החיילת שהותקפה על ידי חרדי בי-ם: לא הפעם הראשונה, היו מקרים יותר חמורים

דורון מטלון, המשרתת בלשכת אלוף פיקוד מרכז, הותקפה הבוקר על ידי חרדי בקו 49 א'. ל"הארץ" סיפרה שהוא קרא לה "פרוצה" ודרש ממנה לעבור אחורה

גבר חרדי בשנות ה-40 לחייו נעצר הבוקר (רביעי) בחשד שתקף חיילת באוטובוס בירושלים, צעק לעברה, קילל אותה ואיים עליה. ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, חשף את פרטי המקרה בדיון שנערך הבוקר בכנסת בנושא הדרת נשים. לדבריו, החרדי שנעצר קרא לחיילת "פרוצה" ודרש ממנה לעבור לספסלים האחוריים של האוטובוס.

החיילת, דורון מטלון, משרתת בפיקוד מרכז כפקידתו של אלוף הפיקוד אבי מזרחי. מטלון, תושבת ירושלים, מספרת שבכל בוקר היא עושה את הדרך מביתה לבסיס בקו 49 א'. לדבריה, זו לא הפעם הראשונה בה היא מותקפת, שכן זהו קו מהדרין שבו הנשים יושבות מאחור. עם זאת, היא מעדיפה לנסוע בו משום ש"הקווים האחרים עושים המון סיבובים, זה הקו הכי מהיר".

"זו לא פעם ראשונה שזה קורה, הפעם פשוט קראתי לעזרה", היא סיפרה ל"הארץ", "עליתי בבוקר על הקו, לא רציתי לשבת מאחורה, גם בגלל העיקרון וגם כי לא היה שם מקום. תמיד מחניק בירכתי האוטובוס. הכל עבר בסדר, כמעט הגעתי לתחנה שלי, ואז עלו הכרטיסנים. לי יש חוגר אז לא ביקשו ממני להראות כרטיס".

דורון מטלון, אתמול בירושליםאמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לדבריה, "בשלב כלשהו אחת הנוסעות הגיעה לכרטס בתחילת האוטובוס, אשה חילונית, ואז כדי לתת לה לעבור נעמדתי. האברך שעמדתי מעליו אמר לכרטיסנית: 'את לא צריכה לבוא קדימה... אשה לא צריכה לעבור לצד הזה של האוטובוס'. ואז הוא פנה אלי – 'גם את חיילת, תעברי אחורה', ואז הוא קרא לי: 'פרוצה'".

היא ציינה כי היו מסביב אברכים נוספים שהצטרפו אליו, וארבעה אחרים צעקו עליה. "האוטובוס היה עמוס נורא, התחילה המולה. צעקו לי 'שיקסע', 'זונה', 'את מופקרת בגלל זה שאת יושבת ליד אברכים'. הרגשתי ממש מאוימת, נהייתה המולה מטורפת. צרחתי לכרטיסן שיבוא מהר, שני הכרטיסנים הגברים רצו מהר לעברי. הם הזיזו אותו ממני ואמרו 'למה אתה צועק, היא חיילת', אבל הוא המשיך להשתולל".

בשלב מסוים הורו הכרטיסנים לנהג לעצור את האוטובוס וקראו למשטרה. למרות ששוטר התייצב באוטובוס, לדברי הנוכחים החרדי המשיך להשתולל, להתפרע ולקלל וכך גם כשנעצר ונלקח לניידת. דורון, שנתנה עדות למשטרה, הוסיפה כי "כבר קרו לי מקרים יותר חמורים באותו קו. למשל התחילו קללות, וכשהגעתי לתחנה שלי פשוט דחפו אותי מהאוטובוס". ממשטרת ירושלים נמסר כי החשוד נעצר עד מחר, אז הוא צפוי להתייצב לדיון בהארכת מעצרו.

Read this article in English: Israeli female soldier accosted for rebuffing Haredi bus segregation

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 91
  החיילות יגנו עליהם והטניה רוזנבליטיות יפרנסו אותם

  מה הם בסך הכל מבקשים? לא לראות אותן כשהן עושות את דרכן לעמל יומן בצבא ובמקומות העבודה?

 2. 90
  "למה אתה צועק, היא חיילת". ואם היא הייתה ערביה מלאת קעקועים, לא הייתה ראויה ליחס הוגן מכבד ושיוויוני?
 3. 89
  את הצביעות הזאת צריך להפסיק
 4. 88
  דורון, קחי כמה חברות מהלישכה

  ואוליט גם את האלוף המפקד שלך, לנסיעה הבאה שלך באוטובוס, ואם מישהו יאיר לךכן הערה פוגענית - צלצלו למשטר - ותתחילו לשיר את התקווה. בקול רם.
  אל תפחדו בנות - הפחד הוא שמדליק בהם את הטירוף.

 5. 87
  פירות ההסתה, חילונים מכים והמשטרה מתעלמת.


  אברך ירושלמי עלה עם ילדיו לאוטובוס קו 4 , וחטף מכות לעיני ילדיו, מחבורת נערים חילונים, כולל קריאות גנאי בהקשר להסתה הנוכחית.
  הנהג לא הזמין משטרה !!!
  תגובת ''אגד'' מדהימה ! ''אין מתפקידו של הנהג להתערב במריבות בין נוסעים''.
  פשוט לא יאומן !!!
  על דיבור לא נעים, או קללה מטופשת, הוזמנה משטרה והוגש כתב אישום.
  פשוט פחד לחיות כיהודי במדינת ''ניו-יזראאל''

 6. 86
  איזו הגזמה מטורפת!

