יהדות ארה"ב זועמת: משרד הקליטה מבזה אותנו

ארגונים, פרשנים וחברי קונגרס תוקפים בחריפות מסע הסברה שרומז שהם מתבוללים וקורא לישראלים לשוב לארץ: "מרמז שארה"ב אינה מקום ליהודים"

ארגונים יהודים בארה"ב וחברי קונגרס אמריקאים רותחים על קמפיין שמשרד הקליטה הישראלי מנהל בשבועות האחרונים בארה"ב בנסיון להחזיר לישראל אזרחים שירדו מהארץ. הקמפיין מזהיר ישראלים כי אם ימשיכו לחיות בארה"ב הדבר עלול להביא להתבוללות.

מסוף ספטמבר החל משרד הקליטה לפרסם את הקמפיין על שלטי חוצות בריכוזי ישראלים בניו-יורק, לוס-אנג'לס ופאלו-אלטו ליד סן-פרנסיסקו. שלטי החוצות כללו מסרים כמו "לפני שחנוכה יהפוך לכריסטמס – הגיע הזמן לחזור לישראל" או "לפי שאבא יהפוך ל-DADDY – הגיע הזמן לחזור לישראל".

במקביל לשלטי החוצות, הפיץ משרד הקליטה דרך אתר האינטרנט שלו ובאתרים אחרים באינטרנט, שלושה סרטונים שהופקו ע"י לשכת הפרסום הממשלתית ובהם מסרים זהים. באחד הסרטונים נראית צעירה ישראלית צופה במחשב באירועי יום הזיכרון כאשר לידה דולק נר נשמה. בן זוגה האמריקאי שחוזר הביתה סבור שהצעירה הכינה לו ערב רומנטי. "הם תמיד יישארו ישראלים - בני הזוג שלהם לא תמיד יבינו מה זה אומר", מדגיש הקריין בסרטון. "עזרו להם לחזור לארץ".

הקמפיין עורר סערה בקהילה היהודית בארה"ב כיוון שהוא מרמז על כך שיהודים שחיים בארה"ב נדונו להתבוללות ולהתנתקות מישראל. פעילים יהודים רבים וגם עוזרים ויועצים של חברי קונגרס יהודים ולא-יהודים פנו מתחילת נובמבר לקונסוליות ישראל בניו-יורק, לוס-אנג'לס וסן-פרנסיסקו והביעו תרעומת על הקמפיין. כך למשל, עלו טענות כי הקמפיין מזלזל בחג המולד.

בשבוע האחרון הגיעה המחאה נגד הקמפיין להנהגה הארצית של יהדות ארה"ב. יו"ר הליגה נגד השמצה, אייב פוקסמן, אחד מהבולטים במנהיגי יהדות ארה"ב פרסם הודעה מיוחדת שבה תקף בחריפות את הקמפיין.

אייב פוקסמן
אייב פוקסמןאי–פי

"סרטוני הווידיאו הללו מגושמים ומבזים", אמר. "אנחנו מבינים את ההגיון מאחורי הפנייה של ממשלת ישראל לאזרחיה שחיים בארה"ב ואת הקריאה לשוב לישראל, אבל אנחנו מודאגים שיהיה מי שייפגע מהמסר שעלול לעלות מהסרטונים לגבי יהדות אמריקה".

הפרשן היהודי הבכיר ג'פרי גולדברג הקדיש את אחד מטוריו במגזין "אטלנטיק" לקמפיין משרד הקליטה. "אני לא חושב שמעולם ראיתי הפגנת זלזול ליהדות ארצות הברית כפי שמשתקף במודעות אלה", כתב. "המודעות מרמזות שבלתי אפשרי ליהודי להישאר יהודי בארה"ב... שארה"ב אינה מקום ליהודי אמיתי ושיהודי שמודאג מעתיד העם היהודי צריך לחיות בישראל. זה ארכאי וחצוף".

