בקבוקי תבערה על בתי האפריקאים בת"א

נעצר חשוד תושב שכונת שפירא

הצעיר יובא להארכת מעצרו הבוקר; שני הצדדים בשכונת שפירא חוששים מהחמרה במצב נוכח המתיחות המסלימה ככל שעובר הזמן

על המדרכה בסמטה המקשרת בין הרחובות ישראל מסלנט ואבודרהם, בשכונת שפירא, צייר מישהו בסוף השבוע לב אדום. הוא ביקש, כך נראה, לחזק את מבקשי המקלט המתגוררים בדירת הקרקע הסמוכה, לעברה הושלך ביום חמישי בלילה בקבוק תבערה. בעת השלכת בקבוק התבערה ישנו שני מבקשי מקלט מאריתריאה על מזרנים בחצר, מטרים ספורים ממקום הפיצוץ. הם התעוררו ומיהרו לכבות את האש, שהספיקה לכלות שתי כורסאות, שמיכות ובגדים. בדירה עצמה, חדר אחד בלבד, היו באותה שעה שבעה דיירים. בקלות רבה זה עלול היה להיגמר עם נפגעים בנפש. המשטרה פתחה בחקירה, והיום נודע כי נעצר חשוד בן 20, תושב השכונה. הבוקר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

"לא חשבנו שיקרה משהו כזה", אמר אתמול אחד הדיירים, גבריאל ברהן, מבקש מקלט בן 29 מאריתריאה. רק שלושה חודשים הוא בישראל, עובד יום או יומיים בשבוע בעבודות מזדמנות. לדבריו, הוא בקושי מצליח לשלם שכר דירה ולקנות מצרכי מזון. "אני מפחד", הודה, "מה יקרה לנו? אנחנו לא יודעים אם הם ימשיכו". לברהן אין ספק שהרקע למתקפת בקבוקי התבערה גזעני. "מי עשה את זה אנחנו לא יודעים. אבל למי שעשה את זה יש שנאה גדולה כלפינו", הוסיף והביע תקווה שלא תהיה הסלמה נוספת.

המתיחות בין התושבים הישראלים הוותיקים בדרום תל אביב לבין אוכלוסיית מבקשי המקלט ומהגרי העבודה מחריפה ככל שחולף הזמן. על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, ב-2011 הסתננו לישראל יותר מ-17 אלף איש, רובם מסודאן ומאריתריאה. הזרם נמשך גם השנה, כאשר בינואר עמד מספר המסתננים לישראל על כ-2,200. לרוב, לאחר הליך זיהוי במתקן המעצר בקציעות, מובלים המסתננים לאזור התחנה המרכזית בתל אביב. להערכת העירייה, מתגוררים בדרום תל אביב כ-40 אלף מהגרי עבודה ויותר מ-20 אלף מבקשי מקלט.

חצר גן הילדים שנשרפה בשכונת שפירא, בסוף השבוע דניאל בר און

רוב העובדים הזרים ומבקשי המקלט מתרכזים בשכונת התקווה, שכונת שפירא, אזור התחנה המרכזית, נווה שאנן וקרית שלום. השינוי הדמוגרפי הוביל את תושבי דרום תל אביב לנקוט צעדי מחאה. הם ערכו כנסים, הפגנות ואפילו פוצצו ישיבה של מועצת העיר בשנה שעברה. לטענתם, ריבוי הזרים הפך את החיים בשכונות הדרום לבלתי אפשריים. התושבים מתלוננים על תקיפות, הטרדות מיניות, פריצות לבתים, גניבות, סמים ושתיית אלכוהול מופרזת ברחובות ובגינות הציבוריות. לצד זה, האפשרות לשכן זרים רבים בדירות קטנות, העלתה גם את מחירי השכירות.

מתקפת בקבוקי התבערה היתה בלי ספק עליית מדרגה במאבק לגירוש הזרים. היא התרחשה בשלושה מוקדים, בין אחת לשתיים בלילה. נראה כי התוקפים בחרו בקפידה את היעדים. בשכונה מתגוררת אוכלוסייה יהודית גדולה, אך בקבוקי התבערה כוונו רק אל דירות של זרים, כולם ממוצא אפריקאי. באותו בניין שבו מתגורר ברהן הושלך גם בקבוק תבערה לתוך דירה, דרך חלון קטן, אך הוא לא התפוצץ. אחר בער במעין מסדרון צר בין הדירות. במרחק כמה מאות מטרים משם, ברחוב מסילת ישרים, התפוצץ בקבוק על אדן החלון של דירה שבה מתגוררים אריתריאים.

