בצל ההסלמה בדרום

עשרות אלפים הפגינו ברחבי הארץ בדרישה לצדק חברתי

לכיכר רבין הגיעו כמה עשרות אלפים, בירושלים אלפים; הפגנות התקיימו גם בחיפה, ראשל"צ וק"ש. שמולי ל"הארץ": חבל לי על הקרע בהנהגת המחאה

עשרות אלפי בני אדם השתתפו אמש (שבת) בעצרת המחאה החברתית בכיכר רבין בתל אביב. מארגני העצרת הביעו סיפוק רב ממספר המשתתפים ואמרו כי זו הוכחה נוספת לכך שהמחאה לא תמה. לכל אורך השבוע החולף ואף זמן קצר לפני העצרת חששו המארגנים מפני השתתפות דלה. היום אף התגבר החשש בשל המתיחות הביטחונית בדרום וגשם שירד בשעות הערב בתל אביב.

עצרות התקיימו גם בתל אביב, ירושלים, חיפה וקרית שמונה. העצרת שתוכננה להתקיים בבאר שבע בוטלה לאחר שפיקוד העורף אסר על קיום אירועים ציבוריים שבהם מעל 500 איש עקב ירי הרקטות.

לעצרת בגן הוורדים שמול משכן הכנסת בירושלים הגיעו אלפי בני אדם. איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים שהגיע להפגנה, אמר בתחילת הצעדה לשם מגן הסוס כי ציפה לכמה מאות אנשים. מארגני ההפגנה הירושלמית אף ביקשו אישור לאלף בני אדם אך להפתעתם הגיעו יותר מפי שניים.

ההפגנה הערב בכיכר רביןוקנין עופר

שמולי, שלא נאם בעצרת, התייחס למשבר בהנהגת המחאה. שמולי אמר "להארץ": "חבל לי על הקרע. בשבועות האחרונים אני עסוק בניסיונות לאחד בין השורות". לדבריו, "הימים האחרונים היו לי קשים במיוחד והדירו שינה מעיניי". בנוסף, אמר שמולי כי "יש בטרכטנברג דברים טובים יותר ופחות. בחינוך למשל, יש כמה דברים חיוביים אך לעובדי הקבלן אין בשורה". בהתייחס להמשך המחאה החברתית, הודה שמולי כי "טוב שתמשיך ברחובות, במקביל למישור הפוליטי".

כ- 500 בני אדם הגיעו להפגין בכיכר זיו בחיפה. האירוע התקיים ללא במה, ללא דוברים רשמיים וללא מופעי אמנים. בראשון לציון צעדו כ-200 בני אדם.

"אסור לנו להפסיק"

בעצרת בכיכר רבין תלו המארגנים שלט ענק שעליו נכתב "העם דורש להגדיל את התקציב". המשתתפים בהפגנה קראו שוב ושוב "העם דורש צדק חברתי". שלטים רבים עסקו בצורך לפתור את מצוקת הדיור. אחדים הניפו שלטים בגנות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כמה מהנואמים פתחו את דבריהם בהבעת הזדהות עם תושבי הדרום.

ההפגנה הערב בכיכר רביןבר און דניאל

יוזמת המחאה, דפני ליף, אמרה כי ההישג הגדול ביותר של המחאה עד כה הוא השינוי בתודעת העם, אך לדבריה יש עוד דרך ארוכה להשגת מטרות המחאה. "אנחנו היחידים שיכולים להחליט איך ומתי המאבק הזה ייגמר. אסור לנו להפסיק ואסור לנו לוותר", אמרה. "שינוי תודעתי זה חשוב, אבל אם המציאות לא תשתנה ואם המסע לא יימשך צעד אחר צעד לא עשינו כלום. יותר מזה, עשינו נזק גדול. איזה מסר אנחנו שולחים לדורות הבאים?".

היא קראה לציבור לבוא להפגנה מול הכנסת עם חזרתה לפעילות ביום שני, בתום פגרת הקיץ. "הפעם יותר מאי פעם הם חייבים לעבוד עבורנו. רובם טוענים שהמאבק שלנו מעורר השראה, מרגש – שיוכיחו", אמרה בהתייחסה לחברי הכנסת. היא שבה על דרישת המוחים לפתוח את תקציב המדינה ולהגדיל אותו: "אם הם יודעים מה טוב בשבילנו הם צריכים להצביע על תקציב חברתי חדש בלי חוק ההסדרים".

אלפים הגיעו הערב לכיכר רביןוקנין עופר

כל הידיעות וכתבות המגזין בעמוד הפייסבוק של הארץ. עשו לייק והשארו מעודכנים

עו"ד יעל ברדה, ממובילות מאבק ההורים, שבה על הדרישה להחיל חוק חינם מלידה. "ממשלת ישראל מעודדת אותנו להביא ילדים אבל אז מפקירה אותנו ואותם לכוחות השוק", אמרה. "אין לנו אופק. מי שהיה במעמד הביניים לאט לאט גם הוא הופך לשכבות מוחלשות. אנחנו לא יכולים לתת לשיטה הכלכלית הזאת להמשיך ולדרוס אותנו". היא הוסיפה כי תשובת הממשלה למחאה עד כה "גרועה" וכאשר הזכירה את דו"ח טרכטנברג השיבו המפגינים בקריאות בוז.

ויקי וענונו, אם חד הורית מירושלים, קראה להפשיר את חוק הדיור הציבורי. "הבנו שאנחנו צריכים לקחת את האחריות על גורלנו כי אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילנו", אמרה בהתייחסה לפלישות לבניינים נטושים. "כל הזמן אומרים לי שאנחנו עוברים על החוק. אבל תגידו לי אתם – מי עובר על החוק – אנחנו או מדינת ישראל שמשאירה בניינים נטושים כשלאנשים אין קורת גג?", שאלה.