בכיר במשרד החוץ ציין כי מדובר בפעם השנייה שבה קמפיין של אחד ממשרדי הממשלה בישראל עולה בארה"ב ללא תיאום עם משרד החוץ ובצורה שפוגעת ביהודי ארה"ב. הפעם הקודמת היתה עם קמפיין "השגרירים" של משרד ההסברה.

"בישראל קמפיין כמו זה של משרד הקליטה לא נתפס כבעייתי, אבל בעיני יהדות ארה"ב זה נתפס כמסע דה-לגיטימציה שמכוון נגדם", אמר בכיר במשרד החוץ. "הדבר הכי חמור הינו שכל הקמפיין הזה לא היה מתואם עם משרד החוץ, אלא בוצע בצורה פרטיזנית לחלוטין. גילינו על קיומו מהתלונות שהגיעו לקונסוליות".

משרד החוץ פנה למשרד הקליטה וביקש הבהרות לעניין, והתשובה שהתקבלה היתה כי הקמפיין החל בעקבות סקרים שבוצעו בקרב ישראלים שחיים בארה"ב וכי התגובות שהתקבלו לגביו במשרד הקליטה היו דווקא חיוביות.

משרד הקליטה מסר עוד כי הקמפיין לא כוון ליהודי ארה"ב, אלא לישראלים שעזבו את הארץ, וכי הוא "מוקיר ומעריך את הקהילה היהודית בארה"ב ומכיר בקשר החזק שלה עם ישראל".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 59
  המתבוללים הללו תרמו כספים לקלוט את המנכ"ל ושרת הקליטה איזו טעות
 2. 58
  לשכת הפסרום הממשלתית

  לא בדקו דברים בשטח, סקר זה לא מספיק, בפרט כששואלים ישראלים שנמצאים בסטטוס לא חוקי. כאזרח אמריקאי וישראלי אני יכול להעיד שהישראלים החוקיים לא ששים לחזור לארץ, ואפשר אפילו לומר שהם עצמם רואים כמין עילבון במסרים הללו. לפ"מ, כל הנימה של הסרטונים האלה משדרים רק כמה אתם הייתם מתים לגור בארה"ב ובטח שלהיות שם חוקיים.

 3. 57
  הסרטון עדיין ביוטיוב

  ו

 4. 56
  מסכנים יהודי אמריקה,,,אמת כואבת!!! "פשוט ילדות וחוסר התפתחות רוחנית"!!

  מסכנים יהודי אמריקה,,,אמת כואבת!!! "פשוט ילדות וחוסר התפתחות רוחנית"!!
  אני מבקש מכולם לא ליפול לכעס, הם לא יודעים יותר טוב!

 5. 55
  שני משפטי חוכמה

  1, היהדות היא הדשן לכל תרבויות העולם - הבעיה ששמים את כולם במקום אחד, נהיה סרחון גדול
  2, יש לי כל כך הרבה סיבות לחזור, אבל עוד לא מצאתי סיבה אחת לעזוב
  10 שנים הטובות בחיי...... כן ירבו.

 6. 54
  שרת קליטה ומיון משווקת סחורה שזמן המדף שלה פקע

  והכל נעשה בציניות. בהנחה שעשו את הישראלי באצבע ואפשר לשחק אתו לנגן עליו כמו על גיטרה, כאילו היה פראייר, נאיבי.

 7. 53
  תודה למשרד הקליטה, שכנעתם אותי להשאר בקנדה, פה אין הפלייה של אדם בשל דת גזע ומין ו*שפה*.
 8. 52
  העם היהודי שרד 2,000 שנה בלי מדינת ישראל.

  הוא ישרוד עוד אלפי שנים בלי מדינת ישראל. התבוללות הייתה תמיד אבל העם היהודי נשאר על אפם וחמתם של הרוצים להשמידו, כולל אלו שחרטו על דגלם את יצירת "היהודי החדש" ו"שלילת הגלות" ושהוציאו מחוץ לחוק את התיאטרון האידי.

 9. 51
  סיפור פתטי - משני עברי המתרס..

