דפני ליף על דברי מופז: ההצהרות על הובלת המחאה ריקות מתוכן

אחת ממנהיגות המחאה החברתית נאמה בכנס של יוזמת קלינטון בארה"ב, ואמרה כי נעשים ניסיונות להחיות את המחאה לקראת הקיץ

על רקע התחדשות הדיון על שובה של המחאה החברתית, שתיים ממנהיגות המחאה בקיץ האחרון נאמו בשבוע שעבר בפני ארגונים בארה"ב על האפשרות של חזרה לרחובות. סתיו שפיר נאמה בכנס השנתי של השדולה היהודית ג'יי סטריט, ודפני ליף דיברה אתמול (שבת) בכנס השנתי של היוזמה הגולבלית של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, והתייחסה להתחדשות המחאה.

"כולם מתכווננים לאביב ולקיץ", סיפרה ליף ל"הארץ" כשנשאלה מה הצעד הבא שלה. "אני לא אספר הכל, אבל כבר עכשיו יש התארגנויות וניסיונות להחיות את המחאה. אני חושבת שכל מי שהשתתף ב'הפגנת המיליון' בתל אביב ב-3 בספטמבר בשנה שעברה הרגיש אופטימיות - שישראל תשתנה. בכל מדינה מתוקנת, אחרי שכמעט 10% מהתושבים יוצאים לרחוב, הדברים משתנים בצורה דרסטית. אבל, כולנו יודעים מה קרה בישראל: הנטל רק הולך וגדל, אין אפילו ביטחון לגבי הרפורמה של חוק חינוך חובה מגיל 3, ובינתיים אנחנו שומעים על חוקים אנטי-דמוקרטיים, עוד העלאות מסים, מחירי הדלק והחשמל עולים. היתה לנו אמונה שמשהו יזוז במדינה, אבל אין יותר ועדות טרכטנברג שראש הממשלה יכול לזרוק לעברנו. כבר היינו בסרט הזה".

ליף מסרבת לנפק תחזיות לגבי איך תיראה המחאה המחודשת, אך מוסיפה: "אני לא אותה הבחורה מה-14 ביולי. היתה לי עקומת למידה מאוד גבוהה בשבעת החודשים האלה. השאלה היא לא כמה אנשים יצאו לרחובות, אלא מה אנחנו צריכים לדרוש אחרי שמסמסו את טרכטנברג. בימים אלו אני בונה את הצעד שלי, לא אגיד אותו כאן, כי הוא צריך להיות מדוייק ומלומד".

ליף אף מותחת ביקורת מרומזת על שאול מופז, שאמר כי הוא יוביל את המחאה החברתית. "אני לא רוצה להתייחס לאישיות זו או אחרת, אבל באופן כללי, כל ההכרזות האלה של הנהגה, 'אני אעשה, אני אנהיג, אני אמחה יחד עם העם', אלו הכרזות ריקות מתוכן. המחאה הזאת היא מחאה אזרחית. אנשים שהופכים להיות ראשי מפלגות צריכים לשרטט תוכנית מדויקת של חזון, מה הם הולכים לעשות כדי החיים במדינה הזאת יהיו טובים יותר... לא רק מחר ומחרתיים, אלא גם בעוד עשר ועשרים שנה".

מאוחר יותר בפאנל סיפרה ליף על המחאה בישראל והודתה ש"לא תמיד היה נחמד להיות בחזית המאבק". לדבריה, צותתו לטלפון שלה חודשים. "אנו נלחמים פה למען עולם טוב יותר, למען צדק חברתי, מול אנשים שיש להם הכי הרבה עוצמה, כסף, קשרים. האם אנחנו עומדים לצאת בקיץ לרחובות? אני חושבת שהשאלה צריכה להיות אחרת: כשנצא, מה אנחנו עומדים להגיד? המסר צריך להיות שאנחנו רוצים בחזרה את המפתחות לרכב. אנחנו רוצים לשלוט בחיינו. ואנחנו צריכים להבין מה זה אומר".

ראיון עם דפני ליף בכנס

האם דפני תחזיר את הציבור לרחובות? בואו לדבר על זה בפייסבוק

ליף השתתפה בפאנל במסגרת היוזמה הגלובאלית של קלינטון - אירוע המיועד לסטודנטים מכל העולם המעורבים בפעילות חברתית, שמתחייבים לקדם יוזמות חברתיות שונות. דוגמא לשתי סטודנטיות שכאלו הן שי טל מישראל ובורצ'ו קילינק מטורקיה, שהתיידדו במסגרת פרוייקט מקביל בו הן עוסקות במדינותיהן: הדרכת כיתות מחשבים לתלמידי תיכון בחסות חברת "סיסקו". בקורס ההכשרה של המדריכים נוצרים קשרים בין הסטודנטים מהמדינות השונות - ישראל, הרשות הפלסטינית, מרוקו ועוד.

"התוכנית נותנת פרספקטיבה", אומרת שי טל. "היתה בעיה לארגן אפילו מקום לקורס ההדרכה שיהיה מקובל על כולם. טורקיה ירדה מהפרק כי בדיוק היתה מתיחות בין טורקיה לישראל. בסוף התכנסנו בקפריסין הטורקית. הבחורה מתימן היתה צריכה להגיע בליווי אחיה, כי אסור לבחורה להסתובב לבד. החבר'ה הפלסטינים ראו פתאום שיש עוד מקומות עם סכסוך, וגם לקפריסין יש את צרות הכיבוש שלה".

"גם המפגש נתן פרספקטיבה", מספרת טל, "אחרי הסדנה אחד הפלסטינים אמר שעכשיו, אם ישמע בחדשות על פיגוע, לראשונה הוא לא יהיה שמח. כשלקחתי תלמידים שלי מבאר שבע לנצרת, בהתחלה הם פחדו לרדת מהאוטובוס כשראו את כל השלטים בערבית. אבל אחרי המפגש עם תלמידים ערבים, הם כתבו בפייסבוק שזה מדהים כמה המארחים שלהם היו נחמדים".

