נתניהו: הדרת נשים סותרת את המסורת היהודית

עם זאת, ראש הממשלה הוסיף כי "מדובר בתופעה מצומצמת". הנשיא פרס: "אם הגבר לא רוצה לעלות על האוטובוס - שלא יעלה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב (שני) לשיח הציבורי בנושא הדרת נשים ואמר כי "אני מבקש לומר בצורה ברורה וחד משמעית - אני מתנגד נחרץ לתופעה זו. זאת תופעה מצומצמת, שאינה מעידה על כלל האוכלוסייה החרדית, אבל היא קיימת". נתניהו, שאמר את הדברים בטקס הענקת עיטור המאבק בסחר בבני אדם, הוסיף כי "מקומן של הנשים במרחב הציבורי חייב להיות מובטח ושוויוני. השוויון בין גברים ונשים הוא מוחלט. כך זה היה וכך זה ימשיך להיות. תופעה זו סותרת את המסורת היהודית: 'דרכיה – דרכי נועם'".

נשיא המדינה, שמעון פרס, שהשתתף אף הוא בטקס, אמר בנאומו כי "כל אפליה, בעיני כולנו, היא שגיאה חמורה שיש לתקנה בהקדם. לאחרונה עלתה התופעה של הדרת נשים או איסור שירת נשים במרחבים ציבוריים - אל לנו להפוך מרחבים ציבוריים למוקדים הנתפסים כאפליה הסותרת את ערכינו. אם הגבר לא רוצה לעלות על האוטובוס - שלא יעלה, אף אחד לא מכריח אותו. אבל לאף גבר אין רשות להכריח אשה לשבת במקום שהוא קובע - במרחב ציבורי לא תהיה אפליה.  כיהודי וכנשיא מדינת ישראל איני יכול לעבור לסדר היום על תופעות מסוג זה".

פרס תקף גם את תופעת הסחר בבני אדם ואמר כי זו עבדות מודרנית. "לצערנו העבדות לא עברה מן העולם. היא משנה צורותיה ונמשכת בפועל. נשים מופלות לרעה ופושעים הופכים אותן לשפחות. שלילת זכויותיה של האישה היא פגיעה בכבודה ומביאה לכך שהילדים ינשמו חרפה, מיומם הראשון... הסוחרים, המושחתים בבני אדם, מאתרים את החלשים ביותר, את הפגיעים ביותר, את העניים ואת חסרי הישע, רובם נשים וילדים כדי להפכם לקורבן, להעכיר את חייהם ואף לקצרם. זוהי שחיתות מוסרית נוראה ביותר".

בדבריו התייחס פרס גם לעמותות זכויות האדם הפועלות בארץ ושיבח אותן. "לשמחתי, בישראל פועלים גופים התנדבותיים למיגור התופעה ומסייעים לקורבנותיה להשתקם. קיומם של ארגוני זכויות אדם מתנדבים, נגד העבדות המודרנית, נגד הסחר בבני אדם, נגד הניצול וההשפלה - הם תופעה ערכית ממדרגה ראשונה. זה כבוד למדינה שלנו שנמצאים בתוכה בני אור מתנדבים הלוחמים בבני חושך אפלים. קולה המצפוני של ישראל מן הדין שישמע גם בזירה הבינלאומית ובמרחב האזורי".
 

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

בשבוע שעבר התקיים בכיכר המשביר בירושלים אירוע מוזיקלי שתכליתו מאבק בתופעת הדרת הנשים בבירה ובעקבות הפרסומים על איסור שירת נשים בצה"ל. המופע התקיים סמוך למדרחוב בעיר, ועל הבמה עלו בזו אחר זו נשים שונות לשיר. אחת מהן היא הזמרת איה כורם, שאמרה: "מעציב אותי ומחריד אותי מה שקורה בארץ, אבל משמח אותי עד דמעות לראות מה קורה פה". את הדברים אמרה כורם בהתייחס לעשרות שבחרו לבוא לאירוע למרות הקור הירושלמי. "כולם יודעים למה האנשים האלה כאן ויש לזה הרבה כוח", הוסיפה הזמרת.

