התנצלות בפני ועידת התביעות עקב הסרט "מוסר השילומים"

אורלי וילנאי, גיא מרוז ו"שמיים הפקות" יתנצלו וישלמו לארגון היהודי 150 אלף שקלים, שיועברו לניצולי שואה, בתמורה לביטול תביעת הדיבה נגדם

העיתונאים ובני הזוג אורלי וילנאי וגיא מרוז וחברת ההפקות "שמיים" התנצלו על הפגיעה שגרם סרטם "מוסר השילומים" לוועידת התביעות, וישלמו לה 150 אלף שקלים, אשר יוקצו לסיוע לניצולי שואה. כך הוחלט בהסדר אשר נחתם בין הצדדים.

ההסדר מסיים את תביעת הדיבה שהגיש נגד השניים לפני שלוש שנים הארגון היהודי, שפועל לקבלת פיצויים מגרמניה ורכוש ליורשי קורבנות השואה.

"אנו מתנצלים כי במסגרת מאבקנו לתקן עוול היסטורי ואנושי ועידת התביעות נפגעה מכך שלא הבאנו את כל התמונה ולא שיקפנו את מלוא הפרטים כפי שהיה צורך להביאם, וזאת מבלי שהתכוונו להביא לתוצאה זו", נכתב בנוסח ההתנצלות של וילנאי ומרוז.

איש התקשורת מוטי שרף, שגישר בין הצדדים מחוץ לבית המשפט, בירך על ההסדר ואמר ל"הארץ": “אני חושב שההסכם מצוין לשני הצדדים. הם עשו כברת דרך וקיבלו החלטה נכונה לשים זאת מאחור ולהתקדם כל אחד בעיסוקיו". בהתייחסו לגורלו של הסרט "מוסר השילומים", מסר: “ככל שידוע לי, ועידת התביעות תפעל כעת להסיר את הסרט מהאינטרנט".

אורלי וילנאי וגיא מרוזאמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

במכתב ההתנצלות משבחים השניים את פועלה של ועידת התביעות, אותה תקפו בחריפות בשנים האחרונות. “אנו סבורים כי ועדת התביעות תרמה תרומה מכריעה וחסרת תקדים לסיוע לניצולי שואה (..) אנו מודעים לעבודה העצומה שנעשית יום יום על ידי ועידת התביעות עבור ניצולי שואה. בפועלה זה תרמה ועידת התביעות תרומה שאין לה אח ורע (..)", נכתב.

הסרט שעמד במרכז התביעה, "מוסר השילומים – המלחמה נמשכת", היה השני בסדרה בת ארבעה סרטים שיצרו וילנאי ומרוז. הסרט שודר בטלוויזיה בערב יום השואה של שנת 2008 בערוץ 2 והיווה כתב אישום חמור נגד ועידת התביעות, שהוצגה כארגון מושחת, מסואב ורודף בצע אשר עושק את ניצולי השואה וגוזל את כספם. עוד לפני ששודר הסרט הוא עורר מהומה תקשורתית, כשאחד המשקיעים בו – נועם לניר – החליט למשוך את ידיו ממנו וטען כי הוא מציג עמדה חד צדדית ולא אובייקטיבית.

בתגובה לשידור הסרט, הגישה הוועידה לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעת דיבה בולטת בחריפותה נגד השניים, בסכום של ארבעה מיליון שקלים. "הסרט הוא עלילה אכזרית, מעוותת, נבזית ובזויה, שנועדה לקדם את האינטרסים העצמיים של הנתבעים באמצעות מסע הרס חסר תקדים", נכתב בכתב התביעה. “הסרט רצוף מתחילתו ועד סופו בטענות והאשמות אשר כולם שקר וכזב, הבל ורעות רוח (..), אנטישמית לעתים (..), עומק השקרים, הסילוף והעיוות הם קולוסאליים (..), עלילה דוחה שמתאימה לספרות האנטישמית ולא לסרט המתיימר להיות דוקומנטרי".

עוד נכתב בכתב התביעה: “לוועידת התביעות חובה קדושה כלפי ניצולי השואה, והיא עשתה ועושה כל שביכולתה כדי למלא את חובתה זו בנאמנות. ואילו לנתבעים, כעיתונאים, חובה כלפי האמת. חובה אשר חוללה מן המסד ועד הטפחות".

אורלי וילנאי היתה נחושה תחילה להילחם בתביעה. בתגובה שמסרה לתקשורת סמוך להגשתה, אמרה העיתונאית שהיא ערוכה למאבק משפטי ארוך. “ננהל את הקרב הזה בתחושת שליחות גדולה – זה המעט שנשאר לעשות למען הניצולים שחלקם לא יזכו ליום בו ננצח גם משפטים בשמם", אמרה. “סוף סוף יוכל בית משפט ישראלי לבחון את פעילותה של ועידת התביעות (..) אנו מצפים לרגע שבו נוכל להגיש את כתב ההגנה הכולל יותר מעשרת אלפים שאלות שהוכנו בשנה האחרונה ושעליהן יחויבו בעלי התפקידים בוועידת התביעות לענות בתצהיר ולהיחקר חקירה נגדית. לאחר ההליך המשפטי יתברר שהסרט שלנו עוד עשה עמם חסד".

בתצהיר שהגישו וילנאי ומרוז הם דחו את הטענות של ועידת התביעות. "כתב התביעה שהוגש על ידי ועידת התביעות בהליך זה הוא 'יצירה' של ממש. אלא שהקשר בינה לבין הסרט שיצרנו רופף ביותר", כתבה וילנאי.

מרוז כינה את הטענות "הכפשות". "לבד מחוצפה, עזות מצח, ושפת רחוב אין בהן דבר, והן עומדות חיוורות לעומת פועלי היומיומי למען האנשים המוחלשים ביותר בחברה, ובראשם ניצולי השואה הנזקקים". עוד הוסיף: "לא פעם ולא פעמיים מצאתי את עצמי פורץ בדמעות של צער המהול במצוקה של מי שיודע שהוא חייב לשנות את המציאות הזאת, אולם נהדף בתסכול אל חומות המערכת", כתב. "אינני אדם חלש. כבר ראיתי, חוויתי והתמודדתי עם מציאות לא פשוטה, אבל זו של ניצולי השואה הצליחה להכות בי באופן כזה שבו ידעתי שאעשה הכל כדי לשנות את המציאות הזאת".

השופט נועם סולברג, שהיה אז שופט בית המשפט המחוזי בירושלים והיום מכהן כשופט בבית המשפט העליון, שלח את הצדדים להגיע להסדר מחוץ לבית המשפט. למשימה, כאמור, נרתם איש התקשורת מוטי שרף, שגישר בין הצדדים.

כעת, לאחר שנחתם ההסדר, כותבים וילנאי ומרוז במכתב ההתנצלות: "אין חולק כי אלמלא ועידת התביעות היה מצבם של ניצולי השואה ברחבי העולם בכלל, ובישראל בפרט, קשה הרבה יותר (..) בעקבות הסרט ובלהט הוויכוח התקשורתי והליכים המשפטיים שהתנהלו בין הצדדים, הוטחו האשמות, חלקן אישיות, כלפי ועידת התביעות וכלפי אישים מטעמה, ואנו מצרים על כך".