בין שני המוקדים האלה, ברחוב רלב"ג, הושלכו בקבוקי תבערה לעבר דירה קטנה המשמשת גן לילדי זרים. הם התפוצצו בחצר, ושרפו ספה, עגלת תינוקות, כסא, שולחן וצעצועים. העדויות החרוכות נותרו בסוף השבוע ברחוב, שעונות על גדר. "בשתיים בלילה שמענו דפיקה בדלת. ראינו כבאים. יצאתי החוצה וראיתי בקבוקים שבורים מסביב", שחזרה סנדרה ריצ'רדס, אזרחית ניגריה המסייעת בהפעלת הגן. "יש כאן יותר מדי גזענות. הם רצו לחסל אותנו. אם האש היתה נכנסת פנימה לא היה לנו איך להימלט".

להגדלה לחצו כאן
להגדלה לחצו כאן

בלסינג אקצ'וקו, פליטה ניגרית בת 29, מפעילה את הגן זה שבעה חודשים בדירת שני חדרים בה היא מתגוררת עם בעלה ושני ילדיה. כ-20 ילדים נמצאים מדי יום בהשגחתה, בעת שהוריהם עובדים או מחפשים עבודה. היא מספרת כי הרבה לפני השלכת בקבוקי התבערה, דחקו בה שכנים לעבור למקום אחר. "הם באו ואמרו שאנחנו צריכים לעזוב. התלוננו שהילדים מפריעים להם", היא אומרת. אקצ'וקו מוסיפה כי עוד לפני התקרית חיפשה דירה אחרת, אך מחירי השכירות הגבוהים הקשו עליה לעבור.

לדבריה, "הילדים מבינים מה קרה כי הם ראו שהכל נשרף. הם שאלו ‘למה מישהו שרף הכל?'. אמרתי להם שרוצים להרוג אותנו. הם שאלו ‘למה' ועניתי שאני לא יודעת". הקטנים יותר, עושה רושם, שכחו מהר. אתמול כבר התרוצצו בחצר, שיחקו בין שברי זכוכיות של בקבוקי התבערה. הילדים המבוגרים יותר מבינים היטב. אחד מהם כבר אמר לגננת שהוא רוצה לעבור לגן אחר. גם חלק מההורים, היא סבורה, יחפשו בימים הקרובים חלופות. אק'צוקו אומרת כי בקרוב יעזבו. לדבריה, בעל הבית אמר לה עוד לפני השלכת בקבוקי התבערה כי היא ומשפחתה יכולים להישאר, אך עדיף לכולם שיעזבו, "כי השכנים לוחצים". "כשהשכנים התלוננו אמרתי שאולי אסגור את הגן. אבל אין לנו לאן ללכת. אני אוהבת את הילדים האלה, כל החיים טיפלתי בילדים. אני לא רוצה לעזוב אותם, אבל אולי עכשיו אהיה חייבת. אני מרגישה רע בקשר לכל הסיפור, מבולבלת. אני לא יודעת מה לעשות. אני מפחדת להישאר פה בישראל. אני גם מפחדת שיקרה משהו לילדים".

ברחובות השכונה נותרה בסוף השבוע המתיחות מתחת לפני השטח. פליטים, מבקשי מקלט, עובדים זרים וישראלים חלפו זה על פני זה, כל אחד שקוע בעולמו. רבים מהזרים המתגוררים באזור סיפרו כי כלל לא שמעו על מתקפת בקבוקי התבערה. הישראלים, לעומת זאת, היו מעודכנים בהתרחשויות. רובם גינו את השימוש באלימות ואת הניסיון לפגוע בחפים מפשע ובייחוד בילדים, אך לצד זה שיגרו מסר חד וברור: "זה לא יכול להימשך", אמרו, "חייבים לגרש מפה את המסתננים". לדעת רבים מתושביה הוותיקים יותר של השכונה, זו לא הפעולה האלימה האחרונה.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות אליכם

