מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

משרד הקליטה צנזר מחקר שמצא מחדלים בטיפול ברצח נשים ממוצא אתיופי

המשרד הזמין את המחקר המקיף על אלימות בעדה האתיופית אך קבר את ממצאיו והמלצותיו, שנחשפים כאן לראשונה

מחקר ראשון מסוגו שהזמין משרד הקליטה קובע כי יש חוסר טיפול עקבי או הולם ביחס לרצח נשים עולות מאתיופיה. המסמך, שהושלם כבר ב-2009 אך נגנז ונאסר לפרסום על ידי המשרד, ניסה לקבוע מאפיינים של נשים מהעדה האתיופית שנרצחו ושל הגברים שרצחו אותן. הוא מבוסס על 16 אירועי רצח של נשים, כמחצית מהרציחות בעשור האחרון. ערכה אותו החוקרת ד"ר שלווה וייל, אנתרופולוגית החוקרת את יהדות אתיופיה ב-30 השנים האחרונות, המכהנת כראש האגודה הבינלאומית לחקר יהדות אתיופיה, ודמות מוכרת ומוערכת בקרב בני הקהילה האתיופית בארץ. גם כעת, מסרב משרד הקליטה לפרסם חלקים גדולים מהמסמך המקיף.

מהמחקר עולה כי 37% ממקרי הרצח בוצעו בנשים בנות 40-49. הגיל הממוצע של הנרצחות הוא 35.8 ובקרב הגברים 62% מהרוצחים בני יותר מ-30. גילם הממוצע הוא 40. רוב מקרי הרצח היו בקרב עולים חדשים: שני שלישים מהמעורבים עלו לארץ עד לשנת 1996. 37% מהנרצחות עלו בגיל 19-29 ורובן נרצחו כאשר היו בנות 25, נשואות ואמהות לילדים.

בקרב הגברים, שלושה בלבד היו רשומים רווקים. הן בקרב הנשים והן בקרב הגברים, 81% מהמעורבים באירועי הרצח היו חסרי השכלה. יותר ממחצית מובטלים. מחצית מהנרצחות הן מבני הפלאשמורה, יהודי אתיופיה שהתנצרו ועברו לאחר מכן תהליך גיור. עוד עולה מהמחקר כי יותר ממחצית מהמקרים אירעו בקרב תושבי דרום הארץ. 81% מהמקרים אירעו בדיור הקבע והשאר במרכזי קליטה. בשני שלישים מהמקרים כלי הרצח היה סכין.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

החוקרת וייל ניהלה יומני שדה ובהם 48 ראיונות עם נשים ששרדו ניסיונות רצח על ידי בני זוגן ועם משפחות קורבנות הרצח בשנים 2007-2009. על פי ממצאיה, "הן משפחת הרוצח והן משפחת הנרצחת לרוב אינן שבעות רצון מהסיוע מן החוץ המוצע להן על ידי ארגונים ואנשי מקצוע. הטיפול חלקי ביותר ולרוב אינו תואם את ציפיות המשפחה. הילדים הקטינים מתחלקים בין קרובי משפחה לבין מוסדות ומשפחות אומנות". עוד נכתב, כי "אין ספק שהקנאה הינה אלמנט חשוב ביותר המיוחס לרוצח קנאי אשר האמין שאשתו בגדה בו".

וייל כתבה בדו"ח כי "בקרב בני העדה היו מי שהטילו חלק מהאשם בנורמות משפחתיות מאתיופיה אשר גורמות לאלימות ואף לרצח: נישואים בגיל צעיר, לעתים לגבר מבוגר, באמצעות שידוך ולפעמים נישואים בכוח. נראה שמשפחות הרוצחים היו נתונות אף הן במעגל האלימות". נתון בולט נוסף הוא שתלונות מצד האשה על האלימות של בעלה היו גורם שהזמין רצח, כמו גם הפערים בהענקת מעמד דתי ואזרחות הגורמים לסכסוכים בין בני זוג.

