שר החינוך סער: נרחיב את הסיורים לחברון לבתי ספר בכל הארץ

על רקע ביטול המפגש בעיר בין תלמידים לאנשי ארגון "שוברים שתיקה", אמר סער כי "אסור שתיווצר אשליה שאפשר לעקור את היהודים מחברון"

שר החינוך גדעון סער, הודיע היום (רביעי) במליאת הכנסת על הרחבת ביקורי תלמידים בחברון ובמערת המכפלה. לדבריו, לאחר שנה של ביצוע הפיילוט, בכוונתו לפעול להרחבת התוכנית "ביקורים בארץ אבות" מעבר למחוז ירושלים, כך שיתאפשר לבתי הספר מכל בארץ להשתתף בה.

"ההיענות ליציאה לסיורים עד כה היא גבוהה, והיא נעשית על ידי בחירת בתי הספר המעוניינים בכך", אמר סער. "יישוב יהודי התקיים בחברון במשך כל השנים, גם כאשר עם ישראל היה בגלות. על פי אמונתנו, יהודים תמיד יחיו בחברון. אסור שתיווצר אשליה בקרב הערבים שניתן יהיה לעקור את היהודים מחברון".

בשבוע שעבר ביטלה המשטרה מפגש של תלמידים עם נציגי ארגון השמאל "שוברים שתיקה" במסגרת סיור שהתקיים בתחילת השבוע בחברון. עו"ד מיכאל ספרד המייצג את הארגון עודכן בטלפון על ידי נציגי המשטרה כי בעקבות "מחול השדים" שנוצר בחברון בשל הפרסום על הסיור ב"הארץ" ולחץ של פעילי ימין, הוחלט על ביטול המפגש.

תלמידים בסיור בחברון בתחילת השבועתומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ההחלטה על ביטול המפגש התקבלה חרף טענת הארגון כי הם השיגו את כל האישורים הנדרשים לכך ממשרד החינוך ומהמשטרה. במסגרת הסיור, היו אמורים תלמידי כיתה ח' בבית הספר "התיכון ליד האוניברסיטה" (ליד"ה) בירושלים, להיפגש עם אנשי הארגון, ולהקשיב לאוסף עדויות של חיילים ששירתו בגדה המערבית.

בסופו של דבר התלמידים הגיעו לעיר, לא נפגשו עם אנשי "שוברים שתיקה", אך נתקלו בפרובוקציות מקרב אנשי ימין קיצוני שהפריעו למהלך הסיור. הפעילים התערבו בהסברים של מורי ומפקחי בית הספר. "אתם מעלימים מהם מידע! אתם מסתירים מהם מידע", צעק פעיל הימין איתמר בן גביר, על אנשי בית הספר, מול התלמידים שישבו נדהמים על רצפת מערת המכפלה. "את גברתי תתני לי את הפרטים שלך", פנה למפקחת בית הספר מטעם משרד החינוך, "שגדעון סער ידע איזו הסתה ואיזה דיון אובייקטיבי יש כאן".

יריב אופנהיימר מזכ"ל שלום עכשיו מסר בתגובה כי "זהו אפקט פייגלין. סער מוותר על עקרונותיו על מנת לזכות בעוד כמה מתפקדים בהתנחלויות ומוכן לצורך כך, להקריב שעות לימוד של תלמידי ישראל"‬.

השר גדעון סער (שני משמאל) באירוע לחנוכת שתי שכונות חדשות בהתנחלות הר ברכה, היוםתומר אפלבאום

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 95
  מורים - סרבו ללוות את הטיולים!

  אף אחד לא יכול לחייב אתכם לצאת מעבר לקו הירווק אם זה נוגד את השקפת עולמכם!

 2. 94
  הנה הצעה: הורים שלא יסכימו לשלוח את ילדיהם יועברו לשבוע של קורס מיוחד. מה אתם אומרים?

  ככה גם ההורים יקבלו איזה סוג של חינוך לערכים, יהיו לנו אזרחים יהודים נאמנים שיכולים לחשוב בדיוק כמו שצריך ורק כמו שצריך. נקים גם עוד התנחלויות נפלאות ונפנה כמה כפרים ושכונות כי כמובן ההיסטוריה מוכיחה שבל מקום שהיה בו קולוניאליזם היה, הוא תמיד מוצלח: דרא״פ, זימבבווה, אלג׳יר ועוד ועוד. אז הבה לנו, בואו נלמד מההיסטוריה

 3. 93
  סבא שלי יליד חברון וילדיי לעולם לא יסירו

  בעיר הזו. השאלה היא לא מי גר שם פעם, אלה איך יוצרים מציאות בה כל הילדים הנולדים בישראל ובשטחים יוכלו לחיות חיים טובים- מפנים את השטחים עכשיו. עיר האבות לספרי ההסטוריה, חברון פלסטינית למען העתיד.

