10% מחברי הסגל האקדמי בישראל מסומנים כאנטי-ציוניים

קבוצת אקדמאים ויוצרים מצאה כי כאלף אנשי אמנות, הוראה ורוח סומנו כמסיתים נגד המדינה. "אם תרצו": מחרימי ישראל מסמנים את עצמם

10% מחברי הסגל האקדמי בישראל מוגדרים על ידי הארגונים "אם תרצו", ישרא-קמפוס" ו"מוניטור האקדמיה הישראלית", כאנטי-ציונים ועבודותיהם או התבטאויותיהם מצוטטות לגנאי - כך עולה מבדיקה שערכה לאחרונה קבוצת אקדמאים, יוצרים וסטודנטים.

הבדיקה מצאה ב"רשימות השחורות" של שלושת ארגוני הימין החוץ-פרלמנטריים, יותר מאלף ישראלים. הרשימה כוללת כ-800 אקדמאים, ועוד מאות סופרים, שרים בממשלות ישראל בהווה ובעבר, הוגי דעות ועיתונאים. באתר מוניטור האקדמיה הישראלית נכתב לדוגמה כי מטרתו "לחשוף אקדמאים ישראלים קיצונים, המנצלים לרעה את החופש האקדמי כדי לפעול למען שלילת זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית". אתר "ישרא-קמפוס" מציין כי הוא מנהל "מעקב קבוע אחר אנשי סגל מן השמאל הקיצוני המעודדים השתמטות מצה"ל, תומכים בביצוע עבירות על החוק, יוצרים קשר עם ארגונים עוינים ומתארים את ישראל כמדינה פאשיסטית, גזענית וטרוריסטית".

על רקע נתוני הבדיקה פתחה הקבוצה, שעם חבריה נמנים הפרופ' ניב גורדון מהמחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון, יו"ר איגוד הבמאים רני בלייר ויו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים אורי רוזנווקס, אתר בשם "blacklist". האתר מזמין גולשים להזין את פרטיהם ולגלות אם הם מופיעים ברשימות. "יש כאן חשש אמיתי לעתידה של הדמוקרטיה בישראל ודאגה ממקארתיזם נגד כל מי שמתבטא נגד מדיניות הממשלה בשטחים הכבושים או בפן חברתי", אומר גורדון. "בכל שבוע מופיעים באתרים הללו שמות חדשים ורצינו לבדוק את היקף ההתופעה. מי שייפגע ממנה בצורה הקשה ביותר הוא הסגל הזוטר, שמנסה לקבל תקנים באוניברסיטאות וחושש להיות ‘מסומן'".

להגדלה לחצו כאן
להגדלה לחצו כאן

"יש פה לכאורה גופים וולנטריים, בלתי פורמליים שיוצרים אווירה של פחד בקרב גופים שתלויים בתקציבים של המדינה", מציין רוזנווקס שהדגיש כי הוא מדבר בשם עצמו כיוצר, ולא בשם הפורום. "זה משפיע גם על הכנסת ויוצר אווירה ציבורית שהופכת משטרת מחשבות ללגיטימית. אני מרגיש שגם אצלנו, בקרנות קולנוע, זה מתחיל לחלחל".

ממוניטור האקדמיה הישראלית נמסר בתגובה: "אנחנו לא ארגון ימין אלא ארגון שאיננו מזוהה פוליטית ומתרחק מפוליטיקה. תפקידנו להגן על האוניברסיטאות מפני גורמים פוליטיים, ובמיוחד מהשמאל הקיצוני שמנצל את המוסדות לצרכיו ופועל בהם כאילו היו מגרשו הפרטי. הפרופ' סטיבן פלאוט, מיוזמי ישרא-קמפוס, מסר בתגובה: "תפקידנו העיקרי הוא לצטט את מה שהמרצים האלה אומרים וכותבים אידאולוגית ופוליטית על מנת להביא לידיעת הציבור. לא מדובר בוויכוח אידאולוגי אלא בפרסום הקבוצה האנטי-ישראלית שתומכת באויב באופן גלוי".

פרופ' ניב גורדון
פרופ' ניב גורדון אלי הרשקוביץ

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות אל הפייסבוק שלכם

"אם תרצו" מסרה בתגובה: "איננו מכירים את המחקר, אך ספינים ומניפולציות לא יכולים לטשטש את חומרת המעשים של השמאל הקיצוני. מי שחותם על עצומות תמיכה בסרבנות ובחרם על ישראל, ומי שסותם פיות של סטודנטים, הוא זה שמסמן את עצמו".

Read this article in English: 10 percent of Israeli academics labeled 'anti-Zionist' by campus watchdogs

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 163
  הימין מכור לפחד ומפזר אותו בכמויות לכל עבר

  מה שמפחיד הוא שצעירים מטומטמים יקראו את הרשימה הזו המגדירה את 'אויבי העם' ויעברו את גבול המלים למעשים - כבר מרגישים את רוח 'הכל מותר על מנת להגן על המדינה היהודית והציונית שלנו' - אמאלה!!! אם זה ימשיך כך, תשאר כאן רק אדמה מדמממת ועליה מסוממי הפחד שרק ידרשו מנות הולכות וגוברות שלו.

 2. 162
  אני גאה מאוד להופיע ברשימה...

  אין כבוד גדול יותר מאשר להיות מסומן על ידי תדמור and his ilk. אם אני מסומן כאויב על ידו סימן שאני פועל נכון.

 3. 161
  גורדון מפריז במספר אנשי האקדמיה הסהרוריים על מנת להטעות את הציבור כאילו יש רבים כמותו.
 4. 160
  אם שפטל הוא ה"סמן הימני" של הציונות כנראה טעינו בגדול.
 5. 159
  אני לא מבין: להחרים התנחלויות זה חופש ביטוי, אבל להחרים מחרימי התנחלויות זה משטרת מחשבות?
 6. 158
  מי שטוענים למקארתיזם הם בעצמם מקרתיסטים כי ככה זאת שיטה לסתום ת'פה למי שמבקש לבקר את התבטאויותיהם
 7. 157
  מי סותם לכם את הפה יא ליצנים פוסט-ציוניים רודפי תשומת לב. אם תרצו רק חושפת את דבריכם. להפך, תמשיכו לדבר כדי שנדע כמה אתם מטורללים והזויים.
 8. 156
  מעניין הימין הקיצוני טוען שהשמאל הקיצוני בוגד, והשמאל הקיצוני טוען שהימין

  הוא פאשסיטי, לדעתי זה נבלה והשני טריפה, שניהם זקוקים לטיפול פסיכולוגי, אבל דחוף בעיקר דווקא השמאל שמתהדר ומסתיר את הפרעתו הנפשית תחת כתר אקדמאי נאור והוא המסוכן ביותר כי בנימוקיו המסולפים והיוצאים מהקשרם דווקא משכנע יותר מאויבינו, ואויבינו לומדים מהם שיעור בשנאת ישראל, ומישמים אותו בעולם.

 9. 155
  איזשהי הסיעה הנכבדת כאן?

  האקדמאים שבעלי ביקורת חריפה שאפילו אם יש לה צדק באופן פנים ישראלי
  גם מתעלמת מהמציאות הערבית העוינת מול מדינת ישראל או ארגונים שמקבצים שמות אקדמאים ב"רשימה שחורה" לסימונם למען הגבלת חופש הביטוי וגם כדי להגביל מגוון ההשקפות היוצאות ממוסדות האקדמיה בארץ. אם יש טענות נגד דברי השקפות האקדמאים האלה התגובה הנכונה היא להגיב נא ולכפור נא בהם בשיח ובשיחה במה שהם אומרים וכותבים ומשקיפים
  ולא דרך הסתה נגדם עצמם .

 10. 154
  נשאלתי בחו"ל איך זה שהמשמיצים והמתנגדים הקשים ביותר למדינה הם ישראלים שחיים ועובדים משמעים לכל מי שמוכן לשמוע שיש להחרים את המדינה את מוצריה והאקדמייה, שצהל צבא של רוצחים, מצדיקים או מסתירים את הרצחנות של החאמס, לעצם העובדה שאדם משמיץ את מקור פרנסתו היא עבירה שמאפשרת לפטר אותו לאלתר ללא זכות לפיצויים, כמו שיעשו למנכ"ל של חברה שקורא ללקוחות החברה לא לסחור או לרכוש מהחברה כי סחורתה פגומה.

  הפחד מהשמאל ששולט יחד עם הטייקונים בכל כלי התקשורת משתק את רשויות החוק, מונעת מהאקדמייה שהנזקים שנגרמים אדירים מלפעול נגד תופעה, אי התגובה מעוררת תמיהה אפילו אצל גדולי שונאינו.

 11. 153
  אני שולל את זכותה של המדינה הציונית להיחשב מדינה יהודית. אני חושב שהיא צריכה להיות מדינה שיוויונית לכל אזרחיה, ולא לשלוט על עם אחר שאינו בעל אזרחות
 12. 152
  ניב גורדון חתיך
 13. 151
  הצביעות של השמאל

  מוכנים שהקיבוצים והערבים יעשקו את קופת המדינה, אך לא יהודים ספרדים דתיים

 14. 150
  נכנסתי לאתר, בדקתי ומצאתי שדן מרידור ומיקי איתן נמצאים גם הם ב"רשימות השחורות"

  אני ממש לא מסכים לדעות של ניב גורדון, אילן פפה וחבריהם, אך יש להם זכות להשמיע את דעותיהם, גם בתוך הקמפוס ובתוך כיתות הלימוד, כמו כן יש להם זכות לקרוא לחרם על ישראל - גם אם מדובר בצעד שגוי ופסול מוסרית.

  זאת, לנוכח העובדה שהמערערים על הזכות הזאת הם אנשי ימין קיצוני שפשוט מגדירים כל מי שלא חושב בדיוק כמוהם כ"אנטי ציוני". מתברר שמי שלא מגן על חופש הביטוי של אילן פפה וניב גורדון יכול להיווכח יום אחד שגם אנשי שמאל ציוני ואנשי ימין מתון נמצאים בין המסומנים, המתויגים והנרדפים, והיום הזה כבר בא. והנה אנו שוב נדרשים לציטוט המפורסם של הומר מרטין נימולר... אז בואו נזעק לפני שלא יהיה מי שיזעק.

  1. אבל יש אתיקה והגינות מי שחושב שצריך להחירים את מוסד שמעסיק אותו וממנו הוא מוצא פרנסתו ההגינות מחייבת שראשית לכל יגיש התפטרותו
 15. 149
  כמה עולה תואר??

  תוסיפי גם אותי לרשימה, אבל לא לסגל הזוטר אלא לעבודה בעיניים

 16. 148
  אין דבר כזה 'אנטי-ציונים'. מדובר באנטישמים לכל דבר ועניין המתעטפים בכסות של 'אנטי-ציונות'. מי שמסית נגד 'ציונים' ונגד ישראל מכוון למעשה נגד יהודים.
 17. 147
  How could I join the list?