  הסגנון הגס של הקמפיין נתפס בעיני המכונים "יורדים" כתמצית הבוטות העיירתית ממנה נמלטו. מאידך, קול הזעקה של השתדלנים היהודים בארה"ב מתעלם מהבעייתיות היסודית של הקיום היהודי בגלות. העמיק מכולם לראות את הדילמה הטראגית של היהודי באשר הוא הלץ היהודי-הונגרי ג'ורג' מיקש שהפיץ את הבדיחה על שני חברים הנפגשים בלב ים. אחד נוטש את ישראל באניה השמה פעמיה מערבה והשני עולה ארצה באניה המפליגה לחיפה. כשהספינות מתקרבות לטווח שמיעה שניהם צועקים זה לזה: השתגעת?

  1. When there is a yente in misrad hakelita what do you expect
 10. 50
  "בישראל קמפיין כמו זה של משרד הקליטה לא נתפס כבעייתי" ****נהפוך הוא***** בעיניי זה בהחלט בעייתי. זה סגנון שמייצג את הבורים והבערים שיושבים במשרד הזה, ובמשרדי ממשלה אחרים. הם פוגעים בשמנו ומחרבים כל חלקה טובה שעוד נותרה פה, אם בכלל!!!
 11. 49
  אבל התוכן נכון

  זו הבחירה שיש לעשות בהגירה למדינה מערבית.
  בין רמת חיים גבוהה יותר לבין שימור זהות לאומית-דתית.
  עבור הסמול,שכסף וכסף וכסף ונוחות הם כל עולמו ותכלית קיומו,לזהות
  אין שום משמעות.
  לאחרים יש סדר עדיפויות אחר שבו נוחות וצבירת רכוש לא מצויים בראש
  הרשימה

 12. 48
  קראתי את התגובות ברשת לפרסומת והיא פשוט מבזה את מדינת ישראל, מגחיכה אותה - להוריד אותה ומהר.
 13. 47
  ישראל לא מכירה בחוקיות הקיום של העם האמריקאי המורכב מאנשים מעמים ומדתות שונים.

  זה בסדר גמור שישראלים ויהודים חיים בארה"ב. יש להם זכות להיות שם לא פחות מלאמריקאים מכל מוצא אחר.

 14. 46
  משרד הרווחה

  מפעיל בתי חולים פסיכיאטרים על פי תורת הגזע הנאציים בישראל.
  זה לא נוגע לכולם, אבל למיעוט שמעדיף לברוח מישראל ולא למות כמו 2600 היהודים בעשור האחרון בבתי החולים שסיבת פטירתם מוסתרת.
  בשנה הבאה אני אבולל את משפחתי.

  1. 46= פרט ונמק
 15. 45
  זו תוצאה של יהודים מאמריקה שזיהמו המדינה והתסיסו את המטורפים המקומיים שלנו, כדוגמאת ברוך גולדשטיין, כהנא ודומיהם. וכעת זה חוזר בריבוע ליהודי אמריקה - שיעשו שם שיעורי בית....
  1. מגמה ארוכת שנים של טיאטוא אביונים וחלכאים לארץ הקוידש

   רוטשילד, הנדבן הידוע, היה גם חבר בועדה המלכותית להגן על אנגליה מפני הגירה המונית (קרי של יהודים ממזרח אירופה). יהדות הרווחה המשיכה לאורך השנים להפנות את עלובי החיים ארצה מכל קצוי תבל מנימוקים שלא היו נקיים מחישובים ציניים ותועלתניים. את המחיר שילמו רק הנאיבים שקיוו להקים בארץ חברה למופת.

 16. 44
  כרגיל, פקיד זוטר ומשועממם יוזם קמפיין הזוי ואנו כולנו משלמים את המחיר
 17. 43
  חסר לכם עובדי קבלן
 18. 42
  מדוע לשלול את האחר במקום להדגיש את יתרונות ישראל

  נו, אין דברים טובים להגיד על ישראל אז זורקים בוץ על ארצות הברית. רק שזה לא נכון. האמריקאים מאוד רגישים ומכבדים מנהגים של מהגרים

 19. 41
  כל המצדדים בירידה מהארץ - מה אתם מציעים? עוד אלפיים שנות גלות? מדינת ישראל נוצרה כי הגולה הייתה אסון.