  הואשם בהטרדה מינית בגלל שקילל אשה? כנראה שאפשר לכופף את החוק איך שרוצים כדי לפגוע במיעוט, איזה יופי של דמוקטטורה למהדרין צומחת לנו מתחת לאף היהודי הארוך שלנו.

 7. 85
  אחלה פרסום היא קיבלה.... יפה יפה. שמועות אומרות שהיא תיכננה פרובוקציה ואינה שה תמים כפי שהיא מוצגת פה. אך אינני יודע אם זה אמת. מכל מקום, קראתי במקומות אחרים שהחרדי ביקש ממנה בנימוס ולא דרש. ובטח לא תקף. המשטרה תחקור זאת ונמתין לשמוע.

  אני מניח שמזבוב עשו פיל. נמתין ונראה מה תעלה המשטרה בחכתה.

  1. ואם אני אבקש בנימוס שתפסיק לבלבל לנו את המוח בתגובות הדוסיות הקיצוניות שלך -- זה יעשה עליך רושם?? ממתי הנימוס מאפשר להציג בקשות לא הגיוניות שלא לומר פוגעות, משפילות ומפלות? יאללה, תחשוב ואל תענה בכתב. אתה כבד עלינו..!
 8. 84
  תקיפה?! קשקוש. לא מאמין לאף מילה שלה. אגב, התקיפה היחידה, לטענתה, זה שדחפו אותה. וגם בזה יש לי ספק אם זה בכלל קרה. אגב, גם על כל דחיפה של תל אביבי(אם ישנה כזו) באוטובוס בשנקין אתם מדווחים?! או שאת זה אתם מעדיפים להסתיר מעיני הציבור ?! דמגוגיה זולה.
 9. 83
  זאת לא "הדרה" זאת תקיפה !
 10. 82
  הגבול שבדת

  יש לקבוע חוק למען הציבור החופשי .דת אינה יכולה לעבור את דלת ביתם של הדתיים .סוף פסוק

 11. 81
  אז הוא יהיה במעצר יומיים? כלום לא יעשו לו - אפילו קנס לא יקבל
 12. 80
  ...so now what? its clear all the Talkbacks are right but now what

  nothing will change tomorrow morning and the fanatics will not chainge there behaviour. I lived in Jerusalem for 17 years and saw the city become more fanatic every year. I dont beleive this is a situation that can be stoped and I am sure that these mad men and women from this CULT called the Orthodoxi will not listen to reason because they are brain washed and EXTREMLY affraid of it. ...unfortunatly I dont think we can solve this. ...Israel can however slow down this process by not allowing such segrigation to take place in the first place and by punishing hard all of these sic Bastards that display such sic behavior! ...but than again I know this wont hapen because there are to many orthodox voters and in the Democracy of Israel they are needed for coalitions ect. I guess you can call me pesimistic

 13. 79
  אני מכיר אישית את האברך וגם אם החיילת כנסו

  אני נוסע גם כל יום בקו 49 ואני כאדם חילוני עומד נפעם מהיחס שנותנים לי כאדם שנראה מעל 50 תמיד מקום,
  הייתי שם על האוטבוס, וממש סיפורי בדים, איך הגיעו 3 ניידות משטרה תוך דקה, וכשאני מתלונן על גניבות ודברים חמורים, לוקח למשטרה לבוא אחרי חצי שעה, יש לי הרגשה שהכל היה מבוים

  1. מכיר מכירה כנס כנסי כנסו כנסו

   כולנו מכירים את מני ומני מכיר את כולם.פה בארץ האינטרנט כולנו חברים ונמצאים בכל מקום,מני דע לך כשהתקשורת מחליטה צודק או מוצדק לא משנה מי מכיר את מי ומה היה ומה היהיהיהי העדר בתנועה והוא דורס אל תעמוד בדרך....

 14. 78
  'למה אתה צועק, היא חיילת' - מסקנה: מותר לצעוק ולהשפיל אזרחיות שאינן חיילות. אכן, אנו חיים במדינה מפוארת!
 15. 77
  חמור מאוד, אבל חמור מכך זה שהכרטיסן אומר להם לעזוב אותה כי היא חיילת. הם צריכים לעזוב אותה - אבל בגלל שהיא אישה, בעלת זכויות שוות להם ולא בגלל שום דבר אחר.
 16. 76
  כל הכבוד ילדה
 17. 75
  הצעה פרקטית בנושא ההפרדה באוטובוסים

  אני מציע שחרדים ישבו מאחורה וחילוניים מקדימה. החרדים, אם ירצו, יחלקו את החלק שלהם לעזרת גברים ועזרת נשים.

  הסיבות שחרדים יישבו מאחורה הן: 1. זה כבוד יותר גדול. יש חרדים שטוענים שההפרדה נעשית עקב הכבוד הרב שהחברה החרדית רוחשת לנשים. משום כך עלינו החילוניים להעניק להם כבוד דומה כאות הוקרה. 2. בין החילוניים יש אנשים עם פטיש לאנשים שלבושים בתחפושות מוזרות, והם עלולים להיכשל בהתגברות היצר אם יישבו מאחור וייראו את החרדים שמלפנים.

  1. למה לא אוטובוס קומות? והכי כדאי דו-כיווני שאין לו קדימה או אחורה ואז החרדים ישבו מעלהמטה ואחרים מטהמעלה וכולם ישירו ביחד!
  2. מצויין !
 18. 74
  החרדים האינטיליגנטים והמחונכים לא יעזו לתקוף איש. מדובר כאן בביריונים, שמספרם הולך וגדל והקהילה שלהם לא משתלטת עליהם. גם לא הרבנים שלהם.
 19. 73
  האם יאריכו את מעצרו?