המארגנים והמשתתפים שבו והדגישו כי זו מחאה של כל המגזרים. על מנת לחזק טענה זו עלו לנאום גם יהודה שיין, ששימש נציג המגזר החרדי, רופא המשפחה ד"ר רונן ברוך, ורביע פהום, סטודנט ערבי לסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב. "מאבקנו המשותף הוא מאבק לעתיד טוב יותר של כל מי שחי פה – יהודים וערבים, גברים ונשים, חילונים ודתיים", אמר פהום. הוא גם התייחס לפתיחת שנת הלימודים האקדמית היום ואמר: "אנחנו לא יכולים לחזור ללימודים כאילו הקיץ היה רק עונה חולפת. לא נחזור לשגרה עד שנראה את השינוי", הצהיר.

הזמר שלום חנוך נעל את העצרת וביצע את השיר "מחכים למשיח". "אני כבר מתחיל לראות את האור בקצה המחאה", אמר וזכה לתשואות המפגינים. קודם לכן התאחדו חברי "החמישייה הקאמרית" – קרן מור, מנשה נוי, דב נבון, רמי הויברגר ושי אביבי, לראשונה זה 14 שנים. הם ביצעו מערכון מיוחד שעסק במחאה, שכתב הסופר אתגר קרת. המפגינים קטעו את המערכון כמה פעמים בקריאות רמות של "העם דורש צדק חברתי". עוד הופיעו - קרולינה ואלי לוזון.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 86
  איך 17 אלף איש הופכים ל"עשרות אלפים"? עיתונות מגויסת ומגוחכת
 2. 85
  אתמול הייתי בתל אביב והיום בבאר שבע, זה אותו מאבק

  אתמול הייתי בבוקר בדרום בערב בהפגנה בתל אביב והיום אחזור לעבוד בבאר שבע.
  אידיוט מי שחושב שבגלל שהג'יהאד האיסלמי יורה טילים אנחנו צריכים לשלם פי שתים על עגלת תינוקות מאשר בכל מדינה אחרת.
  מי שחושב ששתושבי תל אביב מפונקים לא זוכר שהתפוצצו פה אוטובוסים כל יום עם מספר הרוגים גבוה יותר מאשר היה עשרים שנה לכל המתנחלים ביחד.
  מי שחושב שתושבי באר שבע יכולים לקנות דירה כי המחיר הוא "רק" מיליון שקל טועה.
  מי שחושב שבאר שבע זה רק חמישה עשירונים תחתונים חושף את גזענותו וצביעותו.

 3. 84
  כל הכבוד למפגינים

  מאחוריכם עומדים המוני אנשים שמסיבות שונים לא יכלו להגיע להפגנה. תודה להארץ על הכתבה, נשמע מרשים.
  יפה מאוד שהעלתם אנשים ממגזרים שונים כולל נשים חרדים וערבים כדי להראות שוב ושוב שלא מדובר על ימין מול שמאל או עשירים מול עניים, כל מי שטוען כזה דבר הוא אדם עם ידע אפסי בכלכלה או בפוליטיקה.

 4. 83
  שמולי שטינקר ימני לאומני שמסתיר את השיטה הפוליטית שמנוגדת למחאה ומנציחה את הקיטוב והסבל

  עם כל הכבוד ויש הרבה לכבוד לדפני שהביאה את המחאה עד הלום בכריזמה בלבד לא תובנה רווחה.בכריזמה לא יושג שינוי מבני.הכריזמה לא תסיר את האג'נדה של הימין השמרן הניאוליברל-חזירי,מדורות ,ליישם מדינת רווחה בשטחים עבור מתנחבלים חרדיים מיזנטרופים ,כסנופובים וצמאי-דם ,ע"ח כלל האזרחים ואוכלוסיית מדינת ישראל .ממערב לקו ג'ונגל של פושטי עור פריציים,ללה לנד של גיהנום ומחנק מתצורת הקונגלומרט ימין-לאומני-פשיסטי יודונאצי-הון-שלטון-בטחון,עולם תחתון של מוצאי מקלט ,רוצחים ופושעים שהאינטרפול מבקש לצוד אותם ,עולם מאפיוזי-סינדיקטי שמסתכם בקדקוד פירמידה של פלוטרכיה ,השולטת באמצעות כספי- העובד וצבירת ערכם המוסף בלבד,בדמוקטטורה שמריונטות ממשלה ומומיות פאיניות ביברמניות של פרלמנט חנוט משרתים אותם.
  עד שהמודעות הפרולטרית, האנטי קלריקלית ,אנטיפשיסטית, אנטימיליטרית ואנטילאומנית -רדיקלית לא תמוגר מהיקום המזרח תיכוני של חבל ארץ זה ,יילך וייעשה רק איום ונורא יותר ושואתי-חברתי וקיומי גדול יותר.זה קרה ,זה קורה וכך ימשיך לקרות.

 5. 82
  הקטע הביטחוני כבר לא עובד. תביאו סם אחר.
 6. 81
  אלימות משטרתית לפני העצרת בת"א

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150337330622027.337312.725497026&type=3

 7. 80
  עם מנהיג נורמלי בהנהגה, ללא דפני "המטורללת" ליף, היו מגיעים פי 3 אנשים הלילה

  חבל.
  היינו יכולים לפוצץ את כיכר רבין היום פי כמה.

  חבל שיש מישהי ילדותית ואנרכיסטית בהנהגה. מגיע לנו יותר מזה.

