ת"א: גל תקיפות נגד הקהילה הגאה, סמוך למרכז שלה

מתחילת השנה אירעו בגן בו שוכן המרכז לפחות ארבע תקיפות חמורות. חברי המרכז אומרים כי האלימות מתאפשרת בשל היעדר אבטחה ותאורה

גן מאיר, מקום מושבו של המרכז הגאה בתל אביב, אמור להיות אי של ביטחון ללסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. אלא שבחודשים האחרונים, מעידים השוהים בגן, זה אזור סכנה. "יש פה יותר מדי אלימות. יש חבורות שמסתובבות עם אולרים. אנשים חוששים להיכנס לגן", מספר נער בן 17, חניך בארגון הנוער הגאה (איגי). "יש לי המון חברים שמפחדים לעבור באזור הזה. גם אני מפחד לבוא לפה, וזה אמור להיות הגן הגאה", הוא מוסיף.

הוא לא לבד. חברי הקהילה הגאה מביעים חשש מהתגברות הפעולות האלימות נגד הומואים בגן מאיר. לדברי מנהל המרכז הגאה, יובל אגרט, אירעו מתחילת השנה לפחות ארבעה מקרי תקיפה של חברי הקהילה, אך ורק בשל נטייתם המינית. הוא מציין כי ייתכן שהיו אירועים נוספים, שלא הובאו לידיעתו. בקהילה טוענים כי המשטרה אינה מתייחסת לעניין ברצינות הראויה, ודורשים להגביר את אמצעי הביטחון בגן בהקדם.

הגן עצמו חשוך מאוד. למעט בעלי כלבים, השוהים בעיקר בגינה בכניסה המזרחית מרחוב המלך ג'ורג', נראה כי מעטים מנצלים את הריאה הירוקה בלב תל אביב בשעות החשיכה. חברי הקהילה הגאה חולפים במהירות בשבילים בדרכם אל המרכז הגאה ובחזרה ממנו. על הספסלים הפזורים בגן אפשר למצוא בערב ובלילה בעיקר חסרי בית וחבורות של נערים מצוידים באלכוהול. פה ושם יש גם זוג המבקש למצוא פינה שקטה.

גן מאיר בשעות הלילה בשבוע שעבר. עיריית תל אביב התחייבה להתקין במקום מצלמות אבטחה ולהקים נקדות שיטור קהילתיוקנין עופר

התקיפה האחרונה בגן מאיר אירעה ביום חמישי לפני כשבועיים. קבוצת נערים, בני 12-14, תקפה שני צעירים שישבו על ספסל בגן. שני הצעירים סיפרו כי נשאלו על ידי הנערים אם הם הומואים, ולאחר שענו בחיוב, הנערים שפכו עליהם בירה, ירקו עליהם, בעטו בהם, גרמו להם חבלות ואף שברו לאחד מהם את הלסת. הצעירים הזעיקו למקום את המשטרה, אך התוקפים לא נעצרו, בשל גילם הצעיר. אחר כך הגישו תלונה במשטרה, אך לדבריהם זכו ליחס מזלזל.

בעקבות התקיפה ביקש אגרט להיפגש בדחיפות עם המשנה למנכ"ל עיריית תל אביב, רובי זלוף. בשבוע שעבר הציג לו ולבכירים אחרים בעירייה שורת בקשות. רובן נענו בחיוב. סוכם כי העירייה תתקין בשנה הבאה מצלמות אבטחה בגן, תפעל לפתיחת נקודת שיטור קהילתי ולהרחבת הסיורים, תגביר את התאורה בגן ותגזום את הצמחייה. עם זאת, לפי שעה אין לעירייה כוונה לשוב ולממן הצבת מאבטח בכניסה למרכז הגאה, בעלות של כ-80 אלף שקלים בשנה, כפי שעשתה בשנה הראשונה שלאחר הרצח במועדון "ברנוער".