בחלקו האחרון של המחקר מפורטות המלצות מעשיות שעיקרן הכשרת העולים בעודם באתיופיה ולימוד נורמות המשפחה בישראל, לרבות זכותה של האשה להגן על עצמה. עוד מומלץ "להפסיק את מדיניות הבאת קרובי משפחה של משפחות המעורבים ברצח על מנת לטפל באחייניהם היתומים".

רצח במשפחה בעדה האתיופית - לחצו להגדלה

לאחר שהוגש המחקר לאגף הרווחה של משרד הקליטה, הוחלט באופן חד-צדדי לאסור לפרסם כל פרט ממנו בטענה שמצויים בו חומרים רגישים המסכנים את עקרון צנעת הפרט. ניסיונותיה של החוקרת ושל בני הקהילה לפרסם את הממצאים עלו בתוהו והמשרד התעקש להותיר את המסמך חסוי. "הם פוחדים שיגרום סערה ואפילו מכחישים שהיו רציחות באתיופיה. הם מאוד פחדו ונקטו צעדים מוזרים כמו צנזור המחקר בפועל", אמר גורם במשרד.

באחרונה פנתה קבוצה של סטודנטים בני העדה לתנועה לחופש המידע, בבקשה שתעזור להשיג את המחקר. התנועה דרשה את המחקר מתוקף חוק חופש המידע ונענתה בחיוב מסויג לפני כמה שבועות: הוא פורסם, אך הושמטו ממנו חלקים שלמים, כמו פירוט הסיבות לרצח, נוכחות הילדים בעת הרצח, גורל הרוצח, מחלות נפש, גורל השורדת ומשפחתה וגורל הילדים לאחר הרצח, נוסף על טבלאות עם שמות אנשים ותמלולי דיאלוגים שניהלו הרוצחים עם החוקרת.

וייל ציינה כי ניתן היה להסיק מהנתונים שאספה מאפיינים רבים על דמות הרוצח, בשל המכנה המשותף בין הרוצחים שעלה רבות בשיחות. הערפל הכבד שהטילו במשרד על המחקר עודד את חרושת השמועות סביבו. "אנשים לא קראו את הדו"ח כלל למעט המזמין, והשמועות שהיו סביבו לא היו נכונות והייתי ממש אומללה מזה", אמרה אמש וייל, שסירבה להתייחס לסיבת הערפול.

"אני לא יכולה לדבר בשם פקידי משרד הקליטה. אני חתמתי על חוזה שזה רכוש של המשרד, אז לא יכולתי להפר את זה, אבל אני מאוד מאוכזבת. הייתי אתית ושילמתי מחיר כבד מאוד", הוסיפה החוקרת.

לדברי החוקרת, "מפעל חיי זה יהודי אתיופיה. עשיתי את זה כדי למנוע את הרצח הבא. בניתי פרופיל של הרוצח, היו הרבה הפתעות במחקר והתוצאות לא היו צפויות. כשהגעתי למחקר כל אחד חשב שהרוצח צעיר ומתברר שהוא בדרך כלל נשוי ויש לו ילדים ושזה מלווה בניסיון התאבדות, ועד לאחרונה באמצעות סכין. הפרופיל יכול לסייע לגורמים - קחי את המקרה האחרון ותראי שזה כמו כפפה ליד. אני מאוד גאה במה שכתבתי".

מהמשרד לקליטת עלייה נמסר בתגובה: "המחקר נדרש לצרכים פנימיים של המשרד ולייצוב מדיניות. נלמדו ממנו תובנות רבות, בעקבותיו עומדת להתחיל תוכנית חדשה שיוצאת לדרך בימים הקרובים בשם 'זוגיות בעלייה' בששת ישובי החומש, שמטרתה להעניק לבני הזוג העולים כלים לפתירת הסכסוכים בקרב בני המשפחה, ותעשה בעבודה בסדנאות נפרדות של נשים וגברים וסדנאות זוגיות ותופץ לבני הקהילה על ידי רכזים הפעילים במוקדי הקליטה". באשר לחלקים גדולים במחקר שנמחקו כליל נמסר כי "מחיקת הסעיפים המדוברים נעשו בליווי הייעוץ המשפטי ונועדו לשמור על צנעת הפרט ולמנוע זיהוי של הנחקרים".