הסטודנטיות שי טל (מימין) ובורצ'ו קילינקנטשה מוזגוביה

"זה גם מה שאני מלמדת את התלמידים שלי, מלבד המחשבים", אומרת בורצ'ו קילינק. "בסופו של דבר כולנו קמים בבוקר ואוכלים ארוחת בוקר, ויש הבדל גדול בין פוליטיקה לחברה". פרשת המשט לעזה, היא מודה, לא ממש הדירה שינה מעיניה. "יש הרבה סטראוטיפים - יש אנשים שנדהמים שאני מוסלמית ולא לובשת חיג'אב. אז היתה 'מרמרה', אני לא מסיקה מזה משהו על כלל ישראל. אני גם לא בהכרח מאמינה לכל מה שאני רואה בחדשות".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 93
  בחירות 2012

  דפנה יקרה.. ב4.9.12 מתכוונים לערוך בחירות..
  בפייס שלי כתבתי כמה אויילי שיש שחוזים את התוצאות שביבי יש לו 31 מנדטים וליחימוביץ 18 ולמופז 11.. וללפיד 11 מנדטים..כואב הלב שצריך לבזבז כספי ציבור עבור הבחירות בסך של 500 מליון ש"ח ..זה הזוי בה בשעה שיש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות עם הכסף הזה. וכשצריכים להפנות אותו למקומות חיוניים אז הרשיות בוכות שאין להם תקציב !!. אני חושבת אם כבר ידוע הקולות ולאן הם יובילו.. ומי יזכה בבחירות ,, אזי כדי שתצעי שאולם מספיק שנסמס להם..במקום להישתתף בפרזה הזאת.. זה ממש מציק ומקומם כאחד.. ולך ולנו שאיכפת.. כדי שתעשי מעשה כדי שהגזרה הזאת תרד מאיתנו..ותצאי בהודעה לתושבי המדינה שחייבים לשנות את המדניות הזאת של בחירות שבעצם תוצאותיהם כבר ידועות מראש..ואני מציעה שתקימי מפלגה חברתית כדי שבעזרת הידע והדמגוגיה שלך נוביל באמת לשינוי למען המדינה..נמאס לנו ללכת שנים על גבי שנים שולל...בהצלחה דפני מימני איכפתית ירדנה.

 2. 92
  אז תגידו שדפני ליף מטיילת בעולם על החשבון... הבנו את הפואנטה..

  לא ידעתי שהיא מטיילת לה בכיף
  לא יודע על חשבון מי ,
  ומה עניין אנשי חו"ל
  כשהבעיה היא כאן בארץ ,
  גם א ראינו את המוחים מאמריקה באים לכאן...
  כבר למדה את השטיקים ..??

 3. 91
  לכל אנשי הימין שמסיתים מנבלים את הפה ומפיצים כזבים ותאורויות קונספרציה נגד השמאל

  אתם עדר של חסידים שוטים שהולכים כמו עכברים לטבוע בנהר!

 4. 90
  דפני לא צריכה להוביל. אנחנו צריכים להוביל. פשוט לצאת לרחובות ולהפגין.
 5. 89
  הזויה הדפני פליפ הזאת. מסוממת ריקה שנשלחה עי החמאס
  1. ומי שלח אותך? החיזבאללה? חסיד ימני שוטה ומסית!
 6. 88
  אנחנו אוהבים אותך דפני
 7. 87
  מופז הוא מאד נמוך. מה זה יוביל את המחאה?

  הוא כה טיפש. הוא כמנהיג צריך להוביל לפתרון הבעיות.

 8. 86
  Politicians only understand raw power-- if one million in the street won't work, get out two million, then three
 9. 85
  משלמיםאלי שלמים לטוק הקים

  שילכלכו את מנהיגי המחאה. כיף אנחנו אתך

 10. 84
  ליף(ה) את זו שריקה מתוכן !

  לא ראיתי גיבובי שטויות יוצאים מבן אדם מאז הנאום האחרון של זועבי !

 11. 83
  קשקשנית מבית עשירים

  שאת תייצגי את המחאה החברתית זה בדיוק כמו שמופז שיצא מהנפטלין ייצג אותה.שניכם בדיחה,כיוון שהמחאה היא רצינית והיא נוגעת לכל ישראלי ,בלי קשר להשתייכות פוליטית,את ומופז המיושן תעופו מהעיניים.

 12. 82
  מופז אופורטוניסט, איש חלול, חתרן בלתי נלאה ועוד הרבה ...
 13. 81
  אף אחד לא אומר לה שצריך גם להתקלח לפחות פעם ביום?
 14. 80
  העם לא סובל את דפני,ורק גורמים אינטרסטים מריצים אותה בתקשורת

  לסיכום גם אני יבוא למחאה הקיץ אם היו להקות טובות,בנות יפות,והכי חשוב הרבה אלכוהול.

  1. אני והרבה מעריכים מאוד את מה שדפי ליף עשה, שבטח שאחד כמוך לא היה עושה כי אתה פשוט אפס
 15. 79
  מר מופז הינו גדול האופורטוניסטים בפוליטיקה הישראלית כיום. מי שבמשך 6 ! שנים בהיותו בכנסת ומתוכן כ 4 ! כשר בממשלה לא עשה מאומה ! אני חוזר מאומה בנושא החברתי. ולפתע אותו דה-גנרל מאמץ לחיקו את המחאה ואף טוען להנהגתה? אדם מחוצף וחסר גבולות. ונזכיר עוד עובדה לישראלים ששכחו עד היכן מגיעים חוסר אמינותו וציניותו של האיש. מר מופז הוא האיש שהכריז בהתייחסו לליכוד כי "בית לא עוזבים " (9.02.2005 אך עזב יומיים !! לאחר הצהרה זו ללא ניד עפעף ל"קדימה". אם כן מדובר באדם משולל אמינות, ציני ואופרטוניסטי ואני מקווה שהצעירים המופלאים מנהיגי ומחוללי מחאת הקיץ לא יאותו לתת לו להנהיגם אלא יגרשוהו בבוז. העם העברי שבע מאופורטוניסטים ודה-גנרלים!
  1. מופז דווקא עשה. קרא תגובה 61
  2. אתה טועה ומטעה, וכנראה לא במקרה

