נתניהו מאיים: בקלות נגיע ל-600 אלף זרים; ישי עונה למפכ"ל: די להתייפיפות

אחרי שיוחנן דנינו קרא לאפשר למסתננים לעבוד כדי שלא יתדרדרו לפשע, ראש הממשלה ושר הפנים מזהירים שההגירה מאיימת על "החלום הציוני"

שר הפנים, אלי ישי, הגיב הבוקר (ראשון) לדברים שאמר מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו ביום שישי בלילה ולפיהם יש לאפשר למסתננים ולמבקשי המקלט לעבוד כדי להילחם בפשיעה. "מה פתאום עלינו לייצר להם מקומות עבודה? נמאס מההתייפיפות של אנשים ובהם פוליטיקאים", אמר ישי לגלי צה"ל.

לדברי ישי, "מקומות עבודה ישרישו אותם פה, תהיה להם ילודה וההצעה הזאת רק תגרום לכך שיבואו לפה עוד מאות אלפים. שר הפנים חזר על עמדתו אותה הביע בשבוע שעבר כי "עלינו לכלוא את כולם או לגרש את כולם עם מענק עזיבה. ברגע שהם יכנסו לכלא - לא ירצו לבוא לפה יותר".

כשנשאל על הסכנה למסתננים ומבקשי המקלט בארצות מוצאם בשל המלחמות המתנהלות בהן השיב כי "אני לא אחראי למה שקורה באריתריאה וסודאן, אלא האו"ם. מי שלא יעזוב מרצון יגורש או למדינתו או למדינה שלישית תמורת תשלום - אני רוצה שכולם יסתובבו ברחוב ללא פחדים וחששות...בקרב המסתננים יש ילודה של מאות אלפים, והחלום הציוני נגנז", אמר.

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס לתופעת המסתננים בפתח ישיבת הממשלה הבוקר. "תופעת המסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה חמורה ביותר ומאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון הלאומי והזהות הלאומית. הבעיה החלה לפני 7 שנים, ועם כינון הממשלה הנוכחית לפני שלוש שנים החלטנו לטפל בבעיה באופן מידי על כל היבטיה... אם לא נעצור את הבעיה, 60 אלף המסתננים עלולים להפוך ל- 600 אלף, ולהביא לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

לדברי נתניהו, "הדבר הראשון שנדרשנו היה להקים מחסום פיזי. אני שמח שהקמנו את הגדר שבנייתה תושלם עד אוקטובר, למעט קטע מצוקי והררי ליד העיר אילת, שגם אותו נגדר. הדבר השני הוא להוציא פיזית את המסתננים ויש לנקוט ביד תקיפה ולהחמיר מאוד בענישה. אנו עדים למצוקה, אנו מטפלים בה, נפתור את הבעיה על ידי פעולות ולא על ידי זעקות".

דנינו: אם אין עבודה - עוברים לפשע

בסיור שערך ביום שישי בלילה במוקדי בילוי בתל אביב יצא דנינו נגד מדיניות הממשלה, שאוסרת העסקה של עובדים זרים, וקורא לרשויות להעניק אשרות עבודה למסתננים ומבקשי מקלט. "יש פה עשרות אלפים קיימים, שאם אתה לא מייצר להם מקומות עבודה - הדבר הזה מיד גורם להם לעבור לפשע", אמר דנינו והוסיף כי "אלה שנמצאים כאן, כל עוד הם נמצאים כאן, צריך לוודא שאנחנו לא עוצרים את ההעסקה שלהם במקומות שבאמת ניתן להעסיק אותם".

דנינו בסיור במוקדי הבילוי בתל אביב ביום שישי

דבריו של דנינו עומדים בניגוד לדברים שאמר ביום רביעי האחרון מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, ולפיהם "נאכוף את החוק מול המעסיקים. זו בעיה ביטחונית ואסטרטגית".

בפברואר 2011 אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו יודעים שמכשול פיזי זה לא מספיק, ושאנחנו צריכים לפעול גם נגד המעסיקים בהטלת קנסות הרבה יותר כבדים, בענישה. אנחנו צריכים לעשות את הצעדים הדרושים כדי לחוקק חוקים נגד המעסיקים - זה אומר מתקני השהייה, גם מתקני השהייה וולונטריים".

מפכ"ל המשטרה סבור כי כל מסתנן שייצא מדי יום לעבודה, לא יצטרך למצוא את פרנסתו בפשיעה. הנחתו היא כי מי שיעבוד יוכל לשלם עבור המחיה שלו, ולא ייאלץ לגנוב. דנינו טען בסיור ביום רביעי כי מתן אישורי עבודה למסתננים ומבקשי מקלט יוריד באחוזים רבים את מקרי הפשיעה.

דנינו סבור שיש להוציא אישורי עבודה לזרים שמגיעים לישראל, כבר מחודש אוגוסט, מתוך הבנה שעבירות של גניבות ואלימות נעשות מצד זרים שמנסים לדאוג לקיום היום-יומי שלהם.

ברשות האוכלוסין וההגירה זעמו על דבריו של דנינו. "הצעתו של מפכ"ל המשטרה היא בבחינת הזמנה פתוחה למאות אלפי מסתננים להגיע לישראל", נמסר בהודעת הרשות. שלא לייחוס אמרו כי דנינו מנסה לעשות הכל כדי להפחית את עבודת המשטרה, שאחראית על הסדר הציבורי ועל שמירת החוק, מבלי להתחשב בתוצאות שמהלך כזה יביא לכל מדינת ישראל.