אלונה וינוגרד מנכ"לית התנועה לחופש המידע מסרה כי היא פנתה למשרד הקליטה לקבלת המחקר ונענתה בסירוב. "רק לאחר התעקשות של התנועה הסכים המשרד לשחרר את המידע עדיין תוך הסתרת חלקים גדולים ממנו. אין ספק שמחקר שממומן מכספי הציבור בנושא שהוא על ראש סדר היום הציבורי חייב להגיע לידיעת הציבור ולאפשר דיון אחראי יותר, במיוחד כשמדובר במחקרים אקדמיים, שם יש גם פגיעה בחופש האקדמי של החוקר. הגיע הזמן שמשרדי הממשלה יאמצו סטנדרטים ראויים יותר של שקיפות כפי שנהוג במדינות רבות בעולם".

Read this article in English: Immigration Ministry withheld information about murders in Israel's Ethiopian community
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 הם צריכים להגיד תודה  (לת) סופה לנדבר, שרת הקליטה
 • 09:15
 • 19.01.12

02 איתיופים אבי
 • 09:17
 • 19.01.12

מה תגידו חסר מה לעשות?הלבנים לא רוצחים את המשפחה שלהם...חלס

03 שרת הקליטה פשוט לא שווה את המילים שיכתבו עליה ואת התואר ממש לא  (לת) פליטה
 • 09:18
 • 19.01.12

04 שיאפשרו לה לפרסם את זה. מגיע לה !!!  (לת) קורא
 • 09:21
 • 19.01.12

05 מה לעשות, הדג תמיד מסריח מהראש אסתר בכר, חיפה
 • 09:23
 • 19.01.12

אילו מוסדות הממשלה היו דואגים יותר לבני העדה הדברים היו נראים אחרת. האתיופים באופיים אנשים שקטים מאד ולא היו ביניהם לא גנבים ולא רוצחים. אבל כנראה שלמוסדות לא איכפת מהם כשם שלא היה אכפת להם מבני עדות המזרח שזרקו אותם לאיזורים שכוחי אל. ועד היום רבים מהם לא יכולים לצאת ולהתקדם.עובדה, מפיה של שרת הקליטה, "תגידו תודה על מה שאתם מקבלים" אני לא רואה שהם מקבלים משהו שמוציא אותם ממצבם. עלינו להתבייש כולנו על חוסר היחס והדחיה.
בואו נצא מהגזענות שפשה בקרבנו כי היא רק לרועץ עבור כולנו.

06 כל מחקר של ד״ר וויל לפח ירון בר אילן
 • 09:25
 • 19.01.12

ד״ר וויל אנתרופולוגית יישומית שתארה צריך להילקח ממנה מנצלת באופן שיטתי את מעמדה האקדמי בכדי לרשום( כן לרשום אפילו לא לכתוב) מחקרים כאלו ואחרים . רמת המובהקות והאי דיוקים פשוט קצרה היריעה מלהכיל , נמאס מכל האנתרופולוגים הללה שבאצטלה אקדמית רושמים מחקרים בכדי לקדם את עצמם על חשבון העדה . ממליץ בחום לקרוא מחקר אחד שלה ולהבין כי היא אינה חוקרת שעומדת כמעט בשום סטנדרט אקדמי........ ואת זה אומר סטודנט ממוצא אתיופי שלמד אצלה הבין את העיוות וברח

 •   מחקר אנתרופולוגי אנו מחקר בפיזיקה, ובכ'ז - למה להסתיר ממצאים? אפשר תמיד להתווכח איתם, כמו שאתה עושה, בלי לזרוק לפח  (לת) יש מקום לדיון פתוח
  • 10:11
  • 19.01.12

 •   לא מפרסמים את העובדות הקשות מן הפחד להיות מתוייגים כגזענים לכאורה. איה
  • 10:33
  • 19.01.12

  מה לעשות, באפריקה יש עובדות קשות ללא קשר לגזענות.

