המחאה החברתית התחדשה

אלפים מחו ברחבי הארץ: "אנחנו ה-99%"

עצרות נגד המדיניות הכלכלית של הממשלה נערכו ברחבי הארץ, במקביל לסדרת עצרות ברחבי העולם; המשטרה חוסמת מאות והחלה במעצרים

אלפים הפגינו הערב (שבת) ברחבי הארץ נגד הממשלה ומדיניותה הכלכלית. לעצרת המרכזית - שנערכה בכיכר רבין בתל אביב ואורגנה בידי פעילי המחאה החברתית - הגיעו אלפים, לצד אירועים שנערכו היום בכל העולם לציון שנה לפרוץ המחאה בספרד. בשונה מהפגנות קודמות, לאירוע בתל אביב לא הגיעו דוברים מוכרים, ועל הבמה נשאו דברים פעילים שהקריאו נאומים שכתבו יחד עשרות אנשים.

לצד צעירים ובני נוער, שמהווים את רוב המשתתפים, הגיעו גם משפחות עם ילדים ומפגינים מבוגרים יותר. כמה עשרות מפגינים חסמו את רחוב אבן גבירול ופוזרו. מאוחר יותר החלו פעילים לצעוד לכיוון מצודת זאב תוך שהם חוסמים את הכביש; כוח משטרה גדול חוסם את מאות המפגינים בכיכר מסריק. המשטרה החלה להתיז גז פלפל וביצעה עשרה מעצרים.

אחת המארגנות, אור-לי ברלב, אמרה מוקדם יותר הערב ל"הארץ" כי "המסר הוא נגד השיטה הפוליטית שלא סופרת את האזרחים. מה שראינו השבוע אלה מהלכים שנובעים מאינטרסים אישיים של כוח ושליטה. רווחת הציבור לא היתה שם - לא בהקדמת הבחירות, ולא בביטול הבחירות. אין כאן אמירה פוליטית נגד אישיות מסויימת כי אנחנו מתמודדים קודם כל עם שיטה". עם זאת הוסיפה ברלב כי "הממשלה הזאת העמיקה את הפערים החברתיים בצורה קשה".

ברלב הסבירה כי הצורה השונה של ההפגנה - ללא נואמים מרכזיים - נועדה להעביר מסר, לפיו "לא משנה מיהו הדובר, אין כאן מסר אישי, יש כאן מסר גלובלי. זה מסר מאוחד עם האחים שלנו בכל רחבי העולם".

ליאת בירון, אף היא מהמארגנות, הוסיפה כי "יש הנהגה רחבה משותפת של אנשים שלקחו חלק במחאה בקיץ שעבר, למדו, הפיקו את הלקחים ובאים להחזיר את המחאה שמעולם לא נדמה. אנשים רוצים לחזור לרחובות כי הדברים לא השתפרו והפוליטיקאים לא מקשיבים לנו. אנחנו מחזירים את המדינה לריבון המרכזי שלה - האזרחים".

בכיכר רבין הוקמו גם דוכנים של ארגוני ותנועות שמאל, לצד דוכנים המייצגים יוזמות שונות של פעילי המחאה החברתית, ובהן קואופרטיב מזון, בנק חברתי, עיתון חברתי ובר מסעדה קואופרטיבי חדש בתל אביב. ברלב אמרה כי "הרעיון הוא להתחיל לייצר מודלים עסקיים חדשים מלמטה, זו מהפכה שנפרטת לפרוטות במעשים יומיומיים".

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אינו אחד מהמארגנים אך הגיע למקום כמפגין מהשורה. לדבריו, "התרגיל הפוליטי הציני ביותר יכול אולי לקחת לנו הצעירים את התמימות אבל לא את הנחישות להמשיך ולהיאבק עבור ישראל שאנו רוצים לראות כאן".

מוקדם יותר הערב יצאה משכונת התקווה צעדה של תושבי שכונות דרום תל אביב לכיוון כיכר רבין. עשרות המפגינים מחו על ההזנחה המתמשכת לדבריהם של שכונות הדרום, הם נשאו שלט ענק ועליו המילה "מהפכה".

"יש כאן מכל הזרמים"

בירושלים נערכה הפגנה מול בית ראש הממשלה ורבים חסמו את הכביש במקום למשך זמן קצר. בין הנואמים גם פעילי מאהל האתיופים "חבש" שנמצא במקום. ההפגנה התקיימה בסימן שוויון חברתי ונגד גזענות.

צעדות הגיעו למקום משני מוקדים עיקריים - צעדה מגן הסוס בה צעדו מאות בני אדם, וצעדה נוספת מצומת פת בהשתתפות עשרות.

בצעדה הגדולה, המפגינים נשאו שלטים עליהם כתוב "העם דורש כנסת חברתית", "מדינת רווחה בשבילי ובשבילך" ו-"אנחנו הרוב חזרנו לרחוב". המפגינים קראו "העם דורש צדק חברתי" ו"כל העם אופוזיציה". אחד הפעילים, רועי כהן מארגון "רוח חדשה", אמר כי "זו לא מחאה של ארגונים לא מחאה מפלגתית, יש כאן מכל הזרמים מכל הסוגים מכל המפלגות".