  כל האסונות שפקדו את העם היהודי באלפיים שנים אחרונות, פקדו אותו כי לא הייתה לו מדינה. הרדיפות, האינקויזיציה, רציחות המוניות בגין עלילות דם והאשמות באחריות למגיפות, שלילת זכויות, גירוש ספרד, פוגרומים, והדובדבן שבקצפת - השואה, הכל קרה כי ליהודים לא הייתה מדינה. אם אנחנו, המשכילים והליברליים נרד מהארץ - ישראל תיחלש ותיעלם תוך מספר עשורים.
  ואז מה? עכשיו תגידו לי, שכל כך טוב ליהודים בארה"ב. שזה המקום הכי בטוח ליהודים היום. גם ליהודים בספרד היה טוב לפני הכיבוש הנוצרי, וליהודי גרמניה היה לא רע בכלל בתחילת המאה ה-20. מי יודע מה יהיה בארה"ב עוד מאה שנה? מי יודע מה יהיה באירופה? הלקח שהציונות למדה מההסטוריה היהודית - לקחת את גורלינו בידנו, לא לסמוך על אחרים שיגנו עלינו וישמרו על זכויותנו. ועכשיו, אתם מציעים לחזור מאה שנה אחורה!

  1. הרמב"ם, פרויד ואיינשטיין היו אסון?

   יהודי הגולה הניבו פאר תרבותי ומדעי שלעומתו היצירה הישראלית היא כעין וכאפס.

 20. 40
  יהודים!!!!!ציון זה כאן!!!!!

  http://hacohen.goop.co.il

 21. 39
  I don't want my daughter to know what "IZKOR" means

  and if that is the price, i don't mind her calling me daddy

 22. 38
  ישראל היא המקום הכי לא יהודי בעולם,
 23. 37
  פוקסמן צודק. מארה"ב יש סיכוי טוב יותר להשיג שליטה על העולם מאשר מישראל. אין לישראל יכולות אמיתיות, ישראל ממילא תלויה במעצמה הגדולה.

  יהדות ארה"ב היא המעוז היחיד והאחרון של מדינת שיראל. לא צה"ל ולא דימונה. קריסת הקהילה היהודית באמריקה תביא בהכרח לקריסת מדינת שיראל והיעלמותה מהמפה כמדינה יהודית. אבל ההיפך לא. כלומר, היעלמותה של מדינת ישראל לא בהכרח תביא להיעלמותן של קהילות יהודיות בעולם או להיעלומותו של העם היהודי.

 24. 36
  אי אפשר לחיות כאן אנחנו קורסים, אל תבואו..
 25. 35
  ההגיע הזמן שעם ישראל יודיע ליהודי ארה"ב חד וחלק: המקום שלכם הוא פה, אם לא אז אתם לא ציונים באמת. ואם אתם לא ציונים באמת אתם לא יהודים שלמים. וסכנת ההתבוללות היא עובדה סטטיסטית ששום "תקינות פוליטית" מאוסה לא תוכל להסתיר. עם עובדות לא מתווכחים. אסור שבעל המאה יהיה גם בעל הדעה, אם הוא מנסה לכופף את העובדות
  1. צר לי

   אבל לא כל מי שיושב בארץ הוא ציוני. יש פה הרבה כאלו שמוכנים לתת את המדינה הקטנטונת שלנו לערבים.
   לפחות תהיה הגון ותגיד שאתה לא רוצה את הכסף של יהודי חו"ל, אבל לקחת מהם כסף ולהגיד להם לשתוק זה כבר חוצפה.

