מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

עצומה: אקדמאים נגד הסבת המרכז באריאל לאוניברסיטה

דו"ח הוועדה במל"ג יו"ש קבע כי המרכז האוניברסיטאי עומד בכל התנאים הנדרשים. כ-300 אקדמאים חתמו על העצומה

ועדת המעקב במועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון (מל"ג יו"ש) קבעה כי המרכז האוניברסיטאי באריאל עומד בתנאים הנדרשים להפיכתו לאוניברסיטה - כך נודע ל"הארץ". היום ישגרו כ-300 אקדמאים מרחבי הארץ מכתב לשר החינוך, גדעון סער, בקריאה לבטל את המהלך.

ועדת המעקב, שבחנה את העניין, הצביעה על שינויים שבוצעו במרכז אשר הופכים אותו כשיר להפוך לאוניברסיטה: הגדלת מספר הדוקטורנטים וכלל תלמידי המחקר לתארים מתקדמים, גידול של 50% בפרסומים, הגדלת מספר חברי הסגל האקדמי ב-30% ועוד. על פי מקור בכיר שאישר את הפרטים, כל שנותר כעת כדי להשלים את המהלך הוא אשרור דו"ח המסקנות על ידי מועצת מל"ג יו"ש - הגוף האחראי על מוסדות אקדמיים ישראליים שהוקמו בשטחים. ממנו תועבר ההחלטה לוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת), שתכריע באשר למשמעויות התקציביות של המהלך. הכרת הות"ת במרכז כאוניברסיטה תגרע מתקציב שאר שבע אוניברסיטאות המחקר בארץ.

מסקנות הוועדה, שבראשה עומד יו"ר מל"ג יו"ש, הפרופ' עמוס אלטשולר, וחברים בו בכירים מאוניברסיטאות בארץ, הוא שלב מפתח בהפיכת המוסד לאוניברסיטה ביולי הקרוב - תום המועד שנקבע מראש לתקופת "ההכרה הזמנית". לפני חודשיים ביקר במרכז באריאל השר סער, המכהן גם כיו"ר המלג. סער הצהיר כי "כל כוונותינו לקדם את המרכז, זהו עוגן חשוב כאן באריאל, בירת השומרון". סער התגאה בפני ראשי המוסד והסטודנטים בכך שבקדנציה שלו גדל תקציב המכללה ביותר מ-15 מיליון שקלים. בכוונתו של סער למנות לראשונה נציגים מהמרכז באריאל כחברים במועצה להשכלה גבוהה בישראל.

המרכז האקדמי באריאל, ב-2007. שר החינוך גדעון סער: "כל כוונותינו לקדם את המרכז, זהו עוגן חשוב כאן באריאל, בירת השומרון"
המרכז האקדמי באריאל, ב-2007. שר החינוך גדעון סער: "כל כוונותינו לקדם את המרכז, זהו עוגן חשוב כאן באריאל, בירת השומרון". צילום: דודו בכר

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בניסיון אחרון למנוע את המהלך, יותר מ-300 אקדמאים חתמו בימים האחרונים על עצומה שתשוגר היום לסער, ובה הם דורשים ממנו לסגת מהמהלך הצפוי. במכתבם טוענים המרצים כי "עירוב האקדמיה הישראלית באידיאולוגיה של כיבוש ודיכוי מערערת את הקשר הזה (קשרים הדוקים לאקדמיה במדינות הדמוקרטיות בעולם, ט"נ), ומכאן מאיימת לפגוע קשות ביכולת התפקוד של האקדמיה הישראלית". עוד נכתב כי "המשך הכיבוש וההתנחלויות הורס את התשתית הדמוקרטית של ישראל. הדמוקרטיה היא נשמת אפה של האקדמיה, ומכאן שאנו רואים מחובתנו לעצור את הניסיון לרתום את האקדמיה לשירות הכיבוש".

בחותמים על העצומה גם ארבעה חתני פרס ישראל: הפרופסורים יהושע קולודני ושמעון זנדבק מהאוניברסיטה העברית, יוסף אמרי ואיתמר פרוקצ'יה ממכון ויצמן. עוד מופיעים בשמות החותמים: אורלי לובין, ענת מטר, בן ציון-מוניץ ומירי אליאב פלדון מאוניברסיטת תל אביב; דני פילק, ניב גורדון ואורי רם מאוניברסיטת בן גוריון; אריאל הירשפלד, עמנואל סיון מהאוניברסיטה העברית ועוד.

פרופ' גוב, ממובילי המחאה
פרופ' גוב, ממובילי המחאה . צילום: מוטי מילרוד

בעצומה טוענים המרצים כי שדרוגו המתוכנן של המרכז לאוניברסיטה "הינו חלק ממאמץ ההתנחלויות הכללי שניצב במרכזו של הוויכוח הפוליטי בישראל... הקמת מכללת אריאל נבעה משיקולים פוליטיים ללא קשר לצורכי הפיתוח של האקדמיה בישראל... מקרים קודמים בהיסטוריה בהם גויסה האקדמיה, או התיישרה, לשירות מטרות פוליטיות של השלטון הסתיימו בהרס האקדמיה, דרדור רמתה ופגיעה אנושה באמינותה".

המכתב הוא פרי יוזמה של קבוצת פרופסורים ממכון ויצמן, ובראשם פרופ' ניר גוב מהמחלקה לפיזיקה כימית, שעמד לפני כשנה מאחורי יוזמת האקדמאים לחרם על אריאל. גוב אמר אמש כי "אנשים מתחום המדעים היו צריכים ניצוץ שידליק אותם מתרדמתם ואני חושב שהניצוץ הגיע". לדבריו, "מרגע שהוקם מוסד כזה הוא לא מוסד אקדמי טהור מאחר ומטרת הקמתו פוליטית. המוטיבציה של הממשלה והמתנחלים ברורה, ליצור כסות מראה עיניים של נרמול של ההתנחלות". גוב הוסיף כי "לא ייתכן לערב אקדמיה דמוקרטית במדינה חופשית בפרויקט שבמהותו הוא אנטי-דמוקרטי בעליל".

לדברים הגיב אמש נשיא המרכז באריאל, פרופ' דן מאירשטיין, שאמר: "הייתי מצפה מאנשי מדע שיבדקו את העובדות. השאלה אם מוסד זכאי להכרה אוניברסיטאית צריכה להישפט לפי הקריטריונים לשפיטת מוסדות אקדמיים ולא לפי מיקומם. אם מישהו טוען שאנחנו לא מקבלים סטודנטים מהסביבה הוא טועה. זה שהם לא באים זו שאלה אחרת". נגיד המרכז, יגאל כהן-אורגד, אמר כי מדובר ב"חבורה סהרורית המהווה קצת יותר מ-3% מהסגל האקדמי באוניברסיטאות. יש שיתופי פעולה עם 44 אוניברסיטאות ומכוני מחקר בעולם והנתון מדבר בעד עצמו". מהמל"ג בירושלים נמסר בתגובה: "הדיונים בסוגית המרכז יחלו בחודש יולי בהתאם להחלטות הקודמות".

השתתף בהכנת הידיעה: מוטי בסוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 אקדמאים? כיבוש ושטחים כבושים? תלמדו הסטוריה! מנחם
 • 05:37
 • 14.02.12

המושג "שטחים כבושים" נשמע תדיר במקומותינו עד כי הפך למטבע לשון. שהרי חייזר שיגיע לכאן יחשוב שמדינת ישראל יצאה למסע כיבושים בסגנון אלכסנדר מוקדון או אטילה ההוני. מעניין מתי מישהו טרח לנבור בהיסטוריה הקרובה לדעת את מקורותיו. ולפני שאנו דנים במושג זה בואו ונבדוק מה קרה בהיסטוריה הקצרה של העולם למדינות תוקפניות אשר חשקו באדמות שכניהן.
קו "אודר-נייסה" נקבע בעקבות מלחמת העולם השנייה כגבול המזרחי של גרמניה והגבול המערבי של פולין. הקו נוצר בעיקר בתוואי הנהרות אודר ונייסה, עד לים הבלטי. כל השטח מזרחית לקו שהיה גרמני לפני המלחמה טוהר אתנית מגרמנים אחרי המלחמה (שגורשו מערבה) והוענק לפולין ולברית המועצות. ולמה?? כי גרמניה הייתה התוקפן ולבסוף הפסידה במלחמה וזהו טיבעו של עולם , המפסיד - משלם.
בתום מלחמת העולם הראשונה ויתרה גרמניה על חלקים נכבדים מהטריטוריה שלה כמו: חבל הסאר שעבר לידי חבר הלאומים, שטחי אלזס לוריין שחזרו לריבונות צרפתית, וחבל הסודטים העשיר במכרות, אשר אוכלס ברובו על ידי גרמנים ועבר לריבונות צ'כוסלובקיה ולמה?? כי גרמניה הייתה התוקפן ולבסוף הפסידה במלחמה וזהו טיבעו של העולם , המפסיד – משלם.
ולא רק גרמניה, במלחמת הבלקן הראשונה נאלצה בולגריה שהובסה בצורה מחפירה לוותר על שטחים רבים לטובת סרביה, יוון ורומניה, וכך ההיסטוריה מלאה בעשרות דוגמאות שכאלה.
רק שההיגיון הבריא האומר שהתוקפן חייב לבוא על עונשו - מסתיים בכניסה למזרח התיכון.
רק כאן (ומי שחי בימי ההמתנה בשנת 1967 זוכר את התחושה של חורבן הבית ההולך ומתקרב) התוקפנים שזממו להשמיד את מדינת ישראל זועקים כיום על ה"עוול" שנעשה להם.
מעצבי דעת קהל ופובליציסטים קיבעו בתודעתנו שמדובר ב"שטחים כבושים" שהפך למטבע לשון, ומה? יצאנו למסע צלב וכבשנו שטחים? לא, זו הייתה מלחמת מגן שתוצאתה הסופית הייתה שליטה ישראלית ברמת הגולן, בגדה המערבית ובחצי האי סיני.

הגיע הזמן לומר את הדברים בצורה ברורה: אכן ישנם שטחים שנכבשו במלחמה אשר נכפתה על ישראל שאוימה בהשמדה משלוש חזיתות ועתידם יקבע במו"מ עם המעורבים בדבר, אך מתוך הבנה שהתוקפן צריך לשלם בטריטוריה על תוקפנותו.

 •   עפ"י החוק הבינלאומי יו"ש לא כבושים (יוג'ין רוסטוב, ראש בי"ס למשפט באוניברסיטת ייל, ממנסחי 242) הצופה The Observer
  • 18:26
  • 14.02.12

  בתמצית: כי השטח הוקצה לבית-הלאומי היהודי
  ושלטון ירדן עליו היה כיבוש לא חוקי ולכן ישראל אינה "כובש".
  http://maurice-ostroff.tripod.com/id45.html
  http://www.nytimes.com/1992/04/01/opinion/israeli-settlement-and-the-geneva-convention.html?pagewanted=1
  על יוג'ין רוסטוב:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Eugene_V._Rostow
  כל הטוענים אחרת עושים זאת מסיבות
  פוליטיות שאין להם דבר עם חוק ומשפט (ורובם, כמובן, פוליטיקאים ופוליטיקאים מוסווים שונאי ישראל)

 •   כל הכבוד ! גאווה. שלומי
  • 19:25
  • 14.02.12

  גאה בדבריך המדוייקים כנגד הבוגדים מתוכינו אשר ממהרים להגן על אוייבינו שרוצים להשמידינו, במקום להגן על עמם שהם חלק ממנו !

 •   אם ככה אתה בעד מתן אזרחות ל-4.5 מיליון פלסטינים? גלית
  • 19:44
  • 14.02.12

  אם לטענתך אלו שטחים לגיטימיים שעברו לבעלות ישראלית, מדוע אוכלוסיה של כמה מילוני פלסטינים חיים שם ללא זכויות אזרח בסיסיות ממדינת ישראל? אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. או שייתנו לפלסטינאים זכויות מלאות, או שישראל תיסוג מהשטחים האלו כדי שיוכלו להקים לעצמם מדינה בה הם יהיו אזרחים נורמלים, ולא כפי שקורה עכשיו.

 •   גלית אם תבדקי את הנושא לעומק תגלי שאין מיליונים של פלסטינאים שחיים תחת שלטון ישראלי אלא יש מליוני פלסטינאים שחיים תחת השלטון של הרשות שאנו מקווים שתיתן להם את זכויות האזרח המקובלות במדינת ישראל (ולא בסוריה למשל... או בחמסטאן).  (לת) מוקי
  • 21:34
  • 14.02.12

 •   מישהו יכול לענות לה? יניב
  • 21:46
  • 14.02.12

  כי אני צעיר וחדש לתחום הזה, ושואל את עצמי אם יש תשובה לתגובה הזאת. זאת כי התרשמתי מאוד מהדברים של מנחם, אבל הז באה גלית והעלתה את הבעיה שוב לתודעתי.

 •   מוקי, אם זה שלטון הרשות - מדוע ישראל מקימה שם אוניברסיטה? גלית
  • 22:15
  • 14.02.12

  פעם אחרונה שבדקתי הרשות הפלסטינית איננה מדינה. זה לא באמת "שלטון הרשות" - לישראל ישנה שליטה בשטחים האלו, והתושבים הפלסטינים חיים במצב ביניים בלתי נסבל. זו בדיוק הנקודה של "לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה". אם בשטחים אלו ישנו שלטון הרשות לטענתך - אדרבא, למה ישראל בונה בשטחים שאינם שלה?