בתוך כך, נפתח באחרונה קמפיין חוצה יבשות נגד הדרת הנשים בישראל. מדובר בקמפיין אינטרנטי שיזמה הקרן החדשה לישראל, שבו יביעו יהודי ארצות הברית את מחאתם בסוגיה על ידי העלאת תמונותיהם לאתר אינטרנט ייעודי שבו הם נראים אוחזים בשלט ועליו הכיתוב: "נשים צריכות להיראות ולהישמע". עד כה הועלו לאתר מאות תמונות כאלה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 23
  מאיירס כלב מנו קאלישר

  נתניהו אל תגרר לתרומות שלהם דע לך הם מתנים בתמורה לנפשות יהודים שנמכרו למסיון שעיבוד וגזל זה התרומות שמקבלים מהם חוק ובדיקה של האנשים המוזכרים עסק טוב הם מקבלים תמורת המון דולרים לכיסם ונפשות ילדינו נמכירו די לשאננות

 2. 22
  נתניהו עזור לנפגעי כתות

  די לקישקושים בית שמש כת אינו שייך לדתים כל הכתות תולעים בתוך לחם אוכלים מבפנים ומשאירים את הקשה פעל למגור תופעת כתות בארץ ישראל ההורים שלנו ברחו מארצות נכר בכדי לקבל נחת בארץ ולא חממה לכתות שונות במיוחד משיחים מסיונרים ודתיים קיצונים

 3. 21
  הצעה לנשים להתמודד עם התופעה - הצעה רצינית!

  כל מה שצריך זה קבוצה מאורגנת של 10 נשים בריאות שתתיישבנה במושבים הקדמיים של אוטובוס "מהדרין". נראה את הגבר שיעיז לפנותן. אם תיתקפנה על ידי קבוצה של גברים שישיבו מלחמה שערה עם הגנה פיזית, תביעות נזיקין וחבלה, עם ערעורים עד לבג"ץ במידת הצורך. אני לא סבור שזה יגיע לידי כך - יותר סביר שחלק מן הגברים החרדים יסרבו לעלות. באופן זה - או שהמצב יסתדר בסופו של דבר או שקווי המהדרין יושבתו עד שיבוטלו. עדיף לנקוט בצעדים אקטיביים מן הסוג הזה מאשר להתלונן באופן פסיבי ללא אוזן קשבת. זה גם יותר מכובד. מדוע לא באו הארגונים הפמיניסטיים בהצעה כזאת?

  1. רוב הנשים בעד ההפרדה באוטבוסים ולכן הם רק יבואו לעזור לחרדיות
  2. לתל אביבית - את כנראה צודקת. אם לשפוט לפי הדרוג, ההצעה שלי לא מקובלת על הפמיניסטיות.
 4. 20
  Enough with it.Transfer all rabays to their ghettos and let them live their life there along.

  they'll be able to get out of there only with visa,and only to a designated places. They will not get near the Israeli citizens, man or woman.

 5. 19
  מסורת ,מסורת

  המסורת גם פוסלת העדפת נשים...

 6. 18
  הם, בניגוד לליברמן פוחדים מושתי ופורים עוד רחוק.האחשוראש יכול להיסדק ולהיתבקע וזה בדיוק מה שיהיה וליברמן היהודי עוד יצחק בצחוק גדול.התכוונתי למרדכי כמובן.איפה אסתר המלכה? ובכן כשמה כן היא, מסתתרת ובינתיים ליברמן יושב בשער,משרד החוץ לא?.ממש במו בסיפור.עכשיו מעניין מה יעשו המכבים שלנו,על איזו גדר הם ילכו לשבת.....
 7. 17
  יופי ביבי! גם אני נגד הדרת נשים (צעירות).
 8. 16
  מר נתניהו מבין במסורת יהודית כמו שאני מבין בפיסיקה גרעינית. הדבר היחיד שהוא יודע על יהודים הוא שהם מסכנים.
 9. 15
  הצתה..