  How could I join the list. It will be a badge of honor.

 18. 146
  זאת נשמעת לי כמו הערכה סבירה.
 19. 145
  כמה מעייפת הצנזורה... "מקרתיזם" בכל מאמר שני, ועדיין הם מוחקים כל תגובה שלא מוצאת חן בעיניהם. אז הנה שוב: משמעות ה"אנטי ציוניות" הינה הטפה לשלילת העצמאות מהעם היהודי, עם או בלי הכחשת קיומו כעם. זוהי אינה דיעה לגיטימית יותר מהטפה לשלילת זכות הבחירה מנשים, או גירוש ערביי ישראל. "תזה אקדמית" שקוראת לשלילת זכויות יסוד מעטה חרפה על האוניברסיטה שבמסגרתה נכתבה. לא רק כי היא מעסיקה גזענים ארורי-אלוהים, גרועים מהקו קלוקס קלן - בעיקר כי היא מעסיקה מטומטמים, אדיוטים גמורים שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם. ואיך תכנו יהודי ישראלי שמסתכל סביבו ושואף, בכל הרצינות, להקים מדינה "דו לאומית" כמו לבנון, בה יטופלו ילדיו במקרה הטוב כמו הקופטים במצרים? לא מטומטם? אם ישראלי שתומך במדינה כזו אינו מטומטם, מטומטם מהו? ואם הנימוק ה"מוסרי" שלו הוא שהיהודים אינם עם ולכן לא ראויים לזכויות אוניברסליות, הוא לא גזען מטומטם? הגיוני שגזענים מטומטמים ירצו באוניברסיטה, ויטמטמו עוד יותר את הגזענים בקרב תלמידיהם?

  כמה מעייפת הצנזורה... "מקרתיזם" בכל מאמר שני, ועדיין הם מוחקים כל תגובה שלא מוצאת חן בעיניהם. אז הנה שוב: משמעות ה"אנטי ציוניות" הינה הטפה לשלילת העצמאות מהעם היהודי, עם או בלי הכחשת קיומו כעם. זוהי אינה דיעה לגיטימית יותר מהטפה לשלילת זכות הבחירה מנשים, או גירוש ערביי ישראל. "תזה אקדמית" שקוראת לשלילת זכויות יסוד מעטה חרפה על האוניברסיטה שבמסגרתה נכתבה. לא רק כי היא מעסיקה גזענים ארורי-אלוהים, גרועים מהקו קלוקס קלן - בעיקר כי היא מעסיקה מטומטמים, אדיוטים גמורים שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם. ואיך תכנו יהודי ישראלי שמסתכל סביבו ושואף, בכל הרצינות, להקים מדינה "דו לאומית" כמו לבנון, בה יטופלו ילדיו במקרה הטוב כמו הקופטים במצרים? לא מטומטם? אם ישראלי שתומך במדינה כזו אינו מטומטם, מטומטם מהו? ואם הנימוק ה"מוסרי" שלו הוא שהיהודים אינם עם ולכן לא ראויים לזכויות אוניברסליות, הוא לא גזען מטומטם? הגיוני שגזענים מטומטמים ירצו באוניברסיטה, ויטמטמו עוד יותר את הגזענים בקרב תלמידיהם?

 20. 144
  זה הבון טון של שמאלנינו
 21. 143
  מה עם ד"ר יאיר לפיד מאוניברסיטת בר-אילן, הוא נחשב כבר סגל אקדמאי..?!

  צחוק הגורל...יאיר בנו של טומי מקמבן דוקטורט במכללה של הדוסים (אלופי העולם במשקל כבד לקומבינות ונכלוליות).... פשוט למות מצחוק

 22. 142
  עניין של זמן (מועט) עד שתקציבי המחקר של מרצים "לא ציוניים" יפגעו עד שישפרו דרכיהם. השלב הבא יהיה לטפל באוניברסטאות לא ציוניות וכן הלאה. לרשימה כזאת יש תכלית אחת ויחידה.
 23. 141
  כי להלשין על בניה בהתנחלויות, לקרא לחרם על ישראל ולהגיש תביעות בבית דין בינלאומי זה בסדר, אבל לעשות רשימה של האנשים שועשים את המעשים האלה זה לא בסדר?
 24. 140
  ציונות זה ג'ובים!!! - אם תרצו יש מוניטור אקדמיה וכסף בארנק!!!! ילדים רעבים והשבעים מוצאים לעצמם כסף רב במכרה הזהב של רדיפת אנשי רוח...
 25. 139
  אז בעצם מי שמלומד בד"כ שמאלני?

  נשמע לי הגיוני.

  1. "מלומדי" מדעי השום כלום שמעטים חרפה על עצם המושג "אקדמיה" אכן תומכים, באופן אופייני, באלימות הערבית - מתוך הערצת אלימות אירוטית האופיינית לאימפוטנטים מלידה. מלומדים אמיתיים - כמו פעם, במדעי החברה והרוח עד אמצע המאה העשרים בערך, ובמדעי הטבע עד היום - כלל אינם מתאפיינים בתמיכתם באלימות רצחנית... כך שהתזה שלך לקויה. יכול להיות שיש לך תואר ב"מגדר" או "היסטוריה של הקולנוע", נגיד? אולי תואר שלישי, אפילו? לא מפתיע.

   "מלומדי" מדעי השום כלום שמעטים חרפה על עצם המושג "אקדמיה" אכן תומכים, באופן אופייני, באלימות הערבית - מתוך הערצת אלימות אירוטית האופיינית לאימפוטנטים מלידה. מלומדים אמיתיים - כמו פעם, במדעי החברה והרוח עד אמצע המאה העשרים בערך, ובמדעי הטבע עד היום - כלל אינם מתאפיינים בתמיכתם באלימות רצחנית... כך שהתזה שלך לקויה. יכול להיות שיש לך תואר ב"מגדר" או "היסטוריה של הקולנוע", נגיד? אולי תואר שלישי, אפילו? לא מפתיע.

 26. 138
  מי מתרעם על זה? אנשי הסגל האקדמי?! הם מצהירים על כך בריש גלי..

  או שזה סתם עוד נסיון של הארץ לצאת באיזשהו "גילוי" מדהים של פשיזם או מקארתיזם או מה שזה לא יהיה , או היה ולא נברא..

 27. 137
  וכמה חברי סגל מסומנים כגזעניים מהצד הימני של המפה ?

  אני מניח שאין אף אחד, כי אין ארגון חולני שמחפש מידע כמו למשל במזרח גרמניה.

 28. 136
  כתבה חשובה

  האיום האמתי בא מבית וכל הכבוד לעיתון שמאלני כ"הארץ" שחושף היכן הסכנה. כן האקדמאים שלנו שבמקום שיובילו לפריצת דרך לישראל כלפי העולם מתברר שרבים שאוכלים מכף ידו של הממסד בעצם יוצאים נגדו וגורמים לישראל להיות מושמצת ומוחרמת. אנשים אלה בעצם ממומנים על ידי משלם הציבור היהודי..אקדמאים אלו צריכים להיות מפוטרים ממקום עבודתם ואם הם רוצים פוליטקה אז שיעשו זאת על חשבונם בלבד..

 29. 135
  האנשים ברשימה הם נגד קיום מדינת ישראל כמדינה יהודית, וזו זכותם המלאה לחשוב כך, והם צריכים להיות גאים שכולם, גם בארץ ולא רק בחו"ל, ידעו שזו דעתם. אבל זה מפריע להם שהסטודנטים שלהם ידעו שהם נגד קיום המדינה.
  1. אל תיפה את הדברים זה לא רק שהם בעד מדינה דו לאומית הם נגד המדינה הם אומרים דברי שקר וכזב על צה"ל ועל המדיניות בארץ
 30. 134
  נעלבתי משנוכחתי כי איני ב"רשימה השחורה". נא צרפוני
 31. 133
  שעד היום השמאלנים רדפו ומידרו את הציונים. יייתכן ויש כאן התחלה של שינוי
 32. 132
  מצטרף לרשימה השחורה

  נכון לעכשיו, טרם ביררתי אם הפטריוטים מטעם עצמם כללו אותי ברשימה השחורה, או שבטעות נשמטתי ממנה (אני מרצה באוניברסיטת בן גוריון). אם שכחו אותי, זה מחדל שלא יכופר. אני פונה אליהם בקריאה נרגשת למהר ולתקן את המחדל. מקומי הוא לצד חבריי הטובים.

 33. 131
  לאכזבתי, לא מצאתי את שמי ב"רשימה השחורה". ואני נעלב. האם לא יהיו הארגונים הפשיסטיים האלה לצרף גם את שמי?י
 34. 130
  אותי זה מצחיק שאחרי הרדיפה של שלמה מעוז מצד אותם אנשים הרשומים כאן הם באים לצעוק שרודפים אותם

  או שאסור לרדוף מישהו בשל עמדותיו או שמותר, אי אפשר לשחק פה משחק כפול. לכן באמת לא כל כך איכפת לי אם כמה פרופסורים אשכנזים יעלו על המוקד של זו ארצנו, אני לא אצא להגן עליו כי הוא לא יוצא להגן עלי בשל מוצאי

 35. 129
  לא מקובל עלי שארגוני ימין קיצוני מגדירים מחדש את הציונות ומסמנים כל מי שאינו ציוני על פי הגדרתם

  מקובל עלי שהרבנים האורתודוקסים המחמירים ביותר מחליטים מיהו יהודי דיו כדי להצטרף לחברה שלהם, שלהם ולא של כלל ישראל. כל אדם זכאי לברור את החברים שלו, אך לא את החברים של זולתו. לכן אני מתנגדת בכל תוקף ש"רבנים" קיצוניים, פוסקי הדור בשאלת "מיהו ציוני" כדוגמת הפרחח רוני שובל, יחליטו עבור כולנו מיהו ציוני טוב ומיהו אנטי ציוני, שחייבים לסמן,להוקיע ולהחרים אותו.
  האם "אם תרצו" קיבלה הסמכה לקביעת מידת הציוניות והפטריוטיות של אזרחי ישראל? האם מה שהם מגדירים כציונות תואם להגדרה ההרצליאנית? האם הציונות של רוני שובל וחבריו היא בכלל ציונות?

 36. 128
  מה לעשות שזה נכון?

  זה שהנתונים כל כך חמורים לא אומר שהדוחות לא נכונים!
  כמו שאם יש דוח חמור ביותר של מבקר המדינה על השריפה בכרמל זה לא אומר שהוא בטוח טועה...
  בחייאת, אל תהיו אידיוטים!!

 37. 127
  אסור לתת למבקרי השמאל להתבטא. חופש אקדמאי רק עבור עוכרי ישראל!

  נראה מי פה הפאשיסט האמיתי!!

 38. 126
  איך מצטרפים לרשימה?
 39. 125
  עדיף להיקרא אנטי ציוני
 40. 124
  סתימת פיות?