"זה רק עניין של זמן. מקרה האלימות הבא יהיה הרבה יותר קשה משבירת לסת", אומר אגרט. לדבריו, מקרי התקיפה דומים זה לזה: הומואים השוהים בשטח הגן מותקפים בלי כל סיבה, פרט לנטייתם המינית. "החשש שלי הוא שכיוון שלאט לאט הגן מזוהה עם המרכז, יקרה מה שקרה בעבר בגן העצמאות, אליו הגיעו פרחחים ועבריינים במיוחד כדי למצוא קורבנות ולהתעלל בהם", הוא מזהיר.

שי דויטש, יו"ר האגודה לשמירת זכויות הפרט, למען לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים (להט"ב), שותף לחשש. הוא מספר כי בקו הסיוע של האגודה התקבלו בשנים האחרונות מאות פניות על אלימות והומופוביה. "אנחנו נתקלים בבעיה מאוד ידועה. אין סטטיסטיקות ואין מחקרים, אז התופעה לא קיימת ואין במה לטפל", הוא אומר.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

האגודה פועלת לחנוך באוגוסט בשנה הבאה מרכז דיווח על אלימות והומופוביה, בהתבסס על מודלים בינלאומיים. "מרכז דיווח כזה מטפל בפניות ועובד עם הרשויות. יש נציג במשטרה שהוא ייעודי לקהילה. המרכז מומחה באבחון הפניה ויודע לאן להפנות אותה. הוא גם ייצר דו"חות כדי לדווח על התופעה ואז נוכל לבוא ולדרוש מהמדינה לטפל בה", מסביר דויטש. "הקהילה תדע שיש לה כתובת, שאנחנו לוקחים אחריות על הקהילה שלנו".

מוטי מילרוד

דרור, אחד הצעירים שהותקפו בגן לפני כשבועיים, מאשים את המשטרה בטיפול רשלני בתלונתו. לדבריו, ארבע ניידות אמנם באו במהרה לגן מאיר, אך לא עשו דבר על מנת לתפוס את התוקפים ולמצות עמם את הדין. "אני מרגיש שהותקפתי פעמיים. אפשר היה לעשות הרבה, אבל בגלל שאלה ילדים ובגלל שאנחנו הומואים - לא עשו שום דבר. המשטרה בוחרת כל פעם להתעלם ולהגיב בציניות", אמר בשיחה עם "הארץ".

עוד אמר דרור כי אינו חש ביטחון להסתובב בתל אביב, על אף היותה מרכז של הקהילה הגאה. לדבריו, המשטרה אינה מתייחסת ברצינות לאלימות כלפי הומואים: "לא בטוח להומואים להיות בתל אביב היום. אם אין לך גיבוי משטרתי, מה תעשה? תקים צבא משלך? הכתובת על הקיר - יהיה עוד רצח, כמו ב'ברנוער' ושוב המשטרה לא תמצא את הרוצח. איזה הומו, תייר או ישראלי, ירצה לצאת לרחוב שבו מותר לאנשים לתקוף אותו והמשטרה לא עושה שום דבר?".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מבדיקת האירוע עולה שבעקבות ההודעה שהתקבלה במשטרה הגיעו למקום במהירות ארבע ניידות משטרה שטיפלו באירוע ביעילות ובמקצועיות. השוטרים חברו לפונה וזה טען כי נערים הציקו לו, אך סירב להגיש תלונה, טען שלא הותקף וביקש להרחיק מהמקום את הנערים. המשטרה בדקה את הקטינים, שהינם בגילאי 12-14, תחקרה אותם והרחיקה אותם מהמקום. בהמשך הלילה הגיע המתלונן לתחנת המשטרה ומסר תלונה בגין תקיפה. תלונתו מטופלת ובסיום הטיפול יעודכן על תוצאותיה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 40
  אני די בטוח שהמשטרה משלמת לעבריינים כדי לפטור את בעיית "הפריקים"

  ציטוט מהאתר של מחוז תל אביב: "אזור המש"ק הינו מתחם טריטוריאלי עירוני קשה, הכולל את דיזינגוף סנטר, את כיכר דיזינגוף ואת גן מאיר. המש"ק עוסק בביטחונם האישי של עשרות אלפי עוברים במתחם ומטפל בתופעות של פנקיסטים ואנרכיסטים"

