נעמה מרגוליס חזרה ללימודים, השר קיבל את פניה

אמה אמרה כי היא מקווה שהחשיפה תוביל לשינוי. סער: נפעל להפסקת ההפרעות ללימודים; ח"כים עוררו מהומה כשעלו על קו מהדרין בעיר

נעמה מרגוליס, הילדה מבית שמש שהותקפה בשבוע שעבר על ידי חרדים קיצונים בדרכה לבית הספר, חזרה היום (חמישי) ללימודים לראשונה מאז התקרית, עם תום חופשת חנוכה. מרגוליס הגיעה לבית הספר "אורות" בעיר בליווי הוריה, ובכניסה קיבל את פניה שר החינוך גדעון סער, חברי הוועדה לקידום מעמד האשה, וכוחות משטרה.

נעמה נכנסה לבית הספר בלי לומר דבר. אמה, הדסה מרגוליס, אמרה כי היא "מקווה שכל מה שעשינו עד עכשיו יוביל לשינוי, ושמעכשיו יהיה שקט יותר". מרגוליס סיפרה שראש העיר משה אבוטבול ניסה להפגש עם בני המשפחה, שלא היו מעוניינים בכך. "לא היתה עזרה ממנו בנושא ההתנכלויות עד עכשיו", אמרה מרגוליס, והוסיפה כי היא "בוטחת במדינה ובמשטרה. אנחנו בדרך לניצחון, בשביל כל מדינת ישראל".

שר החינוך שהגיע לבית הספר הודיע כי בקרוב יבנו בבית הספר כיתות חדשות, על מנת להגדיל ולחזק אותו. "לא נכנע לבריונות ולאיומים", אמר סער. הוא הוסיף כי הוא "התרשם מהעשייה החינוכית המרשימה של בית הספר בחודשים האחרונים. המטרה שלנו איננה רק למנוע את ההפרעות בלימודים או בדרך לבית הספר. יש ירידה בתדירות ההפרעות, אבל צריך לגרום להפסקתן המוחלטת".

נעמה מרגוליס ואמה הדסה בדרך לבית הספר, הבוקרגיל כהן מגן

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אל בית הספר הגיעו הבוקר גם יושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האשה ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), חבר הוועדה ח"כ שלמה מולה (קדימה), וח"כ אורי אורבך (הבית היהודי). במקום היה גם כוח משטרה, בליווי מפקד תחנת בית שמש, סגן ניצב קובי כהן, ומחליפו החל מהשבוע הבא, סגן ניצב דביר בר אלי.

לאחר כניסת התלמידים לבית הספר עלו חברי הכנסת חוטובלי ומולה על קו 418 בעיר, שנוסע מבית שמש לירושלים, בו מונהגת הפרדה לא רשמית בית גברים לנשים. על האוטובוס עלו נוסעים, וככל הנראה בשל נוכחות התקשורת התיישבו ללא הפרדה. עם זאת, כשחברי הכנסת ירדו מהאוטובוס, גברים שבו לקדמת האוטובוס ונשים לירכתיו. לאחר מכן עלתה ח"כ חוטובלי לאוטובוס בשנית, והתפתחה המולה. חלק מהנוסעים צעקו לעברה "תפסיקו לעשות פרובוקציות, זה לא יעבוד לכם". חוטובלי אמרה בתגובה, "אני לא מנסה לעשות פרובוקציות, זה בושה מה שקורה פה". לכלי התקשורת שהיו במקום הוסיפה, "החרדים פתחו במלחמת תרבות".

נעמה מרגוליס עלתה לכותרות לאחר שבכתבה ששודרה בערוץ 2, התברר כי היא חוששת מתקיפות חרדים בדרכה לבית הספר כיוון שאינה לבושה מספיק בצניעות. בשלישי הפגינו אלפי בני אדם בקרבת בית הספר "אורות" בבית שמש נגד הדרת נשים, ביניהם הוריה של נעמה.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  הפשרות הן מהשטן, גדעון. . .

  רחוב החזון איש הוא סמל למה שהרס את החזון של תיאודור
  הרצל ומה שגרם לעם ישראל, חרדים, דתיים וחילונים לחזור
  לגטו. . . הפשרה של בן גוריון/"החזון איש" סתמה את הגולל
  לחזון תיאודור שהפך תחילה ל-בנימין זאב ולבסוף נקבר בהר
  הרצל כפוסט ציוני. . . הסמל האישי שלי - עם תיאודור הרצל
  הספינה עזבתי גם אני את המדינה - ממש אז כאשר האגדה
  נגמרה והגטו חזר. . .

 2. 5
  הממשלה גוזרת קופון ע"ח הילדה למען האדרת שמם של השרים

  בבחינת "תראו אותנו, אנחנו דואגים לכם"
  ממשלה שעצמה עיניים כשהחרדים התפרעו מנסה להראות שהיא עושה משהו עכשיו, פשוט ביזיון.

 3. 4
  כל הכבוד לשר החינוך גדעון סער

  שגילה שוב מנהיגות ואחריות, השר סער הוא שהורה לפתוח את בית הספר "אורות" בתחילת השנה למרות התנגדות ראש העיר

  1. מאיפה הם הגיעו מי ה ביאה אותם אליכם לישוב

   שהם יזכירו חברת נסיעות לא נעים להם באוטובוס לשבת בנינו יש תחבורה צבורית שישלמו כסף החולרות האלה מה גם במיטה יש להם הפרדות האישה צד ימין הגבר ממול עושים ילדים בלי סוף לא עובדים חיים על חשבונינו והם חולרות עושים בלגן

 4. 3
  סער הפופוליסט הגיע לכבוד התקשורת.
 5. 2
  את ראש העיר הצבוע ראינו כולנו בטלביזיה. שינסה עכשיו להכחיש. רק הוא וצבא שקרניו יאמינו לו.
 6. 1
  אורבך עזור לחיות בארץ הזאת

  אורבך הציוני הדתי האולטימטבי בעיני. מנע את הקיצונות הדתית הזו
  הילדים שלי אומרים שאם זו היהדות הם לא רוצים להיות חלק ממנה. אם לא תעצרו את זה נאבד את בנינו