היומן האבוד של ר"מ הונגריה הפשיסטית בשואה: היהדות כרתה לעצמה קבר

"כל עם שמתנהג כך יושמד" כתב פרנץ סאלאשי, שאחראי לרצח כ-15 אלף מיהודי ארצו בדפי יומן שנחשפים לראשונה. ניצולה: "עבורי הוא כמו היטלר"

טובה מאיר, יוצאת הונגריה וחברת קיבוץ איילת השחר, ישבה ביום שני השבוע באחד מחדרי המוזיאון למורשת יהדות דוברת הונגרית שבצפת ודפדפה בספר הטלפונים של בודפשט משנת 1944. מאיר חיפשה אחר הנגריה שבה עבדה אז. אולם, בטרם מצאה את מבוקשה הזדקפה מאיר במקומה ונדרכה. שיחה אקראית שהתנהלה לידה אודות ממצא נדיר שהגיע למוזיאון הסבה את תשומת לבה: מדובר בפרקי יומן אבודים של פרנץ סאלאשי (Szálasi Ferenc), ראש ממשלת הונגריה בסוף מלחמת העולם השנייה, שהגיעו לאחרונה במפתיע למוזיאון בצפת.

"השם סאלאשי עבורי הוא כמו היטלר וכל זוועות המלחמה", אמרה ולא יספה. היומן, או ליתר דיוק העתק של היומן המקורי שעדיין לא נמצא, עדיין לא תורגם לעברית. בימים אלו עובר עליו החוקר ההונגרי ד"ר לאסלו קארשיי שלדברי רוני לוסטיג, מנהל המוזיאון בצפת, נחשב החוקר בר-סמכא בכל הקשור לסאלאשי.

התגלית המרעישה הפתיעה היסטוריונים רבים שניסו להתחקות אחר פרקי היומן האבודים של סאלאשי, ואף הזעיקו את קארשיי לישראל כדי לאמת את מקוריותו של היומן. לדברי לוסטיג, החלקים מהיומן נמצאו בתוך עזבונו של ההיסטוריון המנוח יצחק פרי, שביקש להעביר לאחר מותו חלק ניכר מעזבונו למוזיאון. לדברי לוסטיג, פרי, יליד טרנסילבניה וחוקר יהדות הונגריה וטרנסילבניה, "התמסר לנושא הזה באופן טוטאלי. גם לאחר ניפוי ראשוני של החומר הרב שאסף, הועבר עזבונו של פרי מחולון לצפת בכמה הובלות".

בזמן עבודת הקטלוג במוזיאון נתקלו העובדים בצילום של יומן, ועליו מופיע שמו של סאלאשי. אחרי בירור העניין, התגלה כי מדובר בשני הפרקים האבודים מהיומן שכתב סאלאשי במהלך המלחמה. לדברי לוסטיג חלק C כבר נמצא בעבר אבל מעולם לא נמצאו חלקים B ו-A.

סאלאשי כיהן כראש ממשלת הונגריה בין אוקטובר 1944 לאפריל 1945, בחסות הרייך הגרמני. מאמצע שנות ה-30' הוליך את הזרם הפשיסטי והגזעני בהונגריה והקים את מפלגת "צלב החץ" שהיתה מחוץ לחוק עד המלחמה.

פרנץ סאלאשיבאדיבות מוזיאון יהדות הונגריה בצפת

"כל חוקר היה ממצה את המסמך הזה"

אחרי פלישת הנאצים להונגריה וגירושם של כ-400 אלף יהודים תוך חודשים בודדים אל מחנות ההשמדה, נותרו כ-120 אלף יהודים בבודפשט. מאז עלה סאלאשי לשלטון, ב-15 באוקטובר 1944, הושלט שלטון טרור על היהודים בבודפשט בהובלת כנופיות "צלב החץ" של ראש הממשלה. "מדובר בבריונים שהשליטו טרור ברחובות והובילו מסע רצח אכזרי", אומר לוסטיג. "הם פשטו על בתי יהודים, על קונסוליות זרות שהסתירו יהודים ואפילו על בית החולים היהודי וגם טבחו בהם. על פי ההערכות, בין 10,000-15,000 יהודים נרצחו על ידי הפורעים ורבים הושלכו לדנובה שנצבעה אדום. מבחינת יהודי הונגריה זו דמות שקשה להגזים באסוציאציות שנקשרות אליה. הוא מגלם את האכזריות הקיצונית ביותר שהופנתה כלפי יהודי הונגריה".