מכתב ההתנצלות לא מסביר את הפער הגדול בסרט נגד ועדת התביעות לבין ההתנצלות והפיצוי הכספי שמשולם לה כעת. לצד זאת, חרף ההתנצלות והשבחים שהם מרעיפים על פעילות הארגון, גיא מרוז ואורלי וילנאי לא חזרו בהם במכתב מההאשמות הקונקרטיות שהטיחו בוועידת התביעות. "אנו סבורים, שהפער המתסכל בין הרצון לעזור לניצולי השואה, המשותף לעם היהודי כולו, לבין מצבם של ניצולי השואה בפועל, מחייב הפעלת ביקורת, לעיתים נוקבת, על מי שקובעים את המדיניות בתחום כמו גם על אלה שמבצעים אותה, שכן מדובר במלאכת כקודש”, כתבו במכתב ההתנצלות. "על נאמנותנו ומחויבותנו לביקורת כזו איננו יכולים לוותר. גם על האמת איננו יכולים לוותר".

עוד נכתב: "כוונתנו היתה ועודנה, לעזור לניצולי השואה ולקדם את רווחתם, כדי שבערוב ימיהם יזכו ליחס ולתנאי מחייה טובים וראויים ככל האפשר. אנו חשים גאווה ושמחה על ההזדמנות שניתניה לנו לפעול למטרה זו. אנו בטוחים כי נמשיך כולנו לפעול, ואף ביתר שאת, למען מטרה זו".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 89
  צפייה בסרט

  הקריאה של מאמר זה לא שינתה את זווית הראייה שלי לגבי הסרט, שהוא מסמך נדיר ומזעזע שיש לראות. העובדה שועידת התביעות רוצה לפעול להורדת הסרט מהרשת, לא תמנע מאנשים לראותו, לדעתי חייב כל אזרח ישראלי לראות את הסרט.

 2. 88
  נשמע שלמרות ההסדר, אבל שהם עדיין מאמינים שיש שחיתות בוועדה הזו...

  ולדעתי הם לא פלו עבור עצמם, בניגוד לדברי היוצאים נגדם, כי הם עצמם לא נהנים/נפגעים מתפקוד כזה או אחר של הועדה, אלא ניצולי השואה הם שמושפעים...

 3. 87
  אורלי וגיא

  זוג עיתונאים בעלי אגו נפוח והערכה עצמית הזויה התנצלו אבל ספק אם הפנימו.

 4. 86
  התנצלות לא מספיקה. הם צריכים להשעות את עצמם או לחילופין יש לפטר אותם!
 5. 85
  בסופו של דבר , אני מאמינה לאורלי וגיא. הגוף הזה של ועדת התביעות מילאה

  את הכיסים שלה בכסף וחסכה מזקנים. צודקים אורלי וגיא שהתנצלו, אנחנו מאמינים להם ולא לוועדת השילומים ואי אפשר להלחם נגדם. עדיף להתכופף.

 6. 84
  חבל שלא הפיקו סרט איך מדינת ישראל שדדה ושודדת את ניצולי השואה

  זה סיפור יותר מזעזע איך אפוטרופוס נבל ומדינה שטנית גנבו לנרדפי הנאצים אתה שילומים והפיצויים כדי לממן מאות אלפי בטלנים שהגיעו מרחבי העולם ונהנו מכל טוב ואחר כך עוד למדו לשנוא את האשכנזים

  1. "מאות אלפי הבטלנים" עליהם אתה סח אינם במקרה אחינו יוצאי ארצות האיסלם?

   אתה בכלל יודע מה עבר על אותם שכנו ביוהרה" עדות המזרח", רואה החשבון מבגדד, הבנקאי מקהיר, הרופא מאלכסנדריה- טוריה ביד ולפרדס במיחקת צלם אדם, ותיקי עליית גארבסקי, באי פולין מלפני החורבן הנפיקו להם כינוי"חיות שחורות" החלשים והרופפים נדרסו מיד, עם אמהות ילדי תימן החטופים- אנשים הגיעו ממרוקו בשמחת גאולה, ללא ספריה ציונית, כמובן שאלמנטים מנוולים מיש בכל מגזר אבל הקריסה הגדולה של יהדות המזרח התחוללה במעברות ותצלומי הבאים בשעריהם מרגשים בחמימות, במאור הפנים, תמימות ופשטות- לעומת מי שיצאו, כמעט ברוח "לא רוצים שיכון-רוצים מעברה" של סאלח שבתי. דפוסי שנאת חינם לא רק כלפי מזרחיים, גם כלפי גלותיים ותינוקות חלושים מספרטה, בהמולה הוצב "כור ההיתוך הצה"לי" שהיסטוריה מבעיתה של יובל שנים מעיפות אריזות ריקות של ציפראמליל וציפראלקס."הבטלנים" הוסבעו לנגב במשאיות , הורדו באמצע המדבר ליד שני שורות צריפים ובלילות יצאו מדעתם,במחי יד נאנסו תבניות תרבות,יחסי מדרג פנימיים ומסורת תרבותית מקודשת נגדעה מהם ביד קשה.עד היום בני הדור השלישי והרביעי ל"בטלנים" עושים חיל בעיקר באוניברסיטאות אמריקאיות וקנדיות.. גם הוחנקתי בכינויי גנאי..

 7. 83
  איזו שמחה לאיד.

  כ"כ הרבה תקיפות אישיות כאן...בלי קשר לתוכן הכתבה. כולנו בני אדם וכולנו טועים. כמה שנאה עיוורת יש בבני אדם

 8. 82
  אורלי וגיא אתם גדולים ועושים עבודת קודש תמשיכו כך,ולכל האפסים שמגיבים תחשבו אם לא היה מי שעושה את העבודה שהם עושים האם הייתם זוכים להחשף לתופעות מכוערות שכאלה?
 9. 81
  אורלי וגיא אתם גדולים ועושים עבודת קודש תמשיכו כך,ולכל האפסים שמגיבים תחשבו אם לא היה מי שעושה את העבודה שהם עושים האם הייתם זוכים להחשף לתופעות מכוערות שכאלה?
  1. עבודת קודש בלפצות את הנפגעים מדברי הדיבה וההבל שהפיצו "אורלי וגיא" ולהתנצל....

   לשקר, להעליל ולהוציא דיבתם של בני אדם זה באמת מעשה מכוער.

 10. 80
  אורלי וגיא אתם צריכים להרגיש אחלה-כי מישהו כל כך מפחד מכם שהוא מוכן להוציא הון על מגיבים מכוערים בתשלום

  מה שלא ברור זה איך עורכי העיתון לא יודעים לסנן בין התגובות האוטנתיות לתגובות המזויפות-וחבל,חבל מאוד .
  עיתון שבמהותו אמור להיות אחד הכלים לשימור הדמוקראטיה ,פוגם בהליך הדמוקראטי בכך שהוא נותן במה למזייפי תגובות בתשלום.

