השחצניות,המתנשאות וכול יוזמי המחאה של תל-אביב להם יש תוכניות אחרות לחלוטין והחוצפה שלהם עברה כל גבול.ממש כך אז,העם לא מטומטם להגיע בכול פעם שדפי או חבריהה ההזויים פוצים את פיהם.מי הם בכלל?ומי שם אותם לנהל את כל הבעיות של כל אזרחי המדינה אין בהן ובהם צניעות,יושר לספר לנו את האמת האמיתית ושימשכו לרמות את עצמם אבל האזרחים לא מטומטמים להמין להם.זו הוכחה שאין בכוונתם לפתור כל בעיה.

 208. 17
  דב חנין ונועם שליט הצליחו להביא רק אלף איש?? אני בהלם!
 209. 16
  בת"א מפגינים אלפיים עם 2 יודים,2000 .וואו.האמא של ההפגנות.ככה זה
 210. 15
  שקרנים אין כמעט אנשים חוץ מת"א בגלל הזמרים
 211. 14
  מחאה זו לא תוכנית טלביזיה, רייטינג לא רלוונטי
 212. 13
  ניפגש בהפגנת המליון, גם חצי מליון שווה הרבה
 213. 12
  רק שמאל מסוגל להוציא אנשים לרחוב ולבצע שינוי

  וטוב שכך.

 214. 11
  הימין מרגיש את הכסאות מתנדנדים, הגיע הזמן!
 215. 10
  שאלת השאלות: מי מממן בכסף את המחאה? אהלים+במות+הגברה+כרזות+דגלים+
 216. 9
  גם אני לא באתי בגלל נועם שליט

  לא מבין איך זה קשור למחאה הזאת, שראיתי בתחילת דרכה את חלקי בה.. שפעם הבאה יזמינו את הרמטכ"ל

 217. 8
  לא באו כי לא היה פרסום. צריך פרסום לזה ויבואו עוד אנשים
 218. 7
  די נמאסתם שמאלים לכו לעבוד ויהי לכם כסף
 219. 6
  אם לא הזמרים בחינם אז היו לכם 10 איש שמאל קיצוני
 220. 5
  ואני לא בא בגלל מגיבה מספר אחת. רעה
 221. 4
  אתם עושים צחוק מעצמכם בירושלים מאות בתל-אביב אולי אלפיים
 222. 3
  התלטות השמאל הפשיסטי הרסה את המחאה
 223. 2
  זה בגלל נעם שליט
 224. 1
  השקר יצא לאור,שום אלפים,בקושי כמה מאות,טור שראינו במו

  עיננו,איזה שקר,וסתיו צריכה להבין שרוב העם הבין את המטרה שלהם,ומה רצונם למוטט את הממשלה,בכדי לצאת עם המפלגה שלהם שכיבכול חברתית,ובעצם הם רוצים להביא עלינו את השלטון של הקומוניסטים הרוב בתל-אביב ילדים של נוער השומר הצעיר,נוער העובד,נוער מר"צ,וכן מטרתם אחת להביא עלינו את רצונם שלהם וככה הם מעונינים להשתמש בבעיות הכלכליות שיש לכול אדם,בעצם ישמשו אותם למטרה שלהם,גם דוב חנין נמצא עם חד"ש שלו וככה משקרים למפגנים טוב מאוד שרוב העם התעורר ולא יגיע יותר למוצאי שבת,רק אם תביאו זמרים וזמרות אז,אז,אולי הימין יגיע להופעות חינם למה לא?