סאלאשי גם סייע לגרמנים בהובלת עשרות אלפי יהודי בודפשט לעבר החזית הגרמנית באוסטריה לצורך עבודות בקו הביצורים. רבים מתו בדרך מרעב, מחלות ותשישות. רבים נרצחו או מתו במהלך העבודות.

בנוסף ל"יומן המלחמה" של סאלאשי הוא כתב שני יומנים נוספים - לפני ואחרי המלחמה. ביומן האבוד שנכתב בידי סאלאשי בין החודשים דצמבר 1942 לספטמבר 1943, שחלקיו נמצאו כעת, הוא נתן דעתו ל"גודל השעה", למהלכים מלחמתיים ואף לסוגיות דוגמת מערך הצוללות הגרמני. מהיומן, שעדיין לא תורגם לעברית, עולה גם עיסוק בנושא היהודים, במעמדם וכן בקומוניזם כאויב שווה ערך לסכנה היהודית, בהם ראה פרטנרים שהולכים יד ביד. קטעים אחדים אף סומנו על ידו לצורך שימוש בנאומים בוועידות מפלגת צלב החץ וארגונים דומים.

לוסטיג משוכנע שפרופסור פרי ידע את ערכו ההיסטורי של המסמך שבידיו וכנראה העריך שהשעה עדיין לא כשרה לפרסומו. "אני לא מאמין שחשש להציג את היומן מחשש לתת פרסום לדמותו הנתעבת של סאלאשי", סבור לוסטיג. לדבריו "כל חוקר היה ממנף וממצה את המסמך הזה". הדרך בה הגיע המסמך לידיו של פרי נותרה עלומה וקארשיי העלה סברה כי אחד מפעילי המחתרת הציונית שהגיעו בתום המלחמה למפקדת "צלב החץ" בבודפשט הוא שהניח ידו על היומן ולימים יצר קשר עם פרי שידוע כמי שעוסק בנושא זה.

לוסטיג אומר שהיומן חשוב כמסמך היסטורי וגם הרלבנטיות שלו היום מקבלת משנה תוקף לאור התגברות הימין הקיצוני בהונגריה. "יש כעת צלצול והד מהעבר לאותה תקופה שהניחה יסודות להתהוות של סדר יום פוליטי שמבוסס על גזענות, לאומנות ופשיזם", אמר. "האג'נדה ההונגריסטית ימנית של טוהר הגזע ההונגרי ושנאת הזר (היום בדגש על הצוענים), מחזיר אותנו לימי סאלאשי, וכשרואים את התגברות הימין, אי אפשר להתעלם משורשי הזרם הזה ומייסד הגישה הבלתי מתפשרת הזאת".

רוני לוסטיג, מנהל מוזיאון יהדות הונגריה, מציג את ההעתקים מתוך יומנו של ר"מ הונגריהירון קמינסקי

קטעים בולטים מיומנו של פרנץ סאלאשי (תרגמה מהונגרית: נעמי סינגר)

שאלת היהודים, אם כזאת עולה אצלנו כלל, היא: "למה דווקא אנחנו נישמד, למה דווקא אנחנו אלה שצריכים להישמד?"

התשובה:
1. במוקדם או במאוחר כל עם שמתנהג כמותם, יישמד.

2. עד עתה הם לא נשמדו, משום שהיתה אנרכיה על פני כדור הארץ, שהם תרמו לה על ידי התנהגותם ונהנו ממנה במידה אינסופית.

3. עכשיו יישמדו, כי אי-הסדר בן אלף השנים יתחלף בסדר שלא יסבול אנרכיסטים, ולא משנה איך קוראים להם או מי בחר בהם.

4. את הסדר החדש מסוגלים ליצור אך ורק עמים בעלי מולדת ושורשים, והיהודים לא נכללים ביניהם מעצם טבעם. תקופת ה"דו-חי" של החברה האנושית תיגמר, הדו-חיים ייכחדו כולם, ולא משנה מה יביא את העידן החדש.

5. היהדות מבקשת לשווא מדינה ומולדת, היא לא תקבל ולא תוכל לקבל, היא כבר איחרה את המועד, תקופת כיבוש הארצות עברה מעל ראשה. אי-אפשר להשיג, להקים ולשמור על מולדת באמצעות דם ויזע של אחרים, לכל היותר לשדוד, לנצל ולמכור.

6. טענת היות היהודים "עם נבחר" היא לא אחרת מאשר אזהרה נצחית לכל העמים, איך אי-אפשר, איך אסור לחיות.