  לא מבין את ההצתה המאוחרת של נשיא ורו"מ.:"כ וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן, אֶת-הַתֹּף--בְּיָדָהּ; וַתֵּצֶאןָ כָל-הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ, בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת. כא וַתַּעַן לָהֶם, מִרְיָם: שִׁירוּ לַיהוָה כִּי-גָאֹה גָּאָה, סוּס וְרֹכְבוֹ רָמָה בַיָּם."
  "ד וּדְבוֹרָה אִשָּׁה נְבִיאָה, אֵשֶׁת לַפִּידוֹת--הִיא שֹׁפְטָה אֶת-יִשְׂרָאֵל, בָּעֵת הַהִיא. ח וַיֹּאמֶר אֵלֶיהָ בָּרָק, אִם-תֵּלְכִי עִמִּי וְהָלָכְתִּי; וְאִם-לֹא תֵלְכִי עִמִּי, לֹא אֵלֵךְ. ט וַתֹּאמֶר הָלֹךְ אֵלֵךְ עִמָּךְ, אֶפֶס כִּי לֹא תִהְיֶה תִּפְאַרְתְּךָ עַל-הַדֶּרֶךְ אֲשֶׁר אַתָּה הוֹלֵךְ--כִּי בְיַד-אִשָּׁה, יִמְכֹּר יְהוָה אֶת-סִיסְרָא; א וַתָּשַׁר דְּבוֹרָה, וּבָרָק בֶּן-אֲבִינֹעַם,"(דואט של אשה וגבר,למי שלא הבין)
  אלו מקצת ציטוטים מהמקרא המהדרין שירת נשות ישראל.המקרא מעטיר את בנות ישראל בכתרי חכמה,תבונה,יצירה,שירה,נבואה ,רחמים ומלכות.הלוואי על כל ישראל.לפיכך טיפש חוא מי שמדיר עצמו משירת נשים,או הפוגע בנשים בדרך כלשהי,ארורים אלו שחינכוהו לכך.בפני הקב"ה יש אף עדיפות לאשה.שילכו הבורים החשוכים וילמדו התנ"ך כלשונו ולא יקשיבו לחשוכים שברבנים והבאבות למיניהם המפמפמים לראשם אמונות תפלות ודיכוי נשים.בינה יתירה וגבורה יתירה באשה על פני גבר.על שום מה:שלמרות קשיי ההריון והלידה וגידול הילדים וטפשות הגברים – היא מתגברת וממשיכה.שלמרות הקיפוח ,בכל תחום,היא מצטיינת ומצליחה.אם,אחות,בת,רעיה,חברה - אני עפר לרגלייך.כל פגיעה באשה - זהו מעשה נגד הקב"ה !

 10. 14
  גם מחיית עמלק "נוגדת" את המסורת היהודית...

  היהדות היא גזענית ואפלייתית - תפנימו!

 11. 13
  ביבי הצרתך לגבי הדרת נשים היא לציבור רציונלי,עבור החרדים אתה מסכים, כדי להמשיך בשלטון

  השלטון שלך נתמך ע"י החרדים תמורת חופן עדשים,וחופש פעולה ללא חקיקה נגד המעסים שלהם לזכויות האדם,ואדם וחרותו. העיקר ליהות בשלטון. כמעת אין הבדלים בגישה לאישה בין הדתות,היהודית והמוסלמי

  1. איזו עברית!
 12. 12
  למה אתה מתנגד נחרץ?

  מה רע בכך שנשים ישבו בנפרד מגברים, וגברים ישבו בנפרד מנשים? למה מה שטוב בבית הכנסת לא טוב באוטובוס?

