יוצאי אתיופיה יפגינו גם בניו יורק: "די לגזענות"

מאות מבני העדה האתיופית שהיגרו מישראל לניו יורק מתכננים להפגין מול הקונסוליה הישראלית בעיר: "מצאנו מעבר לים מציאות אחרת, שוויונית יותר"

ההפגנה שנערכה בתל אביב נגד גזענות בחברה הישראלית שלשום הוכיחה לבני העדה האתיופית שהם אינם לבד. לראשונה בשבועיים האחרונים עמוסי המחאות, כמחצית מהמפגינים היו תושבי העיר וסביבתה שאינם יוצאי אתיופיה. מארגני המחאה סיפרו על תחושת סיפוק לאחר ההפגנה, בעקבות ההצלחה לערב קבוצות באוכלוסייה שעד כה לא נטלו חלק במאבק. "אני ממש הופתעתי לטובה", אמרה אחת ממארגנות המחאה, מזי טזזו, "עכשיו נותר לקוות שמי שהגיע לשם והוא לא אתיופי, ייקח את מה שאמרנו ויביא את זה למודעות. זה צעד קטן בדרך לשינוי".

יש מביניהם שכבר מתכננים את הצעד הבא, הגדול יותר. בנימין אקלום, איש חינוך ופעיל חברתי למען הקהילה האתיופית בארץ, שוקד בשבועות האחרונים על ההפגנה הבאה, כשהיעד הפעם הוא ניו יורק, שם מתגוררים כמה מאות צעירים עולי אתיופיה שהיגרו מישראל. בהפגנה, שצפויה להתקיים בעוד כעשרה ימים בכפוף לאישור המשטרה המקומית, מתכננים מארגני ההפגנה לחסום את הכביש המוביל לקונסוליה הישראלית בניו יורק. נוסף על ההפגנה הזו, עסוקים פעילים חברתיים יוצאי אתיופיה בתכנון מחאה נוספת בארץ שתתקיים בחודש הבא, בהשתתפות אמנים.

שוש פיקדו קרמר ובנותיה בניו יורק. פעילים חברתיים מתכננים לקיים בחודש הבא בארץ הפגנה נוספת נגד גזענות

בין חבריו של אקלום בניו יורק, יש כאלה שעלו לישראל מאתיופיה בצעירותם והחליטו לעזוב מסיבות אישיות, לרוב בתחושת מיאוס ותסכול בגלל אי-יכולתם להתערות בחברה הישראלית כשווים. חלקם מעידים כי עשו זאת לאחר שגילו "מציאות אחרת, אוהדת ושוויונית יותר", כשטיילו בעולם לאחר שירותם הצבאי. "שינויים כמו שאנחנו דורשים יכולים לבוא בשני אפיקים: התגייסות של כלל החברה הישראלית, או יצירת אפיקי לחץ בקהילה היהודית בארה"ב כדי שתשפיע על המחליטים בישראל", אמר אקלום המתגורר בבן שמן. הוא מספר שלדף הפייסבוק שפתח לקראת ההפגנה יחד עם חבריו מניו יורק הצטרפו כבר מאות תומכים, כשמחציתם בני העדה האתיופית ומחציתם יהודים אמריקאים.

"אני לא בעד הגירה מכאן", הוא מבהיר, "אבי היה בין המקימים של מחנות המעבר בסודן, המשפחה שלי נלחמה שנים להגיע לארץ לא בשביל שאברח מכאן. אני לא רוצה ששום פוליטיקאי ירחם עליי - אני רוצה את הזכויות שלי כמו כל אזרח ישראלי אחר".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

ביג'יי בהרני היגרה לניו יורק לפני קצת יותר מעשור, בתום שירותה הצבאי, והחליטה להקדיש את חייה למורשת יהדות אתיופיה. לצורך כך, היא הקימה את מרכז "בינה" בניו יורק, שבו היא מקיימת טקסים וחגים עם יתר בני העדה שהיגרו לשם מישראל. "מורגשת עלייה במספר המהגרים עולי אתיופיה מישראל לארה"ב", אמרה ברהני, "הקהילה שלנו עדיין בשלבים של בנייה. יש לנו מספר נכבד של אנשים שפתחו כאן עסק משלהם ומתקדמים פה יפה מאד, כאלו שלא יכלו להתקדם בארץ".

בנימין אקלום, ממארגני המחאה
בנימין אקלום, ממארגני המחאהניר קידר

גם סבאי זאודו, בת 31, היגרה לניו יורק לפני כשבע שנים. היא מגדירה עצמה "כמעט צברית" משום שעלתה לישראל בגיל שבועיים. "ישראל זו הארץ שלי. פה זה אף פעם לא יהיה בית, לכן אם יקראו לי פה 'כושית' אני לא אתרגש מזה כמו במדינה שלי, ששופטת אותי ומסתכלת עליי אחרת בגלל צבע העור שלי", אומרת זאודו. "גם פה נתקלתי בישראלים שמתפלאים לשמוע אותי מדברת עברית".

עם מארגני המחאה בניו יורק נמנית גם שוש פיקדו קרמר, שבאה לניו יורק לפני ארבע שנים עם בן זוגה, ובחרה להישאר לאחר שגילתה "מציאות אחרת". "עליתי לבד דרך סודן בשנות ה-80, בגיל 6", היא מספרת, "אבי נפטר כמה שנים לפני כן, ואמי ואחיי נכנסו לכלא כמה פעמים עד ששכן שלנו, שגם עשה את דרכו לארץ, הסכים לקחת אותי איתו לבקשת אמי. אחרי שעברנו את כל התלאות האלו והגענו לארץ אז קיבלו אותנו כ'כושים' ו'מסריחים'. עם הזמן התחושה ש'את לא שווה כלום' משתלטת והולכת איתך לכל מקום. כשאומרים לך שאת מסריחה והאוכל שלך מסריח, אז מנסים לברוח מהמוצא שלנו ולאמץ את המנטליות הישראלית. פשוט הפכנו אבודים ותלושים - איבדנו את הזהות שלנו".

לצד תחושות העלבון מיחס החברה הישראלית, מבהירות שוש, ברהני ופיקדו כי למרות הכל הן אוהבות את ישראל ויוצאות להגנתה בכל פורום שבו הן נתקלות בעויינות כלפיה. "אני וכל חבריי יוצאי אתיופיה בניו יורק מאד ציוניים", אמרה פיקדו, "עזבתי בכאב גדול. זה היה חלומם היחיד של הוריי ושלי, להגיע לציון. וזה תמיד יהיה הבית".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 84
  קיפוח כלפי הקהילה האתיופית

  לא לחשוב יותר מדיי להיות אופטימים גם ככה תמיד יפלו בין שחור ללבן זאת המציאות,להתעלם מהמבט הזה של הלבן שאתה לא יכול לעשות את מה שאני יכול שזה שטות שהוא חושב ככה...וננסה ונעשה ונוכיח להם שיש גם לנו את היכולת וחשוב טוב ויהיה טוב.בהצלחה..

  1. אני מופלה לרעה בגלל שיש לי פזילה...

   הם מופלים לטובה!!!

 2. 83
  לדב מרקו

  המרוקאים,תוניסאים,לובים..ועוד שהגיעו ארצה הם לא אפריקאים?

  1. הצפון אפריקאים הם מזרח תיכוניים!
 3. 82
  גזענות

  עם כל הכבוד לכול התגובות
  העולם שונה את היהודים היהודים שונים את יהודים שחורים . או אלוהים םםםםםםםםםםםםםםםם לאן התדרדרנו אנשים תרגעו ווווווווווווווו גזענים שכמהם אנו אתיופים שיש לנו תרבות מפארת תקראו את היסטוריה ותדברו ..................

  1. אנחנו לא גזעניים,אנחנו מציאותיים:

   אתם אפריקאים ולא מזרח תיכוניים!