 2. 39
  בושה למדינת ישראל!!
 3. 38
  קורבן

  גם אני וחבר שלי הותקפנו בגן מאיר לפני כחודש על ידי קבוצה שזיהתה אותנו כהומוסקסואלים. למזלי זה הסתיים בשבילי בכמה חבלות בבטן ופנס בעין, אבל הנזק החמור הוא לא הגופני, כי אם הנפשי. מאז המקרה התחלתי לקחת כדורים נוגדי דכאון ולחץ, התחלתי להתרחק מהסובבים אותי ולחלום על המקרה, מה שמוסיף לי מתח נפשי רב. בנוסף לכך, כנער בן 17 בארון הייתי צריך במשך שבועיים להסתיר את כל החבלות מהמשפחה עם איפור ולחיות בפחד שמישהו יראה אותן וישאל מה מקורן. אני מתחנן למדינת ישראל- אנא, עשו משהו בנדון והפסיקו את גל האלימות הזה, בשבילי, בשביל הקורבן ובשביל הקהילה כולה. אני כבר התחלתי תהליך פסיכולוגי עם אנשי מקצוע שיעזרו לי לצאת מזה, ואני ממש מקווה שאהיה האחרון שיצטרך לעשות זאת

 4. 37
  קורבן

  גם אני הותקפתי לפני כחודש בגן מאיר, למזלי זה הסתיים רק בכחבלות בבטן ופנס בעין. הנזק הגופני לא חשוב כמו הנפשי.. לאחר התקיפה שהייתה מלווה באיומי סכין התחלתי לקחת כדורים נוגדי דכאון ולהתרחק מהסובבים אותי מתוך לחץ, חוסר שינה ואובדן בטחון בזולת. אני מתחנן שמדינת ישראל תעשה משהו בנושא כדי להפסיק את גל האלימות הזה, מתחנן!

 5. 36
  אין ספק שהתקנת מצלמות אבטחה תקנה יותר ביטחון ושקט נפשי לתושבים
  1. אולי הזוגות בגן אינם מעוניינים במצלמות אלא מבקשים פרטיות?
 6. 35
  רק חינוך לסובלנות יקטין את האלימות נגד מיעוטים וחריגים, וגם תגובה כואבת של הנפגעים

  תקיפת הזוג בגן מאיר חמורה ללא ספק פחות מרציחת חסר הבית בחיפה ופציעת חברו בידי חבורת צעירים משועממים. ההומוסקסואלים מותקפים בדיוק כפי שמותקפים חסרי בית, קשישים, פלשתינים או מהגרים מאפריקה, כי הם קבוצת מיעוט חלשה וזמינה להתעללות. הגורמים לפגיעה בחסרי ישע הם חוסר חינוך לסובלנות, תסכול, שעמום ואלכוהול.
  ולחברי הקהילה הגאה אני מציעה להאבק באלימות - באלימות נגדית, כן, לימדו קרב מגע והראו לילדים שמתגרים בכם שאתם יודעים להחזיר.

 7. 34
  תל אביב

  העירייה אחראית על סגירת הגן בלילות כמו בכל מטרופולין שמושך אליו אנשים מכל האיזור. רוב הנוער האלים בגן בכלל לא מן השכונה ותושבי השכונה מפחדים לעבור בו.לבניו יורק סוגרים את הגנים בלילה או הצבת כוח משטרתי קבוע בגן. מנהל הגן לא עושה כלום. יושב עם החברים שלו בבוקר והם שותים קפה על ספסל שבנו לעצמם ונהפך בלילה למקום ישיבת מסוממים ושיכורים

 8. 33
  שיממנו את האבטחה במקום לילל כל אחד יתרום מכיסו 10 שקל בחודש !
  1. מדוע צריך אבטחה פרטית במרחב הציבורי? מה השלב הבא, כל אחד מאיתנו ישכור לו שומר ראש? מאבטח צמוד?

   מקומות בהם יושבות חבורות בני נוער השותות אלכוהול ומתפרעות, הפכו למטרד ציבורי בהרבה ערים - יש לפעול באופן ממלכתי או עירוני למיגור התופעה ולא לקרוא להפרטת הבטחון האישי.