במוקד הסיוע לעובדים זרים בירכו על דבריו של דנינו: "דברי דנינו הם דברי טעם ושכל ישר. יש לזכור שהפליטים מאריתריאה ומצפון סודן הם פליטים שלפי החלטת האו"ם זכאים להגנה קבוצתית זמנית בשל המצב במדינותיהם, ולכן אסור לגרשם. כל עוד נמשך מצב זה, הרי שלמנוע מהם להתפרנס ולגרום להם לרעוב כאן בינתיים לא יביא תועלת לאיש".

מארגון "קו לעובד" נמסר בתגובה לדבריו של דנינו כי "לא רק שאחוזי הפשיעה של מבקשי המקלט נמוכים בהשוואה לשיעורי הפשיעה בקרב כלל האוכלוסיה, אלא שאנו עדים לפשיעה המופנית כלפיי מבקשי מקלט ופליטים. אם לא יאפשרו למבקשי המקלט לעבוד ולהשתכר כדי לקיים את עצמם ואת בני משפחותיהם, נבואת הזעם עלולה להתגשם והם עלולים לפנות לפשע".

בארגון קו לעובד תומכים בעמדתו של דנינו, שלפיה העסקת הזרים תבטיח את ביטחון תושבי השכונות. "על מנת לאפשר את קיומם בכבוד של פליטים שנסו על נפשם ממדינותיהם, יש לדאוג לאפשר להם עבודה הוגנת בשכר הוגן ובתנאים הוגנים, שתבטיח את בטחונם האישי, ובעקיפין את ביטחון תושבי שכונות תל אביב. חוסר טיפול והפקרת אוכלוסיית הפליטים היא דחיפתם לפשע וכן הפקרת תושבי דרום תל אביב, הסובלים מהמצב הנוכחי".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 79
  אלי יישי כנסו

  אלי אתה יודע שאני גם מבין אפילו שהמילה יהתיפיפות., יפי נפש הפכה למילה בוז הרי הפוך מזה זה מכוער נפש, אאני ממשרת.במילואים כבר מעל עשרים שנה ואני מבין שזה מכוער וגם להביע חמלה זה מכוער אין ספק שתושבי הדרום ובמשבר. אבל בוא נחזיר את המילה מכוער נפש במקום יפי נפש לפחות נאמר אמת.

 2. 78
  כשנשאל על הסכנה ליהודים שנמלטים מהשואה אמר שר הפנים הבריטי

  "אני לא אחראי למה שקורה שם, אלא האו"ם"

 3. 77
  אלי ישי והחלום הציוני לא נפגשו מעולם

  אלי ישי והחלום הציוני לא נפגשו מעולם

 4. 76
  הרב אלי ישי עושה רק מה טוב לעם היהודי ולארץ הקודש

  חכמי חלם הם עושים הכל מבלי לפתור הבעיה הקיימת

  1. הרב אלי ישי עושה רק מה שטוב לאלי ישי

   ושכל השאר יקפצו
   חוץ מזה שהוא מרוויח יפה מאוד מהבאת עובדים זרים "חוקיים" כך שהמסתננים מתחרים בו כלכלית

 5. 75
  ומי לא מצליח לבנות גדר בגבול תוך חודשים (ולא תוך שנים?) ומי מאפשר כניסת תיירות מרוסיה ללא וויזות (ובכך לחלק מ"התיירים" גם לעבוד כאן מספר חודשים)?
 6. 74
  אלי ישי שכח מה זה להיות יהודי
 7. 73
  אולי פשוט נעביר אותם חזרה אל מעבר לגבול מצרים הרי משם הגיעו לארץ. המצרים שנתנו להם להגיע לסיני, שידאגו להם.
 8. 72
  איפה שביבי נוגע לא צומח דשא
 9. 71
  יש להדיח את דנינו ומייד!אין זה תפקידו להציע לקלוט עבריינים במדינה,אלא לבצע את אכיפת החוק על העבריינים. דנינו יודע שליקוק לחונטה השמאלנית יכול רק להועיל לו בעתיד.
 10. 70
  כמה שאלות רעיונות

  קודם כל צריך להפסיק את הזרימה לישראל מי שנמצא נמצא אבל צריך להפסיק את הכניסה העיקר בשדה התעופה משגעים את הנכנסים ומהגבול כל יום באים מאות

  אלי ישי מציע אני מציע במקום לגייס חרדים לצבא לגייס חרדים למשטרת חרדים שתתפל בנושא הזה בלבד ואז הם ישמרו כשרות כולם יהיו חרדים הם יהיו אחראים על הפסקת הכניסה של המסתננים

  למה מבאים אותם למרכז תל אביב לדרום תל אביב אולי עדיף להעביר אותם לשטחים ואז בהסדר קבע הם פשוט ישארו שם

 11. 69
  BB שוב מאיים. תעשה, אל תאיים. ואם אתה לא יכול לעשות -תן לסגן החדש שלך- שיוכיח את עצמו. ואם בג'צ מפריע, אז תחוקק חוק עוקף בג'צ. מה הבעיה? אתם שלושתכם כל יכולים. ואם האו'מ מפריע אז תחוקק חוק עוקף או'מ-שמו'מ

  לדבר גם אני יודע.
  תעשה כבר משהו!, שלוש שנים כל מה שעשית זה לדבר ולאיים. "תחזיקו אותי". גם טסת לפה ולשם.

