פעילי המחאה החברתית שבו לשדרות רוטשילד לבושים באוהלים

עשרות פעילים הגיעו לשדרה במחאה על אוזלת היד של הרשויות בטיפול במחאה ועל הפינוי של המאהל בשכונת התקווה. "זרקו אותנו מהתקווה, חזרנו לרוטשילד"

עשרות מפעילי המחאה החברתית שבו הלילה (שני) לשדרות רוטשילד בתל אביב. הם הציבו בקצה הצפוני של השדרה אוהלים ספורים וכמה מחצלות. כמה פעילים הקפידו ללבוש על גופם את האוהלים, כדי למנוע את החרמתם בידי פקחי העירייה. אחדים הביאו עמם כלי נגינה. במהלך הערב יצאה קבוצת פעילים, בראשות יוזמת מחאת האוהלים, דפני ליף, לצעדה לאורך שדרות רוטשילד.

באו לתמוך בפעילים כמה אומנים ובהם הזמרים אביב גפן ואריק ברמן. גם ח"כ נינו אבסדזה (קדימה) באה להביע הזדהות. "הכוונה היא לא להחזיר את האוהלים בחורף", אמר רגב קונטס, ממובילי המחאה החברתית בקיץ. "הכוונה היא להראות שכל עוד הממשלה מסרבת לטפל במחלה - פריחת האוהלים שעל עור החברה הישראלית תמשיך לצוץ שוב ושוב עד שתתפרץ מחדש בקיץ". ליף אמרה כי זו נקודה שממנה אפשר וצריך לצאת לרחובות ולהמשיך את השינוי שהחל בקיץ. "אני לא חושבת שיש טעם שנפתח כאן התיישבות", הבהירה.

את האוהל הראשון בגל הנוכחי הציב שלשום בערב בשדרה רואי מעוז, סטודנט בסמינר הקיבוצים. תוך זמן קצר החרימו פקחי עיריית תל אביב את האוהל, אך פעילי המחאה שמעו על היוזמה וכמאה מהם הצטרפו אליה בלילה שבין ראשון לשני. הם מחו בין השאר על פינוי המאהל בשכונת התקווה והציבו אוהלים בודדים במרכז השדרה. הפעילים סברו כי בשל השביתה ברשויות המקומיות הפיקוח העירוני אינו עובד, אך תוך זמן קצר הופיעו במקום פקחי העירייה, מלווים בשוטרים, והחרימו את האוהלים.

"היה מה שהיה בקיץ ולא הרבה השתנה. מה שקורה עכשיו זה משהו שבער בכולם - לצאת לרחוב. נעשה מעשה גדול בקיץ אבל צריך להמשיך להשמיע את הקול", הסביר הלילה מעוז. "במידה מסוימת", הוסיף, "המצב אפילו החמיר, כי בקיץ אפשר היה למחות לפחות, עכשיו לשים אוהל הפך ללא חוקי. המאבק הוא על עצם הזכות למחאה".

"זרקו אותנו מהתקווה, חזרנו לרוטשילד", אמרה נילי לרנר, שהיתה ממובילות המאהל בשדרות רוטשילד. לרנר נעצרה שלשום בהפגנה מול עיריית תל אביב ושוחררה לביתה תוך התחייבות להתרחק מהעירייה ומראש העיר במשך חמישה ימים. לדבריה, הכוונה היא להביא כמה שיותר אנשים לשדרה בימים הקרובים, להציע שם פתרון מגורים זמני לחסרי הדיור, "ובעיקר להראות לראש העיר מי שולט בעיר - העם".

פעילה חברתית לבושת אוהל בשדרת רוטשילד בתל אביבניר קידר

פעיל אחר במחאה החברתית, עו"ד ברק כהן, התפרץ אמש לדבריו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, באירוע לחנוכת האגף החדש בסינמטק תל אביב. הוא תקף אותו בעקבות פינוי המאהל בשכונת התקווה ואמר כי אין בו טיפת חמלה. מחוץ לאולם הפגינו כמה עשרות מפעילי המחאה. חולדאי כתב מאוחר יותר בחשבון הפייסבוק שלו כי אמר בתגובה לקהל ש"חלק מהחיים הדמוקרטיים זו היכולת להביע דעה. הביעו את דעתם עכשיו אנשים מאוד כואבים. הצעירים צודקים בבסיסו של עניין, הם רק לא מוחים במקום הנכון ומול האיש הנכון".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 14
  מי זה הרואי מעוז שלוקח לי את הקרדיט???
 2. 13
  אסור שימסמסו את השביתה להזכיר לנתניהו מה מחכה להם בקיץ
 3. 12
  אם אתם במחאה - רוצים לראות אתכם בהפגנת השתיקה ב-2.2

  השבוע היה שבוע קסום של התחדשות המחאה, למול כל הציניקנים שהכריזו על מותה בשמחה.