  2. you are joking, right? this is exactly the reason people leave, to avoid such arrogant and conservative opinions. For freedom to live the way they want, for good education and high life standards
 26. 34
  אולי במקום להתעסק במסעות הפחדה

  יתחילו לשפר תנאים לעולים החדשים\תושבים חוזרים? ההנחה המסכנה הזאת ממס הוא לא באמת משכנעת, כשאחוזי המס (גם המס העקיף) בישראל הם פי כמה מארה"ב. אבל עזבו מיסים. תציעו רמת חיים, משכורות, דיור, הזדמנויות לצעירים כמו בארה"ב, ותראו איך אנשים יחזרו. אה כן, ותנו פטור משירות צבאי. הרבה אנשים לא רוצים לחיות בישראל כי נמאס להם ממילואים ולא רוצים שהילדים שלהם ישרתו 3 שנים בצבא. בטלו את הגיוס חובה הזה כבר, זה דבר ראשון. שנית תנו תנאים- משכורת, דיור וכו. אז נדבר על לחזור....

 27. 33
  True

  Jews in the states are becoming like their neighbors. Hard to compare between them to the Israeli. That I know after the last kippur I've done in a reform sinagogue in the state. . They had a quiere (!) I thought I'm in the church. Also they told that if I want a book to pray, I'll have to buy it. Get it ?

 28. 32
  למה להם לחזור? מה לעזזל יש לחפש פה?

  מדינה שמדירה נשים מהמרחב הציבורי. פשוט בושה.

 29. 31
  שרת הקליטה סופה לנדוור

  ראיתי אותך נואמת בניו יורק וקוראת לישראלים לחזור הביתה. מנסיון אישי שלי בעבר ושל חבר קרוב שחזר לארץ לפני חצי שנה ועדיין ללא עבודה אני יכול לומר לך שהמשרד שאת עומדת בראשו צריך להתבייש בקמפיינים המזויפים שאתם מעבירים. אכפת לכם מהסטטיסטיקה ומספרים - לא מהאנשים וממה שקורה להם אחר כך ואיך המציאות מתנפצת להם בפנים במדינת ישראל. מה הטעם?!

 30. 30
  50% intermarriage
 31. 29
  מעבר לקמפיין

  המאמר מתרכז בחוסר רגישות של משרד הקליטה אשר משווק מסרים פנים-ישראלים לצריכה בחו"ל. מה שבאמת מדאיג זה שהקמפיין הזה באמת משקף תפיסה יהירה ומזלזלת של אמירקאים בכלל ויהודיי ארה"ב בפרט, שקיימת אצל ישראליים. המסר קולע בול וזה מה שמטריד.
  מעבר לקמפיין

 32. 28
  ההתבוללות חוגגת אפילו בין משפחות ישראליות שעשו הכל נכון.יש לי ספור אישי

  בתנו עורכת דין בתפקיד צמרת[ בוגרת הרואר ד,משפטים ]. צברית אוהבת ישראל, שרות קיבוץ בארץ,נשאה לגוי,סוד מכל משפחתה.ישראלים,קחו את ילדיכם וחזרו לארץ .המנעו מגורלי.

  1. גם באנגליה כך. מכירה משפחה של ישראלית נשואה ליהודי בריטי. חיים שם כבר 35 שנים. שלושה ילדים מתוכם 2 נשואים ללא יהודים.
  2. בתך לא נישאה לגוי אלא לבחיר לבה, לאדם שהיא אוהבת ומבקשת לחיות לצידו

   גם לו היתה נישאת ליהודי אמריקאי ספק אם היתה חוזרת לישראל. כעורכת דין בוגרת הרווארד, ובעלה הגוי בוודאי גם לא מצחצח נעלים, רמת החיים הצפויה לה בארה"ב טובה לאין ערוך ממה שהיא יכולה לצפות בישראל. גורלה מצוין, היא התמזגה בסביבה שעבורך תשאר לעולם זרה, ולילדיה כבר לא תהיינה התלבטויות. ארה"ב היא הבית שלהם. ואגב, את היא שבחרת בארה"ב, גם עבור ילדיך. האם את מתחרטת?

