למרות הביקורת

אושר מינוי שפירא לנשיא אונ' חיפה

שפירא יחליף בתפקיד את נשיאה הנוכחי של האוניברסיטה, פרופ' אהרון בן זאב. המינוי עתיד להיות מאושרר על ידי חבר הנאמנים של האוניברסיטה

הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה בראשות עמי אילון אישר היום (שני) את המלצת ועדת האיתור לבחור במנכ"ל סלקום לשעבר, עמוס שפירא, לתפקיד נשיא אוניברסיטת חיפה.

המינוי טעון אשרור חבר הנאמנים של האוניברסיטה, שעתיד להתכנס בראשית יוני. שפירא יחליף בתפקיד את פרופ' אהרון בן-זאב שמסיים את תפקידו לאחר שתי קדנציות, והוא יחל את תפקידו באוקטובר הקרוב, עם תחילת שנת הלימודים האקדמית.

הבחירה בשפירא עוררה דיון סוער באוניברסיטה, בשל העובדה כי לא הגיע מהעולם האקדמי. חלק מהסגל באוניברסיטה הביע ביקורת על המינוי וכן חשש שהאקדמיה תנוהל באופן עסקי.

שפירא התייחס היום לראשונה למינויו ואמר כי "אני גאה לשוב לאוניברסיטה שבה עשיתי את צעדי הראשונים ושנתנה לי את התשתית הכל כך חשובה להצלחה – הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אנושית. אוניברסיטת חיפה העניקה לי היום זכות גדולה – לתרום מניסיוני ויכולתי לחינוך וההשכלה של הדור הצעיר ואני מודה לחברי הוועד המנהל על האמון שנתנו בי".

יו"ר הוועד המנהל, השר וראש השב"כ לשעבר אילון מסר כי "אנחנו שמחים על הבחירה ובטוחים שעמוס שפירא ימשיך ויקדם את אוניברסיטת חיפה לעבר היעד המרכזי שלה – המצוינות האקדמית. יכולות הניהול המוכחות שלו, יחד עם התשוקה שהוא מראה לנושא החינוך וההשכלה הגבוהה, הם המתכון הנכון להצלחה של כולנו".

דן קינן

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 23
  הודעה משמחת!!
 2. 22
  לא נורא זה העונש שלו על שחצנותו והניהול הכושל
 3. 21
  כל כך עצוב

  מצד שני, במי ציפיתם שעמי איילון אם לא בחבר מהחונטה הצבאית?

 4. 20
  חסרים אנשים טובים לאייש את המשרה הזאת?

  אני לא מבין למה לא נותנים למר שפירא מנוחה. האיש ניהל את סלקום במשך שנים והרוויח מליונים, למה הוא צריך לחזור לינוק מעטיני המדינה? שימשיך את פועלו במגזר הפרטי או שיצא לפנסיה (עם המליונים שהרוויח זו לא צריכה להיות בעיה) ושייתן למישהו אחר למלא את התפקיד.

 5. 19
  עם עמי איילון כיו"ר ועד מנהל היה ברור שזה הפרופיל שיחפש עבור נשיא האוניברסיטה. מאחל לו הצלחה אבל אני רואה ביטוי לאי-התאמה באופק . . . ואולי אתבדה ?

  אני מניח שהבנתו בחזונה ומהותה של אוניברסיטה מגיעה מלימודיו לתואר ראשון באוניברסיטה.

 6. 18
  ביזיון. עמי איילון שהיה איש ביטחון מעולה, נפל בפוליטיקה, ממשיך לרסק כל מה שהוא נוגע בו.
 7. 17
  ביזיון. עמי איילון שהיה איש ביטחון מעולה, נפל בפוליטיקה, ממשיך לרסק כל מה שהוא נוגע בו.
 8. 16
  congratulation so the University of Haifa

  We can now hope for better days, I served it for 30 yeqrs and Sapira, whom I do not know, does bring a ray of hope, since the former university president the late Ozer Schield

 9. 15
  אני חושש שהמינוי יתברר בהמשך כמאוד לא מוצלח

  ראשית משום שעולם העסקים שונה מהעולם האקדמי, ונסיון ניהולי באחד אינו מתאים בשני. שנית, מר שפירא היה מנהל מאד ריכוזי בסלקום, וזאת אינה צורת ניהול מתאימה למוסד אקדמי. עם זאת, אני מאחל הצלחה לחיפה עם המנהל שבחרה, ולמר שפירא אני מאחל גמישות מחשבה ויכולת להתמודד עם התפקיד.

 10. 14
  הלוואי שהיו מאמצים את הצעד הזה בפתוחה ברעננה.

