אלי ישי: להכניס את כל מהגרי העבודה והפליטים לבית סוהר או מתקן שהייה

שר הפנים הגיב למעשי האלימות האחרונים המיוחסים לזרים בדרום ת"א, ואמר כי מי שמוגדר פליט יוכל להישאר בישראל, אך מדובר בבודדים

שר הפנים, אלי ישי, התייחס הבוקר (רביעי) בגלי צה"ל לסוגיית מהגרי העבודה והפליטים, על רקע שורת הדיווחים בשבועות האחרונה על מעורבותם הגוברת במעשים פליליים. "הייתי מכניס את כולם ללא יוצא מהכלל לבית סוהר או מתקן שהייה - ומשם לתת מענק עזיבה ולהחזיר אותם למדינתם", אמר ישי. הוא הוסיף כי "כל מי שמוגדר פליט, ומדובר בבודדים, יוכל להישאר כאן. אי אפשר להפקיר את בטחון אזרחי ישראל".

בתגובה לדברי אמרו במוקד לסיוע עובדים זרים כי "מצער ששר בממשלת ישראל מנצל את המצב כדי לשחרר הצהרה גזענית על בסיס שבועי. מעשה פשע של יחידים אינו סיבה להכתים ציבור שלם ולכלוא אותו. להחיל ענישה קולקטיווית על בסיס דת או צבע עור. מדובר בנוהג שמתאים לזמנים אחרים בהיסטוריה".

דבריו של ישי מגיעים על רקע הדיווח מאתמול לפיו המשטרה עצרה ארבעה מבקשי מקלט מאריתריאה בחשד כי אנסו בת 19 ברחוב השרון סמוך לתחנת המרכזית בדרום תל אביב. הצעירה, תושבת דרום הארץ, העידה כי הגיעה לבלות באחד המועדונים באזור וכשסיימה את הבילוי יצאה מהמקום והחלה לעשות את דרכה לכיוון התחנה. לדבריה, הארבעה התנפלו עליה בדרך, קרעו את בגדיה ולבסוף אחד מהם גם אנס אותה.

אירוע דומה אירע על פי החשד ביום העצמאות כשנער ונערה התלוננו על ניסיון אונס, תקיפה ושוד, שעברו בידי מבקשי מקלט סמוך לרחוב לוינסקי בדרום תל אביב. השניים בילו בחגיגות יום העצמאות באזור וצעדו לכיוון התחנה המרכזית. לטענתם, הם נתקלו בקבוצת מבקשי מקלט ששהו במקום. שלושה מהם החלו לתקוף אותם, כאשר הנער ספג את עיקר המכות. הנערה ניסתה לסייע לו אולם אחד התוקפים אחז בה וניסה לקרוע את בגדיה. לטענתה, התוקף ניסה לאנוס אותה לעיניהם של חבריו, שהתבוננו במתרחש. לבסוף שדדו התוקפים את השניים.

אתמול פורסם בהארץ כי משרד החוץ קבע בחוות דעת רשמית כי אין מניעה מבחינת המשפט הבינלאומי לגרש את כל אזרחי דרום סודאן הנמצאים בישראל בחזרה לארצם. משרד החוץ המליץ "לבחון באופן פרטני" את מצבו של כל נתין דרום סודאני שיבקש מקלט בישראל, כדי לוודא שאין סכנה לחייו.

בדיון שהתקיים בתחילת החודש בוועדת הכנסת בנוגע לבעיית העובדים הזרים, אמר מפקד מרחב יפתח במשטרה, ניצב משנה דוד גז, כי מנתוני המשטרה עלה כי חלה עלייה משמעותית במעורבות זרים בפשיעה. עם זאת, המשטרה לא חשפה את נתוניה העדכניים בעניין.

במקביל, התרבו בשבועות האחרונים ניסיונות הפגיעה בעובדים זרים בדרום תל אביב. בסוף אפריל נזרקו שלושה בקבוקי תבערה בשלושה מוקדים, בתוך שעה לעבר בתי זרים בשכונת שפירא. התוקפים בחרו בקפידה את היעדים ולמרות בשכונה מתגוררת אוכלוסייה יהודית גדולה, בקבוקי התבערה כוונו רק אל דירות של זרים, כולם ממוצא אפריקאי. שבוע לאחר מכן התרחש אירוע דומה. בשני האירועים לא נגרם נזק לנפש. בנוסף, במרכז מסיל"ה, מרכז סיוע לאוכלוסיית הזרים התקבלה שיחת טלפון מגבר אלמוני שאיים כי המרכז יהיה הכתובת הבאה לבקבוק תבערה.

בשבוע שעבר ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, מכתב לראש הממשלה בעניינן של שכונות הדרום. הוא שב במכתב על טענה שהוא משמיע זה זמן רב, לפיה אין זה תפקידה של העירייה למצוא פתרונות לבעיית המסתננים. "לא ניתן להמתין עוד למימוש הבטחות של בניית גדר שתארכנה שנים בעוד מצוקתם של תושבינו היא כאן ועכשיו. עשרות אלפי מהגרי עבודה והמסתננים כבר חיים פה, אלפים מצטרפים אליהם מדי חודש, ואין בממשלה מי שלוקח אחריות על הטיפול בהם. אי אפשר להתעלם מצורכיהם כבני אדם ולצפות שלא יפנו לפשע. לעיריית תל אביב-יפו אין את הכלים לקבוע את המדיניות כלפי מהגרי עבודה ומסתננים במדינת ישראל. זהו תפקידה של הממשלה", כתב.

הירשמו עכשיו: כל חדשות היום אצלכם במייל מדי יום
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 99
  אלי ישי מול ארגוני הסיוע

  אלי ישי עמוד איתן מול ארגוני הסיוע הממומנים בכסף זר ממדינות (סעודיה)
  ששמו להם למטרה לערער מאזן דמוגרפי ולהקטין משקל היהודים במדינת ישראל

 2. 98
  יש לי כלב

  יש לי כלב עם לב אדם ויש לי שר עם לב של כלב. אלי ישי למה לא פתרון סופי ?
  הפנה תקציבים ובמקום לבנות מחנות מעצר, בנה תאי גזים ומשרפות ואל תשכח, תמיד אפשר לייצר סבון בצבע שחור כמו שעשו הצוררים הנאצים לעמנו.

 3. 97
  ליישב את כולם מחדש...אחרת נצטרך למצוא להם פתרון סופי...

  הפאשיזם כבר כאן..!!

 4. 96
  איך מדינת ישראל קולטת העליה לא מסוגלת לקלוט פליטי מלחמה ואפריקאים רעבים?
 5. 95
  אלי ישי, לאף אדם אחר מלבדך לא הייתי מאחל את זה: שתרגיש מה זה להיות פליט ומה זה להיות עני

  שתעבור תלאות ותגנוב גבולות, אפילו כ"סתם מהגר עבודה" ושאף אחד לא יהיה מוכן להעסיק אותך. שיאשימו אותך בזה.