 12. 68
  כמו הרמטכ"ל דנינו צריך למלא את תפקידו ולא להיות יועץ או פרשן למדיניות הממשלה..
 13. 67
  מזמן כבר עברנו את המספר הזה עם ההתנחלויות

  מר נתניהו, הפליטים האומללים האלה הם הסחת דעת מהסוג החביב עליך. עכשיו כולם עסוקים בעידודך בבעיה הדמוגרפית המאיימת לכלותנו עם ההגירה מאפריקה. אבל מה עם הפלשתינים בשטחים הכבושים, שדה פאקטו מסופחים אלינו בגלל המתנחלים?

 14. 66
  בהכללה המהגרים נראים סימפטיים מכמה בני עדות בישראל
 15. 65
  ובימים ההם אין מלך בישראל. איש הישר בעיניו יעשה

  טרקטורונים ללא רישוי ללא ביטוח ללא משתיקול פליטה משתוללים כאוות נפשם יום ולילה מרעישים מבעיתים זקנים ותינוקות ולמפכ"ל דנינו היחצ"ן ויפה הנפש לא איכפת. נערים משתכרים בגינות ציבוריות ומרעישים עד שעות הבוקר ולמפכ"ל עדין הנפש לא איכפת. חוק הרעש נכנס לתוקף ואזעקות פרועות מייללות יום ולילה ולאיש לא איכפת. מסתננים ללא תעודות עוברים את הגבול ומתקבלים בלימונדה וסנדוויצ'ים והסעה חינם עד למרכזי הערים ולצה"ל, למשטרה, לבג"ץ לא איכפת. תעשייה שלמה של סיוע למסתננים לא חוקיים פועלת ואנשיה יפי הנפש מקבלים שכר כדי לעודד את המסתננים פורעי החוק להמשיך ולהציק לאוכעלוסיות החלשות ביותר בישראל ולאיש לא איכפת. סוף סוף הגענו לאנרכיה. וגם ביבי המלך מתץחיל לקטר כאחרון האזרחים. די. נמאס. אין לנו בית אחר.

  1. מנגלים, על האש מלא עשן במרפסות הבתים, כל השבוע ללא התחשבות בשכנים, בעיקר בסופי שבוע חמישי שישי שבת, מתחילים כבר בצהריים עד מאוחר בערב, לפעמים גם עד חצות, במרכזי קניות ובחנויות המוזיקה עד השמים מחרישה אוזניים, ואין עם מי לדבר, ולא אמרנו כלום על החרא של הכלבים בכל מקום, וכל האופניימים שנכנסים בך ומבהילים אותך פתאום מאחור, המדרכות כבושות, מכוניות חונות, פחי אשפה, אופנועים, ושוב חרא של כלבים, אין פרטיות ואין זכויות להולכי רגל, נהיו שקופים, לא נחשבים
 16. 64
  כל הסיפור לא ניתן ליגזור קופון שמן עליהם כמו על עובדים הזרים "החוקים"
 17. 63
  ביבי הוכתר בעיתון יוקרתי אמריקאי כ KING, הם פשוט לא יודעים שהמלך עירום!

  הבעיה של מהגרי עבודה לא צצה אתמול, שנים אנו סובלים מהתופעה אך
  עד עכשיו בחרת מהסיבות השמורות איתך להתעלם. במשך הזמן הבעיה גדלה
  הפצצה וכעת היא מתפוצצת בפנינו. תפסיק לברבר ותתחיל ליפעול!

 18. 62
  החוק הבינלאומי מכריח אותנו לספק להם מקלט ועבודה - יש להעת רלחוק זה ולהקים עיר פליטים בדרום ומשם יצאו לעבודות כמו הקמת גדר , שמירה , הנחת פסי רכבת ועבודות תשתית בסיום תקופתם כאן ישלחו לארץ מוצאם או שכנה לאחר סידור ויזה ומענק עזיבה
 19. 61
  כל ילד רביעי בארץ חי מתחת לקו העוני אם כל הרצון הטוב אין בכולתינו לקלוט מסתננים
 20. 60
  מחפשי העבודה מאפריקה גוזלים פרנסת ערבי ישראל והגדה ושל היהודים מאתיופיה

  1. הפ לא פליטים כי הגיעו דרך מדינה שניה ושלישית.
  2. הם מגבירים את הפערים והעוני בארץ. כל משרה /הם לוקחים באה על חשבון ערבי ישראל, הבדואים, הפועלים מהגדה ועל חשבון יהודי אתיופיה חסרי ההשכלה והכישורים.
  3. עשרות אלפי הגברים האלה זקוקים לשירותי מיען, האם יש מתנדבות? הם זקוקים לדיור, ואז תושבי השכונות , כמוב בברלין מינכן שגרמניה לונדון איטליה שטוקהולם, פריז, בורחים מהמקום ומחירי הדיור מתיקרים.. הם תופסים מיטות בבתי חולים צורכים תרופות יקרות כי הם חולי מין צהבת, מלריה, גחלת שחפת ועוד.
  יש לחייב את הארגונים האנרכיסטים במסווה זכויות אזרח התומכים בהם לספק להם את השירותים על חשבונם .