"לזרוק בקבוקים זה עובר כל גבול. זה לא בסדר. אבל צריך להעיף אותם מפה", אמרה אלונה, המתגוררת בשכונה עם בן זוגה ובנה בן השש. לאלונה ולחברתה סימה, שביקשו שתיהן לא לחשוף את שמותיהן המלאים, יש בטן מלאה על מבקשי המקלט מסודאן ומאריתריאה. לדבריהן, שנדמה שמשקפים את דעתם של רבים מהתושבים, האוכלוסיות האלה גורמות נזק קשה לשכונות דרום תל אביב. "אנחנו מפחדות לצאת מהבית בערב", העידו השתיים.

לאלונה חשוב להבהיר שאינה גזענית. "אני מאוד מחבבת פיליפינים. עובדים, שקטים, מתנהגים כמו בני אדם. גם ההודים מאוד נחמדים. זה לא עניין של גזענות", הדגישה. לטענתה, הסודאנים והאריתריאים נוהגים באלימות ובגסות, והופכים את החיים בשכונה לבלתי אפשריים. סימה מספרת כי בימים האחרונים שמעה על נערה שנאנסה בידי פליט. אלונה מוסיפה כי לפני כמה חודשים התעוררה בלילה מנביחות של הכלב שלה וראתה פליט מנסה לגנוב אופניים מחצר ביתה. "אנחנו מצפות מהממשלה שתעשה משהו", אומרת סימה. "את מי שאפשר צריך לגרש", חידדה אלונה את המסר. "יש פה מתח גדול בין הישראלים לבין הסודאנים והאריתריאים, ואני מאמינה שבעתיד יהיה משהו יותר גרוע", הוסיפה. לדבריהן, רבים מתושבי השכונה היו רוצים לעזוב בשל הגידול החד באוכלוסייה הזרה באזור בשנים האחרונות, אך הם אינם יכולים להרשות זאת לעצמם. "אני לא רוצה להמשיך לחיות עם עצבים, לצאת בלחץ מהבית, להסתכל אם מישהו הולך אחרי", הסבירה סימה בייאוש.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 52
  אני גרה בסביון, מי שיתקרב אלינו נפוצץ לו את הפרצוף=]

  היו מתים...

 2. 51
  ". אתמול כבר התרוצצו בחצר, שיחקו בין שברי זכוכיות של בקבוקי התבערה. "

  מה לא טרחו לנקות את השברים ???
  תתבישו לכם לכתוב את המשפט העלוב ולבטח שיקרי הזה
  במסווה של עיתונות מדווחת

 3. 50
  את הבקבוקים צריך לזרוק על הממשלה שהורסת את ערך הנכסים ואת החיים בדרום תל אביב

  זורקים את המסתתננים על האוכלוסיות החלשות בדרוןם תל אביב, הפכו את הנכסים לערך של זבל.
  יש למשפחה שלי נכס באיזור התחנה המרכזית הישנה. הייתי שמח לגור שם בכיף בשטח של 60 מ"ר אבל כל הבניין האיזור מלא כושים. אני חושש לגור שם ולהפוך מטרה לשוד וגניבות. הם העיפו משם את יתר העובדים הזרים והברירה היחידה שלי עכשיו זה להשכיר את הנכס ל10 כושים ואחר כך לרדוף כל חודש אחרי השכר דירה.
  המחדל הזה יעלה לליכוד בלא מעט מנדטים כי זו האוכלוסיה שמצביעה עבורו באופן מסורתי.

 4. 49
  הכושים יקברו אותנו

  הכושים יקברו אותנו

 5. 48
  העיקר יש את מי להאשים

  עיריית תל אביב והממשלה מיבשים כבר שנים את השכונות האלה ולאף אחד לא מזיז. עכשיו הגיעו כמה סודאנים ופתאום יש שעיר לעזאזל שאפשר להפיל עליו את המחדל של כל השנים האלה ואת המצב הכלכלי הקלוקל של אנשים שעניים כבר שנים. גם אני גרה בדרום תל אביב ומנסיוני רוב האפריקאים אנשים שקטים, נחמדים ועובדים קשה מאוד בשביל הכסף המועט שלהם. כואב לאנשים לראות "שחור בעיניים" אז הם מפילים הכל על הדיירים החדשים. בתור אישה אני יכולה להגיד לכם שאותי מטרידים מינית יותר ישראלים מאשר אי פעם התקרבו אלי אפריקאים.