  1. אתה מזה צודק! תגיד אתה אישית מוכן למכור את רכושך ולחלק אותו לפלטי ועני העולם? רוצה אני להזכיר לך שבארץ הזאת ישנם מאות אלפים שחיים מתחת לקו העוני שעומדים בתור לפני החגים כדי לקבל מזון. אותם פליטים היו פלטים כשהם עברו מארצם למצרים. שם הם כבר ברחו מאימת המלחמה. הם שילמו סכום ניכבד של כסף ועברו תלאות נוספות כי ידעו שהגבול כאן פרוץ מדיניות האכיפה רופסת ורמת החיים גבוהה. בארץ ריבונית ברגע שאדם ניתפש מסתנן ננקצים נגדו סנקציות מידיות ואין לא שום אפשרות להתלונן 'שאף אחד לא מוכן להעסיק אותו''. שוב פלטים הם היו במצרים. כשהם החליטו להמשיך לנדוד לארץ יותר אטרקטבית מבחינתם, הם כבר לא פליטים שבורחים מזועות המלחמה..
 6. 94
  המסתננים והגבולות

  א. את כל האשמה יש להטיל על השלטון במדינה ובעיקר על שר הפנים אלי ישי, ועל כל מי שתפקידו להגן על גבולות הארץ.
  ב. בגלל חוסר המעש והמחדל שלהם הפתרון: כל מי שהוא פליט יטופל על פי החוק והאמנה הבינלאומיים.
  ג. כל מי שנכנס באישור למטרת עבודה יטופל על פי חוק דיני עבודה בישראל. ד. כל מי שהסתנן יגורש מ ן הארץ ללא התחשבות במצבו הביטחוני, המשפחתי והכלכלי תוך חצי שנה מכניסתו לארץ.
  ה. שהייה מעל חצי שנה המסתנן יגורש מיד, אך גם שר הפנים וכל הקשורים למחדל ההסתננות – יענשו.
  ו. לגבי מסתנן: כל מי שעובר עבירה פלילית, כלכלית ומוסרית יגורש לאלתר בהחלטה פוליטית ללא התערבות משפטית.

 7. 93
  אלי ישי מצחיק.למי אתה אומר זאת? לקבה? אתה הממשלה! אך הממשלה מתקפלת מיד כשהשמאל הקיצוני פועה.
 8. 92
  להעביר את כולם מגן לוינסקי לגני יהושוע
 9. 91
  לא לשכוח את המסתננים ממרוקו
 10. 90
  השר צודק.ועכשיו תתחיל לבצע.נא לקחת אותם לציידם במזון ובקצת דולרים-כי אנו יהודים ולהוציאם במיידי !!!! ליכודניקים-לא תבצעו--נזכור זאת בבחירות
 11. 89
  אלי ישי (או הוריו) הם לא מסתננים מאפריקה בעצמם?
  1. שיאים חדשים של דמגוגיה נשברים כל יום. מאיפה השנאה לבני-עמכם, לצד ליקוק ישבנם של עבריינים זרים המטילים את מימיהם על חוקי מדינת ישראל?
 12. 88
  מגיני העובדים הזרים מפקירים אותנו

  למעשי אונס, שוד, רצח ועוד
  הגיע הזמן לשלוח את כולם לארצם, לנקות את דרום תל אביב שהפכה לסכנת נפשות
  רצוי להתחיל בפעולה מיד!!!!!
  די לצביעות

 13. 87
  ציטוט: בתגובה לדברי אמרו במוקד לסיוע עובדים זרים כי "מצער ששר בממשלת ישראל מנצל את המצב כדי לשחרר הצהרה גזענית על בסיס שבועי. מעשה פשע של יחידים אינו סיבה להכתים ציבור שלם ולכלוא אותו. להחיל ענישה קולקטיווית על בסיס דת או צבע עור. מדובר בנוהג שמתאים לזמנים אחרים בהיסטוריה". - אני באמת תוהה איפה האנשים האלה חיים. מדובר במסתננים שנכנסו לכאן בניגוד לחוק, מה לעזאזל הקשר לדתם או צבע עורם. אתם גורמים לנזק לא ישוער. ומרתיעים את השמאל השפוי. אני בעצמי כבר שוקל ברצינות לא להצביע כלל לאחר שכל השנים הצבעתי למרצ. יש להרחיק מהגרי עבודה מסתננים, ומי שנתון בסכנה מוחשית, לתת לו עוד זמן עד שיירגע.
 14. 86
  פליטי סודן ומסתננים - לצפון תל אביב לרמת אביב לסביון ולכפר שמריהו. שם גרים מיופיפי הנפש הצבועים והתחסדים שדורשים משכונות דרום תל אביב לוותר על זהותם ולספוג את הסודנים. ולספוג את הפשיעה ואת המחלות. ישי צודק לחלוטין
 15. 85
  לא מדובר בגזענות. הם אינם אזרחי המדינה ושוהים בה שלא כחוק.
 16. 84
  אולי כדאי שעורכי המדור ירגיעו את הטוקבקיסטים פה ויצנזרו חלק מהתגובות

  את אלי ישי בעזרת ה' נרגיע כבר בקלפי .

 17. 83
  צמברלין מודיע שאין פתרון לבעיית הפליטים היהודים 10.11.38

  מר נאויל צ'מברלין, את מיטב רצונה של ממשלת בריטניה לסייע לפתרון הבעיה ולעשות את כל אשר בידה כדי לבוא לעזרת הפליטים היהודים האומללים. הממשלה התקשרה לשם כך עם מושבות ודומיניונים, אלא שמן החובה לומר מראש כי האפשרויות בקיסרות הבריטית לפתרון בעיה חמורה זו הן מצומצמות. הייתי מכניס את כולם ללא יוצא מהכלל לבית סוהר או מתקן שהייה

  1. אלוהים ישמור, לכו תלמדו את העובדות!

   בריטניה חסמה הגעת יהודים לא"י בניגוד להתחייבותה במנדט. לא משנה כרגע זכותנו ההיסטורית והעובדה שא"י היא המולדת היהודית, אלא שבריטניה התחייבה לקלוט יהודים בשטח כתנאי לקבלת המנדט. המסתננים עוזבים את המדינות שלהם, בהן אין מלחמות ואף-אחד לא רודף אותם, ומגיעים לכאן בשביל חיים טובים יותר, לא בשביל להציל את חייהם. תחכימו! בבקשה!

 18. 82
  וואללה!כל פעם שמרוקאי מתערס-נגרש י'ח רבבות מהם למרוקו.בתוך יומיים ננקה המדינה!
  1. עוד פעם אתה? לא נמאס לך לחזור על עצמך עם השטות הזאת?
 19. 81
  בירור

  לפני כשעתים רשמתי מיספר תגובות. אף אחת לא התפרסמה. למה? אם אתם מסננים תגבות אז תרשמו מה הקרטריון לסלקציה, גוון פולטי, איזור מגורים או מה? לא מתאים לכם

  1. התנצלות

   לקח קצת זמן, אבל תגובותי פורסמו. תודה.

 20. 80
  בנתיים החיים שלנו ושל ילדנו בסכנה ממשית!אנחנו נשלם ביוקר על הישארותם פה!חייבים להחזיר אותם למקום שממנו הגיעו כי הישארותם כאן היא הרסנית ומסוכנת עכשיו והרבה יותר בעתיד!
 21. 79
  לגרש את אלי ישי ומפלגתו

  ^^^

 22. 78
  באנגליהמאנגליה אנגליה כולם ישר למתקני מעצר וכליאה

  תפסווכליאה פסו אותי עובד בקניון באנגליה, שהיתי שבוע המתקן מעצר וכליאה. היו איתי אלפי אפגנים, סודאנים, הודים פקיסטנים ואפריקאים. חלקם שוהים במתקן שנים. לא משחררים אף אחד, שנים הם בדיונים אם הם פליטים או לא, והמחנה המעצר הגדול בכלל נמצא בכניסה למנהרה בצרפת, שם אלפים כלואים באוהלים, גם בחורף, ושתי הממשלות אנגליה וצרפת מתנערות מהם ורק ארגוני סיוע תומכים בהם. אני תמיד בעד להתנהג כמו מדינה אנגליה נאורה, מה שטוב להם טוב לנו. כולם למעצר לכל החיים. שישארו במצריים, שם יש להם חופש

 23. 77
  אולי נכניס את אלי ישי למתקן שהייה? למה לא?