 21. 59
  הם הגיעו דרך מצרים ולכן אינם פליטים ואפשר להעבירם חזרה לסיני!
 22. 58
  כל מה שאלי ישי בעדו אני אוטומטית נגדו

  מהגרי ומסתנני העבודה הם הזדמנות של ישראל .הזדמנות עצומה.
  נתניהו מאיים כי עלולים לבוא 600000 .ואני אומר: אדרבא.שיבואו מליון.
  מליון אפריקאים בישראל ושוב לא לא נאויים ע"י החרדים וע"י הפלג הצפוני.
  עוד יתרונות: 1)ישראל תפסיק להוות הארץ המובטחת של הפלסטינים.
  2) ניתן יהיה לבטל את גיוס החובה תוך שנתיים .כל מה שצריך לעשות זה לפתוח את צה"ל המשטרה ושב"ס בפני המהגרים החפצים בכך .
  שירות של שלוש שנים יעניק אזרחות ישראלית .
  3) הנגב יאוכלס במהגרים מאפריקה ותרוסן הבנייה הלטא חוקית של הבדואים.
  4) יוקמו שכונות מהגרים ליד רמת בית שמש,אלעד ,קריית צאנז,בית"ר עלית,
  והסיקריקים ירוסנו.
  5) נישואי ישראלים ואפריקאים יקבלו עידוד ממשלתי בצורת משכנתאות
  מוגדלות . ברגע שיהיו הרבה ילדי תערובת הגזענות תרוסן.

  .

 23. 57
  את מי נאשים ברצח ובאונס ובפשיעה בכלל במדה והמהגרים יגורשו?

  את עצמנו, את האתיופים והצפון אפריקנים?
  המהגרים נחוצים לנו כמו שיהודים היו נחוצים באירופה - להטיל עליהם את האשמה.

 24. 56
  מנהיגי העולם גונבים לנתניהו את הצעצוע האירני שלו אז הוא חייב צעצוע מפחיד חדש כדי
 25. 55
  עקרי התוכנית...

  השרים ישי ואהרונוביץ" אומרים:צריך לעשות X או צריך לעשות Y .הם שכחו שהם הממשלה .וראש הממשלה, עם קואליציה של 92 חכ"ים,שיכולה להעביר חוק שכדור הארץ הוא רבוע - גם הוא אינו עושה כמעט דבר בעיניין.לכן הטיפול בשבחי"ם=מחדל מתמשך של הממשלה והוא בעצם אי טיפול ועל זה נאמר:"נשיאים ורוח וגשם אין". עפ"י דברי המפכ"ל וניצבים,עכשיו מתברר שהגנראלים במשטרה ובדימוס הם בסה"כ עובדים סוציאליים, שבחרו במקצוע הלא נכון,לכן מצבנו כה "מזהיר" במאבק בפשיעה:לכל הבכירים למיניהם - כמה יפה שאתם מרחמים על כולם;עבריינים,מסתננים;ומה עם קורבנותיהם והקורבנות שבדרך ועתיד המדינה ?... עיקרי התוכנית שלי הם פשוטים:1.לקבוע 5 שופטים שייועדו לשימועים של שבחי"ם רק במקרים חריגים.לקבוע לשופטים תקנה שעל השופט לקבל החלטה בו ביום והיא חלוטה עבור השב"ח.2.לקבוע בחקיקה ראשית שאין זכות עמידה אחרת מכל סוג לשב"ח בבית המשפט,בעיניין הנוגע לגירושו,3.העלו את כל השבחי"ם על ספינות והורידו אותם בחופים שבקירבת מקומות מוצאם.4.סיגרו את הגבולות,5.על מעסיק/מלין/מסייע לשבחי"ם -לקבוע בחקיקה עונש מאסר בפועל של לפחות 5 שנים + קנס של 200 אלף ש"ח + החרמת האמצעי לביצוע העבירה(רכב,מבנה..).בכסף זה לממן את כל המניעה והטיפול בשבח"ים..
  אני מבטיחכם שתוך שנה אין בעיית שבח"ים.

 26. 54
  לאפשר למסתננים להתגייס לצה"ל למשטרה ולשב"ס

  ההסטוריה מלמדת שמול גלי הגירה אין מה לעשות ,עדיף לתפוס גלים
  מאשר לנסות ולהלחם בהם .

 27. 53
  עם כל הכאב והצער צריך להוציא אותם מישראל ולחפש עבורם מדינות מקלט אחרות
 28. 52
  טלו קורה מבין עיניכם

  זה הכל ענין של כסף. ש"ס מרויחה הון מיבוא עובדים זרים לחקלאות. כל רשיון שהןט לפליט (או למסתנן, תלוי באיזו מפלגה אתה נמצא) הוא עובד זר אחד פחות קרי פחות כסף לאנשי ישי. ההפגנות נגד הזרים בדרום תל אביב מקורם יותר בשווי נכסים והמשטרה שמפעילה אלימות גוברת והולכת בכל המגזרים מנסה לגלגל את הכדור הלוהט לפתחו של ישי. זה מאד אנלוגי לעלויות השגחת הכשרות.

 29. 51
  מה ? ביבי לא ראש הממשלה ? מי הוא חושב שיפתור את הבעיה . אנחנו האזרחים שמסיתם אותנו נגד הפליטים האומללים ..לא נהיה שותפים להתאכזרות למבקשי מיקלט , עבודה . או כל סיבה אחרת . תסגרו כבר את הגבול אפסים .
 30. 50
  או שהמפכל שמאלני או שהוא לא מבין מה קורה

  כל עובד אריתראי או סודני יכול לעבוד ללא בעיה לפי החלטת בגץ מ2011 שאומרת שכל עוד לא כולאים את המיסתננים או מגרשים אותם אסור לעצרם ואסור לינקוט בפעולות נגד המעבידים שלהם אז הבעיה היא לא עבודה אלא האנשים השחורים שהם מסוכנים והם ללא נשים אז ניכנסנו לאנרכיה והמישטרה טובה רק לאחר מעשה בימקום שתירדה בשחורים בצורה קשה כמו שרודים בהם באפריקה

 31. 49
  המספראבי מספר האמיתי הוא רבע מיליון כבר עכשיו

  נתניהו יודע שכבר עכשיו המסתננים מונים כרבע מיליון. האם הוא מפריח בלון ניסוי? אני מסתמך על מקורות מעורים בחומר.