  רק אצלי מימ חופש דעה ודיבור ויעידו על כך כול יוצאי בתי הספר לחינוך חדיש הארץ החופש סיביר.

 41. 123
  מחירי ההצגות/מופעים ירדו ב-50% ולא עוזר להם האולמות ריקים.תמשיכו בוגדים...
 42. 122
  פלאוט "אנחנו לא ארגון ימין". נקרע לי הצד מצחוק

  האיש הזה מנודה אפילו מארגוני ימין פשיסטים כי הוא נחשב מטורף מדי.

 43. 121
  טעות בטקטיקה - הימין הקיצוני - הוא עצמו אנטי ציוני - לפי הגדרות הרצל ובן גוריון

  וז'בוטינסקי. שימו לב שבכל עימות מול הדילמה של מדינה יהודית ודמוקרטית הם נעלמים דום או שהיותר ישרים ביניהם מודים שתהיה מדינה יהודית/משיחית ולא דמוקרטית.
  צריך להתחיל להוקיע אותם ולחשוף את כוונתם האמיתית (כולל אם תרצו ויתר עמותות הימין) כאנטי ציונים ושלא ינכסו לעצמם (כמו שעושים המתנחלים) הגדרות של ציונות חדשות שלא מתאימות לשום הגדרה מקובלת של ציונות

 44. 120
  הפשיסטים מסמנים את השמאלנים. מה חדש?
 45. 119
  לקצץ כספים לפקולטות האלה. להעביר למדעי הטבע וההנדסה

  לא מפתיע שהאנטי-ציוניים נמצאים בפקולטות שהיכולות הלוגיות של אנשיהן הן לא מהחזקות ביותר.

 46. 118
  אני דורש להיכלל ברשימות השחורות של הימין.כבוד רב הוא לכל אדם הנכלל ברשימות אלו.
 47. 117
  גם הרצל היה היום מסומן כאנטי ציוני

  הכל ביומניו המצונזרים. המדינה הוקמה גם בזכות אנטי ציונים ע"ע פרשת אלטלנה [רק דוגמא] ובן גוריון. הביצה לא יודעת מאין באה וזאת הבעיה. יש לנו הסטוריה סבוכה אבל גם עליה נגשר.

 48. 116
  אפשר להכנס לרשימה השחורה באופן וולנטרי?
 49. 115
  ומה עם כל הפוסט-ציונים בפקולטות לכלכלה?

  כל אלו שתומכים בניאו-ליבראליזם שפירושו חלוקת נכסי הלאום לבעלי ההון ופירור החברה הישראלית. מן הראוי שגם הם יסוננו!

 50. 114
  מקארתיזם וסתימת פיות - יופי של ציונות

  אם תרצו חותרת לסתימת פיות וסתימת המח של 10% מהסגל האקדמי. ממש נהדר - יופי של מדינה - על זה בדיוק חלמנו במשך 2000 שנה

 51. 113
  כל אדם הגון ללא קשר פוליטי לימין יודע כי הבעייה היא לא רק האנטי ציונות המצב הוא שחלקם פשוט הפכו לשונאי המדינה כמטילים ספק בזכות קיומה וכנפיצי התעמולה הארסית ביותר נגדה, והחמור מכל שמרביתם מקבלים סיוע כלכלי והבטחה למקום עבודה אלטרנטיבי במידה ויורחקו מהאקדמייה בישראל

  הוכחה לכך מה שקרה באוניברסיטת בן גוריון. האוניברסיטאות בדרום אפריקה, החליטו להחרים את אוניברסיטת בן גוריון ולהפסיק תרומות למוסד, מאידך הבטיחו להמשיך לממן את אלה שקראו להחרמתה ולממן "מחקריהם" .הפחד המשתק של מוסדות אקדמיים מחבורה זו, עלול להביא אסון לאקדמיה, כי מצד אחד המחרימים מפסיקים תרומות ושיתוף מאידך, אלה שתומכים בציונות גם מחרימים כמחאה על ההסתה ואי התגובה של המוסדות בישראל. כך יוצאים מפסידים משני הצדדים. ומסתירים את המצב מהציבור.

  1. אתה מוכן לתת דוגמה של הטלת ספק בזכות קיומה של ישראל?
 52. 112
  תגובה של מישהו מהרשימה השחורה

  כמו מוניטור האקדמיה הישראלית אנחנו לא פוליטיים, אלא אנחנו פשוט מבקרים את מה שאנשים בימים כותבים ועושים... או לחלופין כדאי לומר את הדברים עם קצת יותר כנות (וחבל שכל מיני ארגוני ימין מתביישים בלומר שעמדתם היא פוליטית בריבוע, וזה לגיטימי שיש דעות פוליטיות לימין כמו לשמאל): האקדמיה ועשייה אינטלקטואלית בכלל הם פוליטיים - בין אם כותבים על הוראת העברית, על לשון היידיש, על שיטות ממשל, על השושלת העבאסית או על משטר המים והתחבורה בישראל. עשרה אחוז בלבד מופיעים ברשימה כמייצגים עמדה אוניברסלית שמתפרשת בישראל כשמאל. בהתחשב בכך שהכלכלה שלנו והכלכלנים כל כך ימניים, זה רחוק מלהספיק. הבדיחה הכי גדולה היא שאנשי ימין בשוק שהמחלקה לפוליטיקה וממשל היא פוליטית... על זה אומרים אצלנו - כאילו דה - גיליתם את אמריקה... שכל לא יזיק גם לאנשים בימין ואין טען להסתיר זאת - לפחות מוסוליני היה מספיק רציני כדי לומר דברים במפורש.

 53. 111
  למי שלא מוצא את עצמו יש אפשרות להרשם! כל הכבוד על היוזמה.
 54. 110
  האקדמאים קוראים להצלת ישראל

  אין פלא שבקרב פלח אוכלסייה יותר אינטילגנטי כמרצי האוניברסיטאות ישנם יותר המבינים שהיהדות היתה שגיאה נוראית שעבר זמנה.

  לא לאויבי מדינת ישראל עוזרים המרצים, אלא לכולנו ולמדינת ישראל להשתחרר מהעול המטופש של היהודים והיהדות.

 55. 109
  מדוע המרצים שקוראים לחרם לא מצטרפים אליו בעצמם ?

  מצד אחד הם קוראים בחו"ל לחרם על אוניברסיטאות בישראל, אבל מצד שני הם אינם מצטרפים בעצמם אל החרם אליו הם קוראים וממשיכים להיות חברים במוסד שאותו הם דורשים מאחרים להחרים.

  כלומר חרם, אבל רק עד פגיעה ישירה בכיס הפרטי שלהם, הם לא יסכנו את הפנסיה והמשכורת שלהם בשביל העקרונות שהם מטיפים להם, כי הרי הממשלה תמשיך לשלם להם גם אם הם יגרמו להפסקת התרומות מחו"ל.

  הייתי מצפה ממי שקורא לחרם שיצטרף אליו בעצמו,
  אם הם דורשים בחו''ל מאחרים להחרים מוסדות אקדמיים בישראל, אז ההגינות מחייבת שהם גם יחרימו אותם בעצמם ולא יהיו חברים במוסד שהם דורשים להחרים.

 56. 108
  קצת יותר איזון באקדמיה לא תזיק. השמאל הקיצוני השתלט וחבל
 57. 107
  פחד ושנאה

  זה דרעק.

 58. 106
  קריאה לחרם על ישראל - מעשה אנטי ישראלי ולא רק אנטי ציוני!!!

  כאשר ניב גורדון קורא לחרם על ישראל ועל האוניברסיטה שמשלמת את משכורתו,
  הוא אכן הינו אנטי ישראל ואנטי ציוני. יש חשיבות שהציבור הרחב ידע מה מעשיהם של אנשים אלה. אגב , אדם בעל יושרה מינימלית היה מתפטר מהאוניברסיטה אותה הוא קורא להחרים.
  אין כאן כל קשר למקארטיזם - אלה ארגונים פרטיים ללא כל קשר לשילטון. צקארטי היה שייך לשילטון.

 59. 105
  מה שחשוב זה שביבי נותן לארגונים הפשיסטיים רוח גבית

  הוא וממשלת החושך שלו אחראים לרוח השחורה שמכסה את ארצנו.

 60. 104
  אם תרצו מגזימים אך יש לא מעט אזרחי ת"א הפועלים כנגד המדינה

  יש לא מעט אקדמאים העובדים באוניברסיטאות של ישראל הפועלים כנגד הלגיטימיות של מדינת ישראל.
  איני מדבר על אנשים המתנגדים לפעולות צה"ל בגדה.
  אלה על כאלו הטוענים שאין לנו הזכות לחיות כאן. והם פועלים בעולם בניסיונות לשכנע את אומות העולם להחרים את ישראל.
  אנשים אלו היו צריכים לאבד את אזרחותם ,לאף אזרח ישראלי אין הזכות לפעול בחו"ל כנגד המדינה. לא משנה מהי לאומיותו. בתחומי ישראל מותר לפעול במסגרת הדיון הדמוקרטי . אך אסור לבצע פעילות שאינה במסגרת הדיון הדמוקרטי.

 61. 103
  פאשיזם האמיתי הוא של ניב גורדון והבוגדים בעלי קביעות באקדמיה!!
 62. 102
  מה שיוצא מדברים אלו היא המסקנה הברורה הבאה: אם עשרה אחוז שהם אחוז שולי מבין המרצים ו"אנשי הרוח" עושים כלכך הרבה רעש, משמע יש להם הרבה מאוד חופש לעשות כן והם משתמשים בו בלי שמישהו מצר את שימושם בחופש זה. מסקנה, טענתם לפאשיזם היא דמגוגיה.
 63. 101
  זו קבוצה של פשיסטים רדיקלים שמאלנים המנצלים את הדמוקטי הישראלית
 64. 100
  ניקוי אורוות עכשיו!

  רוצים לפעול נגד המדינה?
  רק על תקציבים סעודיים/דניים/אנגליים/הולנדים (ובצורה שקופה וברישיון)

  1. אתה מתכוון לאם תרצו שפועל בתקציבי ניאו-נאצים אבנגאליסטים, או לטוקבקים במימון ממשלת ישראל שסייעה לקדאפי באמצעות "חברה ישראלית"?
  2. או. קיי. שיהיה על חשבון המסים שלי!
 65. 99
  המדוע כל מבקר של השמאל הקיצוני הבוגדני מכונה "ימני" ב"הארץ"??

  אך העורכים משתגעים כאשר נתניהו מכנה את העיתון אנטי-ישראלי!!

  1. כי רק ימני פרנואידי (לא כל ימני) מזהה את כל מי שלא בדעתו כ"שמאל קיצוני"
 66. 98
  ישר כוח למוניטור.

  אחרי שנים של השתקה כוחנית באקדמיה של מי שאינו אנטיציוני - סוף סוף חושפים לאורה המטהר של השמש את המסמנים והמדיחים.