 6. 47
  הממשלה נכשלה בטיפול בהגירה הלא-חוקית למדינה. אופיה של המדינה צפוי להשתנות, ממדינה יהודית למדינה יהודית/מוסלמית עם אוכלוסיה גדולה (דור שני של מהגרים מאפריקה) שירגישה מקופחים.
 7. 46
  הבחירות מתקרבות !!! כל מי שחרד לגורל המדינה חייב להצביע רק בעד מפלגה שתפעל בנחרצות לגירוש כל המסתננים הבלתי חוקיים !!!
 8. 45
  גזענות של השבט הלבן שבא לבני עדות המזרח בשכונת שפירא להטיף להם מה היא גזענות. כל כך בולט שהצפוניים החברתיים הלבנים באים להטיף מוסר לבני שכונת מצוקה שלא יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירות במקום שאפריקנים מהגרי עבודה אינם יכולים. כלכ כך בלט הבדל הצבעים בין הלבנים והשחורים ולא האפריקנים התנשאות המחליאה כאשכנזי וסבא גאה לנכדה מרוקנית אני מתבייש בשמאל הגזעני כימרות בכסות עור של כבש (יום)

  יתביישו המפגינים לא הסובלים

 9. 44
  מסתננים!!!
 10. 43
  די עם השקרים!לא מדובר במבקשי מקלט אלא במחפשי עבודה.במצרים הם היו מבקשי מקלט וכאן הם מסתננים.
 11. 42
  ממשלת ישראל מביאה את המסתננים באוטובוסים ומורידה אותם בדרום תל אביב

  נראה את הממשלה מביאה את הסודנים והאריתראים לרמת אביב או לשכונות היוקרה הירושלמיות. מובטח שבתוך 48 שעות התופעה תפסק, אבל את השכונות הדרומיות של תל אביב אפשר להציף בעוד ועוד מסתננים, רק בגלל שמדובר באוכלוסיה שאינה מקושרת לשלטון. לפני הבחירות צבא של פוליטיקאים מגיע לשכונות שלנו בשביל לקנות עוד ועוד קולות, אבל אחרי שניה הם שוכחים את כל ההבטחות שנתנו לתושבים.
  השר ישי שנושא המסתננים נמצא באחריותו צריך להתפטר ומיד וכך גם השר לבטחון פנים, שמגלה אוזלת יד בטיפול.

 12. 41
  הבריטים מתמודדים עם מבקשי מקלט באופן הבא: הרשויות

  המקומיות שוכרות עבורם דירות ובתים באופן מפוקח ודואגים לפזרם כדי למנוע ריכוז ועוינות מצד האוכלוסיה

 13. 40
  מיקמק
 14. 39
  לטפל בחומרה באלימות

  מי שזורק בקבוק תבערה מנסה לבצע רצח - אין פה שום מקום לסלחנות.

  מאידך יש מצוקה אמיתית. אבל הפליטים לא אשמים במצב - הממשלה אשמה בו. בהעדר מדיניות הגירה ברורה ובהיעדר אמצעים למניעת הסתננות, זה המצב. צריך לעשות הכל כדי למנוע הסתננויות נוספות, ובאותה עת לטפל באלה שכבר כאן ולהגדיר מכסות למבקשי מקלט.

  1. הפליטים בטוח לא אשמים, כי אין פה פליטים. המסתננים, מאידך, ועוד איך אשמים, כי אף-אחד לא הזמין אותם לכאן, והם נכנסו לישראל, ושוהים בה, בניגוד לחוק.
 15. 38
  מיקמק
 16. 37
  לפני שמישהו יטען לגזענות הוא מוזמן לבקש בשכונות, גם בלילה, ולראות אם מוכן לגור שם
 17. 36
  שאלה: אבל רואים שם גם את התושבים שלא רוצים אותם. תשובה: ”תראה, הזרימו לשכונה הזו יותר מעשרת אלפים איש, אני רוצה לראות מה היה קורה אם הם היו מגיעים לרמת אביב ג‘. קל לדבר. אל תשכח שאף אחד לא הסביר לתושבים הוותיקים שום דבר. לא עשו הסברה בבתי הספר, לא ניסו למצוא פתרון שיעזור להם להשתלב. תראה הם אנשים מסכנים, הם מצטופפים שמונה בדירת שני חדרים. יש להם תרבות אחרת, הם מדברים חזק, יש להם דיסקוטק שמה בלבנדה. אתה יודע איזה רעש זה עושה בלילה? אבל לי זה לא מפריע. לאחרים כן. בסוף היום הפילו את זה על התושבים, אז מה אתה רוצה שהם יעשו?“
  1. ככה - אבל כך בדיוק דברו הוותיקים על העליה ממרוקו.
 18. 35
  ביום העצמאות הותקפה משפחה יהודית בידי חבורת צעירים