 32. 48
  נראה כמו מלך, נשמע כמו מלך, מסריח כמו מלך
 33. 47
  סודניםמאיר וגנים

  זה פשוט לקרוא ולא להאמין 50 תגובות וכל אחד אומר משהו אחר קחו את כל הפליטים ותנו להם להסתובב ברחובות צפון תל אביב או תחת לבית של דנינו ואז נראה את התגובה שלם ואם כל כך כואב לכם קחו אותם לבית שלכם אבל ככה זה לא יכול להימשך

 34. 46
  המפכ"ל פשוט אפס. איך הוא יכול להצדיק עבריני גבולות רכוש ומין. הוא מדבר כמו סמולן ותבוסתן

  המפכ"ל פשוט אפס. איך הוא יכול להצדיק עבריני גבולות רכוש ומין. הוא מדבר כמו סמולן ותבוסתן

  1. דנינו דוקא יצא גבר לא מדבר כאיש אספסוף
 35. 45
  יגייס אלי ישי את האברכים מדושני הקצבאות שלו לשמירות בגבול מצרים

  לא יזיק להם לתרום קצת למדינת הליכוד של ביבי אביהם הפינאנסי.

  1. ענק.
 36. 44
  ביבי מזהיר ומאיים ישי אומר ומציע ומי עושה????

  ביבי מאיים --לשם זה הוא מקבל משכורת

  ישי אומר--לשם זה הוא מקבל משכורת

  האם יש מישהו שעושה?---בשביל זה לא מקבלים משכורת

 37. 43
  נתינהו ברברן גדול , כמו בנושא איראן . לא איש של מעשים.

  על ישי אין מה להוסיף

  1. מה אתה אורולוג שלו? ביבי הוא היחיד שעושה משהו.
 38. 42
  נתניהו לא "מאיים", אלא מעריך בחסר: באפריקה חיים כמיליארד נפש.

  הניסוח של הכותרת פתטי.

 39. 41
  לכל יפי הנפש !!!

  לגרש!!!! את כולם!!! איננו לשכת הסעד של העולם ולחילופין הייתי שוכר קרוונים ומציב אותם בגן סאקר, בירושלים וברמת אביב ג׳ וברמת השרון על מנת שגם התושבים המתייפים יתרמו למהגרי הנוחות מאפריקה

 40. 40
  צריך להעניק להם אימון צבאי ולהשיבם למולדתם שילחמו עליה נגד הרודנים והטרוריסטים
 41. 39
  בכות או לצחוק? השסניק דואג לחלום הציוני והמלך ממשיך להבהיל את הנייטיבס.
 42. 38
  דמעות תנין!

  קשה להאמין שזה אותו הביבי שבמשך שלוש השנים האחרונות קושר את ידי הצבא מלטפל במסתתנני-העבודה בדרך בה מטפלים בכל עבריין הסתננות אחר.

 43. 37
  אתמול ראיתי ערסים מרביצים לאריתראי מסכן שאסף בקבוקים ריקים במרכז ת"א... גועל נפש!

  הפאשיזם והגזענות מחזיקים את ביבי, סה"כ במקום לטפל בבעיה (למשל כמו שהציע דנינו) הוא שולח אותם לגינות הציבוריות בדרום ת"א בלי אפשרות לעבוד. איזה מין סידור זה???? ממה הוא מצפה שייתקיימו?!?! חלקם מנוצלים, חלקם גונבים, ורובם פשוט אומללים. מסכנים גם תושבי דרום העיר שסובלים, האשם העיקרי הוא ביבי ומדיניות הטימטום שלו.

 44. 36
  איום דמוגרפי על זהות המדינה הציונית - סכנה אסטרטגית!
  1. סכנה דמוגרפית....
  2. בירנית מאמי לא שתית את הכדורים שלך. הפראנויה תהרוג אותך, או אלו ההפחדות
 45. 35
  להחזיר את המסתננים ביד חזקה ובזרוע מטויה לארץ אבותיהם!
 46. 34
  כיבוש והשתלטות

  מה שקורה למעשה , זה כיבוש שעמים זרים מהגרים,מבצעים על ארץ ישראל. מדינת ישראל. אף שאנו רוצים להיות הוגנים ואנושים, חובתנו לסלק לפנות אותם מכאן. אחרת יבצעו עלינו השתלטות , הארץ שלנו, ספק אם תהיה יותר שלנו

 47. 33
  איך שראינו את הופעתו של המפכל במוצאי השבת

  ניתן ללמוד על אוזלת היד שמשדרת המשטרה ועל חוסר ההבנה שגילה המפכל.

 48. 32
  למי שנכנס למדינה בכח צריך לתת עבודה ,מר דנינו חי בישראל או על הירח ?
  1. דנינו לפחות חי בישראל אבל אנחנו לא מקבלים עצות ממי שחי בברלין.אז שב בשקט
 49. 31
  יפה שהממשלה התעוררה למציאות המרה אחרי יותר מ 3 שנים. באיזה כוכב הייתם?
 50. 30
  אולי יקום עיתונאי אמיץ וללא מורא ומשוא פנים יגיד לנתנייהו:בלי ספינים אם מישהו בארץ הזאת אחראי למצב הנוכחי הם נתנייהו וברק!!! הם שלא השכילו לראות את התפתחות התופעה בראשיתה,לא נקטו אמצעי חרום לעצירתה,הם ורק הם האשמים!!!