7. היהדות עושה הכל על מנת לקבוע את כל העולם כמולדתה וארצה, בעזרת הדם ויזע של עמים אחרים. בשבילה ה"אינטרנציונל" היה הכלי לכיבוש, הקמה ושמירה על המולדת. בשאיפות אלה היא נכשלה וחפרה קבר לעצמה. בפתח הסדר החדש היא נשארה כאן כשריד מהעולם הישן, האנכרוניזם הכי מגואל בדם, שפל וחסר כבוד של האנושות, שאותו יש לסיים כתנאי ראשון ובסיס לכל עשיית סדר, כי אם זה לא ייעשה, הלכלוך של האנכרוניזם יציף גם את העולם החדש. הנבואה תתגשם גם במקרה של הפסולת האנושית הזאת שנשכחה כאן.

8. היהדות תיכתב בתולדות העמים כהוכחה היסטורית לדוגמה מרתיעה. על היהדות תתגשם הקללה שהביאו על עצמם לפני כמעט אלפיים שנה, כשדרשו את מותו של האדם, שאת מותו ינקום הנציונל-סוציאליזם, בדיוק כפי שזה נשמע לפני אלפיים שנה מפי היהודים: סופו עלינו. אכן עליהם!

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 49
  מה שנעשה - תמיד ישנאו אותנו לכן ננצל זאת ונגרש את הערבים ונחזיר שטחים כי רק כך הם יקשיבו לנו ויפחדו מאיתנו!!!!!!!!!!!!!!!
 2. 48
  נו - היום הוא היה בטח "פעיל שלום".... דיעותיהם של אלה על היהודים (כן, נכון, "על הציונים") דומות לדיעותיו.

  נו - היום הוא היה בטח "פעיל שלום".... דיעותיהם של אלה על היהודים (כן, נכון, "על הציונים") דומות לדיעותיו.

 3. 47
  איך שגלגל מסתובב: פעם אנחנו היינו ה"אנרכיסטים". היום, אצלנו, כל מי שיש לו דעה שהיא לא מיינסטרים מכונה "אנרכיסט". רוכבי האופניים בבקע - אנרכיסטים; מפגיני שמאל - אנרכיסטים; מפגינים חברתיים - אנרכיסטים. מצד אחד בוכים שהעולם לא התערב, אבל חס וחלילה שמישהו יתערב לנו! קת בפרצוף, זה מה שהוא יקבל. איזה פלוטר בישלנו לעצמנו
 4. 46
  תיאודור ממש לא היה אוסטרו אלא רק הונגרי

  הוא סתם חש רגשי נחיתות וטשטש את זהותו ההונגרית

 5. 45
  כנראה שהוא הכיר טוב יהודים הסאלאשי הזה. השורה על "להקים מולדת בדם של אחרים" מתגלית כנבואית ממש... זה הרי בדיוק מה שעשו לתנועה הציונית הדוסים ומה שעושה לישראל כיום יהדות העולם... והסייפא "לשדוד לנצל ולמכור" מוכיח שהוא חזה את תופעת המתנחבלים ותעלוליהם.
 6. 44
  הונגריה מקבלת את מה שמגיע לה

  אמא שלי שעברה את הזוועות האלה אמרה לי שאין לה בעיה לבקר בגרמניה אבל להונגריה היא לא מוכנה להכנס כי ההונגרים היו יותר גרועים מהגרמנים
  והקארמה עובדת שם שעות נוספות הם לא מתאוששים כלכלית והמשפט הידוע
  "אבות אכלו בוסר ושיני בנים תכהנה" מתממש שם ללא סימן השאלה בסוף המשפט.

  1. הכל טוב ויפה עירית אבל זה "תקהינה" ... לפני שאת מגדפת את ההונגרים לפחות לימדי לכתוב בשפתך בלי שגיאים
 7. 43
  ההונגרים ששיתפו פעולה היו מוכנים להאמין במסרים של אאוגניקה

