בפעם השלישית תוך שבועיים

צעירה טבעה למוות בכנרת

בן זוגה ששחה עמה סמוך לחוף דוגית שבמזרח האגם חולץ ומצבו טוב; בפארק גולדה שבנגב טבע למוות נער בן 13 שנפל לאגם שבמתחם

צעירה בת 27 ממרכז הארץ טבעה למוות אחר הצהריים (שבת) בכנרת. כוחות הצלה ושיטור איתרו את גופתה כעבור שלוש שעות. בן זוגה ששחה איתה וטבע אף הוא, נמשה מהמים על ידי קבוצת אנשים שהבחינו במתרחש. מצבו הוגדר טוב.

המקרה אירע היום סמוך לשעה ארבע בחוף דוגית שבמזרח הכנרת. לדברי רב-פקד אילן שוורץ, מפקד השיטור הימי בכנרת, "השניים הגיעו למרחק של כ-40-30 מטרים מקו החוף והחלו לטבוע. קבוצת אנשים ששטה בסירה הבחינה בכך ונחלצה לעזרת בני הזוג. נוסעי הסירה הצליחו למשות את הגבר, אולם האשה כבר טבעה".

הגבר חולץ לחוף ולמקום הוזעקו כוחות משטרה ועזרה ראשונה. הגבר קיבל טיפול מצוות רפואי ממרחב ירדן של מד"א ומצבו כאמור מוגדר טוב. במקביל החלו חיפושים נרחבים אחר הטובעת על ידי צוותי משטרה בשתי ספינות השיטור הימי בכנרת ובסיוע יחידת הצוללנים המתנדבים של המשטרה. כוחות משטרה נוספים ערכו סריקות לאורך החוף.

כוחות חילוץ בכנרת, היוםגיל אליהו

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

זהו מקרה הטביעה השלישי בכנרת בשבועיים האחרונים. בחוף העירוני של טבריה טבע לפני שבוע נער בן 19 ומספר ימים קודם לכן טבע צעיר נוסף בחוף חורי שבטבריה.

באירוע נוסף שהתרחש היום טבע למוות נער בן 13 באגם שבפארק גולדה שבנגב. מחקירת האירוע עולה כיה נער ואחיו בן ה-10, תושבי תל שבע, ביקרו בפארק עם בני משפחתם. השניים ישבו על שפת האגם כשלפתע נפלו למים. בן דודם של השניים, שהבחין במתרחש, קפץ למים והצליח להוציא את האח הצעיר, שנפגע באורח קל. צוותי חילוץ ומד"א שהגיעו למקום ניסו להחיות את הנער ופינו אותו במצב אנוש לסורוקה. לאחר מספר שעות וניסיונות החייאה, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 7
  ל-6. אתה מטעה! בים יש זרמים חזקים

  לא צפוניים שלא נראים מבחוץ. זה נכון בכל ים, אבל אזור של שוברי גלים מסוכן תכופות מ׳ים רגיל׳. (שוברי הגלים משנים את זרימת המים וגורמים לסחף חזק מאוד). כשהים סוער, הזרמים חזקים במיוחד, אבל גם בים שקט עשויים להיות זרמים שאינם נראים מבחוץ. זרם כזה עשוי לסחוף אותך לעומק הים. נסיון להתנגד לו מתיש את השוחה, לפעמים עד טביעה. אדם ששוחה היטב בבריכה ולא מכיר את הים עשוי לטבוע. אם יש זרם שסוחף לעומק, צריך להניח או לשחות הצידה, ולא להתנגד לזרם.

 2. 6
  ל4- אין דבר כזה מערבולת

  זה רק באגדות כלומר יש בכיור, אבל בים אין מערבולות שמושכות לעומק , זה כמו סיפורי מפלצות. בדרך כלל זה תוצאה שלא יודעים לשחות מספיק טוב. או כשר לא מספק. חג שמח

 3. 5
  מה לא הספיק לה פעם אחת?
 4. 4
  טביעה

  כולם צרכים לדעת שמסוכן ללכת לים בעומר

 5. 3
  מצב בריאותו טוב, לא ״מצבו טוב״. קצת רגישות.
 6. 2
  האם ידועה הסיבה לאסון? האם השנים נסחפו למערבולת או שהחלה סערה?
 7. 1
  איזה חג עצוב, משפחתה של הצעירה- אנחנו בוכים איתכם