דו"ח האגודה לזכויות האזרח: פחות חירות לאזרחים, יותר התנכלויות למפגינים

מעצר מפגינים והטלת איסור שלא להשתתף בהפגנות, שיחות טלפון לפעילים חברתיים ושוטרים ללא תגי זיהוי - אלו רק חלק ממצאי הדו"ח הקשה של האגודה

החירות בישראל מצטמצמת לאור חקיקה המגבילה את חופש הביטוי וההתאגדות, ומצרה את צעדיהם של מי שמבקשים להביע את דעתם - כך עולה מדו"ח זכויות האדם בישראל לשנת 2011, שמפרסמת האגודה לזכויות האזרח.

לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי, פרסמה האגודה לזכויות האזרח "תמונת מצב", שנועדה לבטא את המתרחש בישראל ובשטחים הפלסטיניים, לעתים גם הרחק מעיני הציבור. דווקא למול המחאה החברתית בקיץ האחרון, מציינים באגודה כי בשנה האחרונה צומצם באופן ניכר השיח הדמוקרטי.

בין היתר, סוקרים אנשי האגודה את המגבלות השונות שהוטלו על המבקשים להפגין: התנכלויות חוזרות ונשנות ופינוי המאהלים ברחבי הארץ, מעצר מפגינים תוך חיובם שלא להשתתף בהפגנות בעתיד הקרוב, וזימון פעילים חברתיים ופוליטיים לשיחות אזהרה - בין אם במשטרה או בשירות הביטחון הכללי.

עשו לנו לייק לקבלת כל הכתבות והפרשנויות ישירות לעמוד הפייסבוק שלכם

מהדו"ח עולה כי בניגוד לפקודות המשטרה, המחייבות שוטר ללבוש מדים ולענוד תג זיהוי בכל עת, יותר ויותר מקרים מצביעים על כך ששוטרים מתעמתים עם מפגינים בלא ענידת תג מזהה או אפילו פועלים כשהם רעולי פנים

פיזור הפגנה ברחבת מוזיאון תל אביב ביולי האחרוןדודו בכר

באגודה מציינים כי זיהוי השוטרים נועד בין היתר להרתיע מפני שימוש לרעה בסמכות, וכי שוטר "שמסתיר את פניו ברעלה, עלול, בחסות האנונימיות, לפעול באופן משולח רסן ומעבר למה שמתיר לו החוק". בדו"ח נכתב כי "הופעתם של שוטרים רעולי פנים בהפגנה פוגעת באושיות המשטר הדמוקרטי, ומשרה אפקט מצנן על חופש הביטוי בהפגנה".

הדו"ח מתייחס גם למצבם של הפלסטינים תושבי השטחים: הרשויות בישראל, מציינים באגודה, שוללות מפלסטינים את חופש הביטוי ואת הזכות להפגין. כל הפגנה מוגדרת מיד כהתקהלות בלתי-חוקית ועל כן - גם אם היא נושאת אופי בלתי אלים - מפוזרת על ידי כוחות הביטחון באמצעים לפיזור הפגנות (גז מדמיע, סילוני מים, מכשיר "צעקה" שמשמיע קול בלתי נסבל או מכשיר "בואש" שמפיץ חומר עם ריח רע) ואף בכוח.

בשנים האחרונות נתונים המפגינים בישראל ובשטחים גם למעקב ולניסיונות לאסוף מידע על אודות פעילות פוליטית כזו או אחרת, בין היתר באמצעות "שיחות אזהרה". בדו"ח מתוארות כמה דוגמאות לשיחות מעין אלו: אזרח ערבי הפעיל בתנועת "התחברות-תראבוט: תנועה יהודית-ערבית לשינוי חברתי ופוליטי" הוזמן לחקירה במשטרה, ואז נחקר בידי נציג שב"כ על עמדותיו הפוליטיות ועל הפגנה בה השתתף; סטודנט ערבי שהפגין נגד מבצע "עופרת יצוקה" זומן לחקירה שהתמקדה גם היא בפעילותו הפוליטית; אשת שב"כ ביקרה שני פעילים בתנועת "אנרכיסטים נגד הגדר" בעת מעצרם, אז הובהר להם כי השב"כ מודע לפעילותם וכי אם יפעלו בניגוד לחוק, השירות ייכנס לתמונה.

