בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בתי פליטים בדרום ת"א; "עליית מדרגה בהסתה"

הבקבוקים הושלכו לעבר 3 מוקדים בשפירא. איש לא נפגע, נזק נגרם למבנים. נבדק האם מדובר בהקצנה במאבק התושבים נגד המסתננים. הארגונים מגנים

שלושה בקבוקי תבערה הושלכו לפנות בוקר (שישי) לעבר דירותיהם של פליטים מאריתריאה וסודאן בשכונת שפירא בדרום תל אביב. במשטרת מרחב יפתח נפתחה חקירה, שבמסגרתה ייבדק האם קבוצת תושבים או אזרחים מחוץ לשכונה החליטו להקצין את מאבקם במסתננים המתגוררים באזור. בכל המקרים איש לא נפגע כתוצאה מזריקת בקבוקי תבערה.

סמוך ל-1:00 בלילה דווח למשטרה על השלכת בקבוק תבערה לעבר בית ברחוב ישראל מסלנט בשכונה. הבקבוק שנזרק גרם לנזק קל בלבד לקיר החיצוני של המבנה.

אך בזמן שכוחות כיבוי האש והמשטרה עשו את דרכם לזירת האירוע, התקבלו שתי קריאות נוספות על שני אירועים דומים סמוך למקום: בקבוק תבערה הושלך לעבר בניין מגורים, ואחד נוסף הושלך לעבר גן ציבורי שבו נוהגים לשהות מסתננים מאפריקה. נזק נגרם למתקן השעשועים, לא נגרם נזק לבניין המגורים. בעקבות שלושת האירועים פתחה המשטרה בחקירה, ובין היתר, נבדקת האפשרות שאותם אלמונים שביצעו את המעשה מנסים לגרום למסתננים לעזוב את השכונה.

בשעות הצהריים הפגינו סמוך לזירת האירוע כ-200 בני אדם, במחאה על האלימות נגד המסתננים. המפגינים החזיקו שלטים, עליהם נכתב "שכונת שפירא נגד גזענים". במהלך ההפגנה התעורר ויכוח בין תושבי השכונה לבין המפגינים, במהלכו קרעו התושבים שלטי מחאה, על אחד מהם צוייר צלב קרס.

נזק כתוצאה מבקבוק התבערה שנזרק, הלילה בדרום תל אביבאורן זיו

התושבים טענו כי המפגינים מנותקים מחיי היומיום בשכונה. אוריין סוזנה, בת 30, אמרה כי "אנחנו לא גזענים, אנחנו נגד אלימות, אבל את כל הפסולת שולחים לשכונה הזאת. בתקופה האחרונה הגיעו לשכונה גם הזונות מתל ברוך. אני חיה בשכונה הזאת, ואני חיה בשכנות עם הפליטים, אבל למה באים ומפנים את הטענות אלינו?". לדבריה, "יש שכונות שלמות בתל אביב שלא נתנו אפילו לא ציפורן כדי לעזור בקליטה של הפליטים. שיבואו עכשיו ויגידו לי כמה מהם מתגוררים בצפון תל אביב. עומדים פה עכשיו 200 מפגינים שמחזיקים שלטים שקוראים לנו גזענים". המפגינים השיבו לטענות התושבים כי הניסיון לגרש את הפליטים מהשכונה על ידי השלכת בקבוקי תבערה הוא חצייה של רף האלימות שגם כך מופנה כלפי הפליטים.

מוקדם יותר הוציאו ארגוני הסיוע לפליטים הודעת גינוי חריפה שבה הטילו את האחריות לאירוע על ראש הממשלה ושר הפנים, ובמקביל הגישו תלונה ליועץ המשפטי לממשלה נגד ח"כ מיכאל בן ארי ופעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, בחשד שהסיתו לגזענות. עו"ד רעות מיכאלי, מנכ"לית מוקד סיוע לעובדים זרים ועו"ד מיכל פינצ'וק, מנכ"לית אס"ף (ארגון סיוע לפליטים), פרסמו הודעה משותפת שבה כתבו כי "מדובר בפשע שנאה לכל דבר ובעליית מדרגה חמורה בגל ההסתה, הגזענות והאלימות נגד זרים, שאנחנו עדים להם בשנה האחרונה, ואשר לצערנו קיים חשש כי ייגמרו באסון של ממש". לטענתן, ראש הממשלה ושר הפנים "עשו הכל על מנת להסית וללבות את גל השנאה וההסתה ביחס לזרים, בהתבטאויות מסוכנות ובדימויים חשוכים ונטופי שנאה המוכרים לנו ממדינות אחרות".

האם מדובר בעליית מדרגה באלימות נגד הפליטים? דברו על זה בפייסבוק

ראש העיר רון חולדאי גינה גם הוא את המעשה ואמר כי מדובר במעשה נפשע, וכי על העם היהודי להיזהר במיוחד מאלימות על רקע גזעני. הוא הוסיף כי הוא מודע לקשיים עימם נאלצים להתמודד תושבי דרום העיר, אך הוא קורא לאיפוק: "עיריית תל אביב-יפו משקיעה משאבים רבים על מנת להקל על התושבים, ואני קורא למשטרת ישראל לעשות הכל כדי לתפוס את מי שעומד מאחורי המעשה הנפשע", מסר.


 

אחד מהבקבוקים שנזרקו לעבר דירות המסתננים, הלילה בדרום תל אביבאורן זיו

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 80
  הפחד הכי גדול של היהודים

  זה שיהיה פה פרעות כקישינב פרעות שהיו נגד היהודים עוד לפני השואה
  אבל החוסר מדיניות והמלחמות הפנימיות עוד יובילו אותנו לזה, הצטברות של כעס כלפי הממשלה גורמת לדברים האלה

 2. 79
  חברה אלו בני אדם לא בובות

  המסכנים האלו עברו ועדיין עוברים את יציאת מצרים בבריחה ושמירה על החיים נטו . ומי כמונו יהודים שתמיד נרדפו ורצחו בגלל מקרים דומים של גזענות והסתה זה לא מתאים לנו זה לא יהודי ולא אנושי לעשות דברים כאלה .
  אל תשכחו שיש ביננו אנשים שבשבילם ההסתה הזאת היא משחק שמשך ותיגלגל כמו כדור שלג ... אחים שלי יש לכם בעייה איתם תפנו תפגינו מול הממשלה תהפכו שולחנות . אבל אל ואל תפגעו במסכנים האילו שבוע טוב ובשורות טובות .

