ברקת דרש מהמשטרה למגר את תופעת השחתת תמונות הנשים בי-ם

ראש העיר ירושלים קרא למפקד המחוז להילחם בתופעה כדי שהמפרסמים בעיר לא יחששו מוונדליזם של שלטי חוצות ואוטובוסים

ראש העיר, ניר ברקת, שוחח היום (ראשון) עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, ואמר לו כי "ש למגר את תופעת השחתת מודעות עם תמונות נשים בירושלים וכי עלינו לוודא שלמפרסמים המעוניינים לפרסם תמונות נשים בשלטי החוצות ברחבי העיר יתאפשר הדבר מבלי שהם יחששו מוונדליזם והשחתת השלטים או האוטובוסים".

פנייתו של ברקת למפקד המחוז נעשתה בעקבותהתבטאויות של זכיינים וחברות פרסום שהודו לאחרונה כי הם נמנעים מפרסום תמונות נשים בשל החשש מפגיעה בשלטים ואוטובוסים כפי שקרה בעבר. ראש העיר ומפקד המחוז סיכמו כי יפעלו יחדיו למיגור תופעת השחתת המודעות וניצב שחם הבהיר כי המשטרה תגביר את האכיפה בנושא.

בשבועות האחרונים דווח על כמה קמפיינים ששונו מפחד ההשחתה, האחרון שבהם של עמותת אדי. במרכז הלאומי להשתלות התקבלו תגובות נזעמות בעקבות החלטה על הסרת תצלומי נשים מכרזת פרסומת לעידוד חתימה על כרטיס תורם האיברים של העמותה. לאחרונה נחתכו בין השאר גם מודעות של חברת הוניגמן כדי להעלים את דמותה של הדוגמנית סנדי בר.

כרזת אשה שהושחתה בירושליםאי–פי

בתחילת החודש קבוצת פעילים חברתיים בירושלים החלה לתלות על מרפסות ברחבי העיר תמונות של נשים ובכך "להשיב את הנשים לרחובות ירושלים".  פעילי תנועת "ירושלמים" תלו 140 כרזות שבהן מצולמות נשים עם הכיתוב: "מחזירים נשים לשלטי החוצות בירושלים".

ביום שישי האחרון, 11 בנובמבר, בשעה אחת עשרה בדיוק, השתתפו מאות נשים וגברים ברחבי הארץ במחאה מוזיקלית ראשונה מסוגה על הדרת הנשים מהמרחב הציבורי. האירועים, שהתקיימו בכמה מוקדים במקביל, נולדו גם הם על רקע גל הפרסומים בשבועות האחרונים, בדבר אפליית נשים בעבודתן, הדרתן משלטי חוצות ואיסור "קול באישה ערווה" - שעלה לכותרות לפני חודש לאחר סירובם של ארבעה צוערים דתיים בצה"ל להאזין לשירתן של זמרות באירוע צבאי.

Read this article in English: Jerusalem mayor urges police: Stop exclusion of women on ads

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 14
  חחח

  מה עניינם נשים אמורות להיות גאות ששומרים על כבודם ולא זונות בגופם בשביל איזה חברה שמוכרת יופי הזוי גם כלא דתי כלל כל הכבוד למשייטים תמונות אלו

 2. 13
  למה נזכרתי סוף סוף

  אחרי שפיטרתי כל מי שעבד בשביל חילונים בעיריה ואחרי שהתעלמתי מקהל הבוחרים שלי, נזכרתי שכנראה יש בחירות בקרוב ולכן יועצי התקשורת שלי אמרו לי להציג פוזה בתקשורת. כל החרדים יודעים הרי שאין לי עמוד שדרה. אז אין חשש אמיתי שמשהו ישתנה.

 3. 12
  תושבי ירושלים הם חרדים, דתיים, ערבים וערבים

  שום סיבה לפרסם לאוכלוסיה כזאת דרך בחורות.

 4. 11
  יופי. השלב הבא, הבאת נשים אמיתיות לירושלים.

  כל מה שנשאר בעיר הזאת זה פרחות, דוסות, ערביות, ומילפיות נשואות. שלטים זה נחמד. אפשר גם קצת בשר ודם?

