נוער הגבעות לצד שלום עכשיו

אלפים צעדו בת"א וחיפה למען זכויות אדם

השוטרים הפרידו בין אנשי הימין והשמאל מחשש לעימותים. צעיר אחד נעצר לאחר ששאל את מפקד מרחב ירקון: "מה שלומך, אדולף?"

אלפי בני אדם צעדו הבוקר (שישי) מכיכר הבימה בתל אביב לכיוון כיכר רבין, לרגל יום זכויות האדם ברחבי העולם. כ-500 בני אדם השתתפו בצעדה בחיפה שהחלה בגן בנימין ותסתיים בעיר התחתית.

במצעד בתל אביב, שאורגן על ידי האגודה לזכויות האזרח, משתתפים כ-130 ארגונים מכל קצוות הקשת הפוליטית ביניהם שלום עכשיו, מרצ, ישראל ביתנו, אם תרצו, תושבי ההתנחלות מגרון שמניפים שלטים "גם ליהודים בהתנחלויות מגיעות זכויות", ואף תושבי כפרים בדואיים בנגב ופליטים מאריתראה.

דפני ליף, ממנהיגות המחאה החברתית, השתתפה אף היא בצעדה. המשתתפים הניפו דגלי ישראל וגאווה, והניפו שלטים כמו "הימין לא ישתיק אותי", "ביבי תתפטר", וכן "נגן על המרחב הדמוקרטי".

משתתפים בצעדה בתל אביב, היום

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

מפקד תחנת משטרת לב תל אביב, דני לוי, טען בתחילת המצעד כי לא צפויים עימותים בין הצדדים, אך עם זאת, אנשי תנועות הימין צעדו בסוף השיירה כשביניהם ובין שאר הצועדים מפרידה ניידת משטרה. כמו כן, המשטרה מנעה מאנשי הימין להגיע אל כיכר רבין מחשש לעימותים עם אנשי השמאל ורובם התפזרו ברחוב אבן גבירול. 

מפקד מרחב ירקון, יורם אוחיון, אמר ל"הארץ" כי אדם אחד נעצר. הצעיר ניגש אליו ושאל "מה שלומך, אדולף". לדברי אוחיון הוא ייחקר וישוחרר לביתו, ובשבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום בגין העלבת עובד ציבור. אוחיון הוסיף כי מניעת פעילי ימין להגיע לכיכר רבין היא למנוע הפרות סדר. "יש פה רגישות מסוימת, אנחנו מוודאים שכולם יביעו את מחאתם. אבל בסך הכול האווירה חיובית וטובה".

אנשי הימין טענו כי השמאל מנכס לעצמו את המושג "זכויות אדם". עמרי אקוניס, רכז צעירים בליכוד, אמר כי "אנחנו רוצים שהמושג הזה יהיה נכון גם לציונים וליהודים, גם לתושבי תל אביב ודרום הארץ".

"גם המתנחלים הם בני אדם"

עזיז אל טורי, תושב כפר הבדואי אל עראקיב, אמר כי "הקק"ל משתלט עלינו, הורס לנו את הבתים עם בולודוזרים כשבאותו זמן מכינים תשתית ליישובים חדשים. לא ייתכן שעל הבית שלי שנהרס מישהו מקים את ביתו החדש. המינהל לא מכיר בזכותנו על הקרקע אבל כן מוכן לקנות אותה מאיתנו".

איתי מיזרב, פעיל בתנועת שלום עכשיו, אמר כי "השנה הגענו במיוחד לצעוד נוכח החוקים שמועברים בכנסת וגם לאור ארועי תג מחיר. יש לנו זכות להביע עמדה שלא מתאינה לכולם ולהגעיד שאנחנו שמאלנים".

נעמי אלטהיים, תושבת מגרון שהגיעה למצעד, סיפרה: "אנחנו מבקשים להזכיר שגם אנחנו בני אדם, למרות שאנחנו גרים בהתנחלות שלא מקובלת על כולם".

חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו, סמי אבו שחאדה, הגיע לאירוע עם קבוצת מפגינים שלבושים כחברי התנועה האמריקאית הגזענית, הקו-קלוקס-קלאן, שאף נשאו שלטים כמו "כהנא צדק" ובלונים שחורים שעליהם נכתב "יש מחיר לתג מחיר". הוא אמר ל"הארץ" כי "אנחנו פה בשביל לדבר על פעולות תג מחיר בערים המעורבות. אנחנו מתכננים הפגנה גדולה ביפו נגד גזענות ונגד הפרויקטים של ההתנחלויות ביפו, כמו הפרויקט בעג'מי שמיועד ליהודים לאומיים בלבד. מבחינתנו זו הכנה להפגנה הבאה".