 8. 79
  שמוליק לטנגו צריך שנים נראה כמו משחקי אגו וחבל
 9. 78
  ועכשיו, תגובה כנה -

  אני אישית שמחה ומודה ומעריכה את כל מאמצי והתארגנות המחאה. לא מכירה אף אחד מהם אישית - ובעיניי דפני ליף מהממת בכנות ובפתיחות שלה.
  זו מחאה של לב. שחוצה גבולות של הפרדה בעמים המפולגים ששוכנים על פיסת הארץ הקטנטנה הזו. מי שלא מוכן לראות את זה - חבל. המחאה הזו באה לשפר את חייהם של כולנו - לא להיות חלק מזה זה להתכחש לפוטנציאל האמיתי של שיפור רמת החיים ודרך החיים במדינה הזאת - ושוב, באמת לכולנו.
  מילות שנאה לא יצליחו לקלקל את האמת הפשוטה הזאת.
  אני עכשיו חזרתי מההפגנה בכיכר והיו שם עשרות אלפים - ולא אלפים בודדים כפי שמוצהר בעיתונים.
  אי אפשר להתכחש לכוח שיש לקול הכנה שעולה מן המחאה הזו.
  מאחלת לכולכם שבוע טוב,
  מי ייתן ונוכל כולנו לתת קול כנה ואמיתי לדיעותנו, ללא שנאה ואלימות וזלזול וציניות כמו שיש כאן בטוקבקים. זה בטח לא מה שמשפר את החיים שלנו.

  1. תודה על השיתוף

   לא הייתי בהפגנה אבל אני מאוד תומך בה ושמח שיכולתי להרגיש דרכך את תחושת ההפגנה.
   שבוע נפלא

 10. 77
  יש טוקבקיסטים שיושבים ומתקתקים בבית . ויש אנשים שיוצאים לרחובות כדי לתבוע שיוויון הזדמנויות לילדים של כולם .
 11. 76
  תושב הדרום

  אני תושב הדרום ורק בגלל שלא רציתי להשאיר את ילדי ואישתי בבית עם האזעקות ועם המטחים לא הגעתי להפגנה (הגעתי לכל הקודמות). המגיב הפותח לקח על עצמו לדבר בשם תושבי הדרום. ובכן, לא כולנו פרייארים שימשיכו להצביע לביבי ולשטייניץ שדופקים אותנו יום יום ולא כולנו מקבלים מהם שכר, כמוך.

  1. תושב דרום ת"א?
 12. 75
  נהריה

  חייבים להמשיך עם ההפגנות וביתר שאת . זה הדבר הכי חשוב כרגע ולא כלום יותר כי זה למען ילדינו למען ההמשכיות של עם ישראל במדינה הזו .בגלל זה העולים מחבר העמים לא משתתפים כי אין להם שום זיקה למדינה . מחר הם עוברים למדינה אחרת.להשתתף בהפגנה זו חובה כמו ללכת לצו 8 .תודה רבה.

 13. 74
  שוב מנפחים. היו כ- עשרת אלפים איש, אישה וילדים ונוער .

  המחאה פשטה את הרגל . אם דפני ליף היא המובילה , אזי כך זה נראה וכך זה יראה . זה פשוט בדיחה ןחבל . צריך מישהו רציני, אמיתי , ישר , ונכון .
  לא מישהו שמשמש בובה של אחרים ומקריאה את מה שהיחצנים כתבו לה להגיד בהתלהמות ובגסות .מספיק איתה .

 14. 73
  שמולי תתעסק פחות בעצמך ובאיך אתה נראה, אתה נשמע כמו לימור לבנת

  שמספרת על הישגיה כשרת החינוך. צא מהבועה!!!

 15. 72
  פיצול בהנהגה? היה צפוי שמישהו שם בא עם אג'נדה פוליטית. ממש בא לו טוב. סולידריות זה לא ממש שם המשחק פה. אבל הבעיות - בעיות. החוצפה של ההון-שלטון - חוצפה. שום דבר לא מומצא. רק שהמנוולים יודעים איך ליצור חיץ. כך היה גם בהתעוררות הסטודנטים ב97'. היה מי שתקע טריז. וחיבל. ומה יצא לסטונדטים אז מזה? נכון: גורנישט. לכן היום חייבים כול המזדהים לתת כתף, לגבות את הצעירים האלה שעזבו הכול ועובדים ממש קשה למען הכלל. לא רק לעצמם מחפשים דפני וסתיו ורגב ושותפים, לא! הם עושים זאת למען כלל הציבור. כלומר אלה שלא מקורבים לצלחת...
 16. 71
  צדק חברתי ? שאחרים שירתו בצבא ...

  המשתמטת, מעבירת נטל השירות לאחרים, מנסה כיום גם לשבת על זנב המסים שישלמו האחרים ושהיא תקבל מזה בלי לעבוד קשה... אנרכיסטית זולה.
  אילו רצונותייך היו באים כדי סיפוקם היינו במקרה הטוב - יוון, ובמקרה הריאלי - בים.

 17. 70
  שום עני לא נעשה מסודר רק בגלל שהערבים יורים. שום דירה לא נעשתה בהישג-יד רק מפני שטילים נופלים. לכן: יש להמשיך להפגין כאילו אין טילים, ולהמשיך להגן על הנפשות כאילו אין עוני. זהו. שני הדברים יילכו מעכשיו במקביל. ושלא יעבדו עליכםםםםםםםם
 18. 69
  בניגוד לטענת התקשורת, אין משמעות פוליטית מיוחדת להפגנת 500 האלף. כבר ב-1982, כשהיו הרבה פחות אנשים במדינה, הוציא השמאל 400 אלף מפגינים על עניין סברא ושתילה, סיפור שלא נגע לכיסו של אף יהודי. אין ספק

  שרה"מ "לקח ברצינות" ואפילו ניפח את החשיבות של המחאה, משום שראה בה, בצדק מבחינתו, מנוף להשגת יעדים שהתקשה בהשגתם, כמו חוק הוד"לים וצימצום הריכוזיות במשק.