הפגנה במדריד, ספרד, היוםאי-פי

מובילת הצעדה הקטנה היתה קבוצה המכנה עצמה "המעברה" ונאבקת למען דיור ציבורי. הפעילים חסמו את ציר הרצוג וכוח משטרה הוזעק למקום. בשבוע שעבר ניסו כמה מהם להקים אוהל מול בית ראש הממשלה אבל המשטרה והעירייה מנעו זאת.

הפגנה נוספת נערכה הערב גם בחיפה, במרכז חורב, לשם הגיעו מאות מפגינים. אחד הנואמים במחאה החיפאית היה אורי וולטמן, פעיל חד"ש, שאמר: "השמועות על מותה של המחאה החברתית היו מוקדמות. המחאה החברתית חיה ובועטת ומלאת זעם על הממשלה שלא סופרת אותנו, זעם על תרגילים מסריחים. בממשלה עושים חשבון של 94 חברים בקואליציה מול 26 באופוזיציה, אבל פה, ברחוב, החשבון הוא אחר. פה ברחוב אנחנו ה-99%".

נואם נוסף היה פרופ' דני גוטווין מאוניברסיטת חיפה, מתנגד חריף למדיניות ההפרטה. "המחאה בקיץ הקרוב תהיה פוליטית", אמר גוטווין. "בקיץ הקודם לא ספרו אותנו. היו לנו ציפיות גבוהות, נגד ההפרטה ובעד רווחה, דיור, חינוך ובריאות שווים. האמת היא שנכשלנו ולכן המסקנה היא שהמחאה תהיה מחאה פוליטית משום שההון הוא פוליטי ופוליטיקה איננה דבר מלוכלך".

השתתפתם בהפגנות? תייגו עצמכם בעמוד הפייסבוק שלנו

בתגובה לקריאות המפגינים כי "כל העם אופוזיציה" אמר גוטווין "לא כל העם האופוזיציה, אלא כל העם שלטון. 30 שנה מחנכים אותנו שצדק חברתי הוא אופוזיציה ואני אומר שצדק חברתי יכול להיות בשלטון". עצרות נוספות התקיימו בקריית שמונה, נהריה, פרדס חנה ואילת.

ביום שלישי האחרון הפגינו כ-1,000 בני אדם ברחבת תיאטרון הבימה בתל אביב, במחאה על כינון ממשלת האחדות. חמישה בני אדם נעצרו על ידי המשטרה, שעל פי עדויות השתמשה באלימות רבה.

גם בערים שונות ברחבי העולם, בהן מדריד ולונדון, התקיימו היום עצרות מחאה לציון שנה לתחילת "מאבק האוהלים" שהחל בספרד. הפעילים מתאספים במאתיים ערים שונות באירועי מחאה נרחבים, אשר מהווים המשך לאירוע המחאה שהתקיים בו-זמנית ברחבי העולם ב-15 באוקטובר 2011.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 69
  מה הקטע עם ההפגנה בספרד? עם הכותרת של הספרים
 2. 68
  לחברי הכנסת - את שכר החיילים לא העלתם! אבל את המשכורות שלכם דאגתם להעלות, תתביישו לכם! אח"כ אתם מתפלאים למה הציבור מתקומם!!!
 3. 67
  לחברי הכנסת - את שכר החיילים לא העלתם! אבל את המשכורות שלכם דאגתם להעלות, תתביישו לכם! אח"כ אתם מתפלאים למה הציבור מתקומם!!!
 4. 66
  כסף להתנחלויות ולחרדים יש בשפע, אבל לספרייה לילדי קריית שמונה אין, עכשיו אתם מבינים על מה המחאה! קדימה מצביעי ימין תתעוררו מהחלום תצטרפו לעם ולמחאה!
 5. 65
  אנשי ימין - לא ירד לכם האסימון ברק נתניהו ומופז דופקים אותכם, הגיע הזמן שתצטרפו למחאה העממית!
 6. 64
  אתם טועים: אנחנו ה99 אחוז. ואנו בזים לכם

  לכו לקובה, סוציאליסטים. ראינו באירופה מה האידאולוגיה שלכם שווה ולאן היא מובילה. בישראל? תחלמו.

  1. עכשיו יש לך ולטוקבקיסטים מטם השלטון משהו חדש? זה מעיד שאתם מפחדים וההפנה הצליחה!
 7. 63
  זה מאבק של רוב הציבור (העם) נגד האליטות השנואות של הון-שלטון-בטחון...ועוד.
 8. 62
  ההפנה הצליחה, מחאת העם נגד השלטון והטייקונים החלה!

  הפוליטיקאים למינהם אכזו ובגדו באמון הבוחר בגדול!