 •   כל הכבוד. מילים כדרבנות.  (לת) מאיר
  • 22:43
  • 14.02.12

 •   שטחים לא כבושים גד
  • 01:09
  • 15.02.12

  הפרופסורים למיניהם שוכחים כיצד נקראו השטחים עד 67. . הגדה המערבית של ירדן ורצועת עזה של מצרים. הם לא היו שטחים כבושים (מידי הפלסטינאים) שיכלו להקים שם את מדינתם.
  רק כיום ששטחים אלו בשליטת ישראל הם נקראים "שטחים כבושים" והשאלה ממי. מעולם שטחים אלו לא היו פלסטינאים וזאת מסיבה פשוטה , לא היו פלסטינאים מעולם.
  אז הצעה לפרופ' ניר, כימיה כנראה אתה יודע אבל לפני שאתה מבצע מהלכים כאלא מוטב שתלמד היסטוריה ותפסיק להיות פוליטרוק מדרגה ג' זה פשוט בושה לאקדמיה.

 •   לא כבושים? והאם תושביהם החוקיים - הפלסטינים - רשאים ללמוד במרכז באריאל?  (לת) אחת העם
  • 10:37
  • 15.02.12

 •   כנראה שלא ממן
  • 13:12
  • 15.02.12

  נשיא המכללה אמנם טוען שהוא לא אחראי שסטודנטים לא יהודיים לא באים, אבל זה נשמע תרוץ שמטרתו להסתיר את האמת.

 •   מצרים ויתרה על עזה, ירדן ויתרה על יו"ש חסר מעש
  • 00:11
  • 16.02.12

  אלו היו ה"תוקפנים" שתקפו אותנו. הפלסטינים אז לא היו לא עם ולא מדינה.

  האם המצב שלנו השתפר כתוצאה מכך? לדעתי לא. במקום שנחזיר את השטחים לשתי מדינות מבוססות שאפשר היה לגבות מהן אחריות על מעשי הטרור, נתקענו עם מדינה קיקיונית בשם פלסטין, שאפילו היא לא בטוחה שהיא באמת רוצה ו/או צריכה להיות מדינה.

  בינתיים, במשך 45 שנה אנחנו מלמדים אותם את השפה שלנו, והתרבות שלנו, והמנהגים שלנו, ואת הקודים התקשורתיים שלנו, ואת החולשות שלנו, ובסוף מתפלאים כמה קל לפלסטיני לחדור הנה ולבצע פיגועים.

  אז די עם הסיפורים הללו. אנחנו חפרנו את הבור הזה. והדרך היחידה לצאת ממנו היא להפריד בין השטחים הפלשתיניים והישראלים, והצעד הראשון והמתבקש הוא לא לפתח מכספי הממשלה בשטחים, ואם יש ממשלה (שאפילו לא זכתה ברוב הקולות בבחירות להזכירכם), שמנסה לעשות זאת, היא צריכה להפסיק להתקיים וללכת לבחירות אך ורק על הנושא הזה, ולא על איזשהו סל שיסווה את הכוונות האמתיות שלה.

02 הדרך לניצחון על כחלון בפריימריס עוברת בסיורי תלמידים בשילה ובחברון, בהכרה במכללונת אריאל כבאוניברסיטה, והשלב הבא: הקמת תנועת נוער ממלכתית ביצהר. מומחה לגדעון סער
 • 05:42
 • 14.02.12

ולעזאזל כל השאר.

03 עצומה עלובה ומביישת חתול השלג
 • 05:57
 • 14.02.12

מה הערבוב המוזר הזה בין עוולות הכיבוש מצד אחד והפחדה מחרם אקדמי בינלאומי מצד שני. האם הפחד מחרם אמור למנוע מאתנו לנקוט בפעולות נכונות לדעתנו? האם לדעת החותמים היה סביר להפוך את מכללת כרמיאל לאוניברסיטה אלמלא הייתה בשטחים כבושים?ֿ

במקום יבבות השמאלנות האלו היו הפרופסורים צריכים להתמרד על כך שהאישור לרמה האקדמית של המרכז הופקע מהגופים המוסמכים לכך לטובת יצור מומצא ומופרך בשם מל"ג יו"ש. או להתריע שיש כמה וכמה מכללות שהרמה האקדמית שלהן גבוהה משל המרכז ה"אוניברסיטאי" באריאל והן עדיין לא קיבלו סטטוס אוניברסיטאי. ואולי גם לצעוק שהאוניבסיטאות הקיימות מתפרקות תחת חוסר תקציבי ובריחת מוחות, ויש לרכז תקציבים כדי לשמרן ולשפרן ולא לפזר אותם על מוסדות כושלים.

והיכן שהיוזמות העצמאיות כושלות היו ראשי האוניברסיטאות צריכים להתאחד ולהתריע, ולהפסיק לפחד מהפריץ. כי מרוב שהם פחדנים שלא ייפגעו להם חלילה בתקציבים בסוף לא יישאר להם על מה להגן - כבר עכשיו תקציבי ההוראה עלובים והלחץ על המרצים כבד מדי, ואם קצב העזיבה של חוקרים לחו"ל ימשיך כמו בשנתיים האחרונות אז בקרוב המרכז ה"אוניבסיטאי" באריאל כבר לא ייראה כל כך רע ביחס למוסדות הקיימים...

04 לשנות עכשיו את השם של האוניברסיטה העברית ל- "אוניברסיטת אל-קודס" עיישה חוסאייני
 • 06:10
 • 14.02.12

אנחנו שם הרוב של הסטודנטים והשם "העברית" מראה על גזענות מובנת. מה הייתם אומרים על "האוניברסיטה הערבית"?!
לשנות - עכשיו!

 •   תמות !!! שלומי
  • 19:27
  • 14.02.12

  היית מת להיות שם רוב !!!
  לא תהיו רוב בשום מקום על אדמת ישראל היהודית !
  סופכם להיזרק למדינה ערבית - קרב ובא...

 •   לכל החותמים על העצומה נא לקרוא בעיון את דבריה של עיישה חוסאייני עידו
  • 19:37
  • 14.02.12

  ואז תדעו למה הצורך באונברסיטה אחת ישראלית שבה המרצים והסטודנטים הם ישראלים ויהודים.

 •   זה בדיוק העניין אפסים שכמוכם ... מאיר
  • 22:59
  • 14.02.12

  אתם באים לרכוש השכלה במוסדות שלנו, לקבל טיפול בבתי החולים שלנו ויש לכם עוד החוצפה לקרא לזה על שימכם, גם את בתי החולים שלנו ניקרא על שימכם. אתם מיותרים, תעלמו.

 •   תזכירי לי בבקשה, באיזו שפה מלמדים בה? אל יתהלל
  • 10:43
  • 15.02.12

  זה יפה מאד שאתם רוב הסטודנטים שם.
  תחזרי אלי בבקשה כשתהיו גם רוב המרצים שם.
  הלוואי! יותר טוב ערבית מאשר ארמית ואידיש.

 •   מאיר, מעניין למה אתה היית מגיע בתנאים שווים לשלהם!  (לת) מי שמדבר על חוצפה
  • 10:44
  • 15.02.12

 •   ארמית עדיפה על ערבית  (לת) עמוס
  • 12:09
  • 15.02.12

05 זה הזמן לעבור ללמוד בחו"ל ליאור
 • 06:37
 • 14.02.12

זה הזמן לעבור ללמוד בחו"ל

06 עצומה של שרלטנים. רק אינטלקטואלים יכולים להיות כה טיפשים. טענתם כי אסור לערב את האקדמיה בפוליטיקה היא בדיוק את אשר הם עצמם עושים מפאת ראייתם השמאלנית-רדיקלית מערבים פוליטיקה שמאלנית אנרכיסטית בנושא אקדמי טהור - בושה ובוז לאקדמיה הישראלית.  (לת) יואב
 • 06:38
 • 14.02.12

 •   הפלבלובים היחידים הם ראשי המתנחבלים,שרצים להכשיר את קיני הצרעות שלהם על חשבון משלם המיסים בכל תחום בחיי המדינה-זה האסון. וכל קהילה שפויה- תגיב ותמחה בדרך דמוקרטית-להבדיל מבריונות מתנחבלים-נגד עוולות,שיקוצים,גזל,מרמה=דרך הימין=באמצעות הפקר והרס הממשלה הנוכחית כמו קודמותיה. אין מקום לשום אוניברסיטה בשטחים הכבושים.שהמתנחבלים ילמדו כמו כולם באוניברסיטאות הקיימות. די לחליבה שלהם אותנו, והחיים על חשבוננו  (לת) שומר חוק
  • 07:43
  • 14.02.12

 •   מל"ג-ות"ת החליט לפני שנים שאין צורך בעוד אוניברסיטת מחקר בישראל. הקמת אוניברסיטה באריאל היתה החלטה פוליטית לא אקדמית  (לת) אנא בדוק, הבן ואחר כך תחליט
  • 09:27
  • 14.02.12

 •   מה זה קשור?! עדי
  • 11:05
  • 14.02.12

  מה שאתה מעלה כאן זה טענה אחרת ונפרדת, שאינה עולה בכתב העצומה. וכיוון שכך, הביקורת של 01 היא לעניין.

 •   קשור גם קשור. 01 אומר שזה "נושא אקדמי טהור" ולא היא. הקמת האוניברסיטה אינה נושא אקדמי כלל כי על כך החליט הות"ת. הרצון להקים שם אונברסיטה הוא צורך פוליטי ! על צורך אקדמי כבר הוחלט במל"ג ות"ת  (לת) הבנת הנקרא
  • 11:50
  • 14.02.12

 •   אריאל היתה מכללה ונשארה מכללה והיחס הקרימינלי שלהם לבעלי חיים מעיד על אופיים של ראשייה!  (לת) יוסי
  • 13:30
  • 14.02.12

 •   כמה הערות ואף על פי כן
  • 15:05
  • 14.02.12

  א. העצומה כלל אינה מזכירה את הטענה הזאת, וכל טיעוניה הם השתלחויות הנובעות מהאג'נדה הפוליטית של חבריה אשר לא מתמודדות עניינית עם מסקנות של המל"ג יו"ש.
  ב. החלטה לפני "שנים", לא הופכת מיידית את הרצון בהווה להפיכתה של המכללה לאוניברסיטה ל"צורך" פוליטי.
  ג. הייתכן שגם החלטת המל"ג, ההיא מלפני "שנים", נבעה אף היא משיקולים ולחצים פוליטיים?

 •   מה הבדל בין אוניברסיטה שהוקמה על חורבות שייח מוניס ואוניברסיטה שהוקמה על אדמות סלפית ? ההבדל שאחת נבנתה על בניינים בהם חיו אנשים והשנייה נבנתה על אדמות שבחלקן היו מעובדות.  (לת) סתם שאלה
  • 15:56
  • 14.02.12

 •   אחי, הרבה מלל, הרבה כעס, אבל אני לא רואה טענה כלשהי בדבריך...  (לת) בחור מבולבל
  • 19:04
  • 14.02.12

07 לספח את אריאל או לוותר על הרעיון. יואבחלב
 • 06:39
 • 14.02.12

ישראל הולכת ומאבדת את ציביונה כמדינה. אחת הבעיות האמיתיות שלה היא העדר גבול. ישראל חייבת להחליט אם אריאל היא חלק ממנה, ואז אין בעיה להקים שם אוניברסיטה. אחרי שנתנו לכל התושבים שם אזרחות ישראלית, או שאריאל היא שטח כבוש, ואז אין להקים שם אוניברסיטה.

 •   אילת, ירושלים, סביון, נהריה,אריאל, יפו ושיך מוניס הם שטח כבוש שסופח אחרי קום המדינה ומעולם לא סופחו כחוק! לספח אותם או לוותר על הרעיון !  (לת) מאירה פינקלמן
  • 07:19
  • 14.02.12

 •   השטחים שנכבשו ב 48 סופחו כחוק בעקבות הסכמי רודוס 1949 אמיר
  • 08:47
  • 14.02.12

  שטחים אלו נכללים במדינת ישראל הריבונית הן על פי החוק הישראלי והן על פי החוק הבינלאומי

 •   ודאי שסופחו כחוק, החוק הישראלי חל על כל תושביהן. יואל
  • 09:12
  • 14.02.12

  בסופו של דבר הקמתם דיקטטורה ביו"ש, עם תת בני אדם ובני אדם עליונים. הגיע הזמן שתשתמשו במוסר שאתם מתגאים בו כדי לראות את סבלם של בני האדם שהפכתם לתת אדם. תנו אזרחות לערביי יו"ש, או שתצאו מהשטח.

 •   הכרזנו על כל המקומות האחרים כשייכים לנו על אריאל לא!
  • 09:13
  • 14.02.12

  אשמח להתעדכן, אבל לא שמעתי שסיפחנו את אריאל. מדינות לא יכולות להתנהג כגנבים בלילה. לפחות באקדמיה זה לא נראה יפה

 •   כיבוש ודיכוי=חוק? יוסי
  • 09:24
  • 14.02.12

  גם מתן מעמד של אוניברסיטה תואם לחוק, עליך לבחור האם החוק הוא הקריטריון, אם כן- הצעד לגיטימי. אם הקריטריון הוא כיבוש ודיכוי- יש לסגור את אונ' תל אביב היא שייח' מוניס, ועל הדרך גם להחזיר את הכותל

 •   הטיעון הימני האווילי הזה שומט את הקרקע מהלגיטימיות של כל המדינה בכסילות אין קץ  (לת) מעירה למאירה במהירות
  • 10:08
  • 14.02.12

 •   בשטחים האלה חיים בני אדם עם זכויות. אפילו ערבים רחמנא לצלן. יואבחלב
  • 10:57
  • 14.02.12

  ישראל צריכה גבולות. אם לא יהיו לה גבולות היא פשוט לא תהיה.
  אם רוצים לייסד אוניברסיטה ישראלית באריאל זה מחייב שאריאל קודם תהפוך לישראל. ספחו את השטחים ותנו אזרחות לכל מי שגר בהם או שתשכחו מהרעיון הרע הזה.