  1. תגובה חכמה
 13. 11
  לא רחוק היום שזכות ההצבעה לנשים תשלל. ונהיה כמו בערב הסעודית. הנהיגה גם כן תאסר לנשים ואולי בעוד זמן לא רב כל נשותינו יראו כמו אמא טליבאן.
 14. 10
  מעט מידי ומאוחר מידי, איפה היו כבוד ראש הממשלה והנשיא עד עכשיו ומה הם מתכוונים לעשות עם זה?
 15. 9
  הדרת נשים קמפיין של הקרן החדשה

  הדרת נשים קמפיין של הקרן החדשה שנועדה להכפיש את החרדים וחיילי צה"ל הדתיים כולם יודעים שהמהומה על לא כלום ושהתקשורת השמאלנית רק מלבה את אש השנאה ופוליטיקאים פוחזים תאבי פירסום נגררים אחריה

 16. 8
  די ללקק לנשים, בשנה האחרונה התאבדו 150 גברים גרושים

  150 גברים גרושים מתאבדים כל שנה...האם זה עושה רושם על מישהו? בהתחשב בעובדה כי מספר המתאבדים גברים ונשים בישראל עומד על 400 ?
  כל פוליטיקאי מתחנף לנשים ממציא חוקים לטובת הנשים שגורמים למוות.

 17. 7
  נתניהו גורם להקצנ החברה הישראלית יותר ויותר לכיוון הלאומני ודתי. שלא יתפלא שזה מה שקורה פה.
 18. 6
  הדרת נשים

  סוף סוף יש לנו ראש ממשלה שמגיב. בושה לראש ממשלה שכזה שאת הארץ
  שלנו מנהלים חרדים חשוכים. הוא הולך איתם שלא יאבד את השלטון על מי
  הוא עובד. בושה!!! הכל הצגות ביבי.

  1. קל להסיט אותך אה

   יש לי חדשות בשבילך את המדינה מנהל השמאל הקיצוני ,ביבי והליכוד הם רק מריונטות

  2. באיזה סרט את חיה?
  3. מילא ההבל, אבל למה שגיאות כתיב ברמה של כיתה ב'?
 19. 5
  רבנים חרדים לא יכולים לעמוד בפיתוי - ולכן מחשש לארוע לא מכוון ... יש

  למנוע מהם להסתכן בשירת נשים - מה לא מובן פה? ???

 20. 4
  ביבי ופרס, שעשרות שנים לא ראו אוטבוס מבפנים, שלא יתנו עצות.הפעם החרדיות צודקות

  זה בדיחת השנה, שביבי ופרס, שעשרות שנים לא ראו אוטבוס מבפנים, נותנים עצות, על נסיעה באוטבוס.
  אני חושבת שהפעם החרדים צודקים, כאשה שהוטרדתי פעמיםרבות באוטבוס מגברים, אני ממש מבינה את החרדיותש רוצות לשבת לבדן באוטבוס רגועות ושלוות ללא דחיפות והצקות של גברים.
  אז תרדו מהם זו זכותן.
  הלוואי עלינו

  1. לייק לתגובה 4. צודקת לחלוטין. פרס וביבי סתם פופליזם זול
 21. 3
  ביבי הוא גם רב ואולי זה יותר מתאים בשבילו מלהיות ראש ממשלה דמוקרטית במדינה ככול המדינות
 22. 2
  אני לא יודע אם אני יותר מתבייש או יותר מתקומם שבכלל יש כאן תופעות כאלה
 23. 1
  נתניהו הרופס מציית,כראוי,להוראתו של ארי שביט ב"יומן" האחרון,ומתגייס למסע ההסתה החדש של הלובי הפמיניסטי,ומשמיע ליקוקי תמיכה הנושא המופרך הזה. אך מכיוון שההוראה ניתנה גם לשרה,יש להמתין לצייתנותה.