  אחרי הכל, אם אפשר לכלוא אנשים בלי משפט ובלי שביצעו פשע, רק בגלל שהם פליטים (כן, אלי ישי, די לשקר, אתם אפילו לא בודקים את בקשות המקלט של אריתראים וסודנים, היות שהם זוכים להגנה קולקטיבית), אולי אפשר לכלוא את אלי ישי בלי שביצע פשע. ואולי בהזדמנות חגיגית זו, גם את מיכאל בן-ארי, ואת אחמד טיבי לשם השיוויון. ואולי גם את עינת וילף. ואת זהבה גלאון. ואת יוחנן פלסנר וראלב מג'אדלה ואורי אריאל, ובעצם את כל חברי הכנסת.

 24. 76
  הסתכלו מה קורה בפרברי פריז ותבינו לאן אנו מתקדמים.
 25. 75
  צבועים...

  צריך להפסיק בכלל את יבוא העבדים לארץ, אבל בואו נראה את כל המגיבים החכמים והשר מסתדרים בלעדיהם, קדימה לבניין ולחקלאות...
  אם רוצים עבדים אז מקבלים גם מסתננים וגם אלימות גדולה יותר...

 26. 74
  אני: להכניס את כל המתנחלים והחרדים לבית סוהר או מתקן שהייה
 27. 73
  הם מסתננים ולא פליטים.

  לפי אמנת האו"ם אדם נחשב פליט רק למדינה הרשונה שאליה הוא נמלט שזוהי מצרים כאן הם מסתננים.

 28. 72
  בושה, אין טיפת נאורות, למדינה כמו שלנו למודת עליות מתרבויות שונות ,אין כלים הומניטריים לקליטה מכובדת של פליטים
 29. 71
  ומה עם ה"פליטים" ממרוקו כמו אלי ישי? גם זה באפריקה!
  1. לא גאטוגרף אלא ג'יראף.
 30. 70
  ואני חשבתי כי בישראל אדם נחש זכאי עד שיוכח אחרת
  1. זכאי?

   אנשים שמסתננים באישון לילה מגבול מיצרים זכאים? ראו מה קורה למסתננים בארצות מתוקנות.

 31. 69
  אלימות נגד אלימות נגד אלימות יותר אלימות

  למה לא להסתייע בתכניות שיקום, ללמד מקצועות ויזמות ולהפוך אותם לשגרירי ישראל באפריקה? גם נרויח חברים גם תפסק האלימות כי תהיה מסגרת ותנאים אנושיים וגם מרויח יחב"ל. אבל מי חושה חיובית כאן?

 32. 68
  ההשוואה בין פשיעת אזרחים חוקים לבין מסתננים היא אבסורדית. בניגוד לאזרחים שלגיטימיות שהייתם כאן אינה מוטלת בספק.מהגרים לא חוקים אינם לגיטימים אפילו לא פשעו כלל. אחריות המדינה גדולה יותר כי היא יכולה למנוע לחלוטין את פשיעת המסתננים על ידי גרושם או כליאתם עד שיסולקו צעדים שאינה יכולה לנקוט לאזרחים חוקים.במובן הזה כל פשע של מסתנן חמור יותר לא מבחינת הקורבן כמובן אלא כאחריותה של המדינה.
 33. 67
  סוף סוך יש לו משהו חכם להגיד....
 34. 66
  אין בצפון תל-אביב ובכל שכונות היוקרה, ול אחד שישכיר דירה לעובדים זרים גם חוקיים, ובעיית השוהים הבלתי חוקיים היא בלעדית של אזורי העוני וההזנחה.

  בהתבוננות על ה מוחי כולם תושבי האזורים החלשים, ואילו מגיני העובדים הזרים הם יפה נפש צבועים, שמוכנים לעשות הכל שלא יגורו בקרבתם, מטרתם בעיקר להכפיש את המדינה והרשויות. לא יתכן כיח יאפשרו לאנשים לחדור לארץ להפקירם לרעב ועוני, ולעמוד מנגד למצוקת הקרבנות של התופעה, תושבים שחייהם ממילא קשים, על המדינה לסגור את הגבולות, לגרש מיד כל מסתנן לארצו, פרט לאלה המוגדרים פליטים, ע"י מוסדות האו"ם ואלה ממש ספורים.

 35. 65
  איפוא צבועי "הארץ" שיצאו להגנת המגורשים?
 36. 64
  וענישה קולקטיווית לתושבי דרום תל אביב, זה כן בסדר???
 37. 63
  ישי כותרות בעתון זה טוב ויפה

  עכשיו באותה נחישות, יש לבצע, וזאת עוד טרם ראינו

 38. 62
  אני הייתי מוסיף גם את המעסיקים שעןבדים אצלם פלסטינאים
 39. 61
  הצעה לכל שונאי הדתיים ולשונאי המזרחיים שמצאו כאן הזדמנות להשפריץ את שנאתם; אתם כלכך טובים ונדיבים על חשבון אחרים, אז הגיע הזמן שגם אתם תיקחו חלק בנטל, תתארגנו ותאמצו לרחובות ולבתים שלכם קבוצות מהגרי עבודה ותדאגו להם כל היממה, כל הזמן. אחכ נשמע מה יש לכם להגיד. קפיש?
  1. אני בעד. לגמרי בעד.
 40. 60
  שר הפנים כאחרון התגרנים בשוק

  לאחרונה היינו עדים לשליפות מותן מביכות של שר הפנים שלנו. על שירו של גינטר גראס הגיב כבוד השר בהכרזה על הסופר חתן פרס נובל כפרסונה נון גראטה. אם ינסה להכנס לישראל יגורש מיד. על הפעילות הפלילית של אחדים ממבקשי המקלט מאפריקה הוא מגיב בהכרזה שיש לגרש את כולם מיד. האם גירוש מבקשי המקלט (שגם לדעתי חלקם אינם פליטי חרב ואינם מוגדרים כפליטים הראויים למקלט) יוריד את מפלס האלימות ברחובותינו? האם בני סלע, ארז אפרתי, אנסים, פדופילים או רוצחים כדוגמת אלו שדקרו למוות את גדי ויכמן כולם כושים שהסתננו לארץ? שר הפנים הוא כשלון בכל מובן, נבער מדעת וחמום מזג, כעת, כשקדימה הצטרפה לקואליציה, ניתן להפטר סוף סוף מטבעת החנק החרדית עדתית ולהקים ממשלה חילונית ושפויה יותר.

 41. 59
  אנחנו לא פח הזבל של העולם יש לנו מספיק בעיות משלנו
  1. אנשים כמוך, למשל

   בעיה רצינית לדמוקרטיה ולזכויות האדם

 42. 58
  התבטאותו האחרונה המחרידה (הגזענית לשמה) של "השר" אלי ישיי...