  לכל טועני ה"מקארתיזם": בוז לכם. חשיפה טובה בעינכם רק אם היא לא כוללת חו"ח את אנשי שלומכם. צבועים הייתם ותהיו, וכעת גם מוקעים ובעתיד, בתקווה, מוקאים.

 67. 97
  שיקבלו משכורות מאבו מאזן והנייה

  שלום ולא להתראות

 68. 96
  גועל נפש של אנשים
  1. הגדרת נכונה את אם תרצו ואת יתר 'עמותות' הימין נתמכות הממשלה דרך תומכיה המיליארדרים המפוקפקים בחו"ל
  2. יפה תיארת את אם תרצו ודומיהם
 69. 95
  בחלומות הכי קשים בן גוריון לא חלם שאוניברסיטת באר שבע תהיה אנטי ציונית.

  הציונות היא המפעל החשוב ביותר שקם לעם ישראל.
  מי שלא תורם שיתבייש , אבל שלא יפריע להמשך המפעל הציוני של היום.
  הדוגמא צריכה להיות הראשונים שאידאולוגיה קדמה לתאוות הבצע.
  יש בקורת מצד חלק מהעם להתנשאות הראשונים .הם לא התנשאו הם עשו ובנו ולא אחראים על רגשי נחיתות ומרירות של מבקריהם.
  תודה לבוני הארץ ולהפסיק להכפיש אותם.
  ויש ללמד בבית ספר ציונות ואהבת הארץ .
  לא יתכן שהתישבות תהיה מילת גנאי .

 70. 94
  מלחמה בין אור וחושך, האור תמיד ינצח ולו אחרי זמן מה
  1. נכון ובגלל זה השמאל הולך ודועך
 71. 93
  מתי אפשר לערוך שריפת ספרים בכיכר החתולות?
  1. לא צריך לשרוף ספרים. יותר קל להרוס את הבתים על ספריהם. ראה ערך ימית, נביעות, ואחר כך נצרים ושות'. זה בסדר כי הם מתנחלים אז זה בסדר להרוס להם את הבתים, להשמיד להם את הספרים, וכשזה קרה אף אחד לא קבל על זכויות האזרח.
 72. 92
  כל אדם רשאי להתנגד- או להסכים - לשליטת ישראל ביהודה והשומרון, ולהביע בפומבי את דעתו בענין. לשום אדם אין זכות להתנגד לקיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל, או לקרוא לחרם עליה. זה לא לגיטימי, וראוי לעונש, ולכן טוב עושים הארגונים העוקבים אחרי אויבי מדינת היהודים, ומקשים על פעולותיהם נגד המדינה.
 73. 91
  תראו חביריים

  בעצם הציונות היא גזענית כי היא באה לתת פתרון לעם היהודי
  ובכך אנחנו לא נותנים פתרון לעם הערבי לפלטיטים מדפרפור ואנגולה...
  ובכך אנחנו אומרים לעצמנו ולעולם החיים עצמם הקיום קודם לדמוקרטיה שיוויונית אפסולטית [שהיא תהיה אפשרית כאן אבל ללא יהודים...]

  למה אנחנו עושים את זה? את הציונות? כי היו ועדין יש ניסיונות להשמיד/להרוס/ולפזר את העם היהודי ראה מלחמת העולם השניה...
  ולכן בזכות ובלי התנצלות אנחנו כאן לבנות מדינה ליהודים - עם פתרון לערבים הלאומניים בפלשתין - לא כאן.
  ולכן הפעילות האנטי ציונית איננה טובה לנו ובפועל חוברת עם אלו שלא רוצים אותנו כאן -
  היות בנשמותינו אנחנו דמוקרטיה ובעד שיוויון נוסיף ונגיד שביום מן הימים עוד 70 שנה אולי 700 כאשר לא יהיו בני בליעל שירצו להשמיד אותנו על בסיס גזעני או בכלל - כי אנחנו יהודים, נשוב ונשקול את העניין הציוני.
  כרגע ובשנים אלו אלו שפוגעים בציונות משמיצים חוברים עם גופים אנטי-ישראליים/ציונים מן השמאל עושים לנו נזק!
  ולכן השמאל הקיצוני מאוס כאן ומחובק על ידי אוייבנו - כדברי ערפאת בימי האינטיפדה: "אחנו מבחוץ והשמאל הישראלי מבפנים..."

  ועכשיו כולם לחדר-האוכל...

 74. 90
  כל הכבוד לעורכי הרשימה.הגיע הזמן למלחמת חורמה נגד החתרנות השמאלנית הקיצונית,האנטי ישראלית,הפועלת בחסות הממסד "הימני" הסמרטוטי.
 75. 89
  אומר המשל הידוע :"מי שגג ביתו מזכוכית שלא ישליך אבנים על בית שכנו...!!" ובמילים אחרות מי שקורא להחרים את מדינת ישראל ומוסדותיה שיתבייש להוציא את קצה חוטמו לרחוב.כל כך פשוט וכל כך מובן גם היא תעטפו זאת בעטיפות מלוקקות.
 76. 88
  כל מי שמתנגד לגזענות ואפרטהייד מן הראוי שיתנגד גם לציונות.
 77. 87
  מדינת ישראל היא מפיצת האנטישמיות מספר 1 בעולם!

  נמאס לשמוע על האנטישמיות בעולם ועל נזקיה למדינה ולעם היהודי. נמאס לקבל נתונים מדו"חות אוויליים ומיותרים אותם מייצרת מדינה שאינה מכבדת את עצמה כמדינת ישראל.

  המדינה שראש ממשלתה מונע חקיקה נגד הקרן הזרה שחדרה לכל פינה, והציפה גם את כל מערכת המשפט באנשיה ובבוגרי התוכנית המשפטית מטעמה ומטעם אותו הרמן שווארץ היהודי האמריקני שייסד אותה, היא מפיצת האנטישמיות מספר 1 בעולם!

  מדינה שבה פועלים אלפי אירגונים ממומנים בכסף אנטישמי זר, נגד הלגיטימיות שלה, היא האשמה מספר 1 באנטישמיות בעולם כנגדה!
  במקום שתפעל להצלת עצמה, פועלת המדינה הזאת להכפשת עצמה, וכורה בור עמוק אליו יוכלו לזרוק את גוויתה המתה, אותה היא עצמה עוזרת להמית!

  איזו מדינה בעולם היתה מאפשרת פעילות הרסנית כנגדה באין מפריע?

  מדוע מגן אהוד ברק על אירגוני הקרן הסוכנת הזרה, ומונע בגופו חקירת מעשיהם ועצירת המימון הזר?

  מדוע מונע נתניהו בגופו את אותם הדברים, ואף את שינוי מתכונתו של בית המשפט הגבוה לצדק? מדוע מונע ביבי שימוע לשופטים שיבטיח שלבג"צ יגיעו רק אנשים הראויים לשבת שם?

  מדוע מונעים חברי ליכוד כסער, איתן, מרידור ובגין הקמת ועדות חקירה לבדיקת המימון הזר ומטרותיו?

  מדוע מאפשר אהוד ברק הצפת המדינה בפולשים ופושעים זרים ומסוכנים מאפריקה? ומאיפה התקציבים לאיכלוסם ואחזקתם בארץ?

  מדוע פוסק בג"צ של המדינה הזאת, שעל המדינה לשלם להם מענקי לידה ולאפשר להם לעבוד כאן? הרי אחר כך כשנרצה לגרש יאמרו שאנחנו פושעים.

  מדינת ישראל היא האשמה בהפצת האנטישמיות בעולם, ועד שתפעל לסגירת עיתון כעיתון הארץ שמשמש פלטפורמה לאויבי ישראל להפצת משנתם, אין לה על מה להלין ושתפסיק היא ואדלשטיין להנפיק לנו דוח"ות על אנטישמיות בעולם.

  מי שרוצה לשנות את המצב חייב לפעול לשינוי המצב בתוך המדינה, לפני שהוא בא לעולם בטענות!

  שראש הממשלה יואיל לראות את הדבשת של המדינה ושל הממונים על בטחונה, לפני שיציג את דבשתו של מי מדרי העולם!

  מדינת ישראל מפיצת האנטישמיות מספר 1 בעולם!

  1. אני במקומך הייתי מתרגם תגובה זו לגרמנית

   ככה זה ישמע הרבה יותר טוב.

  2. ליה, אני מסכים עם כל אות בתגובה הנהדרת שלך!

   אני מאמין שאנחנו מתחילים לראות את נאור בסוף המנהרה!
   מי היה מאמין לפני שנה שבית המשפט העליון שהוא מעוזם העיקרי של האנטי ציונים "יפסוק" נגד "זכות השיבה" הערבית במסווה של "איחוד משפחות"? זה בהחלט לא מספיק אבל אנחנו הפטריוטים היהודים לא נרפה עד שנחסל סופית כל השפעה של החונטה השמאלנית בכל מוקדי הכוח, בבג"ץ, בפרקליטות, בתשקורת וב..אקדמיה!

  3. תודה אלי
 78. 86
  כדאי ללמוד

  מהעבר: ולמה שלא ירוכזו האנשים שברשימה באיזה מחנה נחמד, שיעבדו קצת בידיים - במקום לחשוב? כל שבועים ישלחו גלויה הביתה שמצבם טוב ומותר להם פעמים ביום לקרוא כמה קריאות ןלמען המורל - כמו "יחי מנהיגינו הדגול וצוות עוזריו (וכאן תבוא רשימה יומית מחייבת)!

 79. 85
  יש הבדל ביו מסית ובין בעל דעה

  מקווה שהגופים ה"מסמנים" לא יעברו שום גבול? עם זאת אין ספק שבכל הסקטורים בישראל (עיתונות, אוניברסטאות, בתי ספר, סופרים ואמנים) יש כאלה שהם לא רק מבחינה אידיולוגית הם מאמינים זה או זה אלא מסיתים לדלגיטימציה של המדינה ואפילו להרס שלה. יש אפילו עיתונאים (גם שלכם) שקורא לישראלים הצעירים לעזוב את המדינה שהופכת אותם לבשר תותחים זול. הם אמנם קוראים אבל הם עצמם נשארים במדינה, מפני, אולי, לא מצאים מקום אחר להיות, או שרוצים לנצל את המדינה שהם שונאים מעל הכל. שפל המוסר. המדינה צריכה להחליט ולהציב קריטריונים מה זה הבעת דעה ומה זה הסתה, ולנקוט בכל האמצעים נגד המסיתים. השמות ידועים. אני עצמי ישלךי חברים עיתונאים ואקדמאים שכמהים להרס המדינה ואומרים את זה תרתי משמע בפגישות סגורות. וכשמישהו מעיז להגיד משהוא אחר הוא נחשב על ידיהם כפשיסט. הבעיה יכולה הייתה להיות לא קריטית אילו העם בישראל לא היה עם בהתוות.