   מופז, שכידוע אינו מהשבט הלבן, דאג כרמטכ"ל לבצע שני פרוייקטים חשובים - אחד לקידום אוכלוסיות בעיירות קיפוח, השני לשילוב חרדים בשירות. שניהם הסתיימו בהצלחה רבה - ועדיין מתנהלים.
   מעבר לכך - מופז הוא אדם משימתי, ויעיל. בדר"כ הוא מכין תוכניות - ולאחר מכן מבצע אותן. כרמטכ"לך הוא היה מצויין, כשר ביטחון - בסדר, וכיו"ר ועדת החוץ והביטחון הוא גם היה בסדר. בין לבין הוא היה עסוק בבניית כוחו הפוליטי ובהכנת תוכניות ליום שאחרי.
   כעת - כאשר יש לו את המנדט של האפוזיציה - במתוטא מך הענק לו לפחות שבועיים של חסד לפני שתדון אותו ברותחין. קיימת אפשרות שהוא כן יוליך מהלך חברתי יעיל ומיטיב - וצריך להעניק לו לפחות את פרק הזמן הזה לפני שאתה ודומיך פוסלים אותו על הסף בגין דברים שלא היו במנדט שלו, לשיפוטו

 16. 78
  דפני - מדובר בגברת שמעולם לא עבדה חודש למחיתה (גם לא שרתה בצה"ל ולא בשרות לאומי)
 17. 77
  דפנה ליף

  אמרה, וטסה לאמריקה, האם זו אותה דפנה ליף שעובדת יד ביד עם עייני מההסתדרות?

 18. 76
  מי ולמה מממן את הנסיעות והפעילות של גברת ליף? האם היא עובדת? מאיפה הכסף? הכל פוליטי.
 19. 75
  אם פעילים קיבלו שכר או\ו הבטחות בקיץ והיה רק משהו פוליטי, אז זה הכי מעליב בעולם, שכן זה היה בעיקר תל-אביבי ואולי רק מצאצאי אמידים ושנראה שטוב להם בחיים!
 20. 74
  הילדה הזאת מתחילה לעצבן...רק מה שהיא עושה זה רציני, האמנם?

  השאירי לאלה שבאמת מבינים ענין לנהל...התחלת את המחאה...יופי, עכשיו פני דרך.

 21. 73
  הארץ מכלה את זממנו בברברת מיותרת על גברת שום כלום ,אשת ריק ומרת פסיק.
 22. 72
  מישהו שמע מליף דבר אחד מובנה ויציב ? שהוא לא גמגום תוקפני על זה שאין לה תשובות לספק ? המחאה זה הדבר הנכון ביותר שקרה...דפני ליף צריכה להיות שתי שורות מאחורה עם כל הכבוד לזה שהיא יודעת להקים אוהל.
 23. 71
  ביבי כבר ימצא פתרון ממסמס אחר. חזק במיזמוזים.
 24. 70
  בת"א יש גרעין אוכלוסיה שמאל קומוניסטי, המנסה למשוך הציבור למחאה נגד שלטון נתניהו, במסווה למחאה חברתית על יוקר המחייה.
 25. 69
  יונתן לוי, סתיו שפיר - אמידים צאצאי אמידים שאף גרים בוילות, היו בשבוע שעבר אצל המנכ"ל העולמי של הקרן החדשה לישראל, בארה"ב! יתכן שהפרצוף האמיתי של המחאה הוא מכוער, שכן יתכן שהמצב מורכב יותר: יתכן פשוט, שאולי עבדו עלינו בעיניים! אולי פעילים קיבלו שכר או\ו הבטחות ו"המחאה" לא היתה בכלל...
  1. אתה רדוף באובססיה נגד אנשים שלא עשו לך כלום, שטפו לך את המוח עם קונספירציות, לך לקבל טיפול!
 26. 68
  האם ליף מפחדת שמישהו יגנוב לה את ההצגה?
  1. למה שמופז יחכה עד הקיץ להוביל מחאה , מחאתה של דפני לחוד ומופז חייב לפעול

   עכשיו ומיד אין זמן לקיץ ,הוא כמפלגה מאורגן ויוכל לצאת כבר במחאה , שלא ימכור לנו שקרים אם מיד לאחר הפסח הוא לא ינקוט צעד בכיוון , אז שישאר בבית ולא יקב 3 מנדטים בבחירות .

 27. 67
  "ליף... ריקה מתוכן." אם משמיטים כמה מילים יוצא כותרת נכונה :)
 28. 66
  תנו למופז להוביל..ללא פוליטיקאים לא יהיה כלום..סתם הופעות ושירים
 29. 65
  כל התגובות נגד ליף כולל התגובות המשולבות נגד ליף ומופז הן ממחשב אחד במצודה של זב זבוטינסקי
 30. 64
  דפני ליף, איזה בחורה אמיתית ואיכותית, משרה חזון.
 31. 63
  לפי הכותבים תגובות בשכר - המערכת בהיסטריה מוחלטת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 32. 62
  דפני ליף כבר לא רלוונטית..
 33. 61
  שאול מופז האיש - הסיפור בקיצור נמרץ.

  בהיותו שר תחבורה הפיק משרדו בטעות במשך שנה רשיונות נהיגה שלא מצוין בהם תאריך הוצאת הרשיון (בניגוד לתקנות).

  התוצאה: אי אפשר להשכיר רכב בחו"ל (כי אין ציון של ותק הנהג).

  תשובת המשרד לפונים הייתה שהמשרד מפיק רשיונות לנהיגה בישראל. אם אתה רוצה לנהוג בחו"ל, המשרד ינפיק לך רשיון חדש בציון תאריך הוצאת רשיון בעלות של 54 ש"ח ובהמתנה של 3 חודשים. הבנתם?