  הנאצים ימח שמם רצחו יהודים מטעמים של אאוגניקה.
  הנאצים רצחו 6,000,000 יהודים, 3,000,000 צוענים ונכים ומוגבלים וחולי נפש אריים, מטעמים של אאוגניקה.
  מחריד לחשוב, שבארץ שלנו, שקמה כדי לתת מענה לכל יהודי, רודפים אנשים טובים וישרים, ומעלילים עליהם עלילות קפקאיות, אך ורק מכיוון שמעוניינים להשיג את רקמותיהם למטרות מחקר ואאוגניקה.
  ובמקרים רבים, מנהלים הליכים חסויים מזוויעים, בהם מציגים מיצג שווא, ומעלילים על הפרט עלילות מזוויעות, וכל זאת מטעמים של מחקר ואאוגניקה.
  איה חסידי אומות העולם ואיה אחינו היהודים?
  מדוע הם שותקים ועומדים מנגד?
  ברגע זה ממש, נעשים ניסויים מזוויעים בבני אדם קשורים, בבתי חולים לחולי נפש והעולם אינו מזדעזע ואינו זועק.
  וברגע זה ממש, הפסיכיאטרים, החומדים את רקמותיו של הפרט, מנהלים הליכים חסויים בעניינו ומוסרים עדות שקר בעניינו, כדי לבודדו הנאצים ימח שמם רצחו יהודים מטעמים של אאוגניקה ולהשיג את הDNA שלו למחקר.
  http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?blogid=130455

  1. גם בנקי הזרע שלנו, המעצבים גזע חדש של משרתי צבא, מאמינים באאוגניקה
  2. השוואה חסרת בסיס ולא קשורה בעליל!

   גברת,
   מבלי להתייחס למה שעברת או לא עברת את בעצמך שכן אינני מכירה את סיפורך, אני חייבת לומר לך שכמי שעובדת כאחראית על ביקורת של ניסויים ומחקרים בתחום אותו גינית, אין פציינט המשתתף במחקר בניגוד לרצונו וללא הסכמה מדעת המתקבלת ממנו באופן הולם וראוי... חבל על ההשמצה הגורפת..

  3. אאוגניקה נולדה והתפתחה בארה"ב. משם עברה לאירופה.
 8. 42
  מי שעדיין חושב שישראל לא צריכה להיות מעצמה גרעינית....שיקום

  מי שעדיין חושב שישראל לא צריכה להיות מעצמה גרעינית....שיקום

 9. 41
  עזבונו ושל אבי פרופסור יצחק פרי ז"ל

  ב 17/5/2011 נפטר אבי שאובחן כחולה סרטן כבד סופני.
  את עזבונו החלטנו אחי ואני לתרום למוזיאון בצפת, לספריית יד ושם, לארגונים, ספריות ולאנשים פרטיים. אני מקווה שהעזבון אכן ישמש את אנשי המחקר ושבני הדורות הבאים ילמדו והעיקר שלא ישכחו את המורשת,

  1. תודה על הפרסום.
  2. תודה לך ולאביך ז"ל.
  3. ספרו על יהדות טראנסילווניה

   מצוי בידי. יצירת מופת של עבודת נמלים. מעיין בו מעת לעת בהנאה צרופה. יהי זכרו ברוך.

  4. יש כמה כרכים על טרנסילבניה ו 4 כרכים על תולדות יהדות הונגריה
  5. היכן ניתן להשיג את הכרכים הנוספים?
  6. כתוב לי למייל בדיוק מה יש לך

   orng55@gmail.com

 10. 40
  הטענות שלו כלפי היהודים הן התנהגותיות ולא גזעניות.

  וזה מעניין משום שזה לא עולה בקנה אחד עם תורת הגזע.

  1. האנטישמיות ה"ישנה" שמאשימה את היהודים ברצח ישו לא פחות מסוכנת מהאנטישמיות ה"חדשה" של הנאצים
 11. 39
  לכל אלו המשווים את סאלאי לשמאל

  אם כבר, אתם וסאלאי משתייכים בדיוק לאותו זרם. שנאת האחר, לאומנות קיצונית, בטחון משיחיסטי שאתם הכי טובים וכל מי שמעז שלא להסכים אתכם הוא בוגד ויש להרוג אותו ורצוי בכיכר העיר.
  ישראל היא מדינה ציונית ודמוקרטית ותישאר כזו למרות הדעות החשוכות שלכם!

 12. 38
  למה דווקא כתבה מעניינת כזאת מוציאה את השרוטים מהחורים? טוקבקים הזויים
 13. 37
  סיפור מרתק
 14. 36
  הוכחה לשטיפת מוח אידיאולוגית נוצרית ע"י הכנסיה והמשך ישיר לרדיפות