 80. 84
  כלפי חוץ, כלומר העולם, אלה מתגאים בעמדותיהם ואף מציינים את פעילותם בקורות החיים שלהם. ואז, כאשר הם "נחשפים" בפני אלה שהם חיים איתם, היינו שכניהם, עמיתהם וכו', פתאום מדובר, לדבריהם, במקרטיזם. צביעות.
 81. 83
  זה כבר 300% יותר ממשקלם בציבור...!?
 82. 82
  מה אני יכול לעשות כדי להיכנס ל"רשימה השחורה"?

  זו נראית כמו רשימה שאני אהיה גאה להיות חבר בה

  1. גם אני רוצה

   למה מקפחים אותי?

  2. אם רשויות אכיפת הצ/חוק השמאלניות היו פועלות נגד החתרנות השמאלנית הקיצונית,אתה היית גאה לשבת בכלא שנים רבות.
  3. שם לב , שם האתר של משמיצי ישראל והציונות הוא "blacklist" ולא בעברית ה"הרשימה השחורה"
 83. 81
  להיות אנטי ציוני

  אני מציע לכולם לא להתרגש יותר מדי מחבורת הליצנים ההזויים של "אם תרצו" ושאר אוהדיהם. אני הייתי מרגיש טוב מאד אם הם היו מכנים אותי אנטי-ציוני, מאחר שהציונות שלהם היא כיבוש ושנאה לכל מי שלא חושב כמוהם.
  תשימו אותם תחת אוהל ונקבל קרקס.

  1. Hitler was also considered a clown
  2. את מי בדיוק כבשנו?את הירדנים?אבו מאזן גדל כאן בכלל?

   אבותיך הגיעו לכאן כדי לחיות כיהודים גאים.
   את תפזר חצאי אמיתות והבלים. אנא ממך.

  3. וגם אתה כמו ליצן, אז אתה דומה לו בעצם?
 84. 80
  תגובת מוניטור האקדמיה הישראלית

  תגובת מוניטור האקדמיה הישראלית היתה ארוכה יותר אך קוצצה. להלן התגובה המלאה:
  מוניטור האקדמיה הישראלית איננו ארגון פוליטי. המוניטור הוקם לאחר שהשמאל הקיצוני החל להשתמש באוניברסיטאות כמגרש פרטי. העבודה באקדמיה לא מעניינת את השמאל הקיצוני אלא נועדה לממן את פעילותו הפוליטית. הוא פועל לפי השיטה של חבר מביא חבר ולכן מיעוט קטן הצליח להשתלט על האוניברסיטאות.
  החלנו לפעול לאחר שהשמאל הקיצוני פרסם כמה עצומות שקוראות לסטודנטים חיילים לסרב לשרת בשטחים.

  1. לא נסחפת בכלל

   להשתלט על האוניברסיטאות? בטח הכוונה לבר אילן או לאריאל? מזכיר לי את הסטיקר החדש עם התמונה של ביבי:
   "מי שמאמין לו מפחד" (הכתיב נכון).

  2. שקרים

   ארגון פוליטי פאר-אקסלנס שהגיע הזמן לחקור מה מקורות המימון שלו, ולא יהיה זה מפתיע אם הם יימצאו קרוב לראש הממשלה.

  3. במכללת אריאל אלפי סטודנטים שמגיעים מכל אזור גוש דן והשרון וגם

   קשר - מגיע לכל אותם קליקת המרצים הסגורה שהילכה איימים על סטודנטים , אנשי מילואים ועל ישראל - תוך פנייה לארצות באירופה בדרישה להחרים את המוסד ממנו הם מתפרנסים.

   אז עכשיו תורם לפחד, ותורם להיות מסומנים - איך שגלגל מסתובב לו.

  4. כל הכבוד לדנה ברנט על פועלה למען העם והמדינה.

   יש לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית, ולחוקק את כל החוקים הנדרשים לצורך הגנה על מדינת היהודים שהיא קודמת לכל זכות אחרת עבורנו.

   מדינת יהודים קטנה לעם נרדף קטן ואומלל! לכ העמים והאנשים מלבדנו יש ארצות ענקיות ורחבות ידיים. יואילו לחזור אליהן ולפתח שם כל מה שירצו. הערבים, האפריקנים, הסינים והפיליפינים הם בעלי שטחים עצומים משטחו של כדור הארץ ופתרון מצוקותיהם לא יכול להיות בינינו בארצנו!

  5. די ברור ש"ליה" ו"דנה ברנט" הן שתיהן אותה ימנונית פתטית המחלקת "שבחים" לעצמה

   ואפשר בין השורות לשמוע את המבטא האמריקאי ולנחש גם היכן היא מתגוררת.

  6. כל הכבוד לעצמי על השקרים שאני כותבת, ובעיקר כל הכבוד לחשבון הבנק שלי

   וכל הכבוד למממנים העשירים של 'אם תרצו' ו'ישראל שלי' ו'אקדמי מוניטור' וכל הכבוד לממשלת ישראל שמשרתת אותנו כיאות לעבד כנוע.

  7. שיוסי שדה הוא ניאו קומוניסט דוחה שנשמע ונראה כמו פאקץ תל אביבי מצוי
 85. 79
  מה, זה הכול?

  10 אחוז זה גם שיעורם בציבור. נראה לי מייצג מאוד. על מה לעזאזל הפחידו אותנו כל השנן הזה?

 86. 78
  ארגונים כמו "אם תרצו" מבאישים יותר את שם ישראל.
 87. 77
  עת השמאל האנטיציוני- יש גבול ויש דין תבעו קציני צהל ומדינאים בחול -השמאל שתק!
 88. 76
  לדעתי הימין הישראלי המונע הקמת שתי מדינות יוביל למדינה דו-לאומית שבסופו של יום תהיה דמוקראטית ובכך יגיע הסוף לציונות. כל זה בשל קוצר ראיה של הימין
  1. עוד לא הבנת שיש לך התנגשות בין תרבויות?

   בין ברבריות ואדם משכיל.
   בין בורות לחופש!
   חייתי בדגסטן ואני אומר לך בבטחון אין מוסלמי בעולם שיכול להשתלב איתך באותה קוביה.

  2. אז תתייחס לשאלה בענייניות בבקשה: איך הימין מתכוון להימנע ממדינה דו לאומית?

   מתישהו, אחרי שתעיפו את כל האופוזיציה שלכם ותוכלו לפעול באין מפריע, תצטרכו הרי להתמודד עם הסוגייה הזאת. אז בבקשה מכם, בתור מישהי ששוקלת ברצינות "לערוק" לימין, איזה פתרון אתם מציעים לבעיה?

  3. הפתרון הוא די פשוט וגם הגיוני. באיזשהו שלב ירדן תהפוך למדינה פלסטינית ואז פשוט לגרש לשם את הפלסטינים. אין פתרון אחר. ביחד לא נוכל לחיות כל עוד הפלסטינים רואים במדינת ישראל שטח שנלקח מהם וצריך לחזור אליהם נקי מיהודים או עם מעט יהודים כמיעוט מדוכא. עד שזה יקרה, הגרוש, עלינו להיות חזקים ונחרצים ולא להשבר ולהכנע לכל מיני תכניות שמחלישות אותנו כי אנחנו במלחמה שאנחנו למעשה לא רוצים בה אבל נכפית עלינו כתוצאה מהרצון הקבוע של הפלסטינים לשוב לאדמתם לא רק בקרית ארבע אלא גם בתל אביב.

   עד אז נצטרך לחיות על חרבנו. הגיע הזמן שנקבל את זה ונפנים את זה כי כל פיתרון אחר יביא יותר הרוגים ונזק לרכוש.
   אז זה הפתרון של הימין.
   הפתרון של השמאל נוסה כבר ושילמנו מחיר יקר. בעזה חזרנו לגבולות 67 ואנחנו כבר לא צבא כיבוש בעזה. בשנתיים האחרונות 1200 טילים נורו מעזה לישראל למרות סיום הכיבוש.
   אם הפתרון של השמאל הוא להיות אנטי ציוני, בבקשה. זכותכם. זאת דמוקרטיה. אבל אם מרץ לא יעברו את אחוז החסימה, תאשימו רק את עצמכם.

  4. טיהור אתני או טרנספר הוא הפתרון שאליו מתקדם הימין בהנהגתו של ביבי.
 89. 75
  האח הגדול צופה בכם
 90. 74
  אלה פירסמו את עצמם ברבים ואין פסול בעובדה שמשייכים אותם לקבוצה אליה הם משייכים עצמם יום יום בהפגנות, בעיתונים וברחבי העולם
 91. 73
  אין פה שום משטרת מחשבות

  תחשוב איזה מחשבות שרק תרצה, אבל לא אם הכסף שלי.

 92. 72
  גורדון ומרעיו הרוויחו ביושר את תווית האנטי ציוני ושונאי מדינת ישראל.
 93. 71
  מה הקשר מקארתיזם?? אנשי "אקדמיה" טפשים.
 94. 70
  רעיון דבילי
 95. 69
  החוג של "פרופסור" ניב גורדון הוא חובה בבן גוריון , מאלצים סטודנטים לשמוע את ההבלים שלו

  אדרבא ,אם הם בעד חופש שלא יאלצו את הסטודנטים לקחת את החוג המטופש של האיש הנבזה הזה. אני מבטיח לכם שהחוג שלו יתרוקן. כל עוד החוג הוא חובה אל לו לחלאה הזה לערב את דעותיו הפוליטיות המעוותות בהרצאותיו.

 96. 68
  זה לא אירוני לאללה

  שדווקא אותם אנשים שמחפשים להתבטא בפומבי ותומכים בוודאי בזכות הציבור לדעת, נבהלים כאשר דבריהם מצוטטים באתר של מוניטור האקדמיה הישראלית?

 97. 67
  יש שם לתופעה של הזדהות עם האויב
  1. הידעת שמי שמממן את התגובות שלך סייע גם לקדאפי? ויש עוד

   וגם תומך לפחות אחד של הנאצים מימן את 'אם תרצו' וזה דבר ידוע

 98. 66
  לגילוי נאות, ועדה בינלאומית מכובדת קבעה שחלק ניכר מאותם מרצים אינם ברמה האקדמית הנדרשת, מינויים לא היה בהתאם לקריטריונים אקדמיים ולפחות אחת ממחלקותיהם, זו של ניב גורדון, יש לסגור ואת האחרות להעביר רפורמה מקיפה. אז מסתבר שעל ראש הגנב בוער הקובע...
  1. איציק מהמרכז הוא נקודת האור בהארץ, איתו, קשה לשמאל לאחז את עיני הקוראים.
 99. 65
  יתכן שגם אחמד טיבי וחנין זועבי ברשימת המדענים הדגולים הרוצים לחסל את ישראל, ואולי גם חאלד משעל ואורי אבנרי. כל האנשים הטובים והתמימים האלה ממש נרדפים. ניב גורדון מטיף גלויות לחיסולה של ישראל והגברת נשר מספקת לו תשדיר שרות עם תמונה יפה. החשוב מכל בתשדיר השרות היא הטענה שלאדון גורדון יש 1000 תומכים (אין לו) וזוהי כל מטרת התרגיל הציני של הכתבה. עוד מישהו עלול, חס וחלילה, לכלול ברשימה את גברת נשר, שמפרסמת כל יום כתבה בזכות החבורה הזאת. והגרוע מכל, מה יקרה אם פתאום אנשי הרוח הבולטים עמירה הס וגדעון לוי יופיעו ברשימה? הרי זה ממש מדאיג.
 100. 64
  חבורת ליצנים שחברו לאויב
 101. 63
  אויב יהודי הוא גרוע מאויב ערבי.דין אחר לבוגד יהודי..........
 102. 62
  מודה וגאה - אם אתם ציונים אני אנטי ציוני קיצוני!!!
 103. 61
  אם ניב גורדון מודאג - אני שמח. כל הכבוד ל"אם תרצו". הציוניים האמיתיים
 104. 60
  בצדק גמור

  צריך לפרסם את שמם של כל המרצים המסיתים נגד המדינה כך יוכל כל סטודנט לבחור במאצה הנכון. יש להוקיע את שונאי ישראל שמקרב המרצים ולא לתת להם להמשיך במסע ההסתה. הם רוצים להרוס את הצבא מתוכו. לא לתת להם לפרסם משנתם בקרב תלמידים ולפטר אותם מהאוניברסיטאות .