  מול שלטון אטום, מנוכר לרוב העם ואכזרי יש דרכים רבות למחות, אבל הדרך שתשבור אותו ותכריח אותו להכיר במציאות היא המחאה הפאסיבית. מהטמה גאנדי אמר "אנחנו חייבים להפוך להיות השינוי שאותו אנחנו רוצים להביא". הוא קרא לזה "סאטיאגארה" - להביא שינוי ללא שימוש באלימות. ואני מוסיף - גם ללא קללות, השמצות ועלבונות. ננצח אותם בדרך בה נרצה לחיות - דרך הכבוד.

  המשיכו ובואו לרוטשילד וב-2.2 לכיכר תחריף, היא כיכר הבימה. נקיים את הפגנת השתיקה ונוסיף עוד רגע מכובד בדרך הארוכה אל הנצחון!

 4. 11
  מה עם דיירי הבתים בשדרה

  שוב מתחילים למרר את חיי דיירי הבתים בשדרות רוטשילד? רעש, מוסיקה בעוצמה גבוה בשעות המאוחרות של הלילה, חצרות וחדרי מדרגות שהופכים להיות בתי השימוש של דרי האוהלים ואורחיהם. נמאס.

 5. 10
  ממה בעצם מתפרנסים המוחים המקצועיים? הקרן החדשה משלמת משכורות על זה?
 6. 9
  חשוב לציין

  את רותם שוחט וליונל מיטלפונקט, חברי היקרים שהיו יחד איתי באוהל.

 7. 8
  חזקו ואמצו. העם איתכם.
 8. 7
  פעילי הקרן להשמדת ישראל לא מחאה ולא נעלים זה סתם תירוץ
 9. 6
  השימוש בקלגסים בהתקווה הוא חלק מובנה בחשיבה האשכנזית ציונית - רוצים לראות קלגסים גם בשד' רוטשילד
 10. 5
  כל כך משמח...אמן שהאנרגיות הטובות יחזרו לרחובות.
 11. 4
  יופי. חבורת התמהונים, שאינם יודעים מה הם רוצים, חוזרת לכותרות. ובכל פעם שתריסר מהם יגהקו, תהיה כותרת ראשית בכל העתונות ה"מתקדמת".
  1. אפילו אזרח אחד רעב, זאת בושה למדינה ואף לציונות ולדמוקרטיה. כן, יש עוני. זה לא אני אומר, אלא הביטוח הלאומי ומשרד הרווחה. זה יכול להשתנות, כי ברוך השם, קיבלנו ארץ נהדרת (ממש, לאו דווקא בערוץ 2) וצריכים להודות על זה. איך מודים? במעשים טובים.
 12. 3
  לא שמעו את השם שלי כבר שבוע

  בחדשות אני חייב להכנס לתודעה שתוכלו לבחור בע בבחירות הבאות אני אדבר על מצוקה קיימת אמכור אשליות ואדאג להיות בוטה שכל מילה שלי תשמעו כמה פעמים אעבוד עם היחצנים הכי טובים שיש

 13. 2
  מהפכה אזרחית-למיגור המנגנון-שמשגע אותנו

  זו ירית הפתיחה-לכינוס מיליוני התושבים כדי למחוק ולסלק מחיינו את נתניהו וכנופייתו-שממשיכים את הביזה הרבתי של כספי משלם המיסים,בחוסר בושה וכחבורת נבלה-ממשיכה להוסיף לעצמה עוד ועוד שכר-כאשר את הציבור ממשיכה לעשוק.חודש שעבר חבורת החלאות סידרה לעצמה-1500 ש"ח,והחודש עוד אלף??????ערימת סמרטוטים ארורה-שעושקת את כולנו-וחיה על חשבוננו.כמו במצריים,בלוב,בתימן-כולנו מחוייבים לסילוק חבורת אופל ארורה זו,להעמיד-120 פושעים למשפט העם באשמת פשעים כלכליים-להחרים כל רכושם,ולהשליכם לכלא.משטר מונרכי ארור ומנוכר-שהופך את כולנו לעבדים-ואין לאפשר זאת.120 חוסים ארורים ששודדים את כספי משלם המיסים.

 14. 1
  כל הכבוד! חוזרים לימים הנכונים של המחאה והשפיות ואם באים השוטרים:

  לא לשכוח, ללבוש שחור, לשים כיפה ולזרוק על השוטרים אבנים וצמיגים בוערים, רק ככה הם יעזבו אתכם. שלא יחשבו שאתם חילונים שאכפת להם מהמדינה חלילה, באלה הם יודעים לטפל..

  1. אהבתי :)
  2. צודק. איזה אבסורד עצוב בשם אלוהי הכוחנות