פיזור הפגנה ברחבת מוזיאון תל אביב ביולי האחרוןדודו בכר

פרקים נוספים בדו"ח עוסקים בשורת החוקים האחרונים בכנסת ובמתרחש בין כותלי בתי הכלא, שבהם ממשיכות להתקיים הפרות זכויות חמורות - של זרים וקטינים.

עיקרי הביקורת:

- המשטרה עוצרת מפגינים ומחייבת אותם שלא להשתתף עוד בהפגנות

- המשטרה והשב"כ עורכים שיחות אזהרה לפעילים חברתיים ופוליטיים

- שוטרים פועלים ללא תגי זיהוי, לעתים אף רעולי פנים, באופן שמונע את זיהוים

- כל הפגנה בשטחים הפלסטיניים נחשבת התקהלות בלתי-חוקית ומפוזרת

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 40
  pandora charms mail xtra

  Pandora ( Pandora jewelry ) , founded in 1982 via goldsmith (Per Enevoldsen) brilliant wife, Winnie (Winnie) in Copenhagen, Denmark . Pandora launched in 2000 bracelet popular, helping to implement a group of females Zoran outstanding excellent results , permit them to through " design " their jewelry to show their individuality. The bracelet made ??excellent silver plate and 14k gold as material , you can find 700 styles of gold, silver hanging plutonium mix, swap , optional lifting plutonium includes a delicious wide array of precious stones , pearls, enamel and Murano glass products . Therefore , the option needn't be hard heart-shaped , brilliant gems, acronym , bears some other signs, always get distinctive mix effect, tell situation of self-personality . This idea to consumers from around the world supply an Cheap Pandora Bracelets thanks to quality jewelry charming interactive Wing swept worldwide , is going to be world's third largest jewelry brand sales . Pandora Jewelry (Pandora) inside beautiful technique capture life's memorable moments , to generate a beautiful , exquisite jewelry , to build the favor of customers around the world . Cheap Louis Vuitton Bags launched a beautiful woman Pandora (Pandora), and permit gods generosity in making Pandora may be tempted to mortal. Athena , goddess of wisdom (Athena) gave Pandora colorful costumes, Eros Aphrodite (Aphrodite) gives Pandora beauty, glamor goddesses to build a necklace Hephaestus gave Pan Duo pull . Zeus gave Pandora a box , but she wasn't ready to open , after which they sent her worldwide. Pandora holds a strong perception of curiosity , she ultimately could hardly withstand the temptation to look at your bird box. When she looked into the lamp , I make all subsequent human suffering disease , demons so escaped of your box came. Fortunately , the ultimate box you will discover a Ralph Lauren Pas Cher ought to help women realize a personality included in the crowd still apparent , Zoran outstanding excellent results , allow design their own individual through jewelry , to share their individuality. Pandora Jewelry (Pandora) launched in 2000 Pandora pendants bracelets popular, thus achieving a significant breakthrough. Thus, the Pandora Jewelry (Pandora) turned the direction of development , turning a fantastic patented concept : You'll select pendants and bracelets without any help , distinct mix off http://www.se2i.fr/ralph-lauren-official-website-canada/ enable you to provide customers with personalized jewelry is definitely an important part .Nuola Sen explains: . " You want women to state themselves freely You're able follow their very rules to make the look having a formula netsi charms

 2. 39
  למה "הארץ" לא מספר לנו הכל על האגודה לזכויות האזרח .. ?

  אולי כדאי היה להזכיר שדו"ח גולסטון המפורסם התבסס על העדויות שהיא הגישה? אולי שווה להזכיר כי היא קוראת להסיר את המצור מעל עזה החמסית שמתוכה מופצצים דרך קבע ישובי עוטף עזה? ואולי גם שווה להזכיר למי שלא יודע שבמסמכים שנחשפו בוויקיליקס הם מציינים שאת דאגתם לזכויות האזרח הם מעדיפים למקד בפלסטינים בלבד. כך בפרוש!! לכן למען הגילוי הנאות היה אולי על "הארץ" להסיק שפעילות האגודה הנ"ל מוטת חזק חזק לכיוון פוליטי אחד ויחיד שאלקטורלית לא מצליח לגרד מצביעים וקוראים לו שמאל קיצוני, אנטי ישראלי. עיתונות הוגנת, כבר אמרנו? ושלא ישכחו לציין שמי שממן את האגודה הנ"ל היא ממשלת נורווגיה, אותה מדינה נאורה וליברלית שלא אפשרה לעו"ד דרשוביץ להרצות בתחומה כי הוא אוהד ישראל. ומרוב הדאגה שלה לדמוקרטיה שולחת זרועות ארוכות לבחוש בנעשה במדינה ריבונית אחרת. נא לא לצנזר!!