 3. 78
  מציאות הזויה..===========================

  במשך השבוע אתה עוד רואה ישראלים המסתובבים בשכונה שהפכה לאפרו -אסיאתית, אך בסופי השבוע אתה כן.. אתה מן הסתם הוא זה שהופך לישראלי היחיד הצועד...ברחוב...לא מאמינים ?בקרוב גם אצלכם ..חברים.........יפהפיים!!!!!!!.בישראל -הכבושה!!!!!

 4. 77
  יש עלית מדרגה בכמות המסתננים והתגובה בהתאם.
 5. 76
  יש לגנות ולפעול נגד מי שאחראי לזה, אבל הם לא פליטים מעמד של פליט היה להם על אדמת מצרים במעבר לפה הם מהגרי עבודה ,לפי הגדרת האו"ם בעצמו מאחר ובמצרים לא נשקפה להם כל סכנה
 6. 75
  מאשימים את תשובי דרום ת"א באופן מיידי, גועל נפש ורצח אופי של אנשים תמימים שסובלים כל יום בשקט את המסתננים, אלימותם כלפיהם וכלפי עצמם והפחד מהם וגם את זה שגזלו מהם את האפשרות לחיות בזול בדירה בדרום, את העבודות העלובות שהיו להם - גועל נפש של מדינה שבה החזקים ו"יפי הנפש" דורכים ככה בלי בושה כל יום מחדש על האזרחים הכי עניים וחלשים במדינה. רומסים אותם על מנת שהארגונים שלהם יצליחו לגייס עוד כספים וכדי לשמור על מקום העבודה שלהם. כי בלי מסתננים מהגרי עבודה לא תהיה לעורכי הדין האלה עבודה.
 7. 74
  עו"ד מיכאלי ועו"ד פינצוק - עד מתי תפיצו דברי הסתה כנגד ישראלים שרוצים לחיות את חייהם בשקט? עד מתי תפנו אצבע מאשימה מבלי שהוכחה אשמתו של מישהו? האג'נדה שלכן מעליבה עלובה ודומה לתעמולה הפלסטינית והנאצית בזמנה כנגד יהודים ומדינת ישראל-לכו לכן מכאן.
 8. 73
  מעניין לפני שבועיים הוכו סונים מכות נמרצות בכפר מנדה , הארץ שתק
 9. 72
  שלטון החוק, יש לסלק מייד את השוהים הלא חוקים , צדק אחד לכולם
 10. 71
  המסתננים ו

  יעמעירויעביר מים

 11. 70
  אני מתביישת שיש כזו גזענות בקרבנו
  1. תקלטי משפחת פליטים בביתך ושיאומצו על ידי ילדיך.מספיק להטיף מוסר וללכת לשתות קפה בעזריאלי הממוגן מפליטים.
 12. 69
  מה השמאל הקיצוני בסך הכל מבקש: 3 מיליון אפריקנים בישראל

  64 שנה לא הצליחו צבאות ערב+ארגוני הטרור הפלסטינים להגשים את חלומם של האנטי-ציוניים: מחיקתה של המדינה היהודית מעל המפה.

  לפתע פתאום, ב-4-5 שנים האחרונות, נפתחה הזדמנות אדירה להגשמת המטרה: הצפתה של ישראל ברבבות - ובהמשך במאות אלפים ומיליונים - אפריקנים (רבים מהם מוסלמים) עד למחיקתה הדמוגראפית מעל המפה.

  האפשרות שתהליך זה ייעצר - אם בזכות הגדר בדרום, חוקים שילחמו בהסתננות או גירושם בחזרה לארצם - מעוררת חלחלה בקרב "ארגוני הסיוע החברתיים" (שם קוד לארגונים אנטי-ציוניים רדיקלים). על כן הם בפאניקה לנוכח הפעולות שנוקטים תושבי דרום ת"א נגד המסתננים האפריקנים. פעולות אלו עלולות להשאיר את המדינה היהודית החיים, וזה מפחיד אותם.

 13. 68
  שמח שזה קרה

  אני גר כמה בתים ליד ואני מצטער שהשכונה שלנו צריכה לסבול הפגנות נגד השכונה "שלנו"

 14. 67
  ומנהיגנו הדגול לא סיים עדיין את המנגל שלו בקיסריה ולא מצא רגע פנוי להגיב.
 15. 66
  כשזה קורה בברלין אנחנו מצקצקים בלשון וממשיכים הלאה. עכשיו זה כאן, בחצר שלנו.
 16. 65
  למהגרי העבודה יש מדינה יש להם מולדת חובה להחזיר אותם למולדתם לארצם ישראל לא ארץ מקלט למהגרי עבודה הם סכנה לאזרחי ישראל .אזרחי מדינות אירופה משלמים מחיר יקר ביותר בגלל מהגרי העבודה שנכנסו למדינתם .בישראל אין לחכות שיהיה כמו בצרפת לכן חובה להחזיר ללא דיחוי את מהגרי העבודה .המסתננים הם מהגרי עבודה,
  1. "אזרחי אירופה" לא קיבלו את מהגרי העבודה אלא יבאו כח עבודה זול בשנות ה70 80 שהכוח עבודה האירופאי היה מאורגן וחזק ועלה לתעשיינים יותר מדי כסף בשביל שיוכלו לגרוף רווחי עתק וגם בגלל סוף הקולוניאליזם שהתיר מאחוריו מדינות במצב דפוק והתיר הגירה . "חובה להחזיר אותם לארץ מולדתם" זה משפט של לאומן ופחדן, בדרום סודן ובגבול הצפוני עדיין יש מלחמה נוראית וכל העולם מכיר בזה חוץ מישראל. אתה בעצמך הופך את כל לקחי וטקסי השואה וההיסטוריה לבדיחה צינית ועלובה
  2. גם ליהודים יש מולדת: גרמניה, מרוקו, פולניה, עיראק....
 17. 64
  מציע לכל היפי נפש שמגיבים פה.אמץ פליט!

