יום הזיכרון לשואה ולגבורה

ראש הממשלה נתניהו בטקס ביד ושם: חובה למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני

בשעה 20:00 נפתח הטקס המרכזי ביד ושם בהשתתפות צמרת המדינה. בטקס מדליקים משואות שישה ניצולי שואה. פרס: גאה על היותנו אויבי הנאצים

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ב נפתחו הערב (רביעי) בסימן "היחיד והיחד - סולידריות יהודית בשואה". העצרת המרכזית מתקיימת הערב ברחבת יד ושם בירושלים, בהשתתפות נשיא המדינה, שמעון פרס, וראש הממשלה, בנימין נתניהו.

נשיא המדינה שמעון פרס אמר בטקס כי "היהודים שחיו בגרמניה העשירו את תרבותה. העלו את רמתה המדעית. העשירו את כלכלתה. ככל יהדות אירופה. מדוע זיהה אותם היטלר, כגדולי אויביו? התשובה הנוקבת היא: שכוחם המוסרי של היהודים היה מסוכן יותר בעיניו מכוחם הצבאי של שכניו. גאה אני על היותנו אויבו המושבע של הרֶשע הנאצי. גאה אני על מורשת אבותינו, שהיא ניגודה הגמור של תורת הגזע".

פרס התייחס גם לאיום האיראני ואמר כי "כוחו הסגולי של עמנו גנוז בדברי ימיו ואצור בנפש בניו. היינו סימן שאלה. היום אנו מדינה איתנה. לאנושות היום אין ברירה, עליה להפיק את לקחי השואה. ולעמוד מול איומים קיומיים, בטרם יאחרו את המועד. איראן עומדת במרכז האיום הזה. היא מרכז הטרור. היא מהווה איום על שלום העולם. אין מקום להמעיט ביכולותיה הגלויות והגנוזות של ישראל להתמודד עם איום זה".

נתניהו, הערב בטקס ביד ושםאוליבייה פיטוסי

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הקדיש את עיקר נאומו בטקס המרכזי לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה לאיום האיראני, וקרא ליישם את לקחי השואה כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. בנאום תקיף, אמר ראש הממשלה כי "איראן חמושה בנשק גרעיני היא איום קיומי על ישראל, היא מהווה איום גם על מדינות אחרות באזור ומהווה איום על שלום העולם. חובה למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. זוהי חובתו של העולם, אבל מעל הכל זוהי חובתנו". לדבריו, "זכרון השואה איננו רק ענין טקסי. זה איננו רק עניין של זיכרון היסטורי. לעולם לא נטמון את ראשינו בחול".

נתניהו אמר בנאומו כי "ביום הזה שבו העם כולו מתכנס יחד כדי לזכור את מוראות השואה ואת ששת המיליונים מבני עמנו שנרצחו בה, עלינו לממש חובה עליונה. החובה הזאת איננה רק לזכור את העבר, אלא גם ללמוד את לקחיו והחשוב ביותר - ליישם לקחים אלה כדי להמשיך ולהבטיח את עתיד עמנו". הוא הוסיף כי "כיום קורא ופועל המשטר האיראני בגלוי ובנחרצות להשמדתנו. הוא פועל בקדחתנות לפתח נשק גרעיני כדי להשיג מטרה זו".

בטקס עצמו ידליקו משואות שישה ניצולי שואה: אליעזר לב ציון, שלחם במחתרת היהודית בצרפת, שסייע להציל 36 ילדים ולימים עסק בייעור בקק"ל ובניהול מרכזי קליטה בדרום; אנטולי רובין, יליד מינסק, שהצליח להימלט מהנאצים ולאחר המלחמה נכלא על ידי הסובייטים אחרי שהואשם בקשירת קשר לניסיון רצח מנהיג ברית המועצות ניקיטה חרושצ'וב. הוא היה לאסיר ציון עד לעלייתו ארצה ב-1969; בת שבע דגן, ילידת לודז', שהתחזתה לארית ועבדה כעוזרת בית במשפחה נאצית עד שהוסגרה ונשלחה לאושוויץ. היא שרדה גם בצעדת המוות; חסיה וררי, ילידת פולין. הגרמנים תפסו את בני משפחתה ביער שאליו נמלטו, והם נורו בפתח בור הריגה. בדרך נס וררי שרדה ונמלטה מהבור. בהמשך שרדה בסיוע חסיד אומות עולם פולני שהזהיר את הקבוצה מפני מלשינים פולנים.

