חרדי תושב בית שמש נעצר בחשד לתקיפת אישה בשבוע שעבר

שטייניץ על הקיצונים החרדים: "פסיכופטים ורשעים שמקומם מאחורי סורג ובריח". שר האוצר איים כי אם לא יוסרו שלטי ההפרדה תמונה ועדה קרואה לעיר

גבר חרדי נעצר אמש (שבת) בחשד שקילל וירק על אישה דתייה בבית שמש בשבוע שעבר. על פי החשד, כמה גברים תקפו את אליסה קולמן, תושבת העיר בת 42, לאחר שסייעה לילדות מבית הספר "אורות" בעיר לעלות להסעה. תוקפיה טענו כי לא היתה לבושה צנוע דיו. הוא יובא הבוקר להארכת מעצר בבית המשפט בירושלים.

בתוך כך, נושא הדרת הנשים במגזר החרדי, ובפרט היחס לנשים בבית שמש, זוכים לביקורת חריפה במערכת הפוליטית. שר האוצר יובל שטייניץ אמר הבוקר כי הקיצונים החרדים הנוקטים אלימות כלפי נשים וילדות "הם פסיכופטים ורשעים ומקומם מאחורי סורג ובריח". בראיון לקול ישראל הוסיף שטייניץ כי על שר הפנים אלי ישי להורות לראש העיר בית שמש משה אבוטבול להסיר מיד את השלטים האוסרים על מעבר נשים. שטייניץ איים כי אם לא ייעשה כך תמונה במקומו ועדה קרואה.

ראש העיר בית שמש התייחס לאיום שר האוצר ברדיו החרדי "קול ברמה". "מדובר בשלטים ישנים מאוד", אמר אבוטבול. "בעבר העירייה ניסתה להוריד את השלטים וזה הוביל לתליית שלטים חדשים במקומות רבים. אנחנו לא מתכוונים לשחק איתם משחקי חתול ועכבר. השלטים שקיימים כיום הושחתו בידי צעירי התעוררות וקדימה ומבחינתנו הם לא רלבנטים, הדרישה הזו לא רלבנטית כמו שלא מבקשים מעיריית ירושלים להסיר את השלטים במאה שערים".

אבוטבול הוסיף כי "מדובר במיעוט, לא יותר מ-50 איש. מדובר בדמגוגיה של התקשורת שמכלילה על ציבור שלם", אמר אבוטבול שהאשים את הפוליטיקאים מהמפלגות החילוניות בהסתה נגד העיר. "הפוליטיקה תורמת את חלקה. בגלל שהחרדים נמצאים בעמדות מפתח בממשלת ישראל מתעוררת קנאה של גופים שעומדים בצד ונבוכים שהם לא עושים כלום, כמו בקדימה וכמו פעילים ממורמרים שמרגישים שהחרדים משתלטים על מנגנון הממשל. אין מה לעשות לפוליטיקה יש חלק גדול בזה", אמר.

הותקפה בשבוע שעבר, אליסה קולמן
הותקפה בשבוע שעבר, אליסה קולמןהדר כהן

גם שרת התרבות והספורט לימור לבנת התייחסה הבוקר לאירועים האחרונים בבית שמש ולהדרת הנשים בחברה החרדית. לבנת אמרה בראיון לגלי צה"ל כי "אם מדובר בעיר שכולה חרדית אז יש לאפשר להם לחיות לפי מנהגיהם. אבל במקרים בהם לא כולם מעוניינים בכך, עלינו להיאבק בתופעה".

לבנת האשימה את ראש העיר אבוטבול באחריות לנושא בעירו. "הוא מכיר את התופעות, הוא נותן להן הכשר והוא זה שצריך להפעיל את המשטרה. הוא לא מעוניין לפעול נגד התופעה משום שהוא לא רוצה להתעמת עם הקבוצה הזאת".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח אמש עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', וביקש ממנו להנחות את המשטרה לפעול נגד האלימות הננקטת במרחב הציבורי כלפי נשים. נתניהו שוחח גם עם היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לוודא כי החוקים הנוגעים להדרת נשים מהמרחב הציבורי נאכפים ברשויות המקומיות. ראש הממשלה מסר בהודעה שפרסמה לשכתו הערב כי "לא ניתן לקבוצות קיצוניות לפגוע בזכויות הנשים במרחב הציבורי, שחייב להישאר פתוח ובטוח לכולם".