  אני מזועזע מהתבטאותו האחרונה של מי שקורא לעצמו "שר" בממשלת-ישראל...
  במקום להתמקד ולעבוד על מימיון עבודות-קהילתיות בכל הקשור להוראת-השפה העברית, הדרכה/אימון הקשור למקומות עבודה והשתלבות חברתית, השר "הנכבד" מבזה את שמו ואת שם מדינת ישראל אותה הוא מייצג, בהצעתו למגר את כל המהגרים האפריקאיים לארץ מוצאם (אולם, שום מילה על האלימות והפשע של ההגירה הרוסית או של כל הגירה מארץ אחרת!). לשר יש לכאורה שפע זמן, אנרגיה (וכספי הציבור) לבזבז על שליליות שכזו ועצלות תהומית (המתאימה לבורותו המוחלטת!) לעבוד על מציאת פתרונות חיוביים למצבים אנושיים-חברתיים טבעיים מאתגרים!

 43. 57
  אלי ישי כל כך השנאת את עצמך על העם בגלל שאתה מפלג מגזרים שעכשיו כשאתה אומר משהו חכם שצריך לעשות באופן דחוף לפני שהם מחסלים לנו את המדינה אנשים עיוורים וזוכרים לך רק את הרע. אנשים תתעוררו, אין מניעה לעזור לאפריקאים אבל מה שקורה פה זה שכל אפריקה מנסה להגיע לכאן, כל חודש המספרים רק עולים וזה לא יגמר עם לא נחזיר את כל מהגרי העבודה בחזרה ונפעיל מדיניות גבול אגרסיבית כמו ארה"ב על גבול מכסיקו. אני בטוח שאף אחד כאן לא רוצה להפוך למיעוט במדינה של עצמו, סבא שלי היה כבר בסרט הזה וראינו איך זה נגמר. אז בבקשה מכם מי שיש לו אפשרות ללחוץ על הפוליטיקאים שיעשה משהו, זה יפגע בכולם בסוף גם בתושבי צפון ת"א, דרום השרון, קיסריה, בקעת אונו, רחביה, דניה. ההגדרה של גבול זה הפרדה. אם אני רוצה להכנס לארה"ב ולחיות שם האם הגבול שמור באותה צורה? שמעתם על ישראלים שנתפסו עובדים בלי אישור בארה"ב? ישבו בכלא, גורשו עם חותמת שחורה בדרכון. אני מבקש ממכם לשים בצד את כל הקישקושים העדתיים האלה, חצי מדינה מעורבבת, די.
 44. 56
  אתם רק מדברים ולא עושים דבר

  האם לא מספיקה לנו הבעיה הפלסטינית שאין לה פתרון ?
  מדוע אתם יוצרים בעיה נוספת של כל מיני אפריקאים מי יפתור את הבעיה הזו בעוד 50 שנה ? האם גם אז יפה הנפש יגידו שצריך לתת להם מדינה בדרום ת"א ? מדוע אתם מקשים על תושבי דרום ת"א שברובם הם אנשים קשי יום ?
  לא דיי שלא משקיעים דבר וחצי דבר בשכונות דרום ת"א אז צריך גם להוסיף לתושבים סבל נוסף ? מדוע יפה הנפש מצפון ת"א לא מארחים את אותם פליטים בתכנית ל' למשל או בבלי או אולי ברמת אביב ג' למה שלא יארחו את אותם פליטים בהרצליה פיתוח או בכפר שמריהו ?
  בגלל שלכל אזרח שם יש 2 עורכי דין ובגלל שמדינת ישראל מחפשת אוכלוסיה חלשה שאין לה גב ששווים רק ללכת לצבא ולשלם את המסים ואפשר להתעלל בהם בלי סוף !
  ואסיים למזלי הטוב אני לא גר בדרום ת"א ולא זקוק לחסדים שלכם .

 45. 55
  שמאל תומך בזרים התופסים מקומות עבודה לעובדי כפיים ישראלים וגורמים להורדת השכר של העמלים הישראלים
 46. 54
  אם היית יכול, אלי, היית אוסר ומגרש את כל מי שאינו יהודי

  (פרט לכמה גויים של שבת)

  ואם היית יכול עוד יותר, היית אוסר ומגרש גם את כל מי שאינו שומר מצוות.

  1. אני מסתפק בגרושך שלך
 47. 53
  אלי ישי צודק במאה אחוז, וכל מבקריו עוד יצטערו כשהמצב יעיר אותם משנתם. אין לכם מושג מה הולך ומתפתח כאן במדינה. תצאו מהסרט של היפיפות ותתחברו למציאות. זה לא קשור לשנאת זרים, נראה אתכם במצב שבו ביטחונכם האישי מתערער, של נשותיכם, של אחיותיכם ושל בנותיכם... פריצות לבתיכם... תתעוררו!
 48. 52
  צודק!
 49. 51
  גם אם יש הגיון כלשהוא באמירה - אין הגיון במי שאומר אותה . אדם כל כך ירוד .

  בואו נכניס את כל אנשי המפלגה שלו לכלא - כי יש בה עבריינים .
  ונכניס את כל אנשי העדה שלו לכלא - כנ"ל .
  השמיים הם הגבול .

 50. 50
  הלאה הגזענות

  מי שנראה כגזען מדבר כגזען ומתנהג כגזען הוא גזען
  היצור הנ"ל הנקרא שר הפנים בונה את הקרירה הפוליטית שלו על שנאת האחר כמו.....כל השאר כל מטרתו להרבות שנאה ונבערות ולהנציח אותה כדי שתהיה לו ולשולחיו תכלית פוליטית

  1. גזענות היא לטעון שהשחורים צריכים להגיע למדינות ה"לבנות", ושאלה בתורן חייבות לסייע להם.

   הנה, בדרום-סודן נלחמו שחורים למען העצמאות - וניצחו. למה האחים שלהם לא יכולים לחזור ולעשות בדיוק אותו דבר? הם יכולים, ועוד איך יכולים. מי שחושב אחרת (ארגוני ה"סיוע" ו-, כמה עצוב, גם השחורים עצמם) - הוא הגזען.

  2. תפסיקו לייבא הנה מאות אלפי פולשים אפריקאים ולהציף את בתי המשפח בעתירות למענם, ואז לא תהיה לאלי ישי שום סיבה לפעול נגד פולשים כי לא יהיו פולשים. אתם יוצרים את הבעיה כדי לחבל במדינה ולחסל אותה ומנסים להדביק את הגזענות שלכם נגד העם היהודי לכל מי שמנסה לפתור את הבעיה.
  3. למה שלא תארח אותם אצלך ?
  4. חשבת פעם למה היה מהתחלה מלחמה בדרום סודן?ברור שהמדינות הלבנות צריכות לעזור, הן אחראיות ל99 אחוז מהבעיות שם
 51. 49
  אם כבר מעצרים המוניים -יש להתחיל באנשי ש"ס
 52. 48
  אילו האוטובוס הנוהג להביא מסתנני עבודה חדשים לגינת לוינסקי, היה פורק בפארק הירקון, המלל של יפי הנפש חסרי האחריות היה משתנה מהקצה לקצה.
 53. 47
  אני ממש לא איש ש"ס אבל הוא צודק לחלוטין
  1. זהו, יואב/דנה, כל כך מהר נגמרו לך השמות?
 54. 46
  כל תעמולת הימין בשקל הגיע להקיא, לתמוך בברחן מהכרמל - פודל של ליברמן וביבי, איש לא ראוי, שמזמן היה צריך להניח את המפתחות ולהתפטר. הוא לא היחידי. אבל בשלטון מושחת ימני, כל הבאבות דוגמתו מפקירים והורסים את המדינה. לא הפליטים מסוכנים. מסוכנים אלי ישי, ביבי, ליברמן ושות'=מהרסי המדינה
  1. נראה לי "שומר חוק" שאתה אישית מסוכן לציבור .
 55. 45
  אלי ישי פעם ראשונה בחייך שאמרת משהו לעניין , אז תתחיל לבצע לפני שיהיה מאוחר.
 56. 44
  במקום לדבר, תתחיל לעבוד
 57. 43
  התגובות המתחסדות כאן מראות שיש להעביר את האנשים האלה לצפון תל אביב ולקיבוצים.
  1. קיבוץ אילות היה ראשון לקלוט פליטים סודאנים - ואחד מהם, שכבר חזר מזמן לארצו, שואף להקים שם קיבוצים