 9. 61
  מצחיק לראות 5000 איש שצועקים אנחנו הרוב
  1. אם לא הבנת אז תהנה מזה שדופקים אותך!

   השלטון רימה והונה את העם, כלומר ציבור הבוחרים מימין ומשמאל!

 10. 60
  למה לא מפגינים נגד הכיבוש? זו הבעיה האמיתית. תפקחו את העיניים!
 11. 59
  אם אתם 99% אז אתם מטומטמים, כי כל העת אתם טוענים ש"העם מטומטם". (נסיון שני)
 12. 58
  פר' גוטווין- אנחנו זקוקים לאנשים מסוגך שיובילו את המהלך. יישר כוח. איש ראוי ויקר אתה. ואיננו מכירים מקרוב.
 13. 57
  משחררים קצת קיטור, לא נורא.
 14. 56
  אתם לא אפילו 7 אלפיות האחוז , על מה אתם מדברים

  אתם 0.00071429% מתושבי ישראל , על איזה 99% אתם מדברים , ל- 99.9992857% נמאס לשמעו עליכם , רק חבל שיש כמה אנשי תקשורת שמאלנים שנותנים לכם במה .

 15. 55
  בלי התאגדות פוליטית והפעלת כח והרבה זה לא יעבוד.
 16. 54
  הצטרפות קדימה לממשלה

  מופז כינה ובצדק את ביבי שקרן אבל במעשיו התגלה שהוא גנב.מצביעי קדימה מעולם לא התכונו לתת את קולם לביבי. גם לא בטוח שלמופז.פוליטיקאי שאזרחים שמאמינים בדמוקרטיה יצוגית, הפקידו בידיו את קולותיהם.אינו רשאי-לא חוקית, מוסרית.- לארוז את הפיקדון שניתן לו ולעבירו למפלגה אחרת ,שמיצגת את החזירון העליון! אזרחים יקרים אל תתבלבלו מסיסמאות שמפזרים לכם.הם אומרים רק, מה שהם חושבים שהציבור רוצה לשמוע.פוליטיקאים שופטים רק על פי מעשיהם! מה הם עושים עם התקציב.כלומר עם הכסף שלנו.הדיבורים הם רק מסך עשן.

 17. 53
  הכיבוש, זה הנושא, הנשוא, הפועל ושם ה(לא)תואר,- השם המפורש -

  עד שלא יעלה הכיבוש לראש סדר היום הקייטנה ויריד החוצות יכולים לצעוק עד מחרתיים

 18. 52
  האופציה היחידה לדמוקרטיה, שלטון סוציאל דמוקרטי, רווחה, שוויון והפרדת דת ומדינה זה התנתקות מדינת תל אביב (שבה נמצא הציבור השפוי והמפגין) מהדוסים והמתנחלים שגנבו לו את המדינה.
 19. 51
  We are the 99% and netanyahu is 1
 20. 50
  שימו לב מי לא היה אתכם בקיץ ולא יהיה גם היום ולמה

  המתנחלים והחרדים לא היו ולא יהיוו אתכם כי אצלם רוב משאבי המדינה כבר הרבה שנים. הם גם מתנגדים להסכם שלום כי זה נגד האידיאולוגיה שלהם. אבל, זיכרו כי הממשלה הזו או אחרת, אם לא תלך בגדול על שלום שיביא כמובן שגשוג כלכלי וחסכון גדול בתקציב הביטחון ששומר על השטחים והמתנחלים, הברירה היחידה לממשלה היא הטלת מסים על ההורים שלכם, על דירות שהם חסכו כל חייהם ויורישו לכם ועל כל חלקה טובה שההורים שלכם מצליחים לחסוך

 21. 49
  הדבר המוזר הוא שלפי הסקרים ביבי היה נבחר שוב.והרי זה אותו מי שגורם למצב.אז איך זה מסתדר?
 22. 48
  ההפגנות מאורגנות וממומנות ע"י ארגוני שמאל, ונתמכות ע"י עיתונאי השמאל, וממילא הן הפגנות שמאל.
 23. 47
  נמאסתם

  ההפגנות שלכם רק מביאות חורבן כלכלי ... תפסיקו להפגין מטומטמים... לכו ללמוד כלכלה קודם

  1. מר מושון, אם, כטענתך המאלפת, 5000 איש שצועדים ברחוב מצליחים להביא לחורבנה של מה שנקרא במחוזותינו "כלכלת השוק החופשית", אז כנראה שיש משהו מאד פגום בכלכלה.

   או שאתה פשוט נתלה בשקרים של ביבי את שטייניץ.

 24. 46
  הפגנה? פשוט: לאן במוצ"ש!
 25. 45
  הארץ ממציא חדשות...הייתי שם והיו אולי 5000 במקרה הטוב...
 26. 44
  כל גוסס מפרפר

  כל גוסס מפרפר לקראת מותו הסופי. הפגנות ״המחאה״ הן פרפורי השמאל המאבד. סופסוף את שלטונו בארץ הזאת.