 •   אמיר כותב כטוקבקיסט שכיר. מעולם החוק הישראלי לא סיפח שטחים אלה .  (לת) מאירה פינקלמן
  • 12:09
  • 14.02.12

 •   כלל לא "ודאי". בבקשה הראה הפניה לחוק שהחיל חוק ישראלי על מקומות אלה.  (לת) מאירה פינקלמן
  • 12:10
  • 14.02.12

 •   מה זה "הכרזנו"? מי הכריז? .הכנסת והממשלה מעולם לא הכריזו כך.  (לת) מאירה פינקלמן
  • 12:11
  • 14.02.12

08 כלבי הפבלוב מהאקדמיה, חותמי העצומה, ממש כברפלקס מותנה הם משחררים כללעז כהדג כל נושא אשר אינו תואם את השקפת עולמם השמאלנית קיצונית  (לת) חנן
 • 06:40
 • 14.02.12

09 ובתנאי שיפתחו פקולטה ללימודי האיסלם והנצרות ושיוויון מלא בין היהודים והפלסטינאים  (לת) פלץ
 • 06:54
 • 14.02.12

 •   ובתנאי שהמשטרה הפוליטית והפרקליטות השמאלנית יפעלו נגד פורעי בילעין ונגד כל חתרן מהשמאל הקיצוני  (לת) דרור הנאור מרמת גן
  • 08:40
  • 14.02.12

 •   מה רע בשיוויון מלא ללא הבדל דת, מין וגזע ? קראת פעם את מגילת העצמאות על עקרונותיה לחמו מיטב בנינו והגדירה את הקמתה של מדינת ישראל ?  (לת) ישראלי
  • 10:26
  • 14.02.12

 •   המידע שנמסר כאן שגוי. נאום ההכרזה של בן גוריון ממש לא עניין אף אחד , והיה חסר משמעות גם מהבחינה המשפטית עד שנים רבות אחר כך. מיטב בנינו לחמו למען קיום יהודי בארץ ישראל וניפנוף לכל הרוחות של האויב הערבי. בהכרזה לא כתוב שהמדינה תהיה דמוקרטית , זה לא עניין אף אחד.  (לת) ד"ר גדעון ארליך
  • 11:50
  • 14.02.12

10 שכחתם להזכיר שכל קיומו של מלג ישע גל
 • 06:55
 • 14.02.12

הואישע נא לעקוף את המלג ולהכשיר את אריאל

 •   טעות היא בידך אזרח
  • 07:10
  • 14.02.12

  מל"ע לא הורם כדי לעקוף את המל"ג. המל"ג, בקוצר ראות אופייני לשמאלנים קיצוניים, טען שהוא לא מוסמך לדון במה שקורה מעבר לקו הירוק, וכך הם חשבו לחנוק את המקום הזה. ובכן, לאור החלטתם לא היתה ברירה אלא להקים גוף שכן יהיה מוסמך לדון שם.
  ועכשיו, כל מ שנותר להם לעשות זה לחתום על עצומות פתאטיות ולייצר כותרות בעיתון הארץ.

 •   האמת על מל"ג יו"ש אקדמאי בכיר
  • 08:13
  • 14.02.12

  1. מל"ג יו"ש הוקם כי השמאלנים במל"ג לא היו מוכנים להתייחס למוסדות ביו"ש. השמאלנים הקימו אותו ועכשיו הם מתחרטים, כי הם לא אוהבים את החלטותיו.
  2. על פי החוק, למל"ג יו"ש סמכויות ביו"ש כמו למל"ג בישראל. המל"ג בישראל רק מהווה חותמת גומי למל"ג יו"ש ויכול לעצור החלטה רק אם נפלו אי סדרים טכניים באופן קבלתה.

 •   גל שכחת שיש חוק. והחוק ביו"ש קבע שהריבון בשטח הוא הצבא (שטח תפוס צבאית) וכל המערכות האזרחיות כפופות לו (כולל הבנייה והפיתוח) ולכן היה הכרח להקים מל"ג יו"ש. הרמטכ"ל לא יכול להיות מעל מל"ג (הותיקה) ולהנחות אותה  (לת) משה
  • 10:10
  • 14.02.12

11 הקבוצה השולית הסהרורית הזו--בושה לאקדמיה ולמדע שלמה קהלני-רמת גן
 • 06:56
 • 14.02.12

חלק מהם לוחמים בכל העולם להחרמת כלל האוניברסיטאות בישראל.

הלוחמה הספציפית נגד האוניברסיטה באריאל - מעידה על המחרימים , לאיזה שפל מוסרי מביאה השמאלנות.
בכל העולם וגם בישראל: "השמאלנות משחיתה"

 •   קהלני צודק בזה שהוא רואה את השפל המוסרי של הקבוצה. אבל הם לא "סהרורים". הקבוצה פועלת כיחידת לוחמה פסיכולוגית יעילה, אמנם נגד האחיזה היהודית בארץ, אך זה לא אומר שהיא "סהרורית" , אלא רק שהמערכת הערכית שלה היא שלילית ממש כמו של כל הארגונים בעולם שפועלים נגדנ היהודים בכל מקום.  (לת) שושנית ברוסט
  • 07:27
  • 14.02.12

 •   הקבוצה השולית והסהרורית הזו,שולטת בתיקשורת,וברה"מ!!  (לת) דרור הנאור מרמת גן
  • 08:41
  • 14.02.12

12 האקדמאים האלה כנראה עוד לא הבינו תומר39 תל אביב
 • 06:57
 • 14.02.12

שההשכלה היא ההיפך מנבערות, ולא ההיפך מלהשתייך לצד הלא נכון של הפוליטיקה. כנראה אותם אקדמאים חושבים שהשכלה אקדמית היא תעודת עליונות שצריך לחלק רק למקורבים ואנשי שלומנו. ואולי במקרים רבים זה מה שהם עושים.

 •   אם היית קורא בין השורות היית מבין שזו החלטה פוליטית - "מלג יוש" הוא גוף עוקף מל"ג שטרם הוכיח את נאמנותו למחקר מדעי אלא להיפך, לאידיאולוגיה הרסנית.  (לת) אלון
  • 09:37
  • 14.02.12

 •   יודע לקרוא רונן
  • 12:44
  • 14.02.12

  אם לפחות היית קורא מאמר חקר אחד של החוקרים מאריאל אוליי היית לך זכות לדבר על "הנאמנות למחקר המדעי". כמו כל נבער חשוך אתה לא צריך עובדות כדיי לכתוב שטויות. אתה יכול להיות בעד או נגד השהייה בשטחים/יהודה ושומרון אבל מל"ג יו"ש הוקם כי מל"ג טענה שיו"ש הוא לא בסמכותה

 •   למעשה, אני לא קורא הרבה מאמרי מחקר משם כי הם פשוט לא מגיעים לכתבי העת/הכנסים המובילים בתחומי. אבל אין ספק שעלית על הנקודה - הם הקימו גוף שאינו עצמאי ואינו נטול פניות על מנת שיאשר את "רמתם" הנאותה...  (לת) אלון
  • 16:32
  • 14.02.12

13 אקדמאים יקרים אתם באמת לא צריכים להיות צנועים, אתם באמת לא כל כך גדולים ( כדברי גולדה מאיר). חנן
 • 07:05
 • 14.02.12

אם הבסיס להקרת אוניברסיטה היא "עירוב האקדמיה הישראלית באידיאולוגיה של כיבוש" צריך להחרים את אוניברסיטאות קליפורניה וטקסס מדינות שנכבשו ממקסיקו, האוניברסיטה בגדנסק שהיתה דנציג של גרמניה המזרחית חצי האונברסיטאות בקפריסין אחרי שיחלטו מי הכובש ומי הכבוש. לא מערבים יותר את האקדמאים באידיאולוגיה של כיבוש מאשר מערבים את החשמלאים, הטבחים הנגרים או הגננות הגרים העובדים בשטח יהודה ושומרון. האידיאולוגיה של החשמלאים, הטבחים הנגרים או הגננות וזיקתם לדמוקרטיה לא פחותה מזו של בעלי תואר דוקטורת. לא רוצים אז לא צריכים לעבוד שם. אקדמאים יקרים אתם באמת לא צריכים להיות צנועים, אתם באמת לא כל כך גדולים ( כדברי גולדה מאיר). המכינה עברה את המבחן מגיעה לה את התואר. אם נמצא סטודנט לדוקטורת בויצמן שגר בשומרון התסרבו לו את התואר?

14 תומכים במהלך. אין להפלות לרעה אף מוסד. ונמשיך להיות חלוקים בנושא פישמן
 • 07:18
 • 14.02.12

הלגיטימיות של אריאל.

15 כמה סטודנטים מהשטחים לומדים שם  (לת) או שזו מכללה רק עבור מתנחלים
 • 07:23
 • 14.02.12

 •   רוב הסטודנטים ישראלים לא-מתנחלים אקדמאי בכיר
  • 08:15
  • 14.02.12

  ויש שם יותר סטודנטים ערבים-ישראלים מאשר מתנחלים.

 •   באריאל לומדים יהודים וערבים. בדוק!!!! אם ערבים תושבי איו"ש? - איני יודע, אבל משוכנע שיש פחות יהודים  (לת) בביר זית, למשל....
  • 11:15
  • 14.02.12

16 אם המכללה באריאל אכן עומדת בסטנדרטים של אוניברסיטה, אין סיבה לשלול ממנה את האפשרות להתפתח. הגוון הפוליטי חסר משמעות. האוניברסיטה העברית קמה בשל אינטרס לאומי, ולא לתפארת המחקר. בכל מקרה, אוניברסיטה באריאל תהיה הרבה פחות פוליטית ולאומנית משאר האוניברסיטאות בשטחים.  (לת) דוד
 • 07:24
 • 14.02.12

17 מה זה נגיד המרכז?  (לת) יגאל כהן-אורגד
 • 07:25
 • 14.02.12

18 איזה כיבוש? על מה אתם מדברים? אני לא רואה שום כיבוש  (לת) גדעון סער
 • 07:26
 • 14.02.12

19 לטלילה נשר: עושה רושם שהבחירה שלך אילו שמות מתוץ 300 (!) החתומים להזכיר במפורש אינה מקרית. האם זה לא מגמתי מצידך?  (לת) הטייה בהצגה עיתונאית
 • 07:26
 • 14.02.12

20 עירוב אקדמיה בפוליטיקה? יים
 • 07:33
 • 14.02.12

השאלה היא תמיד מי הוא הטוען טענה זאת; למעשה, העצומה של 300 הפרופסורים השמאלנים מהווה בעצמה עירוב של שאלות אקדמיות בפוליטיקה. השאלה היחידה שצריכה לעמוד היא: האם רמתו של המוסד מאפשרת להקנות לו הכרה אוניברסיטאית.
אבל, כרגיל, לשיטת השמאל, מה שאסור לימין לטעון - מותר לו, לשמאל.

21 כל הכבוד לחותמים על העצומה. אין מקום לאוניברסיטה נוספת שלא רק שגזלה אדמות-גם גוזלת כספים.מאידך-כמו שהכשירו בימין את שרץ גרוניס, כך יש גם יו"ר מל"ג לשטחים-שמתם לב? מערכת בתוך מערכת שכולנו מממנים מכיסנו לכיפות הסרוחות שחיות על חשבון כל העולמות. עוול משווע,שעליו סער עושה את הקופה שלו,יחד עם הביבי מלך ההפקר  (לת) שומר חוק
 • 07:39
 • 14.02.12

 •   חתיכת צבוע כל ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואני לא צריך להתנצל יהודי גאה
  • 18:58
  • 16.02.12

  על זה.אנחנו נהיה פה בכל מקום כי זה שלנו.דבר שני חתיכת צבוע לפי האידיאולוגיה שלכם גם תל אביב למשל היא שטח כבוש (שייח מוניס) אז במה היא שונה מאריאל בדיוק? אני מציע לכם לעוף קיבינימט מהארץ הקדושה הזאת אנשים כמוך לא ראויים להיות פה...חחח עלק גזלנו אדמות זה שלנו מימים ימימה תבדוק בהיסטוריה ותראה במקום להגיב תגובות חסרות בסיס.

22 אלה אותם 300 שמופיעים בכל עצומה "בשם האקדמיה."  (לת) ר
 • 07:39
 • 14.02.12

23 צבועים ופחדנים  (לת) אני חושב
 • 07:41
 • 14.02.12

24 יבורכו אנשי האקדמיה אפרת
 • 07:41
 • 14.02.12

סוף סוף המשכיל בעת הזאת לא ידום!!!!

25 יש לעצור את הביזיון המכונה מכללת אריאל!  (לת) אורן
 • 07:48
 • 14.02.12

26 2 מסקנות יוסי
 • 07:51
 • 14.02.12

1. אם אסור אז אסור לערב באידאולוגיה בכלל- לסגור את המחלקה לפוליטיקה באוניברסיטת בן גוריון!

2. לסגור את אוניברסיטת תל אביב שיושבת על שטח כבוש, לא ניתן יד לכיבוש ודיכוי! (שייח' מוניס).