  קום חייל 30 שניות זוז! לסניף הדואר הקרוב לבסיס, שלם 54 ₪, המתן 3 חודשים, קפוץ לדום וסתום ת'פה, הבנתם?

  1. את סבורה, בכנות, שהוא באופן אישי ידע ואישר את זה?

   ברור שזו טעות של דרג פקידותי....שספק רב אם הוצפה בכלל כלפי מעלה. מרגיז, נכון, את צודת - אבל על זה לשפוט אותו? לא עדיף להסתכל על כל המחלפים והכבישים שאושרו בתקופתו וקודמו?

  2. הוצפה גם הוצפה. היה בכל העיתונים. התיקון היה כרוך ה-5 מיליון ש"ח שמופז החליט להפיל על הציבור.

   זה באמת מעיד על האיש. הוא חשב כנראה ש-54 ש"ח לאזרח זה נזק קטן לעומת מיליונים למשרדו. אגב, אני משוכנע שלמופז אין כל בעיה להוציא מכיסו 54 שקלים בשביל מדינה כי הוא פטריוט וקצת פשיסט אבל הוא לא מבין מה זו מדינה ומה הם יחסי הגומלין בין מדינה מתוקנת לאזרחיה. הוא חושב על אזרחים במושגים אוריינטלים. האזרח הוא נתין. זה התאים לצבא לא מתאים למדינה.

   ברור לי גם שאת/כותב מטעם בשרות מופז שמתחיל להתארגן על צעמו לקראת הבחירות.

  3. בכנות, מופז ידע ואישר. אין ספק שאת/ה שקרן/ שקרנית ומגיב/ה מגויס/ת


   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3519969,00.html

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3546554,00.html

   http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/goto-2750400

 34. 60
  ליף רגילה לנבוח על מנהיגים ולאחר מכן להתנצל...

  ליף גם לא שירתה בצבא .

 35. 59
  ליף פלקט שלוח מהקרן החדשה לא רוצה שיתערבו לה, וימסמסו את מטרת שליחיה הפלת השלטון
 36. 58
  סוף כל סוף

  לראשונה התבטאות חכמה ומתוכננת, לא סתם זרקית ססמאות לאוויר. אני מרגישה שהמחאה הקיץ תהיה יותר נכונה ובוגרת. צאו לרחובות אל תאבדו את התקווה המהפכה כבר קורת היום!

 37. 57
  מופז פולטיקאי כושל

  האיש מנסה לרכב על עגלה שאינה שלו.

  1. מופז הוא ראש האופוזיציה

   וככזה - הוא יקדם את הנושאים שלדעתו ראוי לקדם. מדוע אתה מנסה להפקיע ממנו את הזכות להוביל מהלך שבסופו של דבר יעזור לכולנו?
   חברים - תתעוררו. מי האלטרנטיבות שלנו? מי באמת יכול לחולל כאן שינוי? ביבי? ברק? יחימוביץ'? לדעתי לא.
   ליברמן? אולי - אבל נראה לי שזה שינוי שרוב העם לא ממש רוצה בו. מי נשאר?
   אם ניתן לו סיכוי הוגן - והרי הוא נבחר בבחירות דמוקרטיות - יש סיכוי טוב יותר שהוא יקדם את הנושא החברתי - בוודאי יותר מביבי או ברק...

  2. ביבי-כן יחימוביץ-כן

   מופז שיצא מהנפטלין-לא

 38. 56
  ליף וסתיו מזמרות מה שהמשלמים אומרים להם. אמריקה, ארוחות, מלונות,טיסות.

  לא צריך להיות חכם גדול להבין מי דוחף את ליף וסתיו. גם הן מסוכסכות ומקבלות תמיכה כספית ממקורות שונים.
  לא עשו בחיהן שום דבר. אינן מבינות כיצד מדינה מתקיימת. טרם שילמו אגורה מיסים וטרם תרמו למדינה חצי שעה.
  את מי הן מנהיגות? בלי היחצנ"ים הן אינן יודעות להוציא משפט נכון מהפה.

 39. 55
  דפני, תסע יאח"כ לספרד, גם שם אפשר להשמיץ את ישראל. כשתגיעי לשם נתן לך עוד מקומות בעולם
 40. 54
  גו דפני!!
 41. 53
  איך הוא מעז - לא רק שהוא שירת בצה"ל, הוא גם לא מהשבט הלבן.
 42. 52
  סתם ככה לידיעות העורכים של הארץ

  כקורא מהשורה אני חייב לומר לכם שהמשך ההתיחסות לבחורות הנחמדות שלכאורה עמדו מאחורי המחאה החברתית של החודש שעבר נתפס בעיני כרדידות עליבות וטימטום מהמעלה הראשונה.
  ליף והאנשים שסביבה הם לא מנהיגים לא מבינים ולא זכאים לקבל קרדיט על ההתעוררות של החברה הישראלית בחודש שעבר. הם המצאה תקשורתית כי היה צורך לספר סיפור מסוים. ליף ודומיה היו לא יותר ממיתר שפקע ואיפשר לפרץ התיסכול לצאת החוצה. ליף וחבריה התאהבו בתדמית שנוצרה להם ומאז, לא מתוך רצון רע, רק הזיקו שיבשו ופגעו בסיכוי לבצע כאן תיקונים כלכליים ופוליטים.

 43. 51
  להתרכז במחירי הדיור שיצרו עוותים ופערים חברתיים
 44. 50
  זהירות מופז נושך

  בהיותו שר תחבורה הפיק משרדו בטעות במשך שנה רשיונות נהיגה שלא מצוין בהם תאריך הוצאת הרשיון (בניגוד לתקנות).

  התוצאה: אי אפשר להשכיר רכב בחו"ל (כי אין ציון של ותק הנהג).

  תשובת המשרד לפונים הייתה שהמשרד מפיק רשיונות לנהיגה בישראל. אם אתה רוצה לנהוג בחו"ל, המשרד ינפיק לך רשיון חדש בציון תאריך הוצאת רשיון בעלות של 54 ש"ח ובהמתנה של 3 חודשים. הבנתם?