  זה מזעזע איך לאנשים לא איכפת שחייהם של אנשים אחרים הפכו לגיהנום!

 18. 63
  כל הכבוד לצה"ל - תחי מדינת ישראל!!!
 19. 62
  אם אתה רואה שגונבים לך את המדינה, והממשלה לא עושה מאומה , מתוך פחד או

  מתוך שיתוק לא מובן או בגלל לחץ השמאל - פעל וסלק את המסתננים.

 20. 61
  ממה הם צרכים להתקיים בסופו של דבר זה יביא אותם לפשע חריף נגד האוכלוסיה האישראלית ששחררה אותם לרחובות בלי רשיונות עבודה.בנתיים כל יום הם מתרבים כמו פיטריות.
 21. 60
  כאשר המדינה לא ממלאת את חובתה לספק בטחון לאזרח, זכותו לדאוג לעצמו. ואל תקשקשו לי על אלימות. את האלימות של הערבים אתם "מבינים", נכון? גם יהודים הם בני אדם, תתפלאו. תנסו להבין אותנו לשם שינוי.
 22. 59
  העיירה בוערת

  שְׂרֵפָה, אַחִים, שְׂרֵפָה!
  עֲיָרָתֵנוּ בּוֹעֵרָה כֻּלָּהּ,
  בָּהּ רוּחוֹת שְׁחֹרוֹת יִסְעָרוּ,
  לֶהָבוֹת חֻרְבָּן יִבְעָרוּ,
  עִקְבוֹתֶיהָ לֹא נִשְׁאָרוּ,
  הִיא עוֹלָה בָּאֵשׁ.

  וְאַתֶּם חוֹבְקִים יָדַיִם
  בְּלִי הוֹשִׁיט עֶזְרָה,
  בְּלִי כַּבּוֹת אֶת אֵשׁ הַלַּהַב,
  אֵשׁ הָעֲיָרָה.

 23. 58
  המציתים מנוולים - יש לענשם בחומרה. "הארץ" משקרים בכותרת - אין בתל אביב "בתי פליטים". בבתים לעברם הושלכו בקבוקי התבערה מתגוררים מסתנני עבודה מאפריקה, ששילמו ברובם סכומים גדולים למבריחים בדואים כדי לעבור את הגבול ממצרים (שם לא נרדפו) לישראל - כאן הם מקווים לשפר את מצבם הכלכלי. עניים, מסכנים, אפריקאים. ברור. לא פליטים ולא בטיח. זה שקר ששורשו בתעמולה פוליטית. אז מה הקטע שלכם, שם בברווזיה? לא יכולים כבר לפרסם כותרת בלי איזה שקר גלוי?

  המציתים מנוולים - יש לענשם בחומרה. "הארץ" משקרים בכותרת - אין בתל אביב "בתי פליטים". בבתים לעברם הושלכו בקבוקי התבערה מתגוררים מסתנני עבודה מאפריקה, ששילמו ברובם סכומים גדולים למבריחים בדואים כדי לעבור את הגבול ממצרים (שם לא נרדפו) לישראל - כאן הם מקווים לשפר את מצבם הכלכלי. עניים, מסכנים, אפריקאים. ברור. לא פליטים ולא בטיח. זה שקר ששורשו בתעמולה פוליטית. אז מה הקטע שלכם, שם בברווזיה? לא יכולים כבר לפרסם כותרת בלי איזה שקר גלוי?

 24. 57
  המאבק ברור והוא ילך ויגבר: או אנחנו, הרוב היהודי ציוני, או האשכנזים הקוסמופוליטים, שונאי העם היהודי ומדינתו, מתוסכלים מאבדן ההגמוניה האשכנזית.
 25. 56
  להסתה של הממשלה כנגד הפליטים יש תוצאות טבעיות. שימו לב לדבריו של ח"כ דב חנין. ההתנקשויות בחיי הפליטים הם רק שאלה של זמן
  1. הממשלה מסיתה? הממשלה התעוררה רק אחרי שהאזרחים התחילו להתחרפן. ולמטבע יש שני צדדים. אחרי הכל, גם להצפת ישראל במסתננים, בסיוע ארגוני ה"סיוע", יש תוצאות טבעיות; הגנה עצמית. ובכדי שהמסתננים לא יפגעו, חייבים! להעביר אותם למקום בו אפשר יהיה להבטיח את בטחונם. מתקן שהייה, למשל. זה שארגוני ה"סיוע" מתנגדים לו.
  2. כמה פליטים אמצת בביתך, בשכונתך? נעים להיות הומאני מרחוק.
 26. 55
  מזכיר משהו? - לא במקרה את - גרמניה - לא "רק" בליל הבדולח. גם ששרפו מספר תורכים לפני שנה-שנתיים
 27. 54
  מזכיר משהו? - את הגרמנים ששרפו תורכים לפני כמה שנים?
 28. 53
  המדינה אשימה - לדעתי המצב לפני התלקחות .

  התושבים בשכונה מדברים המון בנושא .
  לא יתכן שהפשיעה תגבר ולאיש לא אכפת ,כל לילה שומעים על פריצות לבתי התושבים בשכונת שפירא ובשכונות הגובלות .
  ילדים ונשים פוחדים לצאת החוצה לבדם אפילו בשעות היום , לא נדבר על הלילה , מרגישים כמו הארלם כאשר מרגע שמחשיך אתה פוגש רק אותם ברחוב במבט מאיים .