27 פילק וגורדון. איזו הפתעה כבירה.  (לת) אסי
 • 07:52
 • 14.02.12

28 "עירוב האקדמיה הישראלית באידיאולוגיה של כיבוש" - זה המעשה של החותמים הצופה The Observer
 • 07:55
 • 14.02.12

אם אין להם טענות ענייניות לגבי החלטת הוועדה הבודקת אז הם היחידים המפעילים שיקולים פוליטיים. אם הם מתעניינים בזכויות אדם, עדיף שימחו על קיומן של אוניברסיטאות בסוריה.

29 מסתבר שהאקדמיה הישראלית קופצת רק שמדובר בהתנחלות, מה קורה עם זה שהאקדמיה הישראלית מטוהרת ממזרחים, ערבים ונשים?  (לת) לא בבית ספרנו
 • 08:03
 • 14.02.12

30 כרגיל, הארץ נותן במה מרכזעת לקבוצה שולית והזויה של שמאל סופר-קיצוני. 300 "אקדמאים" חתמו על העצומה מתוך מאות אלפי אקדמאים בארץ, ואתם עושים מזה כתבה מרכזית?  (לת) קורא חושב
 • 08:11
 • 14.02.12

31 מכללת אריאל הוקמה על אדמות מדינה לעומת אוניב' ת"א שהוקמה  (לת) על שיח ג'רס
 • 08:23
 • 14.02.12

32 לאקדמאים שמתנגדים לאוניברסיטה באריאל מטעמים פוליטים אני אומר : שולי
 • 08:24
 • 14.02.12

כפי שאמר אבו-מאזן ה"שותף" שלהם לתהליך השלום שהכיבוש נמשך 63 שנים ושהם פליטים כבר 63 שנים . ז"א שהכיבוש הוא לא משנת 1967 של יו"ש בלבד אלא של כל המדינה משנת 1948 , זה אומר שגם אוניברסיטאות תל-אביב , חיפה, באר שבע ובר-אילן כולם אינם ברי הכרה אצל שכננו הערבים ושותפנו לשלום. ההכרה במדינת ישראל באו"ם היא לא סוף פסוק אצל אוייבנו/שותפנו. בנוסף לכך והחשוב יותר לא מסיבות דתיות דווקא אלא מסיבות היסטוריות , תרבותיות ולאומיות חבלי ארץ שייכים לעם ישראל ויש לנו את כל הזכות ההיסטורית לטעון לבעלות על נחלת אבות ואיםן מה להתבייש בכך. האם גרמני או צרפתי או אנגלי או כל עם אחר יוותר על ארצו מכיבוש ע"י עמים אחרים גם לאחר 2000 שנים ? אני חושב שלא.
האם הספרדים היו מוותרים על חצי האי האיברי שהיה כבוש מעל 700 שנים??
הם לא וויתרו וכבשו בחזרה .
ואפילו שהיה כבוש (כמו ארץ ישראל ) 1500 שנים בידי המוסלמים הם לא היו מוותרים בשום אופן.
האם איראן שהיתה כבושה מאות שנים ע"י הערבים היתה מוותרת על לאומיותה האיראנית?
אין שום סיבה שעם ישראל יוותר על מורשתו וארצו בגלל אנשי שמאל יהודים שאיבדו את הקשר עם עברם.
כל זה לא אומר שאי-אפשר להגיע לשלום עם אוייבנו . צריך להגיע לשלום מתוך אמונה בצידקתנו ההיסטורית הצרופה ולא לקבל את שיכתוב ההיסטוריה השיקרי של אוייבנו ולאמץ אותו כאילו זו אמת היסטורית .

 •   סופסוף תגובה לעניין! ישראל כבר ויתרה מספיק. מה עם אור כשדים? מה עם הפרמידות שבני ישראל בנו במצרים? כל המקומות האלו הם שלנו בצדק! מי שמוכן לוותר אליהם משליך חלקים חשובים מהתרבות היהודית!  (לת) וצדק לכל
  • 15:52
  • 14.02.12

 •   ואל תשכח/י את ברוקלין :)  (לת) ר
  • 10:00
  • 15.02.12

33 וודאי שיש חשיבות למיקום גאורפי לאוניברסיטה קילמו
 • 08:24
 • 14.02.12

המרכז הבינתחומי הרצליה מתעלה כמעט בכל פרמטר אפשרי על "המרכז האוניברסיטאי" אריאל, אבל הוא לא יקבל הכרה לעולם כאוניברסיטה, פשוט כי יש החלטה של המל"ג לקדם אוניברסיטאות בפריפריה, והרצליה, היא לא כזו...

34 אני סטודנט לתואר ראשון בפסיכולוגיה רונן
 • 08:25
 • 14.02.12

כולם מכירים את המאבק על כניסה לתארים שניים בפסיכולוגיה קלינית. למרות המאמצים שלי להשיג ציונים מעולים בתואר ראשון, אני נמצא גבולי ביכולת שלי להתקבל לתואר שני. אחת מהמרצות החביבות עלי בלימודים שאלה אותי למה שלא ארשם לאקדמית באריאל. לטענתה ציוני הסף שם נמוכים יותר וסיכויי הקבלה שלי לתואר שני בפסיכולוגיה שם הם לא רעים בכלל. ואני הסברתי לה שלמרות הרצון העז שלי להתקבל לתואר שני, בחיים לא אנסה להתקבל ללימודים באריאל. הסברתי לה שהתנחלות הוא פשע. ואותי זה לא מעניין אם קיימים במדינה שלוש מאות מתנחלים או שלוש מאות אלף. פשע הוא פשע, ומי שמשתף פעולה עם ההתנחלות, גם אם זה "רק" שלוש שנות תואר שני, הוא פושע. כף רגלי לא תדרוך שם, גם אם זה יחסל את הסיכוי שלי ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה בארץ.

35 פוסט ציונים משה
 • 08:26
 • 14.02.12

אם נפעל לפי שיטת אותם אקדמאים צבועים צריך לבטל גם את אוניברסיטת ת"א היושבת על אדמות שיח מוניס - כפר ערבי שנכבש במלחמת השחרור.

 •   את"א היא בישראל, הייטקיסט, הרצליה קיפוח
  • 20:09
  • 14.02.12

  אריאל לא.

  אתה יכול באותה מידה להקים אוניברסיטה בירדן או בהונגריה או בסין, היא עדיין לא תהיה חלק מישראל.

36 אוניברסיטה בע"מ טומר
 • 08:33
 • 14.02.12

בתור אחד שלמד שם הרמה הכללית של המקום רחוקה מאד
מרמה של אוניברסיטה .

37 גם אני רוצה להיות אוניברסיטה!!  (לת) עי
 • 08:37
 • 14.02.12

38 מעניין,עצומה של 300 שמאלנים קיצוניים,תופסת מקום בולט יותר מפסיקת ביהמ"ש כי המשטרה הפוליטית המושחתת תפצה פעילי ימין בגין מעצרים פוליטיים בלתי חוקיים שהיא ערכה,בשירות החונטה השמאלנית השלטת במדינה.  (לת) דרור הנאור מרמת גן
 • 08:37
 • 14.02.12

 •   לדרור הלא כל כך נאור מוטי
  • 09:29
  • 14.02.12

  אז גם כשבית המשפט פוסק לטובתכם אתם לא מסוגלים להתנער מתסביכי הנחיתות והרדיפה המושרשים שלכם וממשיכים להתבכיין. ימנים, בית המשפט פסק לטובתכם, אתם הרוב בארץ הזאת,אתם פוגעים בנו בכל דרך חוקית (או לא חוקית). תרדו כבר מאיתנו עם הבכיינות העלובה שלכם. אנחנו השמאלנים האחרונים. אנחנו לא חונטה ולא בטיח, מקסימום מיעוט נרדף.

 •   אתם האמא של החונטה נונו
  • 09:43
  • 14.02.12

  יושבים במוקדי הכוח בבתי המשפט, בפרקליטות ובתקשורת.
  אתם מיעוט ותמשיכו להיות נרדפים כל עוד אתם רק מחפשים להזיק למדינה ולעם היהודי תחת המטריה של הקרן החדשה ושל הכסף של אחמדיניג'אד.

 •   הבכיינות היא חלק מה DNA הימני. ראה האשמת השמאלנים (והיהודים) בתבוסת גרמניה במלחה"ע ה-I  (לת) אדולף הנאור
  • 09:56
  • 14.02.12

 •   נכון, והם גם תוקעים סכין בגב האומה ובגללם הפסדנו במלחמת העולם הראשונה.  (לת) דרור הנוער
  • 09:58
  • 14.02.12

 •   כמה אקדמאים יש במדינה? 300 השמאלנים האקדמאים אינם מהווים פרומיל מהאקדמאים בישראל!  (לת) !
  • 10:19
  • 14.02.12

 •   מוטי - די לדמעות התנין ולהעמדת פני מסכן בצביעות אין-קץ  (לת) אזרח
  • 11:17
  • 14.02.12

 •   אתם מיעוט שהוא בעיקר מזיק ומיותר  (לת) ימני
  • 12:52
  • 14.02.12

 •   היגיע הזמן שתהפכו מיעוט שולי נרדף, זה עוד לא קרה  (לת) אלי
  • 16:29
  • 14.02.12

39 יהודים בליסטיים פחדנים Mario
 • 08:46
 • 14.02.12

מה יגיד ה פריץ
קבוצה של יהודים גלוטיים שמפחדים מי מה יגיד ה פריץ
ללא כל חוט שידרה
בידוק כמו בלא מעט מקומות באורופה ליפני ה מייל חמה
גועל נפש אמיתי
לא למדנו כלום
כאשר יהודי ניצב זקוף מול האויבים תמיד יש איזה ..........שמפחד ו מיתקופף

40 הו הצביעות.... האם ה-300 המלומדים האלה, טרחו לבדוק כמה ערבים מהשטחים משיגים כך השכלה גבוהה? האם הם יודעים שאחוז הערבים שם עומד על כ-35 אחוז, ושאר האוכלוסיה שם מקבלת אותם ללא משוא פנים? די עם הבולשיט
 • 08:48
 • 14.02.12

כדאי לשלול לאותם 300 את התואר האקדמי עקב חוסר באינטליגנציה בסיסי. לבדוק את הנתונים קודם להטחת האשמות

 •   בכלל לא קשור אלון
  • 09:39
  • 14.02.12

  לא כל מכללה הופכת להיות אוניברסיטה ולא משנה מי לומד בה. מוסד הופך להיות אוניברסיטה בהתאם ליכולות האקדמיות שהוא מפגין ובהתאם לצרכי המדינה. כאן מדובר בהחלטה לעקוף את הגופים הרשמיים ע"י יצירת גוף בשם מל"ג יו"ש שמדווח לאלוף הפיקוד... איפה נשמע שגוף מחקרי מדווח למפקד הריבון בשטח? רק במקום סהרורי כמו השומרון...

 •   נכון , לא קשור לכלום. השמאלנים האלה שונאים , שונאים שונאים. ויעשו הכל נגד היהודים שמיישבים את הארץ בלי קשר ךכךום.  (לת) שמעון יפה-נוף
  • 12:14
  • 14.02.12

 •   כמה ערבים מהשטחים - נאדה אפס זירו מימי
  • 12:14
  • 14.02.12

  ערבים משהטחים לא יכולים בכלל להכנס לאריאל - איך יכנסו לאוניברסיטה?
  אפילו אם יצליחו לעבור בכל המחסמומים בדרך מ- ואל אריאל

 •   ואני מניח ש"שמעון יפה נוף" אוהב אוהב אוהב... כשתרגיש בוגר מספיק לתשובה עניינית אחווה דעתי  (לת) אלון
  • 16:34
  • 14.02.12

41 יש שם המון ערבים... מצחיק שעד שיש קצת דו-קיום דווקא השמאלנים מנסים להרוס אותו...  (לת) חח
 • 08:51
 • 14.02.12

42 יש יהודופובים מכחישי שואה ויותר גרוע מכחישי ארץ ישראל @ בנצי - א @
 • 08:52
 • 14.02.12

ורוצים להשלים את טיהור אתני של מזרח התיכון משארית היהודים ונוצרים למען האיסלם הנאור !!!!

43 לדעתי זה לא עניין של אקדמיה ופוליטיקה אלא נושא של תקציב דוקטורנטית מחיפה
 • 08:54
 • 14.02.12

האוניברסיטאות סובלות מתקציב נמוך ועלוב דבר שמשפיע עליהם ומעלה את קרנן של מכללות פרטיות ומאפשר רק לבעלי ממון לקבל השכלה טובה וברמה. במקום לפתוח עוד אוניברסיטה שתצרוך משאבים, עדיף היה להשקיע במוסדות הקיימים את 15 המיליון שמיועדים לאוניברסיטה באריאל.

 •   אריאל אינה מכללה פרטית אלא מכללה אזורית רק תיקון קטן
  • 11:39
  • 14.02.12

  לכן שכר הלימוד שם זהה לזה של האוניברסיטאות והטענות על השכלה לבעלי הממון לא נכונות.

  אם כבר, בגלל שאריאל היא יחסית בפריפריה אז דווקא היא נותנת הזדמנות להשכלה לחסרי אמצעים יותר מאשר אוניברסיטה שיושבת ברמת אביב והמחירים באזור שלה מרקיעי שחקים.