   השכבות המוחלשות באמת סובלות מריבוי פליטים בשכונות. אבל אני זוכרת היטב תקופות של ריבוי עובדים זרים מפולין, רומניה ושאר ארצות מזרח אירופה. הללו הרבו לשתות את קשיי חייהם ובדידותם, ומעשי הפשע בקרבם היו רבים יותר מאשר בקרב פליטי אפריקה, ואינני זוכרת תלונות על כך. הפליטים הם פליטים - לא מהגרי עבודה - הם היו כאלה אם היו מוצאים עבודה, אבל פרנסה בכבוד נמנעת מהם מצד השלטונות. עוניים וסבלותיהם רבים, וכאן הם נפגשים בגזענות מצד מי שעדיין נפגע ממנה בעצמו. לממשלה, כפי שראינו רק השבוע, קשרים פוריים עם דרום סודן וניתן לפתור את הבעיה הן כאן, ע"י הפניית הפליטים לעבודות חקלאיות וכיו"ב, הן בהסכמות על מועד החזרתם לארצם. וחמלה, כן, גם קצת חמלה לחלכאים והנדכאים של העולם לא תזיק לנו.

  2. האם הקיבוץ יסכים לקלוט לשם התחלה עשרת אלפים מהגרי עבודה, ומאוחר יותר עוד כמה אלפים?
  3. מה הקשר לקיבוצים? שמעת קיבוצניק שאומר שצריך להשאיר אותם כאן?
  4. הקיבוץ קלט לפי שקוליו ויכולתו. איזו השוואה צבועה זו . האם הקיבוץ הוצף בפליטים שלא שאלו אף אחד והתנחלו שם בהמוניהם? ומספיק עם השקר המתןעב והמטומטם על גזענות. לפי זה אין יותר גזעני מחוק השבות. זו מדינת היחהודים לא טריטוריה בינלאומית שכל החפץ בה להתגורר בה .
 58. 42
  פליטי סודן

  יש לסודנים ארץ גדולה ורחבה עם הרבה מים
  שיחזרו לארצם ויחיו בה.ולא בארצנו הקטנה.

 59. 41
  התלהמות גזענית של שר מגזרי

  האם כאשר אמא טליבן חרדי מתעלל בילדיה יש לכלוא את כל החרדים?
  פשע של פליט הוא כמו כל פשע. צריך לתפוס את הפושע ולהעניש אותו.
  אבל ענישה קולקטיבית היא סם גזענות.

  1. תשובה ראויה להיקרא בלואה. אכן, ענישה קולקטיבית היא סם גזענות
  2. זו אינה ענישה על פשע זו תגובה על מיכלול בעיות שנוצרות מההגירה. צריך להיות עיוור וטיפש כדי לא לזהות את הסכנה.כרגע אילו ניצנים ו בעוד מספר שנים בעיה בסדר גודל של שטחי יו"ש.לא לבלוע ולא להקיא. עדיף כעת כי אח"כ יהיה מאוחר.
  3. תגידו, אתם מסטולים? איזו ענישה קולקטיבית? מדובר במסתננים בניגוד לחוק. ועל כן צריך להרחיק אותם, בלי קשר למעשיהם. על כל פנים את מהגרי העבודה. את אלה שבסכנה מוחשית יש להשאיר עד שיירגע.
 60. 40
  הוא צודק

  ואני ממש לא תומך בשס בנושאים אחרים, ממש להיפך

 61. 39
  לכלוא גם את הארגונים והאנשים התומכים במסתננים
 62. 38
  ישנם רבים מעולי טוניסיה ומרוקו שיש לבדוק את יהדותם.

  צריך לכלוא את כל אלו שהסתננו לקהילה היהודית ועלו ארצה.
  אני משוכנע שרבים ממנהיגי ש"ס הם בגלל מוסלמים מתחזים ואלי ישי בתוכם.

  1. אתה רוצה לטעון שמסתננים מסודם הם יהודים לכאורה?
 63. 37
  גם שאני לא מצביע ש"ס - השר ישי צודק ב 100% אלו מהגרי עבודה וכל תושבי צפון ת"א מוזמנים לשכן אותם בביתם שלהם

  גם שאני לא מצביע ש"ס - השר ישי צודק ב 100% אלו מהגרי עבודה וכל תושבי צפון ת"א מוזמנים לשכן אותם בביתם שלהם

  1. יואב???חשבנו שאתה דנה!!!
  2. שוב דנה??? אולי התיחסות לנושא הבוער? לא 'מת' על אלי ישי הקומבנטור, אבל פה יש בעיה אמיתית שעם לא תיפתר היא תתפוצץ לנו בפנים (גם לתושבי צפון ת-א)
 64. 36
  אלי ישי איפה היית קודם לכן למה לא פצית את פיך מאוחר מידי
 65. 35
  צודק, ובכלל...

  לכלוא ולגרש את כל המרוקאים, כי רובם אלימים
  ולכלוא ולגרש את כל תושבי קריית מלאכי כי רובם אנסים,
  ולכלוא ולגרש את כל הרוסים כל כולם שיכורים ומסוכנים לציבור..
  הגזענות נשפכת מהאיש החשוך הזה...והוא שר בממשלת ישראל...
  עצוב

  1. אני מבין שאין לך בת בגיל העשרה...

   שיהיה לך, תחשוב כמו ליברמן.

  2. פחד, שנאה והיסטריה לאומנית כמניע רק מייצרים עוד פחד ועוד שנאה ועוד אלימות.

   ולאומנים חסרי מעוף וצרי אופקים כמו ליברמן ישי ודומיהם לא מסוגלים לפתור בעיות, אלא רק להחמיר אותן בהתנהלות ההיסטרית והאלימה שלהם.

  3. האופק שלך הוא צר ומוגבל אתה חי בעולםשל סיסמאות נבובות. הפוליטיקאים הצבועים משאירים את העבודה לישי. ביבי אתה אשם בהצפת המדינה במסתננים מסודן ןהפיכת שכונות דרום תל אביב לגהינום.
 66. 34
  דברים נכונים, אפילו אם נאמרו מפיו של אלי ישי.
 67. 33
  למה אתה מחכה ישי? דיבורים כמו חול ואין מה לאכול ובינתים אנחנו סובלים מהם קשות ופוחדים להסתובב בשכונות שלנו!!!
 68. 32
  מסיל"ה היא חלק משירותי הרווחה של העירייה.

  לזרוק בקת"ב עליהם זה בדיוק כמו לזרוק אותו על שירותי הרווחה של עיריית גבעתיים או חולון .
  המשטרה צריכה לעצור את הטירוף הזה שכבר לא מופנה רק כלפי פליטים או ארגוני זכויות אדם, אלא פוגע גם בעובדים סוציאליים של העירייה שנשלחו לשם כדי למזער נזקים לטובת תושבי דרום העיר (גם היהודים).