מפחדת לצעוד 300 מטרים מבית לבית הספר, נעמה מרגוליס

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

קרוב ל-7,000 איש אישרו את השתתפותם ביממה האחרונה באירוע שהושק בפייסבוק לצעדת מחאה שתיערך בבית שמש בשבוע הבא, נגד הדרת נשים ולנוכח ההסלמה החרדית בעיר. בשבועות האחרונים התקבצו עדויות רבות לאלימות מצד חרדים כלפי נשים וילדות, שלטעמם לבושן אינו צנוע. הן זכו לגידופים ויריקות, ואף יודו לעברן אבנים. כמו כן, שלט בחסות עיריית בית שמש המוצב במרכז העיר, מורה על כללי הליכת נשים במדרכות נפרדות מגברים וכי עליהן "ללכת במהירות ולא ליצור התקהלות או לדבר אחת עם השנייה".

בערוץ 2 פורסמה בערב שבת כתבה בנושא. מירב תשומת הלב ניתנה לסיפורה של נעמה, ילדה בת 8, בת להורים דתיים המתגוררת בבית שמש. היא העידה כי היא מפחדת ללכת לבית ספרה, מרחק של כ-300 מטרים מביתה, בשל האלימות שהיא חווה מצד גברים חרדים. בעקבות הפרסום נפתח דף ברשת החברתית פייסבוק בשם "אלף ישראלים עולים לבית שמש להגן על נעמה הקטנה", ואלפים מיהרו, כאמור, לאשר את השתתפותם במחאה בעיר.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 22
  איפה שש"ס שמה את היד, דשא לא ייגדל. הם לוקחים את ישראל חזרה לימי הביניים. לתת לש"ס את משרד הפנים זה לתת לחתול לשמור על החלב. טובה גדולה למדינה לא תצמח מזה. אסון לעומת זאת - בששון.

  הדת הכי סובלנית במאה העשרים ואחת היא הנצרות. היא עברה את כל "מחלות הילדות" של הקיצוניות, נגמלה מה"שטויות" והיום היא הכי בוגרת בגישתה. סובלנית, נאורה, מטיפה לטוב, ומבצעת את הטפתה. האיסלם הוא הכי מפגר והיהדות נסוגה בצעדי ענק לעבר הריאוקציונריזם הדומה לזה של המוסלמים.
  גוועלד.

 2. 21
  Sdom & Amora

  pray to the great imaginary god to burn the city down, there seem to be there only 3 righteous people... save them, turn one of them into a salt pillar if anyone looks back... what an enlightened religion! Light to the Nations! Haleluya.

 3. 20
  חרדים חרדים

  העדפתם אותם בממשל קיבלתם אותם בכל פינה בכל רחוב אוטובוס וכו,
  די די מספיק נדו אותם

 4. 19
  אין טעם להילחם בהם ליד בית הספר, יש להם אורך נשימה. צריך להפריע ללימודים אצלם, אפשר עם מוסיקה. אני ממליץ על איימי ויינהאוס.
 5. 18
  ביזוי נשים - זה המונח הנכון! החרדים הפכו את המונח להאדרת נשים, והם מתהדרים בו
 6. 17
  חשבתם שהפלסטינים זה הבעיה? אירן? הצונמי יבוא מבית, ככה זה במדינות דתיות. במדינות שמבוססות על הדת. שהדת מצדיקה את המגמה, שהדת מכתיבה מי יהיה אזרח. 60 שנה ואיש לא צייץ, 60 שנה של שאננות כלפי פליטי המלחמות, אלה פגועים ואלה שרים, אלה מופסדים ואלה רוקדים. חשבתם שאיכשהו הם יתמוססו לתוך מדינות ערב? שהם יחיו חיי כלב לנצח? זה הזיז למישהו? כן הם התחילו, כן הם הפסידו, אז מה? לשלוח אותם לכלבים? למי צילצלו האסימונים?
 7. 16
  לא יתכן שבמדינה שלי אני צריכה לפחד כשאני הולכת ברחוב

  הם קובעים איך שאתלבש?
  הם קובעים על איזו מדרכה אלך?
  הם קובעים היכן אשב באוטובוס?
  הם קובעים אם מותר לי לשיר?
  האם נשים במדינת ישראל הפכו לאזרחים סוג ג'?
  האם מדינת ישראל הפכה לג'ונגל אלים שבו מי שיש לו יותר כוח (גברים) מטיל אימה על החלשים פיזית יותר - נשים וילדים?