  היהודים ע"י שלל עמים כובשים רוצחים שקידשו מעשיהם ע"י האשמת עמים אחרים כאחראים לעוולות העולם הזה. פעם היו אלו הבבלים והאשורים היוונים והרומאים ממציאי פלשתינה ומיסדי הכנסיה.. מסעות הצלב והאינקוויזיציה, גירוש ספרד, השואה ופרעות הערבים ביהודי התפוצות וביהודי א"י. וכך זה נמשך עד היום הזה, אותם עמים מכנים אותנו כובש בעוד הם אלו הכובשים המגרשים הרוצחים ממציאי השקרים וממציאי עם השקר
  (פלשתינאים? אין דבר כזה!) ובשקט בשקט קם לו צורר חדש בשם אחמדינג'אד.. שרוצה להיות כמותם..
  האם לא למדנו מהעבר? צריך לפעול לפני שיהיה מאוחר!
  ולכל אותם עמים רודפים אני אומר נצח ישראל לא ישקר
  מי שיעמוד מולנו הפעם כדאי שיזהר.. ולבני שבטי ההולכים אחר תרבות אותם עמים רודפים אני אומר שובו אלי פן גורלכם יהיה כגורל אותם כופים.

 15. 35
  דווקא מסכימה עם טענה מס 6
 16. 34
  טוב מאוד שחושפים את האמת שהשואה לא בוצעה רק ע"י הנאצים אלא גם שאר עמי אירופה לקחו בה חלק אקטיבי ומעורבים בה מעל הצוואר ונושאים באשמה רק טיפה פחות מהגרמנים עצמם
 17. 33
  איש חב"ד בבודפסט של ימינו סיפר שיהדות הונגריה (אפילו היום) מבולת מהפשיזם

  הגנטי של ההונגרים

 18. 32
  איפה אלכס מהכרמל, המודרניסט ועוד כמה 'נאורי' מרכז ידועים, כשנמצא הונגרי אחד שמבין לליבם
 19. 31
  הקשקוש על הדו-חיים מעלה על הדעת את דברי א"ב (בולי) יהושע בהארץ לאחרונה על "היהודי הטוטלי"

  תפיסה מקובלת בקרב שבטים צעירים כמו ההונגריים וכל שאר עמי אירופה המשליכים על היהודים את היותם עצמם ערב רב של נוודים נטולי היסטוריה.
  אפשר לסכם את קו המחשבה הזה בביטוי השגור "בולי בולי" - כשם השיר הידוע:
  http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=MHF558u6Q_8

 20. 30
  אם לא היה כתוב אחרת הייתי חושבת שזה המצע של "הקרן החדשה"
 21. 29
  מצמרר ומעורר תחושת נצחון

  נצחון שעל אף שאיפותיו/נבואותיו של הנוול, אנחנו עדיים פה, חזקים, עצמאיים, זקופי ראש ומנצחים !!

 22. 28
  חשיבה אירופאית פרימיטיבית טיפוסית
  1. נכון. והשמאל האשכנזי בארץ מנסה למתג ולבדל את עצמו מהשאר, ולהתנשא עליו באמצעות "אירופה" - אבל יותר ויותר מתברר שאירופה היא יבשת שחורה ונבערת.
  2. אני מכיר עוד כמה שחושבים כך,לא באירופה,המופתי אמין אלחוסייני משתייך אליהם.
  3. חשיבה לאומנית, סוציאליסטית. הרואה מדינה כגוף חי שתושביה צריכים לשרתו.

   מה שהולך פה בערך.

  4. גם מצביעי הליכוד כאן אירופאים פרימיטיביים טיפוסיים?
 23. 27
  יומן מאלף. באופן מתומצת הוא אמר מה שמרבית הבריות חושבים עלינו עד היום

  איכות החשיבה רופסת, היברידית - אך כך חושבים בעולם על העם היהודי אף שיזהרו מלומר זאת באופן כה מפורש.

 24. 26
  בן של אלף פרוצות
 25. 25
  ואללה צודק הבן אדם !
 26. 24
  אנחנו כל כך רחוקים מהתפיסה הזאת?

  רבים משונאי איראן אצלנו נוהגים לשנוא אותה על כל שבה, כולל כל אזרחיה - נשים, ילדים, זקנים וכל השאר.
  אנחנו לא יותר בני אדם משהגרמנים היו בני אדם, ובהיותנו בני אדם אנחנו מועדים לאותן טעויות ממש.

  1. כן גברתי, רחוקים! שימוש דמגוגי בטענה הזויה!!

   אנחנו שונאים את העם האיראני? את הילדים שלו? רוצים את השמדתו? מאיפה הקרצת את זה? הבל ושטות!