  1. באיזו זכות עיריית ת"א מספקת לפולשים הזרים שירותי רווחה, בריאות וחינוך על חשבוננו?! מי הירשה להם להוציא על כך את כספי המיסים שלנו?!
  2. "פושעי ארגוני הסיוע" זה "פושעי הקרן החדשה" החדש? דבר אחד אפשר להגיד על הימין המטורף - יש שם קופירייטרים חרוצים.
  3. הימין המטורלל נדבק לאתר הארץ כמו מגיפה

   מגעיל ומקומם שהעורכים פה נותנים במה לדיבה שלהם בטוקבקים, כמו זה שקורא להעמיד לדין עובדי רווחה באשמת "פשע".

   וכאילו שאתם לא רואים את הקשר בין ההסתה של ביריוני הימין הלאומני של "אם תרצו" ודומיהם לבין זריקת בקבוקי התבערה

 69. 31
  אלי ישי מת מפחד - כח עבודה זול נכנס לארץ ומפריע לו בקומבינת אישורי העבודה לחברים הקבלנים שלו.

  שמתם לב באיזה רחוב גר עובדיה?

 70. 30
  אלי ישי האוכל חינם לא יעשה כלום. המדינה הפקירה את האזרחים.
 71. 29
  להכניס את כל רפי השכל כדוגמת אלי ישי למתקני כליאה!
 72. 28
  לא אוהדת את ש"ס, אבל בהחלט מסכימה עם כל מילה של ישי!!
  1. מכירים אותך, המגיב שגם מזייף לייקים ודיסלייקים בתשלום
  2. לא מכיר את דנה אבל לגופו של ענין זה, אלי ישי מנהל מהלך אמיץ וצודק שיסיר איום אלים כלכלי וחברתי מאלפי אזרחים קשי יום שחיים בדרום ת-א. ישר כוח למרות שאני לא מהמגזר שלך.
  3. כנ"ל. בואו לראות את הכניסה של קרית הממשלה בת"א

   כל בוקר, הכניסה כמעט חסומה מעשרות רבות של מסתננים / מהגרים / פליטים, המחכים בתור ללשכת האוכלוסין וההגירה. והכמות הולכת וגדלה מיום ליום.
   זו סכנה למדינה, אי אפשר שלא להבין זאת כשרואים את מימדי התופעה.

 73. 27
  לכלוא לאלתר את אלי ישי
 74. 26
  שניזכה לראות זאת לפני הפשע הבא

  אכן פושעים יש גם בין הישראלים, אבל מה פשענו שגם מסתננים נדבקים אלינו. זה ברור - מדינת ישראל כולה אווירת אין דין ואין דיין, כולה אווירת קרנבל ,נהגים מטורפים,ראשי ערים אנסים לכאורה, ולכאורה אשת היועץ המשפטי .....עברה על החוק, עשתה מה שאני לדוגמא לא הייתי מעיזה לעשות,להעסיק עובד זר. אין גבולות,אין שיקול דעת,אין טעם טוב. בנות יישראל במכנסיים הכי קצרים בעולם מתרוצצות ברחובות,הכל במדינה הפך לספורט אקסטרים-גועל נפש!!!

 75. 25
  השר ישי צודק. להקים מתקן שהייה סמוך לגבול מצרים, ולהעביר לשם את כולם. למי שבאמת פליט לא אמורה להיות בעיה עם מתקן מסודר שיספק לו הגנה עד שיוכל לחזור הביתה, ומי שתהיה לו בעיה - אינו פליט. כשנסגור את אפשרות ההעסקה בישראל, נראה כמה מהם באמת פליטים, ואם הם ימשיכו להגיע.
 76. 24
  מחוכמת הגזען ישי: הם גם מביאים מחלות וגם פשע. ולכן צריך לכלוא אותם. פשוט, פשוט, פשוט
  1. עד כמה מגיעה ההתחסדות והצביעות

   ה"פליטים" הללו הם סכנה ממשית לקיום המדינה במתכונת שאנו מכירים. המצב עכשיו הוא עוד טוב, ואם לא יגורשו ה"פליטים" אזי במשך דור נוסף הסכנה תתעצם לממדים איומים.
   במקרה הזה אלי ישי צודק. ואני לא מסכים שהוא גזען. הוא רוצה לשמר מדינה יהודית היחידה בעולם ולא להיות מיעוט במדינה סודנית. אולי אם חלילה מי מבני משפחתך יעבור אונס או שוד בידי ה"פליטים" הללו נראה מה תאמרי.

 77. 23
  פצצת זמן המתקתקת ברעש גדול,אבל לא שומעים זאת בכנסת ובשכונות המבוססות.

  וכל עוד לא שומעים את תקתוק הפצצה אצלם-"הכל בסדר". בינתיים.

 78. 22
  היחיד שמגיע לו בית סוהר זה אלי ישי
 79. 21
  תגיד לי, אלי ישי......

  נכון שזו לא הפעם הראשונה שאתה טוען את הטיעון הזה , אבל..... האם ניסית, אתה וכל הקבוצה הענקית שאתה חבר בה, לדרוש מכסה קבועה למהגרים ולא עוד????? כמו באוסטרליה, למשל. לא!!!! אתה רק אומר.אתה מדבר, שעה שאתה יכול לדרוש זאת בכנסת ובממשלה.
  אגב, מדוע הטענה שלך , שבאה בעקבות תקיפות שנעשו בתקופה האחרונה, לא כוללת גם את כל האנסים, פדופילים ומטלטלי/הורגי ילדים מהמגזר שלך??????????????????????????

  1. זו הבעיה שלנו

   מכיוון שהאנסים, פדופילים וכו' הם מהמדינה שלנו ואזרחי מדינת ישראל (גם אם את לא מסימה לכך). לכן כפי שלא ישלחו פושעים מארה"ב או מרוסיה לישראל ויטפלו בהם במסגרת המדינה שלהם, אנו נאלץ להתמודד עם כל האזרחים שלנו על פשעיהם.

  2. חסרים לך שני סימני שאלה כדי לשכנע. תספרי ותראי שחסרים שנים.זו מדינת היהודים שהוקמה בדם רב למען העם היהודי ולא למען מהגרים מאפריקה. מי שלא מבחין בים מסתננים מאפריקה ובין יהודים שעלו לארץ לוקה בנפשו ושכלו הלאומי. הליברליזם הזה מסריח עד לב השמיים. חוקי הגיאה כמו בארה"ב. זו ארץ שלי לא של הסודנים. תושבי השכונות תראו את כוחכם.
 80. 20
  ע"פ אותו מנגנון הסקת מסקנות, לכלוא גם את כל קרית מלאכי
  1. תושבי קריית מלאכי הם אזרחים. הפולשים הזרים הם פושעים שפרצו אלינו הביתה ומעזים להרים עלינו יד.
 81. 19
  היחיד שצדק כאן.. ובעיקר גישתו !

  לא יעלה על הדעת שמדינה חפצת חיים ושלטון חוק תתיר עליונות של אדם כלשהו על אזרחיה. אסביר: האזרח הסביר שומר החוק ומשלם המיסים מזוהה. המסתנן- אנונימי. כך שזכותו אם יחפוץ בכך לפשוע כאוות נפשו על חשבון האזרח הנורמטיבי האומלל.