  בכל יום רואים אנשים שפקדה אותם חוויה של גניבה וחטיפת תיקים .- לא רגילים לדברים כאלה בשכונה .
  המדינה לא מוכנה להעבירם / לעזור להם ועוצמת עיניים ,כל העוד הם לא פוגעים בשהייתם באזור מגוריהם של העשירון העליון או של "בעלי העוצמה החברתית " שיודעים להשפיע .
  בבחירות הבאות לעריית תל אביב / מדינה ישראל - לא הייתי ממליץ לנבחרים להגיע לשכונה ...
  - אפשר לעזור להם להקלט בארצינו הקטנטונת ולדאוג לפרנסתם של הנמצאים ,למנוע כניסה ארצה של מסתננים נוספים .
  - המדינה לא מאפשרת להעסיקם , אך הם לא ילכו מכאן כי אין להם לאן , אז מה שנשאר לאדם כזה הוא לגנוב ולפשוע כי הסיכון כנראה שווה לו - כי אכן לא נשארה ברירה .
  אז קדימה ממשלה יקרה שלנו - מצאו לכולנו פתרון מעשי לנושא ואפשרו לכולנו לחיות בשקט ובשלווה והחזירו את החיים לשכונת שפירא .

  תושב מודאג מהאזור - אליקו ..

 29. 52
  ישנה הסתה מאורגנת שביתה הוא שכונת התקוה -לא לתת להם

  המשטרה וכולנו יודעים מיהם המסיתים העלובים --לעצור אותם בדחיפות

 30. 51
  לא פליטים, מסתנני עבודה ופיגועים.
 31. 50
  אין עתיד ואין תוחלת להגירת האסייתים-אפריקנים לישראל. שיחזרו לארצותיהם לפני שה'פיצוץ' פה יהיה הרבה יותר גרוע. זו לא ארצם, ולא הקמנו מדינה למענם. ישראל לא הפתרון למלחמות שבטים במדינות אפריקה המושחתות, ולא פתרון לשחיתות מדינות העולם השלישי. אם ישראל לא תגרשם בזעם ובנחישות, היא תיהרס מבפנים. והכי חשוב: הזהרו מהשמאל והתקשורת.
 32. 49
  160,000 אפריקנים היגרו לישראל דרך הגבול הפרוץ עם מצרים ו3,000 נוספים מגיעים ארצה בכל חודש
  1. מה שאתה אומר כאן באמת חמור... זה כמו ההודים בבריטניה כבר 2% אחרי פחות מארבע שנים. הגירה בממדים כאלה גדולים בדרך כלל לוקחת עשרות שנים.

   אני מאד מקווה שהממשלה תשלח את כוחות המשטרה לפנות אותם למצריים... לא הבנתי מה מונע מהם לעשות את זה.
   אולי ישראל ביתינו תתמקד בנושא הזה בבחירות הבאות ותעביר אגנדה שתחייב אותם להתפנות בחזרה למצריים.

 33. 48
  חברת מועצה

  בשהותי בפסטיבל שפירא לפני כשבוע פנתה אלי חברת מועצה שהתלוותה למשלחתו של רון חולדאי ואמרה- "טוב מאוד שצעירים כמוך באים לגור בשכונה, ככה לא יהיו דירות לסודנים האלו." אלו לא אזרחים בודדים זהו מסר ברור שמוביל לאלימות בשטח

 34. 47
  הבקבוקים נזרקו על ידי תושבים ערבים שהמסתננים לוקחים להם את הפרנסה
 35. 46
  והנה הקלישאה: לא למדנו לקח מהשואה - רק לפני שבוע צויינה וכבר היום גזענות מבית ישראל
 36. 45
  המסתננים ומהגרי העבודה הם סכנה לאזרחי המדינה חובה להחזיר אותם לארצם ללא דיחוי .המסתננים ומהגרי העבודה שנכנסו ממצרים דרך הגבול הם היו פליטים במצרים בישראל הם מהגרי עבודה שהסתננו דרך הגבול חובה להחזיר אותם לארצם מולדתם,
 37. 44
  צריך להחזיר את עראפאת
 38. 43
  התקשורת בשרות המשטר-ע מסמנים את הפליטים כמסתננים אז מה נלין על האזרח הפשוט קשה היום
 39. 42
  אם יסתבר שמדובר בחיסול חשבונות פנימי בין האפריקנים, שכל מי שהפנה אצבע מאשימה לעבר הציבור הישראלי - יקום ויתנצל.
 40. 41
  משוואה

  גם אם מוציאים מהמשוואה מושגים כמו: סבל, עוול, גזענות, זכויות בסיסיות, זכר השואה, כבוד ועוד כל מיני קשקושים של השמאל, התוצאה נשארת זהה.
  לימין בישראל יש מוסר של עבדים! ובתור יהודי זה מגעיל אותי.
  או כפי שאומר ראש ראש הממשלה: "הם מפחדים...". סוף סוף ברור לי למי הוא התכוון.

 41. 40
  ביבי ויישי הביתה!
 42. 39
  מי יודע אם אין זה סכסוך פנימי? חלקם אלימים מאד (מהכרות אישית). להשיבם לביתם ויפה שעה אחת קודם, אך בלי אלימות!
 43. 38
  את מי אתם מצטטים בכותרת?

  מי אמר את הציטוט "עליית מדרגה בהסתה"? (הכותרת היא כנראה עניין שולי)
  בכל מקרה האירוע אינו הסתה... אולי התכוונת לומר שהוא תוצר אלים של הסתה/גזענות וכו' וכו', אבל כשלעצמו הוא אינו הסתה ולא עליית מדרגה בהסתה

  1. את עו"ד מיכל פינצ'וק, מנכ"לית אס"ף

   זה בגוף הכתבה.