  1. משמעות הדבר שצריך לקיים את ה"אמנה הפלשתינית", האומרת כי רק לאלה שהגיעו עד 1917 זכות לחיות בארץ, כל היתר ישובו למדינות מהן באו, אז אתה תישאר וכולנו נשוב?
 4. 92
  נו טוב, ממשלה ימנית אמיתית. אסון. מה אהוד ברק מחפש בה?? בחירות עכשיו

  ממשלה אשר נמדיניותה מפלגת כל כך לא יכולה (למרות היבחרותה בהליך של בחירות) להשמיע אמירות מפלגות וקיצוניות כל כך. זה לא תקין כל עוד העם לא אישר את זה, ובפעם האחרונה שהנושא נבדק, בינואר 2009, היו לימין רק 65 חברי כנסת,
  כמדומני.
  תהיינה תוצאותיהן של בחירות אשר תהיינה, אמירות כגון זו של סער, של נתניהו, ליברמן ושפיכת המים ע"י נציגתו בוועדת החינוך של הכנסת לאחרונה מעלים את הצורך בבדיקה האם לממשלה כזו ולקואליציה כזו יש עדיין אמון מרוב של הציבור. אישית, מסופקני.
  ודבר נוסף: אם אפשר, על הדרך, ככה, להוציא עוד מפלגה מן הכנסת ולאדות אותה לחלוטין מן המפה הפוליטית אז כדאי שזו תהיה "קדימה", וזה לא עניין של דעה פוליטית משום שלקדימה למעשה אין דעה פוליטית. זה עניין שקשור לעובדה שמגיע למי שבחר בה שהמפלגה הזו תעשה בעבורו שירות כלשהו גם אם היא באופוזיציה, ואין כלל ספק שהיא לא סיפקה לאיש את הסחורה. אולי זו הסיבה שהח"כים של המפלגה הזו לא באמת מעוניינים בהקדמת הבחירות, כאשר אפילו לליכוד לא ממש אכפת...

 5. 91
  אף תלמיד לא יוצא לטיול או סיור בלי הסכמת הוריו. אז על מה המהומה? סער רוצה להבחר ולכן חייב ללקק לקיצונים
 6. 90
  הילדים שלי נוסעים לחברון רק לכשתקום שם מדינה פלסטינית, ורק עם דרכון, שומע סער?
 7. 89
  לשר סער ההזוי - שכח מזה

  מעולה שאתה מאחד את המרכז עם השמאל הציוני ומוכיח לכולם שממשלת ביבי היא ממשלת ימין קיצונית והזויה. מבחיל ליקוק העכוזים שאתה מבצע בפייגלינים לקראת הבחירות המתקרבות. תודה על ההזדמנות הצפויה לאקטיביזם חינוכי - תאפשר למורים מצפוניים ולתלמידים מצפוניים להימנע מהצטרפות למסעות ההזויים לחברון הפשיסטית. אנשים לא יוכלו להתחמק מהכרעה מצפונית.

 8. 88
  זו ממשלת ימין לכל דבר ועניין. מה אהוד ברק מחפש בה?! ממש להקיא...- בחירות עכשיו

  האמריה הזו ורבות אחרות כמו גם שפיכת המים הזכורה ל"תהילת" עולם לא מפתיעות אף אחד. אז אחת שופכת ואחר סתם מצהיר, אבל זו אותה הגברת. צריך לזכור כי אין זה ראוי ששרים בכירים בממשלה וראש הממשלה בעצמו יצהירו השכם וערב הצהרות קיצוניות מבלי שהעם יומר דברו. על אמירות מפלגות כמו "לעולם לא ניסוג מחברון" ואחרות להיות מובאות להכרעת העם בבחירות. אין סיבה לחכות ויש לפעול בהתאם לאינטרס הציבורי ולא רק בהתאם לחוק האומר כי יש זמן עיד 2013. אה, כמעט שכחתי - בואו נעשה לעצמנו טובה ונעיף מהכנסת, ככה על הדרך, גם את קדימה ונחליף אותה בנבחרי ציבור ראויים לשמם.

 9. 87
  יש מעט מאד קוראים להארץ, חתך קוראי הארץ עם מעט מאד ילדים, מהיכן צצו כל ה"הורים" המכריזים בגאון שלא ישלחו את ילדיהם לחברון...
 10. 86
  דין חברון כדין נצרים

  עצם הנסיון להצדיק מוכיח עד כמה סער מבין שהפינוי בוא יבוא. נסיון לשטוף את המוח לילדי ישראל. סער - תוותר. פינוי המתנחבלים - עכשיו!

 11. 85
  אופס. הילדים שלי יהין חולים באותו היום. מה חבל. לא יוכלו לחזק את שורשיהם היהודיים בחברון.
 12. 84
  גדעון סער שר החינוך הגרוע בתולדות מדינת ישראל.מתעסק בשטויות ולא במהות

  כיתות צפופות עם 40 תלמידים,אלימות גוהה הגובה מחיר בכל יום מתלמידים ומורים,בורות בלתי נתפסת,העובדה כי ציוני תלמידים לא נמצאים כאן בקריסה כללית רק בזכות מורים פרטיים.ובמה מתעסק שר החינוך? בלקושש קולות ממחנה פיגלין לפרימרייס? לא מבינה את זה.