היא היתה ממקימי קיבוץ ניר יצחק; ארטמיס מירון, ילידת יוון, שרדה באושוויץ ובצעדת המוות והיא מורת דרך; ויהודה וידבסקי, ניצול גטו לודז' ואושוויץ, שעמל כבר יותר מ-30 שנה על שיקום בית העלמין היהודי בלודז'.

ביד ושם ממשיכים גם השנה בפרויקט "לאסוף את השברים", של איסוף חפצים, מסמכים ותמונות המצויים בידיים פרטיות, במטרה להעמיק את התיעוד והמחקר על תקופת השואה. יושב ראש יד ושם הציג אתמול בישיבת הממשלה את הפרויקט, ואמר כי נאספו עד היום 51 אלף פריטים, ובהם יותר מ-15 אלף מסמכים וכ-60 סרטים. בעצרת שתתקיים היום במכון משואה בתל יצחק ישתתף הרמטכ"ל, וידליקו בה משואות הסופר אורי אורלב והמלחין יעקב הולנדר.

כמדי שנה, תיערך לקראת צאת יום הזיכרון עצרת מרכזית בבית לוחמי הגטאות. באירוע ישתתפו כעשרת אלפים איש, והוא יעמוד בסימן 70 שנה לגירוש גטו ורשה. בעצרת יודלקו שש משואות על ידי ניצולי שואה ותוצג תוכנית אמנותית בהשתתפות להקת המחול הקיבוצית. אחד ממדליקי המשואות בעצרת הוא האמן ארדן האלטר, בנו של האדריכל והאמן רומן האלטר, שהלך לעולמו לפני חודשיים בלונדון. האלטר האב, ניצול שואה בן 85 במותו, עזר רבות לבית לוחמי הגטאות במשימתו להנצחת השואה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 59
  לא למדתם כלום

  ביבי צדק בדבריו בטקס. הרבה מהתגובות לא רציונליות. ואיפה הכתבה על הטקס החשוב הזה מופיעה? ממש בסוף הדף, אחרי מין קבוצתי בחוף, חדשות חברת החשמל ועוד. ההתייונות המיליטנטית של ״הארץ״ נמשכת.

 2. 58
  זה דווקא יהיה לטובת כולם אם לאיראן יהיה נשק גרעיני. יכניס קצת שפיות למיזרח התיכון.
 3. 57
  אנחנו בכלל לא רוצים להשיג נשק גרעיני, זה נגד הדת שלנו
 4. 56
  כיבוד קורבנות השואה=כשנכבד את עצמנו=כשנעשה שלום, נבטיח דמוקרטיה ולא כפייה דתית, ונבטיח מדינת רווחה. את אלה ביבי והימין לא יודעים, ולכן הם מזנים את השואה בשימוש הציני שהם עושים בה כדי לכסות על שחיתותם. לכו הביתה מושחתים מנוולי ימין
 5. 55
  כיבוד קורבנות השואה= עשיית שלום, הבטחת דמוקרטיה ומדינת רווחה= זה עתידם של מי שלמדו מהי שואה. ואת זה ביבי והימין לא יודעים. זו גם הזנות לשימוש שהם עושים בשואה כדי לקרבן אותנו עוד יותר. ביבי מצית את השואה. ואין סופרטנקר
 6. 54
  התנדבות עם ניצולים - תכל'ס

  כל מי שמעוניין להתנדב עם ניצולים, מוזמן לפנות אלי
  076-5407172
  shoah2011@gmail.com
  (אני מגייסת בהתנדבות מתנדבים נטספים למען ניצולים)

 7. 53
  נתניהו משתמש באיום האירני לצרכים פנימיים כתעמולת בחירות. הוא מפחיד את הצבור ומסית את תשומת הלב ממחדליו החברתיים והחלשים הנדפקים על ידו ימשיכו להצביע עבורו.
 8. 52
  הכל מתחיל מה "ראש"