  לא חשוב מאיזה מוצא. האם זה הוזכר בעיתונכם הנפלא?

 19. 34
  אם מדובר בעניין הומני שיפזרו אותם קצת בצפון העיר ובשאר האזורים
 20. 33
  הפתרון : העברתם לצפון הישן בת"א, רמת אביב ולאפקה - שם ישנם אנשים מבינים וטובי לב. לעזאזל עם הדרומיים הגזענים והרעים !!
 21. 32
  הנה ההוכחה שצריך להשלים, ומהר, את מתקן השהייה בנגב.

  מי שפליט, יקבל שם את כל התנאים להם הוא זקוק. עבודה אינה בהכרח אחד מהם, כי אין כוונה לתת לו להשתקע, אלא להתקיים בבטחון עד שיבשילו התנאים להחזרתו הביתה. מי שאינו פליט, אולי יואיל בטובו להסכים לחזור סוף-סוף הביתה, ברגע שהסיכוי לעבודה יגמר, ואולי אפילו יתקשר הביתה להודיע למשפחה והחברים שישראל סגרה את הברז.

  בלסינג אקצ'וקו היא פליטה? על איזה רקע? אפשר לקוות, אם כבר כתבתם פליטה, שבאמת יש לה מעמד פליט, כי זה שהיא אומרת שהיא פליטה, עדיין לא עושה אותה כזו. כמו שאר "מבקשי המקלט". תאוות-בצע אינה - שוב, אינה! - בקשת מקלט.

  די להתממות. כולנו יודעים שרוב המסתננים אינם פליטים, לפי שום הגדרה שהיא. גבריאל ברהן מפחד? שיחזור הביתה. יש פה עשרות אלפי גברים אריתראים. שיתארגנו ויחזרו ביחד במטרה להפיל את השלטון הדיקטטורי בארצם. די לגזענות. גבר בן 29 שעובר שתי מדינות בכדי להגיע לישראל במקום להילחם על הבית? אתם באמת חושבים שאנחנו מטומטמים?

 22. 31
  ככל הנראה, הלב האדום צוייר ע"י תושב צפון ת"א שבא להזדהות עם המסתננים.
 23. 30
  ערוב האוכלוסיות הוא חבית אבק שריפה

  ניתן למצוא פתרונות בהפרדה מליאה בין הפליטים לתושבים כגון על ידי הקמת עיירת פליטים, ולהעביר אליה חלק מהתעשיה המסורתית השוממת.

 24. 29
  "סימה מספרת כי בימים האחרונים שמעה על נערה שנאנסה בידי פליט" אולי תפרסמו כאן את הפרוטוקולים של זקני אריתריאה וזהו

  עיתון הארץ הליברלי כביכול משתף פעולה עם ההסתה הפרועה כנגד מבקשי המקלט, קורא להם "מסתננים" ומפרסם עלילות שווא.

 25. 28
  ללא קשר לזוועה, על "הארץ" לדייק במינוח - אין מדובר במבקשי מקלט, אלא במהגרי עבודה במספרים מאיימים

  על המדינה לסלקם לפני שיטמעו באוכלוסיה הערבית. זאת המציאות

  1. "הארץ" מדייק במונחים המשרתים את הקו המדיני-פוליטי שלו.
 26. 27
  כשחברי ממשלה חברו לפשיסטים באירופה, אין להתפלא על כך שהנאו-נאצים הגיעו גם לרחובות שלנו

  מאוד עצוב שהציונות שכחה שרצינו לבנות כאן משהו מיוחד ושהישראליות שכחה שפעם יהודים סבלו מפוגרומים כאלה.