 19. 68
  תנועת המחאה מדאיגה אותנו מאד. אם היא תצליח היא תאריך את חיי המשטר הציוני הרקוב בעשרות שנים!
 20. 67
  עשרות אלפי מפגינים וynet לא טורחים לעשות כותרת אחת
 21. 66
  לא לשכוח את כל המאפיוזים והמרוקאים והמזרחיים שהשתלטו על כל מוסדות השלטון. הם העלוקות המושחתות ביותר ואותם צריך לחסל אם לא הם יחסלו את המדינה
 22. 65
  להמשיך למחות ולנקות את כל החסנים מנמל אשדוד ושאר מושחתים אוכלי חינם ועלוקות שהורסים את המדינה
 23. 64
  כשלון ההפגנה של אנרכיסטים אלה

  למרות כל הפרסום שנעשה בכל אמצעי המדיה ההסכנה נכשלה. לאחר שהציבור נוכח כי את ההפגנה מפעילים אנשים קיצונים הוא התעלם ממנה.

  1. יש עובדות ויש גדעון הקטן
 24. 63
  הפעם גם הגננות מחו על האופל החדש

  כולי תקווה שישמעו את קולן של גננות ישראל, הפילו עליהן אופל חדש, בלי לראות מה קורה בגני הילדים, 35 ילדים עם גננת וסייעת שלא תמיד מוסמכת להיות בכלל עם ילדים, עובדות 6שעות בלי הפסקה, בלי ללכת לשרותים בלי זנב קטן, בלי מנוחה לכוס קפה, ועוד מבקשים שיתעדו את כל הנעשה בגן,
  מה עם כתבנית?
  הלו רדו מהעץ גן הילדים היא חממה, תנו שקט לילדים, שקט לגננות,ח שימשיכו להעניק חום ואהבה לילדים והכנה נפשית לבית הספר.

 25. 62
  בכל זאת יותר חשובה ההפגנה בת"א

  למרות שמחר בבוקר הבת שלי הולכת לגן במקלט, יותר חשוב לי איך תתקדם המחאה, דווקא כי זה קשור: ככל שהמב הבטחוני קשה, והאזרחים הם חיילי המדינה, כך המדינה צריכה לשמור על חייליה

  1. היכן הצדק החברתי של המשתמטת דפני ליפ. נאשקלון נהרגים מגראדים ודפני עסוקה בלהפגין. ושוב הוכיחו תושבי מדינת תל אביב שהם חיים בארץ אחרת ומה שקורה רק קילומטרים ספורים משם זה לא עינינם. יופי דפני......
 26. 61
  הייתי בהפגנה בת"א, מקסימום 10,000 איש
  1. לא נכון הייתי בהפגנה והיו שם לפחות 90,000 איש!
  2. אתה מדבר על הצעדה או על העצרת בכיכר רבין??

   בצעדה לא היו הרבה אבל בכיכר רבין חיכו אנשים נוספים וביחד היה צפוף למדי, לפחות באיזור שבו אני הייתי (החלק הימני ליד איבן גבירול).

 27. 60
  הייתי - היו שמונים אלף!

  בכיכר רבין היה מדהים!

  1. אז בהפגנה היו 8 וארבעה אפסים
  2. 4 אפסים:ביבי, ברק, ליברמן, אלי ישי ועד עשרות שרים וסגני שרים שאוכלים את המיסים שלנו
  3. בוגרי מדעי הדשא שלא עשו צבא לא למדו לא עבדו ועכשיו מתפלאים שאין להם היכן לגור. יש אגדת ילדים על הצרצר והנמלה. ממליץ לליף לקרוא לפני שיהיה מאוחר.
 28. 59
  המחאה חייבת להמשך

  המחאה חייבת להמשך והדרישות צריכות להיות ברורות וחדות, להוריד את יוקר המחייה, בנייה ציבורית לנזקקים, מיגור תופעת עובדי הקבלן!

 29. 58
  מחאה עבור שינוי

  בינתיים זו הדרך הכמעט יחידה להשפיע ושנות בין הבחירות!!

 30. 57
  מדינת תל אביב

  היכן הצדק החברתי של המשתמטת דפני ליפ. נאשקלון נהרגים מגראדים ודפני עסוקה בלהפגין. ושוב הוכיחו תושבי מדינת תל אביב שהם חיים בארץ אחרת ומה שקורה רק קילומטרים ספורים משם זה לא עינינם. יופי דפני......

  1. יאללה, נמאסתם עם המניפולציות שלכם. הגראדים לא ישתיקו אותנו.
  2. מוטי- המחאה היא שלך. עזוב את ליף תתרכז בסבתא שצריכה רופא

   או בילד שצריך רופא. או בעצמך שצריך פנסיה. נו בחייאת. אם אתה ציוני תתחיל להפגין למען החברה שלך פה. אתה לא קולט מה הולך כאן? עובדים עלינו בעניים. חייבים להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי.

 31. 56
  לא משלמים לי לכתוב שהפארסה המפומפמת תקשורת מתפוררת.
 32. 55
  ירי הרקטות מרצועת עזה פגע בהפגנת המחאה....אבל בכל מקרה ללא הנהגה חלופית

  מי שרוצה סדר יום לאומי חברתי חייב להצביע עבור מפלגה סוציאל דמוקרטית ולא לחכות שהממשלה הנוכחית תשנה את סדר העדיפויות שלה. לשם כך צריך להציג חלופה מרשימה לשלטון הנוכחי אך בינתיים אין כזו חלופה

 33. 54
  כוח לעובדים ממש בלטו בהפגנה בירושליים. והיו בטוח יותר מ 3000

  כל המדרון של גן הוורדים היה מלא באנשים ובצעדה סתמו את כל רחוב בצלאל.