 44. 37
  מחד, לא לאלימות! לתת להם לחיות כאן בכבוד כל עוד הם כאן. במקביל, לגרשם למולדתם. אם לווא ומייד יפוטרו ביבי וישי!

  הם מהגרי עבודה ולא אחרת. מקומם באפריקה. שם לסייע להם, לא כאן!

 45. 36
  ישראל בחברה טובה. בקרוב גם ישרפו דירות של פליטים שחורים, כמו בגרמניה

  אך בגרמניה או בצרפת, כשגזענים מתנכלים למיעוטים רואים מיד את כל הצמרת הפוליטית במקום בהפגנת סולידריות עם הנפגעים. לא ראיתי את נתניהו או את נשיא המדינה היום באיזור.

 46. 35
  נראה אתכם גרים פה
  1. אני גר פה. מה יש לראות?

   יש פה פליטים, נכון. זה לא גורם לי לרגע לרצות לפצוח במסע טרור רצחני.

  2. אני גר פה ואני אוהב את שכני הסודנים
  3. גרה פה, ומעולם לא היו לי בעיות עם התושבים הלא יהודים
  4. חחחח תושבי דרום ת"א שקוראים "הארץ"

   בטח הם גם קוראים את ה"ניו יורק טיימס" ומגיבים גם שם

  5. אני גר כאן זוועת עולם ,אפריקאי שדד את שכנתי
 47. 34
  ביביח נתניהו יש גבול לכך שאתה לא עושה כלום בנושא זה מפריע גם בערים אחרות.
 48. 33
  למה זו "עליית מדרגה" שטרם ידוע מה הרקע לאירוע

  ניסוח הכותרת יוצר בלב הקורא את הניחוש הפרשני של הכותב מבלי שיש לזה שום בסיס בעובדות המדווחות בגוף הידיעה

 49. 32
  פליטים סודנים באו לצפון תל אביב הנאור

  אנו נקבל אתכם במאור פנים אנו אנשי מצפון ותרבות לא כמו החוליגנים בדרום תל אביב ,נדאג לכם לתעסוקה ולמגורים נאותים בואו בהמוניכים בואו

  1. חחחחח
 50. 31
  יפה הנפש

  למה שיפה הנפש לא יתאגדו יאספו כסף עבור הפליטים וישכרו עבורם מבנים
  בשכונה של רון חולדא??

  אני בטוחה שהאוכלסיה הנאורה ששוכנת סמוך לביתו של חולדאי תפרוס עבורם
  שטיח אדום. רק שיבואו
  חבורה של צבועים מרושעים

 51. 30
  הנה הגזענים יצאו מהחורים

  אנחנו תושבי הדרום שסוחבים על הגב שלנו את החולי של המדינה שוב מצוירים כפרמיטיבים וגזענים. זה בסדר אנחנו מזרחים דפוקים שלא מסוגלים להתחשב באחר ולהבין מצוקה מהי.

  1. לא יכולתי לנסח את האבחנה שלך, לגבי הקבוצה האתנית שעליה אתה נמנה, בצורה טובה יותר. תודה
 52. 29
  מדהים ומבהיל איך הפחד מהזר שולט בבני אדם
 53. 28
  פוגרום זה פוגרום
 54. 27
  אולי זו המאפיה של המסתננים עצמם. המסתננים הם עוד מחדל של הליכוד !
  1. המחדל התחיל בתקופת אולמרט. איך אפשר לשכוח את עליזה אולמרט עם ה"פליטים". במקום להתחיל לבנות גדר כבר בשנת 2006, התחילו לדבר עליה רק אחרי שנתניהו עלה לשלטון.
 55. 26
  נוראי, עברנו את הקו האדום !

  צריך להתייחס לזה כמשהו מאוד חמור,
  זה אחד מהדברים הקשים ביותר שנעשו כאן כנגד פליטים.
  אנשים בזויים.

 56. 25
  התעמרות בפליטים - אלו פני המדינה

  וזה גם יהיה עתידה - מקום נוח בפח האשפה של ההיסטוריה.

 57. 24
  הם מסתננים לא חוקיים שפוגעים בנו. הם לא פליטים!!!

  הכותרת מטעה ומגמתית, מרבית הסודנים הם מסתננים למטרות עבודה שעשו זאת באופן לא חוקי. האם כל מהגר שחור ראוי להגדרה פליט, רק משום שלפני כמה שנים הגיעה משם קבוצת פליטים מובחנת וספציפית, האין מדובר בהכללה שקרית ולא מוצדקת??

  מעיתון בעל אתיקה עיתונאית, אני מצפה לדיוק ולא לשימוש במונח "פליטים" בכל פעם שמדובר בידיעה חדשותית שעוסקת באנשים מאפריקה שהסתננו הנה.

  1. ואם הוא לא פליט אלא מסתמן עבודה?

   ואם הוא אדם שמנסה לחיות בשלווה ולהרוויח את לחמו ביושר? איך הוא פוגע בך בדיוק? למה תכננת לשטוף כלים במסעדה והוא תפס לך את הג'וב? זה בגלל החדר וחצי בדירה מחולקת עם מערכת חשמל לא תקנית וחדר מדרגות מתפורר שהוא שוכר במחיר מופקע שהנדל"ן בת"א בשמיים? אה... הבנתי, הוא עושה לך שחור בעיניים ומסרב לעבוד בראשון כי הוא רוצה יום חופש דווקא כשמתחיל השבוע....
   מה שאתה מייצג נקרא גזענות.

  2. אולי תבדוק מה קורה כרגע בדרום סודן ובאזורי הגבול ואת מעמדה מבחינת כל מדינות המערב לפני שאתה מדבר. למרות שזה ברור שאתה פשוט מצדיק את הניסיון לרצוח אותם עם בקבוקי תבערה ולכן מסיט מהנושא.
 58. 23
  לא שכחנו ולא למדנו כלום...
 59. 22
  בדיוק מזה חששתי - המדינה והעיריה היו צריכים לנקוט פעולה, כדי שלא נגיע למקום הנורא הזה.