חיפה: המשתתפים - בעיקר צעירים מהשמאל

בחיפה צעדו 400 בני אדם במסגרת צעדת זכויות אדם מאזור גן בנימין עד לקרית
הממשלה בעיר התחתית. המפגינים נשאו שלטים בערבית ועברית, שרקו כאות לכך
שלא יסתמו להם את הפה, כלשונם והחליפו את המנון המחאה החברתית ל"העם יוצר
צדק חברתי". על משקל הסיסמה "דיור חינם ל-כו-לם", קראו הפעם המפגינים "זכויות אדם לכו-לם". הסיסמאות מהפגנות המחאה בקיץ חזרו על עצמן, אך בגרסה מעודכנת ליוזמות החקיקה השונות מאז פתיחת מושב החורף של הכנסת. "די לחקיקה הגזענית", קראו שם ומספר שלטים נישאו באוויר שקבעו "זכותנו להתבטא".

המצעד בחיפה, היוםפריד חגי

רוב המפגינים היו צעירים שרואים עצמם מהפכנים, ובשוליים היו גם כמה מבוגרים יותר, בעיקר פעילי שמאל. כמו במחאות הקיץ, גם המחאה היום הייתה מזוהה עם תנועות שונות. רבים עטרו סמלים המזוהים עם מפלגת חד"ש, כוח לעובדים, מרצ וגם הקהילה ההומו לסבית בחיפה שקראה: "לא נחזור לארון, הומופוביה היא אסון".

הפעם, בניגוד לצעדות קודמות, מסלול הצעדה כלל את הסמטאות הקטנות של שכונת הדר וואדי ניסנאס. קולם של המפגינים נשמע למרחקים כאשר קראו "אנחנו הרוב, יצאנו לרחוב", למרות שמארגני המחאה צפו 2,000 משתתפים וההיענות שנרשמה הייתה נמוכה.

גיא פדה, חבר הוועד המנהל של המכללה החברתית כלכלית, אמר מעל הבמה כי "נפל דבר בקיץ האחרון. מאות אלפים יצאו לרחובות ודרשו צדק חברתי. בחיפה אנחנו דורשים צדק חברתי גם בעברית וגם בערבית. ולמרות ההמונים, הממשלה מתעלמת ולא פעלה לשנות את תקציב המדינה לשנת 2012".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 40
  הפגנות פה הפגנות שם -אולי תלכו לעבוד
 2. 39
  נוער הגבעות הם בני הנוער הטובים,המועילים,והמוצלחים ביותר,שלא כמוכם,נוער שמולאני

  מלא תיעוב ושינאה נגד עמו.ולכן בושה לכם.לכנותם בכול הכינויים הללו.בושה ממש.תסתכלו על עצמכם.(הפוסל במומו פוסל!)דוחים הם אתם,ופורעי חוק הם אתם על הגדר,פועלים נגד עמם וארצם.זורקים סלעים ואבנים על חיילנו,ומכניסים אלפי או מליוני אפריקנים לתוך ארצנו בכדי למחוק את המדינה היהודית,אין לכם שום זכות לדבר בגנות נוער-הגבעות,הלוואי שהיו רבים כמותם,נוער איכותי,בונה יוצר,מעבד אדמה,ורועה כבשים,ומגדלים ירקות ופירות,אני כחילונית מכירה אותם ואוהבת אותם,ותומכת בהם.ואתם האחרונים האפסים שיכולים לדבר בגנותם.תלכו ולמדו מהם מה הם עושים,וגם משרתים בצה,ל,וגם לומדים תורה,גמרא,תלמוד,ואלקטרוניקה,וכימיה,הכול הם הנוער הטוב ביותר בארץ שלנו.בושה לכם.אנשים מלאי תיעוב וטינה.גועל נפש.רק טיפשים נשארו שמולנים!.זו עובדה.