 27. 23
  הנה עוד גוי גאון שלא מבין שהעובדה שאנחנו שורדים כבר אלפי שנה אינה מקרית
  1. ועוד יהודי גאון, הרי
 28. 22
  פרנץ סאלאשי שהחליף את האדמירל הורטי נתלה ב 1946 על ידי הסובייטים
 29. 21
  במס' 5 יש מידת מה של נבואה
 30. 20
  מזכיר את השמאלנים של ימינו שמאשימים את היהודים בכל צרותים וצרות העולם
  1. לא כולנו. זכור את כלל ניבן: אין לך מטרה ראויה מספיק שלא תמשוך אליה

   כמות מסוימת של פסיכים. הבעיה שאנחנו לא נלחמים בהם מספיק. ה"עשבים השוטים" הפכו ליער בשמאל ...

  2. כל אחד ומה שזה מזכיר לו. לי רשימותיו של ראש ממשלת הונגריה מזכירות הרבה טוקבקים ימניים שקראתי לאחרונה שכל מה שצריך לעשות בהם הוא להחליף את המילה 'יהודים' ב'שמאל'

   ומעניין שדווקא אותי מצנזרים

  3. הפכת את היוצרות. אתה שייך לאסכולה של סאלאשי.
 31. 19
  פשוט חלאה! מאחל להונגרים שיטבעו בכלכלה הדפוקה שלהם!
 32. 18
  שוב ברור ששורשי השנאה דתיים. על הכנסיה להפסיק להטיף לכך ש

  שהיהודים הרגו את ישו.
  כל עוד מיליארדים של מאמינים (ולמוסלמים יש את הסטיה שלהם) יחשבו שהיהודים התאכזרו ל"נביא" שלהם לקצה שורש אמונתם, תמיד תהיה שנאה.
  על האפיפיור והכנסיה לשנות את הטונים והדרשות ולהתרכז הערכים תוך שינוי הנרטיב ה"היסטורי" עליהם הם מבססים את דתם.

 33. 17
  כל שנה אנחנו נחשפים לעוד ועוד תאורים מפלצתיים שהעם שלנו עבר.חובה עלינו להנחיל לדורות הבאים את מה שעברה יהדות אירופה ולדעת שיותר לא ניתן שיקרה לנו אסון כזה ולהיות מתוחכמים וחזקים!
 34. 16
  שימו את על שלט בקיץ הבא

  ״אי-אפשר להשיג, להקים ולשמור על מולדת באמצעות דם ויזע של אחרים״

 35. 15
  יש שם שורה אחת שמניעה את הפסיכולוגיה של השמאל הקיצוני בארץ. שמעתי את זה לא פעם אחת מפי דוברים שלהם

  "היהדות מבקשת לשווא מדינה ומולדת, היא לא תקבל ולא תוכל לקבל, היא כבר איחרה את המועד, תקופת כיבוש הארצות עברה מעל ראשה."
  מדהים לראות איך אידיאולוגיה לאומנית קיצונית הופכת לבסיס של תנועות שמאל קיצוניות.

  1. אלכס, מעניין חשבתי במיוחד עליך

   כשקראתי את המשפט הראשון "במוקדם או במאוחר כל עם שמתנהג כמותם, יישמד. ". לי זה הזכיר משפטים שקראתי לאחרונה כאן, כמו "אתם הבאתם את זה על עצמכם..."
   ולך זה מזכיר משהו?

  2. איזה שטויות אתה אומר בחיי...

   תן לי שמאלני אחד שאמר את זה.
   מי בכלל מתנגד ללשבת בת"א ירושלים באר שבע או חיפה?

   העיקר סתם להגיד שאנחנו טוענים שלא מגיע לנו ארץ, כשאנחנו בסה"כ אומרים שמגיע לנו בסה"כ ארץ שחיים בה בשלום ובשקט.

   לגבי הדרכים להשגת מה שמגיע לנו אני מסכים שיש ויכוח וסיבות לויכוח.

  3. ל"ישראלי אמיתי" ולזיו

   "ישראלי", זה מזכיר לי את השמאל הקיצוני בארץ ובעולם שמתנגד לזכותינו למדינה.
   זיו, אני לא יודע על איזה כוכב אתה חי, אבל בכדור הארץ קיימים שמאלנים קיצוניים (לא קדימה או העבודה) שדורשים את שיבת "הפליטים" הערבים וחיסול המדינה היהודית.

  4. ל 08

   כן,זה מזכיר לי את פטפוטי האספסוף הימני בארץ.