 13. 83
  מה עם תלמידים דרוזים?

  באיזה חלק של הכביש בחברון הם ילכו, של היהודים או של הערבים? אפשר לשלוח אותם לכביש של הערבים בתור תלמידים, ואז לכביש של היהודים אחרי שהם עולים על מדים..זה רעיון שיכול להעלות את המוטיבציה לשרת, לא?

 14. 82
  גדעון סער הוא תשובה ציונית גאה לגדעון לוי.
  1. גדעון סער כורת את הענף האחרון עליו יושבת המדינה. לצחצח נעליים לגדעון לוי הוא לא ראוי. הצחקת אותנו על ציונות. למי יש יותרגדול. אתה בטח יודע מי מחפש גאווה- ליימך חסר עמוד שדרה,זה בדיוק סער ואתה כמו כל הימין, שיודעים לעשות רק קולות של אריות, בעודם עכברים קטנים אולי שפנים בגג. ראה איך הציוני שלך לא מעז להיכנס לבתי ספר חרדים, הוא משלם להם, אבל לא מעז להתערב להם בתוכנית הלימודים. בן גביר מנהל אותו. הציונות שאתם מקשקשים כמו אם תרצו- זו מושג שכיבסתם אותו בהרבה שחיתות וגזל, שהרצל לא התכוון לה. אבל אתם אלופים בניכוס מושגים לא לכם. ראה את מולדובה ביתם. בדיוק כמו סער. כמו ביבי. כמו דנון ואקוניס. אין הבדל. מקופחים מקפחים, לא ציונים ולא בטיח. אם היו ציונים היו מחפשים לעשות שלום ולהבטיח לנו עתיד שפוי.
 15. 81
  הילדים יבקרו חברון תוך שירת "שתי גדות לירדן"
 16. 80
  אצטדיון ענק מתמלא ראשים איש אל איש נדבק וכולם לשים....

  אצטדיון ענק מתמלא ראשים
  איש אל איש נדבק
  וכולם לשים
  מסביב נמשך קרנבל אדיר
  להקת חמציץ שוב הקליטה שיר
  ושרים שרים קרנבל אדיר
  עד שלא רואים עד שאין אויר
  ותמיד קדושים ותמיד סגולה
  מלאי אסון מלאי תפילה
  ונדמה לפעמים שאת היום הפשוט
  אנחנו הורגים, אנחנו הורגים.

  אקורדיון ישן מילל התן
  ורועה קטנה שקפאה בזמן
  ובכל הגוף מתפשט חזון
  והלב זקוף ועכשיו המנון
  וטקסים טקסים על כל הר וגיא
  כי לעם נבחר אין דקה של פנאי
  ותמיד קדושים ותמיד סגולה
  מלאי אסון מלאי תפילה
  ונדמה לפעמים שאת היום הפשוט
  אנחנו הורגים, אנחנו הורגים.

  וככל שפחות שמחים
  כך יותר חוגגים
  ככל שפחות שמחים
  כך יותר חוגגים.

  האזור מוכה האזור באש
  לא תמצא פינה בלי קריין לוחש
  מדינה חמה מדינה קטנה
  מה צורחים כולם ארבעים שנה
  בא עוד יום של חול יום סתמי בכלל
  תנו שלא יחלוף עם הפסטיבל
  מדינה יפה למה את בוכה
  כבר כל כך עצוב מכאב השמחה
  ונדמה לפעמים שאת היום הפשוט
  אנחנו הורגים, אנחנו הורגים.

  וככל שפחות......

  ושרים שרים קרנבל אדיר
  עד שלא רואים עד שאין אויר
  מדינה יפה למה את בוכה
  כבר כל כך עצוב מכאב השמחה
  ונדמה לפעמים שאת היום הפשוט
  אנחנו הורגים, אנחנו הורגים.

 17. 79
  אתם נגד חופש הבחירה?! אם בתי ספר רוצים לאפשר טיולים זה מצויין!! מה הבעיה פה?

  האם אין לעם היהודי קשר לחברון?!
  אתם רוצים לשכתב את ההיסטוריה?!
  מה הבעיה שלכם?
  ודרך אגב, אולי בן-גביר מתבטא בצורה לא מכובדת, אבל עצם הכתבה הזו מוכיחה שהוא צודק ואתם מספרים רק מה שמתאים לכם בהיסטוריה ומעלימים פרטים חשובים ומהותיים.

 18. 78
  דין יו"ש כדין קוסובו, ערש התרבות הסרבית שנקרע מסרביה

  חבל על הכסף, חבל על הזמן ובעיקר חבל על המתים שהוקרבו ויוקרבו

 19. 77
  גועל נפש: סער מייצג את המתנחלים, אז מה ההבדל בינו ובין פייגלין?
 20. 76
  לא שולח את הילדים שלי לחברון

  למה לשלוח את הילדים שלי למקומות מסוכנים?
  אני לא מוכן.