 •   האישה הזו עשתה דוקטורט על חשבון עדה שלמה. הטעויות שלה גרמו נזק ל-6 אתה צודק!
  • 12:21
  • 20.01.12

  רב לאנשים תמימים בזמן שהיא מנסה להצדיק את הכסף שקיבלה. זה לא מחקר מדעי אך איפה האחריות האקדמית של האוניברסיטה העברית? לדעתי יש צורך לבחון כאן את הצד המשפטי של הוצאת דיבה. נראה שהצעירים האתיופים התעוררו אז הנה לכם משימה נוספת. הגנו על השם הטוב של המורשת שלכם. ושכל אותם מחפשי הזדמנות יתחילו לעשות עבודה אקדמית ראויה.

07 "תגידו תודה על כל מה שנתנו לכם"? אור
 • 09:26
 • 19.01.12

ככה זה היה לא?
או שזה בעצם, "גם אותנו (הרוסים) לא ספרו כשהגענו לכאן, אז מה אתם מקטרים".

08 עם היד על הלב, אנו לא מסוגלים לקלוט ולעכל את מאות אלפי עולי אתיופיה כי סוציולוג החושש לפרסם שמו
 • 09:31
 • 19.01.12

מדובר על בני חברה אפריקאית עם כל התחלואים והנכשלות של אפריקה.
אין מרקם משפחתי. אין השכלה ומיומנות טכנית.אין כסף. רובם חולים . הגברים מתנהגים בפטרוניות ובזלזול כלפי נשותיהם.
המבוגרים אינם רגילים לעבוד ולעמוד בלוחות זמנים ובאיכות מוצר ולומר אמת.
הפתרון היחיד - לומר די ולא להביאם עוד לארץ או לחילופין לשלם להם שיחזרו כי לא נצליח לעכל אותם.

 •   זו אכן תרבות אחרת אך חלק מהצעירים כבר שונים ויש להם יכולת התערות טובה. ה-בעיה כעת הזוועות שממתינות לנו ממהגרי העבודה-עשרות האלפים שכאן, מור
  • 09:55
  • 19.01.12

  הנבערים, האלימים מאד-תרבותית.

 •   "אין השכלה ומיומנות טכנית.אין כסף. רובם חולים . הגברים מתנהגים בפטרוניות ובזלזול כלפי נשותיהם - נראה לי מתאים להרבה קבוצות בארץ עם יד על הלב,אתה לא סוציולוג
  • 10:19
  • 19.01.12

  האם גם אותן תרצה לשלח מכאן? קציני צה'ל, מורים, מפוטרים, בני מיעוטים...וגם כמה מקרובי משפחתי וחברי הטובים.'מגרעות' סוציולוגיות של יוצאי שואה בזמנו, שלא יעלה על דעת איש להחזירם למקום מוצאם.
  מה אתה מציע לעשות, 'סוציולוג' חכם שלי? לשנות את ההרכב הסוציולוגי בארץ? תכתוב כאדם פרטי ואל תתחזה!

09 העלאת צאצאי מומרים מהפלשמורה (בניגוד לביתא ישראל) - בכייה לדורות!  (לת) פאבלו כריסטיאני
 • 09:38
 • 19.01.12

 •   קלעת לשורש הבעיה.הפלאשים לא עולים לישראל,אלא מהגרים אליה.הבדל גדול  (לת) רועי
  • 10:41
  • 19.01.12

 •   מה לגבי העלאת מאות אלפי לא יהודים מחבר המדינות, שלא מעט מהם איכרים בורים, וחלקם הגדול עונדים צלב זהב על החזה. להם המדינה והחברה הישראלית עוזרת, מסייעת, נותנת, מפרגנת, ו... ללא סוף...... אגב, מכל העלייה הגדולה הזו כ-1.5מיליון רק 23% מהם משכילים, לא מדובר על מי שלומדים בארץ. .......בקיצור הכול עניין צבע העור ותו לא. משמע גזענות!!!  (לת) זעקי ארץ עלובה וחסרת חמלה!
  • 12:01
  • 19.01.12

 •   רועי, גם מאות אלפי מהגרים לא יהודים מרוסיה-אוקראינה-מולדובה... אינם יהודים. לא ככה? גם הם בכייה לדורות!  (לת) לא ככה?
  • 12:03
  • 19.01.12