  2. מציאותיים שכמונו:

   יש לכם תרבות אפריקאית ולא מזרח תיכונית!

 4. 81
  הנהנתנות מושכת אותם לארצנו...

  כן לעבודה ולמלאכה ולא לעשות חיים משוגעים!

 5. 80
  ל79 - איזה יופי הא ? מצוין
 6. 79
  כאילו שבאמריקה לא היתה גזענות ואפליה מול השחורים... הרי אמריקה המציאה את הגזענות לשחורים. אז שיבואו לפה וילחמו פה נגד הגזענות אבל שלא יזרקו בוץ על המדינה שהעלתה אותם מהחורים שבהם הם חיו אל הארץ המובטחת.
 7. 78
  בא לי לבכות הלב שלי אתכם
 8. 77
  אתמול היה יום זכרון השואה?

  אם יעברו הפליטים האתיופים לאר"הב נדע בוודאות לזהות את הסודנים והאריתראים...

 9. 76
  מבייש...ואחרי קריאת התגובות עוד יותר מבייש
 10. 75
  נו באמת וכל זה בגלל איזה בניין בקריית מלאכי?

  אתיופים יקרים - אנא, עזבו אותנו לנפשנו. אין לנו זמן ועניין להתעסק ברגשי הנחיתות שלכם. סבי וסבתי עלו לפה אחרי השואה בלי שקל והגיעו רחוק - כמו רבים. אולי אם הייתם מנסים להפסיק לשתות ולהכות את הנשים שלכם המצב היה משתפר. עד אז - זאת המחאה הכי מטופשת שהיתה פה. ואגב, ארה״ב הרבההה יותר גזענית מישראל וכך גם כל מדינה באירופה, וגם דרום אפריקה. ואיך לעזאזל היגרו אותם אתיופים לניו יורק? היתכן כי הם עברן כל החוק?

  1. לא הבנת כלום,אה? הבניין בקרית מלאכי זה האש שהציתה את המדורה
  2. מה?

   סליחה מישהו יושב לך על הנשמה ?
   אני מכירה את העדה האתיופית המחאה הזאת היא הדבר הכי נכון לעשות ואף אחד לא אמר לך להתעסק תתעסק בענינים שלך ומה ההורים שלך קשורים לזה לעזעזל ולא רק בעדה האתיפית מכים נשים ושותים אמריקה נותנת יזדמנות לשחור עובדה שישראל לא.

 11. 74
  כביסה מלוכלכת

  מכבסים בבית או במכבסה הקרובה. לא בחוץ

 12. 73
  ברוך שבחרתני מכל צבעי העור

  ישראל היא מדינה הרבה יותר גזענית ממדינות אחרות, זו עובדה. סיפורי הצלחה של ישראלים יהודים מחוץ לישראל יש המון, להגיע לישראל כמהגר ללא ללא שימוש בחוק השבות זוהי משימה בלתי אפשרית. והאתיופים, תמימים בני תמימים שהגיעו ממדינה נחשלת, יצטרכו עוד 200 שנה כדי להשתלב בישראל, אם זו עדיין תהייה קיימת.

 13. 72
  יותר מידי תגובות של שינאת האחר!!!

  מה שיש לי לומר לכל הגזעניים למיניהם, תגובות של אנשים כמוכם מהוות עבורי דלק להצליח ולהשאיר לשכמותכם אבק. אנחנו הדור הצעיר "דור הפייסבוק" כבר מזמן לא פראייר ואנחנו לומדים מהר איך עובדת השיטה הישראלית. אתם כנראה אוהבים אותנו שקטים וביישנים ועובדי ניקיון- לא עוד!
  גזענים יקרים, אתם יכולים להמשיך ולטעון שהאוכל שלנו מסריח, תאמינו לי במקל אני לא אגע בגפילטע פיש. גם אם חרב תונח על צווארי אני לא אכניס לפי את המאכל האנמי והדלוח הזה. איך התחושה שמדברים ככה על המאכל האהוב עליכם?
  לידיעתכם, יש עדות רבות שהתבשילים שלהם אינם ערבים לאפינו. מה לעשות? את כולם צריך להחזיר אותם לארץ מוצאם? המדינה תישאר לבני דודינו.
  נקודה נוספת למחשבה לכל יוצאי המזרח "המשתכנזים"- אל תשכחו שעד לא מזמן אתם הייתם "השעיר לעזאזל" כלפיכם נהגו בגזענות אותכם כינה בן גוריון "ערב רב". מאז שאנחנו הגענו החצים מופנים אלינו, אם לא היינו קיימים כאן אתם, ילדיכם והדורות הבאים היו ממשיכים לחוש את הקיפוח...אז אולי זה דווקא טוב לכם שאנחנו כאן! תחשבו על זה!

  לסיכום, אחיי היקרים רק המודעות נלחם בבורות!

 14. 71
  יש בהודו שבטים נוספים

  אם להיות כנים,זו הדרך היחידה לשוויון מלא,לעבור בהמוניהם להארלם,יהדותם התגלתה-מעבר לסיפורי עם-עם בוא הרעב הגדול באתיופיה והצורך של ש"ס בקולות בקלפי.

 15. 70
  כל הכבוד לעדה האתיופית!!!להבדיל מעליית הרובוטים מב"רהמ, העדה האתיופית- אקטיבית,פעילה,מוחה,חושבת,!!!
 16. 69
  איזה קטע

  אתיופי היפסטר

 17. 68
  קנאים

  לכל שונאי החינם שקוראים לעצמם ישראלים אם לא הסבא של סבא שלי גם אתם לא הייתם פה ולידיעה הדודה שלי עובדת במשרד הקליטה בתפקיד בכיר מאוד ואשתף אותכם במשהו שאין לכם בו מושג עולי אתיופיה לא ממומנים ע"י ישראל אלא ע"י יהודים אמריקאים מאוד אמידים והכת של הנוצרים האונגליסטים בעולם .
  אני קראתי את כל התגובות פה ומחלקם ממש הזדעזעתי מהשנאה .

  למגיב 38 -אתה אדם קטן מגעיל קנאי אם יש מישהו שהוא מיותר במדינה זה אתה מין הסתם בטח היית ג'ובניק ההורים שלך קרעו את הביטוח הלאומי במקום ללכת לעבוד ואתה מוציא את כל התיסכול שלך על האיתיופים אני מוכן לשים את חיי אם תרמתה למדינה רבע ממה שהאיתיופי הכי מסכן תרם .

  גם האבא של סבא שלי היה גזען הוא חשב שהמזרחים באו לנקות לו את הרגלים הוא בכלל חשב שהם נטו ערבים לא יהודים סבא שלי כל הזמן היה כועס עליו ומסביר לו שגם הם יהודים .
  טוב אני צריך לזוז אני מתנדב בשניידר לפני שאזוז הנה פתגם שאומר כל מה שרשמתי

  רבי עקיבא אמר...כל התורה על רגל אחת "ואהבת לרעך כמוך"

  1. זיל גמור

   דודה שלי עובדת במשרד הדתות והיא אומרת שהם לא יהודים.הלל הזקן בטח היה נפגע מבורותך אלמלא ידע כי חונכת בבית שמאי והם טעו כמעט לאורך כל הדרך...אני מבין כי היותך דור חמישי בארץ אפשרה לך לשוחח עם האבא של הסבא אודות המגפיים של ברוך,אשריך.