  1. התכוונת לומר שמי שמגיב נגד המכפישים הוא מזויף ומי שבעד עלילה מרושעת הוא אוטנטי...

   חתיכת "יופי מוסרי" יש לך...

 11. 79
  טלוויזיה שחור-לבן

  למרבה הצער רק עיתונאים מעטים אצלנו מסוגלים לדיווח ענייני (בין בכתבה קצרה ובין בסרט תיעודי) ולסיקורה של תמונה מורכבת רבת-גוונים מכל צדדיה. בדר"כ הם נסחפים למחוזות של הפרזה, וממהרים להציג אנשים ומוסדות כשלוחיו של השטן בכבודו ובעצמו (או לחילופין כקדושים). אולי עומדת מאחורי זה מחשבה שגויה, שזו הדרך להשיג רייטינג.

 12. 78
  עלו על העניין הנכון אבל לא הסבירו את העניין נכון

  לפעמים הן אדם צודק בטענתו ולא מסביר אותה נכון זה כאן הסיפור
  הם לא צריכים לשלם שקל לאף אחד אלא עוד יקבלו כסף

 13. 77
  אוהב אתכם
 14. 76
  זוהי אחת הבעיות הגדולות של הדמוקרטיה שלנו- גישה עיתונאית ילדותית ומגמתית. לעשות הפשטה והרדדה של המציאות לכדי סמרטוט שניתן לחבוט בו. מטריד שהרבה מהעיתונאים (אילנה דיין, אמנון לוי וכו') חוטאים בכך ומעבר לחילול האמת, הם חוטאים כלפי אנשים קטנים ואפורים שיוצאים מדי יום לעבודתם החשובה בעיניהם ומוצאים עצמם כפגר בכיכר העיר. נורא עצוב לי שאין שום סוג של בקרה על התכניות הללו. וגם הטמטום המזוג ביהירות הוא בלתי נסלח!!
 15. 75
  הבעיה שגיא רזה מידי ואורלי סתם עם אגו

  הזוג רץ לו בשבילי פארק הירקון וחושב עצמו לזוג מלכותי, עם דם כחול. הגיע הזמן לסתום להפ ת'פה. שני שחצנים ומתימרים . אז מה אם אוהבים כל כך אחד את השני? הבעיה שהם חושבים שלהם מותר הכול.

 16. 74
  מדובר בצמד פאטטים מזדקנים
 17. 73
  יש לי שאלה, במהלך הסרט אורלי עזבה את ביתה למען גיא

  האם בעלה לשעבר צריך לשלם 50 אחוז מהתביעה?

 18. 72
  ומאיפא יש לוועדת התביעות כסף לממן משרד יחסי ציבור המממן את כל תגובות הבלע המזעזעות שמופיעות פה?
 19. 71
  גיא מרוז

  בפעם האחרונה שראיתי את הגברבר במציאות הייתה לפני כשנה כאשר הנ"ל נהג בקטנוע קטן נגד כיוון התנועה ברחוב אלוף שדה ברמת גן ,וכמעט והתנגש ברכבי
  תוך שהוא נוהג גם בתחנת הדלק פז שם נגד הכיוון ...ראיתי ונחרדתי..הוא חושב שמותר לו הכל...צריך לקחת לו את רשיון הנהיגה וטוב שהעניק לעצמו את הגברת וילנאי...הם מתאימים!

 20. 70
  אם לא תמשיכו כעיתונות בודקת וחוקרת מה
 21. 69
  סוף סוף מישהו מלמד לקח את הצמד הצעקני, הזול והצהוב הזה.
 22. 68
  לא ברור מדוע אורחי וגיא התנצלו. בדר שפיגל יש כתבות

  על מאמצים של ועדת התביעות להשיג לעצמה רכוש יהודי שיש לו יורשים. בעיתונות הגרמנית מופיעיות כמה כתבות על נביונוצ הגזל שלהם.

 23. 67
  יופי...אז איפה הכסף של אמא שלי???? ולמה צריך עסקנים במלונות פאר ע"ח השואה של משפחתי??
 24. 66
  אורליאדיר וקלי וגיא

  לא ארשום את מספרי כל המוחי הרמה שמשמיצים כאן את הזוג הנפלא הזה כן ירבו כמותם

 25. 65
  הם צודקים

  כי ועידת התביעות,כמו נוכלי האוצר חיה נהדר על גבם של ניצולי השואה שאותם הם דואגים לעשוק היטב,כדי שיוכלו לחיות אלו בשכר מנכ"ל/חוזה בכירים שלא בצדק ואלו המלונות פאר ובטיסה במחלקות ראשונות.

 26. 64
  מחזק את ידכם גיא ואורלי !

  תרומתכם חשובה מאד לחשיפת עוולות לאלפי אנשים. חזקו ואמצו ! המשיכו לצעוד ותרום את תרומתכם האדירה לרווחת הפרט והכלל של הציבור .

 27. 63
  המתחברת למר לחיאני לקבל ממנו מידע מוסמך ולהללו בפומבי רב

  אז אני גם מהווה סיכון אישי לתושבות העיר כי בשל רווקותי תושלם יחצ"ן להכשיר את האוירה לציד אדם שהרי כרווק שאין לו אשה משלו אני עלול לתקוף עוברות ושבות- כך יצר עוג מלך בת ים, הפיהרר המוניציפלי אמת יש מאין וחסרה היה רק צרחה של שטופת מוח בשל חיצוניותי המבועתת ממעללי אשת המעשים הרעים ואחיתופליה שבשלו הוצאה להורג בחרקירי יכולת נוראה. כאשר כל נסיונותי להזים את השיפלות השוקלת 150 קילו של הג'אמוס שהתיישב עלי נאלצתי להתוודות על האמת המביכה, לא את חריאני ותואמו איש האלוהים בוס- קילה, שרמיסת שארית ערכי כבעל חיים, כנמלה- כבר לא כבן אדם, הפוגרום לו נתן ידו והנדס את הרופאה המשוגעת ששבועת הרופא שלה כוללת הטלת אימה והפרת חוק יסוד עתיק ואונסת בשם השבה בכוח לחברתה הבריאה את יסוד היסודות של בטחון הקניין וארבע אמות בית, בלי צו בית משפט, בלי הליך שימוע- רק מתוקף האתיקה של פרופ. נאור ועוד מישהו שדיאגנזה אותי אוןן ליין והצטרחה באופן אווולייאני לאסור לאשפז- והציבור ראה את היהדות והדמוקרטיה בפעולה. רדיפת קול תרבותךיח, הסתה להשליכני ממחסן שכור קטן בשל היותי מגדל שדים ועוסק בכשפים, גרימת הצפה כאשר האגודה לתרבות הדחור כבר מקרבת את הכלים לאשפזני בשל היותי חולה נפש נטול אחריות , מבלי לרצות לקרוא מסמכי אינסטלטורים- הוא היה ברקע ואליו חברה אורלי וילנאי בדברי קילוסין ותושבחתא על אנושיותו משתפת הפעולה עם כל אוושדה לאנושיות- אבל כאשר דמי השפוך הרים קולו אל הצעיר ממני בתריסר שניםפ, שהיה מן הילדים ברחוה ההגנה שקצת הסתלבטו עלי בצעירותי- נופף בידו בביטול לעבר הזבוב החולה.והתחקירנית מעולם לא היתה אמורה לשמוע מה בפי וכעת גם אין לי צורך בכלום.ימשיך הורדוס לצופף את בת-ים, להצהיר על ג'נטריפיקציה- את מפרקתי שבר וכך נשאר האורים והתומים של הכתבת מסולסלת השיער אבל זאת הסכמה חברתית, זהו חוזה בין כל נותני הטון ואני מסמן את סמבטיון הריבונות שלהם.