 3. 38
  משטרה פוליטית מושחתת פועלת עפ"י תכתיבי השמאל הקיצוני,ומונעת את חופש ההפגנה ממפגיני הימין,אבל זה בסדר,כמובן.
 4. 37
  "השתתפות" אם תרצו ואנשי מגרון

  צעדת זכויות האדם, כשמה כן היא. גם אם רבים ממשתתפיה הם שמאלנים, ואף מפגינים בעד עמדות שמאלניות, יש לחלוטין מקום גם לגישות אחרות, כל עוד הן מתייחסות לזכויות האדם (לכל באי עולם, ככותרת ההכרזה, עליה מבוסס היום הזה) כערך שלמענו הם מפגינים.
  "אם תרצו" ותושבי מגרון באו להפגין נגד המפגינים. בחמש הדקות הראשונות של הצעדה, חמישה מהם הספיקו לצעוק עליי שאני בוגד, ושאיני יהודי. זאת, מבלי שאמרתי להם מילה אחת (ולא כל שכן - נגדם). הם עמדו מנגד, ולא היו חלק מהתהלוכה (בשלבים שלפני ההפרדה בינם לבינינו.
  אני לא חושב שאפשר בכנות לומר שהם לקחו חלק בהפגנה. הם ערכו הפגנת נגד (ורכבו על אישור המשטרה שקיבלה האגודה לזכויות האזרח)

 5. 36
  הם היו מוכנים לצאת מהחורים כדי לטעון ש"גם הם בני אדם"? שיוכיחו זאת לא במילים - אלא במעשים... הגוזלים ברינה בדמעה יסולקו...
 6. 35
  מי שמתנגד למגורי יהודים ביפו הוא גזען אנטישמי נאלח. הערבים והשמאל הרדיקלי הם גזענים אנטישמים נאלחים.

  הערבים והשמאל שואפים ליפו נקיה מיהודים ולארץ ישראל נקיה מיהודים.

  אידיאולוגיית יודנריין רצחנית ונתעבת!

  1. מגיב 26 הוא כנראה הדובר של 'אם תרצו' - מייצג אותם נפלא!!
  2. מגיב 26 הוא כנראה הדובר של 'אם תרצו' - מייצג אותם נפלא!!
 7. 34
  כתבה שנשארה לכם מ-1984. בכל משפט יש הטיה, שקר או דיעה קדומה. מה שאתם קוראים "שמאל" זה שמאל קיצוני הזוי. מה שאתם קוראים זכויות אזרח זה זכותם של בדואים להשתלט על אדמות מדינה לא להם, זכותם של מסתננים מוסלמים להגר חופשי לישראל וזכותו של החמאס לירות רקיטות
 8. 33
  כשמגרשים יהודים מבתיהם הסיסמא היא שלטון החוק

  כשהשמאל בשלטון הסיסמא זכויות אדם נעלמת ובמקומה שומעים כל היוםעל שלטון החוק ועל חובת הציות לחוק. כשהימין בשלטון פתאום צצות סיסמאות אחרות וחוזר חלילה 

 9. 32
  בהצלחה חברים יקרים-ביבי ופוטין הביתה
 10. 31
  הם מגנים גם את ירי הרקטות לעבר אזרחים בישראל, ירי מכוון בכוונה תחילה לעבר מטרות אזרחיות בלי שום ערך צבאי.

  ואת פיגועי ההתאבדות שנועדו אך ורק לפגוע באזרחים

 11. 30
  השתתפות הימין בצעדה,בדיוק כמו התערבותם במחאת הקיץ-למסמס את הקול השפוי שיוצא נגדם,הם-שהורסים את הדמוקרטיה; הגיע הזמן לחשוף את השועלים השקרנים בימין,ולהשיב להם במטבע חכמה שאין ברשותם
 12. 29
  זו הפגנה?זה בסך הכל מחווה בידורית להנאת הכת השלטת.אז אפוא המהפכה?
 13. 28
  מפגינים יקרים,אתם יפי נפש . מהפכה הינה למהפכנים ולא למסורסים.
 14. 27
  "זכויות האדם" - מה הן? כל מה שהשמאל הבוגדני והימין הפשיסטי מגדירים כזכויות אדם.
 15. 26
  כל מה שהשמאל האנרכיסטי והימין הנאו-פשיסטי מגדיר כזכויות אדם.
 16. 25
  רק מסמנת שהפורום החיפאי ללהט"ב הרימלא

  כל הכבוד לקהילה הגאה שבאה להראות נוכחות ותודה לסולידריות הצועדימות.

 17. 24
  "אם תרצו" ו"הגבעות יוגנד" בהפגנה למען זכויות אדם?
 18. 23
  כמה רוסים היו שם ? אולי הגיע הזמן שנודה כולנו שהעליה הרוסית הרסה את המדינה. נכון היה להכריח אותם ללמוד תרבות מערבית לפני שנותנים להם להצביע.
 19. 22
  מעניין שמדברים על "זכויות סוגים מסוימים" בלבד של "אדם"

  מה עם הזקן הקופא בלילה ? מה עם הילד בסיכון ? מה עם האימא החד הורית שאין לה במה להאכיל ילדיה?

  כאן , משום מה , "ארגוני זכויות אדם" נאלמים דום.