 9. 32
  יותר נורא מלקרוא את הכתבה זה לקרוא את חלק מהתגובות פה, המדינה שלנו מדרדרת ואנשים עוצמים את העיניים!
 10. 31
  כן, להקים צבא משלנו. מתנדבים שישמרו על הביטחון במקום בו המשטרה בוחרת לא לעשות כן.
 11. 30
  לא לא לא. אל תכניסו מצלמות לגן!

  הבעיה בגן מאיר קיימת בעיקר בימי חמישי בערב ואפשר לפתור אותה בקלות באמצעות סיורים משטרתיים פעם בשעה. לא צריך משטרה. הגן משרת הרבה אנשים אל תקלקלו לנו אותו עם מצלמות ושאר ירקות.

 12. 29
  על הקהילה ללמוד להגן על עצמה

  לסמוך על המשטרה זה כמו לתת לחתול את השמנת ושילך לקק בפינה.. על הלהטב"ים ליצור משמר קהילתי ולהראות שהם אולי הומואים אבל לא פריירים!
  תלמדו קצת מהמאבקים של אחיכם בעולם - אף אחד לא נותן זכויות וביטחון חינם.

 13. 28
  אסי עזר-לך ספר על זה באמריקא
 14. 27
  למה מחכים??...

  האם עיריית ת"א מחכה בנחת שיקרה אסון? די, אנחנו כבר יודעים מה יכולים לעשות המתנכלים, כבר לא צריך לחכות לכלום. תאורה, מצלמות, שיטור של שוטרים ושיטור קהילתי. זהו איזור מועד לפורענות ולפשעי שנאהץ רון חולדאי
  go, go, go. זוז!!!!!! אתה יודע לבצע משימות כאלה ולא רוצה עוד אסונות כמו בליל האימים הנורא ההוא.

  1. הדרך להיות אירן קצרה מתמיד. לא בא לי לחיות פה.
  2. הבעיה, כרגיל, *איננה* שיטור, פיקוח או תאורה. הבעיה היא חינוך. כנופיות של בני 12-14 שותות לשוכרה ומאיימות על עוברים ושבים? מה זה פה - סומליה? הרלם?

   שיטור זה אצבע בסכר. כדי לטפל בשורש הבעיה צריך להשקיע בגיל הרך, בבתי ספר מעולים, במתנ"סים מצוינים, ולעזור להורים לחנך את ילדיהם.
   אם צומחים לנו ילדים קרימינלים, הבעיה בפירוש איננה מחסור בשוטרים או בתאורה.

  3. דג קר- בקשה לא להעליב את השחורים מהרלם. הם (כמו ההומואים) מצביעים אסטרטגיים של השמאל הליברלי בארה"ב. מצא מין את מינו.
  4. הפתרון שלך מעולה ובמקום

   לצערי התחושה שלי שהמדיניות שלנו הולכת לכיוון של מעמדות ושליטת החזק נגד החלש...בקיצור לא רק שלשלטון לא אכפת השלטון יוצר את המצב הזה בכוונה תחילה! נראה למישהו שאין להם מושג מה קורה או שהם לא יכולים לעשות שינוי?? הם יכולים...

  5. שונא דם מיזנטרופ, מאיזה מערה חשוכה יצאת? תחזור לחור השחור שלך.
 15. 26
  כמו בכל תחום במדינתנו האזרח שומר החוק ומשלם המיסים מקבל אפס שירות ותמורה מרשויות המדינה.

  כל מי שאי פעם נזקק לעזרת המשטרה, בית המשפט, העירייה, מערכת הבריאות, או כל גוף ציבורי אחר, מבין שהמדינה היא משענת שלא ניתן להישען עליה. האזרח הוא זה שאמור לממן את חינוכו, בריאותו, זיקנתו ובטחונו, למרות שנגבים ממנו מיסים כבדים. עיריית תל אביב ומשטרת תל אביב מאפשרת לחבורות של פורעים שיכורים להטיל אימה על ציבור העוברים בגן מאיר ומסרבת לנקוט בצעדי מניעה וענישה כלפי הפורעים בגלל התירוץ המפוקפק של גילם- ובכך מייצרת את דור העתיד של הפושעים. רק כאשר מישהו יירצח שם, תתייצב מקהלת הצבועים בראשות חולדאי ותזיל כמה דמעות תנין למצלמות, אבל זה לא יעזור לאיש. האם רק אני חושב שאם נער מבוגר דיו לבצע עבירה אלימה, הוא גם מבוגר דיו להישפט ולהיאסר בגינה?