 28. 62
  מרוז ווילנאי התחילו בדאגה לזקנים בישראל ולחלשים ועברו לעיסוק אובססיבי בשואה

  כנראה ששואה זה עסק כל כך טוב שקשה שלא להתפתות, בגללם (אבל עם הרבה שותפים) כמה עשרות אלפי יוצאי חבר העמים עכשיו גונבים מכולנו את כספי הביטוח הלאומי. נזק עצום שאיש לא מדבר עליו.

 29. 61
  שירות דב לניצולי השואה

  לפי נוסח ההתנצלות הם הפסידו בעצם בתביעה - ואם כך הכל בדיות ולמעשה עשו שירות דב לניצולי השואה

 30. 60
  אורלי וגיא אתם מקסימים. לא לקחת ללב מתגובות שליליות לזרוק לפח.
 31. 59
  חחח..הדבר הכי טוב שעשיתם למען הניצולים זה שננתם להם 150K

  מפצה במקצת על הנזקים שעשיתם לארגון -ולניצולים עצמם

 32. 58
  מחפשי סקופים ומה עם האמת?
 33. 57
  ממשלת נתניהו ביטלה את התוספות לניצולי השואה שאשרה ממשלת אולמרט!
 34. 56
  my massacred plastics sculpture attempt under mastication treatment is ready to share some nickles too

  myself willing nothing- but 10 years hard working, self made no artist but witnessing with poor elements combined who became a target for culture persecution, intimating overseas people as if assisting me israel will denounce them antisemitic, all camusian pest and the prostitute-pure caring for peoples health by cursing, organized mockery anf finally implement riot, pogrom at home-= exploiting a frail moment the lady of good deed day dedicated her pavement to get rid from me- my suggestion that part of this money to be donated for saving t6he remains, assisting rebuilt of some assasinated plastics and together with solidarity to be able rewriting some of home printed poetry lost- totally under this organisation ownership, within their own account so nothing to reach my private hands- but under transparent regulation any penny for a call, screeming in dark night about what i remen sentenced by cruel nasty intersant netwerk-but no local obedient art factories to expected goodwill from-human collaboration out of the farting togetherness swamp.

 35. 55
  ניקח ניצול שואה בן 80

  הוא יצא ממחנות ההשמדה בשנת 1945 כלומר כאשר הוא בן 13. ברוב הגדול של המקרים הוא השתקם וחזר לחייו הרגילים בהצלחה. ככה זה כשצעירים. היו ניצולי שואה שנפגעו קשה מאד אבל אלה כבר מתו מזמן. לכן כל המושג של "ניצול שואה" עבר מהעולם ואין יותר צורך לדאוג להם.

  1. נותרו ילדים, לרב יחידים, שנדחו והודרו מן החברה והועלו למולך הפסיכיאטריה

   רק על עצמני לספר ידעתי שהרי במה אני שווה יותר מן הנמלה- לתשומת תרבות בית המשפט הישראלי ושרעפי השראת חקירי היכולת, אבל גם אם רב הילדים שגדלו במשפחות הללו וגילו סימנים שמיודענו פרופ. סם טיאנו חתום על ההגדרות, על אוצר המילים ועל דסקורס הטופיק בפרק 44" הדור השני" מהדורת 1997, הראשונה של "פרקים נבחרים בפסיכיאטריה" בה העדות למה שעבר עלי עדיין לא יכלה להבין שבני אדם נטולי בינה, חסרי דעה והשרויים בעלטת נצח, כמוני מסוגלים להבין פירוש המילות.. אח"כ הם שיפצו. אז נותר מאמרה טובל המשטמה של דר. ברכה גאוני, לא ברכה ולא גאון"סיכום הפרעת אישיות גבולית" קיתונות של תיעוב, סלידה, דמוניזציה ובעיקר פסקנות הפסק והגזר שרק מאירים את הפיכתנו לעגלי חלב תחת מלמד לשונם. ונותרו אי פה אי שםפ בני ששים. אין חוק על פיצויים בשל נזקי נפש. נהפך הוא- כל התרסה, כפירה, יצאת חוצץ למיגור חקיקה מפקירה, כאוטית ופרימיטיבית, שביב הצלחה להקים עולם תרבותי עדין, רגיש ולחלוטין לא בנוי בדפוסים שהממסד והשלטון רוצים לראות- לא עבריינות, לא אימתנות, לא סיכון- רק אמירה צלולה, אני מאשים חריף ומקוריות תרבותית. לא רק שאנחנו לא מזיקים אלא גם מבקשים בשם מה שסבלנו ועונינו- להביא אחווה, סובלנות ואפילו קצת שגשוג לסובבים אותנו בפועל רוחנו וזה היה יותר מדי עבור שלטון הרצחנות, ריצח האופי, ציד האדם והעמידה מנגד מול קריסת משפחה רצוצה- פנייתי לגורמים הפדרליים הגרמניים לפתוח את הסכמי השילומים, לבדוק להיכן הלך כל מרק, לזרוק מי שבנו טירות וערים פרטיות בהיותם קרובים לצלחת מפא"י ולהכריח את ממשלת ישראל לעשות צדק עם מי שנותרו מושפלים, מבוזים ומופקרים לניצול בנקים מפלחים, משטרת סייענים קרימינאלית, גנגסטרים מדיקאליים וראשי ערים חדורי הנירמול בגריסה, בהולכת פוגרום במה שפרופ. נאור כיוונה את חיציה , אל בני ניצולי שואה, השלכה מן החברה של שופטות ישראל המתבדרות על חיי כעיל סיפורים מסמרי שיער- ובמלוא החדות- אין לי אמון ברשויות המרושתות הישראלית. יועבר הכסף השילומים שהרבה ברזים התחברו אליו לגרמניה והיא תשתמש בו למען בניית קולוס-פרורה שבאי רייגן ודווקא שם תוענק לי מיתת אושר, מול גלי הים הצפוני, רחוק מן המערבולת הישראלית

  2. "חזר לחיים רגילים"??