 36. 14
  אאא

  במוקדם או במאוחר כל מי שמתנהג כמו הסמול הקיצוני, ישלם את המחיר.
  עד עתה זה לא קרה, משום שהיתה אנרכיה במדינה (בניצוחה של חונטת הבג"ץ), שהם תרמו לה על ידי התנהגותם ונהנו ממנה במידה אינסופית.
  עכשיו זה נגמר, כי אי-הסדר בן 64 השנים יתחלף בסדר שלא יסבול אנרכיסטים, ולא משנה איך קוראים להם או מי בחר בהם.
  את הסדר החדש מסוגלים ליצור אך ורק יהודים בעלי מולדת ושורשים, והסמולנים האנרכיסטים לא נכללים ביניהם מעצם טבעם. תקופת ה"דו-חי" של החברה הישראלית תיגמר, הדו-חיים ייכחדו כולם, ולא משנה מה יביא את העידן החדש.
  הסמולנות המשתמטת מבקשת לשווא לגיטימציה, היא לא תקבל ולא תוכל לקבל, היא כבר איחרה את המועד, תקופת השירות הצבאי עברה מעל ראשה. אי-אפשר להשיג, להקים ולשמור על מולדת באמצעות דם ויזע של אחרים, לכל היותר לשדוד, לנצל ולמכור.
  טענת היות הסמולנים "נאורים" היא לא אחרת מאשר אזהרה נצחית לכל הישראלים, איך אי-אפשר, איך אסור לחיות.
  הסמולנים המשתמטים עושים הכל על מנת להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה אוניברסלית, בעזרת הדם ויזע של חיילים ולוחמים אמיצים כמו סא"ל אייזנר. בשבילם ה"אינטרנציונל" היה הכלי לכיבוש, הקמה ושמירה על המולדת. בשאיפות אלה הם נכשלו וחפרו קבר לעצמם. בפתח הסדר החדש הם נשארו כאן כשריד מהעולם הישן, האנכרוניזם הכי מגואל בדם, שפל וחסר כבוד של האנושות, שאותו יש לסיים כתנאי ראשון ובסיס לכל עשיית סדר, כי אם זה לא ייעשה, הלכלוך של האנכרוניזם יציף גם את ישראל החדשה. הנבואה תתגשם גם במקרה של הפסולת האנושית הזאת שנשכחה כאן.
  הסמולנות תיכתב בתולדות העם כהוכחה היסטורית לדוגמה מרתיעה.

  1. התגובה מתוחכמת מדי. אפשר היה להתמקד בקטע עם האנרכיסטים
  2. איזה כיף שביום השואה אנחנו משווים יהודים לנאצים.

   אתה גם לא שמאל ממש. אתה לא ימין. אתה כלום. כלי ריק שמניח שבשם "הנאורות" שלך אתה עליון על כולם, ולכן אין לך צורך בטיעונים עובדות או דברים אחרים. מספיקה לך אנלוגיה קלושה כדי לחוות דעה. כשאתה רואה מנהיג רוסי עם שפם בעיניך הוא סטאלין, ומי שמתנגד לך אידאולוגית הוא היטלר.

   בוא ואתן לך אנלוגיה שתאתגר אותך - מה שמגדיר גזען ונבל הוא הפשטנות וחוסר התשומת לב לפרטים, כי זה מה שמוביל לאנלוגיות כגון "כל הערבים רוצחים" "כל היהודים גנבים" "כל הימנים פאשיסטים" וכדומה. נדבקת ידידי במחלה חשוכה, והתרופה היא להתחיל להוציא את הראש מהתחת ולהתחיל להניח שאם אתה צודק אז אתה תוכל להוכיח זאת ע"י טיעונים לוגים, ואם אתה לא יכול אז אתה טועה או לפחות בספק ולכן צריך לכבד את היריב שלך.

  3. גדול! אנלוגיה מצמררת, אבל לא רחוקה מהאמת
  4. מה לעשות שהימין הישראלי היה חותם על דברי הפאשיסט ההונגרי
  5. לטוקבקיסטים של הימין (טוב, נגיד 'הקיצוני') כיף כל השנה לשפוך דברים כאלה בדיוק,

   אז בחייך, תן לי לפחות יום של כיף אחד בשנה...
   ולא ניסיתי לטעון שום טיעונים לוגיים, רק כדי להראות כמה 'טיעוני' הימין חופפים אחד לאחד לדבריו של ראש ממשלת הונגריה.
   לא ממש הצלחת להראות לי אותו דבר אצל השמאל (חוץ מבעניין ההכללה ש'כל הימנים פאשיסטים' שאיתה אני בעיקרון מסכים איתך ולכן אני מסייג ומבדיל בין בעלי השקפות ימניות ל'ימין הקיצוני')

  6. הכהניסט הקיצוני ביותר מעולם לא קרא להשמדת הפלסטינים אלא לגרושם, בשונה ממה שצפוי לנו על פי אמנת החמאס...
  7. האנלוגיה שעשית בקטעי היומן של והשתמשת ממש באותם משפטים

   של הנבל הזה, (הלוואי שיירש גהינום).למצאות כאן ועכשיו, היא
   חכמה ונהדרת. כל הכבוד לך.איציק הנאור ועוד איך...