 21. 75
  אף אחד, אף אחד למעט כחיילים, לא יכניס את ילדי (שלח
 22. 74
  מוציאים לנו בכוח את החשק לחיות כאן, חבל.

  כשהבית ריק זה לא משנה אם אתה צודק.

 23. 73
  שר החינוך מסתיר את האמת מן התלמידים. יגיעו לצבא בלתי מוכנים.
 24. 72
  צילום שווה אלף מילים

  הפרדה בין ערבים ליהודים בחברון, הפרדה בין נשים לגברים ברחובות ובתחבורה הציבורית והפרדה בין שכל והיגיון מהווים סימני ההיכר של המדינה בעידן של התעוררות האלוהים באזור שלנו. ישראל המברברת על כוח ויכולות דמיוניות בנושא איראן, המערכון המבחיל לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים והחשוב מכל הזנחת השכל הישר והזלזול בזולת יובילו להפיכת מדינת ישראל למדינה מזרח תיכונית אמתית. יחי סער מלך ישראל, יחי פוטין ( סליחה ליברמן) מלך ישראל ויחי מנהיגם ביבי מלך המלכים ושימשיכו חיילי אלוהים היהודים והערבים להתרבות ולהבעיר את האיזור.

  1. תגובה ראויה להיקרא במלואה
 25. 71
  למי שעדיין לא הבין - כל הליכוד זה פייגלין
 26. 70
  מזל שביתי ניצלה מהצרה הצרורה שנקראת השר צער. צער היה תמיד איש הימין ההזוי
 27. 69
  אילו הוא היה חכם .. ואולי הוא באמת כזה?

  לשיטתו, ההחלטה יוצרת דווקא אנטגוניזם. הציף הבעיה שמריחה רע מאוד ומכל כוון: גם חינוך מטעם, גם גזענות, גם שליחת ילדים לאיזור מלחמה.

  גדעון שטורמפיהרר השחור-המחמד שלנו יכול להסתכל על הילדים הקרובים ביותר אליו: הוא הרי שולח את יוצאי חלציו לבתי ספר פרטיים

 28. 68
  בשביל מה בכוח? איזה עמדה מטומטמת. מה יש שם לראות? חנויות סגורות של ערבים

  או תלמידים רועשים וצוחקים ומתנהגים כלפי אלו שגרים שם בעליונות ובשחצנות? פשוט טבעי במצב לא טבעי? חוכמה של סלע.

 29. 67
  יש חשיבות להראות לתלמידים את הפשעים שעושים המתנחלים בחברון

  סער צודק צריך להראות לתלמידים את ההתנהגות הפושעת של המתנחלים.
  להראות לאותם שמחר יצטרכו לשרת ולסכן את חייהם בשמירה על עלוקות. לראות איך אותן עלוקות מתנהגים עם הציבור הערבי בשטחים הכבושים.

  1. תגובה ראויה להיקרא במלואה
  2. אתה צודק רונן, אך את זאת סער ימנע ע"י שטיפת מוח של אספסוף הבן גבירים שיחנוק את התלמידים מכל צד וימנע מהם לראות את כל האמת......
  3. כיום אזור כבוש עויין היהודים עד 1929 חיו בהרמוניה עם הערבים ולכן טבחו את עשרות מהם, לדבר רק על היום זה לספר גם כי חברון שטח כבוש בזכות ההתקפה הירדנית על המדינה.
 30. 66
  נצמצם את המקןםשאנו מקנים למשרד החינוך בעת חינוך ילדינו
 31. 65
  אני מורה ואם

  לא אשלח את ילדי לחברון ולא יכפו עליי לצאת עם תלמידי לחברון, שמישהו שם במערכת רק ינסה...

 32. 64
  בדפי ההסטוריה ירשם גדעון שר כאחד הגורמים לחזרתנו לגלות

  גדעון שר,
  חדל לעשות הון פוליטי על גבם של תלמידי ישראל.
  רצונך להיות ראשממשלה ידוע ומוכר לכל.
  השהות בחברון מזיקה ומשחיתה וכל חייל ששרת שם יודע זאת (אולי אינך יודע זאת כיוון שכנראה לא בילית שעות במהלך ארבעה חודשים במחסומים).
  בדפי ההיסטוריה תרשם כשר חינוך שהוביל את מדינת ישראל למושחתת ולירידת ישראלים רבים לגלות.
  כמורה ומחנך באחד מבתי הספר בירושלים, שמלמד עשרות תלמידים מידי יום אני מבטיח לך שהמסר שיקבלו יהיה הפוך מהמסר שאותו אתה מבקש להעביר-זה יהיה מסר של שלום, פיוס ואנטי כיבוש.