  להביא איש מצליח - איש עסקים מצליח שירים אותנו מהקרשים הנוכחיים. קדימה ועד מנהל למה תמיד כל הרעיונות הטובים הם אצל אחרים. תראו פעם אחת שגם אצלנו ניתן.
  yes we can
  תקראו טוב טוב את הקול של כל העם.

 11. 13
  אוניברסיטת חיפה בדרך להיות בר אילן?
 12. 12
  זה מזכיר את התקופה שמכרו כהונה בכסף

  לא ברור לי, מה לאיש עסקים מחוספס ולנשיאות האוניברסיטה? תפקיד שדורש איש רוח מהמעלה הראשונה. זה מזכיר את תקופת בית שני לפני החורבן, שמכרו את הכהונה בכסף ולמקורבים לשלטון. האיש הזה בלי להתבלבל, השתכר בחברת הסלולר שניהל, 10 מיליון שקלים בשנה, וכל זה מעושק הציבור שחברות הסלולר עושות. איזה ערכים חינוכיים הוא בדיוק מביא לאוניברסיטה? לחנך את הסטודנטים, איך אפשר לעשוק את הציבור? איזה שאר רוח הוא מביא לאוניברסיטה? לו היה בעל שאר רוח, היה יודע בימים קשים אלה, להסתפק במעט פחות מעשרה מיליון שקלים שכר לשנה, כשיש למעלה מחצי מיליון ילדים במדינה, שאין להם ארוחת צהוריים מסודרת. דבר שאינו מוצדק, ואין לו אל ורע בשום מדינה בעולם. כנראה שהקשר הון שילטון הגיע גם לאוניברסיטאות וגם הן הופכות להיות פוליטיות במידה שמסכנת את החופש האקדמי. רוצים לתת לו תואר ד"ר כבוד, על שיא גינס של שכר שנתי, בבקשה. תמנו אותו למנכ"ל האוניברסיטה, אבל למנות אותו לנשיא האוניברסיטה. פשוט בושה וחרפה , לאן מדרדרים אותנו הפוליטיקטים!!!!

 13. 11
  מזל טוב לשפירא

  שפירא יביא אתו יכולת מוכחת לקדם את התשתית הפיזית והמחקרית של אוניברסיטת חיפה. אוניברסיטת חיפה סבלה שנים רבות מנשיאים אנמייים שלא הצליחו לגייס כספים. מדהים שלתפקיד זה נשא את עינו בן ארצי, שנחשב למקל נוצה מבחינה אקדמית ונעדר יכולת לניהול כלכלי בסיסי

 14. 10
  כשכבר חשבנו שאחרי בן זאב לא יכול להיות יותר גרוע.
 15. 9
  אין כמו יהודה חיות הנשיא לשעבר. האם אי אפשר להעניק קדנציה נוספת?.
 16. 8
  את נשיאות האוניברסיטה בחיפה קונים בכסף מלוכלך - בושה וכלימה לאקדמיה
 17. 7
  בושה! כמנכ"ל סלקום תרבות הרמאות נסקה לגובה שיא

  האיש שתחת ניהולו הפכה סלקום מחברה של רמאים לחברה של רמאים בריבוע...

 18. 6
  בושה,המיליונרים משתלטים אפילו על האקדמיה
 19. 5
  האיש ששחט אותנו בראשות סלקום, כמו 2 המפעילות האחרות

  האיש שעמד בראש אחת החברות השנואות, הסחטניות ביותר בשוק הישראלי, עבור שכר של הרבה מידי מיליונים - מקבל קידום לאקדמיה?

  מי חשב על זה? מה זה משדר לסטודנטים? להוריהם?
  לציבור?
  מקווה שמי שעוד צריך לאשר זאת - יפסול את המינוי הבזוי הזה.

 20. 4
  ככה מחסלים חינוך. קפיטליסט עיסקי בראש אקדמיה.איזה מדינה בדיחה
 21. 3
  שיהיה בהצלחה
 22. 2
  כן, ממש לתרום לחינוך..על ידי העלאת שכר לימוד ותארים במסלולים יקרים

  איש עסקים שהצניחו על מנת להביא לרווחים ולא לקדם חינוך. את החינוך יעטפו במילים יפות וסיסמאות, אבל בפועל יהיה יקר יותר ללמוד. זה לא רק שכר לימוד, זה מחיר הצילומים, שירותי ספריה, תוספת שנתית ושאר כספים שהאוניברסיטה מוציאה מכולם. שיהיה בהצלחה.

 23. 1
  מסכן.לנהל ערימה של מסמרים בלי ראש שבטוחים שהשמש זורחת להם מהתחת.