  קום חייל 30 שניות זוז! לסניף הדואר הקרוב לבסיס, שלם 54 ₪, המתן 3 חודשים, קפוץ לדום וסתום ת'פה, הבנתם?

 45. 49
  מה זה משנה מי גדל במעברה ועשה משהו בחיים שלו! העיקר הכיף! איזה כיף! מנהיגים מחאה, נוסעים לארצות הברית! סתיו שפיר בג'יי-סטריט, ליף בקלינטוניאדה! כיף כיף כיף!

  גם אני רוצה להיות מנהיג חברתי ולנסוע בעולם הגדול, לישון במלונות, להתארח, לנאום, ושכל חרטא שיוצאת לי מהפה תהפוך לכותרת ראשית בעיתון הארץ!!!! כיף כיף כיף! מזמן לא היה כל כך כיף!

 46. 48
  כולנו, כולנו, כולנו איתך!!! המאבק שלך - הוא המאבק של כל הצעירים כאן!!!
  1. למה כל הצעירים. אני לא
 47. 47
  אתה יתוש? מה פתאום.... צחק מיץ פטל, אני דפי ליף
 48. 46
  מופז מנסה למנף את עצמו ע"י תמיכה מיידית במחאה! יום אחרי שיבחר ינטוש...
  1. אל דאגה - הוא לא ייבחר.
 49. 45
  כל הכבוד דפני!! אם לכולם היה אכפת כמוך המדינה היתה
 50. 44
  ארה"ב בוחשת בפוליטיקה בישראל... דמוקרטיה עלק... אם היתה ממשלת שמאל, התגובות היו אחרות. כמה צביעות
 51. 43
  מדוע ליף חברה להסתדרות הסחטנית?
 52. 42
  רק סיום הכיבוש, חיזוק הדמוקרטיה וכינון מדינת רווחה - הם עתיד הארץ. כל מחאה אחרת, תסתיים כמו זו של הקיץ. מחאות על מחירים, אף פעם לא השיגו דבר. וכל אחד יודע זאת. משכיל כמובן. ברגע שליף וחבריה יוציאו את הביצים וידרשו להינתק מפיטמות החרדים, המתנחלים והטייקונים- כולל עלוקות הימין, אז יש סיכוי לכינון אג'נדה חדשה. סיסמאות של צדק חברתי עם כיבוש וגזל, לא עובדות. הוכח.
  1. סיום הכיבוש כמו בעזה או כמו בדרום לבנון?
  2. סיום הכיבוש מנטרה של שמאלן קיצוני!
 53. 41
  הוא אמר שהוא ליברל ויוביל מחאה נגד הדתיים -איש לא מענין ולא רלוונטי !

  להקשיב הייטב לדבריו-אמר שרואה עצמו ליברל (כמו ביבי ויאירקה ) ויוביל מחאה בענין גיוס החרדים -זה כל מה שאמר. המחאה החברתית תגיע למימוש רק ע"י מפלגה המיצגת את האירגונים החברתיים בכנסת ובממשלה בדיוק כמו כל סקטור אחר ששולח נציגיו לכנסת- בעלי ההון ע"י נתניהו וכדומה. הפגנות בלבד לא יועילו

 54. 40
  מצאה לה עבודה, הגברת ליף...
 55. 39
  המחאה החלה עם כוונות זדון להפלת הממשלה - נראה שהטונים השתנו לטובה ויש סיכוי שיופנו כנגד עושקי ישראל האמיתיים: המושחתים. דפני, בהצלחה בקיץ הזה!
  1. באה בעצמה ממשפחה אמידה - והיא סתם אופורטוניסטית ומהפכנית
 56. 38
  ליף ושפיר

  חומר למחשבה . מי מממן את הנסיעות והשהיות שלהן בארה״ב? מניע פוליטי הוא התשובה ותחפשו מי זה תופתעו מהתוצאה.

  1. שלום אזרח הגון. אם אכן אתה הגון, תן לנו רמז מה לחפש ואיפה.
 57. 37
  כשמתראיינים לא מתגרדים!
 58. 36
  עם בחירתו ליור קדימה, מופז הצהיר בין השאר 2 דברים:

  1. יוביל את המחאה בקיץ.
  2. יפעל להקדמת הבחירות.

  1. מחאת הקיץ אם צהיה אינה נחלה של מפלגה אלא חוצה מפלגות בהגדרה. אם מפלגה פוליטית תוביל אותה אז היא תגנוב את המחאה לצרכים פוליטים וכך המחאה לא תישא שום פרי.
  2. צריך גם לכבד את הדמוקרטיה והבוחר פעם: בחירות לפי מועדם הקבוע בחוקה אלא אם יש צורך עליון ולא הפוך.

 59. 35
  מבלי לפגוע באיראנים , מה עשה מופז למען הצדק החברתי ? האם סמאות לקראת הבחירות הן רלוונטיות ?
 60. 34
  אין טעם בעוד מחאה שקטה , הפעם צריכה להיות אלימה
 61. 33
  רק מחאה אלימה , דפני ליף סוכנת שב"כ.
 62. 32
  מה עם הדרכון הפולני אנשי המחאה החברתית .עשרות שנים גזלתם את המזרחים והערבים .מה עכשיו ...
 63. 31
  עצוב שבשם השנאה לביבי הארץ מדרדר את אמינותו העיתונאית הגבוהה ונותן כותרת ראשית לאישה לא רצינית ולא חשובה
 64. 30
  ליף היא ריקה מתוכן. מובלת על ידי יחצנים שמאלנים. גם מופז ריק .תתחילו להבין

  המחאה בקיץ שעבר היה הפניננג מתואם. התפרצות . לכל אחד יש את המחאה שלו והתקבצו יחד , זקנים, צעירים, ילדים ותינוקות. למחאה לא היה מסר והיא השיגה מספר דברים :
  משקיעים ברחו מהארץ. מכרו מניות ונכסים.
  משקיעים פוטנציאליים ביטלו את תוכניותיהם.
  מחירי דירות מדשדשים .ירידת מחירים תבריח קבלנים.
  עליה של 5% במס ריווחי הון לכל מי שחסך כספו-זקנים, פנסיונרים,עוברי דירה.
  פיטורי עובדים .
  וכל זה ילך ויגבר. את החשבון נא לשלוח לדפנה ליף ולסתיו שפיר שאין להן מושג ירוק על המשמעות של "מחאה חברתית".תתחילו לדבר אמת.