 34. 53
  על אף ובגלל המצב אנו ברחובות

  חוזרים לרחובות! כי נמאס ממשלה שמצפצפת על העם ולא נענת לדרישות החברתיות הבסיסיות ולראיה: מחירי החשמל עתידים לעלות! שרים בממשלה שאפילו דו"ח טכטנברג (על כל הבעייתיות שלו) לא מעניין אותם וגם המחאה לא ממש (שר החוץ שמתעניין בתפוסת המסעדות בשעת ההפגנות...).
  מחקר שגילה כי במקום להשקיע כסף שהמדינה הרוויחה מדיור ציבורי (למעלה מ-700 מליון ש"ח!) להשקעה חוזרת וגדולה במימוש עוד דיור ציבורי שיסייעו למתקשים בהשגת דיור והקלה משמעותית במימוש המגיע להם מעדיפה הממשלה להשקיע בכבישים בשטחים (כי גם משפחה נזקקת מצפת חייבת קודם כול כביש גישה משופר להתנחלות נוקדים, ולא ,חס וחלילה, כביש מתוקן על פני כביש הבורות בדרך לבית החולים "זיו" בצפת)...ובמקום להשקיע בדיור הציבורי העדיפה הממשלה הנוכחית להשקיע כסף בבניית "מרכז תרבות" בקרית ארבע (בדיוק בזמן שבקרית שמונה סגרו את הספריה הציבורית באותה שעה כי אין כסף וחלק מהכסף למימון ההיכל בקרית ארבע נלקח מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל!!! (ותגובת דובר המשרד "כל משרדי הממשלה היו מחוייבים לתת כסף לבניית היכל התרבות בשטחים"...)
  חייבים לשנות את המציאות המעוות הזאת!!!
  אם אין דאגה לאזרחים אין צדק חברתי!
  העם דורש צדק חברתי!
  על כן: חוזרים לרחובות :!!!
  ימשכו הפגנות בכל המדינה למען הצדק החברתי!!!
  אנו לא ניכנע עד שתיהיה פה בונבונירה של מדינה!
  מדינת רווחה לכל אזרחיה!!!
  ניפגש בהפגנות!!!
  זכרו מחאת העם הוכיחה: שופר סל ותנובה מתכופפים מלחץ ציבורי. עכשיו בוא נכופף את ביבי ואת שטייניץ! זה בידינו! זה בכוחנו! זה למעננו ולמען ילדינו!
  העם דורש צדק חברתי!!!

  1. אמן, חזקו ואימצו, כי עלה נעלה!!!!!!!!!
 35. 52
  צריך לאחות את הקרע , בקרב מנהיגי המחאה ,ולהתרכז בנושא הקריטי,הדיור!
 36. 51
  שמולי "עשה סיבוב" על המחאה בדרך לפוליטיקה והערב, כשההפגנה גדולה מצפיות כל המומחים - מנסה לגזור עוד קופון...
 37. 50
  יהיו בחירות וכווווולם יראו
 38. 49
  חבורה של הזויים בטלנים ולוזרים

  בוגרי מדעי הדשא שלא עשו צבא לא למדו לא עבדו ועכשיו מתפלאים שאין להם היכן לגור. יש אגדת ילדים על הצרצר והנמלה. ממליץ לליף לקרוא לפני שיהיה מאוחר.

  1. הזוי הוא מי שלא מאמין במדינת ישראל ולא בא להפגין
 39. 48
  הייתי בכיכר רבין. המפגינים שם - רובם ככולם - מצביעי מרצ ושמאלה. הם חושבים שאם ישתוללו ברחוב ישתנו התוצאות בקלפי... שיוכלו להשיג בפוטש מה שלא יצליחו להשיג לעולם בבחירות. שאיכשהו יתגברו על הכנסת והממשלה, באמצעות נאומים של כל מיני מפוטמות מכפר שמריהו שלא עבדו יום אחד בחייהן....
 40. 47
  מסתבר שהחמישיה לא פופולארים כמו ארצי ואייל גולן
 41. 46
  בצילום של המחאה אין יותר מ-2.000, המספר הצפוי כשהדיווח 20.000
 42. 45
  צדק!

  מדינת תל אביב, תתבישו!!!!!!!

 43. 44
  שום צדק חברתי לא אפשרי עם ממשלה ימנית קפיטליסטית חזירית שאחראית להרס הדמוקרטיה.את האמת הזו מטייחים תחת סיסמאות ריקות.ובינתיים הקוזק הנגזל משתולל ומצית את האזור באמירות לא אחראיות,מה שמתאים לביבי הדחליל שצריך מי שיוציאו לו את תפוחי האדמה הלוהטים כדי שהוא ייחשב האחראי בכאילו.ביזיון.את השטיקים הללו שיקברו את כולנו-בוחריו הבורים והעיוורים כמו אלו של כל הימין-לא קולטים.
 44. 43
  הסאונד בשידור הישיר של העצרת היה נמוך מאוד

  מקווה שתפורסם הקלטה של המערכון של החמישייה באיכות טובה.