  1. מדינה חפצת חיים? הצחקת. מי שחפץ חיים עושה שלום, ולא מלחמות כמו הימין. די לברברת ולשטיקים הימנים המסריחים
 82. 18
  עכשיו יפי הנפש יצוצו מכל חור ויגידו שהוא פשיסט ושאר כינויים מתנשאים. עד אשר המסתננים יתקרבו לאזוריהם כמו הניסוי שעשה ברוך מרזל

  לצביעות אין גבולות.

  אני רוצה לראות את אותם אנשים זועקים משהו שביתם תאנס או שגרוע מזה מבחינתם איזה סודני ישרוט להם את המרצדס.

  1. אם לא מוציאים הזרים, יש להסב בי"ס ברמת אביב למגורי זרים.
 83. 17
  מהלך ציני: מרגע שחוות הדעת המשפטית מאפשרת לעבור על החוק הבינלאומי, פתאום הם פושעים..

  יש הרבה יותר פשעים כנגד מהגרי עבודה מלהפך: המהלך של ישי הינו מהלך ציני של מי שראוי להיות בבית הסוהר בעצמו. המפלגה שלו חולשת על כל מנגוני ייבוא העבדים לארץ והוא המאשר הגדול ביותר של אשרות כניסה.

 84. 16
  קודם לכלוא את כל הש"סניקים (זה לא הרבה עבודה, כי חלק גדול מהם כבר יושבים בכלא)
  1. להחזיר את אלי ישי למקומו הטבעי - ימי הביניים
 85. 15
  אלי ישי, למה אתה כל כך מתלהב ליצור גטאות בארץ ישראל?

  ומה העניין שלך עם ענישה קולקטיבית?

  1. לא לגטאות, להוציא הזרים עכשו!
 86. 14
  הוא לא אמר להכניס את הפליטים לבית סוהר, רק את מהגרי העבודה ובזה כל המדינה תומכת חוץ מעיתון הארץ ועוד כמה היפים ששונאים את מדינת היהודים וחושבים שזו מדינת כל אזרחיה
  1. מדינת ישראל לא מקיימת הליך בירור (לפי הדרישות הברורות של סוכנות הפליטים של האו"ם) כדי לברר מי הוא פליט ומי הוא מהגר עבודה.

   אלי ישי ממשיך לשקר ולבנות את עצמו על גלים של שנאת זרים - זה עבד בעבר ויעבוד בעתיד.
   מדינת ישראל לא מקיימת הליך בירור פרטני לגבי כל מסתנן - מבחינתה, וישי אמר את זה בעצמו, הם מהגרי-עבודה ללא הגנת פליטים. ישי אמר הבוקר ברדיו ש"יש מספר עשרות בודדות של מבקשי-מקלט". האיש משקר בלי בושה, מדינת ישראל משקרת בלי בושה, למרות שהיא חתומה על כל האמנות הרלוונטיות של האו"ם למבקשי מקלט.

  2. רוב מהגרי העבודה מגיעים לכאן בהיתר. למעשה, כמה חברי כנסת של ש"ס ישבו בכלא בגין מעשים לא כשרים הנוגעים לאותם מהגרי עבודה.

   למעשה, רבים מהשרים של ש"ס שהיו ממונים על משרד התמ"ת והפנים היו אחראים להבאתם של אותם מהגרי עבודה.
   רבים מחברי הכנסת ושרי ש"ס אחראים למדיניות הדלת המסתובבת, לפגיעה בזכויותיהם של אותם עובדים, לשבירת כוח העבודה הישראלי, להעשרתם של קבלנים בודדים ולשוחד שאיכשהו הגיע לכיסים הנכונים בקרב נאמני הרבובדיה.

   לטעמי מדינה צריכה להסתמך על כוח העבודה הילידי שלה ולא לייבא אותו מחו"ל. עם זאת, החלטתם להביא אותם? התייחסו אליהם בהוגנות ובכבוד. שני מונחים שלא קיימים בלקסיקון של ש"ס כשמדובר במי שאינו יהודי זכר עבדקן שומר תומ"צ.

  3. יוחנן, תבדיל בין מהגרי עבודה לעובדים זרים. האחרונים באים בכדי לעבוד וללכת. הראשונים - בכדי להשתקע. ואותם צריך להעיף.
  4. לא מדוייק

   הם מגיעים בהיתר ובתום ההיתר הם צריכים לעזוב. כמו ויזת עבודה בארה"ב, במדינות אירופה, ועוד 100 מדינות אחרות.

  5. מהגרי עבודה זה הכינוי התקין פוליטית של עובדים זרים. יש גם סתם מהגרים, כמו אותם סודנים ואריתראים.

   באופן עקרוני במדינה בה יש אבטלה ועוני, לא צריך לא אותם ולא אותם.
   ההצדקה היחידה להבאת מהגרי עבודה (עובדים זרים אם תרצה) למדינת ישראל הייתה בראשית שנות ה-90 עם גל העלייה הגדול מרוסיה והצורך בבנייה מהירה ומאסיבית של בתי מגורים.
   הצורך הזה חלף ועדיין מביאים לארץ המון עובדים.

   לכל מדינה יש את הזכות להחליט מי יבוא בשעריה ומי לא ולגרש מי שנכנס בלא היתר.
   אפשר לתהות מדוע כל אותם סודנים ואריתראים מגיעים דווקא לכאן, האם לכולם נשקפת סכנה והאם לא היו אותם פליטים-מהגרים למצוא מקלט במדינה אחרת כמו מצרים, לוב אתיופיה וכיוב'.

   עם זאת, מה שאלי ישי ודומיו עושים הינו הסתה לגזענות פר-אקסלנס. עם בעל היסטוריה כשלנו מוטב היה לו אם היה נוהג ביותר רגישות בנושא הזה ולו מהבחינה הרטורית.

 87. 13
  בגרמנית זה נשמע נהדר !
  1. אתה מוכן להזמין מיספר אוטבוסים של פליטים לפרק סמוך לביתך? או לחילופין לעבור לגור בדרום ת-א כדי לחוש את 'החויה' איך זה?
  2. קונפוציוס - דמגוג בור וטיפש!
  3. אם הית צופת בערוצים אירופים ובסרטים שנעשו על נושא היית יודע מדינת ישראל היא בין הצדיקים.
  4. אז תתרגם לנו

   אנחנו מאותגרי השפה

  5. גרמנית, יפנית, פולנית - העיקר שיפסיקו לשדוד ולאנוס אותנו

   מסתננים הביתה לאפריקה

  6. דמגוג?

   אותי לימדו שדמגוג זה אחד שמשתמש בסיסמאות והכפשות כדי לטשש את המציאות. חברי הנאור אתה מוזמן להתהלך ברחובות דרום ת-א לאחר רדת החשכה או בימי שישי שבת ולחוש את תחושת חוסר הבטחון והאיום ואז אולי תחכים.

  7. דמגוג?

   כשאני אומר רחובות דרום ת-א אני לא מתכון להפניג שיש בימי שישי שבת סביב חלוקת האוכל לזרים. אלה לרחובות הפנימים יותר ששם האקשן האמיתי. אגב, שלולית הדם של הנדקרת אתמול בקרן הרחובות אורלינגר\יסוד המעלה. עדיין לא נשטפה. שוב אתה מוזמן לחוות ולראות ולהבדיל בין דמוגוגיה למצאות.

  8. זה לא פחד, זו גזענות, בורות ושנאה.