 105. 59
  מעניין !

  מצטער, אבל הידיעה מעניינת. נכון שאין חוק האוסר לחשוב אחרת מהרוב בארץ, אבל העובדה הזו, שיש כל כך הרבה פוסט ציונים באוניברסיטה, היא חשובה למי שרוצה להבין מה שקורה אצלנו.
  אף אחד לא אומר שיש לערוך טיהור באוניברסיטה ! רק מה שכן, אולי יש מקום לדרוש מהם לא להסיט נגד המערכת שמשלמת להם ביד רחבה, ולא לגרור את הצעירים לכיוון שלהם. אבל אין שום ספק שלדרוש את זה הוא ללא תקוה..
  על כל פנים, יש כאן מקום למחשבה.

 106. 58
  המעצרים מתחילים
 107. 57
  קבוצה פשיסטית אימצה לחיקה את המושג ציונות. מי הם ומהם שיחליטו מהי ציונות ומי ציוני ומי לא? שיצאו בגלוי ויכריזו שמי שמתנגד לממשלת ביבי-ליברמן-ישי-ברק ושות' הוא בעיניהם אנטי ציוני. הם מפחדים להודות במניעים שלהם ולכן מסתתרים תחת המושג "ציונות" . זו ציונות מזוייפת!!!!!
 108. 56
  כך היה בגרמניה ב-1935
  1. לא, לא היה כך בגרמניה ב 1935 ודי כבר עם הבכינות וההשוואות המטופשות. כששלום עכשיו עושה רשימה של מתנחלים שצריך להוקיע, זה בשם הנאורות. די עם הצביעות והבכינות. רוצים מאבק פוליטי הוגן, בבקשה אבל תפסיקו לילל ולחזור כל הזמן על המנטרה "פשיסטים" כי אז גם אנשים טובים יפסיקו לקחת אותכם ברצינות.
 109. 55
  ניב גורדון מביא כבוד למדינת ישראל
 110. 54
  צרפו אותי גם אל הרשימה המכובדת
  1. גם אותי!
  2. צירפתי
 111. 53
  הארץ אני מתפלא עליכם - אם לא יהיו רשימות אז:

  איך ידעו את מי להעמיד ראשונים אל הקיר שהמהפכה הדתית-משיחית שתחולל במהרה בימינו אמן ?

  ואיך ידעו כותבי התפילות מי צריך להכניס לתפילה של "יכהו ברק משמיים" ?

  ואיך ידעו אלו אוניברסיטאות יש להחרים בגלל דעות מרציהם?

  איך יעשו כל זאת בלי רשימות הא? - מהזיכרון ? - אין לכם תשובה נכון ?
  העיקר שאתם מתקוממים על רשימות פה רשומות שם, חפרפרות בצה"ל וכיו"ב
  אבל תשובה חליפית אין לכם.


 112. 52
  השמאל הרדיקלי כהרגלו, ממשיך בסיסמאות השיטנה והארס שלו

  ומגייס לעזרתו כל מיני מושגים כמו פשיזם, מקרתיזם, אפרטהייד שאין קשר בין הקונטקסט ההיסטורי שלהם לנסיבות הנוכחיות שבהן נתונה מדינת ישראל. זוהי הפאנאטיות בהתגלמותה כמו אצל החרדים שכל השנוא אצלם מוצמד לו מיד הכינוי נאצי.

 113. 51
  אין פה בעצם אייטם חדשותי, נכון? בנינו, סתם התססה מפגרת.
 114. 50
  אם תרצו

  אם תרצו - השנאה והשקר של הימין הקיצוני שונאי ישראל

 115. 49
  גם אני רוצה להיות ברשימה השחורה. מה לי ולציונות....
 116. 48
  לאם תרצו המשיכו כך שהאזרחים במדינה ידיעו מה מפיצים עליהם בחו"ל אותם

  האנשים שמדברים בשם הדמוקרטיה ורוצים לסתום לרוב את הפה והחיל את דעותיהם האנטי ציוני והחתרני על הציבור.

 117. 47
  ימנים נואשים - ובצדק
 118. 46
  ישראל ביתנו יגישו הצעת חוק.מי שלא יצהיר שהוא ציוני.לא יוכל להיות מרצה
  1. מי שלא תומך בקיום מדינת היהודים, לא צריך להתפרנס ממנה

   מי שלא ציוני (כלומר, מי שלא תומך בקיום מדינת יהודים בארץ ישראל), לא זכאי להתפרנס ממוסדות המדינה הזאת.

  2. אבל אתם בימין הקיצוני לא ציונים וגם לא החרדים. אז מה יהיה עם הפרנסה שלכם?

   מדינת ישראל הוקמה על בסיס הציונות שזה אומר מדינה חילונית, דמוקרטית, פלורליסטית, שיוויונית ושוחרת שלום. אם כך, אתם וחבריכם החרדים לא עונים לשום קריטריון של הציונות, אתם סתם חבורה קצת מבולבלת.

 119. 45
  מה הבעיה?

  יש חופש ביטוי ויש גם חופש ביטוי לצד השני.

 120. 44
  תעבירו לי את הרשימה .אני כבר אטפל בהם
 121. 43
  אז שאני אבין-לא מדובר בויכוח אידאולוגי? אופס. מדובר בסתימת פיות.מתאים לימין כי

  .הימין אומר.."המרצים האלה אומרים וכותבים אידאולוגית ופוליטית ..לא מדובר בוויכוח אידאולוגי". אז אידאולוגיה אינה אידאולוגיה? הגיון אקדמי נפלא.

 122. 42
  מספר מפתיע, במדינה שבה מרבית הציבור אנטי ציוני, אותרו רק 10 אחוז מהמרצים ככאלה.

  מרבית הציבור הדתי חרדי. הוא אנטי-ציוני. כל הציבור הערבי הוא אנטי-ציוני. משהו כאן לא בסדר. חייבים להגדיל את ייצוגם של האנטי-ציונים במוסדות האקדמיה..

 123. 41
  עצוב לראות עדר שפל

  לא ברור מהי תנועת אם תתרצו. אולי הכוונה שלהם להתרצות בפני הימין הפוליטי. חלקם בטוח מנצל את הפלטפורמה כדי להתקדם פוליטית, לחלקם ישנה אולי פנטזיה מעוותת להיות סרחון האלקינים הבא. חלקם באמת ובתמים מאמין שהם המגן הישראלי. חלקם פשוט מחפש להרחיב את מעגל חבריו בעזרת המכנה המשותף הנמוך ביותר. חלקם מוצאים דרך "לשחרר קיטור" על קבוצות שבין כה וכה סופגות מהלומה בישראל 2012. חלקם הוא תוצר מקולקל של 45 שנות כיבוש. חלקם הוא תוצר מקולקל של האנטי נאורות והאנטי אנטלקטואליזם. מה שבטוח- רובם מציגים פסאודו-פטריוטיזם. החברים בקבוצה הם פיונים במשחק הגדול מהם, והם כלל אינם מבינים את מטרתו ואת חוקיו. חלקם של החברים באים מבתי ליכוד מקולקלים, או הורעלו על ידי הוריהם הלאומניים. עצוב לראות עדר ישראלי שפל כל כך.

 124. 40
  אם אנשי השמאל הקיצוני באוניברסטאות בטוחים בצדקת דרכם - ממה יש להם לפחד? אולי הם מתחילים להבין שהם עצמם עברו את הגבול הדמוקרטי ע"י נסיון חוזר ונשנה לשנות את החלטות הרוב בארץ ע"י לחץ חיצוני לא לגיטימי ולא דמוקרטי?
 125. 39
  מספר עובדות ש"אם תרצו" לא רוצה שתדעו עליה

  בעוד תנועת "אם תרצו" מנהלת קמפיין שכולל דה-לגיטימציה לקבלת כספים על ידי ארגוני זכויות אדם מתורמים בחו"ל, התנועה אספה בעצמה כספים בארצות הברית ואף זכתה לתרומה של מאה אלף דולר מהכומר האוונגליסטי ג'ון הייגי שמצליח לשלב "ציונות נוצרית" עם ההתבטאויות אנטישמיות על "הרוטשילדים מאירופה" שאחראים למשבר הכלכלי, ועל כך שהיטלר היה כלי בידי אלוהים להעניש את העם היהודי ולהביא אותו לישראל. כדאי לקרוא את הכתבה באתר וואלה שחשפה את הכומר הייגי, וכדי להבין יותר טוב על מי מדובר כדאי גם לדגום את תמליל הראיון ההזוי במיוחד של הכומר הייגי בתוכנית של גלן בק ב-CNN בו הוא ייחל למלחמת גוג ומגוג גרעינית הצפויה להתרחש בישראל תוך 20 שנה כתנאי למלכותו המחודשת של ישו.

  באתר האינטרנט של האוליגרך מיכאל צ'רנוי, מקורבו של איוועט ליברמן אשר נאשם במשפט מניות בזק מאוזכרת תרומה ל"אם תרצו".
  עמותת Fund of Israel Central אשר תומכת כספית ב"אם תרצו" תרמה גם ל'חוננו' עמותת אסירי הימין שתמכה כספית במחבל ג'ק טייטל.

  מי זה "סמט וו דו" שתרם 75,000 ₪? נא לשאול את רונן שובל.

  סמ"ר במיל' ארז תדמור, מראשי התנועה, הורשע בתחילת המילניום בבית דין צבאי ב"הוצאת פריטי רכוש צבאי ופריטי אמל"ח שונים", לשון פסק הדין: "בין פריטי האמל"ח שנמצאו בביתו של המשיב - אצבע חבלה, מאיץ חבלה, מצת לחץ ומחסניות של כדורים".

  ארז תדמור גר בהתנחלות אפרת.