 3. 38
  כל הפגנה בשטחים היא לא חוקית ומפוזרת מייד?!

  אני שירתתי במילואים לפני כחודשיים בגזרת סוסיא. כל הפגנה של התושבים הערביים באיזור, כולל המתסיסים המתיפייפים, לא פוזרה ולא נעליים, גם כשהתקרבו לשטח היישובים היהודיים. שטויות במיץ עגבניות. ולמה הדוח לא כותב על גירושים של עשרות משפחות על ילדיהן באישון ליל? מביתם החוקי? על קרקע שנקנתה מאדם פרטי?

 4. 37
  איפה הייתם בתקופת אוסלו וההתנתקות?

  אז הונח היסוד להתבהמות המשטרה נגד מפגינים ולהפרת החוק והזכויות השיטתית נגד מפגיני הימין. עכשיו גם אתם נהנים מהפירות של שתיקתכם הצבועה.

 5. 36
  עכשיו כבר אי אפשר להכחיש את זה. האזרחים בישראל נמצאים תחת מתקפה
 6. 35
  זה חל גם על התקהלויות והפגנות ימניות או חרדיות?
  1. על הימין זה לא חל, אותם לא עוצרים- להם שוברים את העצמות (עמונה), מרסקים את ידיהם ורגליהם (ניסו שחם)- והתנועה הנאורה, שותקת
 7. 34
  ידו הארוכה של ליברמן בדמות אהרונוביץ מורגשת בכל תחומי החיים
 8. 33
  האלימות המשטרתית היא רק סימפטום לבעיה

  חריפה הרבה יותר, ממולץ לראות
  http://alimletrufa.blogspot.com/2011/09/blog-post_8653.html

 9. 32
  היה פעם איש ימין קיצוני שכינה אתכם: "האגודה לזכויות החמאס" איך קראו לו? יצחק רבין!
 10. 31
  יש הרגשה שההתנתקות הפכה להיות האלטלנה החדשה של הימין

  בואו קודם נתחשבן על הפשעים שלכם נגד הפלסטינים בחסות מדינת ישראל

 11. 30
  דיכוי ! ידכאו אתכם עד שלא תחשבו בכלל

  על לצאת להפגין.
  רק תשבו בבית ותשתקו ותקבלו את זה כמו ז*נות.

  אין יותר דמוקרטיה וזכויות, היכונו לקומוניזם ישראלי טהור!

 12. 29
  התנועה לזכויות האזרח,פועלת לכולם,רק לא ליהודים,ובוכה כמו הקוזאק הנגזל.גוזלת

  ובוכה,הכול שקר וכזב,הם כלל לא תנועה לזכויות האזרח כל אזרח לא!הם זכויות רק לערבים,לשמולנים,ולזרים ולאפריקנים שהם הם דואגים להביאם לכאן בכדי לשנות את היות המדינה,והם כביכול מקבלים אלפי דולרים ויורו בכדי לעזור לגורמים שהם נגד ישראל ולא למען ישראל,הם מעולם לא פעלו למען יהודים חלילה מתנחלים,או חלילה חרדים או חלילה דתיים,הם פועלים רק וייבא לכאן ערבים רבים מאפריקה בכדי למלא את הארץ ולאחר מכן לאזרח אותם ולאחר מכן ייקבלו תעודות-זהות מהם,וכך סוף סוף יהיו בעתיד בוחרים לשמולנים,למר"צ,לשלום-עכשיו,ולכול האירגונים השמולניים שכול רצונם לחסל את המדינה היהודית.זה הכול והחוקים מצויינים וטוב שעה אחת קודם לטפל בשמולנים שיהייו להם גבולות לפעילות אנטי ישראליות.ואנטי יהודיות.זהוא זה מספיק.עד-כאן.

 13. 28
  הכת השלטת מתנכלת לחרויות האזרח,הופכת את ישראל לדיקטטורה טוטליטרית
 14. 27
  מעניין שפתאום אין "דמוקרטיה מתגוננת" ו"דיקטטורה קונסטיטוציונות"

  ושאר ההפלצות האקדמיות שהיו לפרופסורים מסמול בזמן שיצאו נגד 50% מהעם, לא 3% הזויים ושונאי המדינה.