  עצוב מאוד שיש זרים בארץ, עצוב עוד יותר שיהודים פורעים בזרים.

 60. 21
  אני גר בשכונה, לא ש"ס, לא בוכרי , לא על קיצבה. תזרקו גם עלי בקבוק תבערה?
  1. בווווווווווז תגובה גזענית גרועה ביותר
  2. איך אני יכול לדעת שאתה לא בוכרי לא ש"ס ולא על קיצבה?

   אולי לא בכוונה אפגע דווקא בך?

 61. 20
  להזכירכם ,לפני 70 שנה שרפו יהודים .חייבים להתעורר לפני האסון.
  1. גם חטפו תינוקות בשנות החמישים ,לא למדנו כלום מהשואה
 62. 19
  לשלוח אותם לייפי הנפש באירופה.
 63. 18
  בושה לתושבי דרום תל אביב, בצפון תל אביב זה לא היה קורה
  1. ברור שלא היה קורה

   בצפון תל אביב לא גרים פליטים.

  2. 18 ציני גאונים
 64. 17
  Probably the marzels and ben aris
 65. 16
  מרגע לרגע המדינה פה נראית לי יותר ויותר מפחידה

  היום זורקים בקבוק תבערה לבית של פליטים ולמרבה המזל אף אחד לא נפגע. מחר נדקור כל מי שלא נראה לנו ומחרתיים תישלל אזרחות ממי שמתנגד למשטר (וזה בתרחיש הטוב). שיהיה בהצלחה. אה, ויום עצמאות שמח! עם ישראל חי!

 66. 15
  אל דאגה, בת היענה תמשיך לטמון את הראש בחול

  בעוד ארגוני הסיוע" מביאים לפה עשרות אלפי מחפשי עבודה מאפריקה, "עמותות הסיוע" דואגות למסע יחסי ציבור נגד גירושם, והממשלה, כרגיל, לא עושה דבר.
  ככה נבנית לאט ובהתמדה פצצת זמן.
  כי לתושבי דרום תל-אביבי נמאס מהחיים באפריקה הקטנה, נמאס מחוסר הבטחון ברחובות, נמאס מהפיכת העיר העברית הראושנה למחנה פליטים לכל סודאני שמחפש קצת פרנסה בתל-אביב.
  ולא, חינוך מחדש לא יעבוד פה. ניסו את זה כבר את סטאלין וזה לא כל כך הצליח.
  צריך לומר את האמת, והאמת היא שמדובר באנשים שזה לא מקומם ולשלוח אותם בחזרה הביתה.
  אבל בישראל זה לא יקרה. הראש יעמיק עוד קצת את אחיזתו בחול, והפצצה תתפוצץ.

  1. עדיף עובדים זרים על פני ערבים שעושים פיגוע או אירוע פלילי

   שהוא גם לאומני.

   הישראלים לא עובדים בעבודות קשות, הם רוצים להיות דוגמנים, ואין ברירה אלא עובדים זרים.

 67. 14
  יש לנקוט בכל האמצעים ע"מ להעיף אותם מישראל.
 68. 13
  התומכים במסתננים מתגוררים בשכונות ללא מסתננים.
  1. אוהבים לחזור על המנטרה הזו, אז מה אם היא לא נכונה

   צאו וראו, יש רבים שגרים בשפירא, קריית שלום, התקווה שהם לא גזענים ולא תומכים באלימות מכל סוג.

  2. קשקוש מוחלט

   המיעוט הגזעני הוא קולני ואלים, בדיוק בשביל שאנשים כמוך יחשבו כפי שאתה חושב. וזה עובד להם. יופי להם. ולך. עכשיו צאו לשרוף אנשים חיים. כל הכבוד.

 69. 12
  משמרת מחאה עכשיו- בעד חיים בכבוד ונגד גזענות!

  משמרת מחאה עכשיו! בעד חיים בכבוד ונגד גזענות. מסילת חשרים פינת חכמי ישראל, משעה 13:00

  1. תביאי עוד מוסלמים. יהיה לך כבוד.

   אמנם, בלי גזענות ובלי חיים. אבל מה זה חשוב?

  2. לא, ציניקן, תהרוג את כל הפליטים על נשותיהם וטפיהם - זה בטח יביא לך כבוד
 70. 11
  נא לתקן- לא פליטים מסתננים!!
  1. ומסתננים הם בני מוות?

   גם אם הם רק מהגרי עבודה שבאו לגזול את פרנסתם של כל שוטפי הכלים ומנקי השירותים בעיר, זו לא סיבה לזרוק עליהם בקבוקי תבערה.

  2. עכשיו זה ברור - ממסתננים אפשר לעשות BBQ. אידיוט!
  3. לגרש את כל המסתננים היהודים שחדרו לפלסטין. מה יש, הם לא היו פליטים? היו.
 71. 10
  בחסות : האנשים שהביאו לכם את יום הזיכרון לשואה וגבורה.
  1. תתבייש\י לך על שימוש כל כך עלוב בשואה! ציניות גרועה ולא חדה כלל

   ובמידה ובחרת להצביע על השואה, למה לחלל את זיכרונה של נערה ספציפית תמימה שנרצחה???
   אין יותר כבוד למתים?

   פשוט דוחה

  2. לטרוח להגיב פה כנגדי ולא כנגד המעשה עצמו זה אבסורד! אתה לא הדוד שלי!
 72. 9
  חברים זו תוצאה ישירה של הכיבוש שהפך אותנו לחברה אלימה
  1. יפה נפש, קח משפחה מאפריקה לבית שלך.
  2. לא, זו תוצאה ישירה של השמאל הסהרורי שהפך אותנו למחנה הפליטים של סודאן
  3. ממש לא. זו תוצאה ישירה של אוזלת-ידה של המדינה. האזרחים נותרו ללא ברירות.
  4. באמת ??? את\ה אמיתי\ת ?!?!
  5. מה הקשר

   אתה חי בסרטים כל כך הזויים, שזה פשוט מעציב. אתה יכול להסביר את הקשר הישיר בין הדברים, או שאתה סתם אוהב לזרוק סיסמאות שנאה נגד המדינה שאתה חי בה? צא מהסרט.