 27. 26
  להעיף מייד את המסתננים
 28. 25
  היום מי שסובלים הם תושבי דרום ת"א. מחר - כולם, כולל בשכונות המבוססות !!! הבעיה מתפשטת מהר מהצפוי ורק תלך ותחריף. צריך לגרש את כל המסתננים הבלתי חוקיים, ע"י הרשויות ולא בפעולות חוליגניות, לפני שיהיה מאוחר מידי. ככל שיחכו הבעיה רק תחמיר ותגיע , מהר מהצפוי ת, לממדים שכבר אי אפשר יהיה להחזיר את הגלגל אחורה
 29. 24
  התמונה של הגן השרוף מזכירה לי את תמונות התעמולה של אל-מנאר בתקופת מלחמת לבנון השניה

  שתלו אביזרים כמו בובה, כיסא תינוק ואופניים ופיזרו אותם בנקודה שבה התרחשה השריפה, כדי להראות כאילו שהותקף גן ילדים.

  מי שטורח להסתכל 5 שנים על התמונה רואה מייד שהכסא והאופניים לא היו באזור בזמן השריפה.

  ואת התעמולה הזאת מקבלים בעיתון שמתיימר להתאים לקוראים האינטיליגנטים יותר. מה ההבדל ביניכם לבין החינמון של אדלסון שמסביר לקוראים מי הצד הצודק ומי לא?

  1. אם כבר דנים בתמונה, עולה שבקבוק התבערה לא הושלך. המיטה צמודה לקיר השרוף. משמע, הבקבוק התנפץ שם. כדי שזה יקרה (ושימו לב לגובה הגדר), הבקבוק היה צריך להיות מוטל בדיוק מעל למיטה, או להיות מןשלך מתוך החצר. מי יעמוד מעל בקבוק תבערה בוער?
 30. 23
  אין פליטים יש רק מסתננים. די למכבסת המילים.

  והגיע הזמן לטיפול שורש בבעיה שמטרידה את כל תושבי שכונות הדרום.

  ואם מישהו פועל "לרווחת" אותם מסתננים, יתכבד נא וייקח אותם לשכונתו ולביתו ורק אחרי שיפעל כך ,שיבוא ויפגין למען השארתם,כי לתושבי שכונות הדרום כבר הגיעו מים עד נפש.

  הרי חוק זה חוק ,נכון?? אז תתחילו לפעול לשמירת החוק , וגרשו כל מי שמסתנן שלא כחוק לתוך מדינת ישראל.

 31. 22
  תפסיקו להציג אותם כ"מבקשי מקלט". מדובר במסתננים

  הם לא באו לכאן כדי להשתלב במדינת היהודים, אלא להשתלט עליה.
  מי שלא עוזב מרצון יש לגרשו לאלתר.

 32. 21
  כבר מותר להגיד יודונאצים או שהם צריכים לרצוח בפועל קודם?
 33. 20
  אלו לא מבקשי מיקלט, אלא מסתנני עבודה שיהפכו את ישראל לעולם שלישי. למקש עוד היום את הגבול הדרומי ולשלח מכאן את אלו שכבר הסתננו!
 34. 19
  תמשיכו להתעלם מהבעיה זה בטח יעזור לפתור אותה
 35. 18
  הממשלה צריכה

  להחזיר את כל מהגרי העבודה למולדתם. מחדל לדורות שזה לא מעשה מיד בהתחלה

 36. 17
  להעביר מייד את הפליטים החביבים לאזורים נאורים---רמת אביב, הרצליה, רמת השרון, כפר שמריהו

  חמור מאוד שמשכנים פליטים באזורים בהם גרים גזענים פרימיטיבים. יש להעביר את הפליטים החביבים לרמת אביב, כפר שמריהו, רמת השרון והרצליה שם גרים הנאורים שיקבלו אותם בזרועות פתוחות.

  מה, לא?

 37. 16
  אני מרחם על מי שאינו יהודי ונמצא בישראל

  בארצו של העם הכי מתנשא וגזעני שאני מכיר. מצד שני, אם נכונים הדברים והאזור מופקר, וישנה אלימות מצד המסתננים, המדינה חייבת לטפל בזה בצורה מסודרת.