 15. 26
  אגודה שפועלת לפי מדיניות של מח' המדינה לא מדבר על פולארד
 16. 25
  כולנו מבינים שמדובר בקשקוש דיאלקטי חסר בסיס. מעולם לא הובעו יותר דעות בישראל ברמת חופש (עד כדי אנרכיה) מפותחת יותר מאשר היום.

  מי מרוויח מהפרסום הרטנני הזה? המיעוט האופוזיציוני ששכח שאיבד את זכותו לשלוט באמצעות הצבעה פשוטה בקלפי.

  1. תתחיל לבוא להפגנות ואז תחליט שמדובר בקשקוש
 17. 24
  מקווה שלא נזכה להגיה למשטר פוטיניסטי. נקווה של יצליחו לקבור את הערכים עליהם חונכנו

  אולי בסופו של דבר נוכל להדמות לרוסיה. מדינה שמעולם לא הכירה דמוקרטיה וחופש אזרחי. מאז הצארים ועד פוטין. נסיונות כאלה נעשו בזמנו על ידי שרים בחירים אצלנו. להביא אותנו לחיבוק הדוב. בסופו של דבר חסידי צימצום החופש בישראל היא נתמכת ומקודמת על ידי רבים מאוד בציבוריות הישראלית ואפילו בכנסת. רבים השתמשו במוסד דמוקרטי כדי להשליט משטר טירור והפחדה.בעשרים השנים האחרונות שלטון הימין הישראלי, בגלל שיקולים אופורטוניסטיים נקלע לתרבות הפוליטית הטוטליטרית הרוסית, ולא עשה דבר כדי להתאים אוכלוסיה שלימה לתרבות הישראלית החדשה אליה באו. אפילו לא השכילו ללמוד מהציונות שהעניקה לכל עולה חדש, במידת האפשרת כלים להתמודד עם התרבות החדשה
  ה.

 18. 23
  נכון, באוגוסט 2005 המצב היה הרבה יותר טוב, אז הדמוקרטיה היתה בשיאה..
 19. 22
  גם סטלין נהג לפרסם דו"חות על רצונו בשלום ועל מחרחרי המלחמה במערב

  גם לבל"ד יש דו"ח המותח בקורת קשה על המשך קיומה של ישראל ועל כך שאני עדיין נושמת, למחלקה לממשל של אוניברסיטת בן גוריון יש דו"ח הקורא להחרים את האוניברסיטאות בישראל ולא לשרת בצה"ל, ל"שוברים שתיקה" יש דו"ח שישראל היא פושעת מלחמה שפגעה לרעה בצדיקי החמאס ולעמירה הס יש דו"ח קשה שדורש לפתוח את דרך הים להעברת טילים אירניים כבדים לחמאס בעזה. אז יש דו"חות, ורק מי שמאמין יפרסם

 20. 21
  השמאל הישראלי שפונק במנעמי השלטון הופך לתרנגול צבחני לא ברור למה
  1. להזכירך - הימין בשלטון מאז 1976. זה יותר ממה ששמאל היה
 21. 20
  לעצור את השוטרים הלא מזוהים
 22. 19
  טוב שמישהו עם האצבע על הדופק

  כשהממשלה מנסה להפוך את המדינה על פיה

 23. 18
  העיקר שמנהיגי המדינה וטייקוניה מסודרים. כספם יחד היה מממן את תקציב הביטחון ועוד היה נשאר
 24. 17
  כמה זבל בכתבה אחת. אין הזכר אפילו קטן לחוסר ההבנה הבסיסת של ה"מפגין" בין הפגנה להתפרעות. כי לרבים מהם זו אותה מילה.

  אם האגודה לזכויות האזרח מכנה את הטרוריסטים נגד הגדר כ"מפגינים" אין לי מה להתיחס לדעתם הלא מקצועית.

 25. 16
  כאשר המיעוט שולט ברוב, זה לא דמוקרטי, זאת דיקטטורה !...