  אתה, אדוני ראש הממשלה, עושה שימוש נוראי בזכר בני המשפחה שלי שנשרפו בשואה, כדי להכניס פחד בעולם ובאזרחי ישראל.
  זו הדרך שלך לשרוד ולשמור על הכסא שלך - בשימוש בפחד !!!!!
  עשית את זה בעבר, כאשר לא רצית להחזיר את גלעד שליט הביתה. אז אמרת, השכם והערב כי החזרת מחבלים תביא לפיגועים נוראים.
  הפעם הגדשת את הסאה !!!! לפני שאתה עושה שוב שימוש בזכר משפחתי השרופים, צא ובדוק מה אתה, אדוני ראש הממשלה, עשית , עושה ותעשה עבור שארית הפליטה . הכסף שהעבירה גרמניה שעזר בהקמת ישראל והכסף הרב המוסתר בבנקים בישראל הוא לא הכסף שלך, לא הכסף של ישראל, אלא כסף השייך לניצולים ויש לעשות בו שימוש ומייד, כדי להקל במעט על אלה שנשארו עדיין עימנו. אם לשארית הפליטה אין קיום, גם לנו אין קיום.

 9. 51
  זו בושה להיות ישראלי. קשה להחליט מה יותר מייאש- ראש ממשלה שעושה שימוש ציני בשואה, ממשלה שמרעיבה ניצולי שואה למוות, או ציבור עדרי שלא מבין מה ההבדל בין גרמנייה הנאצית ובין איראן. אני בכל אופן את הבחירה שלי כבר עשיתי
 10. 50
  בוא ואלמד אותך מה לקח השואה שאתה, ביבי, צריך ללמוד:

  להילחם בגזענות בתוך עמך.
  לרסן בעלי סמכות הנוקטים באלימות כדי לקדם את הרעיונות שלהם.
  להילחם באלימות הגואה בשורות המשטרה והצבא שלך.
  ללמד את הילדים במדינה שאותה אתה מנהיג אהבת אדם, לפני אהבת האומה.

  1. מקסים וחכם!!
 11. 49
  לכל המבקרים והמשמיצים: תבינו שהבנאדם במצוקה. אם המעצמות יקחו לו את האיום הקיומי האיראני, ממה יתקיים?
 12. 48
  יותר מהגרעין האירני אני מודאג ממצבם של ניצולי-שואה קשישים,חולים ועניים שאינם יכולים לחיות את שנותיהם האחרונות בצורה מכובדת. מדינה, תתביישי לך!
 13. 47
  אין ולו אדם אחד שגרם לזילות כזו של השואה כמו ביבי. השואה היא לא רהיטים ביבי!
 14. 46
  מרשים

  המרשים ביותר בדברי מר נתניהו היו הפאוזות (הפסקות) המתודיות בין פסקה או אמירה חשובה לדעתו לבאה אחריה. שלוש שניות לפסקה או אמירה חשובה מאד, שתי שניות לחשובות פחות, שניה אחת להדגשות מקומיות ושטף דיבור לכלל הבליל.
  כמה חזרות ערך מר נתניהו על נאומו? כמה זמן השקיע? ועם כמה מאמנים?
  גם אני רוצה!!!

 15. 45
  אם חובה עלינו למנוע מאיראן נשק גרעיני, הבה נמנע ממנה נשק גרעיני. ניכנס אחר כבוד לשיחות על פירוז המזרח התיכון מנשק גרעיני בהשתתפות כל ארצות האיזור ובחסות המעצמות, וניפטר הן מהנשק הגרעיני שרובץ מתחת לרגלינו והן מהנשק הגרעיני של איראן.

  כל פיתרון אחר הוא מראית עין, הצגה שאחריתה ישראל גרעינית, איראן גרעינית, ומדינות רבות אחרות באיזור שגם להן נשק גרעיני. ולמה לא? מה ימנע את זה, נאומי נתניהו?