 27. 43
  מנסים להפחיד את המפגינים- שימו לב כמה ונקברים

  ממומנים על ידי המשטר

 28. 42
  אני עם הממשלה

  ממשלה טובה וחברתית ועכשיו קורליציה חזקה לעשות שינויים

 29. 41
  העם דורש צדק תקשורתי!

  העם דורש צדק תקשורתי!

 30. 40
  נמאס מכל השקרים!!!!

  היום להיות פוליטיקאי זה אומר להיות שקרן. זה לא חייב להיות כך. אנחנו נמצאים בפתחו של קיץ מלא וסוער. אני מקווה שנצליח להראות איך עובדים עלינו בעיניים, כי אפשר וצריך להגדיל את התקציב! ואפשר לעשות כאן מדינה צודקת יותר! ואפשר שהפער בין עניים לעשירים יהיה קטן! ואפשר שאנשים יוכלו לפרנס את משפחתם בכבוד!!!! די לשקרים!!! בקיץ הזה הופכים את השולחן ולוקחים אחראיות על המדינה שלנו!!!

 31. 39
  הפגנה של אנרכיה לשמה.המארגנים רוצים לרכב על גביה לכנסת. הרוב נגדם

  הפגנות אלה הם לטובת המארגנים בלבד. הם הנהנים היחידים. עם ישראל מיוצג בכנסת ישראל על ידי רוב חברי הכנסת. אלו שאינם מיוצגים בממשלה מוחים ברחובות. מיעוט שבמיעוט אבל קולני.אנרכיסטי.מחרחר ריב.שובר ולא מקים.הורס ולא בונה. שלא ידברו בשם העם. העם אינו איתם.
  מחאה כזו פראית , תבריח משקיעים. כבר הבריחו.

 32. 38
  99% פחחחחחח

  לפי הסקרים ביבי היה זוכה ב30 מנדטים ונבחר שוב. הארץ חושב שהעם מטומטם. יאללה לסגור את העיתון.

 33. 37
  פרזיטים עם כינים צאו מהחיים שלנו! לכו לעבוד במקום לשוטט ברחובות

  מפגינים עלק

 34. 36
  בשאר העיתונים אין תמונות משקפות חברים אם מ-ש-ק-ר-י-ם!
 35. 35
  כשהכותרת היא שקר, מה כבר נגיד על המסר
 36. 34
  ... ותעביר ממשלת זדון מן הארץ
 37. 33
  זה רק אני או שטוקבקיסטים בתשלום מציפים את אתרי החדשות?

  מה קורה כאן?
  אם זאת בסה"כ "הפגנה של מאות בודדות של סמולנים" - אז למה יש על זה מאות טוקבקים? אם המפגינים הם "מיעוט עלוב" - אז למה יש כל כך הרבה שנאה כלפיהם? והאשמה כי הם "מפריעים לממשלה"?
  דרושה כאן עיתונות אמיצה שתחשוף את מקורות הטוקבקים הללו...

 38. 32
  הם כבר לא מתחפשים ואנחנו לא טמבלים, אלה סתם סמולנים
 39. 31
  אולי כל קוראי הארץ היו שם

  תצביעו למי שאתם רוצים אבל העם לא דפוק וחושב שמה שהכי חשוב זה מחיר של חטיף שוקולד

 40. 30
  חבורות טיפשים ללא עמוד שידרה דיי נמאסתם עם המחאות
 41. 29
  אין צדק חברתי. יש צדק. צדק מתחיל מהסרת מורסת הכיבוש.ועד שזה לא יהיה, לא יועילו ההפגנות.
 42. 28
  המדינה שלנו - הפוליטיקאים שכירים שלנו - זמן לשנות

  היום הייתה טעימה כצעד ראשון - בקיץ יהיה חם - מאוד חם!!!
  תודה לכול המשתתפים -)

 43. 27
  מאד. הציבור שלא יוותר לממשלת לוטשי הכיסאות.

  החזירו האיכפתיות לחיי האזרחים רווחתם חינוכם ובריאותם!

 44. 26
  הגיעו אלפים מתוך 7 מיליון. מי כאן ה99%?
 45. 25
  איך זה ש"כל העם אופוזיציה" אבל רוב האוכלוסיה מצביע לימין (65 מנדטים בלי אהוד ברק)

  האוכלוסיה לא שייכת לעם?

  1. אכן רוב העם אופוזיציה אבל מצביע בטימטומו לימין
 46. 24
  לביבי יש את הרוב ולנו נשאר הרחוב ...

  ברור שאני שונא את ביבי וגם לא יכול להבין מי בכלל מצביע לו אבל ... עם 31 מנדטים יש לו רוב ולנו את הרחוב

  1. אחלה ניסוח!