 45. 42
  ביבי סוס מת.
  1. לצערי עדיין לא
 46. 41
  חלאס עם החרא הזה של טוקבקיסטים של ביבי, מגיבים בשכר וכל זה..... אם אין מה להגיב לפחות תחשבו על משהו יותר מקורי...
 47. 40
  הציבור מתבקש לא לשים לב לטוקבקים בתשלום נגד המחאה. תודה!
  1. מעניין, תוכי-יוסי-טינופת: גם כל מצביעי הליכוד, קדימה, העבודה (כל המפלגות בעצם, חוץ מבל"ד), הם "בתשלום"? כי כולם בזים מכל ליבם לדפני המפוטמת ושאריות ה"מחאה" שלה המרוחות כקיא של שיכור על הריצוף החדש בכיכר רבין...
  2. הציבור מתבקש לא לשים לב לטוקבקים בתשלום בעד המחאה. תודה!
  3. הציבור לקח לתשומת לבו ויסנן בהתאם, תודה יוסי.

   אחת משמונים אלף בכיכר.

 48. 39
  הייתי בהפגנה בי-ם. הפגנה מרשימה ביותר אני מוכרח לציין, הרבה יותר מ-3000.
 49. 38
  הימנים שמגיבים כאן הם שפנים שמפחדים לעזוב את ישראל ליו"ש.
 50. 37
  הטרור מאיים על הביטחון האישי, הפער החברתי הורס את המדינה. מוות לפער החברתי!
  1. אמר זאת ,כבר לפני שנים ,עמוס עוז ,הפער ,מסוכן מהסכסוך!
 51. 36
  הממשלה הזו לא מבינה רמזים בוטים - היא תוחלף. תימצא האלטרנטיבה שתענה על דרישות המחאה, זה רק ענין של זמן
 52. 35
  עלק רבבות

  סוף ידוע מראש למחאת הכלומניקים יללה תתפפפוווווו

 53. 34
  כרגע חזרתי מהכיכר, והיא היתה מפוצצת במפגינים!

  אני לא יודע לספור, אבל כל הכיכר היתה מ-ל-א-ה. איזה כמה עשרות אלפים?! לפחות פי-10!

  1. הלכו לפאבים, לבתי קפה ולמסעדות בכיכר רבין וקוראים לזה להפגין
 54. 33
  נפגין ונצעק עד שביבי יבין!

  ביבי וחברו ברק מפחדים מהמחאה אחרת מה היה להם דחוף לחמם את הגזרה בדרום דווקא היום? תנו לאנשים לחיות טוב בארץ הזאת "העם דורש צדק חלוקתי"

 55. 32
  1.אין להפקיר את המאבק לצדק החברתי. הרי יוקר המחיה הבלתי נסבל מסכן את המדינה ואת עתידה. כמו הגראדים. המדובר כאן בשתי חזיתות .

  2. והטענה שהמשתתפים בעצרת שייכים ל"העשירון העליון" לא רק שהיא לא נכונה אלא גם לא רלוונטית. כי מי שמקבל את הפירות של המאבק החברתי הן השכבות החלשות ביותר. ובאותה מידה גם מי שלא שובת-- נהנה מעליית השכר.

 56. 31
  סוף?

  ברוך דיין האמת!
  הגב' ליף התאהבה בפוזה שלה; התקשורת סממה אותה ועכשיו תתחיל ההתפכחות.
  חבל שרעיון יפה וצודק, מחאת אמת הובלה ע"י הנהנתנות בע"מ. ברוך שיפטרנו מהן!

  1. בוא תקים אתה מחאה יא קשקשן ישראלי מצוי
 57. 30
  "כמה עשרות אלפים", כלומר כמה אלפים. תמיד צריך להוריד אפס כשמדובר בדיווחים על הפגנות של המקורבים לתקשורת
  1. תמיד צריך להוסיף אפס כשמשטרת ישראל ביתנו מדווחת על הפגנות לטובת העם!
 58. 29
  2000 אפסים בלבד? או שנאמר 2000 מאמיני דת בולשיט דפני,,,שניהם אותו הדרק
 59. 28
  עשרים אלף איש מאוכלוסיה של 7.5 מיליון זה בערך רבע אחוז. זה גודלו של השמאל הקיצוני בישראל. רבע אחוז
 60. 27
  בחרתם ביבי, קיבלתם זיבי
 61. 26
  ביבי והחמאס עוזרים אחד לשני לשפר עמדות על חשבון שני העמים. הם המרוויחים הגדולים מכך. ממש יופי
 62. 25
  hayom cicar rabin

  tetbaishoo . atem la haam

 63. 24
  ביבי מוכר לנו את המדינה, פרס לא חילק את ירושלים

  עורו אחים, המדינה מנוהלת ע"י מי שלא מעוניין בטובתה. כסף כסף תרדוף זוהי משנתו של ביבי נתניהו וחבר מרעיו. הוא שוחק בהדרגה כל חלקה טובה ומוסר אותה בהפרטה לכל המרבה במחיר. הוא עושה לביתו ולא לעמו. עלינו לעצור את השיטה המיושנת והרקובה הזו עכשיו למען עתיד המדינה ואזרחיה.

 64. 23
  לדברי המשטרה כחמשת אלפים בת"א ואלף בירושלים תפסיקו לדברר את ליף
  1. בן, אתה סומך על הערכות משטרת ישראל ביתנו? יש להם ניגוד אינטרסים!
  2. חמשת אלפים? אתה הוזה

   כל כיכר רבין היתה מלאה כמעט עד אפס מקום, וגם כל הרחובות שסביבה. אבן גבירול מלא אדם, אי אפשר היה לזוז מפינת ארלוזרוב עד פינת שאול המלך. אין לי ספק שזו היתה אחת מ-10 ההפגנות הגדולות בתולדות המדינה. מי שאומר משהו אחר פשוט לא היה שם.

 65. 22
  למה אתם לא כותבים על עצרת 100000?