 16. 44
  קצת כבוד לניצולים? דיבורים על איראן מעל לראשיהם מוכיחים עד כמה לא יודע או לא מבין נתניהו את משמעותה של השואה לאנשים שהיו שם.חבל ששוב הציניות גברה על השכל הישר.
 17. 43
  ביבי אתה לא מפחיד אותנו. ואנו לא הולכים לבחור בך שוב!!! הבנת??
 18. 42
  אפשר לסמוך על ביבי: הוא לא יחמיץ הזדמנות לעשות...
 19. 41
  האיש הזה הוא בושה. נצלן ציני דוחה וחסר רסן המנכס לעצמו את כאבם של אחרים

  גועל נפש ובחילה, זו התגובה לנאומו של נתניהו.

  אותה ממשלה המקצצת באופן עקבי את קצבאות הניצולים,
  אותה ממשלה המתעלמת מהם מדי יום ביומו,
  מדי שנה הופכת את אסונם הפרטי לשלה.

  הגיע הזמן שיתנו לניצולי השואה לדבר ולזעוק את זעקתם. לא די ברדיפתם, לא די במאבקים האיומים שנאלצו לעבור, כעת מדינת ישראל משליכה אותם לכלבים ומשתמשת בהם ככלי לקריירה הפוליטית של נתניהו.

 20. 40
  משוגע משגע את כל המדינה - ביבי תתחיל להנהיג, תפסיק לההפחיד
 21. 39
  בתקופת מלחמת קיום כמו שאנו נמצאים כיום חשוב להשבית את אמצעי התקשורת כדי שלא יחבלו במורל העם כמו שקורה כאן
  1. אוי, זה בדיוק מה שאמרו האדונים גבלס ורוזנברג כשסגרו את כל עיתוני גרמניה
 22. 38
  תעלומה : איך קורה שהשמאלנים שמגיבים כאן הם הרוב ,אבל בכול הסקרים הם מיעוט זניח ?
 23. 37
  כדאי לצאת למלחמה עם אירן כמה שיותר מהר. אנו עושים את כל מה שאנו יכולים כאן כדי לקדם את הרעיון ולתמוך בניצולים.

  אני מת לחזור אבל יש לי עבודה מצוינת כאן. נקוה שאוכל לפחות להצביע בבחירות בקרוב.

 24. 36
  דווקא ביום השואה לדבר על זה ?

  איכס

 25. 35
  לא פלא שהנוער מתמכר לאינטרנט, איפד, סמים ומין, זאת בריחה מן המציאות הנפשעת שיצרו ממשלות הימין.
  1. אתה באמת מאמין בזה?!

   אתה ודאי טובע בזחיחות וביהירות.( כמו רוב המגיבים כאן)

  2. אדון צבי היקר.....

   לא רק הנוער בורח מהמציאות !!!!
   ראשית לכל, בורחים מהמציאות ההורים שלהם, אלפי אזרחי ישראל הממשיכים לבחור ביבי נתניהו גם לאחר שהם רואים איך הוא הורס את החברה, משפיע עלינו מהפחד הנורא שלו מהמציאות (כדי לשרוד) ואינו עושה דבר פרט לפטפטת .
   שאל את הכותבים כאן במי הם יבחרו בבחירות הבאות ותזכה לשמוע את המשפט המטומטם: "אין את מי לבחור".
   אז לידיעתכם : שלי יחימוביץ עדיפה פי מאה מהמנהיגים המושחתים של היום. זהבה גלאון עדיפה פי 200 מהמושחתים היושבים היום ואינם עושים כלום, אך נהנים ממנעמי השלטון.
   רע לכם? קומו ועשו מעשה: התחילו עם "מושחתים הביתה" !!!!!!!

 26. 34
  עולם מופרט, לא מאזין לקשקשת של מחרחרי מלחמה
 27. 33
  לא יעזור בית דין: נתניהו - ראש הממשלה הטוב ביותר של ישראל!
 28. 32
  לראש ההמשלה

  התפקיד של ראש ממשלה לעשות לא רק לדבר ולהתריע
  הוא אומר שהוא מפחד להגיד את האמת
  ההסיטוריה תשפוט אותו על עשיה לא על דיבורים
  זיבוטינסקי לא יכל לעשות
  אתה יכול וחייב לעשות
  הדיבורים רק יפלילו אותו בעתיד
  מה עשית ?????