  רוב הסיכויים שהשופט לא יאשר את הארכת המעצר. גם השופטים הם בני אדם ולא מחפשים צרות. לא זכורים לי מקרים שבהם אושרה הארכת מעצר לבריון חרדי.

 20. 72
  השעה בשלה ליוסף לפיד חדש עם "שינוי" חדשה. אבל איפה מוצאים אחד כזה?
 21. 71
  כן!! יופי!! שיקרה מחר! ומחרותיים! שכל החיילות וכל הנשים אמיצות יעלו ויעמדו קדימה! כך נשים אותם בכלא אחד על אחד
 22. 70
  מדוע מספרים לנו מי החיילת אך לא מסגירים את שם המתפרע שטוף-היצר?
 23. 69
  מישהו צריך להסביר לו שהוא אחראי ליצר שלו ולא האישה! שיעצום עיניים אם קשה לו
 24. 68
  העיתונות איבדה כל פרופורציה - נא לפרסם בכתבה ראשית בכל פעם שחילוני מדבר לא יפה לבחורה

  כמה בחורות מוטרדות על ידי חילונים, לא רק מילולית, אלא גם פיזית, בתחבורה ציבורית?
  האם זה שמישהו קילל מישהו במדינת ישראל זה נושא לכתבה ראשית בעיתון? כנראה שהגיעו ימות המשיח וקללות נהיו דבר חריג שבחריגים עד כדי כך שהוא מזעזע את אמות הסיפים.
  למה העיתונות לא נחרדת בכל פעם שצעיר חילוני שולח ידיים (לא רק מדבר לא יפה) לבחורה שעומדת לידו באוטובוס?


  תשובות אפשריות:

  א. כי אין מספיק מקום אחסון באינטרנט לכל הכתבות האלה - כנראה מאות ביום.
  ב. כי הם חילונים כמונו, מה מעניין בזה?
  ג. כי קשה לעורר בזה שנאת חינם ולכן זה לא ימכור הרבה
  ד. כי זה לא מתאים לנרטיב התורן של העיתונים
  ה. כל התשובות נכונות

 25. 67
  הציבור החילוני, כמו גם הציבור החרדי, עוברים שטיפת מוח ע"י אמצעי התקשורת, כל מחנה והצגה חד צדדית של גישתו. מרבית הטוקבקים מצביעים על כך ששטיפת המוח אכן עובדת והקוראים גיבשו עמדה חד צדדית.
 26. 66
  ארץ של בחירה חופשית ..משהו באמונתם רופף, אם היא מוציאה אותם משווי משקלם
 27. 65
  זו מלחמת העצמאות שלנו. אם נפסיד אבדנו
 28. 64
  לא צריך ענישה - זה בא להם משעמום : תפסיקו לממן את הישיבות שלהם ותראו שהכל נפתר

  זה הכל נובע מבטלה וזמן פנוי - אם נפסיק לממן להם את האוננות שלהם זה יפסק מיד, ובישיבות ישארו מנין תלמידי חכמים כמו שזה אמור להיות - וכל שאר החולרות ילכו לעבוד ! ובא לציון גואל

 29. 63
  נו, זה הזמן ליישם את התיקון לחוק לשון הרע!

  היא רק צריכה להוכיח שהיא לא פרוצה, זה לא צריך להיות קשה. מצוין, עוד 300,000 ש"ח לחיילת!

 30. 62
  מה זה שמאלני? אנא הגדר
 31. 61
  מעניין,בכל מקום הדרה וחרדים.אין מה לעשות רק לעצור את כולם.
 32. 60
  ל-9,14,33 ועוד: כן, היא נראית טוב מאוד - לכן היא "פקידת האלוף"

  בלשכת הגיוס דואגים להעביר לאלופים חיילות שנראות טוב (שיהיה להם נעים מזו שמכינה להם את הקפה ..זוכרים את ההתלוצצות של הרמטכ"ל וסר-הביטחון בא-רק?). זה הפרצוף של צמרת המטכ"ל ושל צה"ל - מלמעלה ועד למטה.

 33. 59
  לשלוח אותם לכלא על תקיפה בנסיבות מחמירות
 34. 58
  רק להבין

  אם היא עוברת אחורה אז היא לא פרוצה

 35. 57
  תגובות טיפוסיות לישראלים

  היא לבשה מדים. היא לא לבשה מדים. היא יפה. היא מחפשת תשומת לב. מה כל דברי ההבל הללו? אשה צעירה עלתה לאוטובוס ציבורי המחוייב לשרת את כלל הציבור כנגד תשלום. בריון שפל העליב אותה בדברי גידוף גסים. זה כל הסיפור ורק בזה יש להתמקד ולמצוא דרכי תגובה הולמות..

 36. 56
  הדרת נשים

  מוכנים לבדוק כל בית יהודי , ואני משוכנע שמכבדים נשים אצל הדתיים ובמיוחד אצל החרדים הרבה יותר מאשר אצל השמאלנים. שמאלנים מכים את נשותיהם , רק שדואגים להסתיר זאת.

  1. לפני שבוע נרצחה אישה בקריית ארבע

   על ידי הגרוש שלה. אין הבדל. כלכם אותו דבר.

  2. בניו יורק היו בשנה האחרונה עשרות מקרי פדופיליה בקרב הקהילה החרדית

   וגם רציחות אחדות של ילדים.

 37. 55
  למגיב מספר 3 - ולראשון מגיביו - אם זה לבוש קיץ - מה אתם לובשים בחורף?
 38. 54
  אברכים

  מעולם לא חשתי צורך עז כל כך "לכפכף". תסלחו לי על ההתבטאות אולם מדובר בבהמות חשוכות שחייבות לעבור מהמדינה שלנו! אנו כחברה חילונית צריכים לחדול מלחשוב שאנו הרוב כאן ולהצדיק את קיומנו הליברלי על ידי הוקעה גורפת של האברכים החוצפנים וכפויי הטובה הללו.