  תן להם סוטים , תן להם נבלות חסרי מוסר אנושי בסיסי שמפוצצים אזרחים או כל ואריציה של חולי חברתי ... והם שם.

  זו הסיבה שהתוקף המוסרי שלהם בגובה הדשא ושם הם ישארו.

 20. 21
  אל חשש. דגל אש"פ רמאללה המונף בצד (שמאל) של התמונה כבר ישתיק אתכם. לנצח.
 21. 20
  דיסאינפורמציה

  ב-YNET דווח שהיינו אלף איש בתל אביב - ולפי אמדן המשטרה היינו 5,000 - אני רואה מגמתיות רבה בסוג כזה של דיסאינפורמציה ולפחות כאן כתבו שהיינו אלפים.

 22. 19
  נראה שב"אם תרצו" מתקשים להבין את משמעות המונח זכויות אדם

  הפעילים הסתובבו עם שלטים כגון "גם לחיילי צה"ל זכויות אדם", וכן "גם למתנחלים יש זכויות אדם".
  איש אינו כופר בזכויות האדם של המתנחלים או חיילי צה"ל, אך מתקשה אני להבין אילו *זכויות אדם* של אלה מופרות.

  1. נגיד.... הזכות של אשר פלמר לחיות.
  2. הזכות לסיקור מאוזן למשל
 23. 18
  נכון, גם מתנחלים הם בני אדם, אבל תחת הגדרה פולשים לקרקעות כבושות השייכות לפלסטינים.
  1. צר לי לאכזב אותך, אבל גם אתה תחת הגדרת "פולש לקרקעות פלסטיניות"

   לא מאמין?
   תדבר פעם אחת אם פלסטיני ותלמד דברים חדשים שלא קוראים בעיתון

 24. 17
  הגיעה הזמן שנדאג לכל בני האדם, בלי להציב את עצמנו כעליונים על האחר

  יישאר כוח לצועדים. אל תתנו לחקיקה האפלה ולפרובוקטורים האלימים לדכא את רוחכם!

 25. 16
  לעצור מישהו כי הוא קרא לשוטר "אדולף" זה פשוט דבילי. ולקרוא לו "חזיר" זה חוקי?
 26. 15
  אני מרמת השרון, למה מכנים אותי נוער גבעות?

  אני לא גר בהתנחלות וסולד מתג מחיר, למה "הארץ" משקר ומתייג אותי? השמאל הפגנים עם דגלי אש"ף ואנחנו עם דגלי ישראל, רוב המפגינים היו מ"אם תרצו", "צעירי ביתנו" ו"צעירי הליכוד", איך הגעתם לנוער גבעות? די לדה לגיטימציה!

  1. תאמין לי, אתה לא.
 27. 14
  "השתתפות" אם תרצו ואנשי מגרון

  צעדת זכויות האדם, כשמה כן היא. גם אם רבים ממשתתפיה הם שמאלנים, ואף מפגינים בעד עמדות שמאלניות, יש לחלוטין מקום גם לגישות אחרות, כל עוד הן מתייחסות לזכויות האדם (לכל באי עולם, ככותרת ההכרזה, עליה מבוסס היום הזה) כערך שלמענו הם מפגינים.
  "אם תרצו" ותושבי מגרון באו להפגין נגד המפגינים. בחמש הדקות הראשונות של הצעדה, חמישה מהם הספיקו לצעוק עליי שאני בוגד, ושאיני יהודי. זאת, מבלי שאמרתי להם מילה אחת (ולא כל שכן - נגדם). הם עמדו מנגד, ולא היו חלק מהתהלוכה (בשלבים שלפני ההפרדה בינם לבינינו.
  אני לא חושב שאפשר בכנות לומר שהם לקחו חלק בהפגנה. הם ערכו הפגנת נגד (ורכבו על אישור המשטרה שקיבלה האגודה לזכויות האזרח)

  1. ויש לי מה להוסיף על זה:

   לא ראיתי מפגינים ימניים שחטפו מכות היום, למרות שזו היתה הזדמנות לא רעה. אבל כשבאו להפגין אצלם בבית, ענתות, לפני חודשיים, יצאו אנשי היישוב והפליאו מכותיהם במפגינים. הכל מתועד בווידאו. לא ידוע לי שנעצר מישהו. אנשים צבועים ומתחסדים. זכויות אדם אלעק.

 28. 13
  איזו הפתעה! עצרו "אנרכיסט" ששאל את אדולף לשלומו! גם כשהימין והחרדים קןראים נאצים אתם עוצרים?