 29. 31
  "גאה אני על מורשת אבותינו, שהיא ניגודה הגמור של תורת הגזע"
 30. 30
  אותי מפתיע שהוא עוד מפתיע מישהו במשהו
 31. 29
  הטקס לזכר השואה אינו המעמד ההולם לדיון פוליטי ולתקיפת מנהיגים יהודיים מהעבר. ביום הזה אנו בוכים וזוכרים את אלה שנלכדו במלכודת הנאצית ונרצחו.
 32. 28
  רק בימים אלו דו"ח המבקר מותח ביקורת על נתניהו על המרמרה

  אז איך נתניהו מתכונן לטפל באירן ,אם בעזה ובמרמרה הוא לא היה מסוגל לטפל.? עייפנו מהאיומים .מהאובססיות.שב בשקט. אירן אינה רק מהווה בעיה של ישראל. מדוע כל הזמן הוא צריך לדחוף את ישראל לחוד החנית?

 33. 27
  נתניהו אינו יכול להעביר יום בלי לדבר על איראן..לזה קוראים אובססיה
 34. 26
  לו היה היטלר עדיין בשלטון, בראש גרמניה הנאצית - והארובות באושוויץ היו עדיין מעלות עשן - אין ספק שכמה מהמגיבים כאן היו מוצאים דרך להאשים את ישראל... מה נעשה.

  לו היה היטלר עדיין בשלטון, בראש גרמניה הנאצית - והארובות באושוויץ היו עדיין מעלות עשן - אין ספק שכמה מהמגיבים כאן היו מוצאים דרך להאשים את ישראל... מה נעשה.

  1. לוא היו הארובות מעלות עשן לא היית מגיב היום.פוחז קל דעת.
 35. 25
  נתניהו צודק.אין לאפשר סיכון קיומי שעלול להסתיים ב"שואה" שנייה בישראל .לעולם לא .
 36. 24
  ביבי ציטט משפטים מ"שואה" של קלוד לנצמן ... שמעולם לא נאמרו שם!!!!

  השם יעזור לנו. מחרבינו בקירבנו.

  1. תסתכל על הצד החיובי

   כעת יוכל יאיר קופרניקוס לפיד להשתלב בטבעיות בממשלתו, במיוחד כשר החינוך.

 37. 23
  לתבוע את ביבי על זילות השואה
 38. 22
  מה שמו של הנואם בשם אירגוני הניצולים? זה ממש חשוב

  אני מחפש את שמו של ניצול השואה שנאם הערב בטקס הממלכתי בשם אירגוני הניצולים. נדמה לי שהוא יליד ליטא. זה ממש ממש דחוף. מה שמו?

 39. 21
  Yom Hashoa - A great opportunity

  Great! Now Bibi has another stage, and another opportunity to continue barking "hem kooollaam Antishemim" to the world. However, he needs to understand that his behavior, the lies, aggression, and unreliability provide more ammunition to those who already dislike us.

 40. 20
  בכמה כסף קנו את השלום עם גרמניה הנאצית?
  1. בתקופת גרמניה הנאצית מי דיבר איתם בכלל, אידיוט.
  2. לח"י שלח שליח לשיחות עם הנאצים במטרה למצוא שותף במאבק כנגד בריטניה !
 41. 19
  "תגובת פבלוב" מזכירים את נתניהו וכל הכלבים מזילים ריר. הלא בראשית הכתבה מוזכר שמעון פרס שדיבר על איראן . אבל אותו אף אחד לא יתקיף.
  1. פרס לא בנה את הקריירה הפוליטית שלו על הפחדה והיסטריה. ביבי כן. מנהיג צריך להנהיג ולא לברבר בירבורי סרק אינסופיים בטלביזיה על איומים אינסופיים.
  2. שניהם זריזי לשון, ביבי בבירבורים ותחמונים ושימון בליקוקים.
 42. 18
  דמגוגי

  מספיק עם זה !