  1. אתה כותב בשכר מטעם שרה נתנYAHOO
 65. 29
  המחאה הפכה פוליטית ולא ממוקדת. אני לא יוצא שוב לרחובות בשביל הכוכבי ראליטי האלה........
 66. 28
  ששתי"ל יממנו לה סטייליסטית בבקשה. לחשוב שהסתובבה ככה בארה"ב
  1. כמה פעמים ב5 השנים האחרונות טסה ליף לחו"ל?
 67. 27
  זה שיש כאן טוקבקים ממומנים אומר שמישהו נלחץ למעלה

  ושדפני והאחרים הולכים בדרך הנכונה ובאמת, טוקבקים טיפשיים, תפסיקו עם הסיסמא הנבובה "הקרן החדשה", זה כבר לא רלוונטי.

  1. הקרן החדשה הודתה שממנה את ההכנות למחאת הקיים ולכולם ידוע שליף מועסקת בקרן בשכר מלא, וגם את תקופת המחאה שבה לא עבדה משהו ממן לה לכולם ברור מי
 68. 26
  מי שמך, הגברת ליף?

  מי בדיוק בחר בך - ומתי?
  מטעם מי ובאיזה סמכות את נושאת קול? מי האנשים שהצביעו עבורך?
  ומי בדיוק הגורם שמאפשר לך לפסול מנהיגים שנבחרו בבחירות דמוקרטיות ומנסים לקדם אג'נדה כזו או אחרת? מהיכן הסמכות הזו?

 69. 25
  כל מופז כולו חלול כמו גנרל שרק רוצה לשלוט. ביבי חלול כמו השקרים שלו.
 70. 24
  דפני ליף עשתה נזק מאשר תועלת היא לא מתאימה להוביל מחאה בקושי הייתי נותן לה להוביל משאית
 71. 23
  מישהו שמע את הבחורה הזו אומרת אי פעם דבר אחד בזכותו של אדם כלשהו? אחד?!

  בין המצטטים נכונה (אם ימצאו) תוגרל דירה בעיר חרדית או מקום בקרב ועד עובדי הרכבת.

  1. אמרה על אלי ישי שהוא "יצא אחלה גבר". מהר מאוד למדה את הלקח

   עכשיו אתה תראה לי מישהו במערכת הפוליטית שראוי שיגידו משהו בזכותו. אותו הפרס, בלי הגרלה.

  2. אתה הזוכה משה. לשאלתך, אכן בודדים. אבל אני חושב, מה גם שדעותיינו הפוליטיות שונות,...

   שבתור מי שעוקב שנים אחר הנושא, הייתי נותן כמה מילים טובות לגלעד ארדן במשרד להגנת הסביבה.

 72. 22
  דפני את חד פעמית!

  דפני, לכי בכוחך זה!- הטוקבקיסטים מטעם המדינה עושים לך דה לגיטימציה, פועלים לגמד אותך את סתיו ואחרים!
  היי חזקה, בעיני את אחת האנשים/ נשים החשובות במדינה אי אפשר להעריך/להגזים עד כמה את כ"כ חשובה.

  1. בחורה נהנתנית שהודתה שלא ישנה לילה אחד במאהל, מונחית בשלט רחוק, וכך מדי פעם חוסר התרבות והטיפשות צצים מעל פני השטח
 73. 21
  יפה מאוד! כל הכבוד לדפני ליף. הלוואי שיקומו עוד צעירים רבים כמוה, כדי לשנות את פני החברה בארץ. חייבים להחליף את הדיסקט.
  1. תסע גם אתה לנאום בארה"ב נגד ממשלת ישראל.
  2. היא לא מדברת נגד הממשלה, היא מדברת בעד המדינה. יש הבדל.
 74. 20
  follow the money

  מי משלם על הנסיעות של שתי הילדות הנחמדות?
  תעקבו אחרי שביל הכסף ותבינו האם המחאה הזו חברתית...

 75. 19
  גם דפני ליף ב"נואמים"

  קיקרו וצ'רצ'יל מתהפכים בקברם...

 76. 18
  מה שמעניין את מופז זה לתפוס את הכיסא של ביבי. ולאחר מכן הוא ישכח מכל הנושאים החברתיים שלעולם לא עניינו אותו
 77. 17
  דפני לא רלוונטית, עיזבו אותה בשקט
 78. 16
  דפני, גם את מדברת ומדברת ומדברת וגם צועקת לפעמים וזורקת מלא ססמאות לאוויר. אז מה? עדיין לא עשית כלום. רק קלקלת בהתנהלות הילדותית והלא בוגרת שלך. תתבגרי.
 79. 15
  דפני את מלכה חזקי ואמצי. עם ישראל התעוררו
 80. 14
  איזה עקומת למידה? אותה גברת, אותם דיבורים חלולים. אפילו טיפה יותר מפגרים
 81. 13
  כל אחד יכול לזרוק הבטחות, ראינו זאת במשך היסטוריית ביבי, מופז פיספס הזדמנויות כה רבות

  שלוש שנים היו לו ! פיספוס של רגע גדול בחיים הודות לאדם שחשיבתו היתה מצומצמת. רצון להיות אך ורק מספר אחד מעל טובת הכלל.