   אנחנו חיים בזבל, ומתכוננים מלמטה לבחירות הבאות

 47. 23
  הון, שלטון = עולם תחתון
 48. 22
  להתמקד בעיקר

  לדאבון לב הנושאים שאזרחי ישראל יכולים , גם צריכים לצאת למאבק ,כדי לתקן ולשנות מתפרשים לתחומי חיים רחבים. אף שחובתנו לפעול לשנות לתקן. המחאה צריכה להתמקד בנושאי הדיור המוזל . בקידום החינוך. ובתזונה מזון וארוחות חמות לילדים ונוער בבתי הספר., כמו שהיה אז ,בימי המעברות .לא קפטריות ולא סנדווצים כמו שנהוג בזמן הזה

 49. 21
  לשנות את שיטת הבחירות.

  צריך לשנות להם את מקום העבודה.

 50. 20
  יישר כח! כל הכבוד
 51. 19
  במדינה שלנו לא יודעים מתי להפסיק - ההפגנות מיצו את את עצמם שנה שעברה. שמענו אתכם שחררו אותנו כבר

  באמת, שמענו את טענותיכם, היה טרכטנברג. יהיו בחירות ואז תגידו מה שאתם רוצים. כרגע אין בחירות. אז שחררו אותנו מהצקה והפרעה לחיים. לא רוצים מהפכות ולא מאמינים בשינויים בין לילה. אתם הרי לא מציעים שום תוכנית קונסטרוקטיבית. חבורת ילדים שדה מרקר הפך להיות השופר שלהם.

  1. הרמה הנמוכה של תגובתך אפילו לא מאפשרת לחשוב שאתה טוקבקיסט מטעם...

   כמה עלוב.

 52. 18
  מודלים חדשים

  מודלים חדשים , כל כך מוצא חן בעיני ,מעורר מסקרן אותי. ואני כבר כל כך מתגעגע ,לחזור, למעברה שלי

 53. 17
  למה אתם מדברים על אלפים תדברו על חצי מיליון. הפולטיקאים משקרים וגם אתם משקרים כשאתם אומרים שלפני שנה היתה כאן הפגנת המליון
 54. 16
  מי שראה יודע ומי שלא גם לא מאמין בדיווחי תקשורת
 55. 15
  אל תתלהבו-ראו לאן המחאה הביאה את יוון=לאנרכיה ועליית הימין הניאו-נאצי

  למרות הנטייה הטבעית להזדהות עם המחאה, הצלחתה משמעותה בדיוק ההיפך ממטרותיה הנאצלות.
  לצערנו אין קיצורי דרך, אין פתרונות קסם, ועדיף סדר חברתי מקומם מאשר אנרכיה שמביאה סבל לכולם.

  1. בישראל הימין כבר שולט
  2. הימין עולה בגלל חוסר הוודאות שמשליטה כלכלת השוק.

   אם תביט על מה שקרה בגרמניה בשנות העשרים-שלושים, תבין למה. ככה זה - ההתפוררות של המארג החברתי נוכח מנגנון השוק ה"חופשי", דוחפת רבים מהסובלים מהשלכותיו לחיק האחדות הבדיונית שהימין תמיד נכון להציע. כתבו על כך למכביר - לך תקרא קצת...

  3. אתה טועה, מה שהוביל את יוון לקריסה ואנרכיה זה כמו אצלנו, שלטון
  4. נכון אין פתרונות קסם. השאלה היא איפה אתה נמצא בחלוקת העוגה.... כל זמן שאתה ממשיך להחזיק את הראש מעל למיים הכל בסדר, נכון???

   משפחתנו עברה לגור בחול לשלוש השנים הקרובות. אני עובד כאן בערך חצי ממה שעבדתי בארץ, עם הרבה זמן חופשי לילדים ועם מצב כלכלי טוב יותר מאשר בארץ!! רק כאן נפקחו עיני והבנתי שאפשר לחיות אחרת: טוב יותר וקל יותר. אף אחד לא ביקש בארץ כסף בחינם או כל טובת הנאה אחרת אבל ברור לך שמשהוא בסיסי לא עובד נכון בארץ כיוון שלא ייתכן שתעבוד כמו חמור ועדיין לא תסגור את החודש.

  5. יגל הוא התכוון שהשמאל הקיצוני יעלה לשלטון

   ואז זה אותו דבר כמו שלטון ימין קיצוני כי הריי מדובר באשכנזים שבאו מאירופה והימנים הקיצונים באירופה הם אנטישמים...

 56. 14
  הידד
  1. מטרות ההפגנה:

   *בריאות ציבורית שיוויונית וטובה לכולם.
   *חינוך והשכלה טובים ושיוויוניים.
   *דיור לכולם בעלות חודשית של לא יותר מ-30% מההכנסה החודשית. וכן דיור ציבורי לנזקקים לכך.
   *קיום בכבוד לזקנים, למגובלים וכו'.
   *קידום זכויות עובדים.
   *פירוק הריכוזיות במשק.
   *העלאת מיסוי ישיר על המאיון והאלפיון העליון, והורדת מיסוי עקיף מכל השאר.
   *קידום תחרות חופשית אמיתית שתגרום לירידה ביוקר המחיה. ועד אז פיקוח על מחירי מוצרים בסיסיים במקרים שבהם אין תחרות.
   *קידום עסקים קטנים.