44 זנדבק חתום על העצומה הזאת, והוא גם קרא לשים את כתבי קפקא בגרמניה ולא בספרייה הלאומית בירושלים. כלומר, אין הוא נגד הכיבוש אלא נגד עם ישראל ונגד ארץ ישראל כולה. בושה וחרפה.  (לת) נועה אלדר
 • 08:58
 • 14.02.12

45 השוק הישראלי מעריך את הדיפלומות שלהם באופן הכי מדויק , כלום  (לת) גדי
 • 09:02
 • 14.02.12

46 "זה שהם לא באים זו שאלה אחרת" תחת משטר צבאי
 • 09:04
 • 14.02.12

קצת קשה להגיע - חשבת על זה, פרופ' מאירשטיין? לא צריך הרבה השגים אקדמיים כדי להבין את זה - אפילו לא דוקטורט. מה שמוביל למסקנה הלוגית המתבקשת שהאקדמיה בישראל מוזילה את הערך של לימודים אקדמיים בכלל.

47 ניב גורדון: האם לא מדובר באותו מרצה מהפקולטה המהוללת שנגדה נקבע שאם לא תהפוך משלוחה פוליטית רדיקלית לפקולטה אקדמית ימלצו לסגור אותה ? אז הוא בא ללמד אותנו מה זה אקדמיה ופוליטיקה ? רוברט
 • 09:06
 • 14.02.12

בהצלחה לאוניברסיטת אריאל.

48 אני בעד אריאל ובעד האוניברסיטה  (לת) שי
 • 09:06
 • 14.02.12

49 בושה לעם ישראל שיש יהודים בא״י שכל כך מהר מחרימים  (לת) אהוד
 • 09:09
 • 14.02.12

50 מרצים שמאלנים חיתמו על עצומות ככל שתחפצו זוהי הדמוקרטיה במיטבה מה לעשות השלטון כרגע הוא ימני וזה מה שהוא מאמין בו כאשר השמאל יהיה בשלטון יפעל ככל העולה על רוחו  (לת) דוד קרוזרמן
 • 09:09
 • 14.02.12

 •   הבנתי אותך, כלומר ממשל ימני יכול להרוס את מבנה האקדמיה הישראלי בשם הדמוקרטיה? אתה בכלל מבין מה הן ההשלכות של הקמת אוניברסיטה נוספת? של גוף עוקף מל"ג כמו מל"ג יו"ש?  (לת) אלון
  • 09:42
  • 14.02.12

 •   השמאל ה'נאור' ה'פלוראליסטי' סגר את ערוץ7  (לת) חופש ההתאגדות, חופש המידע, חופש הביטוי
  • 10:53
  • 14.02.12

 •   "אלון", היה עדיף שתשתוק ולא תגיב תגובה פבלובית. האמת, נראה לי שאתה טמבל קטן, למרות שיתכן  (לת) שיש לך איזה "תואר" במדעי הכלום...
  • 11:21
  • 14.02.12

51 בהצלחה לתלמידי אריאל  (לת) נגה
 • 09:18
 • 14.02.12

52 מי שקובע אלו 97% האקדמאים הציונים, ולא 3% הסהרורים שפועלים להחרמת המוסדות האקדמיים של ישראל (שבהם הם עובדים) בכל העולם.  (לת) מי כאן פועל ממניעים פוליטיים?
 • 09:21
 • 14.02.12

 •   מי שקובע זה 97% האקדמאים שמפחדים ממה שה"גבעות יוגנד" יעשו להם בקרוב. בכל מקום בעולם שבו "זה" קרה, רוב האוכלוסיה שתקה.  (לת) הנאור
  • 10:01
  • 14.02.12

53 אם האקדמיה עונה לפרמטרים אקדמיים, זהו המבחן היחיד בו היא אמורה לעמוד אידאולוגים עאלק
 • 09:30
 • 14.02.12

אריאל היא עיר ואם בישראל לדעתם של אלה היושבים בה, וזכותם לדעה כזאת.
היא לגיטימית בדיוק כמו הדעה ההפוכה, זהו הפלורליזם, זוהי הדמוקרטיה, כך נראים חיינו כשהשוני בדעות הוא לגיטימי ואפילו רצוי.
איש באומנתו יחיה כל עוד אינו לוקח את מרחב המחייה של השני באופן לא חוקי, כל עוד לא פוגע באיכות חייו של שכנו באופן לא חוקי, כל עוד אינו ממרר את חיי האחר באופן לא חוקי.
כך גם ועדות הקבלה, הן לגיטימיות, כי יש זכות לכל אחד לחיות את חייו ליד אנשים המוצאים חן בעיניו.
כלומר כל מי שאריאל נראית לו לא לגיטימית, לא נאורה, לא שווה או לא כל דבר אחר, מוזמן להדיר את עצמו ממנה.
אבל להדיר את אריאל כדעה כללית? כשהיא לגמרי לגיטימית בעיני השלטון שקיבל רוב אלקטוראלי? מה קרה הפכנו לדיקטטורה של מיעוט? ומה יקרה עם רוב האקדמאים בישראל מחזיקים בדעות הפוכות לרוב האוכלוסיה, אז נאפשר להם לכפות את דעת המיעוט על הרוב שאינו דוקטורים פרופסורים ושאר ירקות?
איך פתאום יש לאקדמאים זכות יתר על פני בוזגלו בדמוקרטיה? 

 •   נכון, אבל פרמטרים אלו נקבעו ע"י גוף עוקף מל"ג ולכן אין להסיק מכך שהמכללה עומדת בסטנדרטים. מהמעט שראיתי - היא לא.  (לת) אלון
  • 09:44
  • 14.02.12

 •   הסוציולוגים מאוניברסיטאות ירושלים, ת"א וחיפה עשו מחקרים על העיר, הקבוץ והמושב אבל לא על ההתנחלויות  (לת) חשיבה פרימיטיבית, שאם לא יחקרו, ההתנחלויות תעלמנה
  • 12:14
  • 14.02.12

 •   אלון, אתה מבלף, כאשר אריאל ביקשה הכרה מהמל"ג טענתם שהיא מעבר לקו הירוק ולכן אין סמכות למל"ג, בכדי לטרפד את ההכרה, נדהמתם כאשר התברר שיש מל"ג גם ביו"ש, אתה לא מהראויים לשפוט, העובדות כלל אינן מעניינות אותך, אתה שמאלן וזה אומר הכל...  (לת) איציק המרכז izikhe@gmail.com
  • 22:06
  • 14.02.12

 •   שפיציק, לא מפיך ,פשיסט-כהניסט זב ריר, אנו חיים. אדרבא, הקימו את המוסד המגוחך הזה. אני בעד. עוד בית חרושת לתעודות חסרות ערך. השאלה שנותרה היא אם האוניבר-טיזה החדשה תנפיק לשוק בוגרים כמו הסטודנט ההוא למשפטים מ"בר מינן" שמרצה עכשיו מאסר עולם רק כי ראש ממשלת ישראל הנבחר ומדיניותו לא מצאו חן בעיני הרבנים שהסיתו אותו לרצח... ערן ארגוב
  • 14:44
  • 15.02.12

  שפיציק, לא מפיך , פשיסט-כהניסט זב ריר, אנו חיים. אדרבא, הקימו את המוסד המגוחך הזה. אני בעד. עוד בית חרושת לתעודות חסרות ערך. השאלה שנותרה היא אם האוניבר-טיזה החדשה תנפיק לשוק בוגרים כמו הסטודנט ההוא למשפטים מ"בר מינן" שמרצה עכשיו מאסר עולם רק כי ראש ממשלת ישראל הנבחר ומדיניותו לא מצאו חן בעיני הרבנים שהסיתו אותו לרצח...

54 בארץ מאות אלפי אקדמאים 300 חותמים מהווים מיעוט זניח  (לת) צצ
 • 09:36
 • 14.02.12

55 האם טלילה נשר היא כתבת לעניני עצומות, או כתבת לעניני חינוך?! קורא "הארץ"
 • 09:39
 • 14.02.12

האם כך מסקרים אצלכם בעיתון את עניני החינוך? זהו? נפתרו כל בעיות החינוך בישראל? כתבת לעניני חינוך, או לעניני עצומות? מה חדש? זוהי ההתיחסות המקצועית לתחום החינוך, בסיקור העיתונאי של "הארץ"?

56 חבורה של שרלטנים. נונו
 • 09:39
 • 14.02.12

אין פלא שרוב החותמים על העצומה מגיעים מהפקולטות למדעי הרוח. כל מה שהם זה נפיחה אחת גדולה ורועשת. בעיקר בתחום מדעי הכלום ושומדבר יושבים העמלקים האלה ומשם מזהמים את כל האקדמיה. יושבים שלושה פלצנים כמו ניב גורדון,דני פילק ואורי רם שמלמדים בפקולטה שהמליצו לסגור אותה, לא בגלל הגישה הפאשיסטית ואנטי פלורליסטית שבה הם נוקטים ולא בגלל סתימת הפיות אלא בגלל הרמה האקדמית הנמוכה שלא עומדת בסטנדרטים. אלה הם חלק מהאנשים שעוד מעזים להלין על מוסדות אחרים... מוטב להם לו יצטרפו לפקולטה האקדמית של אוניברסיטת אל נג'אח או ביר זית.

57 כנופיה של משת"פ חמס שחיה ע"ח הציבור.  (לת) אין מה להתיחס עילהם
 • 09:40
 • 14.02.12

58 אקדמאים שמאלנים שישאלו ערבים מה הם חושבים על הקמפוס באריאל - הכנסו לכתבה יופי נחמה
 • 09:47
 • 14.02.12

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3970362,00.html

 •   כבר מזמן נכתב ב'הארץ' שהערבים הלומדים באריאל בוגדים במאבק הלאומי ג. לוי, אל-ארץ, פילסטין
  • 11:00
  • 14.02.12

  ביום ראשון פורסם ב"הארץ" מאמר של גדעון לוי תחת הכותרת "ערבי במכללת אריאל". במאמרו האשים לוי את הסטודנטים הערבים הלומדים שם כי " במאבקם למען שוויון זכויות ושיפור מצבם הכלכלי, כבר מזמן הפקירו חלק ניכר מערביי ישראל את הסולידריות עם בני עמם שמעבר לקו הירוק".

59 פלצנות בדרגת אומנות עמי
 • 09:51
 • 14.02.12

שהשמאלנים יפי הנפש ידאגו להחזיר את אוניברסיטת תל אביב שהוקמה על שטחו של הכפר שיח מוניס.

60 אני מהאקדמיה ואני ממש בעד ... כ.
 • 09:51
 • 14.02.12

ראשית כי אני רציונאלי - יותר מוסדות מחקר משמעו יותר מקומות עבודה לאנשי מחקר והנדסה.

ושנית כי אינני שונא ישראל , בניגוד לחותמי העצומה המיותרת הזו.

 •   אתה מהאקדמיה אבל לא ממש חכם. אתה פשוט טועה אבי
  • 10:23
  • 14.02.12

  יותר מוסדות לא אומר יותר מקומות עבודה לאנשי מחקר.
  עוד מוסד לא מביא איתו כסף. הכסף שיש היום יתחלק על יותר מוסדות.
  יש כפל מערכות ובזבוז כספים - למשל שני מנכ"לים, כפל בניינים, כפל אנשי מנהלה וכו'. זה בזבוז.
  בשורה התחתונה זה יחייב קיצוץ של משרות ולא תוספת של משרות מחקר.
  זה פשוט בזבוז. אין שום סיבה להוסיף עוד אוניברסיטה באזור המרכז. מילא היו רוצים בגליל אבל במרכז? זו החלטה פוליטית לחלוטין שבינה לבין תכנון האקדמיה בישראל אין שום דבר.

 •   מציע שתחסוך את הסופרלטיבים על חוכמה כ.
  • 21:48
  • 14.02.12

  ראשית כי אתה לא באמת יודע מי הכותב ( ואם ידעת מן הסתם היית אוכל איזו צפרדע כאות הזדהות עם חסרי הבינה בממלכת החי ).

  אתה שוכח לכלול תרומות מחו"ל , יותר פעילויות אקדמיות מכניסות כגון פטנטים והמצאות ובוודאי גרנטים מחקריים - כמובן שאנשי שמאל ואנטישמים מכל העולם ינסו להחרים , אבל האנשים והמוסדות הנאורים עדיין שולטים בעולם האקדמי המערבי.

  לכן , אבי הלא רציונאלי שמדבר מפוזיציה אנטי ציונית וממש לא בהיגיון מקובל : יותר מוסדות = יותר מחקר = יותר חוקרים ומרצים ... יותר פעילות ... ובא לציון גואל.

61 תואר ראשון בקולנוע זה "אקדמאי"?  (לת) מת להצטרף
 • 09:52
 • 14.02.12

62 תומך בגדעון סער ובמאמציו להכשיר את אריאל כאוניברסיטה  (לת) ניצן ב
 • 09:56
 • 14.02.12

63 נמאס מהצבע ההומוגני של האקדמיה הישראלית יצחק
 • 09:57
 • 14.02.12

ברוב האוניברסיטות בארץ בושה להזדהות כאיש ימין. השמאל, ובדרך כלל הקיצוני, הוא הצבע השולט. מרצה שמזהה את עצמו כאיש ימין זוכה לנידוי וצפוי לבעיות של קידום. זוהי צרות מוחין מן הסוג הגרוע ביותר.