  השמאל הוא מיעוט בישראל.
  כאשר השמאל שהוא מיעוט, דורש לשלוט על אזרחי מדינת ישראל, ולהכתיב למדינה את ה-"אג'נדה" שלו, שהיא מנוגדת לרצון של רוב אזרחי מדינת ישראל, חובה להגן על זכויות האזרח של רוב אזרחי מדינת ישראל, מפני ה-"אג'נדה" של המיעוט, דהיינו, של השמאל.
  בכל העולם הדמוקרטי, הרוב של אזרחי המדינה קובע את סדר היום, והמיעוט לא מכתיב לרוב את ה-"אג'נדה" של המיעוט על הרוב.
  זה פשוט, זה הגיו8ני, וזה הבסיס של צורת השילטון הדמוקרטי.
  אחרת, צריך לבחור בשיטת שילטון לא-דמוקרטית, כגון דיקטטורה או אנרכיה.
  נקודה.

 26. 15
  הם היחידים שצעקו נגד ביומטרי של מאיר שיטרית

  הבעיה שאין להם סמכות כמו בית המשפט שאף אחד מהם גם לא הגברת ביינש לא פצתה פה נגד החוק הסטלינסטי של מאיר-

 27. 14
  בוז למשטרה. מהפיכה עכשיו.
 28. 13
  מה שמפתיע הוא

  שכוחות ביטחון פנים בכל העולם נוקטים באמצעים דומים כאילו שהם עברו קורס במרכז אימונים גלובאלי.

 29. 12
  הפגנות

  דמוקרטיה זה רק בספרים  

 30. 11
  דו"ח האגודה לזכויות הסמולנים שבטח גם מחברי הדו"ח השתתפו אמש בהכאת שוטרים,שריפה פחי זבל,זריקת חפצים ומהומות אלימות.לכסח אותם בלי חשבון.
 31. 10
  מי מזהה את השוטר (?) משמאל שאינו לובש מדים (מופיע בשתי התמונות)?
 32. 9
  דמוקרטיהו שלנו בעזרתו הנדיבה של אביגדור פוטינמן מחריבים לנו
 33. 8
  פעם היו אלו תופעות שנגעו לערבים בלבד. מי שלא צעק אז לא צועק היום, ומחר לא יהיה מי שיצעק

  תתחילו לצעוק, או שתברחו מכאן

 34. 7
  כשהדג מסריח מהראש-לא מפליא.ביבי שממנה שר חוץ שקופת שרצים על צווארו ואותו שר אחראי גם על המשטרה,שהופכת להיות חלק ממולדובה ביתם-יחד עם השרצת חוקים אנטידמוקרטים והצתת השטח בשנאה-זה הימין וביבי שמנצח על המלאכה כדרכו מהמרפסת
  1. ביבי בנוי על שנאה. חרדים-חילוניים,יהודים-ערבים,מתנחלים-שמאל ועוד.
 35. 6
  הטייקונים גונבים מכולנו ומסתובבים חופשיים
 36. 5
  זה מתייחס לתקופת ההתנתקות?... כל הכבוד
 37. 4
  https://www.atzuma.co.il/kerennoybach

  עצומת הערכת פועלה של קרן נוייבך.

 38. 3
  וואו. כששפטו נערות בנות 12 במשפטים קוליקטיביים אחרי הפגנות ימין

  כששוטרים בלי תגי זיהוי בלבוש שחורים מרביצים מכות יבשות לנערים - סבבה.
  שכחתם שחסימת כבישים זה סיכון חיים בנתיב תחבורה וניסיון התאבדות? אולי נשלח גם את הסטודנטים לכמה שנים טובות בכלא?

  1. אתה או טועה או מטעה: האגודה לזכויות האזרח פעלה להגנת הנערות שנעצרו במסגרת ההפגנות נגד ההתנתקות
  2. האם תעמוד מנגד עכשיו? מהי דמוקרטיה אמיתית? נכון, גם זה לא היה בסדר
 39. 2
  כאשר התנהלו כקלגסים כנגד מפגיני ימין ואתם - השמאל - שתקתם ושמחתם, אמרנו לכם, זה יגיע גם אליכם. והנה זה הגיע ואנו בהחלט שמחים לאידכם - אתם מקבלים את המגיע לכם
  1. כאשר התנהלו כקלגסים נגד הפלסטינים לא היה שום ספק שזה יגיע לכולם. וזה אכן הגיע.
  2. האגודה הגנה ותגן על זכות המחאה של הימין והמתנחלים, כמו של אחרים

   למשל, ההפגנה באום אל פחם, או ההפגנות בעת ההתנתקות.
   http://www.hazofe.co.il/web/katava6.asp?Modul=24&id=35221&Word=&gilayon=3119&mador=