   העם דורש צדק חברתי

 57. 13
  ההפגנות בספרד השיגו "הרבה" 40% מהצעירים מובטלים אחוז המתאבדים בניהם שולש, הכלכלה קרסה,המדינה בחוקי צנע קשים, השירותים לאזרח קרסו, אכן הישגיםלתפארת
  1. על ההבדל בין סיבה ומסובב, שמעת?

   עוד גאון...

  2. אבל הקריסה היא של כלכלת השוק ה"חופשי".

   שהוא תמיד חופשי לאחוזון זעום, שפשוט לוקח לעצמו ת'כל...

  3. אנשים שם התחילו להפגין בגלל 40% הבטלה ולא ההפך
  4. גלעד, ברור שהוא לא שמע! וכך נעלמת לה גם הלוגיקה שלו, היכולת לנתח מצבים באופן רציונלי, ורק עם הטמטום וצרות הראייה הרגילה נותרו בעינם....
 58. 12
  אלפים? זה בטח 80 הזוים שעושים רעש ומחפשים בנות מכוערות אבל עקרוניות
  1. היו שם יותר מ-80 - מעל 10000 איש. והבנות דווקא יפות, שימי
  2. מותר להתגרש ולהנשא שנית-תבוא להפגנה ,הבנות יפות שם,אל תשב בבית מתוסכת
  3. שמעון: פעם הבאה תבוא ותראה בעצמך, גם מהשוליים של ההפגנה, שלא כולם 'הזויים' והיופי לא רלוונטי...
 59. 11
  יצרני מחאה בגרוש אין לכם כלום מלבד היותכם שמאלנים הזויים
 60. 10
  איפה היתם כל החורף חבורת פרזיטים ?
  1. אל תדבר בלי לבדוק בבקשה

   התקשורת מסקרת את מה שמתאים לה לסקר. המחאה פעלה התארגנה ועבדה כל החורף, לא שמעת על זה כי לא באת, לא אתה ולא הכתבים. פרזיטים תקרא לאותם אלו שכולנו מממנים מידי יום ושבגללם אין לנו פנסיה, או יכולת לחיות פה

  2. צר לי אבל הוא צודק המחאה פרזיטים
  3. נראה שדווקא היו עסוקים בעבודה שטח וארגון.

   אז מי פה הפרזיט?

  4. בחורףהובל חורף כנראה הכל בסדר ורק בקיץ יש על מה למחות מחאה צריכה להתקים כל השנה אם היא ממוקדת ומאמינה
  5. פרזיטית תקרא לאמא שלך. יש לי משפחה, עבודה מאוד תובענית

   והורים זקנים ובכל זאת בקיץ שעבר הייתי כמעט על בסיס יומי בהפגנות, אני ומשפחתי. וגם בחורף,גם אם אתה לא שמעת על זה. אני ורבים כמותי, שמקריבים הרבה מהנוחות שלהם, ומהכסף הפרטי שלהם ומפסידים שעות שינה ושעות עבודה בתקווה שנחזיר את המדינה והחברה שלנו למקום ששוב טוב לחיות בו. עבור כולנו. כן, גם עבורך.

  6. צר לי, אבל המגיב (הובל?) אוויל גמור. פרזיטים לא מזיזים אצבע בכל עניין ותחום. פה מדובר על אנשים כועסים, כואבים, פעילים ואכפתיים. אז טול קורה ותתנצל.
  7. פרזיטים, זה בדיוק אתה וכמוך.
 61. 9
  איציק שמואלי וסתיו שפיר אמורים להיות חכ"ים בגלל הטמבלים שמפגינים.
 62. 8
  עיתונים אחרים מדווחים רק על מאות....
  1. הייתי שם, ולהערכתי הגסה היו כ-15-20 אלף איש.

   בכל מקרה, בטח שמעל 10,000. כל דיווח על מספר קטן מזה - שקרי, ללא קשר לתמיכה או אי תמיכה במחאה.

  2. שטויות במיץ.

   YNET: " אלפי מפגינים מחו בתל אביב"
   NRG: "אלפיים הגיעו לתל אביב"
   NANA10: "אלפים מחו בכיכר רבין"
   WALLA: "אלפים מחו בתל אביב"

  3. היו לפחות עשרים אלף!!!!!!
  4. הערכה גסה מאוד ובגסות. היו אולי 300 מקסימום 400.תסתכל טוב.
  5. אתה ממש מומחה למספרים...
 63. 7
  התעמולה מתחדשת: אלפים בהפגנת המליון...
 64. 6
  נראה שחלק בתמימות וחלק במכוון מובילים אותנו לכיוון יוון, ספרד פורטוגל ואירלנד, ביוון מפגינים גם עכשיו אבל, על מקום עבודה ופרוסת לחם. עכשיו הפגנות מוכוונות בבירור פוליטית להפלת השלטון..
  1. אבל אירלנד היא המודל של נתניהו לכלכלת שוק משגשגת. טוקבקיסט מטעם- תלמד את החומר לטוקבק הבא!
  2. אירלנד היא הדוגמה של נחמיה שטרסלר ולא נתניהו,העובדות מדברות עצמן אנחנו רחוקים מהם ולטובה. כמוך יביאו אותנו למצב שלהם

   תקרא את המאמרים של שטרסלר מלפני שנתיים כל דחף ללמוד מאירלנד, היום הפגינו בספרד במחאה על, פינויים שהבנקים מבצעים לאלה שלא שילמו משכנתא. והם הדוגמה שלך ???