10 ממשלת ביבי+ליברמן שוב מוכיחה את הגזענות המובנית בה. הבושה לנו.  (לת) שי
 • 09:50
 • 19.01.12

11 חכו מה יקרה כאן אם ישארו האריתריאים והסודנים האלימים מאד כלפי ילדיהם וביניהם. מור
 • 09:51
 • 19.01.12

כרגע הם חוששים ומתנהגים "למופת" אף שבחדרי חדרים ובמקומותיהם האלימות קשה. תשאלו את מי שעובד עמם בדרום ת"א (שירות פסיכולוגי, עו"סי ארגוני סיוע, יועצות בתי הספר).

12 לא אכפת! עדן
 • 10:03
 • 19.01.12

רוב האנשים חוששים להתמודד עם רצח.
יודעים שהם לא מהמגזר אז לא איכפת להם.
רק אנשים מהעדה האתיופית יצליחו להביא לפרסום המחקר במלואו כי להם באמת איכפת.

13 כל העליות מאפריקה - בכייה לדורות אשכנזי
 • 10:17
 • 19.01.12

וזה כולל את העלייה ממרוקו, מאתיופיה ועכשיו "העלייה" מסודן ואריתריאה...

ולמי שחושב שאני גזען ושונא "מזרחים" אני חושב שהעלייה ממדינות ערב, כמו עירק, אירן, סוריה, מצריים ותימן הם עליות מבורכות שתרמו הרבה למדינה, הבעייה היא עם השבטים האפריקאיים הברבריים

 •   לא לשים לב אליו. זהו עוד גזען טיפש!  (לת) אשכנזיה
  • 10:30
  • 19.01.12

 •   לסודנים ולאריתריאים אין כל זיקה לישראל וליהדות.הם שרדנים,בורים,אלימים וימכרו אותנו בשקל לכל דיכפין. איה.דרום תל אביב
  • 10:31
  • 19.01.12

  אין לנו כל מחוייבות אליהם.
  הם מהגרי עבודה ותו לא! - מהכרות אישית!
  הממשלה אימפוטנטית וכמו שלא עושה דבר בכל תחום עד שיהיה מאוחר מדי והילדים והם יתבעו להשאר כי הם כבר כאן שנים רבות - לא יעשה דבר.
  עד שלא תתגלה לעומק ולרוחב בעיית האיידס, גזזת ומחלות המין שם - לא יעשה דבר. וגם עובדות אלה יושתקו מפחד מפחד התיוג ב"גזענות". אפשר לעזור להם באפריקה - לא כאן!

14 תנו לנו מידע: מי שר הקליטה? מי נתן את ההוראה לגנוז?  (לת) עוד קצת תחקיר עיתונאי, ואז תביעות
 • 10:22
 • 19.01.12

15 מתאים לממשלה הזאת: כל אמת לא נעימה נטאטא מתחת לשטיח ונסתיר מפני דיון פתוח  (לת) פקידים קטנים ואימפוטנטים
 • 10:23
 • 19.01.12

16 השורה האחרונה - הם צריכים לומר תודה!  (לת) השרה סופה
 • 10:28
 • 19.01.12

17 כאריות אשר הושמו בכלוב לאחר החופש המוחלט שבאו ממנו רני מזרחי גוש עציון 35
 • 10:31
 • 19.01.12

שוב ניסיון כפיית חיי המערב על התרבות המסורתית - שבטית לא עולה בקנה אחד, אותו קנה אשר יורה ופוצע את בני הקהילה "ביתא ישראל" . זה קרה לא מזמן בשנות ה-50 עם עולי המזרח וארצות ערב אשר כפו עליהם את כור ההיתוך הנורא ודרשו מהם להיות דומים להם: לאליטות, למוסדות ,לשלטון או במילה אחת לאירופאיים. כל התהליך המבייש שעברו יהודיי מדינות ערב עוברים כיום ה"שחורים החדשים" דרך גיור לחומרה, טיבלה , חיים בתוך מגדלים גבוהים וצפופים כתחליף למעבורות מחליפים להם את השמות ומכריחים טותם היכן לגור. התעוררו "ביתא ישראל" והפיצו מחכמתכם ומיופיכם לקיצוניים שבאו מהמערב.
אותה קיצוניות שאנו רואים היום כולה מתוך תרבות יהודי אירופה:
בדת:
קיצוניי המאמינים - מקימי החצרות ומפרידי המדרכות
קיצוניי החילוניות - מאבדי המוסר ומקדשי הנכר
פוליטיקה:
ימין קיצוני - בהתנחלות מחריבי אדמות ושורפי יערות
שמאל קיצוני - מפגינים בחוצפה וחותכי הגדרות