  רונן שובל היה פעיל ב"תא כתום" (הגוף שריכז את מחאת הסטודנטים) נגד פינוי גוש קטיף. בבחירות לכנסת ב-2006 הוא הוצב ברשימת האיחוד הלאומי. כל זה לא מפריע לו להצהיר באתר האינטרנט של "אם תרצו" שתנועתו היא תנועת מרכז.
  לחלק מההפגנות הגיעו אנשי "אם תרצו" לבושים במדי ב' של צה"ל בניגוד מוחלט לכללי הצבא האוסרים פעילות אזרחית במדים.

  אנשי אם תרצו שינו את תפילת "יזכור" ביום העצמאות 2010 כדי להכפיש את הקרן החדשה לישראל. הם רק לא לקחו בחשבון שרחל ליאל איבדה את בעלה במלחמת יום כיפור. הקרן החדשה לישראל מחלקת כספים לארגונים ישראלים העוסקים בקידום עולים חדשים, ארגונים למען הסביבה, למען זכויות אדם וכו'.

 126. 38
  השאלה היא הפוכה, איך זה שבזמנים כאלה רק 10% מחברי הסגל נתפסים באמירות פומביות מתנגדות? איך זה שאם תרצו, עם כל הרדיפות המקארטיסטיות שלהם, הצליחו למצוא ביטויי התנגדות משמעותיים רק אצל 10%? ואחרים שומרים את התנגדותם לחדרים פרטיים ומאחורי דלתות סגורות
 127. 37
  חז"ל - חכמי היהודים מהעבר לא דהיום (שמקבלים מסלול לתואר ד"ר תמורת 50,000 ש"ח) הגדריו כבר את העקרון=כלל--פרט שיצא מן הכלל ויצא לטעון טיעון שהוא מעניינו מעיד על עצמו ולא על הכלל-אנשי שמאל שעמדתם "אנטי ישראל" הם פוסט ציונים.
 128. 36
  97.3 המתנחלים סוגדים למולוך הסלעים הקדושות ומעדיפים נקמה על פני חוק
 129. 35
  80% הפולטיקאים של הימין בוגדים באינטרס הציוני לכונן מדינה שבה מובטח העתיד ליהודים
 130. 34
  "אם תרצו" הוא ארגון לאומני, אנטי ליברלי התומך ונתמך ע"י גורמים ימניים קצוניים בארץ ובחו"ל ( חלקם פליליים) , לקח על עצמו גם תפקיד המשטרה החשאית המסמנת את מתנגדי המשטר - תבחרו אתם: האם זה מקרתיזם, הנ.ק.וו.ד הסובייטי או השטזי המזרח גרמני
  1. אתה גאון אנלוגי. אולי תתקדם לדיגיטלי?
  2. רוב המימון לקן המצורעים הזה מגיע מעסקאות עם איראן. אותו טירוף אותה אלימות.
 131. 33
  השאלה היא הפוכה, איך זה שבזמנים כאלה רק 10% מסומנים כמתנגדים למדינה? איך זה שאם תרצו, עם כל הרדיפות שלהם, הצליחו למצוא ביטויי התנגדות פומביים רק אצל 10%? ואחרים מסתפקים בביקורת בחדרים פרטיים ומאחורי דלתות סגורות
  1. לעומתם 100% מכנופיית 'אם תרצו' הם ניאונאצים המאיימים על עתיד מדינת ישראל.
 132. 32
  מדוע המרצים מהשמאל שקוראים לחרם על ישראל אינם מצטרפים אליו בעצמם ?

  מצד אחד יש מרצים שקוראים בחו"ל לחרם על מדינת ישראל ומעודדים חרם על אוניברסיטאות בישראל, אבל מצד שני הם אינם מצטרפים בעצמם אל החרם שאליו הם קוראים וממשיכים להיות חברים במוסד שאותו הם דורשים מאחרים להחרים.

  כלומר חרם, אבל רק עד פגיעה ישירה בכיס הפרטי שלהם, הם לא יסכנו את הפנסיה והמשכורת שלהם בשביל העקרונות שהם מטיפים להם, כי הרי הממשלה תמשיך לשלם להם גם אם הם יגרמו להפסקת שיתופי הפעולה עם אוניבסיטאות ומוסדות מחקר בחו"ל.

  הייתי מצפה ממי שקורא לחרם שיצטרף אליו בעצמו,
  אם הם דורשים בחו''ל מאחרים להחרים מוסדות אקדמיים בישראל, אז ההגינות מחייבת שהם גם יחרימו אותם בעצמם ולא יהיו חברים במוסד שהם דורשים להחרים.

  1. בהחלט צביעות שלא תיאמן
 133. 31
  ציטוט מדויק ומשקף של אמירה, הפך למקרתיזם... כנראה לאנשים חושבים.
 134. 30
  זה לא מקארתיזם, זה שלב בדרך לדיקטטורה, משום ששרי הליכוד כבר אימצו בעבר מסמכים אנטי-דמוקרטיים שארגונים אלו יצרו. הדרך מיצירת התשתית להפיכת רשימות לעניין ממלכתי קצרה, וזו בדיוק מטרת ארגוני הימין: להגיש לחברי הכנסת מן הצד הפאשיסטי של המפה מסמך מוכן לאימוץ ויישום. אם ישראל לא תמחק את הימין הפאשיסטי בבחירות הקרובות, אין לה תקומה.
 135. 29
  למי פונים כדי להצטרף לרשימה?

  אם אתה לא שם אתה לא קיים

 136. 28
  הציונות כבודה במוקומה מונח אמן סלע ובעת הזו טוב שלום בלי ציונות מציונות בלי שלום ולתפארת מדינת ישראל הכי יהודית והכי ציונית שהיתה כאן מאז ומעולם
 137. 27
  שום דבר מחזונו של ליבוביץ לא נפקד

  הכיבוש, על פי ליבוביץ' הזקן, יהפוך אותנו למדינה שחציה סוהרים וחציה שב"כ. הנה זה בא. מי שרוצה חיים טובים - ילשין על השכנים ויסב מבטו ממה שייראה ברחובותינו. עד שזה יתפוצץ. כן, כן, כמו האפרטהייד בדרום אפריקה.

 138. 26
  הציונות היא אידיאולוגיה שעברה תהפוכות ועברה תמיד ביקורת. מי שאינו מקבל אותה אינו נגד המדינה.
 139. 25
  זה שיא של חוצפה וצביעות מצד אנשי השמאל הקיצוני המטיפים לחרם אקדמי ותרבותי לצעוק "מקארתיזם". האם רק לצד אחד של המפה הפוליטית מותר להחרים ולטפטף ארס? מי שמטיף לחרם אקדמי ותרבותי צריך למצוא את עצמו מוחרם ומבודד בעצמו.

  שמישהו יסביר לי מדוע לשמאל הסהרורי מותר להכניס ברגל גסה מעורבות פוליטית לאקדמיה ולתרבות, בעוד שכאשר נציגי הרוב הציוני הדומם מבקשים להשמיע את קולם זהו פאשיזם ומקארתיזם.

  1. מרידור

   גם דן מרידור מסומן כשמאל קיצוני.

 140. 24
  השאלה היא גם הפוכה, איך זה שבזמנים כאלה רק 10% מחברי הסגל משמיעים קול ברור נגד מדינתם? איך זה שהרדיפות של "אם תרצו" העלו כל כך מעט קולות של מתנגדים? איך זה שכל כך רבים מתחבאים ושומרים את ביקורתם החריפה לחדרים פרטיים? אם יש זמן שבו יש לנצל את הפריבילגיה האקדמית לאמירות פומביות ברורות, הרגע הזה כאן
  1. אכן, חציר העם.
  2. כל אלה הנקראים על ידך בשם מדענים אין להם שום קשר למדע

   מדענים אמיתיים עוסקים במקצועות מדעיים אמיתיים כאלה שהוכחו וניתנים להוכחה ע"י ניסוים ועד כמה זה מוזר ביניהם כמעט לוא תמצאי פוסט ציוניים ודומיהם, את יודעת למה?

 141. 23
  מי שלא לומד תוכניות ליבה יהיה ציוני ?

  גדל כאן דור הולך ומתעצם של אנשים שלא לומדים תוכנית ליבה. אותם ילדים שבירושלים כבר עברו את 50% ( תל אביבים תתעוררו זה יגיע גם אליכם) לא מקבלים כלים אמיתיים לחיים דמוקרטים ומערביים. הם, דור העתיד ממש לא ציונים וכל הוויתם העתידית תתבטא בשנור, ואכילת לחם חסד. ואתם מדברים על סגל אקדמי שהוא לא ציוני.

 142. 22
  כבוד גדול

  לדעתי זה כבוד להיות ברשימה השחורה של אירוני הימין הפשיסטים.

 143. 21
  בורים שולטים בקמפוס

  זה כל כך מצחיק שכל אלה שמבקשים להחרים את ישראל ולהוקיע אותה בקהילה הבינלאומית, כל אלה שמזהמים בשקרים שלהם ובחצאי האמיתות ובהזדהות שלהם עם הנרטיב של האוייב שמעולם לא עשה דבר כדי לקרב את השלום, ממהרים להתבכיין ולזעוק "מקארתיזם" כשהם טועמים מהתרופה שלהם עצמם. ניב גורדון וחבריו הם ברוך מרזל. קיצוניים ומסוכנים.

 144. 20
  חנן פורת אמר שצריך לחסל את הדמוקרטיה - הוא ציוני?!
 145. 19
  מי שהפך את חופש הדיבור להפקרות הביא על עצמו ועל כולנו תגובת נגד.
 146. 18
  ואנחנו מאשימים את

  החרדים, בלקיחת כסף מהמדינה, לפחות הם לא מזיקים ,ואלה לא עושים שום דבר מקבלים כסף מהמדינה ויורקים לבור ממנו שותים.ומגדלים שונאי ישראל בלי סיבה

 147. 17
  צריך להעביר אותם להרצות ולעבוד במוסדות משל נטורי קרטא

  אסור שהם יקבלו משכורות ממוסדות בהם המדינה משתתפת במימון.
  יש לנו הרבה שונאים בעולם. אנו רגילים לזה. אבל, אנו לא צריכים לממן אותם.

 148. 16
  מקרטיזם? שיהיה (למרות שאין כאן חקירות רשמיות וחרמות, בינתיים). הצמידו לתופעה איזה שם שתרצו ולא תשנו במאום את החשיבות הדמוקרטית של הארגונים ששמו להם מטרה ליידע את אזרחי ישראל מה דעותיהם של מחנכיו. "זכות הציבור לדעת" הוא עניין בסיסי בדמוקרטיה ובכך, "אם תרצו" תומך דמוקרטיה מובהק.
 149. 15
  טלילה ממה את פוחדת? מהציונות?

  את יודעת איזו הרגשה אומללה זה להחליף מדים בשרותים לפני שיעור כדי שהמרצה לא יתקוף אותי על שרותי בצה״ל???? זה נראה לך תקין?