  3. הטוקבקים בשכר של השמאל מתחילים להפגיז
  4. אירלנד וספרד הן דוגמאות של נתניהו. זה אפילו כתוב במצע לבחירות 2009

   אפילו כמה חודשים לפני, לא השכיל הגורו הכלכלי, נתניהו לחזות את נפילתן של שתי מדינות אלו ושיבח את המדיניות הכלכלית שלהן.
   מדינות רווחה כמו גרמניה והמדינות הסקנדינביות (זולת איסלנד) עוברות את המשבר בצורה חלקה בסך הכל.
   הנה קישור למצע: http://www.idi.org.il/elections_and_parties/documents/halikud%2018.pdf
   אפשר גם לחפש בגוגל "מצע הליכוד לכנסת ה-18"

  5. אירלנד וספרד הן דוגמאות שביבי נתן במצע הליכוד 2009 לכלכלות שביצעו רפורמה חיובית ומהן ישראל צריכה ללמוד

   חפש את המצע בגוגל, ואידך זיל גמור.

 65. 5
  החולצה כחולה והיא עולה על כל העצבים - די מספיק עם המניפולציות של תנועות הנוער של פעם מהעבר הרחוק
  1. אתה נפיחה לא קטנה. בטח הילדים שלך הקפיצו בזמן הזה טקילה...

   חבל שאנשים כמוך באים לעולם.

 66. 4
  ממשלה בורגנית לכל דבר.!!!

  מחנה הימין שטוף כולו בבורגנים שאין להם כל קשר עם עם ישראל ומדינת ישראל. הם משתמשים בכוח האלקטוראלי לצרכיהם בלבד.לא הבנתי מעולם מדוע אנשים נגררים לבחור בבורגנים שאין להם קשר אמיתי עם הציבור.
  אני מתגורר בקרני שומרון סולד מהמדיניות הכלכלית והאכזרית של נתניהו ושותפיו. כבר אמרתי לא פעם שנתנחהו מאד מסוכן כלכלית לעם בישראל.

  1. שהממשלה הדפוקה הזו תפנה מקומה לכוחות שיוכלו להוביל אותנו במהרה למצב שבספרד, יוון, פורטוגל, אירלנד וכו.
  2. אירלנד זה המודל של ביבי, חפש ציטוטים מלפני כמה שנים.
  3. סולידריות עם מפגיני צדק חברתי ביוון שהעלו את מספר חברי הפרלמנט הניו-נאצים. טימטום אחד גדול
 67. 3
  מילון המערכת לסיקור המחאה החברתית

  1,000 אנשים = מאות בודות
  "החל להאסף קהל" = כמויות שכנראה אין מה לדווח עליהן אחרת היינו מציינים מספרים
  "השתמשה באלימות רבה" (המשטרה) = לא חילקו פרחים לאנשים שחסמו רחוב בתל אביב ללא אישור
  "המחאה החברתית מתחדשת" = אנחנו כל כך שונאים את נתניהו שאנחנו ממש מבקשים מכם לצאת לרחובות באיצטלה של "מחאה חברתית" כי בכל דרך דמוקרטית לא הצלחנו להעיף אותו.

  1. לתל אביב בלבד הגיעו בסביבות 7000 איש
  2. שכחת להזכיר את הפמפום של התקשורת השונאת את נתניהו
  3. הטוקבקיסטים בתשלום של ביבי עובדים קשה היום....
  4. ערן היקר האם אתה מצטט את המדריך לטובקיסט שכיר של ביבי או שזאת המצאה פרטית שלך

   מוטב לך שבמקום לשבת בבית ליד המחשב ולירות לעצמך ברגל בעזרת מקלדת תרים את הראש שלך סןף סוף תסתכל קצת על עצמך ותצטרף להפגנה בטח גם אתה איזה עובד קבלן בשכר מינימום

  5. הטוקבקיסטיםים בתשלום של השמאל עובדים קשה היום
  6. ערן יקר, אל תכתוב אם לא היית ברחוב
  7. מה משלמים כדי לכתוב מה שאני חושב? איפה? מגיע לי יותר מכולם!
  8. נעה, את קלישאה.
  9. השאלה העיתונאים שלא נשאלה - מי מממן את ה"מחאה" הזאת
  10. גם המצביעים הם בתשלום ?