 33. 63
  לסער: אסור שתיווצר אשלייה שניתן להמשיך להחזיק בחברון, מבלי להפוך למדינה דו-לאומית או למדינה לא דמוקרטית
 34. 62
  אני את ילדי לא שולח לחברון!!! רצית קרע נוסף בעם - קיבלת
 35. 61
  סער חחנך לנו יהודים חדשים משתחוי מצבות ואבנים קדושות
 36. 60
  שנית מצדה לא תיפול ולתפארת מדינת ישראל הכי יהודית והכי ציונית שהיתה כאן מאז ומעולם. ולעת הזו "טוב שלום בלי ציונות מציונות בלי שלום"
 37. 59
  איזה חושך בעיניים!

  באמת יש לדעות הללו רוב במדינה הזאת? ואם כן, מה יש לחילונים שפויים לחפש כאן?

 38. 58
  "אסור שתיווצר האשליה שסער שר החינוך"

  מדובר בפוליטרוק קטן שממלא את פקודות הפירר שמעליו.

 39. 57
  עם שמתכחש לעברו מוחק עתידו במולדתו!
 40. 56
  מי שמערער על זכותנו על עיר האבות מערער על זכות קיומנו בארץ ישראל כולה!
 41. 55
  Apartheid street

  The picture says it all
  The children get to walk through an apartheid street
  This is really a trip into the future of Israel
  Not sure why Sa'ar emphasizes the historical aspects of the tour

 42. 54
  מצוין! חינכתי את ילדיי לאהבת אדם ולא לגירוש

  אלא שבני יצחק ממשיך את מורשתי וקיבל את ארץ כנען לזרעו. ישמעאל יסתפק בקבלת שאר המזרח התיכון וחיים תחת מרות בני יצחק. ושיפסיק לרצוח! הזהרתי אותו 1000 פעם.

 43. 53
  לא רוצים לעקור אותם - מעדיפים להשאירם מעבר לגבול. ערי אבותינו נמצאות בפולין, מרוקו, רוסיה, לוב, רומניה, גרמניה, טורקיה, תימן, יוון ועוד - באלו המקרים שבהם הופיעו קוזקים, הם באו מקרב האוכלוסיה הלא יהודית דווקא, ואילו בחברון הקוזקים הם היהודים - מצב מאוד לא נורמלי
  1. מי קבע שהם יהודים? הכיפה הסרוחה על הראש? גם לחמאס יש. הזקן? גם לחמאס יש. הברוטאליות והאמונה שהכל מגיע להם? גם החמאס נוהג כך....
 44. 52
  גדעון פלוגות הסער: אסור שתיווצר אשליה שאפשר להמשיך כך לנצח.
 45. 51
  נרחיב את הסיורים, נעמיק את הכיבוש, נדכא את הפלשתינים, נשלח את בנינו ובני בנינו להרוס ולחבל - וכמובן להתפלל. הללויה!
 46. 50
  זה טמטום לשלוח תלמידי בית ספר לסיור במקום כל כך רגיש פוליטית כמו חברון. ע"פ חוק מפאת גילם הצעיר הם לא אמורים להיחשף לתעמולה. אם רוצים לקחת אותם לסיור בחברון שיעשו את זה במסגרת סד"ח בצבא כשהם יהיו חיילים. בינתיים כל עוד הם תלמידי בית ספר אם רוצים לקחת אותם לראות דו-קיום שיקחו אותם לרמלה.
 47. 49
  אסור שתיווצר אשליה שגדעון סער ישאר במשרד החינוך

  יש לפעול לסילוקו של הנבער הזה משם ויפה שעה אחת קודם.

 48. 48
  תכיר כל אם עברייה עורך דין טוב בהאג...
 49. 47
  גדעון מה הוא אומר

  אמור מעתה: אסור שתיווצר אשלייה כי ייתכן פיתרון מדיני

 50. 46
  אין צורך לעקור אף אחד

  הפשיסטים בשם אלוהים יכולים להשאר שם תחת שלטון פלסטיני

  1. הבעיה שהפשיסטים הפלסטינים בשם אלוהים לא כל כך מסכימים לזה....

   דין מוחמד בסיף.

   פרטנרים לשלום ולוחמי חופש.............

 51. 45
  'ארם נהריים - מאז ומתמיד!'
 52. 44
  חברון - הכי קרוב (שהגענו) ל'פתרון האחרון'
 53. 43
  הדרך היחידה להתנגד לקו המתנחלי-משיחי הזה של שר החינוך היא, שההורים לא ירשו לילדיהם לצאת לסיורים האלה ויתארגנו לקחת אותם לסיורי-מורשת איכותיים אחרים בתוך הקו הירוק.
 54. 42
  לא אסע עם תלמידי לחברון גם לא בעד הכפלת המשכורת.