   ניקח את הדוגמא שלך-
   יש בן 13 שהיה בגינהם מגיל 8
   שההורים שלו נרצחו בדם קר
   שהאחים/אחיות שלו נרצחו וגםם המשפחה המורחבת
   הבית והרכוש נילקחו ממנו
   נמצא בנכות נפשית ופיזית
   כל השכנים שנלו מפנים לו עורף אחרי המלחמה
   הועבר למדינה חדשה אחרי המלחמה

   זה בשבילך ילד שחזר לחיים נורמלאים בהצלחה???

  3. אכן, הגיע הזמן לדאוג לך, מוכה גורל.
  4. אם אין לך מושג על מה אתה מדבר - תשתוק
  5. שו הדא נלקחו?- נשרפו שכונות שלמות, עיירות נחרשו בציוד כבד, תלי תבן ששמש לגגות, שברי כלי בית גוירים חרוכים וחלקי גופות נותרו לאחאו שניים מעיירה, אם ברחו ברגע האחרון ליערות. איכרים נוצריים מ הכפרים שאולצו לקבור את הנרצחים הומת וכוסו בזפת ובסיד רותחים.ו גם הם

   אנשים לא נותרו שרויים בנכות אלא בנורמליות אחרת, הם איקלמו בתוכם מודוס אחר והגיעו להומיוסטאזים שבחלקו גם גרם להם לדבוק בחיים, לעבוד קשה, לחיות בצניעות, להסתפק בעצם המצאות בין יהודים בבית לאומי שבו יהודים הם אזרחים , מבחינת נסיונם האישי ותפיסות עולם בהם חונכו-שוטר יהודי, קצין יהודי, ראש ממשלה יהודי,הכל חוץ מהרשות לדבר ביהודית,חשופים לאלימות ולהתקלסות, תיאטראות וערבי קריאה ביידיש "נגרסו" גם הם אנשים התחננו להקל עליהם בשילוט ביידיש, פולנית- מול גסות רוח "רק עברית" על גרמנית לא היה מה לדבר והרבה מבאי העליה החמישית פשוט נותרו מוגפים בדירותיהם , אבל פספורט מעוטר במגן דוד סימל את ימות המשיח והם היו אסירי תודה לו. רבים נקלטו כעובדים חרוצים במפעלים תעשייתיהם ורבים קרסו אחרי מלחמת יום הכיפורים כאשר כה הרבה מבני דורי נותרו שורות-שורות ואין להם תחליף.

 36. 54
  לשניים כוונות טובות, אך חסך רציני באינטלגנציה-

  מתבטא כמעט בכל תוכנית וכתבה שלהם.

 37. 53
  יצאתם טונה
 38. 52
  כשמנופח מלקק למנופח העניינים יוצאים משליטה...הסרט הבא :" בחזרה לפרופורציה".

  קשה לרחם על הזחוח שמתבטא לא אחת בגזענות ומה שמעניין אותו בעיקר זה איך ממקסמים ביקורת ילדותית לטור מניב.

 39. 51
  אורלי וגיא, אין כמוכם. המשיכו בגב זקוף. העיוות זועק לשמיים.
 40. 50
  מרוז נפוח ודוחה ברמות, בקיצור:
 41. 49
  אורלי וילנאי

  זה לוקח שנים אבל בסוף הצדק מבצבץ. חולת תקשורת ברמה הכי הזויה שחוברת לאדם לא רציני וסרט כל כך מתעתע מתברר שלא נכון והם מתנצלים. זה סוף התקשורת ההוגנת והאמיתית. אסור לתת להם לעלות למסך.

 42. 48
  אורלי וגיא: אל תישברו מהלשונות הרעות

  של שליחי הרע. יכול להיות שטעיתם קצת אבל להמשיך לעזור לחלשים חשוב. הכלבים נובחים והמוסר ממשיך. חיזקו אימצו. הרוב הגדול מאוד איתכם.

  1. לפי הכתבה דווקא לשון הרע אורלי וגיא.... למה לסלף עובדות פשוטות

   וועדת התביעות צודקת, אורלי וגיא העלילו ושיקרו, לו היו דוברי אמת היו הולכיחם עד הסוף

 43. 47
  זו התוצאה

  של איחוד בין קריינית סוג ב', זמר סוג ג', ויומרות ללא כיסוי.

 44. 46
  ועידת התביעות לקחה כספים שנועדו לניצולי שואה והשקיעה אותם ברדיפת זוג העיתונאים - וניצחה.
 45. 45
  דיבה ובג"צ

  מדוע התנצלו השניים? הלא לפי בג"צ שהוציא את הערמונית,אילנה דיין, מן המבוכה, הרי "האמת לשעתה" היא עוגן האמת ולא תחקיר או האמת, הם
  החשובים. ייתכן, רק ייתכן, שלשעתה, האמת ששודרה היא האמת והיא זו
  שחשובה. יותר מכך הכתבים, מתקפלים ורומזים שאפשר לתבוע אחרים
  בגין דיבה. והרי כבר ידוע לכל שאת התקשורת חייבים, אבל חייבים "להציל", בכל מחיר. אפילו במחיר בג"צ.

 46. 44
  מנסיון אחר איתם. זוג שמקדם מעיקר את עצמו

  השמיצו כל מי שעומד בדרכם, גם אנשים שאינם בקיאים בעולם התקשורת ונפל קורבן לעולמם האמיתי של עצמם

 47. 43
  זה כל-כך ברור שכותבי התגובות מתנקמים בזוג המקסים הזה!!!! הלוואי ויהיו עוד כאלה
 48. 42
  שני צדקנים וחוצפנים, שופטים מטעם עצמם. נקווה שלמדו לקח.
 49. 41
  אוסף התגובות משאיר הרגשה לא נוחה של יד מכוונת. וועדת התביעות?
 50. 40
  מאוכזב מכם אולרלי וגיא , למה ברחתם מבירור האמת?

  הרבה אנשים מתעשרים מכספי הפיצויים , ורבים מהניצולים חייי עוני , וכספי הפיצויים הולכים למוסדות שאין להם כל קשר לניצולי השואה.
  נחלצתם בעור שיניכם, אבל בגדתם באלו שהאמינו בכם כזרקור אחרון.
  אינני יודע מהיכן כל התגובות נגדכם מהכייון השני כאילו הגזמתם, אבל זה רק מוכיח מי עומד מולכם.

  1. בטח קיבלו איומים שונים...
 51. 39
  רואים שאנשי ועדת התביעות עובדים פה שעות נוספות
 52. 38
  אני בטוחה שרוב המגיבים כאן הם אנשים שנתפסו ע"י אורלי וגיא עם התחתונים למטה, החלטתם להתנקם אה...
  1. מעניין במה את לא בטוחה
 53. 37
  על החיוך של אורלי וילנאי אפילו אלף כבאים לא יוכלו להגיד מילה רעה.
 54. 36
  יש משפט , אין צדק. היו צריכים לשלם הרבה יותר.
 55. 35
  הצופים והקוראים לא טיפשים כמו שנדמה לאורלי וגיא !
 56. 34
  הם לא עבדו ברדיו של גאידמק שני החברה האלא?
 57. 33
  אורלי וגיא - חזקו ואמצו

  לא ברור מהי הסיבה למכתב ההתנצלות, אך לדעתי, ייתכן שהעדפתם לשים קץ לפרשה ולהעביר לטובת ניצולי השואה סכום כספי נאה, אל מול התכתשות לא נעימה שאף אחד לא ירוויח ממנה, גם אם לא חשבתם שטעיתם לחלוטין בסרט שהכנתם.
  אתם מרגשים אותי בעבודת הקודש שאתם עושים ובאכפתיות שלכם מהפרט. כן תרבו.