  החרדים והימין יכולים להפעיל אלימות פיזית בלתי נסבלת, שלא לדבר על מילולית - איש מהם לא נעצר.
  אך כשמפגין שמאלני זורק הערה צינית - הוא מיד מושלך לכלבוש. מדינת אפרטהייד כבר אמרנו?

  1. הם לא נעצרים. הם פשוט חוטפים מכות רצח מיס"מניקים

   עוד לא ראיתי שמאלני אחד שדורס אותו סוס, או ילדה שמאלנית בת 12 שזורקים לתא עם נרקומנים לכמה שבועות.

 29. 12
  ״נגד הפרויקטים של ההתנחלויות ביפו״ ישראל - המקום היחיד בעולם המערבי שיש מקומות שאסור ליהודים לגור בהם
  1. שים לב לדקויות בעצמך

   יש נסיונות למנוע את הכניסה שלהם כקבוצה
   אם הם ינסו בתור בודדים לשכור או לקנות דירות ביפו אף אחד לא ימנע את זה מהם

   בקריית מלאכי יש נסיונות דומים של קבוצה מסויימת להיכנס לשם כקבוצה וגם שם מנסים להילחם בתופעה
   בקריית מלאכי מדובר על נסיונות להקים פרוייקטים אך ורק לחרדים ובכך להקים שם שכונות בסגנון מאה שערים
   אך אין שום מניעה מחרדים לשכור או לרכוש לעצמם דירה בעיר למעשה 15% מהאוכלוסיה שם הם חרדים אך הם לא מתגוררים באזורים השייכים רק להם אלא מעורבבים באוכלוסיה

  2. התבלבלת, מי שמגורשים מבתיהם ונדחקים לשוליים ביפו הם הערבים. אנא שים לב למציאות
 30. 11
  גרסת המשטרה כאמת צרופה...

  כן, נכון, הצעיר ניגש למפקד המשטרה, ואמר לו: מה שלומך, אדולף. תודה לכן הארץ על עיתונאות ביקורתית.

 31. 10
  למה לא מציינים שהעצור שייך לכנופיית האנרכיסטים השמאלנים? אה, הארץ... הבנתי.
 32. 9
  מדוע מצעד של זכויות אדם צריך להיות שבוי בידי הקיצונים משני הצדדים

  לא שלום עכשיו ולא נוער הגבעות. קיצוניות דרסטית שכזו פוגעת בכולנו. היכן הרוב שצריך להפגין .ואולי זו הבעיה שהשולים ההזויים משתלטים על השיח

  1. אי אתה לא הגעת
  2. כי עיתון הארץ מציג מילואימניקים, אנשי דרום תל אביב

   ואנשי שדרות שדורשים את זכויותיהם כ"נוער הגבעות"

 33. 8
  ודי לכיבוש המביש כי עם כובש לא צודק - נקודה
  1. עם שמבצע פיגועי התאבדות נגד אזרחים ויורה רקטות בכוונה תחילה על מטרות אזרחיות, הוא לא עם צודק. נקודה יותר גדולה.

   אש"פ הוקם והחל לבצע פיגועי התאבדות לפני 67.

 34. 7
  ממומנת ע"י ממשלות זרות שמזרימות מיליוני שקלים בשנה
  1. היי זה גם מה שפוטין ואסד טוענים.
  2. אני מסכים: הגיע הזמן שממשלת ישראל תממן את ארגוני זכויות האדם

   למרבה הצער הם נאלצים להסתפק בעיקר במימון זר.

  3. כנראה שגם הם צודקים

   מצד שני, גם אסד מממן את האופוזיציה בישראל, אז אין לו על מה להלין

 35. 6
  כשהשמאל בשלטון הם צורחים ״שלטון החוק ״

  איפה היו המפגינים הצבועים כשהחריבו את גוש קטיף? כשעצרו ילדות בנות 12? כשהכו מכות רצח ילדים ונשים במגרון? אז הם הפגינו בעד אכיפת ״שלטון החוק״ גם כשהחוק היה לא חוקי

  1. מכות רצח ? מי נרצח ? לא נסחפת כתום עלוב
  2. לשמאלנים יש אמות מידה שונות עבור שמאלנים, ימנים וערבים

   כשסותמים את פיו של השמאלן זה סכנה לדמוקרטיה.
   עבור הימני זה כדי למנוע הסתה

   כאשר יהודי מנסה למנוע ממחבלים להיכנס לישראל זהו פשע מלחמה וטבח.
   כאשר ערבים הורגים יהודים הם זועמים על הכיבוש.