 16. 25
  המרכז הגאה בראשות יובל - עבודת קודש, חזקו ואמצו
 17. 24
  "אך התוקפים לא נעצרו, בשל גילם הצעיר" - מה???

  אז מה, כנופיות סטייל "התפוז המכני" של ספק ילדים ספק נערים יכולות לעשות ככל העולה על רוחן בתל אביב? מה המשטרה חושבת לעזאזל?

  ולבחור ששואל "מה תעשה? תקים צבא משלך?" - כן. תארגנו משמרות עם אלות בייסבול, כנראה שאין ברירה.

  1. כורה בור בו יפול. החוקים הליברלים המיטיבים והמקלים עם הפושעים, כל כולם מעשה ידיהם של ליברלים מתירנים מהזן שלך. איזה מן שמאלן אתה שלא יודע שהחמרת האכיפה על עבריינים זו "אג'נדה פשיסטית"?
 18. 23
  ההומואים קהילה אלימה. רדפו אחרי מאיר אריאל ז"ל לכל מקום בו הופיע, מיררו את חייו וגם השליכו לעברו חפצים.
 19. 22
  איך ילד בן 12 מרביץ לבחור בוגר?

  גם אני הומו ואני לא מבין איך ילד בן 12-13 מרביץ לבחור בוגר? תן לו אגרוף בפנים ןתאמין לי שיותר לו יטריד אותך. לא מבין את ההתנהגות הפחדנית של שני ההומואים.

  1. כי אולי הומו- אדם "בוגר" הוא קצת יותר תרבותי ולא רוצה להגיב באלימות

   נגד אלימות? אני מתקשה לחשוב על עצמי מרביצה לילדים אפילו אם הם בהמות...
   מצב עצוב וקשה

 20. 21
  עלות מאבטח - חברת קבלן
 21. 20
  זו ישראל של היום (בין שאר דברים טובים יותר...) :

  הדרת נשים. היום פוגעים בתמונות שלהן בפרסומת, היום לא מרשים להם לשבת האוטובוס אם יש מקום פנוי רק מלפנים. היום מתחילים להעלים אותן, משל לא קיימות, האחורי צעיפים - ועוד יש חוצפה (לרבנים) לאמור כי ידם אינה מאחורי התופעה. נשים לא יכולות לשיר היכן שבא להן - כלומר יכולות אבל גברים מעליבים ויוצרים ריק מסביבן. אותן חובשות, צוהרות, רופאות, מורות, אותן נשים שכלפיהן הם מכוונים את המיניות שלהם! אותן נשים שהן אימהות הילדים שלהן. היום על מנת לעבוד אתה צריך כיפה. לא חשוב במה את מאמין או לא - כיפה! לסופרמרקטים מסויימים צריך להכנס בלבוש "נאות ושל צניעות". אין יותר ייצוג נשים בביתי דין דתיים - אגב, למה יש בתי דין "דתיים" - משל של משמרות המהפכה?? בטיסה מאירופה לארץ בקשו ממני להחליף מקום כי רב לא רצה שאישתו תשב עם עוד גבר באותה השורה (למרות שהיא יכולה היתה לשבת על יד החלון, והוא עצמו בינינו! ביקשו ממני לשנות מקום! היום בישראל עוד יותר מסוכן לחיות חיים הומוסקסואליים. מחרתיים - לבית הספר לרפואה בצפת יתקבלו רק חובשי כיפות. לרחובות מסויימים בי-ם אי אפשר היה להיכנס בשבת - היום אי אפשר וזהו. גם לא המשטרה וגם לא בימי חול. רבנים פדופילים שלא עושים להם הרבה (אם בכלל הם מגיעים לדין מדינה). 80 אחוז מהאוכלוסיה העובדת תומכת ב 20 אחוז אנשים בריאים פיזית שאינם מוכנים לעבוד ולשרת והכל בשם אלוהים. גזענות לא מועטה. ככה זה נראה - אולי הגזמתי קצת - אבל הטעם הנהדר של נובל ישראלי מתכווץ לו אחרי יומיים לאור הזוועות הפוליטיות, הדתיות והדמוקראטיות. בברכה לכולכם.