 39. 53
  איראן לא תהיה כאן- כלהכבוד- כולנו איתך.
 40. 52
  שיכניסו את הדתיים המתקיפים לבית סהר!!! לאן הגענו? מה קורה פה? למה לא עושים כלום?

  נשים, אל תתנו שירמסו אותנו!!!

 41. 51
  התחרות בין אמצעי התקשורת מדרדרת את השיח הציבורי: מנפחים סכסוכים במקום להציע פתרונות (ויש הרבה פתרונות הוגנים), וזאת על מנת להגדיל את הרייטינג. כשם שהתקשורת החילונית מסיתה, כך גם החרדית, ואילו רוב הציבור תקוע באמצע קו האש בין המסיתים.
  1. אתה מדבר על "פתרונות" מתוך הפוזיציה של לשמר את ה"סטטוס-קוו". אין דבר כזה יותר. ה"ססטוס-קוו" הביא אותנו למצבנו העגום היום. עוד כניעה, ועוד ויתור. די, עד כאן.
 42. 50
  הגיע הזמן להפרדת דת ממדינה בישראל 2012. כל הכבוד לחיילת כן יירבו !
 43. 49
  הבעיה המרכזית היא הצפיפות באוטובוסים שגורמת לחיכוך שמביך את כל הצדדים. אם תופסק דחיסת האנשים באוטובוסים, רוב החרדים לא יתמכו בהפרדה.

  לצערי, עמדת החרדים לא מוצגת באופן ראוי. מרבית המשמיצים, בניגוד לחרדים, לא נוסעים בעצמם באוטובוסים.

  1. ממליץ לך, קודם-כל, להפחית את החיכוך

   בין אצבעותיך למקלדת.

   למעשה, ככל שתימנע לחלוטין, מיצירת מגע כלשהו ביניהן - כך ייטב לכולנו.

 44. 48
  לסיים את הכיבוש המביש כי עם צודק לא כובש ודי כפיה הציונית והדתית
  1. וזה קשור....כיצד???

   בזאת התגלה עוד חבר, במועדון המגיבים ללא-קשר-לנושא...

 45. 47
  נראה לי שאלוהים ממש, אבל ממש מתבייש בהם. (וחוץ מזה היא מאוד יפה...)
 46. 46
  פשוט הזוי! לאנשים הללו בבירור יש בעיה מינית! או פוסט- טראומה

  מה גורם להם לצרוח "פרוצה" לחיילת?? הוא היה מת לשרת... (ברצינות)

 47. 45
  חשוב להדגיש שקו 49א הוא קו שעובר בכל ירושלים - לרבות במושבה הגרמנית, ולא מדובר בקו מיוחד לחרדים או בקו שנוסע רק בשכונות חרדיות!
  1. קו 49א ממש לא עובר בכל ירושלים וקל וחומר שלא במושבה הגרמנית

   אלא רק בשכונות החרדיות כמו גאולה, בר אילן,רוממה וכל השאר...ואומרת את זה אחת שמכירה מקרוב את הקו, נוסעת בו לעיתים קרובות... אז בבקשה לא לנסות להפגין ידע שאין לכם

 48. 44
  איזו יפה - לרצות רק מכוערים מסביב

  אולי מגיע להם להיות הם - בואו נשחרר. לבי לנשים החרדיות גורל איראני אכזר

 49. 43
  נראה אותה עולה לאוטובוס ערבי בלבוש כזה.

  יעשו לה בזה אחר זה, כולל הנהג.

  1. אין תחבורה ציבורית במגזר הערבי. אתה מוזמן לבדוק

   ככה נראית הזנחה של מגזר שלם

  2. נראה אותך עולה לאוטובוס ערבי.. בלבושך ..
  3. ומה הקשר?
 50. 42
  כל הכבוד, אבל אל תשכחו את מגרון, אל תשכחו את חוקי החרם, אל תשכחו את ביבי, ליברמן, דנון ואקוניס. אל תשכחו את המנוע המצמצם את החופש
 51. 41
  החרדים ישלמו על זה מחיר כבד. סבלנות הציבור החילוני פקעה

  מדובר במלחמת תרבות. אם המדינה לא תתערב, בריונים חילוניים יעשו שפטים בדתיים ולא יאפשרו להם לנוע בחופשיות באזורים חילוניים.

  1. אמן!!!

   וכמו שנאמר: אם הומואים, לא יוכלו לצעוד בירושלים - דוסים, לא יוכלו לצעוד בתל-אביב.

 52. 40
  Learn from France

  Some say those are the few extreme Haredi. But often the few extreme are aggressive and intimidate the rest. So unless he receives exemplary punishment, it would get worse.
  We need complete separation of civil rights from religion, like in France.

  1. The ONLY way to EVER be able to achieve that

   As in any good thing, is - of course - via a complete Marxist-Leninist Revolution, which shall FULLY outlaw religion and shall send, ALL believers, to receive a suitable psychiatric treatment, to FOREVER heal them, of all their sick hallucinations...

 53. 39
  תראו בטורקיה איך קיצוני הדת השתלטו על המדינה

  הריבוי הטבעי העצום יכריע את הכף וזה ברור!

  1. 20? מקסימום שבע.
 54. 38
  הקרב אבוד: אחרי 2030 החרדים יהפכו לרוב במדינה
 55. 37
  כן

  אם את מעדיפה לנסוע דווקא בקו מהדרין מן הראוי לכבד את המקום (קוים אלא אושרו ע"י משרד התחבורה ) . בכל מיקרה אין זה ראוי לנהוג באלימות מכל סוג ש"דרכה דרכי נועם" בכל מיקרה טחנו את האמ אמא של "הדרת נשים" אם כל הכבוד.