   הו הסטנדרט הכפול, הכפול

  3. הם אכלו סושי
  4. פינוי ישובים בהחלטת ממשלה הוא חוקי למהדרין.

   ליישב אזרחי מדינה בשטח כבוש, לעומת זאת, זה לא.

  5. והחמאס על כל שטח המדינה ככבוש אז כל אחד והכיבוש שלו הגדה הייתה שטח כבוש עד 67 בידי הירדנים מה אמרתם אז?
  6. כתום, איפה היו המפגינים הצבועים כשהחריבו את אלעראקיב? כשעצרו ילדות בנות 12? כשהכו מכות רצח ילדים ונשים בכפרים פלסטיניים? אז הם הפגינו בעד אכיפת ״שלטון החוק״ גם כשהחוק היה לא חוקי
  7. אילו זכויות אדם נשללו ממתנחלי גוש קטיף?

   -כל המפגינים שוחררו
   -כל המשפחות המפונות מסוגלות לקנות דירה ברמה גבוהה מהממוצע בארץ
   -לא מנעו מאנשים את הזכות להפגין ולהביע את דעתם

   אז תסביר בבקשה איזו זכות שלהם נפגעה ובאיזה אופן

  8. גם חקיקת חוקים חדשים בכנסת היא חוקית למהדרין
 36. 5
  נמאס מהשקרים מראייה וגם מרשת ב' מספר המשתתפים לא הגיע לאלף אתם מאבדים אמון הציבור
  1. היו אלפים רבים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! חילונים ודתיים, יהודים וערבים!!!!

   כולם נגד גזענות ובעד זכויות אדם.

  2. היו אלפים רבים!!!! חילוניים,דתיים, יהודים וערבים!!!!!

   כולם נגד גזענות ובעד זכויות אדם.

 37. 4
  איך נראה אנרכיסט?

  יש לו קרניים? זנב? רגע רגע, בטח לבש בגדים שחורים עם שרשרת או שתיים. או לחילופין בגדים גזורים עם סיסמאות נגד מלחמות...
  אני קונה את הבגדים שלי בזארה, לצורך הסוואה אתם יודעים..

  1. אני לא ממש אנרכיסט, אבל אני מוצא בגדים ברחוב אחרי בית משפט שלטון ההון כבר זרק אותי אליו

   ובגלל הנס הזה שאני עדיין בביתי ומקליד ממסך ענתיקה אני עדיין משלם בהתהפכות המראות מול עיני וקול צחוק עיוועים ניחר מגיח כמו קלאסטר של פנדרצקי באוזני.אלה הן השעות שבה מה שנשאר מן המדינה נע לעבר שלטון אור בין הערביים, אור שהוא לא יום ולא לילה ועד לרגע הזה לא קם לי מושיע- וקולות ענות של עשיית שפטים בכל חידוד, לינץ' מדיקאלי בפורטלים, אינקוויציית "זאת המציאות" בקלינקות- מציאות אורווליאנית שבה כבר אין עונה לי. קופתם הרושמת מתקתקת ולשאלה "אנה?-אין עונה !

  2. אנרכיסט נראה כמו הצרות הנפשיות שלו. מוזנח, (סתיו שפיר תסתרקי כבר!) מתלהם ומדבר שטויות שקשר ביניהם למציאות יוק.
  3. סחתיין יא עאמי !

   אני מתלהם גאה ! מאחורי כמה מאות דפי שירה מוחנקת ומושתקת וןאאיל המשכיל- משוגע איש הרוח כבר אמרנו? אשר למציאות המזולזלת בהנפת יד מבטלת של ראש עירית חריאניסטאן, היא בת ים תחת מועצת לחיאני ותואמו איש האלוהים מטעם עצמו- עדיין השאלה פתוחה מיהו עותומני בסיפור סרחון היחד הזה. את צרותי הנפשיות אני מסכם במילה אחת, בגרמנית דווקא Wiedergutmachung שזה אומר הסכם השילומים, ומשם מתחחילות צרותי הנפשיות של מי שחמישים וחמש מתוך חמישים ותשע שנותי על אדמת ציון היו לשמה ולשורקה ולקלסה ולבדיחה גרועה אבל כאשר הגיעו אוצרות מופלאים בדמות ספרים מאת סופרים גרמנים יהודים וממוצא יהודי שעסקו בנבכי ישותם ותרבותם לא נמצא כוח אדם בספריה הלאומית בירושלים לטפל באוצר וכל מה שהגולים מגרמניה המנואצת נשאו אתם לקצווי תבל ומקומו היעוד לו היה ירושלים- נשלח לגרמניה אשר לא תשוב עוד לשרוף אותם- אבל צרותי האישיות ומציאות היוק-מאלטה בפי בריון עיתון "נראה אתכם" מוכיחות על כישוריו הבלתי נדלים בפתיחת מספרה- ושם מקומו,ואם כבר אני מבקש להודות לספרים שמכיאים אותי, אנשים חביבים ואצילים, נלבבים והגונים שלא מטיחים מול הזולת "תסתרק כבר" אחד דר. סירוטה מנהל בדימוס של שש-א הגדיר סכיזופרנים כמי שלא מתרחצים, לא מתגלחים, לא הולכים לשירותים"..אז אני הלכתי לפורטל...הוא מומחה לסרוק במסרקות ברזל וזריקה- אני הרי בחופשה מן המוסד. ש"ב- ישקני