 82. 12
  כולנו חיילים של דפני וסתיו, ממתינים ליום פקודה
  1. שיהיה לך לבריאות, תגהץ ת'מדים, אהבל.
  2. אנחנו נגהץ ונצא לרחובות, אתה תתכופף ותהנה עם ביבי
  3. נראה שהפקודות שתקבל הן בלתי חוקיות בעליל. אתה גם מוכן לסרב?
  4. לך תישן באוהל, טמבל קטן.
 83. 11
  כל הכבוד ליף !!! לא רוצים כאן עוד גנרל עשיר ואכזר לתפוס עלינו טרמפ!
 84. 10
  אה...זאתי ששכחה שחתמה על עצומה הקוראת לא לא להתגייס לצבא הכיבוש...גם שמאלנית וגם זיכרון קצר...
  1. העובדה שדפני ליף ממומנת על ידי הקרן החדשה לא רלוונטית

   נכון שדפני ליף וגב' שפיר הן שמאלניות, ונכון שהמחאה החברתית מומנה בחלקה הגדול על ידי הקרן החדשה לישראל כדיי להפיל את ממשלת הכיבוש של ביבי, אז מה. האם זה אומר שהמחאה לא צודקת רק משום שיוזמתה הייתה משיקולים לא ענייניים. ובכן רבותי אם יש טענות למחאה החברתית צריך לדון בהם משיקולים כלכליים גרידא. ולפי דעתי המחאה פיספסה כיוון שלא הצביעה מאיפה ילקח הכסף. לכן צריך להצביע בעד לפיד, שהוא היחיד המצביע על מקור שניתן גם לקחת ממנו ואז גם הדבר יגרום לו לתרום, קרי החרדים והערבים.

 85. 9
  צודקת

  אתמול היתה הפגנה של 100 איש גגד עליית מחירי הדלק. בתוכם 26 הח"כים של קדימה. זו היתה אם ההפגנות של מופז הקשקשן.

  מעניין שאף אחד לא מזכיר למופז ולמרעיו מקדימה את מיליארדי הדולרים שמפלגתם שרפה במלחמת לבנון השניה הכושלת. והם היו שותפים לפיאסקו הזה. בכסף שנשרף בגללם ניתן היה לפתור הרבה מאד בעיות חברתיות.

  1. הפגנת הדלק אמש

   מי שלא יודע לספור שלא יגיב כלל

 86. 8
  איזו קשקשנית.

  לא מאמינה בדברת... הא הא הא...
  הצהרות ריקות מתוכן... הו.. הו... הו

  רוקדים עם כוכבים דווקא מתאים לך - שם צריך לשתוק.

  יופי היית באמריקה - כל הכבוד לך.

 87. 7
  היום דפני ליף וסתיו שפיר כלל לא מנסות להסתיר את השמאלנות...אז נכון, הם יוכלו להוציא אפילו שני מיליון (את כל גוש השמאל) לרחוב, אבל הם במיעוט בעם!

  מי שמופיע ב-J סטריט, חותם על עצומו נגד "צבא הכיבוש" ומדבר נגד החקיקה בכנסת... סימן עצמו חזק כמוטה שמאהל שכל מטרתו היא להפיל את ביבי תוך שימוש במחאה החברתית (שיש בה אלמנטים צודקים).
  אבל, עם ישראל לא פרייר ומבין הטיב עם מי יש לו עסק, וגם אם יצאו לרחוב 2 מיליון איש כל ילד יבין שאלו מצביעי השמאל... ובזה זה יגמר.
  נ.ב.. ביבי זה הזמן להאיץ את שחרור הקרקעות ולהוציא את האויר מהבלון של השמאל.

  1. גם אם יצאו כל מצביעי השמאל לא יהיו שם אפילו חצי מליון.ה"מחאה" ה"ספונטנית" של הקיץ לא תחזור כי ה"פנים" שלה היו פנים של שמאלנים הזויים ומתיפייפים

   לכי לעבוד שמנה....

  2. איזה אווילות ? האם מי שמוחה על יוקר המחייה הוא שמאלני ? הילדה הזאת דםני ליף לא מזוהה עם אף מפלגה .
  3. ה"ילדה" הזאת עובדת בקרן החדשה

   מי לדעתך שילם על כל השלטים והאוטובוסים והאוהלים והארגון של ההפגנות? רוטשילד?

  4. על מה אתה מדבר???

   ביבי העלה את מחירי החשמל, את מחירי המים, שוב ושוב את מחירי הדלק, ביבי גנז את מסקנות ועדת הריכוזיות (בכר) וגם את ועדת טרטנברג הוא לא בדיוק ממהר לקדם. כן!! ברור שאנחנו רוצים להפיל את ביבי!! וכן, ברור שמי שקורא למדינת רווחה, להפסקת ההפרטה ולהעלאת המס על ההון הוא שמאלני!! אתה מבין משהו בפוליטיקה? בכלכלה?
   לביבי היתה הזדמנות לשנות את המדיניות שלו, היתה לו הזדמנות להכיר בבעיות של מעמד הביניים ולהוביל שינויים לפתרון הבעיות. אבל הוא לא עשה את זה, אז ברור שהמחאה, שבקיץ הקודם עוד אמרה שאם ביבי יפעל לפתרון הבעיות, היא תתמוך בו, היום כבר קוראת להחליף אותו.
   איך עלית על זה שהמחאה רוצה להפיל את ביבי?!?! - אין, אתה פשוט גאון!

  5. הילדות דפני וסתיו וחבריהם האנרכסטים מוכרות לכל מילואימניק מבילעין
  6. חבורת טוקבקיסטים בורים: 'שמאל' בעולם פרושו 'סוציאליסט' ע"ש מושבי ה'ליבור' באנגליה בצד שמאל בפרלמנט
  7. טבעי שהשמאל חברתי, הימין דואג לחברים מפורום קיסריה ואנטי חברתיים ואלימים כלפי השמאל!
 88. 6
  האם ויקי כנפו הוזמנה גם לכנס? שאלה לעיתונאים חושבים... ולמה לא?
  1. maybe becouse she went to the tv commertioal
 89. 5
  לתשומת לב האנרכיסטים: יש סעיף בחוק לגבי המרדה. אם ישפך דם טייקוני/בנקאי/חזיר סתם כפי שמייחל מופז - ואולי גם שפיר - ידיכם לא תינקנה לעולם. סימון הקפיטליסטים כחזירים משמעותו אחת: התרת דם.
  1. הלאה איומים.כנראה יש לך רכוש ופחדים שיקחו לך..לא ,עדיין לא.