יום טוב

 •   אם לאריות היה כל כך טוב עם החופש המוחלט, למה הם באים לפה? שישארו שם בספארי, יהיו חופשיים ואולי גם לא ירצחו את הנשים שלהם  (לת) הצועד בנעליו
  • 12:16
  • 19.01.12

 •   באים מאהבת הארץ וירושלים גוש עציון 35
  • 11:16
  • 20.01.12

  חג סיגד - חג הכיסופים לירושלים
  הם באמת באו מאהבה טהורה ולא ברחו.

18 במה הממצאים מפתיעים בדיוק? כל כמה שבועות מתפרסמת ידיעה על גבר שרצח את אשתו וניסה להתאבד, כשהילדים בחדר הסמוך. עוד בשלב הזה כבר ברור שמדובר באתיופים, ואכן, למחרת המידע הזה כבר מתפרסם. הפתעה, ממש  (לת) נעמה
 • 10:54
 • 19.01.12

19 תקינות פוליטית מטומטמת אלי
 • 11:25
 • 19.01.12

מפחדים להגיד את האמת - יש מגזרים שנמצאים בבעיה קשה. יש מגזרים שמתייחסים לאפלית נשים כאל נורמה. חייבים לומר את האמת, רק כך ניתן לטפל בבעיות. אבל לליברלים הנאורים מאוד קשה לומר את האמת. כי אז יוצא שלא כולם אותו דבר, שלא כולם שווים, שלא כל הדתות שוות ולא כל תרבות ומנטליות שווה וזה חילול השם הכי גדול מבחינת ה"נאורים". גם באירופה המצב גרוע - המוסלמים טובחים בנשים שלהם, משפילים אותן ושוללים מהן זכויות. למעלה מ-90% ממקרי הרצח על רקע "כבוד המשפחה" מתרחשים במגזר המוסלמי, אבל האליטה האירופאית שותקת. מבחינתם עדיף שיירצחו נשים מאשר יתנפץ המיתוס של "כולם שווים ולכולם ערכים זהים אוניברסליים".

20 כול עדות רוצחות נשים מאפי שינה הזועם .19.1.0.12
 • 11:40
 • 19.01.12

רצח נשים נובע מיתוך כעס אדיר בלתי נשלט עדיף לסיים את חיים מאשר להמשיך איבה המתשכת שתוצאותה הם קשות סיום החיים הו מנוחה עולמית הכול רגוע שקט מין איבה המיוסרת שגורמת למחלות קשות אירוע לביבי ומוחי שזה כדאי ליות תלוי בתרופות או ליות משותק וליסבול שכשר אין תיפקוד ביד ברגל או בדיבור

 •   כן, אבל ההבדל הוא בכמות ומזה מעדיפים להתעלם אלי
  • 13:50
  • 19.01.12

  בתרבויות המזרח - אפריקאית ואיסלמית גבר הוא המלך. לאישה יש סטאטוס קצת יותר טוב מכלב או מחמור. כשאנשים כאלה מגיעים לישראל ההלם התרבותי הוא אדיר. פתאום הגבר צריך לעבוד כי כבר אי אפשר לשלוח את האישה לעבודות פרך מהבוקר עד הלילה ושלשב עם גברים אחרים לפטפט במשך כל היום. וישנם הרבה מקומות באפריקה איפה זה המצב המקובל. פתאום האישה יכולה לעזוב את הגבר ולא למות מרעב (מה שהיה קורה לה באפריקה).