  וברוב חוצפתם המנותקת מהמציאות לא מאפשרים לאותם עשרות אלפים לעבוד למחייתם ובכך מעודדים אותם לפשיעת רכוש ולפשיעה חברתית ועוד מאיימים בקנסות על מי שחלילה ירחם עליהם חמלה אנושית אונברסלית ויעסיק אותם ...כממשלה הם חייבים לנו תשובה :ממה אנשים אלה אמורים לאכול?היכן ילונו?היכן יעשו את צרכיהם?ומי אחראי לבריאותם?
  ממשלה שאינה מנותקת מהמציאות לא יכולה להשאיר שאלות אלה ללא תשובה!..מחנה מעצר ל6000 בהשקעה של חצי מליארד שקל? ומה יהיה על יתר 54000 שברחובותינו???
  אותה קוצר ראות כאן כמו בהתכוננות לסיפור המרמרה...אנשים קטנים מפונקים מדושנים ומפוטמים. הגיעו לעמדות מפתח בישראל כפי שכתב האקונומיסט על הנהגת ישראל.מזרח גרמניה כאשר התעוררה אצלה בעייה הפוכה הכריזה על גיוס כלל לאומי ותוך 3 שבועות בנתה גדר שעצרה את תופעת הבריחה...וכאן כאשר האיום הוא מהותי כל כך גם חברתית וגם בטחונית נוסעיפ לפיקניק לפראג...ומתבשמים בתמונות שער..במגזינים בושה וחרפה!!!

 51. 29
  מפחדים על הרוב הציוני

  50% מהאוכלוסיה הם כבר ערבים וחרדים ....
  ושיהיה לנו בהצלחנה

 52. 28
  אז הסכנה כבר לא הגרעין האירני אלא הפליטים המסכנים הם המסכנים את ה"חלום" של נתניהו וישי על ארץ נקיה מזרים ולוזרים
  1. פלץ אתה כזה שנון אני ממש מעריץ אותך
 53. 27
  ראש הממשלה איננו פרשן, תפקידו לפעול לפתרון ולא לספר על מה יקרה אם לא
 54. 26
  בכל העולם יודעים לטפל במסתננים ומהגרים לא חוקיים!!! חוץ ממדינת "יפי הנפש" שמעדיפה להחריב את עצמה שוב ושוב ושוב...
  1. זאת לא מדינת יפי נפש, זאת מדינה של "שב ואל תעשה"
 55. 25
  יפרקו האוטובוסים את מבקשי העבודה המסתננים בפארק הירקון, והתיזמורת של יפי הנפש תשנה את המוזיקה מיד או תידום.
  1. באמת מוזר שהאוטובוסים של הפושעים לא מגיעים לרכבת צפון או לרמת אביב
 56. 24
  האפריקאים "מאיימים על הבטחון ועל הזהות הלאומית"? נתניהו מצטט את מארי לה-פן?

  אירופאי שיטען כך, יכנו אותו ארגונים יהודים חמושים בנשק השואה "נאצי", "גזען" או "שונא זרים". אבל למנהיגים במדינת היהודים זה מותר.

  1. איפה זה "כל העולם" הזה?

   בכל מדינה בעולם יש היום מהגרים, חוקיים ולא חוקיים, ומדינות מעצבות מדיניות ביחס אליהם. "בכל העולם" הוא אחיה העוד יותר צולע של "בשום מדינה אחרת".

  2. יש סכנה ש 6 מיליון כושים יתנחלו כאן בישראל
 57. 23
  של מי הרעיון המצחיק שגדר תיל תחסום מאות אלפי אפריקאים שיש להם אינטרס כספי לעבור אותה.

  אני מצפה שזה לא יקח לבדואים חודשים ארוכים כדי להצטיד בציוד הדרוש כדי לעבור את ה"מכשול הקרקעי". במקום לחכות לאוקטובר, צריך להתחיל בפעולה מידית, כדי שמדינת ישראל לא תהפוך למדינה מוסלמית נוספת במזרח התיכון. עד עכשו, הטפול הממשלתי בנושא הוא כשלון טוטלי.

  1. אם זה לא יעזור אז למקש את כל הגבול . 2 מ' מוקשים לכל האורך יעשו את העבודה. ולחשמל את הגדר.
 58. 22
  נתניהו מומחה ליצירת בעיות שאין להם פתרון....

  סןף סוף הוא נזכר...

 59. 21
  אולי הגיע הזמן להתעורר מהחלום הציוני...

  בשם החלום נקבור את עצמנו בשנאה ומלחמה. אישית אין לי זמן לזה - חי קצרים ולא אשא עוד על גבי ועל גב משפחתי את הציונות.

  1. הציונות והיהדות צרות זו לזו ואין האחת נבנית אלא מחורבנה של השנייה.

   הציונות אינה חברת השינוע והתשתיות של היהודים אלא פרויקט של עקירת היהדות והפיכת היהודים לעם נורמלי ככל העמים. ההשתלטות של היהדות על הציונות תהפוף את החלום הציוני לסיוט.

 60. 20
  נתניהו פרשן או ראש ממשלה , אלי ישי שר ממונה או כתבינו לענייני הדרדות ?

  תעשו משהו , למען השם !
  כל הדיבורים הריקים האלה לא מוסיפים לכם גרם בקלפי , נהפוך הוא - כולם רואים שאתם מבינים שאסון בדרך אבל לא עושים כלום !!!!

 61. 19
  מדוע אין מתייחסים להצעת מזרחי, לאפשר לאלה שנכנסו לעבוד ולהפסיק מתן רשיון לקבלני עובדים זרים.