  1. אידיוט שכמותך, גם בג"ץ, גם "אגד" וגם משרד התחבורה, פסקו כולם במפורש

   שאין דבר כזה בישראל "קווי-מהדרין".

   אם אתה כל-כך רוצה, קווי-מהדרין, טוס לאפגאניסטאן....ובבקשה ממך, אנא: אל תחזור.

 56. 36
  איזה נוף

  ברקע אנחנו רואים את מעלה פיקוד מרכז, שימו לב למבנה עם הגג הכתום שמשמאל, קבר הנביא שיינברגר שהפך ברבות הימים לקבר השייך ויינברגר

 57. 35
  יש בכשר לאוטובוסים? או כשזה מגיעה לדברים מסויימים הם לא כ"כ מקפידים?

  איזה רב גיבור יפסוק שהאוטובוסים אינם כשרים ואסור לנסוע בהם?

  1. אמן, שיפסוק כבר!!!!

   ניפטר מן ה"כלי-קויידש" הללו באוטובוסים אחת ולתמיד...

 58. 34
  לתשומת לב הקוראים: אתם ממנים את ההאברכים הצדיקים האלו

  הגיע הזמן להכות בחרדים איפה שכואב - בכיס
  יש לארגן חרם צרכנים על קוקה-קולה
  הכשרות בד"ץ שלהם ממנת מדירי נשים

  1. הבעיה בהחרמת מוצרי-בד"ץ

   היא כשמגיעים לחומוס.

   עד היום, לא מצאתי, בשום סופר, חומוס ללא-בד"ץ.

   ואם אין לי חומוס אני מת.

 59. 33
  She is pretty
 60. 32
  עלמה יפה, זה מה שבאמת חשוב במקרה הזה

  כמה עוד יופי פלסטי, משמיטות אף ומחליפות שד
  היופי הישראלי והפשוט הולך ודועך

  1. ולוז-התגובה הוא???

   או שמא, הצטרפת למועדונם, של "עוף מוזר" ומוני יקים = השמים, בכל דיון שהוא, אותה תגובה עצמה, בהנחה, שאולי איכשהו תתאים לפעמים?

 61. 31
  די לצביעות ! קחו מקרה דומה(=מקביל) של פעילי ימין שהיו רוצים לעשות תהלוכה באום אל פאחם (דמוקרטיה לא?!). האם גם פה התקשורת היתה מציירת זאת בקווים דומים?! או שהיתה מסיתה כנגד אנשי הימין שרק רצו לעשות תהלוכה תמימה ולא אלימה ומכנים אותם "פרובוקטורים"? ותחשבו על זה...
  1. צעדה פוליטית של אנשי ימין באום אל פאחם ממש לא דומה למקרה של תקיפת אישה באוטובוס ואיום עליה לעבור אחורה, רק בשל היותה אישה. יהודי יהודי, אבל כאשר רומסים פה זכויות בסיסיות של נשים לנסוע בתחבורה הציבורית, לא אכפת לך. חשבתי על זה, וההשוואה שלך פופוליסטית, זולה, דמגוגית וטיפשית. גם אני יהודייה, וקיבלתי חינוך הרבה יותר טוב ממך.
  2. מה אתה מקשקש? היא נסעדה לבסיס שלה במדים
  3. זאת פרובוקציה לשבת בקדמת האוטובוס
  4. ל"יהודי1" - אתה יהודי, כמו שאני קשקשתא.

   כל אתאיסט עלי-אדמות, הוא יהודי הרבה יותר טוב ממך!!

  5. כשמרזל צועד באום אל פחם מטרתו לומר "ערבים, ראוס!". כשחיילת נוסעת באוטובוס ציבורי לבסיס היא... נוסעת באוטובוס לבסיס.

   ואגב - אני בעד לתת לפרובוקטורים האלה לצעוד איפה שמתחשק להם כל עוד אינם מניפים כרזות או צועקים צעקות גזעניות; ובכל זאת יש הבדל עצום במוטיבציות.

  6. קשקוש. לא ענית לעניין בכלל. אני בעד לאפשר לה לשבת מקדימה וגם לעשות צעדה באום אל פאחם. זו מדינה דמוקרטית. אם תעני שזו פרובוקציה(אום אל פאחם) - אענה שגם זו פרובוקציה(לשבת מקדימה). ויש לנהוג בשני המקרים בצורה אחידה ושיוויונית.
 62. 30
  ככה מתלבשים - וכשברקע הכנסיה בפירנצה?
 63. 29
  זו המלחמה האמיתית היום - כל הכבוד לחיילת !!!
 64. 28
  מחפשת צומי?
  1. אייל, הבחורה הותקפה באוטובוס ועכשיו אתה מתקיף אותה שנית בהעלבה בטוקבקים? תתבייש. אנחנו לא מחפשות צומי. אנחנו מחפשות יחס אנושי וצדק.
 65. 27
  כבוד האדם

  עדיף לשבת בצורה מכובדת ולא לגרום לכפיה חילונית וחולנית. צריך לדעת להתחשב ברגשות הזולת ולא לרמוס אותם בגסות.