 33. 27
  לכל המתנגדים לפרסום - תמשיכו לטמון את הראש בחול
 34. 26
  תעמולה זולה

  אין ספק שהקשר עם ישראל היה ונשאר איתן
  במהלך 25 שנים ומביקור לביקור ישראל שלי נעלמה
  היא הפכה למדינה שרוצה להיות אמריקה
  מה יש למשרד הקליטה להציע ?
  מעמד ביניים שיוצא לרחובות להפגין כי אין לו איכות חיים
  דיור לעשירים בלבד?
  כפייה של רבנים ?
  שנאת זרים?
  תודה רבה אבל אותי מה שיחזיר הוא הרעיון של עם ככל העמים שמשתלב
  במרחב עם שכניו ומכבד את כל אזרחיו
  על תמכרו לנו ידישקיט של כל ישראל חברים דרך חברות פרסום
  היינו בסרט הזה
  תנו תיקווה , נורמליזציה
  אולי נחזור

 35. 25
  יהודי ארה״ב אבודים כמעט לחלוטין

  ההתבוללות שם אדירה. מי שרוצה לוותר על יהדותו יורד למדינה הנוצרית-יהודית הזו שבה הופכות כל האמונות למיש מש אחד גדול.

 36. 24
  זה קמפיין מתנשא ומבזה

  להפסיק מיד את ההתנשאות הזו. זה נורא ואיום ואם יש דבר אחד בטוח זה שזה רק מרגיז את ה"יורדים" ובטח לא "יחזיר אותם לארץ". אם רוצים "להחזיר ישראלים לארץ" אז צריך לדבר בשפה שלהם ולפנות למה שמדאיג אותם ומניע אותם וזה בטח לא זה. מעבר לעובדה שזה מכעיס את הקהילה המקומית זה סתם בזבוז כסף. אפשר לחשוב שאין יותר על מה להוציא כספי מדינה. נו באמת.

 37. 23
  התשדיר על יום הזיכרון ממש עשה לי חשק לחזור

  אני רק בן 35 - עוד לא מאוחר להגשים את החלום הצרוב בתודעה מילדותי ונעורי בארץ - ערב לזיכרי בהשתתפות הורי וסבתי. ברשימת השירים חובה לכלול את "מה אברך" ו-"איזה ילד אתה אליפלט".

  1. כביר!
  2. מעולה. צחקתי ובכיתי גם יחד.
 38. 22
  Jewish lobby

  How pathetic. Actually, pathetic and disgusting.
  Thanks, but no thanks: I am happy to raise my kids as Americans. Would somebody tell me that 30 years ago, I would have declared him/her insane. But watching what's going on in Israel from far (!) are more than happy to be called Mom... haha.

 39. 21
  Want me back? focus on making Israel a better place

  I have moved to NY 2 years ago, and yes I miss my friends and family, tel-aviv, the beach, hebrew.
  BUT, I prefer my kids to grow up here, they might speak English, but they will know women are equal to men, will respect others, have freedom to be who they want, do what they want.
  I want to come back to Israel, if it will be a secular heaven for the Jews like it was ment to be, and not an Orthodox crazy place, where you can't be yourself, can't support yourslef cause you need to support the orthodox and settlers.
  And by the way, it's so easy to feel Jeiwsh here. probably more than in Israel where the orthodox make you hate religion and stay away from it. here they work and the Jewish community is very inclusive, accepting everyone, women, gays and who ever wants to be part of it.

 40. 20
  לרוב הישראלים בארה"ב בכלל לא איכפת שאבא יהיה Daddy. להיפך!

  רוב הישראלים בארה"ב גאים מאוד שילדיהם הם אמריקאים גמורים, וחנוכה מעניינת אותם אפילו פחות מכריסטמס. כך שמסע הפרסום הזה הוא עוד דוגמה של בזבוז כספי ציבור.

 41. 19
  למה מה רע ב"דדי"?

  במקום לעודד סלידה ממה ששונה נחוצה פרסומת לסובלנות כלפי הזר והאחר. לדוגמא ילד פיליפיני שקורא לאבא שלו דדי וילד ישראלי שקורא לאבא שלו אבא ושניהם לומדים ביחד למבחן.