 38. 15
  תומכים בזר? להסב בית ספר ברמת אביב למגורי זרים!
 39. 14
  ראו את תגובת המטורף

  http://www.siz.co.il/view/ow1uwg25ztun.jpg.htm

  1. הוא צודק בכל מילה. היהודים מתחילים להתעורר. סלקו מכאן את ערימות הפולשים הזרים לפני שיקרה פה אסון.
 40. 13
  גן בדירה ליד

  מעניין אם כל הצדיקים פה שהיו פותחים גן ילדים בדירה לידם ועדים להתעלמות מוחלטת של שלטונות החוק היו שומרים על הגישה שלהם.

 41. 12
  ממשלה זבל.
 42. 11
  רק לביבי וממשלתו מותר להשליך בקבוקי תבערה על חוקי המדינה ואזרחיה השפויים? מסתבר שהרחוב הימני יודע לקרוא מה מותר והוא מעתיק את דוגמת בריוני הביבי בממשלה,בכנסת,בעיריות,בצבא,במשטרה
 43. 10
  תקראו לילד בשמו - הם לא פליטים הם מסתננים
 44. 9
  על מה הפליאה?

  מתעללים באוכלוסיה קשת יום,שעד עכשיו התמודדה עם האתגר של איך לגמור את היום והשבוע,שסובלת מפשע ואלימות.לא מספיק זה גם מצפים מהם לקלוט עלייה מפוקפקת של מחפשי עבודה שמוגדרים על ידי יפי נפש כפליטים. אז אתם מתפלאים שזה מתפוצץ?

 45. 8
  צריך לגרום למשבר כדי שמקבלי ההחלטות יתעוררו סוף סוף.
 46. 7
  כשאנחנו מאפשרים לכל הזבל של העולם להתנקז אלינו זו התוצאה.אלה לא פליטים תמימים אלא עבריינים גם בארצם.כך גם חלק מהרוסים שאספנו לפה וגם האפריקנים.מספיק עם המדיניות הטיפשית הזו שהורסת אותנו.לקלוט באופן סלקטיבי כמו כל מדינה נורמלית .
  1. כשאנחנו קוראים לאנשים אחרים "הזבל של כל העולם" אנחנו הופכים לזוהמה בעצמנו.

   לכל איש יש שם

 47. 6
  מדינה מטומטמת שמצד אחד מאפשרת יעני מפלט הומני ומאידך מכשירה קרקע לפורענות והפרת חוק,הפליטים היהודים בעולם למי שמנסה להשוות לא היו אלימים או מסוכנים.כשמהגר מרשה לעצמו לפרוק עול צריך לסלק אותו מיד.אין פה גזענות אלא שיקול ראלי נורמלי.
 48. 5
  זריקת בקבוק תבערה - חציית קו אדום!!

  זריקת בקבוק תבערה הוא מעשה הנפשע הראוי לגינוי בכל פה. העובדה שקיימת בישראל בעית עובדים זרים אינה מוטלת בספק. העובדה שמדובר בבעיה חברתית לא פשוטה - גם בכך אין ספק. ואולם אלימות כלפי אוכלוסיית הזרים היא פשע שאין לעבור עליו לסדר היום. יש לעצור את כדור השלג לפני שיהיה מאוחר מידי. לפני שיהרגו בני אדם ברחובות תל אביב וערים אחרות על לא עוול בכפם.
  ובאשר לרשויות החוק במדינה - יש לבחון מחדש את את מדיניות ההגירה, מדיניות המקלט המדיני ומדיניות היתרי העבודה בטרם נמצא עצמנו מאבדים שליטה על המצב.

 49. 4
  שיעבירו את כל המסתננים לרמת אביב ושינקיין

  שיפי הנפש קצת יהנו מהם גם כן...

  1. גם כך שולחים אותם לת"א. אולי במקום ליישובים חרדיים?
  2. טיפש!
 50. 3
  כשהסודנים יקבלו בטחון, הם יתארגנו בכנופיות פשע מאורגן....שיגרמו להלם במדינת ישראל
 51. 2
  Solution-Ramat Aviv, Kesarya, Rechavya
 52. 1
  פליטה מניגריה?!?! די עם מכבסת המילים. הם לא פליטים