 43. 17
  אם איראן בסכנה, ונתניהו דואג לשלומנו, מדוע אינו ממגן אותנו? רק הוא זקוק למקלט אטומי? מה עם מקלט אטומי בשבילינו?
 44. 16
  מספיק להתעלק על גבי הזקנים

  לתת כספים רק למי שאין.למי שיש רנטות אין צורך די

 45. 15
  נכון צריך לתת להם לחיות כבני אדם מסכנים

  צריך מאוד ודחוף לטפל קודם בקשישים העניים המיזרחים שנים ללא חובי ללא תמיכה.די הם היום העניים לא אחרים.הם חיים בעמיגור עמידר מתפוררים.אחרים באחוזות.זהוא לתת כסך למי שאן.סוף לחגיגה.

 46. 14
  נתניהו הוא אייום קיומי על מדינת ישראל אשר גדול מאיראן ומפקיסטאן יחדיו.למה הוא לא מדבר על האיום הפקיסטאני,,הרי פקיסטאן כבר הספיקה לאיים אל ישראל

  אלה מאי,להבדיל מאיראן,פקיסטאן היתה זאת שאיימה ראשונה וכזכור,נתניהו שתק כדג ולמה.עם איראן,התחיל נתניהו למי שזוכר וקיבל תשובות בהתאם וזה לא מצא חן בעיניו.את מי הוא משרת.. מי הבוס שלו..הרי מישהו אומר לו מה לעשות והוא פשוט הלך עם זה רחוק מידי.למה הוא אינו משיב לפקיסטאנים על איומם על ישראל? שהרי אם ישיב,יקבל גם כן תשובה והיא תהיה זהה לזאת של האיראנים ואולי אף חריפה יותר והוא פשוט פוחד מהסלמה עם פקיסטאן כי מהעניין האיראני הוא לא מצליח לצאת.אז יש יום השואה והציניקן הלז רוצה להוכיח לבוס משהו והוא מנצל אל היום הזה ניצולת מבישה וחתרנית ושם הרי מבינים.שם הרי יושבים גדולי תחמני העולם שמחמנים ותחמנו את נתניהו שהתחיל להאמין לעצמו שזה רק הו והוא בלבד.אז לא להתפלא אם פתאום עזה שוב תפעל כי יש שם לא מעט מחבלים מהקואליציה הערבית המערבית והם מבצעים פקודות.עובדה.דיבר אז איראן,זוכרים? ובום למחרת עזה.רק שתקה עזה ושוב דיבר איראן ושוב בום מעזה.מה זה,משחקים בשלט רחוק? ובכן כן.לשניהם,לנתניהו ולעזה אותו הבוס.

  1. פקיסטן לא איימה על ישראל בהשמדה! ניתן לטפל במדינות שונות בדרכים שונות, ובמועד שונה

   קודם כל, פקיסטן לא מאיימת על קיומה של ישראל השקם וערב. בנוסף, זה שראש הממשלה מדבר על איראן לא מחייב אותו להזכיר באותו נאום את כל האיומים על שלום העולם. כמו בכל דבר בחיים צריכים לסמן סדר עדיפויות. עם האיום בפקיסטן ניתן יהיה להתמודד בצורה שונה, בלי קשר לאיום באיראן. יכול להיות שארה"ב תוכל לטפל בבעיה בפקיסטן, ואז ישראל לא תהיה צריכה לעשות את כל העבודה. איראן היא מקרה מיוחד ויוצא דופן, והרעיון שאם לא מטפלים בכל הבעיות באותו הזמן ובאותה מידה, אז אסור לטפל באף בעיה זה רעיון ילדותי של מישהו שפשוט לא רוצה לעשות כלום!