 18. 67
  טוב בואו נשווה את אפשרויות התעסוקה בארה"ב לאפשרויות בארץ... איזו צביעות

  איך בכלל אפשר להשוות את הכסף שאפשר לעסוק באמריקה ואת כמות הג'ובים שנמצאים שם לשוק העבודה בישראל... מה הם הראשונים שירדו מהארץ בגלל שהם הבינו שבארה"ב האפשרויות הן בלתי מוגבלות? אני אגב עזבתי לאירופה בגלל המנטליות הישראלית. שלא ישוו את מה שהם משיגים באמריקה למה שהם השיגו בישראל... אגב האמריקאים מחוץ לשכונות של קווינס ככל שהולכים יותר לקאנטריסייד הם גזענים מאד כלפי כל מישהו שלא נראה צפון אירופאי... לא מעניין אותם הדת של הבנאדם רק החיצוניות. אלי הם התנהגו יפה אבל לישראלים לא משנה אשכנזים או ספרדים כהים הם ממש היו אנטי.
  אפשר לחשוב שעם פספורט אתיופי הם היו אי פעם משיגים ויזה לארה"ב או פוגשים אמריקאי לחתונה... שיגידו תודה על מה שקיבלו, כשסבא שלי היגיע לארץ מפולין הוא היגיע לארץ פרמיטיבית מלאת מדבר אחרי שהוא חי עם קו טלפון במשפחה עשירה עם מפעל שמכרה את כל רכושה כדי להתיישב באיזה מדבר פרמיטיבי. הוא לא קיבל כסף מאף אחד והוא יכל להגר לארה"ב בקלות ולחיות שם כמו מלך. אתיופי שמשקיע בארץ יכול לעשות איזה תואר שהוא רוצה בחינם... מי שבאמת חרוץ יכול למצוא עבודה וחלק מהבנות החרוצות שלהם עובדות במקצועות חופשיים... ועשו תארים ולא עושות סמים. מי שרוצה לעבוד בעבודות שחורות או במכירות שאין בארץ שמשלמות הרבה באמריקה זה לא משנה עם יש או אין אבטלה.

 19. 66
  מאבק


  אני עולה מאתיופיה שחושב שמדינת ישראל חייבת להעמיד את אלה שמתנגדים לקבל אותנו במדינה שלנו ולהעמיד אותם לדין ולהוכיח לעולם כולו בעיקר לקהילה שלנו שמדינת ישראל שאינה מדינה גזענית . ולראות אותנו כשווים לכל דבר , אנו בני הקהילה האתיופית משלמים מיסים כמו אזרח ואזרח במדינה ומגינים על המדינה שלנו - אנו לא עובדים זרים זו היא המדינה שלנו , לנו לעלים מאתיופיה יש לנו היסטוריה מופארת וגאים בצבע האור שלנו ומאמינים ביכולת שלנו .אנו כן ציונים לא פחות מאף אחד במדינה אם לא יותר . לכן המדינה חייבת להתייחס עלינו כשוויים לכל דבר אני מבין את תפיסתו של חברי אקלום אך לא נשכח המדינה שחלמנו אליה זו היא מדינת ישראל ולא ארצות הברית . אנו חייבים לעשות את המאבק הצודק שלנו במדינה שלנו ולא לעשות את המאבק מעבר לים .דבר נוסף כל מש אומר שהוציאו אותנו מאתיופיה לישראל ונתנו לנו "סל קליטה" מכובד, הוא צריך לחשוב פעמים
  העולים מאתיופיה לא עזבו את המדינה , מש חושב שיהדות אתיופיה ירדו מהמדינה הוא טועה ומטע את האחרים. כמו שכל יהודי יורד מהמדינה למטרות שונות כך גם אנו בני הקהילה זכותינו המליאה לעשות הכל כפי שכל אזרח ואזרח עושה במדינה שלנו.

 20. 65
  יש לתבוע תביעת דיבה את האפריקאים המשמיצים מדינה שהתנדבה להציל אותם

  מהבצורת בחבש.
  אני- כמו חברי למולדת הישראלית- תרמנו אחוזים משכרנו משך כמה שנים
  כ"מס קליטה" שהועבר למהגרים הללו.
  רבים התנדבו והתגייסו באהדה רבה למען המהגרים הללו מאפריקה- שאין
  להם ולא היתה להם מעולם כל זיקה לעם ישראל.
  הם
  ירדו מהארץ,למעשה בגדו בה.
  משמיצים ומלכלכים יוקרים לארץ לה הם חבים הכל.
  אין להם זכות אמירה
  ואם ימשיכו בהתהגותם הבוגדנית- אשמח לתמוך בכל מי שיזום תביעת
  דיבה ייצוגית נגד מוצאי דיבת עם ישראל רעה בעולם!!!!!!!

 21. 64
  ברור שהיו שגיאות. כשמביאים אנשים מהמאה ה- 12 למאה ה- 20, אז נעשות גם שגיאות. אך גם ברור שהם מוסתים ע"י גורמים פוליטיים חבויים. השקיעו בהם כ"כ הרבה. שיגידו תודה , ולפי איך שהם מתנהגים, אז שיעופו מכאן בחזרה למאה ה- 12 שממנה הביאו אותם לארץ.
 22. 63
  גם משפחת גלעד שליט יצאה בחו"ל נגד ממשלת ישראל - אז גם להם מותר
 23. 62
  זה הפרצוף האמיתי שלנו, הישראלים. אפילו האמריקאים פחות גזענים. אחינו עולי אתיופיה. בבקשה. תפסיקו להצביע לש"ס ולליכוד. הם הראשונים שדופקים אתכם.
 24. 61
  קטסטרופה שהייתה ידועה מראש

  ברגע שראיתו אותם מתחילים להראות כמו אפרו-אמריקנים הבינותי שהמצב כבר בלתי הפיך.

 25. 60
  העליה הזו היא טעות שעלתה לשמלמי המיסים מיליארדים! שחורים חסרי השכלה מעולם לא הצליחו להתערות בשום חברה שאליה היגרו. הם רק יצרו גטאות של פשע וסמים.
  1. המתנחלים והרוסים-הם האסון שלנו, יחד עם מנשקי המזוזות.די לשקרי הימין
 26. 59
  להעביר את כל האתיופים לניו-יורק הוא פתרון משתלם לכל הצדדים (חוץ מלאמריקאים כמובן)
  1. 39 - אתה מייצג את כל הגועל שקיים בישראל
 27. 58
  קצת מספרים:משרד העליה והקליטה ממן 95 אחוז מעלות בית לעולה מאתיופיה . בארצות הברית אין בכלל משרד קליטה ואתה יכול למות ברחוב ללא דיור.

  חבורת כפויי טובה . מהמיסיפם שלנו מימנו להם בתים ומכוניות והם במקום לומר מילה טובה ותודה - מפגינים נגדנו בניו יורק.


  אני מציע להשוות את תנאי העולים האתיופים בישראל לתנאי עולים באצות הברית.


  כאילו שהבאנו אותם משוויץ. הבאנו אותם מחור באפריקה שבו לא היו לא שירותים ולא מקלחת. כל היום מלחמות כנופיות. כמה שרע פה בגלל זה כל הפלאשמורה מחכים ומפגינים במחנות מעבר לבוא לכאן?

 28. 57
  תחזירו את סל הקליטה תשארו שם -כאן הם חיים בסתלבט מעשנים שותים אלכהול לא מתאמצים לעבוד
 29. 56
  צודקים ומבינה אותם, אבל הגזענים הכי גדולים כלפי ספרדים הם הספרדים עצמם.

  ספרדים בואו לא ניתמם, הנה הגיע מישהו נחות מכם ואתם יכולים להתעלות עליו. כספרדיה, סבלתי מהמרוקאים יותר מכל אשכנזי. מבינה את האתיופים, אבל לא בטוחה שיהיה להם יותר טוב בניו יורק, יש פתיחות באפר ווסט סייד במנהטן, אבל שאר אמריקה גזענית כלפי השחורים. מקווה שתצליחו בכל מקום שתבחרו.

  1. גורלם בידם של האתיופים / ושלא ילמדו מהספרדים."רגשי נחיתות"

   פטמה ....אמרת הכל.....נקווה שאתיופים יחכימו יותר ,מהספרדים.אך מהתנהגותם כרגע. לא נראה טוב, בלשון המעטה .(רגשי נחיתות ,גזענות) אלוהים יאיר את דרכם בעז"ה.