21 את הברבורים האלה (שישארו שם) שמענו גם בזמן העליה התימנית. עם הזמן הם נקלטו מצויין והתרבות שלהם מקובלת על כולם היום. חייבים לתת להם את הצ'נס בדייוק כפי שהוא ניתן לתימנים.  (לת) יוסלה
 • 11:54
 • 19.01.12

22 למה המוחלשים הם נושא מרתק לחוקרים, שיחקרו את האליטה הלבנה בטוח ימצאו הרבה חרה
 • 12:17
 • 19.01.12

תאוות הבצע
ניתוחים פלסטיים
אובססביות לקנקן ואריכות חיים
גזענות אטימות רדידות
מה פחדיהם? מה מעניין אותם? המשפחה? הילדים?
מרתק ממליץ.

23 לא רק תודה מהאתיופים. זה יהיה העיסוק החדש שלך לינדנשראוס. משרד הקליטה עוד יבקש סליחה
 • 13:25
 • 19.01.12

אני לאאהיה עוד בטטה הרבה זמן.בקרוב

24 אז מה גם בזה המדינה אחרית לרצח של בעלים את נשותהם  (לת) עופר
 • 15:12
 • 19.01.12

25 12 מ 13 גברים שרצחו את נשותיהם היו בני הפלשמורה להפסיק להעלות בני פלשמורה
 • 22:35
 • 19.01.12

לא פלא שצנזרו את המחקר. רוב הראיונות, השמות, הממצאים המפורטים מושחרים.

26 עוד ניסיון קולוניאליסטי לכפות על עולי אתיופיה בכוח ערכים מערביים זרים ומקולקלים תנו להם לחיות כדרכם
 • 02:33
 • 20.01.12

עולי אתיופיה מחוברים הרבה יותר מהאליטות המנוונות לצרכים ודחפים הבסיסיים שלהם ולמצב הטבעי של חיי בני האדם. תנו להם לחיות בדרכם. כדי לפתור את המצוקה וחוסר האיזון בין המינים לאורך השנים אפשר לקבוע שמכל 100 עולים 55 יהיו נשים ורק 45 יהיו גברים.

27 ברוך ה' שאני נושם: mallsa90
 • 05:50
 • 20.01.12

ה' ינקום את פשעיהם

28 זו לא הסיבה האמיתית אבי
 • 17:53
 • 26.01.12

אם כל הכבוד לנתונים, הבעיה האמיתית אינה מה שהוצגה במחקר. אני בתור בן לעדה האתיופית יש לי ראיה שונה לגבי רוב מקרי הרצח אשר אירעו. מדינת ישראל אינה מבינה את העדה הזאת מספיק. אבל מי ישמע לי! אני מבטיח לכם שנשמע עוד על מקרי רצח, שיטת ההתמודדות אינה בהבנה של המחקר אחרי שקרו ואתם האנשים שנתנו חלק אילו לא האנשים שיכולים לחלוק את גורם הרצח. אין התיחסות לרוצח לפני המקרה. יש העלמת עין ותפיסה שיפוטית לאחר המעשה. המחקר אמור היה להתמקד בגורמים העיקרים שאין התיחסות אלהם באף מקום במחקר. השאלה שהייתה צירכה להשאל במחקר מה גורם לאדם נורמטיבי להגיע למקרים הללו? ואולי כך היה אפשר להגיע לצימצום נזקים. אומנם חלק מהסיבות שהובאו הינם נכונים ואם זאת אני חולק שרק אילו היו הסיבות האמתיות. הסיבה האמיתית לא צוינה כאן כי אותו אדם התאבד לאחר הרצח ואני מוכן לתת אותה אם אתבקש. תודה ויום טוב!

29 מה אתם מצפים משרת קליטה ממוצא רוסי שתפתור בעיות של אתיופים? מאיר
 • 21:32
 • 30.03.12

חחחחחחחחח

ממש בדיחה.
הרבה רוסים גזענים שלא מביישים את הגרמנים של היטלר.

לתת את משרד הקליטה לשרה ממוצא רוסי זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת. היא תטיב עם האוכלוסיה הרוסית מאשר אתיופים שחורים.

פרוייקטים מיוחדים