  3. לך תבדוק עובדות לפני שאתה כותב ללא שחר
  4. אתה מתכוון לפלסטינים שפוצצו בתי קפה ואוטובוסים?
 40. 1
  גם לאנשי ימין יש תלונות. האם הן מופיעות בדו"ח?
  1. התנועה לזכויות האזרח בהחלט סייעה ומסייעת ואמורה להמשיך ולסייע לאנשי ימין שזכויותיהם נפגעו. עצם השאלה שלך, "צבי", מלמדת על אחד מהשניים: בורות או חוסר תום לב. "האזרח" הוא ישות שיש לה זכויות האמורות להיות מוגנות בחוקי יסוד. ההתנכלות לזכויות האזרח, שעליהן קמה האגודה לזכויות האזרח להגן מול השלטון (ואני מדבר לאט, כדי שתבין), מקבלת בשלב זה את כוחה בהיותה מכוונת כלפי גורמים שעמי ארצות רואים בהם אויבים, אך למעשה מדובר גם בך, בסופו של דבר. אבל כשזה יגיע אליך, כבר לא יהיה מי שיגן עליך, אתה מבין?
  2. האגודה ל"זכיות האזרח" ? אה !
  3. בעבר האגודה אכן טיפלה בכל אדם שזכותו נפגעה,כיום האגודה מונחית ע"י אלמנטים קיצוניים שמאלנים עיקר פעולתה מכוננת לפלשתינים כולל השתתפות בהכפשות שאין להן שחר תמיכה בלתי מסויגת ב"שוברים שתיקה" שגם קבלו מהאגודה אות הערכה על פעילות ארגון שמפיץ שקרים אנונימיים שאינו עומד בשום קריטריון משפטי.

   האגודה פועלה בשיתוף מוחלט עם ,עדאללה" ארגון קיצוני ישראלי, שבדרך כלל מטפל רק בפלשתינים מסית בכל העולם ונמנע מטפל אפילו בערביי ישראל אלא אם עברו עבירות ביטחוניות יצא להגן עליהם. זו לא האגודה של גביזון זו האגודה של סמי מיכאל שהיה ונשאר קומוניסט.

  4. "אני מדבר לאט, כדי שתבין"... זו אמירה מחוצפת ומקוממת. חוץ מזה מה עם איזו דוגמא לטיעון כדי שנוכל לבדוק את תקפותו?
  5. התנועה לזכויות הפלשתינים והחלאות מהסמול.היא דואגת ומנפיקה דוחות בהתאם למצב הסמולנים. כאשר יהודים היו במצוקה לא ראינו שום דוח ושום עזרה ואנא אל תערבבו אותנו שם שקרים,סילופים ובדיות.אנו מכירים היטב את דרך פעולתכם.גם הצילומים שלכם מזוייפים ועוברים שיפוצים.עוד לא תפסתי סומלן בדברי אמת.
  6. תשתדל לכתוב בלי שגיאות כתיב, אתה סטריאוטיפ מהלך. ואם התמונות מטופלות יש היום תכנה חינמית באינטרנט שמראה את זה. אם אתה באמת מתנגד לאגודה הזאת, שווה לך להוכיח את זה ולהפיץ, הנזקים עלולים להיות עצומים. בבקשה תאיר את עיני או לפחות תזדהה כדי שיהיה אפשר לתבוע אותך על הוצאת דיבה.
  7. הזלזול של עופר באיש הימין (אני מדבר לאט כדי שתבין), משקף את התנהגות אנשי השמאל ובתוכם התנועה לזכויות האזרח. תנועה זו שתקה באופן רועם כשגרשו אנשים מביתם, היכו אותם בלי תגיות, עצרו נערות לחודשים. והדוחות של התנועה השמאלנית הזו, לא כתבו מילה. פתאום היו הפגנות מעטות וקטנות של השמאל- שנעצרו על ידי המשטרה (הגדולות שמרו על החוק)- והתנועה מתעוררת מרבצה... הזלזול של עופר והתנועה הזו באזרחים שחושבים אחרת מזעזעת!
  8. זו פשוט אמירה שמשקפת את ההתנשאות של השמאל והתנועה הזו, על אזרחים פשוטים שחושבים אחרת, אך זכויותיהם נרמסות ואין פוצה פה. כשפעיל שמאל נעצר- מיד יש דוח.