  1. בהחלט יתכן - תמשיכו להצביע ימין...

   ומתי ישראל _לא_ היתה ג'ונגל אלים? אנו מתמחים בהטלת אימה על החלש: ערבים, עולים, פליטים, מזרחים וכו' וכו' וכו'...

  2. יתכן ועוד איך - תמשיכו להצביע ימין...

   ומתי ישראל _לא_ היתה ג'ונגל אלים? אנו מתמחים בהטלת אימה על החלש: ערבים, עולים, פליטים, מזרחים וכו' וכו' וכו'...

 8. 15
  אנטישמי קרתא ישתלטו על בית חושך בקרוב ויהודי העיר יאלצו לגלות מעירם

  אנטישמי קרתא ישתלטו על בית חושך בקרוב ויהודי העיר יאלצו לגלות מעירם.
  יריקות מכות ושאר צואת הנטורים מחכים לנו

 9. 14
  היום זה 50 מחר אלפיים.... הציונות עשתה את זה לעצמה, רציתם מדינת היהודים, בקשה, רק אל תבואו בטענות..... אי אפשר לרקוד בשתי חתונות, קצת מפה וקצת משם, גם להיות חילוני וגם להגיד לנו הארץ כתוב בתנ"ך... גם להיות דמוקרטי וגם להיות בעד רוב יהודי..... הלו, יש מישהו בבית? לאן נפל האסימון?
 10. 13
  לפני כשנתיים שודרה כתבה חמורה יותר על הנעשה בבית שמש (כמו זריקת אבנים על אישה בהריון ועוד תחלואים) בתוכנית מבט שני, בהגשת ==>קרן נויבך<== אבל אף פוליטיקאי לא השתתף בגינוי (פרט למרצ), והכתבה מערוץ 2 היא אינה חידוש. הגינוי שמשמיעים ביבי, לבנת ושטייניץ הוא פשוט צביעות והינו בגדר מילים שנזרקות לאוויר ולא ייותר. מה שהיה הוא מה שיהיה, אל תצפו מהשלטון הזה שבאמת יתקן משהו, הם רק ממתינים שהנושא ירד מסדר היום בתקשורת, כמו שעשו עם המחאה החברתית בקיץ

  לא רק זאת, שודרה בכתבה במבט עדויות של חרדים איך הם מתכננים לכבוש את בית שמש ולסלק את החילונים. הראו כיצד מתוכננות שכונות לחרדים בלבד, שכונות שהיום אני מניח כבר מוכנות לאכלוס.
  נראה אם ערוץ 1 בשליטת הימין יביא את הכתבה ההיא בשידור חוזר, או שהם מעדיפים לשכוח ולהשתיק (שאלה רטורית).

 11. 12
  אם הם היו עובדים לא היה להם זמן לעסוק בשטויות...!!! שטייניץ - תפסיק לממן אותם!
 12. 11
  "אם מדובר בעיר שכולה חרדית אז יש לאפשר להם לחיות לפי מנהגיהם"? ואם מדובר בעיר שכולה איראנית, יש לאפשר להם לסקול נשים?
 13. 10
  על כל אדם שפוי ושוחר חופש להתייצב מאחורי הממשלה במאבקה נגד הקיצוניות החרדית המסוכנת למדינה כמו הקיצוניות משמאל.
 14. 9
  שטייניץ מממן את טפילות החרדים ומגלגל עיניו לשמים.
 15. 8
  אלוהים הוא שמועה ,שהלכה רחוק מדי ומסוכנת לתבונה האנושית !!!!
 16. 7
  השר שטייניץ,מהו מקומם של מרצים שמאלנים הממרידים את הסטודנטים שלהם לסרב לשרת בצה"ל?
  1. ומה מקומם של אנשים דוגמתך שמשפריצים שנאה בכל פורום ובתחתית כל כתבה בעיתון? אנחנו עדיין חיים במדינה דמוקרטית, גם לאנשים כמוך יש מקום כאן ומעולם לא נדרשת - אני מניח - להתלבש כך או אחרת או ללכת רק על מדרכה זו או אחרת או לשבת בירכתי האוטובוס.
  2. וואו, דרור, איזו סכנה! איך עלית על זה? משתמטים שמאלנים עלייך ישראל!