 38. 3
  איפה הזכויות שלי כאזרח

  אנו גרים בדרום לא רוצים את העזתים ולא מעונינים איתם בקשרי מסחר
  מבחינתי שינמקו באיזור שלהם אבל לא הם חייבים לירות פצצות על בתינו ולאחר מכן בוכים על ההפגזות של צהל .
  יש גבול לכל תעלול מי יממן את הטיפולים הפססיכולוגים לילדים שלי
  ואך אפשר לתבוע את העזתים על הנזק שהם גורמים
  על איזה זכויות הם מדברים .

  אם היו מפסיקים את המלחמות שלהם בנו היהודים מצבם היה יותר טוב

  1. צר לי על הפגיעות והצרות שלכם שכני עזה. להגיד שהעזתים יורים טילים זה כמו להגיד שהישראלים או היהודים הם חרדים או פשיסטים. החמס הרג יותר עזתים ממדינת ישראל. גם שם יש פוליטיקה, גם שם יש רוב שמעדיף חיים נורמלים. מה אתה רוצה מעם שהפסיד את מולדתו וחי בחנק תחת מגף הכובש? הישראלים רקדו הורה אחרי כל ניצחון ולא טיפלו בתוצאות הלואי. הציונים ראו בערבים מאז ומתמיד לא יותר מליכלוך שיש להפטר ממנו. אל תשכח איך הם התיחסו לעדות המזרח. יש מחיר לגזענות והתנשאות
  2. אם לא אכפת לך שהעזתיים ינמקו באיזור שלהם, מה לך ולזכויות אדם, טיפש?
  3. כל העזתים ירו טילים על כל הישראלים. אח"כ כל היהודים תקפו את כל העזתים וכולם מתו. טוב, לא מפתיע, הרי כל הערבים פרימיטיבים וכל היהודים תאווי בצע.
 39. 2
  נערי הגבעות הפשיסטים ונערי גוש שלום האנרכיסטים-שמאלנים, הם אויבי המדינה.
  1. תמשיך ככה ותגלה שפוטין הוא גם ראש הממשלה שלך.
  2. לא רוצה לשלוט על עם אחר. אני אויב המדינה?
  3. "נוער הגבעות" ו"תג מחיר" לא יוזמים דבר למען המדינה רק למען עצמם על חשבון הציבור והמדינה, אך כהרגלם מתעלקים על אחרים ובמקרה זה על תנועות השמאל....
 40. 1
  נוער הגבעות לא מכנה את עצמו כך, ואילו שלום עכשיו כן. עם מי מזדהה העורך?
  1. "נוער הגבעות" זה כינוי כולל לכנופיות האלימות של מתנחלים צעירים שטופי מוח

   "שלום עכשיו" זה ארגון רשום ומאורגן (ממש כמו כהנא חי, אלא שמאחר ושלום עכשיו לא מסיתים לרצח, הם - נכון לעת עתה - עדיין חוקיים).

   מאחר ולפי התגובה שלך יש לי סיבות להאמין שלא מדובר באדם אינטליגנטי במיוחד, אסביר יותר בפרוטרוט את הנקודה:

   המשפט שלך "נוער הגבעות לא מכנה את עצמו כך", הוא אבסורדי מכיוון שזה כינוי כולל לאותן כנופיות שלא מכנות עצמן בשום שם יחיד ומוגדר. "שלום עכשיו" זהו ארגון רשום ומאורגן.

   הבנו את ההבדל? הבנו למה נעשה שימוש במושג "נוער הגבעות"?
   זאת קונספרציה של השב"כ!