64 לפטר מיד את 300 הסמולנים שחתמו על העצומה, זאת הדרך לחסל את הסמולניות היודו-אנטישמית באקדמיה.  (לת) סולו
 • 09:59
 • 14.02.12

65 המרכז האוניברסיטאי אריאל - מוסד מצטיין דני
 • 10:08
 • 14.02.12

המרכז האוניברסיטאי אריאל מוסד מצויין שראוי להיות אוניברסיטה בישראל!!
ברמכז פעילים למעלה מ-270 מדענים מתוכם כ-70 פרופסורים!!
משתף פעולה עם למעלה מ50 מוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל!
שיתוף פעולה לתואר במנהל עסקים עם אוניברסיטת טורונטו וחתימה על הסכם עם עמק הסיליקון הרוסי!!
מעל ל12000 סטודנטים ו28 תוכניות לימוד!!
ממליץ בחום על המוסד!!

 •   זה לא רלוונטי. המיקום בשטחים הכבושים הוא הבעיה ! סיגל
  • 01:24
  • 15.02.12

  אם המיקום של המרכז יועבר, אין לי בעיה שייבדק רק ההיבט האקדמי.
  אין זה ראוי להקים מוסד אקדמי מחוץ לשטח המדינה הדמוקרטית.

66 חונטת השמאל בישראל = העדה העלאווית בסוריה אריאל
 • 10:11
 • 14.02.12

מצטער, אבל ההשוואה בלתי נמנעת.

67 300 אקדמאים ? זה פחות ממרכז מר"ץ. מה הרבותא ? כל היתר תומכים באריאל.  (לת) רק 300. הידד !
 • 10:11
 • 14.02.12

68 למה האוניברסיטה בשיח מוניס קיבלה הכרה ??????  (לת) אפילו לא ברמת מכללה
 • 10:12
 • 14.02.12

69 יש עוד מוסד אקדמי שבשבילו הוקם מל"ג פרטי? עצוב מאד.
 • 10:18
 • 14.02.12

מה זה "מועצת מל"ג יו"ש - הגוף האחראי על מוסדות אקדמיים ישראליים שהוקמו בשטחים"? אם אין עוד מוסדות אקדמיים ישראליים בשטחים - ואין - זה אומר שאריאל היא מוסד שיש לו מל"ג לעצמו, ואינו כפוף למל"ג אליו כפופיים שאר המוסדו האקדמיים. בדיחה? עצובה.

70 אוניברסיטה באריאל אריה
 • 10:23
 • 14.02.12

הגיע זמן לשלול מאוניברסיטת תל-אביב את הסטטוס האוניברסיטאי כיוון שהיא הוקמה על שטח של שייך-מוניס, כפר ערבי מלפני הנקבה. אין שום סיבה מדוע לא להחרים את האוניברסיטה הזאת הנמצאת בשטחים כבושים, ואין זה משנה - ב- 1948 או ב- 1967 או בכל תקופה אחרת!!!!! הרי ברור שזה פוגע בקשרים של האקדמאים הישראליים עם אנשי מדע בחו"ל.

71 ערים וישובים,בתי כנסת ובתי עסק,הוחזרו ונהרסו לטובת הסכמי שלום, אז אוניברסיטה? אבנר
 • 10:25
 • 14.02.12

על מה ולמה הצעקה?,ממה החשש? שבגלל שקוראים למקום אוניברסיטה זה יהיה שונה מהותית משם התואר מיכללה? הגיע הזמן שגם אלו הקוראים לעצמם שמאל יבינו שבניה בשטחים מעולם לא היתה מכשול ל"שלום", ימית וישובי הלווין שלה פורקו,גוש קטיף, פורק,עמונה ננטשה ובקרוב גם מיגרון יועבר...אז מה הם כמה מבנים באריאל? אם יהיה שלום, הפ יועברו לערבים, אם לא ועד שיהיה, מה זה משנה שבמקום יחלקו לאנשים תארים אקדמאים?

72 אנחנו לא צריכים עוד אוניברסיטה, בטח לא באיזור מבוסס כלכלי, קרוב כל כך לתל אביב גיא
 • 10:26
 • 14.02.12

שוב פוגעים בפריפריה לטובת ההתנחלויות. המל"ג לא היה מאשר עוד אוניברסיטה - ישראל לא צריכה אחת. אם הוא היה מאשר - זה היה בצפון או בדרום.

מה עושים? ממציאים גוף שנקרא מל"ג יו"ש שכל תכליתו היא לאשר את זה, והפלא ופלא - הוא מאשר את זה. הוא כמובן מוסמך לדון רק במה שמחוץ לגבולות המדינה, כך שההשפעה על מה שיקרה בתוך גבולות המדינה - לא נכנסה בכלל לשיקולים.

73 שטויות מוחמד
 • 10:26
 • 14.02.12

אני סטודנט באריאל ויש עוד למעלה מ700 סטודנטים ערבים. תפסיקו לערב פוליטיקה עם אקדמיה. אריאל ברמה אוניברסיטאית וכולם יודעים זאת

74 סטודנטים במכללת אריאל מקבלים תשלום על כתיבת תגובות לכתבות?  (לת) קורא
 • 10:27
 • 14.02.12

 •   לא קבלתי גרוש,אתה סתם משמיצן. פויה !!!  (לת) קול קורא באפלה
  • 10:56
  • 14.02.12

 •   לא. אנשי ימין פלסטיני מקבלים משכורות במימון מדינות זרות - ובשירות האינטרסים של האחרונות. ולא עוד, אלא גם בריש גלי (: פחחח מודרניסט .
  • 23:00
  • 14.02.12

  לא. אנשי ימין פלסטיני מקבלים משכורות במימון מדינות זרות - ובשירות האינטרסים של האחרונות. ולא עוד, אלא גם בריש גלי (: פחחח

75 תיקון, לא אקדמאים אלא אנשי שמאל קיצוני................ סמי פלייסטיישן
 • 10:28
 • 14.02.12

משום מה אותם אנשים יופיעו תמיד בכל מסמך אנטי ישראלי באשר הוא.

76 מי הפאשיסט? רוני
 • 10:33
 • 14.02.12

300 אקדמאים.

77 החלטה פוליטית פרופר - לא אקדמאית - ובסוף, כמו תמיד, אנחנו נשלם את המחיר !  (לת) הכיבוש = בולענים ימניים
 • 10:43
 • 14.02.12

78 שמאלנים מדברים נגד ערוב פוליטיקה באקדמיה...איזו בדיחה. זה בדיוק מה שהם עושים בחתימה על העצומה הזו, ובכלל בהרבה מקרים אחרים.  (לת) שלמה
 • 10:46
 • 14.02.12

79 שם המשחק: פרנויה של השמאל. נבעתים מכל דבר שהימין מצליח לעקוף אותם. הצליחו לעכב את לימור לבנת? הצליחו. אבל עד כאן! קנינו היום פורשה והיא מהירה יותר מהסוסיתא שלכם. מה לעשות? הרי עקפנו אתכם היום בסיבוב. לאן תגיעו עם הסוסיתא? לאן? ל'שתי מדינות" לאן? לשלום עם סוריה שדחפתם כמו משוגעים להחזיר את הגולן תמורת 'שלום' עם אסאד.... מחר תבינו כי PHD מאריאל יהיה יותר יוקרתי מ-.MIT לא מאמינים? גם לא האמנתם כי יקומו 200 התנחלויות והאמנתם כי אולמרט יסיים את ההתנתקות גם מהגדה. והאמנתם כי צריך לחתום על התוכנית הסעודית שאמש אמר שם המלך על אסאד: רוצח. תודו: אין לכם מושג מה קורה כאן בכלל. ולא הבנתם כי אמר את זה עבור אירופה וארה"ב כמס שפתיים, כי אם היה רוצה באמת, היה שופך כמה מיליארדים בגדה ובונה לפלסטינים 10 אוניברסיטאות וכבישים וביוב והיה מוכר להם נפט בשקל לגלון. אבל אז היה מקבל ריקושט מהם שהיה עף מהשלטון. קפיש? תלמדו ערבית.  (לת) אלי מייזליש
 • 10:47
 • 14.02.12

 •   אלינקה חביבי, אתה אולי למדת קצת ערבית אבל אתה עדין חושב ביידיש. בדיוק כמו כל מוכר גלנטריה מרח' נלבקי בווארשה. ד"ר שמשון יוניצ'מן
  • 11:50
  • 14.02.12

  כבר שמתי לב שיש לך חולשה מיוחדת לסעודים. האם אין זה במקרה בגלל שהם עשירים יותר מרוטשילד? וגם הייתי מציע לך יינגעלע לא להשמיץ את MIT שבה למד הוונדערקינד, ראש הממשלה שלך . ההתנחבלויות שמהן אתה מתמוגג אינן אלא קבורת חמור של מיליארדים כי כפי שקמו כך הן תפורקנה. לא מן הנמנע שביב הביבים הוא זה שיעשה את זה בעצמו אם יקבל תכתיב מארה"ב (וזה עוד יגיע) . למעמד הבינוני החילוני נשבר ממך מן הימין מן הדוסים (הסרוגים והחרדים ביחד) ומ"ציונות" בנוסח הפרברטי שלכם. הוא עוזב את הארץ בהמוניו ואתה ושכמותך תשארו רק עם החניוקים. נראה איזה MIT יהיה לך בשטחים הכבושים אז. איראן יהודית לא תחזיק מעמד זמן רב אבל עוד לפני כן החיים בה יהיו כמו באיראן הארוגינאלית. גיהינום עלי אדמות. אז "עקפתם" את השמאל אבל חיש מהר תגלו מה קורה כשעוקפים בכביש דו סיטרי שנסלל ללא שוליים במורדו של הר...לא צריך ללמוד ב MIT כדי לדעת זאת: את חוקי הפיסיקה ובפרט את החוק הראשון של ניוטון לא יעלה בידיכם לעקוף. קפיש? לא ? נו שוין. למה צפינו מבית"רי שבמקום שכל יש לו הדר? טוב. בסדר. נסביר לאט.....

 •   הד"ר רונן
  • 15:33
  • 14.02.12

  נו אני מקווה שאתה לא באמת דוקטור וגם אם כן חכם אתה לא.
  בתור חלק מהמעמד הבינוני החילוני לא נתתי לאנשים כמוך את הזכות לדבר בשמי. ובקשר לתיאור המכונית הכביש והחוק הראשון של ניוטון, כנראה שפיזיקה זה לא תחום ההתמחות שלך.

 •   יוניצ'מן - בחברות ההייטק, בפקולטות למדעי הטבע והנדסה, בכל מקום שאינו אוסף פרזיטים - יש רוב עצום לציונים. אתם, הפוסט ציונים הגלותיים שמפנטזים לשוב ולראות את נשותיכם נאנסות בידי הקוזאקים, הינכם והייתם מיעוט זעיר, בזוי ומצחין, שמקנן בכל מיני מאורות פרזיטים כמו המחלקה לממשל טוטליטרי ופוליטיקה לניניסטית בבן גוריון (עד שיסגרו אותה סופית עקב רמה אקדמית ירודה. "אקדמית". חה) כואב? תבכה. מודרניסט .
  • 23:03
  • 14.02.12

  יוניצ'מן - בחברות ההייטק, בפקולטות למדעי הטבע והנדסה, בכל מקום שאינו אוסף פרזיטים - יש רוב עצום לציונים. אתם, הפוסט ציונים הגלותיים שמפנטזים לשוב ולראות את נשותיכם נאנסות בידי הקוזאקים, הינכם והייתם מיעוט זעיר, בזוי ומצחין, שמקנן בכל מיני מאורות פרזיטים כמו המחלקה לממשל טוטליטרי ופוליטיקה לניניסטית בבן גוריון (עד שיסגרו אותה סופית עקב רמה אקדמית ירודה. "אקדמית". חה) כואב? תבכה.

80 300 ראשי כרוב בעלי נטייה שמאלנית כותבים לשר חינוך ימני-זאת בדייחה ערדליים ירוקים
 • 10:51
 • 14.02.12

בקרוב תוקם אוניברסיטה בקרית ארבע ו תתמלא בערבים המאכלסים יותר ממחצית הסטודנטים בבר אילן הימנית..

81 חלומו של אורי אבנרי על "שתי מדינות לשני העמים" הלך פייפן. מי שבאמת שמאל רדיקאלי ודמוקרט אמיתי צריך להילחם על מדינת לאום אחת בין הים והירדן בה כולם יהיו אזרחים שווי זכויות.  (לת) נאור
 • 10:52
 • 14.02.12

82 פשוט בדיחה. אבל כוחו השוק לא פריארים.התואר שם נחשב ויחשב סוג ב יעקב
 • 10:54
 • 14.02.12

בין אם המיכללה תישאר מיכללה או תהפוך לאוניברסיטה.

83 גדעון סער לא ינוח ולא ישקוט עד שיהרוס את כל מערכת החינוך מורה
 • 10:54
 • 14.02.12

במאבקו "להימין" את המערכת.

84 עריכה עיתונאית ראויה היתה מציבה בכותרת את הידיעה שמל"ג יו"ש מצא את המרכז האונ' אריאל ראוי להפוך להיות אוניברסיטה. על כך הגיבו 300 אקדמאים בקריאה להמנע מהמהלך. דן לב פועם
 • 10:57
 • 14.02.12

בעיני העצומה ראויה בהחלט, שכן האנשים הללו מאמינים שהכיבוש הוא אם כל חטאת. מה הם אמורים לעשות? זכותם המלאה היא למחות.
כל הגידופים נגדם בטוקבקים הם פרי חינוך קלוקל לדמוקרטיה.
אילו ניב גורדון היה מבקש, שוב, לפגוע בקשריה של האקדמיה הישראלית בחו"ל היה זה מעשה הראוי לכל גינוי. גם ליהנות מהאקדמיה הישראלית וגם לקרא להחרימה.
אבל מחאה לשר החינוך? זהו, ללא ספק, מהלך מכובד וראוי.
יחד עם זאת הכותרת ב"הארץ" היתה אמורה להיות עדיין המלצת מל"ג יו"ש.