   מכל מה שקורה עכשיו במדינה, אנחנו אמורים לחשוב שהבעייה האמיתית היא עם משתמטי השמאל, ולא עם הכלייה הקמה עלינו בדמות החרדים, המתנחלים והימין בכללותו?
   אח שלו - הכדורים ה*כחולים* בכל יום זוגי, לא האדומים!

  3. הצטרף למפלגה וענוד את התג המתאים על שרוולך, דרור. אח"כ תוכל לנפץ חלונות של ערבים ולשרוף מסגדים.
 17. 6
  לכל אלו שפעם תקפו דתות אחרות, שיסתכלו פנימה קודם.
 18. 5
  הגיע הזמן למלחמה

  בתור יהודי, גאה, הגיע הזמן לשינוי מבני בחברה החרדית.

  והשינוי, כרגיל, מתחיל מחינוך, הגיע הזמן ללימודי ליבה.

  להפסקת התקציבים שהפכו רבבות לעניים מרודים - וליציאה לעבודה.

  הבטלה משחיתה.

 19. 4
  תקרוץ נתניהו תקרוץ

  המצב לא היה נוצר ללא גיבוי מלמעלה. חרדים אינם נעצרים וכאשר כן משוחררים מיד ללא כתב אישום תוך משא ומתן עם ראשי הקהילה. במצב כזה בוודאי ששום דבר לא ישתנה. תקרוץ ביבי תקרוץ...

 20. 3
  מדינה דו-לאומית הפתרון להקצנה הדתית והלאומנית

  צריך מחר בבקר לבטל את ההבדל בין יהודים וערבים בכל ארץ ישראל המערבית-כולם יהיו אזרחי מדינה אחת,שהיהודים יקראו לה ישראל והערבים
  פלסטין.אין יותר שאלה של מתנחלים -כל אחד רשאי להתגורר היכן שיחפוץ.
  הקיצונים הדתיים בשני הצדדים,ערבים כיהודים ימצאו עצמם מתמודדים
  ברוב עצום וגדול של אנשים תאבי חיים,המעוניינים בקידמה בחופש
  ובהחזרת הדת לבתי הכנסת והמסגדים.
  יאמרו :בלגיה היא מדינה דו-לאומית שואלונים ופלמים לא מצליחים
  להסתדר ביניהם .נענה :בלגיה נוצרה בשנת 1830 לפני 181 שנה,
  ולמרות כל חילוקי הדעות וההבדלים כולם שם מעוניינים בשקט תעשייתי
  ובקידמה .הא ראייה איזו מדינה פורחת ומתקדמת היא בלגיה.
  לנו לא דרושות 181 שנה כדי לטעון שמדינה דו-לאומית היא הפתרון.
  תנו לנו 50 שנות שקט תעשייתי וחזון ישעיהו -פרק ב'- יתגשם כאן
  במאה ה 21.ובא ולציון ולישמעאל גואל.

 21. 2
  קבוצה אלימה ונפשעת שיש להענישה על פגיעתה בדין התורה

  די לפשעי החרדים כנגד הנשים - קבוצה אלימה ונפשעת שיש להענישה על פגיעתה בדין התורה. התורה אוסרת על פגיעה בנשים. גם שרה אימנו הייתה זוכה ליריקות האיוולים מבית שמש

 22. 1
  מעניין אותי לדעת מה היה עושה כל שוטר אם היה תופס חרדי יורק על אשתו או על בנותיו, אני מוכן לעשות חצי.