  2. אחת משם- חחח ,יש פתיחות באפר ווסט סייד? כי פשוט לא גרים שם שחורים אלא לבנים בורגנים ועשירים ,נורא נחמד להיות ליברל על הנייר

   הצביעות חוגגת

 30. 55
  תשארו שם ותמשיכו "לטפח את הרגשי נחיתות" שיש לכם בעקבות השוני שלכם שאתם מאדירים אותו

  חצופים קיבלתם סל קליטה,חיבוק מהמדינה וכעת אתם "יורקים לבאר ממנה שתיתם"
  התנהגותכם בהחלט נבזית ולא ראויה, קידום מעמדכם לא יקרה לפי מספר ההפגנות שתארגנו שם או כאן בישראל.
  תתחילו להבין ולאמץ את הקודים התרבותים החדשים אליהם הגעתם,מה לעשות יש קשיים בקליטה ואתם לא הראשונים ולא האחרונים עם קשיי קליטה.
  כשהורי הגיעו מתימן הם היו "עבדים נרצעים" התאמצו והגיעו למה שהגיעו,מעולם לא שפטו את המדינה על מה נתנה או לא נתנה, עצם הגעתם לישראל זאת הייתה משאת נפשם,בלי לבוא בקובלנות ובתביעות מגיע לי מגיע לי.
  דיי תצאו מהסרט שלכם עם ענין הרגשי,אתם מקבלים מלגות ללמוד באונברסיטאות ובמכללות נותנים לכם כלים לבנות עצמכם אבל אתם עצלנים להתאמץ ולהתייעל - אז הכי פשוט זה להגר.
  מי שרוצה להצליח חייב להתאמץ ולא לשבת על "הברזלים" ולקונן על מר גורלכם.
  תפסיקו להתפס לצבע עורכם כי זו אינה הבעיה.

 31. 54
  חבורה של כפויי טובה!תשארו בנויורק ואל תחזרו לארץ!!!
 32. 53
  ומה הם עושים בארה"ב??גם שוטפים את הצלחות במסעדה וכיוצא בזה, בלי סיפורים בבקשה!!
 33. 52
  מתחילים לעבור רת הטעם הטוב
 34. 51
  עוד יהיה ראש-ממשלה אתיופי
 35. 50
  נו, כמה מהאתיופים הפכו לסמולנים יודו-אנטישמיים, מעניין מי משלם להם שם בניו-יורק, הקרן החדשה, אולי ?, בכל אופן, פרנסה לשחורים בניו-יורק היא מאד קשה, ופרנסה זה לא צחוק.
 36. 49
  נפלא. שיהגרו כולם לניו יורק ונראה אותם שם.
 37. 48
  קודם כל כושי זאת מחמאה

  ממלכת כוש התנכית היתה בין המדינות המפותחות ביותר באותה תקופה
  ושלטה זמן מה גם על מצריים.
  דבר שני , כנראה היה יותר גרוע מהיכן שבאו. והמדינה השקיע הון תועפות
  להביא איתם לארץ , והם גם מקבלים יותר סיוע מעולי רוסיה למשל,
  איפה האפליה אין לי מושג.

 38. 47
  אנחנו הגזענים מספר אחד בעולם.להביא לארץ עולים ולתת להם למות מרעב,תעודת עניות למדינת ישראל
 39. 46
  ארה"ב מדינה הרבה יותר שוויוני - שתמות ולאיש לא איכפת מה צבע עורך

  אין לך כסף לאוכל? זבש"ך.
  לא עשית ביטוח בריאות? תשתעל עד מוות.
  אין לך עבודה? TOO BAD

  כמובן מדובר באלו שגדלו והתחנכו בישראל, הוריהם לא היו שורדים חודש בארה"ב

  1. אין לך מושג ירוק על מה שקורה בארה"ב

   אין כסף לאוכל? יש פוד סטמפס.
   אין כסף לביטוח בריאות? יש מדיקאייד ומדיקר.
   אין עבודה? יש דמי אבטלה ל-99 שבועות, בגובה של מאות דולרים לשבוע, מ-250 במיסיסיפי ל-600 במסצ'וסטס.

 40. 45
  שיהיה לאתיופים היורדים הצלחה וחיים שלווים עם ההרמוניה האמרקאית
 41. 44
  כאן הם קיבלו בתים בחינם והשכלה בחינם ניראה אותם מתבכיינים באמריקה
 42. 43
  החברה הישראלית נעשית דתית יותר וגזענית יותר הדת והגזענות משולבות יחד.
 43. 42
  ומי מארגן ומממן את זה? בפוליטיקה שום דבר לא קורה מעצמו. ניחוש: בני דמותם וצלמם של השמאלנים שבעבר אירגנו ומימנו את הפגנות הפנתרים. ולמה?

  כי מבחינת הליברלים (שמאלנים) האויב מס.1 זה הלכידות החברתית, ואין כמו פגיעה במירקם החברתי כדי לערער את זו.

 44. 41
  שיחזירו למדינה את הוצאות העלאתם וקליטתם בטרם יפגינו נגדה.זה כסף ציבורי.
 45. 40
  ל-1 דנה דרכך לעדה האתיופית

  סל קליטה = לעג לרש = שנת ב-2012 מצבם היום "נחותים"= סל קליטה ואזורי מגורים נחותים ("אכסונם"בגטאות המעורבים עם הוותיקים החלשים בחברה ! ברוכים הבאים למשפחות הפשע, הסמים ,הגנבות, הפרצות לבתים ,הגנבות מחבלי הכביסה ,מכנסח ג'ינס למשל.מאיתנו הוותיקים.. אמורים הם העדה.ללמוד דרך ארץ, חינוך. ולא לשכוח שמדובר בעדה שההיסטוריה שלה המפוארת מלווה אותנו היהודים.עוד מתקופת המקרא- ועד עלייתם ארצה "והטלאות בדרך לארץ .ישראל" . ואת דנה באה -בתמימותך.. ומנסה לשפוט את העדה מה טוב ומה רע ועוד ההם ובעודם שרויים עדיין ב-2012 ברוח ההישרדות וקבלתם לחברה. ולעניות דעתי. העדה האתיופית מבזבזת את האנרגיה שלה על משחקי הפגנות ורוח "הגזענות" בזבוז זמן יקר ומלחמה של דון קישוט בתחנת הרוח .שיסתכלו סביבם וימצאו עדות גדולות בפריפריות שעדיין שרועים באפלה.ומשחקים בגזענות ספרדים-אשכנזים ממשיכים לעשות טעיות .עוד משנות קום המדינה.ומרוב הבלבול והתעסקותם בטפל. -שוכחים ששם למעלה. מישהו ממתין להם ובכיסו 100 שח. כדי לחלק לרווחת העם "שלא בחדווה יתרה " והנה.. ההוא.. ההם.. שם למעלה ...צוחקים ואומרים .תסתכלו רבותי. הם שם למטה רבים מבזבזים אנרגיה לשווא. על גזענות .ושוכחים בדרך המפותלת והמבוך הגזעני שוכחים לבוא ולקחת את ה-100שת. (תקציבים לרווחה חינוך לבינוי. - 100 שח. השוכב בכיסי למענכם החלשים .ואינכם מצליחים לבוא ולקחת .מהסיבה: אתם חלשים ומתעסקים בטפל גזענות !!!.ספרדים,-אשכנזים,אתיופים ערבים. ואתם העדה האתיופית אם תמשיכו במסורת הגזענות/ כמו הוותיקים. גורלכם נחרץ . בזבוז אנרגיה וצעידה לשנות החושך.