 •   הכותרת הראויה מל"ג יו"ש
  • 13:20
  • 14.02.12

  מסכים כי המהלך ראוי, אך הכותרת הראויה היא שיש בכלל חיה כזאת שנקראת מל"ג יו"ש
  פרופ' מאירשטיין החצוף טוען כי אין להתייחס למיקום של מוסד אקדמי בקביעת הכרה אוניברסיטאית, אולם הסיבה היחידה שאריאל זוכה להכרה הוא המיקום שלה
  וכמובן טענתו המכוערת והמתנשאת שהסטודנטים מהסביבה פשוט אינם באים מעמידה באור נכון את החופש האקדמי שקיים במוסד הנקלה הזה ואת הציניות של מהלך הקמתה של המכללה הלא ראויה הזאת

 •   כל הכבדו לדל"ף. אכן תגובה של דמוקרט אמיתי. אגב: אני בעד שידרוג המרכז ל"אוניברסיטה". אדרבא: אולי זה סו"ס ינער את הפרופסורים הגמורים משלוותם הסטואית וייביא למלחמת תרבות של ממש אבל הרי "אין סומכין על הנס:" לא כן? ערן ארגוב
  • 13:22
  • 14.02.12

  כל הכבדו לדל"ף. אכן תגובה של דמוקרט אמיתי. אגב: אני בעד שידרוג המרכז ל"אוניברסיטה". אדרבא: אולי זה סו"ס ינער את הפרופסורים הגמורים משלוותם הסטואית וייביא למלחמת תרבות של ממש אבל הרי "אין סומכין על הנס:" לא כן?

85 לא מבין את הכותרת וחשיבותה אלי
 • 10:57
 • 14.02.12

בארץ יש מאות אלפי אקדמאים ו300 מהם חתמו על עצומה שזה מיעוט הזוי ואיזוטרי, כמו העתון הנותן לזה הד וכותרת ראשית

86 שמאלנים - תמותו כבר .. כל כך מעט אבל הרבה רעש.. אדיר
 • 10:59
 • 14.02.12

ושורה תחתונה ... אתם לא מזיזים כלום.
כי גם בבחירות הבאות.. ביבי ייבחר.
ולא זהבה גילאון.

87 למה לא? דניאל
 • 11:02
 • 14.02.12

לכל המגיבים לגבי הרמה של המכללה - נכון, היא עדיין לא מספקת, אבל גם רומא לא נבנתה ביום אחד... לגבי שאר המגיבים, ללא קשר לפוליטיקה, למה לא? האם לא נשמח לעוד אוניברסיטה בארץ?!

88 כמה אקדמאים יש בישראל? 300.000 ,אז פרומיל מבוטל ורווי שנאה חתם על עצומה.  (לת) אז מה
 • 11:02
 • 14.02.12

89 אקדמאים מהר הצופים ומגבעת שייך מוניס ומאדמות הבדואים בבאר שבע לא יכולים להלין על מוסד אקדמי באדמה "כבושה"  (לת) ס.א.
 • 11:05
 • 14.02.12

90 לכל מי שלא הבין כיבוש=אי החלת חוקי מדינת ישראל על הגדה. הגדה לא מסופחת כחוק לישראל, בניגוד למשל לשיח מוניס שאותה אתם כל כך אוהבים להזכיר.  (לת) מתנגדת להחלטה, תומכת בעצומה
 • 11:05
 • 14.02.12

 •   מעולם לא סיפחו כחוק את שיך מונס למדינת ישראל ! ( העיר העתיקה והגולן הם המקומות היחידים בארץ ( כולל תל אביב) שהוכרזו כחלק ממדינת ישראל !  (לת) דינה דאס
  • 12:17
  • 14.02.12

91 העצומה פוליטית ניצה
 • 11:06
 • 14.02.12

והרי אמרתם שאין מערבבים פוליטיקה עם אקדמיה
לאוניברסיטה באריאל המון הצלחה-
לסטודנטים ולמרצים המעולים.-לכו מחיל לחיל.

92 מקבלים שם בלי תנאי קבלה סטודנטית
 • 11:07
 • 14.02.12

מקבלים את כולם. מוסד ברמה נמוכה!

 •   שטויות!!!!! דן
  • 11:42
  • 14.02.12

  כמה שטויות אפשר להגיד..

 •   את כועסת שלא קיבלו אותך כי לא עמדת בתנאי הקבלה נכון? שמשון
  • 10:42
  • 25.03.12

  זו לא בושה להודות תשפרי את התנאים ונשמח לקבל אותך
  כי אצלנו מאמינים שלכול אחד מגיע הזדמנות ללמוד לתואר

93 פרופ גוב המניעים שלך פוליטיים לחלוטין בדיוק כמו של סער.  (לת) הרשלה
 • 11:17
 • 14.02.12

94 מהיכרות אישית, ממליץ בחום על הכרה אוניברסיטאית! ד"ר עודד סושרד
 • 11:20
 • 14.02.12

כמי שלימד במשך שנים רבות באוניברסיטאות ובמכללות, אני יכול להעיד שהמרכז האוניברסיטאי באריאל, כמו גם מכללת אורט בראודה בכרמיאל, מקיים הוראה ומחקר ברמה גבוהה ביותר, שאינה נופלת מרמתן של אוניברסיטאות מוכרות. נכון, טכניון זה לא, אבל זה אפשר לומר גם על אוניברסיטאות. בכל מקרה, אני כמעסיק הייתי שמח מאד לקלוט עובדים בוגרי המרכז האוניברסיטאי אריאל, מתוך הכרה של רמת ההכשרה שהם עברו.
כמעט חמישים שנה לא הוכרה אוניברסיטה חדשה בישראל (וחישבו בכמה גדלה האוכלוסיה בתקופה זו). בהחלט הגיע הזמן להכרה באוניברסיטה נוספת, ומן הראוי שיהיה זה המוסד המוביל ברמתו - המרכז האוניברסיטאי אריאל.

 •   אולי אפילו נכון אבל מדוע בשטח כבוש? ואם כבר, מדוע הרוב יהודים?  (לת) מהיכרות אישית--ממש לא רלבנטי
  • 12:22
  • 14.02.12

 •   להכיר באורט בראודה כאוניברסיטה מימי
  • 10:20
  • 15.02.12

  אם צריך להכיר באוטניברסיטה חדשה , למה לא להכיר באורט בראודה? לפחות שם סטודנטים ערבים מהגליל יוכלו ללמוד קרוב לבית

95 MOST ARE FROM SHEICH MUNIS UNIVERSITY  (לת) reb
 • 11:29
 • 14.02.12

96 השאריות של השמאל ההזוי  (לת) אילן
 • 11:33
 • 14.02.12

97 עם השולל חירותו של האחר...לעולם לא יהייה חופשי !!!  (לת) נביא הזעם.............
 • 11:37
 • 14.02.12

98 פתחתי עצומה הדורשת מעיתון הארץ לחשוף את כל העצומות המוכנות מראש שממתינות במרתפיו.  (לת) ניר
 • 11:38
 • 14.02.12

99 "לא לפי המיקום"? אם כך, נא להכיר באוניברסיטת אל קודס כאוניברסיטה ישראלית א
 • 11:42
 • 14.02.12

נא להכיר גם באוניברסיטאות במצרים כאוניברסיטאות ישראליות. ובבריטניה. ובארצות הברית. למה לא, אם רק יבקשו?

ההכרה במוסד אקדמי צריכה להיות בישראל בלבד. אין זה ראוי לבצע סיפוח דה-פקטו של שטחים במחלוקת שאינם חלק מישראל, במהלך משא ומתן שעשוי לגרום לפינויים. אין זה ראוי לגרור את האקדמיה למחלוקת הפוליטית ולסכן אותה בחרמות, לא מופרכים, מחו"ל.

100 אסור לערב את האקדמיה בפוליטיקה! הם שומעים את עצמם, הצבועים האלה?  (לת) פוקדמיה/ אקוליטיקה
 • 11:52
 • 14.02.12

101 תנו לינק לחתימה נגד אריאל. היכןן חותמים
 • 11:53
 • 14.02.12

בשביל מה להשקיע שם הרי את כל זה נחזיר לפלסטינים. אני בעד עוד אוניברסיטה בתל אביב.

102 יציאה מיהודה ושומרון איננה מטרה. היא אמצעי להשגת שלום. אלישי
 • 11:57
 • 14.02.12

הפיכת מכללה לאוניברסיטה איננה מהווה נרמול. אריאל היא עיר ואם בישראל. באריאל ובאין ספור ישובים ביהודה ושומרון מתגוררים מאות אלפי תושבים נורמאליים המקיימים את כל חובותיהם האזרחיות.
אריאל כחלק מהשומרון למי שלא נולד אז, שוחררה מ-19 שנות כיבוש ירדני במלחמה שנכפתה על ישראל. ישראל לא החליטה (עדיין?) לספח את שטחי יהודה ושומרון , אבל גם לא החליטה שלא לספח. אי בנייה יהודית ביהודה ושומרון כמוה כהתנהגות שכאילו התקבלה החלטה לפנות. עתיד יהודה ושומרון יוכרע ע"י ממשלה וכנסת שנבחרו כחוק.אני באופן אישי , מתכוון לכבד כל החלטה חוקית כולל אלו שלא ימצאו חן בעיני.
האו"ם איננו ידיד מובהק של ישראל ובכל זאת יש החלטה ותיקה אחת שמאשרת את זכותה של ישראל לגבולות בטוחים. לפחות עד תחילת הקדנציה של אובמה היה ברור לכולם, כולל הערבים, שגבולות 67 אינם על הפרק.
אני מאחל לאוניברסיטה באריאל שגשוג עוד שנים רבות .

103 עוד מסמר בארון המוות של השלום הלא רצוי לישראלים הזויים רבים  (לת) הבחנב טוטלית
 • 12:04
 • 14.02.12

104 גם לסגת מהשטחים זו מטרה פוליטית, לא רק הרצון להחזיק בהם.  (לת) אלכס
 • 12:06
 • 14.02.12

105 אם אריאל היא שטח "כבוש" גם ככה תל אביב!  (לת) סוקרטס
 • 12:07
 • 14.02.12

106 אני בעד אבי
 • 12:24
 • 14.02.12

למה שלא תהיה שם אוניברסיטה? אני אקדמאי ודווקא בעד

107 אוניברסיטה או מרכז,,, ap
 • 12:28
 • 14.02.12

כתושב העיר אני דורש מפרנסי העיר לבקש את החוב הכספי עבור מיסים כתנאי לתמיכה במהלך ,למיטב ידיעתי מדובר במיליוני שקלים

108 "עירוב האקדמיה הישראלית באידיאולוגיה של כיבוש ודיכוי" כבש
 • 12:50
 • 14.02.12

ניסיון פתטי ליצור רושם כאילו יש למוחים סיבה שמצביעה על פגם במוסד עצמו כאשר דוחים את המשפט הזה, המצביע על הסיבה האמיתית והצפויה, לאמצעה הלא קריא של הידיעה.

109 כל פעולה כשרה כדי להכשיר את שרץ הכיבוש  (לת) נפתלי אור-נר
 • 13:10
 • 14.02.12

110 שכחו כנראה שהם לא בשטח הריבוני של מדינת ישראל. ואם את זה מאות ואלפי הסטודנטים ואנשי הסגל שלהם לא מסוגלים להבין - אז יש חשש כבד שהרמה האקדמית שם אינה גבוהה. מעניין מה מלמדים שם במחלקה לפילוסופיה: את רוב הפילוסופים הגדולים הרי אי-אפשר ללמד במקום כזה. את אפלטון בוודאי שלא. שלא לדבר על מדעי הרוח בכללותם.  (לת) אליה
 • 13:29
 • 14.02.12

111 אם המוסד עומד בקריטריונים האקדמיים של אוניברסיטה, אין שום סיבה שהוא לא יחשב לאוניברסיטה!!  (לת) יהודה בן-ישראל
 • 15:14
 • 14.02.12

112 הצעת פשרה מרים
 • 15:47
 • 14.02.12

מה בדבר הצעת הפשרה הבאה:
מכיוון שהאוניברסיטה אמורה לקום בכל מקרה
כיוון שהיא מצויה בשטח מחלוקת, מה אם היא תחוייב בכל ש-50% מהסטודנטים הלומדים בה יהיו פלסטינאים? כך היא גם תוכל להתקיים, וגם תוכל להראות את נחיצותה לכל תושבי האיזור

113 מה שנבנה בשטחים הכבושים מנוגד לחוק הבינלאומי פרופ' רחמן חיים מהטכניון
 • 16:17
 • 14.02.12

כל אזרח ישראלי שומר חוק המצפה שהעולם הנאור יתמוך במדינת ישראל חייב לקחת זאת בחשבון. התנחלויות, מכללות, וכל שאר מרעין בישין הם בניגוד לחוק הבינלאומי. האזרחים השפויים במדינת ישראל חייבים עכשיו להביע זאת. אחר כך, אין שום הצדקה לטענות לא ידענו, לא שמענו, לא ראינו (את העוולות הנעשות בשמינו לעם הפלסטיני הכבוש בשטחים).