  עד שהגדר תהיה מוכנה חייבים לאפשר לאנשים לעבוד למחייתם אם רוצים למנוע פשיעה.

  אפשר להתנות רשיון עבודה בכך שעד תאריך מסויים אדם חייב לעזוב את הארץ.

  אסור לתת לאנשים לרעוב.

  1. למה לא מאפשרים "למסתננים"?. בגלל שהסחר באשרות לעובדים מיובאים מניב יותר מדי הרבה כסף גדול לעושק-המורשה, כ- 10,000 $ לאשרה, נטו לאחר הוצאות (כולל מעטפה למי שצריך).
  2. יכ דפרים כמו מזרחי לא שווים התיחסות
 62. 18
  ביבי צריך להבין שלא משנה מה הפתרון יהיה בסוף, קודם צריך לתת להם מעמד

  לא משנה איך המדינה תכיר בהם, כפליטים, כמהגרים או כתמרורים, הם חייבים לקבל מעמד בארץ. כרגע הם תושבים בלתי נראים, אין להם בכלל זכויות. ברור שהם יפנו לפשיעה, אין להם מעמד חוקי בארץ כך שעצם היותם נושמים הם פושעים. רשות האוכלוסין וההגירה מאשימה את דנינו שהוא נמנע מלעשות את עבודתו, ומה עם העבודה שלהם?

  לפי ה"נתונים" של רשות האוכלוסין וההגירה שפורסמו בידיעות אחרונות בסופ"ש, באילת יש 5,000-10,000 מסתננים, זאת אומרת שיכול להיות שיש חמשת אלפים ויכול להיות גם שיש פי שתיים. כלומר, לרשות אין מושג כמה מסתננים יש בכלל ואיפה הם נמצאים. אין לעזאזל ניתן למצוא פתרון בלי הדברים הכי בסיסיים שהם קביעת מעמדם ורישום הנתונים אודותיהם.

  לדעתי ישי הוא זה שמתייפייף. הוא מציג בשם ערכים של ציונות תפיסת מציאות שהיא גזענית ולכעורה מתבססת על שיקולים רציונליים שיש בהם ממש אבל בעצם הוא נוהג בקלות ראש וחוסר אחריות משווע.

  1. מעמד? מעמד חוזרים הביתה!
  2. לא מדויק. יש להם אשרת שהייה, שהם חייבים לחדש כל פרק זמן מסוים. את מעמד הפליט המדינה לא תתן, ובצדק.

   אם להתעלם מהעובדה שהם אינם פליטים, כדאי לזכור כי בניגוד לעם המומצא המכונה פלסטינים, שם פליטות עוברת בתורשה, בעולם הנורמלי פליט הוא רק זה שקיבל את מעמד הפליטות. ילדיו כבר יקבלו מעמד חוקי בארץ. במילים אחרות, אם ניתן מעמד פליט ל-60,000 אפריקנים, איזרחנו את ילדיהם.

 63. 17
  העסיקו את המסתננים בבנית הגבול כדי למנוע ממיליון נוספים לבוא !!!!
 64. 16
  אז אולי - תסגור את הגבול ? מה דעתך ? האם גם בביית אתה מפחיד את המשפחה באיומים האלה ?

  מה שמאיים על המדינה הוא שרמת האנשים בשלטון מידרדרת והולכת מדחי אל דחי .
  עצם הרעיון שלאלי ישי איכפת פתאום ממדינת ישראל הוא כל כך מגוחך . אדם שעובד ומשתדל רק עבור המגזר המצומצם שלו כבר שנים .

 65. 15
  מאיימים על הזהות הלאומית? האמנם? הפתרון הטוב ביותר הוא כמובן לשסות בני אדם בבני אדם
 66. 14
  עם כל הצער והכאב עלהם לחזור לארצם עייפנו מהכיבוש האפריקאי
  1. עייפתי מהכיבוש הישראלי גם כן.
 67. 13
  על מחנה פליטים מישהו שמע?

  לא להעסיק ולא לגרש- להקים להם מחנות פליטים של אוהלים וקראוונים, מה שאפשר מבחינת תשתיות ולהעביר להם מזון ושירותי רפואה עזרה ראשונה
  לתת להם לנהל את עצמם תחת פיקוח שלנו- עד שהמלחמות שם ירגעו..
  נו מה נעשה??

  1. תודה רבה על השפייות
 68. 12
  בלי קשר לבעית המסתננים, ויש בעיה, ישי מוכיח שוב ושוב שהוא חלאת אדם שכל ערך יהודי של אהבת לרעך כמוך רחוק ממנו כמרחק מזרח ממערב
 69. 11
  ראש ממשלת הפחדים

  הפחד ומשול זו שיטת נתניהו. שבוע ימים בלי האיום האירני, מפנה את מקומו לאיום הסודני.
  האיש שפועל בפועל לסיפוח הגדה המערבית, שתגרום לקליטה של 3 מליון פלשתינאים, מהלך עלינו איימים עם 600 אלף אפריקאים.
  נתניהו, אולי תציע פתרונות במקום להפחיד.

  1. נתניהו לא מספח אל תדאג גם שם הוא ישים גדר הפרדה

   אני אוהב אותו ...