 46. 39
  גם ארה"ב הקפיטליסטית כבר יותר שיוויונית מישראל של ביבי
 47. 38
  צודקים אבל

  הם צודקים ואי אפשר להתעלם מכך, יש המון גזענות בחברה הישראלית. אבל (וזה "אבל" גדול), גזענות קיימת בכל מדינה בגלובוס הזה והמדינה כגוף שלטוני לא מפלה אתיופים כעניין שבמדיניות (להוציא שני ראשי ערים שכן עשו זאת, וחטפו). ובכלל מדובר בעניין ישראלי פנימי שמגוחך לקחת לחו"ל. מה הלאה? הפגנה מול השגרירות בלונדון על יוקר מחירי הדיור? מול השגרירות בסין בגלל הכפייה הדתית? מול השגרירות בוינה כי נתב"ג מפעיל טיסות בלילה וממרר לאנשים את החיים? להלחם מבחוץ זה צעד פחדני מוזר ומיותר. תבואו להפגין בארץ (כמו שכבר עושים כאן), ותראו אותי צועד איתכם ביחד.

 48. 37
  כפויי טובה. מעוררים ספק בצדקת המאמץ האדיר להוציאם מאתיופיה מולדתם

  גם אם חלק מהכספים באו מתרומות.
  האם גם בארה"ב הם ממשיכים לאכול את המאכלים שריחם אינו נעים לאחרים? ספק רב. אבל לשנוא ולהשמיץ - אין בעיה.

 49. 36
  ביטויים רבים לה למחאה החברתית!

  הדרה, אפליה, אבטלה, דיור, פרנסה, חינוך, תחבורה, רפואה, שוויון הזדמנויות שוויון בהכנסה, חופש, שחור, לבן, דמעות, יהודים, ערבים, הארץ מבעבעת מורדת בנושעה, שואה יד ושם מותר אסור, וויסקונסין שלילת קצבאות ויאוש...המחאה חייה נושמת ותבעט

 50. 35
  שהאתיופים בניו יורק יפגינו מול האו''ם ויחשפו את שקר המדינה היהודית הדמוקרטיתשאילצה אותם צלרדת בשל הגזענות המופנית אליהם בשל צבע עורם בעוד שמפנקים אוקראינים ומולדבים לבנים שעוזרים למיעוט האשכנזי הלבן העליון להלבין את הדמוגרפיה של אותה מדינה יהודית וכל כך דמוקקרטית !
  1. אין יותר נרדפים ומקופחים מהאשכנזים.

   איש לא היה מעיז להשתלח בתימנים, עיראקים, מרוקאים, אתיופים או אפילו ערבים כפי שמעוז השתלח באשכנזים. אילו נהג כך, כל הכנסת היתה כמרקחה, ואולי גם היו מעמידים אותו לדין. האשכנזים הביאו ארצה את כל האחרים, הקימו מדינה לעם היהודי כולו ושילמו את מחיר השואה, שבלעדיה לא היתה מדינה. הם גם שילמו ומשלמים את החשבונות של כל המקופחים וטעוני הטיפוח, העניקו להם העדפה מתקנת כדי שילמדו במקומם ועל חשבונם, ואלה עוד מגדפים אותם בכינויים כמו "גזענים".

 51. 34
  מצחיק שיושבים בארה"ב ומפגינים נגד ישראל לכו תפגינו בשביל השחורים מארלם מצבם פי אלף יותר קשה ממצב האתיופים בישראל את הגטאות של ארלם לא ניתן להשוואת לעלום לטיפשות של כמה מפגרים בקרית מלאכי
  1. אף אחד לא מפגין נגד ישראל

   קודם כל, תלמד לכתוב ואז תדבר.
   שנית כל אף אחד לא מפגין נגד ישראל, ההפגנה היא תמיכה ביהודי אתיופיה שחיים בארץ וחווים גזענות מכל מיני קבוצות.

 52. 33
  לא צריך להגר כל כך רחוק בשביל להבין ש:

  ישרא-הל כיום היא ללא ספק המדינה הכי גזענית בעולם. איכות החיים התדרדרה למקום מאוד רע. שינאה גדולה - ישרא-הל הפכה למכלאה הגדולה ביותר שמאכלת את היושבים בה.

 53. 32
  אני מוכן לשלם לרבקה מ-5.שתעלה לארץ אחרת.
 54. 31
  גזענות

  העליה האתיופית היא עליה נפלאה שיש "להעצים" ולא לדכא אותם ו/או להפלות אותם. זה מאוס שעדיין בארץ הזאת ישנה גזענות כלפי מי שלא לבן ואינו אשכנזי. כולנו יהודים ואנו צריכים לעודד עליה ולקלוט אותה בכשווה בין שווים. די להתנשאות!!!

 55. 30
  אותי מעניין כיצד יוצאי אתיופיה שהגיעו לישראל, הצליחו לקבל אישור הגירה לארה"ב ולממן את נסיעתם וקליטתם שם.
 56. 29
  שישארו שם

  אם הם בחרו להישאר באמריקה השיוויונית הלא גזענית והכל כך נאורה הרי זה טוב עבורם ולוואי וישארו שם. אולי בהזדמנות שיאחדו משפחות עם חצופי הפלאש מורה ויביאו אותם לאמריקה.
  כל עולה מאתיופיה עולה למשלם המסים הישראלי פי כמה יותר מכל עולה מארץ אחרת, ועדיין הם באים בטענות.

 57. 28
  נו טוב, אז הם ימחו, מה זה בדיוק משנה למישהו
 58. 27
  במציאות האנטי דמוקרטית במדינה הציונית אשכנזית קשה להתמודד עם משטר האפרטהייד - כל הכבוד לאתיופים שברחו וממשיכים את המאבק מבחוץ.
  1. בפריז הנאורה, מקום מושבך גם "אין" בכלל גזענות. אם מישהו מהמגרב רוצה לשכור דירה

   כמה צרפתים לבנים ישכירו לו? לפי סיפורים של הצרפתים החברים שלי בלונדון... אף אחד. כמה צביעות, לא נמאס לך?
   לידיעתך אשכנזים שהיגרו לארה"ב וצרפת פי אלף יותר עשירים מקרוביהם הישראלים... במשפחה שלי יש יותר מדוגמא אחת.
   האתיופים שרצו ללמוד בעיקר בנות התשלבו במקצועות חפשיים...פרזיטים שכמוך שרצו שיתנו להם הכל נאלצו לעבור לארץ שמאפשרת קבלת כסף ממערכת רווחה נדיבה.

 59. 26
  אפליה בארץ כלפי יהודים היא עדתיות לא גזענות, תרדו מהעץ של גזענות
  1. נגה (תגובה 7), מה ההבדל?

   בין אפליה "עדתית" לאפליה גזענית?

 60. 25
  עלייה בכיינית ,תוציאו את האצבע מה... ותתחילו להתארגן על החיים שלכם,כל מי שמגלה כלפיכם גזענות רסקו לו את החיים.
 61. 24
  דיי נמאס מהבכיינות האתיופית,מדינה עשתה מעשה,יש אומרים שגןי,לקחה בני אדם שחיו בתקופת האבן והטיסה אותם ללב המודרנה,אז יש פה ושם גילויי גזענות ,כפי שחוו בני העליות הקודמות,אבל מכאן ועד לטראםםם שהם עושים המרחק גדול.בל נשכח כי הם עצלנים ,אלימים,בכיינים וגם שחורים\שזה צבע לא אופנתי היום.
 62. 23
  לאחר שסתטו את כל מה שניתן לסחוט במשך שנים רבות הם רוצים עוד

  האתיופים הם כפויי טובה
  האתיופים הם מקור של בעיות שאינן נגמרות (זה מה שלמדתי מעובדת סוציאלית אשר מטפלת בהם במשך שנים)

  1. עבודה סוציאלית בעיניים!