  8. גם הגרמנים התחילו ברצון לגרש בלבד

   וסיימו בהשמדה המונית פשוט כי אף אחד לא רצה את היהודים.
   עקירה מהשורש של הפאשיזם הקיצוני מחוייבת בכל מדינה.
   גם כאן.

 37. 13
  צריך ללמד יומן זה

  עדות מצמררת למה היתה צריכה לקום מדינת ישראל אני קורא למישרד החינוך
  ללמד יומן זה בבתי הספר ובספרי ההיסטוריה עם לא נדע מאין באנו לא נדע לאן להגיע

 38. 12
  איפה מודרניסט?
 39. 11
  איפה אלכס מהכרמל?
 40. 10
  ואו!! לקרוא בסוף הכתבה את היומן ולהיבהל ! לחשוב שיש גם היום כאלו שדעתותיהם לא השתנו מאז. מצחין ומפחיד.
 41. 9
  זוועה. ההונגרים הפשיסטים היו גרועים בדיוק כמו הגרמנים הנאצים

  אולם להבדיל מהגרמנים שלפחות היום מחנכים את הדור הצעיר לערכים דמוקרטיים ונלחמים בחריפות בגזענות ובנאציזם, ההונגרים לא למדו דבר. גם לאוסטרלים שמאפשרים לקיים פסטיבל ניאו נאצי - לא יזיק ללמוד דבר או שניים.

  1. ככה זה כשמנחילים לדור הצעיר את הרעיונות הדתיים הישנים.
  2. המגיב החותם "אותו רעל פה" הוא יצור נאלח.
  3. היצור הנאלח זה אתה והדומים לך, שמשתמשים בדימוי של ישראלי

   כלשהו לאותה תת חיה הנקרא SZALLASI .
   אתם מבזים את זכר קורבנות עמינו.

 42. 8
  עיקר ההשמדה הייתה בין מאי -יולי 1944 ( שלטון הורטי) לפני סלשי

  סלשי וחבריו הוצאו להורג בעיקר כיון שהקומוניסטים ( סטלין וכו ערכו להם משפט ראווה ) רצו להפטר ממתנגדים לא בגלל הנאציזם שלהם.
  אגב , אומה הונגרית : החלק השוואבי לא היה בדיוק מאדיארי . הסקלרים דווקא כן.

 43. 7
  כדאי לציין שסאלאשי, לפחות, נענש כראוי לו. הוא ניתלה בפומבי בבודפשט בשנת 46.
  1. הונגריה שורצת ערפדים מסוגו במפלגת יוביק וכד'
 44. 6
  זה טקסט מצממרר

  שכל אחד צריך לקרוא
  לתשומת לב מערבת החינוך

 45. 5
  מצע בחירות ניפלא לשמאל הקיצוני בישראל .
 46. 4
  הונגריה, מרכז אירופה, אימפריה אירופאית, הנה התרבות המערבית במיטבה, אותה תרבות שמנסים להשליט עלינו בארץ כבר שבעים שנה ויותר
 47. 3
  מה שסאלאשי כותה על היהודים זה בדיוק מה שהסמול הקיצוני חושב וכותב על ישראל.
  1. מה שסאלאשי כותב על היהודים זה בדיוק מה שהימין הקיצוני כותב על השמאל בטוקבקים
  2. הינה ציטוט הוכחה מתוך הכתבה..

   3. "עכשיו יישמדו, כי אי-הסדר בן אלף השנים יתחלף בסדר שלא יסבול אנרכיסטים, ולא משנה איך קוראים להם או מי בחר בהם."

   הדגש הוא על האנרכיסטים

 48. 2
  יש להישמר מפני אלה אשר מבטלים דעות של אחרים בכוח הזרוע. סוציאליסטים ופשיסטים כאחד.
 49. 1
  תאודור שהיה אוסטרו-הונגרי כתב שהשארות יהודים שלא יתנצרו באירופה- תביא להשמדתם. יורשיו בארץ עושים כל מאמץ בכיוון זה
  1. אתה מתכוון בוודאי לפלסטינאים, יורשי סאלאשי האנטישמי...