 70. 10
  אתה מפכ"ל המשטרה ולא קובע מדיניות. במסתננים יש לטפל בדיוק כמו רשויות ההגירה האמריקאיות שתופסות ישראלים ששוהים בארה"ב ללא התר.
 71. 9
  הכי זול והכי קל זה להיות פאשיסט
  1. מעניין אם כל אומות העולם היו אומרות את דברי ישי בשנות ה 40 כנגד היהודים הגולים, מעניין מה היה פה.
 72. 8
  50% מהלידות בליס בחודש שעבר היו של סודניות ואריתראיות !!! זאת האמת !!! עוד מעט כל יפי הנפש יגידו שעכשיו הם ישראלים וצריך לתת להם אזרחות , ואם לילדים יש אזרחות אז כמובן גם להורים , הרי ילד חייב את הוריו .

  50% מהלידות בליס בחודש שעבר היו של סודניות ואריתראיות !!! זאת האמת !!! עוד מעט כל יפי הנפש יגידו שעכשיו הם ישראלים וצריך לתת להם אזרחות , ואם לילדים יש אזרחות אז כמובן גם להורים , הרי ילד חייב את הוריו .

  1. מאיפה הגרלת את הנתונים האלה?
  2. מה זה לידות בליס? זה כמו מכונית בליסינג?
  3. בי"ח ליולדות של איכילוב נקרא "ליס"
  4. מי משלם עבור הלידות הרי אין להם ביטוח רפואי
  5. המשלמים:אתה,אני וישראלים אחרים
 73. 7
  אירופה כבר ניכבשה האיסלם! אסור לישראל לתת למסתננים האפריקאים האיסלמים לכבוש גם אותנו!
  1. חיפה

   המספר הגדול ביותר של מסתננים לארץ הזאת הוא היהודים הם הם המסתננים <

  2. המסתננים מאפריקה הם רובם מוסלמים אדוקים ומקומם בארצותיהם
  3. נו, אז הוא צודק מסתננים הופכים לשולטים מהר מאוד. אני בטוח שגם אתה לא רוצה סודני בראש.
  4. בהפוך על הפוך הם מקיימים את זכות השיבה!
  5. וישראל נכבשת ע"י בורים צרכני סיסמאות של דמגוגים. רוב הפליטים
  6. 95% מהם מוסלמים.
 74. 6
  יש לי חדשות לישי

  בינינו, הילודה לא תלויה בעבודה, בייחוד לא באוכלוסיה שתכנון משפחה הוא מושג זר לה.

  1. מפוכח, את התובנה הזאת תפנה לדנינו ולא לישי
 75. 5
  ישי לראשות הממשלה

  קדימה אלי

  1. בדיחה לא מצחיקה
  2. לראשות הממשלה של דרום סודן
 76. 4
  צודק מאה אחוז. ישי שפוט של עובדיה הקשיש וקשה לו להגיד דברים רציונליים.

  במקביל צריך לפעול במרץ לחסימת מסתננים נוספים ולהעלות על סדר היום של האו"ם את המצב בסודאן וארתיאה. פעולה כזו תעמיד את ישראל כפועלת נמרצת למען זכויות אדם למרות כל הנאמר עליה. קצת שכל לא יזיק מתחת לכיפה.

  1. ישי שפוט של סוחרי האשרות לעובדים זרים, החוששים לפרנסתם במקרה ויותר "למסתננים" לעבוד ללא צורך באשרה במחיר מופקע.
 77. 3
  למי שאין קרוב משפחה המאיים במקום כל שהוא על זהותו של עם אחר שיקום
  1. אדון מפלץ, קרובי בארה"ב לא מאיימים על שום זהות אמריקאית

   הבעיה היא עם הסמולנים שבהם שתומכים בכל המהגרים הלא חוקיים בארה"ב וגם פה.

 78. 2
  הגלות היא גדולתנו ולא למדנו כלום ונתניהו ואביו וסבו וכן קודמיו של ישי לא איימו על זהות המדינה המארחת
  1. ודאי שאיימו. לכן היה כעס גדול באירופה נגדנו
  2. JDH הוא ההוכחה שאנחנו לא לומדים היסטוריה

   לא איימו - אבל היו נשק משובח בידי המפלגות הלאומניות ו"טהורות הגזע". אתה בעצם אומר שהשואה היתה מוצדקת. אתה אומר שהיהודים בגולה נתנו למדינות "המארחות" סיבה לרצות לגרש אותם.

   אתה פשוט טמבל - בור ועם הארץ - עם 60 אלף כמוך ונחשוב שהשואה הוא עונש שהגיע בצדק לעם היהודי. חמור.

  3. גיא התגובה שלך היא תגובה קורקטית (מה שצריך להגיד) ואתה לא מחדש. אבל אתה יודע מעט מאוד. היהודים נתפסו באירופה לא רק מאיימים אלא מבהילים, בין אם בצדק או שלא בצדק (וזו לא השאלה לעניין זה). הבור כאן זה אתה.
 79. 1
  הפעם ישי צודק

  עניי עירך קודמים,

  1. קראתי ולא האמנתי.קראתי שוב ושוב לא האמנתי.

   נתניהו מאיים? למה אני זה שמאפשר לאנשים להכנס? אני אמור לטפל בבעיה? אני ביקשתי שיכניס אותם? אולי במקום לאיים שיציע פיתרון או לשם שינוי יפתור.

  2. יוסיל'ה, אלי ישי הוא יצרן של "עניי עירך" לא פותר הבעיות. הוא מוכר לכם סיסמאות
  3. תפנה לכתב שניסח את הכותרת. נתניהו לא איים אלא ציין דו"ח מצב.
  4. גרים היו אברהם ויעקב בארץ מצרים כשהרעב היה כבד מנשוא, שכחתם?

   משטרת ההגירה ושר הפנים של הפרעונים דווקא קיבלו יפה - את כח העבודה הזול שהגיע