  1. הכפייה היחידה בארץ הזאת היא דתית

   על פי החוק, כל אחד רשאי לשבת איפה שמתחשק לא. מספיק כבר עם האפליה המגוחכת והפרמיטיבית האת. למה שנשים ישבו מאחורה? מאיזו סיבה?! למה שהגברים לא ישוב מאחורה? למה הם יותר טובים? פשוט מקומם ומגעיל

  2. שהרי ידוע ברבים, ש"כבוד האדם", הינו אך ורק

   כבוד-*הטאליבאן*, עדוי הקפוטה והשטריימל והרעלה והבורקה והטלית והתפילין והציצית והצלב ואינני-יודע-במה-עוד, שעוטים עצמם בו כל בעלי החבר הדמיוני שם בעננים.

   לחילונים (=אנשים בריאים, בנפשם וברוחם, אשר אינם מתפללים, ליצורים בדיוניים בשמיים), אין כבוד, מן-הסתם.

   כבוד זה אך ורק לטאליבאן.

   הבנתי!!

  3. זו בדיוק הנקודה, כבוד האדם והתחשבות ברגשות הזולת!

   מאסנו בטיעון החד צדדי והמתחסד של התחשבות ברגשות האדם הדתי, שעל מנת לקיים אותה (את ההתחשבות) צריך לרמוס את זכויות האחר. הפגיעה הגדולה והמסוכנת יותר, שגם התורה עצמה לא מצדיקה, היא הפגיעה בחירות הזולת. כל זולת. הנשים הן הרי 50% מהאוכלוסיה.. על פי איזה הגיון בדיוק אפשר לפגוע בזכויות של חצי מהאוכלוסיה לטובת זכויות שלוקח לעצמו מיעוט? הדרת נשים וכפיה דתית על כל צורותיה בשם "התחשבות ברגשות" היא דבר אבסורדי, פרדוקסאלי, טיעון שסותר את עצמו.

   ואתה עוד מדבר על רמיסה בגסות... מי רומס זכויותיו של מי בגסות? מי בדיוק היה גס כאן?

 66. 26
  היא לובשת מדים אזי היא לא חשופה, כשהם מקללים הם נועצים מבטים

  הסיבה הם מתים להסתכל על בנות אז זאת הדרך, לקלל לירוק זאת ממש הטרדה מינית מצדם.

 67. 25
  קשה קשה(ראו תמונה)- הקב"ה מעמיד אותנו במבחנים קשים
 68. 24
  החיילת אמורה להסתובב עם גז מדמיעה עליה. החיילת צריכה להשתמש בגז המדמיעה כנגד מטומטמים כאלה.
  1. נשק עם תחמושת
 69. 23
  היום שמעתי ברדיו אישה חרדית מספרת שאנשי העדה הספיציפית הקיצונית הזאת מקבלים כסף עבור כל יום שהם מבלים במעצר. בשבילם זאת השלמת הכנסה. אין להם שום אינטרס להספיק להתנהג כך. להפך
 70. 22
  They should live in Iran, Afghanistan and other dark countries
 71. 21
  זו ההגדרה המילונית למושג "הטרדה מינית"

  וזו העבירה שצריך להעמיד עליה לדין את שטופי הזימה לובשי השחורים

 72. 20
  היא נראית טוב מאוד, למה לקלל?
  1. ואילו היתה נראית פחות טוב, יש סיבה לקלל?
 73. 19
  דואט אשה וגבר...

  התנ"ך הוא הקובע והמגדיר.הזקנים,אנשי כנסת הגדולה וראשוני התנאים ניסו להסביר במקומות שהדיוט התקשה להבין (גם את עצם השפה).לאחר מכן העיסוק הפך לשם עיסוק והפרשנות לשם התפלפלות,עד כדי שמרוב מחלצות נעלמה המענגת נפש(התורה)כלא היתה.לא מצאתי בכל התורה מה תלבש אשה.יש איסור שלא תלבש בגדי גבר.לא מצאתי שם גם אסור משמוע שירת נשים או המנעות מחברתן.נהפוך הוא: הדרת נשים אסורה בכל מקום ובכל עת,הן עפ"י ההלכה והן עפ"י ערך אוניברסאלי של כבוד האדם.גם לא מבין את ההצתה המאוחרת של נשיא,רו"מ ודומיהם.במדינה שרבנים משווים אשה לחמור, שנשיאה מורשע באונס והקולגות ועיתונאים ידעו ושתקו,זה לא עם הספר וזה לא עם בכלל.בינו בוערים וכסילים השכילו: "ד וּדְבוֹרָה אִשָּׁה נְבִיאָה, אֵשֶׁת לַפִּידוֹת--הִיא שֹׁפְטָה אֶת-יִשְׂרָאֵל, בָּעֵת הַהִיא. ח וַיֹּאמֶר אֵלֶיהָ בָּרָק, אִם-תֵּלְכִי עִמִּי וְהָלָכְתִּי; וְאִם-לֹא תֵלְכִי עִמִּי, לֹא אֵלֵךְ. ט וַתֹּאמֶר הָלֹךְ אֵלֵךְ עִמָּךְ, אֶפֶס כִּי לֹא תִהְיֶה תִּפְאַרְתְּךָ עַל-הַדֶּרֶךְ אֲשֶׁר אַתָּה הוֹלֵךְ--כִּי בְיַד-אִשָּׁה, יִמְכֹּר יְהוָה אֶת-סִיסְרָא; א וַתָּשַׁר דְּבוֹרָה, וּבָרָק בֶּן-אֲבִינֹעַם,"(דואט של אשה וגבר,למי שלא הבין). אלו מקצת ציטוטים מהמקרא המהדרין שירת נשות ישראל.המקרא מעטיר את בנות ישראל בכתרי חכמה,תבונה,יצירה,שירה,נבואה ,רחמים ,יופי ומלכות.הלוואי על כל ישראל.לפיכך טיפש הוא מי שמדיר עצמו משירת נשים,או הפוגע בנשים בדרך כלשהי,ארורים אלו שחינכוהו לכך.בפני הקב"ה יש אף עדיפות לאשה.שילכו הבורים החשוכים וילמדו התנ"ך כלשונו ולא יקשיבו לחשוכים שברבנים והבאבות למיניהם המפמפמים לראשם אמונות תפלות ודיכוי נשים.בינה יתירה וגבורה יתירה באשה על פני גבר.על שום מה ?:על שלמרות קשיי ההריון והלידה וגידול הילדים וטפשות הגברים – היא מתגברת וממשיכה.שלמרות הקיפוח ,בכל תחום,היא מצטיינת ומצליחה.אם,אחות,בת,רעיה,חברה - אני עפר לרגלייך.כל פגיעה באשה - זהו מעשה נגד הקב"ה !מסקנה מתבקשת:המדירים נשים אינם יהודים,הם כת שפרשה מהיהדות.מעניין איך הם ירגישו עם זה – חוק השבות,קבורה,נישואין וגירושין... ואיזה הוא הגיבור - הכובש את יצרו ! א. לא חייבים להסתכל.ב. והמסתכל - לא חייב לראות דווקא את המיניות(אני רואה את האדם).ג. והרואה את המיניות - שיכבוש את יצרו.ד.ושאינו כובש את יצרו - קטן אמונה הוא ושידיר עצמו מן העולם. הראו לי מקום אחד במקרא הקובע מה תלבש אשה.ההתייחסות היחידה היא איסור על אשה שתלבש שמלת גבר.אין קביעה במקרא להפרדת נשים וגברים ובוודאי לא לקיפוחן.כאלה כעדס וחבורתו יש להדיר מחברת בני אדם.