 5. 10
  לבנות חומות סביב השכונות החרדיות

  וככה אף אחד לא יפריע להם לחיות את החיים המעוותים שלהם

 6. 9
  ברקת צבועה מלקק לחרדים ע"ח החילוניים הכל אצלו ספינים

  בחרתי בו פעמיים פעם ראשונה ופעם אחרונה .האיש מכיר רק את עצמו ובמקום להתעסק בחינוך , בנקיון העיר הכי מלוכלכת בארץ יורה ספינים לכל הכיוונים .כנראה הגיעה לביקור מולדת ורומה שידעו שהוא בארץ.

 7. 8
  רק דת יכולה להפוך אנשים טובים לרעים.
 8. 7
  ברקת דרש מהמשטרה למגר את תופעת השחתת תמונות הנשים בי-ם

  נזכרת קצת מאוחר............
  לך וקרא את המשל על העקרב שביקש לעבור את הנהר..................

 9. 6
  רחל עזריה לראשות העיר ירושלים !!!!
 10. 5
  האם מדובר באוטובוסים הנוסעים בשכונות חרדיות?
  1. מדובר באוטובוסים שעוברים באזור שלי ובאזור שלהם

   א- מה הם עושים בערים אחרות בעולם? (ואל תגידו לי שכאן זה מדינת ישראל, כי מבחינתם מדינת ישראל לא שונה מכל מדינה אחרת. הם לא ציוניים. מותר להם להיות לא ציונים, אבל שיבינו איזה מקום הם בוחרים בחברה: מחוץ לגדר)
   ב- מותר להם להסתכל הצידה (כפי שעושים, אני מניח, בבואנוס איירס, פריז, ניו יורק, יוהנסבורג...)

   ג- גם לי יש רגשות. למה לפגוע ברגשות שלי? הרגשות שלי פחות חשובים, כנראה...
   ד- פתרון: יש מקומות אחרים בהם חיים רק חרדים. בית"ר עלית מקום נחמד. אין מספיק? לבנות להם עוד. שר הפנים אלי ישי מש"ס, כך גם שר הבינוי והשיכון הכושל אריאל אטיאס. שניכם יכולים להקים עיר ולבנות אותה במהירות. הרי אתם לא מתכוונים לטאטא את החילונים והכיפות הסרוגות מירושלים, נכון?

 11. 4
  כל הכבוד
 12. 3
  שיחזיר קודם כל את רחל עזריה לעיריה. אח"כ נדבר על מיגור התופעה.

  פחדן, מפחד מביקורת ולכן מתנהג בכוחניות. להצביע לברקת הייתה טעות.

  1. נדב, סדר העדיפויות שלך לקוי, הנושא הרבה יותר חשוב ממנה
 13. 2
  כל הכבוד לברקת ששומר על הערכים הציוניים!
 14. 1
  האם ברקת הבין שהחזקת רחל עזריה מחוץ לקואליציה והחזקת אוייבי האוכלוסיה הציונית והפלוראליסטית בתוכה, משמעותה פיצול ההצבעה בבחירות הבאות וסוף דרכו הפוליטית?

  אני מזמן הבנתי מי היא רחל עזריה.
  על ניר ברקת אני לומד במהלך הזמן: איש בעל כוונות טובות באמת ויכולות גבוהות בכל הקשור לעבודה, לארגון ולשיטות. אלא שהחרדים שלוחשים לו על כתפו יומם ולילה מובילים אותו לקבלת החלטות שפוגעות בדרכו ודרכינו.
  ניר ברקת איש ישר שמוקף יועצים צעירים חסרי ניסיון, אותם צעירים שגם הם בחורים ובחורות מצוינים, שלא מסוגלים להוות משקל נגד למניפולציות של יריבי הציונות על השליטה בעיר.
  מרוב "תחכום", מקבל ברקת החלטות הפוכות ופוגעות באינטרסים שלו.
  ואם כל אהבתי ואהדתי לאיש וסובביו, רחל עזריה מייצגת אותנו יותר טוב, מצפונה ויושרה שלא נופלים מאלה של ניר יובילו אותי והמון תושבים להצביע עבורה בבחירות הבאות.
  הרחקתה מהקואליציה, שברור לכולם מי הנהנים העיקריים (רמז: לא ניר ברקת) הינה מהלך הרסני.