   אם העוני יעלה ויעלה(נאמר תוך 5 שנים) אז כן אלימות תפרוץ באופן טבעי כמו מיים מעל לסכר..

  2. פחחח...לך לתדלק, טמבל.
  3. צריך לקרא לילד בשמו

   מה האיום הזה? צריך להגיד את הדברים באופן ברור וכשיש חזירות יש חזירות והחזיר הגדול מכולם היא המדינה שמשתמשת באזרחים שלה כמו בכספומט!

  4. אינפנטיליטי-יש חוקים כנגד מעשי שוד,עושק,חמאס,התעללות גופנית ונפשית ושאר מעשי בריונות ואלימות.

   אלו מעשים קרימינליים שמבצעיהם ראויים לעונשים מתאימים.
   כבר היו דברים מעולם בעולם והקרימינלים שילמו את חובם.

 90. 4
  מופז עם אגנדה חברתית?? הצחקתם... חוץ משרירים בועדת החוץ והביטחון של הכנסת האיש הזה לא עשה כלום.
  1. מופז בא מהעם

   וחי בתוך העם, לא במגדל שן אלא על הקרקע.
   מהראיונות עולה שיש לו ארבעה ילדים שהוא עוזר להם. הוא מחובר לקשיי הקיום.
   והוא יודע לעבוד - ומגיע לנו, סוף סוף, ראש ממשלה שיעבוד עבורנו

  2. מופז הוא בדיחה מהלכת על שתיים.
  3. 120 חברי כנסת באים מהעם

   האם התכוונת שהוא בא ממקום עני
   מאין בא בן גוריון?מאין בא רבין? מאין בא בגין?מאין בא פרס?מאין בא ברק?מאין בא אשכול? כולם צמחו מעוני

  4. מופז יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל

   ולדעתי תוך חודש יהיו לכך ביטויים בסקרים

  5. בקירוב וביסריה

   ברק השקיף עלינו עד לאחרונה ממגדלי איקרוב. ביבי חושב עלינו בקסריה. הנושאים הכלכליים חברתיים שמציקים לרוב העם אינם באמת מעניינים אותם
   מופז - עם ארבעת ילדיו - שלאחד מהם הוא מסייע במשכנתא ולאחר בלימודים הוא אדם שחווה את הנושאים האלו דרך עיני בני משפחתו.
   17 הח"כים הנוספים אינם מועמדים כרגע לפחות לתפקיד ראש הממשלה, חוץ אולי מיחימוביץ'

 91. 3
  אם כל המחאות

  אסרתי על שאול להיות שם. בכלל אסור לו לישון באוהל, הוא עלול להתקרר!

 92. 2
  מספיק עם הסיסמאות הסתמיות של הילדות

  יש תחושה קלה כי "מנהיגות" המחאה ליף ושפיר מנסות לנכס לעצמן בכוח את התפקיד. זה נראה כאילו זה נהיה טרנד להגיד שכל משפט שיוצא מפיו של איש ציבור בנושא המחאה החברתית הוא ריק מתוכן. לפעמים זה דווקא נראה כי דווקא מה ששתי הילדות האלו אומרות הוא דווקא ריק מתוכן, ולא מגובה במידע אמין ואמיתי, אלא ממולא בסיסמאות של פעילות בצופים.

  1. מריונטות שימושיות של גורמים שונים ומשונים שאינם ישראליים או ממש ציוניים
  2. "שמוליק" (איציק מהמרכז) תגיד אתה לא עייף אחרי 50 תגובות רק על דפני ליף?
  3. אני לא חושבת שיש משהו פסול בזה שהן מפריחות סיסמאות לאויר, סיסמאות הן הדרך להגיע ללב של הרבה אנשים. זה טבעי. אבל מסכימה איתך שיש משהו מטריד בעוצמה שבה הן מנכסות לעצמן את המחאה. ודווקא בנקודה כל כך רגישה, כמו מי יוביל את המחאה כשלדפני ליף יש לא מעט אינטרס אישי הייתי מצפה שתהיה קצת יותר חכמה ולא תודיע שאין למופז מקום בהובלה. בכלל הייתי מצפה שתפסיק כבר להעביר כל הזמן ביקורת על כל מי שמעז לדבר על המחאה, כל מי שהוא לא היא - כמובן...
 93. 1
  מה שהיה ריק מתוכן היא המחאה בקיץ האחרון והגיע הזמן שנבין שהיא חייבת להיות פוליטית
  1. מופז ריק מתוכן, אך גם ליף ריקה מתוכן
  2. מופז תרים את הכפפה - תגיש את דוח טרכטנברג כהצעת חוק ונראה את ביבי מתפתל
  3. יונתן לוי ו- סתיו שפיר היו בשבוע שעבר אצל המנכ"ל העולמי של הקרן החדשה לישראל, בארה"ב! הקרן פוליטית וכנראה מכסף קפיטליסטי. יתכן שהפרצוף האמיתי של המחאה הוא מכוער, אך יתכן שהמצב מורכב יותר: יתכן פשוט, שאולי עבדו עלינו בעיניים ושפעילים קיבלו שכר או\ו הבטחות!
  4. אנשים שחשבו שהמחאה "עממית" ו"מאחדת" כה התבדו! לי אישית, פשוט בא לבכות, כי "מנהיגי המחאה" הם לעיתים כאלה שטוב להם ואף שהוריהם עשירים ונראה שהכל אולי רק וסתם פוליטי ופופוליסטי. אפשר לחשוב שאנו בדיקטטורה. אפשר לחשוב ש"טייקון" הוא גנב... בכל מקרה, בסוף יש בחירות דמוקרטיות. מזעזע לחשוב ומצער: יתכן שפעילים בקיץ קיבלו שכר או\ו הבטחות ושהיה פה בלוף...
  5. אם כואב לך מהאנשים האלה אולי תקום ותנהיג את המחאה במקום
  6. זה שמופז פתטי זו עובדה שלא הופכת את דפני ליף לפחות פתטית.