   שיעור הפשיעה בקרב הסודנים והאריתראים נמוך משמעותית מבקרב האוכלוסייה המקומית.
   רק לפני שבוע וחצי שני ישראלים "טובים" דקרו למוות, נרצח בעל חנות בנתניה - זה רק מהזכרון.
   אז נכון, גם בהם יש פושעים, אבל אתם לא מפחדים מהם כי הם מסוכנים. אתם לא אוהבים את השחור בעיניים.
   "מפחיד" לכם, בדיוק כפי שמפחיד לבורגנים עשירים להסתובב בדרום תל אביב (באיזורים נקיים מזרים) וכפי שישראלים חוששים מכניסה לערים ערביות.
   האחר מעורר חשש, מסתבר שזה טבעי אצל ההומו סאפיינס סאפיינס. אבל מכאן ועד להפוך אותם לשטן ולאחראים לכל בעיותינו הדרך ארוכה מאוד.

  9. זה לא פחד??? אדוני הנאור אתה שומע חדשות? אם מדינת ישראל לא תיתן מענה לבעיה הבעיה תלך ותחריף. אם הייתה חי את המציאות כאן (דרם ת-א) לבטח לא היית משתמש בתיאורים אנטרופולוגים כדי 'לנחמד' את הבעיה אלה חרד לעתיד מישפחתך.
 88. 12
  אלי ישי: להכניס את כל מהגרי העבודה והפליטים למחנה ריכוז או מחנה עבודה, הוא בטח היה רוצה עוד סוג של מחנה.
  1. לא. עדיף20 סודנים אצלך בסלון
 89. 11
  באופן מעורר תהייה - אלי ישי הוא הקול השקול - ביבי משאיר את הסודנים בגלל הנפט שלהם והפוטנציאל ה"כלכלי" העתידי - ביזיון!!!!!!!!!!!!
  1. אם אלי ישי הוא הקול השקול אז השחר שלנו הוא שחור משחור. מדובר
 90. 10
  נמאס כבר מה"שיחדש" של הארץ. לא משנה כמה תקראו להם "מבקשי מקלט", המציאות היא שהם מסתננים בלתי חוקיים המקימים כאן ועכשיו גטו חברתי ותרבותי שהוא חממה לפשע, סמים, עוני ומצוקות וצרות שונות ומשונות. לטובתם וגם לטובת מלקקי המצפון מרח' שוקן - - להעיף אותם מכאן!

  נמאס כבר מה"שיחדש" של הארץ. לא משנה כמה תקראו להם "מבקשי מקלט", המציאות היא שהם מסתננים בלתי חוקיים המקימים כאן ועכשיו גטו חברתי ותרבותי שהוא חממה לפשע, סמים, עוני ומצוקות וצרות שונות ומשונות. לטובתם וגם לטובת מלקקי המצפון מרח' שוקן - - להעיף אותם מכאן!

  1. מערכת צבועה של מי שמוכנים להכניס אורחים על חשבון תושבי הדרום !
 91. 9
  ממשלות הימין בעשור האחרון לא טרחו להקים גדר ולמקש את הגבול הדרומי, עשו תמיד מעט מידי ומאוחר מידי...זו ממשלה כושלת ורעה לאזרחיה. עלק ממשלת ימין
 92. 8
  יועיל למדינה יותר אם נכניס לכלא את ראשי ש"ס. לא נצטרך להוציא המון כסף על חקירות פליליות ומשפטים ארוכים!
 93. 7
  אפריקה מייצרת 40,000 מהגרים פוטנציאלים ביום. ישראל הקטנטונת, פרומיל מאוכלוסיית העולם, לא צריכה לפתור את בעייות היבשת הענקית הזאת בעצמה. די להתחסדות! מי שרוצה לעזור - שיטוס אליהם הבייתה, לסודאן, לאריתריאה, לחוף השנהב ושיעזור מ ב פ נ י ם .
 94. 6
  פליטים

  כל אקט אחר מגירוש מיידי=בית הבראה ודירדור מצב האזרחים במדינה מתדרדרת

 95. 5
  אז לפי ההגיון הזה, צריך להכניס גם את החרדים שמתפרעים בהפגנות לאותם מתקנים
  1. ניר - המצב בתל-אביב חמור ואין מקום לבדיחות המטופשות האלה!
  2. החרדים הם יהודים וזו ארצם
 96. 4
  אלי ישי בגלל פחדנותך מהתקשורת הפסקת לגרש את המסתננים כאשר אתה יודע

  שכולם תומכים בגירוש המסתננים למעט השמאלנים כמובן. להפסיק לדבר בתקשורת ולעשות היום כבר אף אחד לא בטוח ברחובות לא גברים לא נשים ולא זוגות

 97. 3
  צריך לגרש את כל מהגרי העבודה שאינם פליטים, וזה בלי כל קשר לאירועי הזמן האחרון
  1. מכבסת מילים: מסתננים = שוהים בלתי חוקים. אלו לא מהגרי עבודה אלא שב"חים. מעניין אגב שכל אלו שבעד שלטון החוק בעניין מתיישבים יהודים במגרון, יהיו לפתע הומניים בנוגע לשוהים בניגוד לחוק שמביאים גל של פשע
 98. 2
  ישי - תפסיק עם הדיבורים ותתחיל עם המעשים

  העם איתך, ואם הממשלה לא מאפשרת לך, תפרוש על הרקע הזה ממנה, רק תרויח מזה.

  1. צודקת.העם לא רוצה אותם!!!
 99. 1
  גם את המהגרים ממרוקו שדוקרים ללא חשבון?
  1. עדן אוחיון למרוקו? לא יקום ולא יהיה! ראית את הכיפה על ראשו או לא ראית?
  2. במקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים...
  3. אני אשכנזי ואני חושב שהתגובה הזאת מטופשת. ניצול ציני של שמאלני. מה זה מרוקאים... חצי מהם עם שמות משפחה של ערים בספרד: סביליה, טולדו, קורדובה,ברדוגו זה בורגונדי בצרפת, זוארץ זה מפורטוגל,מויאל ומדינה זה לגמרי מספרד. איך בכלל אפשר להשוות מרוקאים יהודים למהגרים אפריקאים בגלל שאיזה ערס מבאר שבע רצח מישהו.אתה חי בסרט. אני מכיר מספיק מרוקאים עם שמות יהודיים שעובדים בהייטק, חלק מהם אפילו יותר לבנים מחלק מהאשכנזים. אני בטוח שאלמנתו של גדי ויכמן לא רוצה שיכלילו עדה שלמה בגלל רוצח אחד מתועב, אתה עושה כאן עוול גדול!
  4. יצאה ממכם הגזענות החבויה בלי ששמתם לב!
  5. התגובה הזאת לא ראויה, נראה לי שמוצא האלמנה גם ממרוקו, פשוט בושה שעושים כאלה הכללות.תכף גם תאשים אותה שהיא דוקרת.
  6. אתה גזען

   לא מדובר על להחזיר את המסתננים בשל מוצאם אלא כדי לעצור את תופעת "הברז הפתוח" שקורה בגבול הדרומי,הם נחשבים פליטים במצרים לא בישראל(ראה הגדרת הפליט לפי עקרונות אמנת האו"ם).
   אין לנו אפשרות לדעת על עברם של האנשים,עברינים פושעי מלחמה או באמת מבקשי מקלט תמימים.

   עד שתהיה מדניות בנושא צריך להחזיר במידי את נוהל "החזרה החמה", ולהחזיר את כל מי שאינו עונה על הקטגוריה של פליט.

  7. וגם את כל הפולנים הצבועים הרמאים הגזענים והיהירים דה לשמטא