  1. תקין בהחלט

   מדי צבא נושאים איתם היום מסר פוליטי וככל שקבוצת משרתי הצבא דורשת לעצמה זכויות יתר על האחרים (שחלקם הגדול מושמט פוליטית, בעיקר כוונתי לאוכלוסיה הערבית) המסר הפוליטי מחריף ומקשה על התנהלות אקדמית תקינה. אני מבין את המרצה.

 150. 14
  ניב גורדון בוודאי אינו מגדיר עצמו כציוני

  כשבאוניברסיטאות מרשים לעצמם מרצים לאסור על סטודנטים במדי צה"ל להכנס לשיעורים בגלל היותם במדים, מוזר מאד שהם רואים זאת כגנאי שיש מי שמגדיר אותם כאנטי ציוני.

  1. ניב גורדון אכן אנטי ציוני. וגם אני. אבל איך שהדברים מוצגים בציוני העמותות הללו זה נחשב פשע שאין עליו מחילה

   הגישה האלטרנטיבית לציונות, מבית מדרשם של ה'אנטי-ציונים' היא שאפשר לחיות בארץ הזאת בשיוויון עם כלל אזרחיה. מבלי לדרוש בלעדיות על בסיס דת אלא בשותפות עם שכנינו הערבים. זו גישתי, זו דרכי וזו אמונתי. לטעת פאלמר, שובל ושות' זו בגידה. וכך הדברים מוצגים בכתביהם.
   אין בעיה עם התיוג אנטי ציוני. יש בעיה שהתיוג הזה שלילי

  2. ניב גורדון בהחלט מגדיר את עצמו כציוני,

   ואף טוען כי רק מתוך אהבת עמו ישראל הוא פועל ומעשיו הם בגדר להציל את ישראל מעצמה.
   לשיטתו הפטרנליסטית רק גורדון יודע מה טוב לישראל ולהרוג את הפציינט האובדני האהוב על מנת להגן עליו מעצמו היא לא רק פעולה לוגית קוהרנטית אלא חובה מוסרית ראשונה במעלה...

 151. 13
  גם בבריה"מ סומנו הדיסידנטים. כבוד גדול הוא להיות ברשימת המתנגדים לגזענות מטעם המדינה
  1. great honour

   so, where is the problem then? They wanted honour and recognition, they got it.

 152. 12
  ימניים ארורים!! איך פשיסטים כמתוכם לנצל כך את הדמוקרטיה?! רק לשמאל הנאור מותר!!!!!

  חושבים עצמאית, ועוד מנצלים את חופש הביטוי?!! אסור לכם בתכלית האיסור! אתם עלולים עוד לשנות לשמאלנים את הדעה, וזה אסור

 153. 11
  לא מן הנמנע שרוב המגיבים הם פלשתינים שונאי המדינה עם שותפיהם היהודים
 154. 10
  אלה לא ארגונים וולונטריים

  הם מקבלים כסף מהימין המטורף בארץ ובחו"ל, ומדובר בהמון כסף.

 155. 9
  טוב ששמים דברים על השולחן
 156. 8
  חופש המידע. חשוב שהציבור ידע ויזהר.
  1. שהציבור יזהר ממה? מה יעשו לו פעילי זכויות האדם? ידרשו שלא יחיה תחת כיבוש?
 157. 7
  אחוז הלא ישרים ואנטי דמוקרטים מתקרב ל50%, הגיע הזמן שבאוניברסיטאות

  יחנכו ליושר וכל סטודנט שנתפס מעתיק יעוף וכל פרופסור שגונב מעמיתיו או תלמידיו יעוף!!

 158. 6
  שונאי ישראל מקומכם מעבר לגבול. תלכו לעזה
  1. הטעות הגדולה ביותר של מה שמכונה 'השמאל הציוני' היא הנסיון להדוף את טענותיהם של 'אם תרצו' במקום לאמץ אותן בשתי ידיים. 'אם תרצו', ורק הם והסבורים כמותם, הם הם המייצגים נאמנה את ערכי הציונות. כל ה"ציונים" המתנגדים לדעה זו עושים זאת אך ורק כדי למרק את מצפונם היות והם יודעים היטב שגם מה שהם מכנים ציונות אינה אלא גזענות במסווה של דמוקרטיה (מדינה יהודית ודמוקרטית). אני קורא לשיתוף פעולה מלא עם 'אם תרצו' בכל הנוגע לגבי בלעדיותם על המושג ציונות. הציונים הם אלה ששונאים את ישראל ומובילים להשמדתה, ורק ההנהגנה הנבחרת של עזה רשאית להחליט מי ילך לעזה ומתי. עזה אינה שייכת לישראל ושליחתם של כל מי שאינו ציוני לעזה הינה התערבות בענייניה הפנימיים של תנועת החמאס, מה עוד שישראל עצמה מונעת ממה שמכונה בתגובה 'שונאי ישראל' להגיע לעזה למרות שהם מעוניינים בכך.הגב' מירי רגב ואנשי שלומה מונעים ממני לבקר בעזה למרות רצוני לבקר שם.
 159. 5
  "אם תרצו" מסמנת את שקיעתה של האידיאולוגיה הציונית.

  ברגע שהציונות מבססת את עצמה כל אלימות כלפי יהודים, השתקתם, כפייתיות וקנאות אידאולוגית, היא למעשה מפריכה את עצמה. אידאולוגיה חזקה אמורה לדעת להתמודד עם ביקורת בלי השתקה אלימה, הלא כן?

 160. 4
  למה לא להצביע לכיוון תומכי טרור שחיים על חשבון הציבור-הטרוריסט ערפאת נהנה מאותם אנשים
 161. 3
  מה זה אם לא מקרטיזם
  1. אולי. אבל היום, כשהחומר גלוי, התברר שמקארתי צדק ברוב המקרים
  2. הוא ממש לא צדק, אתה לגמרי מסלף

   השיטה והמסקנות שלו היו מוטעים, וכך גם מוכח על ידי התיעוד - על מה אתה בכלל מסתמך? זו דמגוגיה בגרוש

 162. 2
  אין בין זה לבין מקרתיזם דבר וחצי דבר

  ימשיכו האנטי ציונים במאמצי ההרס שלהם, וימשיכו הארגונים הציוניים להצביע על מעשיהם.

  1. בוודאי שזה מקרטיזם.

   ברגע שאתה אומר לי מה לחשוב ומסמן אותי כאויב, זה מקרטיזם. אני חושב אחרת ממך אבל אינני מסמן אותך בשום סימן מכיוון שיש לך הזכות המלאה לחשוב אחרת ואם לך מותר למה לי אסור?

  2. זה מקארטיזם? זה פאשיזם? זה נאציזם? מה פתאום! זו שיטה חדשה לגמרי שהתפתחה כאן במזה"ת. אם תרצו אין זו אגדה.
  3. אתה תמים או מתחסד?? משטרים חשוכים יותר התחילו כאילו כלום...באמצעים דמוקרטיים...ברור שהשלב הראשון ב"מיגור" האנטי ציוניים הוא לסמן אותם. תראה לי היכן התחילו בשלב ראשון ולא המשיכו לשני ולשלישי?אז למי שמרגיש טוב לחיות בין המקרטיסטים "הציונים" - שימשיך לכתוב תגובות אוהדות. זה יחזור אליו כמו בומרנג
  4. מקארתיזם קורה שהשלטון רודף אזרחים ולא עמותות כמו אם תרצו, מוניטור וכו'
  5. Soon Concentration and Re-Education Camps in Israel

   Hopefully, the world will intervene this time

  6. אבל 'העמותות' האלה הן זרוע של השלטון. ההבדל בינו לבינן הוא פיקציה
  7. לא אומרים מה לחשוב- זה שאומרים שאם אתה עובד באונ' ששיכת ל מדינה אז תהיה הוגן כשאתה מציג חומר בפני הסטודנטים ואל תנצל את המעמד שלך בכדי לפגוע באופן בוטה במדינה- אלו מרצים ואל סתם אנשים מהרחוב ומצפים מהם ליושר ולא לכלוכים שיקריים על ישראל!
 163. 1
  זה לא אירוני לאללה

  שאירוגנים פאשיסטיים וגיזעניים מוחים נגד הצגתה של מדינת ישראל כמדינה פאשיסטית וגיזענית? כן , כשהם מדברים על מדינה פאשיסטית הם מדברים עליכם....

  1. זה אירוני שאנשים שקוראים לחרם אקדמי ותרבותי מציגים את עצמם כקורבנות של מקארתיזם. האם אין גבול לחוצפה הצדקנית ולצביעות?

   פאשיסט גזעני הוא בעיני מי שמתגייס להפצת תעמולה אנטישמית כנגד מדינת ישראל ומשרת את האינטרסים של אויב טרוריסטי.

  2. זה לא אירוני לאללה שאירגוני השמאל הקיצוני,האנטי ישראלי,זוכים לחסינות משפטית,מהחונטה השלטת ברשויות אכיפת הצ/חוק?
  3. מה הבעיה. אם אתה משמיץ, אז תופיע ברשימה של המשמיצים. אין לזה קשר לפשיזם.
  4. החלק האירוני הוא שהחרם שניסו לארגן כנגד ישראל הפך לחרם המופעל

   להחרים את החברות הפועלות בשטחים הופכת לחרם שעשוי לפגוע בפרנסתם הם - אפשר להגיד אירוניה או איזה צחוק או איך שגלגל מסתובב לו.

  5. לא יותר אירוני מאשר כשאתה מתהדר בתואר "הנאור"
  6. הבעיה שאם אתה תומך בלהפריד בין פוליטיקה ואקדמיה אתה גם תופיע
  7. כל מי שמתנגד ללאום ישראלי הוא אנטי-ישראלי. האנטי-ישראליים הם משרד הפנים , המפלגות הציוניות והערביות ובג"צ ועוד ועוד יהודים גלותיים רבים.
  8. וחרגול בעיני הוא נמלה, חתול הוא כלב, ואגרטל הוא מטוס - אז פשוט תגיד שאין לך מושג מה המשמעות של המילה פשיסט (או גזעני) ונסגור עניין
  9. מוזר מאש שבקרב הסגל האקדמי רק 10% מזוהים כאנטי ציונים שכן היושר האינטלקטואלי בו מתפארים האקדמאים מחייב אותם להכרה בצידקת האנטי ציונות , חוסר הכרה זה מעיד על כשל חשיבתי התנהגותי חמור המעורר ספק בהכשרתם האקדמית של מרבית חברי הסגל.
  10. מה שאירוני זה שהשמאל הרדיקלי שאוניברסיטאות סותם פיות לימין ומציג לסטודנטים תמונה מגמתית מובהקת של שמאל בחומרי הלימוד- ואילו מדם במקום להבין שיש להראות את התמונה במלואה ממשיכים להציג בקורסים רק דעות של שמאל רדיקלי ווד מציגים עצמם כקורבנות- בעוד שהם בדיוק להפך!