  6. לא בדיוק כמו. דתיים כובשים ולא הולכים לכדורגל בשבת.
  7. כן, גם באנגליה משתוללים החוליגנים במגרשי הכדורגל בגלל הכיבוש.
  8. לחובב כדורגל לשעבר: זה בהחלט קשור לכיבוש. החוליגנים משתוללים בין השאר בגלל הכיבוש בצפון אירלנד. יש בבריטניה קבוצות כדורגל קתוליות ופרוטסטנטיות וההתנגשיות האלימות של אוהדים אכן קשורות גם לסיכסוך הזה.בפעם הבאה כדאי לך לא להפגין ברבים את בורותך.
  9. אני נגד המשך שליטתנו על הפלסטינים. אבל, אין קשר. הקשר הוא ברגשי נחיתות ובתרבות של אי-סובלית - של מזרחיים
  10. ואני חשבתי שהשמאלנים אינטליגנטים

   אבל מתברר שהם סתם קטנוניים ופועלים בשביל הנקמנות בימין ובטח שאינם יכולים להיות המבוגר האחראי.

   השמאל פשט רגל ולכן מגייס תומכים מחוץ לארץ כי אין כבר כאלה בישראל.

 73. 8
  בהנחה שמדובר בישראלים, הכתובת היתה על הקיר (שנשרף).

  קודם כל, לא בטוח שמדובר בישראלים. נתוני המשטרה קובעים שיש עלייה בפשיעה בקרב הזרים. אנחנו כבר יודעים שיש שם כנופיות, שיש שם היררכיה - סודנים שווים יותר מאריתראים, למשל - ושמדובר באלימות ברמה שספק אם הכרנו כאן לפני שהגיעו המסתננים. חוץ מזה יש לקחת בחשבון שיש להם חשבונות לא סגורים מהבית, או חשבונות שהם פתחו כאן. במילים אחרות, בהחלט יכול להיות שמדובר בחיסול חשבונות פנימי.

  אם אכן מדובר בישראלים, באמת שאין להתפלא. כמה כבר נכתב, נאמר ונצעק בכל פורום אפשרי? ככה זה לא יכול להימשך. יש פה הסתננות בכמויות מטורפות, והאזרחים פשוט חסרי-אונים. שכונות שלמות בת"א, אילת וערד פשוט נכבשו. ישראלים מפחדים ללכת ברחוב. בישראל! כאילו היינו אירופה של שנות השלושים. שאנחנו נפחד, בבית שלנו?! שקשישים ישראלים יפחדו לצאת מהבית?! ירדנו מהפסים?!

  וכאילו לא מספיקים הנתונים שאנחנו כבר מכירים, עוד מגיעים המסתננים ומסרבים ללכת. ישראל - מדינה במצב מלחמה מתמדת - חייבת לקלוט אנשים שפשוט לא בא להם להילחם על המדינה שלהם. במה שונה דרום-סודן מישראל תש"ח? בכלום. אז למה הדרום-סודנים שכאן לא יכולים לחזור הביתה? מה קרה, הדם שלהם אדום יותר משלנו? למה בסוריה ילדים יכולים לההרג במאבק להפלת שלטונו הדיקטטורי של אסד, אבל גברים, גברים!, אריתראים צעירים לא יכולים להיאבק למען הפלת השלטון הדיקטטורי בארצם? והם עוד משרתים בצבא. משמע, יש להם נשק! מישהו באמת חושב שאזרחי ישראל מטומטמים? שאנחנו לא מבינים שרוב מוחלט של הזרים שנמצאים פה הם מסתנני עבודה? שאחוז הפליטים האמיתיים הוא פחות מאחוז, וגם זה אם מקלים?

  שלא יהיה ספק, יש לגנות את המעשה. אבל אם אכן מדובר בישראלים, אסור להתעלם מכך שמדובר במקרה שמחייב התייחסות דחופה, ובכך הכוונה להוצאת המסתננים מהערים והעברתם למתקני שהייה, עד שניתן יהיה להחזירם הביתה. ישראל צריכה להגיד בקול ברור: זרים לא יקלטו פה. וזה נכון לגבי המסתננים, בדיוק כפי שזה נכון לגבי העובדים הזרים והבייבי ויזה שלהם. ילד הוא לא תעודת ביטוח, וצבע עור שחור הוא לא הבטחה לאזרחות. די לגזענות!

  תכף בטח תגיע תגובת ארגוני הסיוע. שיבדקו את עצמם. גם להם יש יד במה שקרה בשכונת שפירא.

  1. למה שתפחד באמת?

   ממה יש לפחד? מצבע העור הכהה? מהעוני המחפיר? מאותם אנשים שחצו אלפי ק"מ כדי לפשר מצב חיים מזוויע? מהילדים שמסוגלים ללהסתגל למידנה חדשה ולדבר השם ישמור שתי שפות? או אולי, השם ישמור עוד יותר, הם לא יהודים ומאמינים חס ושלום שמשיחו של האל הגיע לפני 2012 שנים?

   למה הישראלים כ"כ מפחדים מאחרים?