  2. שירת הנוער שיר עתידנו, שיר התישבות בניין ועליה (בעבר שרו השיר בתנועות הנוער, יתכן שעדין שרים)
  3. כל שכתבת הוא אמת ללא עוררין. אם נסתכל בעין בלתי מזוינת על איך קמה מדינת ישראל, הרבה לפני 48, בימי אצ"ל, לח"י והפלמ"ח, ניראה שמעשי נוער הגבעות שואב השראה מאותם ימים, מאותה רוח. אינני מצדיק את אלו או אלו. ראה מה עושה המדינה לבדואים היום. כל מי שבעד רוב יהודי במדינה ונהנה מזה הס לו מלהזכיר צדק חברתי. ואיזה יהודי לא נהנה מזה?
  4. זה לא סוד, רק חשוב להמשיך ולהציף את זה עבור אנשים פחות עירניים
  5. רז, שמשום מה סבור שהוא אינטלגנט

   כפי הנראה כרוב האנשים הסוברים שהם אינטלגנטים, גם אתה לא מסוגל לחשוב מחוץ למה שלימדו, ולהצליח להתגבר על הפרדיגמה המחשבתית של השמאל הקיצוני.
   בין הצועדים היום היו תנועות רבות, כדוגמת אם תרצו, רעננים, וישראל שלי, וכן אזרחים בודדים אשר חשים, ובצדק, שזכויות האדם שלהם נרמסות אך ורק משום שהם גרים מעבר לקו הירוק.
   להכרותי עם כמה מהתנועות שצעדו, ועם כמה מהאזרחים הם כלל לא "מסיתים" (לפי הפירוש הפשוט. כמובן שהם "מסיתים" לפי הפירוש של השמאל הקיצוני - פירוש הטוען שכל אדם שחולק על הדעה של יריב אופניהיימר הוא מסית לרצח)
   וודאי שהם לא אלימים.
   רבים מהם גם לא גרים בכלל על גבעות. חלקם גם לא גרים ביו"ש.
   ההצגה של ציבור גדול זה, כנוער גבעות, באה לטשטש את המציאות - ובכך למנוע דיון רציני ומעמיק בדעותיהם.
   דרך ידוע של הפחדנים להימלט מעיסוק בדעות היא הפיכת היריב הפוליטי לקריקטורה ובכך להימנע מהצורך לשמוע את דבריו.
   מצער, אם כי לא מפתיע, שעיתון הארץ, עיתון לאנשים חושבים, משתמש בשיטות זולות ע"מ ליצור בוז כלפי אנשים שדעותיהם יכולות להיות לגיטימות, ובוודאי חוקיות.
   מצער עוד יותר, רז, שאדם כמוך הטוען שהוא אינטלגנט, לא מסוגל לראות שהוא חי בעיוורון. כמובן אין זה מפתיע.

  6. נוער הגבעות הוא סופנו. את השיר שציטטת שרו תנועות שמאל.
  7. נוער הגבעות בהחלט יכול להיות עתידנו. בדיוק בגלל זה יצאנו לרחוב
  8. נוער הגבעות הוא חוד החנית בליבה של האומה שרצתה יותר מדי..
  9. נתנאל, לעצור את נוער הגבעות מלפגוע ברכוש של פלסטינים או לבנות על אדמה שבכלל לא קנו או לחבל בג'יפים של צה"ל זה לא נקרא לפגוע בזכויות שלהם. עד היום הצבא מגן עליהם ובכך נותן להם רשות להמשיך לעקור עצי זית ולגנוב אדמות. כולנו רוצים שהם יישארו בבתיהם היכן שירצו. כשתקום מדינה פלסטינית אני רוצה שכמה שיותר ישובים שלהם יסופחו לישראל, אבל עד כאן, להמשיך את הקרקס שמתנהל ביו"ש זה לא מתקבל על הדעת.
  10. נוער הגבעות ונוער שלום עכשיו מאוחדים בסולידריות אשכנזית לשינאת הפרענקים של הפריפריות ומדינת כל ענייה הצבועה שחור.
  11. "שלום עכשיו" זה ארגון רשום ומאורגן ?!? אתה בטוח? יש מספר ע.ר. ?

   ממש מוזר, כי אאל"ט יש להם מנכ"ל ואפילו עשיה ציבורית רבה כולל עתירות. אולי יש להם שם אחר?

  12. נוער הגבעות דומה יותר ל'נוער ההיטלראי' מאשר לתנועות הנוער של השמאל. הם גדלו לבנות ולתרום למדינה - אתם גדלים להרוס ולעשוק את המדינה = זה כל ההבדל
  13. המשת"פים השמאלנים של הטרור מכנים את עמצם כ"פעילי שלום",אז מה?
  14. ל"עיתונות סימטרית" 15:28 - אולי אתה צודק, יש להציף את הכל ולהתחיל מחדש!