  1. אכן, תמונה מכוערת אתה עושה לנו אבל אתה צודק.
  2. הסבר לבעייה שלך

   אתה קורא הרבה חדשות שזה סבבה, אתה גם מאמין לכל מה שאתה קורה שזה כבר קצת בעייתי, ואחר כך, באופן חמור יותר, אתה לא מבין שיש אנשים שדאגו לעריכת כל הידיעות הללו באופן כזה , על מנת שתסיק את המסקנות שם רוצים.
   אינטלקטואל ביקורתי אמור להיות קצת פחות תמים, וקצת יותר חשדן.
   המציאות היא הרבה יותר מורכבת מספין המיועד לדעת הקהל העממי.
   המציאות גם קצת פחות מדכאת.

 22. 19
  שמירה של הקהילה על עצמה

  רק תורנויות שמירה של הקהילה על עצמה הן הפתרון.

 23. 18
  הבעיה *איננה* התנאים בגן מאיר. אם חבורות של בני 12-14 מסתובבות עם בקבוקי בירה ומטילות חיתתן על עוברי אורח - זו הבעיה.

  את הורי הילדים האלה צריך לעצור, ואת הילדים לשלוח למשפחות אומנות. אם כי סביר להניח שהעניין כבר אבוד. איזה בהמות גידלו את הילדים האלה?

 24. 17
  בלי ועם קשר לנושא הגאה טוב תעשה עירית תל אביב אם תעמוד ותיקח אחריות על זכות התושבים לביטחון בכל מקום בו הם נמצאים, לתאורת רחוב פועלת בכל מקום בסביבה העירונית. כיום האחריות וגם יכולת הביצוע לנושא אינה באופן מלא על העיריה והתוצאה היא סכנה לתושבים בעיר הגדולה והפעילה ביותר בישראל. כיום העיריה איננה מסוגלת לאכוף על חברת חשמל לתקן תאורת רחוב ברחובות העיר. עדיף לא לחכות לקטסטרופה הבאה לפני התיקון שאולי יגיע.
 25. 16
  יש לי פתרון

  לימודי הגנה עצמית במרכז הגאה.תהיו מוכנים להגן על עצמכם.

 26. 15
  כן. הקימו משמר משלכם. הומואים ולסביות תוכיחו שאתם גברים גברים!! או נשים נשים:)

  כנראה בארץ הזאת אי אפשר לסמוך על המשטרה בשום דבר. יותר ויותר שומעים על פשלות והתעלמויות. המשטרה זקוקה למהפך מהיסוד.

 27. 14
  אפשר להפסיק את זה

  אם יתארגנו אוהבי בני מינם ויקימו קומנדו שישבור עצמות הומופובים אגרסיביים - ייפסקו התקיפות כבמטה קסם.

  1. true. you should set some ambushes

   Once and for all, get some of those bastards hospitalized

 28. 13
  להכניס מכות רצח לתוקפים. זו השפה היחידה שהם מביני
 29. 12
  האלימות הזאת היא עוד סימן להתבהמות הכללית והירידה במידרון הפאשיסטי של
 30. 11
  פשיסטים לא מודעים להיותם פשיסטים, הם פשוט מרביצים ורוצחים
 31. 10
  מי שלא יצביע נגד הימין, משת"ף של ביבי-ליברמן-ישי-ברק
 32. 9
  ממשלת הימין מטפחת פשיזם אלים שבקרוב ירצח אזרחים בגלל מחשבה שונה
  1. המשטרים הפשיסטים היו הרבה יותר אהודים על העמך מהדמוקרטיות הליברליות האליטיסטיות. מי שעסקו בהרג המוני בימי שלום היו רק הקומוניסטים יקירי השמאלנים.
 33. 8
  מה הבעייה לתת להם עיר משלהם...את כל השטויות שלהם הם יוכלו לעשות שם ומי שלא מעוניין להחצין את זה יוכל לחיות כמו נורמאלי.