 42. 18
  לא צריך להיות באמריקה כדי שזה יישמע ממש מביך

  במיוחד "עזרו להם לחזור", כאילו היורדים הם אנשים רפי שכל או נכים שלא מבינים מה טוב בשבילם. וממי בדיוק אתם מצפים לעזור להם לחזור? הלו, אתם משרד הקליטה, א-ת-ם צריכים לעזור להם לחזור, לא? למשל, לדאוג שיהיה להם טוב ומפתה לגור פה...

 43. 17
  כשהאיכות האינטלקטואלית וההבנה הפוליטית של שרת הקליטה היא כפי שהיא 0 והיא לא היחידה) כך נראית מדינת ישראל וממשלת ישראל אפילו בעיני הלובי היהודי התומך והימני ביותר
  1. בוקר טוב יש לנו שר קליטה ולא שרת קליטה .
 44. 16
  I rather be a goy than a religious Jew

  Let my children call me daddy and l would
  Not mind having a chrisms bush as long
  As I am not associated with the Israeli Charedim

  1. g

   i agree.

 45. 15
  וזה הוידאו ממשרד הבריחה

  http://www.youtube.com/watch?v=jKBSiBVLtX4&feature=related

  1. מעולה!
  2. ענק ענק! קרע אותי מצחוק!
 46. 14
  ההבדל בין יהודי אמריקאי לישראלי שחי בארה"ב הוא עצום

  הישראלים הם זן חדש של יהודים. הם צרכני חדשות ושידורי טלויזיה מישראל גם אחרי עשרות שנים בחו"ל. בני זוגם האמריקאים, יהודים ונוצרים כאחד, אינם מסוגלים להבין את הזיקה שלהם לישראל ומדוע הם שם והראש שלהם בישראל. ילדיהם כמובן כבר אמריקאים ורק במשרד הפנים הם ממשיכים להרשם כישראלים.

  1. its so true
  2. its true to anyone who lives in a country diffeent from the one he/she grew up in. Israelis are not that special.
 47. 13
  התבוללות? אז מה!

  אם לשפוט על פי הדמות של ישראל היום, של יהודיה וחרדיה והרוב הדומם שמקבל זאת ועל כן אינו טוב מהם - אין זו גאווה גדולה להיות יהודי ישראלי.

 48. 12
  לפני שישראל תהפוך למעוז פשיזם וקלריקליזם...

  זה הזמן להצטרף אל אלה שבניו יורק, לוס אנג'לס ופאלו אלטו ועוד מקומות יותר שפויים מאשר כאן.

 49. 11
  מצחיקים. משרד החוץ=ישראל-בתינו. משרד הקליטה=ישראל-בתינו. הבוס מבקש
 50. 10
  משרד הקליטה=מאפיה רוסית
  1. כנ"ל משרד החוץ. משרד התיירות. הסוכנות וגם....

   http://www.themarker.com/misc/1.578661

  2. שר חוץ ז'לוב, שרת קליטה יאכנה וראש ממשלה שמנדריק...
 51. 9
  מה, אתה רוצה שהבן שלך יגדל בלי לדעת מהי הדרת נשים? בוא לישראל!
 52. 8
  אני חושב על קמפיין הפוך, אבא ישראלי עובד הייטק בישראל שחוזר הביתה אחרי 14 שעות עבודה ונרדם על הספה מול הטלויזיה
  1. ?does high-tech daddies in canada work less
  2. אצלי 8 שעות כולל הפסקת צהריים.
  3. כן.
  4. they work much less in canada

   canada and the usa u work 8 hours in hightech, more is overtime, and unlike israel, they acctually pay it and its usually 100% more during overtime

 53. 7
  האמת שגם בישראל קמפיין כמו זה של משרד הקליטה נתפס כבעייתי

  וכך גם זהות שר הקליטה, ושר ההסברה, ושר החוץ, וראש הממשלה. פשוט להתכווץ מרוב בושה.