   אני חושבת שהעו"סית שאת/ה מכיר/ה צריכה להתפטר לאלתר!
   בלימודי העבודה הסוציאלית למדתי שאסור למטפל להיות שיפוטי כלפי אדם או אוכלוסייה בה הוא מטפל. אני מאמינה שהמטופלים שלה חשים את הזילזול והשיפוטיות שלה, ולכן הטיפול בהם לא מתקדם ומגיע למבוי סתום. תפנה אותה בבקשה למאמרים שעוסקים ברב תרבותיות ולקשיים שחווה מהגר שעובר הלם תרבות, בעקבות מעבר מחברה כפרית, מסורתית ופשוטה לחברה מודרנית ותעשייתית.
   אנא מסור לי את שמה של העו"סית ואני העלה זאת בפני וועדת האתיקה. כנראה שהיא כבר שחוקה וצריכה לפרוש לגימלאות!

 63. 22
  האתיופים כפויי טובה!

  אין עדה בארץ שקיבלה כל כך הרבה מהמדינה כמו האתיופים. הוריי עלו מעיראק וגרו 6 שנים בבדון מפח במעברה ונאלצו לשלם לסוכנות על השמיכות שקיבלו. אימי ההריונית נאלצה לצאת לעבוד בנקיונות כדי לשלם על השמיכות. הוריי מעולם לא הפגינו נגד המדינה והיו שמחים בחלקם עד יום מותם.
  בושה וכלימה! ישראל צריכה בתגובה להפסיק את העלייה של הפלשמורה לארץ.

 64. 21
  זה קצת מוזר להגר ועוד לדרוש... אולי מניעים זרים?
 65. 20
  kfoyey tova!!!!

  where would you be without israel bringing you to a good life and giving you a chance to live like a human being.so much money was spent on these people.after all that they are going to bad mouth israel..all the americans will see is a "black people protesting white people" thx for giving ammunition to all our enemies

  1. לגיא

   לידיעתך, רוב הכספים שמוקצים לקליטת עולי אתיופיה מגיעים מפדרציות אמריקאיות. מה גם שמרבית הכסף "זולג" למגזרים אחרים כי אין פיקוח עליו.
   אנחנו לא צריכים לומר תודה לאף אחד אלא רק לקב"ה, האנשים הם רק שליחים. ישראל היא שלנו בדיוק כמו שהיא של "הלבנים". זכותו של כל אדם למחות כלפי עוולות שנעשות לו. כנראה קשה לראות אדם שנחשב עד לא מזמן לחלש ושקט קם וצועק את דברו!!!
   מה לעשות אימצנו את המנטליות הישראלית מהר מאוד!

 66. 19
  כן, ממש צריכים שם בניו יורק עוד שחורים. אני חי שם 4 שנים.... סיפורים יש לכל אחד

  נכון שכאן אף אחד לא מעיף מבט שני באתיופי/ת (אלא אם הוא/היא חתיך/כה), וגם הריח של האתיופים צתערבב בריחות של ניגרים וקניאתים וקמרונים והודים והשד יודע מי עוד - מלבד ריחות האבות המייסדים, כמובן. גם נכון שכאן, בגלל הפוליטקלי קורקט, אף אחד לא יעיר לך הערה בפומבי, אם יתברר שאתה לא סתם אפרו-אמריקני (כושי, כאילו). אבל אפילו אצלינו (אזור שקט המאוכלס בסטודנטים רבים מרחבי העולם, אך בעיקר העולם ה"בהיר יותר"...) דיבורים לחוד ומעשים לחוד: מרבית הדירות כאן הושכרו לסטודנטים וצעירים נחמדים כאלה. המיעוט השחור ממש בולט ובהיספאנים אני לא נתקל בחדר המדרגות...

 67. 18
  סעו לארלם שם הכושים מתים לחיות כמו האיתיופים בישרא
  1. the racism it's coming from here it's people like you musa

   הגזענות זה בא כאן אנשים זה כמו שאתה מוסא

 68. 17
  עד כאן

  כאחד שתומך בעדה האיתיופית ומעריץ את בניה ובנותיה אני אומר עד כאן בניו יורק תפגינו על הנעשה בארצות הברית טוב לכם שם הרווח שלכם עזבתם אותנו ולכן אין לכם הזכות המוסרית הכי המינמלית של הפגנה מול שגרירות ישראלית בשום מקום בעולם. תבלו בארהב תשלימו עם זה אין לכם שום קשר עם ישראל אתם ויתרתם מרצונכם . ולסיום סעו יום אחד לשכונת ארלם תבקרו את השחורים ואז תשוו בין מדניות של גטאות של שחורים לבין טפשות של בודדים כמו תושבי קרית מלאכי. לשבת בארהב זה לא בדיוק המקום לצאת כנגד ישראל בארהב המצב הרבה יותר גרוע

 69. 16
  לא הפגנות יגרמו להשתלבות האתיופים בחברה בישראל.

  האתיופים רוצים שנשכח את זה שהם הגיעו לישראל ממדינת עולם שלישי.
  שרמת ההשכלה שלהם כאשר הגיעו לכאן הייתה נמוכה ביותר.
  התוצאה של מצב זה היא יצירת דימוי שאינו הכרח נכון של העדה האתיופית.
  היחס שמקבלים יוצאי עדה זו נובע גם מהם. גם הישראלים הוותיקים וגם האתיופים צריכים לעבוד יחד בכדי לנגע יחס זה.

 70. 15
  אני מתערב שזה במימון הקרן לישראל חד״שה
 71. 14
  "בור ששתית ממנו,אל תשליך בו אבן.....!"

  גם אם תפגינו על הירח זה לא יפתור את הבעיה,הגזענות נמצאת אצלכם בראש !!

 72. 13
  הגיע הזמן חברים שתבינו, שמחאה ספציפית- היא עקרה ודינה כדין הקוטג'. רק כשתצליחו להבין איך הנושא שאתם מוחים עליו קשור לנושא כללי יותר בחברה הישראלית, כמו דמוקרטיה ומדינת רווחה וסיום הכיבוש- אז תזכו לרווחה, בדיוק כמונו. אבל ברגע שאתם מצביעים לש"ס או לליכוד שרוצים להשאיר את הבוחרים שלהם בורים,נחותים, כדי שהכסא שלהם יובטח, אז שום הפגנה גם לא בניו יורק לא תעזור.
 73. 12
  יצא המרצע מהשק ,תתחברו לאוכלוסיה השחורה המוסולמית ,ממילא אינכם יהודים.

  יושבים בארה"ב נהנים מכספי הבונס והיהודים ותוקפים את ישראל. איזה טעות להביא אותכם ארצה או לארה"ב ,תמיד אמרתם התגעגנו לציון וירושלים. לא אמרתם ניו-יורק.

 74. 11
  זה צעד חכם. אין עתיד בארץ הזאת, לא בדורנו. המקום הזה ישמיד את עצמו עוד כמה שנים, למה לבזבז את חיינו הקצרים על חברה קנאית, גזענית, מטומטמת, אלימה? חייתי כמה שנים באמריקה, ואני מחפשת כל דרך לחזור לשם. המקום הזה חסר תקווה
 75. 10
  בקרוב יהודים יהו מיעוט בישראל .......

  זה רק מראה שישראל בשבילם היא מקום מעבר הם באים לכאן מקבלים המון הטבות ואז מכאן הרבה יותר קל להם להגר ככה גם רוב הסודנים שרואים בישראל רק מקום מעבר....מדהים איך ישראל הפכה לסוג של תחנת עגינה לכל האתיופים הסודנים הפיליפינים ואלוהים יודע למי עוד........והכי הזוי הטיפול האיטי או האפסי של הממשלה במצב..........