  1. אילולי הכפישו והוציאו דיבה לא היה צורך בהתנצלות

   הם מיזערו נזקים שהיו יכולים להיות חמורים בהרבה אם היה מתקבל פסק דין.

 58. 32
  אורלי וילנאי לא עיתונאית אלא אשת תעמולה. צריכה היתה לחטוף דיבה על כתבת ה"שתולים" בחוות הר סיני

  שום דבר הקושר בינה לבין "עיתונות חוקרת" אין שם אלא רק אג'נדה של הכפשה חד צדדית, תוך שימוש במניפולציות ובמשת"פים אנשי חמאס, כדי להכפיש חקלאים יהודים העובדים במקום ההעלות יהודית של אלמנת טרור - מה שלא הוזכר כלל ב"תחקיר האובייקטיבי"

 59. 31
  להקטין את האגו העיתונאי
 60. 30
  מעולם ‏לא ‏נתקלתי ‏בזוג ‏כזה ‏רדוד

  גם ‏בזמן ‏המחאה ‏החברתית,גיא ‏דיבר ‏כאלה ‏שטויות ‏בראיון ‏איתו,העיקר ‏שהם ‏מאמינים ‏באלוהי הרייטניג‏!‏

 61. 29
  שידור תחקיר , תביעה , גישור והתנצלות . אורלי וגיא -נדרש הסבר כולל על הדברים!!
 62. 28
  שניאנשים אוהבי עצמם

  האגרסיביות שלהם כלפי מושא ביקורתם מפחיד. כאילו יש בעולם רק רעים וטובים והם בהגדרה בצד הטובים.
  מפחיד אותי להיתקל באנשים כאלה כשהם חושבים אחרת ממני.

 63. 27
  אם יש קטע שאני זוכר מהסרט

  זו אותה הסצינה שגיא נפגש עם אחד מראשי ועידת התביעות. הדיאלוג נראה כמו שיחה עם ראש ארגון פשיעה, כאשר ניתן לראות את הפחד בפניו של גיא.
  זה הגיע לשיא כשאותו אדם איים על גיא שהוא יכול להינזק. זה היה פשוט מפחיד ואז נפל האסימון לגבי הארגון.
  באופן אישי, אם הייתם הולכים עד הסוף, הייתי תורם מכספי (ואני בטוח שעוד רבים כמוני) בכדי לסייע לכם במאבקכם.
  באופן אישי אכזבתם אותי , מאוד . עיתונאים אקטיביסטים אמיתיים הולכים עם האמת שלהם עד הסוף!

  1. המדובר באדם בן 87 המתגורר בדירה קטנטונת

   שבעקבות פעילותו הגיעו עשרות מליארדים של דולרים ישירות לניצולי השואה. מגיע לו פרס ישראל, לא טוקבק מגעיל.

  2. תגיד, סבא'לה, משעמם לך???
  3. מימיי לא ראיתי אדם שגר שעובד

   במשרד גדול ומפואר יותר מ"דירתו הקטנטונת". יש כאן אנומליה ברורה, הארגון מפוצץ בכסף וניצולי השואה צריכים לבחור בין חימום בחורף לכסף לתרופות!!
   אגב על המון אמבולנסים ורכבי הסעות רשום שזו תרומת ועידת התביעות. מה הקשר בין מד"א לניצוליי שואה???.

  4. הם הלכו מול האמת, ולכן עמדו להפסיד הרבה יותר, האמת עמדה נגדם.

   האמת לא בצד שלהם, ומי שנראה כמו ארגון פשע ואפילו כנופיה זו התקשורת הישראלית בת זמננו (כאילו כלב השמירה של הדמוקרטיה, בפועל להקת אמסטפים מרושעים). "אורלי וגיא" הינם מייצגיה הנאמנים והאותנטיים של התקשורת הזו.

  5. 'דירה קטנטונת' אמרת, 'אחד שיודע'? שמת לב באיזו קומה היא ובאיזה מיקום במנהטן?

   יש לך מושג כמה שכירות (או מחיר קניה) יש ל'דירה הקטנטונת' הזו? אולי תופתע לשמוע שהיא שווה מיליונים, בשטח הנדל"ן היקר בעולם.

   אופייני לאנשים בעלי אמצעים כמו אותו 'סנדק', להחזיק 'פרונט' צנוע, שמסווה בית גדול. לא בדקת איך נראה ביתו האמיתי. כדאי ל לבדוק.

   באשר ל'עשרות מיליארדים' - לא נראה לי שהם הגיעו ליעדם.

  6. אז איפה עשרות המיליארדים האלה???

   אז איך זה שיש עוני בין ניצולי שואה?
   אנשים חארות

 64. 26
  איבדו את אמינותם

  חוצפה, הכפשות והתנצלות בה משבחים אורלי וגיא את פועלה של ועידת התביעות... השניים איבדו את אמינותם.

  1. הם לא איבדו את אמינותם כי מעולם לא היתה להם כזו

   אין דרך לחבר בין גיא מרוז של "נייס גיא" לבין מי שהוא מתיימר להיות בשנים האחרונות

 65. 25
  ציקדות עם עוקצים ארוכים,האחד נבל והשנייה מפרקת משפחות,מהזן שחושב שהשמש זורחת לו מהתח..,כאלה שבנו קריירה שלמה מ"טיפול" בעוולות כביכול שנגרמות למסכנים.שילמדו לקח,רא להקצין שלא לצורך.
  1. לציקדות אין עוקץ, מה אתה מנסה להתחכם?
  2. אז איך הן מחדירות את הכנימות לצמח?
  3. לציקדות יש וגם יש חדק מציצה "ציקדה בשם זה מכנים חרקים רבים בעלי גלגול חסר ( חסרים את שלב הגלם ) , הנמנים עם כמה משפחות בסדרת אחידי הכנף . זכר הציקדה משמיע צרצורים רמים או צקצוקים , אשר הקנו לציקדה את שמה . מספרם של מיני הציקדות מגיע עד 35 אלף והם נפוצים בכל רחבי תבל . בישראל ידועים כ - 280 מיני ציקדות . המינים הבולטים בישראל הם הציקדית הירקה הקטנה המזיקה לצמחי גן הירק ; ציקדת האשל המכנה גם גבנונית האשל , שמחזה בולטים שני קוצים דמויי קרנים . היא חיה על עצי אשל ושטים בנגב ובסיני . בולטים ביחודם זחלי הקצפית המפרישים ריר דמוי קצף המגן עליהם מיבש ומטורפים . הזחלים הירקים מצויים על צמחים רבים בצפון הארץ ובמרכזה . קול צורם וגם ערב לאזן המין השכיח בישראל הוא הציקדה השחרה הנראית כזבוב גדול ושחר שארכו כשלושה סנטימטרים . לציקדה זו יש חדק מציצה חד , שבעזרתו היא קודחת בצמחים ויונקת את המהל שלהם . בחזה מצויים שני זוגות כנפים קרומיות , והיא מיטיבה לעופף . כאשר הציקדה עומדת על ענפי ארן הציקדה הישראלית דומה במראה החיצוני שלה לזבוב גדול ושחור . בארץ מצויים מינים אחדים של ציקדות המציקות לחקלאים "
 66. 24
  הזוג עוסק בהוצאת דיבה למחייתו