114 וזה שאוניברסיטת תל אביב נבנתה במקום בו היו כפרים ערביים????  (לת) מה אתם אומרים
 • 16:28
 • 14.02.12

115 לחזור מיד לגבולות67 ולבחור ראש-ממשלה אתיופי  (לת) אקדמאי נאה
 • 17:15
 • 14.02.12

116 כדאי שפרופסור גוב ילמד היסטוריה, עומר
 • 17:20
 • 14.02.12

שכן אם ילמד יגלה שעליו להחרים גם את המוסד בו הוא עובד (מכון וייצמן) שכשהוקם בשנת 1934 (אז קראו לו "מכון זיו") יועד לשמש כבסיס לתעשיה הכימית של מדינת היהודים שבדרך. רוצה לומר - גוב עובד במוסד של מתנחלים מהדור הקודם. אז יאללה גוב, רוץ להתפטר!

117 אז מה האקדמאים רוצים שיקרה? שיסגרו את אריאל ויפנו אותה? לא מסכים איתם.  (לת) איתי
 • 17:55
 • 14.02.12

118 אם מישהו טוען שאנחנו לא מקבלים סטודנטים מהסביבה הוא טועה. זה שהם לא באים זו שאלה אחרת" בוּ קִי
 • 19:28
 • 14.02.12

איזו התקרנפות חיננית.
בקרוב, כוללים בבני ברק יוקרו כשלוחות אקדמיות של בר אילן.

119 מה עם מכללת ספיר? לא מעניינת את סער ?  (לת) אשדודית
 • 21:00
 • 14.02.12

120 גם אוניברסיטת ת"א יושבת ב"שטח כבוש" פלוני
 • 21:33
 • 14.02.12

במקום שבו יושבת א.ת"א היה כפר ערבי בשם 'שייח מוניס' (גורש ב-48). אם כבר אנחנו בקטע של להפריד מוסדות אקדמאים מ"שטחים כבושים" אז בואו נהפוך את אוניברסיטת תל אביב למכללה.... חחח מצחיק, תודו

121 כמה מליצני השמאל הללו עובדים במחלקות שועדת בדיקה בינלאומית קבעה שיש לסוגרן, כי הם אינם עומדים בפרמטרים אקדמיים וכי מינויים שלא בהתאם לפרמטרים אקדמיים? למשל, ניב גורדון מבאר שבע ומחלקתו שלא הייתה אמורה לקבל כלל הכרה בהתאם לועדות בדיקה קודמות?  (לת) איציק המרכז izikhe@gmail.com
 • 22:01
 • 14.02.12

 •   התשובה: חלק מהם עובדים במחלקות שועדה כבר קבעה שיש לסגרן. במחלקות בהן יתר הפרזיטים הללו עובדים, פשוט עדיין לא ביקרה הועדה. מודרניסט .
  • 23:05
  • 14.02.12

  התשובה: חלק מהם עובדים במחלקות שועדה כבר קבעה שיש לסגרן. במחלקות בהן יתר הפרזיטים הללו עובדים, פשוט עדיין לא ביקרה הועדה.

122 נשיא "אוניברסיטת אריאל": "אם מישהו טוען שאנחנו לא מקבלים סטודנטים מהסביבה הוא טועה. זה שהם לא באים זו שאלה אחרת" נסיון שני
 • 22:08
 • 14.02.12


שאלה: אם מכללת אריאל, שלוחה של אוניברסיטת בר-אילן, היתה ממוקמת בתוך הקו הירוק, האם היתה זוכה היום, על סמך קריטריונים אובייקטיביים של איכות המחקר ומצוינות בוגריה, בהכרה כאוניברסיטה? שאלה נוספת: אם מכללת אריאל היתה ממוקמת בהרצליה או בנתיבות למשל (באמת, מדוע לא בנתיבות או באופקים?) האם היתה זוכה לדחיפה ולמימון ללא תקדים המוענקים למוסד הבינוני הזה היום? ועוד: באיזה מקום מדורגת ה"אוניברסיטה" הזאת בדירוג המוסדות האקדמיים בתבל? האם ההכרה בה כבאוניברסיטה לכל דבר תעלה את יוקרת האקדמיה הישראלית, ואולי תוריד אותה? אורכידאה

 •   היינו עונים לך, סחלב שאינו יכול לחיות מחוץ לחממה - אבל לא תביני את התשובות... אף לא את פירוש המילות. לכי דברי עם שולמית אלוני, כדבר נרגנת אל מרשעת. תסתדרו. מודרניסט .
  • 23:06
  • 14.02.12

  היינו עונים לך, סחלב שאינו יכול לחיות מחוץ לחממה - אבל לא תביני את התשובות... אף לא את פירוש המילות. לכי דברי עם שולמית אלוני, כדבר נרגנת אל מרשעת. תסתדרו.

 •   בהמודרניסט, למה שלא תודה שאורכידיאה תפסה אותך ברגע של דודא כשהפיקס בושש לבוא ופשוט היא סכרה את פיך ואין לך מה לומר... ערן ארגוב
  • 16:08
  • 15.02.12

  בהמודרניסט, למה שלא תודה שאורכידיאה תפסה אותך ברגע של דודא כשהפיקס בושש לבוא ופשוט היא סכרה את פיך ואין לך מה לומר...

123 International Law dictates the encouragement of settlements Dr Ron D
 • 22:15
 • 14.02.12

The settlements are legal since all 51 nations of the League of Nations unanimously voted for the 'Palestine trust' called "sacred trust of civilisation", starting with the words: "Whereas recognition has thereby been given to the historical connection of the Jewish people with Palestine and to the grounds for reconstituting their national home in that country". This trust makes it clear that only Jews have been given national rights in Palestine (the same League is the source of legality of present-day Arab countries!) and "no Palestine territory shall be ceded or leased to, or in any way placed under the control of the Government of any foreign Power" since it was reserved for the Jewish people (article 5). The trust explictly calls 'to encourage close settlement by Jews on the land' (article 4). The charter of the UN (article 80) enshrines in perpetuity national rights given to nations by the League of Nations; this is how South West Africa became Namibia of today, and similarly the Jewish rights in Palestine too are still valid today. Those rights were later "postponed", "witheld" in Eastern Palestine (Jordan of today). Thus four fifths of Palestine is already an Arab state, even though it was destined originally in San Remo and by the League for the Jewish state. Note too that all Arabs documents (e.g. the manisfesto of the Baath party in Iraq and Syria, of Hamas and PLO..) state that the Arabs are one nation (which indeed they are historically, linguistically, cuturally), so they deserve one state only even by their own logic (as is indeed mentioned in "The Feisal-Weizmann Agreement of 1919" that agreed to divide the Ottoman empire to an "Arab state" and "Palestine" for the Jews) but anomalously they have already 22 states!. Palestine is a geographic area, and the only sovereign state that ever existed in Palestine is the Jewish state.

Note too that until 1948 there were many "legal" Jewish settlements in Western Palestine which were beyond the 'Green Line" (even in Syria, Golan Heights, Trans-Jordan, Gaza!) but they all disappeared as a result of Arab aggression in 1948 and before. Also, and independently, it is customary that land arrived at by defensive war is not returned to the aggressor (this is why, for example, Belgium still has German land from WWI); Israel returned to Judea and Samaria in 1967 as a result of a defensive war after it was attacked from these territories. That the settlements are legal in international law, and that Israel has the right to declare sovereignty in all of Western Palestine is supported by the greatest names of international law, e.g. Prof Eugene V. Rostow (Dean of Law in Yale University, the best law school in the US; Alistair Cooke from 'letter from America' described him (see BBC archive) as the greatest jurist of the 20th century), Prof. Julius Stone who has written all the basic textbooks in international law (see his book, 1981 "Israel and Palestine"), Steven Schwebel (ex-chairman of International Court of Justice, ICJ), Profs sir Elihu and Hersch Lauterpacht,...

 •   הכרזת חבר הלאומים בועידת סן רמו המופיעה במבוא לכתב המנדט מ 1922 אינה שווה היום את הנייר עליו נכתבה לרון
  • 22:54
  • 14.02.12

  באותה מידה אתה יכול להסתמך על ההבטחה האלוהית לאברהם "לך ולזרעך אתן את כל הארצות האלה". חבר הלאומים שבק חיים עם פרוץ מלחמת העולם השנייה ותחתיו קם ארגון האומות המאוחדות שקיבל את תוכנית החלוקה בלייק סאקסס, בנובמבר 1947. כתב המנדט אינו הכרזת המדינה. הבית הלאומי בשטח המנדט (דאז: שתי גדות הירדן) אינו מדינה ריבונית אלא מדינת חסות, מושבת כתר בריטית, כמו הודו, למשל. בתחילת המאה ה 20, בשיא עידן הקולוניאליזם האירופי, טבעי היה להתעלם מחצי מיליון ערבים בפלשתינה, ילידים נטולי זכויות כמו השחורים באפריקה. היום אנו בעידן הפוסט קולוניאליסטי. שליטת ישראל בגדה היא כיבוש שאינו מוכר על ידי אף מדינה בעולם כולל ארה"ב, ולמרות שאתה נתלה במאורות גדולים במשפט הבינלאומי כרוסטואו וסטון המנוחים, יהודים חמים, שטענו שבתחומי הגדה המערבית כתב המנדט הבריטי עדיין בתוקף, הם טעו וגם אתה טועה. המציאות בשטח חזקה מפלפולים מלומדים במגדל השן האקדמי. אורכידאה

124 תפסיקו לפרסם כל פלייר שכמה שמאלנים חותמים עליו  (לת) הארץ יוצר באזזז מיותר
 • 22:49
 • 14.02.12

125 מספיק לומר "ניב גורדון" כדי להבין עד כמה בזויה העצומה ועד כמה השפיל את עצמו כל מי שצירף את חתימתו... מודרניסט .
 • 22:58
 • 14.02.12

מספיק לומר "ניב גורדון" כדי להבין עד כמה בזויה העצומה ועד כמה השפיל את עצמו כל מי שצירף את חתימתו...

126 הצרפתים, לציית לדיקטטור הרוסי.אני רוצה לצרוח אם יש עוד משפחה במדינה הזו למה לא לפרנס קצת את
 • 23:18
 • 14.02.12

שהתעללו בה חבורת פורעים ומושחתים ומשתלחים כמו המשפחה שלי 3 דורות.
על הגב שלנו פתרנו את כל בעיות המדינה. כלכליות בטחוניות עברייניות.
חרפה כזו לא נשמעה ונראתה מאז ימי היטלר. לא תהיה שואה שניה אמר המנהיג דיכטר. מי מרשה סבל כזה,תופת כזו למשפחהמ שהיה נוח להפיל עליה את כל התיקים המלוכלכים של קופת השרציםשל המדינה. נבלות,נאציות אין מילים לתאר אתכם.

127 גם מכון וייצמן, ממנו מקבל גוב את שכרו, וכל העיר רחובות הוקמו למטרות פוליטיות. גם האוניברסיטה העברית וגם הטכניון הוקמו למטרות פוליטיות. הוא הדין בתל אביב והרצליה. כולם הוקמו כחלק מהגשמת המטרה המאד פוליטית של תקומת עם ישראל בארצו. והוא הדין באריאל ובאוניברסיטת אריאל.  (לת) מצ'לס
 • 23:51
 • 14.02.12

128 זכור לכם התיאטרון? סמי אלקיים
 • 09:00
 • 15.02.12

השילטון יעשה כראות עיניו? ולא שואל את אך אזרח במדינה זו?
חלילה כאשר תגיע מלחמה, אנו נקיז דם על אריאל????.
סמי אלקיים

129 מרכת "הארץ", מה בתגובתי מנוגד ל"מדיניות המערכת", שאתם חוזרים ומצנזרים אותה?! והיכן "חופש-הדיבור"?! דורית
 • 09:45
 • 15.02.12


""עירוב האקדמיה הישראלית באידיאולוגיה..."- היא כבר מעורבת עד הראש

באידיאולוגיה הפלשתינית, שקןראת להשמיד את ישראל- אין לי שום קשר לימין, או לשמאל, רק נמאס מהבורוּת של אלה שחושבים, שאם הם אקדמאים, הם גם משכילים וצודקים. בכל מה שקשור לחופש-דיבור, לחופש אקדמי ולצדק, הם הראשונים באי-סובלנות ובסתימת פיות, שלא לדבר על כך שה"צדק" שלהם הוא חד-צדדי!

130 ישע זה כאן לאון
 • 10:46
 • 17.02.12

כמה שהם צדקו כשאמרו את זה. היום אפשר להוסיף ישראל זה שם. לאט לאט השטחים הכבושים הופכים למדינת הציונות החדשה, וישראל הופכת לגולה החדשה, זאת שהחלוצים עוזבים כדי להקים לעצמם מדינה יהודית גאה ולא דמורטית. מדינה שנבנתה על ידי הציונים שלא מאמינים בשלטון החוק אלא בשלטון האל. ואל המדינה החדשה הם מגיעים ברכיבה על גבו של חמור. חמורו של המשיח.

131 מה אכפת לי אמיר לוז
 • 14:23
 • 29.02.12

אין הבדל בין תואר ראשון מביר זית לתואר ראשון מאריאל אז מה אכפת לי עם תהיה שם אוניברסיטה

132 רכבת עכשיו מצומת קסם לאריאל אליעזר קצנשטיין
 • 12:35
 • 18.03.12

אנו דורשים הקמת קו רכבת מראש-העין לאריאל.
רבים מהסטודנטים באריאל הם:
יהודים מראש-העין וערבים מכפר-קאסם.
אנו דורשים מיד הקמת מסילת רכבת שתקשר בין צומת קסם לאריאל.

133 הצטרפות למחאה נגד הפיכת מכללת אריאל לאוניברסיטה הלנה דה-סביליה
 • 11:44
 • 13.06.12

מצרפת את שמי למחאה

פרוייקטים מיוחדים