  1. אכן - זאת ועוד

   בשום-מקום לא כתוב, שצריכים האנשים, בכלל, ללבוש משהו!!

   ועל-אחת-כמה-וכמה, שבשום-מקום לא נמצא, ש"חייב אדם להוות לובש תמיד בגדי-אצולת-פולניא מן המאה הי"ז, אפילו אם שמש-חמסין-אוגוסט, מלהטת בחוץ ועל השרוך, להיות מימין לשמאל ולא משמאל לימין חלילה, שזה מנהג הכופרים מחצר חסידית סמוכה ועל-כך יש להוות כותב-פשקוויל"...

   אין, אין. צריך, פשוט, לרפא את כולם, אחת ולתמיד, מכל הזיות אללה-הוא-אכבר אשר לם - ויפה שעה אחת קודם.

   אתאיזם זה יפה. אתאיזם זה טוב.

 74. 18
  שיקסע חמודה מאוד
 75. 17
  החרדים אמר שהיא לא הותקפה

  אלא רק נתבקשה לעבור מקום

  1. דרישה מטרידנית ופוגענית, המלווה באיומים סטייל-מאפיה, מאת המון מוסת

   דינה כתקיפה.

 76. 16
  וברקע הכנסיהSanta Maria del Fiore בפירנצה. דורון, מתריסה נגד כפייה דתיית יהודית. יישר כח
  1. דלה רוביה

   לפחות בsanta maria del fiore יש אומנות טובה -
   החרדים לא מייצרים שום סוג של הומניזם.

 77. 15
  המוכר במכולת הסתלבט עלי השבוע. ולא בפעם הראשונה.
 78. 14
  מצויין. תמשיכו לפרסם כל מקרה כזה, ושהמשטרה תמשיך

  לבצע מעצרים!

 79. 13
  כשיגיע למעצר, מן הראוי לתת לשוטרות נשים לטפל בו. פושעים צריכים להבין שתא מעצר זה לא פיקניק וגם לא בית כנסת.

  אולי כשיבינו את זה ימשיכו לעשות עוד יותר את הפשעים שהם עושים היום. לכו תדעו.

  1. לא לתת להם את התענוג!

   אני חושש שאם שוטרות תטפלנה בו, זה דווקא יעודד אותו, כי המוטיווציה של אלה היא החרמנות, יותר מכל דבר אחר!

 80. 12
  איראן זה כאן

  בושה וחרפה, האם זה אור לגויים, זה?

  1. כדי לשפוט יש צורך בשני צדדים, בדימקרטיה הישראלית, די בצד אחד
 81. 11
  3 מדינות ל-3 עמים ומנהרה שתחבר בני ברק עם מאה שערים
  1. Very good idea

   Just to add to your idea there should be 4 countries for Aravim charedim chilonim and the rest of the world
   but just imagine the governments

  2. ומנהרה לאירופה....
  3. האמת, צריכות דווקא להיות כאן שתי מדינות - אבל!! לא לפי

   קווים אתניים.

   אלא מדינה אחת לחילונים השפויים (דוברי עברית וערבית כאחד) ומדינה שנייה לדוסים (בין שיהודיים הם, או מוסלמים, או דרוזים או נוצרים - אישית, אינני מבדיל כלל וכלל, בין ארבעת זני הטאליבאן דנן).

  4. דניאל קלטי - יש לך עוד הרבה ללמוד!!

   בכתות ג' לומדים לקבל ולהכיל את השונה. אז או שאתה בכתה ב' או שבדיוק מהשיעורים הללו נעדרת....