 76. 9
  בדרך הזו רק תגבירו את אנטי כלפיכם

  מהרגע שהציפו את המדינה בשחורי ם מאפריקה הניכור כלפי האתיופים גדל וצובר תאוצה,
  אם לא יגלו סבלנות שיחזרו לגן העדן משם הובאו לא בחכמה

 77. 8
  למספר 5

  זומדינה דמוקרטית , ואם לפשיסטים כמוך לא מתאים לשמוע ״ קיטורים״ תתכבדו ותטרנספרו עצמכם,ובא לציון גואל!!! כי אתם החצ׳קון המכער

 78. 7
  למס׳

  זו מדינה דמוקרטית ואם פאשיסטים כמוך לא טוב להם לשמוע ״ קיטורים״ תתכבדו ותטרנספרו אתם את עצמכם מכאן ובא לציון גואל!!!! כי אתם החצ׳קון המכער

 79. 6
  חברים

  אויי כמה בורות, חברים, אני לא מאשים אותכם כי המערכת שיקרה לכם לאורך זמן, בראש ובראשונה ביתי כאן כמו שביתך כאן, אנחנו יכולים לבחור להסתדר או לבחור שלא ואז הקלנו על האויבים שלנו המחכים לשעת הכושר,שנית קיבלו מכל עלייה ? מה אתה יודע מה קיבלתי ומה לא, מה שכן ניתן אגב רק בשביל להזין אותך במעט עובדות אמת, ניתן מכספי יהודי התפוצות ולא כספי מדינה.
  לסיכום לא כולנו אמורים לאהוב זה את זו, אך בהחלט לכבד האחד את השני, רצה האל ואנחנו קשורים זה לזה היסטורית, היה וגם אחרי כל זאת בחרת לא לכבדני או תחפוץ שאלך הרי שאתה בבעיה, כי אומר לך אז ארוז אתה מזוודותייך כי אני בהחלט לא אעשה זאת..

  1. איזה עילגות וגועליות

   תשאר שם. מעדיפה אנשים שכמוך רחוק ממני.

  2. ידידי היקר - קבלתם יותר מכל עליה. זו עובדה.

   ולא, לא על חשבון יהודי התפוצות, אלא מכיסי ומכיסו של כל ישראלי.

   ולא - אני לא דורש ממך דבר רק שתתאזר בסבלנות ותשקיע בלהיקלט בארץ ותנסה להתאים את עצמך כמו שעושים חבריך בניו יורק.

  3. לכסיף

   1.מניין לך שקיבלנו יותר מכל עלייה ומניין לך שזה הגיע מכספי הציבור?נכון,העדה האתיופית עוד חלשה מבחינה כלכלית ויש תמיכה מסוימת על חשבון משלם המיסים אבל רוב הדברים המשמעותיים שאנו מקבלים מגיעים מתרומות של יהודי התפוצות. חוץ מזה שהאוכלוסייה האתיופית בארץ מונה פחות מ-200,000 איש (אולי הרבה פחות).כך שאין סיכוי שקיבלנו יותר מכל עלייה אחרת -לא על חשבון כספי הציבור בכל אופן. 2.מסכימה איתך שצריך להשקיע בלהיקלט בארץ אבל אתה צריך להבין שהמשימה הרבה יותר קשה כשגזענים למיניהם צצים מכל חור ושמים לך רגליים.אני לא מדברת על העלבונות ועל המילים הקשות שאני כבר מזמן לא מתייחסת אליהם,אלא על מעשים גזעניים שאי אפשר להתעלם מהם. מעשים שאתה נתקל בהם בבואך לקנות דירה,בתחרות על מקומות עבודה וגם בתוך מקום העבודה במידה ואתה מתקבל "למרות" צבע עורך. אני חושבת שבחודש האחרון נחשפו מספיק מקרים מזעזעים שיצדיקו את הטענה.

 80. 5
  ברוכים היורדים. פייגלין הציע לשלם לערבים לעזוב את הארץ, אז אולי כדאי לשלם גם לאתיופים. הם ואנו נהייה מרוצים כי יהיו פחות קוטרים.
  1. מוכן לתרום מייד
  2. Rivka, you are disgusting
  3. הכי נהיה מרוצים אם את, פייגלה והחברים שלכם תעזבו או תקימו אוטונומיה עצמאית.
 81. 4
  הגזמת. לכל אדם מגיעה הזכות למחות כשהוא רואה שנעשית עוולה

  אם יורדים ויהודים בחו"ל מצאו לנכון למחות על סיפור "המרמרה", למה שאותם צעירים (שלא קיבלו סל הטבות וברחו כדבריך, אתה אוכל כל מה שמספרים לך) שרק חיפשו מקום בו לא ירגישו את בעיית הזהות ונגע הגזענות שפושה בקרבנו, לא ימחו וינסו לעזור למי שסובל מהארץ? אני אישית תומכת בהם ומעודדת מלקיחת היוזמה וההתעוררות. אשריכם!

  1. הגיזענות שפושה בקירבינו אינה חדשה, האשכנזים תמיד סלדו מהמזרחיים, שלא לדבר על שחורים וערבים. למה להעמיד פנים? כל מי שלא יהודי ורוצה לחיות בארץ מקבל כתף קרה מכולם....
  2. לכוסברא, כי ידוע שהמזרחיים ממש לא גזענים ולא מלאי שנאה לכל מה שלא כמוהם - הרי כל מזרחי שני שתראה ברחוב שונא ערבים/שמאלניים/שחורים/אשכנזים/את העדה המזרחית האחרת/כל התשובות נכונות.
 82. 3
  ל-YZ

  איזה בדיוק מאמצים עשתה ישראל ? שאמרה שאינה צריך שחורים ? (גולדה) או שקילל את הפלאשה (עזר ויצמן).

  ישראל רצחה בדם קר 4 אלף מיהודי אתיופיה במדבריות סודאן. העלייה הייתה הודות ל-AAEJ, האמרקאים. שנות ה-80 וה-70 חוזרים וביחד עם האמרקאים יהודי אתיופיה שוב יכינעו על הברכים שלהם את הציונות הישראלית.

  1. ומי בכלל בקש מהם להגיע לסודאן? היו יכולים להשאר בכפריהם ולחיות בשקט ובשלווה. כאן הם קבלו יותר מכל עליה אחרת, אבל גם מיללים יותר מכל עליה אחרת.
  2. בורות נטו

   חבל שזו דעתך... זהי מזעזעת ולא קונבנציונלית....אני פשוט קוראת תגובות ואני המומה כל יום מחדש אשרייך בני אקלום תפעל ותמשיך לפעול למען השוויון למען עתיד טוב יותר למען ישראל ברורה יותר ישראל עם כור היתוך, למען מקום טוב לילדי למען דורות ההמשך ..מה ההקשר כפרים ההקשר זה חוסר האטימות שקיימתבך ובשאר האנשים שמתבטאים בצורה שבה אתה מתבטא שזה מזעזע מקובע אני נולדתי כאן ומרגישה את ארץ זורמת בכל גופי אני שירתי בצבא ומשלמת מיסים כמו אזרח אחר ואני לא מרגישה שונה מכל אגם אחר חבל שבגיל 27 אני מרגישה ככה וזה בעל כורחי חבל אבל דבר אחד אני יודעת שאני בזה לך אדם בור ועם הארץ כשתדע להיפתח ולתת לבנאדם אחר ממך להיות שווה אני יוכל לדון מולך אז אני ירגיש משהו בינתיים אתה לא פקטור מבחינתי!!!!!!!

  3. בסדר בסדר, הבנו את הרעיון... יאללה, הלאה.

   שמעתי שגם לאתיופים עשו נאכבה וכאלה... מה, לא?
   חלאות קטנות מסוגך, RT, צריך פשוט לסלק בבעיט כל עוד הן מיטרדה, כי כשהן גודלות הן הופכות למשת"פים של החמאס וחיזבאללה.