  השר ימלא את גחמותיו בצורה אחרת ולא על גב המורים והתלמידים. חלפו הימים של "הפקיד הפולני"

 55. 41
  Saar, this is NOT an illusion, it is a fact. Get used to it
 56. 40
  הילדים שלי יקבלו יום חופש ביום הטיול הלאומני לחברון
 57. 39
  שהילדים שלך ילכו לחברון
 58. 38
  חוצפה !!!

  אדון סער, לא הפקדנו בידיך את ילדינו כדי שתעשה להם שטיפת מוח פוליטית! המתנחלים נמצאים בחברון בניגוד לכל חוק בינלאומי ובניגוד לצורך הדחוף של ישראל בשלום. לא לכך נועדה מערכת החינוך.

 59. 37
  אסור שתיווצר האשליה כאילו יש פה דמוקרטיה.
 60. 36
  שר החינוך מקדם את רעיונות המתנחלים. טוב שיידעו זאת מצביעי הליכוד המתונים. אולי הם יבינו את גודל האסון שבכך.
 61. 35
  אני מציע שגדעון סער שר שתעמולה יעבור לגור שמה
 62. 34
  ביקורי תלמידים בחברון

  אני מציע לשר החינוך להזהר עם ביקורי התלמידים בחברון.הם עוד יגלו את אבלות הכיבוש את הגדרות המפרידות את מזל היורקת ואת איתמר ההומניסט. ואז ישאלו שאלות ולא בטוח שלמוריהם תשובות

 63. 33
  אסור שתיוצר האשליה שישראל היא דמוקרטיה שיש לה עתיד
 64. 32
  מערכת החינוך קורסת, והוא עסוק בליקוק ישבנים.
 65. 31
  מערת המחפלה התחרדה. אתם לא רצויים שם
 66. 30
  מה יש ליהודים לחפש בחברון? מעולם לא חיו בה יהודים בעבר, אז מה מחפשים שם?

  אברהם אבינו אולי קנה של מערת קבורה. יופי. אבל ז לא אומר שהוא גר שם. מי הולך לגור בבית קברות? חוץ מזה, אברהם הוא אחד מאבות האומה הערבית, נחשב לראשון הנביאים בקוראן. לכן, חברון שייכת לערבים וליהודים אין מה לחפש בה.

  1. אני מתפלא ש"הארץ" מפרסם שטות. פתח ספרים שי של יערי למשל על "מסעות בארץ ישראל" ותמצא לא פחות את [סיר] משה מונטפיורי מבקר בחברון ופוגש שם, נו? נחש! את סבא רבא רבא שלי.
  2. לא, יהודים ישבו שם, היו פרעות תרפ"ט, אבל לא הרגשות הלאומיים יקבעו את ישיבת המתנחלים בחברון אלא החוק הבין לאומי, שעל פיו חברון לא שייכת למדינת ישראל.
 67. 29
  לסיים את הכיבוש. די לפנטזיות שמוכר סער הפודל של ביבי והמתנחבלים, מהרסי הארץ
 68. 28
  הורים המתירים לילדיהם לבקר נותנים יד לפאשיזם הישראלי.
 69. 27
  המתנחלים יורקים בפניו של סער והוא משתחווה לפניהם ועוד מגביר את טיולי ההשפלה.

  על ההורים חובה לאסור על ילדיהם לצאת לסיורים האלו. הורה שלא עושה זאת מכריז שהוא מסכים עם הכיבוש הברוטלי והאכזרי על כל עוולותיו.
  חבל ש"שוברים שתיקה" לא הבינו שבדרישתם להשתתף הם עזרו למתנחלים. במיוחד בחברון.
  וכן, מר סער. יהודיןם ישבו בחברון. אבל במשך 2.000 שנים זה לא היה תחת הריבונות שלהם. לצעוק עכשו שבגלל התנ"ך יש להם זכות לשלוט בחברון יביא אותך מר סער לספסל הנאשמים בהאג. זו רק שאלה של "מתי". לא "אם". ואתה תרוויח את המעמד הזה ב"כבוד".

 70. 26
  לא אשלח את ילדי לסיורים בחברון או בשטחים.

  הנרטיב של שר החינוך לא מקובל עלי. לא אשלח את ילדים לסיורים לאומניים בחברון או בשטחים הכבושים שמאורגנים על ידי גורמים קיצוניים. די לשטיפת המוח.

 71. 25
  להפסיק את הסיורים מעבר לקו הירוק. מה מלמדים את הילדים? כיצד להיות ליסטים?
 72. 24
  "שר החינוך" גדעון סער רוצה לקבל ציון טוב מבן גביר ו'אם תרצו'. להקיא מהחושך שנהיה לנו כאן
 73. 23
  "שר החינוך" גדעון סער רוצה לקבל ציון טוב מבן גביר ו'אם תרצו'. להקיא מהחושך שנהיה לנו כאן.
 74. 22
  מספיק לראות את המיני גדר המפרידה כמו בגרמניה בין יהודים לערבים. זה השיעור באזרחות הכי טוב. שיראו מה יהודים שעוללו לאבותיהם, עושים בדרך אחרת לאחרים.
  1. אכן, אבל השאלה היא ...