  כרגע אמרו בחדשות שיש כבר 100000 בכיכר רבין!
  למה אין סיקור תקשורתי להישג כזה מרגש והיסטורי??????????????.
  בלי שום קשר למה שקורה בדרום, זה לא פחות חשוב

 66. 21
  מה, אין 400,000 ?
  1. כנראה שהפעם השאירו הסלולריים בבית...

   חבורת פתטיים

  2. תספור באמת חבריקו של ליברמן

   ממתי 80000 זו הפגנה קטנה?

 67. 20
  למגיב 1 למשהו היה עניין היום לחמם את הגזרה וזו התוצאה
 68. 19
  ביבי תוקף בעזה מתי שיש התעוררות של המחאה, מעניין למה?
  1. אתה אומר כך, כי אתה אדם רע, שהצדק החברתי כלל לא מענין אותך.
  2. לא הבנתי
 69. 18
  יש לצעוק בקול גדול שביבי פותח במלחמה כדי להשתיק את המחאה!!!
  1. כמה כסף אתה מקבל על שטות זו ?
  2. כמה מלוכלכים

   החשבון יגיע

  3. לאזרח. אם אתה אומר זאת , את אדם מלוכלך. הצדק החברתי כלל לא מענין אותך. אתה אדם אכול שנאה.
 70. 17
  ביבי וברק, צמד חמד

  ליבי עם תושבי הדרום, חצי המשפחה שלי חיה שם, אבל עיתוי התקיפה בעזה מעיד על כוונות הצמד המסוכן הזה. היום הם מנסים לבטל הפגנה תמימה, מחר יתקפו את אירן כדי להציל את עורם הפוליטי ויהרגו את כולנו.

 71. 16
  להשוות בין ההטבות הניתנות למתנחלים והחרדים לכלל האזרחים
 72. 15
  נמאסתם נודניקים

  הניגוד המשווע בין התמונות העצובות מהדרום לבין חבורת הנודניקים המפונדרקים בתל אביב זועק לעין. שתי הגברות נציגות ה״מהפכה״ מתמיהות אותי: מי שמן לנציגות העם? האם הן פשוט לוקות בשיגעון גדלות? ואם כן - כיצד התקשורת משתפת פעולה עם השיגעון הזה? רב הנסתר על הגלוי...

  1. צ'צינק, עוד שעת משכורת מינימום במשרד הממשלה

   שיהיה בכיף מגיבונצ'יק

 73. 14
  דווקא יש צדק: מי שתמך בהפצצת עזה - מופצץ חזרה...בכיין!!!!
 74. 13
  רק אלפיים דפני הגיעו ? בפעם הבאה יגיעו אפס דפני,,,חה חה חה יה פראיירים בולשביקים
  1. תגובה מגעילה
  2. קבל 5.40 מביבי בפייפל, מגיבון בשכר
  3. מדוע האמת מגעילה אותך?
  4. לא התגובה מגעילה, א.ג הוא המגעיל
  5. כן, אנחנו "נורא מגעילים"... ואז יש בחירות, ורואים איך המגעילים מנצחים והבולשביקים הנהדרים מושלכים שוב היישר לפח הזבל, שם מקומם. נעים לכם בזבל, בולשביקים? תתגלגלו!
  6. אתה לא באמת ראוי לתגובה, אבל הכיכר היתה מלאה וצפופה.
 75. 12
  הכיכר מלאה תשנור את הכותרת
 76. 11
  צדק חברתי לחסל את בני העוולה תעשו כמונו זה מה הם יודעים !
 77. 10
  בהפגנה!
  1. תופס מחסה מן הטילים, רק 20 דקות נסיעה ממך...
 78. 9
  שיחררתם וזה מה קיבלנו עכשיו נראה את צה''ל בפעולה מתמשכת


  אין מדינה שתחייה עם ההתקפות האלו עליה !

 79. 8
  אם המפגינים יכולים להרשות לעצמם לא לעבוד, אז הם לא מסכנים בכלל= רק אדיוטים
 80. 7
  צדק חברתי בעזה ובמידי תותחנים למה מחכים ?
 81. 6
  האו'ם אונסקו רוצה להעניק לטירוריסטים מדינה ?


  יאללה ליברמן קצת אקשן הגיע הזמן

 82. 5
  עכשיו תור החברה הטובים להחשיך את עזה לאלתר


  צה''ל אל תחכו לעשרת ההרוגים הראשונים לפני שזה יקרה תכו בהם תחשיכו את עזה ללא מנוחה

 83. 4
  להפגין ובכל מחיר זה של כולם!!!!

  אם נכנס לתרדמת לא נצליח להתעורר תמיד יהיו סיבות זו ישראל!!!אבל מי שיכול והיכן שאפשר למרות המצב בדרום ,חייבים להראות לשרים המדושנים ואנשי ההון שהם בידיים שלנו!!!! ולא להיפך

  1. צודק!!! צודק!!! צודק!!!

   העם דורש צדק חברתי!!!
   צדק ורווחה גם לתושבי הדרום.

  2. גם "מירי" יודעת: להופעה של החמישיה ושלום חנוך בכיכר בלי תירוצי מחאה היו מגיעים יותר אנשים...

   השרים לא בידיים שלך, מירי. לא יודע מי זה "שלנו" - את ותולעי המעיים? נסביר לך. השרים נבחרים בידי הכנסת, שהרכבה נקבע בבחירות - וכל אחד מהם מייצג תמיכה של המוני מצביעים. באג'נדה המופרעת שאת מייצגת תומכים לכל היותר כמה עשרות אלפים, כפי שאנו רואים בכל בחירות, שוב ושוב. כואב? תבכי....

 84. 3
  עם של מטומטמים איזה חוסר התחשבות מתפנקים בשביתות !