  2. סיכום ממצה, תגובה ראויה.
  3. יפה אמרת! יתפטרו ביבי וישי שלא עושים דבר בנדון!
  4. אתה כל כך צודק הלוואי וכולם ידעו את האמיתות האלו
  5. דודלי, עלייה בפשיעה. תקרא מה אומרים במשטרה ומה מספרים התושבים שם. צבע עור? נו, באמת. קשישה נרצחה ע"י מסתנן סודני כשירדה לזרוק את הזבל! זו היתה התודה שלו למדינת ישראל שנתנה לו, בעל כורחה, "מקלט" (מקלט ממה?). רוצה לנחש כמה הוא קיבל? שמונה שנים בכלא. בכל זאת, זקנה ישראלית, ועוד יהודייה. מי היא, לעומת הסודני ה"פליט". אל תתן לדמגוגיה העלובה של ארגוני ה"סיוע" להטעות אותך. קרא את הנתונים.
 74. 7
  ואני אמור להאמין לזה ... כן בטח ?!
  1. דרום העיר

   להאמין למה? באוזניים שלי שמעתי את הבומים בלילה, בעיניים שלי אני רואה את האזור המוזנח ע"י הממשלה ועיריית תל אביב. ומנסה בצורה נואשת להעלות את המודעות למצב המחריף של הפליטים ושל תושבי השכונות. חבל שזה בא על גבם של אנשים ישרים וטובים ולאף אחד לא אכפת, לא לממשלה ולא לעירייה. היחידים שמנסים עוד איכשהו להחזיק את המצב בצורה שפוייה הם אנשי אסף.

  2. אם אתה לא מאמין, למה לקרוא?

   תהיה כמו הרפובליקנים בארצות הברית שמאמינים רק במה שמרגיש להם נכון.
   מי צריך את "הארץ"? החדשות האמיתיות נמצאות אצלנו בלב.

 75. 6
  האם מדובר במהלך מטעם המדינה? בצעד של אזרחים פרטיים?
 76. 5
  היכן שהחור אינו נותן מענה -הציבור לא יכול לעמוד כנגד

  מצב זה רק ידרבן את הממשלה לפעול.
  בדיוק כמו גל עליות המחירים במוצרים ומחירי הנדל"ן-ככל שפחות אנשים יוכלו להרשות לעצמם לחיות בכבוד כך תגדל המחאה .

  1. אני מסכים הציבור צריך חור אחר
 77. 4
  ההסתה של ביבי עובדת.
  1. ההצתה של ביבי עובדת בכל התחומים. עם ישראל שונא.
  2. אולי תעשה מעשה טוב "יהודי מבויש" ותקלוט איזה פליט אחד או יותר ותראה ביחוד לעצמך שאתה יהודי טוב

   יש הרבה מה לעשות למען יהודיך המסכנים והמבוישים, שם הממשלה צריכה לעשות.
   תנסה לנכנס למדינות נעורות שלא כחוק ואו אז תספר לנו על הבושה שלך בתא המאסר.(אתה יכול לבחור מדינה = שודיה,נורוגיה,דנמרק ארצות הברית וכו' וכו'. )
   יהודי שיהיה לך חג שמח.

  3. אתה באמת צריך להתבייש.. האשמה ללא הוכחות, בושה
  4. ההסתה של ביבי? כי אזרחי ישראל הם עדר שהולך כעיוור אחרי המנהיג? אנחנו לא רואים מה קורה בדרום ת"א, אילת וערד? אנחנו לא מבינים ששלטון החוק הופך לבדיחה, כשזרים מקבלים פה אזרחות רק כי השכילו לעשות פה ילדים? כשאומרים לנו שגברים שחורים צעירים הם פליטים, בזמן שילדים נהרגים בסוריה למען החופש?
 78. 3
  טעית

  התכוונת לגן ציבורי בו נוהגים לשתות פליטים. כמובן שאני נגד התערבות של האזרחים (בוודאי באלימות), אבל זה מה שקורה כשהמדינה משאירה את העבודה למישהו אחר. לא חייבים לבחור בין ״מסכנים״ ל״מסוכנים״-הם מסוכנים כי הם מסכנים והם בעיה של עצמם לא שלנו.

  1. מדובר בגן ילדים, לא גן ציבורי.
 79. 2
  האזרחים לוקחים החוק והצדק לידיים

  מצער שהמדינה לא מסוגלת

  1. אלימות וברבריות הן חוק וצדק?

   התושבים צריכים לפנות כנגד המדינה שמזניחה אותם ומפנה חלשים להילחם אחד בשני במקום בשלטון.
   ואגב, אני תושבת השכונה, אז תחסכו ממני את את משפטי ה"נראה אותך כשהם יגורו לידך".

  2. The state can do it
  3. אם זה החוק והצדק של אזרחי ישראל, אפשר לסגור את הברסטה ולחזור
 80. 1
  נורא ואיום אבל אני מבין. כאשר המדינה

  האזרחים יכנסו לפעולה ובצדק

  1. אל לנו, אם כך, להלין על ליל הבדולח. אידיוט.
  2. כרגע הצדקת טרור פלסטיני

   או במילים אחרות - אין לזה הצדקה.

  3. כמה נחמד שאתה מבין ניסיון לפגוע בבני אדם. אתה בטח אחד מל"ו צדיקים.
  4. התגובה שלך מצדיקה טרור

   באופן הכי ישיר ומפורש. ככה אתה רוצה את המדינה שלך?

  5. בעצם זה שקוראים להם כאן בכותרת "מסתננים" משתתפים בהסתה עליה מדווחים. מדובר בפליטים רבותיי, מסתנן תקראו לסבא שלכם.
  6. תגור בשכונות הנוגעות בדבר ותקנה זכות להביע דעה

   אתה אדם נפלא בעל ערכים נהדרים ....כל זמן שהצרות פוגעות באחרים הזכרת השואה היא מפלטם של הנבלים.ברגע שאין מה להגיד אומרים שואה וגומרים את הויכוח.אז אני לא בעד פעולות כאלה אבל המדינה זנחה את תפקידה גם בגללכם ואתם המתנשאים נותנים שעורים בסובלנות וקבלת האחר ו'כו מרומי ביתכם באיזורים שלא נפגעו.

  7. אתה אדיוט - היהודים לא פלשו למדינות לא להם