  2. אתה נאיבי להחריד.ומה היה אילו סין היתה אומרת אם איראן תותקף נגיב?
  3. איראן מעולם לא איימה שתשמיד את ישראל באופן פיזי. לאיראן אין גרעין אטומי וכנראה שגם לא יהיה בקרוב. אם היא תייצר גרעין זה מתוך מטרה להיות חזקה ומרתיעה, וזה מה שישראל ואמריקה לא רוצות. הן לא רוצות איראן חזקה באזור. זה כל הסיפור והכול דיבורים.
 47. 13
  בבי גורם לזילותה של השואה ,אין דין איראן כדין גרמניה
 48. 12
  שלושה טפשים הגיבו לפני
  1. אוקי, אחד הוא ביבי. מי שני האחרים?
  2. מה זה חרה של אנשים חרבנו שם הכול כעת כאן

   גם נוכלים מפולין

 49. 11
  בושה

  אני מתבייש שהוא ראש הממשלה שלי והוא עוד מדבר ביום השואה . אז תגידו לו שיש כמה ניצולי שואה שחיים בעליבות מבישה, ונכון זה ככה מקום המדינה ועד היום.

  1. משה רון לופנפלד ירדת מהפסים- ביבי דיבר לעניין מזל שהוא ראש

   הממשלה שלנו.

 50. 10
  ביבי הוא מכחיש השואה החשוב ביותר בעולם
  1. ?
  2. מפקיר את ניצולי השואה החיים בתנאי חרפה.
 51. 9
  גועל נפש
 52. 8
  בהצדעה לפרטיזן..

  לאחר כ-2000 שנה ואינספור פוגרומים ושואות,נחתם הפרק בשואת השואות.אך עדיין יש רבים בעולם המנסים להכרית את העם היהודי מן העולם.נענה להם בהצדעה לפרטיזן :מצעדנו עוד מרעים אנחנו פה !

 53. 7
  במקום לדבר על אירן שיטפל בניצולי השואה שהוא מפקיר
  1. במקום לדבר על אירן שיזרים מייד כספים לניצולי השואה שמעניינים אותו כשלג דאשתקד.
 54. 6
  ולעשות שואה לעם האיראני, זה בסדר ?
 55. 5
  אירן? ביבי, עם צבא של אייזנר וכמות כזו של תאונות ופאשלות לא יוצאים למלחמה.

  במקום להתמקד בבעיות הפנים ההולכות ומחמירות,שהם הסכנה המיידית לקיומה ודמותה של ישראל, ביבי מטרטר את העם בענין אירן. עובדה ו שלא התייחסו אליו בפגישה בין ארה'ב לאירן. די!!

  1. שטויות.
 56. 4
  חבל שלא נתן לדן כנר לכתוב לו את הנאום.היה מדבר לעיניין.הוא שוב דיבר
 57. 3
  אויש תנוח.... לדבריו של נתניהו מתכוונים כשאומרים "זילות השואה"
  1. זה לא נקרא זילות השואה אלא לקח השואה .שלא נישב בחיבוק ידיים ונחכה לרוצחים.
  2. זו שיא הזילות . פוליטיקה קטנונית ובהמית .
  3. ביבי הוא הראשון שיושב בחיבוק ידיים ורק מברבר על מלחמות ושואה. הוא לא יודע ולא עושה שלום, שזה הדבר שאנחנו הכי צריכים. הוא רוצח השלום- בהעמיקו את הכיבוש , הסרטן עם הגרורות שיחסל אותנו. לא איראן.
 58. 2
  ביב לא מתיבש גם ביום השואה לשאת נאום פוליטי זול ומכפיש את זכר השואה

  עדיין לא היה ראש מכשלה קטן ומסוכן כמו ביבי
  איש צר אופקים מנותק מהמציאות שמוביל את ישראל לאבדון

  1. הלקח העיקרי של השואה הוא שיש לעשות ולפעול על מנת ששואה שניה לא תתרחש והרי האיראנים מאימים להשמיד את ישראל.
  2. לא רק זול אלא כרגיל מומצא ודמיוני: לא תמצאו בשום קטע בסרט "שואה" של קלוד לנצמן את הציטוט המרגש שביבי לקח משם..
  3. אין לנו מנהיג. אלא עסקן פוליטי עלוב.
 59. 1
  וכמובן גם השנה יקדישו נתניהו ופרס את חלק הארי של נאומיהם לדיבורים על איראן, במקום לכבד את זכר הקורבנות. אולי לפחות נכבד אותם אנו במקומם.
  1. גם אני מתבייש בראש הממשלה. ביזוי יום הזיכרון.