  אדם שלא מסוגל לאהוב את השונה ממנו ונקרא גאה זה לא נורמאלי. מי שמתבלבל בין אחווה לאהבה יש לו בעיה....ואין לו אהבה.

  1. דיברת על ערסים רפי שכל, נכון?

   שהרי, הגורמים הבעייתים פה הם אותם פרחחים, אז אולי באמת פשוט ניתן להם עיר משלהם, את כל השטויות שלהם הם יוכלו לעשות שם.

   אני מניח שכאשר כתבת - אדם שלא מסוגל לאהוב את השונה ממנו, התכוונת לעצמך, שלא מסוגל לקבל באהבה מי שנטייתו המינית שונה משלך.

   אכן, יש לך בעיה.

 34. 7
  בגלל שהם ילדים ואתם אומואים

  תפסיקו להיות קורבנות. זה לא המון משולהב שתקף אתכם אלא חבורת ילדים מטומטמים. אם הייתם מגינים על עצמכם ושוברים להם כמה אפים, תוך יום העירייה והמשטרה היו מגבירים תאורה ונוכחות בגן. גם הקהילה צריכה להתארגן כדי להגן על עצמה ולא רק דרך פניות למשטרה.

 35. 6
  עין תחת עין

  במקום לשבת בחיבוק ידיים ולהתלונן.
  צריך להרים את הכפפה, להגיע מאורגנים למקום ולחכות בשקט. עד שיגיעו התוקפים, ואז להפוך את היוצרות. אלות, בקבוקים, שרשראות, ממש לונדון בוערת.

 36. 5
  לא רק כלפי הומואים

  אני אישה סטרייטית ובעוונותי עברתי בגן מאיר בשעת ערב. כששתיתי מים מהברזייה הטרידו אותי מספר נערים עם שריקות. כשהתעלמתי מהם והלכתי לכיוון השני במטרה להתרחק מהם, אחד מהם זרק עלי אבן שפגעה לי בגב, ובמזל לא גרמה לי נזק. בחרתי לא להתעמת איתם כי בפירוש חששתי לחיי. גן מאיר מלא בפושטקים שרק מחפשים הזדמנות לפרוץ באלימות. הגן לא בטוח עבור אף אחד.

 37. 4
  במקום לעשות מצעדים בת"א

  צריך להפגין בכנסת, לדרוש את כל הזכיות של כל אזרח, הגנה , נישואין, אימוץ, פונדקאות...ככה זה שמתרכזים במצעד מיותר בתא ולא נלחמים על הכרה חוקתית

 38. 3
  הבעיה מתחילה בכותרת

  "סמוך למרכז שלהם" - המרכז הגאה הוא לא של הקהילה הגאה, ובלי קשר לזה שמגיעים אליו גם סטרייטים בהמוניהם, הכותרת מעידה יותר מכל על התפיסה - המרכז הוא שלהם, הבעיה היא שלהם, זה רחוק מאתנו, זה בארץ ההומואים

 39. 2
  המוסקסואליות נוגדת את האתוס הציוני של הבאת ילדים בייצור המוני וציות עיוור לרוב. אני בטוח שממשלת נתניהו הצדקת כבר אישרה את בניית את המחנה לחינוך מחדש ליד מחנה הפליטים בדרום הארץ.
  1. הבאת ילדים בייצור המוני מהודו, גם כן מעשה ציוני ראוי. ר' התנהלות הפרקליטות ופסיקות ביהמ"ש העליון.
 40. 1
  רגע זה בעצם 800 אלף שקל לעשר שנים! להתחיל לתת דוגמאות על מה העיריה מבזבזת את הכספים? למיטב זיכרוני היא לא בדיוק בגירעון, אם יש כמה מקרים אז פועלים ומביאים 2 מאבטחים במילא תשלמו שכר מינימום אז יאללה להפסיק להתקמצן

  רגע זה בעצם 800 אלף שקל לעשר שנים! להתחיל לתת דוגמאות על מה העיריה מבזבזת את הכספים? למיטב זיכרוני היא לא בדיוק בגירעון, אם יש כמה מקרים אז פועלים ומביאים 2 מאבטחים במילא תשלמו שכר מינימום אז יאללה להפסיק להתקמצן