 82. 10
  נו מה תראו איך היא מתלבשת, ואיך היא נראית, אני מוכן להתערב שאם היא לא היתה כזאת חתיכה הוא לא היה אומר כלום
  1. מה הבעיה עם איך שהיא מתלבשת? כך מתלבשים אנשים בקיץ
  2. סורה חושך, הלאה שחור! סורה מפני האור!
  3. I agree with you

   those guys make their women look like hell but anybody who looks good is prutza

  4. היא הייתה עם מדים
  5. אני מוכן להתערב שאם היא לא היתה כזאת חתיכה גם אתה לא היית אומר כלום, כי זה לא שבאמת היה לך מה להגיד... רק מה - נפלט לך, לא יכולת לשמור בבטן את השטויות שלך..! איזה מזל שמצרפים תמונות לכתבות - ככה גם אנשים כמוך קוראים
  6. היא הייתה במדים. מאד לא פרובקטיביים
  7. ואתה, מה אתה לובש בחופשות באירופה בקיץ? דובון?
  8. נראה לך שהיא התלבשה ככה בחורף הירושלמי?
  9. אתי, עמית - אתם מפספסים את הנקודה. פעיל-הטאליבאן, מרדכי-הלא-יהודי-בכלל

   הוא מאלה, החפצים לכפות, על כלל הציבור, לעטות בורקות 24/365.

   ולחופשותיו בחצרות-הרעבעצענים באיפה-שלא-יהיה, הוא לובש, בדיוק כמו כאן, שטריימל וקפוטה....גם אם יש בחוץ 49 מעלות צלזיוס + 94 אחוזי לחות.

  10. למרדכי היהודי

   הבט בתצלום שלה בכתבה המעודכנת, שצולם ע"י "הארץ". מכוערת היא לא אך התצלום הקודם הוא מהפייסבוק שלה וזה אומר הרבה. אך מרדכי שים לב; הללו מתנגדים שגם ילדות החל מגיל 4 ונשים זקנות תשבנה בקדמת האוטובוס.

  11. מרדכי, אם כך, אז למה בפלאקט שהיה מודבק על קיר הורידו למשוררת לא גולדברג את הראש למרות שהשנה מלאו לה 100???
 83. 9
  לא

  לא לוותר לחיות האדם האלה, מה זה חרדי? למה הוא חרד? פושעים חסרי תקנה , רק איסור הדת על ידי חוק יפתור הבעיה.

  1. למשה

   איסור הדת על פי חוק מקביל לאיסור החילוניות על פי חוק. מה זה השטויות האלה. שכחת מהי דמוקרטיה?

 84. 8
  "נעצר עד מחר, דיון בהערכת מעצרו". מה כבר יעשו לו? יקנסו אותו בכסף שהוא מקבל ממני? יקבל על תנאי לשבוע? עד שלא יהיה חשש אמיתי מנקמה חילונית המצב ימשיך להדרדר. הפוליטיקאים לא מעזים להתעסק איתם, אולי הגיע הזמן שהציבור יתחיל.
 85. 7
  בעיה בהבנת הנקרא

  משהו בסיפור הזה מאד מוזר: האמנם אגד מעסיקה באוטובוס אחד ארבעה עובדים בו זמנית - נהג אחד ושלושה כרטיסנים (כרטיסנית ו"שני הכרטיסנים הגברים רצו מהר לעברי")?
  איפה תגובת אגד לסיפור הזה?

  1. אכן מאוד מוזר

   קודם זו אישה חילונית שעוברת קדימה כדי לכרטס, אח"כ החיילת נעמדת כדי לתת לה לעבור (יצא לראות אוטובוס מבפנים יותר מפעם אחת - לא צריך לקום מאף כיסא כדי לתת למישהו לעבור אלא אם כן הוא יושב לידך ליד החלון) ובסוף רצים לעברה כרטיסנים.
   לי זה יותר מזכיר קולנוע

 86. 6
  מה הקשר לתמונה מפייסבוק??

  הנושא הוא הבחורה הוא התקיפה?

 87. 5
  לי גנבו את האוטו ולא עצרו את הגנב

  מה כאן הידיעה?
  ההתנהגות בזוייה אך אינה עילה לצור.
  המישטרה לא עוצרת את מי שבאמת יש לעצור:
  נהגים שיכורים על הכביש.
  שבח"ים ומתפרעים הזורקים אבנים בסילוואן ובעילבין.
  גם השמאלנים קראו בהפגנות לחיילי צה"ל רוצחים לא ? מדוע אותם לא עוצרים?

 88. 4
  הפתרון היחיד - ענישה ראויה בבתי המשפט

  מספיק עם זה. בן אדם, ולא משנה אם הוא חרדי או חילוני, צריך לדעת שאם הוא תוקף אנשים ומשתולל באוטובוס הוא יתן על זה את הדין. זה תקף, כמובן, גם במקרה של המתפרעים בבסיסי צה"ל. די לסלחנות ולרחמנות

 89. 3
  ממש מגיפה-קומץ המשוגעים מתרבים מיום ליום-רק עונש חמור ימגר את התופעה המחפירה

  ממש מגיפה-קומץ המשוגעים מתרבים מיום ליום-רק עונש חמור ימגר את התופעה המחפירה

 90. 2
  שבוע שיקום במחלקה הפלסטית הייתה עושה לחרדי הזה רק טוב. אל תתלוננו - תפרקו להם את הפרובה.
 91. 1
  אין חרדים מתונים
  1. שקר האומרים שזה קומץ קטן

   גם אם אין המדובר בכל החרדים, הרי של"קומץ הקטן" יש גיבוי של הפוליטיקאים. למשל, סגן שר הבריאות וכן שר התחבורה שדיבר היום ברדיו שיש לאפשר לחרדים לחיות על פי דרכם. האם הוא גורס שגם לשאינם חרדים יש לתת לחיות על פי דרכם, או שמא זכות זו שמורה רק לחרדים?

  2. ליוד

   תגובתך אווילית. יש חרדים מתונים רבים, סביר להניח שרובם. תגובתך רק מקצינה את המתונים, וחבל.

  3. ויהודים מתונים?