  כל בוקר הם מתנפלים על משהו אחר

 67. 23
  זה לא חדש שהתקשורת בארץ היא שקרית ומשוחדת
 68. 22
  סרט לא מבוסס - ולא אמיתי

  הפיקו משהו הזוי ולא מחובר למציאות, המשיכו בהפרחת האשמות ובסוף יצאו קטנים וטיפשים - אולי סוף סוף יבין מישהו שהם לא שומרי הסדר אלא שומרי הצהוב הכי צהוב שיש?

 69. 21
  ומה עם ועידת התביעות? אותם שכחתם?

  הרי מדובר בגוף שמנצל כספי ניצולים לטובות הנאה כאלה ואחרות לחבריו. אני זוכר שכשהוקרן הסרט, מנהלי הקרן ברחו מאורלי וגיא וסרבו להתראיין. אם לא היה מה להסתיר, מדוע ברחו? איפה הכסף ומדוע הניצולים מקבלים רק קמצוץ ממנו? אלה השאלות החשובות ולא האם אורלי וגיא מגעילים כן/לא.

  1. כן, אם היו מתראיינים היו לא היו עורכים אותם ומתקיפים אותם בגסות בשאלות לא הוגנות.
 70. 20
  מעניין לקרוא את שלל התגובות השתולות של אנשי היחצ של ועדת התביעות

  יש אנשים שאפשר לקנות בכסף או לאיים עליהם בכסף. זה קל כשיש הרבה. מי שבטוח יוצא מופסד בכל מקרה אלו ניצולי השואה.

  1. מבחיל לקרוא את אלה שמאשימים ב"תגובות שתולות" כל מי שנגדם. תתעוררו - יש אנשים אמיתיים שחושבים אחרת והם לא שתולים של אף אחד ולא יחצנים בשכר ולא טוקבקיסטים בתשלום. ניצולי השואה הופקרו על ידי מדינת ישראל שקיבלה שילומים ואפילו היום לא נותנת לעניים שבהם סיוע מתאים. אגב - רוב ניצולי השואה אינם עניים.
 71. 19
  כן מושחתים!

  לוקחים חמישים אחוז מהכספים! לא נותנים לניצולים שום נייר עם הוכחות!

  1. אם מה שאתה אומר נכון...

   תעביר מידע מוסמכת (עם כל המסמכים) לערוצי הטלוויזיה, לרדיו, ותפרסם אותם אפילו בפייסבוק. שוב פעם, אם זה נכון, בטח אתה לא היחיד ואחרי שתפרסם את סיפורך יופיעו גם נוספים. אסור לתת לזה להימשך ואסור לתת לוועדה לצאת מורווחים מהסיפור. תפנה גם לאורלי וגאי, שלא ייוותרו.
   א ל ת ש ת ו ק!!!!!!!!!!!!!!!!!

 72. 18
  אז איך בכל זאת ניצולי השואה במצב קשה ???

  צריך לברך את גיא ואורלי על פועלם ,
  הרי כוונתם קדושה וחשובה,
  גם היום אני מאמין שהם צדקו
  גם אם הגזימו באיזו מילה,
  ואיך נדע זאת ?
  די להביט על אותם ניצולים
  ומצבם כדי להבין שאורלי וגיא
  עושים עבודת קודש
  ברכות לכם אנשים יקרים .

 73. 17
  שני ה"גיבורים" הגדולים, עם הפה העוד-יותר-גדול, התקפלו כמו שפנים.

  שני ה"גיבורים" הגדולים, עם הפה העוד-יותר-גדול, התקפלו כמו שפנים.

 74. 16
  גיא מרוז עיתונאי? לא קשקשן
 75. 15
  נראה לי שהתגובות הקיצוניות כאן נובעות יותר משיקולים זרים ולא מתוכן הכתבה
 76. 14
  ועידת התביעות ! שיכורים מכוחניות גוזלים את כספי המסכנים ניצולי שואה!

  קצת צניעות והבנה ! וקבלת ביקורת לא תזיק לכם כלל! תבקשו סליחה
  מ גיא ואורלי ! הם עושים עבודת קודש למען הציבור. בכל נושא שהם לוקחים
  לטיפולם ! והציבור מביט בכם בעין די עקומה ! !

 77. 13
  אז בייניש הלכה והשמאל משקשק...
  1. מה קשר שמיטה להר סיני - חוץ מליבוי שינאה בה חולים אנשי הימין
  2. לדאוג לניצולי שואה זה שמאלני?
  3. העולם פשוט: כל חה שהוא לא ימני בעליל הוא כנראה שמאלני. כל נושא שקשור לזכויות אדם הוא שמאלני. כל מי שחושב הוא שמאלני.
 78. 12
  יש צדק בעולם!

  יש צדק בעולם! אני זוכרת את עצמי פגועה עמוקות אחרי הקרנת הסרט בתור מישהי שעבדה בוועידת התביעות. יום למחרת התעורר דיון סוער על דפי תפוז על הפרשה (הרי הסרט שודר ביום השואה), והתברר שהסרט הסעיר אנשים רבים. והגרוע מכך הוא שאנשים תמימים שאין להם שמץ של מושג, איזו עבודה ענקית עושים עובדי הארגון כדי לשחזר כל פרט מההיסטוריה האישית של ניצולי השואה, כדי לזכות אותם בקבלת הכספים - באים בהאשמות לא מוצדקות ולא מוכנים אף לשמוע שום טיעון אחרי הסרט המעוות. אני באופן אישי הפכתי עולמות כדי לאתר מידע ולזכות כל ניצול שואה, כל תיק שהגיע לידיי. וכאב לי מאוד שעקב הסרט, כל המדינה התקוממה נגד הארגון והעובדים שלו, ללא כל הצדקה והבנה. השניים גרמו לי באופן אישי צלקת עמוקה עם הסרט המעוות. חבל שלא ניתן לגלגל את זה אחורה להצביע לכל אותם אנשים שתקפו את הארגון באלימות חסרת בושה בהתבסס על הנימוקים השטחיים והחד-צדדיים.

 79. 11
  בושה וחרפה !! צריך היה להפוך אותם להומלסים את זוג הזונות
 80. 10
  אני בעד אורלי וגיא

  הם עוררו את נושא ניצולי השואה שעל גבם הכפוף עשתה המדינה הסכם שילומים נדיב וקיבלה מיליארדים.