  1. היה מן הראוי לגייס את גריגורי לרנר להפעיל לחצים על היורדים הנאלחים לשוב לישראל ביתנו

   יש כל מיני דרכים לעשות זאת. כולן יצירתיות.

 54. 6
  Wake up, you idiots

  Israel, which has long ago forgotten what it means' to be Jewish, is using your money to build settlements on Palestinian grounds and to fund Yeshivas where they teach things in the spirit of Nazi Germany.
  Wake up.

 55. 5
  משהו נבקע בהבנה?

  אולי יחלחל להבנתם של הימנים שבי חדים האמריקאים הקשר בין הכיבוש ועוולותיו להידרדורותה של ישראל אלי תהום פאשיסטי.

 56. 4
  אנו הולכים לאבד את משענתנו החשובה ביותר

  לא די שאנו מבזים את רבני יהודי ארה"ב המתקדמים ולא מכירים בגיוריהם,
  לא די שאנו משתפים פעולה עם כמרי הטלויזיה שרוצים לנצר אותם,
  האם יש סוף לסכלות ממשלתנו?

 57. 3
  הצעת ייעול - תנסו לשמור על האנשים האיכותיים בעודם עדיין בישראל

  תדאגו לכך שישראלים ירצו להשאר בישראל ולא לרדת מהארץ. זה פטתי ומגוכך לבוא לישראלי שכבר עשה כברת דרך ועבר לגור בחו"ל ולנסות לשכנע אותו לחזור במניפולציות רגשיות וזולות. זה לא יעבוד וזה רק מעורר רחמים.
  אם אתם רוצים אותנו שם - תדאגו מלכתחילה לא לגרום לנו לרצות לעזוב.

  1. צודק במאה אחוז
  2. נשמע הגיוני - אם היה טוב לגור בארץ לא היתה סיבה לעזוב - תנסו משהו חדש: אולי לשפר את החיים בארץ, להפוך אותה למדינה שטוב לחיות בה ולא רק למות בשבילה
 58. 2
  האמת כואבת
  1. בסן–פרנסיסקו כבר 33 שנה, נשוי ללא יהודיה ובני משרתים כרגע בצנחנים.
  2. כל הכבוד!

   אתה בהחלט יכול להיות ציוני, גם אם אתה יושב באמריקה!

  3. מה לדעתך יהיו ניניך?

   מהדור הראשון של רבנים רפורמים בארה"ב כמעט לא נשארו צאצאים. נערך סקר עוד בשנות החמישים-השישים והתוצאות שלו היו כה עגומות שהממצאים פשוט הוסתרו מהציבור.

  4. מה לדעתך יהיו ניניך?

   מהדור הראשון של רבנים רפורמים בארה"ב כמעט לא נשארו צאצאים. נערך סקר עוד בשנות החמישים-השישים והתוצאות שלו היו כה עגומות שהממצאים פשוט הוסתרו מהציבור.

  5. כל זמן שלא מדובר ב-sugar daddy - על מה רגשו יהודי ארה"ב?
  6. ומדעו לעזזאל זה בכלל חשוב מה יהיו ניניו של אדם? וכי את מיכל נביאה או בת נביאה ויכולה להיות ערבה למה שיהא בסופם של ילדייך או נכדייך?

   חיי על פי דרכך והשאירי את העתיד לרואה הנסתרות. אין זה מענינך ואין זה מתפקידך למשכן את ההווה על חשבון העתיד.

 59. 1
  לפני שישראל תהייה לחרדיסטן זה הזמן לבוא לכאן - לפאלו אלטו
  1. metete el palo tonto y quedate alla
  2. כל עןד אדם חי במדינה זו או אחרת הוא מחויב למדינה, אינו מחויב לא לשום דת ולא לשום אידיאולוגיה כמו הציונות. בקיצור, לחופש נולד תינוק ולבחירת זהותו, אינו מחויב לא לציונות ולא ליהדות
  3. בדיוק בגלל זה חשוב לחזק את הרוב החילוני ולא לברוח