  הדרום בצרות עוד מעט נחשיך את עזה ובאיזה שטיות אתם מתעסקים ?
  פיגוע של 10 בני אדם ועזה לא תשכח את ההתקפה הישראלית

 85. 2
  2000 חלמאים בטלנים ובראש "הגדוד" אצבעונית בשם ליף עם ראש ריק מתוכן
  1. מגיב ממומן?
  2. טוקבקים בשכר אפילו במצאי שבת ? כל זה בשביל עשרים שקל לשעה ?
  3. בינתיים הפעילים הפוליטיים היחידים בישראל שמקבלים תשלום - הם פעילי השמאל ההזוי. לכן הם מאשימים את כל מתנגדיהם... הרי החלאות הללו לא עשו אף פעם שום דבר בלי שישלמו להם. עשרים שקל לשעה? זה השכר ל"עורכת וידאו בקרן החדשה"!
  4. האם אנשים מקבלים חופשה מבתי חולים תמורת משלוח טוקבקים ימניים?
  5. שונאי ישראל הם אלו שמעזים להתנגדם למחאה ולדפני ליף.
 86. 1
  אין צדיק חברתי - בככר רבין מפגין העשירון העליון, בעוד בדרום חמשת העשירונים התחתונים תחת מטר טילים של כנופיות רצח
  1. כמה נוחי שילם לך על התגובה הזו?
  2. מה הקשר? נראה לך שאני עשירון בגלל שאני בתל אביב.

   מה,לא היו פה פיגועים שהרגו יותר ישראלים מכל הטילים ביחד?

   זאת הפגנה של שינוי מבורך. בוא.

  3. לא נוחי משלם לו, אלא ביבי
  4. כמה שילמו לכם

   אבו מרזוק גלאון וטיבי

  5. צדק חברתי זה שם רע מאוד להפגנות שלנו - זה נשמע כמו שמאל ומי רוצה להישמע קשור לשמאל .. ?!

   אני לא מבין את מובילי המחאה - איפה הדיון הענייני ? ריכוזיות המשק, שוק חופשי, הפרטה וופירוק ועדי העובדים, העלות שכר, הקטנת מס עקיף והגדלת הייבוא. להנהגה הזו אין ביצים - סיסמאות פופוליסטיות למשוך כמה שיותר אנשים כבר היה לנו. הממשלה זה לא אבא ואמא, זו המדינה שלנו, החברה שלנו, בואו נהיה בוגרים וניגע בסוגיות הכואבות בשביל עצמנו !! הלוואי וביבי ימשיך להיות רה"מ, לדעתי. אוי לנו הציפיטפוט המטופשת הזו.

  6. במילים אחרות, לממשלה ולטייקונים ולמתנחלים ולשמנים מתאים שיש מטרי טילים ממש כמו שמתאים להם שיש חופש ניצול
  7. העשירון העליון לא יוצא להפגין ואת הדרום הדליקו צמד הפירומנים ביברק
  8. מה אפשר לעשות- זה שמאל ממוקד בעל מטרות פוליטיות

   תתחפשו עד מחר, מה שהולך כמו שמאל מגעגע כמו שמאל ויש לו מקור של שמאל הוא פשוט שמאל

  9. עוכר ישראל מי שמתנגד למחאה!!! מי שלא היה שם לא ציוני
  10. אתה צודק, למדתי לקח לקראת ההפגנה הבאה.

   הייתי בכיכר רבין, ואתה יודע מה? אולי אני לא מהעשירון העליון, אבל אני מרוויח מעל הממוצע. אז אתה מתלונן שאני הולך להפגין כדי שהממשלה תיתן גם לך זכויות חברתיות? אתה מעדיף שאני לא אפגין בעדך? אז אתה יודע מה, בפעם הבאה אני אפגין בעד המשך העושק שלך. יאללה, שדנקנר יעלה את המחירים בשופרסל, שתנובה תחלוב אותך, שביבי ימשיך לקצץ בתקציב החינוך של הילדים שלך, שהרכבת תסע יותר לאט לבאר שבע. מה שצריך כדי שאתה תהיה מרוצה.

  11. עד כמה שידוע הממשלה היא זו שמפקירה את הדרום ולא המפגינים שחוזרים ומנסים לשנות את זה
  12. אני לא מבין את מובילי המחאה - איפה הדיון הענייני ? ריכוזיות המשק, שוק חופשי, הפרטה וופירוק ועדי העובדים, העלות שכר, הקטנת מס עקיף והגדלת הייבוא. להנהגה הזו אין ביצים - סיסמאות פופוליסטיות למשוך כמה שיותר אנשים כבר היה לנו. הממשלה זה לא אבא ואמא, זו המדינה שלנו, החברה שלנו, בואו נהיה בוגרים וניגע בסוגיות הכואבות בשביל עצמנו !! הלוואי וביבי ימשיך להיות רה"מ,
  13. הניגוד המשווע בין התמונות העצובות מהדרום לבין חבורת הנודניקים המפונדרקים בתל אביב זועק לעין. שתי הגברות נציגות ה״מהפכה״ מתמיהות אותי: מי שמן לנציגות העם? האם הן פשוט לוקות בשיגעון גדלות? ואם כן - כיצד התקשורת משתפת פעולה עם השיגעון הזה? רב הנסתר על הגלוי...
  14. הייתי בהפגנה. תודה על השידרוג שלי כלפי מעלה בכמה עשירונים .רק שזה לא נכון

   לא לגבי ולא לגבי כל האחרים שנכחו שם. אתה סתם קשקשן שאין לו מה לומר באמת.

  15. מפגינים למען כולם. וכולם מוזמנים לקחת אחריות, להנהיג!