   באיזה יקום מקביל את חיה בדיוק ? רוב העם עם ביבי ונגד אוסף ההזויים המוזרים שלכם. הימין הוא הרוב הגדול. אתם מיעוט נידח ושולי. תתחילו להפנים.

  11. זו הייתה הצהרה בולטת: לא במימון של מפלגות. לא ימין ולא שמאל.

   "כולם באו לכאן בהתנדבות."

   ("ואם אתם רוצים, שימו בבקשה שקל שיהיה לנו ממה לממן את צעדת המיליון...")

  12. מי משלם עבור ההתנחלויות?
  13. לנעה - אני ממש לא "בתשלום", אפילו לא הצבעתי לאף מפלגה שנמצאת בקואליציה (וזה הישג לא מבוטל בימינו). מצד שני - אני לא שקרן ואני לא מוכן לקבל תקשורת שמנסה לייצר מציאות כי היא לא אוהבת את ראש הממשלה. לא ייתכן שבכל פעם שיש דעה שונה מזו של עורך העיתון מייד יפגיזו הטוקבקיסטים בטענה שזה "בתשלום"
 68. 2
  נמאאאאאאס מהפגנות

  די כבר שיהיה שקט נמאס כבר מהפגנות כל דבר קטן מחפשים תירוץ לדפי ליף ואוסף המשועממים

  1. נמאס מציניקנים כמוך
  2. רוני היקר/ה לא מההפגנות נמאס אלא מהטובקיסטים השכירים של ביבי ושות

   מוטב לך שבמקום לשבת בבית ליד המחשב ולירות לעצמך ברגל בעזרת מקלדת תרים את הראש שלך סןף סוף תסתכל קצת על עצמך ותצטרף להפגנה בטח גם אתה איזה עובד קבלן בשכר מינימום

  3. הפגנות במימון הקרן החדשה
  4. אנחנו יודעים שנמאס לך, שרה. אלא שמה לעשות? המדינה הולכת לקיבינימט, ומי שלא היה לו שכל לעזוב בזמן מנסה נואשות להציל את הספינה הטובעת.
  5. נראה לך שזוג צריך לרכוש דירה ממוצעת אחרי 20 שנות עבודה
 69. 1
  תפגינו על הנושאים הבאים:

  ביטול האגרה.
  ביטול תאגידי המים והעמדת המנהלים לדין.
  ביטול תקציבים לישיבות ואברכים שלא תורמים למדינה.
  איסור על בדואים לשאת יותר מאישה אחת.
  מי שמוליד הרבה ילדים לא יקבל קיצבאות מהמדינה.
  איסור על חברות וגופים במדינה לכתות באותיות קטנות את הדברים החשובים בחוזים שונים
  על מנת להטעות ולרמות את האזרחים.
  לבדוק למה חוב קטן במדינה תופח לאלפי שקלים בזמן קצר ומי ואיך מחשבים את את החובות האלה.

  1. צודק בהחלט -זו הפגנה פוליטית בהתאם למזג האוויר
  2. שלם חובותיך בזמן והם לא יתפחו בכל השאר אתה צודק והוסף גם את סגירת המוסד לבטוח לאומי שאינו אלא מסחטת מיסים
  3. קיצבאות למרובי ילדים - אסון

   סאחטיין ש' - העזת לגעת בפרה הקדושה מן ההרסניות ביותר של החברה הישראלית . כאילו לא די בחמדנות של בעלי ההון-שלטון, כולנו נאלצים לחלוק במעט המשאבים והרווחה שיש כאן כאשר משפחות עניות מעמיקות את העוני שלהן ושלנו ע"י ריבוי מטורף ושאינו בר-קיימא.

  4. סליחה, מי זה 'תפגינו'? מישהו חייב לך משהו? אני עובדת בשבילך?

   כל נהגי המושב האחורי האלו, שיש להם עצות לכולם, ועוד מתלוננים כשלא מקבלים את עצותיהם הנבונות. תואיל בטובך לצאת מהבית, לרדת לרחוב, לדבר עם המפגינים והמפגינות האחרים, ואז תוכל אולי להשפיע ולשנות גם על תוכן ההפגנות וגם על אופן ההפגנות.

  5. ביטול חופש השביתה במונופולים.

   כך חברת החשמל, הנמלים כולל התעופה ,מקורות, הרכבת ,חמולות בעיריות וברשויות המקומיות ,והרבה עובדי מדינה אחרים ,לא יוכלו להתעשר על חשבון משלמי המיסים על ידי התעללות בציבור בלי הגנה לאזרחים.
   הם מקבלים שכר של עשרות אלפי שקלים לחודש מעל הממוצע במשק ,ומנפחים את המצבה כך שנשדדת הקופה הציבורית.
   ולא שבמשטרה או בצבא בהן אין זכות שביתה התנאים גרועים.

  6. מס הכנסה של 90% על הכנסה מעל 30K לחודש - ליחידים חברות והון כמה מפליא שזה היה המצב בארה"ב עד שנת 1972(ניקסון) מאז ארה"ב והעולם מתדרדרים לרעפיטליזם