  4. אומרים "שכלב לא בורח מעצם"...הבנת? הם ברחו מאנשים כמוך חסרי לב, מצד אחד נותנים ומצד שני נותנים גיזענות.... הסלידה האשכנזית מהשחורים ידועה מימים ימימה. אל תעמידי פנים.
  5. מי שלקח את רוב התקציב של משרד העלייה זה הרוסים, לכול הפרוייקטים שלהם
  6. לא טוב לכם כאן? תחזרו לאתיופיה או תהגרו לניו יורק

   נמאס מהייללות. קיבלתם יותר מכל עלייה אחרת שהגיעה לארץ. אם כל כך רע פה, אתם לא חייבים להישאר

 83. 2
  הפגנות

  בני אקלום אתה מס" 1 אוהב אותך

 84. 1
  עם כל הכבוד לאיתיופים בארץ, אלו שעזבו את ישראל ויתרו על הזכות להביע דעה

  אני מאלו שחושבים כי צריך להתיחס לאתיופים (וגם לכל העולים מכל תפוצה שהיא) בשוויון מלא. הדבר שיכול לכרסם בנו זהו פילוג על רקע עדתי.

  אבל, אתיופים שהחליטו לעזוב את ישראל, לאחר שישראל עשתה מאמצים רבים להוציא אותם מאתיופיה ולעלותם לארץ ולאחר שקיבלו כאן "סל קליטה" מכובד, הם החליטו כי מקומם לא כאן, זכותם. רק שלא ינסו לקחת חלק במה שקורה בארץ. על הזכות הזו הם ויתרו מרצון.

  1. יש גם צד שני והוא שיהודי אתיופיה שמרו על יהדותם

   שנים ארוכות תחת לחצים רבים מצד הכנסייה לנצר אותם. לא רק "הוציאו" אותם. אלא את הדרך מאתיופיה לסודן עשו לבדם ורק בסודן פגשו חיילים ישראלים ואנשי מוסד. איבדו 4 אלף איש ילדים, מבוגרים. אנשים יקרים. אז די להתנשא עליהם. קצת אמפטיה והבנת גודל האכזבה שלהם ממדינת ישראל המגדירה עצמה דמוקרטית ושוויונית על הדף לא תזיק

  2. זה ממש לא נכון

   יש להם פה משפחה ויש כאלו שמתכננים לחזור לארץ זה לא אומר שהם עזבו לתמיד , אז על תגידי סתם שטויות , ויכול להיות שהם נסעו בגלל העבודה שלהם , אני יכולה להגיד לך פה מיליון סיבות אבל אני לא אעשה זאת , ואני חושבת שכל הכבוד להם , מחאות בישראל עשו , מחאות שאתיופים עושים נגד גזענות בניו יורק ? לא , זה משהו ייחודי ומקסים בעיניי שכל כך חשוב להם מהאתיופים בישראל , והם גם לא עושים את זה רק בשביל האתיופים , כנראה גם בשביל שלא ייצא שם רע למדינה שבה אנו חיים

  3. דנה את טועה.ההפך הוא הנכון.היה גרעין "ביתא ישראל",הם עלו מזמן והסתדרו טוב מאוד ברץ מולדתם.פה מדובר על פאלשים,המירו דתם לפני דורו,אינם זכאים על פי חוק השבות.לא יודע אם היית באפריקה,אבל כל אפריני מצוי מוכן לעשות הרבה יותר מזה,כדי להגיע למדינה "נורמלית".ראי הסודאנים.בהחלט צריך להפסיק הגירת אפריקה לישראל,כולל הפאלשים.מקווה שהשכלתי אותך.
  4. די לפטרונות הזאת

   אף אחד לעולם לא מאבד את הזכות להביע דיעה.... די. חייבים להוציא ממוחות היהודים את התפיסה הזאת. זה דומה לאמירה שלערבים הישראלים טוב םה, אז שלא יתלוננו.
   די, זכות כל אחד להביע בכל מקום ובכל זמן להצביע על עוולות שנעשות, בלי כל קשר לגזע, מין, צבע, מאיפה הוא בא והנסיבות בהן הוא בא.

  5. שטויות במיץ

   אים זו הסיבה אז מדובר בטיעון חלש מאוד מאבק עושים מפה ולא בורחים לקונסוליה בניו יורק הרי מה השלב הבא לפנות לאו"ם כפליט איזה שטויות יש מספיק ישראלים מקיאים מתופעות הגזענות ובמקום לשלב יד במאבק בתופעה המכוערת הזו בורחים לניו יורק טיעון חלש כבר אמרתי ההמלצה שלי היא שאים יש בעייה אז נתמודד איתה יחד לא נברח לחו"ל וביחד כיהודים ישראלים ציונים לא כקהילה מניו יורק חוצמזה אני לא חושב שהקהילה האתיופית צריכה לתת סיבות להיותה חלק מאיתנו בשרות צבאי זה הרי ברור בעצם קיומם כיהודים יש להם חלק מעם ישראל אני בטוח שרוב קוראי הקריאות הגזעניות בעצמם לא תרמו במאומה לחיזוק הציונות ובעצמם קורבנות אפלייה על רקע גזעני מצד האשכנזים כגון אותו נהג הסעות או אותם תושבי בניין בקרית מלאכי אז עזבו שטויות תשארו פה כי רק מפה אפשר לנהל מאבק

  6. ארה"ב היא מדינה דמוקרטית ומותר להביע בה דעה נגד כל מדינה אפילו נגד ארה"ב. מותר לישראלים הסובלים כאן מאפליה או מתנגדים למדיניות ישראל בכל עניין שהוא לומר את זה גם בארץ זרה.
  7. מדינת היהודים הציונית היא מדינת הגזענות לאתיופים ולכל מי שאינו אוסטיודי או כוזרואשכנזי רק מי שמגיע לכל ארץ שיוויונית אחרת רואה עד כמה מרושעת תוכנית האפרטהייד האשכנזית.
  8. להיפך, הם מוציאים שם רע למדינה כשהם מפגינים נגדה בחו"ל

   את הכביסה המלוכלכת הזאת מכבסים בבית ולא בניו יורק. אתם לא העדה היחידה שסבלה מגזענות. בעוד 20 שנים זה כבר לא יהיה.

  9. עם כל הכבוד לך - בגלל חלאות אדם גזענים כמוך המדינה הזאת הולכת לסל המיחזור
  10. היהודים שהיגרו מפולין, ויתרו על הזכות לאושוויץ?
  11. יש להם כסף לכרטיס טיסה לארצות הברית
  12. עם כל הכבוד לתגובה שלך

   מי אתה בכלל שתקבע למי מותר להביע דעה?
   אתה מאלה שחושבים שיש להם זכות לקבוע מה הזכויות של אחרים וככזה אתה מתנשא ומגעיל.
   אם היית חווה קמצוץ ממה שבני העדה הזו חווים פה, היית בורח כמה שיותר רחוק ולא מפסיק להשמיץ את המדינה, אז טול קורה.

  13. זה מה שהם אומרים...אחרי ההפגנות אני כבר לא מאמין להם
  14. חי בסרט

   אתה חי בסרט גזען.
   זה כמו שאישה מוכה לא תתלונן על אלימות מצד בעלה.
   לכם (הצברים)חשוב מה יגידו אנשי העולם...בושה,בושה.

  15. לאסור לאלתר כניסת אתיופים נוספים לישראל.
  16. למגיב מספר 01 היקר

   האם כל ישראלי אחר שיורד מהארץ הוא לא ישראלי ?? ואסור לו להביא דעה ?.......האם יהודי שנמצא בחוץ לארץ ששומעה ורואה דברים מזעזעים, האם אסור לו להביע דעה,,,,,,ועוד דבר קטן ידידי, סל הקליטה זה אמור לעזור להשתלב, אך אסור לזלזל בו ולהפלות אותו לרע בגלל שהוא קיבל סל קליטה

  17. רועי פאלשים זה שם שנתנו היהודים הראשונים שהגיעו לארץ ליהודים שנשארו באתיופיה

   אז אחי לפני שתה מדבר שטויות תבדוק את העובדות

  18. רועי אתה גזען, הרב עובדיה פסק שהם יהודיים. מי אתה בכלל כאתאיסט לבן ואשכנזי שתקבע מי הוא יהודי? מיליון רוסים גויים קיבלתם כמו זהב.