  יש אלפי ניצולי שואה שחיים יותר נכון שחיו בישראל בעוני מחפיר, והסרט הזה עזר להם לקבל משהו.
  יש לא מעט ניצולי שואה שהעדיפו להגר לגרמניה ולזכות שם לתנאי מחייה טובים יותר.  1. הם אמנם עוררו דיון בנושא חשוב, אך לא הבנת את הכתבה - הם עצמם לא בעד עצמם, לפי מכתב ההתנצלות
  2. זה נכון

   ועכשיו גם יתרמו קצת כסף. אז מותר לשקר???

 81. 9
  רודפי סקופים וסנסציות - צריך לראות אותם בתוכנית הבוקר

  מביאים לאולפן אנשים, ומסלפים את מה שהם אומרים.

 82. 8
  פשוט זוג נודניקים שעשו קרירה והרבה כסף מכאילו לעזור לנדכאים
 83. 7
  הגיע הזמן שצמד הדמגוגים בשקל ישלמו על הפה הגדול והפופוליסטי שלהם
 84. 6
  יש לי הרגשה לא טובה כלפי האירגון הזה. כנ"ל גם לכל אלה שמטפלים בירושות וכדומה
  1. בעיקרון, אני מסכים איתך, ואין לי ספק שכל העסקנים חוגגים על הכספים (כמו עסקנים...)
  2. But SOMEONE has to do it. Would YOU volunteer? Or would you just complain? xx
  3. Well, you can't really say that they're volunteering
 85. 5
  עצם הגשת תביעת הדיבה על ידי הארגון מהווה שימוש לא תקין בכספי ניצולי השואה
  1. כסף הזכיה הוחזר לטובתם חזרה
  2. עדיין לא מצדיק את עצם הגשת התביעה
  3. כלומר לדעתך מותר להעליל ולגרום להם נזק

   ממש צדיק....

  4. ראיתי ניצולי שואה במצב מזעזע (לא רק בכתבה). לועדת התביעות יש

   המון כסף המחולק לכל מיני גופים. תביעת הדיבה נועדה להרתיע את הלוחמים לזכויות הניצולים שעוד מעט יעלמו בעוני ובסבל כשאנשים אחרים מקבלים משכורות מלגות הקצבות ותקציבים מכספים השייכים לאותם ניצולים

  5. אין ספק שוועדת התביעות לא עושה תפקידה עד הסוף!

   גם בלי להיות מעורה במה שמתרחש בוועדת התביעות -ברור כי אין לתת לאנשים משכורות, גימלאות ועוד הטבות -בזמן שניצולי השואה- שבשמם הם עובדי-ם -נמקים בעוני ובלא כספים. הסירבול שבוועדה זאת מעיד כאלף עדים שתפקידם האמיתי - לא יעיל.מעניין כמה שנים הם יושבים "ודנים" בעוד ניצולי שואה נפטרים בחוסר כול. משהו רקוב פה.

  6. רותי זהירות. עוד מילה וגם את תשלמי 150000 שח
 86. 4
  שני מלעיזים הזויים מהזן הנבזי באים על עונשם !בושה לערוץ 10שמעסיק אותם
 87. 3
  אולי השניים יפיקו לקחים

  לאורלי ולגיא ניתנות במות נרחבות להביע את דיעותיהם, כנראה בלי ביקורת של ממש. צריך לקוות שהם יפיקו לקח מהכשלון וההתבזות הזאת וילמדו לא להתלהם ולא להפריח האשמות שוא רק כדי להשיג רייטינג ופירסום. העולם אינו שחור/לבן והזוג הזה ממש לא תמיד חכם ולא תמיד צודק

  1. מנופחי אגו

   הבעיה עם העתונאיים ועם שני האקזמפלארים המוזכרים שהם חושבים שהיותם מחזיקים מיקרופון/מצלמה ומגלים קצה חוט של איסדר מייד יכולים לפוצץ את המרחב עם קביעות בומבסטיות ומשפילות. ועדת התביעות הייתה צריכה להמשיך התביעה עד ל"טביעתם" של המלעיזים.

  2. ראה ערך "אילנה דיין" ותבין למה לקח לא קיים בלקסיקון העיתונאי הישראלי
 88. 2
  לא מספיק בעליל ! ! !

  אם בית המשפט היה רודף צדק מופת ומוסר,
  היה מאלץ את השניים להפיק על-חשבונם סרט המתאר את פעולתה של ועידת התביעות לטובת הניצולים.

  הבעייה אי כבוד לאנשים העובדים באירגון ועידת התביעות,
  אבל גם כבודם של הניצולים,
  וכמובן כבודם של הצופים אשר צפו בתוכניות הטמלוויזיה והולכו שולל אחר מסע הילדותי הרדוד השיטחי והמטופש של הזוג המוזר.

  אפילו לא היתה כאן "אמת לשעתה",
  מושג מטומטם אשר הומצא ע"י בני-בליעל.

 89. 1
  שני אנשים דוחים שרואים רק את עצמם ושבויים בדעותיהם הקיצוניות

  ואל תבלבלו אותם עם עובדות, אפילו אם הכוונות טובות

  1. כל הכבוד לשניים על עבודתם העיתונאים. כל אחד שעושה מחליק מדי פעם. לא ברור מה קרה כאן, ואין ספק שאתם יודעים יותר מאיתנו- תבורכו על עבודתם ותעוזתכם. ושקקרים כמו אלכס ואחרים בימין מלעיזים, כי כך למדו משקרניהו והבריון שלידו שומר ברים מולדבי. זו תרבותם. לצקצק. כמו ליברמן היום על מוסר אשטון. פאתט.
  2. ומה אתה עשית בשביל המדינה???
  3. my name delievered no cost a german submarine to israeli navy yesterday

   my mind serveed israeli psichiatric order to tutn a clever intelect, even not able to incadrate in daily israeli life- means no army service and no ability toimplement my sensitivities with showty mobish crowdy socilazing- so turned to be garbiege container exploited as rowstuff to be grinded and justify protoctivity, salaries, bonuses- should spelled boni- as latin- and good life for the killers and rapers on behalf of state of israel crowned as heir of the millions."replacor of family" poor , naive beaten souls illusions played to hands of sarcasstic gangs- i witnesses a lowyer who delt with german compensation way back in late 1950th.

  4. my name delievered no cost a german submarine to israeli navy yesterday

   my mind serveed israeli psichiatric order to tutn a clever intelect, even not able to incadrate in daily israeli life- means no army service and no ability toimplement my sensitivities with showty mobish crowdy socilazing- so turned to be garbiege container exploited as rowstuff to be grinded and justify protoctivity, salaries, bonuses- should spelled boni- as latin- and good life for the killers and rapers on behalf of state of israel crowned as heir of the millions."replacor of family" poor , naive beaten souls illusions played to hands of sarcasstic gangs- i witnesses a lowyer who delt with german compensation way back in late 1950th.