   אם בדרך מפנים את תשומת לב התלמידים לגדר. הרי אפשר באותו זמן לשיר שירי מולדת.

  2. דמגוגיה בגרוש!

   החומה סביב הגטו או כל סממן אחר שהיה בשואה אינו דומה כלל וכלל למה שקורה היום.
   בגרמניה הדמוניזציה החריפה נגד היהודים נבעה משנאה גרידא, מעיוורון ושטיפת מוח נוסח היטלר שוודאי אינה נראית במחוזותינו! לעומת זאת, הגדר כיום קמה במטרה לצמצם מגע עם הפלסטינים כי מתוכם יוצאים מפגעים ומחבלים! אז נכון שיש לה הרבה בעיות, אבל המטרה הראשונית היא בטחונית. ליהודים בגרמניה היה אסור לעבוד, ללמוד, להסתובב חופשי ברחובות וכו' (כל זאת כמובן לפני הכניסה לגטאות ומשם לרכבות ומשם להשמדה...). תראה לי מקום בו אסור לפלסטיני להסתובב. לעומת זאת, האם יהודי יכול להסתובב בחופשיות ברמאללה? תראה לי אוני' או מכללה שאין בה ערבים. לעומת זאת, האם אוכל להצטרף לאוני' אל קודס? חוששתני שלא. זה לא אומר שאנחנו טלית שכולה תכלת. עשינו טעויות רבות בהתנהלותינו מול הערבים. אבל מה הקשר בינינו לגרמניה הנאצית (חוץ מדמגוגיה ילדותית?).
   ואיך ניתן לומר שחברון זה כיבוש? האם לא הייתה קהילה יהודית ענפה לאורך שנות ההיסטוריה הרבות? האם אתה זוכר כיצד נגדעה? או שמא אתה, כאזרח, פשוט תומך בפוגרומים נגד יהודים?

 75. 21
  הורים שפויים- אל תשלחו את ילדיכם לשום סיור. החרימו את הלימודים של אדון סער השפן שחכם רק על בתי ספר חילוניים, כי לחרדים הוא לא מעז להכניס בוהן, רק נותן להם את האתנן המגיע להם, ואת הילדים שלכם שולח לחברון ללמוד להיות בריוני גזל דוגמת הימין. זו השואה האמיתית. ולא שום מסעות לפולין. גם לא הסיסמאות של הביבי, שיעשה הכול כדי להפחיד את האם אימא שלכם, כדי שתבחרו בו.
 76. 20
  חינוך לפלוגות הסער. בשבוע הבא ילבשו חום?
  1. די כבר עם ההשוואות המכוערות האלה!! איכס!!!!!!!

   די!!!!
   השמצות עפות כמו חול ואין מה לאכול.

  2. חשבנו שרק החרדים משווים כל שטות לנאצים
 77. 19
  בכל הסכם שלום לא יישאר אף יהודי בחברון. על פי ההיסטוריה מי שייעשה שלום ויפנה את היהודים מחברון יהיה איש ימין אולי ביבי
  1. ביבי לא יעשה את זה
 78. 18
  אם אי-פעם לתפישה של "אחריות הורית" הייתה חשיבות, הרי שזו הפעם

  כל הורה רשאי להתיר לילדיו להשתתף בפעילויות שונות, אבל כדאי שידעו בידי מי הם מפקידים את חינוכם של ילדיהם:
  תומכיו הנלהבים של רוצח-ההמונים ברך גולדשטיין, הפוגרומצ'יקים היהודים מחברון וקית-ארבע, אנשים שאפילו אלוהים מליט פניו למראם, מרוב בושה.

 79. 17
  שר חינוך עלאק. פירחח ימני קיצוני. את הבן שלי אתה לא תיקח לחברון. בחיים. ולא לשום מקום בשטחים המוחזקים. לפני זה קודם מפגשים עם נוער ערבי.
 80. 16
  שמע ישראל! וסער עוד נחשב לאחד המתונים בממשלת הבלהות הזו!!
  1. כנראה שהמתינות שלו היא אחיזת עיניים, והוא בעצם ליברמן בעור של סער.
  2. גד-אין לך מושג כמה אתה צודק. סער כמו ארדן עושים קולות של יענו נאורים, אבל בפועל הם שחורים כמו דנון אקוניס ופאינה. והכל בשם הכסא הפוליטי. חארות חסרי אחריות כאלה המדינה לא ידעה מימיה
  3. מרכיבים משקפיים להזויים ביותר כדי שנחשוב שהם אינטלגנטים ומתונים. גדעון סער = יריב לוין = אלקין ללא משקפיים
  4. מרכיבים משקפיים להזויים ביותר כדי שנחשוב שהם אינטלגנטים ומתונים. גדעון סער = יריב לוין = אלקין ללא משקפיים
 81. 15
  כדי שלא תהיה אשליה שהם יישארו שם, כדאי לקחת את התלמידים למוזיאון לזכר ישובי גוש קטיף וימית!!!
 82. 14
  הבן שלי לא זמין באותו היום..

  ולא אני לא שמאלן אני במרכז ופשוט לא מתקבל על הדעת להכניס ילדים לאזור לחימה....כאילו......

  1. הבן שלך יסייר כמו ילד טוב, אחרת ייזרק מבית הספר!
  2. אם זאת הסיבה שיזרקו אותו מבית הספר, כל הכבוד לילד!
  3. אחרת מה, תשלך אותו לתא הגזים?
  4. הבן של עוז והבנים והבנות של יתר השפויים יהיו חולים באותו יום במגיפת 'סער'. רק בנים כמו של אחיעזר השייכים לפלוגות סער ישתתפו בסיורים שלו.
 83. 13
  Good Kol hakavod to SAAR
 84. 12
  סבבה שהילדים יראו את כל החומות והכבישים הנפרדים ליהודים וערבים ואת הוילות

  של המתנחלים ויבינו הכל

 85. 11
  ומה עם מחיר השיבה בחברון? למה את זה התלמידים לא ישמעו8? מדוע רק צד אחד
 86. 10
  הבנות שלי לא יבקרו בחברון. אני בעד עקירת היהודים מחברון. ויפה שעה אחת קודם
  1. אבא נהדר. במקום זה שלח אותם לרמאללה. שם יזרקו אותן מהחלון

   אני בעד עקירת יהודים כמוך מישראל.

  2. לפחות אתה קורא לזה עקירה ולא בשם המכובס פינוי...

   אני חולק בתוקף על דעותיך, אבל זו הרגשה טובה להתווכח עם יריב הגון ולא רמאי.

  3. מי כאן רמאי.

   ברור שזו עקירה, מלשון 'לעקור את הרע מהשורש'.

  4. אני מתכוון לעקירה - כמו שעוקרים שן רקובה כדי למנוע זיהום של כל הגוף.
 87. 9
  סער, אתה הזוי ברמות.

  השר סער - אין סיכוי שאסכים לשלוח את הילדים שלי לטיול לחברון. מבחינתי חברון היא משכן לאנשים מרושעים ואטומים, שמעדיפים רגבים על אנשים. שייחנקו להם שם עם קברי אבותיהם, לא תזרע את זרעי הקונצנזוס על הגב של הילדים שלי. ואני מאמינה שלא אהיה היחידה.

 88. 8
  האמונה היא שלמה רק עם שקרים ושנאה !!!!!'
 89. 7
  אני מבטיח לך אדון סער שבני ובנותי לא יסיירו בשטחים הכבושים
  1. איזה ילדים וילדות אני בטוח שיש לך 2 חתולים וכלב קוקוספניל
  2. גם בני ונכדי וניני אלא אם כן יוזמנו למפגש פתוח לקהל המקומי באופן שיוויוני
  3. תלמיד שיסרב ליסוע לבן גביר בחברון,לא יוכל לגשת לבחינות בגרות וגם תוחרם קרן הפנסיה של הוריו(או מה שנותר ממנה אחרי שטופלה בידיהם של החברים של הביב) .
 90. 6
  הסיורים יתקימו תוך השתקת ארגון "שוברים שתיקה" וחשיפת המבקרים לתעמולה הגזענית הארסית של בן גביר ושות'
 91. 5
  גדעון סער - אתה לא ראוי לחנך את הילדים שלנו!
  1. אז מי כן אולי בניזרי
  2. גדעון סער לא ראוי גם להחליף קרבורטור בפיאט אונו שלי
  3. איזה שנה?
 92. 4
  סער משכתב את ההיסטוריה - כשהיהודים היו בחברון לא היו יהודים כמעט בשום מקום בארץ הזו שנקראה פלסטין
 93. 3
  שר חינוק מעולה, כל הכבוד.
  1. אכן, שר חינוק, לא שר חינוך
 94. 2
  יישר כוח, סער-סרצ'נקו!
 95. 1
  צריך וחשוב לסייר בכל חלקי ארץ ישראל, אבל הפרובוקציה רק מזיקה ומיותרת
  1. סער חי באשליות כאילו הכיבוש הכי מבוזבז בתולדות האנושות יחזיק מעמד לאורך זמן כל כולו קנוניה אשכנזית שלא מחזיקה מים ביזבוז על חשבון הפריפריות של ''מדינת כל ענייה הצבועה שחור'' הלבנים בשלטון משתוללים ומבזבזים אבל יום הדין הולך וקרב !!!
  2. הורים: אל תרשו לילדכם להשתתף בסיורים הפשיסטיים האלו ביוזמת (פלוגות) הסער!!

   סר החינוך!
   "שר חינוך" שמלמד ילדים לפשוע כלפי מליוני חפים מפשע! בושה למורשת אבותנו!!!

  3. סער כל הכבוד. אבל ליברמן הוא הוא ראש הממשלה הבא